Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még új vagyok a topicban, de azt hiszem Zsuzsimano-t ismerem. Kép
Második babánkat várjuk, január 1-re. Õ is fiú lesz, mint az első.
Láttam van köztetek nyíregyházi és rakamazi is. Most meg már egy tvasvári is. Kép Ha elfogadtok.
Most visszaolvasok kicsit a topicban, aztán majd még írok.

üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Hello Anita!
Megnéztem a képet: szép kis pocid van már, pedig még jan. odébb van. A kisfiad nem túl jól látszik, de nagyfiú már. Hány éves, hogy hívják? És a pocaklakót?
Voltunk a nyáron Tv-ban esküvőn, vagány kiváros lett. Korábban én elég leépültnek láttam, bár mindig csak átutazóban jártam ott, mikor egyetemista voltam. Szerettek ott lakni?
Mivel foglalkoztál anyáskodás előtt?
Bírod követni, hogy ki kicsoda és kinek ki a babája?

Tünde!
Mi sem jutottunk el a börzére, ahogy az elsőre sem. De legközelebb...
Nekem Flóra sosem volt napközben nagy alvó, már a kórházban is szívesebben nézelődött (persze még nem látott tisztán, csak 6. héttől). Itthon meg... A helyzet azóta sem javult, éjjel okés, alszik 20.00-tól reggelig (ma 7.15-ig, de közben 3/4 6-kor reggeli), de napközben 1x egy óra, ritkán 2x.
A háztartással meg én úgy vagyok, hogy sehogy. Most éppen nagytakarításba kezdtünk a hétvégén: a férjem ablakot pucolt én meg vízköveztem, meg fertőtlenítettem, stb. Persze nem lettünk kész csak az előszoba-konyha-fürdővel, úgyhogy még marad erre a hétre is. De ez egy kivételes hétvége volt, mert nem szoktuk túlzásba vinni.
Nagyon aranyos és szép nagy baba Zalán. Kire hasonlít? Gondolom apára.

Ági!
El mertetek indulni Ukrajnába?

Kép
nycsilla
 
 


Nycsilla!
Az első szülött gyermekünk Dominik Miklós, most december 1-én lesz 3 éves. Na majd mindjárt keresek Róla egy közelebbi képet. Kép A kis pocaklakót, mint írtam január 1-re várjuk, de szerintem karácsonyra meglesz! Õ is fiú lesz, a Kornél Márk nevet kapja majd!
Szeretek itt lakni Tvasváriban. Én eredetileg tiszalöki vagyok, csak hát ide mentem férjhez, itt "telepedtünk" le. És már biztosan itt is maraqdunk. Anyaáskodás előtt Tiszalökön dolgoztam egy akkor nagynak mondható textilipari cégnél (Komar Textil később Delta Galil), mint munkaügyi asszisztens. Nagyon szerettem azt a melót, de mikor már kezdett hanyatlani a cég, és küldték el az embereket (rengeteg meló volt vele munkaügyesként), és tudtam előbb-utóbb én is sorra kerülök, akkor vágtunk bele az első gyerek projectbe. Így lehetett úgymond megoldani, hogy anyagilag is elég jól kijöjjünk a dologból. Aztán közben a cég is megszűnt, na meg a biztosítási jogviszonyom is...most kicsit főhet a fejem az ellátások miatt.
Mesélj Te is Magadról Csilla!

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 

 
 

Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Üdvözlünk mi is Anita!Gratulálok a minikéhez és a nagyfiadhoz is.Õ pont a nővérem kisfiával egyidősKép
Csilla!
Voltunk kint,vasárnap jöttünk haza.5 órát vártunk a határonKépHa gondolod írok majd mi mennyibe kerül!
De most mennem kell főzni,majd este benézek!
Többiek?
Ági
Ja,mindjárt jön az értékbecslőKépKépKépKép
csagi
 
 


Sziaaaaaaaaaaaaa Anitaaaaaaaaaa! Hát persze, hogy ismerjük egymást!!! Bár nagyon megnőtt Dominik azóta... és látom a házzal is elkészültetek!! Jaa, és gratula a kistesóhoz, mi még előtte vagyunk, bár nagyon bizonytalannak érzem a helyzetet...

Csilla!
Ez volt Kristóf első tortája:
http://gportal.hu/portal/zsuzsimano/image/gallery/szept.02.jpg
A második egy ilyen stílusú mozdony alakú torta, most meg ez a kutya alakú...
De arra emlékszem, hogy az első szülinapon a gyertyafújás volt csak érdekes, meg egész este a marcipántáblát szorongatta... Kép
A beszokatást augusztus közepén kezdtünk (majd csak szept-ben töltötte a 2-t) azért, hogy szept 1-jével tudjak menni dolgozni.

Tünde!
Nagyon édes legény ez a Zalán!! Tündérien alszik!!

Ági!
Nem fogunk hiányozni????Kép

Többiek????

Jóccakát mindenkinek:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsi!
Nekem írtad hogy nem fogtok-e hiányozni?
Ha igen,nyugi az internet költözik velünkKép
Először anyukámékhoz,aztán PestreKépMár le van beszélve az illetékesekkel!
Az értékbecslő azt mondta hogy max.2 hét és mehetünk a bankbaKépTeljesen fel vagyok dobódvaKép
Tünde!
Nagyon szép Zalán!Az alvás egyre "rosszabb" lesz,mert ahogy nő egyre jobban le fogja kötni a körülötte lévő világKép
Balázs ma délután 3,5 órát aludt.Már azt hittem beteg lesz,de csak fáradt volt a kincsem.
ÓÓ,jut eszembe!Nem tudja valaki hogy Ny.házán hol lehet venni bélelt téli bakit/cipőt.Valami elfogadható áron.A Tescoban van egy cipőbolt,ott láttam egyet de hátha van máshol is.
Jó éjt!!!Kép
Ági
csagi
 
 


Zsuzsi!
A címről bejön a G-Portal, de nem jön be a torta. De azért köszi. Tkp. már megrendelték: micimackós lesz, azt hiszem.
Mi meg ma megyünk megvenni a hernyó-hintát, ez lesz az ajándék+egy kesztyű.
Nekem júl. 05-tel áll vissza a munkaviszonyom, mert ki kell venni a szabit és rögtön fogom is vinni a bölcsibe. Hátha nem lesz beteg.
És mi ez a bizonytalanság a baba-projekt körül??? Kép

Ági!
Bakancs: Emberke bababolt (már emlegettem) a Kossuth utcán. Vsz. mi is ott veszünk Flórának, csak még nem találtunk méretet (19-ben annyira gyér a választék).
Írj, miket vettetek, mennyiért? Hogy éreztétek magatokat? Másra is jutott idő vagy csak vásárlásra?
Azért rossz érzés otthagyni a házatokat, nem?

Anita!
Láttam, hgy a régebben működő tpoicból ismeritek egymást Zsuzsival.
Nekem egy kislányom van, Flóra. Nyh-án lakunk (sajnos a 3.-on) és vidéken tanítottam előtte gimiben (+műv.iskolában). A 2. baba még kérdéses.
Ti így terveztétek, hogy 3 év meglegyen min. köztük vagy csak így jött? Olyan nehéz ezt eldönteni: mi a legjobb nekünk, a gyereknek, a másik gyereknek, de talán ez a 3 év, mindenkinek bejön.
És ki a dokid?

Ma 9.26-kor született Angyalka egy éve! El sem hiszem, hogy ilyen nagylányom van! Olyan jó érzés! Olyan boldog vagyok! Már nem csinálnám vissza! A gyerektelenség sokkal rosszabb (persze meg vannak az előnyei is)!

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Boldog szülinapot Flórának!!KépKép
Majd később jövök!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsuzsi!
Örülök, hogy ismét találkozunk. Tavaly nagyon elmaradoztam az internettől az építkezés miatt. Akkor az ADSL-t is visszamondtuk, és csak a betárcsázós, modemes internetezést használtuk. Sajnos kemény percdíjakért. Most hogy a sógor hazaköltözött (Angliába voltak 2 évet a menyasszonyával), azt mondta neki is kellene, szóval közösen megcsináltuk. Így megoszlanak a költségek is. Telefondíjjal együtt 5100-ba esik majd fejenként. De majd csak január 1-től, mert az idén ingyenes. De még a hétvége óta van meg, azóta nem tudok betelni vele. : )
Na igen az építkezés: sok-sok idegeskedés, senki sem jött amikorra ígérte, kész hepa volt. De végül készen lettünk. Az idén április 30-án költöztünk fel, akkor aludtunk itt először. Isteni érzés volt! Hogy végre a sajátunkba! Persze akkor még se tűzhely, se mosogató (konyhabútor), se mosógép. Nehéz volt a kezdeti időszak. Aztán valamikor júli közepén vettük meg a tűzhelyet, a konyhabútor szeptember közepére lett meg, mosógépem meg a hétvége óta van. Nehéz így összerakosgatni mindenre a rávalót, hogy közben még éljünk is. De megoldjuk! De maga a tudat, hogy a miénk, annyira jó!
Ti hogy vagytok? Mi történt ezalatt a jó egy év alatt, hogy nem „találkoztunk”?
És a második baba? Mi miatt hezitáltok?

Csilla!
Második baba?! Hát jó kis téma. Õszintén nem terveztük be előre, hogy most 3 év legyen köztük. Mint írtad, nehéz eldönteni, hogy mi is lenne a legideálisabb. Ez nálunk úgy történt, hogy míg Dodival itthon voltam, megszűnt a cég ahol dolgoztam. Felajánlották, hogy közös megegyezéssel felbontják a munkaviszonyomat, de megkapom a felmondási időre és végkielégítésre járó pénzt. Gondoltam, ha már úgyis befuccsol a cég, és most nem írom alá a papírokat, lehet soha az életben nem látom az engem megillető pénzt. Szóval belementünk. Az már az akkori ellátásaimra semmilyen hatással nem volt, nyugodtan kaptam tovább a gyed-et. Aztán néha felmerült a második gyerek. De hogy is mertünk volna belefogni, mivel biztosítási jogviszonyom nem volt, tehát alap esetben sem táppénz, se gyed nem járna, csak 3 évig az a nyamvadt 22600ft gyes (nevetséges, hogy gondolják, hogy egy gyerekkel meg lehet belőle élni…na mindegy). De azt mondta a párom, ne görcsöljek most, hogy keressek valahol munkát, mikor elég gyér a felhozatal. Utána meg megint jöjjek el táppénzre meg szülni?! Mindegy ha egy kalap alatt letudjuk az elsővel. Aztán azt mondta gyes ide vagy oda, még hozzájön a két családi, aztán majd megleszünk valahogy. Hát így jött a dolog. Csak fogtuk magunkat és beleugrottunk. Ami kicsit elkeserített, az a nagyszülők reakciója a bejelentésre. Õszintén egyik szülő sem ugrott a nyakunkba. Bár gondoltam, hogy ez lesz, mert mikor már korábban felhozódott a téma, akkor sem igazán favorizálták az ötletet, hogy talán legyen másik. Szóval akkor rosszul esett, most már nem érdekel. A mi életünk, a mi gyerekeink. Persze ha meg megszületik Kornél is, biztos körberajongják majd. Ami még hozzátartozik a történethez, hogy én egész életemben azt mondtam, hogy egy gyereket akarok és sussz-passz. Neki szeretnék mindent megadni, amit tehetünk. De az élet megint közbeszólt (valahogy az életemet végigkíséri egy olyan dolog, hogy ha valamit egyszer kerek perec kijelentek, hogy így lesz és kész, tuti, hogy a sors az ellenkezőjét hozza….ami persze nem mindig rossz). A párom volt az erősebb gyerek témában. Ez őszintén meglepett. Õ volt az, aki úgymond rábeszélt (bár annyira nem kellett…én inkább csak a pénz miatt aggódtam). Aztán mikor kiderült, hogy megint fiúnk lesz (én fiú párti voltam, az apa inkább lányt szeretett volna), azt mondta az apa, sebaj, majd a harmadik lány lesz. Hát azt hittem elájulok, mikor mondta. Pedig amúgy meg nem egy nagy gyerekgondozó! Dodit se túl sokszor rakta tisztába (talán egy kezemen meg lehetne számolni). Na de sebaj. Én itthon leszek és megcsinálom a rám eső dolgokat. Pénz ide vagy oda, lényeg, hogy boldogok legyünk! Volt pl egy barátnőm, akiknek nagyon jól ment anyagilag, mindenük megvolt, de folyton vitáztak a párjával (már egy gyerekük is volt), a történet vége pedig az lett, hogy elváltak. Na ezek után én azt mondom inkább meghúzzuk kicsit magunkat, de legyünk boldogok! Nem?

De egyébként meg úgy tűnik az ellátások terén is megoldódnak a dolgok, talán mégis kaphatok gyed-et. Bár ez csak akkor lesz tuti, ha megigénylem, illetve ha már meg is kapom az első részletet! Mikor kiderült, hogy összejött a bébi, elkezdtem bújni a HVG-t és ajkor találtam egy kiskaput, amit én éppen ki tudtam használni. Még jó hogy időben észrevettem! : )

Na jó hosszú kis levelet írtam!
Pusza Nektek, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Csilla!
Leírnád pontosabban hogy hol van az a bolt?Légyszi-légyszi!!!És kb. mennyibe kerülnek ott ezek a cipők?Túl sokat nem akarok adni érte,a tescoban a boltban 4-5000 volt.
Ági
csagi
 
 


Csilla!

Az előbb kifelejtettem a dokit, dr Fábián Antal-hoz járok.

Tényleg Lányok!
Nektek mi a véleményetek a szülésznő fogadásról? Van annak értelme? Vagy nem igazán? Mikor Dodit szültem, nem is gondoltam rá, hogy fogadjak. Szóval nem is kerestem senkit, amúgy meg tényleg nem is ismerek egy szülésznőt sem. Na éppen most eszembe jutott, de még most sem ismerek egyet sem. Nektek volt fogadott szülésznő? Vagy nem fontos, hogy legyen? Bár az megint plusz kiadás, ugye. Anno 3 éve, az éppen bent lévő szülésznő is rendben ellátta a dolgait, meg voltam vele elégedve (már amennyire emlészem a dolgokra), de őszintén még a nevét sem tudom.

Na pusszantás, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok,

Mindenkinek köszönjük a babánkat dícsérő szavakat.
Csilla,Ági, mit mondjak ... nem vigasztaltatok meg, h. egyre kevesebb alvásra számítsak. Zalán a kórházban még szinte csak evett és aludt, ezt még itthon is folytatta 2 és fél hétig, de egyhete csökken az alvásidő ... én meg már beleéltem mgam, h. nekem milyen aranyéletem lesz a gyerek mellett, jut udőm továbbra is mindenre... Ti mikor tudstok a háztartással foglalkozni? Mikor van egy kis idő magatokra? És sorolhatnám a kérdéseket. Zalán még azért alszik napközben pár órát ill. ha lemegyünk sétálni eddig még azonal fejbeverte a friss levegő, halkan irom le, mi tegnap is majd 2 órát sétáltunk, persze ebbe volt önzés is a részemről, mert én sem akarok még itthon ülni napokat (Csilla, szintén 3.em. mi is), elég lesz télen. Mentségemre szóljon, h. a babakocsinkba szinte egyáltalán nem tud befújni a szél, minden oldalról zárt.
Amugy ami még új nálunk, h. vannak tejpöttyeink. Lehet v.mit tenni ellene? A másik, h. a gyerek hiába hizza meg a heti 20 dekát és tele minden pelus tátog sokat, meg állandóan a cicit keresi. Ebből igy lehet pótlás lesz, amit nagyon nem akartam, de ha neki nem elég napi 600 ml tejcsi sem, én meg képtelen vagyok többet termelni ... szóval ti mit tennétek.Képtelen vagyok több tejserkentő teát, meg egyáltalán folyadékot ledönteni, homeós bogyót is szopogatok és igyekszem nagyon sűrűn cicire tenni. Ha van ötletetek tejserkentésre a felsoroltakon kívül szívesen venném.
Csilla, nagyon boldog szülinapot a kislányodnak, ezek szerint ő is mérleg-baba!
Anita, üdv közöttünk, én is csak pár hete csatlakoztam. A fiadat én min. 6 évesnek néztem, nagyon nagy, helyes legény. Fábiántól megkérdezted már, h. itthon lesz-e akkoriban, amikor szülsz? Nála ez a gyenge pont, már az ismerettségi körünkben többször hallottam, h. megesett a szüléskor nem volt sehol ill. kórházban is hallottam ezt róla. Amúgy ahogy hallom jó doki. Szülésznőt mi fogadtunk, és nagyon megérte, a köv. szülést is vele képzelem ... pedig még csak most vasárnap leszünk 1 hónaposak.

KépKép
tuzal
 
 


Tuzal!

Meg vagyok elégedve Fábiánnal. De még nem beszéltünk róla, hogy akkortájt itthon lesz-e. sajnos azt kell, hogy gondoljam, hogy biztosan elmegy sielni. Megteheti. Mert azért sokan mennek karácsony és szilveszter környékén téli szabira. Szóval még nem beszéltünk róla, de eleve úgy indulok neki, hogy nem lesz. De majd legközelebb rákérdezek. Õszintén már Dodival is hozzá jártam, de szülni akkor sem jött be. Nem tudom végül is hogy miért, és utólag már nem is kérdeztem rá, hogy na hol is volt?! Vasárnap délután szültem. Mikor felkerültem a szülőszobára (3/4 11), akkor már próbálták a szülésznők hívni, hogy lesz egy szülése, de nem is vette fel a telefont. Egy darabig még próbálgatták, aztán hagyták, így szültem az akkori ügyeletesnél, azaz Péli-Tóth Juditnál. (Világ életemben azt vallottam, hogy én nőnél nem szülnék, mert azt gondoltam, sokkal szigorúbb egy nő egy másikkal, hamarabb rászól, vagy rákiabál, míg szerintem egy férfi sokkal udvariasabb egy nővel. Szóval ezt gondoltam. És a sors mégis úgy hozta, hogy nőnél kell szülnöm.) De kellemesen csalódtam benne, ezt el is mondtam neki, mikor kiszedte a varratot. Jól esett neki. : ) Meg biztosan a boríték is. : )
Ami a tejcsit és a szoptatást illeti. Semmi esetre se pótolj!!!!!! Ezt mi is megjátszottuk anno Dodival. Õ is evett rengeteget, de mégis volt időszak, mikor kevésnek bizonyult. Hát volt pár átsírt nap, mire rendbe jött minden. A cicim ki volt facsarva, annyit evett. De azért mégis mellre tettem, hátha megnyugszik. De mivel nem volt benne semmi, ordított. Na ekkor megcsináltuk az első adag tápszert. Az persze nem kellett neki. Csak ordított. Meg az a pár cseppet is kitolta a szájából. Szóval a gyerek bőgött, meg én is. Aztán egy este, csak megivott vagy 100ml-t. Akkor kicsit megnyugodtam, de később már nem is próbáltam neki adni, mert ezzel az egy adaggal kicsit kitolódott a következő szopi, amikorra is tudott már kicsit termelődni a tejcsi. Utána meg annyi volt, hogy csak na! (itt jegyzem meg csak zárójelben, hogy még egyik barátnőm babájának is jutott belőle : ) Büszke is vagyok rá!) Aztán nem túl régen olvasgattam megint a szoptatásról és ott olvastam, hogy fél év alatt azt hiszem 3-szor jelentkezik ez a dolog, mármint hogy hirtelen megnő a gyerek igénye, és átmenetileg 2-3 napra kevésnek bizonyul a tej, de ezen csak a gyakori cicire tétel segít. A mai napig is örülök, hogy annak idején Dodinak nem ízlett a tápszer, és nem vágtam el már ott a szoptatást! Nagy hiba lett volna! Így a nehézségeket bőgve, de átküszködve, egy évig tudtam szoptatni Dominikot. Remélem Kornélnál is ilyen szerencsések leszünk. Nagyon szeretném őt is szoptatni, minél tovább!
Egyébként gyönyörű a kisfiad! Gratulálok hozzá és jó egészséget! A szoptatáshoz meg kitartást! A lényeg, hogy ne pótold! Nehogy véletlenül jobban ízledjen neki a tápszer mint a tápláló anyatej. Bár ezt kétlem. : )

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ági!
Emberke bababolt: a Kelet-Áruháznál letértek a lámpánál balra (ha felőletek jövünk) és elmentek a 14 emeletes mellett egészen a gyrosos büféig. Ott leparkoltok (egy 9 emeletes ház) és azzal szemben van egy butik, egy borszaküzlet és a bababolt.
Árak: nekem azt mondta a srác, hogy a Siesta fele, tehát akkor 5e körüli. A mostani téli cipőket még nem láttam, de mi is megyünk majd, mert Flóra azt kapja anyukámtól szülinapjára.

Anita!
Én is úgy tudtam, hogy ebben az esetben nem jár sem THGY, sem Gyed. De akkor nagyon ügyes vagy, ha kiügyeskedted magadnak.
Fábián volt az osztályvezető főorvos, mikor a pathológián feküdtem a hányásommal a 10 hét körül és mivel ott nincs az, hogy ki-kinek a betege, hát én értem is ő felelt. Olyan megközelíthetetlennek tűnt, sosem lehetett tőle semmit sem kérdezni, gyakorlatilag utól sem lehetett érni. Persze ez a kórház és nem magánrendelés, és nem szülés, hanem szimplán kezelés.
Egyébként szülészként én is jókat hallottam róla.
Ja, tök jó, hogy megint fiatok lesz, egy csomó minden jó lesz rá Dominikről, nem?
És igaza van a férjednek: kell egy csaj is!
(Amúgy ne izgulj, az én férjem sem egy nagy gyereknevelő-bajnok.)

Anita!
Én 2 hétig éheztettem Flórát, mire rájöttem, hogy azért sír, mert még éhes. Újból és újból mellre tettem, de estére így sem volt. Olyankor kapott este tápszert, de csak pár hétig, mert utána a gyakori mellretevés miatt ismét lett elég tejcsi. Nem is kapott egészen 8 és fél hónapos koráig mást (ennek örültem nagyon, de ha tápis lett volna, akkor sem éreztem volna magam kevesebbnek), akkor meg magától hagyta abba a szopit.
Úgyhogy ne aggódj, ha muszáj is kicsit pótolnod, majd utána elhagyod. És nem kell lelki gondokat csinálni ebből! Csak az a baj, hogy a média túlmisztifikálja már ezt a szoptatás dolgot. Szóval ne kínozd magad a hülye teákkal, meg ilyesmi, egyél-igyál, ami jól esik, tedd mindig mellre, ha éhes, de ha nincs, akkor én adnék neki (ÁTMENETILEG) pótlást.
Persze most nem lettél okosabb, mert mind mást-mást mondunk.

Nagyon jól sikerült a szülinapozás I. fordulója, Flóra is élvezte. ÉLetében először evett tortát, a gyertyától és a dalolástól kikerekedett a szeme, össze-vissza dobálta az ajándákokat, szóval jól érezte magát.
A hétvégi II. forduló utána majd rakok fel képket a képtárba.

Szép napot mindenkinek!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok,

Anita, Csilla,
köszi, h. leirtátok a véleményeteket. Igen én már pocakosként úgy éreztem, h. az anyatej ill. természetes szülés-témakörök misztifikálva vannak, holott mindkét dolognál közbeszólhat a természet, ha nincs elég tejmirigye az embernek, azt nem lehet beültetni,márpedig a nők bár elég kis hányadának, de nincs elég és ha v.ki nem tud megszülni egy gyereket, ne adj isten a baba súlya, v. egyéb tényezők miatt miért kellene eleve rossz anyának kikiáltani. Nekem is néha irritáló ez a súlykolás. Én azért remélem, h. nálam nem a kevés tejmirigy az akadály, mert a bimbók rendben vannak, baba imád szopni és igyekszem is mindent megtenni az anyatejért, de a természettel én sem tudok harcba szállni és csendben írom le tegnap már picur kapott pótlást este ... ráharapott arra is, pedig 80-at nyakalt be előtte tejcsiből, simán ráhúzta a 80-at és akkor VÉGRE megnyugodott és mint a régi szép időkben beverte a szunyát. Tudom most sokan elítélnek, mert ezt tettem, de igy döntöttem.
Azért csak az esti pótlást vetjük be csodafegyverként, de a védőnő és a doktornő is, mintha összebeszéltek volna ugyanazt mondták, h. 2 hét és lesz elég tejem a fiatalúr megnövekedett igényeihez, de most mindenki nyugodtabb lesz igy. Amugy abbahagyom ezt a mértéktelen tejserkentő tea ivászatot, meg az olyan kaják zabálását, amit amugy utálok, csak ugye a tejserkentésre ajnlják az okosok és emiatt erőltettem, mert már totál elvették az étvágyamat.
CSilla, nagyon kíváncsi vagyok a nagylányodra, már én is nagyon várom, h. Zalán nagyobb legyen, mert biztos nagy élmény, mikor kezdi felfedezni a világot a picur. Nekem már az is nagy szám, h. 3-4 napjahol a függönyt, hol a plüssöket stb. nézegeti és ugy érzem nagyon repül az idő, hisz 4 nap és 1 hónaposak leszünk, közben meg olyan, mintha most szültem volna.
AMúgy rajtad és Petrán kívül ki még nyh-i a csapatban?
Petráról semmi hír?
Anita, akkor Fábiánról tényleg igazak a hírek, akikkel ezt eljátszotta első babánál nem kértek belőle többet, de neked másodszorra már hátha nem játsza el. AMugy azért nagy szemétség, mert a magánba odahordja az ember a sok pénzt és végül mégis egy idegennél szülsz. MIért nem válaszottad Pély-Tóth-ot, ha még szimpa is volt? Amugy meg semmi közöm hozzá.
Szép napot, végre süt a nap :-))))).

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Nem jelentkeztem egy ideje, mert tanultam! De most túl vagyok rajta decemberig!

Szia Anita! Majd vhogy megkülönböztetjük egymást! Én is Fábiánhoz jártam évekig, ő is állapította meg a terhességem. Csak mikor gondom volt a 8.héten, nem tudtam, hol keressem, meg én is tapasztaltam már párszor, hogy szeret üdülgetni! Ezért váltottam még az elején! De tényleg nagyon jó szakember, sok jót hallottam róla! Kedves is a magánban, de egyszerűen én nem akartam így nekiindulni, hogy ha bajom van, nem találom!
Gál Jánoshoz járok, nagyon kedvelem, nagyon szimpatikus! Már többször felhívtam, ha vmit kérdezni akartam (pl. gyógyszert írt fel a háziorvos v ilyesmi) Kíváncsi leszek, ő bejön -e!!! Persze, hátha Veletek most más lesz, és bemegy! Kép

Tuzal! Én is nyíregyházi vagyok, illetve sóstóhegyi!Kép

Majd reagálok még a hozzászólásokra, csak most elég fáradt vagyok!

Anita, aki még nem tudja, hogy különböztesse meg magát a másik Anitától!Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!
Csilla!
Köszi!Ha legközelebb megyünk Nyíregyre megnézem!Egyenlőre jó a siesta is(örököltük),meg van egy nike amit szülinapjára kapott tőlünk.De ha hidegebb lesz már nem lesz elég.És nem akarom az utolsó pillanatra hagyni a vásárlást.Akkor az nem is olyan drága(persze viszonyítás kérdése),mert amit a tesco boltban láttam az 6-7000 ft volt(múltkor még olcsóbb is volt!).
Ukrajnában nem voltak ilyenek sajna.
Megvettük a tapétát meg a festékeket,úgyhogy hétvégén nagy meló lesz anyáéknálKép.
Régi Anita!
Szerintem te legyél Anita1,az új pedig Anita2.Így fogjuk tudni ki kicsodaKépEgy másik fórumban én is Ági2 vagyokKép
Tünde!
Én nem nagyon tudok erre mit írni,mert szerencsére én nem voltam ilyen helyzetben!Remélhetőleg a gyakori szopizástól majd megint lesz elég tejcsi és akkor nem kellesz neki a tápszer!A lényeg hogy akkor add ha már végképp nincs tejcsi a ciciben!
Új Anita!
Én is adtam az elején tejcsit egy ismerősünk kislányának!Egy bébiételes üveggel naponta.Nem volt valami sok,de hálásak voltak érte.Meg nem mertem többet fejni,mert féltem hogy akkor nem lesz elég Balázsnak.Na ez jó nagy hülyeség volt,mert miután már nem vitték el ment egy csomó a lefolyóba.Fagyasztani azért nem fagyasztottam mert nem tudott inni cumisüvegből sose.nem is volt rá szükség.
Petráékkal mi lehet?Remélem jól vannak!Bár biztos pihizik a nagyfiú mellett ha tud!
Na megyek ledőlök babóca mellé!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok Csajok!

Nekem megfelel az Ági ötlete, akkor leszek én Anita2. Anita1? Neked így okés?

Képzeljétek mi történt a mi "kis" családunkban.
A férjem unokatestvére megszült. Már maga a szülés is nagy hír, de ő majd csak december 7-re lett volna kiírva. Hétfőn délelőtt kezdődtek a fájásai. Akkor a párja bevitte a kórházba. Még infúziókkal meg tudták állítani a szülést, de persze megfigyelésen még bent kellett maradnia. Erre tegnap délben hív a csaj, hogy " Anita, megszültem" /most nézem épp csak a 34. hét első napján/. A pofám majd leszakadt. Hirtelen nem is tudtam mit mondjak. Azt mondta a körülményekhez képest jól vannak. A picit elvitték a koraszülött osztályra, 2100gramm lett és 45 cm. Azért azt hiszem ezek már elég jó paraméterek. Ha végig kihordja, simán lett volna 4 kiló (egyébként a férje is egy elég nagy darab ember). Szóval újabb kisgyermek a családban. /a következők mi leszünk, illetve még februárban újabb pici baba lesz/. A dolog érdekessége még, hogy már ő (a kisbaba) a harmadik a családban, akinek ezen a napon (okt 19) van a születésnapja. Ugyanis nekem és apósomnak is ezen a napon van. Sőt, én is koraszülött vagyok, csak december közepére vártak anyukámék, de siettem. Ehhez képest szépen összeszedtem magamat, és beteg se voltam szinte soha. (na nem is tudom, hogy jött ez ide, csak úgy elmeséltem).
Már én is elkezdtem összeszedegetni a kis cuccokat egy helyre, hogyha bármikor ugrani kell csak be kelljen dobálni a táskába. Izgalmas már ez az időszak. Bár én még ráérnék, most vagyok még csak a 30. hét közepén. Azért legalább még 6 hetet úgy a jó, ha bent marad a pici...de a 40 a cél. : )

Tuzal!
Semmi gond, ha elmondod a véleményed, azért vagyunk itt. Nem tudom igazándiból megmagyarázni, hogy miért is Fábiánhoz mentem vissza. Lehet csak túl naív vagyok, és úgy gondolom biztosan jó oka volt rá, amiért nem jött be a szülésre. Na talán majd most. Szülés után már többet tudok mondani.
Örülök, hogy átmenetileg megoldódott az etetés-szoptatás kérdése. Egyáltalán nem ítélünk el, amiért pótlást adnál. Mi jogon is tennénk ezt. Elvégre is Te vagy az anyja, Te vagy vele, és Te tudod igazán, hogy miként telnek a szopik. Persze a úgy érezted kell, hát kell. Remélem mihamarabb még több tejcsid lesz!!

Csilla!
Tényleg abból a szempontból is jó, hogy megint kisfiúnk lesz, hogy a Dodi cuccai mind jól lesznek rá. És tényleg a mértek és időjárásnak megfelelően is jól lesznek a rucik, hisz majdnem ugyanakkor születtek (értem itt, ha fél év eltolódás lenne köztük, a nyári-téli cuccok pont ütnék egymást és semmi se lenne jó…remélem nem túl bonyolult, hogy mit is akartam). Ugyanis anno mikor felvásároltam egy rakás cuccot a volt munkahelyemen (bébicuccokat is varrtak nagy mennyiségben, és időnként kiárusítás volt az irreg árukból), akkor még nem gondoltam arra, hogy pl 6-9 hónapos időszakra ne vegyek vastag téli cuccokat, mert akkor pont nyár lesz, rá se tudom majd adni. Ugyanígy kicsiből ne vegyek nyári cuccot, mivel téli baba. Szóval mikor felvásároltam, erre nem gondoltam és vettem mindenfélét. Majd mikor eljött az idő, hogy elővegyem, derült ki, hogy pár dolgot rá sem tudom majd adni….de saját kárán tanul az ember. Egyébként meg olyan olcsók voltak a cuccok, hogy nem számított (pl plüss rugi 300ft, body 150ft és hasonlók…viccesen olcsók).

Na megyek lassan, még egy kis vacsit benyomok.

A holnapi viszont látásra!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Új fotó a profilomba. Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Anita2!Isten éltessen sokáig! Tökéletes lesz a megkülönböztetés! Nagyon szupi a kép!Kép
(Én is most vacsiztam, nincs semmi önkontrollom, sokat eszem mostanában.) Nem semmi kis súllyal született bébi ennyi időre! Nagyon sietett, de lényeg, hogy jól vannakKép

Ági! Kitartás a hétvégi munkálatokhoz! Legalább jó időtök lesz, bár abból a szempontból mindegy, hogy benti munkálatok, de vhogy jobb az ember kedve, ha jó az idő!

Most voltunk dokinál! MInden rendben, babó szépen fejlődik! A méhszájam ugyan már múlt hónap óta C2000-es, de azt mondta a doki, hogy teljesen zárt, úgyhogy nincs nagy gáz, ha így marad a 36.hétig (remélem a 40.-ig)! Többet kell pihennem!

Jól van, már búcsúzom! Szép éjsazakát mindenkinek!

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita2!
Isten éltessen! Milyen fiatal vagy! Aranyos a kép a kisfiaddal és a tortával!
Az a baba olyan picike. Tuti, hogy egészséges és az is marad? A koraszülötteknél olyan gyakran előfordul idegrendszeri károsodás vagy félvakság (én legalábbis ezt olvastam).

Anita1!
Minek ide önkontroll? Egyél, ami jól esik! Kép
Hány kilót híztál eddig?

Ági!
Nem írtad meg, hogy miket vásároltatok kint! És mi ez a hétvégi meló anyukádéknál?
Vásároltunk Flórának cipőt az Emberkében. Kicsiivel volt több mint 5e huf. LÁnyos, végre lányos. Voltunk előtte a Siestában, mert anyu ajándéka volt és ő ilyet akart, de mintha csak fiúk lennének a világon. Utólag meg tök jó, hogy odakeveredtünk, még harisnyákat és kesztyűt is vettünk neki.

Mit csináltok ebben a pocsék időben?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok ismét, mostanában nem igazán volt időm írogatni, néha azért elolvastam a napi irományokat! Mi igazán jól vagyunk, lassan közleg az idő(35. hét), és egyre több az izgalom.A héten volt a 2. tanfolyam, megnéztük a szülőszobát is, hát ott egy kicsit belém állt a benga!Már magam előtt láttam a képet, amint ott tünkölődök azon az ágyon!! Egyébként minden kész Petike fogadására, bár még egy kicsit jó lenne ha nyugton maradna, mert a hétvégén még esküvőre megyünk, ráadásul nem is itt Nyh-án! Ma délután megyek a doktornőhöz, kíváncsi vagyok mit mond, hogy áll odabenn a helyzet?
Amúgy üdv az újaknak, jó hogy bővül a kör!
GYönyörű egy időjárás lett!Reggel alig bírtam kivakarni magam az ágyból, olyan borongósság lett.(Még jó hogy tegnap kertészkedtem,, és nem hagytam mára!)
AZért SZÉP NAPOT MINDENKINEK!!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok,

Bébikénk tegnap egész nap aludt, volt is annyi tejem, h. pizsamám és az ágy is úszott, most először kiköpte a cicit (állatólag ez annak a jele,h. köszöni szépen elég volt) és még utána lefejtem 45 ml-t, de ez tegnap volt és ma már megint nincs annyi, mert ma is teszem mindkét cicire, de a fejés ma már szóba sem kerül.

Anita2, nagyon boldog szülinapot kívánok, én majd 5-tel vagyok több nálad és még "csak" az elsőt szültem. Szuper a kép, a gy.tortát pedig nagyon megkívántam. Ja, még a múltkor azt felejtettem el megírni, h. a másik nőgyógyász, aki arról"nevezetes", h. elfelejti bekapcsolni a tel-ját, akár még ha Nyh-án tartozkodik is épp v.melyik kismamája szülésének a napján is, az Pély-Tóth, de nála legalább van magyarázat, ha ezt adott helyzetben annak lehet felfogni, h. vannak gyerekei és családanya. A 34. hétre születésről meg az a véleményem, h. már szerintem, csak orvosi műhiba folytán lehetne baj a kicsivel (az meg remélhetőleg nem lesz), már a 32. héttől szinte tökéletesek a kilátások.

Csilla, időjárásra von. kérdésedre válaszolva, ebben az időben tényleg csak itthon ülhet az ember, bár én bevállalok bármit az alig egy hónaposommal, de az eső ... na az nálam a vég. Annyira úúúútálom! A te lányod is őszi, a tavalyi tél hogy telt? Tudtatok sétálni menni, főleg, h. tavaly csak jan-ban köszöntött be a nagy hideg. Mire készítsem magam?Elég jövő-menő típus vagyok, jó lenne nem besavanyodni a lakásba.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!
Dóra!
Húú,elhiszem hogy már izgulsz!Olyan hamar el fog repülni ez a pár hétKép
Anita2!
Milyen pici lehet az a baba!?Ha bele gondolok hogy Balázs milyen kicsike volt a maga 3300g-jával és 49 cm-ével,óriás hozzá képestKép
Azért szerintem már minden kifejlődött neki rendesen,utána már csak a kg-ok nőnek nem?Amúgy fiú/lány?
Itt van egy kisfiú aki Balázzsal egy idős ,ő 1 kg sem volt mégis semmi baja,ugyan akkora mint BalázsKép
Csilla!
Megnézzük majd akkor a cipőket ha megyünk.Képzeld ma megnézettem apával a Brendonban Pesten.15-20 ezer ft-ig vannak.Nem semmi mi?
Lányokra meg sokkal több féle ruhát lehet kapniKép
Ja,kint vettünk Balázsnak egy Nike dzsekit+alja(jó vastag télre),meg egy melegítőt.Összesen nem volt 5000 ft.Meg magunknak vettünk pár dolgot.Néztem babakocsikat is.Fele annyi mint itt.Az autósülés ott nem kötelező,úgyhogy nem is láttam sehol.
Lassan költözünk azért csináljuk meg a szobát anyáéknál,hogy mire menni kell legyen rendben.
Tünde!
Én is ilyen vagyok!Nem bírok egy helyben ülni.Mi Balázzsal télen-nyáron úton voltunk/vagyunk két evés között.Ha esett az eső vagy a hó felraktam az esővédőt.Most hogy már sportkocsisok vagyunk ez nem megoldható,ma pl. esőkabátot adtam rá úgy mentünk.
Megyek takarítani.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Pár óra múlva két hetes lesz Bence, megpróbálok írni egy kicsit a szülésről, remélem nem ébred fel még egy kicsit.
Hetedikén reggel 5 órakor arra ébredtem, hogy folydogál a magzatvíz, ezért felhívtam a szülésznőt, hogy mit tegyek. Õ azt mondta, hogy valószínűleg a nyákdugó távozik, mert csak kis mennyiség, legyek nyugodtan, fél hatra azért menjek be a kórházba, úgyis ügyeletes és megvizsgálnak. Aztán kilenckor jöttek a fájások is, délután egy óráig egész tűrhető volt, aztán egy órakor kezdtek erősödni. Hol a fürdőkádban lazultam, hol az ágyban, de már sehol sem volt jó.
Felhívtam a barátnőmet, hogy este ne számítsanak rám a szülés-előtti buliban, mert szerintem szülni fogok. Anyukám odaküldte a nővéremet, ami nem volt nagy segítség, mert csak kérdezgette, hogy mit segítsen, de hát mit tudna segíteni?? Délután felhívtam a szülésznőt, hogy szerintem szülni fogok, mert elég erős fájásaim vannak, hol öt, hol nyolc percenként, mondta, hogy akkor bemegy korábban, öt órára menjünk be. Felhívtam Krisztiánt, hogy háromnegyed ötre legyen itthon, mert szülünk. Negyed hat körül értünk a kórházba, akkor öt centire volt nyitva a méhszáj. Hatkor feküdtem fel a szülőágyra, oxitocint kaptam, és gázt. Így is rohadtul fájt, de valahogy elbódított ez a gáz, és elviselhetőbb volt vele. Krisztián végig mellettem volt, szólt, hogy mikor jön a fájás, a kitolásnál pedig bíztatott, hogy vegyek nagy levegőt, nyomjak, meg amit kell. Úgy hét óra körül mondtam Krisztiánnak, hogy lehet, hogy Bence egyke lesz, de amikor 20:25-kor megszületett akkor már minden jó volt, annyira boldog voltam. A hasamra tették, aztán elvitték lemosni, megmérni meg a szokásos, Krisztián ment vele. Szegény megijedt egy kicsit, mert csúcsos lett a feje Bencének, de már másnap szinte nem is látszott. Még most is csodálkozom, hogy fért el a pocakomban, akkora nagy baba.
Kitoltak a családi szobába, és mellre tettem Bencét. Anyukám, a nővérem, anyósom, apósom és a sógornőm volt bent, mindenki nagyon boldog volt. Bevágtam egy hamburgert és egy Kinder Maxi kinget, olyan éhes voltam. Másnap délután kerültünk baba-mamás szobába mert teltház volt a kórházban és akkor lett szabad szoba, de addig is reggel negyed hattól három óránként lementem "szoptatni" persze még nem volt mivel. Hajnal fél 1-ig küszködtem a szoptatással, mert még nem volt tejem, de Bence sírt ezért mellre tettem, hogy beinduljon. Aztán fél egyre egy kis rásegítéssel (mellszívóval) beindult a tejcsi, az a pár korty elég volt ahhoz, hogy Bence elaludjon, és fél ötig aludt. Aztán szépen megindult a tejcsi, Bence nagyon ügyesen, mohón szopizott, és azóta is.
Szerdán engedtek haza a kórházból, már csak egy kicsit fáj a gátseb, meg rám férne egy jó nagy alvás, de arra szerintem még várnom kell egy kicsit. Kétszer kel fel éjszaka Bence egy-egy órára enni, tisztába tenni meg ilyesmik. Tegnap este szerintem nálunk is a mennyiséggel volt baj, negyed hattól negyed tízig nem aludt vissza Bence, szerintem kevés volt neki a tejcsi, de végülis sikerült. Én nem kockáztatnék a pótlással félnék, hogy aztán nem akar szopizni. Persze ez csak az én véleményem.
Tünde!
Nekem Marika azt mondta, hogy napi négy liter folyadékot igyak, hogy tudjak szoptatni. Én már hányok a víztől, de azért iszom, egy szoptatás alatt minimum fél liter vizet megiszok. Biztosan csak átmeneti állapot, majd alkalmazkodik a tejmennyiség Zalán igényeihez, kitartás!
Köszönöm szépen, hogy ajánlottad Marikát, nagyon meg voltam vele elégedve. Jó, hogy nem alapítványi szobában voltam, az első tejcsi nélküli éjszakát nem tudom, egyedül hogy vészeltem volna át. Mondjuk nem is volt választásom, annyira teltház volt, hogy az első éjszaka az egynapos nőgyógyászaton voltam.

Végülis nem volt ott Pély-Toóth a szülésnél, Felföldi Róbertnél szültem. Amennyire rosszul voltam a gondolattól, hogy férfi nőgyógyászhoz menjek, annyira nem érdekelt a szülésnél. Szerintem ott már tök mindegy. Most is úgy gondolom, hogy sokkal fontosabb a szülésznő, mert ő végig mellettem van.
Képzeljétek, már kétszer itthon hagytam Bencét. Tegnap a munkahelyemre kellett menni családipótlékot, TGYÁS-t, anyasági segélyt intézni, addig Krisztiánnal maradt itthon Bence, végig aludt. Nekem még egy koccanásra is volt időm, szerencsére egyik kocsinak sem lett baja. Ma meg elmentünk parkettát meg csempét venni, mert az építkezés azért nem áll meg,addig anyukámmal volt itthon Bence. Jó volt kicsit kimozdulni, de szerencsére jövő héten már kimehetünk sétálni.
Na most megyek pihizek egy kicsit ha még belefér, majd próbálok jelentkezni minél előbb.

Puszi: Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a szülinapi üdvözleteket! : ) Annyira jól sikerült szerintem is a fotó, hogy már nem tudtam megállni, hogy ne rakjam fel. : ) A torta is fincsire sikeredett. Kicsit most nehéz anyagilag a dolgunk (még mióta felköltöztünk, most vettünk csak mosógépet, szóval kiköltekeztünk), valami olyat kellet kitalálni, amihez nem sok minden kellett. Szóval minden hozzávaló megvolt, és pillanatok alatt készen is van ez a finomság! Hétvégén készülök még egyet csinálni, mert mint írtam apósomnak és nekem egy napon van a szülinapunk, illetve a sógornőmnek meg jövő héten lesz, így vasárnap tartjuk szűk családi körben a szülinapokat. A gyümitortán kívül még pogácsát akarok készíteni és somlói galuskát (bár nem tudom miért galuska, mikor piskóta kell bele?!). szóval mondtam anyósnak, hogy én vállalom az édesség frontot, ő meg főzzön valamit.
Ja! Azt még lehet nem írtam, hogy anyósékkal egy házban lakunk. Ezt úgy kell elképzelni, hogy nekik volt egy tetőteres (be nem épített) házuk. Na tavaly megcsináltuk. Rendesen úgy vagyunk nyilvántartva, mint két lakásos társasház. A földszint az anyósék nevén, az emelet a miénken. Külön víz és gázórával (a villany még mindig nincs elintézve, így több mint egy év távlatában sem, de nem is fejtem ki bővebben, mert csak felforr az agyvizem..). Szóval így lakunk mi. Sokszor tudunk egymás segítségére támaszkodni, de ha magányra vágyunk, mégis külön vagyunk.

A pici baba kisfiú. Na jó, tényleg nem bír nagy méretekkel, de koraszülötthöz képes annyira nem vészes. Pl egyik barátnőm a 9 hónap után szült 2500grammal (ő mondjuk kislány volt).

Na ettől a pocsék időtől én is kéz paff vagyok. Alig bírtam magamat kiverni reggel az ágyból. Pontosabban Dodi alig bírt rávenni. Ugyanis tegnap délután még 3/4 5-kor elaludt, és már nem is kelt fel. Bement a mi ágyunka, valahogy az apja helye a favorit. Na én hajnal 3-kor felkeltem pisikélni, jött ő is utánam. Na így nem kellett félnem a bepisitől. Bár már nagyon régen történt baleset, de régen volt már tegnap délután. Na ő is pisizett, erre szól, hogy anya együnk valamit. Mondom neki mit szeretnél. Hát pirítóst. Most ez a menő. Úgyhogy hajnal 3-kor nekiálltunk pirítóst enni. Egy fél szeletet én is benyomtam. : ) Utána visszafeküdtünk, de már nem nagyon akart hagyni aludni. Fél óránként ébresztgetett, hogy anya add ide az ivólevemet és hasonlók. Aztán már mondtam neki, hogy akkor szóljon legközelebb, ha világos lesz. (sajna redőnyünk még nincs, sötételő függönyt használunk, azon meg rendesen átszűrődik a fény). Hát a gyerek szólt is időben, hogy keljek. De gondolom ő már jól kialudta magát. Én meg mint egy nyomorék bandzsítottam itt reggel. Alig bírtam magamhoz térni. : )

Na még valami. Aki már szült közületek. Használt szülés utáni hasleszorítós bugyit? Ha igen, van értelme? Mert már nézegetem a neten, hogy mik a tapasztalatok. Bár elég drága, de jó volna használt is. Persze csak ha tényleg olyan jó. Tudtok ehhez hozzászólni?

Köszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Petra!

Így utólag is gratulálok! Köszi, a hosszú történetet. Olyan jó olvasni.
Én is csak a gázos érzéstelenítést szeretném használni. Remélem most sem lesz rosszabb az egész szülés, mit az elsőnél. Bár én egyedül leszek, mert drága férjem már a kórházi lifteknél rosszul szokott lenni, szóval ha lehet még látogatni se jön senkit. Persze azért hozzám bejön! : )

Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok csajok!

Már megint én!
Nektek vannak otthon D V D filmek és mesék? Vagy tudtok írni? Nekünk van egy jópár, szívesen cserélgetnék Veletek, ha gondoljátok. Választanánk egymás listáiból, így mindenkinek bővülne a készlete. Kép
Mit szóltok?

Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Szia Anita!

Köszi a gratulációt. Mindenki azt mondja, hogy a második szülés könnyebb, mint az első, szóval szerintem ne aggódj! Az én férjem is utálja a kórház szagot, de itt egyáltalán nincs kórház szag.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
Petra! Örülök a történetednek,nagyon jó volt olvasni,, h. minden simán ment!Most már én is kezdek kicsit parázni, főleg tegnap óta.Ui. voltam a doktornőhöz, és a még hátralévő 4-5 hét helyett Õ már csak 2-re saccol.(persze ez nem szentírás)Na és ráadásul már 3200g ez a "csöppség", a fejátmérője pedig 96mm.Mekkora lesz akkor még a szülésig?! Egyre inkább azt gondolom, h. nem lesz egyszerű dolgom a világra hozni.(én meg nem vagyok ám egy nagy termet!)A dokinő szerint ha nem ő lenne az orvosom, és nem ő látná Petikét el sem hinné a hasam méretéről, hogy ekkora és ilyen idős gyerkőc lakik benne!Na de majd csak lesz vmi.Jó lenne még kihúzni vagy két hetet, de ezt nem mi döntjük el!MAjd csak elrendezik a sorsunkat odafent az égiek!Te mennyivel szültél hamarabb?Örülök h. jó élményeid vannak a szülésről, és kívánom h. mihamarabb alhass egy jó hosszút!Jó babázást!!
MOst elköszönök, mert esküvőre megyünk, lassan készülődni kell.

Kép
dora1980
 
 


Szia Dóra!

Nekem sem volt nagy hasam, ahhoz képest, amilyen nagy Bence, az orvos nekem sem gondolta a hasam méretéből. A szülés előtti napon az uh-on 3400 g-ot mondtak, ehhez képest lett 3700 g, úgy, hogy mérés előtt már lekakilta a szülésznőt, tehát már vesztett is a súlyából:-))
Én sem vagyok nagy termetű, mondjuk a csípőm aránylag széles, de ne aggódj, biztos nem lesz baj.
Vasárnap töltöttük volna a 39. hetet, és előtte pénteken született Bence.
Köszi a jókívánságot, tényleg jó lenne egy jót aludni, de azért napközben egy kis pihenővel ki lehet bírni. Jó mulatást az esküvőre, azért ne fárasztd ki magad nagyon!!

Épp most fürdettük meg anyával Bencét, mert visszajött egy kis tejcsi és mindene tejcsis lett. Ti mikortól altatjátok háton a babócát? Én nem merem éjszakára háton fektetni, félek, hogy félrenyeli, ha véletlenül visszajön valami.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre az oldalra és nagyon tettszik, ahogyan itt "beszélgettek" egymással.
Gratulálok Petrának a picurkához.
Mi most töltjük a 33. hetet, és ha Lili is úgy akarja, akkor december 13-án találkozunk. Már nagyon várjuk. A szobája készen van, de ruhákat még nem vásároltunk neki. Ha tudtok itt Nyíregyen olyan helyet ahol szép és olcsó ruhákat lehet venni akkor légyszi adjatok tanácsot, hová menjünk.
Előre is köszönöm!

Minden babának és mamának szép napot ebben a csúf időben!!!

Kata
kata1980
 
 


Sziasztok,

Ahhoz képest, h. azt hittem tegnap ki sem tesszük a lábunkat itthonról, végül Debrecenben jártunk a szüleimnél, tegnap voltunk épp 4 hetesek és szerencsére időm sem volt dilemmázni, h. menjünk-e v. sem, azért mentünk a férjemnek a tesóm megvette (hosszú telefonálgatsok után) a hőn áhított lapmonitort és a férjem, mint egy gyerek mondta, h. máris megy érte ... én meg mondtam márpedig nem megy nélkülünk, ugyhogy nagyon megörült a családom, mert eredetileg jövő hét végére terveztük az első látogatást Debiben. Picur szertinem észre sem vettem, h. volt valahol, végig aludt, csak enni kelt fel és szunyált is vissza. Ugyhogy sikerült egyre messzebb "merészkednünk", amit én a jövő-menősségem miatt sem bánok, meg nem egy olyan gyerekt ismerek, akit nem vittek az elején, utána meg még másfél évesen is macera volt a játszótérre lemenni.

Petra, örülök, h. minden simán ment és Marikával ti is jól működtetek együtt. Rajtam is mindenki csodálkozott, h. hol volt a 4,1 kg-os gyerek bennem, köv. kérdés meg hogy tudtam megszülni? Én meg kiakadok, mert nem hinném, h. olyan sokat nehezit a szülésen a súly, mert ugyanúgy zajlik a vajúdás, csak a dokinak kell észnél lenni a nagyobb babáknál, h. nehogy összetörtjön szegényke a csatornában. Szerintem nekem nem volt nehéz szülésem. Jó szobatársaid jók voltak? CSecsemősök segítettek? Zalus még sose rottyintotta vagy bukta vissza magát ennyire, h. napközben fürdetni kelljen, amugy nem is baj, mert a fürcsi még mindig nem tartozik a kedvenc elfoglaltságai közé, bár ugy tűnik javul a helyzet e téren is. Mi két hét alatt több, mint fél kilót híztunk és eddig 3*60ml pótlást kapott, tudom sokan megkérdeznék, azt meg minek, de én ettől megnyugodtam, mert falánka mind a 3 esetben elégetlennek tünt a 100 gr tejcsi után is. Már rájöttem ő simán megenne 200-at is egyszerre, de akkor egy kilót hízna két hét alatt? Szerintem egy kevésbé falánk gyermeknek elég lenne a tejem, de neki nem.

Dóra, az a biztos, ha kivárjátok a 40. hetet, Zalus 5 nappal kopogtatott hamarabb, de ez meg is látszott/látszik a bőrén, nagyon szép ,nem száradt ki, meg nem volt ráncos. Már többen is mondták, h. biztos sok zöldséget meg gyümölcsöt ettem a terhesség alatt, h. ilyen szép a bőre ... pedig sajnos én egyiket sem eszem. Amúgy őt is mindig pár héttel nagyobbnak mérték a koránál, most néztem meg 6 héttel születése előtt volt neki is 96 a bpd-je, férjem félt is,h. nagy lesz a gyerek feje, meg golyófejű lesz, de nem igy lett, csini pofija van. SOk szerencsét a hátralévő hetekre!

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek, péntek este felhívtam a férjem uncsitesóját (Mónikát), akiről írtam, hogy most szült. Végül azt mondta, 2350 grammal és 48 cm-rel született Csabika. Nem amennyit írtam (bár azt is ő mondta pont szülés után). Mondta szegénykém, hogy nagyon ki volt bukva, aggódott a gyerekért. Mikor először meglátta az inkubátorba, azt mondta ordított. Kilátástalannak látszott a dolog, hogy valaha hazaviszi a kis Csabikát. De mondtam neki, hogy biztosan hamar összeszedi magát, és már "repülhetnek" is haza.
Na de amiért is megragadtam megint a témát, az pedig a doki. Ugyanaz az orvosa, mint nekem. Mónika ugye bent volt a patológián, és szerda délelőtt folyt el a magzatvize. A nővérke meg hívta a dokit, hogy egyik betege szülni fog. Erre a doki úgy tett, hogy nem volt megbeszélve. Na Mónika is rendesen meglepődött rajta. Azt mondja, már legutóbb említette a dokinak, hogy meg kellene beszélni a szülést, mire a doki csak annyit mondott, hogy ráér még. Azt persze senki sem gondolhatta, hogy előbb fog szülni 6 héttel. Szóval lassan azt gondolom, lehet előre is pénzt várna?! Én pedig tuti nem adok még előre is, mert az már sok. Elég, hogy havonta otthagyom a 7-8 ezer forintot. De már így a vége előtt nem akarok váltani, meg ettől eltekintve, meg vagyok vele elégedve. Na majd kiderül, hogy nálunk hogy lesz. Csak ezt akartam elújságolni.

Amúgy semmi különös nincs felénk. Ma délután ünnepeljük majd a háromszoros szülinapot (após, sógornő, én). Tegnap már megsütöttem a pogit, anyós vett sütiket, úgyhogy a többi sütkérezést most kihagyom. Kép Nem is baj, mert elég ramatyul voltam tegnap is. Már nem is mosogattam el, azt mára hagytam. De biztosan beletelik majd egy órába, annyi van! Nem tudom, valahogy a héten nem voltam a toppon. De nem tudom, hogy konkrétan mi is a bajom. Lehet azért van, mert abbahagytam a vitaminok szedését (Elevit, Magne B6), és lehet hirtelen leromlott a vérképem. Passz. Na majd hétfőn megyek veszek Elevitet, hátha az magamhoz térít. Kép

Sziasztok, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Szia Tünde!
Jók voltak a szobatársaim, csak egy volt, aki tiszta idegbajos volt a gyerekkel, úgy sajnáltuk szegény picurt. Már első este tápszert kért, hogy nincs teje, persze nem adtak neki. A csecsemősök nekünk nem igazán segítettek, bár nem is nagyon kértünk segítséget, amit nem tudtunk, megkérdeztük egymástól. De az idősebbek azért rendesek voltak.
Bence sem igazán szereti a fürdést, de ma éjszaka leesett a köldökcsonk, így azért már kicsit jobb lesz szerintem. Amúgy nagyon fázós, és utál öltözködni.
A tejed biztosan elég lesz, csak kell egy kis idő, amíg beáll a kellő mennyiségre. Bencének is nagyon szép a bőre, mondjuk én sok gyümölcsöt ettem, de szerintem sincs sok köze hozzá.

Szia Kata!
Üdvözöllek, jó hogy ránk találtál! Köszi a gratulációt! Én is gratulálok neked Lilihez. Az a másfél hónap már hipp-hopp elszalad. Babaruhákat mi főleg kaptunk a sógornőmtől, aki varrónő, de nagyon jó ruhák vannak szerintem jó áron a Delfin babaruhakészítőnél, azt hiszem a Kereszt utcában van, most nem találom a címüket. Egy jó tanács, minél egyszerűbb ruhákat vegyél, és nekem az elől patentosak váltak be. Nagyon szépek a nagy galléros csicsásak is, de mikor már használni kell, egy rémálom.

Szia Anita!
Nem semmi az orvosotok és végülis be sem ment a szülésre?? Azóta hogy van Csabika, hízott már?
Szerintem a vérképedet nem befolyásolják a vitaminok, inkább vérképzőt kellene szedned, ha úgy érzed, gyenge vagy. Az orvosod nem írt Maltofer fol-t? Nálunk legalábbis az egyik anyukának a szobában mondták, hogy szedje a Maltofer fol-t mert rossz a vérképe.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Hello lányok!

Most csak röviden jövök: Flóra 1 éves lett és a róla készült fotókat megtaláljátok a szokott helyen: www.kep.tar.hu/antalcs (login: antalcs, jelszó: flora12). Annyiban történt változás a galériaszerkezetben, hogy a babaúszás (víz alatti képekkel) és a szülinap a Flóra nevű galériából nyílik, úgyhogy előbb oda kattintsatok!

Üdv mindenkinek!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Csilla!%
Köszönjük a képeket, nagyon jók! Kép Végre mostmár látjuk is kis családodat.
Na majd valahol nyitok én is egy albumot pár fotóval. Kép

Petra!
Azt konkrétan nem tudom, hogy most milyen a vérképem, csak gondolom, hogy nem lehet túl jó. De ez a vas nem rossz ötlet, anno Dodival is kellett szednem.

Na nézek vmi albumhelyet.

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Rég nem jelentkeztünk,most gyorsan gépelek pár sort.
Petra!
De jó volt olvasni a szülésedről!Rendesen meghatódtam,én amúgy is egy érzelgős lény vagyokKép
Mégegyszer gratulálok Bencéhez!!
Kata!
Én is üdvözöllek köztünk!És gratulálok a kislányhoz!Én nagyon szép ruhákat szoktam látni a piacon,és jóval olcsóbb mint a boltokban!!!
Tünde!
Apa is egy lapmonitorról álmodik(én isKép).De most nem igazán telik rá,majd esetleg karácsonyraKép
Na megyek mert Balázs szétszedi a konvektortKép
Anita2!
Nem tudom hogy írtam-e már hogy Boldog Szülinapot,ha nem most pótolom!
Ja,nekem nem volt hasleszorítóm,lement magától szerencsére.
Maltofer-t én szülés után kb. fél évig szedtem,terhesség alatt csak az Elevit-et.
Csilla!
Megnézem mindjárt a képeket!
Képzeld vettünk autósülést.36 kg-ig jó,az autó övével lehet használni,úgyhogy vettünk hozzá párnázott övvédőt(Shrek-es).4500 ft-ért vettük egy lomosnál(szerintem egyszer nem ült benne gyerek,annyira tökéletes a huzata..!!)
csagi
 
 


Sziasztok!
Most néztem, hogy csak egy hete nem írtam, de annyit kellett visszaolvasnom, hogy csak na.... szorgosak vagytok!!
Először is Anitának és Csilla Flórájának is boldog szülinapot kívánok így megkésve is... ( képeket én is mindjárt megnézem)

Petra!
Nagyon megható volt a szülésetek történet Kép szerintem iylenkor mindenkiben felidéződik a sajátja... egyébként mikor Kristóf megszületett, a páromnak az volt az elő kérdése: a feje így marad? Kép neki is csúcsos volt... Egyébként mi meg hasra nem tudtuk fekteni kristófot 4-5 hetes koráig, mert a szülés közben eltört a kulcscsontja és nem lehetett hason támasztani...
Hallottad Krisztináról a jó hírt? Babákat vár... Én meg kereshetek másik nőgyógyit... Kép brühüüüüü
annyira nem tudja az ember, ki lenne a legmegfelelőbb, mindenesetre fel kellene térképezni a terepet, mielőtt bevállaljuk a következőt..
Anita!
Tanácstalan vagyok a második gyerkőccel, mert ha az eszemre hallgatnék, nem vállalnék be ebbe a bizonytalan életbe még egyet, inkább ennek adnék meg minden tőlem telhetőt. Ez valószínűleg önzően hangzik, de néha így érzek. Másrészről pedig ráférne egy tesó, akivel lehet játszani stb... még van egy kis időnk megvitatni a dolgokat, lehet, hogy a másodikat már könnyebben venném, mindenesetre januártól indulna a projectKép mindenesetre Petra Bencéjétől kedvet kaptam... Kép
Kata!
Üdv neked, gratula a kis LilihezKép
Dóra!
Egy másik topicban láttam, hogy közös a hobbink, a keresztszemezés, bár mostanság nem sok időm van erre. Ha kell valamilyen minta, akkor szóljKép
nah, egyelőre ennyi, ha eszembe jut valami, jövök..
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Csilla!
Megnézetm a képeketKép Mekkorát nőtt Flóra! És a víz alatti képek nagyon szuperek!!! Ha van valakinek egy kicsi babócája és egy nagyobb gyerkőce mind a kettőt lehet vinni babaúszásra, vagy csak a csecsemőt?
Zs

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Én is boldog szülinapot kívánok Flórának! Nagyon jók a képek, látszik, hogy mennyire élvezi Flóra az úszást. Első perctől szereti?

Ági, Zsuzsi!
Örülök, hogy tetszett a szülés beszámoló, tényleg nagyon jó emlék számomra, főleg így két hét távlatából.
Nem is tudtam, hogy ikrei lesznek Krisztinának!!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Anita!
Én a terhességem első percétől szedem a Maltofert, mert nagyon rossz a vérképem. Naponta kettőt. Így a 33. hétre egészen rendbejött. Láttam, hogy szeretnél DVD filmeket. Van valami ami konkrétan érdekel? Mert nekünk is van jó néhány itthon.
Csilla!
Flóra tényleg nagyon aranyos a képeken. Olyan boldog "nagylánynak" tűnik! Gratulálok a kis családodhoz!
Lányok!
Ti mi alapján választottatok szülésznőt? Egyre inkább gondolkodom rajta, bár sokan azt mondják, hogy csak pénzkidobás, de gondolom sokkal nagyobb biztonságban érzi magát az ember egy szülésznővel, pláne ha a dokim szaladgálni fog közben. Egyébként a párom is mellettem lesz, ő is szülésznő párti. De igazából én senkit sem ismerek. Vagy talán az orvosomtól kellene megkérdeznem, hogy kivel szokott dolgozni?? De mi van akkor ha nekem az illető nem szimpi?

Kata
kata1980
 
 


Sziasztok!

Anita!
Ne haragudj már, a dvd-s kérdésed teljesen kiment a fejemből... Nálunk is van néhányKép mit szeretnél?

Kata!
Amikor én szültem, a dokim feltelefonált az előkészítőből, és megkérdezte, ki van ügyeletben, aztán megkért egy hölgyet, hogy figyeljen már ránk... A barátnőm ugyanettől a dokinőtől tanácsot kért, hogy kit javasolna, találkoztak is előtte, szimpi volt neki, aztán ő segédkezett, azaz felfogadták. Azt mondta a barinőm, hogy neki megnyugtató volt, hogy ott volt végig mellette, és ismerte is valamennyire, miután előtte találkoztak... szerintem kismamája válogatja... ha úgy biztonságban érzed magad, hogy ott van egy szülésznő, aki csak veled foglalkozik, akkor sztem kérj nevet a dokidtól (nehogy aztán ott derüljön ki, hogy épp azzal nem jönnek ki...)
Egyébként kihez jársz? Meg vagy elégedve vele? (én pont nőgyógyit keresek)
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

DVD kérdésben úgy hirtelen nem jut eszembe konkrét film vagy mese amit szeretnék. Én egy lista cserére gondoltam, aztán válogatnánk egymáséiból. Mit szóltok?
Így anyagilag mindenkinek jó lenne. Nem?

Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Na meg is adom a mail címemet. Ide küldhetitek a listátokat, aztán válaszban küldöm az enyémet is (van miből válogatni). : )
nagy_anita@citromail.hu

Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Hello lányok!

Hűűű, mennyit írtatok, míg nem jöttem. Egész hétvégén nem bírtam még be sem kapcsolni a gépet, mert folyton jött vki vagy vmi. Pl. nem gondoltam volna, hogy egy tolóajtós szekrény beszerelése egy fél napba telik (persze bapakolva még nincs).Na, meg kórházban is voltam, de csak látogatóban. Vasárnap meg még anyuéknál is megtartottuk Flóra szülinapját (mint láttátok a képeken). Minden jól sikerült, csak beijedt a micimackós tortától. De miért, mert egyébként imádja?!
MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A DÍCSÉRÕ SZAVAKAT!! Szerintem is boldog baba, és remélem, hogy a látszat nem csal.

Petra! Zsuzsi!
Kriszti tényleg ikreket vár. A babák jól vannak, de K. uúgy, mint én voltam anno. Folyamatosan hány, éjjel-nappal. Az anyukájával beszéltem, nagyon aranyos, mint K. Azért hátha abbamarad neki is a 13. héttel.

Petra! Tök jó, hogy kellemes emlékeid vannak a szülésről (bár én nem tudom, hogy az milyen). Azt viszont nem értem, hogy miért írtad, hogy jó ,hogy nem alapítványiban voltál?! Miért?! Honnan tudod, hogy rossz lett volna? Vagy arra gondolsz, hogy nem lett volna segítséged? Hát, igen, a csecsemősök, úgy látom, azóta sem változtak.
Nem raksz fel új képet Bencéről? Begyógyult a sebed?
Amúgy 2 ismerősöm is szült már Felföldinél és nekik is pozítív emlékeik vannak róla. Mondjuk ők terhesgondozásra is hozzá jártak.

Zsuzsi!
Női nőgyógyászt keresel vagy már mindegy? Vki jár itt Gaálhoz, őt én is csak dícsérni tudom. (Néha volt Fügedi helyett nálam.)
És mikor jut időd keresztszemezésre?

Ági!
Mit jelent az, hogy lomos? Lehet, hogy hülyének tűnök, mert tudom ugyan, hogy a szó tkp. mit takar, de ez vmi üzletfélét is jelent egyben vagy piacost?

Kata!
Mikor érkezik Lili? És nyh-i vagy?

Dóri! Anita!
Hogy bírjátok magatokat?

Anita 2!
DVD ügyben nem vagyok kompetens, mert nekem a férjem, aki mániákus filmnéző, én egyáltalán nem (Híradó, Lost, Barátok közt). Õ meg felrakja a laptopra és ha megnézte, akkor vagy megtartja vagy eldobja, annak függvényében, hogy milyen volt.
Angyalkának meg még nem vettünk meséket.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Tegnap beszéltem a Mónika férjével, akit írtam, hogy "kicsit" hamarabb szült, és örömmel újságolta, hogy most már eszik a pici. Pontosabban hogy már nem hányja ki. Eddig ugyanis az volt a baj, hogy mindig kihányta amit megitattak vele. De már tegnap nem. Végre akkor elindulhat a pici hízása. Azt persze nem tudom, hogy mit kapott, tényleg csak pár szót váltottunk. De azért ez már egy kis megnyugvást jelenthet a kis Csabika szüleinek.

Én nem sok mindent tudok mesélni. Próbálom az őszi nagytakarítást csak falatokban elrendezni. Egyszerre úgysem bírok sokat. Tegnap a két utca felőli ablakot pucoltam meg (hát igencsak ráfért!), és kimostam a függönyöket. Pontosabban a sötételő mosását elnapoltam, mert az más sok lett volna vasalással is. Talán majd ma lerendezem. És végre letörölgettem a nappaliban a polcokat, és rendet raktam itt a számítógép sarokban. Ez mindig olyan, mintha bomba robbant volna. : ) Szóval viszonylag nem sok van hátra, csak kis apróságok. Még két bukó ablak vár rám (ebédlő és fürdő), de azt elég nehéz takarítani. Na majd meglátom.

Holnap este készülök a dokihoz. Kíváncsi leszek hogy a kis Kornél megfordult-e már fejjel lefelé. Eddig mindig csak az egyik oldalt rugdosott, mintha már néha a másik oldalt is tenné. Ami azt jelenti, hogy megfordult. Illetve már nem szoktam azt a feszítő érzést érezni, mint korábban, ami a doki szerint a feje nyomásától volt. Valamint még tegnap este mikor lefeküdtem, olyan volt, mintha csuklott volna a kis drága, mert nagyon ütemesen "kopogott", és az is olyan érzés volt, mintha a feje lent hátul lenne a medencém közt. De holnap este minden kiderül. Majd ha hazaértünk Nyíregyházáról, írok. Lehet még elmegyünk a Lidl-be pizzát venni. Ez az utóbbi két alkalommal így volt. Az apának nagyon megízlett az ott kapható sonkás pizza. A múltkor is vettünk vagy 15db-ot. : ) Még van vagy kettő belőle, azt este megsütöm. Aztán holnap pótolhatjuk a hiányt. : ) Majd az anyagiaktól függ. Tankolni is kellene még egy ötösért. Hát nem is tudnánk saját kocsit fenntartani. Ez az anyóséké, és hogy így "együtt" lakunk, Miklós gyakran jár vele (sokszor naponta dolgozni), ilyenkor persze tankolunk, meg a szerelést, alkatrész ellátmányt is mi intézzük. Mert hogy autószerelő műhelyben dolgozik a drágám. Õ csinálja az eredetiség vizsgákat, meg gumit szerel, meg mikor mit (szaladgál az Okmányirodába intézni a papírokat, meg beszerzi a boltjukba az alkatrészeket). A szerelésbe csak olykor besegít, de önállóan nem csinál ilyesmit, elvégre is nem autószerelő. /na Róla is meséltem : ) /

Dodika is jól van. Éppen mesézik. Közösen megreggeliztünk hármasban, az apa elment dolgozni. Bár én még vissza akartam feküdni aludni, de mégis itt a gép előtt kötöttem ki. : ) Nagyon félek Dodit oviba adni. November 28-tól akarom vinni, nem tudom mi lesz belőle. Akkor téli szünetig három hetet járhat, aztán majd kiderül mennyire tetszik neki. Biztos jót tenne neki a gyerekek társasága, meg a közös játék. Csak szerintem nehezen fog elszakadni tőlem. Na majd lesz valahogy. Aztán meg ha megszületik a pici, eleinte még nem lehet vele kimozdulni, szóval lehet addig Dodi sem fog járni, nem tudnánk megoldani a hordását. Majd megoldódik még addig.
Még neki is össze kellene készíteni az óvodai cuccokat, meg felvarrni a jeleket.

Na megyek még megnézem a leveleket, majd még jövök.
Szép napot Mindenkinek! Remélem ma is olyan napos lesz, mint tegnap.

Üdv, Anita2

ui! A LOST-ot én is mindig nézem (azt ki sem lehet hagyni). Nekem nagyon tetszik! Sőt, egyre izgibb.

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Jó reggeltKép
Csilla!
A lomos végül is olyan hogy Németből hoznak használt cuccokat és azt árulják az udvaron.nem tudom ki hogy hívja,mi így.
A tolóajtós szekrényt "egyben" vettétek,vagy csináltattátok?Elárulod mennyi volt ha nem titok?Csak mert mi is olyat akarunkKép
Ja,nagyon jók a képek!!!!!!!!
Balázsnak is pont olyan taxija vanKép
Anita2!
Mi 1-szer voltunk a Lidl-be,de nekünk nem tetszett egyáltalán.Bár lehet rosszkor mentünk,mert épp semmi nem volt szinte.Kongott az ürességtől.De láttam hogy nyílt mégegy Nyíregyen.
A Lost nekem is nagy kedvencem!Mindíg elolvasom előre mi lesz benne.Le is töltöttem a 2.szériából részleteket,de valami bibi van a hangkártyánkkal és nincs hangKép
Na megyek.
Úgy látszik jó idő lesz,megyünk venni a konektorba valamit hogy Balázs ne nyúlkáljon bele.
Sziasztok!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

ZSUZSIMANÓ! megnéztem a munkáidat, nagyon szupik. Ém is szoktam a keresztszemes mellet még szalvétatechnikát,gipszöntést meg üvegfestést(matrica)is csinálni. Bár amióta nem dolgozok nem túl sűrűn.Inkább csak hímezni- ez jó alkalom a pihenésre is.Ha lesz végre egy digitális gépünk én is teszek fel fotókat.Most hozatm pont haza a képkeretezőtől legújabb hímzésemet-A történelmi nagy Magyarország- csúcs lett szerintem!
Amúgy velem minden ok.,ma voltam1.NST-n. Persze Petike pont akoor nem akart mozogni, azótameg majd szétrúgja mindenemet. A kórházban megnézte a doktornőm az NST-s papírt, de megnyugtatott, hogy minden jó.ENnek azért igazán örülök.
Na emgyek sütök egy kis fasírtot+csinálok hozzá krumplipürét sziasztok!

Kép
dora1980
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: