Új privát üzeneted érkezett!

BOLDOGSÁGOS, EGÉSZSÉGES ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

majd írok :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Boldog Uj Evet kivanok mindenkinek, sok örömmel, nevetéssel,.... türelemmel :)!

Barbi, azt hiszem egy ideig nem fogsz tudni egyedül elmenni a wc-re, üdv a klubba :)!

Yuta, ismeretlenül is jo pocakosodast kivanok!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok Lányok!

Kriszta vagyok és szeretnék csatlakozni hozzátok . Ha jól láttam már többen hallottatok rólunk :D ,én lennék Zsófi baba anyukája. Még a kicsi lány születése előtt találtam rá erre a topicra , de eddig még nem nagyon volt időm regisztrálni .
Majd megpróbálok kicsit visszaolvasni , hogy jobban képben legyek nevek és lurkók tekintetében .

Mindenkinek nagyon boldog , egészségben ,sikerekben gazdag új évet kívánok !

Kriszta
trapista
 
 

 
 

Szia Kriszta!

Írj bővebben Magatokról! Merre laktok, mennyi idős Zsófi baba....

Mindenkinek BUÉK!!!!!

Kép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!
BÚÉK!

Kriszta! Nagyon örülünk neked :D
Hogy könnyítsem a dolgod:
Nevelek-Rózsa u
4 gyerek: Kata 6,5 Bori: 4,5 Marci: 3 Boti: 1,25 évesek.

Marci holnap után megy először oviba!!! Már nagyon várja :lol: Szeptember óta küzdünk, hogy ott kell hagyni a lányokat, és ő miért nem maradhat :?:


Virág

KépKép
KépKép
virágocska
 
 


Sziasztok

Mindenkinek Boldog uj Evet kivanunk!

Oviba egyelore nem megy Emi, mert Karacsony ota kuzdunk egy csunya kohogessel. Mar azt hittem tul van rajta, Dannyvel kezdodott, o mar jol van, de Emi ma reggelre belazasodott. :(

Udv koztunk Kriszta!
MI:
2 gyerek, Danny 2.5, Emilia 4.5

Virag

Hat Beszoktatast biztos nem fog igenyelni Marci.:)
Azon gondolkodom, hogy a vegyes csopiba kene Dannyt iratni szeptembertol... hogy lehet oda bejutni? Akkor meg szomszedok is lennenek Emi csoportjaval...

Barbi

Kis sajtkukac a lanyod!:)Nekem vannak lanyos bebi nadragjaim ha erdekel.( Nem eladasra...:)) Mi a kisasszony merete? Most raktam ki egy hatalmas zsak gyerekruhat a garazsba.

Iza

Na ,milyen az elet dolgozas nelkul?:):):)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Tünde! Az ágyában attól tartok hogy lefejeli, a járókában pedig hogy dob egy hátast. Persze azért megoldom. :wink:
Angi nagyon sokat álldigál. Pedig felülni még nem tud.
Tejci: nagyon ügyi vagy!!! :P

Virág! Mi sem adjuk könnyen: kivillant a 3. fog :mrgreen:
Emlékszem hogy mesélted, hogy be van sózva Marci az ovira. :lol:
Milyen volt az első napja? :D

Vera! De jó hogy beugrottál!!! :lol: Köszi előre is a kazit. Izgi :P izgi :P
Füleses papucsotok nagyon menő mostanság :lol:

Saara! :P Mi a helyzet dokiügyben? Rég nem voltál...
Idén költözés!!! :lol:

Ágota! Már épp hiányolni akartalak.
Emikének +++++ Stodal-t próbáltad?
Gatyó: Háát azt megköszönném (nálunk is menő a rózsaszín :wink: ). 74-80-as ruhái vannak

Kriszta! :D Szia! :lol: Én a gödibarbi álnéven futó neveleki (Nyár utca ) Barbara vagyok.
1 lányom van Angéla, aki mindjárt 8hónapos.

Mi is betegek. Köhi meg orrfolyás. Hála no láz és közérzet is jó (kiv. orrszíváskor)

Vera csak neked :D :wink:
Kép ded tanul helyettem [img]

Kép apa ördögfrizkót kreált

Kép még egy ördögien angyali kép

Kép 25.-ei szerkó

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok

Köszönöm a kedves fogadtatást nem is gondoltam volna ,hogy ilyen rutinos anyukákat találok majd itt :roll: . Nagyon szépek a gyerkőcök , visszaolvastam és megkuksiztam szinte az összes képet :lol:

Ja és külön öröm , hogy a többséggel nagyon közel lakunk egymáshoz , mi is Nevelekben ,sőt Nyár utcában. Amikor a telket vettük még kicsit aggódtam , hogy nem lesznek majd játszópajtásai a születendő gyerekeinknek. De megnyugtató , hogy most már egyre több család él itt , sok tündéri kismanóval. Sőt ha jól tudom a 2007 ben többször is erre jár majd a gólya... :lol:


Tünde
Szerintem mi már találkoztunk a választások előtti gyűlésen .Még egy kicsit beszélgettünk is :wink: Te egy nagyon édes , nyugodt babával voltál én pedig még pocakkal. De lehet hogy tévedek akkor bocsi.

Zsófi baba lassan 8 hetes lesz és most már kezd kialakulni a napirendünk , egyre többször merészkedünk ki sétálni .Szerencsére az idő is engedi. Séta közben mindig nagyokat szunyál, ezért mindig messzebbre merészkedek , de bennem van a félsz , hogy mi lesz ha felébred és azon nyomban követelei a cicit :)Most mennem is kell mert lassan ébredezik ...

Barbara
A tündéri babádnak boldog névnapot kívánok , ha ma tartjátok

Kriszta
trapista
 
 


Virág: mesélj, hogy viselte Marci az ovit?

Most már én is sűrűn gondolkozom, hogy be kellene Dorinát iratni, mennyivel előtte kell mielőtt viszem és mi kell hozzá??

Ágota: gyógymanók Emikének!!!
Nálunk a Sinupret vált be legutóbb.

Barbara: Nektek is jobbulást!

Kép


Barbara: óriási a lánykád!!! Bettina néha feláll, de is lusti és inkább ücsörög.

Kriszta: persze hogy emlékszem Rád! Már tudom is hol laktok :)
Nekem 3 lánykám van, 11,5 éves Patrícia, 3 éves Dorina és a nyugodt :P 11 hónapos Bettina
Tegyél fel képet Zsófiról, persze ha Te is így gondolod! :D

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Kriszta!
én is ugyanígy éreztem magam a sétákkor! ráadásul én csajszim nem egy nagy alvós, s soha nem aludt a babakocsiban (kb 3x életében) szóval eleinte csak a környékbeli utcákban köröztem. :lol:
2007-es gólya? :?: mit tudsz?
köszönjük szépen, igen ma tartjuk! :P de te ezt honnan ismered??? :o megleptél! :D

tapasztalatlan társad :wink:
gödibarbi
 
 


Virag

Vegul is nem jottetek be a boltba. Pedig vartalak titeket.:( Na nem a szandi miatt, mert az egyelore nincs, vagyis van Borira valo piros, nem Salus, de gyogytalpu, vagy Salus, csak kek. De jovo heten nyit az a franya nagyker vegre.
Holnap delutan is bent vagyok.:)

Barbi

Boldog nevnapot Angi babanak! Mikor hozod be megint a boltba, hogy megbabusgathassam?:)
A Stodalt asszem nem javasoljak 5 eves kor alatt. Bar mar Emi nincs messze tole.

AMugy mindenki a Nyar utcaban lakik?:):):)

Tunde

Sinupretet kezdtem most adni neki, mert a Mucopront utan visszaesett. AMugy mar nincs laza, csak meg kohog.

Vera

Eminek is volt egy kirakos korszaka, hihetetlen gyorsan kepes volt egy 25-30 db-os puzzlet kirakni.:) Most epp a memoriajatek a meno...:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Halihó Mindenkinek!
Szia Trapista testvérke!
Saara. Viranka: köszönöm igyekszem!
Nyuszika: Csodálatos dolog itthon lenni, végre takaríthatok, főzhetek kedvemre,bár a pocak miatt mindezt csak csigatempóban@...S közben megragadok minden alkalmat,hogy alaposan kiidegeskedjem magam... Pl.:
Mindenki:lécccccccccciiiiiiiiiiiiiiiiii segítsetek, ha tudtok: a szennyvizes ürge eddig 10.000 Ft-ért járt hozzánk. Hogy mi a módszere nem tudom: beköltözésünk után egy évvel kellett először kihívnunk, azóta viszont havonta. Vérszemet is kapott:közölte, 16.000 Ft lett egy alkalom... Tudom hülyék vagyunk a nagy környezetvédelemmel, de nem szeretném kilyukasztatni a tartály alját... Ti tudtok esetleg valami megoldást? Csak ez az egy szippantós létezik a környéken, akinek a száma ki van táblázva? Bocsi a hülye témáért, de baromira pipa vagyok, S.O.S.! Köszi előre is: Yuta
yuta
 
 


Yuta

Nalunk van csatorna, ugyhogy nem vagyok profi a temaban, de a havonta szippantas roppantul gyanus....tenyleg keressetek valaki mast. Es 60%-os aremeles meg meg gyanusab!!!:(


Mit szoltok ehhez a tavaszi idohoz? Komolyan mondom kezdek felni, hogy ilyen nyilvanvaloak a jelei a globalis felmelegedesnek. Ha minden evben 2 fokot melegszik az ido nem lesz tel, es nyaron 50 fok lesz. brbrbr Bele sem merek gondolni. Mar igy is olvadnak a jegtablak a sarkokon....:(

Mennem kell lassan a boltba.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota!
Múlik Emi köhögése?
Stodal-lal kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Én adnám Anginak de nem hajlandó bevenni ( erőltetni meg úgy érzem nem szükséges)
Javulunk, hála az ezüst-kolloidnak :D
Majd vmkor beugrunk hozzád, de ez a január nekem nagyon zűrös (vizsgaidőszak)
Köszönjük a köszöntést :lol:
Én alapból egy nagyon optimista ember vagyok, s hiszem hogy nem fognak elolvadni a sarkok. Pár hónapja olvastam hogy a luk - nem tudják mitől - kezd összehúzódni :lol: Szóval ne félj, nem leszünk grillpipik a nyáron! :D

Yuta! Trapista tényleg a tesód?
Mi 3 hetente szippantatunk (sokat mosok), s másfél éve ua.-t hívjuk 06-30-9429630
A tied baromi gyanúsnak és kihasználósnak hangzik :evil:
Mi 6000-rel kezdtük, tavaly emeltek, s most januárban megint. Most 8000-et kell fizetni.
Nekem is az uccsó pocakos időkben nagyon lelassult a fizikai aktivitásom, de én is nagyon élveztem :D . Volt ismerősöm aki naponta 3x-4x felmosott :shock: Én örültem ha egyszer, s akkor is a férjemmel cipeltettem a vizet :roll:
Hajrá olvasás, pihizés, filmezés :lol:
gödibarbi
 
 


Kép pancsizok [/img]

KépKép
trapista
 
 


Sziasztok ,

Barbara,
Séta közben szereztem az infót a 2007 es gólyáról :lol: Egy nagymama mesélte, hogy várják az unokát …..
A névnap csak tipp volt , tudom hogy többször is van Angéla nap egy évben :D
Ja és Yutaval a házikóink a tesók. :lol:


Iza
Huh ez a szippantás itt tényleg soknak tűnik . :shock: Bár mi a régi lakóhelyünkön már tavaly is ennyit fizettünk. Ha jól tudom attól is függ az ár , hogy mekkora a tartály . És igazából erre kell nagyon figyelni. Bennünket anno úgy vágtak át , hogy nem üresen jött a kocsi , ezért nem is szívta ki teljesen az emésztőt csak félig és emiatt gyakrabban kellett hívni. :evil: . Szerintem nálunk is majd most kezdődnek a gondok , mert a kicsilány miatt igen megnőhetett a vízfogyasztásunk.


Ágota,
Jól olvastam , hogy nem csak cipőket hanem sapkát +sálat , harisnyát is árulsz a boltodban ? Ha esetleg baby méretben is vannak dolgok akkor bekkukantanék majd valamikor . És persze kiváncsi is vagyok a boltra.. :D

Virág ,
Nem semmi a négy gyerkőc gratulálok ! És milyen jó az “összetétel “. :D Gondolom így a lányok és a fiúk is eljátszanak egymással . Biztosan jó testvérek

Tünde , neked is gratula a 3 csajszihoz nagyon szépek.
Raktam fel egy képet Zsófiról bár nem igazán értem még hogyan működik a babanet :? . Mert a végére akartam rakni , de úgy látszik csak a kép ment el elsőre .

KépKép
trapista
 
 


Hahó Csajok!
Bocsi a félreérthető megjegyzésért: amikor Trapistáék háza épült (gerendaház), Anna lányom teljes extázisba esett, hogy a házunknak (szintén gerenda) kistestvére lesz, s azóta is kistesó-háznak hívjuk...
S ha már itt tartunk: csudaszép Zsófibabát is elfogadnánk kistestvérnek...
Már szerencsére nem sokáig kell irígykednem, ha Anna centije nem csal (márpedig következetesen vagdalja minden reggel), csak 41 napot kell már várnunk. Bár ha nővérkéje lesz a példaképe, legalább 10 napot még ráhúz a kiírt időpontra :wink: ...
És most hallgatok Barbira: pihizek egy csöppet (Annát Anyukámék kisajátították egy órára- elmentek sétálni. Jó-jó, hogy nekem is inkább velük kellett volna tartani, de most csakazértis lustálkodom kicsit).
Na csók!
U.i.: kihívtam a szippantósbácsit 16000-ért :evil: . Megüt a guta :twisted: :twisted: :twisted:. Sajna ez ugyanaz a szám, amit ti is tudtok, de kiderítettem:nincs másik. Saját elmondása szerint azért volt kénytelen drágítani, mert Gödön egy nagy részen nemrég csatornáztak, így már gyakorlatilag csak ide jár... Hurrá! Ezek szerint lesz ez még rosszabb... :cry: :cry: :cry:
yuta
 
 


Trapista! Zsófi gyönyörű!!! :lol: :lol: :lol:
Áhá már értem ezt a tesózást. S akkor már azt is tudom hol laksz :wink:

Yuta! Szerintem akkor is tűrhetetlen a 16e!!! :evil: Én úgy tudom van még egy... annak sajna nem tudom a számát.
Rákérdeztél már hogy hogy lehet hogy vki ennek csak a felét fizeti?
Ne ess azért annyira kétségbe a jövőt illetően: EU kötelezés miatt előbb-utóbb meg kell csinálniuk a csatornázást! :wink:
gödibarbi
 
 


Haligali!
Barbi:A mi emésztőnk ölég méretes,ezért kéthavonta hívjuk ki őket, s a nagyobbik kocsival jönnek, innen a dupla ár... (5m3 8000, 10m3 16000). :( Eddig 15m3-es kocsival jöttek, az volt 12000. :evil: Ez a monopolhelyzet előnye...
Grrrrr.... :twisted: :twisted: :twisted: :evil:
yuta
 
 


Húúú, lányok!
Hogy felélénkült a topik :lol:

Ágota! Bocsi, bocsi, bocsi :oops: Nagyon szégyellem magam, és még felhívni is elfelejtettelek, hogy nem megyünk be :cry:
De jó lenne, ha Danny is bekerülne a Montessoriba!!! Áprilisban írasd be, és a tesó a szomszédban hivatkozás elég jónak tűnik, főleg, hogy kiscsoport nem lesz abban az épületben, tehát kiscsoportos csak a M-ba mehet ott.

Na, az a csatorna... félek, hogy utóbb lesz, nem előbb, de egyszer csak elkészül. Lakossági összefogás kellene, de olyan nehéz belefogni az ilyesmibe :?

Gyönyörűek ezek a kislányok!!! Angi, Zsófi! Vigyázat, a fiaim majd kivetik a hálójukat pár év múlva :lol:

Ez a két fiú-két lány tényleg mázli, minket is láthattál a gyűlésen, bár elég rémes volt, mert Apa nem ért haza, én meg mindenképp ott akartam lenni (a gyerekeim nem annyira).

KépKép
KépKép
virágocska
 
 


Virag, Iza

Milyenek az ovonenik a Montessoriban? Emi ugyan valamennyire ismeri oket, mert sokszor vonjak oket ossze, de en nem nagyon. Mindenesetre a gyerek meg nem panaszkodott rajuk.:) A szomszedos most nagycsopi marad jovore is? Sokan ismetelnek? Emiek csoportjaban is vagy 15-en fognak evet ismetelni, ugyhogy azert is jo lenne ha Danny ode kerulne melle mert meg 2 evig szomszedok lehetnenek.:)

Virag

A heten kedd kivetelevel mindig delutan leszek a boltban. Ha van kedvetek ugorjatok be valamikor. Kene beszelnunk. (Nem az uzletrol:))
Tenyleg Marcinak hogy megy az ovi?

Barbi

Azert ijeszto az is, hogy bujnak a viragoskertemben a krokuszok, meg a narciszok....pont egy honappal korabban mint kene.:(

Trapista

Tetszik a nickneved.:) Es a janyod is, nalunk is van egy volegenyjelolt.:)
A boltban van minden bebimeretben is, gyertek csak.:)

AMugy a heten TELI VASART kezdek, ugyhogy mindenkepp erdemes benezni csajok, mert terveim szerint sok cipo 20%-kal le lesz ertekelve....nem csak teliek, nehany oszrol maradt felcipo is.:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Hahó!
Ágota, én egy címeres ökör vagyok. Mondjuk ez a fénykép tényleg pici, de milliószor beszéltünk boltocskádról, gyerkőcökről, s még akkor sem esett le a tantusz, hogy kik lehettek, amikor írtad, hogy a lányok együtt játszottak... Kellett nekem Virág, hogy felnyissa az vaksi szemeimet, még jó, hogy ma is együtt ücsörögtünk reggel a kispadon... Nnnnnnnnna. Ezek után még a boltba is bekukkantottunk, s bár Virág szeretett volna cipőt a leánykáknak, ünnepélyesen én is vettem egy rózsaszínű bébizoknit, aminek képtelenség volt ellenálni... Sajnálom, hogy nem voltál benn, de majd még jövünk máskor is... Yuta
yuta
 
 


Iza

Hihi. Sebaj, maj bepotoljuk a csevejt.:)

Virag

A szandit szerettetek volna? Ha nem, akkor nezzetek vissza delutan, mert mint fent irtam kezdodik a vasar!!!!:):):)

megyek is be delutan,lehet osszefutunk, mikor atszaladok Emiert 16-16.30 korul.

pusza

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Haligali!
Nyuszika: Én nagyon szeretem az óvónéniket. Az előző helyünkön pályakezdőkhöz jártunk, annak is volt varázsa, de ez a fajta rutin és tapasztalat sokkal jobban megnyugtat. Valahogy a régi időkre emlékeztet, s ez jó: itt lelassul az idő, az 5 éves még "kicsi", s ez nagy dolog! Számomra ijesztőek a korán felnőttesen játszó-beszélgető-létező aprók, s szeretem, hogy Anna kapott egy kis haladékot... Ez nem csak a csoport érdeme nyilván, de már ezért is nagyon megérte kiköltözni a városból...
Jó itt...
yuta
 
 


Yuta! Végülis jó hír, hogy ua-t fizetünk szippantásért :roll:

Virág! Már kint a negyedik :lol:
Fiaid hálói jöhetnek :lol:
Valamit nem értek: ti a sima oviba jártok akkor miért írtad Ágotának hogy a Montessoriba írassa Danny-t, meg a tesó a szomszédban???

Ágota! Danny álmosan is nagyon édes és jóképű :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Trapista! Az előbb elfelejtettem, ha bármire lenne szükségetek szólj!!! Hisz mi vagyunk korban a legközelebb!!! :wink:
gödibarbi
 
 


Barbi

Danny neveben koszi a dicseretet. ANgi meg meg mindig nagyon aranyos mosolygos kiscsaj es tok jo, hogy ilyen baratsagos.
Gondolkodtam azon amit meseltel, hogy ANgi felorakat alszik, igy visszaemlekezve az enyimek is csinaltak ezt, amikor 2 alvas mar sok volt, de 1 meg keves. Az elso alvas delelott csak egy felora volt.:)
Virag csemetei a Montessori csoportba jarnak a Lenkey uti oviban, ez a vegyescsoport alneve.:)

Iza

Ez tetszik amit irsz, mert en is ugy gondolom, hogy ijesztoen gyorsan nonek fel a gyerekek manapsag. A 10 eves unokahugomnak pl. minek mobiltelefon? Regebben jart versenyuszni, akkor hasznos lenne,de mivel akkor meg kicsi volt mindenhova szulovel ment, meg versenyekre is. Akkor meg tenyleg minek? Es a 13 es 15 eves testverenek is van.:( Jo ,egy 15 evesnek talan mar nem art, de akkor is. Ebbol a szempontbol kicsit szabadosabban nevelik oket a batyamek, mint ahogy en fogom az enyimeket.... mindenbe beavatjak, gondolok itt pl. felnott beszelgetesekre pl. penzugyekrol. Meg karacsonyra az unokaocsem penzt kert. Ezzel sem ertek egyet, valahogy elveszti az egesz a varazsat es keszpenzcsereve valik az unnep. brrrrr.:( Vegul is azt kapott, (beleraktam egy fenykepkeretbe :)) de nagyon nem tetszett.

Virag

Akartam meg mondani, hogyha igy viszed egyik-masik csemetet orara ovi utan nyugodtan bedobhatod a masikokat hozzam addig a boltba melegedni-jatszani, ha van kedve. Ha meg otthon vagyok, akkor oda.:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota! Ari vagy, köszi a felajánlást! Igazából Marci maradhatott volna az oviban, amíg átviszem Katát zeneovira, de már nagyon várt, inkább autózott ide-oda, de velem akart lenni. Tegnap még anyósomnál se volt hajlandó ott maradni, így jött velünk az uszodába is (ezt azért máskor inkább kihagyom :shock: érdekesen viselkedett.)

Barbara! Van itt egy zsák lány ruha, de főleg játszósok, nem tudom olyan is érdekel-e olcsón? 100-max.300Ft/db kb. Ha szívesen átnézed, szívesen látlak valamikor.
Nem tudom, mennyit kaptál ... lehet, hogy már nem aktuális :wink:

KépKép
KépKép
virágocska
 
 


Sziasztok,

Zsófi köszöni a dicséreteket, jöhetnek a vőlegények :) Bár pasizás apa szerint majd csak ha betöltötte a 18 . at :lol:

Barbara,

Azt hiszem ma én is úgy jártam mint Yuta Nyuszival..... :lol:
Nem voltatok ma véletlen Sződön tanácsadáson? Hazamenet esett le , hogy én azt a cuki babapofit és azokat a hatalmas gyönyörű szemeket már láttam valahol. :D . Nagyon szép kék szemei vannak Anginak. Szóval bocsi ha tévedek ,de szerintem ma mi is találkoztunk :wink:

KépKép
trapista
 
 


Virag

Emire valo jatszos gatyod nincs? Meg Dannyre valo is kene, mert amit Emitol az o mereteben orokolt mar mind lanyos.....:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota! Alvásos soraidat köszi. Mindig jó hallani hasonló sztorikat! :lol:
S köszönjük a bókokat :D
Szóval akkor a Montessori csoportnak semmi köze a Montessori-s képzéshez. Érdekes hogy ezt a nevet adták...

Virág! Kaptam is, meg vettem is párat, s időben nagyon szűkösen vagyok, szóval talán majd februárban. Nagyon köszönöm a fáradtságod!!! :D

Trapista!
Ahá! Akkor te voltál akinek segítettünk öltözni :lol: :wink:
Zsófi nagyon kis tündér élőben is!!! :lol: :lol: :lol:
A párom még később is látott titeket.
Kocsival voltál?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT ÁGOTA!!! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi

Koszonom, ari vagy, de nem most tartom, hanem februarban. De azert nagyon jolesik....:)
Elvileg Montessori elveken alapulna az oktatas abban az ovis csoportban...nem tudom ez mennyire igaz, azt leszamitva hogy keverve vannak a korosztalyok. Ezt Virag es Iza tudja megmondani.

Virag

Beszeltem a pasival es jovo keddre igerte a Salus szandit Borinak. Remelem meglesz, majd kuldok sms-t. Aztan meg majd egy Katanak valot is kitaposok belole.:)

Vera

Kepzeld azt hallottam, hogy a kis es a kiskozepso csoportok fizetosek lesznek szeptembertol es csak a torveny altal eloirtan 5 eves kor felettieknek lesz ingyenesek. Vagyis a nagykozepso meg a nagycsoport. Egy 20-as havonta. Eleg gaz.:(

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


MICSODA???? Ágota ne idegesíts!!! Igaz nekem szeptemberre már Bori is betölti az 5-öt, de akkor is!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Rákérdezek egy-két gödi önkormányzati képviselőnél :evil:

Várjuk a Salus szandikat, nagyon!!!

Ja, Barbara! Szerintem hamarosan 5-6. fogacskák villannak nálunk, addig egálban vagyunk, ha be nem előztetek közben. :)

KépKép
KépKép
virágocska
 
 


Ezt lattatok az elobb?
Kép

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Hahó Mindenki!
A Montessori-típusú nevelés bármelyik intézményben megvalósítható! A lényeg a szemlélet,s az elvek:
* Parancsoló, irányító, az ismereteket közlő pedagógus helyett segítő, támogató, tájékoztató, csak a legszükségesebb esetben beavatkozó pedagógusok nevelnek.
* A fegyelmezett, passzív befogadásra ítélt tanulók helyett szabadon mozgó, a termet szükségleteiknek megfelelően átrendező, társaikkal, nevelőikkel kölcsönösen kommunikáló, a feladataikat - a rendelkezésükre bocsátott választékból - önállóan kiválasztó és megoldó, aktív gyerekek élnek.
* Csekély számú, leginkább bemutatásra szolgáló, a pedagógus által használt szemléltető eszközök, előírt, kötelező tanmenet, óravázlat helyett a közvetítendő ismereteket lényegükben hordozó, rendkívül széleskörű, szabad polcokon elhelyezett, bármikor hozzáférhető, a mindenkori igényeknek megfelelően választható, tervezett környezet alkotja a tanulás színterét.
* Tanórák és osztályok helyett, az életkori integrációt megvalósító, különböző életkorú (3-6, 6-9, 9-12 stb.) gyerekek csoportjai dolgoznak folyamatosan, illetve a saját igényüknek megfelelő pihenési fázisokkal.
* Kötelező haladási ütem helyett a saját fejlődési ütem a meghatározó.

Hát "dióhéjban" ennyi... Yuta :lol:

Kép
Kép
yuta
 
 


Iza

De ez a gyakorlatban is igaz abban a csoportban? MAs a napirendjuk? Masak tenyleg az ovonenik? Vajon miert csak egy ilyen csoport van?

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota! akkor remélem majd februárban eszembe jut :D

no én pont ezt említettem neked, amit Yuta itt szépen összefoglalt! a dühítő hogy teljesen igaza van Yutának hogy ez bárhol megvalósítható lehetne!!!szerintem alapvető elvárásokat fogalmaz meg, s szégyen hogy ez nem alapfelfogás mindenhol . szerintem. :D tudtommal Vácon van egy Montessori. :wink:

mi láttuk ezt a szivárványt! :lol: pont a jégeső előtt vette észre a férjem, s mind3 megcsodáltuk. ilyet még sosem láttam!!! :lol:

Virág! szerintem jön, de még nem látható, szóval egyenlőre ti vezettek :mrgreen:

Tünde! jól vagytok? olyan régen írtál...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Hahó!
Az óvónők, tanítók alapos továbbképzésre jártak, hogy taníthassanak ezzel a módszerrel. A gyakorlati megvalósítása pedig sajna pénzfüggő is, mert speckó játékokkal(általában fából készült), és külön kifejlesztett eszközökkel(hangszerek, barkácsszerkó,stb.) kell felszerelni ezeket a csoportokat... :(
Persze a hozzáállás mindenhol ingyen van, s talán egy ilyen típusú útmutatót mindenki kaphatna a sima diploma mellé is...

Kép
Kép
yuta
 
 


HAliho

Iza, BArbi

Hat igen, egyetertek. De amig a letszam bovitesere sincs penze az onkormanyzatnak...:( AMugy a mi 2 ovonenink jar valami tovabbkepzesre, majd megkerdezem mar nem ilyenre veletlenul.

Virag

Ezt a magan bolcsi/jatszohazban meselte az ovoneni Alsogodon, ahova neha jarunk DAnnyvel. O meg egy anyukatol hallotta, aki Felsogodi es a kislanya most oda jar, de megy osztol a Lenkey oviba, mint DAnny.
AMugy beszeltem az idosebb ovonenitekkel, hat nem mondott sok biztatot, csak hogy majd emlitsem meg a beiratasnal, hogy mit szeretnek. Na ezt mar magamtol is kitalaltam. Meg hogy milyen keves uresedes lesz a csoportban...Kicsit elszontyolodtam.:(

Vera

Boldog nevnapot! (ha most tartod :))

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok Lányok,

Nagyon érdekes dolgokat írtatok a Lenkeyről , már most kezdek aggódni , hogy mi lesz ha Zsófi is ovis lesz. Lehet hogy már most kellene érdeklődnöm a szabad helyekről ?! :?
Nagyon úgy néz ki a dolog , hogy a Montessori csoportba csak “örökölni” lehet a helyet .
Nekem se világos , hogy miért csak egy ilyen csoport van , amikor ilyen nagy az érdeklődés.
Amikor ideköltöztünk úgy örültem , hogy ilyen közel van az ovi , de attol tartok nekünk is majd körbe kell nézni a környéken , ha a Lenkeybe nem férünk be.
Bár szerintem lassan Nevelek is eltudna “tartani” egy Montessori ovit…. :lol:

Ágota,

Jártam a Bobitában a múlt héten , vettem egy két sapit és zoknikát a kis csajszimnak. Nagyon igényes a boltocskád . és nagyon ötletes , hogy csináltál egy kis játszósarokot is .
Így biztos élvezik a gyerekek is a vásárlást. :lol:

Barbara,
Igen , kocsival voltunk. Szegény kiscsajt átzötyögtettem a földes úton , bár nem nagyon izgatta , mert végig szundikált. Még jó , hogy nincs forgalom erre felé , mert biztos megőrültek volna a csigatempótól . :D
Ti merre szoktatok menni ?
Vicces , hogy pontosan fél évvel idősebb Angi , mint Zsófi …. :P

KépKép
trapista
 
 


Trapista

Koszi a dicseretet.:)
Azert mire Zsofi oviba kerul csak lesz tan eleg ferohely....remelhetoleg az onkormanyzat tesz felre ra penzt. Nem hiszem hogy ez nem olyan fontos, mint pl. az aszfaltozas. Persze lehet hogy arra celzott hitelt kaptak. Mindegy.

Virag

Kene beszelnunk a boltrol, mert nagy terveink vannak a Bozoki teren.:) Amugy ez a masik dolog amit nem ertek, hogy ekkora gyerekletszam mellett miert nem jut forras egy valamirevalo jatszoterre itt Godon. Szerintem a szulok megcsinalnak tarsadalmi munkaban, csak az anyagokat kene megvenni. De az is lehet, hogy egy-ket epitoanyagot adna ingyen nehany epitesi vallalkozo....( Piramis, Godi Ambitus ....stb.) Nekunk is van itthon kimaradva egy csomo minden. Nagyon feldobna a teret, az biztos, a hasznossagarol nem is beszelve....

Lehet csak kezbe kene venni a dolgot es vegigvinni.
A multkor a Slager radioban hallottam, hogy az egyik kistelep\ules polgarmester inditott egy ilyen csere-bere akciot(mindig nagyobb erteku dologra kell cserelni )es a vegen az egyik epito ceg altal felajanlott 3 millios jatszoternel allt meg a dolog. :)

Na megyek ebedet csinalni.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok Lányok!

Barbara: egyszerűen nem jutok ide a géphez! :?
Állandóan programunk van, ha meg itthon vagyok, akkor épp átrendezem a lakást.
Mindent összeszedek ami már nem kell és eladogatom itt-ott. :)
Tanulás hogy megy??

Virág: babakocsikkal foglalkozol még?
Eladom az ABC Design terepjárónkat :D

Ágota: merre van a Bozóki tér??

Kriszta: nagyon édes Zsófi baba!!!!! :)

Én Bettinával még egyszer sem voltam tanácsadáson a védőnőnél, ígérte, hogy kijön, de nem jött, hát én sem megyek...

Dorina szeptembertől fog oviba járni, fogalmam sincs melyik csoportba, melyik napokon lehet beiratni??

Itt Nevelekben nincs olyan rész, ahol játszóteret lehet csinálni, de Gödön biztos van!!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tunde

A Bozoki ter az, amelyik kozepen a katolikus templom all es korulotte egyiranyban korforgalom van. Amugy ebbe torkollik bele a Lenkey utca, az ovi utcaja.:)
Itt elvileg van egy jatszoter is, de messze nem felel meg sem az igenyeknek, sem az EU eloirasoknak.:(Namost ezt a jatszoteret fel lehetne turbozni, mert hely az van. Csak penz nincs ugye.
A Beiratkozas asszem marciusban lesz, majd szolunk ha kiirjak az oviban, ok?:) En is megyek Danny-t beiratni, Vera is Mirat.:)
Bar ugy emlexem benne szokott lenni a Godi Korkepben is. Az jar Nektek?

Barbi

Mit is tanulsz? :oops:

Ja, mondtam mar, hogy honlapja is van a boltnak, a termekek fenykepeivel, meg arakkal? Meg nincs befejezve, de dolgozom rajta. A felcipok mar fent vannak, meg kovetkeznek a telik, meg a szandik,meg az egyebek (mamusz, papucs)

www.bobitabolt.tar.hu

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota: Köszi ha szólsz beiratás ügyben!!!!

Nekem tetszik a honlap!!!
egyszerű és nagyszerű!!! :D

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Hali

Mi van csajok? Hova lett mindenki??? :)

Agota

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Sikerült nagyabol visszaolvasnom... :)

Barbi, nem tudom mit tanulsz, mindenesetre le a kalappal, nekem annnnnyira nem lenne kedvem ujra nekiallni, hogy csak na :P! Baba'val meg még kevésbé....
Öö a gyermekdokikkal kapcsolatban kicsit összezavarodtam. Van homeos doki? Vagy az felnött haziorvos?
Szent Imrés doki: hétfön megyek Balint balazshoz, kivancsi vagyok...!

Szippantos kocsi: :shock:

A nevelek azt hiszem jatszotér ügyben és csatornazassal kapcsolatban is "hatranyos helyzetü", nem? Gödhöz még nem tartozik, Szöd ugym. messze van, szoval. ...Szöd meg gondolom nem akar befektetni, ha ugyis Gödhöz kerül majd (na de mikor?? :roll: )
Szöd többi részén amugy van mar csatorna?

Jatszotérre visszatérve (kedvenc témam :lol:) egyszerüen nem értem, miért nincs legalabb egy normalis egész Gödön. A dunapartit legalabb be lehetne keriteni, h ne a kutyasz*rban homokozzanak a gyerköcök :shock: Nem kicsi település azért, nem? Erdeklödtem korulottem és ennél sokkal kissebb helyeken is van altalaban legalabb egy tuti.
Ahol most lakunk 4 van egy 1 km-res körzetben, de ez mazli, el vagyok kényeztetve :lol:
Olyat is hallottam mar, hogy összefogtak a szülök, ahogy Agota is irta és igy lett jatszotér.
Inditsunk mozgalamat :lol: :lol: :lol: !
Szükség biztos lenne ra, sok a gyerek, mit gondoltok? Igaz, hogy kerteshazban lakik mindenki, de akkor is.

Trapista, tetszik a neved :D! Nagyon aranyos a kislanyod!

Yuta, érdekes, amit a Montessori ovirol irtal. Ez hol van?
A Waldorfrol tudtok valamit?

Agota, megnéztem a honlapodat, jopofa. Az arak is baratsagosak. Télre Siesta kisbakkancsot vettünk, atom bélelt, nagyon meleg (lehet inkabb öszit kellet volna :x). 13.500 Ft volt, nagyon brutalis!
Miben mas, mint a többi gyerekcipö? Vagy itt is csak a markat fizeti ki az ember? :roll:

Rolunk---- 2007 a költözés éve!!! Nyar végére tervezzük aztan meglatjuk mi lesz...

***
bocs az össze-vissza ékezetekért.. :oops:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara

A Montessori csak az egyik csoport (vegyes korosztalyu) neve a Felsogodi oviban.
A Siesta cipokrol nekem szemelyesen az a velemenyem, hogy az ar kb. 20%-a a markanev, vagyis minosegben vetekszenek vele mas kevesbe ismert markak is. Pl. az Asso nagyon felfutoban van es nagyon jo minosegu az arahoz kepest. Bar van aki meg ezt is draganak tartja. Lathatod ebben a 2 albumban a boltomban talalhato szandikat-cipoket, sok koztuk az ASso. Ezen kivul a Melania altal forgalmazott markak sem rosszak (Melania, Le Kid, Bless You)
A Siesta gyartasat Romaniaba helyeztek at, lattam a Buy Wayben , a Kenguru Goldban nehany Siesta bakancsot, ahogy mondod brutal aron. (30% kedvezmennyel kerultek 10ezerbe...) Nalam a legdrabgabb ASso teli bebi bakancs 7ezer.

Jatszoterrel kapcsolatban en egy ilyen szuloi osszefogas dologban benne lennek!!!!:):):)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Itt a boltomrol a 2 album:

Nyuszika Boltja:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10512

Ebben a felcipok vannak.

Nyuszika Boltja2:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=11608

Ebben a szandalok es a teli cipok, csizmak.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sara: Sződön szinte már mindenhol van csatorna és aszfaltos út :?
Itt egyik sem lesz egyhamar :(

Hajrá költözés!!! :D

Játszótéri összefogásban mi is benne vagyunk!! :lol:

Beirattam Dorinát az oviba szeptembertől!
Elsődlegesen a napocska csoportba (az is vegyes), de indul kiscsopi a pillangó, tarkalepke és kisvakond csoportokban.
Tud valaki valamit ezekről?????

Én most tiszta takony vagyok, remélem a kicsi nem kapja el, mert a múltkor nem tudott bedugult orral aludni, az nagyon brutális volt.

Rendeltem méhempőt immunerősítésre, ismeritek??

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?