Új privát üzeneted érkezett!

Hencsi: Ez az, nem jutott eszembe a neve Kép

Mmanka: Húúú, nekem sajnos nincs tippem, de hátha tudnak segíteni Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Halihó!
Micsoda forgalom van itt.
Csak gyorsan benéztem olvasgatni, mert nincs időm sajna.
Fabri!
4800,- volt egy arctisztítás+szemöldök. Amúgy nagyon jól éreztem magam, volt benne bőrdiagnosztika, tanácsadás, vagy 3féle pakolás. De ugyanezért volt ahol a felét fizettem, de most nem megyek Pestre kozmihoz, de lehet hogy az nem is volt ilyen alapos.
Csaó
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Kb. most tartok ott, hogy kavemat kortyolgatva is el tudnek aludni.....Mate mar jobban van, ismet bolcsis, de Lena nagyon kipukkant, beduglt az orra es taknyos es csak sirt es nem kellett neki a cici sem, total zuros ejszakaink voltak, minden oraban orrszivozni es nyugtatgatni es etetni probaltam, de kozben 2 eves matenak is magyarazni, hogy lena beteg es nyugi, meggyogyul.Ugy ejjel tobbszor is, mert Mate volt, hogy felebredt a porszivozasra.De majd csak jobb lesz, ma megyun kontrollra.
Mate bolcsije:Csonkas, az igazi neve?Feherhajo Csaladi napkozi, persze, magan, huzos az ara.Most mar Mate itthon maradhatna velunk Lenaval, de ugy szeret oda jarni, hogy heti 1x-2x marad velunk, amugy o keri, hogy mehessen, a maga kis nyelven elmagyarazza es hozza a cipojet, hogy vigyem el.Van farsang, babszinhaz, festes, rajzolas, sok enekles es mondokazas, este a kadban mindig razendit, sokszor nem is ismerem, ugy kerdezem meg a pontos szoveget masnap, hogy tudjak vele enekelni.Tornaznak es sokat nevetnek.nekem azert volt erre szuksegem, mert vissza kellett mennem melozni, amikor tavaly mate 1 eves volt, a szivem szakadt meg, s nyomtam delutanonkent a padlogazt, hogy erte menjek, de ugy tudtam csak hazaimadni, anniyra jatszott.Igy megnyugodtam, hogy ez neki jo.Barkinek tudom ajanlani!1-3 eves manok vannak, persze korlatozott szamban, van aki minden nap, van aki fel napra, van aki csak heti parszor viszi a manojat.Egy csaladi haznal van, 3 szakemberrel, a tulaj a Liget oviban dolgozott elotte ovonokent!
MAs.KOzmeikust is tudok a csonkason, kedves csaj, ha kell megadom az elerhetoseget, jo sokan jarna hozza, de baratsagos az uzlet, lagy zene szol, szimpatikus igazan!

Na, rohanok ozmunkazni(mos, foz, takarit).

Szep napot!

Sofia
sofia
 
 

 
 

Sziasztok!

Itt vagyok én is, bár az újévi ígéretemet, miszerint sűrűbben jövök, egyenlőre nem sikerül betartanom, de ami késik nem múlik! Kép

Szóval Kedves Manka baba boldog első szülinapot kívánunk neked! Kép Nagyon aranyosak a képek! Már én is készülök két hét múlva Csonginak a nagy tortamajszolásra!

Többi gyerkőc is nagyon édes!

Velünk annyi történt mostanában, hogy nagy nehezen kilábaltunk a betegságekből. Csongi folyton visszaesett, több, mint két hétig kapott antibiotikumot stb. De szerencsére most jól vagyunk.
Meg voltunk Alsópáhokon a Kolpingban 5 napot. Nagyon jó volt. A gyerekek imádták a vizet. Azért is szeretek így télen menni, mert ilyenkor kevesebben is vannak és olcsóbb is, mint nyáron. A medencék viszont szuperek. Jó meleg a vizük és tiszták. Mi a múltkor sem és most sem szedtünk össze semmi betegséget ott. (sokan ezért nem járnak oda, mert sok a gyerek és mind a medencében stb......) Jó volt egy kicsit pihenni, kiszakadni a napi robotból. Élveztem, hogy nem kell főzzek, takarítsak stb...

A héten viszont jól lefáradtam, mert egyedül voltunk, Apa külföldön volt. Hát, én nem tudom mikor fogom megszokni az ilyet. Nem is tudom hogy lehet egyedül gyerekeket nevelni. Úgy lefáradok ilyenkor, mint a rongy.

Na, megyek főzök valamit! Csongi nem hajlandó üvegeset enni Kép Abszolut felnőtt kajákat eszik. Imádja a rakott kelt, fasírtot, paprikás krumplit. Szereti a párolt zöldséget, de csak darabosan, nem szabad neki besűríteni, mint a főzeléket. Csak hát így kénytelen vagyok naponta főzni....

A betegeskedőknek jobbulást!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Meskete!

Alsópáhok irigy-irigyKép Ha nincs apa nálunk is káosz a nap vége. Az esti altatása már hulla vagyokKép Manka sem hajlandó bébikaját enni, kiköpi csak azt eszi amit mi. Ilyenek ezek az 1 éves ManócskálKép Boti jár oviba?

Sofia!

Kozmetikus érdekel, megírod a számát, címét, kösziKép Jobbulást LénánakKép

Betti!

Szerintem ez olyan közép kategória. Begyűjtöm az infókat aztán prósza-szerencseKép

Oxi!

Oltás?? Minden rendben van? Remélem tünderlány nem fog ki több ilyen szövődménytKép Csak nem Budán csavarogtatok maKép

Mmanka!

Dr. Gelléri Julianna
rendelő száma: 06-1-4694-600
Örsvezértér, IKEA melletti szakrendeklő, telcsin megmondják mikor rendel.(Ez nem magánrendelés)

Farsang: Jelentkezhetek varrninemtudó anyukák közé? Ebben a versenyszámban nagyon jó vagyokKép Hasmenéses járvány? Ovinkban bárányhimlő a trendiKép

Fabri
fabrika
 
 


Meskete: irgumburgum a betegségeknek, most már nem szabad betegnek lenni, hogy Meskete tudjon netezni Kép
Alsópáhok? Mikortól érdemes oda vinni a lurkót?

Fabrika: Igen. oltás elmaradt tegnap, mert még egy vérvétel kell, így hétfőre halasztottunk Kép Most épp kutatnak minket Kép Így ma csavarogtunk. Ott Budán mindig olyan jó rucikat akasztunk Vikinek Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Nagyon köszi fabrika!!!!!
Én inkább ötször sütök sütit, mint egyszer varrjak. Max az ujjam varrnám össze a ruhával, bénaságban páratlan vagyok.Két nappal ezelőtt kitalálta a lány,hogyfüles lenne, vagy malacka.Tegnap már hófehérke akart lenni.Azt hiszem kölcsönzök ruhát a mennyasszonyi ruha szalonból,azt csak nem szúrom el. Melyik oviba jártok ?
mmanka
 
 


Sziasztok!

Fabri! Szerencsére Boti jól bírja a betegségeket. Általában pár nap alatt túl van rajtuk. Eddig egyszer kapott el az oviból egy hasmenős vírust és Karácsony előtt egy tüszős mandulát. Így oviba is rendesen járunk. De Csogni bezzeg mindenbe nyakig belemászik. Õt sokkal jobban leverik ezek az ovis betegségek. Talán mert még kicsi és nincs úgy megerősödve az immunrednszere. Pedig még mindig sokat szopik, elvileg annak védenie kéne valamelyest.

Oxi! Alsópáhokra gyakorlatilag pár hónapos babák is mennek. A mi társaságunkban is volt most egy 7 hónapos baba, de tavalyelőtt egy 4 hónapos kisfiú is jött velünk. Fakultatív prograként van babaúszás, babamasszázs. Minden kényelem megvan, hogy egy pici babás szülő is jól érezze magát. A szobákban kiságy, kiskád, bili, vécészűkítő, fellépő stb is van. Az étteremben minden asztalnál van etetőszék. Svédasztalos a menű és mindig van kinnt dobozos tejpép, forralt víz, babakaja stb. A nagyobbacskáknak szuper játszóház van, ahol napközben ott is lehet hagyni az ovis korú gyerekeket, amíg a szülő szaunázgat, kondizik stb... A szülőknek még van kozmetika, fodrászat, hagyományos és thai-masszázs, aerobic, thai-chi (lehet hogy nem így írják) Mi nagyon kedveljük ezt a szállodát. Amíg kicsik a gyerekek tuti rendszeresen elmegyünk pihenni velük.

Farsang: Boti béka szeretne lenni! Kép Gondoltam veszek egy zöld pizsamát a kínaiban. Szerzek egy zöld úszósapkát, rögzítek rá két pingpong-labdát. Talán még gyártok kartonból békatalpat és kezet és ráfércelem kézzel a pizsi kéz és, lábszárára felülre, hogy ne akadályozza a mozgásban.

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek korizik Zorán!!!!!! Szombaton voltunk első alkalommal a veresi műjégen, olyan de olyan ügyiKép Rögtön egyedül topogott, ügyesen ahogy Kinganéni mondta. Semmi kézfogás meg bénázásKép

Oxi!

Gondolom ilyen előzmények után szívedbe zártad a kötelező oltásokat. Mit kutatnak rajtatok?
Jó kis hely az a XI ker., bár már itt is kezdem megszeretniKép

Mmanka!

A szadai waldorfba, de enyhén szólva nem az igaziKép
Farsangról még szó sem volt nálunk, de a héten lesz szülői est talán ott.

Meskete!

Jó nektek, mármint hogy Boti ilyen jól bírja az ovit. Zorán idén 4 napot volt oviban és ha jól láttam este ,(pöttyösödik )a bárányhimlőt sem ússzuk megKép Jó ez a béka , csak nem kreatív ovónéni ötleteKép

Autódra a műszakit, no és a sok papírmunkát sikerült gyorsan elintézni?

Fabri
fabrika
 
 


Sziasztok!
Én még új vagyok errefelé. 3 hete költöztünk Õrbottyánba és ismerkedem a környékkel. Eddig a Margit Kórházas topicba írtam, mivel tavaly márciusban ott szültem a kislányomat Sárát. Van még egy 10 éves lányom is, Dorina
Röviden ennyit rólunk.
hmmc
 
 


Sziasztok.

Fúúúú, ez a farsangosdi tök jo, csak majd ha mi odakerülünk tuti nem lesz 5letem a jelmezeket illetően....

Hmmc üdv köztünk. Van 1 kedves ügyfelem őrbottyánban, a Rákóczi utat tudom hol van....honnan jöttetekKép

Kép
hencsi
 
 


Hencsi
Budáról költöztünk ki a III. kerületből.
Én nem tudom, hogy hol van a Rákóczi út. Kép
hmmc
 
 


Sziasztok!

Hmmc!
Üdvözlünk mi is a kis csapatbanKép
Õrbottyánt nem ismerem, de mi is még csak 6 hónapja lakunk Szadán. Tehát mi is ismerkedünk és nyitottak vagyunk Kép

Hencsi!

Ajsa bizti kitalálja mi akar lenni a farsangon, te meg majd ügyeskedhetszKép

Manka du. megint belázasodottKép Ilyen pocsék telünk még nem volt. Tavaszt akarok, pedig én alapvetően szeretem a teletKép

Fabri
fabrika
 
 


Hmmc üdv itt!

Fabrika: Nem irigyellek... Kép
Egyébként teljesen kivagyok a kötelező oltásokra, bár lekopogom evvel most mint ha nem lenne baja a Vikinek. Kép Persze az új oltást kapjuk már, ha már így megszívtuk, ennyit sikerült kivívni! Kép
Most azt kutatják, mitől lesz egyre több gyerek az oltás ellenére ilyen beteg.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Oxi!

Az mit jelent, h "ilyen beteg"! Olyat elkap, ami ellen oltva van...?, vagy az oltás gyengiti le az immunrendszerét annyira h mindenfélét elkap...? vagy mi???

Hmmc!

a körforgalombol nyilik a rákoczi, az állomás is arra vanKép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Hmmc! Üdv! Mi is Õrbottyánban lakunk. Ti merrefelé költöztetek? Mi az Arany Jánoson lakunk. Az az utca, ahol van az orvosi rendelő stb, csak pont a másik felén, ami az emlegetett Rákózci útról balra nyílik. Az én fiaim Csongor 1 és Botond 3,5 évesek. Ha van kérdésed Õrbotty
ánnal kapcsolatban szívesen segítek! Bár még mi is csak 1 éve lakunk itt.

Fabri! Bárányhimlő Kép Bár én szívesen túl lennék az idén rajta!

Csongi megint lázas! Kép Bár semmi más tünet nincsen, nincs orrfolyás stb...

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Meskete
Mi a Szent István utcában lakunk. Az orvosi rendelő egy utcára van tőlünk. Szóval a Rákóczi a főút Kép
Felénk a Gyár utcánál kell bejönni és a második új ház a miénk balra.

Egy bárányhimlőben mi is benne lennénk már. A 10 éves lányom még nem volt soha, pedig a nőknél ez veszélyes. Remélem a kicsi majd hazahoz egyet az oviból, ha nagyobb lesz.
hmmc
 
 


Hmmc, tudtommal a férfiaknál is veszélyes a bhimlő felnőtt korban...de lehet keverem vmivel...

Kép
hencsi
 
 


Hmmc!

Hanyadikán született Sári? A barátnőm (szintén őrbottyáni)is pont márciusban, 21-én szülte a Margitban a kislányát, Pannit.

Erről jut eszembe, lányok: Vajon mi lehet Krisztivel? Nagyon régen írt már! Azóta talán már ki is derült, hogy vajon Gréta lakik e a pocakjában!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Hencsi: Vikinek a 3 hós oltástól szamárköhögése lett. Hogy az lobbantotta-e be, vagy már lappangott, senki nem tudja. Szerencsére úgy néz ki, szövődmények nélkül megúsztuk és Viki is felépült.

Bárányhimlő: Felnőttekre veszélyes. Ami csak a lányokra, az a rubeola, azaz a rózsahimlő, legalábbis úgy tudom, de az ellen már úgy is oltanak.

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Egész jó helyen laktok a faluban. Közel van minden! Az Arany János elég hosszú utca, nekünk 20 perc begyalogolni az oviig. Bár így télen autóval hordom Botit. Meg elég kutyás a környék, nem szívesen találkoznék össze pár kutyával útközben!
Majd, ha kicsit elrendeződtetek akár talizhatunk is, ha van kedved!

Bárányhimlő! Már létezik ellene védőoltás. Pont ezekre az esetekre ajánlják, mikor egy gyerek nem kapja el kicsi korában. Miután minél idősebb korban kapja el valaki annál hevesebb lefolyású és valóban lehetségesek szövődmények is. Ezért egy bizonyos életkor felett érdemes beoltatni a gyereket.

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

November elején költöztünk Veresre (Öreghegy sor, velünk szemben már Szada van) és egy darabig hanyagoltam a netezést, de most szíves csatlakoznék hozzátok, mert jó lenne barátokra lelni. Szinte senkit nem ismerek itt és a téli hideg miatt be is gubóztunk.
Van egy 10 és fél hónapos lányom, Fanni, egy macskám, és nem utolsó sorban egy mindig dolgozó férjecském.
Mivel a gyerekdokink pesti, szeretném tőletek megtudni, hogy kit javasoltok a veresiek közül?
Hála az égnek, egészséges a gyerek, de nem szeretnék majd a későbbiek során minden kis apróság miatt Pestre autókázni.
Már kérdeztem a védőnőt is, de ő nem akart semmit mondani róluk, csk azt mondta nagyon leterheltek. Javasolt Erdőkertesen egy új doki nénit, akinél talán még nincs olyan sok gyerek.
Szeretnék egy megbízható gyerekdokit, aki meg tudja nyugtatni az első gyerekes, aggódó anyukát és nem ráz le fél perc után, vagy ha kétszer, háromszor visszakérdezek, mert vamali nem tiszta. ismertek Ti ilyet?
Korábban sz Örbottyán-i Kicsiny Emeséről olvastam jót, őt hívtam, de nem vállal új gyereket, főleg nem Veresit.

Előre is köszi a segítséget.
Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Meskete
Sára március 17-én született. Azt hiszem mi 21-én már haza is jöttünk, úghogy nem találkozhattunk.
A taliban benne vagyok, csak egy kicsit enyhüljön már ez a hideg. Tőlünk tényleg nincs messze semmi sem, már voltunk sétálni és közel van minden (ovi, suli, gyógyszertár, rendelő) max. 5 perc.

Ti szoktatok baba-talikat tartani?

Oxi
Megnéztem, hogy a bárányhimlő tényleg a férfiaknál impotenciát okozhat, nőknél pedig a terhesség 1 trimeszterében veszélyes, mivel vetélést és súlyos magzati rendellenességet okozhat.
A védőoltás jó ötlet, szerintem meg is fogom kérdezni az orvost, hogy mit javasol.
hmmc
 
 


Timka! Üdv.

Gyerekdoki ügyben ha kicsit visszaolvasol láthatod az én mérgelődésimet, nekem az uj kertesi nőm van, de szart sem ér...illetve valamit igen, de nem az igazi, főként nem az a megnyugtatós tipus....elég "laza", oltáskor közölte velem, hogy mnejek onnan, nehogy elájuljak, mert nem akar felmosni...szegény gyerek üvöltött mint a sakál, ahogy lefogta a védőnővel, nekem meg eszemben sincs elájulni 1 oltás láttán, következő alkalommal biztos szová teszem majd ha megint erőlködik....nem arrol van szo h jobban tudok náluk mindent, de hogy még a fejénél se lehettem és gagyarászhattam némi figyelemelterelésként.....na mind1.

A veresiek is szarok, hogy vigasztaljalak....a helyedben maradnék pesten ha elégedett vagy!

A többiek javitsanak ki ha nem értenek egyetKép

Oxi!

Ez a köhögős téma nem kicsit gáz.....irtad már csak én vakoskodtam volna el?

Betegeknek jobbulást!

Kép
hencsi
 
 


Ja és 2 mai kép:

Kép

Kép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!

Holnap viszem Lenat ismet kontrollr vissza a nathatja es kohogese miatt, ahhoz kepest, hogy 5 honapos es csak anyatejes, nagyon lepukkant ettol a virustol, de pici es meg nem tud kohogni, igy veregettem, kopogtattam a hatat, de neha bizony a tejecske is visszajott........lassan javul csak szegenyke!S olyan edes MAte, hogy simogatja, puszilgatja es mondogatja neki a 2 eves babanyelven, hogy :nincs hugi semmi baj, e sirj, mindjart jon anya, ad cicit!

Hencsi!
Miben fotoztad a babad?Miben fekszik a fenti kepen?

Olyan rossz, hogy ilyen hideg van, szinte csak percekre lehet kimenni a levegore!Ugye mindjart tavasz lesz?

Szep napot!

Sofia
sofia
 
 


Sofia!

Fent hintában van, a lentin meg pléddel kibélelt babahordozoban.

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok!
Gyógyulást a kis betegeknek, én is megőrülök már ettől a hidegtől, nekem sincs kedvem kidugni az orrom, nemhogy a gyereket kivigyem. Szerencsére mi nem vagyunk betegek, szóval maradunk is a lakásban amig nem enyhül a hideg.
Tavaszt!!!
Gyerekorvos! Csatlakozom, nekünk a veresi nőcink van, de megőrülök, hogy szinte kidob a rendelőből pedig csak oltásra megyünk szóval nem járunk a nyakára. Kérdezek vagy válaszol vagy nem, ha igen azt sem értem. Másodszorra már úgy néz mint egy eszelős. Ha valamit rosszul csinálok szinte kiröhög. Pl azt mondta a gyógyszerész hogy hosszába vágjam félbe a kúpot, én is furcsáltam de ha ezt mondta hát így kell. Persze folyton eltört. Mondtam a dokinőnek megkérdezte hogy honnan szedtem ezt a baromságot. Hát honnan tudjam első gyerekes lévén könyörgök.
Mondjuk betegek még nem voltunk nála, tehát nem tudom akkor hogy viselkedik, lehet hogy rendes.
Szóval Timka ez inkább csak vélemény mint tapasztalat, nem akarlak elijeszteni.
Hencsi
Gyönyörű a lány, mint mindig.
Sokat alszik?
Üdv
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!
Timka! Ha veresen akarod orvoshoz vinni akkor csak az Ilonához!!A pasi borzalmas,nem foglalkozik a kölykökkel.A dokinő sem az ászok ásza,de normálisabb.
Betti! Az én tapasztalatom szerint a dokinő ,ha beteg a gyerek mindent elkövet,bár mondjuk engem régóta ismer.
Meg van a jelmez is. tegnap voltam a lánnyal a menyasszonyi ruha kölcsönzőben, persze ott már nem a malacka meg a tigris tettszett neki.Hófehérke vagy kéktündér akart lenni,de minekután kiadták már koszorúslányruhát kerestünk. Találtunk egy szépet és akkor meglátta a balerina jelmezt,felpróbálta gyönyörű volt benne.Most balettcipőhöz hasonló fehér cipőt keresek,ha v.ki tud szóljon légyszi.....
Ja és Timka velünk szemben is Szada van csak mi a másik oldalon lakunk az erdőnél.
Nagyon szép mindannyiótok babája és olyan picik...
mmanka
 
 


Sziasztok!

Betti!

Tulajdonképp nem panaszkodhatom, délelőtt1 órácskát alukál, de többnyire elvan magában a játékokkal, ha cicizni szeretne azt jelzi, olyankor 30-40 percet elvagyunk egymással, mert szopizik, beszélgetünk kicsit, pelus csere-popo szellőztetés, szal azért foglalkozom veleKép, délután valamivel jobb a helyzet, ott 3 óra is összejön, ha nincs ami felriassza(kutyaugatás,köhintés, stb, mikor milyen kedve van), viszont 6 körültől már megkezdődik a nyüglődés, olyankor ált már csak vele tudok foglalkozni egész fürdetésig(8-ig), aztán 9 körül alvás és általában 1/2 8-ig szundit, viszont a héten már másodszor kel ujbol hajnalban is...Kép ki érti ezt...biztos az idő....
Kup témában nekem is aztmonták h hosszában kell félbe vágni, mégpedig az itteni gyerekdoki és védőnő IS!!! szal ne érezd hülyén magad szerintem.

Doki témában még annyi, hogy a nőciről asszem itt irta valaki, hogy ugy nyul a gyerekhez h kezet nem mosott...meg azt tudom alapbol h bazi sok betege van, nyilván azért, mert a pasi olyan, amilyen....

Mmanka!

Az én lánykám a legkisebb, a maga 12 hetévelKép, autána Betti kisfia, a többieknél már nagyobbak azért a lurkókKép

Kép
hencsi
 
 


Megmondom őszintén elfogadnék egy ilyen kis csöppséget.Úgy vettem ki, hogy az én csajom számít a legöregebbnek.?
mmanka
 
 


Sziasztok!

Nem bárányhimlős a csemeteKép Vasárnap este volt a pocakjá és a térdén pár piros pötty, mivel pont 2 hete volt megbetegedés az oviban gondoltam mi sem úsztuk meg. De csodák csodája reggelre elmúlt. Babalátogatóba készülünk( hugom most szült), erősen foglalkoztatott mivan ha tünetmentesen lezajlott? Nővérem javaslatára(homeopata) kapott beladonnát, mert az kihozza a pöttyöket ha elkapta a bhimlőt, de nincsen pöttyKép Manka is megyógyultKép
Mikor kedden már kezdtem kicsit jobban érezni magam kiderült hogy nem műkszik a kábelKép De mára mindent legyőztem, még ki is kivasaltam úgyhogy ma superül érzem magam végre.Kép És hogy megszaporodtunkKépKép

Timka, Mmanka!
Mi meg Verestől 1 utcányira( szélső út) lakunk, bár azt nem tudom a ti utcáitok merre esnek de majd jó kifigyelemKép Jó időben meg lehet túrázgatniKép

Baba-mama tali : mi készülünk Mankával jövő kedden a Veresi baba-mama klubba. Volt már ott valaki? Azt hallottam jó.

Doki: Hát nekünk mint már írtam Gödöllőn van dokinénink, kedves, házhoz is jön de....nem 100%a bizalom.

Meskete!

Gyógyulást Csonginak, olyan mint ha ők is ovisok lennének, mármint betegeskedés terénKép

Oxi!
Ez a minimum, mármint hogy az új oltást kapjátok, sokkal tisztább és jobb oltóanyag. Kiváncsi vagyok, áruld el hogy kutatnak : kérdőív, vérvétel.......?

Sofia!

Mi volt a dokinál, jobban van Léna. Tündériek ezek a bátyusokKép

Manka!

Gratula a balerinához, mi még csak a katonánál járunkKép Kiscipő a pipis(auchan) melletti sportboltban van, 1000Ft mi ovitornára használjuk.

Húúúúúú, mennyit írtam, most már megyek mielőtt meguntokKép

Fabri
fabrika
 
 


Na szép jó estét Mindenkinek!

Megérkeztem, és bocs mindenkitől, de nem tudom a számotokat, hogy csöröghettem volna.
A helyzet az volt, hogy szilveszter napján behalt a netünk, ma lett ismét jó. Szolgáltatót váltottunk, szóval reménykedem, hogy mostmár minden okés lesz.
Látom, szépen gyarapodunk, üdv az "újaknak" körünkben Kép , kiemelném Mmanka barinőmet, akit sikeresen ide csábítottam Kép Kép .

Látom, Krisztiről semmi hír, szerintem már babázik Kép .

Betegeskedőknek extra gyors javulást, mi hála az égnek, jól vagyunk, semmi betegség.
Kicsit visszaolvasok, aztán reagálok a történtekre.

Pussz Nektek!

Mondi



Sziasztok!

Köszönöm a doki ügyben adott válaszokat-véleményeket.
Ezek alapján tutira egyiket sem választom. De micsoda dolog, egy olyan városnak, ahol ha jól tudom 5-6 első osztály indul 2 gyerekorvosa legyen. Ez nagyon dúrva!
Lehet maradok a pestinél, de az is secc-pecc leráz. Viszont oltásoknálházhoz jött, mondjuk 2 utcára volt tőlünk. Azt mondta vannak vidéki körei, itt is van gyereke Veresen. Remélem nem leszünk gyakran betegek.
Amúgy felnőtt házidokik közül tudtok valakit javasolni?

Timka

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!

Először is Timka,
Tényleg üdv köztünk Neked is Kép , valamint kitérnék a háziorvosokra is.
Az biztos, hogy a gyerekdokik nagyon le vannak terhelve Veresen, ez tény, és ugye ez csak rosszabb lesz, mert egyre inkább gyarapodik a város.
Szerintem a háziorvosok sem jobbak, talán nincsenek így terhelve, de nekem az a tapasztalatom, hogy túl felületes mind. Bár a Baranyai dokiról hallottam már jót is, de én nem teszteltem Kép .

Fabri,
Örülök, hogy végül eloszlott a gyanú a barihimlőt illetően!

Betti,
Tök para, de én a kúpot simán nem így vágtam félbe, hanem keresztben...

Sofia,
Hogy van Léna???

Hmmc,
Neked is üdv itt Kép !
Volt már egy talink, játszótereztünk, bár mindenki rohant, úgyhogy szerintem rövidre sikeredett.
De jön a tavasz...Kép

Meskete,
Jobbulást Csonginak! Lázas még?

Oxi,
Örülök, hogy végre az új oltást kapjátok, remélem, ezzel már minden okés lesz!

Csepp gyerekek gyönyörűek, csak nőnek, szépülnek... lehet ezt még fokozni Kép Kép ????

Menek, reggeli-time.

Mondi



A gyerekorvosokról csak annyit, hogy december végén költöztünk Õrbottyánba. Nem ismertem az orvosokat és naívan gondoltam, hogy Veresen csak "jobb" dokik vannak, mint itt. Mivel hányt és ment a hasa gyereknek nem akartam beautózni vele Pestre. Felhívtam egy gyerekorvost, hogy elmehetnénk-e hozzá. Azt mondta, hogy teljesen felesleges, mert járvány. Nem baj, ha megy a hasa és kihányja a kaját. Diétáztassam! Egy 10 hónapos gyereket??????? Kérdeztem tőle. Röviden azt válaszolta, hogy a tápszer nehezen emészthető, csak teát adjak neki, gyógyszer sem kell, mert az a lényeg, hogy átmenjen rajta vírus. Ezt 2 napig el is hittem, de nem javult a gyerek és üvöltött az éhségtől. Felhívtam az őrbottyáni dokit, az szó szerint lehülyézte a kollégáját. Szerencsétlen gyerek 2 hétig szedett gyógyszereket, mire helyrejött. Most ott tartunk, hogy annyit eszik, mint egy etióp gyerek a németországi vakációján.
Nekünk szerencsénk van, mert lakcím szerint át tudom kérni mindkét gyereket a doktornőhöz. 1 utcányira van és nem csalódtam benne. Ez a rövid történetünk a veresi orvosokkal kapcsolatosan.

Fabrika
Mit lehet tudni a veresi baba-mama klubról??
hmmc
 
 


Sziasztok!
Fabrika!
Mikor és hol van a baba-mama klub? Mi még nem voltunk, de szerintem ha enyhül az idő, szívesen kimozdulnánk. Várom az élménybeszámolót.
Mondi!!
Hát örülök, hogy újra köztünk, már hiányoltam a beszámolókat!
Gyerekorvos választás hát nem egyszerű!
Sok sikert hozzá!
Tényleg ti a védőnőkkel hogy álltok? Hozzátok kijárnak? Nálunk ment a nagy szöveg, hogy az első hóban hetente jön majd, aztán minden hóban egyszer. Eddig össz 3x volt abból egyszer mert kihívtam (4hó alatt). Lenne egy csomó kérdésem, de most már nem is számítok rá, azt hiszem interneten működő védőnőkhöz fogok fordulni. Csak azt tudnám, miket ír bele a jelentésébe havonta rólunk.
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Kicsit nem figyelek és olvashatok sokat Kép

Mondi: Üdv újra, már nagyon hiányoltunk Kép

Fabrika: Vért vesznek, bár nem tudom minek, már megmondták, hogy az aktív szakban kellett volna, viszont Vikitől, ha engedjük most 3 évente vesznek vért, hogy az ellenanyagokat nézzék. Szóval csak ennyi.

Hmmc: Ez durva, bár most is van ilyen járvány, és van, hoyg használ a doki által mondott tip, de az, hoyg rá sem nézett, hogy hátha más, az igen nagy felelőtlenség. Mondjuk a fóti 2 gyerekorvos tök ugyanilyen, én dunakszeire hordom a csajom magánorvoshoz, azóta van minden rendben. Felháborító, hoyg csak akkor kapunk valamit, ha fizetünk is érte, de ebbe nem is folyok bele, annyiszor felhúztam magam rajta. Fizetnék én, ha nem vonnák mindenből a tb-t, de ez a dupla lehúzás...

Betti: A védőd nálunk is ilyen, mondjuk engem nem is nagyon érdekel, fiatalabb nálam, nincs gyereke, fogalma sincs a dolgokról, a tankönyvét meg a neten is megtalálom Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Lena szerencsere jobban van, mar 5 honapos, hihetetlen, hogy mulik az ido es hogy no, marmint 7 kg, s a minap visszaneztem, hogy a 2 eves mate kb. 9 honaposan volt ennyi kg.Szoval tesok kozott nagy a massag.Lena lassu es forgolodik, de amugy racsodalkozik az ujjacskajira, mig mate ilyenkor mar golyoban maszott es ezerrel nem ert ra semmire.
Voltam szomszedasszonyokkal Ikeazni, ugy ereztuk ez ebben a szutyok hidegben nekunk kijar!Isteni volt csacsogni es nezelodni!Csak este nem volt isteni a paromnak eloadni, hogy azokra a mecsesekre, fonott kosarakra, uj furdoszoba szonyegre nekunk PONT SZUKSEGUNK VOLT!Pedig en igyekeztem vele......de nem vette be, igaz, csak mosolygott!
Amugy en Kaposztasra viszem a manokat dokihoz (homeopatias) es nagyon emberseges es szuper!Kar, hogy 25 percre van, tuti addigra elszenderednek, s kelthetem oket fel.....

Szep napot es menjetek korcsolyazni, en is tervezem, tok jol esne egy kis mozgas!

Sofia
sofia
 
 


Halihó ! Köszi Fabrika,előbb-utóbb talán tudok képet feltenni és megnézhetitek milyen a kis balerina.A kobusch utcájában laksz? Moncsi vasárnap átjöhetnétek délelőtt, ha van kedve a Bettusnak.Sütök sütit!Egyébként köszi,pussz.Timka a legjobb, akiről csak jót hallottam az új doki , aki a misszióban rendel!!!!
Megyek,mert dolgoznom kell.Jobbulást a betegeknek. Szép napot a többieknek.
mmanka
 
 


Sziasztok!

Nahát, de jó hogy mindenki itt vanKép

Mondiri!!

Jó hogy megint vagyKép Kutyik mind jóhelyen, bulik, vendégek kipihenve?

Baba-mama klubban még nem jártam ismerős anyuka ajánlotta. Veresi honlapon fent van a pontos címe, időpontja, hétvégén majd megnézem.

Mmanka!

Nem mi a Borkő utcában lakunkKép

Sofia!

IKEA- vásárlás tetszikKép Párom nálunk is elnézően mosolyog pl.: amikor az ötödik sapkát veszem a kőcöknek mondván ez nagyon kell nekikKép

Manka negyed hat óta alszik, lehet hogy 3-4 óra körül úgy dönt hogy reggel van?

Fabri
fabrika
 
 


Na hahó!

Behalt a processzor a gépünkben, most épp a leendő, őrületesen lassú gépemen pötyögök ( amit azt hiszem, sürgősen le kell majd cserélnünk Kép ). Miért is érezhetem úgy, hogy odafent nem akarják, hogy netezzek???
Amúgy köszke az üdvözléseket, jól esett, hogy vártatok Kép !

Hmmc,
A veresi gyerekorvosról nekem is van egy sztorim, bár mi azóta is hozzá járunk, igaz, változtatott is a hozzánk állásán.
Betty soha nem bírta a tápszereket, mindig bukott tőlük. Kipróbáltatott velünk végül 4 (!!!!) fajtát, amire is a Csajom reakciója az lett, hogy szinte az egész mennyiségek vissza jöttek. Na, egy délutáni ilyen eset után kocsiba be, irány a Madarász. Ahol is vizsgálgatás hegyek, kaptunk egy újabb ( ez már az ötödik fajta ) tápszert, ami végülis frankón bevált. Namármost a záróval le kellett jelentkeznünk a doktornőnél, ahol is megkaptam a fejmosást, hogy mi az, hogy én ilyennel beviszem a kórházba. Végül szolid felvilágosításom után elhallgatott, és talán rájött, hogy jól cselekedtem.
Szóval vannak dolgok, bár ismétlem, még mindig ide járunk, igaz, csak akkor, ha tényleg betegek vagyunk.

Betti,
A védőnő nálunk csak egyszer járt, amikor hazajöttünk a kórházból, és kivonultak a doktornővel. Azóta errefelé nem is láttam. Csak az a borzasztó, hogy ezért az alapos munkáért megkapja a fizetését...
Védőnőnek meg itt vagyunk mi, előbb próbálkozz itt a kérdésekkel, hátha Kép ... engem legalábbis sokszor bezavartak a védőnő mondatai.

Sofia,
IKEÁs vásárolgatás Kép. Kell is ez néha...
Párod meg csak mosolyogjon Kép Kép !

Mmanka,
Küldtem ma Gergővel matricákat, nem tudom, jók-e. Ha valamelyik megvan, küldd vissza légyszí, lecserélem máshol! És így az egy tartozásom letudva, Te meg majd törleszthetsz Kép !
Vasárnap kapjon egy kérdőjelet, majd írok vagy csörgizek, oksa?

Fabrika,
Kuttyok igen, letudva, és lehet, megmosolyogtok, de tök sokat gondolok rájuk. Írnék a gazdiknak, hogy mi a helyzet, de itt a nagy nettelenségben meg a gép zavaraiban elvesztek az e-mail címeik Kép .
Bulik letudva, bár ha írhatom, nálunk mindig "buli" van Kép . De jól zajlott a szilveszter is, igaz, fél 3-kor hazakísértettem magam, hiába, öregszem biztos, nem bírom én az éjszakázást Kép .
Nálunk a ruhavásárlásomon, vagy a heti turis élményeimen mosolyog az Ember, pláne, hogy a héten is vettem Bettynek egy cipőt ( olyan, mint a boxcipők, de jó hosszú szárral, halál laza benne a Csaj Kép ), és megjegyezte, hogy szegény gyereknek nincs cipője még ??? Kép
Kíváncsi leszek, Manka végül mikor ébredt...

Oxi,
Ez a fizetni-mindenért meglátásod jogos, én is így látom. Igaz, még magándokihoz nem járunk, de az életben egyre több színhelyen veszem észre, hogy fizetni KELL, sőt, szinte kötelező mindenért, amiért anno eszükbe sem jutott az embereknek.
És erre megint csak a szép szülési történetemet tudom felhozni, hogy fizettem majd' kilenc hónapig a fogadott dokim zsebébe, aki végül szülésem megindulásának kezdetén úgy döntött, nem jön be levezetni, mert a felesége nem volt otthon, a bébiszitter nem ért rá, szóval nem tudta hova rakni a gyerekét. Csinos mi???? Én meg szép kis összeget hoztam neki a konyhára, és megszültem egy vadidegen dokinál, aki, hozzáteszem, a szülésznővel karöltve, a lábam közt szapulták eme gerinces orvos kollegájukat, hogy ennyi bőr van a képén.
Szóval biztosíték nincs semmire, ha fizet az ember lánya, ha nem.
És még a heti élményem: jöttek bekötni múlt héten a kábeltévét meg a telefont. A fickónak csúsztattunk a zsebébe. Erre jött ugyanez a fickó most a héten is a net miatt, és látszott az arcán, hogy vár valamire. Még a párom mondta is, hogy adjunk neki megint, na de ezt már nem hagytam, hát nehogy már, azért mindennek van határa. Vagy nem???

Na lépek, átadom előmelegített helyemet életem értelmének Kép , még most állnak neki a másik, hadirokkant gépnek.

Jó éjt Nektek!



A REGÉNY Kép Kép Kép !
Mostmár ne tessenek hiányolni, itt vagyok a régi formámban Kép !

Pussz: Mondi



Sziasztok!
Moncsi lehet beugrok délután,mert mennem kell a boltba. mocsok öcsém még nem adta át, majd talán ma.Flórancs örülni fog.
Fabrika gőzöm nincs az hol van,pedig ismerem Szadát.Dolgozok egy kicsit.
mmanka
 
 


Sziasztok!

Mondi!

Nalunk is voltak a kabelszerelok par hete, s mivel a szomszedasszonyomnak csekelyke osszegert beuzemeltek dugi HBO-t, en keszultem es kerdeztem van-e akcios HBO.Mondtak, hogy van, csak megprobaltak palira venni es 5x-os arat mondtak nekem, igy nem kertem.Utana agyaltam es paromnak panaszkodtam, 3 nap alatt vajjon miert dragult igy meg eme szolgaltatas, mire elmagyarazta nekem, hogy lattak tutira a szerelok, hogy a hazunk elott 2 viszonylag jo auto, s ugy voltak vele, ezeknel be lehet probalkozni, hatha beveszik!!!!Hat, nem vettuk be.......

Mas.
Ma adtam Lenanak elete elso gyumolcslevet, kirazta a hideg tole (5 ho elmult) s viszatolta a nyelvecskejevel.
Probaltam tapszert is adni neki, estere, ne kelljen mar 2 orankent ejjel szoptatnom, de azt is visszakopte.3 fajtat probaltam eddig ki.Igaz, a cumisuvegezes technikajat sem kapta el.Kisse kezdek a non stop ejszakai szoptatastol kimerulni!SEGITSEG!!!!

kidolok, hulla vagyok!
sofia
 
 


Sofia: Szvsz minden baba így van evvel. Mivel életében az anyatejen kívül más ízt még nem érzett, először furcsa neki az új dolog. Szóval szerintem, ha akarod próbáld neki adni.
A tápszerezéssel nagyon nem értek veled egyet, ha éhes lenne, nyilván megenné. De szerintem nem éhes, csak rád vágyik éjjel. Sokat is szopik éjjelente, vagy ahogy cicit kap azonnal visszaalszik? Nappal milyen sűrűn szoptatsz?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Kihagytam a hét legfontosabb eseményét: Manka 1 éves nagylány lévén leszokott a szopizásról. No komment, szerintem jó így.

Mondiri!

Manka fél 1-kor felébredt, megette tápiját és tovább húzta a lóbőrt fél hatigKépKép
Nem nevetlek ki kutyiügyileg, mivel látod még nekem is eszembe jutottakKép
Más: Van 1-2...kinőtt babarucim amit már nem szeretnék kerülgetni, szokott itt vhol "bababörze" lenni a környéken?

Sofia!

Kábeltévés igen-igen pofátlan voltKép
Kajcsi ügyben nem tudlak feldobni. Maja eszik, iszik cumisüvegből (mármint tápit). Zorán fiam 10-hós koráig éjszaka is szopizott és sosem tudott cumisüvegből inni, vmint mindenféle tápot kiköpöttKép Azért még ne add fel,lehet hogy másik tápi bejön Lénának. Mankánál is a 3-ik jött beKép

Mmanka!

Szeszfőzde, szőlőhegyi játszótér? A kisfaludi utcával párhuzamos utca Veres felé.

Oxi!

Engeded Vikkát szurkálni????? Ti nem kaptatok rotát, mármint vírust? Nem jártam másik topik felé, (krónikus időhiány) Juc informálódott nálamKép

Fabri
fabrika
 
 


Hahó!
Képben vagyok Fabrika!majd integetek majdnem szemből.
Sofia! Másszatok fel az oszlopra és vegyétek ki a szűröt.Ingyen van.
Moncsi bocs,nem volt idöm,azért imádlak!
mmanka
 
 


Sziasztok Csajok!
Idő hiányában csak egy gyors kérdésem lenne: Nekünk még a régi oltás jár, de többektől hallottam hogy megveszik az újat. Valaki közületek van ilyen helyzetben? Pénteken kapjuk a 4. havit és nem tudom mit csináljak, jó a régi, vagy legyen inkább az új? Tényleg jobb az?
Köszike
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Monika! De jó, hogy újra itt! Kép

Sofia! Éjszakai szopi: Nekem Botond másfél évig és most Csongi is folyamatosan szopott, szopik éjszaka. Nálunk is úgy van, hogy ha megébred, rögtön keresi, pedig szerintem nem éhes, csak a megnyugvást és a biztonságot keresi. Valószínű ezzel altatja vissza magát, ahogy egyes gyerkőcöknek a cumit kell ilyenkor visszadugdosni a szájába (volt olyan ismerősöm, aki odakészített az ágy szélére legalább 3 cumit éjjel és egy idő után a gyerek már magától dugdosta a szájába a cumikat)Én is sokat problémáztam ezen, főleg Botinál, hogy kicsit erőszakosabbnak kéne lennem, talán egy hétig Apával kéne altatni Botit és hagyni bőgni stb. De aztán megyőztem magam és nagyjából addig hagytam ezt az állapotot, amíg ő akarta, vagyis másfél éves koráig. Aztán egyszercsak egyik napról a másikra átaludta az éjszakát. Most Csongi ugyanezen az úton jár. Éjjel akár 6-8-szor is fennt van. Ha fogzik, akkor még többször. Ha nem adok cicit neki bömböl érte és tépi a pizsamámat. Én mellette alszok, így valamivel elviselhetőbb a történet, mivel nem kell éjjel feltápászkodni, kivenni, ülve megszoptatni, visszatenni stb. De azért már számolom a hónapokat, ha Botihoz viszonyítok, szerencsés esetben mennyi van még hátra most is ebből a mókából, mert azért vágyok már én is egy végigaludt éjjelre az biztos Kép
Hozzátáplálás: A nagyon szopis babák sokkal nehezebben akarnak bármit is elfogadni. Nekem mindkét fiú kb 8 hónapos koráig számottevően semmit nem volt hajlandó elfogadni, csak pár falatot, de teljes étkezést nem sikerült sokáig kiváltani.
Csongor pl babakaját, pürésített pempőket soha nem volt hajlandó elfogadni. Kezdetektől darabosan kért mindent. Az ujjammal törtem körömnyi darabokat a puha őszibarackból, héj nélküli szilvából, körtéből stb. Már 10 hónapos kora óta beleeszik a család ebédjeibe, pl paprikás krumpli stb... Részben örülök is neki, hogy kihagytuk a babakajákat, részben nem. Néha tök kényelmes lenne csak elindulni bárhová egy üveg babakajával a táskában, ehelyett most párolhatom itthon a zöldsághet neki előre és gondosan dobozolhatom be és azt visszük magunkkal stb...
Úgyhogy 5 hónaposan ne izgulj azon, hogy éhen marad a leányzó! Lehet, hogy Léna is csak megnyugvást keres éjjel a cicizéssel, vagy nem tud máshogy visszaaludni (ez amúgy megint más téma, erre is van az a sirattató módszer, hogy először csak 5 percig hagyod stb, de az nekem nagyon durva Aludj jól gyermekem a könyv címe)
Addig meg kitartás az éjjelekre!

Na, megyek, mert nem haladok semerre, ha itt gépelgetek!

Üdv mindenkinek! Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: