Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Réku!

Gratulálok a kislányodhoz! Nagyon aranyos a kép. Mi nem csináltattunk 3D uh-ot, így csak normál uh képeink vannak, de azokat is nagyon szerettük nézegetni, amíg ki nem bújt a kisfiúnk. Mi nem akartuk tudni a nemét, így meglepetés volt, hogy ki lakott a pocakomban.

Erzsó!

Kitartás az utolsó hetekre! A kórházi idő meg szerintem gyorsan elrepül és hamar együtt lehet majd a család a kis lurkó megérkezése után.

Hódocska!

Tami nagyon aranyos, és hogy megnőtt! Mi is megyünk majd lakodalomba nyáron, bár én nem szeretném a Mátét vinni. Ti hogy oldottátok meg éjszaka a gyerekfelügyeletet? Ha majd tudsz jönni közénk kicsit és leírnád hálás lennék, mert most én elképzelni sem tudom, mit csinálnék a Mátéval, ha mégis velünk jönne.

Monee!

Ilyen dézsát én is láttam már képen, de a használatát nem tudtam igazából elképzelni. Elvileg könnyebb lehet ilyen dézsában fürdetni a babát? Én a káddal küzdöttem pár napig, de aztán végülis belejöttünk a fürdetési technikába.

Marcsy!

Örülök, hogy jobban vagy! :)

Rólam: megkaptam az állást, bár nem igazából felel meg minden feltétel, de azért elfogadtam, most csak a jelenlegi munkahelyem igazgatóját próbálom elérni, hogy megbeszéljem vele a munkaviszonyom megszüntetését. Remélem el tudom érni, és nem fog akadályt gördíteni elém. Aztán már "csak" a tb van, ahol a gyedemet meg kell szüntetnem és helyette gyesre kell mennem, mert így lehet dolgozni 8 órában. Ha minden tényleg jól megy akkor e-on-os leszek én is.
A Mátéval ma játszóházban voltunk, nagyon élvezte, volt több gyerek, bár most nem nagyon akar együttjátszani a többiekkel, inkább egyedül indul felfedező útnak. A játszótérre nem mertem levinni az éjszakai felhőszakadás miatt, mert csak "nem szabad"-ot hajtogatni két órán keresztül nem lett volna értelme. A játszótéren a homok és minden csupa sár, nem tudom délután hova is vigyem majd levegőzni.

Mindenkinek további szép napot!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Netty!
Ti melyik játszótérre jártok? Mi a Hajnóczy úti felújítottra szoktunk menni, azt hiszem, az nektek is közel van, nem?
Ígértél képeket is a Merciről, vagy annyira nem is szép?
Gratulálok az álláshoz!

Hódocska!
Tami nagyon ügyes, örülök, hogy jól vagytok!

Andi!
Jobbulást neked, én is beleestem egy ilyenbe, már másfél hete köhögög, de csak éjjel, és olyan rekedt a hangom!

Reku!
Gratulálok a kislányhoz, tudjátok már, mi lesz a neve?

Monee!
Egyszerre fogunk babásodni? :) :wink:

Viki!
Veletek mi újság van? Régen láttunk Petikés képeket is! A másik topikba nem nagyon írok, majd, ha aktuális lesz! :wink:

Mi jól vagyunk, teszek föl képet, a hétvégén készült:

Kép
Kép

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az elismerő szavakat Tami nevében is. :)

Jevi!
Violka még mindig szeret babakocsizni? Vagy messzire mentetek?

Netty!
Én ma már sáros-játszótereztem egyet :oops: meg megyünk délután is. Zórával és Andival is találkoztam. Andris tiszta volt ahogy láttam, de Zsófi baba szintén besarazódott. :lol:
A lakodalom nálunk adott volt, mert -mint ahogy már említettem- nálunk nincs kire bízni Tamit. Vagyis férjem családjára még talán úgy ahogy 1-2 órára, de most hozzájuk mentünk lakodalomba. Szó volt róla, hogy esetleg Monee-ék nálunk alszanak és felügyelik Tamit, de aztán mivel messze volt a lakásunktól a buli és épp lekéstük volna a vacsorát, ha itthon még elrendezzük, inkább maradt. Elvinni mindenképp el akartuk (már februárban megvettem a ruháját :oops: :lol: ) meg hát sokan nem is látták. És azért is vittük, merthogy hiába lett volna neki nyugodalmas az éjszakája, mi sem mulathattunk volna hajnalig, mert neki másnap reggel ugyanúgy indul a nap, ráadásul szombaton nagyon korán ébredtünk is, mivel férjem ment vidékre dolgozni. Szóval jött velünk. Ott meg úgy volt, hogy szépen elálldigált, mászott, volt az étteremben etetőszék, így a vacsora alatt kisebb megszakításokkal abban ült. Aztán eljött a lefektetés ideje, átvittük a szomszédos panzióba, ahol az örömszülők béreltek szobát, megetettem, átöltöztettem és mivel nálunk volt a babakocsi szépen el is aludt. Az asztalunk a zenekar mellett volt, így nem vittük be, hanem az előtérben Tamás nagymamája végigülte vele éjfélig az időt és őrizte az álmát. Néha felnézett, aztán visszaaludt. Éjfélre felébredt, így a menyasszonytáncot együtt jártuk el :D utána meg egyébként is jöttünk volna haza az előbb leírtak miatt. Itthon szépen újra elaludt reggel fél kilencig, tehát viszonylag mi is kipihentük az esti táncikát. :)

Kb. 10 perce gondolkodtam a GYED, GYES munka dolgon, hogy hogy is lesz, merthogy novembertől megy Tamara bölcsibe. Örülök, hogy sikerült neki helyet találni, de én jobban örültem volna neki, ha január-februárban kezd, de az mindenhol nagyon bizonytalan, ez meg már majdnem 100%, már orvosi igazolást is vittem. Szóval ha már túl leszel ezen az ügyintézésen, légyszi írj róla, hogy mikortól kell GYES-t igényelni és lemaondani a GYED-ről? Már a beszoktatás alatt, vagy ha kivetted a szabikat és dolgozol? Valahogy úgy vettem ki a hozzászólásodból, hogy előbb kezdenél dolgozni, mint ahogy a bölcsi elkezdődik, úgyhogy biztos egyértelműbb neked. Kíváncsi vagyok mit szól a főnököd. Még én sem tudom nálam hogy lesz ez.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 

 
 

Sziasztok!

Netty!

Gratulálok az új állásodhoz? Publikus,hogy pontosan mit fogsz csinálni az E-On-nál? És tényleg a régi melóhelyen hogyan fogadták a hírt,hogy nem mész oda vissza?
Most én is végre eldöntöttem,hogy ősztől elkezdek pályázgatni, hátha összejön valami jó kis meló, aztán ha nem, akkor még mindig visszatudok majd menni a mostani helyemre.
Engem is érdekelne amit Timi is írt a GYes, GYedről. Illetve én igazából azzal sem vagyok tisztába,hogyha én jövő ősztől visszamegyek dolgozni, akkor a Gyes is jár még Zsófi 3 éves koráig, annak ellenére hogy nekem akkor lesz már munkaviszonyból származó jövedelmem is?

Évi!

Most már sokkal jobban vagyok, már csak egy kis orrfújás van néha.
Igazi nagylány lett már Violka! :lol:
Az első képen mint egy kis modell, úgy "feszít" a kalapjában. :D Sűrűn babakocsiztok még?

Erzsó, Réku!

Hogy viselitek ezt a meleg, fülledt időt?


Szép napot Mindenkinek!

Sziasztok:Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!

Andi!
Igen jár a GYES 3 évig, ha dolgozol is, ez asszem 2006-tól van így, hurrá. :D Bár lehetne magasabb a GYES és többen maradhatnának otthon.
Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Ismét egy kánikulai nap :oops: !

Timi!
Jó, hogy jelentkeztél! Milyen nagy lány lett Tami, és még mindeig csupa mosoly!!!!

Évi!
Violka is nagyon aranyos!Sajnos Adélt már ennyi idősen nem lehetett babakocsiba tenni, pedig sokszor jóval könnyebb lett volna.

Netty!
Én is gratulálok az új munkához!

Andi, Timi!
Ha a gyerekőc 2 éves kora előtt mész vissza dolgozni, akkor lekell mondani a GYED-et és igényelni kell a GYES-t.
A GYES mindenképp megjár a gyerek 3 éves koráig, akár hány órában dolgozol.

Viki!
Merre jártok?

Nálunk minden oké. Én már egyre nyűgösebb vagyok, és ezt a meleget is baromi nehezen viselem.
Tegnap voltunk uh-on. A baba kicsit kisebb a kelleténél, de állitólag ez nem gond! Legalábbis ezt mondta a Varga Tamás (ő csinálta az uh-ot) meg a Hartmann is.
2-3 napja fájogatok rendesen, de eddig mindig elmúlott :lol: .
Folyamatosan dumálok a kicsilánynak, hogy mikor lenne aktuális a dolog :D , remélem ő jobban hallgat az anyjára mint a nővérkéje :wink: !

Lépek megcsinálom a jó kis rakottkrumplit :P !

Szép napot mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Timi!
Most látom megelőztél a GYEs-sel kapcsolatban! :D

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Többen kérdeztétek a babakocsit: a helyzet az, hogy én már nagyon le akarnám róla szoktatni, de ő utál gyalogolni, kismotorral szoktunk elindulni, aztán, ha elfárad, beül a babkocsiba.
Ma nem vittem a babakocsit, volt is üvöltés rendesen, de nem emeltem fel, végül valahogy hazavergődtünk, hát, nem egyszerű! :evil: Persze, sokszor nekem is könnyebb, mert tudok rá pakolni, csak hát most már talán nem kéne neki, nem "futunk" túl nagy távokat itt Uránvárosban.

Erzsó!
Nem irigyellek most a meleg miatt, Adél mennyivel jött előbb? örülök, hogy minden Ok az UH-on.

Mindenkinek köszi a képdicséretet. :D
Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok,

Andi,
én személy szerint nagyon nehezen viselem a meleget, mondhatni úgy izzadok (főleg a képem) mint egy ló... :?
Azért igyekszem nem elhagyni magam, ma is hazasétáltam a suliból.

Jevi,
úgy néz ki, hogy a párom is hajlandó lesz hozzászokni a Hanna névhez, úgyhogy Prüntyikénk a jelen állás szerint Stern-Gadó Hanna lesz :D (bár ez még változhat, de sztem nem fog...)
Ahogy látom Ti is Uránban laktok. (ha a Hajnóczys játszóra jártok?!) Mi a Kőrösiben, úgyhogy szomszédok vagyunk.


Kértétek, hogy csináljak vonalzót, de én asszem kissé béna vagyok ehhez. Egyszer már nekiálltam, de nem sikerült feltennem. Ha egyszer megvan, akkor az automatikusan megy v mindig fel kell töltögetni? :oops: Nagyon nem értek hozzá...

Mindenkinek szép napot!
Reku
reku
 
 


Sziasztok!

Végre én is eljutottam idáig hogy írjak. Olvasni mintha kicsit könnyebben össze jönne nekem mint írni. :)
Örülök neki hogy fellendült megint egy kicsit a fórum!

Netty!

Gratulálok! :D
Engem is érdekelne hogy melyik részlegen fogsz dolgozni az E.ONnál. Gondolom vezető beosztásban leszel.
Mint írtam nem olyan rég, 2 hónapja én is ott vagyok és régóta nem éreztem ilyen jól magam sehol mint itt. Bár sok munka van, de nagyon nyugodtak a körülmények ahhoz hogy ezt jól el lehessen végezni.
Lehet hogy már írtad, de hová fog menni Máté bölibe?

A dézsa témával is szerintem ugyanaz a helyzet mint a káddal. Ebben is meg kell tanulni fürdeni. Állítólag jobb a babáknak mert biztonságosabban érzik magukat a félig magzati pozícióban amikor ülnek. Mellesleg meg hely-víz kímélő megoldás is szerintem és ezt frissen szülten is bármikor el tudom cipelni tele is, még a kádat nem hiszem. Nekünk nincs nagy helyünk a fürdőben egyáltalán, ezért már előre fáj a fejem hogy hol fogunk fürdetni. Nekem ez a szobában állványom megoldás valahogy nem szimpi.
Persze gondolom mondanom sem kell, Norbi kategórikusan kijelentette hogy ez biztos nem jó, mert nem látott ilyet használni senkit. Hihetetlenek a pasik! :evil: Bár a szopispárnáról is ez volt a véleménye és nem lett igaza. :D

Érdekes amit írtok a GYES-ről. Én sem tudtam hogy ez jár végig. De ez tök jó hír! :)

Erzsó!

Tök izgi, hamarosan a kezedben tarthatod Alízkát! :)
Remélem a Férjed a nagy izgalomban nem fogja elfelejteni hogy írjon nekünk. :D
Lehet hogy megköveztek érte, de a hűvös légkondis irodában majdnem dél volt amikor levettem a pulcsimat. Addig majdhogynem fáztam... :oops: Ez a nyár is úgy látom úgy fog elmenni nekem hogy észre sem veszem. Csak akkor tűnik fel hogy milyen évszak van amikor kilépek az irodából. 8)

Réku!

Neked is gratulálok a kiscsajodhoz! Szép neve lesz neki! :D
Nem olyan nagy őrdöngősség az egész vonalzósdi.
Ahogy tetszik, valamelyik magyar vagy külföldi oldalon csinálsz magadnak a megadott kritériumok, minta alapján egy vonalzót.
Amikor az elkészült. az oldal ahol csináltad adni fog több kódot-linket. Itt a babaneten a BBCode működik, mint ahogy az a bal alsó sarokban is látható ha üzit írsz. Az a teendő hogy ezt a kódot bemásolod a profilodba az aláírás részhez és nyomsz egy pár próbát hogy megnézd hogy biztosan jó lesz-e. Ha a vonalzó mellett látszanak betűk, zárójelek, azokat addig töröld ki amég el nem tűnnek. Aztán mentés és ennyi. Utána már amikor írsz csak annyit kell tenni, hogy az üzeneted végén bepipálod az aláírás hozzáadása gombot és az üzeneted végén ott lesz a vonalzó.
A vonalzó magától frissül, számolja Neked a napokat, utána nem kell foglalkozni vele tovább.
Ha kell segítség szólj!

Jevi!

Hát remélem, addigra nekünk is összejön! ;)
De aztán lehet hogy pont akkor lesz nekünk is nem jó a tévéműsor és együtt leszünk babásak. Szépen teremnek a gyerkőcök itt a topikban. :D Bár ha autós fórum lenne, nem biztos hogy elmondhatnánk ugyanezt. Na mindegy.... :D

Erről jut eszembe, a héten kiderült hogy Tündinek kisfiúcskát rejt a pocakja. :D

Andi!

Ugyan nem esett még szó róla, de szerintem simán elengednek. Mint mondottam volt, túl nagy ez a cég ahhoz hogy ilyennel foglalkozzon. Ha menni kell, akkor engednek. Ugyan ki tudná ennyi embernél megjegyezni hogy ki mikor jött meg ilyenek. A törvényeket betartják, de ezen belül ami belefér, azt bármit lehet.

Remélem nem hagytam ki senkit!
Jó éjt!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Gyed-gyes téma: ha valaki elkezd dolgozni a gyermek 1 éves kora után, be kell jelenteni annál az OEP-nél, ahonnét a gyedet utalják, ők majd írnak határozatot, hogy megszüntetik a gyed folyósítását. A bejelentést érdemes a lehető leghamarabb elintézni, amikor már biztos, hogy mikortól megy dolgozni az ember, mert az ottani ügyintézés nem a leggyorsabb, illetve azért is, hogy ne utaljanak ki több pénzt, mint ami jár, mert annál nehezebb megszabadulni tőlük. Ezután a területileg illetékes MÁK irodában lehet a gyest igényelni, ami a gyermek 3 éves koráig jár, függetlenül attól, hogy valaki hány órában dolgozik.

Timi!

A Mátéra a nagymamák fognak vigyázni, illetve majd a férjem is beszáll szeptembertől, de azért próbálom hívogatni a bölcsiket, hátha egy másikba előbb is felvennék a Mátét, ha már mindketten dolgozunk. Ha meg nem veszik fel februárnál előbb, akkor majd megy akkor, remélem tényleg felveszik viszont akkor, amit ígértek, bár írásos papírt erről nem adtak.
Köszi az esküvős tippeket, bár nálunk az esküvő Győrben lesz, számunkra is ismeretlen helyen, a Máté meg már nem fér el a babakocsiban, mármint, hogy abban aludjon így szerintem tuti az a megoldás lesz, hogy Székesfehérváron hagyjuk az anyukámnál.

Timi, Andi!

A volt főnököm nagyon jól fogadta a dolgot, nem is volt mit tennie, mert nem tudott volna semmi más állást felajánlani a cégnél ahol eddig dolgoztam, ő arra számított, hogy otthon maradok a Máté 3 éves koráig, illetve lesz esetleg még egy és akkor még tovább, és addigra annyi minden változott volna, hogy lehetséges, hogy akkor nem engedett volna el ennyire könnyedén. Június 25-ben állapodtunk meg, szerintem kb. ennyi idő kell amíg a tb ügyeimet elintézem. Végülis sajnálom az előző munkahelyemet, mert az volt az első, ahol igazán jól éreztem magam emberileg és szakmailag is. Majd meglátjuk milyen lesz az eon, ha annyira nem jön be, még mindig visszamehetek gyedre.

Monee!

Pénzügyi területi refrens leszek vagy valami ilyesmi, nem tudom mennyire vezető pozíció, talán valami olyasféle, de úgy gondolom nem akkora felelősséggel jár, mint az előző munkahelyem és remélem kicsit nyugodtabb is lesz, hogy legyen energiám munka után a Mátéra is. Végülis ezért fogadtam el, hiába nem ígértek annyi fizetést, mint szerettem volna, de közel is lenne majd az új házunkhoz, és nem is tűnik annyira idegtépőnek. Igazából Te már jobban látod, hogy milyen a belső viszonyok az eon-nál, de abban mindenképpen igazad van, hogy egy nagy cégnél azért muszáj betartaniuk az alapvető előírásokat.

A Máté elvileg a Mezőszél utcai bölcsibe megy, de csak februártól, de ha sikerülne valahol máshol helyet szerezni neki akkor lehet, hogy előbb is menne.

Évi!

Szoktunk néha a Hajnóczy-s játszótérre is menni, inkább délutánonként, mert ott talán nincs olyan hőség, mint a Szilárd Leó parkban. Kb. délután 4-től este 6-ig szoktunk lent lenni, ha gondolod összefuthatunk időnként azon a játszótéren. Ma délután majd oda megyünk, hátha találkozunk.
Teszek majd fel Mercis képet, 1 db-ot csináltunk, csak mindig bent felejtem a Máté szobájában a fényképezőgépet, és amikor alszik nem akarok bemenni hozzá. Este majd kihozom és hétvégén letöltjük róla a képeket.

Erzsó!

Ne mindig hidd el, amit az uh-on mondanak, mert nekem is mondtak szülés előtt mindent, hogy ekkora meg akkora a baba, aztán egyik orvos sem találta el, de még a közelében sem jártak. A szülésznő minden uh nélkül, az ő mérései alapján lőtte be jól a Máté nagyságát. Szerintem az meg nem baj, ha nem túl nagy a baba, kint majd lesz ideje megnőni. Én mindig úgy voltam vele, hogy nem akartam 4-5kg-os babát szülni, bár a családban volt rá több példa is, inkább kisebbet szerettem volna, kisebb is lett, és még így is nagyon sokáig tartott, mire végre megszületett.
Ehhez a meleghez kitartást, jövő héten elvileg már jön egy kis hidegfront.

Réku!

Neked is kitartást ebben a melegben, szerintem az tök jó, hogy ennek ellenére sétálsz, én is sokat mozogtam, még az utolsó héten is voltam kismamajógán és tényleg nagyon jól esett a rendszeres mozgás. Sőt a végén már csak sétálva nem dagadt a lábam, így szilveszterkor a férjem 3-4szer is elkísért sétálni, hogy utána fel tudjam otthon venni a papucsomat.

Mindenkinek nagyon kellemes hosszú hétvégét kívánok!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezésre futja...

Erzsó!
Igza van Netty-nek. Rám is a frászt hozták a dokik amikor állandóan mondogatták, hogy kisebb a baba kisebb a baba(ezt mind a 3 gyereknél eljátszották) aztán mégsem lett igazuk. Sőt!!! Nekem még a korát is rendesen elszámolták a Dávidnál meg a Picinél.


Ahogy olvaslak benneteket a gyes mellett lehet 8 órát is dolgozni??? Én azt hittem, hogy csak 4-et lehet. Bár, lehet, hogy nem lesz rá szükségem :roll: A párom utál bemenni az Elcoteq-ba, most megvárjuk az első teljes fizetését és ha nem az lesz amire számítunk sztem nagyon gyors váltás lesz :) A szabadnapjain ráér elmenni az állásinterjúkra is akár.

Hogy bírjátok ezt a meleget?? Én nemtom, hogy a meleg-e az oka vagy a tegnapi leves de naon rosszul vok. Kevereg a gyomrom, a fejem szét akar esni...nem irigylem a pocakosokat.

További szép napot, kellemes hosszú hétvégét mindenkinek.

Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Gyorsan dobok fel pár képet, aztán visszaolvasok! :)

Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


és még egy kép:

Kép

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Köszönjük a kérdést, jól vagyunk, csak szinte soha nem itthon! :) Így nem igazán tudok írogatni!

Jevi!

Nagyon helyes Viola a a babakocsiban! :) (a másik topikba én is keveset írok-írom ezt úgy, mintha ide olyan sokat írnék :oops: )

Gyed-gyes téma: én úgy tudom, hogy a bölcsibe csak úgy veszik fel a gyerkőcöt, ha anyuka visz munkáltatói igazolást! Legalábbis nekem kell vinnem augusztus utsó hetében, akkor mehet Peti szept. 3-tól beszoktatásra! Lehet, hogy nem mindenhol van így, de én így tudtam, meg ezt is mondták a 48-as téri 3-asban! A gyes az valóban jár a gyerek 3 éves koráig 8 órás munk amellett is! Nekem amúgy is szeptemberben jár le a gyed, így nem lesz vele gondom!

Erzsó!

Kitartást kívánok Neked a pár héthez, ami hátra van pocakosan! Kívánom, hogy minden simán, és gyorsan :wink: történjen, ha már egyszer elkezdődik! Ha gondolod megírom priviben a számom, és akkor ha bármi van én megírom a topikba, ha szeretnéd (ha apa esetleg elfelejtené :wink: )

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


És már megint én! :lol: Szóljatok ám, ha most meg túl sok leszek!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

és már megint Peti (bepótolom az elmúlt heteket :lol: :lol: :lol: )

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Jó éjszakát mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Viki!
Jó, hogy végre jöttél és dehogyis vagy sok!!! Petiből meg soha nem elég, nagyon tündéri kis srác :)


Nálunk megint valami vírus kering a családba :evil: Ilyen egy tápos bandát még nem láttam.
Én a múlt éjjel még a lelkemet is kihánytam, a férjemnek naon megy a hasa, lázas. A Picinek is megy a hasa, ráadásul tök hülye voltam, nem figyeltem oda a pelusra és nem tudom, hogy keddig elég lesz-e...Viszont naon élvezi, hogy csak egy kis bugyi van rajta, így csak állandóan takarítani kell utána.

Na, lépek is, megpróbálok még egy kicsit pihizni amíg "csöndbe" játszanak

:lol:

Marcsy
marcsy
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Sziasztok!

Ma Orfűn voltunk gyereknapozni! Voltak pacik, meg Hangoló, meg kaja, motorozás, futkosás, stb... de.......... a fényképezőgépet itthonhagytuk :( De apa telefonja ott volt, így azért van egy pár, de nem mind lett jó! :(

Kép Kép Kép
Így aludtam délben egy órát :) mire nem jó egy csomagtartó! :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Marcsy!

Akkor ezek szerint nem a melegtől voltál rosszul. :cry: Remélem már jobban van a család. Hihetetlen, hogy mostanában mennyi ilyen betegség utolér benneteket. :cry: Nem vagyok feng-sui (nem is így írják biztos :oops: ) hívő, de egy barátnőm mindig erre hivatkozik, talán nálatok is kéne egy elefánt-szobor, vagy szélharang vagy mittomén mi hogy elűzze ezt a sok rosszat. :) Jobbulást kívánok!

Viki!

Nagyon jók a képek, az a csomagtartós-alvós haláli. :lol: :lol: :lol: Látom Petike is forgolódik össze-vissza. Mi 1-2 hónapja vettük észre, hogy Tami éjszakánként (annak ellenére, hogy hálózsákban alszik) meg nappal különösen bejárja az egész kiságyat, forgolódik, kis kuckót csinál magának. Előtte meg csak a hátán aludt, de már ő is nagylány. :)

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Én tegnap a "pihent agyammal" villámokat fotóztam. Egy-kettő nagyjából sikerült.
Kép Kép Kép

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Timi!
Hááát, őszintén mondom én is gondoltam már ilyesmire, csakhát még nem nagyon volt időm körbenézni ilyen téren. Most már a család nagyja jobban van, viszont Hisztike iszonyat hisztis amióta bejöttek ezek a melegek. Nem is csodálkozom rajta, hiszen nappal nagyon meleg van, délután meg jön a vihar.
A Dávid annyira fél a dörgéstől, hogy lefekszik befogja a fülét, de még a takarót is a fejére húzza :lol:
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Remélem mindekinek jól telt a hosszú hétvége :) , a délutáni viharokat leszámítva!

Viki!
Peti gyönyörű!!!
Apának is megmutattam a csomagtartós képet, haláli :D !
Ha elküldöd a számod, megköszönném. Így legalább biztos idejében ideér a hír! :lol:

Timi!
Kezet foghatnátok a férjemmel :wink: , ő is valamelyik este a villámokat fotózta :lol: !

Netty, Marcsy!
Most már túl tettem magam azon, hogy kicsi a baba. Mondtam is a dokinak, hogy már semmilyen vizsgálatra nem szeretnék jönni, csak szülni :wink: ! Jót mosolygott a dolgon. Már azért "utálok" menni mert mindig a frászt hozzák az emberre.

Egyébként pénteken az egyik anyuka elejtette, hogy az egyik ismerősének a kisfia fertőzést kapott a szülőcsatornába és megvakult az egyik szemére :shock: :( ! Most ezért parázok 1000-rel. Én úgy tudtam, hogy szülés után rögtön cseppentenek valamit a baba szemébe, hogy ezt a fertőzést elkerüljék.
Tudtok róla valamit????
A biztonság kedvéért mondtam apának hozzon haza egy Canesten combi-t.

Bocsi, hogy így rátok zúditom a paráimat, de úgy érzem egyre jobban kezdek befordulni. Lehet hogy közeledik a nagy nap?????
Az arcom reggelente olyan mint egy vágásérett malacké :oops: !!!

Marcsy!
Nem csodálom, hogy Dávid fél a dörgéstől! Vasárnap este itt is akkora vihar volt, hogy én is paráztam rendesen! Kihúztam mindent és feküdtem a sötét szobában.

További szép napot mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Viki!

Közben megérkezett a számod!

Köszike!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Látszik, hogy közeledik a szülés mert már fogékony vagy minden "rémtörténetre". :) Nemlehet egyébként, hogy annak a hülgynek -nagyon sajnálom egyébként- valamilyen streptococcus fertőzése volt, amit ha jól emlékszem szűrnek és kezelnek a terhesség alatt és az okozott galibát?
A "pici babára" meg én is tudnék vígasztalókat írni, bár ha a Ketteskénél is eljátszanák ugyanezeket, mint Taminál, tudom, hogy nem tudnék nem foglalkozni vele. Nálam már a 28. héten elkezdték a "riogatást" és folytatták is a 42. hétig eleinte heti ultrahanggal, a végén már minden másnap. És mindig úgy jöttem ki, hogy én ezt akkor sem hiszem. De azért volt sírás is emiatt. Mindegy, a lényeg, hogy nagyon de nagyon nem lett igazuk és tiszta szívből kívánom ezt neked is! :D

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Bénázok a vonalzóval, tán majd este sikerül- :evil:

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan felteszek pár képet, remélem addig még nem ébred fel a Máté, mert ma nagyon korán elaludt, nem is tudott megebédelni.
Az egyetlen mercis kép:
Kép [img]
Kép
Kép
Mindenkinek szép napot, holnap majd jövök.

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenkinek jól teltek a hosszú hétvégés napok! :)

Viki!
Örülök, hogy jelentkeztél, már nagyon hiányoltalak! Petike továbbra is nagyon helyes, igazi nagyfiú már, és nagyon ügyes is! Mi is voltunk vasárnap Orfűn, de már késő délután, igazából Abaligeten voltunk napközben, bementünk a barlangba is. A fényképezőt mi is ottthonfelejtettük sajna! :?

Marcsy!
Homeos bogyókat nem szedtek? Valaki arra esküszik! Remélem már jobban vagytok! A két nagyobb nem kapta el? Violka is nagyon fél a dörgéstől, mindig odarohan hozzám, és bújik ezerrel!

Netty!
Köszi a Mercis képet, nem ismertem, de tetszik! Látom, voltatok kisvasútazni! :) A kannás képen nagyon huncut! :D
Játszótér: majd ezentúl mi is gyakrabban megyünk délután, főleg, ha sikerül időben elaludnia! :?

Reku!
Mi egy kicsit messzebb lakunk, a Szigeti városrész felé inkább, de a környékünkön nincs normális játszótér sajna, ezért megyünk oda!

Hódocska!
Ügyi vagy a villámos képekkel! :D Hát igen, emlékszem a tortúrádra sajnos! :?

Erzsó!
Csak nyugi-nyugi! Nem lesz itt semmi gond, én erről még nem is hallottam, de kérdezd meg az orvosodat nyugodtan, ő biztos elmond mindent erről a csepegtetésről.

Monee!
Logikusakat írsz a dézsáról, mi a szobában állványon fürdettünk, ami nem volt vesződséges, amikor itthon volt a Párom, mert ő intézte, viszont ha ügyelt, igencsak megszenvedtem vele! :? Fölállítani, víz bele, majd víz ki, lezsedni, és akkor még a gyerekről nem is beszélve! :shock: :)

Mennem kell sajna, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Megjött megint a vihar. :)
Annyira tetszik nekem ez az idő, bár az kevésbé, hogy tudom hogy ki kell még innen ma mennem. :oops: :)

Netty!

A területi referens az én pozíciómnál eggyel nagyobb, de valóban nem teljesen vérkomoly vezetői pozíció. :) Elég sok dolguk van nekik is, ők a közvetlen kapcsolat a „dolgozók” és a vezetőség között. Szerintem nem lehet rossz dolog.
Ha nem gondolkoznánk babázásban, akkor ez a szint lenne a következő amit szeretnék elérni itt a cégen belül. Ahhoz viszont idő kell és hát a gyerkőcöt mostanábanra tervezzük. :D

Jevi!

Szerintem megér egy misét kipróbálni a Tummy Tub-ot, akármit is mond Norbi.
Ha nem működik, eladjuk. Ezt szerintem még mindig jobban el lehet adni, mint pl. egy kiskádat...

Viki!

Jó hogy jöttél! Az autóban alvós képet én is megmutattam Norbinak és Ő is jót nevetett rajta. Hát igen, mire nem jó a nagy csomagtartó. :lol: :lol:

Erzsó!

Csak nyugi! :D
Amennyire én tudhatom, azonnal cseppentenek a baba szemébe amikor kibújt a kórházban, a fertőzések elkerülésére. Ha meg lenne streptococcus, akkor Te is és a baba is azonnal kapnátok rá gyógyszert ahogyan megszületik.
Egyébként meg az ilyen nőket annyira fenékbe kellene billenteni hogy az nem igaz! :evil:
Még ha tudnék is ilyen rémtörténetről, akkor sem mondanám el egy várandósnak!

Timi!

Nem vagy nagyon „pihent”. :D
Mi is terveztük hogy fényképezünk, de amire eljutott a gondolat a megvalósításig, addigra nem villámlott többet. :lol: Negyed órát álltunk az út szélén és nem történt semmi, utána meg persze amikor hazaértünk, jött megint az áldás. :D
A fényképelőt meg ki kéne támasztanod ha ilyet akarsz fényképezni, akkor nem fognak elmosódni a képek. :)

Marcsy!

Jobbulást!
Remélem hamar kikerültök a gödörből és a Férjed is talál magának megfelelő munkát!
Én sem csodálom hogy Dávid fél a vihartól, én sem szeretem amikor dörög. Érdekes dolog a villámlást nagyon szeretem nézni, de a dörgéstől feláll a hajam. :D

Hú nekünk is volt program a hétvégén rendesen!
Csak tőszavakban: volt szülinapozás, kutya találás-visszaszolgáltatás, sütemény otthon felejtés, sárba beragadás- kocsitolás, bográcsos pörkölt party, és megázás szinte mindennap. :)
Minden esetre jól elment ez a 3 nap!

Ma felhívta a figyelmemet rá a kolléganőm, hogy észrevettem-e, hogy pénteken már június van és majdnem elment fél év ebből az évből. És tényleg, mennyire igaza van! :D

Szép napot! Beugrok még ha nem fújta el a netünket otthon a szél! :)
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Ma is korán kezdődik a napom :cry: Hisztike csinált éjszakára programot, meg persze hajnalban is. A doki néni szerint ha nem látom betegnek akkor tuti az idő az oka. "Étvágytalan" de ennyi. De ez is olyan, hogy pl tegnap szinte egész nap nem evett semmit a tápon kívül, este meg majdnem 1 vékony szelet vajas kenyeret beburkolt.

Évi!
Igen, gondoltam ilyen bogyókra is, de az oviba az egyik anyuka azt mondta, hogy iszonyatosan drága. Ő a fiának 2 éve vett 3 szemet 6000ft-ért. Az igaz, hogy egész évben nem volt beteg a gyerek, de mi nagyon sokan vagyunk, nem tudunk ennyit csak bogyóra költeni. A doki nénitől is érdeklődtem, de ő meg azt mondta, hogy most már felesleges úgyis itt a nyár, szerinte amúgy is elég a multivitamin majd ősszel.
Hát majd meglátjuk!

Egyébként meg jobban vagyunk, úgy néz ki a gyerekek megúszták(kop-kop).

Monee!
A melóhelyről:úgy semmiképpen nem akar eljönni innen, hogy nincs egy másik biztos, úgyhogy szerintem szegénykémnek még jó ideig tűrni kell az Elcoteq hülyeségeit. Most már olyan hírek is felröppentek, hogy szeptember 1-től megszűnik az Elcoteq, nemtom mennyire igaz.

Most megyek is, végre visszaaludt, amíg csönd van, gyorsan(és csöndbe) összepakolok, később már úgysem lesz időm :(

Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

A hétvégén nekünk is volt jópár programunk, voltunk a Mátéval fent a Tettyén, megtanult rendesen lépcsőt mászni. :) Nagyon élvezte az ottani játszóteret. Vasárnap elvittük a vidámparkba, akkor kisvasutaztunk. A vonatozás is nagy kedvenc lett, majdnem hiszti volt, amikor le kellett szállni a vidámparknál. Ott aztán hamar megvígasztalódott látva a rengeteg gyereket, játékot. Felülni nem igazán akart semmire, csak nézelődött, de amikor meglátta a vonatos játékot, na akkor arra rögtön fel kellett ülni. :) Horgásztunk neki egyet, így elég olcsón, a belépő áráért megúsztuk ebben az évben a vidámparkot. Gondolom jövőre már nemcsak nézegetni szeretné a körbe-körbe futó játékokat.

Lenne egy kérdésem, bár szerintem még nincs elkésve vele a Máté, de hogyan lehet a kepesztő motoron való közlekedést megtanítani neki? A játszótéren minden hasonló korú gyerek csakúgy hasít ezekkel a kismotorokkal, az én fiam, meg csak a kerekét pörgeti vagy tolja, de nem hajlandó rá felülni. Valószínűleg nem igazán érdekli, de én szeretném, ha végre megtanulná és tudnánk vele közlekedni és nem kellene állandóan babakocsizni.

Erzsó!

A rémtörténetekkel ne foglalkozz, csepegtetnek a babák szemébe valamit. Nálam még streptococcus fertőzés is volt, és semmi bajunk nem lett. Mindketten kaptunk antibiotikumot, én a szülés közben vénásan, a Máté pedig 5 napig a születése után és semmi probléma nem volt.

Marcsy!

Hát nem semmi milyen korán kelőek vagytok ti is. Nálunk is 5 körül ébred a Máté, eszik tápszert és utána mostanában nem hajlandó visszaaludni, ráadásul ki kell venni az ágyból és mindenféle eszetlenséget csinál. :) Így indul mostanában minden reggel.

Viki!

Nagyon jók a képek, lehet, hogy a csomagtartóban alvás ötletet "lekoppintjuk" tőletek.

Timi!

Jók a villámos képek, nekem általában nem sikerülnek az ilyen képek, bár igazából én lenyugvó napot szoktam fényképezni, de sokszor nem találom el a megfelelő szöget és nem sikerül szépre.

Évi!

Remélem majd találkozunk a játszótéren, szerencsére nálunk az elalvás mostanában fixen dél körül van és 2-3-ig alszik. Ha majd elkezdek dolgozni, akkor majd biztosan később fogunk odaérni a játszótérre és akkor már tuti tudunk találkozni.

Mindenkinek további eső és szélmentes délutánt!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!
Netty!
Mi is ritkán alszunk vissza, általában a kezembe ugye, mert nem tudom azt megcsinálni, hogy visszarakom a kiságyba és hagyom sírni(csak akkor ha apa éppen dolgozik aznap). Ha hagynám sírni felverné az egész házat. :lol:


Lányok!
Nemtudom, lehet, hogy itt olvastam valamikor régebben, hogy egyikötök babája nagyon harapott...hogy lehet leszoktatni róla egy gyereket? Hisztike pár napja csinálja, hogy odamegy akárkihez beleharap, utána vigyorog és mondja, hogy "au au"ha valaki nem válaszol akkor újból harap :twisted: Dominikát ma annyira megharapta, hogy sírva fakadt és látszott a pici foga nyoma a kezén.

Na, megint mennem kell, megcélozta a konyhabútort :lol:

Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Végre idejutottam kicsit. Már jelentkeztek az elvonási tűnetek :lol: !
Mi még egyben, de már a lábamköze iszonyatosan fáj. Alig tudok menni. Na de no panasz!


Köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat!
Netty!
Lehet, hogy hülye kérdés, de honnan vették észre , hogy streptococcus fertődésed van?
Motorozással kapcsolatban nem tudom, hogy lehetne megtanítani. Szerintem rákell jönnie valahogy :wink: , legalábbis nálunk így történt :lol: . Először nagyon topa volt szegénykém, aztán belejött. De szerintem addig örülj amíg nem tud annyira menni vele :D !

Marcsy!
Nem tudom, hogy az ismerösöd milyen homeos bogyót vett, de nálunk a patikában lehet kapni, de közel nem ilyen drága. Ezerpárszáz forint és sok apró golyócska van benne.
Ha kimondottan immunerősítőt szeretnél akkor az Echinacea D4-est tudom ajánlani.

Ma megvolt az évzáró az oviban. Adél nagyon szépen elmondta a verset, olyan büszke voltam :D !
És totál ledöbbentem, hogy mennyi német verset, mondókát tud. Itthon soha egyet sem mond :? !
Este vagy holnap rakok fel képeket, de most kicsit vízszintesbe vágom magam!

Szép estét mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Még mindig én!
Vasárnap mi is voltunk gyereknapozni, és így kifestették Adélkát! Kép Kismacska Kép Kép A csábító

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Az orvos akihez jártam (Varga Péter) rutinból csináltat szűrést (gomba, baktérium) a 32. héten, ha jól emlékszem, hogy kezelni lehessen még a szülés előtt, vagy ha nem muszáj előtte, akkor szülés közben, ahogy nálam is volt. Elvileg én úgy tudom mostanában már az orvosok nagyon nagy százaléka megcsinálja, illetve felajánlja a kismamának, ha ő beleegyezik ezt a kenetvételt.
Jók a képek a nagylányodról! :)

Most megyek, mert délután kipróbálok egy szőnyegcsomózást, amit egy nyitott műhelyben tanítanak. A Máté a nagymamánál, így az egész napot szórakozással tölthetem. Néha ez is kell egy anyukának! :)
Még le kell írnom 2 dolgot, az egyik, hogy ma megmértem a súlyom a fittneszteremben, és képzeljétek elértem a kitűzött súlyhatárt, amit minimálisan el szerettem volna érni! Felpróbáltam 1-2 régi ruhámat és mindegyik feljön, így nem kell új ruhát vennem egy esküvőre, ahova július elején megyünk! :) :)
A másik dolog, jövő héten kezdjük az építkezést, ha lejár a hatósági bejelentés 8 napja, megtörténik az első kapavágás!

Tényleg mennem kell, hogy még mindent el tudjak intézni a szőnyegcsomózás előtt.

Üdv mindenkinek!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Netty!
Köszi az infót, megnyugtattál!
Múlt hét szerdán nekem is vettek le kenetet, gondolom akkor e célból.
Kicsit még csodálkoztam is mert anno Adélnál nem volt ilyen.
Gratula a leadott kilókhoz! :D ( én még egyenlőre felfelé ívelek :lol: )
Ez a szőnyegdolog jó móka lehet, én is megnézném. És amennyire Moneet ismerem, bizti őt is érdekelné :) !
Igaz Monee????? :wink:

Viki!
9.-én rendőr júniális a Bajcsy laktanyában. Jöttök?
Engem ma felhívott apa, hogy feliratkozzunk e. Hát elég vicces volt :lol: !
Mondtam ha egyben leszünk akkor megyünk, ha nem akkor ő elviszi Adélt. Álítólag lesz légvár, arcfestés stb...... Adélnál ezek most nagyon mennek!

Timi!
Most néztem a vonalzódat, Tami mindjárt 1 éves lesz :D !!!!!
Hogy rohan az idő!!!

Dobok pár képet a tegnapi évzáróról (ha nem bánjátok)!

Sziasztok
Erzsó Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan vagyok :)

Erzsó!

Igen, asszem megyünk, legalábbis, ha semmi nem jön közbe! :) Ha addig egyben maradtok, akkor még találkozhatnánk is! :D Amúgy pontosan mikorra vagy kiírva???

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Netty!
Most úgy, de úgy irigyellek a kilók miatt!!!! Nekem, bár szakmám, de egyszerűen nem megy, igaz, imádok nassolni, szinte elvonási tüneteim vannak, ha nem ehetek csokit! :roll: :?
Neked hogy sikerült? Gondolom a fitnesszterem...Sokat várok én is a kerékpározástól, csak valahogy sosincs rá időm, de most tényleg fogynom kell, mert 10 kg maradt rajtam, és a 2. terhességet nem akarom így kezdeni!!!! :(
Szőnyegcsomózás? Az meg mi aszösz? Tudsz róla képeket is feltenni?

Erzsó!
Nekem már mindig gyanús, ha hallgatsz sokáig! :wink: Pontosan mikorra vagy kiírva? Adél gyönyörű kislány, és nagyon ügyes is!

Most mennem kell, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Lányok!

A bűvös dátum: június 16. :lol:
Bár nem tudom, hogy kihúzzuk e addig :oops: :oops: :oops: !

Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Bocs hogy nem válaszolok, de most hirtelen gyorsasággal elhúzok Hegyiversenyezni. :)

Szép hétvégét mindenkinek!

Erzsó Neked meg ;) a válaszom mindenre! Én annak is örülnék ha vasárnap éjszaka arra jöhetnék haza hogy Neked már van egy Alízkád. :D

Szép hétvégét Nektek! Nekem az lesz! :lol:
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Ez a szőnyegcsomózás nem is igazából az, de azt is lehet csinálni, retextilezés a neve. Mentettem le néhány képet a netről megpróbálom feltenni, de szerintem jobban jártok, ha elmentek a műhelybe és megnézitek pontosan miről van szó. A Bóbita bábszínház alatt van a retextil műhely, meg lehet ismerni a kirakatról, mert érdekes lámpák, hintaágyak stb. lógnak. Kedden és csütörtökön délután 2-6-ig van nyitott műhely, amikor be lehet menni és elmagyarázzák, mit hogyan kell csinálni és ott lehet is gyakorolni.

Évi!

Nemcsak a fitneszterem segített, bár az is, hanem a Norbi Update szerint eszem január óta. Nem tartok be mindig mindent, amiről szó van, csak nagyjából, de nálam így is működött. A lényeg, hogy dél után nem eszem szénhidrátot, cukros dolgokat. Ha csokit, cukrot, chipset stb. eszem, azt mindig délig megeszem, délután már csak felvágott, sajt, zöldségek, bizonyos gyümölcsök. Az étrendünkön egyáltalán nem változtattam, csak ha lehet fél 12kor ebédelünk, így mindegy mi az ebéd, meg lehet enni. Persze mozgás mindenképpen kell mellé, én hetente kétszer 1 órát kondizom, szerintem az sem túl sok.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Netty

A képek akkor: Kép Kép Kép Kép

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Az előbb már írtam egyet, de a kislányom sikeresen lenyomta megint a gépet és minden elszállt. :twisted:

Netty!

Nagyon jók ezek a cuccok, engem is érdekel az ilyesmi, de sajnos újabban a kersztszemes hímzést is nagyon hanyagolom, Taminak ilyenkor csak a tű, olló kellene, néhány szövet-és cérnadarabbal nem éri be. Estére meg annyi minden tennivaló van még és el is fáradok az ilyesmihez. Jól mutatja az elhavzódásom ez ügyben, hogy még januárban nekiálltam adventi zsákocskákat varrni (nem nagy kunszt, csak számokat és szívecskét hímzek rájuk, de varrógép híján kézzel kell beszegni, összevarrni, bújtatót varrni) és még a felénél sem tartok. van még fél évem, hogy befejezzem. :lol: Gratula a leadott kilókhoz :!: Ügyes vagy :!:

Erzsó!

Nagyon szép és ügyes Adél, főleg, hogy a verset is elmondta. Német nemzetiségi óvodába jár, vagy csak úgy van német foglalkozás?
Igen, már gőzerővel készülünk az első szülinapi zsúrra. Lesz meghívó versikével, lufi, meg minden. Szerintem csalódás is, hogy "hiábavaló" a nagy készülődés, mert ahogy a szüleimet, tesómékat, dédiket ismerem, vagy nem is jönnek el, vagy máskor akarnak majd...stb. Pedig épp szombatra esik. De mi elhatároztuk, hogy ha csak hárman ünnepelnénk, akkor is szeretnénk emlékezetessé tenni ezt a napot.

Tegnap voltunk először igazi játszóházba, mindjárt belekezdtünk, egész délelőtt ott voltunk. Jó volt, bár nem éreztem, hogy konkrétan annyira eljátszott volna Tami, vagy bármi játék nagyon felkeltette volna az érdeklődését, de jól elvolt, nem voltak sokan, de így is volt gyerektársaság. Ami nem nagyon tetszett, hogy ő volt a legfiatalabb és néhány anyuka rá sem bagózott a gyerekre. Oké, hogy kell szocializálódni, meg elcsattan egy-két pofon, de kénytelen voltam én egy kicsit résen lenni (noha nem vagyok ennek a híve), mert ha Tami megfogott valamit, mindig jött valaki, akinek épp az kellett és kikapta a kezéből, de olyan is volt, hogy egy 4 éves kisfiú kapásból a nyakába ugrott a csúszdáról, a labdazónában mindenkit megrugdalt. Hál' Istennek őt hamar elvitték. Én nem akarom, hogy az én gyerekem is ennyire erőszakos (durva) legyen, de azt sem akarom, hogy mindig ő engedjen és egy csomó negatív érzés keletkezzen benne, így néhány ilyen helyzetben szépen, de határozottan visszaszereztem neki egy-két játékot, ha már a szülők annyira "el voltak foglalva", hogy odafigyeljenek kicsit a csemetékre. Amúgy nem volt sírás, semmi, a gondozók (vagy micsodák, azt hiszem azok, mert voltak ismerősök) nagyon kiegyensúlyozottnak látták tamit és ahhoz képest milyen kicsi, nagyon jól viselt mindent. Kétszer ott is hagytam, míg leszaladtam a kajáért, innivalóért.

Még annyi, hogy voltunk szerdán méreckedni és már 10410(!) gramm Tami, iszonyú nehéz és 77 cm. Lehet, hogy kipróbáljuk mi is a Norbi Update-et? :shock:

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Hát nincs szétszaggatva a fórum a sok írástól :)

Netty!

Érdekes lehet ez a textiles dolog!
Elsőre az jutott eszembe leginkább hogy honnan szedted az ötletet hogy elmenj ide. :) Hogy hol vannak vajon ilyen programok összegyűjtve.
Kislány koromban minden évben program volt nálunk, hogy elmenjünk a Káptalan utcába amikor a kézműves vásár volt. Imádtam! Anyukámmal órákon át képesek voltunk nézelődni a forgatagban. :) Legjobban a kovácsokat, meg a szövőket szerettem, van is egy kovácsolt vas levélkém amit ott csináltak.
Gratula a kilókhoz! :)
Szerintem róla is lement valamennyi, bár szerencsére nincs mérlegünk itthon, uh. nem tudom nézni. :D Csak úgy látványra saccolom a dolgot. :)

Erzsó!

A Kistesó 12 nap múlva születik meg. :lol: Vagy mégsem :?: :lol: :lol:

Többiek?

Üdv:
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nem volt valami nagy forgalom errefelé :o !
Mi még mindig egyben.
Tegnap meg volt az első NST. Minden rendben, habár ez sem ment zökkenőmentesen :oops: .
Most már nem csak a lábamköze fáj, hanem a szeméremcsontom is.
Kezdek azon aggódni, hogy Alízka nehogy útközben kipottyanjon :wink: :D !

Ma este a Fókuszban benne lesz a volt osztálytársam. 6 hónapos terhes volt amikor észrevették, hogy jön a baba. Addig a dokik sem vették észre, pedig járt kivizsgálásokra :oops: .

Timi!
Adél német nemzetiségű oviba jár. Mondjuk nálunk ez nem volt szempont, azért választottuk ezt mert ez itt van az utcánk végén!
Csak a szülőin tudtuk meg hogy foglalkoznak a némettel.
Taminak a lufis party tök jó!!!!!

Monee!
Milyen volt a hegyiverseny??

Viki!
Akkor szombaton talizunk, ha odaérünk
:wink: :) !

Na lépek mert Adél anyukámnál aludt és megyünk érte!

Szép napot!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Akkor szombaton! Ha odaértek :wink: :wink: :wink: ha meg nem, akkor úgyis jön a sms! :D

Monee!

Hogy telt a hétvége?

Timi!

Tami sem egy kicsi baba már! :D
Játszótér(játszóház) ugyanez a bajom nekem is, hogy azt sem akarom, hogy Peti durva legyen, de azt sem, hogy mindent átengedjen másnak, így lesz ami lesz :wink: :lol:
További jó szülinapi készülődést! :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak én járok erre ritkán! :wink:

Viki!

Bocs, h. csak most kérdezek rá ( lehet, h. már írtad, de nem voltam itthon 3 hétig), szóval, h. miért kellett a múltkor újból kiköltöznötök a lakásból? Megint garanciális javítás volt?


Netty!

Ez a retextilezés nem ugyanaz, mint amit a nagyanyám is csinált annakidején, h. mindenféle anyagmaradékokból meg pl. tejeszacskókból csináltak lábtörlőt? Mert nagyon ismerős a dolog!

Erzsó!

Ne hagyd magad idegesíteni ilyen hülyeségekkel!
Régen a gonorrhea okozott súlyos, vaksághoz vezető szemgyulladást az újszülötteknél, de manapság kötelezően ezüst-acetátot cseppentenek a picik szemébe ezt megelőzendő! Úgyhogy nem hiszem, h. ez okozhatta volna!
Strepto-ra meg adnak a szülés alatt intravénásan antibiotikumot neked is, meg a picinek is,. ha van ilyen fertőzésed, és akkor nem lesz semmi baj!
Szerintem a legjobb, ha az ilyen mondókákba belekezdőket rögtön az elején leinted azzal, h. tud-e róla, h. a szülésleállások és az ebből eredő császármetszések leggyakoribb oka a szülő nő félelme v. bizonytalansága! Hidd el, nem fogja folytatni!!!!! :twisted:

Csajok!

Nincs vkinek v. ismerőseiteknek véletlenül egy sima egyszerű rácsos kiságya v. járókája? A Gergőnek kéne, h. a szőlőben is tudjon hol aludni, ha kimegyünk anyuékhoz!
A másik, amit keresek, egy könnyű, de vízszintesig dönthető esernyőkocsi! Létezik ilyen egyáltalán?

Pár kép a Csirkefogóról:
Kép Kép
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Monee!

Az ötlet onnét jött, hogy amikor a fogorvosomhoz gyalogoltam akkor láttam a műhelyt és kiírva a lehetőséget, hogy ki lehet próbálni. A műhelyben mondták, hogy kint szoktak lenni néhány kézműves vásáron, és nyáron mennek Kapolcsra is a nagy kézműves fesztiválra. Programkiírásban nem láttam még őket soha, pedig biztosan többen érdeklődnének, ha jobban tudnák magukat hirdetni.

Erzsó!

Kitartás az utolsó napokhoz!

Timi!

Mi is járunk rendszeresen játszóházba, na meg persze mostmár a játszótér is ugyanolyan, mintha játszóházba lennénk. Engem leginkább az zavar, hogy van néhány anyuka, aki nemhogy egy kicsit el van foglalva mással, hanem kifejezetten majdnemcsak hátatfordít a gyereknek és ráhagyja, hogy más anyuka szenvedjen az ő neveletlen gyerekével. Igazából azt sem értem, hogy miért nem lehet külön játszóházat vagy inkább babaházat csinálni a kicsiknek és külön foglalkozásokat a már 3-4 éveseknek. Nem hiszem, hogy egy 4 éves gyerek kimondottan jól érzi magát a csörgők között és biztosan unatkozik és ezért persze elkezd rosszalkodni. Nálunk a Máté kezdi kicsit fiúsabban kezelni a dolgokat, ha valamit el akarnak venni tőle, akkor először visszahúzza, aztán ha mégis elveszik tőle, lekever egy taslit az illetőnek függetlenül, hogy a másik gyerek mekkora. (itt arra gondoltam, hogy a nála nagyobbaktól sem fél) Viszont, ha valamit elkérnek tőle, nem pedig kiszedik a kezéből, akkor a legtöbbször odaadja vagy a cserére szinte biztos, hogy rávehető. Próbáljuk kordában tartani a verekedős megnyilvánulásait, de igazából néha jó is, ha egy-egy nagyobb gyerek nem űz abból játékot, hogy elszed mindent a kicsiktől.

Nálunk a hétvége gyorsan eltelt, most volt a Máté keresztelője. Azóta is azt mutogatja, hogy a "Józsi bácsi" - így mutatkozott be a Máténak a pap - leöntötte a fejét vízzel. Szerencsére elég jól tűrte a misét és utána a szertartást is. Mi nem fényképeztünk, de ha megkapjuk cd-n a képeket, amiket csináltak, akkor majd teszek fel. Ma a Máté életében először megette a lekvárt! :) Eddig egyszerűen nem volt hajlandó megenni a lekvárt, de ma a palacsintában végre megette. A kakaót sem tudjuk elfogadtatni vele, de gondolom ez is változik idővel.

Kellemes esőmentes napot!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Netty!

Még a játszóházhoz annyit, hogy épp jól fogalmaztad meg, hogy egyesek hátat fordítanak és terelgesse más a gyereket, mert én is épp így jártam, úgy éreztem magam, mint egy óvónéni, mikor elővettem 1-2 mesekönyvet, hogy nézegessük Tamival, ő persze el, többi gyereknek meg mutogattam, olvastam. Aztán egy idő után -már ki tudja merre kujtorgott Tami- rájöttem, hogy hohó, hát nem ezért vagyok én itt, hol az én kislányom (épp mászkált a nénik között, akik még pillantásra sem méltatták, de azt elviselték, hogy a gyerekekiket istápolom) és akkor vittem a többi játékhoz, de addigra már mindenki jött utánunk és elindult a kikapdosósdi. És Andival is épp beszélgettük, hogy én nagyon lelkesen elkezdtem járni a játszóterekre, hintázni, homokozóba, de az utóbbi napokban nagyon rossz volt a tapasztalatom (most már a férjemnek is, pedig ő eleinte nem akarta komolyan venni ezt) és úgy döntöttem, hogy oké, néha megyünk, de úgy érzem eddig mindenhol Tami még a legkisebb, ráérünk, inkább többet sétálunk és akkor homokozunk, hintázunk, ha nincsenek sokan (bár 1-2 szülő is elég, ha olyan) :?
Ő még tényleg szó nélkül tűri, hogy megfosszák a tulajdonától :lol: :cry: , én meg nem akarok "kioktatni" más szülőket, hogy legalább a szándékát lássam, hogy megpróbálja megértetni a gyerekével, hogy nem csinálunk ilyet. Pedig tudom, hogy mi is fogunk, de el nem tudom képzelni, hogy hátat fordítva viseljem el, hogy majd intézkedik akinek nem tetszik valaki.

Na, csak ennyit akartam, biztos erről a "nagy"- tapasztalt gyerekesek tudnak sokat mesélni.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Erzsó!

Láttam a Fókuszban a csajt. El tudod érni vhogy esetleg?
Ugyanis szinte 100%, h. ő is PCO-s (elhízás, cukorbetegség, fogigátló elhagyását követően nem menstruált, és végül akkor jött a baba, amikor 40 kilót leadott). Szeretnék segíteni neki, mert megfelelő kezeléssel nem csak a következő baba lenne nagyobb biztonságban, de az egyéb problémái is rendezhetőek lennének!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka!

Igen, egy újabb "garanciális javítás" volt, de mostmár minden O.K.! :D
Gergő képek nagyon jók!!!

Timi!

Mi sem sűrűn játszizunk mostanában! :( Peti is a nyuszi fajtából való egyelőre! Deeeeeeeee már néha nemet mond a motorja felé nyúló gyerekeknek! :D

Na megyek, mert ma van a 3. házassági évfordulónk! :wink:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?