Új privát üzeneted érkezett!

Én vagy két villa közé fogom, vagy a húsfogó csipesz közé.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Most irok 3-ra ,mert eltűnt :evil:

tegnap pörgős napom volt.Elnézt em a turiba is a barátnőmmel.Korán odaértünk és nagyon jo rucik voltak,főleg a barátnőm lánykáira.Azért én is eltapsoltam 9 ezrest :D Vacsira lett kész a rizses husi ,de annyira fini volt,hogy ma is azt főznék :P Majd kiprőbálom a töltött bundit is :) Ma sült csibecomb ,tejfölös kruplival lessz a menü.

Ma kimentünk a piacra és vettem máténak bolti cuccokat féláron.Most nagyon belelendültem a vásárlásba :D

Ti jol vagytok?

Ja és a fiam felprobálta az összes polot,nagyon csodálkoztam rajta , mert nem szeret öltözködni :shock:
s.csilla
 
 


Melyik piacra mentél :?: :?:
:arrow: Levinek kéne még szereznem gatyákat, lehetőleg melegítőt szintén az oviba. Mert 1 kivételével mindegyiket kinőtte, azokat most Norbi hordja. :?
Nálunk ma: fasírt krumplipürcsi, és holnapra is megfőztem: rizs + gyros-husi pulykából.

Voltam nővérkémnél megnézni Bálintkát, és nagyon gyönyörű a kisfiú :D :D Jól vannak :!: :!:

Szép hétvégét!!

Reni

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

 
 

Sziasztok!

Dehogy haragszom... :D :D :D :D

Csak már nem írtam, mert Orsi kicsit lebetegedett és nagyon ramatyúl volt...még ma délelött is...aztán 3kor magához tért és azóta semmi baja :shock:

Levi mikor kezdi az ovit???? Orsit is felvették ide a sétányra :D :D :D bár egyenlőre nem akar ottaludni, de próbáltam elmagyarázni, hogy ott neki nagyon-nagyon jó dolga lesz...

Kép

Kép
cukipofa
 
 


Hali!

Szeptember 1-én kezdi. Nem vették be évközben Norbi miatt. :( Levi nagyon várja, de igazából nem vagyok tisztában azzal, hogy tudja e, hogy ott kell aludnia. :? Orsi már jár :?: :?:

Norbit sem tudom, kezdheti e a bölcsit, 67. a várólistán. Azt mondták szeptemberben vagy októberben derül ki, hogy hányan mondják vissza a helyet. És a megüresedett helyre vennék föl. :roll: Csak lestem. :shock: Így keressen az ember munkát. Nagyon elkeserítő a helyzet. :cry: :cry:

Danit felvették? Úgy emlékszem beírattad. Nálunk csak 10.-e után lesz kiírva, a szeptemberi kezdők névsora.

Na jó éjt Nektek!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Csilla!

Ő Bálintka: Kép

Kis cuki nem? Gondolom várod már, hogy duplán ilyet láss!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Orsi is szeptember 1től vették fel...
Dani még csak most lett 1 éves, őt még nem akarom beiratni.
Egyenlőre marad itthon velem.

Az azért durva, hogy ilyen várólista van...nálunk is van a bölcsihez. Iszonyat a túljelentkezés, de kibővítették így most 40 gyerekkel többet tudnak felvenni és előre veszik azokat ahol anyuka megy vissza dolgozni...
Akkor még idén mennél vissza dolgozni????????? De kár :(

Édes a kicsi Bálint baba...ilyenkor kedvem szottyan hármaskához :roll:

Hétfőn akkor jöttök ha jó idő lesz????? Mi 10 körűl megyünk ki...

Szép estét...

Kép

Kép
cukipofa
 
 


Hát, ha nem olyan idő lesz, mint tegnap délután.......akkor megyünk.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


A népstadion piacra voltunk (nem tudom,hogy ez a neve?)és ott találtam az árusra.Szombatra hoz béby rucikat is :D

Jajjj, nagyon aranyos Bálint!!!Örülök,hogy már jol van.

Én is nagyon várom már a picurkákat!! :P az éjszakám megint rossz volt :?

Nem semmi ,milyen nagy tuljelentkezés van a bölcsibe meg az oviba :shock:

na , megyek ebédet késziteni :)
s.csilla
 
 


Jó reggelt Csajok!

Tegnap is gyönyörű napunk volt...... :?

Viszont Kati úgy néz ki, hogy megyünk ma játszóra, egyelőre süt a nap. :D

Csilla!! Az nem Novák piac? Én ott csak azt ismerem, de oda sajna én két gyerekkel nem tudok kimenni. :(
Kéne olyan helyet keresnem, ahol van olcsó melegítő, mert a kínaiban is 1000 Ft körül van. :roll: Turiban eddig csak ritkán tudtam venni, de ott is csak olyat, ami nem pamutos, hanem az a jogging szerű. Nem mondom, az sem rossz, csak ritkán találtam. Talán ha 2-3-szor :( Esetleg abban tudnál segíteni, hogy cipőből, szandiból mennyi és milyen kell?? Én úgy gondoltam, hogy abban a ruhában viszem le, amiben bent lesz, kivéve ugye a cipő, azt váltjuk, plusz lesz bent váltáspóló. Merthogy itt van két házzal arrébb az ovi, ezért a 3 perces útért nem öltöztetném át. Jaj, én olyan izgatott vagyok, mintha jövőhéten kezdenénk. Azért is gondolkodom előre, mert augusztus 28-án lesz a szülői, ahol elmondják, mi kell. De az csütörtök, következő hét hétfőn meg már kezdünk. Azt tudom, hogy kell váltás ágynemű, de hogy mekkora.....azt szülőin mondják meg. Hát hogyan szerezzek én 3 nap alatt :?: :?: Ajjaj...

Na, a fiaim megint veszekednek, kapott Norbi névnapjára a nővéreméktől mágneses favonatot, hát Levi oda van érte, meg vissza. Norbinak is nagyon tetszik, úgyhogy állandóan összekapnak rajta. Pedig van 7 vonat, de úgy látszik nehéz osztozni. :lol:

Megyek szétszedem őket, úgyis kisregényt írtam már!!

Szép napot!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Na, hát jól elbeszélgetek magammal :D
De azzal el akartam még dicsekedni, hogy megvolt az első pelus nélküli éjszakánk, és nem pisilt be :D :D :D
Persze Leviről beszélek......

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Gratula a pelus nélküli éjszakához :D


nekünk nem kell váltás égynemű,mert pénteken odaadták és hétfőre tisztán tudtam vinni.Igaz első évben adtam gumis lepedőt ,de egyszer sem pisilt be Máté.nekünk ezeket kellett vinni:


pot rövidnaci(2) ,alsogatya,zokni,polo(2)
tornaruha,tornacipő
udvari ruha évszaknak megfelelő
udvari cipő(ez lehet az is amiben hozod reggel,de inkább vigyél ,mert Máté motorozással tönkretette a nem olcso cipőjét :? oda jo a kinai cipő is)
szandál ,amiben bent vannak

de ez ovifüggő.

nekünk azt mondták az ovonénik,hogy amikor megyünk értük és kint vannak az udvaron ,akkor menjünk be velük és vegyük vissza a hazamenős rucit ,mert igy szokják a rendet.Na ez nem mindig jön össze,mert minden nap tiszta udvari ruci kellett és abban hazahoztam.

jo játszozást nektek :D
s.csilla
 
 


Sejtettem, hogy mosómedve leszek :? Most is mosok minden nap kétszer, de egy az tuti. Majd feszítek ki a nappali két fala közé kötelet, és azon szárítok, hogy elférjen :D :D Így is 3 fregolink mindig tele van...... De ha még hozzáadom Norbi bölcsis ruhakészletét is. Azta!!!

Hát a cipők fogynak rendesen nálunk is. Norbi örökölni sem tud Levitől, mert minden cipőt addig hord, amíg le nem esik a lábáról.... Egy-két kivétel talán akad.

A gumis lepedő amit vittél az a vízhatlan fajta? Olyat hol lehet nem túl drágán venni :?: :?: Én csak kicsit láttam, amit mi is használtunk a rácsoságyba anno. Nekem kéne nagyobb, de sehol nem találok, csak 2500 Ft-ért. Az meg nagyon sok.

Megyek rendet varázsolok, legalábbis megpróbálom.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


:) :) Jaj, és köszi a listát :) :)

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


én kicsit vettem asszem a genguru goldban,de nem volt az sem olcso ,ha jol emlékszem :roll: az egyik oldala pamut a másik ,gumiszerű

Jajjj , a mosást ne is mond!!!!Én minden napp kétszer ,ma már 3.ra mosok. nekünk is két szárito plussz a fregoli tele van állandoan.és a nappaliban vannak a száritok.nemtom mi lessz ha megszületnek a babok :roll:

Ma egésznap azon filozok mit is ennék :shock: mindenbe belekostolok aztán ennyi,jöhet a következő variácio :lol:

szép estét!
s.csilla
 
 


Hát igen. Nekem is sikerült beraknom a 3. mosást.

Hami tipp: én holnapra most megfőzöm a levest. Csirkeszárnyból raguleves szerű akármit, répa meg borsó van benne, májgaluska, és cérnametélt. Szeretem. Leginkább a szárnyat :D :D
Aztán holnap meg a szilvásgombócot frissen. Mákkal.

Reméltem, elmúlik ezen a héten a múltheti hiszti, de sajna nem :(
Egész nap tiszta idegbaj voltam, hogy miért ilyen rosszak már nyolcadik napja :x :x :x Levit ma meg is jutalmaztam egy pofonnal, betelt a pohár.

Délután meg jól kicipekedtem magam, elmentünk pelenkáért, egy nagykerbe veszem, ami kell Norbinak, annak 41,6 ft darabja, tízes csomiban is lehet kapni, és nagyon bevállt. Úgyhogy vettem 40 db-ot, az 1660 Ft. Utána még apának vettünk kólát, meg csipszet, mert ma Holland meccs lesz, és azt néznie kell :roll: Meg a szokásos bevásárlás. El sem fértem a babakocsiban :? A pénztárcám persze laposabb lett ......

A fiúk meg egy hatalmas pocsolyában vezették le az energiájukat, olyan arik voltak, fel-le rohangáltak a bokáig érő több méter hosszú vízben, hát hiába volt a gumicsizma :D :D
Hazajöttünk, a gyerekekből csavarni lehetett a vizet :D Olyan cukik voltak.

Jó éjt Nektek!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Jo reggelt!!!!

A fiukra lehet ,hogy az időjárás van ilyan hatással :wink:

Vásárlás......igen ,mi is hiába bevásárolunk hétvégén,azért mindennap sikerül elkölteni 3-4 ezr ft.ot a közértbe :? régebben irtam meg számoltam,de tiszta ideg lettem a végeredmény láttán :twisted: nem beszélve arrol,hogy rengeteg kaját kidobok ugy hogy lejár a szavatossága :shock: Tudom én vagyok a hibás :oops: mert jobban be kellenne osztani de........ 8)

jajj szilvásgomboc :P veszed vagy te készited?

mindjárt megyek közértbe,lehet veszek :)

Máténak már csak a héten van ovi,aztán szeptemberig velem lessz itthon. :D szegénykém,marhára fogja élvezni a társaságomat :?

tegnap megvolt a férjemnek a napszáma :? képzeld, benzint tankolt a dizeles autoba :shock: aztán lefulladtb az auto a moriczon és automentőt kellet hivnia,aztán szervizben kiszivták a benzint(10L)ma meg elvitte a másik autonkat ,ami benzines.mondtam neki nehogy dizelt tankoljon bele :D :x Hát ez van :?

szép napot!!!!!!!!!
s.csilla
 
 


Kép ezt a szerkot vettem neki 3000ft volt
s.csilla
 
 


Hello!

Az az igazság, hogy még sohasem csináltam, de kb 2 hónapja rajta vagyok az ügyön :wink: , de nem volt még lelkierőm nekiállni. Aztán a szomszédom múlthéten mondta, hogy gombit főz, kiderült, hogy vette a Tescoba. 1 kg-os, azt mondja van benne vagy 24 darab, és nagyon finom, ráadásul 310 Ft. Aztán volt Tescoba, és hozott nekem. Most kipróbálom, lényegesen egyszerűbb 6 perc alatt kifőzni, mint nekiállni itt gyurmázgatni......

Nagyon édes, helyes a kisfiad!! :P :P
És klassz a Verdás pólója.

Mikorra vagy kiírva? Ha hamarabb megszülsz, ki lesz Mátéval? Van kire ráhagynotok?

Szerencsétek van a kocsival, ugyanezt játszotta el apuék szomszédja, csak ő még járatta is a kocsit, hogy kimenjen belőle a benzin. Szépen leégett a motorja, annyi is a kocsinak :?
Jó, hogy nektek van tartalék. Nekem sajna még jogsim sincs, nem is hiszem, hogy lesz egyhamar :cry:

Megyek felöltöztetem a pucérkáimat.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


hali!

szeptember 5.re vagyok kiirva,de azt mondta a dokinőm,hogy ha addig kihuzzuk,akko augusztus közepén lessz a csaszi.nagyon szeretném legalább 37 hétig kihuzni.

Anyum jön fel hozzánk és tud maradni egy pár hétig :) Meg hugimra is számithatok meg a barátnőmre,ők itt laknak 5 percre(autoval mérve :D )


A pucérkáidat nem kell nagyon felöltöztetned,mert meleg lessz ma ugy látom :P

nekem kb 3 éve van jogsim,de igazábol miota ideköltöztünk,azota vezetek.most bátrabban vezetek,,hogy várandos vagyok,addig fostam és nem mertem :shock: :lol: egyedül elindulni autoval.
s.csilla
 
 


Befűtöttek az égiek rendesen valóban.

Nem kaptam mákot :cry: :cry: Hogy eszek így mákos nudlit :?: :?: :?: mákos gombócot :?: :?: :?:

Máté után biztos a császár?

Azért az érdekes, hogy pont pocakosan mersz vezetni. De az biztos, hogy így sosem vagy egyedül :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Én most főzöm a gombócot,de csak zsirban piritott cukrozot morzsával hintem meg. :P

Igen a csaszi az már tuti.

a csemeték alszanak?
s.csilla
 
 


Akkor tettem le őket, még alszanak most is, éppen a nudli fő. Mivel nem kaptam mákot :( , én is pirítottam morzsát. És tényleg nagyon finom ez a gombóc. :P Sosem mertem megkóstolni az ilyen mirelit dolgokat, mert féltem, hogy nem fog ízleni, és akkor dobhatom ki a sok pénzt.... :?

Na, megjelent Levente. Norbi meg anyázik...... :P :P :P

Megetetem őket, aztán irány mák-vadászat!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Jo reggelt!!!!


Nálunk is izlett a gomboc.én kb 10 ettem meg :shock: :lol: Nekem meg nem volt morzsám ,akkor vettem észre mokir már megolvasztottam a házi zsirt :oops: de volt diom (nagyikám tol hoztam)és meglocsoltam a szirral és cukros dioval.nagggyyyonnn nagyon finom!!!!!!!na jol kiveséztük a gomboc témát :lol:

tegnap d.u. felhivott az ovino,hogy elfeletkeztünk az évzáro ünnepségről ,mert mindenki ünneplőben van már és Máté maradt egyedül .na erre hivom apát zokogva,hogy máris hozza el onnan.elképzeltem szegénykémet ahogy ott áll , atöbbiek öltözködnek.na annyit sirtam ,hogy a picurkák olyan bunyot rendeztek a hasamban.....közben lemerült apa telcsije és nemtudtam hivni ,hogy mi van :? de végül minden okés volt .szerepeltek meg minden azt mondja apa ugyhogy este már megnyugodtam :) az éjszakám szintén car volt :?

na jol kipanaszkodtam magam.Bocsi :oops:

Nálatok minden rendben?Beszereztél mindent az oviba?
s.csilla
 
 


Szegény :( a bordáid voltak megint megint útban a kisasszonynak?

Hát a tegnapi napod akkor jó pocsék volt. :cry: Utálom én is, amikor minden összejön egy napra.

Ovira még sok minden hiányzik, most egyelőre befizetem a csekkeket, megnézem, mennyi pénzem marad, aztán eldöntöm, fér e még bele valami az e havi költségvetésbe. :roll: Cipőt-szandit majd augusztusban akarok venni, mert abból nem tudom, mekkora kell majd. Én mindig 1-2 számmal nagyobbat veszek nekik, mert nem áll szándékomban havonta cipőt venni. Azért mostmár nem kopik neki olyan gyorsan, mint Norbinak. Rendes, és motorozásnál nem húzza az orrát rendszeresen. :D :D
Rövid gatyája sok van, azt nem is kell vennem. De kell még ovis zsák is, nem tudom vegyek, vagy varrjak?? Lehet, hogy olcsóbb venni, csak nem tudom, azok elég erős anyagból vannak e, és kibírják e a rángatást. Azért gondoltam, hogy veszek valami cuki anyagot, ami erősebb, és megvarrom. Persze méretről gőzöm sincs, meg azt sem tudom, mekkora ott a szekrény. Gyerek vállfa méretű, vagy felnőtt vállfa méretű?? Hú. Lehet, hogy túl bonyolítom. Képes vagyok rá. :?
Meg amit írtam, a melegítő gatya. Pulcsi is van sok., remélem jók lesznek még rá ősszel.
A tornarucinál meg nem tudom, van e valami elvárásuk. Színben pl. Gonolom oda is kell rövid is, meg hosszú is. Vagy nem? Bosszant, hogy 3 nappal ovikezdés előtt lesz a szülői. És akkor még mindig ott az ágynemű kérdés. Azt tudom, hogy kell, mert beiratkozásnál mondták.

Néhány kép:

Kép

Kétnapos Bálintka:

Kép

Ilyenkor olyan jó nekem:


Kép
Kép

Tegnapinál jobb napot!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Na jó reggelt!

Hol jársz, hogy itt nem?

Norbit felvették bölcsibe!!! :D :( Igazán nagy meglepi volt, hiszen nem indultunk jó helyről, mégis az első körben felvették. Lehet munkát keresnem. :(

Nővéremék is hazajöhettek tegnap :D :D Szegény Bálintka úgy néz ki hajfájós, mint az én fiaim. Tegnap meg szeles is volt az idő, úgyhogy az is rátett egy lapáttal. Úgy látszik a mi fiaink ilyenek. :?

Ma már veled van Mátéd? Vagy csak hétfőtől? Jó lesz nektek :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Szia!!Ma én vittem Mátét oviba :D nemrég értem haza.

már csak holnap van ovi ,aztán vakácio!!!!!


szerencsétek volt hogy felvették Norbit!!!A barátnőm lányai 18.helyről indultak és mégsem vették fel :?


Hát akkor ősztől te is dolgozo nő leszel :D :?

Milyen munkát keresgélsz?Ilyen időben mit csináltok otthon?

örülök,hogy Bálintka végre otthon van.az viszont nem kellemes ha fáj a pocija :? Tejcije van nővérednek?

tegnap eljött hugicám takaritani :oops: :D Közben kimentünk a piacra és vettem háloinget meg szopis melltartot.Még üzletben is kell vennem melltartot.lassan beszereztem a korházi cuccaimat :)

most megnézem a kedvenc sorozatomat :P :oops: aztán főzök meg mosok :?

puszi
s.csilla
 
 


Na heló!

Most postán voltunk, otthagytam a gyedemet :evil:

Munkát olyat keresek, ami nem létezik:

1. közel legyen
2. fix munkaidő (pl. 7.30-16.15, így a hét 4 napján összegyűlt 4-szer 15 percet lecsúsztatom pénteken, tehát pénteken 15-ig) :D
3. Legalább annyi legyen a fizetésem, de inkább több, mint a gyed-em
4. tolerálják a gyerekeket, ha betegek, ne húzzák a szájukat, hogy otthon vagyok, és ezért ne rúgjanak ki
5. természetesen irodai munka legyen
6. ha még van plusz juttatás is, pl éves bérlet, kajajegy, az csak jó

Nos :?: :?: Reális :?: :?:
Persze örülök, ha találok valamit, ahova kellek :?

Teje úgy néz ki van annyi, amennyi elég a picikének :D :D Szopik szépen, és alszik utána rendesen.

Mi a kedvenc sorozatod??

Lassan lerakom őket aludni, aztán főzök én is. Most ráadásul kétfélét kell, mert mi halat eszünk, de azt Laci nem szereti.

Kaja tippet adhatnál!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Na én jol kifőztem mondhatom :lol: 8)
Most kelltem fel,a film után lefeküdtem aludni :oops: Egyébként a Cyilkos sorok-at szoktam nézni :D

Nálunk tegnap volt hal vacsira,köret nélkül,mert már nem volt erőm a körethez :oops: Ma hazahozom Mátét és akkor nekiállok főzni.Kolbászos,vislis borsófőzelék lessz a menü meg máténak gyorsba bedobok egy pizzát sülni 8)

elfelejtettem irni ,hogy a fiuk naggggggyyyyyyyooooon aranyosak :!: :D

Az biztos gyerekek mellett nagyon nehéz megfelelő munkát találni :?

te mit főztél?
s.csilla
 
 


Legalább kialudtad magad. :D

Voltam babázni, egy kis tündér a kis Bálintka. Olyan jó volt fogni ilyen csöpp babát. :P Totál elérzékenyültem........

Ebéd: Vajon párolt, citromos halacska, petrezselymes újkrumplival, Lacinak pulykamell szárnyas fűszerkeverékkel natúr sütve/párolva.

Holnap nem leszünk, mert megyünk át apuhoz, bemegyek nagymamámat is meglátogatom a Máv-ban, amíg alszanak a kölkök. Bár nem tudom, mi lesz, mert Norbi ma délutáni alvás után 39,3-mal kelt, most mire hazajöttem nővéreméktől 40,1 volt a láza. :cry: Remélem, csak a foga, mert nem folyik az orra, nem köhög, nem megy a hasa, szóval mellette semmi baja. Hátha kialussza.

Jó éjt!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Hát jobb reggelt!

Sajnos nem aludta ki, 39,4-gyel kelt, úgyhogy megyünk a dokihoz, mert hétvége lesz, inkább leviszem. Olyan kis bágyadt, sírós :cry: :(
Nem is tudom, átmenjünk e így apuhoz, csak minddenképpen szeretnék bemenni a nagyimhoz. És csak apura tudom őket hagyni ilyenkor. Lázat a 13. kerületben is tudok csillapítani neki. Csak ugye ha ott vagyunk, Levi ki akar majd menni a régi játszóra, mint minden pénteken, meg ugye a pénteki program része, hogy a kis barátjáért az anyukájával együtt megyünk a bölcsibe. Még mindig remélem, hogy csak a foga......

Jajj, ez annyira nem hiányzott. Most is itt piheg az ölemben, de legalább már nem olyan forró a kis teste.

Szép napot Neked!

Reni

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Szia!!

jajj szegény Norbi :( Biztosan a foga,ha más tünet nincsen.Ez a legrosszabb egy szülőnek,ha ilyen elsettnek látja gyermekét :(


én is ettől fálek a legjobban,hogy szeptemberben kezdi az ovit Máté és hazahozza a mindenféle betegséget a picurkáknak :?


Már nem vittem ma Mátét ,itthon van velem,itt nyaggat,h. nézzek vele mesét :)


Mielőbbi jobbulást Norbinak :!: :!: :!:


Betegségmentes napot nektek :!: :!: :!:
s.csilla
 
 


Sziasztok!

Ildikó vagyok, a kislányom, Fanni, 2 éves lesz Július 9.-én.
Jelenleg a XV.kerületben lakunk, most fogunk pár hét múlva Újpestre költözni,a Káposztásmegyeri útra.

Ti is arrafelé laktok esetleg?

Ildikó
Vendég
 


Sziasztok!!

Norbi még délutáni alvás előtt hőemelkedéses volt, de azóta hál' Istennek nincs láza, remélem nem is lesz, mert apuéknál hagytam a Nurofent :? Annyira béna vagyok. Volt 3 üveggel, de a két bontottat elhasználtuk, és a bontatlant vittem át........ Ha minden kötél szakad, van kúpunk.
Nagyon jól érezték magukat, felmentünk Marciékhoz, és 4 fiú randalírozott ott :D :D (Még egy játszótéri kisbarát jött át). Hát ők négyen tudnak alkotni :P
Kiültünk beszélgetni a konyhába, a fiúk meg elmentek pisilni. Hallgattuk egy darabig, hogy mit csináltak, letéptek egy darab wc papírt, bedobták a wc-be, aztán lehúzták; ezt felváltva. Örültünk, hogy elvannak, úgyhogy be sem mentünk. Aztán kezdtek fura vízcsobbanós hangok hallatszani, hát az a kép, ami elénk tárult :D :D Zsombi a wc kefe tartójával merítette a vizet, Levi meg a vécékefével tunkolta. Hát úsztak a vízben, viszont tiszta lett a wc.



Szia Ildikó!

Mi Újpest 13. kerületi felén, Újpest Központ és Városkapu között félúton lakunk.
Rakj fel képet a kislányodról :D

Üdv nektek!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Balról jobbra: Zsombi, Norbi, Levi, Marci

Kép

Levi, Marci

Kép


És Csilla ezt neked!!! Olyan édesnek találtam, mindenképpen meg akartam mutatni neked. Ez a puszi.........
:P :P :P :P :P

Kép

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Szia Rennye!
Gyönyörüek a kispasik a képeken!!!

Fannim szegény 4 napja nagyon beteg lett,tegnap már kb. pár perc választott el a Madarásztól kiszáradás miatt, de szerencsére nagy nehezen ivott Nurofenes adagolóból (5 milinkét itattam 3 napig) ma pedig reggel kért VIZET! Úgyhogy ma nagyon boldog a reggel :)

Ezek 1 hetes képek-nagyjából tükrözi a kis Boszit és hangulatait-de többségében nyugodt,vidám babacsaj :)

Akkor Ti a központnál laktok, mi a fekete 96,20,stb vonalán,kintebb, de az összes "régi" babás ismi központ felé,úgyhogy ott fogunk szerintem lógni sokat, mert itt ugyan rengetek füves-fás rész van-retrós hintaálvánnyal /hinta nélkül... :)

De a hinta a legkevesebb,az lesz neki otthon is,a közösség miatt kéne a jó játszó:)

Na,regényt irtam,úgyhogy megyek is:)
Nézem ahogy ISZIK!!! (ez most a központi téma napok óta)

Ildi

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ildi!

Nagyon szép a kislányod. :P :P Szegénynek mi baja volt? Nálunk szerencsére ivással sosem volt gond. Most a láza alatt nem nagyon evett, de amint lemegy a láza, bepótolja..... Mondjuk nekünk sem kell aggódnunk amiatt, hogyha egy kicsit veszít a súlyából egy-egy ilyen alkalommal :D :D Ahogy elnézem Fannit, nálatok sincs gond az evéssel.
Mi egyébként az Aradi utcai játszóra járunk, mert az kicsi, és belátható. Nem egyszerű kétfele szaladni, majd Csilla is megtudja nem is olyan sokára :D

Most megyek takarítani, ebédet főzni. Majd még benézek.

Szép hétvégét!!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Rennye: Igen, nekünk se volt sose gond se az evés se az ivás, a hányós-hasmenésest még kicsinek kapta el és szerencsére szépen ivott, akármit kapott el, inni iszik de eddig evett is mindig, most viszont szegény ezt kapta el http://hu.wikipedia.org/wiki/Herpangina
aminek következtében pillanatok alatt lett elöbb a torka aztán az egész szája tele hólyagokkal,sebekkel,kiütésekkel,stb, igy nem csoda,h nem birt a vizre se nézni,azza szomjas volt szegény, de nem tudott inni :(
Anyu sose hallott ilyenröl,az apja viszont 9 hónaposan ezzel volt 1 hetet kórházban anno.
A súlya miatt nem aggódok mert egy jól fejlett 3-4+ éves nagyságban van (18 kg, 95 magas) de a kiszáradás testsúlytól teljesen függetlenül életveszélyes pár óra alatt :(
Nem evett 3 napja, azaz összesen 1,5 pohár hideg Danett pudingot nagy nehezen.

Mi ismerössel a Király utcánál lévö játszóra szoktunk menni,azaz voltunk ott párszor meg az uszodával teljesne szemben lévö házak elöttin.

Itt a Xv.kerben van egy 20 perc alatt elérhetö kisgyerekkel a hintát kivéve használhatatlan nagy Eu-s, 2 év óta leszakadt kapuval pedig iiigen forgalmas helyen van, úgy 2 méterre az úttól...

Mi a MÁV telepre szoktunk inkább átbuszozni,ott van a lakótelepen egy jó játszó, és ennyi.

Nektek is szép hétvégét!
Vendég
 


Azta!!! Hólyagokkal a számban én sem ennék/innék. Örülök, hogy jobban vagytok.
Tudom, hogy a kiszáradás független a testsúlytól, ezt csak úgy mellékesen megjegyeztem.
Hát a méretei..... :D Levi ugyebár 3 éves elmúlt, 100 cm, 16 kg. Norbi 21 hónapos, 13 kg, 88 cm.
Levinél érdekes a dolog, ugyanis ő 18 hónaposan 15 kg volt, kétévesen 14, szóval a másfél éves súlyához képest 1 kilóval több :shock:
Fanni megy ősszel bölcsibe? Vagy maradsz vele otthon?

Azért ez a játszótér helyzet eléggé kétségbeejtő. Most ami a legjobban aggaszt, az az ovi udvar-felszereltség. 76 körül építhették az ovit, és nagyjából azok a mászókák, játszószerek vannak még mindig. Felhívtam az önkormányzatot, mert 2008 a végső határidő a játszók balesetmentesítésére, és mint kiderült beletartoznak az ovik, bölcsik is :D. Azt mondták, már költségvetnek, és idén elkezdik a felújítást. Én elég sajnálatosnak tartom, hogy ehhez rendelet kell, és bírsággal/lebontással/bezárással való fenyegetés.

Na de sok minden bosszant, csak itt ugye már a kisfiaim egészsége a tét, és én biztos, hogy nem hagyom annyiban :!: :!:

Ebéd kész, bolognai lesz a menü, azt imádják (jó macerás kaját választottam nem?! :D ).

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Rennye: Gondoltam,h tudod, csak annyira bele vagyok merülve most ebbe,h irom ahol tudom:)

Biztosan nagyon fini lett, az a lényeg! (mi is imádjuk).

Nálunk ma elöl (nagyinál) nagy party lesz (nagybátyám és keresztanyám mai napon tartott szülinapja) úgyhogy kajával nincs ma dolog, apa ,apahaver és anyós felujít a kecóban,ahová megyünk (most épp az új elektromos vezetékeknek a csöveket teszik a falba),Fanna nem tud ugye enni én meg majd eszek ha oda jutok :)

Fanni 4 kilóval született, 3 hónaposan duplázta meg ,1 évesen 15 kiló volt,utána ezzel le is állt szépen, most meg szerintem fogyott egy kilót biztos .

De én és az apja és a huga is ugyan ilyenek voltunk kicsinek,én 180 magas vagyok és ehhez Fanni elött mindig 60-63 kg voltam,7.hónaptól hiztam meg, most épp azon vagyok,h lemenjen (a Fitt Formába fogok járni,az is a Király utcában van,ha lejár a tekercselös dolog ,amit kozmetikus barátnöm csinál és amitöl magában fogytam 5 kilót, de még messze vagyok a lánykoritól sajna).
Apáék családja átlag/kicsit teltebb,nálunk meg mindenki magas,vékony.

Úgyhogy keverék:) De beszédben is rohan,már elég régóta mondatokban beszél, 16 foga van már fél éve,és absolute vonatmániás :) Na jó,meg egy kis tüzoltó :)

Tv-t nem néz (mi sem,nem szeretjük) dvd-t néz néha,abból is a régebbi magyarokat részesitjük előnyben de bevackolta magát nálunk Thomas és Sam is :)

A játszótér helyzet valami vicc sajnos,habár én sem szoktam rajta nevetni,nem is értem... :evil:

Most megint nem akar inni,úgyhogy megyek győzködni szegényt :(
Vendég
 


Lemaradt: Fanni majd oviba megy csak,ha addig végre a saját házunkban leszünk, akkor kistesótól függöen fél vagy egynaposan.
Vendég
 


Sziasztok!!Szuper gyarapodik a topic :D Üdv,Menyasszon!ha jol értem terveztek hamarosan tesot?

A skacok és a csajszika is nagyon édik!A wc-s sztori naon jo :lol:

Örülök,hogy Norbi jol van!!!

Fanninak jobbulást!!!Szegény... :(

MI a 20-as busz v.á.-tol 2 megállora lakunk villamossal.itt van egy körbekeritett játszo.nagyon sokan vannak mindig :)

Rennye ,köszi a puszis képet,nagggyyyon jooooo :!:
ma kimentem a rucikért amit igértek,de sajna nem tudtak hozni ,helyette vettünk 30 ezerért két légzésfigyelőt :D aztán kifőztem (sertéspörkölt tésztával) és alvás .nemrég kelltem fel.ja ,és nekem is hasmarsom van :?

Puszi mindenkinek!
s.csilla
 
 


Sziasztok!

Csilla! Nagyon jó vásárt csináltál a légzésfigyelőkkel :D

Norbi 4100 g-mal született, hát én a tápos Levi után olyan boldog voltam a csak szopis kisfiammal, még akkor is, ha ő féléves korára duplázott. Furcsa egy eset volt a babim. Fél évig csak szopi, utána 3 hét alatt 3 kaját vezettünk be, tízórai, ebéd, uzsonna. Viszont 8 hós koráig csak "cicit" ivott. Aztán 10 hónaposan köszönte szépen. Tejem volt még, de neki már csak elalváshoz kellett este, ritkán reggel. 11 hónapos kora óta nem szopik, azóta tejet iszik. És 10 hós kora óta eszi amit mi. Hát jó gyorsan átállt :D :? :D
Fogak nálunk is gyorsan jöttek, mindketten 4 hónaposan kezdték, Norbinak 16 hónaposan már megvolt a 16. Remélem jön a maradék négy is nemsokára.

Tesó: már jön :?: :?: rajta vagytok :?: :?: vagy ha kész az új lakhely :?: :?:
Lakótelepi vagy kertes? Én azt sem tudom, hol van kertes Újpesten. :?

Levi szegény, most két hétig Marci-mentes lesz, mert vége a bölcsinek, és lementek anyukájával Miskolcra nagyizni :(
Úgyhogy ma átmentünk a régi játszóra, és lejöttek ők is, hogy még egyszer játszanak együtt. Nem tudom, mi lesz két hétig :?: :!: :?: :!:

Megyek pancsizni.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Csilla: Köszönjük ,remélem ma már eszik is valamit :(

Lehet,h majd megnézzük azt a játszót is, majd vadászok játszókra a környéken :)

Reni: Mi most 4 emeletesbe megyünk, ez anyósé, miatta is van a teljes felujitás,mert árulják a páromék az Erdökertesi házukat, és ha elmegy , akkor a párom és a huga felezi annak az árát és abból pest mellett nézünk valami kertes házat,anyós pedig beköltözik ide újpestre,neki már nem kell csinálni benne semmit-akkor nem is lenne már erre idö.

Fanni cicis is volt, tápis is, de én pl.tápisan voltam anno ugyan ekkora a párom meg cicisen :)

Tesóproject akkor lesz élesben amikor megvettük,bementünk a sajátba majd,hát,reméljük minnél elöbb sikerül eladni a nagyházat.

De nevek már vannak ,föleg pasinevek :)
Alap a Richárd, de még befutó a Martin és a Zétény is-ez utóbbi egy ismerös kisrác neve is, ezért még ez addig eldöl :)

Meg én ezo.hu-n megnézem ám a családnevünkkel is,szóval rendesen nehezitem a döntést :)
Vendég
 


Richárd? Azta!
Van egy barátnőm, 4,5 éves a kislánya, Fanni, és nemegész 2,5 éves a kisfia Ricsi. Imádjuk őket, Levi Fancsitól tanult mindent amikor megszületett Norbi. 19 hónapos volt, és kivettük a babakocsiból. Előtte már edzettük a "kinti életre", de mikor kikerült, olyan jó volt, hogy Fanni akkor már szépen közlekedett, ugyebár ő akkor majdnem 3 éves volt. És mivel ő megállt úttest előtt, Levi követte példáját, utánozta a jót. Nagyon szeretik egymást :P

Erdőkertesen lakik a sógorom nagymamája. Akkor idén kétszer fogtok költözni? Merre fele néztek házikót?

Remélem Fanni tudott már enni valamit.

Csilla! Hasmars-mentességet!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Reni: Milyen érdekes egybeesés!Régi terv a Ricsi név, Fanni is az lett volna, ha pasinak születik :)

Fana is imádja a nagyobb gyerekeket, a kicsiket is, de a nagyokkal nagyon elvan :)

Mi kertes,Veres,Szödliget,Veröce fronton néznénk házat,aztán meg majd ott ahol lesz annyiért értelmes lehetöség amennyink lesz rá :)

Költöznénk mi kétszer is idén, csak menne el Kertes mihamarabb ,mert azért egy sajátban csak más (gondolom :lol: )

Fanni ma se akart enni, hát mi bezony lefogtuk és megtömtem pudinggal mert nagyon sápad volt már megint :) Ette is, de jól esett tiltakozni (elötte bekentük azzal a baba érzéstelenitös löttyel, meg ki is köphette volna, szóval nem volt nyúzás, de már sajnos nagyon fél is gondolom,h fáj, de muszáj volt kicsit ennie).

Most anyósnál szürcsölt pár korty levest vacsira, de ennyi, az esti tejben reménykedünk megint.

Holnap viszem vissza megmutatni,h javul -e egyáltalán,mert az már a 6.nap lesz...

De ma jobb kedve volt, mászkált le fel Kertesen a kutyákkal meg szomszéd nénivel meg anyóssal ,stb.

Megyek fürdetni (8-9 kor már aludni szokott de most kicsit átállt a betegség miatt,hiszen az elsö napokban egész éjjel sirt szinte, de vissza áll ahogy meggyógyul,igy nem idegeskedek emiatt).

Ne haragudjatok,h állandóan sokat és csak magunkról irok, de most elég központi téma ez az ivás :(
Vendég
 


Sziasztok!

Ildi!
Kezelitek valamivel a hólyagokat, vagy antibiotikumot kapott rá? Esetleg is-is? Most jutott eszembe, hogy a mi Fanninknak is volt ilyen, csak ő akkor már majdnem 4 éves volt ha jól emlélszem. Azt hiszem Glycosept-tel kellett ecsetelnie a hólyagokat az anyjának, meg Levinek volt egyszer valószínűleg homoktól szájfertőzése 2 évesen, akkor mi Corsodyl light-ot kaptunk, hogy azzal ecseteljem. Levinek csak szájon kívül volt, de az egyébként szájfertőtlenítő öblögető vagy mi. Mindenesetre működtek ezek a szerek.

Remélem azért hamarosan vígan fogja felhabzsolni a hűtő-készleteteket. :D :D

Mi lassan megyünk, februárban ki kellett volna húzatnom a bölcsesség fogamat :cry: :cry: , de akkor ugye egész máshol jártak a gondolataim. Mostmár nem akarom tovább halasztani, mert megint kezd fájni. Annyira parázok. Még sosem húzták fogamat, és ráadásul most kapásból bölcsesség. Csak hogy ne legyen olyan egyszerű az életem. :?

Szép napot!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Reni!
Nem szokott ugye virusra kapni semmit, lázcsilapitás, és ennyi, de most anyira kiütötte magát szegény, h kapott napi 5*fél Telviran 200-at, meg minden ivás elött beecseteltem babáknak fogzáskor való érzéstelenitös gyógyszertári sziruppal, plussz párszor befújtam a kis száját /torkát Tantum Verdével de valahogy ugy vettem észre,h nem segit vagy ront vagy már nem is tudom,igy azt nem vittem túlzásba, épp elég volt,h az elsö 3 napban lázas is volt, este 9-kor 40 fok, meg társai...

Ma viszont végre evett!!! És ivott is! Igaz pépeset eszik, de már az is nagy haladás,nagyon örülünk neki!!!
Meg jobb szine / kedve is van végre, ma egész nap puszilgatott pedig nem puszis tipus (tölem örökölte, már kétévesen letöröltem az arcom ha puszit adtak :lol: )

Apák napját Ti tartjátok?Elvileg tegnap volt,mi a naplójába irtunk apának pár sort :)

A naplója: http://fannihermina.blog.babaszoba.hu

Drukk a fogorvoshoz, nekem is el kéne jutnom lassan.
Vendég
 


Szia!

Örülök, hogy evett végre :D :D Hatalmas puszi a gyönyörű arcocskájára!!!

Szóval Hermina :P Nem tudtam kiolvasni, meg is akartam már kérdezni, mi a második neve. Nagyon jól hangzik így.

Fogorvosnál egyelőre beutalóért voltam, mert ugyebár szájsebészeten veszik ki a bölcsességet belőlem. Remélem könnyen. A héten rá kéne szánnom magam, csak ugyebár elég macerás, mert előbb át kell metróznom apuhoz, otthagyni a fiúkat stb. Meg hogy fogok utána kinézni :?: :?: :?:

Hát az Apák napját nem tudtam, hogy most van. Mivel nem nézek tv-t, nem hallgatok rádiót, és máshonnan sem hallottam :(

Kaja tipp? Valami sertésest!! Magunknak rántott karfiolt gondoltam krokettel, de apának passz, mert ő nem eszik vega kajákat.


Csilla! Merre jársz????

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Szép jó reggelt!!!!!

Rennye , köszi hogy hiányolsz :D tegnap nagyon ki voltam lőve,egész nap aludtam meg fetrengtem :? lehet az időjárás vagy már ez lessz végig? :shock: Hu,nem irigyellek a fogdoki miatt :oops: :( kitartás!!!!!!!!Hm.....kaja,hát fogalmam sincs nekem sem hogy mit főzzek ma,tegnap vacsira zöldséges csirkemell párolt krumplival .Ha már panirozol a husit is panirozd és a krokettel jo lessz. 8) Fiuk jol vannak?

Menyasszon,de jo,hogy evett Fanni!!!!lassan rendbejön!!Apák napját én sem tudtam :oops: Az én fiam sem puszilos,ő a férjemtől örökölte ezt,mert én nagyon puszilos vagyok :lol: Fanninak jó étvágyat kivánok :!: :D

Puszi mindenkinek!!!!!!
s.csilla
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: