Új privát üzeneted érkezett!

Tünde!
Akkor a kocsi tényleg megérte!!!!
A body-t meg pulcsit mi is kuponakcióban vettük!Csak nem mindíg veszem meg a baba-magazint és így nincs mindíg kuponom.Vagy máshonnan is be lehet szerezni?
Szerintem az etetőszékben a lényeg a biztonság!A dönthetőség meg dupla tálca szerintem felesleges.Ha elalszik benne én biztos kivenném.Persze ezek a peg-peregok nagyon szépek az tuti!
Melyik brendonba mentek?
Ági
csagi
 
 


Ági,

Debrecenben a múlt hónapban nyílt Brendon, Debibe holnap amugyis mennénk, mivel szüleim ott laknak. A pegperego olasz honlapján pedig már azt is kinéztem melyik színt favorizálom és felhívtam a boltot, abból még van készleten, ugyhogy szerintem megvesszük. Na meg beugrik megint az éppen akciós body is.... és talán a játszószőnyeg is???? Utóbbira még alszok egyet.
A babamagazinos kuponhoz meg kell venni az újságot, máshol nem elérhető, de szívesen adok át neked, ha te nem akarod megvenni, mert a brendon.hu-n az újság megvétele nékül is lehet látni éppen mi akciós. Amúgy én ezeket a babás magazinokat minden hónapban megveszem (Kismama, Baba magazin, Anyák lapja), a gyógyszertából pedig mindig beszerzem az éppen aktuális Babapatikát is. Utóbbit ismered? Ingyenes és szerintem elég igényes lap. Amúgy nálam szakmai ártalom is a magazinok vásárlása, vannak is elvonási tüneteim, amióta nem dolgozom, mert könyvtáros vagyok/voltam 8 évig.

Lányok, nem tudom mi volt ma, a Tescoba kimentünk du., de ugyanazzal a lendülettel, ahogy bementünk már jöttünk is ki, mert én még életemben ennyi embert nem láttam ott. Persze a Sparral sem jártunk jobban. Bezárnak a boltok egy hétre v. mi ez a hisztérikus vásárlási kedv?! A karácsony azért még odébb van, h. amiatt indult volna meg a tömeg, bár én ennyi embert még akkor sem szoktam látni a boltokban.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!
Én csak a Kismamát veszem mindíg!,amióta megtudtuk hogy terhes vagyok.Plusz még a nővérem gyűjteménye 2002-2003.Szóval van pár példány!KépHa valamit nem tudtam fellapoztam egy éjszaka alatt az összest.Mostmár sok újjat nem tud nekem mondani de még mindíg veszem.
A baba-magazint csak ritkán veszem,mert az nekem annyira nem jön be ahogy ők írnak néhány dologról!Az anyák lapját a nővérem veszi.
A brendonos katalógust nem vettük,hanem adják ingyen ha van törzsvásárlói kártyád!Jó lenne tudni hogy éppen mi akciós!Ha gondolod amikor megveszed az újságot megírhatod hogy mi akciós!De csak ha nem fáradtság!Hátha pont azt akarnék venni.
Ja,a babapatika néhány száma megvolt nekem is.Tényleg jók vannak benne!

Hát az biztos hogy néha vannak a tescoban annyian hogy férni sem lehet,Mi lesz akkor jövő hónapban!?
Na megyek fürdetni,aztán altatniKép
Lost-ot nézte valaki?Jó volt megint!Hány rész lesz még?Mert a jövő-jövő heti újságban már nem írjákKépTalán vége az első epizódnak?Neee..
Ági
csagi
 
 

 
 

Meg is volt a fürcsi.Csak még azt akartam Tünde kérdezni hogy most milyen body-k vannak és mennyiért.Amit mi régebben vettünk csíkos és 700 ft körül volt.Kellene párat venni,apa holnap megy a PO boltba pesten megnézni.Telefonon azt mondták ott 690-1500-ig vannak.Amúgy melyik színűt nézted ki(etetőszéket)?Nekem a narancssárga meg a kék tetszik.
Itt Rakamazon a bababoltban 1300 ft a po body.Esetleg Nyíregyen tud még valaki boltot ahol ilyeneket árulnak?
Na mentem..
Ági
csagi
 
 


Hello!

Megjöttem. Legközelebb pénteken megyek varratszedésre újból a debreceni klinikára. Szóval egy anyajegyet szedtek le (ez már a 4. volt), illetve most kettőt, mert nagyon közel voltak egymáshoz. De csak az egyikkel volt baj: elváltozott a színe és vmi ketyerék kezdtek rajta nőni. Bőrgyógyász is látta, ő javasolta és egy barát (sebész) szedte le. Fél év múlva újra ellenőrzés, mert még van két ilyen jellegű, de azokat egyenlőre nem bántják. Szövettani eredmény pénteken, remélem, nem lesz gond.
Ja, és persze semmi szoli és napozás. Én barnítótól szoktam barna lenni, mióta az elsőt levették.
Amúgy tiszta vágás, heg vagyok már.

Tünde! Ági!
A Brendon újság tartalmazza ezeket a kuponokat? Nekem eddig kettő volt, de én egy kupont sem találtam benne!
Úgy gondolom, mint Ági: szépek és igényesek a Brendon termékei, de a hajlamosak az erős túlzásokra: dupla tálca az etetőszékre?! Minek?!Kihasználhatatlan! És altatni sem altat szerintem senki etetőszékben. Két dolognak kell szerintem megfelelnie: beköthető legyen benne a bébi és könnyen lehessen takarítani. Mi az amerikai bababoltban vettünk egyet(Cam), le volt árazva 11e huf-ra. Meg vagyunk vele elégedve.
Tündi! Mennyire jön ki kuponnal az ára?

Ági!
Mi az a PO bolt?
Lost: nincs még vége, csak vmi hülye dominó-napot közvetítenek helyette. De ha mégsem és vége lenne, akkor is mindjárt jön a következő széria.
Ja, és milyen fórumos találkozóról írtál?

Tündi!
Ha Te a könyvtárban dolgoztál, akkor látásból tutira ismerlek, mert folyton ott ültem. Míg egyetemista voltam, addig a beadandók és a szakdolik miatt, utána meg a zenei anyagok másolása miatt és némi könyvkeresésért.
Tesco: mindig sokan vannak, nem?! Én nem kedvelem, inkább a Spar. De ha ott is sokan vannak, akkor hová érdemes menni? Nekünk is most aktuális a bevásárlás. Ti hol kötöttetek ki?

Petra!
Aranyos ez a játszószőnyeg, érdemes használni, mert tök jól leköti a babák figyelmét.
1 hónaposak vagytok! Hogy szalad az idő? Mikorra vállalod be a következőt?! Kép

Anita2!
Jól vagy?

Kép
nycsilla
 
 


Szia Csilla!
Örülök hogy jól vagy!Nem semmi ez az anyajegy.Apának is van pár és az éves kötelező vizsgálaton mindíg mondják neki hogy figyelje nehogy elváltozzon!!
Ja,a Prince Oliver body-ra gondoltam.Ott a kerületben van egy nagyker. ahol apa dolgozik.Nálunk csak a bababoltban van ilyen,de drága 1300 ft-ért szerintem.
Hát igen a vevőket meg tudják szédíteni ezzel a dupla tálca és társai szöveggel.De hát nekik ez az üzlet.Ha annak idején lett volna rá több 10ezer forintom biztos én is olyat vettem volna.Ha legközelebb gyerekem lesz már biztos nem venném!!
Akkor jó ha nem lesz vége a Lost-nak!Állítólag januártól 2. széria!Kár hogy egy héten csak egyszer van!
Mi mindíg a tescoba megyünk,a pelus ott a legolcsóbb.Karácsony meg mikulás előtt meg különösen szeretek meni mert szépen fel van díszítve!
Megyek altatni.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Még én is megvagyok,(egyenlőre még 2in 1!).
Csilla! Nekem is szedtek le anyajegyet, már jó pár éve(5?), és azóta szerencsére minden ok.Az enyém volt olyan , h. félig levált, meg nagyon fekete volt, ezért kellett megműteni, de azt hiszem jobban jártam így!
Brendonos kuponok minden hónapban vannak a Baba magzinban, és akkor megéri kihasználni némelyiket. Főleg így, h. már Debrecenben is nyílt boltjuk!Mi kuponnal vettünk szoptatós párnát féláron! Az első vásárláskor pedig ki lehet váltani a törzsvásárlói kártyát, amihez ingyenesen jár a Brendon katalógus!(amúgy 795ft az újságosnál)erre lehet pontokat gyűjteni, és majd levásárolni.
Kérdés: Mi a véleményetek a légzésfigyelőről? Még mindig nem tudtam eldönteni hogy kell-e.
Amúgy már igazán nagyon várom a szülést, valójában az volt az érzésem, hogy ez a hétvégén be is következik, de úgy látszik már nem.Nem érzek ugyan nagy jeleket,(kisebb nyilallások, nagyobb mozgások...)és még van is hátra 2 hetem, de ez volt a megérzésem.Igazából inkább hamarabb szeretnék szülni, mint túlhordani. Na majd lesz vmi,még jelentkezem.( ha még nem szülök azért, ha megszültem, akkor azért:-))

Kép
dora1980
 
 


Ági! Tündi!
Még azt akartam írni a bakancsokról, hogy ami az Emberkében van az Siesta talpú és a teteje meg bőr. Csak éppen nem Siesta.

Dóri!
Értetek is nagyon fogunk izgulni, kellemes szülést és egy édes petikét kívánok!
Légzésfigyelő: mi nem vettünk és nem is kölcsönöztünk. Akkor szokták ajánlani, ha koraszülött és/vagy egyéb kockázati tényező szerepel a családban (pl. dohányzik a szülő). Egyébként pont szemben van Flóra szobája a mienkkel (kezdettől fogva külön szobában alszik), így minden kis neszt meghallottam. Nem izgultam emiatt sosem.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Én is azon gondolkodtam, mi lesz 2-3 hónap múlva, már most nagyon nehéz tartani Bencét maratoni szopik alatt.
Az etetőszékről van egy cikk a babamagazinban, eszerint fontos a biztonsági öv, megfelelő magasságú kar és háttámla, és asztal alá tolható legyen, mert amúgy a gyerek ellökheti magát az asztaltól a lábával, ja és gondosan szereljük össze! Ez a 2005 10. számban van, a 26. oldalon, ha megvan az újság. Hogyhogy ilyen korán vesztek etetőszéket? Ennyire megéri?
Igen, kaptuk a játszószőnyeget, a papírja szerint a brendonból van. Nálunk már szinte mindenki volt, akire számítottam, de pont ma írta a barátnőm Kanadából, h küldött Bencének ajcsit. Kíváncsi vagyok h mit.
Az éjszakai szopival mi is mindig így járunk, 1 óra körül van az első, és utána általában reggelig velünk alszik, mert én is szinte mindig beájulok.
Az biztos, hogy szerencsés vagyok Anyával, nagyon sokat segít. Voltál a könyvtár megnyitóján? Szép lett?

Csilla!
Örülök, hogy nincs semmi komoly bajod, már megijedtem.
Ma 1 hónapos Bence! Tényleg nagyon gyorsan eltelt ez az idő. Egyre aranyosabb és szebb Bence, és már 4900g a súlya. Ha Bence 2 éves lesz, akkor jöhet a következő. Így lesz köztük majdnem 3 év, ami szerintem ideális és anyagilag is így a legkedvezőbb.
Mennyi az Emberkében a bakancs?

Dóra!
Szerintem is felesleges a légzésfigyelő, csak stresszel. Nekünk babaőrző van, ami nagyon hasznos, de csak nagyobb házban vagy lakásban.
Már nincs sok hátra, intézd el amit még kell és pihenj jó sokat.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit eltűntem, bocsika. De valahogy nem akar menni ez a net, hiába ADSL. Pontosabban a vonallal nincs gond, csak megosztva használjuk a földszinttel (van egy rooter nevezetű elosztó szerkenytűnk - többet én sem tudok róla), na és mindig bedöglik. Egy két alatt már a másodikat vittük vissza a boltba. Jó mi?

Jól vagyunk.
Dodival a hasmenéses betegségen túl vagyunk, most meg takonykóros. Na de jobb is ha ovi előtt kibetegeskedi magát. : )
22.-én készülök elvinni a 3 éves oltásra, és akkor 28-án hétfőtől pedig mehet az oviba. Jaj csajok! Már összeszorul a szívem, hogy ott kell hagyni. Mit fogok egész nap csinálni, hogy nem fog itt nyüzsögni körülöttem?! Bár tudom, hogy biztos neki is jót fog tenni egy kis gyerek társaság. Játszhat jókat stb. majd elválik mennyire fogja szeretni.

Én még mindig nem vagyok 100%-os. De már nem is izgatom magamat miatta. Babóca jól van a pocakban, úgyhogy túl nagy baj nem lehet. A héten valamelyik reggel elugrom vérvételre (sajna itt korán reggel 7-8 közt lehet csak menni, mert utána viszik be Nyíregyházára a levett vért), aztán majd kiderül nem-e ott van valami gubanc. Most örült a fejem a védőnőnél, mert 3 hét alatt nem híztam. : ) Végre valami jó is történik. Most tartok 9 kilónál. És van még valami 8 hetem?!

Ó, képzeljétek! Ma reggel felhívtam a TB-nél a leendő ügyintézőmet, mert már nagyon nem hagyott nyugodni ez a THGYS dolog. Nem tudtam, hogy tényleg fogom-e kapni, na meg hogy tényleg olyan 'sokat' (gyes-hez képest) mint amire számítottunk. És megerősítette a tavasszal mondottakat. Annyira megnyugodtam! /ezt csak azért írom le, mert alapesetben csak biztosítási jogviszonyban állónak jár a THGYS és a GYED, én meg most munkanélküli segélyen vagyok, mégis jogosult leszek rá : ) / A héten küld is nyomtatványt, amit majd a munkaügyi központban kell kitöltetni. Ha jól emlékszem 30-án kell mennem a munkaügyibe, akkor majd szólok, hogy december 5-vel szüneteltetném a segélyt és másnaptól pedig igénylem a THGYS-t. Klára (a leendő ügyintézőm) mondta, hogy sajna rá kell szánnom egy kis időt és be kell mennem hozzá személyesen. Ugyanis előre igénynél a Terhesgondozási kiskönyvet kérik be (a szülés várható időpontja miatt). Persze sose lehet tudni mikor kell a könyv, postáznom kicsit rizikós lenne, úgyhogy csak be kell vinnem bemutatni neki, ő készít egy hitelesített másolatot, így rendben is lesz az igénylés. Na meg beviszem kitöltve azokat a nyomtatványokat, amiket majd kiküld. De akkortájt már úgyis kell járnom heti egy alkalommal a kórházba NST-re, és így aznap elintézem azt is. Szóval úgy tűnik az anyagi dolgok is rendben lesznek. Remélem nem lesz semmi prücök.

Ma nagy sétán voltunk Dodival (jó 3 órát). Kellemesen el is fáradtunk. Nem is volt már itthon kedvem csinálni semmit.
Vettünk végre benti cipőt az oviba. Itthon meg készültem felvarrni a cuccaira a jeleket, de azt mégiscsak elhalasztottam holnapra. Legyen holnap is mit csinálni. : )

Tegnap voltunk a pici-pici babát is meglátogatni. Olyan aranyos. Kiváncsi voltam Dodi mit szól hozzá. Hát kicsit zavarban volt, láttam, hogy nem tud vele mit kezdeni. De egyből mondta, hogy nekem meg itt a pocakban van a pici baba. Később azt mondta hogy aranyos a baba. Pontosabban kijavított bennünket, hogy nem picibaba, hanem Csabika. : )

Ti lányok hogy vagytok?

Pusszantás, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Kicsit hallgatok mostanában, de semmi érdemleges nem történik velünk!

Örülök, hogy nagyjából mindenki jól van, a betegeknek jobbulást!Kép

Tünde, Petra! Olyan jó olvasni, hogy milyen jól boldogultok a babákkal!Kép Bizakodásra ad okot!Kép Petra! Nem semmi, hogy már elmúltatok 1 hónaposak!

Babakocsi-ügyben szeretném a segítségeteket kérni! Hol érdemes szétnézni ez ügyben Nyíregyházán? 2 funkciós babakocsira gondoltam, ami teljesen vízszintesig dönthető, és téliesíthető: lábzsák, télitető...! Márkák tekintetében milyen tapasztalataitok vannak? (Graco, PP....) Köszönöm előre is a segítségeteket!


Dóra! Mikorra is vagy kiírva pontosan? Már csak napok kérdése, igaz? (Vagy esetleg már meg is van a bébi? ) Mi is gondolkodunk a légzésfigyelőn! Bár nálunk sem állnak fenn, a bizonyos rizikófaktorok, inkább apa egy kicsit aggódós, a szó jó értelmébenKép

Nagyon vacak időnk van, de azért legyen szép a napotok!

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Bocsi, Anita1Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok,

Megvettük az etetőszéket, az utolsót hoztuk el, kíváncsi lennék, h. ezzel vége is az akciónak, v. azért még ilyenkor feltöltik a készletet? Az eladó azt mondta, nagyon rákattantak a vásárlók, mert ennyi pénzért sokkal kevesebbet tudnak az eteőszékek, ha nincs rá kupon. Nem bírtam ki és mivel apukának is nagyon tetszett megvettük a játszószőnyeget (abból is az utolsót). Képet próbálok meg feltenni, ahogy a kisfiam alszik a szőnyege mellett. Vasárnap estefél 7-kor indultunk vissza Debiből és már csak reggel kelt fel, ugyhogy a fürdetést kihagytuk... az evés sem érdekelte. Mondtam is apukának, ha éjszaka netalán nem akar elaludni elviszi egy körre Picurkát, h. elszunnyadjon, mert a kocsi ahogy elindul már álomba szenderül. Na de ennyire????.

Ági, lehet én nem irtam világosan a múltkor, de a brendon.hu-n minden hónapban meg tudod nézni mi van kuponakcióban. A katalógust én is természetesen mindig ingyen megkapom a kártyára.

Csilla, ha gondolod küldök képet magamról, tényleg lehet látásból ismerjük egymást, ha sokat ücsörögtél a könyvtárban. A kuponokat minden hónapban a Baba magazinban találod. Kíváncsi leszek, h. 'nagytudású' etetőszékünk tényleg nem lesz annyira hasznos, mint most gondolom?

Petra, az etetőszékre valóban nincs még semmi szükségünk, bár eléggé dönthető az ülés, mondjuk kényelmesebbnek tűnik, mint a hordozó, de egyelőre nem fogjuk használni. Amúgy a hétfőnk volt az első húzós nap, egyszerűen fogalmam sem volt mi baja a gyereknek, erre a tegnapi napot meg végigszunyálta. Tegnap fogorvosnál voltam, apukát felhívtam mizujs otthon, miután ott végeztem, mondta, h. Picur mély álomban, ugyhogy elkezdtem mászkálni a karácsonyi ajándékok után ... ugye most nem akkor fogok menni, amikor akarok, úgyhogy jobb későn, mint soha. Tége ilyen dolgok nem idegesítenek? Bár semmi nem ugy megy, mint rég. A könyvtár megnyitója pénteken lesz, úgy néz ki el tudok menni, mert apuka szabit vett ki. Kíváncsi vagyok milyen lett bebútorozva. Amúgy ha jól tudom még az olvasók számára nem nyitnak, ez csak a protokol megnyitó lesz.
Áginak átadom, h. üdvözlöd, azóta nem találkoztam vele, h. megszültem, bár utcán már láttam, csak messze volt.

Na indulunk sétálni.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Anita1!
Babakocsi ügyben: nekünk mindkettő P. Cardin volt, ami közepes árfekvésű, összezárható (a mély is), viszont kiegészítők nem voltak hozzá. Ja, a mélyhez volt egy lábzsák. Ha extra-szuper modellt akarsz, akkor a Peg Perego-t szokták dícsérni, de az kompletten, mindennel együtt bőven 100e fölött van.

Anita2!
Nem értem ezt a Gyed és Gyes dolgot nálad. Nekem anya foglalkozik ilyen dolgokkal és ő azt mondta, hogy ha a 2. baba az első 2-3 éves kora közt születik meg, akkor csak a Gyes jár.
Most akkor mi fog neked járni? Gyed? De hogyan? (Félre ne értsd, nem irigylem, csak jó lenne tisztán látni. Ki tudja, nálunk hogy lesz.)
Vérvétel eredménye?

Tündi!
Itt a címem: nycsilla@axelero.hu . Küldesz egy fotót? Melyik részén dolgoztál a könyvtárnak? (Persze ez lehet, hogy hülye kérdés és nálatok nincsenek ilyen beosztások.)
Nem tudom, sikerült e felraknod Zalánt, de egyáltalán nem jön be a profilod.
Ami a "minden másképp van, mint eddig" -et illeti, meg lehet ezt is szokni. Nekem már nem tűnik olyan borzasztó szörnyűnek. Ha már nagyobb lesz és többet lesz ébren vagy esetleg már elül és elnézelődik a babakocsiban, akkor onnantól együtt is lehet vele menni vásárolni, ügyet intézni, stb.
Nekem most inkább az a nagyobb bajom, hogy nem tudok tanulni, pedig kellene. Van egy csomó beadandó meg néhány kollokvium is.

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Petra!
Elfelejtettem: bakancs az Emberkében: 5e vmennyi. De én még tavaly nem vettem Flórának, mert úgyis bundazsákban fogod sétáltatni télen.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla! THGYS téma:

Na úgy néz ki nálam ez a THGYS dolog, hogy mikor megtudtam hogy megint babát várok, elkezdtem olvasni a HVG-nek a TB-s kiadását. És abban szemet szúrt a THGYS jogosultságnál a „ha munkanélküli segélyről megy valaki THGYS-re” rész. (Tudni kell, hogy már éppen Gyes-en voltam, hisz Dodi betöltötte a 2 évet.) Na ekkor felcsillant a szemem, és felhívtam a TB-nél a korábbi ügyintézőmet, és rákérdeztem, hogy ez pontosan mit is jelent. Mármint hogy munkanélküliről THGYS-re?!?!?! Ez nekem is új volt. (Én is ilyen területen dolgoztam korábban, és én is úgy tudtam csak biztosítási jogviszonyba lévők kaphatják a THGYS-t és GYED-et) És azt mondta a nő, hogy ha letöltök 180 nap munkanélkülit, akkor minden további nélkül jár. Mivel előző munkaviszonyom után még nem vettem igénybe a munkanélküli segélyt (tehát 9 hónap járna), gyorsan megszakítottam a GYES-t és elmentem munkanélkülire. Szóval lassan túl is lépem a 180 napot (vasárnap), így fog járni a THGYS, illetve az alapja (és most kapaszkodj meg) azt mondja, az előző munkakörben megállapított átlagkereset. (persze a mértéke ugye annak a 70%-a, merthogy ez a szabály). Én sem akartam elhinni, ezért hívtam a minap megint a nőcit, és megint csak ugyanezt mondta, mint anno tavasszal. Már ki is küldött egy nyomtatványt, amit a munkaügyibe kell kitöltetnem. És ugye a várható szülés előtt már 28 nappal lehet igényelni a THGYS-t (erre és a gyed idejére, na meg később a gyes idejére is, szüneteltetem a munkanélküli segélyt), amit én meg is teszek, így még a másik gyerkőc után marad cirka 2 hónap letölthető munkanélküli segély (persze ha nem változnak a dolgok, bár tudom most is variáltak valamit). Szóval ha minden jól megy, már dece,ber 6-tól kezdhetem a THGYS-t. attól függ a munkaügyibe mit kínlódnak majd. Na úgy röviden ennyi lenne a jogosultságom története.
Remélem nem túl zavarosan írtam le. De mindig tanul az ember. Épp azon hálálkodom, hogy időben elkezdtem bújni a jogszabályokat, és még időben el tudtam menni munkanélkülire, hogy meglegyen a 180 nap. (csak azon izgultam, nehogy korábban szülessen a baba és pofára essek itt pár nap miatt. Ezért is váltottam gyorsan GYES-ről MNS-re). Tényleg ennek csak annyi hátulütője lesz, hogyha Kornél is betölti a három évet, alig marad 2 hónap munkanélkülim, ami alatt szereznem kellene valami melót. De azt hiszem anyagilag minden félek éppen jobban járok, mert most két évig nem azt a nyamvadt GYES-t kapom (ami valljuk be nem elég megélni....), hanem a magasabb THGYS-t és GYED-et.
Persze tuti minden csak akkor lesz, ha január 10-én megkapom az első THGYS összeget. Akkor mondhatom 100%-ra, hogy tényleg úgy van, ahogy az ügyintéző mondta.

Pusszantás, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ja a vérvételes részt kihagytam: lusta voltam és eddig el sem értem vérvételre -> holnap reggel készülök menni. De az eredményt majd csak vagy 2 hét múlva tudom meg, mert automatikusan átadják a védőnőknek az eredményt. Nem tudom miért?!

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Tünde!
És milyen az etetőszék? Jó stabil? És a játszószőnyeg mennyi volt és milyen? A profilodban nagyon szép kép van Zalánról, még nem is láttam, de ez ugye még nem a játszószőnyeges, mert én nem látom.
Jó sokat aludt egyhuzamban Zalán! Nálunk mikor lesz ilyen??? A kocsi nekünk is bevált, rögtön elalszik benne Bence.
Én hétfőn készülök fogorvoshoz menni, remélem, Bence is egyet ért a terveimmel. Már karácsonyi ajándékok?? Mondjuk nem hülyeség, ki kell használni az időt, ha elszabadultál egy kicsit. Lehet, hogy én is nekikezdek lassan, csak olyan gondban vagyok mindig, hogy kinek mit. Engem is idegesítenek az elmaradásaim, de megpróbálok nem stresszelni miattuk és amikor lehet, elvégezni. Pl. már egy darab vasalt pelenka sem volt, aztán tegnap ki tudtam vasalni vagy húszat.
Olvastam az újságban, hogy pénteken lesz a megnyitó, és Ági mondta még augusztusban, hogy 15-én nyit az olvasók számára.
Anita1!
Szerintem attól függ a babakocsi választás, hogy mennyire akarod használni. Én pl. csak az udvaron vagy itt a háztömb körül sétálok Bencével, így nem is vettünk túl drágát. Mondjuk megfelel azoknak a kívánalmaknak, amiket te írtál és az új ára 30E Ft, de mi használtan 5E Ft-ért vettük.
Csilla!
Nem Bencének kérdeztem a bakancsot, hanem egy ismerősöm akar a kislányának venni, de eddig mindenhol csak bóvlit látott, vagy Siestát, ami viszont irtó drága.
Anita2!
Mi az a THGYS? Erről még nem is hallottam.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!

A THGYS nem más mint a TerHességi Gyermekágyi Segély. Ez jár a szülést követő 168 napig. (Vagy lehet már a várható szülés előtt 28 nappal igényelni, összességében akkor is 168 nap). Ez a táppénzszabályoknak megfelelően az átlagkereset (azt hiszem az előző évit veszik alapul) 70%-a és csak adót vonnak belőle. Ez után jön a GYED, ami a gyermek 2 éves koráig jár. Ez is az átlagkereset 70%-a és ebből ugyanúgy adót vonnak, és még nyugdíjjárulékot is (8,5%).
Úgy röviden ennyi.
Mindezek alapesetben akkor járnak, ha dolgoztál valahol és megmaradt a biztosítási jogviszonyod, azaz nem mondtak fel. (az én esetem kicsit egyedi Kép )

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Szia Anita!
Én is ezt kapom, csak én TGYÁS-nak ismerem, de ahogy szétnéztem a neten, mind a kettőt használják.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek! Ma lesz itt a városban az első babaruha börze. Semmi pénzért ki nem hagynám, úgyhogy alig várom, hogy mehessek.
Az apával már hét elején megbeszéltem, hogy ma délelőtt övé Dodi, én pedig megyek csavarogni. Kép
Nem tudom még, hogy veszek-e valamit, bár nehéz volna megállni. Úgy néz ki anyós is szeretne velem jönni, ami abból a szempontból nem baj, hogy szeretem a társaságát, nagyon fiatalos (mind küllemre mind gondolkodásra), csak sajna vásárolni nem nagyon lehet Tőle. Mert kicsit beleszól, hogy ez vagy az minek, de nem érdekel. Üres kézzel nem jövök haza.
Még utána elmegyek veszek egy kis mandarint (most mindig ezt kívánom) és Dodinak egy kis földimogyorót (nem a sósat, hanem amit még pucolni kell). Esetleg még szóba jöhet pár narancs és félig érett banán (a túl érettet nem szeretem).
ebben a pocsék időben is Szép napot Nektek!
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Anita2!
De jó neked, én is úgy vásárolnék! (Ez olyan női mánia.) Amikor nálunk volt, eddig 2x, akkor nem bírtam eljutni.
Visszatérve a juttatások dolgára: ügyes vagy, hogy kisakkoztad, mert ami jár, az jár. Gondolom, nem volt túl egyszerű a Gyes mellett és ez most sokat fog segíteni.

Petra!
Napközben hogy alszik neked Bence? És már korábban akartam kérdezni, hogy anyukád otthon volt veletek, mikor hazakerültetek a kórházból?

Képzeljétek!
Kiszedték a varratokat tegnap és rendben van a szövettan is. Nagy kő esett le a szívemről. Fél év múlva kell menni újabb ellenőrzésre (mert van egy csomó anyajegyem és ezeket szemmel kísérik).

Ki mit csinál hétvégén?

Petra!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek elmaradt a baba-börze. Olyan csalódott voltam. De azért csavarogtam egyet délelőtt.

Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Hello lányok!

Van vkinek ismerőse, aki megcsináltatta a tartós szőrtelenítést? Tapasztalat?
Én gondolkodom rajta, mert a gyantától teljesen benő a bőr alá, a borotvától meg begyullad. Aztán tavasszal, ha jön a szülinapom, akkor lehet, hogy megszponzoráltatnám a családdal.

Szerintetek Dóri megszült?
És többi kismamánk jól van?

Petra!
Bocs az előző hozzászólásom végére véletlenül odakeveredett a neved újból. Véletlen volt!
HOgy van a nagyfiú?

Anita2!
Miért nem volt börzétek? És hogy vannak a rosszullétjeid?

Képzeljétek!
Hétvégén kikapcsolódtam. 2 barátommal voltunk a R. Rock-ban, fél háromra keveredtem haza. Anyukám vigyázott Angyalkára, nyugodtan aludt a reggeli kajáig. Én is nyugodt voltam, tudtam, hogy jó kezekben van Flóra. Olyan jó volt egy kicsit lazítani. Hát és persze borozni is.

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Sajna semmi közelebbit nem tudok a börzéről, csak annyi volt kiírva a Műv.Ház ajtajára, hogy érdeklődés hiányában elmarad. Gondolom nem volt elég eladó. Nagyon sajnálom, úgy mentem volna!
De kárpótlásként bementem a rongyos turiba és két gyönyörő rugdalózót turiztam. Az egyik plüss, nagyon szép, a másik pedig pamut, zöld csíkos és Tigris van ráhímezve. nem igen volt 200ft darabja és kifogástalan állapotban vannak.
De remélem a börze szervezőnek nem ment el teljesen a kedve az egésztől és megpróbálkozik majd vele máskor.

Rosszullétek? A két nagyobb szédülésen kívül csak napi kóvájgások vannak. Így tudnám leírni amit érzek. Mintha be lennék csípve és néha nem tudok egyenesen menni. De szinte egész nap ez megy. Lassan már fel sem tűnik. Kép
Képzeljétek! Éjszaka azt álmodtam, hogy megszültem. Gyönyörő gyermek volt. De még erre várnom kell hozzávetőlegesen 48 napot. Kép

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Csilla! Köszi az érdeklődést! Megvagyunk, jól vagyunk, de egy picit kezd nehezebb lenni mindenKép Napról-napra nő a pocim, nem megy a körömvágás a lábujjról, nehézkes a borotválkozás...Kép És még hol van febr. közepe???
Sajnos nem tudok senkit, aki csináltatott volna tartós szőrtelenítést, de én is szeretnék (pl. bajuszKép)! Az Európa HÁz alatt van egy szépségszalon, ott olvastam, hogy csinálnak!

Petra! Sikerült elmenned a fogorvoshoz? Nagyfiadra addig a nagyi vigyázott? Hogy viselte? Hogy vagytok? Hogy megy az anyaszerep? Bocsi a sok kérdésért, de baromi kíváncsi vagyokKép

Anita2! De jó Neked, már Te is mindjárt babázol! Te hogy viseled magad? Sajnálom a börzét, de grat a rugikhoz! Jó vásárt csaptálKép

Kíváncsi vagyok én is Dórára, úgy tudom a hétre várta a Manót, lehet már meg is született Petike!Kép

Mamik, ti mikor kezdtetek el vásárogatni a babáknak? Szerintetek már fel lehet venni a kapcsolatot a szülésznővel, nem korai. A múltkor mikor beszéltem vele, abban maradtunk, hogy hívom, amikor személyesen tudunk találkozni! (Õ azt mondta, hogy nem meglepő, nem telefonáltam "túl" korán, de nem tudom, nem-e kapkodom el!

Köszönöm a válaszokat babakocsi-ügyben (is)!

Mindenkinek további szép napot! (Lehet, hétvégére itt a hó!)

Üdv: Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Köszönöm h. gondoltok rám, de még mindig együtt élek Petikével, nem akar jelentkezni, bár ár nagyon várjuk. Elvileg vasárnapra lennék kiírva, de nem érzek szinte semmit.(Néha kisebb- nagyobb nyilalásokon kívül.)Szombaton voltam Uh-on, mindent rendben találtak, erre tegnap sikerült elvágódnom a járdán, természetesen előrefelé estem(tök sima terepen kis lapos sarkú cipőben), így a sürgősségin kötöttünk ki ismét egy Uh-ra, mert a család nem hagyott békén, de nem fájt a hasam.Hála Istennek semmi nem történt azon kívül, hogy az arcomról két helyen lement a "máz", + a két tenyeremről.Most úgy nézek ki mint akit jól összevertek.Tegnap Du a fejem is nagyon fájt, lehet h. lett egy kis agyrázkódásom, amin az egész délutános alvás segített.Ma reggel NST-n voltam, ott is minden ok.Azóta meg kitakarítottam a házat, és csak most értem ide a gép elé. Egyébként most kellene szülni, olyan nyugi van a szülészeten.Alig vannak,A 4 ágyas szobákban is átlag ketten fekszenek. :-) De Petike szerintem vár egy frontra, amikor tömegével jönnek a kismamák szülni.
Mindenkinek további szép napot!

Kép
dora1980
 
 


Szia Anita!

Hogy viselem magamat?! Szépen szólva is lusta disznó vagyok. Kép Tegnap este beszélgettünk a sógornőmmel, mikor mesélem, hogy kb a mosatlan is már van 3-4 napos (bár nem volt sok, mostanság főzni sincs kedvem, nem gyűlik annyi). És ecsetelem, hogy mennyire nincs kedvem semmihez. Mire ő azt mondja, ez már lustaság. Aztán felfelé a lépcsőn (mert hogy ők alattunk laknak) elgondolkoztam, hogy biztos ez is benne van. Nem foghatok mindent erre az állandó szédülésre, kóvájgásra. Szóval feljöttem és elmosogattam. Kép Aztán ma már főztem ebédet. Majd csak összeszedem kicsit magamat.
De egyébként egyre nehézkesebb a mozgás. Valamikor vagy 3 hete csináltam az utolsó pedikűrt, vagyis akkor azt mondtam ez lesz az utolsó. Elég nehéz már így is pl zuhanyzás után megtörölni a lábamat, zoknit húzni és hasonlók. Az ágyban megfordulást már nem is említem. De van még bőven időm, ki kell valahogy húzni azt a 48 napot. Persze nagyon eseménydús napok fognak következni, nem csodálkoznék, ha még ebbe Kornél is beleszólna. Kép
A vásárlással muszáj volt kicsit kárpótolni magamat.

Egyébként én anno nagyon korán kezdtem Dodinál a vásárlást. Mert vele márciusban lettem terhes, épp csak 1-2 napja tudtam, hogy babát várok, mikor kiárusítás volt a cégünknél (sok-sok babacuccot gyártottak külföldre /Ladybird és hasonló márkák/). Egy évben 1-2 alkalommal volt ilyen. Na gyorsan felvásároltam egy rakás göncöt. Ugye akkor még azt sem tudtam, hogy fiú-e vagy lány, de kb 90%-ban fiús cuccokat vettem. Pl egy plüssrugi is 300ft volt, nem 3000 mint a boltba. Úgyhogy valami 12 ezret hagytam ott (annyira megmaradt) és hazahoztam egy jó nagy doboz ruhát. Azzal akkor nagyon jól jártam. És mindez most Kornélra is megmarad.
A babakocsit, azt október közepén vettem meg (akkor december első hetére vártuk Dodit). Más nagyobb dolgot nem is igazán kellett, kiságyat azt kaptunk kölcsönbe. És most is, úgyhogy erre sem kell költeni. Kép Utána meg agyaljak, hogy hogyan adjam el.
Hú csajok, már annyira várom ezt a kis babócot. Főleg, hogy most olyan érzésem van, mintha már "találkoztunk" volna Kornéllal. Ez az éjszakai álom teljesen ezt hozta ki. Biztosan Õ is érzi, hogy már nagyon várom/várjuk.

Puszi Nektek
Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Hú Dóra!

Akkor mondjárt itt a NAGY nap! Ez szuper! Nagyon irigyellek. Nem bánnám már én is ott tartanánk.
Aztán bármi van, szóljatok. Más nem, a párodnak hagyd meg, hogy írjon pár sort ha megszültél, aztán ha tudsz, várjuk az élménybeszámolókat.
Fájdalomcsillapítást mit fogsz kérni? Lehet már írtad, csak elkerülte a figyelmemet.

Minden nap észben leszel!!!!!!!!!!

szió, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Elég keveset alszik napközben Bence. Reggel 6 körül felkel, és minimum 10-ig ébren van. Néha lemegyek reggelizni, hagyom egy picit nyöszörögni – persze, csak ha semmi baja nincs – és elalszik, de ma ez sem jött be, nem akart elaludni. Amúgy nagyon jól van, minden rendben. Néha fáj a pocija, de ezen kívül minden oké. Nem tudott itthon lenni anyukám, amikor hazajöttünk, az őszi szünetben volt itthon november első hetében, de tök jó volt, sokat segített, sokat volt Bencével.
Mi hétvégén végre kimentünk a házhoz, Bencével együtt. Olyan jó volt látni, már több mint egy hónapja nem voltam, és annyi minden változott. A tartós szőrtelenítésről nekem sincs tapasztalatom, de engem is érdekelne, ezt a bikinivonal-szőrtelenítést már nagyon unom. Ha megtudod az árakat, légyszi osztd meg velünk.
Örülök, hogy rendben van a szövettan, biztosan nagy megkönnyebbülés. Biztos jó volt kikapcsolódni, rám is rám férne, bár én kezdetnek beérném 8 óra alvással is.

Anita1!
Igen, sikerült elmennem fogorvoshoz. Fél négyre volt időpontom és négyre már itthon is voltam. A nagyi vigyázott Bencére, sétáltak, amíg én szenvedtem. Egyelőre igyekszem ellátni a Bencével kapcsolatos teendőket, sokat beszélek Bencének, meg nagyon szeretem, hát most még ennyi az anyaszerep. Kérdezz nyugodtan, semmi baj.
Nekem sem sok mindent kellett vennem Bencének, de amit kellett, szinte mindent az utolsó hónapban vásároltunk meg. Nem baj az, ha korán felveszed a kapcsolatot a szülésznővel, és ha ráér, találkoztok egyszer kétszer, legalább így ismerni fogjátok egymást. Mi a szülés előtti napon találkoztunk először!!
A hóval ne riogass, nem akarom!!!!!!!!!!!

Dóra!
Hú már nagyon a finisben vagytok!!! Én még előző nap sem éreztem semmit, szóval nyugi, bármikor beindulhat a szülés. Minden rendben van, kórházi táskád, Petike holmija? Vigyázz az ilyen hasraesős mutatványokkal!!

Képzeljétek!!!
A férjem már unszol egy ideje, hogy próbálkozzunk a szexel, ezért tegnap zuhanyzás után benyúltam, hogy milyen a terep, és mit találtam??? Egy dió nagyságú gézgombócot szedtem ki magamból!! Nem semmi, hogy öt hete bennem van, remélem, nem lesz semmi baj, fertőzés vagy ilyesmi. Azért az orvost megkérdezem, ha megyek kontrollra.
Aztán megpróbáltuk, hát nem mondanám, hogy nagyon élveztem, de kezdetnek nem volt rossz. Ti mikor próbálkoztatok először?

Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!
Ez nagyon durva! Mi az úristent keresett az ott? Egyáltalán minek volt benned? Vagy normál szülés után ez jár?
Szex: Ne izgulj az elején mindenkinek fáj egy kicsit / nagyon. Majd belejöttök, kicsit edzeni kell a hüvelyt. Nem emlékszem, hogy mennyit vártunk, de az tuti, hogy még mikor visszamentem a 6 hetes kontrollra, akkor még nem próbálkoztunk. Legalábbis nem a hagyományos felállással, szóval másképp "oldottuk" meg.
Alvás: Nekem is nagyon keveset aludt Flóra. Már pár hetesen is inkább csak nézelődött. Azóta sem változott semmit. Még szerencse, hogy legalább éjjel alszik. Az apjának van kevés alvásigénye, sokszor 3-4 óra alvással is simán bír menni dolgozni. A Szigeten eltöltött néhány napot meg le bírja nyomni egyben.
Szőrtelenítés: Engem is a bikinivonal érdekelne. Gyűlölöm.

Anita1!
Melyik az az Európa-ház? Csak mert akkor megkérdezném az árakat?

Anita2!
Kitartás! De azért nem irigyellek a szédülésért! Szar lehet egész nap! Tea, kávé, kóla? Semmi nem vált be?
Elhiszem, hogy már nagyon várod Kornélt! Azért biztosan jó nehéz lesz az eleje! Lesz átfedés az elején, hogy Dodi és Kornél is otthon lesz veled? vagy Dodi megy oviba?

Tündi!
Te sem tudsz semmit a tartós szőrtelenítésről?

Kép
nycsilla
 
 


Dóra, akkor még egyben!Kép Gondolni is fogunk Rátok, és várjuk nagyon a híreket! Örülök, hogy nem esett nagyobb bajotok, de most már pihizz, relaxálj, készülj a találkozásra!

Csilla! Az Európa Ház a Domussal van szemben (Hotel Európa) és a Műv.Ház felőli oldalán van a szalon. Nem tudom, milyen árakkal dolgoznak, de kíváncsi vagyok! (Igaz nem tudom mihez hasonlítani, így nem is tudom megítélni, hogy reális-e v sem!:-)) Elfelejtettem a múltkor írni, hogy szuper, hogy eljutottál egy kicsikét kikapcsolódni, gondolom, már nagyon rádfért!

Anita2! Akkor Te is bírsz szenvedniKép Mondjuk nálad ez már érthető, de nálam... KitartásKép Én mégcsak 1-2 apróbb ruhácskát vettem, de bababútort már kinéztük, hó végén, köv.hó elején rendeljük meg, babakocsit is úgy tűnik kiválasztottuk... Nekünk mindent meg kell venni, mert családban, baráti társaságban (itt 2 hétre ránk születik egy másik fiúcska) első bébi, ismerősi körben pedig olyan picikék vannak, akik még használják pl.kiságyat, babakocsit! Babakocsira is beruházunk, mert 1.baba, sokat akarunk sétálni, itt a környéken elkel masszívabb kocsi... meg apuci is ezt szeretné!

Petra! Azért jó, hogy nagyjából tök jól boldogulsz Bencével! Nagyon durva így szülés előtt amit írsz! Ezek után, még a kórházban átvizsgálom magamKép Drukk a házasélethezKép (Múltkor visszaolvastam az archívokat, és láttam, hogy a közelbe fogtok költözni! Mi a Kemecsei úton lakunk, de a ház "eleje" a Hadobásra néz - Nem Libabokor felé, hanem balra kell letérni!)

Tünde! Ti hogy vagytok, jó baba a gyerkőc?

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok Lányok!

Milyen sokat írtatok egy este alatt!

Hú Petra ez a gézgombóc?! Érdekes. És persze megdöbbentő. De hogy nem jött ki eddig a szülés utáni vérrel? Én már nem is emlékszem, hogy szülés után meddig tart a vérzés. Vagy két hétig?
Vettem Alway-s betétet három féle típusban (éjszakai, meg szuper, meg a fene se tudja). Anno Dodinál megvettem a Tena-t, de én nem szerettem. Akkora nagy volt, vérzés meg nem volt annyira vészes, már akkor eldöntöttem legközelebb simán elég lesz a betét, csak erősebb nedvszívó képességgel. Úgyis gyakran kell cserélni, mert ha jól emlékszem nem is olyan híg vér, hanem olyan nagyobb csomók jönnek, vagy mi. Vagy már nem jól emlékszem?
Na a sex. Azt hiszem mi olyan 5. hét környékén próbálkoztunk először. Na nem volt egy leányálom. Emlékszem, akkor úgy oldottuk meg, hogy már előre vettem síkosító gélt, mert tudtam tuti ki leszek szikkadva Kép /de tényleg, ha így volt, hát így volt/. És én voltam az irányító, mert hát é éreztem, hogy mit meddig lehet. És még a következő pár sem volt hajde jó. Nincs ezen mit szépíteni. Elvégre is egy hatalmas gyereket szültem, utána fél óráig stoppoltak. Ami persze nem fájt, de kb háromszor hagyta el a dokinő száját, hogy hozzanak már még fonalat. Gondoltam is, hogy mit csinál ez, matyó hímzést? Szóval jól sikerült összestoppolnia. Mondtam is az apának, hogy lehet be se fér. Kép
Most meg így nagy pocakkal, megint bajos a dolog. Nem tudom Ti hogy vagytok, voltatok vele. Az bizti, hogy az újrakezdéshez kis türelem kell. De ez benne van a pakliban. Ennyit megérnek azok a drága picurik!!!!

Dóra! Tényleg, bármelyik percben rád jöhet a szülés minden előzmény nélkül. Nekem Dodival sose voltak jósló fájások, azt sem tudtam mi az. Egyszer csak egy vasárnap reggel arra ébredtem fél 6 körül, hogy csikarodik a hasam, és futás a wc-re. Ezt eljátszottam, még párszor, szóval a későbbi beöntésnek már nem sok haszna volt, mert a természet rendesen kipucolt még indulás előtt. Kép Olvastam, hogy a hasmenés is lehet egyik jele a szülésnek. És utána már gondoltam, hogy nem is hascsikarás amit érzek. Néztem az órát, talán 1-2 20 perces volt, meg vagy 2-3 10 perces és már jöttek is az 5 percesek. Egész úton befelé Nyíregyházára már 5 perces fájásaim voltak, amik ha jól emlékszem 20-30 másodperc hosszúak voltak. Néztem az órát. Nagyon hosszúnak tűnt akkor ez a 26km távolság. Pedig sietett az apa. De rég volt már. És lassan megint átélem. De ki tudja, most hogy ér majd a dolog...mert kétszer ugyanúgy biztosan nem lesz.

Csilla!
Te, kávé, cola, semmi nem használ. De mit csináljak.
Dodit viszem majd egy hét múlva a 3 éves oltásra, és akkor majd megkérdezem a vérvétel eredményét a védőnőtől. Mert hogy automatikusan nekik adják át a leletet. Nem értem miért? Na mindegy. Aztán ha azon nem lesz semmi, lehet elbaktatok a házi orvosomhoz, hogy egy másabb jellegű vérvételt nézhetnénk. Mert szerintem most nem nézték a vasat, csak a sima (hemoglobin és társai) vérképet. Aztán majd meglátjuk. Inkább csak az izgat, mi van ha szülés után se múlik el, vagy ha szülésre nagyon rosszul leszek és esetleg már el is ájulok. Bár életemben nem ájultam még el. Azt hiszem ez olyan nálam mint a hányás. Mert nem sokat hánytam még életemben, terhesen meg egyszer sem, inkább csak kínzott. Szóval ez a szédülés is olyan, hogy aki hajlamos az ájulásra, lehet már kidőlt volna, mikor én még "szenvedek". Ez van.

Na megyek elkezdem a karácsonyi díszítgetést. De csak apránként. Minden nap egy picit. A karácsonyi ajtódísz (csak egy egyszerű kis fenyőcske) már kitéve, és a konyhába van egy vagány csokrom (Mikulás van benne, meg pici ajándékdobozok, és sok-sok száraztészta-kimondottan Karácsonyi és ráadásul konyhai dísz...majd lefotózom, talán meríthettek belőle ötletet, mondjuk én így turkáltam, németes turcsiba Kép ). Szóval lassacskán feldíszítem a házat, kicsit szeretném élvezni ezt az ünnepet és hangulatot, mert lehet később nem lesz módom rá. Ha megérkezne Kornél, elszaladna az a pár nap és már nem foglalkoznék ilyenekkel.

Puszzantás Csajok
Anita2
Ui: azért szépen beindítottuk ez a topicot. Régen csak néha-néha volt egy-két hozzászólás, azért most meg már szinte naponta írosgatunk. Olyan jó!

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Még mindig itt vagyok, de a legújabb hír, hogy a legjobb barátnőmet egy órája vitte b eszülni aférje.Reggel 9-kor beszéltem vele, még semmi nem volt, 11-kor meg már 10 perces fájásokon is túl volt, és indultak a kórházba! Reggel volt magzatvízvizsgálaton, mert mára volt kiírva, de még hazaengedték, h. minden rendben.Erre ő már közeledik a célhoz! Jó lenne követni, elterveztük hogy megpróbálunk egy szobába kerülni, de hát "ember tervez, Isten végez!" Most aztán nagyon izgulok érte, lehet hogy ez a felspannolt lelkiállapot Petikét is útra kényszeríti?!
Egyébként már minden rendben van, az én cuccom és a gyerekszoba is. Aztán majd menet közben kiderül, h. mi hiányzik még!
Sziasztok!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok,

A múlt héten v.melyik este írtam nektek egy jó hosszú levelet, erre elszállt, amikor elküldtem ... ilyenkor nagyon bosszús tudok lenni.
Amúgy,ha bejön a rossz idő valószínű többet leszek én is, de egyelőre sétálunk amennyi csak belénk fér. Soron kívül jött, h. a múlt keddi tömésem 3 nap múlva elhagyta a fogam, ugyhogy tegnap délben már megint a fogorvosnál ültem.
A könyvtári megnyitó nagyon jó volt, Pécsi Ildikó egy tündér nő, amikor elmondta, attól ahogy mondta az Aludj el szépen kis Balázs c. versikét majdnem elbőgtem magam, pedig hál'istennek egyáltalán semmiféle érzelmi ingadozást nem tapasztaltam magamon se a babavárás alatt, se a szülés után, de ugye én épp most élem át ezeket a hónapokat, amikor a gyerekem köti le minden figyelmem és amilyen átéléssel előadta a hátamon futkosott a hideg.... Jó volt találkozni a kolléganőimmel, de nem tudtam kettőnél többet lépni, h. v.ki meg ne állítson, h. mizujs velünk, ez azért egy idő után fárasztó lett. Viszont tényleg nagyon jól esett az őszinte érdeklődésük.
Nem tudom írtam-e már, de a múltkor nem akartam elmenni a DM-ig és a Búza téri Rossmannba mentem pelenkát venni, de számomra érthetetlen módon csak Pampers-t, Liberot és a saját márkát tartanak. Pampers nekem ugye nem jött be, a Liberoból csak nagyon nagy kiszerelést tartanak, maradt az övék és bár sokat nem vártam a pelenkától, de nagyon jó, ugyanúgy gumírozott a dereka, mint a Huggies-é és úgy egyáltalán elmodható, h. jó, persze a két Rossmann pelenka közül ez a drágább a prémium, de merem ajánlani, nekem meg akkor még volt is 20%-os kuponom, ugyhogy nagyon olcsón jött ki.
Lányok, akik szülés előtt álltok, tudom ajánlani, h. a 14 emeletes alatti pelenkaboltban vegyetek un. pelenkabetétet, 390 Ft a 10 db és nagyon jó volt úgy a szülés utáni 2-3. napon, első nap még kevés lett volna, de utána meg már elég volt az éjszakai intim betét is, én amugy nem tudom írtam-e négyféle betéttel vonultam be a kórházba és vettem eldobható bugyingókat is, ami szintén nagyon hasznos volt, bár ha jól belegondolok a Kínaiban lehet olcsóbb a rendes pamut bugyi, de azt azért olyan furcsa lett volna kidobni egy felvétel után.
Ami a szexet illeti, mi kivártuk a 6 hetet, h. doki végre felszabadítson ... én azt olvastam ennyit érdemes kibirni, bár megértem azokat, akik nem várakoznak. Nekem szerencsére semmi gond nem volt az együttléttel, sőt talán a várakozás miatt még jobb is volt, mint hajdanán. Ami az én problémám, h. soha életemben nem szedtem fogigátlót, ezt mi annak idején megbeszéltük a párommal, h. a későbbi gyermekáldás esélyeit növelendő náshogy oldjuk meg a dolgot, a doki kérdezte is, h. irjon-e valamit, de mondtam, h. megoldjuk, de azért bennem van a para, mert a férjem szerint most tuti nem lehetek terhes és egyelőre semmi szükség óvintézkedésre, de nem egy esetet hallottam már, amikor szoptatás közben is beugrott a bébi a pocakba. Szerintetek? Nekem amugy még nem jött meg piroska a szülés óta.
Szeretnénk második babaát, de nem 11 hónapos korában akarom a fiam megajándékozni egy kistesóval.
Na most ezt elküldöm, nehogy úgy járjak, mint a múltkor.

KépKép
tuzal
 
 


Szia Dóra!

Na szorítunk a barátnődnek! Írd meg, ha megszült, és hogy miként vélekedik a dolgoról, milyen a baba stb. Amit csak megtudsz.
Legközelebb már tényleg Te következel! Kép

Hú ez az NST olyan nagy nyűg lesz nekem! Azért hetente bejárkálni a kórházba?! Jó kis benzinpénzbe lesz. Na mindegy.
Ha jól emlékszem, a 36. héttől kell járni. Igaz? És mikortól sűrűsödik be? Vagy csak heti egyszer kell?
Amit írtál ez a magzatvíz vizsgálat, nekem új? Ezt mikor csinálják? Vagy csak a kiírt naptól? Hogy van ez? Mert nekem Dodival nem volt. Te voltál már ilyenen Dóra? Ha igen, hogy kell ezt elképzelni? Fáj?

Puszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Szia Tünde!

Én is hallottam a szopizás alatti fogamzásgátló hatásról. De állítólag csak akkor áll fenn a dolog, ha nem telik el két szoptatás közt 6 óránál több.
Én Dodi előtt, sőt, szopi alatt is szedtem tablettát. Persze a doki írta fel. De nem féltem, hogy gond lehet a gyógyszer szedésétől, hisz a doki írta fel, ő csak tudja tán a dörgést. Nekem szülés után egy jó évig nem volt mensim. Végül is amikor abbahagytam a szopit, azt hiszem 1 hónap múlva jött meg először.
Na én ezt az üzi elszállást úgy szoktam kiküszöbölni, hogy mindig Word-be pötyögöm be a cuccot, és utána csak becopy-zom. Mert párszor már én is jártam úgy, hogy elszállt, és olyankor aztán a plafonon voltam.
Na a bugyival én is úgy voltam, hogy venni akartam azt az eldobhatóst, mert más is dicsérte már. De mifelénk nincs, az meg hogy rendeljenek stb. tényleg többe lett volna, mint a kínaiba az olcsó. Vettem is vagy két olcsó bugyit (149ft), meg megmaradt régről (mert egyébként tangát hordok). Úgyhogy ezekkel már kihúzom azt a pár napot.
Hú Tünde!
Most néztem meg a babócodat. Hogy milyen drága!!!! Gyönyörű az a játszószőnyeg is! Én is úgy vennék ilyet, de a család tuti kivágna, ha mernék érte adni 10 ezret. Gondolom ottan tájt van az ára. Így marad csak az áhítozás utána. Kép

Puszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Anita2, nekem a betöltött 37. hét után kellett menni NST-re, és után is csak hetente kell, ha nincs gond, de vannak akiket sűrűn hívnak, attól függ a dokid hogy látja a helyzetet, ugye itt több dolog is számít: szívhang, áramlás (azt hiszem köldökzsinórban), a baba fejlődik-e rendesen, elég-e a magzatvíz, nekem hál'istennek minden ok volt, de első alkalommal rezgett alattam a léc, mert én hülye azt olvastam a net-en, ha azt akarom, h. tuti mozogjon a babám egyek NST előtt sok csokit, én ezt megtettem, mert az ilyen tanács betartása nem esik nehezemre, pedig Zalán majd szétrúgta az oldalam csoki nélkül is, erre az NST-n már a gép többször is sípolt, vagyis közel 190-es szívhangot produkált mozgás közben, pedig a dokim előtte 10 perccel uh-n nézett és mondta, h. minden ok, de azért rutinból be kellett mennem még az NST-re, ugyhogy a vége az lett, kint ültettek kb. 20 percet, újabb NST és akkor már minden ok volt, persze kérdezték, h. jól bekávéztam v. sok cola-t ittam a vizsgálat előtt, mondtam nem, sok csokit tömtem be. AZt hiszem a tanulságot mindenki levonhatja magának, legközelebb már én sem csokiztam ill. mindenki maga tudja, h. a babaja mire indul be, Zalán az édességtől beindult mindig.
Ami a babaörzét illeti, erre csak azt tudom neked irni, h. Debrecenben tavasszal volt először, de egy nagy nulla volt, alig volt eladó, vevők lettek volna, a sok kismama nyomult, de ezek után azt hittem soha többet nem lesz, erre a múlt hétvégén mentünk haza és látom a sok babakocsit a csarnok előtt és megint volt bababörze, de most nem mentünk, mert a múltkor mi csalódtunk. Kíváncsi lennék, h. Nyh-án vajon mennyire volt nagy az érdeklődés mindkét részről? Itt még egyszer sem sikerült kijutni. A mososgatási, egyéb sztrájkodat megértem, néha nekem sincs kedvem semmihez, és ami érdekes talán régen, amikor még több időm volt a háztartásra többször tartottam többnapos sztrájkot. No comment!
Amúgy nem szeretnéd 2006 első bébijét szülni? Minden esélyed megvan ugye?

Dóra, ha többször is megfordulsz a szülés környékén a slozin, ezalatt értsd 10-15 percenként, akkor tuti megindult a szülés, nekem is ez lett nagyon gyanús szept. 22-én éjféltájt, de azért nem ártott még igy sem a beöntés.
Hogy hoztátok így össze, h. a legjobb barátnőddel egyszerre szültök ill. babáztok? Irigyellek, mert nemcsak nektek, de később a babáknak is nagyon jó lesz.

Petra, most adtam át a megnyitón Áginak az üzeneted, h. puszilod, de sajnos nem nagyon tudtunk vele beszélgetni, mert az ünnepség közben egymás mellett álltunk, de akkor ugye nem illik dumcsizni, utána meg elsodródtunk. Amúgy a gyerekkönyvtár sajnos még kisebb lett, mint volt és valahogy hiányzik belőle a melegség, bár ez utóbbi a könyvtár többi részére is jellemző, most még sehol egy virág, v. bármi, ami egy kicsit otthosabbá tenné.
Ti nem is nagyon jártok sétálni? Vagy csak a környéken? Mi a belvárost sokszor megcélozzuk, mert igy legalább a folyóügyeket is el tudom intézni. Zalán alvásával továbbra sincs gond, ma is eddig kb. két órát volt ébren, de ennek is nagy része evés volt, tisztábatétel, szóval nem panaszkodhatom ... csak azért minidg bennem van, h. ki tudja meddig van aranyéletem mellette, mikor gondol egyet és a több ébrenlét mellett dönt, én ugy vettem észre ő akkor nyügisebb, ha nincs megtelve a pocakja v. esetleg szél bántja, de utóbbi sem jellemző. Simán eszek kelkáposztalevest és mégsem veszek rajta észre semmit, ezt amugy a védőnővel letisztáztuk, h. hülyeség ez a K-s ételek stb. kerülése , mert amelyik gyerek hasfájós, annak egy szendvicstől is fájhat a pocakja, de aki nem, annak az anyja egész nap ehet babot, töltöttkáposztát és mégsincs semmi baja.

Na mára ennyit, lassan indulni kellene sétálni, mert holnaptól már nagyon necces az időjárás.
SZép napot mindenkinek.
Dóra HAJRÁ!!!!!!!

KépKép
tuzal
 
 


Anita, el sem hiszem, h. ott a kép. Már annyit kinlódtam, ha nem írod még mindig azt hittem volna, h. nem sikerült feltenni. A szőnyegen én is meglepődtem, h. apuci is rögtön rábólintott. Amugy csörög csattog. A cicák lábai sípolnak, két helyen is le lehet tépőzárazni egyik helyen kis tükörféle van benne a másik helyen is zizeg v.mit, szinte minden állat lábában csörgő van /hú, ez de hülyén hangzik/, na szóval elégedett vagyok, ha nem ennénk a szőnyeg miatt pár napig, akkor sem bánnám. Na jó ez vicc volt.
Nem akar felkelni a gyerekem, pedig valamikor 9-kor evett utoljára. Nem értem én ezt néha, mert amúgy Falánka Zalánka.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!
Húúúúúúúúúú, de beindultatok...... alig győzök visszaolvasni... de végre én is tudok mihez hozzáírni.. Kép

Először is:
K-s ételek:
én azt mondtam, ha nem ehetek töltött káposztát, akkor beledöglök!! Nem is volt Kristófnak semmi baja. Viszont ha banánt ettem, akkor rögtön piros pöttyös lett...
Szülés jelei:
Én egy héttel túlhordtam Kristófot, egyik nap NST-re kellett menni, másik nap magzatvízvizsgálatra. A szülés előtti nap már 5 ujjnyira nyitva volt a méhszáj, mégsem indult magától, burkot repesztettek ( a magzatvíz miatt) Egyébként mi egyszer bevonultunk a sürgősségire, mert olyan volt, mintha csöpögött volna a magzatvíz, de csak a nyák ment el hamar, úgyhogy hazaküldtek.Úgyhogy sajnos nem biztos semmi...
Betét:
Én is a Tenát használtam először, de útáltam azért, mert hatalmas és kényelmetlen volt... úgyhogy maradta az Allways.
Mensi:
Karácsonykor betöltötte Kristóf a három hónapot, meg is jött Kép... pedig szoptattam ezerrel...
Szex:
Mi is hamarabb kezdtük a 6 hétnél, és mikor kontrollra mentem, akkor kérdezte a nőgyógyi, hogy próbálkoztunk- e már. Tényleg nem volt egy leányálom, de ha figyel a partner minden rezgésre, akkor kiküszöbölhető az esetleges fájdalom. Egyébként én inkább a tampon használatától féltem, szülés utáni évben szinte nem is tudtam használni, mert nyomott, fájt..

Csilla!
Én is örülök, hogy nincs semmi komoly bajod!! Kép

Egyébként képzeljétek, A párom úgy jött haza vmelyik nap, hogy hallott ma egy aranyos nevet, hívhatnák úgy majd a gyerekünket Kép Úgy látszik, tényleg komolyan gondolja... Főleg, hogy már egyszer szeretkezés közben megjegyezte, hogy ebből milyen szép baba lenne... Nem édes???

Egyelőre ennyi, a kismamáknak üzenem, hogy vigyázzanak magunra ebben a ködös car időben... Persze a kisbabások is!!!

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Tünde!
Tényleg nagyon aranyos Zalán!!Biztosan szereti azt a gyönyörűséges játszószőnyeget!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Valószínűleg ott kellett lennie ennek a géznek, csak elfelejtették kivenni gondolom varrás után. Csütörtökön megyek a hathetes kontrollra, majd megkérdezem az orvost, hogy ez vicc akart lenni vagy mi?

Anita1!
Szerintem a kórházban még hiába vizsgálod magad, mert biztos, hogy nekem is feljebb volt, csak levándorolt. Gondolom varratszedéskor észrevette volna a doki, ha már ott lett volna. Tényleg ott laktok a Kemecsei úton? Akkor tényleg közel leszünk.

Anita2!
Azért ez a gombóc nem olyan kicsi volt, hogy csak a vérrel kijöjjön, kb. dió nagyságú. Nekem öt hétig volt vérzés, hogy kikerült ez a géz, el is múlt, szinte már semmi nincs. Nálam is az Always vált be, abból is a Sensitiv, mert az nem műanyag, így nem melegszik úgy be. Most már mi is vettünk sikosítót, azzal biztos jobb lesz. Nagy pocakkal a végén mi csak hátulról tudtunk szeretkezni, de az utolsó napig jó volt.
Nekem is egész nap ment a hasam a szülés napján, nem is kaptam beöntést.
Jó hamar elkezdted a díszítgetést, várjuk a fényképet!
Tényleg jó kis társaság jött össze, én is nagyon szeretek ide járni!

Tünde!
Biztosan nagyon jó volt a megnyitó, nem is tudtam, hogy Pécsi Ildikó is ott volt. Biztos szebb lesz a könyvtár, ha lesznek virágok és persze olvasók. Azért gondolom sokkal jobb, mint a főiskolán. Jövő héten nekem is menni kell, könyveket visszavinni, de lehet, hogy anyukámra bízom.
Én a terhesség alatt és most is érzékenyebb vagyok. A terhesség alatt képes voltam egy reklámon könnyezni, mostmár inkább csak a gyerekkel kapcsolatos dolgok indítanak meg. Én most DM-es pelenkát használok, de az is nagyon jó, eddig legalábbis nem volt baleset, míg a Pampers nálam sem vált be, egy nagyobb adag pisi rögtön kifolyt belőle. Mennyibe kerül a Rossmannos darabja?
Nekem Marika, a szülésznő adott ilyen betéteket a szülés után, amennyi elég volt az első éjszakára, majd az első napra, aztán már elég volt az Always. Én is olcsó pamutbugyit vettem, talán 129 ft-ért a Tescoban, de én még itthon is azt használom a betét miatt, meg alváshoz amúgy is ilyeneket használok.
Én is olvastam, hogy ha elég gyakran szopik a baba, akkor annak fogamzásgátló hatása van, de én azért fogok íratni gyógyszert, mert én sem akarok ilyen kis korkülönbséget. Ha nem akarsz gyógyszert szedni, van egy fogamzásgátló krém, Pharmatex a neve, mi ezt használtuk, mikor abbahagytam a gyógyszert. Azt gondolom, tudod, hogy atttól, hogy nem jött még meg a szülés óta, lehetsz terhes.
A környéken szoktunk sétálni, naponta kb. egy órát. Nekünk elég messze van a belváros, így itt a környéken sétálunk. MA az erdőben voltunk a tornapályán, olyan jó kis játszótér van, a férjemmel tök jót játszottunk. Van egy kötélpálya, nem tudom, tudjátok-e milyen, de a férjem lefényképezett, majd felteszem a képet.
Szerencsés vagy Zalánnal, hogy ilyen jól alszik, de Bence teli hassal sem akar aludni, ha nincs semmi baja, akkor sem, vagy csak én hiszem, hogy semmi baja.

Zsuzsi!
Mindent bele!!!

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok! Újra itt, és még mindig egyben!
A barátnőm tegnap mindennel együtt egy óra alatt megszült.(a kezdettől a varrás végéig!)Azért ez nem semmi! Egy ilyen szüléssel én is kiegyeznék, nagyon irigylem miatta! Nekem ma hajnalra nagyon elkezdett fájni a torkom, nem hiányozna egy betegség itt az utolsó napokra!Úgyhogy most próbálom magam kúrálni.Hársfa, menta, kamilla tea+ méz töménytelen mennyiségben!
Megyek is főzök ismét egy teát!

Kép
dora1980
 
 


Hú Dóra!

Irigykedem én is a barátnődre! Ez tényleg pikk-pakk megvolt. Kép
Én ma este 6-ra megyek dokihoz, majd írok, hogy mi volt. Igaz még utána beugrunk a Tecoba. Biztos van már vagy két éve, hogy nem voltam.
Dóra! minden nap írj, hogy ha egyben vagy! Így ha eltűnsz, fogjuk tudni, hogy valószínűleg elérkezett az idő!

Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Na megvolt tegnap a doki is. Három hét múlva találkozunk. Szinte sejtettem. Megint egy vagyon. Na mindegy. Itt a finishben már kibírom.
A lényeg, hogy minden rendben van. A baba nagyon jól fejlődik, sokat nőtt a három hét alatt. 2600-2700 grammra saccolta a dokibá, a Bpd:92mm a THQ:91mm /erre a hétre a könyv 87-es Bpd-t ír és kb 2000 grammot./ Lényegtelen, a fő, hogy minden rendben. Inkább túlfejlett, mint alulfejlett legyen. Kép Azt is írta, hogy a méhlepény megfelelő érettségű a korának, nem túl érett, nem túl meszes. Pontosan azt írta, hogy 1°ban érett. És van itt még valami a könyvben, amit nem tudom mi lehet. valami olyasmi, hogy 5-6cm-es mv (ez a magzatvíz lenne) zsebek. Ennek nem sok értelme van. Majd a védőnőt megkérdem, ha megyünk. Írt még itt valamit, szerintem a szívkamra vagy hasonló méretek lehetnek, mert AUR és AOK értékek.
Szóval három hét múlva kontroll, el kell kezdeni a 36 héten az NST-t. Meg továbbra is számolni a magzatmozgást. Amit kicsit hanyagul végzek, de annyit mozog ez a kis csöppség, hogy mindegy, hogy 10órát vagy 11-et írok be. Este a legaktívabb. Kép
Utána elmentünk a Teco-ba, Dodinak megvettük a karácsonyi ajándékot, egy toronydarut. Most volt akciós, 2500ft volt csak. Biztosan fog neki örülni, mert mutogatta az újságban, hogy olyan darut kérek. Na meg ha idővel el is törik, nem úgy esik, mintha 10 ezer lett volna. Még Nyyíregyháza után át kellett ugrani Hajdunánásra a "sógornőmért", szóval majdnem fél 10 volt, hogy hazaértünk. Hulla fáradt voltam, ezért nem írtam tegnap.

ja! Tünde azt hiszem Te írtad, hogy nem-e örülnék, ha Kornél 2600 első babája lenne. Hogy a francba ne örülnék, de szerintem ő hamarabb ki akar bújni. Kép Vagy ki tudja. Tényleg jó volna, de ez már meglepetés marad. Kép 45 nap van még addid...marad a várakozás türelemmel. Kép

Na most megyek reggelizni, úgy hallom Dodi is felébredt. Tegnap nagyon elfáradt a nygszülőknél odalent.

puszi, Anita

Dóra! Egyben még?

ja, a daru.....
Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Még mindig itt vagyok, most jöttem NST-ről, minden rendben. Ha vasárnapig nem szülök, akkor vas. reggel amnioszkópia(magzatvízvizsgálat)és majd meglátjuk hogyan tovább.Már nagyon szertenék túllenni a szülésen!

Kép
dora1980
 
 


Szia Dóra!
Elhiszem, hogy legfőbb vágyad már tényleg megszülni. Biztos nagyon nehéz is már ekkora pocakkal, arról nem is beszélve, hogy még szaladgáltatják az embert NST-re és hasonlók.
Én is a belegondolok, hogy egész decemberben ez lesz?! Pont a legnagyobb ünnepi forgatagban nemek a kórházat kell járnom.
Most milyen gyakran mész NST-re? Vagy még mindig csak heti egyszer?
Kitartás Dóra!
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ezen a héten kétszer voltam, de többet már nem kell menni!Ma még lehetne menni a védőnőhöz, de én már nem megyek, azt mondta nem muszály ha nem akarok.Hát én nem akarok.Meg vagyok fázva egy kicsit, és szerintem ott szedtem össze a múlt héten, nem akarok még rátenni egy lapáttl. Eddig a torkom is fáj, mára már csak az orrom van tele, meg nem nagyon van hangom, mert a torkomon is le van rakódva vmi váladék.Legalább nem fogok nagyon kiabálni a szülésen!Szeretném csendben végigkínlódni.
Ha vasárnapig nem lesz semmi, akkor vas. reggel kell bemenni a kórházba amnioszkópiára(magzatvízvizsgálat)-megnézik tiszta-e még.Na meg meg is vizsgál a doktornő, h. hogy áll a méhszáj. Szerintem ettől majd megindul Petike kifelé.Ha nem, akkor minden nap kell menni.Egyik nap NST, másik nap amnioszkópia.Ezt már nagyon nem szeretném! Én is irigylem a barátnőmet, már lehet h. szombaton engedik őket haza.
Egyébként a pocakom nem olyan nagy, így még igazából nem olyan macerásak a napjaink, de már jó lenne túllenni a szülésen!Bevallom hősiesen, hogy most már félek is!

Kép
dora1980
 
 


Dóri!
Már azt hittem, hogy túl vagy rajta! Nincs nagy pocid? (Láttad volna az enyémet! Már félidőben azt hitte mindenki, hogy azonnal szülni fogok!)
Nekem is volt magzatvíz vizsgálat és nekem ott döntötte el a doki, hogy kezdünk. Amúgy nagyon szar, de ha vkinek már nyílik a méhszáj, akkor szinte meg sem érzi. Legalábbis a barátnők ezt mondták. Nekem zárva volt, úgyhogy én ordítottam.
Biztosan megjön Petike vasárnapig, addig még van két nap.
(Amúgy az egyik barátnőm is így van most, mint te. neki is vasárnapig várnak ezekkel a ketyere vizsgálatokkal. Mondjuk neki szerdán kellett volna szülnie. Lehet egy napon lesznek meg a babáitok?)

Petra!
Ez a fog.gátló krém ez bevált?

Tündi!
Én is csak nagyon régen szedtem gyógyszert egy pár hónapig. Akkor sem azért mert nem tudtuk másképp megoldani, hanem mert anniyra görcsölt a hasam mensikor, hogy mindig kórházba kerültem, mert elájultam. De nem vált be, tiszta víz lettem tőle, így abbahagytam és szenvedtem tovább. Ennek a szenvedésnek a szülés vetett véget. Mondjuk még kicsit mindig szokott fájni, de kevésbé.

Anita2!
Tök jó lenne, ha Kornél lenne az első bébi az újévben! Tudod, ilyenkor pénz is jár!!


Idegbeteg vagyok, nem tudok tanulni, nincs, aki vigyázzon Manóra. Kezdődhet az éjszakázás!!!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Csilla! Mesélj már erről a magzatvíz vizsgálatról? Dodival nekem nem volt (hamarabb megszültem) és el se tudom képzelni, hogy azt hogyan is csinálják. Fájdalmas?
Egyébként elég gáz, hogy pont az utolsó napokban, vagy ha túlhordja az ember a gyereket, jártáltatják mindenféle vizsgálatokra. Persze ez a mama és a baba érdekeit szolgálja, de akkor is. nem tudom én még hogy fogom megoldani innen bejárni. Remélem nem fogom Kornélt túlhordani, és szülésindításról még csak hallani sem szeretnék. Persze mindent a körülmény hoz majd, sajna nem én döntöm el. De ne legyen nehezebb mint az első. Olyan nagy félelem Hál'Istennek még nincs bennem. Ha meg megindulnak a dolgok, akkor meg max megijjedek. Aztán az események majd sodornak magukkal.

Karácsony! Vettem szerdám műhót, meg sablont, gondoltam majd fújok mintákat az ajtóra. Erre a sablonok nagyok. Bár sejtettem, hogy lehet nem lesz jó, de 79 forintot megért a hat sablon. Csak most sehol nem találok kicsit. Már prbáltam a neten is kereskedni, de nem sok sikerrel. Gondoltam majd leszedem a képeket, kinyomtatom és kivágom, de sajna nem találtam. Mondjuk nagyon tetszik ez az üvegfestéses módszer, ami még ráadásul színes is, de én ilyesmibe nem merek belefogni. Egy, nem tudom hogyan kell, kettő semmi kézügyességem. Van valami jó ötletetek erre?

Pusszantás
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: