Új privát üzeneted érkezett!

Rupetra

Nem ám csak Apa teszteli azt a gépet!KépEjnye,ejnyeKépKép!
Gondolom,hogy elmaradt a strand,gondoltam ráKép!De még az állatkert isKépKép!
Biztosak vagytok benne,hogy holnap már ki lehet menni?KépKépMert mi ma úgy szétáztunk,hogy borzalom..Kép
Délután megyek intimtornára,de ha a héten még mentek be ,akkor üzenjetek rám, a többi napom lógósKép.
Varrás:ha-ha,elköltöttem ma is vagy 15 000 Ft-ot anyagokra..KépHa ezek után nem lesz szép...KépIgaz,ebben volt egy függöny is,elég drága, a gyerekszobába,de most izgulok,hogy a többi sikerüljön...mert ugye ember tevez...Kép
Szóval 3.X Apánál?KépKépNálunk nagyon megviselte a hiúságát,pláne,hogy én még mindig nem vagyok annyiKép!Grillezés...hamm-hamm...Én azt a szülés napjára tartalékolom.Anno ugyanis épp hivatalosak voltunk egy ilyen partira,de aztán lemondtuk,hogy inkább megyünk szülniKép.Erre most mondták is a barátaink,hogy szóljak,mikor akarok szülni...Kép
FestésKép...Nálunk lesz pár ajtókeret...jössz?Kép
Kert...még mindig irigy-irigyKépKép.
PampersKép.Csak nem az,amit Bringával meséltetek?Vmi teknős,vagy mi?Mi Liberosok vagyunkKép,eddig pozitívan csalódtamKép.Nem is olyan rég 3 féle dolgot lehetett pontokért kapni(könyv,esőkabár és ágynemű).Beküldtem mindeér a pontot,de csak az első kettő jött meg(naná,hogy nekem az utsó is kellett volnaKép).Kicsit mérgelődtem,hogy elvesztek a pontok(mert ugye amíg a készlet tart),de rá 1-2 hónapra jött az ágynemű,hogy ugyan akkor elfogyott,de most pótolják,mert hogy milyen szorgalmas vásárló vagyokKépKép!Tök jól esett,mit mondjak...Kép

na,tényleg dugulokKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
a Te felejtésed se semmi!Melyik suliban tanítasz?
Nem hiszem,hogy ismerjük egymást.De ha megjöttünk dobok képet is, jó?
Max egy hálóinget viszek be magammal.Nem is vettem többet.Sztem ez a "hálóingmizéria" csak Pesten divat.
Köszönöm a tanácsot, és megkérlek rá, hogy írd össze te mit viszel a kórházba.Azt gondolom nekem is tökéletes leszKépVégül is egyhelyre megyünk.Kép

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi

Az Ipariban tanítok(tamKép).
Szt a többi mizéria is Pesten divatKép,de inkább csak azért,mert egymást húzzák a lányokKép.
Na,majd összegondolom,hogy mi is kell,aztán válogatsz belőleKépKép...Hogy egy helyre...?És ha még egy időben is...Kép!
Na,ha nem jössz már,akkor jó utat mégegyszerKép!
Képet meg majd váromKép.

Megyek aludniKép.
Anyapoc

anyapoc
 
 

 
 

Anyapoc

intimtorna? Hol van olyan? Bárki mehet?Én terhestornát kezdtem el, de mivel keményedtem nagyon, inkább hanyagoltam.Ez a kórházban van?

Nem rég jött meg apa a melóból, most már mi is megyünk szuszizni.Kép

Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Sok minden történt itt a topikban ma! Jól van, csak így tovább! Kép
Az időjárás egyszerűen kikészítő, most is esik Kép, pedig javulást jósoltak. Az utcazenei fesztiválra azért összekaphatnák magukat az égiek. Tényleg, annyi mindent lehet rendelni itt a neten... jóidőt véletlenül nem?? KépKép

Anyapoc!
Szilveszter: Akkor jól sikerült...na és eredményes is volt!!!! KépKépKépKép
Ez a terrordolog bennem is mély nyomokat bír hagyni, mert még a Tesco-ban a pénztárnál állva is eszembe jut, hogy akár most is... Biztos kóros ez az állapot, de szt. a terroristáknak pont ez a céljuk: állandó rettegésben és feszültségben tartani az embereket KépKépKép.
A bezártságot Ákos ma már nagyon nehezen bírta, és sajna a tévézhetnékje is újra feltámadt Kép. Pedig amióta reggeltől estig az udvaron lehetett lenni, már a létezését is elfelejtette. Azért sikerült kompromisszumot kötni, és két szelíd mesét megnézhetett (szigorúan cenzúrázok Kép).
Bambikáról semmi hír...elvileg küld SMS-t, ha megérkezik a babó. Úgy látszik a frontok nem dolgoznak elég hatékonyan Kép.

Szilvi!
Meglepi baba: De jó!!!! Kép Ákos után én is megfogadtam, hogy a következőnél nem kérdezősködünk, de a kiváncsiság győzött KépKép.
A könyvek/újságok bújását én is erősen műveltem/művelem. Lassan már védőnőnek is elmehetnék úgy érzem KépKép. A második terhességemnél is a teljes repertoárt végigolvastam, és most a babás irodalmat is bújom. Nem azért, mert bizonytalan vagyok, hanem, mert jólesik olvasgatni ilyen témában.
Kádártán mi a patak mellett lakunk, az utca a vasútállomásnál ér véget. Nem tudom, ez mond-e valamit... Ki az unokanővéred? Priviben megírod? Lehet, hogy ismerem, mert én itt nőttem fel, itt éltem, leszámítva egy öt éves felsőörsi kitérőt.
A hízásos leteremtés nekem is nagyon ismerős, pedig nem is a Kalmár térre jártam dokihoz Kép. A 36. héten kaptam a fejemre a 14 kg-ért. Azt mondta, most már többet egy dekával se!!!! Aztán a szülés után, a 6 hetes kontrollon meg azért kaptam, hogy miért vagyok olyan sovány..."ilyen hirtelen nem szabad lefogyni"-mondta kedves dr-om. Bírjon kiigazodni rajtuk az ember lánya!!!
A betétek terén egyetértek Anyapoccal!!!!! Felesleges hatalmas költségekbe verned magad! Én még a TENA betétre sem költöttem, megfelelt a hagyományos éjszakai nagy betét is, miután elfogyott a kórházban kapott. Két napig elég volt az, utána meg már a vérzés sem volt olyan erős. Én is azt csináltam, hogy plusz lepedőt tettem az ágyra (abból minden reggel tesznek a folyosóra tisztát, úgy, ahogy hálóingekből is). Amit én mindenképp javaslok vinni (másodszor már én is felkészültebben pakoltam be a táskát): extra puha WC-papír, WC-ülőkére fedőpapír (DM-ben kapható)-ez a közös WC-k miatt hasznos, főként, hogy frissen szültként elég kellemetlen állva végezni a dolgokat. Aztán nekem jó szolgálatot tett a mellbimbó ápoló kenőcs, a körömvágó kisolló (mivel a babák hatalmas körmét nem vágják le, és össze vissza karmolják magukat),. Ja, és evőeszközt, poharat is vigyetek, mert nem adnak KépKép. Külön zuhanyzós papucs sem árt, ha nem 1-2 ágyasba kerültök. Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de még töröm a fejem...

Móni!
Üdv a topikban! Gergőhöz gratulálok, amit leírtál róla, teljesen olyan, mintha az én Ákos fiamról írtad volna. 14 hónaposan "kiköpött" ilyen volt, és ő is 10 hónaposan indult neki a nagyvilágnak KépKép.

Rupetra!
Tényleg ne hagyd magad! Néha túrd ki párodat KépKépKép!!!
Az utcazenei fesztivál benne van terveimben, ha az égiek nem szólnak közbe. Még eddig kimaradt az életünkből valami miatt, de majd most...
Mi ez a Pampers-Libero ajándékkavalkád? Én nem ismerem!

Informatikus-férjesek segítsetek!!!! Most készülünk notebook-ot vásárolni, de teljesen tanácstalanok vagyunk! Megkérdeznétek párjaitokat, mit javasolnak????? Mire figyeljünk? Melyik márkát érdemes? Stb. Légysziiiiiiiiii!!

Puszi, eltakarodom, mert már holnap van KépKépKép.

Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszta

A párom céges felhasználásra Toshiba-t vagy IBM-et javasolja.Ezek nagyon drágák.
Otthonra pedig attól függ.Mire akrjátok venni, munka vagy játék?Nézzetek körül a www.netebook.hu honlapon.
Nekem IBM-em van, de ez használt, és játékra nem használom,régebbi típus.Egyébként szeretem, kicsit lehetne gyorsabb, de lényegében nem panaszkodhatom.
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


wc téma:
Most még nem igen tudom elképzelni, hogy én ráüljek a wc-re, még akkor sem,ha van az ülőkén fedőpapír.KépMondom én ezt úgy,hogy nem tudom mi vár rám.Kép De mindenképp beszerzem!Köszönöm!

Lemerted vágni a baba körmét a kórházban? Én kesztyűt viszek, és majd itthon fogok nekiesneiKép

Szia!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Szerettem volna tegnap is képet feltenni, de sajnos túl nagy formátumban fényképezünk, és nem tudom, hogyan kell lekicsinyíteni a fotókat. Így meg nem engedi a rendszer, hogy feltegyem.
Beszéddel még a kezdeti stádiumban van, utánozni próbál, a neveket már tudja és nagyon jól megérteti magát.
Talira mi is mennénk.

Szilvi
Én beszereztem a Tena betétet, meg vettem hozzá olyan kis csinos hálós bugyit is. Ez hasznos volt, mert minden este kimostam és pár óra alatt meg is száradt. 2 db került 400 forintba, ha jól emlékszem. Tartotta a hasamat is, erre is jó. Betét egyébként nem volt szükséges, ahogy a többiek is írták, elég az első két napra a kórházi óriásbetét, aztán már a sima maxi is megteszi.
Képzeld, egy alkalommal én is elfelejtettem fizetni, az asszisztensnő jött utánam a pénzért. Nagyon ciki volt. Terhesen nagyon-nagyon szétszórt és ügyetlen voltam.

Kriszta
Majd megkérdezem a férjemet, ő mit javasolna. Õ egy műszaki boltban boltvezető, majd körülnéz.

Tudja Valaki, hogyan kell képet kicsinyíteni?

Sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gyors laptopos reagálásokat Kép! Aranyosak vagytok!!! Itthoni használatra kell, esetleg a férjem tervező (építész) programjai futnának rajta + net.

Szilvi!
Első szülésnél én sem tudtam, hogy wc-ileg mi vár rám... hát varratokkal nem volt egyszerű, és még az egyensúlyozás is a kagyló felett KépKép. Most már csak mosolygok rajta, de akkor nem volt kellemes. Nem akarlak ijesztgetni, már csak azért sem, mert nagyon rövid ideig tart a "szenvedés" és mindent feledtet, enyhít a baba Kép.

Körmök: Ezzel is másodjára lettem tisztába. Egy csecsemős ismerős mondta, hogy a babák körmeit rögtön le lehet nyírni, de azért nem teszik, mert a fertőzések miatt annyi ollóra lenne szükség, ahány baba van az osztályon. Ez meg ugye nincs. Az anyukáknak is elvileg tiltják, mert annak is fennáll a veszélye, hogy egymásnak adják kölcsön az ollókat, ami szintén fertőzésveszély. Viszont titokban meg lehet csinálni, ahogy én is tettem. Még itthon fertőtlenítettem egy ollót, és suttyomban, mikor senki nem látta, nagyon óvatosan levágtam a karmokat. Tényleg csak egy nagyon vékony részt, nehogy a bőrbe vágjak... Azért voltam ilyen elszánt, mert Ákosnál annak idején a kesztyűt mindig levették a csecsemősök, meg sokszor le is esett, és iszonyúan nézett ki a pofikája...még vérzett is, olyan mélyen szántotta végig. Kép

Móni!
Én is először bajba voltam a kép feltöltésekkel, de itt a lányok javasoltak egy programot, amit le is töltöttem, és méretezem át vele a fotókat. Vicman's Photo Editor a neve, a netről le tudod tölteni. A pontos címet nem tudom, de ha a keresőbe beírod, rálelsz.

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Mai utunk is megvolt,de sikerült elintézni az E 111-es nyomtatványt az utazáshozKép.Meglepően gyors volt a dolog,vittem mindent előre kitöltve,aztán csak a Taj számokat ellenőrizték le, és közölték,hogy postán küldikKépKép...persze még időbenKép!
Aztán még ide-oda szaladgáltunk a városban és megint dél lett,mire hazaértünk,szegény Bulcsú úgy esett be az ágybaKép....meg asszem hamarosan én isKép.

Szilvi

Intim tornát két nőci csinál itt a városban,sajna nem a kórházban.Asszem 4-5 alkalom(most már nem emlékszem,mert nekem ez egy elmaradt fogalalkozás pótlásaKép) és 12 000 Ft volt.Ha gondolod,majd írok telszámot,de asszem ő már nyáron nem indít,de érdemes megkérdezni.Egyébként szülés után is érdemes megcsinálni,mert sokat javít az ilyenkor előjövő problémákon.Persze gyakorolni kell folyamatosanKép(pl. inkontinenciára,aranyérre,szeméremtáji visszérre és egy sor más dologra nagyon jó)...Ráadásul nem megerőltető,mert igazából hasi izmok nem dolgoznakKép.
Szakirodalom:én is elég sokat olvastam anno,most már kevesebbetKép.Sokat olvastam anno a Kismamát,de csalódtam benne ,így már azt is csak hébe-hóba és fenntartásokkal.Elég szubjektív vélemények vannak benne és esélyt sem adnak a másként gondolkozóknak...KépEzért is lepődtem meg,amikor a másik topikban az egyik lány azt írta,hogy neki ez szentírás...Hát,nem irigylem,ha midnent úgy akar csinálni.Ráadásul az ember egy idő után eléggé felülértékeli az elgondolásait,mert hiába van egy elképzelésed,majdnem bizti,hogy nem úgy alakulnak a dolgokKép.Sokkal fontosabb az ösztön,mert az biztos,hogy jó felé terelKép.A szoptatásnál is azt jegyeztem meg,hogy igény szerint és ha kevesebb átmenetileg a tej,akkor gyakrabbanKép.Másra nem is volt szükség szerencsére.De majd ha odajutsz,akkor úgyis segítünkKép!Egyéb olvasást én is azért művelek,mint Kriszta,egyszerűen jó olvasni róla,mikor mit hogyan csinál a babaKép.

Kórház:én azért vettem nagy bugyikat,mert az később is jó volt.Ugye azért a kilók nem mennek olyan könnyen vissza és hát alul a sebek és egyebek bevágós,szűk bugyit nem igazán viselnek elKép.
Wc ülőkét nem vittem én sem,de én rá sem ültemKép.Én képtelen vagyok úgy wc-zni,de nem emlékszem,hogy nagy gond lett volna...Igaz, a hashajtómat megkaptamKép.A puha wc papír jó ötlet,szt még vmi nedves törlőt is érdemes vinni esetleg,mert azzal még kíméletesebb a dolog.
Ha szégyenlős vagy,akkor mehet köntös(én vittem,de nem használtam,elég meleg volt így is),fürdő papucs ja,az általános pipere.
Aztán érdemes pár textilpelust vinni,mert egyrészt ha a babaát az ágyadra fekteted,ráteheted,másrészt ha beindul a tejci,akkor bizony ha egyik mellből szoptatsz, a másikból is dőlni fogKép.Na ilyenkor szoktam volt én a másikra egy textilpelust tenni,az felfogta a szökőkutatKép.
Aztán vihetsz mellszívót,bár a kórházi elég jó(és nem kell sorban állni).Minden szopi után próbálj majd fejni,mert azt leadogatod és akkor éjjelre azt adják oda a babánakKép.(ja,fertőtleníteni nem igen tudod majd,de elég a forró vizes öblítés sztKép)...Én egyébként is otthon forró vízben fertőtlenítettem.
Sapi szt felesleges a babának,mert egyrészt meleg lesz,na meg otthon sincs rajtaKép.
Pár pelust is érdemes bevinni (newborn,legkisebb),mert nem biztos,hogy elég lesz,amit ott adnak(nekünk ugyan elég voltKép).Törlőkendő asszem van a baba-mama csomagban(anno volt),azt már az első napon megkapod elvileg.De ha minden kötél szakad,ott a mosdó,aztán lemosod a popsitKép.Csere ruha is van elég mindig,nálunk nem volt gond belőle.Asszem a csomagban van popsikrém is,de adnak azt is.
A mellbimbóra való kenőcs is jó ötlet,bár azt is adtak anno egy kis tubussal és igazából az volt a legjobbKép.Amúgy érdemes kipróbálni a Neogranormont,vagy a Garmastant(bár nekem ez utóbbi nem használt,pedig elég jónak tartják).
A szülőszobára elég egy zacskó szőlőcukor és szénsavmentes ásványvíz,mást úgy sem engednek,mert ha műteni kell,akkor gáz.De egyébként sem lesz kedved rágcsálni,ezt garantálomKépKép!
Úszógumit olvastam valahol,hogy ülni tudj vagy mi...hát,nem tudom,de én spec jobban szerettem fekve szoptatni,mert nem kötelező azt ülveKép.De ha ülsz és felteszed a lábad valamire,előre tudsz csúszni,úgy sem érzed a gátsebet.Bár van,aki egyébként semKép!
Más most nekem sem jut eszembe,de majd a többiekKépKép.
Ja,kaját majd mindig vitess be,mert az elég silányKép.Bár nekem eszembe sem jutott enni szinteKép.

Kriszta

Szóval ma már esettKépKép??Pedig most egész jó idő vanKép!LÁtod,az idő meghallgatta a kérésedet,most már egész jóKép.
Terror:naná,hogy ez a cél,épp ma beszéltük a férjemmel,hogy borzalmas a világ,nehéz elviselniKép.Akkor azt el se meséljem,hogy 3 napig Pesten is zárlat volt a hajókikötőben,mert a szerbek megfenyegették a MAHART-ot,hogy felrobbantanak egy holland hajót,meg még nem tudom mit?Kép.Csak erről nem tud senki,mert titkos volt az egész.Párom mondta,hogy Esztergomnál már őrnagy rangú jött ellenőrizni őket,pedig ilyen még nem volt,ezek ált. azt sem tudják,hogy néz ki egy hajó.Pesten kutyákkal nézték át a hajókat....Mindez szintén a terror eredménye,igaz incs köze a londoni dologhoz...
Tv:nálunk uez volt,már nem tudom,hanyadjára nézte végig a dinós mesét,már én kezdtem tőle hülyét kapni...De már két napja szigor van,nincs mese,video,tv,mert elég volt.Ma vettem neki való ollót,színes papírokat,hogy majd vágunk és ragasztunk,igaz ,már jó idő vanKép.
Azért nektek szuper,hogy bmikor ki tudtok menni...Persze nálunk sem olyan gáz,de ha fent marad vmi...Kép
Bambikáról várjuk a híreketKép.
Körmök:na ,ezt nem is tudtam,mármint hogy nem lehet vágniKép.Bulcsú is úgy nézett ki,mint egy jobb fajta kockás spirálfüzetKép.Vittem én is kesztyűt,meg fogok is.Bár nekem is mondták,hogy a sajátot ne adjam rá,mert elveszik,bekeveredik az övék közé stb...Adtak rá ottanit,de ugye abból meg kevés van.Gondoltam,varrok egy párat nekikKépKép.De viszek most is,csak mielőtt leadom a kiscsajt,majd leveszem róla...
Tali????
Jut eszembe:nem adnak evőeszközt már????Anno volt mindig,én nem vittem,legalább is nem tudok róla...KépKép
Laptop:hát,tesómnak Toshiba van,de csak a baj van vele...pedig nem volt olcsóKépKép.Már egy csomószor volt szevízbenKép.Persze,lehet,széiahibás,de csaerélni meg nagyon akarják...

Móni

Hát ügyi ez a Gergő nagyonKép.Majd ha már visszabeszélKépKép!
Képfeltöltés:ha van a gépeteken Picture Manager,azon is át tudod méretezni.Megnyitod vele a képet,aztán a "kép szerkesztése" menüpontot választod,ott lesz olyan a jobb oldalon,hogy átméretezés,ott kiválaszthatod a méretet.Ha nincs,akkor érdemes letölteni a progit,persze ha fixdíjas vagyKép.
Tali elvilegKépszerveződik,akkor számítunk Rátok isKép.

Na,megyek enniKép!

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

A baba-mama csomagról jutott eszembe:
Én Enikőt szombaton reggel szültem, és a csomagot csak hétfőn délelőtt kaptuk meg, mivel a védőnéni osztogatja, ő meg hétvégén nem dolgozik. Így amire számítottunk a csomagból (popsitörlő, mellápoló, némely anyukáknak a cumi KépKépKép), két napig nem volt. Úgyhogy szt. érdemes popsitörlőt is egy kisebb csomagosat vinni, hátha hétvégén érkezik a babó KépKép.

Kesztyűvarrás: Jó ötlet... Volt, amikor minden babónak csak az egyik kezére tudtak húzni, annyira hiány volt.

Evőeszköz már nincs, az első ebédemet én is csak nézegettem KépKépKép. Sőt az ivással is gondok voltak, mert pohár sincs Kép. Riadóztattam a családot...

Pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Mi szombaton este szültünk,akkor ezek szt mi is hétfőn kaptuk a csomagotKép.Addig nekem nem hiányzott semmiKép...igaz,másnap délben kaptam meg Bulcsút kintreKép.Azért jó,hogy szóltálKép.
Egyébként ha pontosan két héttel előbb jön,mint Bulcsú,akkor ő is hétvégi baba leszKép!De ha apukájával akar találkozni,akkor 23-án,mert akkor itthon lesz 1 napraKép!

Kesztyű:hát,isten bizony,varrok,mert flanel anyagot potom pénzért veszek,ezekre az apró kezekre nem kell sokKép!

Evőeszköz:ezen kiakadtam mostKép.Nem elég,hogy a kaját kilopják,már evőeszközt sem adnakKép.Na de így hogyan csodálkozott a dokid,hogy olyan soványan mentél a 6 hetesre?Kép

A

anyapoc
 
 


AnyapocKép
Szerintem ma láttalak titeket Bulcsúval Veszprémben a nagypostánál...a kispasit toltad, nem fehér topban voltál?
Mi szemben jöttünk, Jocit a kockás hordozóban cipeltem, különös ismertetőjegyem volt: h. baromira izzadtam a kis szaros 8 kg-játólKép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


KrisztaKép
Nóra irtó helyes a képeken+másik gyerkőc isKép
Igyexem majd mindent visszaolvasni, látom "megaszaporodtunk"Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Én szerdán szültem, a csomagot csak pénteken kaptam meg. Egyébként elég pelenkát adnak, popsitörlő, popsikenőcs, köldökápoló, vattapamacs is van "központilag", minden reggel feltöltik a készleteket.
Egyedül a hálóing cseréjével volt gond hétvégén, mert akkor nincs mosoda. Pénteken este vagy szombaton reggel be kell szerezni a folyosóról a hétvégi adagot, mert aztán meg a koszosban lehet a szegény kismama hétfőig. Ha a folyosóról már elfogy, akkor kérni kell a nővérektől, adnak is talán, de nem vágnak jó képet hozzá. Inkább legyetek szemfülesek, és szerezzétek be jó előre. El kell rakni a szekrénykébe, így nem látják, hogy tartalékoltál.

Kesztyű: én is hozattam be a férjemmel, mert nem mindig adtak rá, kevés van nekik készleten.
A következőnek egyébként én is biztosan le fogom vágni a körmét, a kesztyűvel sok a macera, mindig leszedik.
Evőeszköz: tényleg nem adnak, poharat is csak olyan jóvágású műanyagot, a reggeli teához. Jobb napokon tejeskávé is van, azt nagyon finoman készítik. Van is sorbanállás érte!

Fürdés: ha tehetitek, akkor délután menjetek zuhanyozni, és akkor is úgy, hogy az összes zuhanyból folyatni kell a vizet jó 5-10 percig, ekkor lesz talán megfelelő melegvíz. Este már csak langyos víz folydogál a csapokból. Durva, hogy pont a szülészeten ilyen rossz a helyzet. Én feküdtem a nőgyógyászaton is a terhességem elején, ott nem volt ilyen probléma.

Kép
Kép
bogumil
 
 


Móni!

Most feltámadt bennem a nosztalgia: három csapot folyatni, hogy legyen langyos víz...KépKépKép Az én szobatársam a gazdasági igazgató barátnője volt, ő reklamált is melegvízért, de még ez is kevésnek bizonyult. A legbiztosabb, ha visztek magatokkal melegvizet is KépKépKép.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Na, úgy tűnik, sikerült lekicsinyítenem a képeket. Íme, az én kis 14 hónapos fiacskám. KépKép

Kép
Kép
bogumil
 
 


BogumilKép
Kifejezetten SZÉP!!! a fiad.Nagy gratula hozzáKép
Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi Kép
Köszönöm szépen! Szerintem is gyönyörű, de hát én az anyja vagyok, mindenhogyan így látnám.
Amilyen szép, olyan zsivány is!
Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Gondoltam mielőtt elmegyünk beköszönök!
Köszönöm a sok infót.A melegvizes témáról már hallottamKép.A kismamák átjártak a nőgyógyászatra tusolniKép

Biztosítást a Creditnél kötöttünk.Nem az igazi, de hát ez van.Induljunk ki abból, hogy nem lesz gondKép

Bogumil
édi a baba! Úgy jó a fiú, ha zsivány!KépKépKép

Most csak ennyi!
Vigyázzatok magatokra+a kőcökre!

Szilvi

Anyapoc
ti egyébként mikor indultok???
Ha elkerülnénk egymást akkor jó hajókázást!Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Na,megvolt az intim tornámKép,hát jobban elfáradtam,mint egy jobbfajta aerobikbanKép!De legalább sok hasznos infoval tértem hazaKépKép.

OrsiKépKép

Ha farmerszoknyában voltál,akkor stimmelKép!
Merre jártál a hordozóval???KépRáadásul egy ekkora Jocit így cipelni!!!KépKép

Móni

Édes a kislegényKépKép.Csak nyugodtan,dícsérd szemérmetlenül,itt lehetKépKépKép!
Én mindig este 10-11 körül fürödtem(akkor ment haza a férjemKép),de mindig volt jó meleg víz...Vagy nem ugyanabban a kórházban voltunk?KépBár én régebben voltam,de akkor még evőeszköz és pohár is volt.Poharat első alkalommal behozták,én ki sem vittem,így volt végigKép.
Tejeskávéra nem emlékszemKép.
Ha küldesz magatokról adatokat,akkor beraklak a táblábaKép.Hogy mi kell,kukkants bele a táblába,ott látodKép.

Szilvi

Jó utat,aztán azért majd pár képet dobj ám,hogy milyen voltKép.
Mi majd csak szerdán du indulunk,addigra elvileg itthon lesztek Ti isKép.

Többiek????

Anyapoc

anyapoc
 
 


AnyapocKép
Igem, abban voltam...de kicsit hülyén nézett volna ki, ha leszólítalak:"hello, Orsi vagyok a babanetről...Anyapochoz van szerencsém?"KépKép
Azért legközelebb nem úszod meg, ha meglátlakKép
Egyébknént nem tudom mindenhová betolni a babakocsit, így néha kénytelen vagyok cipelni a gyerkőcöt.
RupetraKép
Én a kristályfüggőt az ablakba tettem, az úgy jó ,nem?Legalábbis az volt a leírásban, merthogy az ablak=a lakás szeme...lécci-lécci írd meg, ha szerinted nem jó helyre akasztottam, nem kellenek a negatív energiák!!!Így is egy ördög néha Joci!Kép
Ma egyébként az asztalt rendezem be a la feng shuiKép
pusz: Orsi

KépKép
KépKép
kirri
 
 


OrsiKép

Hát,lehet,hogy hirtelen dobtam volna egy hátast,de azért nem nézett volna ki olyan hülyénKépKépKép!
N,de majd legközelebbKép.
Hát igen,nem minden bababarát hely,az biztos..Kép
Nekünk van egy Feng-shui könyvünk,kölcsönadjam?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Lányok!

Nyilatkozzatok tali ügyben!Kép
Mikor,hol,hogyan?Kép
Nekem jövő hét szerdáig lenne jó,mert akkor indulkunk.Jó a hétvége is,vagy akár hétfő,kedd,vagy...?Halasszuk későbbre?Kép

Kép

anyapoc
 
 


Anyapoc
Gergő születési dátuma:2004.04.29., névnapja: november 17.

Nekünk a találka időpontja hétköznap lenne jó, ilyenkor apuka alig van itthon, a hétvégék így aztán mindig közös programokkal tellenek.
Helyszínt illetően: nekünk egy játszótér (homokozó) lenne a legideálisabb, meg mondjuk az állatkert (jól lehet nézelődni), mert a Gergő nagyon izgága kislegény, nem marad meg sokáig a babakocsiban, főleg, ha megállunk. Úgy meg beszélgetni nem tudunk, hogy én állandóan a gyerek után szaladgálok valahol.

Éjszakánk nehéz volt nagyon, Gergőnek jön a felső és a jobb alsó rágófoga, 1,5 óránként felébredt szopizni. Pedig már csaknem leszokott róla, most meg ismét kéri. Volt 3 jó hetem, amikor reggelig aludt, most meg visszaestünk a nem alvók táborába. Remélem, ha kibújnak ezek a nagy fogak, akkor ismét rendeződik a helyzet.

Végre jó idő van, lehet a szabadban játszani!

Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

ÖRÖMHÍRT hoztam:
Kép
2005.07.13-án este 7 óra 5 perckor megszületett Bambika kislánya Lilla Kitti!!!!! KépKépKépKép
3225 gramm és 51 cm. Mindketten jól vannak!
Ezúton is gratulálok a kislányhoz, és jó egészséget, sok boldogságot az életben!!!! KépKépKép

Anyapoc!
Módosíthatod a táblát!
A talival kapcsolatban: Én nem mondok konkrét időpontot, mert előreláthatólag semmi programunk, így bármikor és bárhol jó. Mobilszámom megvan még? Vagy küldjem esetleg??

Puszi mindenkinek:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Óriási gratula Bambikáéknak!!KépKépKép
Kép
Várjuk majd az első képeketKépKép!

Móni

Akkor módosítom a táblátKép.
FogakKép.Nem irigyellek,nekünk semmi gond nem volt,de a nem-alvás szt bizti ennek a számlájára írható.Aztán remélem,hogy visszatértek az alvók táborába hamarosanKép.Egyébként rossz alvó volt Gergő?
Nekem is a hétköznap lenne jobb,mert hétvégén megyünk ide-oda(hétközben isKép)...Majd feldobom a nagy kérdéstKép.

Kriszta

Módosítás folyamatbanKép.Látod,ha egy kicsit várokKép.
Mobilod megvanKép.

Tali: akkor mondjuk hétfőhöz mit szólnátok?Csak hogy mindenkinek legyen ideje felkészülni lelkiekbenKépKép.
Javaslat helyszínre: nálunk van egy nagy tér,van előttünk homokozó,de ha vkinek van jobb ötlete,akkor bökje kiKép...

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Új tábla:

anyapoc
 
 


Na most:

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!!


Olyan rég voltam ,hogy már azt sem tudom ki kicsoda:-))

Nem tudom volt szó valami taliról az már megvolt,?


Remélem nem mert én is szivesen találkoznék veletekKép
aanita
 
 


Szoval jó hogy visszaolvastalak titeket:-))


Ezek szerint most lesz a nagy taliKép
aanita
 
 


AnyapocKép
Tali: nekünk eddig úgy néz ki, OK volna a hétfő.
Többiek?

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Anyapoc
Nekünk is jó a hétfő elvileg.
Gergő eddig nem igazán volt jó alvó, éjszaka legalább 2x (2-kor és 5-kor) felébredt szopizni. Kb. 2 hónapja elkezdte átaludni az éjszakákat, most meg ezek a fogak felborítottak mindent. Remélem - nagyon - hogy ha kibújt a neheze, újra alszik rendesen.
Ti hol laktok, hogy van előttetek homokozó?


Bambikának nagy-nagy gratula, de jók is voltak azok az első napok is! Ilyenkor mindig elkap a nosztalgia.

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Akkor a hétfőt kiszemeltükKép ezek szt.Kérdés,délelőtt vagy délután?
A másik kérdés,hogy milyen idő lesz,mert ez ma este elég gáz voltKép!

Móni

Mi a Kalmár téren lakunk és itt van homokozó(több is),de van egy kközvetlen a ház előtt,egy kisebb,fű,focipálya,még plédet is lehet leteríteniKép a kisebbeknekKép.

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Ti aztán bírtok pörögni! Kép

Anyapoc
Hétfőn nekünk is ok a tali. Részletesen! Hol van az a nálunk? Kalmár tér? Miattam lehet a Cholnoky (így kell írni?) játszótér is!
Amúgy ha holnap du. jársz a városban, megint bent leszünk Bringáékkal 16 óra után általában az Incognitonál vagyunk! Megismersz!Kép

Kriszta
Egy telefonszám laptop ügyben. Tuti segítenek.
Compex Computer: 88/404-370. Ha személyesen akarsz elmenni akkor a Levendula Üzletházban találod városunk legjobb számtech. üzletét! Merem ajánlani!

Móni
Hát, ez a fiú gyönyörű! Ez volt az első gondolatom, mikor ránéztem a képre! Kicsattan az egészségtől! Ez meg a második. Büszke lehetsz!Kép (Te is!Kép)

Bambika!!!
NAGYON NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT!!!!
ÉS MÉG TÖBB ALVÁST NEKED!
megértjük ám, ha még egy darabig nem jelentkezel!Kép

puszi mindenkinek
rupetra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


RupetraKép

Nálunk:igen,Kalmár térKép,de nekem jó bmelyik játszótér isKépKép.Bár a Cholnokyn nemtom hol van...így hirtelen...Kép
Járjak a városban?KépMennék,de nem tudom,melyik az IncognitoKép...de komolyan...Én nem itt voltam fiatalKépKép!De majd végignézem az összes helyszínt,azt vhol csak ott vagytok!Ha nem,akkor telezek!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


BambikaKép
Mi is gratulálunk!Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Rupetra
Köszönöm, szerencsére az egészsége teljesen rendben van, eddig még soha nem volt beteg, még náthás sem. (Remélem, most nem kiabáltam el, gyorsan le is kopogom)

Mi is megyünk délután a városba, de csak úgy 6 körül, tavaly jobban kivettük a részünket az utcazene fesztiválból, akkor persze könnyebb volt, Gergő csak aludt békésen a kocsijában. Most már nem ilyen egyszerű.

Anyapoc
A Kalmár tér az ott van a mentőállomás mögött, ugye? Nekünk az jó találkahely lenne.
Gergő még 2x alszik egy nap, így nekünk 16 óra után legideálisabb a tali.

Ma éjjel jól aludt a legény, csak fél 3-kor kelt fel, aztán fél 7-kor. Adtunk neki homeopátiás bogyókat fogzásra, lehet hogy az segített. Macera megitatni vele, de megéri. Jobb, mint ha Panadolt adagolnék -szerintem.

Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Móni

Igen,azKép.Akkor még a hétvégén gondolom eldől,mindenki nyilatkozik,hogy mikor és merre legyenKép.Gondoltam,hogy nektek az lenne a jóKép!
Na,örülök,hogy alakul az éjszakátokKép.Én anno gyógyszertári rázókeveréket használtam,gyógynövényes volt és amikor kipróbáltam,még nekem is jól esettKép.Nekünk az bejött,bár nagy gáz sem voltKép.De a homeos dolgok is jókKép.

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Móni!
Én is csatlakozom a dícsérők táborához! Kép Nagyon édes a kis csibészkéd, gratulálok hozzá!!!!
Ja, és az éjszakázás... Ákosnál nálunk is terítéken volt Kép. Egészen addig, míg a teljes fogazat ki nem bújt. Onnantól, mintha elvágták volna. A homeopátia viszont megkönnyítette az életünket, az éjjeli négy-öt ébredést 1, max. kettőre redukálta (Viburcol kúp).

Szilvi!
Láttam a táblázatban, hogy a babó elvileg szept. 2-án érkezik... ez az én szülinapom is KépKépKép. Csak már sokadik KépKépKép.

Rupetra!
Köszi a számtech-es bolt tippet, sokat segítettél!!! Kép A férjem ma el is ment, és valóban nagyon segítőkészen álltak a dolgokhoz!

Anyapoc!
A hétfői tali időpontja és helyszíne is szuper nekünk! Szoptatni lehet ott? Ja, és batyus buli legyen??? Mit vigyünk?

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


SZiasztok!

KrisztaKép

OK,akkor hétfő 16.00Kép.Szt mindenkihozzon magával vmi rágcsát,aztán úgyis mindenbe beleesznek a törpékKép.
Szoptatás:tőlem nyugodtan,nincs nagy forgalom,de h anem szeretsz sok ember előtt,akkor fel is mehetsz hozzánk és akkor nyugodtan tudszKépKép
Láttunk ám tegnapKépKépKép!Csak én már későn vettelek észre,Rupetra Encit ismerte meg a babakocsiban,de mire szólt,már elhúztatokKépKépKép!Ott álltunk a KOssuth utcai ékszerbolt előtt!
Szilvi babája szept. 7-én érkezik elvilegKép,csak nem látszik jól a táblában.Már csináltam egy másikat,ahol nagyobbak a betűk,majd feldobom,hátha az jobbKépKép.

Na pussz,megyünk mamázniKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Hardik
Köszi Neked is a gratulációkat. Remélem, hogy nálunk is úgy lesz, mint Ákosnál, alig várom már, hogy kibújjon az összes kis fogacska. Amilyen picikék, olyan nagy gondot okoznak.
Mi homeopátiás bogyókat adunk neki, az egyik barátnőm ajánlotta, ő is ezt adja a fiának. Úgy tűnik, nekünk is beválik, mióta adom, azóta csak 1x ébred fel.

Lányok! Azt nekem is meg kell jegyeznem, hogy a Ti gyerekeitek is gyönyörűek!!!

Tegnap voltunk az utcazene fesztiválon, olyan jó a hangulat most a városban! Mintha valahol máshol járnánk. Gergő bealudt a vállamon az Emil Rulezen, aztán átmentünk az Óváros térre, ott apa átvette. 11-kor mentünk haza, aludt is tovább rendesen.
Ritka szerencsések vagyuk a Gergővel szerintem, ha fáradt, akkor sem hisztis, kínlódik egy kicsit, aztán bealszik.

Na. sietnem kell készülődni, mindjárt jön értünk apa, megyünk a nyaralást intézni.

Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
Akkor hétfőn számíthatsz ránk is! Jövünk! És ha rossz az idő mit csináljunk? Pláza? Bár mondjuk úgyis jó idő lesz!!!Kép
Ma utcazene?
Ha nem jöttök, akkor jó 7végét!

Kriszta
Szóval, ahogy Anyapoc is írta: láttunk!Kép Én Encit ismertem fel! Látod, milyen jó hogy van neki az a szépségpötty! Aztán téged már csak hátulról láttunk és a zenétől nem hallottad, hogy kiabálok. Na, mindegy majd hétfőn talizunk!

puszi mindenkinek
rupetra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Milyen mázli, hogy Encinek ilyen ismertetőjegye van KépKépKép!!!! Csak kicsit kiabálhattatok volna hangosabban! De majd hétfőn megismerkedünk...
A városon én is elámultam, soha nem láttam még ilyen nyüzsisnek és jó hangulatúnak.

Anyapoc!
A szoptatás igazából nem is magam miatt érdekes (én nem vagyok szívbajos Kép), hanem Enikőnek kell szinte "steril" szoba, hogy egyen rendesen. Ha valami érdekeset lát, vagy hall, amire szabadtéren elég nagy az esély, nem hajlandó szopizni. Bár így, hogy 4 óra az időpont, lehet, hogy otthon elindulás előtt megetetem. Majd meglátjuk...

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Na,itt vagyok én is,egy enyhén zűrösen induló hétvége utánKép.
A zűr az volt,hogy szombat reggel indulni akartunk anyuékhoz,amikor a kocsi úgy döntött,hogy ő mégsem...KépIlletve elindult,amennyire én értek hozzá, a szervonak van baja,így alig tudtam kormányozni.Persze akkor már elindultam és egyszerűen nem tudtam leparkolni,mert nem volt hely,csak a szomszéd utcábanKép.Telefonáltam öszevissza,hogy vki csináljon már vmit,mert ott mégsem maradhat,na meg ugye akkor sehova...Végül egyik ismerősünk jött,és visszavitte a helyére a kocsit(neki nem volt megerőltető szervo nélkül kormányozniKép),mindezt Apa intézte valahonnan pár 100 km távolságból,mert én úgy kiborultam,hogy elkezdtem sírni...Persze ennek is megvolt az oka( a terhességen kívül),mert egyszer pont Érdnél romlott el alattunk a kocsi(mármint Bulcsú és énalattamKép),de úgy,hogy motorcsere lett belőle...Erre most tessék...Nem elég,hogy az embernek nyűgje van,még ez is.És hozzáteszem,szerdán vittem volna szreleőhöz,mert egy-két dolgot meg kell rajta csinálni,amíg nem vagyunk itthonKépKép.
Aztán anyum bejött értünk,így a hétévégét lent töltöttük TobrukbanKép...így máris jobb lett a kedvemKép.

RupetraKép

Szóval ugrott az utcazene,de gondolom,jó voltKép:Igazából én is inkább este élvezném,amikor már hűsebb van,de az egy darabig még kimarad az életünkbőlKépKépKép.
Hááát,így elnézve a párodat,tényleg inkább Rád hasonlít NóraKép.Na nem azért,mert neki nincs szakálla..KépKépBár olyan nagyon nem figyeltem meg..aztán hogy mi lesz későbbKépKép.De legalább a szakállas manusokkal nem lesz gondoto,biztos nem fog Nóra sírásban kitörni,ha lát egyetKépKépKép!Nálunk ez volt a szemüveggelKép.
Akkor hétfőn,4 utánKép.

Móni

Hova mentek nyaralni?Kép
Gergő és az alvásKépKépKép.Édes lehet,de azért gondolom cipelni sem volt semmiKépKépKép.
Az jó,ha nem nyügi,bár nálunk sem volt gond ezzelKép.
Akkor hétfőn 4 óra utánKép.

Kriszta

Ugye-ugye,jól jön az a szépségpöttyKépKépKép.
Egyébként tényleg nem lehetett hangosan kiabálni,mert úgy mentetek lefelé,meg olyan hangos volt a zene,hogy sehogy nem hallottátok volna sztKép!
Na,akkor szopit majd meglátjuk,de mondom,itt fent nyugodtan szopizhattok.Egyébként ismerős,amit írsz,bár Bulcsú simán szopott úgy is,hogy közben forgatta a fejét,csak éppen a cici nyúlt úgy,mint a rágógumiKép!


Tali:akkor hétfő 4 óra, a cím Kalmár tér 20,akinek úgy könnyebb,ahol a Török doki lakik és velük szemben van egy rét/focipálya és ott van egy kis kör alakú homokozóKép.
Ha pontosabb leírás kell,akkor szóljatok!

Pussz,Anyapoc

Ui:Szilvi,milyen volt a nyaralás?KépKép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Hát nem irigyellek a kocsilerobbanás miatt...Kép Pénteken én is hasonlóképp jártam, bár nem önhibámon kívüli volt a dolog. Cserbenhagyott a kicsike (legalábbis ezt hittem), meg sem nyikkant indításnál. Az akkumulátor lemerült, mert a csomagtartó két napig nyitva volt a garázsban. De az első gondolatom az volt, hogy bosszút áll rajtam a kocsi, mivel pont aznap hirdettem meg eladásra Kép.

Na, most már legalább tudom, melyik dokiról titokzatoskodtatok itt a múltkor KépKépKépKépKép.

Puszi, majd holnap:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Talitalitalitalitalitalitali:

Akkor aki tud jönni,az nehogy otthon maradjon:
Anita?Kép
Szilvi?Kép

Mi 4 körül lemegyünk a homokozóba és akkor ott megtaláltok minket.
Ha rosszra fordulna az idő,akkor felmegyünk hozzánk,hely van bőven,játék isKépKépKép.

Ha vkinek van még építő ötlete,akkor ne habozzon!!!!Kép
Plédet hozzatok a törpéknek,ha van,nehogy kevés legyen!Kép

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztokKép



Már mi is meggyógyultunk ,oltást is megkaptukKép


Azért kicsit szomoruan látom hogy minket,nem igen hivtatokKép

pedig valamelyok nap is irtam és kérdezgettem a tali felölKép



Na mindegy ,akkor érezzétek jól magatokKép)

;)


Puszz
aanita
 
 


Sziasztok!

Aanita
Pont a hozzászólásod előtt kérdezett rá Anyapoc, hogy tudtok-e jönni? Látod???
Egyébként konkrétan senki sem lett hívva, mindenki magától jelentkezett. Ha van időd, akkor mindenképpen gyere Te is.

Anyapoc
Hát igen, kissé fárasztó volt tartani a gyerkőcöt, de hát már valamennyire hozzá vagyok szokva a terheléshez, apuka előbb kezdett el nyavalyogni, ő nem cipeli annyit.
Nyaralni majd Horvátországba megyünk, szeptember elején.

Kriszta
Hát igen, Gergő sem tudott úgy szopizni, ha túl aktív volt a környezet körülötte, hiába volt éhes, sokkal inkább a kíváncsiság hajtotta, mindent látni akart. Így én is rászoktam, hogy a szopi ha lehet, akkor nyugodt, megszokott körülmények között. Persze nem mindig volt alkalom erre, mindig sokat csavarogtunk. Ha nem otthon cicizett,akkor 2x annyi ideig tartott a szükséges tejmennyiség betöltése.

Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, nagyon jó volt!Fürcsi a tengerben, sok séta, és egy cseppkőbarlang látogatásával telt el ez a pár nap.Ha Szlovéniában jártok nem szabad kihagyni.
Minden rendben volt, csak a bokám és a lábfejem dagadt meg a sok üléstől.

Anita
ha egyedül te vagy Anita köztünk, akkor valamit félreláttál, mert Anyapoc minket is hívott.KépKépKép

Ha tudok, ott leszek, a helyszín úgy is ismerősKép
Arról fogtok megismerni, hogy nem lesz velem gyerek:KépKépKép:Csak a pocimban.Kép

Anyapoc
Köszi, hogy kérés nélkül is betettél a tábliba.

Na, megpróbálok valami rendet varázsolni a lakásban.

Sziasztok
Szilvi
33

Kép
Kép
kismama2004
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: