Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Monee!

Remélem hamar megoldódik a mensi problémád, és nemsokára Te is babás leszel!!! Türelem, még olyan fiatal vagy, és bármi is van, még időben kiderül!!!
Otthonszülés: őszintén megmondom, nekem eszembe sem jutott, hogy itthon szüljek. Nem azért, mert ellenzem, vagy ilyesmi, de én ahhoz nagyon beszari vagyok :lol: én nagyobb biztonságban éreztem magam bent a kórházban, ahol, ha bármi baj van, csak áttolnak a műtőbe, vagy a babát felviszik az intenzívre! Szerencsére simán ment minden, de mindig is attól féltem, hogy mi van, ha baj lesz. Itthon ki segített volna, ha kell? Szóval nekem a következő babánál sem fog eszembe jutni az otthonszülés, az biztos. De ettől még minden tiszteletem azoké, akik minden segítség, és fájdalomcsillapító meg stb nélkül képesek otthon, természetes körülmények között, egészséges babát szülni!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia Monee!

Otthonszülés: Én sem mertem volna bevállalni, no meg a férjem se! Ő ugyanis amikor anno talán egyszer szóba került, kerek-perec közölte,hogy ő ezt nem fogja engedni, mert nem érezné azt ,hogy itthon biztonságba lennék, ha valami gond adódna. És lám be is igazolódott, mert császár lett a vége. Ha otthon szültem volna, elképzelni sem tudom,hogy hogyan alakult volna ennek fényébe a szülés. És pont ezért ha lesz következő baba, szintén nem otthon fogom megszülni.Pont most olvastam valahol, hogy asszem tavaly 250 otthon szülés volt, és 97.000 kórházi. És hogy Hollandiába, ahol pedig koztudottan nagy divatja van az otthonszülésnek, ott is jelentősen csökkent azon kismamák száma, akik ezt a szülési módot választották,mert elég sok komplikácó adódott .
Egyik ismerősöm mindkét babáját otthon szülte Geréb Ágnes segítségével, és szülés után rohanni kellett a kórházba mert mindkétszer iszonyúan vérzett. Mire beértek még vért is kellett kapnia. Tehát ilyenkor még az is számít,hogy esetleges komplikáció esetén milyen gyorsan lehet a kórházba beérni.
Ugyanakkor sok olyan otthonszülésről is hallottam, ahol meg semmi gond nem volt, és nagyon háborítatlan szülésekről számoltak be az anyukák.

Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a vizsgálatokon, én meg egy csomó aggodalmon!
Tegnap meg volt az Uh, és az AFP-t is megkellett ismételni.
A múltkori Afp értékem is elvileg jó lett, de hiányzott hozzá az utolsó Uh-on mért Bpd érték. Ezért úgy döntött a doki meg a laboros csaj, hogy menjek csak mégegyszer vérvételre.
Állítólag ezt az új mérésformát kb. 1 éve vezették be, de a régi sokkal jobb volt. Nekem most a régi szerint csinálták
:wink: !
A lényeg hogy tökéletes minden!!!! :D
Az még mindig nem tudjuk hogy kukis vagy nunis e a Pocaklakó. :lol:

Timi!
Azért az nem semmi hogy a 7.-ről cipelted le a babakocsit :shock: !
Én annak idején még a 3.-ról sem tudtam lecipelni. Lent volt az egyik közös tárolóba, de nem rég az egyik öreglány visszakérte a kulcsot mert telerakta az ő holmijaival! :evil:
Már arra gondoltam kellene nézni egy könnyebb kocsit.
Szerintetek létezik olyan ami viszonylag könnyű???

Monne!
Az otthon szülés témában nem tudok neked segíteni! Én nem is hallottam erről, hogy Pécsett lenne ilyen lehetőség. De lehet hogy csak én vagyok ennyire tudtalan :D !

További szép napot mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 

 
 

Sziasztok!

Jevi!
Köszi a köszöntést. :) Én épp most olvasok egy könyvet, amiben szó van az altatásról és ott is azt írják, amit Rambókának tanácsoltál, hogy muszáj beszoktatni és rászoktatni az önálló alvásra. Nehéz az elején, de később még nehezebb.
Tali esetén én is inkább a tavaszt javasolnám, mert legalább akkor mi nagyok le tudunk ülni egy padra. :)

Mamavica!
Örülök, hogy akkor neked ilyen szerencsésen alakult a szülések előtti időszak. Én a kórházban sokmindenkit láttam akinek szintén már egy hónappal előbb be kellett feküdnie. Gondolkodni gondolkodunk, persze, bár azért egyezik az álláspont abban, hogy várjuk meg míg Tami 1 éves lesz és akkor meglátjuk hogyan tovább. Biztos nagyon jó lehet a kicsi korkülönbség, csak engem visszavet a gondolat, hogy hova teszek egy másfél, két éves gyereket míg a kórházban vagyok (úgy értem ha hetekig), de azért vígasztal, hogy ez nem törvényszerű.

Monee!
Igen, jó a csütörtök szerintem, úgy kb. 7-ig, aztán megyünk fürizni. Az otthonszüléshez én sem nagyon tudok hozzászólni, talán dúlákkal lehetne felvenni a kapcsolatot (ha akrod adok címet), de én nem mernék belevágni, vagyis most már igencsak rizikós lenne, de az elsőnél sem volt sok választásom a faros babával, de azt hiszem ha ezek nincsenek, akkor is inkább a kórház biztonságát választottam volna. :D

Erzsó!
És a baba mozgását érzed már? Babakocsiban úgy tudom léteznek hiper-szuper könnyűek már, csak méregdrága lehet.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Timi!
Tami nagyon szép kislány! :D
Íme a képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Remélem jól éreztétek magatokat :D Gyertek máskor is!!! :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok! :D
Köszi a drukkolást!!! Minden rendben volt az ultrahangon, nagyon jó volt, láttuk, ahogyan ver a pici szíve, hallottuk is, szuper élmény volt!!! :lol:
Az apukája is nagyon büszke volt, láttam rajta!!! A doki azt mondta, hogy minden rendben (a Labossa vizsgált, mert a Varga szabin van), nagyon kedves volt. Kaptunk képet is, de a párom elkobozta...
Talán, ha ügyi vagyok sikerül feltennem, hogy bemutassam a tökit :D Feje, meg hasa biztosan van... meg persze mindene, csak 2,5 centiben még nem nagyon látszik... A doki azt mondta, hogy ez a 9. hét. JAJ, olyan boldog vagyok!
Remélem minden rendben lesz, de miért ne lenne, ugye?!
Mindenkinek olyan szép napokat, mint ma az enyém volt!!!
Reku
reku
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat! Az a helyzet, h. Gergő az első perctől a saját ágyában alszik, ebben nem ismerek pardont! :twisted: Csak a reggeli szopi után szoktunk néha egy kicsit a franciaágyban ejtőzni, de azt sem rendszeresen!
Alvás: a párom elvállalta, h. az éjszakai cirkuszokat lerendezi, h. én ki tudjam magam pihenni, mert már kissé zombisodtam. Kiderült h. nem csak a fordulás a baj, hanem valamitől rengeteget pukizik a kis Pukimanó, és míg eddig megoldotta a dolgot azzal, h. égnek tolta a popsiját és nyomott, addig most ebből borulás lesz, amiből nem tud visszafordulni. :cry: Úgyhogy nekiálltunk visszaállítani a 4 órás rendszerét, mert valószínűleg a mensi miatt lecsökkent tejtermelés miatti sűrűbb szopi okozhatta az emésztetlen laktóz miatt a puffadást. Most már újra van elég tejem (szopival nem volt gond, ő szívott volna, csak kevesebb volt 2-3 napig!), úgyhogy elegendőt be tud szlapálni ahhoz, h. 4 óra múlva éhezzen csak meg. Neki valahogy erre az idő intervallumra van beállítva az emésztése, már a kórházban is így evett.
Nekem rengeteget segített a Suttogó titkai című könyv abban, h. mihez tartsam magam, ha jót akarok a családnak! :lol:
A másik nagyon jó, a Club tv-n a Vásott Kölykök!

Netty!

Szerintem ebben a műsorban találsz jó ötleteket a rágásra szoktatáshoz, mert elég sok ilyen gyereket mutatnak be benne és meglepően hamar eredményt lehet elérni a pszichológuscsaj ötleteivel. Hétfőtől szerdáig van a Club tv-n 16 órától!

Jevi!

Engem is folyton ezzel nyaggat anyám, h. mi már 4 hónaposan sütőtököt, meg almát ettünk. :evil: De én tuti, h. nem adok neki semmit az anyatejen kívül 6 hónapos koráig!!!!!

Laura!

Én a klinikán szültem, terhesgondozásra a Vizerhez jártam, csak jót tudok róla mondani, nagyon alapos és felkészült doki. Nem tudom, h. az említett eseténél mi történhetett. :( Én végül a Kovács Kálmánnál szültem, mert a Csöppöm kinézte magának az egyetlen napot, amikor a Vizer nem volt Pécsen, de ő gondoskodott róla , h. a Kovács Kálmán tudjon rólam mindent, amit tudni kellett, be is lettem mutatva neki, pillanatok alatt be is ért!
Az ellátással kapcsolatban:
A klinikán van neonatológia (babaintenzív), ha vmi baj van, ott van a babád a szomszédban, viheted neki a lefejt tejet, a Megyeiben nincs neonatológia, onnan a gyerekklinikára viszik át a problémás babákat, így csak akkor tudsz menni, ha már a szülészetről kiengedtek. :(
A vajúdásról: a klinikán max. a folyosón sétálhatsz, semmi nincs (se bordásfal, se medence, se labda) :( , DE: én vittem a labdámat, de amikor ott voltam 5 perces fájásokkal eszembe sem jutott használni, örültem, h. feküdhetek és vártam az EDA-t! :twisted:
És még vmi: szerintem nem csak a nőgyógyász, hanem a szülésznő is sokat számít, én megfogadtam egyet és nagyon jó volt, végig velem volt, utána is majd mindennap bejött hozzánk, máig tartjuk a kapcsolatot! :D

Monee!

Én semmi pénzért nem szülnék itthon, bár végignéztem a Szülőszoba otthonszüléses részét (netről letölthető) és nagyon tetszett az egésznek a hangulata. De sajnos ma Mo.-on örülhetsz, ha ½-1 óra alatt kiér a mentő, a szülésnél meg sajnos percek is számítanak! :(
Endometriózis merült fel gyanúként nálad?

Reku!

Gratulálok!
Ez annyira jó érzés, amikor az ember először pillantja meg a kis csöppöt! Szóval kukacos??? :lol:
A megyeiben nem csinálnak videót? Én a klinikára mindig vittem a kazettámat és megvan az összes vizsgálat, ha majd nagy lesz, megmutatom neki, h. milyen is volt, amikor még bent ugrándozott és kalimpált! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Háát, nagyon durva már ez az alvás nálunk, két napja nem aludt délután, este meg zombi, hétfőn el is aludt este 8-kor, de kedden ugyanúgy 9-kor kelt, mint mindig, így tegnap sem aludt délután. Viszont este fél órát kummantott az autóban, amíg a Baumax-ba mentünk, és ez elég volt arra, hogy este megint ne aludjon el időben, de azt a hisztit! Mert hát álmos, de nem akar aludni. Kikészített engem is, Apát is, és már kicsit fárasztó, hogy ennyit szenvedünk vele! Üvölt, hogy nem akar aludni, és hozza a játékait sorra. :evil: Aztán végül beájul a cumisüvegen, de éjjel mindig felsír még most is, és akkor odafekszem mellé, és így alszunk reggelig! Ezért is vettünk olyan ágyat neki, amin ketten is elférünk, kiságy már nincs! De vajon meddig alszunk még így? 18 éves koráig?
Szóval bánom, hogy anno nem csináltam végig az "Aludj jól gyermekem" című könyvet, barátnőméknél, aki megcsinálta (3 hónap van a gyerkőceink között), egyedül elalszik a kislány, és éjjel sem cirkuszol! Csak akkor drasztikusnak véltem, de hát utólag tudom már, hogy sok igazság van abban a könyvben!
Egyébként sokan járnak hozzám hasonló cipőben, főleg elsőszülötteknél hajlamos az ember elkényeztetni a gyerekét! Hát, majd csak átlendülünk rajta!

Bocs, hogy ilyen sok voltam, de tényleg kiborultam, a tegnap este után!

Akkor legyen tavaszzal a tali, de akkor már mindenképp! :)

Reku, Erzsó!
Örülök, hogy minden OK!

Viki, Hódocska!
Jó kis tali lehetett, Petike milyen komoly nagyfiú Tami mellett! Taminak meg olyan kis bájos pofija van!

Rambóka!
Milyen profi vagy, ahhoz képest, hogy első baba! :wink:
Én is annyi mindent elolvastam, aztán jól a fejemre nőtt a kiscsaj! :P
Apával sokszor mondjuk is, milyen kis diktátorunk van, az ember ki se nézné belőle!

Szép napot mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szia Évi!

Hát nem tudom, később mi lesz, mert már kiütközött az egyénisége: Egy kis akaratos hisztizsák!!!! :twisted:
Azt szoktuk mondani, h. inkább Izsáknak kellett volna elnevezni! (HisztIzsák :lol: )
Iszonyat hisztiket tud levágni.
Már pár hetesen keményen nyomta az esti elalvásoknál a műsort. De hamar rájöttünk, h. 3 egymást követő hisztiroham után egyik pillanatról a másikra beájul és már alszik is. Később ez annyit változott, h. 7-8 perc folyamatos műsor kellett ahhoz, h. bealudjon. Persze csak akkor, ha a hülye szülei elkövették azt a fatális hibát, h. nem észlelték időben a fáradtság jeleit, szemdörzsölés, ásítás, nyüglődés.
A hisztirohamain ma már csak röhögünk. Bár eleinte elég nehéz volt a páromat ledumálni arról, h. felkapdossa, idővel neki is rá kellett jönnie, h. nem fáj semmije a dednek, csak éppen nem tud magától elaludni és azt szeretné, ha vki folyamatosan hurcolászná!
A kis csirkefogó nagyon rutinosan csinálja: lenyom egy adag hisztit, visít, sikoltozik, vörös a feje, utána meg kiles a szemhéja alól, h. mi a reakciónk v. este a sötétben elhallgat egy kicsit, és ha senki nem menti meg az életét, akkor folytatja tovább, de max 10 percen belül alszik.
Ha az ember felveszi, akkor átmenetileg béke van és nyugalom. De próbáld csak meg lerakni, a műsor nem ott folytatódik, ahol abbahagyta, hanem a 0-ról indul újra!!!!! :twisted: Volt párszor az elején, h. ezt néhányszor eljátszottuk. Nem szabad!
Persze az más amikor vmi baja van, fáj a pocija, lázas, v. csak bújós kedve van, olyankor dédelgetem. De olyankor teljesen máshogy sír! Nekem ebben segített az a könyv, h. felismerjem a kettő közti különbséget!
Sajnos rám ütött a gyerek, én voltam ilyen kiskoromban, anyuék 1 éves koromig felváltva ügyeltek mellettem éjjel, mert egyáltalán nem voltam hajlandó aludni! Ezért is készültem fel előre a dologra, vhogy éreztem, h. nem a párom nyugodt természetét fogja örökölni! :lol:
Azt viszont még nem tudom, h. a későbbi hisztiket hogy fogom letörni (lásd: öltöztetés elleni tiltakozás, bevásárlás közbeni cirkusz,), mert már most tudom, h. a kicsi Csöppöm a felső C-t közelítő üveghangon fog visítani minden olyan esetben, amikor a személyes szabadságában korlátozás éri (lásd: Akkor sem veszek neked toronyórát lánccal! :lol: ), és a földhöz fogja magát verdesni.
Azon röhögtünk, h. már pár hetesen is ütötte a vállamat a csöpp kis öklével a két cici közti böfiztetésnél kialakuló hiszti során, h. márpediglen ne raboljuk az időt ilyen hülyeségekkel, amikor ő rögtön éhenhal!!!!! :lol: :lol: :lol: (de muszáj volt, mert különben meg fájt a pocija!)
Szóval az elején kicsit keménynek kell lenni, mint a fagyott kutyaláb, de később megtérül a dolog! :lol:
Szerintem még nálatok sem késő elkezdeni, hiszen tényleg nem alhatsz vele 18 éves koráig!
Arra nem gondoltál, h. veszel neki egy saját gyerekméretű ágyat és elmondod neki, h. a nagylányok már a saját ágyukban alszanak, mert az anyu miatt az álommanók nem mernek odajönni és hercegnővé változtatni éjszakára? :wink: Bár lehet, h. ő még ehhez kicsi! :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Elnézést hogy is ismeretlenül zavarok. Szeretném megtudni, szült-e valaki közületek Panka Tibornál az édesanyák útján?

Kép
ancsa34
 
 


Sziasztok!

Viki!
Köszi a képeket (e-mailben is átjött pár). Igen jól éreztük magunkat, megyünk máskor is. :wink:

Reku!
Hát persze, hogy minden rendben lesz! :D Most már igazán pár hét és túl leszel a kezdeti "bizonytalanon" utána meg már lehet örülni a gömbölyödő pocaknak, a ficergő babának! :D

Jevi!
Alvás :cry: . Hát gondolom már nehéz lehet betörni Violkát. :oops: Azért biztos vannak időnként nyugisabb esték éjszakák is. :)

Rambóka!
Nekem is úgy tűnik határozott elképzeléseid vannak, hajrá hogy meg is tudd őket valósítani. A dackorszakról azt tartják, elkerülhetetlen, de talán ha az ember már elejétől fogva ilyen hajthatalan lehet észre sem veszitek. Engem meg kezdetektől rugdos Tami. Pelenkázáskor pont szívmagasságban néha úgy belém rúg. :shock: Persze ez még biztos nem szándékos agresszió, de szerintem minden szülőnél eljön a pont, mikor a gyereke megpróbálja megütni egyszer-kétszer.

Ancsa!
Én nem tudok neked segíteni, a megyeiben szültem.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Reku!

Persze,hogy minden rendben lesz! :lol: Én nagyon vártam,hogy elmúljon a kritikus 12 hét, és utána már nagyon élveztem a terhességet. Kolléganőm is pont 9 hetes terhes, nagyon boldog, főleg mert az orvosok szerint csoda,hogy összejött a baba a sok nőgyógyászati nyavalyája miatt.

Jevi!

Sajnállak,hogy ennyire nem alszik Vioka. :cry: Mi is most próbálunk valamit kitalálni, mert Zsófi is pár napja nem hajlandó napközben aludni. Látszik,hogy tök fáradt, már pirosak a szemei, mégsem alszik a kiságyban, hanem forgolódik, négykézláb hintázik meg ilyenek. Én most már eljutottam oda,hogy hagyom kicsit sírni. Volt ,hogy sikerrel jártam és elaludt, de volt,hogy nem. Eddig nálunk ilyen nem volt, mert mindig amikor már dörzsölgette a szemeit, betettem az ágyba, és pár perc múlva már aludt is. Nem értem most miért csinálja ezt.

Ancsa!

Én is a Megyeiben szültem,így nem tudok segíteni.

Sziasztok:Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!

Timi!

Utána már láttam én is, hogy átmentek, csak az elsőt dobta vissza :wink:

Jevi!

Sajnálom, hogy Violka ennyire nehezen alszik, azt hiszem Petivel is így járok majd, ha már nem lesz a cici :oops:

Ancsa!

Én! Én a Klinikán szültem, és még a Panka Tibornál is! :) Kérdezz nyugodtan, ha kíváncsi vagy valamire! :) Elsődlegesen: szerintem jó választás, nagyon rendes doki, és kb. 10 perc alatt bbeért, mikor kellett, hajnali 4-kor! :):):)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Hello Lányok! :D

Viki, Timi!!!
Tami és Peti tüneményesek a képeken, mindkét csöppség gyönyörű! :lol: Büszkék lehettek rájuk!

Reku!!
Annyira irigyellek!! Én imádtam kismama lenni, legszívesebben szülnék még legalább 2 gyereket! :wink: Remélem nagyon szép terhességed lesz! Az első 12 hét után tényleg már a legszebb rész következik! Végül melyik doki mellett döntöttél? Bocsi, ha már esetleg írtad és nem vettem észre!

Na, eddig én itt dicsekedtem, hogy milyen jó kicsi fiam van, hát mostanában alaposan rácáfol erre. Szerintem jön a fogacskánk, mert szétrág arany szivem mindent, és néha felsikít, ebből gondolom, hogy érzékeny az ínye. A nagyoknak ennyi idősen már volt foga. Mellesleg azt sem tudom elképzelni sem, honnan van egy ilyen pici embernek ennyi nyála! :shock: :P :shock:

Hát lányok kövezzetek meg, de én nem vagyok egy szigorú anya! A könyvekben olvasottak persze sokszor jól jönnek, de az én gyerekemet és az igényeit én ismerem a legjobban. Én Ádámot is felveszem ha sír, ahogy a testvéreivel is ezt tettem. A következetesség nálam is vezérelv, de ésszerű határokon belül. A nagyok sem nőttek a fejemre attól, hogy pici korukban igenis ugrottam minden nyekkenésre. Szerintem elég jól nevelt és jól szocializált gyerekek. Túl gyorsan megnőnek és az ember már hiába akarná babusgatni őket, nem hagyják!! Az átvirrasztott éjszakák most húzósnak tűnnek, de emléküket megszépíti az idő! Nem akarom osztani az észt, de ez a tapasztalatom. A legnagyobb fiam már abszolut kiskamaszos allűröket produkál! Hát.... Lehet, hogy inkább még virrasztanék vele inkább!!! :roll:
Szóval lányok kitartás! Remélem senkit nem bántottam meg a véleményemmel, ez nagyon távol állt a szándékomtól! Szeresük nagyon ezket a tüneményes kismanókat, szerintem ez a legfontosabb!!
Szép estét Nektek!

Évi
Kép
Kép
Kép
mamavica
 
 


Bocs a helyesírási hibákért! Tudom, hogy a "szeressük" két s-sel íródik és egy szó használata egy mondaton belül egyszer kívánatos, csak Ádi itt ugrándozik a kezemben és kicsit szétzilálta a hsz-omat!!!
Bocs!

Évi
Kép
Kép
Kép
mamavica
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan jöttem.

Köszönöm a véleményeteket az otthonszüléssel kapcsolatban!

Sajnos az a helyzet, hogy az ultrahangon nem sok jót állapítottak meg. Nem tudom hogy az orvos véleménye nélkül ki lehet-e jelenteni biztosan, de az ultrahang egyértelmű PCOt állapított meg.
Ha nem feküdtem volna az uh.n biztos leestem volna az ágyról amikor mondta a doki. :(

Réku!

Gratulálok! Vigyázz nagyon magadra!

Asszem előkeresem a hozzászólásod amiben leírtad hogy nektek hogy sikerült.

Egyet kérlek ossz meg velem, mert ez nagyon fontos most nekünk (még 2 hét múlva lesz csak a vérvétel és utána megyek csak vissza az orvoshoz), Te biztosan jobban képben vagy mint én. Szóval: van-e a PCOnak a babára kifejtett hatása? Úgy értem ha sikerülne teherbe esni spontán, akkor van-e esély rá hogy a baba beteg lesz a PCO miatt? Nem olvastam még sehol ilyesmiről, de jó lenne tudni.

Köszönöm!

Puszi mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Mamavica!
Természetesen nem sértettél meg senkit, jó hogy leírtad a véleményedet, amellyel én is egyetértek. Violka egyébként nagyon kis bújós kislány és imádom is babusgatni, DE amikor még éjjel 11 után is viribül és játszani akar, akkor az már kicsit sok szerintem, és olyankor hagyom hisztizni, csak nála ez is extra hosszúságú néha. Mert az már neki is szenvedés, hiszen nagyon fáradt!
Nem arról van szó, hogy éjszaka fel kell kelni hozzá, ez természetes, hiszen még pici, de úgy érzem könnyebben kellene elaludnia, mert később is alvászavarai lehetnek! És ebben értek egyet a könyvben leírtakkal, hogy az a fontos, hogy egyedül aludjon el, nem szabad ringatni, hiszen akkor éjjel, ha felébred, és nem vagy mellette, megijed, és követel, ami természetes (hisz így aludt el), míg ha egyedül alszik el, lehet, akkor is felébred éjjel, meg kell vigasztalni, de nem kell melléfeküdnöd, vele aludnod, és ez szerintem nagy különbség!

Rambóka!
Köszi, majd megpróbálom, jó ötlet, már meséltem neki az álommanókról, de nem nagyon hatotta meg, de nem adom fel!

Monee!
Sajnálom, hogy nem volt kedvező az UH! :(

Üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Most kaptam egy sokkoló hírt!
Meghalt Werling doktor akinél a lányom született!
Igaz a második babánál eljöttem tőle, de nem a szakmai tudása miatt!
Olyan felfoghatatlan az egész.........
Bocsi hogy ilyen témával inditok, de a kis Violka is nála született!

Jevi!
Az alvás nálunk is katasztrófa. Éjjel nem akar a saját ágyában aludni.
Sajnos már nem férünk el a 200×220-as ágyon :oops: . Rendszerint apa kuporodik az egyik sarokba én a másikba, Adél meg középen keresztben :evil: . reggelre aztán mindig olyan kipihentek vagyunk, hogy örülünk hogy élünk!

Nagyon elvagyok keseredve a szobatisztaság miatt!
Adél tavasz óta szobatiszta volt nappalra és október óta éjjelre sem kell pelus.
Viszont kb.2 hete mindennap bekakil. Szól hogy kakilni kell, de addigra már bent van a gatyában!
Már arra gondoltam hogy valami pszihés oka van. De MI????
Nem verjük, nem terrorizáljuk!
Lehet hogy az ovitól fél?
Pedig úgy beszél róla mintha nagyon várná.
Na szóval tanácstalan vagyok!

Monee!
Sajnálom, hogy rossz híreket kaptál!
Megy a drukk hogy minden rendben legyen!

Annyi mindent szerettem volna még írni, de a terhesség előre haladtával az eszem is elmegy :roll: !
Majd ha eszembe jut akkor jövök!

Szép estét mindenkinek!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Viki, Timi!
Gyerköcök csodálatosak!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Erzsó!

Nem tévedsz? Kedden még találkoztam vele a Plázában!!! Én most is hozzá járok még... ha itt vagy még, kérlek írj, leesett az állam.... :?: :?: :?:

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Monee!

Sajnálom, hogy nem jó eredménnyel végződött az Uh. :( De fel a fejjel, ne keseredj el, még olyan fiatal vagy, hidd el, lesz Neked is egy (vagy több) csodálatos Babád! :) Mi szorítunk érte nagyon! :)

Erzsó!

Sajnálom, hogy Adél újra bekakil. Ha gondolod megkérdezem anyukámat, hogy mitől lehet ez (ő óvónő) hátha tényleg lehet az ovitól is. Remélem hamar megoldódik és tényleg csak egy kis félelem az oka!
Egy ágyban alvás: mi már odáig jutottunk, hogy apa átköltözött a gyerekszobába éjszakára és a Petivel alszom a franciaágyon :oops:

Werling dokit sajnálom, habár személyesen nem volt hozzá szerencsém, de hallani általában jókat hallottam róla!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Majd mindjárt visszaolvasok, csak teszek fel két képet a ma esti füriről, Tamara már kapaszkodik a kád szélébe, mint a csuda. :P
Kép Kép

Kép
hódocska
 
 


Viki :D

Jaj de jó! Nekem is nagyon szimpatikus. Igazából arra lennék kíváncsi, mennyi pénzt adtatok neki. Lassan közeledik az időm, ezért rákérdeztem, és azt válaszolta hogy ránk bízza. Ez a legrosszabb, mert nem akarok nagyon mellé lőni.
Egyébként hány fős szobában voltál, és meddig kellett bent maradni?Fájdalomcsillapítás volt?

Kép
ancsa34
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlül írok, régen én is irogattam ide, de sajna elmaradoztam.
Ma szólt a védőnőm, de már látom ti is tudjátok, hogy Werling doktor meghalt, én is nála szültem volna, és most teljesen kétségbe vagyok esve. Már kisírtam a szemem, nagyon sajnálom őt és a családját, nagyon kedves doki volt, és most fogalmam sincs hogyan tovább. 10 éve hozzá jártam, a 3 éves kislányomat is nála szültem, és most 28 hetes kismama vagyok. Szóval nem is ismerek nagyon más dokikat, és szeretnék tőletek tanácsot kérni, kit ajánlanátok. Nem ragaszkodom a klinikához, bár a Megyeit nem ismerem.

Köszi előre is.

Betta
betta
Nagykozár
 
 


Sziasztok!

Évi!

Sajnos nem tévedek!
Tegnap délután írta az egyik barátnőm aki pár hónapja szült nála.
Aztán 10percre rá hívott anyósom, hogy hallottam mi történt?
Nekik a Magyarhertelendi háziorvos mondta.
Állítólag a szívével volt valami.
Na szóval tényleg felfoghatatlan!!!!

Betta!
Üdv. köztünk!
Gyere gyakrabban!
Elhiszem, hogy kétségbe vagy esve. De talán még tudsz jó orvost találni!
Ha viszzaolvasol pár oldalt akkor tudod hogy melyikünk kit tudna neked ajánlani :wink: !
Én is 3 éve szültem Werling doktornál.
Kislányod pontosan mikor született? Lehet hogy találkoztunk :lol: !

Viki!

Ha megkérdeznéd anyukádat nagyon hálás lennék!
Alvás: Tegnap már én is átköltöztem a gyerekszobába, igaz Adéllal együtt!
Napközben én még csak csak elvagyok, de apának nem árt kipihenni magát!

Most mennem kell mert felébredt Mancikánk!

Sziasztok
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!


Werling doktorról sokat hallottam már én is, már személyesen nem ismertem. Sajnálom,hogy nincs többé. Mi történt, hogy ilyen hirtelen halt meg?


Monee!

Sajnálom,hogy nem jó hírt kaptál Uh-n. :lol: Borsay mit mondott, mit javasol?
Ismerek egy természetgyógyászt, aki tényleg nagyon sokat segíthet. Ha gondolod, megadom az elérhetőségét.

Timi!

Nagyon ügyesen kapaszkodik Tami! :lol: Ti még a szobában fürdettek?


Viki!

Petivel alvás franciaágyon :cry: Sír,hogyha megpróbáljátok a saját ágyacskájában lefektetni? Régebben sem aludt a saját ágyában?

Betta!

Üdv. nálunk! Gratulálok a kismamaságodhoz! :lol: Én a Megyeiben szültem Borsay Péter-nél, akit nagyon tudok neked ajánlani. Hétfőn az uh-t ő végzi a kórházban, szerdánként van magánrendelése. ÉN a Megyeivel összeségében megvoltam elégedve, ha lesz második baba, azt is tutira ott fogom szülni!

Sziasztok:Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Anyu azt mondja, hogy ha már teljesen szobatiszta volt, és nem volt vele gond ezen a téren, akkor tuti, hogy valami pszichés dolog áll a háttérben. Lehet az óvoda is, az anyától való elválás miatt, vagy esetleg, ha beszéltek többet a kistesóról, akár már most féltékenység is! Azt tanávcsolja, hogy nem kell megszidni, vagy ilyesmi, szépen el kell neki, magyarázni, hogy ő már okos nagylány, aki már tudta ezt, és anya mindig szeretni fogja őt, és az óvodában meg nagyon sok új dolgot fog tanulni és sok-sok barátja lesz, és anya, meg apa mindig itt lesz neki, amikor hazajön. (pelust viszont ne adjál rá már soha többé, mert vissza fog fejlődni--de gondolom, amúgy sem tetted volna :wink: )

Andi!

De, régebben aludt a helyén is, de csak a hajnali ébredésig, majd egyre korábban ébredt, és végül már ott ismaradt mellettem :) Ez van, annyira nem zavar, de tudom, nem is jó dolog :(

Timi!

Tami nagyon ügyin kapaszkodik!

Ancsa!

Írok pü-t!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Andi!
Igen, mi még a szobában fürdetünk, de Tamás már nagyon várja, hogy ne kelljen cipelnie a vizet. :lol:

Mamavica!
Szerintem sem sértettél meg senkit és valóban olyan hamar felnőnek ezek a babók! :cry: Most kell szeretni őket. Meg hát én személy szerint bízom is a tapasztalataidban, biztos jól csináltál mindent, mert Andris és Bence is csodás gyerekek. :P

Erzsó!
Sajnálom ami a dokiddal történt. :cry: Meg Adél bekakilását is. Ha jól emlékszem Kriszi írt hasonló "visszaesésről" ovi előtt pár héttel.

Viki!
Na, ezt sem tudtam, hogy az anyukád óvónő! :) Petike alvása. :cry: Akkor most nem kell átslattyogni a szopi miatt.

Szeretném a véleményeteket kérni a fluoridpótlással kapcsolatban. Ma volt a védőnő és ő javasolta, de azért hozzátette, hogy vannak fogorvosok akik nem tartják szükségesnek, sőt ellenzik. Nagy gyerekes anyukák (mamavica :wink: ) mik a tapasztalatok, ha esetleg adtatok/nem adtatok?

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Hódocska!

A fluoridpótlás kérdése nagyon egyszerű: Megkérdezed a vízműtől v. az ÁNTSZ-től h. mennyi a ti környéketeken a csapvíz fluortartalma. Ha 0,75mg/l felett van. akkor nemcsak felesleges, de bizonyos szempontból káros is a fluoridpótlás, mert a szisztémásan bevitt (lenyelt és bélből felszívódó) fluorid ún fluorózist okoz, ami sárgásan v. szürkésen elszíneződő, esetenként törékeny fogzománcot eredményez. Nagyon sok szülő hozza a 6-10 éves gyereket, h. csináljunk valamit a fogaival, mert csúnyák, de sajnos ilyenkor már nincs mit tenni! :cry:
Sokkal célszerűbb lokálisan fluoridálni az áttörésben lévő fogakat (fluoridos gyerekfogkrém, Elmex zselé használata).
De majd csak akkortól, ha már tud köpni!!!!
Az sem árt, ha már 3-4 éves korban elviszed fogorvoshoz (persze előzetes egyeztetés után, mert a fogorvosok egy része nem alkalmas gyerekek kezelésére :( ), mert ált. ilyenkor még nincs komolyabb probléma a fogacskákkal és nem történik semmi fájdalmas dolog, csak liftezés és játék. Később a fogorvos leecsetelheti fluoridos folyadékkal a fogacskákat, óvatosan kipolírozhatja és innen már ált. sima út vezet a könnyen kezelhető kis pácienshez! :D Ez mindenkinek sokkal jobb, mintha akkor vinnéd először, amikor már baj van!!!!!
Aztán, ha már áttörtek a maradó fogak, akkor célszerű ún. barázdazárást kérni, ez fúrás nélkül készül, egy folyékonyabb tömőanyaggal lezárják a rágófelszíni barázdarendszert, h. megakadályozzák a kajamaradékok bennemaradását, ezzel megelőzhető a rágófelszíni szuvasodások kialakulása.
Meg persze félévente nem árt egy kontroll! :D
Ja! És azt a hülyeséget, h. a tejfogakat nem kell betömni, felejtd el, ez a legkárosabb közhiedelem! :evil: Igenis be kell tömni, minél hamarabb, annál jobb, ha nem nagy a luk (félévenkénti kontroll jelentősége!!!! Te ugyanis csak akkor fogod észrevenni, ha már nagy a luk v. ha már fáj neki és szól!!! :cry: ), akkor még szurit sem kell adni, ugyanis a tejfogak többnyire kevésbé érzékenyek!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hódocska!

A kis vizimanótok még nem pocsol ki fél liter vizet fürdésnél?
Mi lassan áttérünk a nagykádra, mert a kiskáddal úszik a szoba a Békánk körül! :lol:
Meg egyébként is kezdjük a szoktatást a babaúszáshoz.
De csak apával tud fürödni, mert ha én ülök be vele a kádba, akkor állandóan cici után cuppog! :lol:
Kapott karácsonyra vizijátékokat, már kezd érdeklődni irántuk:
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Timi!

Én is találtam egy cikket a neten a fluoridtabletta szedéséről. A cikk lényegében ua-ról szól, mint amit Rambóka is leírt, de azért bemásolom:
Mielőtt a szülő eldönti, hogy szedessen-e gyermekével fluor tablettát, meg kell becsülnie, hogy vajon van-e gyermekének fogszuvasodási hajlama. Ilyen kisgyermekkorban ezt úgy döntjük el, hogy a szülők a saját fogazatukat vegyék kiinduló alapnak. Ha rendezett a fogazatuk (néhány tömés, legfeljebb 1-2 foghiány), akkor azt javaslom, várjanak még a fluor tabletta szedésével. Ha viszont a szülőknek erős szuvasodási hajlamuk volt serdülőkorban vagy még van most is, akkor javaslom a tabletta szedését. Magyarországon kétféle van forgalomban: Dentocar (magyar) vagy a Zymafluor (svájci). Mindkettő egyformán alkalmas a fogszuvasodás megelőzésére. A dózist az dönti el, hogy lakóhelyükön mekkora az ivóvíz fluortartalma. Ezt a helyileg illetékes ÁNTSZ-nél meg tudják mondani. A tapasztalatok szerint azokon a területeken nagyon jó a lakosság fogazata, ahol az ivóvíz fluortartalma 0.8 - 1.2 mg/liter között van. Ha ez az érték jelentősen alacsonyabb, akkor erősen megfontolandó a flluortabletta szedése.

Nálunk már kb. 1hónapja nagykádba fürdik a kisasszony, egyrészt mert már férjem is unta folyton becipelni a vizzel teli kádat, másrészt meg mert Zsófi hihetetlen mennyiségű vizet volt képes kifröcskölni. :lol:

Rambóka!

A fürdetés nálunk is Apával együtt van. Mindketten nagyon imádják! :lol:

Sziasztok:Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok!

Megint egy gyors bekukk!

Réku!

Nagyon bocsi, teljesen tapintatlan volt a kérdésem! Remélem nem bántottalak meg vele.
Nem gondoltam arra mikor írtam hirtelenjében hogy egy várandósnak nem biztos hogy ez a legjobb kérdés amit fel lehet tenni. Sajnálom!


Szép hétvégét!

Mi megyünk az Esküvő Kiállításra. :)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Erzsó!
Igen, sajnos már én is máshonnan is hallottam, egyszerűen hihetetlen, még olyan fiatal volt!

Betta!
Most én is új orvost keresek, bár nekem nem annyira akut, majd jövőre tervezünk kistesót, de addig is rákszűrés, gyógyszerfelírás, szóval én is keresek valakit. Feljebb Viki írta a dr. Pankát, szerintem én őt próbálom meg, bár a Megyein is gondolkodom, ott val.leg a dr. Borsayt kereném meg a fent leírtak alapján.

Fluoridpótlás: most azért meginogtam, én minden nap adtam idáig neki, mert nekem így mondták, és már fogat is mosunk egy ideje, lehet hogy ez így sok? De akkor a mi dokinénink, védőnőnk, miért így mondta? :shock: :shock: :shock:

Most mennem kell, mert Viola ma sem aludt, és már tiszta zizi!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Még valami Andi cikkjéhez: Nekem nagyon jó fogaim vannak, a Páromnak viszont nagyon rosszak: akkor most mi a teendő?

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szép estét csajok!!
:D

Timi!!

Fogacskákról: Mi a gyerekorvosunk tanácsára anno Zymafluort szedtünk addig, amíg nem tudtak rendesen önállóan fogkrémmel fogat mosni. Tényleg a köpés megtanulása a mérföldkő. Utána már nem szedtük a bogyót, maradt a fogmosás, de azt minden kaja után bevasalom!!!
A barázdazárás nagyon jó dolog, én mindkét fiamnak megcsináltattam! :lol: A mi fogorvosunk nagyon jó fej, ő az iskolafogász is, nagyon érti a srácok nyelvét. Mi röhögve megyünk a Zoli bá-hoz, mert "tuti arc", a fiam szerint! :lol:
Szerencsére egyenlőre nincs is gond a fogakkal!

Sziasztok!

Évi
Kép
Kép
Kép
mamavica
 
 


Sziasztok!
Monee!
Nem bántottál meg egyáltalán! Nem ezért tűntem el erre a néhány napra, hanem mert nem éreztem(zem) túl fényesen magam a napokban. Kicsit fáraszt a munka, a gyomrom meg többet rendetlenkedik mostanában. A munkahelyen érdekes dolgok mennek... Tanárként dolgozom és nem a gyerekekkel van a gond... A kollégák (főleg egy hölgy) kissé kiszúrnak velem. (pedig van két gyereke, de éppen magánéleti válságban van a férjével, ezért tüskéket növesztett) Sőt mi több, februártól tovább kell tanulnom, hogy ha majd visszamegyek, taníthassak. Az eredeti szakomból már alig maradtak óráim (németes vagyok), és szakmát (idegenforgalom) kell főleg tanítanom, ehhez kell még egy újabb diploma. Szerencsére nagyobb részben finanszírozza a suli, de nem tudom, hogyan fogok nagy pocakkal Pestre járni konzultációkra és a későbbiekre még gondolni sem merek. Majd azért lesz valahogy. Csak most épp nem az idegeskedésre van szükségem.
A kérdésedre: A PCOs a teherbeesést nehezíti meg, mert a ciklus (ha van) rendszertelen és többnyire peteérés nélküli. Sajnos kísérő tünet a korai vetélés is, de ha megmarad a baba (a pco miatt) nem valószínű a károsodás. Kísérője lehet a terhességi diabetes is, ami hatással lehet a babára, de odafigyeléssel nem lehet ez sem óriási gond.
Én ennyit tudok, de nem vagyok szakértő. Arról, hogy nekem hogyan sikerült, szívesen beszámolok még részletesebben, ha érdekel, és ha gondolod, megadom a háziorvosom elérhetőségét is, van homeopátiás rendelése is a körzetin kívül. Egy próbát talán megér.
Minden jót!
Reku
reku
 
 


Reku!

Engem is érdekelne a háziorvosod elérhetősége!
Meg persze természetesen az is h. hogy sikerült teherbeesned!!!! :D
Van a honlapon alternatív megközelítés is, ezért szívesen felvenném a dokiddal a kapcsolatot!

Sajnos az odafigyelés néha kevés a terhességi diabétesz megelőzéséhez! :( A netes PCO-s társaságból ketten is eljutottak ebbe az állapotba! Pedig ha végre törzskönyveznék a metformint PCO-ra, és ennek következtében a dokik nem állítanák le a 12. héten a szedését, akkor ez a probléma sem létezne! A metformin egyébként csökkenti a koraterhességi vetélés esélyét is!

Voltak korábban inzulinrezisztenciára utaló panaszaid?
- kézremegéssel gyengeséggel járó rosszullétek éhezést v. éppen kajálást követő 1 óra múlva
- hastáji elhízás
- csokizabálási rohamok
- "nem eszem, mégis hízok", "képtelen vagyok lefogyni" tünetek
- 4,2 körüli éhomi vércukor

Ne hagyd magad idegesíteni!
Én 3 vizsgát csináltam meg terhesen és érdekes módon nem izgattam magam különösebben miatta, pedig nagy vizsgadrukkos vagyok! Ha elmúlik az első trimeszteri bizonytalanság és már el mered hinni, h. veled is megtörtént a csoda, akkor előbb-utóbb olyan végtelen nyugalom fog megszállni, h. el sem hiszed! Egészen a 38. hétig tart! :wink: :lol:

Meg Micimackó is megaszonta: Olyan még nem volt, h. valahogy ne lett volna! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Én nem akartalak téged idegesíteni a komplikációkkal, de ezek szerint tisztában vagy vele!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Szerinted nem gond, hogy eddig adtam a Zymafluor-t is, meg egy ideje mosunk már fogat este, persze le is nyel belőle, most kezd köpni!
Mától akkor már nem adom neki! remélem, még nem lesz gond vele...
Te egyébként fogorvos vagy?

Reku!
Ne hagyd magad felidegesíteni, a baba a legfontosabb!

Üdv:Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat a fluoridpótlással kapcsolatban, akkor ahogy látom itt is többféle vélemény van. Megkérdezem majd az ÁNTSZ-t, a gyerekorvost és a fogorvost, aztán kitaláljuk mi lesz. :)

Reku!

Kitartást kívánok amunkához és a tanuláshoz is, én személy szerint megértem, hogy kicsit már sok ennyi dolog, mert én ha valamibe belekezdek vagy csinálom, akkor szeretem "maximálisan" és én pl. nem vagyok egy "vedd lazán" típus. De neked nagyon szorítok, hogy a bébike is rendben legyen, meg a vizsgák is. :)

Nálunk a fülbevaló-projekt megbukott. Már többször ki-be vettük-tettük a fülit, a régit, az újat, az eredmény mindig sírás és piros fülcsi. Most úgy döntöttünk, hogy ennyit meg nem ér, a lyukacska is már szinte teljesen benőtt (csak azért látszik), majd ha nagyobb lesz kitaláljuk mi legyen.

Még egy olyan kérdésem van, hogy anno vettünk egy Pierre Cardin kengurut, kétszer mentem át vele a szomszéd lépcsőházas boltba, mert végül mindenhová eljutottunk babakocsival. Érdekel valakit? Ha nem, akkor megpróbálom meghirdetni.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bekukkantok amíg a Máté alszik. Hétvégén tartottunk a Máténak "előszülinapot". A torta nem igazán érdekelte, kicsit piszkálgatta, de nem igazán akarta megkóstolni. Biztos jobb lett volna, ha valami növényi tejszínhab lehetett volna a tetején, de sajnos be kellett érje ét-tortabevonóval illetve porcukor csillaggal. A piskóta tölteléke finom volt, őszibarackos puding, bár ez is finomabb tejjel, mint vízzel, de azért tényleg finom volt.
Hétvégén megyünk a szüleimhez Fehérvárra, ott is lesz születésnapi "party" neki a család másik felével. Oda is rendeltünk neki tortát, Fehérváron van egy cukrászda, ahol allergiásoknak is csinálnak süteményeket. :) Kíváncsi vagyok ott mi alkotnak tej nélkül nekünk.

Köszönöm a rágás-tanításhoz az ötleteket, bár a kezébe már adtam sok mindent, hogy rágja: babapiskóta, kenyérhéj, kenyér sarka, próbáltuk a banánt, alma darabot is, de a gyümölcsöktől extrán fuldoklott, a kenyeret elmajszolta valamennyire, de elég lusta, hogy normálisan rágja. :) Remélem azért később belejön.
Jövő héten megyünk tanácsadásra, ott majd rákérdezek a nyelőcső szűkületre, bár szerintem tényleg inkább csak lusta. Ma már a bébikajáját sem turmixoltam meg teljesen, és már nem is fuldoklott tőle, úgy látszik itt is a nagyon fokozatos hozzászoktatást kell alkalmaznom. :) (Az alvástanításnál is ezt a módszert próbálom használni, több-kevesebb sikerrel. :oops: )

Mindenkinek szép napot!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Reku!

Azért próbálj meg minél többet pihenni, bár tudom,hogy mondani könnyű.
Engem nagyon megviselt a pocakosan való utazgatás. Június elején még én is bőszen jártam Fehérvárra suliügyben, aztán júliusban már szültem! A sulit, ha úgy adódik nem tudod halasztani?
Tényleg meddig tervezel dolgozni?

Timi!

Akkor látom végképp feladtátok a fülbevalós ügyet. :cry: Ennyit tényleg nem ér,hogy Tami nyűglődjön emiatt.
Amióta mondtad, én is ám folyton lesem Zsófi fülét, de hál'istennek eddig nem láttam semmit.

Netty!

Tegyél ám majd fel szülcsinapos-party képeket! Máténak előre is boldog szülinapot!

Sziasztok:Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok, bocsi, hogy kicsit betolakodok ide, csak pár hozzászólás doki ügyben:
Réku: most nem vagyok képben, sikerült dokit választani? Én a Borsay dokihoz járok, és a vonalzómon látható, hogy szinte csak napjaink vannak vissza. Én is nagyon tudom őt ajánlani, mint ember végtelen szimpi, és nyugalmat sugároz, ami engem is megnyugtat. Mivel az én dokim nem vállalt szüléseket (elsősorban kutatóorvos), így kerültm először Koppán dokihoz, akinél valószínű egy rémes napot fogtunk ki, és én azt mondtam, hogy bárkinél, de nála nemfogok szülni! szó szerint közölte a játékszabályokat...an mend1, ezt most nemakarom részletezni, mert mások meg nagyon dícsérik. Szóval utána kerültem Borsay dokihoz, és valóban nagoyn rendi ember, remélem februárban is ez lesz a véleményem róla! Még annyit, hogy nagyon nagy lsez a baba, első baby nálunk is, és mivel csak 9 hónapja ismerem a dokit, mi fogadtunk egy szülésznőt is, aki szintén egy tündér, és így pláne nyugodt vagyok, hgog csak jó kezekben leszünk! Őt fogjuk értesíteni első körben, ha indulunk!
Na csak ennyit, további jó babázást és babavárást!
Vendég
 


Szia Szilvi!

Írtam pü-t.


Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok,
már megint nem voltam pár napig, úgyhogy sok kérdésre kell válaszolnom:
A háziorvosom Dr Rauth Johanna, belgyógyász, homeopata. Magánrendelése van a Wellness Villában (Pécs, Nagyszkókói u. 4.)
Rendel: szerda 14,30-16,30 óráig. Jelentkezés:06-70-383-10-98. NEm tudom, hogy mennyibe kerül itt, mert én a körzeti rendelésre járok hozzá, de talán egy próbát megér. Nekem 4 hónapig a folliculinum-cimicifuga kúrát csináltuk, ezzel rakta rendbe a ciklusom, majd más higításban kaptam folliculinum-luteinum kúrát. Én személy szerint nagyon hiszek (főleg most) a homeopátiában, de aki nem ismeri, arra figyeljen, hogy a bogyók beszedése előtt-után fél órával nem szabad semmit enni v inni illetve nem szabad semmiféle mentolos dolgot (fogkrém, rágó, cukorka) használni. Ennyi kellemetlenséget szerintem ki lehet bírni a cél érdekében.

A tanulással kapcsolatban: valahogy biztosan kibírom, majd nem lesz "vörös diplomám", de a 3.-nál szerintem nem is a jegyek számítanak már... Bár nem nagyon vagyok oda érte, de hogy legyen később is munkám, bevállalom. Halasztani majd nem biztos, hogy tudok, mert csak megfelelő létszám esetén indul ez a szak, ha jövő félévben nem lesznek elegen, nem lenne kivel folytatnom, úgyhogy buknám a dolgot. De majd csak lesz valahogy, úgy még nem volt, hogy ne lett volna... :)

Hogy meddig tervezek dolgozni? Hát, ha elmúlnak a "rosszullevős napok" akkor szerintem ezt a tanévet ki tudom húzni. Mivel a törpös elvileg augusztus közepe után jön, ezért, ha rendben megy minden, júniusig kibírom, így nem kellene táppénzre mennem a szülésig, ami anyagilag sem volna mindegy. Persze ez most csak elvi elgondolás, de miért ne jönne össze!?

Az orvosválasztásról: szerdán megyek a Varga dokihoz, megkérdezni, hogy vállal-e, ha igen, maradok nála, ha nem akkor szeretnék Borsayhoz menni. Szerda este már okosabb leszek talán.

Mindenkinek szép napokat és időtöltést a csöppségekhez!
Reku
reku
 
 


Hódocska!

Engem érdekelne a kenguru, de attól függ h. Gergő jól érzi-e magát benne, mert már kettő van itthon.
Az egyikben Gergő nem marad meg (mondjuk nem csodálom, mert szerintem szinte összenyomja a gyereket a saját súlya!), a másikat szereti, de azt meg hátközépen kell összekapcsolni, ami nagykabátban nem megy segítség nélkül! Úgyhogy harmadikat már csak akkor veszek, ha mindkettőnknek megfelel! :lol:

Füli ügyben: Nekem is kétszer van kilukasztva, mert fiús csajszi vagyok és általános iskolásként egy verekedés során kitépték a fülemből, aztán anyuék már nem merték visszatenni! Felnőttként újra lyukasztattam, de aztán kiderült, h. semmit nem bír a fülem, még az aranyat sem, úgyhogy most ementális fülem van füli nélkül! :lol:

Jevi!

Igen, fogorvos. De nem Pécsen dolgozom.

A fluoridpótlásnál sokkal fontosabb, h. rendszeres ellenőrzések során a fogorvos bizonyosodjon meg róla, h. nincs semmi baj. Sajnos az is saját tapasztalatom, h. az iskolai fogászati ellenőrzések során nem mindig veszik észre a lyukakat, ugyanakkor az is gyakori, h. a gyerek hoz igazolást otthonról, h. ne nyúljanak a fogaihoz, mert van saját fogorvosuk, ugyanakkor több éves lyukak vannak a szájában! :evil:
Szóval csak azt akarom mondani, h. több szem többet lát és, ha majd úgy érzed, h. a fogorvos nem fordít elegendő figyelmet a gyerek fogaira, akkor inkább keress fel egy másikat!

De sokkal fontosabb, amit te tehetsz a fogaiért!

- Minél hamarabb szüntesd meg a cumisüveg intézményét, inkább adj neki inni pohárból! Azt szoktam javasolni, h. vegyenek a gyereknek olyan mintájú műanyagbögrét, amit ő választ magának(micimackó, füles stb.), de nemrég láttam egy nagyon tuti duplafalú bögrét, ahol a két fal közti folyadékban csillámok úszkáltak!!!!! :wink:
A másik, h. az esti fogmosás után már csak tiszta vizet adj neki, ne kakaót v. gyümölcslevet! Tudom, h. az esti kakaó egyfajta szertartás (a sógornőmnek is hiába tépem a számat!), de nagyon káros! Egész éjjel bomlik a szájában a cukor és a keletkező savak rongálják a fogzománcot! :(
Az is gyakori, h. jön az anyuka, h. ő nem érti mitől lukadnak a gyerek fogai, hiszen csak 100%-os gyümölcslevet iszik! (Na persze azt elfelejti mondani, h. azt viszont egész nap cumisüvegből! :twisted: )Nem beszélve arról, h. a gyümölcslében rengeteg cukor van, a nem 100%-oshoz éppen azért adnak cukrot, hogy a hígítást kompenzálják! Csak ezt a gyártók elfelejtik megemlíteni! :twisted:
Azt nem hiszem, h. mondanom kell, h. ne egyen állandóan édességet! :lol:
- Reggel-este mossatok fogat, de csak borsónyi mennyiségű gyerekfogkrémmel (semmiképpen ne felnőttfogkrémmel!). Mi anno apámmal a kádban tanultunk meg távköpőversenyek során rendesen köpni (ott érdemes gyakorolni, a csempében nem tesz kárt :lol: )!
Ja és 5 éves koráig te (is) mosd a fogát, 8 éves koráig pedig ellenőrizd, h tényleg megmosta-e (lehet kapni plakkfestő tablettát ami megfesti a fogakon maradt lepedéket, de ezt inkább már a 7-10 évesek fogmosás tanításában célszerű alkalmazni! ), tudom, h. aranyosak, amikor próbálgatják a fogmosást :lol: , de ez hatékonynak még egyáltalán nem mondható, utána mindenképpen mosd át saját kezűleg!

Szóval pár "egyszerű" szabály betartásával biztosíthatod a jó fogakat!
Persze tudom, mondani könnyű......

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Réku!

Köszönöm a válaszod! Meg persze Neked is Rambóka! :)

Nem könnyű most nekem-nekünk, főleg akkor van probléma mikor hazaérünk és ráérek lazítani, gondolkozni. Mostanság nem telnek el az estéink sírás nélkül. :cry:
30-án kell mennem vérvételre és utána megyek vissza csak a dokihoz. Ezer kérdésem van, remélem nem fogok csalódni benne és mindenre pontosan fog válaszolni. Nálunk asszem ez lesz a Borsay-próba. :)

Ha minden jól megy ma reggel megszerezzük az időpontot az esküvőre. Remélem rendben lesz és nem fog kiszúrni velünk a Hivatal! :? :D

Mimi!

Igaz a hír amit hallottál! Szombaton voltunk náluk és akkor mesélték hogy 10 hetes a bébijük. :D:D:D:D Tök spontán jött össze.

Puszi mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Rambóka!

Köszönöm a részletes választ!

Sajnos este még cumisüveg van, igaz, tejet adok, de hát abban is van tejcukor ugye...
Igyekszem ezt megszűntetni, mert végülis csak szertartás, de hát nem könnyű! Amúgy is problémás az elalvás!

A fogmosás alakul, már ő is köp, eddig csak este mostam neki, de most már reggel is fogok, mert tényleg kiköpi már szerencsére!

Monee!
Esküvő :D , és nekünk is lehet tudni időpontot? Mikorra tervezitek?
Ne kesredj el, főleg, hogy még nincs is semmi eredmény, a Borsay-ra én is kíváncsi vagyok, lehet, hogy én is őt választom!

Mennem kell: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szia Monee!

Mikorra tervezitek az esküvőt?
Ha nem ragaszkodtok a hétvégéhez, hanem jó a péntek is, akkor bármikorra fogtok még időpontot kapni!
A szűkkörű romantikus esküvőt meg akár a Malomvölgyi tó egy kevésbé látogatott pontján is megejthetitek, csak a polgármesteri hivataltól kell külsőhelyszín engedélyt kérni és az anyakönyvvezetőnőt ki- és visszaszállítani!
De vannak a környéken kastélyparkok is!
Sok sikert!
A PCO miatt meg ne sírj, segítünk!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Köszi a bátorítást PCO ügyben! :) Próbálok nyugodt és türelmes lenni, de sajnos a türelem nem az erősségem.

Esküvő ügyben megvan az időpont. :D
MÁRCIUS 30-ÁN (péntek) 18.00 órakor lesz a Boldogság Házban.
Ott lesz az egész család, a barátaink, mindenki aki ráér, viszont utána nem lesz semmilyen össznépi banzáj. Valószínű a szűk családdal elmegyünk vacsizni egyet, de ezt nem amolyan lagzisan tervezzük. Aztán ha minden úgy jön össze, nyáron lesz egy kerti party nálunk az udvaron, hogy legyen buli is valamikor. :)

Nagyjából ennyi. :)
Most jöttem rá hogy addig még mennyi mindent kell megszervezni, elintézni, uh. most nem érünk rá unatkozni. :)

Szép napot!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?