Új privát üzeneted érkezett!

ZIta! Igen, a fülész főorvos javasolta (azután a másik fülész és a gyerekorvos is). Hasonló mint a Nasivin, hogy csökkenti a nyh duzzanatát és oldja a váladékot. De ha sokáig taknyos azt mondták akkor váltsak néha a másikra, ne hosszú ideig csak 1et kapjon.
Ja és mondták, hogy csak spray menjen, a csepp sz....rt sem ér, na.
Én hogy olcsobb, cseppet veszek és átöntöm olyan üvegbe amit patikában vettem adagolóval, így spray lesz belőle. Mert már nem gyöztem venni ezeket igy meg joval olcsóbb.
Vibrocil recept nélküli

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Dancsiról tud valaki valamit? Elvileg most kellett, hogy szüljön :roll:

Timika!

Hajt a fenyőtök :wink: Szép az élet, remélem, veled is minden rendben! Hajna is haránt volt egy ideig! Nagyon szorítok!

Karmen!

Veled álmodtam. Munkatársak voltunk Közúti Felügyeletnél. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Beszéltem a nagy pocakosokkal. Jól vannak mindketten. :D

Dancsi jövő héten kedden szül :)

Timinél pedig ha addig nem lesz semmi akkor pénteken.... És mostmár nem haránt, hanem faros újra a baba, de hát az sem jó a hüvelyi szüléshez :(
Nagyon drukkolunk Nekik :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Üdv.

Drukkok mennek Dancsinak és Timinek is.

Petit felvették a Teréz utcai óviba. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Haragosi! Remélem nem kell még jóideig melóhelyet váltanom:) Bár ha jó az ajánlat akkor minden érdekelne:) Majdnem minden :lol: :lol: Fenyőt mi késön vettünk már ápr. közepe is volt, de már látom hogy megfogta mert szépen megindultak a hajtások rajta. Csak elég fakózöld:( Te tápozod? Milyen gyakran locsolod? Nekem elég homokos ahova ültetve van

Exi! Végre egy jó hir valamelyik oviról!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!

Nekem meg még nem is volt soha munkahelyem :)
A fenyő nálunk is homokban van. Nem tápozom, most tettem köré házi komposztot. De minden nap kap legalább 10 liter vizet.
Vendég
 


Sziasztok!

Ovi: Ma megkaptuk az értesítőt, Dorottyát sem vették fel a Gábor Áronba, pedig nekünk is megígérte a vezetőnő először, aztán azt mondta, ez úgy van, hogy először felveszi a testvérgyerekeket, aztán a körzeteseket (azaz bennünket, és mi 10.-nek íratkoztunk, tehát jó sok testvér íratkozhatott), utána másokat... A Csap utcaiba irányítottak... Ma felhívtam az Óvoda Igazgatóságot, nagyon készségesek voltak, azt mondták valószínűleg azért irányítottak oda, mert az van közelebb a megjelölt ovihoz, az nem számít, hogy hozzánk nem az van. :? Fellebbezhetek és talán lesz hely a másik körzetesben is. Szóval így... Kicsit dühítő a rendszer, de megszokhattuk volna már! :lol: Gondolkozom rajta, hogy hagyom a fenébe az idei ovikezdést, de annyira várja már Doró, naponta többször elmondja: "Ovi menni!" :lol:

Karmen: Amit írtál az októberi helybetöltésről, az azt jelenti, hogy minden ovi max októberi gyerekeket vehet fel??? Nem egészen értem. És mi van a november, decemberi gyerekekkel? Mondjuk, ha mennék dolgozni, hová tenném következő év szeptemberig, azaz majd 4 éves koráig a gyereket??? A védőnőnk szerint az ovik örülnek, ha gyerek jelentkezik, csak páran vannak olyan kivételes helyzetben, hogy válogathatnak! Hát ez nem az én eszemhez van mérve!!!

Zozo:
Köszi a tájékoztatást, azért ha van időd, írhatsz privit a részletekről! :D

Pocakosoknak szorítok! :lol:

e.

KépKépKépKép
hefe
 
 


Fenyőt én is én is, kéne valami kis zöld a kertbe :D Meg szeretnék a szembeni tűzfalhoz csavart tujákat, nemtom milyen fajta az, de nagyon tetszik :D Már milyen fajta tuját lehet felcsavarni... :D

Gira ha van/lesz eladó háztáji zöldségféléd/gyümid én vevő vagyok rá :wink:

Karmen: A Teréz utcai oviba könnyű bejutni nem egy "sztárovi".... sok a kisebbség szal ott tuti nincs elutasítva senki, örülnek ha megvan a szükséges létszám!

Hefe sajnálom, hogy nem vették fel Dorót...nem mondok inkább semmit van egy fajta véleményem..... :evil: És akkor most mit fogsz csinálni????

Szilcsiékkel mi van???? Zituska????

Jóéjt

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Karmen!
Ja igen,tényleg írtad.:)

Köszi a bőrgyógy infókat.Havonta kell járnotok? :shock: Miért?
Na ezt a sürgős dolgot nem tudtam...Milye harcos amazon vagy!! :lol:

Zita!
Most voltunk dokinál Kevinnel.Zöld trutyira olyat kaptunk,hogy fele Nasivin ,fele Tolrex(ez receptköteles).Ezeket kell belezuttyintani egy Paxirasolos orrspray tartályba.4- szer kell befújni.
Ez tulajdonképp helyi antibiotikumos kezelés.

Haragosi!
Miket bírsz te álmodni... :lol: Ezt hogy hoztad össze? :lol: :lol:

Pocakosoknak drukk!

Hefe!
Szerintem lebezz fel!Ne hagyd! :wink:

Exi!
Gratula az ovihoz!

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde! Havonta azért mert mindkettö ekcémás. Norbi középsúlyosan, Orsi súlyosan. Bár most a diéta óta Orsinak is javult. Norbinak viszont diéta ide v. oda még rosszabbodott

Hefe! mivel központilag jött, igy gondolom ez minden ovira vonatkozik. Amugy meg hogy lehet nektek több körzetes ovodátok, bocs ezt nem értem? Mert irtad hogy körzetes lett volna és a másik is körzetes. Szoval azért mert P. laktok, a lakcim szerint ott is csak 1 hivatalosan körzetesnek mondott ovi lehet.
Egyetértek, nagy szivás annak, akinek a gyereke szept. nem tölti be a 3at és ezért kell még egy évet bölcsibe járjon a gyerek (mert ez van, bölcsis kell legyen ha anyuka dolgozni szeretne, Orsi is elmult 3,5 éves mire ovit kezdhetett, ugyanis hiába mentem sok helyre Szegeden, majd ide Mórán, évközben már öt sem vették át).
De nekünk szerencsénk volt mert ö már bölcsis volt, igy maradhatott. Ami körzetes ovitok valoban, oda szerintem is fellebbezhtesz! De akkor kérdezz rá melyik oviba tartoztok pontosan. (még az is lehet hogy mint majd nekünk lenne a körzetes suli Szegeden, hogy nem elég az utca, még a házszám sem mindegy ott hogy melyik iskola lett a körzetesünk).

Én most azt hallottam idén 5 oviba volt sok jelentkezö, még a Toldi u. ebböl amire emlékszem, a többit ugyanis nem ismertem. (talán még Épitö rémlik)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Megvagyunk mi is, csak nincs kedvem élni sem. :( Elkapott valami xar hangulat, majd elmúlik.

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk a másik körzetes oviban, azt mondták, onnan is el kellett utasítaniuk gyerekeket, szóval oda sem fognak felvenni, de azért fellebbezek, bár őszintén szólva kétlem, hogy bármi eredményt el tudnék vele érni! Szerintem akkor inkább nem íratom sehová és majd jövőre, csak annyira szeretné, mindig emlegeti, szóval Doró miatt sajnálom! Egyébként köszi az együttérző szavakat, jól esik, mert néha úgy érzem, csak én vagyok ilyen hülye szőrszálhasogató, hogy nem mindegy, melyik ovi, de a legjobbat szeretném a csajszikának... Igaz, néha mégsem úgy sül el!! :roll: :roll: :roll:

Karmen: Nekünk 2 körzetes ovink van, mert pont a két ovi között lakunk. Szabály ide vagy oda, nekünk 2 van és ez biztos! :D A bölcsis-ovis novemberi nem felvevős dologgal kapcsolatban pedig mi van akkor, ha anyuka a gyerek 3 éves koráig marad otthon a gyerekkel? Nem kell bölcsi, de ovit sem kap? Igaz, nekünk is ajánlottak ovit, ahová felveszik, de messze van, tehát ha nagyon kellene, meg lehetne oldani!

KépKépKépKép
hefe
 
 


Kármen, én is meg kell cáfoljalak, nekünk is két körzetes óvink van. Az egyik erről van közel, a másik meg arról. De ugye mi nem körzetesbe megyünk.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Karmen!
Vettem orrcseppet, és ráraktam a paxirazol tetejét, igy lett orrspray. :wink:

Karmen, Hefe!
Mi mielőtt kiköltöztünk, Szegeden a Kukovecz Nanába laktunk, ez a Tesco környékén van. Ugy tudom akik ott laknak, azoknak is több körzetes ovi van.Én konkrétan 3 ra emlékszem. De ezt Enikő is megtudja cáfolni, vagy erősiteni. :wink:
És elmondom itt Szatymazon hogy van. Azokat is felveszik, akik szeptember után töltik be a 3-om évet. Van aki majd csak január, februárban fogja. És az majd akkor kezd ha betöltötte.
De tudok olyanról is aki még nem volt 3, és már jött az oviba.
Elég sok a gyerek minden csoportba 22-25 fő a létszám.
Mindig egy kiscsoport indul meg van egy vegyes.
De ez egy mezei, falusi ovi, nem egy sztárovi. :wink:
És nagyon rendes ebből a szempontból a vezetőnő.
Bár ha 26-an vannak 1 óvónőre, az se biztos hogy nagyon szerencsés. :roll:

Exi!
Miért pont a Teréz utcait akaertad? :?:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Kell valakinek egy vadiúj Asso szandál 2300-ért?

Kép

33-34-es, belső talphossz 21,5 cm

Vásárolok épp egy webáruházban, ahol most nagy kedvezmények vannak, és ott leltem rá. Szerintem szép, de nekünk ez még évek múlva lesz jó, gondoltam, megkérdezem itt, hátha valaki kihasználná a lehetőséget.
:wink:

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


ATZita: Igen nekünk is több körzetes ovink volt/van :wink:

Itt lehet megnézni ki hova tartozik:

www.kir.hu

Már amikor épp működik az oldal, avagy elérhetőek rajta az infók... Pár hónapja még meglestem melyik általánosba iratkozhatunk. Most nem elérhetők az adatok...lehet frissítik éppen..... :?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szép ez a szandi, de Boginak a lába is még csak 30as, én ennyire előre nem spajzolok :wink:

Marcié meg 41-es :shock: :shock: :shock: Marci 11 éves :shock:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hefe! AKkor biztosan igy van, ezt nem tudtam, nekünk biztos hogy Szegeden csak 1 körzetes ovink volt. Azzal kapcsolatban meg már leirtam hogy mi van ha anyuka nem tud tovább otthon maradni de oviba még nem tudják felvenni a gyereket, akkor bölcsibe kellene járnia. AZ hogy oda ilyen hirtelen már tudod betenni, viszont szomoru. Most nekem is ezen fö a fejem, hogy az allergia miatt szegedi bölcsi kellene, na de most hol veszik fel idén jul-tól??

AMugy ma hivtam a korházat, a véreredményt tech. okok miatt (jol hangzik csak nem értem) nem tudták megcsinálni. Igy allergia nincs igazolva, ma meg a börtünetek miatt azt mondták akkor legyen még tojásmentes is, aztán megint 2 hét mulva telefonáljak javult-e, mert lehet igy elég. Na persze, csak nekem nem mindegy hogy véletlenül javul-e v. mindenképpen kellene tojás diéta, mert ha csak tejre kell tudnánk Mórán jul-tól bölcsibe járni, de ha más is lesz allergia akkor csak Szeged jöhet szoba, ami már nem menne (ismerös nélkül ugye)

Zita! Mórán sem vették fel Orsit 3 évesen januártól. Ennek ellenére egy másik gyerek aki szinte Orsival egyidös, tehát nincs köztük csak pár hét, mégis elkezdhette akkor, amit nemrég tudtam meg. De most már nem bosszant mert eldöntöttem igy 4 évig lesz ovis, amugy meg már 5 év lett volna, amiért lehet kiakadtak volna. Szerintem sok függ attól hogy ha valaki ismerös:) annak elsöbbsége van, igen.
Bölcsibe nekünk is csak azért lett hirtelen Orsinak akkor helye. De most attol nem tudok már segitséget kérni igy Norbival nem tudom mi lesz
Gondolkoztam legyen családi napközi, magánbölcsi amig nem veszik fel az államiba Szegeden, de nem elég hogy marha drága, de olyan messze van mind a várostól v. Ujszeged ahova a férjem és én sem vagyunk hajlandóak átutazni a hid miatt, v. megint valami peremkerület amit nem tudunk megoldani idöben:(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Norus!
Nagyon szép szandi.Remélem rossz a méretezés.. :wink:
Megmérem Hanna lábát.

Karmen!
Hát neked is van gondod elég... :cry:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Üdv.

Zitaa, ismerem az ottani vezetőt. Na meg mikor legelőször bementem, szívesen fogadtak, elbeszélgettek velem, nem úgy néztek rám, mint valami ufora (tudod, ha nem a kijelölt időpontban mész, stb.).

Enikő, na én mit nem kerestem ezt a honlapot, mire megleltem...de most se működik. :(
Marciláb...jesszus!!!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Enikő!

Neked mindenképp :wink: Tojás az már most van(rengeteeeeeeg), de nincs rajta kódszám :twisted: Ha így is érdekel, viszünk, ha bent járunk Sz-en, de tőled pénzt semmiképp sem fogadnék el!
Vendég
 


Haragosi: Köszi édes vagy :) Én amúgy is csak kódszám nélküli tojást vagyok hajlandó a gyerekeknek adni, azok tuti tyúkból vannak :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Egyetértek, én is csak házi tojást veszek mindig, egyrészt arról tudom tényleg friss, na meg tudom hogy nem tápos volt a pipi:)

Na most beszéltem a doktornövel megint. Tegnaptol ugye tojásmentes is mert a börtünet, ekcéma megvan még mindig. Várunk 2 hetet (vérvétel nem értékelhetö, mondtam neki nem értem, mert nem 1 kémcsö volt hanem 6-7, ö sem érti). De mivel a vérvétel neg. semmit nem bizonyit, még lehet poz ha neg. is hoznak ki eredménynek, igy többet ér a diéta és a visszaterhelés szerinte.
Szoval a vérvétel csak 30-40% pontos, igy a neg lehet poz is.
Mondtam nekem a bölcsi miatt nem mindegy kell diéta v sem és mire. Mert Szegeden már nem lenne helye. Ezért 2 hét mulva hivom, ha a börtünet nem javul akkor visszamegy a tojás mert az a ludas, utána a tejet probáljuk meg visszaadni.Nagyon remélem a tej is mehet majd neki!

Lányok, megjelent az uj Vakáció füzet, szupi programok, táborok lesznek idén is. Orsival mi minden szinházi előadásra el szoktunk menni 1 éves kora óta:) de most táborba is fog menni (vagy görkoris, v lovastábor ha tudnak neki allergiás étkezést adni). Na meg nyáron lesz velünk és mamáékkal összesen 3 hét nyaralása is :lol: De olyan aranyos, folyton hálálkodik most, tegnap is mondja az Alma koncerten (pedig nem akart menni, csak bérletünk van és igy mondtam jönnie kell) hogy "nagyon köszönöm anyuci hogy elhoztál ide, olyan jól érzem magamat"). Na ilyenkor ugy érzem amit tudok megadom neki, megéri

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő: Megnéztem, ez alapján melyik körzetbe tartozunk, ezt írta ki:
"Nincs a keresési feltételeknek megfelelő intézmény vagy az érintett település jegyzője még nem szolgáltatott adatokat." :lol: :lol: :lol: Lehet, hogy ezért nem vettek fel bennünket! Nem tartozunk sehová! :D

KépKépKépKép
hefe
 
 


Karmen!
Honnan lehet ilyen vakáció füzetet szerezni? :wink:

Más!!!!
Jövő hét keddre, illetve 26.-ra is van időpontunk gyerekbőrgyógyászatra. A jövő heti a Miniklinikbe, a másik a sima gyerekbőrgyógyászat.
Ha valaki vinni akarja a gyereket, szivesen átadom, csak a nevet kell módósitani. Mi tegnap voltunk a Medicenterbe, Márknak virusos szemölcsei voltak, lefagyasztották és kikaparták Őket. :roll:
Apjával volt, egy könnycsepp nélkül végigcsinálta, úgyhogy jutalomból apa elvitte a krumpli házikóba :lol: (Mc Donalds).
Amúgy ma mindkettő kapott antibigyót, meet 2 hete sűrű sárgás-zöld takony jön az orrukból, és folyik le a garatra is.A brulamicin nem ért semmit.
Plusz főleg Szandinak, begyulladt a szeme is. Reggel teljesen összetapadt neki a csipától. :?

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Szilcsi!!!!!
Mi baj van?Ez nagyon komolyan hangzik...nincs kedved élni se...
Írjál,panaszkodjál és máris megkönnyebbülsz!Hátha tudunk segíteni...

Norus!
Hannának úgy 19cm-es belső hossz lenne a jó...úgyhogy mi sajnos nem tudjuk beválalni,pedig.... :oops:

Karmen!
Szurkolok,hogy minél hamarabb egyértelműekké váljanak a dolgok!

Na ilyen füzetet én is felmarkolnék szivesen.Rokonokat is érdekelheti ha jönnek nyáron..
Ezek a táborok most mennyibe kerülnek?Görkoris tényleg jó lehetLlovaktól lehet,hogy megijedne Hanna.Főleg ha rendes nagy lovak vannak,és nem pónik.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Hefe!
Én is beirtam a régi szegedi lakcimünket, és nekem is ezt irta ki. :shock:
Pedig régen 3-om ovit is kiadott. :wink:
Szerintem valami adatmodositások vannak. :roll:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


én ezt találtam ovi körzet kereséshez.
1242216211.4661.xls

MI körzetileg a sás utcaiba, és a rókás oviba tartozunk. ezekről tudtok valamit?

Konyhánk még sehol, a bútort várjuk, még mindig az erkélyen főzök... várom a telefont, mint a Messiást, hogy kész a bútor lehet jönni fizetni :)
(március 28-án romboltuk le a konyhát, már nagyon unom a konyhahiányt és hogy nem tudok sütni semmit, hiányzik a sütőőőőő)

Kép

Kép
sznanna
 
 


Sziasztok!

Eszti: De ne ígérje meg, hogy 100%, hogy felveszik, ha tudja, hogy nem 100%. Szerintem sem volt korrekt a vezetőnő, innentől kezdve nálam már nem is játszana, tuti nem vinném oda a gyerekem.

Zita: Gyönyörűek a gyerekek! És az a sok pitypang:) Nagyon jó képek! A torta is gusztusos!
Na, ezt a vírust nyaljuk be mi is mindig szerintem. Kötőhártyagyuszis, taknyolós nyavaját!
jobbulást!

Szilcsi: Ne depizz...én most jöttem ki belőle. Mesélj inkább, mi a baj.
Lali vagy apja? :D

Haragosi: Tojást én is vennék tőled! Meg bármit ha lesz eladó házi dolog :)

Dancsival hétvégén találkoztam. Nagyon jól néz ki, és a fiúk is! :)

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea!
Kijöttél a depiből?Az jó!! :wink:
Hogy sikerült? :oops:
Nekem mostanában kijut...Vagy folyton problémás emberekkel akadok össze,v. velem van probléma..,nem tudom..
:oops: :lol:

Sznanna!
Őszinte részvétem!Jó,hogy bírtad idáig...
Mostmár féllábon is... :wink:
Szurkolok,hogy csörögjön a telefon!!!

Ezt meg nem értem..
http://w3.kir.hu/kir_iskolakorzet/belep.aspx

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Kissé lemaradtam, de sikerült visszaolvasnom.

Karmen: tényleg Enikő írta Sztriha profot, nem te, bocsi, rosszul emlékeztem. :oops: Fogászat: hát, a bőgés az egy dolog, én nem bírnám elviselni, úgy értem, nyitva tartani a számat és nem elkapkodni a fejemet. :oops: Ezért írtam, hogy hős vagy. Ez az allergia-mizéria szörnyű. :cry: Körzetes ovi: nekünk is több van, a Hétvezér meg a Hunyadi téri mindenképp. A szabály az, ha jól tudom, hogy valamelyik körzetes köteles felvenni. Az ismerősökön biztos sok múlik…

Tetőbox: a mi autónk fogyasztását nem növelte jelentősen (mi síboxot vittünk télen), viszont nem ajánlatos vele 120-130-nál gyorsabban menni. A babakocsit mi a cuccok tetejére tettük a csomagtartóba, de ezt csak ekkora batárral lehet megcsinálni.

Karmen, Exdeus, testmagasság: 2 évesen soknak számít a 86 cm? :roll: Marcsi 88 cm volt kétévesen, most 102-103, szerintem nem nagyon magas. Dóri most 85.

Exdeus: akkor lehet, hogy azért nem emlékszem semmi rosszra Sztriha prof. stílusával kapcsolatban, mert velünk nem közölt semmi negatívumot, nyilván más, ha valakivel „rossz” hírt vagy aggódnivalót közölnek nyers stílusban…. :roll: Orrszívás: mi egy porszívót is magunkkal cuccoltunk télen, szerencsére csak a morzsákhoz használtuk végül. :lol:

Szilcsi, betegség: hát az bitos, hogy nehezen gyógyuló! :evil: Kb egy hete egészségesnek nyilvánítottam a családot, de még mindig előfordul, hogy egyszer csak valaki hurutosan köhög egyet, az én szemem meg minden reggel olyan fura (piros, éppenhogy váladékos), ma reggel Marcsinak is picit csipás volt az egyik...

Haragosi: hármasikerek időeltolódással! :lol: Elolvastam a szüléstörténeteket, Rékáénál sokkal rosszabbra számítottam, annak alapján, amit E. történetében írtál visszaemlékezés gyanánt. :roll:

Hefe: mi volt a fogászaton? (Bocs ha már írtad és nem vettem észre…) Ovit sajnálom. :cry:

Melinda: az apnoét kiváltó okok nálunk is rettentő változatosak, az eleséstől kezdve a szemcseppentés-nemhagyáson át a sértődésig… Szóval jó megfogalmazás, hogy az idegrendszert érő fizikai avagy jelképes ütés. Mi volt a vizsgálaton?

Enikő: hááát, tartsd is meg, vigyázz rá! Apa :evil: :twisted: :cry: , a nője meg tudta, kivel kezd, nem? Úgyhogy ne pattogjon, keressen többet, ha több pénz kell neki. Ez a letiltás nagyon jó! Legalább onnan tuti a tiétek a pénz. Marci lába :shock:

ATZita, Hefe, Enikő: gyerekek szépek!!!

Szegedi vakáció füzet: Százszorszép gyermekházban hegyekben áll, ingyenes, én is beszereztem, bár főleg 4-5 éves kortól vannak programok.

Mi is voltunk almázni :wink:
Kép
Kép

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Melinda!Norus!
Mit tudnak csinálni ezzel az apnoéval?Kap gyógyszert a gyerkőc?
És a szülő mit csináljon?

Sznanna!
Hogy halad a góckutatás?Lehet,hohy Hannának is lesz...
Miből áll,mire számítsak?Gyorsan halad?

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bea!
Majd szólok, ha megyek be Szegedre.

Norus!
Mi az az almázás?
Azért Réka születése után még másnap sem akartam több gyereket, a másik két szülésem után azonnal :) A szüléssztorit majdnem 2 hónappal a szülés után írtam le... nem véletlen. Addigra megszépültek az emlékek. :)

Szilcsi!
Tényleg jó, ha kiírod magadból. Ha nem akarod publikusan, akkor csak egy papírra fogalmazd meg. Nekem az mindig segít.
Vendég
 


Zita! Vakáció füzetet az ovikban, gyerekházban osztogatnak, de én volt olyan év hogy nem jutottam hozzá, akkor a szegedvaros.hu oldalról töltöttem le.

Edit! A táborok átlagos ára 11500-15e ft. Ebben van 3x étkezés naponta. Szállás nincs, azok drágábbak, de Orsinak még nem is lenne jo ha ott aludna, kicsi még ahhoz. Illetve ö ellenne nagyon jól, mert nagyon közvetlen, csak nekik lenne nagy teher ekkora gyerekkel. Orsi imád lovagolni, na jo lovagolni nem tud, de amikor van alkalom mindig felül lóra és viszik körbe.
Unokahugom már 2x volt lovastáborban, nagyon élvezte. A végén megmutatták a szülöknek is mit tanultak. Igen, nagy lovon tanulnak a legtöbb helyen. De lesz most lovastábor is 3-4, mind másik szervezés, érdeklödni kell.
Táborok ált. 6 éves kortól vannak, de lehet találni ovisoknak szervezettek is, de abból talán van összesen 3-4. Én Orsinak valót csak 6t néztem, ez 3 féle amugy, mert a lovasbol irtam több is van

Anna! köszi a táblázatot, nekem sem ment ma és tegnap. Most sem megy.

Nóri! A 86cm szerintem nem olyan magas, de nem is alacsony, lányoknál inkább a magas lehet, Orsi miatt gondolom ezt. De látod Norbi meg 92cm volt 2 évesen:) Orsi 3 évesen 98cm volt, késöbb már nem irták bele a kiskönyvbe. Most 5 évesen 116cm

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Norus, Szilde! Pénteken megyünk a Sztriha profhoz, onnantól okosabb leszek. :)
Amit eddig is tudok, ha elájul, azonnal felemelni, paskolni az arcát, megvizezni, minnél hamarabb kizökkenteni az állapotából, persze mindezt nyugodtan, higgadtan -ez nálam nem lehetséges-. Ha már az ájulás előtt hallom a sírásból, hogy "vmi gond lesz", rászólok, hogy vegyen levegőt, illetve fújok levegőt az arcába.
A "roham" után lefektetjük mindig, vizes ruhával törölgetem az arcát, amíg vissza nem tér a színe, ui. olyan fehér ilyenkor mint a kréta. "Piheg" kb 1/2 órát, aztán mintha mi sem történt volna megy tovább az élet.

Karmen! Lottiék az ovival voltak az Alma koncerten, nagyon tetszett neki, főleg a "cinegés mutogatós nóta". :)
Lotti moderntánc táborba megy elvileg június legvégén, ahhoz -akihez jár moderntáncra a 100xszépben-.

7végén megyünk apával kettesben -7éve nem voltunk sehol kettesben-, ide: http://www.petnehazy-clubhotel.hu/, megjegyzem vmi kampány keretében megyünk a honlapon szereplő ár töredék részéért. Amúgy nem futná rá sajna.
Ja és szombaton leszünk 12 éve együtt apjukkal -gombócból is sok :D -.

S Murphy törvénye alapján persze Lindus lebetegedett tegnapra, kezdődő tüdőgyulája van, anyósomnál van, de persze ha rosszabbodik az állapota, ahol maradunk tisztelettel itthon.

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!

Bea:
Írtam mailt!

Norus, (Bea): Szépek a csajok! Látom, jól szórakoztak az Almán! :D
Fogászaton... nem is tudom, írtam-e. Hát... kifúrták Doró fogacskáját, aztán megkérdezték, milyen színű tömést kér ( :shock: :shock: :shock: vagy egy rakat szín, türkizkéktől a pinkig), az én okos, ügyes nagylányom szerencsére a fehéret választotta! :lol: :lol: :lol: Persze 3szori nekifutásra sikerült teljesen kitisztítani úgy, hogy közben nagyon-nagyon sírt, de okos volt, tartotta a fogacskáját, csak félelmében nagyon sírt és el akarta húzni a fejét... le kellett fogni, de végtelenül ügyes volt azért. Szóval nagyon büszke vagyok rá. Azóta van, hogy Ő mondja evés után, hogy "Manók", (jönnek a fognyűvő manók), és megyünk fogat mosni! De nála genetikailag gyenge a fogzománc. :cry: Lehet, hogy megszokja és működni fog a minden étkezés utánni fogmosás, most még nagyon nehéz betartani... De ma pl. 4szer mostunk fogat alaposan, meg párszor saját magának sikálta (az elég komolytalan :D ) Hát ez volt.
Ja! Licitáltam a teszveszen! :lol: :lol:

Szilcsi, Bea: Én is mostanában lábaltam ki a lehangoltságból... úgy látszik, ez egy ilyen időszak! :? Fel a fejjel, pár nap és sokkal jobb lesz - tudom, sovány vigasz! :)

e.

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hefe! Hol voltatok fogászaton? Mi Mórán, itt nem volt szinválaszték, szerencsére mert elsö fog:) Ügyes volt Doró is hogy türte. Orsinak mindig fognom kellett a kezét, de nagyon ügyes volt ö is, tavaly közel fél évig tartott amig kitisztitották, idegelték neki, végül tömték

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, sajnos nem jól, mert Noémi megint beteg, 39,5 a láza. :cry: :cry: Nagyon carul van..
1,5 hete hagytuk abba az AB-t.
Dokinéni szerint kéne egy vérvétel, hogy megnézzék, hogy immunhiányos-e, vmi igA-t néznek, ami ha kevés, akkor okozhatja, hogy állandóan hurutos. Kezelni nem tudják, állítólag majd kinövi.
Boti is kicsit köhög, meg taknyos, de Ő állja a sarat, nem lázas.

Tegnap volt az oviban az anyák napi ünnepség. :D
Hát csajok, nekünk ez volt az első, hihetetlen megható volt, annyira édes volt Boti, ahogy mondta a verseket, és közben a szeme sarkából folyamatosan engem figyelt. :lol: Ezekért a pillanatokért (is) érdemes élni! :D

Na megyek, hulla vagyok, éjjel nagyon rosszul aludtunk...

Kép
Kép
zituska28
 
 


Melinda: Amit leírtál kisértetiesen olyan, mint egy epilepsziás nagyroham, annyi a különbség, hogy nem rázkódik a teste és nem habzik a szája. De gyakorlatilag a többi stimmel.... :shock:
És nem emlékszik, hogy volt valami gond, mintha semmi az ég világon nem történt volna!!! Naaaagyon kíváncsi vagyok, mit fog mondani a prof! Mi 25.-én megyünk hozzá! Nekem is lesznek kérdéseim felé.....

Hefe: Doró télleg nagyon ügyes volt. Nagyon sajnálom, hogy már most ilyan pici korban romlanak a fogacskái, tényleg nagyon kell vigyázzatok rájuk!!!

Zituska: Gyógyulást Nektek. +++++++++++++++ Boginak is néztek Iga szintet és rendben volt. Őt a köhögés/krupp miatt nézték. Állandóan beteg volt...és valóban kinőtte (koppkopp)

Haragosi: Én is úgy szeretnék még babát, este beszéltem Timikával msn-en és ahogy beszéltünk annyira, de annyira megkívántam egy kisbabát :oops: najó, gyorsan lebeszéltem magam róla, egyéb irányú terveim vannak, aztán később majdlátjuk :wink: Hja apropó Timi, nemtom elmondhatom-e, (ugyanis nem hatalmazott fel rá, illetve elfelejtettem tőle megkérdezni, megoszthatom-e veletek az örömhírt :oops: de muszáj elmondanom, nem bírom ki :D ) de befordult koponya tartásba a picike :wink: mega giga drukkok nekik a sima szüléshez+++++++++++++++++++++++++++++++ Holnap megy EST-re, velük vagyunk :)

Norus: Cééééépek a csajok :)
Vigyázok Rá naná :wink: Imádom, megőőőőőrülök érte :) Ex ma felhívott, hogy kimenne Németo-ba dolgozni, és itt felmond, és hogy jó lesz-e ha onnan havonta 1x hazajön és akkor adja oda a pénzt..... Háááát nemtom bizonytalan, de tök mindegy ha munkanélküli lesz így se úgy se kapok semmit....vagy de? Foggalmam sincs.... :shock:
Gyerekek így elcseszni az életet egy nő miatt becarás.... :shock: hja már szakítófélben vannak persze (legalábbis nekem ezt mondta D persze nem bizti, hogy igaz) Volt családja aki minden nap hazavárta, voltak gyerekei, volt jó munkahelye, télleg jól keresett, megbecsülték, erre egy HPRK (negatív jelzőkkel illetem a nőjét) miatt így elcseszte az életét..... :shock: A hülye.....

Anna: Kitartás a konyhához, nem kapkodják el :roll: , a miénk előbb kész lett, mint ígérték. Kb 2 héttel....

Karmen allergiát sajnálom :(

Csók :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Melinda!
Ez borzasztó!Szegény Lindi!..és te!:(
Kíváncsi vagyok a doki mit mond...

Gratulálok a 12 évhez és kívánok hozzá még sokszor ennyit egészségben boldogságban,és ha lehet gazdagságban!! :lol: :wink:

Karmen!
Köszi.:)Kb erre számítottam.

Hefe!
Ó a pici lányod egy hős!!!Ilyen kis gyerkőcnek fúrnak?Azt hittem nekik ecsetelnek csak. :shock:
Remélem nem marad benne rossz élményként sokáig...
Kedves volt a doki?Kihez mentetek?Mennyiért?
Szines tömés.. :lol: Talán fogékszert is tartanak? :lol: :lol:

Zituska!
Sajnálom Noémit.Csak ennyit mondanak,hogy kinövi???És addig?Kap majd vmi immunerősítőt?
És ha nem az a gond,akkor mi lehet még?
Gyógyulást a kis prücsködnek!

Anyáknapja.Jó néha kizökkeni a hétköznapokból és egy rövid időre újra meglátni mi a lényeg.Mindennap ez kellene...

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde.: Mindennap ez van, ha meglátod, észreveszed magadtól is, hogy mi a lényeg :wink: Ha nem visz el a mindennapi egyhangú sodrás, becsukod a szemed és a szépségeket is meglátod magad körül..... Csak rajtad múlik! :wink:

Néz meg ezt a klippet :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=R_C0ouC_IlQ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 



Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Kedden hazajöttünk, de visszaolvasni nem nagyon van időm,csak átfutottam, holnap meg megyünk is vissza anyuékhoz! Első vizsgám sikerült. Jövő héten lesz 2 nehéz szigorlat!

Zsuzsu!
Névről sem ismerem Mezőlakit. Egyetlen ügyész tanít a büntető tanszéken, nála most vizsgáztam, az sikerült. Ügyészek államvizsgáztatni szoktak , előadást nem tartanak, gondolom nincs idejük. Rokonod?

Haragosi!
Gyönyörűek,mint a kisikrek!

Nórus!
A Te csajszijaid is nagyom helyesek! Gréti van ott Marcsi mellett?

Zitus!
Remélem semmi komoly nem lesz Noémivel!

Timinek drukkolok a sima szüléshez!
20140113113746
 
 


Timiék a szülőszobán vannak :wink: :wink: :wink: ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Melinda! Higgadtnak lenni??? Én még más gyerekét nézve sem tudnék ilyenkor az maradni, nemhogy a sajátommal! Nagyon érdekel majd tényleg mit mond a doki!
Tábor nekünk az allergia miatt nem egyszerü, mert a lovastáboroknál ugy néztem ök adják az ebédet (ált étteremben) igy nem megoldható ez szerintem. A gyerekház szervezésében azt mondták megoldahato az étkezés, de az meg nem lovastábor, amit Orsi szeretne.:(

Timi! Ez szuper hogy sima szülés is lehet, hajrá!!!++++++

Zitus! Remélem Noémi gyorsan meggyógyul!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Timi miatt jöttem, de látom Enikő megelőzött! :):):)
Írtam sms-t Timi párjának, ha van ideje tájékoztat arról, hogy haladnak.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Beszéltem Timi szülésznőjével (aki az enyém is volt), Timinek 3-kor folyt el a magzatvize, 6-tól 5 perces fájásai voltak, most már 2-3 percesek. Nem tudom Timi írta-e, de szerdára a baba befordult koponyatartásba, szóval ha jól tágul, menni fog a szülés. :) :lol:

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Én is lesem mindig a Timi infókat :P

Mennek a drukkok!!!! Síma szülést kívánok neki!!!
( jaj de izgi :D )

Daisypath Happy Birthday tickers
szszkinga
 
 


Én is tűkön ülök!
Most írt sms-t Timi párja, Timi nagyon jól állja a sarat! :D :D
Hatalmas drukkok Nekik!!!!!

Kép
Kép
zituska28
 
 


Jaj, Timika, annyira szurkolok!
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?