Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Sajnos, ma délutántól-estétől nem lesz netünk ismét. Szolgáltatót váltunk. :roll:
Nem tudom, hogy mikor lesz legközelebb net, remélem minnél előbb. :wink:
Addig mesélj mi újság?

Timi
thimó
 
 


Helló!

Ismét vagyok. Mi újság?

Timi
thimó
 
 


Szia Timi!
Örülök, hogy újra vagy :D :wink:

Hát az ablakcsere megvolt, most a javítgatásokat csináljuk. Nem megy valami gyorsan, mert munka után nincs rá sok idő, de azért haladunk.
Az Adri szobájában borzalmas rombolást csináltak :cry: Ráadásnak ott a radiátor felül volt lefogatva, ami leszakadt, másnapra, és köv. napra az előtérben lévő is megadta magát :(
Még rejtély, hogyan fog visszakerülni :roll:
Aztán kinti javításnál, szintén Adri szobájánál (ez hátsó udvarra néző szoba) a vakolatot egy nagy részen le kellett verni, mert annyi vizet szívott az évek alatt magába, hogy hullott lefelé minden kis érintéstől.

Krisztián megint beteg :cry: Most le is vittem orvoshoz. De a másfél órás várakozásban nekem is sikerült összeszednem valamit. Gondolom ahogy elmentem a mosdóba :( Hiába mostam én kezet, de a kilincset kifelé is meg kellett fogni :( Szóval már este sem volt valami jó a gyomrom, ma meg már ment reggelről a hasam, és eléggé rosszul is vagyok :(
Remélem hamar túl leszek rajta.

Ti, hogy vagytok? Most milyen netetek van?
Nekünk Globonet-től van :wink: Most már elég gyors.

Fiúk, összecsiszolódtak a dédivel? És ti?

Na megyek, de majd még benézek :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

 
 

Szia Timi!
Mégsem vagy?

Írj, ha tudsz!!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Ne haragudj, hogy nem írtam. Vagyok én, csak időm nincs nagyon a netre.
Sajnos egyenlőre csak percdíjas van, lassú és nem lehet bekapcsolva hagyni, hanem mindig ki kell lépni. ( ha nincs bekapcsolva a net, valahogy nem jutok el addig, hogy leüljek elé)
Próbálkoztunk több szolgáltatónál is már, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy melyik lenne a legjobb. Eddig online-sok voltunk, de az havi 9.e., ez sok szerintem. Akciókban nem vehetünk részt, mert nem számítunk új előfizetőnek, mert az online kiépítve hagyta az Adsl-vonalat lemondás után is.

Örülök, hogy túl vagytok az ablakcserén. :lol: Majd csak készen lesztek. Mondjuk egy háznál mindig van mit csinálni. :wink: Ezt mi is tapasztaltuk már.

Sajnálom, hogy Krisztike beteg. Remélem, hogy mostanra már jobban érzi magát. Megjegyzem, mi is túl vagyunk egy kis vírusos hasmenésen-hányáson. Mindannyian megfertőződtünk, de engem viselt meg a legjobban. Dávidka is végig hányta a vasárnap éjjelt, de hétfőn már jobban volt.

Hát dédi... Furcsa, hogy itt van. Nem mindig könnyű vele, de hát ő a 84 évével olyan, mint ha gyerek lenne. Apróságok: minden reggel kávét főz és a kávét-zaccot szétszórja a szekrényen és a padlón, meg ilyesmik.

Tegnap volt Misi névnapja és vett nekem egy szuper kis porszívót. Hepa-filteres és nagyon erős a szívóereje. :D

Mennem kell behabarni a zöldbabfőzeléket.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Timi
Hát tényleg elég húzós a havi 9000 ft. Mi 3200 ft.-al kezdtünk ( 200 ft a csekkes befizetés miatt :oops: ) most felemeltettük mert a páromnak lassú volt, most 5000 ft.-ot fizetünk, de sokkal gyorsabb, és még árban sem vészes szerintem. :)

Már Krisztike jobban van, szerencsére. Nekem viszont már napok óta fáj a fejem. :? Nem tudom lappang e bennem valami, vagy front. Nagyon gyógyszerezni nem akarok addig amíg elviselhető. Szerencsére elég jól tűröm a fájdalmat, ez alól a fogfájás kivétel :oops: azt nagyon nem bírom. :x

Most már szépen haladunk a javításokkal. Most a redőnytokokat szigeteli és zárja le a párom. Ez már jobb és kevesebb porral jár mint az eddigi munkák :shock: Szörnyű kosz van mindenhol :shock: de már nem látom annyira gáznak. Most megvan az oka, hogy miért van ez, és talán már látom a végét, kb. 2 hét :D

A más utáni takarítás ismerős. Nekünk minden vasárnap este szalad a ház :x hol így hol úgy. Most elértük a szőnyegezéssel azt, hogy legalább a saras csizmák lekerülnek sógornőmék lábáról. Addig még az ágyba is befeküdtek vele. Na meg imádtam mikor a szobában olvadt le a hó :roll:
A játékokat meg rend szerint én pakolom, mert azokkal érdekes mód senki sem játszott, csak úgy szana szét kerültek :roll: Ja és tönkre sem teszi őket senki :roll:

Majd írj, ha tudsz!!
Majd rakok képet a rombolásról ha lesz egy kis időm lejkicsinyíteni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Hogy vagytok? Remélem nem lettél beteg. Tudod, nem igazán ér rá az ember(háziasszony) még betegeskedni sem. :wink:
Próbálj meg vigyázni magadra, magatokra.
Olyan gyorsan telnek a hetek, hány hetes is a babóca? Hányás-hányinger már elmúlt? A nemét megkérdezitek?

Képzeld, Dávidot fel fogom vinni Pestre allergiavizsgálatra, mert sajnos Gyarmaton nagyon nem foglalkozik vele a doktórnő.
Ja, asztmásnak nyilvánították még a télen és gyógyszereket is kapott. Az más tészta, hogy engem nem tájékoztatnak semmiről. Bosszantó a közönyösség, érdektelenség.
Pedig biztos, hogy valamire allergiás, mert állandóan el van dugulva az orra és nagyon sokat hapcizik, köhög. Természetesen a vérvétel eredményéből ( cirka másfél hónap alatt lett kész) semmi nem derült ki.
Na mindegy, valami majd lesz.

Már máskor is kérdeztem talán, ti együtt laktok a sógórnődékkel?
Mondjuk, ha csak vendégségbe járnak, akkor sok mindent el kell tűrnöd. Na, de azért a szobában elolvadó hó már több a soknál.
Én most már ott tartok, hogy mindennap porszívózok, mert különben nincs tisztaság. Dédike ugyanazt a papucsot használja kinnt, mint bennt. Azért el szoktam kérni és le szoktam mosni a talpát. :wink: Mint ha nem lenne más fontosabb dolgom is....
Mi úgy szoktuk meg, hogy az előszobába levesszük a lábbelit idebent csak zokniba vagyunk. (Sehol sincs kő, még a konyha is padlós.) Mi így szoktuk meg, de ez most már nem teljesen működik.
A játékokat én ma egy nagy dobozba pakolom és elrakom, mert én is minden este az elpakolással szórakozom. Na jó, azért 1-2 elől maradhat.


Szerencsés vagy, hogy a férjed sok mindent meg tud csinálni saját kezűleg, és hogy van rá ideje is. Dicsérd őt sokat,biztos megérdemli.

A képeket várom (ha lesz időd). Gyerekekről is jöhet.

Kitartást kívánok nektek.

Szép napot.

Timi
thimó
 
 


Szióka!

Úgy tünik nem betegség előjele volt a fejfájás. 3-4 napot azért szenvedtetett, de nem kellett gyógyszert bevennem rá :D
Már tegnap óta jó, remélem marad is.Krisztián is jól van, de pont tegnap néztem, hogy most egyszerre jön 2 rágófoga, és sajna ilyenkor tuti betegség, a múlt héten is rátehetett még ez is. Most megint rosszul is eszik, ez is jellemző :cry:

Babócával most 17+5 -nél tartunk. Ő meg mindíg találgat, olyan helyekre akar bebújni.... Ma jobb oldalon a bordám alá, úgy kellett "lesímogatnom" onnan, de a csontok miatt nem is nagyon érezhette, mert sokáig maradt ott, persze közben nyomta a tüdőmet :( Máskor meg a combhajlatnál van egész alul, pedig van még most bőven helye. Amúgy kis lusti :D
Szerencsére a hányinger-hányás a megmozdulás után úgy tünik elmúlt kop kop kop.
Most már reggel néha tudok tovább aludni, ma is háromnegyed 7-ig, ez amióta terhes vagyok nem volt. Legkésőbb 6 órakor keltem, mert annyira rosszul voltam, és ennem kellett.
Estéim azok változatlanul hamar jönnek, már 9 órakor aludni szoktam.

Anyósommal lakunk együtt. Sógornőmék a szomszéd faluban laknak. Viszont hétvégén mindíg jönnek, sőt hétközben is egyszer legalább.
Velük még egymás melletti házban sem tudnék élni :oops: Én nem szoktam senki háta mögött beszélni, hanem szeretem megmondani, van, hogy nem szolidra sikerül :oops:
Tegnap a sógornőm férjével sikerült összekapnom, de már eleve durrogva jött. Hát ha jön segíteni akkor vagy jöjjön rendesen ne durrogva, vagy sehogy. :wink:
Tibi számtalanszor megy, ment nekik segíteni, de mindíg a nővérét nézte, sohasem durrogott. Ja, és nem akarta mindenben a legdrágábbat megcsináltatni. Most ugyanis az van, hogy mivel az illető festő, hát kitalál olyan dolgokat, meg festékeket, hogy csak na, te hülye meg győzdd megvenni... Ráadásul hiába csinált ő a folyosóra sima falat, már most piszkos, mert a gyerekek összefogdossák, ráadásul a létrával az új követ egy pár helyen lepattintotta, amit természetesen nem ő csinált :x Na, nem ragozom.

Játék most nálunk sem sok van fennt. A rumli miatt szinte mindent levittünk a garázsba. Na a kisfiam akkor is talál olyat amivel rendetlenséget csinálhat. Szombaton a hungarocelt szedte széd pici darabokra. Tele volt vele a szoba :x

na közben a fiatalúr felébredt ugyhogy el is köszönök, szióka Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Na mivel a Kisvakondot kérte ellesz vele még egy darabig, így teszek képeket :D
Kép
Így nézett ki Adri szobájában az ablak környéke



Kép
Ez is az a szoba
Kép
Anyuéknál szüretkor, az sem mellékes ám ki a sofőr :wink:
Kép
Így aludt el a múlt héten amikor beteg volt, a mama szobájában tv. nézés közben :wink:
Kép
Adrikám

na, most ennyi :wink:
További szép napot nektek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Köszi a képeket. Hát az ablakcsere tényleg nem valami művészi munkára vall. :wink: Lehettek volna óvatosabbak is, nem kellett volna ilyen sokat javítani. De hát...

Örülök, hogy jobban vagy. Érezni a babóca mozgását nagy élmény. :lol: A párod is tapasztalja már kívülről?

A gyerekek tündériek. :lol: Olyan érdekes, Adri már igazi nagylány, de ahogy nevet a fényképezőgépbe, úgy csak egy gyerek tud.:D Gyönyörű.
Krisztike is nagyon szép. Olyan édi, ahogy alszik. Ennyit a kóla koffein tartalmáról. :lol:
A sofőr, ha nem tévedek a tesód Danikája, ugye? Ők hogy vannak? De jó nektek, hogy így összefogják a családot anyukádék. Van hová hazamennetek. Irigyellek. Annyira tud hiányozni anyukám. :cry:

A rokoni segítségről, annyit, hogy mi is megjártunk már egy párszor. Apósom festő, és ő is éreztette velünk, hogy nem tetszik neki az ingyen munka. Ráadásul eddig még semmit sem csinált meg olyanra, mint ahogy elterveztük, nem a minőségi munkáról híres. Pedig nem vagyok nagy igényű szerintem, csak ha az ember már csinál valamit, akkor csinálja rendesen, vagy neki se fogjon.
Nálunk is aktuális lenne a festés, de nem az apósm fog festeni az már biztos.

Hungarocel apró darabokban: :x A kis kópé lefoglalja magát. :lol:
Tessék hagyni a gyereket kibontakozni!

Megkérdezhetem, hogy neked Krisztikének mennyi a súlya? Csak úgy kb., mert nekem Dávid olyan soványnak tűnik.

Megyek, mert lassan megyek Benusért az oviba, aztán meg fél 5-re vissza szülőire.

El van borulva rendesen, a fejem is fáj. Nem szeretem ezt az időt, én napsütést akarok és meleget.

Szia.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Tesómat is invitáltam beszélgetni :wink: :D

Igen a sofőr az Dani. Olyan szakszerűen fogta a kormányt, zabálnivaló volt :D Olyan ösztönösek ezek a fiúk. Krisztiánnak van egy utánfutós traktorja, úgy tud menni vele, és ahogy kanyarodik, mint a nagyok, olyan cuki :D

Amúgy ő 15 kg körül van, hol kicsit több, hol pedig kevesebb. Most elég rosszul eszik :cry: A leves meg nem is nagyon kell neki. Tegnap szenvedtünk is este a széklettel :cry: Bezzeg a cumi :?

Én nagyon szeretek anyuékhoz menni. Most már itt is szeretek lakni, de oda is mindíg "haza" megyek :D
Mi is csendes helyen lakunk, zsákutcában, és itt a patak az út végén, de mégis ott más a levegő is.
Adri ott olyan jókat aludt, pedig ő sosem volt nagy alvó. Ő 2 éves korától napközben nagyon ritkán aludt. Na, de ha este 6 óra körül elkapta az álmosság. Ő tipikusan olyan volt, hogy állva is elaludt, sőt evés közben, és a fürdőkádban is. Annyi kép van úgy róla. :D
Most is egyik pillanatban beszél a másikban már horkol :wink: viszont ágyút lehetne dörrenteni mellette.

Szerencsére Krisztiánt is sikerült úgy szoktatni, hogy nyugodtan lehet mellette csinálni bármit. és beszélni is.

Amúgy a kicsi fiam mindíg talál ki valami turpisságot. Ma délelőtt átmentem a szomszédba, mert átalakítattam az egyik nadrágomat kismama nadrággá. Hallottam én a hangját, de gondoltam az udvarunkról, mert nyitva van a fürdő ablak, ami felénk néz nekik.
Hát a francokat, a drágám átjött egyedül. Mind a két kaput ügyesen kikulcsozta :shock: és ballagott be Éviékhez nagy boldogan.
Nézd mit csinált a múltkor:
Kép
Itt még gyönyörűen társasozott. De később eltünt a kártyákkal, mire észrevettem összehajtotta majdnem mindet picikére :x

Holnap ha minden igaz megint jönnek az ablakosok, és felteszik az ablakpárkányokat. Végre letudunk velük mindent, az tuti, hogy tőlük többet nem kell ablak, de semmi más sem.
Idén még szerettünk volna redőnyt csináltatni, de nem lesz rá keret, majd jövőre.
Pont mondtam a páromnak, hogy lassan el lehetne kezdeni a karácsonyi ajándékokat is megvenni, már akinek tudom mit akarok :shock:
Azon agyalok ráérős időmben mit kéne venni a gyerekeknek, amiből nem lesz mindenhol, és élvezik is :shock: sok játékot már nem szeretnék :
Ti tudtok már valamit?

Na megyek melegítek enni a rossz csontomnak :D

Sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi.


Jók lehetnek a bárhol-bármikor elalvós képek :D Nekem ilyet soha nem produkálnak a gyerekek, kandi kamerás műsorban láttam csak hasonlót.

Dávidnak nagyon tetszik Krisztike, igaz ugyan, hogy azt mondja: "én vagyok ott."A kártya viszont a babáé. Ez nagyon bonyolult dolog. :lol: Szerintem az én fiam is összehajtogatná. Esetleg, ha ollóhoz jut, akkor fel is aprítaná apró pici darabokra.
Nála most ez a menő: olló. Szerencsére van Benikének egy gömbölyített végű gyerekeknek való ollója, ezzel vághat. Viszont nagyon kell rá figyelni, mert már a lepedőjét is bevágta. :roll:

A 15 kg szerintem megfelelő. Dávid sokat eszik, legalábbis a bátyjához képest, de nem marad rajta semmi. Mondjuk, neki születése óta keskeny arca van, a tesójának pedig kerek, ezért Dávid soványabbnak néz ki. Ja, még evés közben is képes szaladgálni, vagy ha ezt nem teheti az etetőszékben tornázik. :roll:

Karácsonyi ajándékon még nem gondolkodtam igazán. Én úgy gondoltam, hogy valami olyat kapnak közösen amivel mind a ketten tudnak játszani és örülnek is neki. Ez most az asztali foci lenne. Persze, ha megkérdezem Benikét, hogy mit szeretne kapni, képes kb. 5 féle dolgot felsorolni. :roll: Meg nekem a mániám a könyv, ezt is feltétlenül kapnak majd. Ezt már kinéztem: Idessüss!- a címe. Szeretném, ha olvasó felnőtt válna belőlük. Engem is így neveltek, és nagyon szeretek is olvasni. Viszont a férjem nem, sajnos. Ő nem értékeli a könyveket, sőt pénzkidobásnak tartja. :( Ő ilyen nevelést kapott. Szerintem gyerekkorban lehet a könyveket megszerettetni.
Körülnézek majd azokon az oldalakon is, amiket megadtatok. Ott tök jó játékok vannak. A rokon-gyerekeknek is onnan kellene válogatni valami jót. Talán, ki is postázzák.


Nos, egyenlőre ennyi. Várom neked milyen ötleteid vannak.

Ildi.
Csatlakozom a tesódhoz: gyere te is beszélgetni. Légyszi, légyszi...

Sziasztok.

Szép napot!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Timi
thimó
 
 


Helló!

Gabi, mi van veled? Haladtok a lakással? Biztos nagyüzem van nálatok, ezért nem tudsz jönni. Írj, ha tudsz!

Timi

Ja, gyönyörű az idő! :D íPéntek van! :D

:D :D :D :D :D :D
thimó
 
 


Timi
bocsánat, hogy nem írtam.
Jól vagyunk kop, kop, kop
Viszont a festés elkezdődött, ill. már csak a mi szobánk van (ez a legrosszabb, itt rengeteget kell majd javítani) Szóval ma kezdem a takarítást, de csak módjával. :oops:

Szóval a héten nem leszek valami aktív, de azért megpróbálok benézni.

Most mennem is kel, mert megyünk majd a suliba, sziasztok.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Timi
merre vagy?
Hogy vagytok? Remélem mindenki jól van, majd ha lesz időd írj :!: :!: :!:

Mi jól vagyunk. Már festéssel végeztünk, most még kipakolások vannak, meg tegnap fejezte be a párom a radiátor rögzítést, majd azt ma letakarítom, és végre Adri szobájába és a folyosóra is visszakerül a szőnyeg.

Hétfőn voltunk genetikán. Minden rendben, a kicsi lány :wink: szépen növöget. Most egy héttel nagyobb már. És 400 g :D
Holnap megyek dokihoz, remélem méhszájilag is minden rendben lesz :x a sok mtakarításnak nem lesz negatív eredménye.

Na, sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Helló Gabi!

Ne haragudj, hogy nem írtam. Köszi, jól vagyunk. El szoktam ám néha olvasni a hozzászólásaidat a fogamzós topicban. Nagyjából képben vagyok.

Nagyon örülök , hogy minden rendben a babával. Gratulálok a kicsi lánykához. Tök jó. :D :D És már lassan fél kg.-os. Ez igen. Biztos rendben lesz a méhszájad is. Szorítok, hogy így legyen.

Mire bejön a hideg kész is lesztek a lakással és a hosszú tél alatt tudsz majd többet pihizni. Megérdemlitek már a lazítást, sokat dolgoztatok.

Még egyszer sok gratula a kislányhoz. Nevetek már van esetleg? A férjed gondolom örül és büszke. Lehet is. :D :D

Szia.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
bocs, hogy én is csak keveset jövök, de a múlt hét még nagyon a pakolásról szólt. Most sincs még mindenünk visszahozva, ill. kipakolva, de majd idővel.

na, köszönöm a gratulációt :D apa természetesen nagyon örül.Ténylegesen kislányt szerettünk volna jobban, viszont ha nem annak sikerül akkor sincs gond. :wink: Elég határozottan mondták a kislányt majd meglátjuk.
Voltam dokinál, szerencsére minden rendben :D Írattam fel gyógyszert is a viszereimre, remélem jobb lesz, majd csak ma váltom ki.

A hétvégén lennt voltunk anyuéknál. Úgy döntöttünk mivel mov. 1 szerda, inkább megyünk 3 napra és nem kell rohanni. IgazTibi kéményt is rakott :D Viszont nagyon fáztunk ott lennt, hiába na mi már 2 hete folyamatosan fűtünk esténként, és jó idő van. Én is most elég fagyos vagyok, holott az eddigi terhességeimmel ez nem volt.
Mi lesz velem télen?
A szövet kabátom lesz csak jó a pocimra, az meg ugye nem valami vastag. Krisztiánnal nam fáztam :?

Ti jól vagytok? Fiúk?
Úgy féltam, mert Adriéknál az osztályban lett rosszul az egyik kisfiú, hányás, hasmenéses vírus, a legrosszabb :cry: azóta más is lebetegedett. remélem ezen a hosszú hétvégén mindenki meggyógyult, és nem szed semmit össze.
A másik a mögötte ülők hajába lakók voltak :x Szerencsémre egyikükkel sem barátkozik túlságosan. Viszont ugye ahhoz, hogy 1 példány költözzön nem sok kell, elég ha egy pillanatra összeér a fejük. majd este bekenem Nittiforral, biztos ami biztos alapon.

Na megyek lassan. ha tudsz írj:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


mov.1- nov. 1 :oops: :oops:
Nincs kislámpánk feltéve én meg itt vakoskodok :(

Ja, a nevünk ott az új vonalzón :wink: :lol: ESZTER

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Kicsit elhanyagoltam ezt a topicot, bocsi :oops: Dani nem sok időt hagy, ha felvan nem lehet idejönni mert folyton itt nyulkál, kikapcsolja a gépet....stb. Mikor alszik főzés, mosás, vasalás....

Timi
Örülök, h jól vagytok :lol: Szerencsére nálunk is minden ok (kop-kop-kop), bár az oviban bárányhimlő járvány van, kiváncsi vagyok mikor kapjuk el mi is... :roll:

Jajjal, apa kezd begorombulni mert Lili még mindig nem hajlandó lefeküdni. Engem akar, h simogassam.... szóval sorry, de igérem holnap jövök és bővebb leszek :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Jó reggelt!

Timi
merre vagy? Remélem jól vagytok.

Ildi
bizony-bizony mi is itt vagyunk :D

Zsóka
pont a napokban gondoltam rátok, hogy Gergő már 1 hónapos :) Milyen gyorsan telik az idő.
Ha időd és a gyerekek engedik jelentkezz Te is, mi van veletek?

Mindenkinek szép napot!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi
Nagyon eltüntél :( Remélem nincs semmi baj!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Timi
láttalak, hogy be vagy lépve :shock: :shock: :D
Remélem majd itt is olvasgatsz, és írsz is mi ujság veletek!

Mi jól vagyunk, de majd ha jössz, bővebben :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Igen, rendszeresen beszoktam kukkantani ide a babanetre, olvasni. Mondjuk csak a babagyártós-topic-ot, mert onnan tudok meg rólatok ezt-azt. :D Komolyan érdekel, hogy mi van veletek.
Nem tudom, hogy miért, de olyan béna vagyok mostanában és nem tudom rendesen beosztani az időmet, így írogatni már nem nagyon jut időm.
Talán amiatt van, hogy most már dédike is itt lakik, és így mindig viszonylag pontosan kell a kaját elé tennem. Ezt naponta 3X. Szóval mindig időzavarban vagyok. Mi sokkal lazábbak voltunk evés szempontjából, de hát dédi már nem tud változtatni.
Úgy-hogy most négy férfi körül ugrálok, néha már elegem is van.

Egyébként jól vagyunk. :D

És ti?

Ildi, láttam itt voltál, bocsi, hogy nem írtam. Olvastam a receptjeidet, el is tároltam magamnak belőle. Gyönyörű a kenyered.
Lili most már középsős, vagy nem? Nálatok is van tetű-járvány? Állítólag országos tetűjárvány van. :roll: Dani nem betegeskedik?

Gabi, hogy vagy(tok)? Esztikével minden rendben van, ugye? A többi gyerkőc? Lakás-felújítással végeztetek?

Írjatok. Megpróbálok válaszolni.

Timi
thimó
 
 


Halihó :wink: :wink:

Timi
örülök, hogy jelentkeztél :D
Erről nem is hallottam, hogy ennyi tetű van :x Adriék osztályában is volt, pont a mögötte ülő 2 gyerekben, meg még 2-ben.
Szerencsére egyikükkel sincs jóban :D mármint annyira nincs,hogy összebújjon velük.

Mi jól vagyunk. Szerencsére a nagy felújjítások lementek, most a héten a fürdőt kell lekenni, mert nagyon csúnya penészes :x Az viszont nem vészes, elég ügyesen végzünk majd, oké a penész-letakarítás miatt + 1 nap, de ez semmi a többihez képest.

Szépen növögetünk, én is és Esztike is :wink:
Már visszafelé számolunk ám :lol: Lassan lehet a ruhácskákat előszedni és rendbe tenni.
Majd jan.-ban össze akarom a kiságyat is tenni, inkább előbb legyen meg, a helye megvan. :wink:

A gyerekek is jól vannak kop-kop-kop egyenlőre ellenállunk a baciknak. Bár inkább a tavaszi időszakban szedünk össze mindent, remélem majd most nem.

Időzavar: ismerős. Néha olyan gyorsan eltelik a nap, hogy csak nézek, hogy már este van.

Neked jól vannak a gyerekek? Neked a kicsi mikor is lesz 3 éves? Ovit mikor kezditek?

remélem több időd lesz és jelentkezel!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Hello!

Gabi!
Örülök, hogy jól vagytok. Nagyon gyorsan repül az idő, hipp-hopp és Esztikét a kezedben foghatod.
Nekem az utolsó hetek csigalassúsággal teltek, mindenki csodálkozott: "te még egyben vagy?" Na ja, mintha az ember bele tudna szólni, hogy mikor bújjon elő a picur.
Mennyire mondták biztosra, hogy kislány? Mert én Dávidkámat 32 hetes koráig Dorinának hívtam. :roll:

A gyerekek várják már a tesót? Krisztike miként reagál a növekvő pocidra?

Szerencsére még mi sem voltunk igazán betegek, leszámítva a kisebb takonykórokat. Dávid meg folyamatosan kap inhalációs gyógyszert, hogy ne fulladjon be.
Bosszant az egészségügyben az érdektelenség, most is december 13-ára kaptunk időpontot a pulmonológián. Ja, és ezt még októberben.
Őszintén szólva, én örülök, hogy végre hozzá mernek nyúlni az egészségügyhöz, mert marhára nem működik ez így. Remélem, hogy sikerül a reformokat végrehajtani és (végre) a betegek érdekei lesznek elsősorban fontosak.

Mit csináltok a fürdő-penésszel? A miénk is penészes és minden festés után újra és újra előjön. :twisted: Olyan ronda, hogy csak na. Van valami jó szer ami meggátolja a penészesedést? Én Domestossal szoktam mosni, de nem igazán működik, ráadásul vissza folyik, mert nekünk a plafon a kád felett penészes.

Jaj, én is úgy szeretem a picike ruhákat. Nekem is el vannak rakva, néha, ha a kezembe kerül elgyönyörködöm bennük. :oops: A kirakatokban is megszoktam bámulni a pici hacukákat. Olyan szépek, és az árak is. :roll:

Időzavar: most is annyi dolgom lenne, de nincs hozzá kedvem. :oops: Mondjuk én depressziós leszek(vagy lusta?), ha sokat számítógépezek, de azért szeretem.

A karácsonyi ajándékokkal hogy állsz? Én még semmit sem szereztem be, de nem is akarok nagy felhajtást. Nem szeretem azt a bolondériát, ami karácsony előtt van a boltokban. A nagy költekezés-tolongás után meg semmi nem marad a jókedvből, legalábbis nálunk. Úgyhogy mi most nem fogunk elszállni ezt eldön-
töttük. Megpróbálunk ellenállni, hátha sikerül. :roll: Természetesen a gyerekek kapnak ajándékot, de ők sem sokat, hanem 1-2 értékesebbet és olyat amivel mind a ketten tudnak játszani. Valszeg ez Lego lesz.
Misi tegnap mondta, hogy beöltözik télapónak. Jó móka lesz. :D

Dávid március 10-én lesz 3 éves. Úgy tervezem, hogy viszem is egyből, ha megkapta az oltást, de majd meglátjuk. Egyébként nagyon várja, mostanában mindennap emlegeti, hogy ő megy oviba. Remélem megmarad a lelkesedés.

Na, most már muszáj mennem.

Már megint nagyon sokat írtam. :oops: Vannak dolgok, amik nem változnak.

Mókuska merre vagy?

Sziasztok.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Jó, h jelentkeztél! :lol: Én egy hétig anyuéknál voltam a gyerekekkel azért nem jöttem :lol: Olyan klassz volt, imádok ott lenni. Mondjuk a gyerekek persze, h ezen a héten lettek taknyosak, de még ez sem tudta elvenni a kedvem és a nyugtalan éjszakák ellenére is kipihent vagyok :lol:
Az időbeosztással én is igy vagyok, állandóan rohanok. Felkelés, Lilit oviba inditani, reggeli, pakolás, takaritás, altatás, főzés és egyéb amit csak akkor tudok elvégezni mikor Dani alszik. Aztán ebéd, öltözés és irány Liliért az oviba. Este már alig van idő játszani....
Lili még kiscsoportos -egyébként vegyes csoportba jár. A járványról nem hallottam, de a csoportjukban elég sokszor gond szokott lenni egy kislánnyal :roll:
Karácsonnyal még sehogy nem állok, senkinek nem vettem semmit, de legalább fejben megvan egy-két dolog --- nálam ez is vmi :oops:

Penészre lehet venni a festékes üzletben is vmi folyadékot amivel le kell kenni a falat festés előtt. Nekem a konyhában jött ki egy sarokban, még szárazon ledörzsöltem aztán domestosos szivaccsal áttörölgettem és azóta nem láttam, h előjött volna.

Gabi
Na, Adri nem félt hazafelé menet? Gondolom Krisztián egyből elaludt :lol: Nekem mindketten végigaludták az utat :lol: Közben eszembe jutott, h meg sem kérdeztem van-e vmi óhaj karácsonyra a nagy brümbrüm-ön kivül :lol: :lol: :lol:

Timi ezt látnod kéne! Gabi kisfiát kérdezzük, h mit szeretne karácsonyra -erre ő mutatja is a kezével, h nagy brümbrüm. A párom kérdezi, h ha elfogy a nagy brümbrüm akkor mit hozzon helyette a jézuska? A válasz a szokásos....nagy brümbrüm :lol: :lol: Na és melyik a kedvenc autód? Apa suzukija -jött a válasz :lol:

Sziasztok

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska!

Örülök, hogy itt vagy. Irigyellek a hetes kiruccanásért, biztos nagyon jó volt egy kicsit kizökkenni a napi taposómalomból. Nekünk sajnos, hogy most már anyósom sem él, nincs hova menni. :cry: Após meg.., hagyjuk inkább.
A vegyescsoportot ti választottátok, vagy nem volt más lehetőségí? Olyan sok mindent hallottam már a vegyescsoportról pro és kontra. Nektek bejött? Gondolok én arra, hogy nem tanul sok butaságot Lili a nagyoktól? Én Benin észrevettem, hogy mióta óvodás, hogy is mondjam, kinyílt a csipája. :wink:, pedig nem vegyes csoportba jár. Nehezebben bírok vele itthon, gyakrabban kell megbüntetni stb. Sőt, sokszor azzal érvvel, hogy mit mondanak a barátai. Nagyon komoly a helyzet, barátai vannak, igaz, hogy vagy 7-et összeszámol és gyakran váltogatja őket. Szóval nagyon befolyásolja a közösség őt. Szerencsém van, mert jó fejek a csoporttársai, de azért egy-két dolgon megütköztem már.Például kipécéztek maguknak egy kövérkés kisfiút és azt csúfolták. Kérdezem, hogy miért? A válasz, mert mindenki csúfolja. Aztán elbeszélgettünk, és remélem, hogy megértette, hogy miért nem szabad csúfolni a másikat.

Ti mivel szoktátok büntetni a gyerekeket? Már, ha egyáltalán szoktátok. Nekem néha olyan nehéz a két fiún fogást találni, ja és persze igazságot tenni köztük. Igazából szerencsés természetük van, de azért akadnak gondok. Ti hogy csináljátok?
Mostanában kaptam kölcsön egy könyvet: A gyerekek öt szeretet nyelve. Ebben az író (pszichológus) elsősorban a pozitív megerősítést tanácsolja. Próbálom is követni a tanácsot, de nem mindig könnyű. Néha betelik a pohár.

Karácsonyi ajándék: a feladat adott, a nagy brüm-brüm-öt beszerezni. A kérdés, hogy mégis mekkora az a nagy? :lol: Esetleg Apának egy új Suzuki?

Megyek, mert még el kell mosogatnom mielőtt indulok Benusért az oviba.

Sziasztok!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Beindultunk :lol: :lol: :lol:

Timi
háááát a genetikai uh.-on Pesten mondták, hogy kislány, elég határozottan. Akkor jól látszódott, ja akkor 19 hetesek voltunk :wink: 2 hete voltam a dokimnál, oda az uh.-ra bevittem Adrikát is, nagyon tetszett neki :D ott most nem látszódott. A fenekét egyáltalán nem mutatta, most már szégyenlős :D

Egészségügy: elég borzasztó a helyzet. Ami idegesítő, hogy nálunk itt itt az új kórház azt hiszem 6 vagy 7 éve készült, de ugye jun.-ra átalakul ápolási osztályokká, ugyanúgy mint a balassagyarmati kórház.
Ami "szerencse" , hogy legalább a rendelőintézet, röntgen, labor uh, ezek megmaradnak. :cry: :cry:
Gyerekosztály már évek óta nincs, mert, hogy nincs gyerekorvos, ez az ami a legrosszabb egy anyanak. Amikor Krisztián kruppos lett Starjánba mentünk, de valahogy az ottani gyerekosztály nem tetszett. Ott voltunk fül-orr-gégészeten ott minden jó volt.

Amúgy ezzel kapcs.-ban pont most hallottam, hogy pl. a vizitdíj nem lesz még jan.-tól, mert nem tudnak addig mindent elrendezni. Főleg nagycsaládos, szoc. rászorulóknak nem lesz meg a kártya amit a polgármesteri hivatalok fognak kiadni. Ja, és még azt akarják megváltoztatni (ami nem is lenne rossz), hogy mégsem 6 éves korig ingyenes a gyerekek ellátása, hanem 14 éves korig. :wink:

A penész mi is penészirtóval kezeljük le, de előtte hypóval le fogja a párom mosni. Én még a közelébe sem megyek olyan rosszul vagyok a hypó-szagtól :oops: :shock: :shock:

Karácsonyilag nagyon jól állok :D Sógornőm lányának kell már csak ajándékot venni. Tudom is, hogy mit szeretnék.
Most már évek óta szept.-ben elkezdek gondolkodni kinek mi legyen, és el is kezdjük a megvásárlásokat. :D
A gyerekeknek én is többnyire játékot veszek. Anyósom részéről szoktak ruhát kapni, de ő pénzt ad, és én választom ki, ill. azt veszek amire szükségük van.
Anyunak is szoktam mondani ha szeretnék nekik valamit :wink: Most pl. Krisztikének tőle ágyneműt kértem, mert majd veszünk neki nagy paplant amire legyen valami saját ágyneműje :D
Játékot most úgy választottam nekik, hogy ne legyen nagyon szétpakolható :oops: . Adrika kap egy szorzós játékot, társast, majd még neki szeretnék valamit.
Krisztike nagy brümbrümöt( távirányításos autót), és teherautót aminek a platóján dróton lehet fa-bogyókat húzgálni, olyan társast amivel a színeket és a formákat lehet megtanulni.

Télapó: tavagy anyuéknál apu öltözött be, de ezek a betyárok felismerték :D Idén barátnőm öccse lett volna, de nem jött össze sajnos :cry: Így oda éjszaka jött a télapó.

Ildi
Adrika nem félt :wink: Tuti, hogy a sötétben való utazás nem tetszett neki.
Krisztike ő elaludt, és még itthon is aludt legalább 2 órát, már úgy költöttük fel :shock:
Szerencsére este is aludt.
A suliból már nem motorozott :D anyósommal cipeltette magát :roll: Ő hagyta magát bolonddá tenni.

Na, sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


tavagy-tavaly :oops: :oops:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Timi
Nálunk az ovi igy a csoport is adott volt oly módon, h ott dolgozik anyósom. A vegyes csoportot nem bánom, nálunk nagyon jól müködik. A kicsik nagyon sokat tanulnak a nagyoktól. Egy ilyen csoport sikeressége egyértelmüen az óvónőkön mulik. Mi büntetni nem nagyon szoktunk. Én ilyen könyveket el sem olvasok, már én is hallottam ezekről a pozitiv megerősitésről... Nos nálunk ebben nincs hiány ennek ellenére sokszor olyan, mintha a falnak beszélnénk :roll:

Gabi
Hogy került anyósod a sulihoz?

Dani ma du. ugy lefejelt, h rendesen roppant az arccsontom :shock: Persze a kis zsiványnak meg sem kottyant :lol: Ma megjöttek a cirkusz jegyek, ugyhogy már biztos, h szombaton megyünk Pestre. Kicsit izgulok mert ilyen korán még nem hagytuk itthon Danit (7 körül indulnunk kellene), remélem nem lesz gond :roll:

Jó éjszakát...

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ildi
anyósom szabin van, és Krisztike mondta neki, hogy jöjjön ő is.
Most jól jött, bár eddig mindíg bejött, hogy ha fel akarta emeltetni magát eltereltem a figyelmét :wink: Olyankor mindíg cicát keresünk, meg nagy-autókat nézünk :wink: :wink:
Szóval én nem cipelem, de mostanában nálam utcán nem is próbálkozik, bezzeg Tibibnél :D :D :wink:

Timi
a büntetésre nem reagáltam. Nekem teljesen máshogy reagálnak dolgokra. Adri makacs, vele nem lehet megbeszélni dolgokat. Viszont ha fáradt elég erélyesen rászólni, már sír is :shock: :shock:
Krisztián hisztisebb, viszont vele jobban meg lehet beszélni dolgokat.
Azért van, hogy rá kell ütni a fenekükre :oops:

Én sem hiszek egyébként abban, hogy ezek a könyvek mindenkinél ugyanúgy bejönnek.
Nekem mind két gyerek halak, elvileg ugye azonos természetű, hát francokat, teljesen mások :shock: szóval már a horoszkópokban sem hiszek :shock: :shock:

Én a vegyes csoprttól csak azért tartottam, hogy már amikor idősebbek a kicsik szintjére visszamennek, nekem Adri teljesen átvette Krisztián dolgait :shock: :shock: akkor mikor suli előtt voltunk.
Végül is nálunk ez a dilemma megoldódott mert nálunk megszüntették a vegyes-csoportokat.
Amúgy mi csak ősszel kezdünk majd :wink:
Egyenlőre úgysem mehetne, mert még pelusos :cry: Tavasszal meg ha még pelus nem lenne akkor sem adnám be a vírusos-időszakra, főleg úgy, hogy akkor lesz meg a pici.

Na most már megyek aludni, mert nagyon fáradt vagyok.

Jó éjszakát:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Igen, abban egyetértünk, hogy a csoport működőképessége az óvónőkön múlik elsősorban és nem csak a vegyescsoportokra igaz ez, hanem a hagyományosokra is.
Beniéknél most fog majd dec-ben nyugdíjba menni az egyik ovónéni, pont az akit Benus nagyon szeret. Én is sajnálom, hogy másik óvónőt kap, de hát ki fogja bírni.

A könyv szerintem egész jó. A lényege az, hogy minden gyereknek(egyébként felnőttnek is) van egy un. szeretet-nyelve. 1.Testi érintés(ölelés, bújás,puszi), 2. Szóbeli szeretet kifejezés, dicséret 3, Együtt töltött idő,4. Szívességek 5. ajándékok Ezek között természetesen vannak átfedések, de ki lehet ismerni, hogy melyik gyerek számára melyik a legfontosabb. ( kisgyerek korban általában mindegyik)Ezt felismerve és betöltve sokkal könnyebb a gyerekkel. Például: Egy gyerek aki állandóan az anyján szeret lógni, annak valszeg a testi érintés a legfontosabb, és ezért nem megszidni kell, hanem be kell tölteni ezt az igényét. Nekem Dávidka ilyen, de Beni is. Nagyon igénylik az ölelést, az együtt elalvást stb. Dávidom még csak most jutott el addig, hogy magától lemondott a cici-fogdosásról elalváskor. Azt mondja, hogy ő már nagy nem kell cici.
A un. rosszasság mögött általában szeretet-hiány áll, illetve, hogy a gyerek nem érzi, ezért jelzéseket ad. - a könyv szerint.
Na jó, a könyvről ennyit. Nekem tetszett ( már visszaadtam), elég gyakorlatias tanácsok vannak benne. Egyébként nem ilyen agykontrollos, horoszkópos meg ilyen" legyünk pozitívak" könyv- ilyeneket el sem olvasnék.

Büntetni mi szoktunk. A fő büntetés az, hogy ülni kell a kanapén nyugodtan és gondolkodni az elkövetett- mondott csintalanságon., majd bocsánatot kérni. Benit ezzel nagyon meg tudom fogni-szerencsére. Van amikor Dávid is mellette ül büntiben, de ő nem sokat ért még belőle. A fenekét elverni csak nagyon ritkán szoktam, ha eleve türelmetlen, ideges vagyok valamiért.(erről általában nem a gyerek tehet).
Nekünk a családban van egy 5 éves fiú, akit nem igazán korlátoztak semmiben, na most már kikésziti az anyját-apját. Az én véleményem szerint fontos, hogy legyenek korlátok a gyerek előtt és tudnia kell, hogy ezeket átlépve büntetésre számíthat.
Persze mindezek mellett azt is fontos tudnia, hogy feltétel nélkül szeretve van.( még akkor is, ha "rossz")

Most ennyi. :oops:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Bocsánatot kérni nálunk is kell ha vmi olyant csinál a kisasszony. Ha hisztizik akkor én is elküldöm egy másik helységbe, h tombolja ki magát, gondolkozzon el azon amit csinált és ha már ugy gondolja, h befejezte vissza jöhet hozzánk.... Tegnap vmi durvább büntire gondoltam :D
Nálunk Dani sokkal hisztisebb mint Lili volt ennyi idősen, pedig több kényeztetést kapott-kap. Szóval akkor ezt is cáfoltuk :wink:

Gabi
A vegyes csoportról már leirtam a véleményem, ha az óvónő jó akkor nem történhet meg a nagyok visszaesése. Egyébként ez sztem gyerek függő is. Pl Dorka is vett fel "dedós" dolgokat mikor Lili született és Lilinek is lett 1-2 olyan szokása ami nem a féltékenységgel függ össze, egyszerüen eltanulta Danitól. Viszont ha ezeket jól kontrollálják nem lehet baj. Itt a nagyoknak külön foglalkozások is vannak, ilyenkor a kicsik játszanak...

Megyek mert du. megyünk tanácsadásra, össze kéne pakolni a cuccokat, h egyből indulhassunk mikor Dani felébred. Mert persze pont alvásidőben van :twisted:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska!
Na mi volt a tanácsadáson? Dani oltást kapott, vagy csak súlyt mérni mentetek? Egyébként nálunk is lehetetlen időpontban szokott lenni a tan.adás. Nem is vittem őket, csak ha muszáj volt(pl. oltás, státusz-vizsgálat) :wink:

A hiszti szerintem minden gyereknél megvan, egy bizonyos korban, csak persze különböző mértékben. Vannak gyerekek, akiknél ez jó bevált fegyver. :roll:

Megyünk, készülődünk a lefekvéshez.

Jó éjt!

Timi
thimó
 
 


Csak gyors bekukkra jöttem...
Dani nem kapott oltást mert hurutos, köptetőt kell adnom neki és egy hét mulva kapja meg a szurit. 11,68 kg-ot mutatott a mérleg :lol:

Jó éjszakát :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mivel foglalatoskodtok ezen a csúnya-ködös napon? :D

Jut eszembe: Zsókáról és a babócáról tud valaki valamit?

Zsóka, ha esetleg be szoktál nézni ide, akkor írj egy pár sort légyszi, hogy mi van veletek. Örülnénk, ha jelentkeznél.

Gabi. Festés halad?

Ildi. Majdnem 12 kg= :D Azt szokták mondani: jól táplált. :wink:
Hurut= :cry: :twisted: Nekem is az szinte folyamatosan Dávid, isszuk az Acc-t. Kivizsgálás nem hoz semmi eredményt, hogy mitől van.

Lányok. Én nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én jobban szeretnék úgy beszélgetni, ha van valami konkrét téma. Nekem a felszínes fecsegés nem igazán megy. Egyébként ez a fő gondom a fórumozással. Tudom, hogy sokan vannak itt a babaneten, akik csak "úgy" is tudnak írni, én téma nélkül nem igazán.
Most sem történt velünk semmi olyan, ami esetleg érdekes lehetne számotokra. Max. azt írhatom, hogy lebbencsleves és pogácsa az ebéd, porszívóztam stb.. Nem tudom, mennyire érthető amit mondani akartam. Szóval van valami ötletetek (alig tudtam leírni) miről csevegjünk? Persze, csak ha akartok.

Minden jót nektek.
:D :D :D :D
Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Ildi
Daninak jobbulást! Szegénykém tényleg elég csúnyán köhögött hétvégén.
Kriszti is olyan nyafka volt hét elején, azt hittem majd rajta is kijön valami, de úgy néz ki csak olyan napja volt :roll:
Lilike ő jól van?
Ja, Dani igazi tömör gyönyör :wink: :wink: :wink:

Timi
igen vannak napok amikor semmi sem történik :roll: Viszont lehet sok mindenről beszélgetni :wink:

Itt is elég ködös-nyálkás idő volt ma, de én valahogy nagyon fáztam. Eddig a terhességek alatt inkább izzadós voltam, és nem fázós, bezzeg most :shock: :shock: Mi lesz velem ha bejön az igazi tél? Megfagyok :shock: :shock: :shock:
Egyenlőre a fürdőt nem kezdtük el. Ma lementünk a piacra, de sok mindent nem láttam belőle. A sok hajolgatás olyannyira nem tetszett a pocaklakómnak, hogy "bosszúból" rátelepedett a hólyagomra, így haza kellett jönni :D :D
aztán a városba visszamentünk, de szinte semmit sem sikerült elintézni. Hiába nyitnak az üzletek 9 órakkor elvileg, 15 perces várakozás után nyitás-idő megkezdése után már nem volt több türelmünk várakozni. :roll:

Mi Adrikával tavaly jártunk hematológiára, mert a nyaki nyirokcsomói egy-egy hurutos megfázásnál nagyon bedagadnak. ilyenkor a nyakát sem nagyon tudja mozgatni. :cry:
Na, arra akarok kilyukadni, hogy ott javasolták, hogy próbáljunk neki minnél kevesebb gyógyszert adni, mert a torkából sok baci ami jóindulatú ki lett "írtva", hogy ezt visszaállítsuk-torokfertőtlenítő használata.
Ha elkezd köhögni, vagy fáj a torka mi azzal kezdünk, van, hogy azzal meg is tudjuk a komolyabb megbetegedést előzni. :wink:
Ja, mi a Stepsilst használjuk naki, abban van epres változat ami annyira nem erős.

Ti minden felújjítással végeztetek?
Már most több idő eltelt a fiúk jól kijönnek a dédivel?

Azt azért irigylem, hogy Beni ennyire vágyik az oviba. Oké én nem is vittem még le, de egyenlőre ott tart, hogy nem megy.

Azért remélem a "minden jót nektek" az nem végleges elköszönés volt Tőled :wink: :wink:

Sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

:D Bocsi, nem akartam én ilyen drámai-hangvételűre a mondanivalómat. A "minden jót nektek"nem végleges elköszönés volt, dehogy is. :D Ahogy időm engedi (szakítok rá időt) szeretnék rendszeresen írni ide. Viszont én arra akartam kilyukadni, hogy el tud sivárosodni egy-egy ilyen topic, ha nincs miről társalogni. Na mindegy nem is tudom jól kifejezni magam. :oops:
thimó
 
 


Folytatom, csak közben el kellett mennem a géptől

Dávid tényleg várja az óvodát, de ez nem sokat jelent, mert Beni is várta addig amíg nem kellett mennie. :roll: Mostanában közölte, hogy ő már nem megy többet oviba, mert már olyan régóta jár. Pedig nagyon szereti a csoportját, ovónéniket, csak az bántja, hogy mindennap kötelezően menni kell.
Szerintem jól teszed, hogy nem viszed Krisztikét csak őssszel oviba, mindenkinek könnyebb lesz így, én is így csinálnám a helyedben. Egyébként Benit én is csak ősszel vittem először(Dáviddal itthon voltam) és semmi hátránya nem lett belőle. Érdekes volt, mert ahhoz képest, hogy milyen zárkózott-csendes természetű, szinte sírás nélkül beilleszkedet 5 nap alatt. Viszont lehet, hogy ha tavasszal már vittem volna, nehezebb lett volna neki.
Meg különben is, ha nem is tudja Krisztike, hogy milyen az ovi, nem is vágyakozhat utána. Majd esetleg nyáros séta közben a pici sétáltatás közben arra mentek és meglátja a játszó gyerekeket, biztos kedvet kap. Nálunk még be is engednek az udvarba játszani, ha kéri az anyuka.

Dávidnak is szoktunk használni Strepsils-t, de nem nagyon ízlik neki. Beninek annál inkább :shock: .
Leírom ide, hogy mik a Dávid tünetei, hátha van valamelyikőtöknek ötlete, hogy mi lehet ez. Szóval, általában és elsősorban amikor fekszik nagyon viszket az orra, olyannyira, hogy fel is ébred rá. (Most is alszik, de meg-meg dörzsöli a nóziját) Valamint felkelés után hapcizik 2-3-at és ilyenkor sűrű, szinte csomós zöld váladék jön ki. Elsőre allergiának tűnik, de allergia-tesztet már csináltak neki és semmire nem allergiás.
Ja, és ha elkap valami vírust képes egy betegség-lefolyás alatt produkálni a krupp, a hörghurut, és aaz asztma tüneteit. Valami nem smakkol nála, de nem tudom (és a pulmonológus sem), hogy mi.

Felújítás félbe maradt, majd tavasszal folytatódik. Elsősorban sok pénz kellenne hozzá, na meg valaki aki megcsinálja.

Gabi. Te még Gyesen leszel, amikor születik Esztike? Mit fogsz kapni Gyes-t, vagy jár a Gyed? Hogy van ez? Anyasági támogatás?

Valamelyikőtök, ha jól emlékszem, ért az üvegfestéshez. Segítséget kérek. Adott helyes kis fűszertartó üveg. Mi kell hozzá, ha mintát illetve írást akarok rá?

Most megyek, de majd válaszolok arra is, hogy jön ki dédi a két fiúval.

Üdv.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Írtam egy csomót, és minden elszállt :evil: :evil: :evil: :evil:
Majd este újra leírom, most tesztelem jó e a rendszer most már

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Na most jó, úgyhogy gyorsan megpróbálom megint :wink:

Timi
először is örülök, hogy nem jól értettem a tegnapi utolsó mondatodat :wink:

Ti milyen felújjításokat akartok még csinálni? Még minden ablakot nem cseréltetek ki, ugye?
Majd mi is szeretnénk még ezt-azt csinálni, de majd meglátjuk mennyi keret lesz rá :oops: Nekünk is ki kéne festeni a mama szobáját, a konyhát. A spajzot le kellene betonozni, majd meglátjuk.

Gyers-gyed kérdés után már utánajártam. :wink:
Na, ugye nekem Krisztián febr. 26-án tölti be a 3 évet, és pedig márc. 4-re vagyok kiírva.
Ugye ha febr. 26 előtt született volna akicsi, nincs semmi gond :wink: automatikusan szülési szabi, Gyed Gyes.
Na mivel a szülési szabi a szülés előtt 4 héttel igénybe vehető én ezt a variációt fogom választani. nekünk anyagilag is ez a legkedvezőbb, és mivelk a munkahelyem tb. kifizető hely, így nem lesz késés sem :wink:
Egyébként a gyes letelte után 28 napig még nem szakad meg a folytonosság, itt is ugyanúgy van mint a munkahelyeknél :wink: Szóval mindenképp jogosult vagyok az anyasági segélyre is, Gyedre is és majd ugye gyes-re is.
Oké, hogy én minimálbérre voltam bejelentve, de akkor is több mint a sima gyes, mert ugye az mindenképp jár mindenkinek. :D
Anyaságit még nem tudom, de az úgyis csak akkor lesz esedékes ha a pici is betölti a 3. évét, akkorra meg ki tudja mi lesz még. Addigra lehet, hogy el is törlik :roll:

Mi így is terveztük a terhességet. Ha most nem sikerült volna, akkor tavasszal visszamentem volna dolgozni, és az idő eldöntötte volna, hogy mi legyen, de jó ez így, így a legjobb :D :D

Azt viszont a mostani helyzetben nem bántam volna, ha 3 hónappal előbb születik a kicsi. A pásztói kórház is átalakul ugyanis ápolási osztályokká, ugyanúgy mint a balassagyarmati :cry: Ez elvileg junius folyamán fog megtörténni. ha igaz addig működni fog a szülészet, legalábbis 2 hete ezt mondta a dokim.
Ha mégsem, akkor menni kell Starjánba szülni, igaz az orvosom megy oda dolgozni, úgyhogy mindenképp szülhetek nála, de én jobban szeretnék itt helyben szülni.
3 hét múlva megyek megint hozzá, majd akkor ujra rákérdezek :shock:

Dávid tünetei nekem is elsőre az allergiát hozzák előtérbe.
Egyébként ez megvan neki kicsi korától kezdve?
Ő milyen párnán alszik?
A másik nem lehet, hogy öblítő vagy mosópor irritálhatja, csak épp napközben nem érintkezik az orra vele :?:
Bár ha az oviban is ugyanez van akkor nem valószínű.

Ma voltunk mi is az ovi felé. Mutattam Krisztikének, hogy majd oda fog járni, most nem ellenkezett :D azért már ez haladás :wink:

Üvegfestés: mind a ketten szoktunk csinálni, de Ildi a kreatívabb :wink: :wink:
Egyébként sima üvegfestésre gondolsz, vagy üveg-matricázásra?

Mert létezik sima üvegfesték is amivel porcelánra, üvegre, gipszre lehet szép fényes réteget felvinni, ez is nagyon tartós, jól bírja a folyamatos mosogatást is :wink: :wink: Nem olcsó, az igaz. :roll:

Üvegmatricázás, az meg egy tök jó szórakozás :wink: :wink: Nagyon klassz dolgokat lehet csinálni vele.

Majd írd meg konkrétan melyikről szeretnél többet tudni, most muszály mennem, mert a gyermekeim beindultak :roll: :roll: :shock:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Most nincs időm írni, mert takarítanom kell. :lol:

Érdekelne mind a két módszer, de elsősorban én a festésre gondoltam. Üvegmatricáról is szívesen megtudnék ezt-azt. :wink:
Mi kell hozzá? hogyan kell? Stb?

Majd jövök még ma, remélem.

Szép napot!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Igazad van, néha tényleg nehéz miről irni -legfőképpen azért mert kevesen vagyunk. Esetleg van vmi ötleted miről beszélgessünk?

Most nekem sincs több időm mert vasalnom kell, majd este jövök.

Timi! Itt nagyon sok hasznos tanácsot, ötletet megtalálsz az üvegfestéssel kapcsolatban
http://uvegfestes.lap.hu/

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska! Köszönöm a címet, de hát ez nekem a bőség zavara. :oops: Melyiket nyissam meg?

Én még soha nem csináltam sem üvegfestést, sem a matricázást. Szóval fogom a festendő üveget... és hogyan tovább? Ha jól gondolom először valami kontúrt kell rajzolni, mert különben az üvegen a festék elfolyik, nem?
No, az üvegmatricázásról meg annyit hallottam, hogy le lehet húzni, vagy mi. :oops:
Nekem, ha nem gond az alapokba segítsetek, aztán majd alakulok, remélem. Melyikek a bevált festékfajták, milyet vegyek először?

Ja, egyébként nem olyan égetően sürgős ez nekem, de ha ráértek leírogatni megköszönöm. :D


Gabi.
Akkor végülis jól jön ki számodra ez a Gyedes dolog.Gratulálok a tájékozottségodhoz. :D Ha minimálbérre voltál bejelentve ez a évek folyamán(amióta nem dolgozol) nem emelkedett legalább az infláció mértékével? Csak azért, mert nekem folyamatosan emelik az alapbéremet.
Remélem, hogy az anyasági -támogatást nem törlik el soha. Inkább emelni kellene, megbecsülni azt, aki vállal 3 vagy több gyereket. Mondjuk én napi szinten nem vagyok képbe, de ugye nem akarják eltörölni?
Őszinte legyek? Én nem bánom, hogy nem szülhetem majd a 3. gyerkőcömet (már ha lesz)Gyarmaton. Jó, mondjuk a távolság nem mindegy, de jobb ellátásért megéri utazni. Remélem, hogy a nagy átalakításoknak a jobb, emberibb, minőségibb ellátás lesz a gyümölcse. Persze, nem mindennel értek egyet, itt van például a szabad orvos választás korlátozása. Na az szerintem így nem fog működni, ahogy ők elgondolták. Sajnos, a hálapénzt nem fogja megszüntetni. Nekem a hálapénzzel kapcs-ban nagyon rossz tapasztalataim vannak, de most nem rontom el a kedvem.Ti mit gondoltok erről?

Megyek, mert lassan mennem kell Beniért az oviba.

Sziasztok!

Timi
Dávidnak szerintem is allergiája van. Nem tollpárnán alszik, hanem ilyen vatelines(vagy milyen :oops: ) kispárnán. Nem, nincs neki pici kora óta, csak tavaly januártól. Akkor befulladt(minden előzmény nélkül), ott is fogtak a kórházban. Addig teljes egészséges volt: nyugodtan aludt, nem tüsszögöt stb. Azóta pedig,.. :evil: még nyáron is megvolt neki ez a irritáció-féle.
Mosóport Arielt használok, öblítőt meg általában Lenort. Amikor újszölött volt, akkor is ezzel mostam, csak akkor még nem használtam öblítőt. Nem tudom, lehet, hogy erre allergiás valamelyikre?
Most napi2X besprézem őt, hogy be ne fulladjon, ha esetleg mégis fullad, akkor Ventolint kap (hörgőtágító). Slussz, ennyit tudtak kiokoskodni Gyarmaton. :oops: Szerintem az okot kellene kideríteni.
Tudtok olyan mosóporról, öblítőről amelyik kifejezetten nem allergén?
thimó
 
 


Bocsánat, rossz helyen volt a kurzor, ezért köszöntem el a szövegem közepén. :oops:
thimó
 
 


Sziasztok!

Ildi
ezt az oldalt én sem ismertem, de van rajta bóklásznivaló bőven :shock:
Én szép sablonokat itt találtam: :wink:
http://www.ingyenkifestokonyv.lap.hu

A gyerekeknek innen kifesthető mintákat is szoktam nyomtatni :wink:

Timi
A sima üvegfestéshez nem kell sablon, az közvetlen a festendő dologra kened. nekünk 10 színű készlet van, még anyu vette Adrikának a Tescoban azt hiszem.

Üvegmatricázáshoz érdemes valamilyen készlettel kezdeni, mert úgy olcsóbban kijön. Ilyenkor karácsony környékén amúgy is rengeteg félét lehet kapni. Utána amilyen szín szükséges olyan külön is kapható, különböző kiszerelésekben.
Ezekhez kell kontúr még külön, az sűrűbb állagú. :wink:
Ezt fóliára vagy kemény átlátszó műanyag lapra kell csinálni.
Kontúrozni kell először a mintát ami pár órát szárad, és utána lehet festeni.
Egyébként vannak ilyen kis színes füzetek amik nagyon hasznosak, mert sablonok is vannak benne, és a módszer is le van konkrét írva. :wink:

Volt egy kiadó címem ahonnan én egy csomó ilyen jellegű könyvet rendelten nagyon jó áron, majd utánanézek fel van e írva valahová :D

Anyasági támogatás eltörléséről egyenlőre nincs szó, de hát ki tudja. Valahogy az aki gyereket vállal nem nézik annyira mint az idősebb korosztályt, de mindegy :( lehet, hogy belőlük több van, de nem ők alakítják majd a jövőt.
Egyszer valaki remélhetőleg erre is rá fog jönni, és akkor a gyerekvállalást is többre nézik, a gyes-t pl. nem a minimálnyugdíjhoz nézik, mert ebből az összegből gyereket nevelni eléggé nehéz.

Szóval a balassagyarmati kórház sem valami jó? Arról még nem sokat hallottam :shock: Ugye innen Starjánba küldenek ha valami olyan gond van, viszont gyerekeket utalnak oda is.

Hálapénz: szerintem nem is a létével a legnagyobb gond, hanem azzal, hogy mekkora egyes részeken az összege.
Babás forumokon olvasgatva elég szép összegekért vállalják egyes helyeken el a szülést.
Nekem 100 000 ft.-om nem lenne arra, hogy ezeknél az orvosoknál szüljek.

Én nagyon szerettem volna ezzel a picivel elmenni 4D-s uh.-ra, de pl. erre is azt mondta a párom, hogy fölösleges pénzkidobás. Azt a pénzt költsem a már meglévő gyerekekre, a kicsire meg miután kibújt.
Szóval mi kintről fotózzuk szorgalmasan a pici alakulását, vagy az enyémet :oops: :oops: :roll: :roll:

Egyébként én Adrit ügyeletes orvosnál szültem. Magával a szüléssel nem is volt semmi gont. Maximálisan odafigyelt rám a doki, kellemes "csalódás" volt.
Előtte az persze rossz, hogy a különböző vizsgálat, nálam pl. az utolsó heti másnaponkénti magzatvízvétel az kellemetlen volt, hogy mindíg más vizsgált :oops:
Talán a legutolsó álláspont szerint a szülészeteknél meg fog maradni a szabad orvosválasztás. :D

Te egyébként mind a két fiút egy dokinál szülted? Arra emlékszem, hogy Gyarmaton születtek :D

A mosóport azért kérdeztem, mert pl. én amióta Krisztiánnal voltam terhes azóta érzékenyebb bőrű vagyok.
Nekem a Persil mosópor nagyon nem jó, attól iszonyatosan viszkedek :oops:
Valahol olvastam, hogy van aki nem is használ öblítőt mert állítólag abban nagyon sok allergiát kiváltó anyag van, hanem 10%-os ecetet tesz helyette. Ugyanúgy az öblítőtartály harmadáig. Állítólag nem marad szaga, és a színeket sem bántja :D és egészségesebb.
Nem tudom, én még nem próbáltam.

Amúgy allergiamentes mosószereket az Amway gyárt, de eléggé drágák.
Nekem Adrinak a feneke nagyon érzékeny :oops: Volt régebben a LOvelle sensitive mosópor, ami kimondottan érzékeny bőrüeknek volt, de nem vettem észre a különbséget. Külön kéz-közt mostam a bugyijait, többször öblítettem de ugyanolyan maradt, azóta nem kísérletezek. :roll:

Benit viszed mikuláskor be az oviba? Vagy nálatok nem lehet?
Én vasárnapra "rendelni" akartam mikulást, a postán foglalkoznak vele 850 ft-ért jön ki. Jó lett volna, mert vasárnap itt vannak a sógornőmék ugye ott is 2 gyerek van, de vasárnap meg nem jön ki :cry: Pedig olyan jó lett volna.

Sajnos anyuéknál sem sikerült mikulást összehozni, pedig volt két jelölt is, meg megvolt a ruha is, de nem jött össze :cry:

nem baj a jövő hétre is jó időt mond, majd megkeressük a városba. Az ismerősünket is megkérdezem náluk a bababoltban is szokott lenni egy, majd elnézünk oda is, legalább az úton hadd lásson Krisztike is :wink: :wink:

Na, most adtam olvasnivalót :oops:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Na előkerestem az igért oldalt :wink:

http://www.cserkiado.hu

Könyveken belül akciós könyvek. 100-200 ft-os könyvet én rendeltem innen egy csomót a barátnőmmel. A postaköltség is elég jó, és pár nap alatt megjöttek a könyvek :wink:

majd nézd át, úgyis említetted, hogy a fiúknak könyvet is szeretnél karácsonyra, hátha van valami olyan is ami elnyeri a tetszésedet :wink:

Na megyünk most már vacsizni :D Jó éjszakát!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors reagálás, mert még nem ebédeltünk :oops: A férjem focizni ment. Jó kis időpont: fél 1. Így járt, éhgyomorra focizik. :D
Voltunk olyan bátrak, hogy elmentünk vásárolni. Hát rengeteg ember van mindenhol. :roll: Szerencsére sikerrel jártunk, megvettük a focit, ilyen rúgós bábuk vannak rajta. Ahol eredetileg néztük, ott már nem volt(ugye utolsó pillanatban kell vásárolni :oops: ), de kaptunk másik játékboltban és olcsóbban. 6000 ft volt. Ezt kapják tőlünk(anya-apa-dédi) Mikulásra, no meg egy kis édességet.
Az Idesüss-könyvet már megvettem az oviban. Nagyon jó, sok mese, vers, ének és van hozzá 2 cd is. Nem vártam karácsonyig, már olvasunk belőle. Ja, és sok feladat is van benne. Tetszik a lurkóknak.
Élő Télapót a férjem még intézi, remélem lesz belőle valami.

Jaj, még olyan sok mindent tudnék írni, de mennem kell ebédeltetni.

Megpróbálok még ma jönni.

Szép napot.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk, majd este bővebben :wink:

Hétvégén megcsináltuk a fürdőt :wink: Végre minden kész. :D
Ezért is nem volt időm tegnap jelentkezni :oops:

Most délelőtt sütni készülök, azután ha Kriszti alszik el kéne kezdeni a karácsonyi ajándékokat csomagolni.
A végén éjszakázhatok vele :shock: pedig az nagyon nem megy.
Adriéknak lassan itt a téli szünet :D

A héten kéne valamit ügyeskednem is. A suliban mindíg a szünet előtt 1 hétig van adventi vásár ahol saját készítésű dolgok vannak többnyire :wink: Tavaly gipsz-díszeket csináltam, szerintem most is azt fogok :wink:
Tavaly árultam is, de nem is gondoltam volna mi érdekli legjobban a gyerekeket, mert ugye többnyire ők vásárolnak.

Na most tényleg megyek, de este jövök, addig is írjatok!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Megint gyors leszek. :wink:
Gabi, örülök, hogy írtál. Gratulálok a fürdőhöz. :D

Tegnap este írtam egy csomót, de eltünt, elnyelte a ...nem is tudom mi. :shock:
Most nincs időm leírni mégegyszer.Szokásomhoz híven nem is tudom hova kapjak. :wink:

Télapó nem jön hozzánk, legalábbis nem fog beülni a fotelbe, nem sikerült elintézni. Oviba nem tudom, hogy elvihetem -e Dávidot amikor jön a Télapó, majd megkérdezem. Jó lenne.

Mókuska! Olvastam, hogy jó volt a cirkusz. Biztos jól szórakoztatok. Majd, ha van kedved meséld el. Mondjuk biztos nem akaródzik 2X leírni, majd akkor elolvasóm a Fogamzós-topicban. Cseles vagyok ám. :wink:

Még a vasalással kapcsolatban is írtam tegnap :evil: , de majd ezt máskor.

Megyek teregetni, porszívózni...... De jó! 8)


Szép napot kívánok!

A délutánom sűrű lesz, de még lehet, hogy jelentkezem ma.

Timi
thimó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: