Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na ilyen lomosba mi is szoktunk járni. Korábban, mikor még jobban ráértünk, szinte minden nyitásnál (mikor új áeut hoznak) ott voltunk anyóssal. Sajna már nem járunk annyit.
De nekünk rengeteg cucc van onnan. Pl az ülőgarnitúránk a nappaliba (talán a profilomba a fotón kicsit látszik). Azt pl akkor választottuk ki, mikor már a fája fel volt újítva (újra csiszolták és lakkozták), de kárpitot azt mi választottunk hozzá. Így volt 100 ezer forint. És 3+1+1 elemekből van. A mai napig is nagyon imádom, mindenki megcsodálja. De pl nekem minden függönyöm turkálós (rongyosból). De Dodinak is csodálatos Micimackós a sötételője stb. Épp a tesómnak csak a hosszát kellett felvarrni. Rengeteg pénzt meg tudtam így takarítani. Hisz az építkezés mindent elvitt, nem is maradt a végére semmi. Új cuccokat meg végképp nem bírtam volna megvenni. De nem bántam meg egyik lomos cuccot sem.

Ági! Lost-os cuccokat, honnan lehet letölteni? Egy címet adj már meg.
Mondjuk a Lidl tényleg nem nagy szám, olyasmi mint a Penny, az meg nálunk is van. Mi is csak a pizzáért megyünk, mert 169ft/db. Az apának meg nagyon ízlik.

Köszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Egy oldal a LOST-ról.
http://lostfansite.uw.hu/

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Anita2!
Itt nézdd meg:
http://gportal.hu/portal/lostportal
Ott van jobb oldalt hogy új hírek:második szezon...
Nem tudom van-e nektek Axn(asszem ez a neve),mert azon állítólag előrébb járnak már.Vagy ott talán már le is adták az első szériát,úgyhogy mindegy.
Én is szeretek járni lomosnál.Most szőnyeget hajkurászunk.Találtam is egy párat,de hétvégén hoznak új árut,azt megvárom.Itt elég drágák az ülőgarnitúrák,úgyhogy azt boltba vesszük majd meg.De tényleg sokat lehet spórolni így.
A Lidl-ös pizza tényleg olcsó!!
Képzeljétek tegnap egy öreg házaspár jött megnézni a házat mert meg akarták venni.Jó mi?Jókor!
Dóra!
Nekem a sógornőm csinál ilyeneket.Mindíg kitalál valamit és akkor az a favorit.Eddig gobleneket varrt(rengeteget),utána gipszképeket csinált(szalvétával),most üveget fest.

Ági
csagi
 
 

 
 

Sajna nics kábel tv-nk (gondolom azon lehetne fogni az AXN-t). Be kell érnünk ezzel a szerencsétlen három csatornával. Volt egy ilyen ötlet, hogy most UPC legyen, vagy internet. Aztán miután a sógor is beszáll a netes költségekbe, így az lett. Na meg csak több haszna van. A UPC-vel csak az a gond, ha még közösen meg is rendelnénk a lentiekkel, hogy szerintem egyszerre csak egy csatornát lehetne nézni. Vagy lehet itt is lehet több beltéri egységet csatlakoztatni, aztán akkor többfélét is lehet egy időben nézni?! Nem tudom.
De most örülünk ennek az internetnek. Kép

Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Na a mi terv teljesítve. Kép
Két pár sötételő függöny kimosva, vaslava és helyére visszatéve. És a hajam is. Mármint mosva és szárítva. Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de elég nagy cécó mindig ez a hajmosás. Nem tudom mi lesz, ha meglesz a picur. Sajna nekem mindig muszáj szárítanom, mert egyébként úgy nézne ki a fejem, mint egy budikefe. Kép) De tényleg! Ugyanis göndör hajam van, és így röviden elég béna. Szóval mindig ki kell szárítanom. Korábban volt hosszú hajam is, de azzal se volt kisebb gond.
Remélem a gyerekem nem fogja örökölni ezt a hülye hajtípusomat.
Ja! És még egy adag ruhát is mostam. Szabad a délután!
Majd még visszanézek.

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Na még valami jó is történt!
Most hozott a postás 2000Ft-ot. A Tigáz küldte, valami kötbérnek vagy mindek van feltüntetve. Hogy tán később kötötték be a gázt, mint az a szerződésben szerepelt, és azért kaptuk. Most épp jókor! Kép Bár mi ez ahhoz az 50 ezerhez, amit anno tavaly be kellett fizetni rákötés címén, holott, már bent volt a gáz a portán. Na mindegy. Ha kellett, hát kellet.
Mára már tényleg befogom a számat.
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Na készítettem én is egy családi albumot, az elmúlt pár hónapról. Kép
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=13933

Zsu!

Megnéztem az oldaladat és a családi fotók nagyon tetszettek! Kép Kristóf hogy viselte a két nyaralást? Gondolom repcsivel mentetek. Már ilyen kicsi gyerek is repülhet? Látszik milyen jól éreztétek Magatokat!

Pusza Mindenkinek!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Kata1980!

Írd már meg a mail címedet és küldöm a DVD listát.

Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ági! Anita2!
Mikor hagytátok egyedül először a gyereket úgy, hogy nem jöttetek haza éjjelre sem? (Lesz egy hétvégi tréningem Egerben és tanácstalan vagyok).
Más: hol van ilyen lomos? Nálatok?

Kép
nycsilla
 
 


Anita2!
Megnéztem a képeket, tök jók! Aranyosak vagytok! Dodi tiszta apja, meg ne haragudj!
És a narancssárga fal nekünk is bejön, szuper! Csak nekünk batikolva van citrommal!

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Még nem volt ilyen mert eddig éjszaka is felkelt cicilni.Van amikor még most is ,ha jön a foga vagy nyűgös.Nélkülem(vagyis inkább a cicim nélkül) nem is tud elaludni.
Nyíregyen nem tudom hol van ilyen,de Rakamazon van vagy 5,meg ahová mi járunk az inkább Balsa.
Anita2!
Én is megnéztem a képeket!Nagyon jól néztek kiKép
A fal nálunk is narancssárga leszKépNem tudom miért de bele vagyok őrülve!
Szép napot mindenkinekKépKép
Ági
csagi
 
 


Csilla!

Egyedül a gyereket éjszaka?!
Hú ez nagyon jó kérdés. Szerintem olyan 1,5 éves volt. Mentünk a Hungaroringre éjszakai gyorsulási versenyre. Hajnalban értünk haza.
Mikor Dodi olyan 7 hónapos volt, akkor voltunk egy lagzin, de én éjfélkor jöttem is haza. Valahogy nem éreztem jól magamat, midig itthon járt az eszem, na meg durranásig tele voltam tejcsivel, már nagyon kényelmetlen volt. Szóval egészen nagy volt, mikor először magára maradt éjszaka (pontosabban anyóssal).
Sőt! 6 hetes volt, mikor úgymond először elmozdultam mellőle 1-2 órára. Akkor volt a nőgyogyinál a 6 hetes kontroll. Na végig is ordította az egészet. Már a végén az jutott anyósnak az eszébe, hogy felvette a pólómat, amin az én szagomat érezte. Akkor kicsit jobb lett. Jó mi?

Nagyon is jól tudom, hogy Dodi tiszta apja. Na mindjárt felrakok egy képet. Az elsőn az Apa, még 1977-ben, a másikon Dodi 2003-ban. Kísérteties hasonlóság. Mi? Be is neveztünk egy fotópályázatra. Persze nem voltunk az első három helyezettbe, de kaptunk vigaszajándékot, türcsit, meg szakállt, strandlabdát, meg egy macit.

Ági!

A narancssárga fal a férjem ötlete volt. De nagyon tetszik nekem is. Valahol járt, és mondta, ahogy belépett az ajtón, egyből a narancsságra szín hatása alá esett, nagyon jó érzés volt. Szóval ezért választottuk ezt. Nem kevertettük a színt, mert nagyon drága lett volna, hanem a Dulux forgalmaz ilyen erős színeket vödörbe. Egy öt literes kerül valami közel 6 ezer forintba. Az egy kb 4x4-es szobára elég. Olyan állagú mint a kocsonya, nagyon jól fed, kétszer kell kenni. Egyébként nálunk minden helyiség színes, de még a fürdő, a spájz és a gardrób sem fehér. : )

Na jönnek a fotók!
Pusza, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Kép

Kép

Nekem nagyon hasonlítanak! Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ági!
Elfelejtettem: a szekrényt csináltattuk egy nyh-i sráccal. Nagyon precíz, szép munkája van, másnál láttuk, így választottuk őt. Majd lemérem és megírom, hogy mekkora és úgy hasonlíthatod az árakat máshoz. Ez 180e huf volt és anyukámtól kaptuk.
Pusz.

Anita2!
Két tojás!

Kép
nycsilla
 
 


Bocsi a sok fotóért, de nem tudom megállani, hogy a kedvencemet meg ne mutassam. Imádom ezt a fotót! Kép Jó egy éve készült.

Kép

Szép napot Mindenkinek!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Anita2!
Tényleg naggyon hasonlítanak egymásraKép
Csináltam egy albumot Balázsról:
http://www.kep.tar.hu/csagnes/50161765#2
Remélem nem rontottam el valamit és meg lehet nézni.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok,

Ma voltunk először tanácsadáson, természetesen egyetlen kérdés sem jutott eszemben, amugy meg hál'istennek most nem is volt mit kérdeznem, vagyis nincs problémánk. Kicsit még bénának éreztem magam, mert fogalam sem volt hol öltöztessem le a gyereket és mennyire stb., persze vittem mindent alátétet, pelenkát, popsitörlőt ... de nagy hirtelen semmit sem vettem elő. Zalus persze totál lepisilte a doktornőt, amit ő észre sem vett, mert épp felém fordult, de gondolom ez nem ritka egy gyerekorvos életében. Esténként továbbra is adok pótlást, majdnem mindig (=rossz anya), csak azt nem értem reggelre meg miért folyik belőlem a tej, miért nem bír inkább estére tartalékolni. Picurka feje tele van pöttyökkel, ami a friss levegőn szépen elmúlik, de itthon megint kijön, akinek volt csinált vele v.mit, v. várta, h. elmúljon?
A "mikor hagyjuk egyedül a gyereket" téma már bennem is felmerült, persze nekem még nem az éjszaka, csak ugy mondjuk egy fodrász erejéig, az ugye min 3 óra. Ezt mikor tettétek meg először?

Anita2, nagyon jók a fotók, megértem, h. büszke vagy rájuk. Ha jól emlékszem ma mentek dokihoz, szoritok, h. megforduljon a pici. Hány hetes is vagy most? Ugyan még sose tettük be a lábunkat a Lidl-be, ez a sok negatív reklám hatott ránk, de ha a pizza tényleg olyan jó, akkor ird már meg pontosan melyiket keressük.

Petra, még valamikor pár napja tetted fel a kérdést, nem is tudom válaszolt-e neked v.ki, de én is ugye a kórházban végig oldalt fektettem Zalánt, hazajöttünk kb. 10 napig erőltettem, de valahogy elmaradt, ugy vettem észre nem tetszik neki. Bevezettük a büfiztetést, ami nekünk 2-3 hétig nem ment, mert nem jött semmi, de mostanra már belejöttünk és ha marad is bent anyag kicsit oldalra fordítja Zalus a fejét és eddig gond nélkül távozott a felesleg. Jártok sétálni? Mi ma mivel ugye voltunk tanácsadáson már voltunk kint egyszer, de du. még készülök levegőzni, kiváncsi vagyok a fiatalúr mit szól a napi két sétához. Eddig még minden sétát végigaludt, mire beteszem a kocsijába, már alszik is.A fürdetés nálatok simán megy? Nálunk eddig kitört a 3. világháború, de mióta beleengendjük a feje kiv-vel az egész testét hangtalanul megy, szerintem nem örült annak, h. az apja karján csiklett-csuklott, nem érezte biztonságban magát, de igy úgy tűnik jó lesz, hááááát látszik kezdő szülők vagyunk még.

Dóra, ugye neked már nagyon kevés van hátra szülésig? Milyen szobába akarsz menni a kicsivel?

Használja ki mindenki a jó időt, mert ki tudja mikor lesz megint?! Ami most van, nekem nagyon tetszik.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Ági!
Megnéztem az albumot, nagyon aranyos a kisfiad. Egy valamit hiányoltam csak, Titeket a pároddal. Kép Bár gondolom az utolsó fotón ő lenne Balázzsal, csak mégis el van takarva.

A Vadasparkról jut eszembe, hogy milyen jó volna jövő nyáron ott randizni, mi fórumosok, ha majd még tartjuk a kapcsolatot. Nem? Bár én csak akkor tudok menni, ha az apával összeegyeztetem, ő a sofőr (bár nekem is van jogsim, csak nem használom - jobban mondva 1 hónapja meg már le is járt).

Tünde!
Igen, ma megyünk a dokihoz. Már alig várom mit mond, mekkora is ez a bébi. Úgy érzem megfordult, de tutit majd a doki mond.
Azt hiszem túlestem terhességem utolsó pedikűrjén. Kép Nagyon vicces volt, már Kornélnak se igazán tetszett. De gondoltam még utoljára rendbe veszem a lábam. Elég nagy meló volt, már nagy hozzá a pocak.
Na igen, a hetek: a kismamás naptár szerint már a 31.hétben vagyok, a doki mindig egyel kevesebbet ír és mindegy, de ottantájt. Szerintem már olyan közel 2 kiló lehet a babócka.
A pizza?! Majd lefotózom aztán felrakom. Nincs dobozban, csak nylon-ba és úgy van rajta öntapadós matrica. 3 ízben van csak. Sonkás, szalámis, meg talán brokkolis. Na mi csak a sonkásat szoktuk venni. Próbáltam már sütőben és mikróban is sütni, sütőben ezerszer jobb. Ja! És 169ft/db! Szerintem este elugrunk, még valami felvágottat meg kenyeret kellene venni, esetleg tejet mert kifogytunk. Csak a legszükségesebbeket így fizu előtt. Kár hogy ez a dokis látogatás is mindig az utolsó napokra esik a hónapnak (de pont mindig 4 hetente járok), és az utolsó tízesünket oda visszük. Na de ez van.

Petra!
Na a fektetés. Már alig emlékszem Dodit hogy is altattam. Valamikor még nagyon az elején picit oldalvást fektettem. Plédet tettem a kiságy széléhez (hajtogatva), és az támasztotta meg. Utána pedig már hason feküdt. A mai napig is azt szereti a legjobban. Akár csak én, de hát ugye nekem nem lehet. És még szülés után sem, a sok tejcsi miatt.
A büfizés nekünk sohasem ment. Mindig elaludt a cicin, ez lehet az én hibám volt. Aztán a vállamra tettem, kicsit simogattam a hátát, de sose jött semmi. Persze az első hetekbe szinte egész nap rajtam lógott Dodi. Most már biztosan okosabb leszek, fogom tudni, hogy mikor éhes és meddig eszik. Vagy megint pánikban leszek?! Régen volt már 3 évvel ezelőtt!

Szép délutánt!
Este jelentkezem, hogy mi volt.

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Tünde!
Nekem októberi Flóra és dec-ben volt az osztályom szalagavatója, én akkor mozdultam ki először, mármint hosszabb távra. Tkp. akkor egy etetést ki kellett hagynom, mert én is tűztem szalagot nekik, és így anyósék etették meg. De tök jó volt, olyan, mintha a Holdon járnék. Mert azért más, mint egy szimpla séta és gyerek nélkül!!
Szóval indulás a fodrászhoz!


Anita2!
Mi volt a dokinál? Hol van az ő rendelője (nem az úJ utcán, ahol Fügedinek is)?
Állatkerti randi nagyon oké tavasszal.

Ági!
Csodaszép kis manód van! De magatokról is rakj már fel oda egy-két képet! Én is hiányoltalak benneteket!

Képzeljétek!
Pénteken lesz az ált. iskolám 75 éves és lesz nagy ünnepség. Én is kaptam meghívót, el is megyek pár volt osztálytársammal. Már úgy várom! A régi ofőre is kíváncsi vagyok, tök jó fej volt! És az osztály is! (Nem úgy, mint a középiskolai!) Állófogadás is lesz, de azon már nem tudok maradni, mert jövök Flórához (fürdetés, bár ezt más is meg tudja csinálni, de lefektetni én szeretem.)

Petra! Dóri! Anita1!
Mi van veletek?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyors leszek, most kicsit "hulla" vagyok.

Na tegnap voltunk a dokinál. Minden rendben van. A méhnyak zárt, a magzatvíz megfelelő mennyiségű és a lepény is érett (gondolom a korának megfelelően). Azt mondta a babóca jól fejlődik, jól érzi magát odabent.
Adatok: Bpd(koponya): 84 mm, THQ(mellkas):84mm, AC (ez vmi haskörfogat?!):259cm
Kalkulált súly kb 2200gramm.
Megint kaptam egy fotót (persze csak olyan feketét, de még nem tudom mit is kell rajta nézni, majd a sógornő meglátja, a múltkor is ő figyelte ki, hogy is van). És szívhangot is hallgattunk. Ez meglepett, ilyet még sohasem csinált. : ) Szóval minden okés. Már három hét múlva kell menni, gondolom utána megint 3 hét. Már 2 hét múlvától számolni kell a magzatmozgásokat. Na most hamar meglenne a napi 10 (azt hiszem addig kell számolni), rengeteget mozog Kornél. És a lényeget még nem is írtam. Megfordult!!!! Szóval jól éreztem én! : )
Ez a jó.
A rossz, hogy nem sokkal indulás előtt (5-kor), megint rosszul lettem. Tök ugyanaz volt mint a múltkor. Hirtelen elkezdtem szédülni, úgy forgott a szoba mint a ringlispir. Borzasztó volt. Eltartott megint vagy 2-3 percig, mint a múltkor. Totál kivoltam. Mondtam is a dokinak, hogy már két ilyen rosszul létem volt, azt mondta nem valami magas amúgy sem a vérnyomásom, biztosan leszaladt. Igyak kávét vagy teát. Jó mi? Ja! Írt fel vasat, hogy ezt szedjem. Persze Nyíregyházára befelé se voltam valami jól. De mikor már a rendelőből kifelé jöttem, jobban éreztem magamat. Először kétséges volt, hogy elmegyünk-e a boltba, de aztán csak elmentünk. Anyós is megdobott egy kis pénzzel, hogy vegyek húsfélét, meg nekik is pizzát. Ott is hagytunk egy kisebb vagyont.

Na aztán 8-ra hazaértünk. Anyósék voltak Dodival, szegénykém meg beteg. Pontosabban lázas és nagyon megy a hasa. Hányni nem hány. Azt mondta anyós kétszer kakált, míg oda voltunk. Még este is volt a wc-n, később elaludt. Aztán hajnal 2-kor sírva kiabált, hogy "Anita, Anita". Átmentem hozzá, azt mondja kakálni kell - bekakáltam. Szegénykém nem bírta tartani azt a híg löttyöt. Szóval átöltöztetés után mesét akart nézni. Még megmértem a lázát, 38 fok volt. Adtam rá neki Panadolt. Az elég hamar levitte. És valami fél 6-ig lehettünk fent. Vagyis ő nézte a mesét itt kint a nappaliban, én meg ledőltem a kanapéra, és próbáltam szunyókálni. Mondtam neki, bármi van, szóljon. Egy párszor (talán 4-szer) meg is látogattuk a wc-t. Majd elaludtunk. Fél 9 után kelt Dodi, futás megint a wc-re. Már csak hőemelkedése volt, adtam neki egy kisebb adag Panadolt. Meg hívtam a gyerekdokit, hogy jöjjön ki. Igaz, majd csak délután rendel, de el se tudnánk menni. Mikor még a wc-re se érünk el mindig, veszélyes volna elindulni. Azt a kétezret megérni. Próbálok Dodiba imádkozni egy kis kekszet, meg sok folyadékot, hogy ki ne száradjon. Csak nem tudom mit kakil mindig (de szinte mint a víz), hisz nem is eszik. Szóval még nem sikerült a dokival beszélni, nem vette fel a telcsit. Még próbálom.

Úgyhogy kicsit ramaty vagyok én is. Bár a szédülésnek most nyoma sincs, de azért nem igazán aludtam jól, na meg sokat. A lényeg, hogy Dodi legyen rendbe!

Na úgy dióhéjban ennyi volt a tegnap este és éjszaka.

Majd még visszanézek.
Pusszantás, Anita2

ui: igen, az Új úton van a doki rendelője.

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy kicsit eltűntem! Kórházban voltam, a patológiánKép Hétvégén barnás folyásom volt + fájdogált a hasam. Baromira megijedtünk, rohantunk a sürgősségire, mivel a dokim nem volt itthon! BentfogtakKép Nyomatták a magnézium infúziót! A lényeg, hogy Botondka és környezete teljesen jól van, nem onnan jött a szivárgás! A vesém okozta, mivel a méhem jobb oldalában szeret lenni a picur, és ide nagyobb súly esik, ami megnyomta a vesémet! Nekem kell igyekeznem az egyensúlyt megteremteni: sokat kell feküdnöm a bal oldalamonKép Sok pihi + magnézium! Borzasztó volt bent lenni! De a lényeg, hogy a pici fiam jól van, rengeteget mozog, stabian tartja a 2 -2,5 hetes "előnyét" a korához képestKép (ezt jól leírtamKép)
Amit még tapasztaltam: elég sokan voltak bent a 41.,42. héten, tehát túlhordták a bébiket, és sokan beindulnak hamarabb szülni, és a szülőszoba után a patológián kötnek ki pár napig... Biztos nagyon nehéz lesz eldönteni, hogy a fájások megfelelő gyakoriságúak és intenzitásúak!

Majd visszaolvasok alaposabban, mert csak átfutottam a dolgokatKép

Csilla! Gratulálok Flóra szülinapjához!
Kép
Én járok Gál doktorúrhoz! Most is nagyon kedves volt!

Tünde, Petra! Örülök, hogy jól vagytok és a babák is! Jó babázást Nektek! Olyan irigy vagyok (persze, csak hülyéskedek), már én is annyira várom, de nekünk még van időnk bőven addigKép

Albumokat még nem néztem meg, de igyekszem pótolni! Anita2! Szuperek ezek a képek!Kép

Puszi!

Anita1

Ui. Jól esett, hogy gondoltatok rám, hiányoltatokKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!
Én is megvaygok még, csak ilyenjó időben nem annyira vonz a gép.Nagyon bírom ezt a késő őszt, csak kár hogy "apuka "mindig dolgozik. TEgnapelőtt NST-n voltam, hát persze hog yPeti pont akkor nem akart mozogni, amikor kellett volna, utána meg ezerrel.Tegnap volt az utolsó papás tanfolyam -papa nélkül( már említettem a sok meló miatt:-( -amin szintén nem sok újat hallottam.De mindegy ez is csak a papír miatt van!
Amúgy minden rendben, ma még kozmetikusnál voltam, meg mindenszenteki sírcsokrokat vettem.Minden napra van tehát vmi teendő, és ilyen gyönyörű időben ez nem is esik nehezemre. Sőt!Ha ismerősel találkozok teljesen meg vannak lepve, h. én még ilyen jól bírom magam, és hogy még vezetek is?!!Ezt én értetlenül hallgatom.Muszály lenne szülés előtt 3 héttel kitikkadva egész nap itthon ülni v. feküdni, és egyedül unottan a 4falat bámulni??

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Azért írtam, hogy örülök, hogy nem alapítványiban voltam, mert nagyon sokat segítettek a szobatársaim. Egyrészt a szoptatásnál, másrészt pl amikor elmentem zuhanyozni, vagy leszaladtam a büféhez, tudtam, hogy valaki ránéz Bencére. Persze kitolhattam volna a csecsemőosztályra, de ránk mindig csúnyán néztek a nővérek, ha pl. látogatónk jött és kitoltuk a gyerkőcöt.
Alapítványiban nem voltam, szóval nem mondom, hogy nem jó, de nem bánom, hogy így alakult.
A sebem egész jól van, ezt az örökös betétezést nem igazán szeretem, de hát muszáj. Remélem, már nem sokáig. Szerintem én is Felföldihez fogok járni ezentúl, a nőkre már nem számítok.

Képzeljétek! Az egyik kollégámnak kedden született meg a kislánya, ő is Krisztinához járt az én javaslatomra, aztán ő is át lett passzolva Pély-Toóthnak. A szüléskor szóltak is az orvosnak, de nem ment be a szülésre! Nem értem én ezt!

Anita!
Örülök, hogy szépen fejlődik Csabika, minden jót kívánok nekik!
Gratulálok Kornél megfordulásához, mostmár nyugodt lehetsz. Jó, hogy minden rendben vele. Vigyázz magadra, pihenj sokat és szedd a Maltofert. Dodinak jobbulást kívánok!

Tünde!
A tanácsadás az a gyerekorvosnál van? Akkor már betöltöttétek az 1 hónapos kort? Nekünk legalábbis akkor kell először menni. Ki az orvosotok?
És mennyire kellett leöltöztetni Zalánt? Éjszaka felkel enni Zalán? Nem lehet, hogy a pótlás miatt kevesebbet szopik és ezért folyik el a tejed? Estére nekem sem volt, de mostanra beállt.
Nálunk mondjuk az volt a baj, hogy Bence nem is aludt, mert gyakrabban, mint óránként szopott. Aztán tegnap volt a védőnő nálunk, és ő mondta, hogy nagyon meleg van, ezért lehet, hogy szomjas Bence. Most próbálom beállítani a hőmérsékletet 22 fokra, de már most, hogy nem 25 van, csak 24, jobban alszik Bence.
Mi még csak másfél órára hagytuk itthon Bencét, nem is szándékozom még jóideig tovább nélküle kimozdulni, de szerintem ha hagysz otthon tejcsit, meg tudják etetni, semmi baj nem lehet .
A pöttyökre azt mondta a védőnő, hogy a melegtől van, de lehet a tejcsitől is. Azt mondta, hogy magától elmúlik. Nekem anyukám csecsemőgondozóként dolgozott, és ők hintőport tettek a kiütésekre. Én is kipróbáltam, és 1-2 óra alatt el is tüntek, de lehet, hogy nektek nem a melegtől van.
Köszi a választ a fektetésre, nekünk Bence szeret oldalt is feküdni, de felváltva van mostmár egyik oldal, másik oldal, hát. Hason még nem alszik, szokott úgy lenni, de éjszakára még nem.
Járunk mi is levegőzni, nagyon jót tesz Bencének, olyan jókat alszik közben és utána. Ezért is nagyon örülök ennek a szép időnek.
A fürdetés nekünk eddig végig sírás volt, most, hogy leesett a köldökcsonk, bevetettük a Tummy Tub-ot, hát imádja Bence egy hangja sincs. Biztosan azért sírt, mert fázott, és nem érezte magát biztonságban ő sem.

Az állatkerti randiban mi is benne vagyunk, már alig várom, ha már idén nem jutottunk el.

Anita1!
Örülök, hogy minden rendben Botonddal, pihenj te is sokat! Ne félj, el fogod tudni dönteni, hogy mikor jók a fájások, legalábbis én is ettől féltem, de nem volt semmi baj. Az tuti, hogy nem érdemes túl korán bemenni, mert akkor csak kifáradsz, mire tényleg beindul a szülés. Ne irigykedj, használd ki még ezeket a heteket, menj el, ahová csak akarsz, mert a babával pár hétig alig fogsz tudni kimozdulni. Pihenj nagyon sokat, mert ezt sem teheted majd meg, és csinálj, amihez kedved van. Mennyi van még hátra?

Dóra!
Tőlem is azt kérdezték, hogy hogyhogy ilyen jól bírom magam, és még vezetek, a szülés előtti napon is kocsival mentem ultrahangra. Ne foglalkozz senkivel és semmivel, ha jól érzed magad, nyugodtan menjél, intézkedj, ne is ülj otthon, arra még lesz időd bőven a bébivel.

Megpróbálok feltenni fényképet a Tummy tub-os fürdetésről a profilomba.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sikerült!

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Csilla!
A Benczúr évfordulójára én is hivatalos voltam, de sajnos pont most volt a pároméknak koncertje a Kodály suliban, és oda mentem. Beszámolsz arról, hogy milyen volt az ünnepség?
Keresztszemezésre sajnos egyre ritkábban van időm, bár elkezdtem készülni a karácsonyra, ilyen sátoros ünnepekre általában készíteni is szoktam valamit azoknak a családtagjaimnak, akik ezt értékelik ( és megérdemlikKép)

Dóra!
Úgy látszik, közös az érdeklődési területünk Kép nem tudsz valakit megkérni, hogy fotózza le az alkotásaidat?

Anita 2!
Nagyon aranyos Dodi a képekenKép
Kristófnak mindkét közös nyaralásunk tetszett, jól éreztük magunkat, csak fura volt hármasban lenni egy vadidegen helye, teljesen egymásra utalva...

Ági!
Balázsról is nagyon édesek a képek, és én is hiányolom a családi közös fotóitokat Kép

Tünde!
Mi is szoktunk a Lidlben vásárolni, igaz ritkán jutunk el addig. A csokik, édességek, szalámik, fagyik finomak, ugyan az ivólevekből amit mi vettünk az nem nyert... szerintem ha valami nagy gáz lenne a termékeik között, akkor már rég beszüntették volna a céget...

Petra!
Megnéztem a fürdetős képet, nem is gondoltam hogy ilyen nyugis benne a gyerkőc.... egyébkent nagyon tündéri a pici fiú!!

Mára ennyit...
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Petra! Nagyon szép kisfiú Bence! Hát, nem semmi, hogy pár hete még Te is, mint pocakos írtál, most pedig már itt ez a gyönyörűség Nektek! Én is sok jót hallottam a Tummy Tub-ról, örülök, hogy eddig bevált nektek! Olyan jó olvasni a beszámolóidat, nagyon hasznosak! Nekünk még elég sok van hátra! Eredetileg febr.25-re vagyok kiírva, a 4D szerint febr.11, és ezt a kb. 2 hetet stabilan tartja. De az is lehet, hogy csak szép, nagy baba lesz! (A párom is, és én is "óriásbébiként" láttuk meg a napvilágotKép)
Bár igazság szerint ez a november lesz ilyen nyugis számunkra, mert közben az egyetemen dec-ben és jan-ban vizsgaidőszak lesz! Nem fogok unatkozniKép A február pedig nagyon izgi lesz, hogy mikor érkezik a kis jövevényKép Éppen ezért is gondoltam arra, hogy már nov.végén elkezdenénk a szüléfelkészítő tanfolyamot! Szerinted nem korai 27-28 hetesen? Csak félő, hogy utána nem lesz rá időnk... Nagyon sokat gondolkodom az alapítvány ill. room-in szobán: pro és kontra!Köszi, hogy leírtad a Te véleményedet!
Már ilyen hamar ki lehet menni a Picurkákkal levegőzni? Nem semmi... én annyira tapasztalatlan vagyok, biztos rengeteget fogok kérdezni, ha odakerülünkKép
További jó babázást, jó egészséget, sok tejcsikét Bencének!

Anita1

Ui.:Többiek, merre vagytok? Biztos, mindenki kihasználja még a szép napos időt!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok.

Ma nagyon 'laza' napom volt, mert de. két és fél órát lófráltam gyerek nélkül a belvárosban, hazajöttem gyerek jól aludt, apuka meg azt mondta, h. tök jól elvoltak, majd du. elmentünk a sógornőmékhez és ott a gyerek kézről-kézre járt, én csak néztem. Annyira aranyos volt abszolút nem zavarta az idegen hely és a sok ember. Remélem ez később sem változik meg és lehet hozni-vinni. Ugyhogy a mai nap tapasztalataiból kiindulva a jövő hétre be is vállalok egy fodrászlátogatást.
Ma éjszaka úgy beindult a tejem, h. most aztán tényleg úsztunk a tejben, aminek én nagyon-nagyon örülök, a falánk gyermekem annyit eszik amennyit lát, ugyan a mérleg csak azért van itt, h. lássuk gyarapodik-e a súlya (szerencsére jövő héten meg is szabadulok tőle), de gondoltam ha már itt van lemérem mennyi a tej (na meg legalább leporoltam), kiderült 130-150 ml, de Falánka Zalánka lehet lehúzna 200-at két és fél óránként. De ez van, sajnos nem tejcsárda az anyja. A súlya meg nagyon jól alakul, mert a havi 1 kiló megvan, többet meg a doktornő szerint sem kellene híznia.

Petra, mi holnap lesz 1 hete betöltöttük az egy hónapot. Amúgy a dokinőnél le kellett csupaszra vetköztetni a gyereket, egyrészt mert lemérték, másrészt, mert megvizsgálta tetőtöl-talpig. Nem tudom elképzelni, h. télen is ez lesz? Most legalább besütött a nap, de akkor azért már húzósabb 10 percig pucéron tartani a gyereket, közben meg jönnek-mennek, ajtó ki-be. Nem vagyok para mama, de ebben könnyem benne lehet egy meghülés. A pöttyök, nálunk is valószínű a melegtől is vannak, mert az utcán szinte teljesen elmúlnak, de nekem furcsa 20 fokon tartani a gyereket, pedig neki lehet tényleg az lenne a jó. nagyon jó a Tummy tub-os fürdős kép, szerencsére nekünk is elkezdte Zalán élvezni a fürdést, annnyira hülyék voltunk, mert rájöttünk pár hét ordítás után, h. nem a 3 centis vízben kellene fürdetnünk, na meg még abból is kitartottuk, persze, h. nem élvezte a csupszon a levegőben lógást. mi meg csapkodtuk rá a vizet. Néha az embernek a legegyszerűbb megoldás sem ugrik be, csak csodálkoztunk, h. miért üvölt.

Anita1, én meg nem hülyéskedek, de én meg téged irigyellek, mert hiányzik a pocak és imádtam babát várni, persze van ettől jobb .... amikor már itt szuszog a kiságyában. Azért egyszer remélem még átélhetem ezt a 9 hónapot, ugyhogy csak élvezd ki te is, mert hamar vége lesz. Nekem is sokan elmondták ezt a mondatot ill. h. pihenjek sokat, na mostanra értettem meg miről is beszéltek.

Anita2, örülök, h. a picurkátok megfordult, de belegondoltam ahogy olvastalak, h. a második baba várása már nem is annyira könnyű? Bár attól függ gondolom a nagyobb gyerek hány éves, de nagypocakkal éjszakázni ... háááát nem is tudom, nem lehet egyyszerű. A pizzát keresni fogjuk, mert az ára is elég jól hangzik.

Csilla, abban reménykedek, h. ma ilyen jól sikerült a kiruccanásom és innentől kezdve apuka bevállalja majd a fiát, csak ugye ehhez az kell, h. itthon legyen. Nekem meg a jövő hét pénteken nyitják meg a "régi-új" munkahelyemet és a megnyitóra el szeretnék menni, csak még nem tudom hánykor lesz, mert ha délelőtt, akkor ennek lőttek.

Jó hétvégét mindenkinek, mi holnap megyünk anyukámékhoz Debrecenbe, ugyhogy a kiruccanás holnapra is meg lesz.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Anita1!
Nekem is furcsa, hogy nemrég még itt volt a pocak, most meg itt van Bence, mind a két állapot nagyon jó és tudni kell élvezni. Egyetértek Tündével, nekem is hiányzik a pocak, és tényleg élvezd ki, amíg "szabad" vagy! Bár még én is kezdő vagyok, azért kérdezz nyugodtan, ha majd meg lesz a baba, meg addig is.
Érdekes ez a súly kérdés, a férjem 2500 én 2900 grammal születtem, Bence meg 3700-al, szerintem ez nem öröklődik. De ezek szerint szép nagy babátok lesz, az a jó!!
Mikor én jelentkeztem a szülés felkészítő tanfolyamra, megkérdezték, mikorra vagyok kiírva és annak megfelelően adták az időpontot, és minden kismama kb. 35 hetes volt. De szerintem kérheted novemberre az időpontot, ha nem érsz rá később.
Két hetes kora után lehet kivinni levegőzni a babákat, addig csak szellőztetni lehet úgy, hogy addig kiviszed a picurt a szobából.

Tünde!
Jó lehetett kicsit kikapcsolódni és lófrálni a városban, egy kicsit irigyellek, de hát ti ennyivel előrébb jártok. Ma én is voltam Bence nélkül vásárolni, de csak a Tesco-ban, kikapcsolódásnak ez is elment. Örülök, hogy van bőven tejed és szépen gyarapszik Zalán, szerintem nekünk is meglesz az 1 kg.
Nem értem, minek kell minden alkalommal tetőtől talpig megvizsgálni a gyerekeket? Nekünk is szerdán megvizsgálták a hazaadáskor a kórházban, másnap kijött a doktornő és ugyanazt végignézte. Miért nem hagyják békén őket?? Hát igen, a megfázástól én is tartok, esetleg be lehet egy textil pelusba bugyolálni amíg nem vizsgálja, vagy tíz percig vizsgálja?
Mi most 22 fokra állítottuk be a hőmérsékletet és úgy néz ki, hogy jó, de minden könyv 19-21 fokot javasol. Azért a 20 fok nekem is kevésnek tűnik.
Jó, hogy nálatok is megoldódott a fürdetés, mindenre rá kell jönni, a másodiknál már könnyebb lesz.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Jó reggelt!
Csak beköszönök,amíg Balázs Shrek-et néz apával.Szegénykémnek 37.8 a láza,taknyol és kicsit köhög.Éjjel kb. 10-szer volt fentKép
Várom a 8 órát hogy kerítsünk valami orvost,mert nem tudom most hogy rendelnek.
Na most csak ennyit akartam,majd jelentkezem.
Ági
csagi
 
 


Ági!
Jobbulást nektek, kitartást!!
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Hello lányok!
Ki merre jár mostanság? Elutaztatok temetőzni vagy csak itt Nyh-án?

Ági!
Mi baja Balázsnak? Influenza? Hogy van?
(Imádom a Shrek-et!)

Tünde! Petra!
A hőmérsékletre visszatérve: nálunk 23-24 fok van. Uis nem vagyunk sem gázosok, sem Távhősök, hanem nekünk külön hőközpontunk van, ami ilyen mleget tart. Vagyis nem lenne ez ilyen meleg, csak kicseréltük a régi, ócska ablakokat és ez vagy 2 fokot jelent pluszba. De aludni sokkal jobb hidegben, magamon is tapasztalom, a 17-20 fok az ideális. Flóra is nyugodtabb volt, míg hideg volt és még nem volt fűtés. Így is alszik, melegben, de többször felsír és forgolódik.
Szóval nálatok abszolut megfelelő a hőfok, sőt még lehet, hogy nálatok is sok. Ne aggódjatok a babák nem fáznak (nyakuknál kell nézni, de biztosan tudjátok).

Zsuzsi!
Te is a Benczúrba jártál? Kinek az osztályába és mikor végeztél?
Nagyon szuper volt az ünnepség: megnyitó, beszédek, műsor, megnézhettük a sulit (gyönyörű lett, öröm lehet benne tanulni és tanítani) és volt egy állófogadás. Két osztálytársammal voltam, két fiúval, olyan jól elszórakoztattak, azt sem tudom, mikor kacagtam utoljára ennyit. Na, ezen felbuzdulva, meg is bezséltük, hogy megszervezzük az osztálytalálkozót. Most végeztünk 15 éve.

Petra!
Még azt akartam, hogy jó az a fürdető nagyon. Hozzáfértek mindketten, hogy egyikőtök fogja a fejét, a másik meg mossa?
Tejgyulladás meg ilyesmi? Fejés, mivel?
És Tünde te?

Kép
nycsilla
 
 


Ági!
Én is jobbulást kívánok Balázsnak!

Csilla!
Mi nem megyünk temetőbe Bencével, amúgy sem szeretek. Ti merre jártatok?
Most 22 fok van nálunk, ez szerintem is pont elég. Én sem szeretek melegen aludni. Érdekes, ösztönösen a nyakát nézem folyton Bencének, hogy nem hideg-e, a keze az szinte mindig hideg.
Általános iskolai osztálytalálkozó nekünk idén áprilisban volt, de annyira jó volt, sokkal jobb, mint a gimnáziumi. Mindenképp szervezzétek meg!!
Mind a ketten hozzáférünk fürdetéskor Bencéhez, Krisztián szokta fogni én meg mosom, de már fürdettem egyedül is. Annyira jó ez a fürdető, nagyon szereti Bence, úgy örülök, hogy végül megvettük. Aki látja a fürdetést, mindenki el van ájulva, hogy milyen nyugodt Bence, és mostmár előtte az olajozásnál sem elégedetlenkedig, mintha tudná, hogy fürcsi lesz.
Gyulladásom nincs, de kicsit érzékenyek a melleim, remélem, hozzászoknak lassan. Én nem szoktam fejni, mert Bence kiszopizza az egészet, aztán még kéri a másikat is, de abból már csak keveset eszik. Azt viszont nem fejem ki, mert gyakran rövid időn belül újra kér egy kis desszertet. Úgy érzem, nálunk pont annyi van, amennyi kell, legalábbis mindig jóllakik, szerencsére.

Kép
ppetra
 
 


Zsuzsi köszi a jókívánságot!
Csilla!
Szerencsére nem influenza,"csak" egy kis torokgyuszi.Folik a nózi meg lázas kicsit.Hétfőn voltunk az ügyeletre,írt a doki gyógyszert.Remélem hamar átmegy rajta,nem szeretem így látni!
Tegnap elmentünk nyíregyre,gondoltam hátha nyitva van az emberke,de nem volt.A bakit akartam megnézni.Kimentünk a tesco-hoz,de nem akarok 7000ft-ot adni érte.Átmentünk a Stop-shop hoz,ott ki is néztem egyet de nem volt a méretében.Majd pénteken hoznak,majd akkor bemegyünk érte.Amúgy járt már ott valaki?Nemrég nyílhatott mert én eddig nem láttam!
Van egy bolt(Takko),tök jó gyerekruhák vannak.Pulcsik meg nadrágok.
Van egy dm is,és ha már ott jártunk vettünk egy pelust.Tényleg olyan mint a libero.
Ja,Csilla!
A Shrek az egyetlen amit Balázs megnéz!Egy fél órát képes nézni egyfolytában.
Nálunk nappal 25 fok van éjszaka meg 23 körül.Én is hallottam hogy kevesebb kellene hogy legyen,de én olyan fázós vagyok hogy csak na!
Most nincs erőm írni mindenkinek,majd este megpróbálok jönni.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok Lányok!

Épp csak beugrottam.
Hogy vagytok?

Mi jól. Dominik már egészen kigyógyult ebből a hasmenésből, de ideje is, mert már múlt hét szerda óta szenvedtünk vele. Három éjszakázás után, már átaludta az estét (bár hajnal 5-6-kor kelt).
Én is megvagyok, bár egyre gyakrabban vagyok rosszul. Babóca a pocakban biztosan jól van.
A doki szerint csak a vérnyomásom megy le, de őszintén a kávé sem segít. Jövő héten kell majd menni a védőnőhöz, majd utána menni kell még egy utolsó vérvételre. Talán ott lehet valami.

Vasat szedek. Holnap megyek Elevitet venni.

Pusszantás Mindenkinek!
Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Mi voltunk temetőzni, anyuékkal mentünk, de miután Kristóf az első sírnál az ujjára zárta a kis vaskerítés kapuját (ami persze azonnal belilult) otthagytunk csapot-papot, uzsgyi haza... Kép nagyon visított szegénykém...

Csilla!
'92-ben végeztem, tehát 13 éve... sajnos váltottuk egymást a suliban.. Kéri Endréné volt az ofőm... biztos jó lehetett az ünnepség, kaptam meghívót, csak vacsorakártyát nem... de egyébként kíváncsi lennék, milyen lett a suli, biztos sokat változott azóta, mióta végeztünk.

Mi egy darabig nem leszünk net közelében, ugyanis megyünk Egerbe egy kicsit pihenni. Szerdán és csütörtökön ott alszunk, pénteken pedig Miskolc felé vesszük az irányt, meglátogatjuk a babanetes barátainkat. Majd fotózunk sokat és lesz mit mutogatnom Kép

Betegeknek jobbulást!! Még ezt a kis napsütéses időt használjátok és élvezzétek ki!!!

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsi!
Nehogy azt hidd, hogy én váltottalak téged. Én 1990-ben végeztem. Nekünk, ha siekrül megszervezni, most lesz a 15 éves találkozónk. Jó lenne, mert szuper osztály volt, szuper ofővel. Nem úgy, mint a Zrínyiben.
Érezzétek jól magatokat, jó pihenést! (Számomra egyenlőre elképzelhetetlen, hogy lehet gyerekkel pihenni.)

Petra!
Legközelebb én sem vinném ennyi évesen Flórát a temetőbe (nekem apukámhoz kellett menni, mindenképpen, természetesen), olyan hisztit csapott, hogy a fél temető minket nézett. Ja, és mindenki sajnálkozott az ordító gyerek láttán. Jövőre talán már több esze lesz és a saját lábán fog jönni este, amikor már szépen égnek a gyertyák (neki csak ennyit fog még jelenteni).
Irigyellek, hogy ilyen frankón alakult a szopi. Ha véletlenül lesz legközelebb (bár most megint depiskedek), akkor én is csak a kórházban fejnék, hogy mire megnő a kajaigénye, addigra legyen, de utána rögtön abbahagynám és nem tenném magam tönkre vele.
Mennyit tudsz aludni / pihenni? HOgy alszik éjjel?

Anita2!
Jobban vagy már? Szerintem ez csak az általános kismama-rosszullét. Ne aggódj! Mikor is fogsz szülni? (Már nem bírom észben tartani, ne haragudj!)

Ági!
Én már jártam a Tescoval szembeni üzletekben, nadrágot kerestem magamnak, de nem találtam. Nekem nem nyerte el a tetszésemet, csak a könyvesbolt, az igényes. Kár, hogy már nem igazán érdekli az embereket a könyv. Meg ami most nyílt cipőbolt, állítólag az is jó (ti is ott voltatok).
És mennyi lesz a bakancs Balázsnak?

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
A baki 3500-4000 között van,persze van drágább is,de mivel úgyis csak ezen a télen lesz rá jó tökéletesen megfelel.Tavaszi cipők is vannak 5000 körül,azok is nagyon szupik.Ja,ez az ami most nyílt a Deichmann.A felnőtt cipők nagyon drágák!!
Az üzlet ahol a gyerek ruhák vannak,én is néztem a farmerokat 7000 volt a legolcsóbb!
Én nadrágot a piacon szoktam venni!A választék nagy!,és nem is olyan drága!Utoljára 1500ft-ért vettem farmerokat.
A temetőbe én is bánom hogy vittem Balázst!Sírt és állandóan elmászkált,meg elesett és a végén már úgy nézett ki mint egy cigány gyerek.Meg persze első dolga volt hogy megfogja a mécses tetejét.Jó kezdés.
Megyek takarítok amíg alszik.Még a végén megjavul ez a gyerekKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
CSilla!
Hát igen, a gyerekek még nem értik ezt a temető dolgot, és nem is várható el tőlük, hogy viselkedjenek.
Én is azért nem fejek, mert fáj, fárasztó és nincs is értelme, főleg, amíg nem hagyom itthon 1-2 óránál hosszabb időre. Egyik este próbáltam fejni, de utána annyira fájtak a melleim pár napig, hogy inkább nem. Biztosan lesz legközelebb, és ne depizz, nem érdemes!
Igazából az alvással nincs baj nálunk, mondjuk éjszaka ha kiveszem szopihoz, utána már nagyon ritka, hogy visszakerül az ágyba Bence. Igaz, nem nagyon zavar, simán tudok aludni mellette. CSak az a baj, hogy hanyattfekve szeretek, úgy meg valahogy nem merek még mellette. Szerencsére anyukám elég sokat segít, tegnap is kivitte sétálni, amíg lezuhanyoztam, mert délig még annyira sem jutottam.
Nem is meséltem, hogy alakult az ágy kérdés nálunk. A Metróban vettünk végül egy matracot 160*200 cm-est, és Krisztián csinált hozzá ágyat, és vett két ágyrácsot Balsán használtan. Így 35 ezer forintra jött ki, de nagyon szép, egyedi. Mostmár csak ilyen nagy lepedőt kell venni, mert az mind kicsi, ami van.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy fontos kérdés jutott az eszembe tegnap este, aztán nem hagy nyugodni.
Talán Ti tudtok segíteni.
Ti mit tudtok erről a családi szobáról? Állítólag ott is el lehet tölteni a két óra megfigyelési időt és akkor a családtagok is bejöhetnek. Ez tényleg így van? Csak papás szülésnél lehet igénybe venni, vagy szimpla egyedül szülésnél is? (sajna a férjem nem jön be, mert azt hiszem akkor egész idő alatt csak őt locsolgatnák. Általában már a kórházak földszinti liftjénél rosszul van, még ha csak látogatni megyünk is. Sajna ez van.) Sajnos 3 éve, mikor Dodit szültem, fel sem merült bennem ez a családi szoba kérdése, még olyan kis tudatlan voltam. Na meg a család se volt sehol. Bevittek délelőtt a kórházba, én 11 előtt bementem a szülőszobára, aztán azt mondták 6 előtt ebből nem lesz semmi. Aztán úgy gondolták, hogy inkább hazajönnek, nem várakoznak ott órákat. Persze én meg már 14:40-re megszültem. A család meg sehol. És nem is jöttek be csak este fél 6 után (hogy mikor én már szobára kerültem). Azóta is bánt a dolog, na de mindegy. De most tuti megmondom Miklósnak, hogy a család többi tagja engem nem érdekel, csak ő legyen ott mire megszülök. Na meg Dodika drágám is jó volna, de ő nemigen bírna ki órákat várakozni. De szeretném ha a kistesót mielőbb látná.
Szóval mit tudtok erről a családi szobáról. Hogy működik ez? Ha megvolt a varrás (biztos lesz megint gátmetszés) utána már visznek is át, ha kérem?

Csilla!
Január 1-re vagyok kiírva, hát lehet karácsonyi baba lesz Kornél.
Nem mondhatnám, hogy jobban vagyok. Egyre gyakrabban jön rám a rosszullét. Na nem olyan durva, mint az a bizonyos kettő, de egy-egy pillanatra rámjön a szédülés. Félek nem lesz ennek jó vége. Mert már lassan naponta többször rámjön. Sőt, egymás után több alkalommal. Terhesmérgezésre egyáltalán nem gondolok, mert a vérnyomásom éppen hogy alacsony, olyan nagy drasztikus hirtelen hízásról sem beszélhetek, és még a végtag oedema is törhető. Úgyhogy passz. Mint írtam, a doki az alacsony vérnyomásra tippel. De sajna a kávé sem segít.

Köszi, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Szia Anita!

Jól tudod, a szülés utáni 2 óra megfigyelési időben lehetsz a családi szobában persze a varrás után, és oda bárki bemehet. Nekem bent volt anyukám, a nővérem, anyósom, apósom, a sógornőm és a férjem. Bencével együtt a szülőágyon kitoltak a családi szobába, ott beszélgettünk, én ettem, ittam, szoptattam. Nálunk nem is volt kérdés, nem tudom, hogy feltétel-e a papás szülés, kérdezd meg a nőgyógyászodtól, ő biztosan tudja.
Jobbulást kívánok neked, ne gondolj semmi rosszra, biztosan csak a vérnyomásod.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!

Köszi, némiképp megnyugtattál. Fel is írom a kiskönyvembe, hogy legközelebb megkérdem a dokit. És nyomatékosan a férjem lelkére kötöm, hogy haza ne merjen jönni, míg meg nem szültem. Szeretném, ha az első órákat közösen töltenénk. (akkor lehet frissen sok fotót is csinálni) Kép

Ma délelőtt kicsit kimozdultunk. Voltunk Dodival a városban, sétáltunk egy nagyon meg vásárolgattunk. Szerencsére nem lettem rosszul egyszer sem! Piros pont!

Köszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Lányok!

Megint eszembe jutott egy kérdés.
A baba ha megszületik, TB kártyát automatikusan küldenek, vagy igényelni kell? Sajna már nem emlékszem, hogy anno 3 éve hogy is volt Dodinál.
Tudtok erről valamit?

Köszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Jó reggelt!
Mivel nem bírok aludni hát gépezek kicsit.
Balázs jól van már,csak egész nap hisztizik mióta beteg.Én már az őrület határán vagyok,de csak elmúlik már!
Anita!
Én nem tudok erről a családi szobáról,mert ugye császáros voltamKép
A tb kártyát még ott a kórházban intézik ha jól emlékszem és majd pár hét múlva kiküldik!Akkor lehet elkezdeni intézni a gyedet stb...
Megyünk ma megvenni a bakit meg a piacra akarok bemenni.Múltkor találtam Balázsra egy tök jó nadrágot.500 ft volt,bánom hogy nem vettem vagy 3 színből.Tegnap ugyanazt a nadrágot láttam a kínaiban 1200-ért.Azért jó kis haszon!
Petra!
Akartam már írni hogy tényleg nagyon jó ez a fürdető!Múltkor itt volt anyukám és neki is nagyon bejön!Azt mondta a következő unokájának vesz egy ilyetKép
Szép napot mindenkinekKép
Ági
csagi
 
 


Hello!
Ma sebészeti "beavatkozásra" megyek Debibe a klinikára, szorítsatok! Majd elmesélem, csak most nincs idő már.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
HazaértünkKépJól éreztük magunkat, de nagyon elfáradtunk...

Anita 2!
Szerintem a családi szoba használata mindenkinek jár. A váróterem (vagyis folyosó) felől lehet bemenni, egy nagy tejüveges ajtón. Van két fotel, meg egy diszkréten világító állólámpa.
A TB kártyát a kórházban kellett igényelni, minden frissen szülő anyukát megkeresett másnap (munkanap) egy ügyintéző, elkérte a szeméyli igazolványt, felvette a gyerek adatait (hivatalos név, lakcím...) Postán kiküldték kb 2 hét múlva a káttyát + a lakcímigazoló kártyát is. De a lakcímes kártyát lehet, hogy még a kórházban megkaptuk... Hááát, eltelt az a három év, nem emlékszem mindenre, hátha a friss anyukák jobban tudják Kép

Csilla!
Szorítunk!! De mihez is? Csak mincs valami baj???

Ági!
Képzeld, Egerben minden gyerekcipős boltba bementünk, volt is szieszta bakancs cirka 15 E- ért, a másik helyen "csak " 14 E , de 6 E-nél olcsóbbat nem láttunk... Teljesen tanácstalan vagyok, szerintetek kell az a szieszta, vagy van másfajta, olcsóbb lépésbetétes cipő??

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Csilla!
Drukkolunk!Mi a baj?
Zsuzsa!
Örülök hogy jól éreztétek magatokat.Mi hétvégén tartottunk egy mini babatalit a fórumtársakkal.Majd rakok képet az albumunkba róla.
Rakamazon a siesta cipők 8000 körül vannak.Bakancsot azt én még nem láttam siestát,mert gondolom télre te is azt akarsz.Vagy csak az a lényeg hogy betétes legyen?Én úgy vagyok vele hogy jövő télen úgysem lesz rá ez jó,úgyhogy elég a 4000 ft-os is.de az eddigi cipői lépésbetétesek voltak és a tavaszi is az lesz.Egyébként mi ma vettük meg(nyíregyen),olyan jól áll rajta és jó melegKép
Megyek lost-ozni,vagyis még csak a barátok-közt megy szerintem.
Jó éjszakát!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Anita 2!
A születési anyakönyvi kiv.-ot és a lakcím kártyát még a kórházban megkaptuk, a tb kártya meg ahogy hazajöttünk a kórházból, öt nap múlva megérkezett postán.

Csilla!
Én is szorítok neked, remélem, nincs nagy baj! Mindenképp írj, ha tudsz.

Bence kapott tegnap egy játszószőnyeget, és annyira tetszik neki, nem is gondoltam, hogy ilyen jól el van benne 4 hetesen. Ma 4 hetes!!!
Tettem fel új képet a profilomba.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok,

Ennyibe kerül egy bakancs? Még jó, h. írtátok, mert legalább nem a boltban ér jövőre az első sokk, bár gondoltam, h. nem adják olcsón.
Sajnos a kis Drágánk pofija tele piros pöttyökkel, doktor néni irt ki krémet, de eddig nem lett jobb. Volt v.kinél igy a 6 hét környékén hasonló gond. Azzal 'biztatnak', h. akár 4 hónapos koráig is megmaradhatnak. Állítólag ekkorra telítődik a fehérje a szervezetében, amit nem tud lebontani még???? Szerencsére szinte teljesen anyatejes vagyunk megint, csak amikor mentem vissza a nőgyógyászhoz ill., tegnap fodrásznál voltam /4 órát!/ adtam neki 60 ml-t előtte, h. biztosra menjünk, de ha ezek a programok nem lettek volna a tejjel is beéri falánka fiam, aki az elmúlt 4 hét alatt 1,1 kg-ot hízott, az itthoni mérleg szerint. Apukával már kezdünk azon gondolkodni, h. mi lesz itt pár hónap múlva, mert bár nem ölbe-baba, de pár perc kézben és szakad le a karunk.
Lányok, légyszi irjátok meg milyen tul-gokkal kell rendelkeznie a jó etetőszéknek? A Brendonban most akciós az egyik Pegperego és holnap lehet meg is vennénk.
Tudom a többség már réges-rég túl van ezeken a dolgokon és talán már a távolból nem is tűnik akkora jelentőségűnek, de annyira boldog voltam tegnap, mikor a kisfiam rám mosolygott, épp hathetes volt.

Petra, nagyon szuper a játszószőnyeg. Kaptátok? Nem tudod hol lehet ilyet venni? Mert holnap lehet játszószőnyeget is vennénk a Brendonban, kuponakciós is az egyik, de ez a tiétek sokkal jobb és az még kuponnal is 9 ezerbe kerül. Persze lehet érdemes lenne várni, hátha kap Picurka, na de már annyira nézelődik és most lenne jó. Nálatok már megindultak a látogatók? Hozzánk egyelőre, csak a szűk család járogat ill. hozzájuk pedig inkább már mi járunk. Eddig, aki bejelentkezett, miután anyukám sütött-főzött, takarított 2 napot, h. minden Ok legyen .... lemondta. Hurrá! Zalán egy hete megint rengeteget alszik, csak el ne kiabáljam. Éjszaka már jellemzőan csak egyszer kel. Mindkét cicit lepasztja és horpaszt is tovább, csak sajnos néha én bealszom, amikor még a cici a szájában és órák múlva arra kelek, h. ott alszik mellettem, pedig ahogy nyilik az értelme egyre jobban fel tudja fogni, h. mennyivel jobb neki nem a saját ágyában aludni, ugyhogy azt hiszem ki kellene várnom, h. befejezze a szopit. Amugy pár napja azt érzem, h. végre visszakerült az irányítás a kezembe, van időm a háztartásra, magamra/!/ és picurka sem látja kárát, főképpen, h. ő alszik... és ettől a visszarendeződéstől az energiám még inkább megduplázódott. Azért téged nagyon irigyellek továbbra is, h. kéznél van anyukád bármikor. Pénteken nyit (egyelőre csak protokol)a könyvtár, ha de. lesz nem tudok menni, mert őt még nem vinném, de ha du. akkor a férjem itthon tud lenni a picivel. Kíváncsi vagyok milyen lett, bár már láttam többször is, amikor még nem volt berendezve.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!
Gratulálok a szopihoz!!!Látod hogy minden helyreáll idővel!Kép
Etetőszéket mi örököltünk,de nem szerettem mert nincs benne biztonsági öv.Állandóan feláll benne,de már nem akarok újjat venni.Ha rám hallgatsz nem veszel a Brendonban mert marha drága.Ha én most vennék a tescoban vennék,láttam egy nagyon jót és biztonságosat! (nem fa)10ezer sincs!A célnak pedig tökéletesen megfelel!De te tudod mennyit akarsz adni érte!Én nem látok bele a pénztárcátokbaKép
Ez a játszószőnyeg nagyon jó tényleg!Én miskolcon láttam ilyet,nyíregyen még nem is figyeltem.De szerintem a bababoltokban lehet kapni.Tuti olcsóbb mint a brendon!
Én nem is értem hogy tudnak egyes dolgokért annyit elkérni!Eddig még csak body-t,meg pulcsit meg egy baseball sapit vett apa Balunak ott.
Nyíregyen ugye nincs?
Na megyek altatni!
Ági
csagi
 
 


Szia Ági,

Igazd van tényleg nem a Brendon a legolcsóbb hely, sőt ... és nincs is kidobni való pénzünk, de nekünk a babakocsink onnan van, 40 ezerrel volt olcsóbb kuponakcióval (van hozzá textilmózes, bébihordozó ill. a bázistalp is, ezek legalább egymással kompatibilisek) és ha utána számolok nem került többe, mintha megvettem volna külön-külön mindent, ráadásul nem lehetett volna együtt használni őket. Én eddig még ott csak kuponakcióval vásároltam, de minden megérte. Bodykat is mindig megvesszük, ami éppen akciós, a múlt havi is nagyon megérte és a kinaitól sokkal jobb minőség, árban meg igy u.az.
Az etetőszék amúgy 25 ezer akciósan(!), de állítható magasságú, 5 pontos öv, duplatálcás, háttámlája is dönthető, tehát akár aludni is tud benne a picur. Kérdésem éppen erre vonatkozott, kellenek ezek ill., ha van milyen funkcióra figyeljünk még, amit ti gyakorló anyukák már tapasztalatból tudtok, h. jó, ha van.
Jó hétvégét mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: