Új privát üzeneted érkezett!

Köszi csajok, édesanyám áldásos közreműködésével jövő hét péntek reggel 9 kor fogad minket a Sztriha prof.
rettenetesen aggódom.

Holnap Anyák napi ünnepség az oviban, Lottika előre felkészített, hogy vigyek 100as zsepit, mert "iszonyúan meg fogsz hatódni anya, úgy fogsz sírni, hogy úszni fog a terem a könnyeidtől." :)

Dancsiról tudunk vmit??

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Szilcsi, igaz, oldalról nem látszik, de ez a fajta tetőcsomagtartó olyan széles, mint a kocsi teteje, és kb. 40 cm magas (mély). Szerintem a babakocsi simán beleférne...
Infralámpánk nekünk is van, én is Peti miatt vettem, de lövésem sincs, hogy oldjam meg, mert nem csukja be a szemét, bekötni meg nem akarom. Alvás közben megint kilőve, mert enyim gyerek tuti felkelne rá.

Zitaa, hát most nincs kedvem kipakolni a szekrényt, de nekünk szerintem van ilyen matricánk.

Bea, pedig nem rejtegetjük, de alapból nincs rajta tetőbox. De a kocsi mindig a ház előtt van, kivéve napközben, mert én járok dolgozni vele. :)

Melinda, majd ugye megosztod velünk, hogy mit mondott a prof? Egyébként ez mitől jött most elő a lányodnál?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Bea!

Nálunk is állandósult takony van E.-nél :roll: Én is az ovira fogom. (Bár Réka nem jár, de a szomszéd kölök most kezdte, folyton taknyos és mindig itt eszi a fene :evil: ) Most a nyár áldásos hatásában bízok.

Enikő!

Nagyon édesek a gyerekek. Zazának tényleg huncut az arcberendezése :)

Timika!

Te nem érzed a fekvését? Én anno éreztem, hogy megfordult. Szorítok!

Exi!
Tényleg jó az autótok :)
Vendég
 

 
 

sZIASZTOK!!

A:T.Zita!
Emlékeim szerint nekünk van matrica. Ha lesz ma erőm, előkeresem!

Egyenlőre jó lennne eladni a házat, utánna gondolkodunk merre megyünk. Lahet, h Bp lesz belőle, ott jobbak a munkalehetőségek....

Melinda!
Drukkjaim!!!!!!!!!!
Pzs: én idén többször elbőgtem magam anyáknapja környékén is.... :wink: :)

Eszter!
Örülök, h bejött a fejlesztő!!!!
Dávid jó súlyban van, Konstim 1 hete 7320g és 66 cm volt
:lol: :lol:

ODU:
van egy vizsgálat, adatlap és egy bizottság elbírálja, h valóban szükséges-e a fejlesztés. Ha igen, akkor "államilag" finanszírozzák. Ennek átfutása kb. 4-6 hét. 3 éves korig lehet menni, bár aki 3 éves kor előtt elkezd járni, az mehet tovább is.

http://www.odukozpont.hu/

Timika!
Sok erőt Neked!!! Várjuk a Flórahíradót!

Bea!
Bocsi, h elrohantunk, de láthattad, Ábel energiabomba.....

DM-es tápszer:
Az jó??????????????????????? Kinek ajánlott????????

Mi:
Konsti továbbra is alig eszik, csak szopi, tápszer és max. 100 g gyümölcs vagy főzelék....

Tegnap este Ábinak felvágták a nyelvét.... :cry: :cry: :cry:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu, és ezt régebben nem vették észre? Most miért kellett a műtét?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Timika!
Szorítok Neked nagyon,bár most elmegyünk 4 napra,így lehet lemaradok a hírekről, de majd kedden benézek ide!

Szilcsi!
Édes Lali,ahogy alszik!

Zsuszu!
Felvágták?Szegény,ez elég rosszul hangzik,hogy csinálják?Tornyos doki csinálta? És miért kellett? Ez a beszédet is befolyásolja?

Enikő!
Nagyon szépek a gyerekeid! ÉS szép a csokrod, nagyon figyelmes a családod!

Minden kis és nagy betegnek gyors gyógyulást, mi szerencsére jól vagyunk,Málna extra huncut.Nekem kezdődik a vizsgaidőszak,így tanulnom kell ezerrel! :(
20140113113746
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, fitten, egészségesen! :D
Gyerekek meggyógyultak, én megszabadultam a varratoktól! :D

Zita :)
Nekem is van matricám, szívesen odaadom! :wink:

Zsuzsu :)
Sajnálom Ábit, de hátha ezután elindul a beszélőkéje!
Dm-es tápi finom, sok tápinál sztem sokkal finomabb, hasonló a Humana-hoz, csak fele annyiba kerül.
Van belőle 1-es, 2-es, 3-as, csak HA nincs.
Én már Botinak is ezt adtam, és Noémi is szereti.

Ilcsi :)
Nagyon cukker Lali a képeken! :D
Közös kép a Sárgán van? :wink:
Remélem, jobban vagytok, majd írok privit, csak alig van időm. Mosok, vasalok, pakolok....stb. :roll:

Timi :)
Sokat gondolok Rátok! Várom az sms-t!!! :wink:

Bea :)
Sajnálom a betegségeket, jobbulást Nektek!!
Együtt érzek, Noémivel detto ugyanez. :(
Szerintem tuti Boti hozza az oviból, csak őt nem dönti le a betegség, Noémit viszont igen.
Most is Botinak rondább volt a torka, mint Noémié, mégsem lett beteg, még hőemelkedése sem volt.

Enikő :)
Szépek a gyerekek! Nagyon!! :D :D
Szauna: de jó is lenne! De sajna helyis kéne Neki, az meg nincs. :(

Na lépek, dolog van...

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Enikő: Gyönyörűek a gyerekek!

Exi: Akkor ez a baj, mert én napközben járok arrafelé max. :)

Timika: Várjuk a híreket!

Haragosi: Kép a 3 lányról? :)

Anett: Drukk a vizsgákhoz!

Köszi, csajok! Szerintem is csak az ovis vírusoktól taknyol Levi, ugyanis mi is folyton taknyolunk a férjemmel :( Egyszerűen nem tudunk kikeveredni belőle. De ha már a dokinkban felmerült más is, akkor zárjuk ki azokat! Meg a széklete is elég furi mostanság, olyan krémes, de az ugye lehet a takonytól is. Na, jó lenne megnyugodni.

Gréti már jól van, tegnap már nem volt lázas, csak délelőtt hőemelkedése, de délutánra elmúlt és este sem volt. Remélem vége, mert megőrülök a bezártságtól. Lebontják a lakást. Vagyis Levi bontja, meg mászik föl mindenre, közben Grétit is le kéne kötni valahogy, de Levi meg fél pillanat alatt 2 méter magasan van. Tol, pakol, rámol, mászik fölfelé. Melósak ezek a pasik :) Kis sajtkukac.
Megmutatom, hogy sikerült szétbrümmögnie a kekszet az autóban hétvégén, amíg vártunk a határon.
Kép
Még az ablaküveg is kekszes volt. (nem hátul...az eső :))

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Sziasztok!
Bea!
Levi nagyon ügyi!!! :wink:
Amúgy nem csak a férfiak dolgosak, a csajok is!!!!!! :roll:
Szandi is mindenre mászik föl, bele, rá!
Tegnap a kandallópárkányon mászkált. Egyszerűen hajmeresztő amiket csinál. :roll:

Zituska!
Elküldenéd postán a matricát? Nagyon megköszönném. :wink:

Enikő!
Nagyon szépek a gyerekek. Bogi nagyon helyes, pár év és nem lesz nyugtotok a fiúktól. :wink:

Zsuzsu!
Eddig nem vette észre a Tornyos, hogy vágni kéne? :shock:
Ezért nem beszélt? :cry:
Párod munkája miatt mennétek Bp-re? :?:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Anett, Zsuzsi! Amikor 1 éve Norbinak felvágták a nyelvét, meg sem kottyant neki, tudott utána simán szopizni és gagyarászni is. De érdekes hogy nálatok eddig vártak vele

Enikö! Engem mindig összezavarsz. Most akkor Viola v. Róna, otthon hogy hivjátok? Mert gondolom csak az egyiket használjátok föleg.

Zita! Örülök hogy lesz matricád, én kidobtam ezeket, nem gondoltam kellene valakinek talán :o

Bea! Elöl utazik Levi? Mert nem értem hogyan van elötte és nem mellette üveg? Csak mert elöl (igaz sokan rosszul tudják) csak akkor utazhat gyerek ha menetiránynak háttal van az ülése (és persze légzsák kikapcs)

Timi! Én már éppen kérdezni akartam, hogy elmult 5-e, otthon vagy-e még. Drukkolok!!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zsuzsu!

H.-nak is felvágták a nyelvét, de neki 6 hetes korában. Azt mondták, jobb előbb túlesni rajta, hogy később ne zavarja a beszédfejlődést. Szomorú, hogy Ábelnél nem vették észre, hogy szükség van rá. :(

Bea!

Levi :lol: :lol: :lol:

Csajaimról csak ilyen apát levágott fotót tudok mutatni, amin mind rajta van.
Kép
Vendég
 


Haragosi: Gyönyörűek :D Na most akkor ki kicsoda? :) Réka van legalul ugye? :) Mind 3 tojás, komolyan :)

Karmen: Hátul ül. Nem látod, rögtön a csomagtartó van mögötte :)És hátul oldalt kekszes az üveg, de azt nem látni a képen. Ami morzsákat látsz az a fején van! Elől csak hordozóban utazott, menetiránynak háttal, és nincs légzsákunk :)

Zsuzsu: Jujj ez a felvágás. De már voltatok ezzel a Tornyos dokinál, nem? Én úgy emlékszem, és akkor azt mondta rendben van. Remélem jól viseli Ábi.

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Haragosi, Bea! Én is azt néztem melyik gyerköc melyik lehet, én a 2 kicsi közt vacilláltam egy darabig mire sejtésem lett:)

Bea! Ja tényleg a fején. De olyan volt mintha elötte lenne egy üveglap és azt köpködte volna tele :lol: Látom nagyon szereti az ülését :D

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Bea, ez a kép egyszerűen haláli jó. :lol: Persze könnyebb a más gyerekére mondani, milyen édes ilyen maszatosan, de ha Lali tenné ezt, biza nem találnám ilyen humorosnak. :lol: (bocsi)
Mennyi foga van Levinek?
Hja Lali is mászik fel mindenhova, újabban az ablakpárkányra, mert látni akarja a vauvaukat kint. :roll: Én meg frászolok, hogy mikor törik ki az üveg és zuhan ki a gyerek. :roll:
Szuper, hogy gyógyulóban! :D

Zsuzsu, jajjjj. Nagyon megviselte Ábelt? :( Tényleg, eddig miért nem csinálták meg???

Enikő, köszi a csomagtartó felajánlást, ha legközelebb anyuék jönnek át kocsival, rápróbálhatjuk az övékére?
Csúcsjó a virágod. :D :wink: Majd megmutizom apánknak is. :wink:
Szauna? Hova??? Nagyobb lakást is épít hozzá a párod? :wink:

Ági, én kegyetlen voltam lámpaügyben. A szemét bekötöttük, az ölemben lefogtam, közben apa lámpázta. Ordított, de inkább pár perc ordiba, mint AB, megint hasmenés, szenvedés hetekig... :roll:
Az autóra ti találtátok ki a mintát? Hol festették rá?
(a mi kocsinkat megint meghúzta valaki tegnap, ez már a 2. eset, talán biciklis lehetett, az oldalán. Hogy törne le a keze tőből... :twisted: )

Haragosi, gyönyörűek!!! :lol: Képeslapba illő kép. :D Tényleg mint a tojások!

Zitus, milyen képre gondolsz? Ahol Lali kukucskál? Az igen, a Sárgán van, de van a kölkökről közös kép is. Átküldjem a képeket e-mailben?

Anett, sok kitartást a vizsgákhoz.

Melinda, drukkolok, hogy ne derüljön ki semmi rossz dolog a profnál. Hajrá százas pzs! :D

Lalinak még dől az orrából a trutty, meg éjszakánként eléggé köhög, amúgy nincs láza, se hőemelkedése. Jövő héten mindenképpen meg kéne kapnia a 15 hós szurit, azt mondta a doktornő. Hétfőn kontroll. Reggelre én is torokfájósan ébredtem. Utálom ezt a rohadt, logikátlan, undorító, hideg panelt!!! :twisted:

Kép
szilcsi
 
 


Sziasztok!

ODÚval kapcsolatban Zsuzsu mindent leírt, amit tudni kell róla, nekem senki nem javasolta, hogy menjünk, magamtól gondoltam, hogy kellene, dokinénivel nem is beszéltem erről, de aggasztott. 4-6 hét után ingyenes a fejlesztés, de nem akartam addig várni, mert 1 hónap járás után nyáriszünet jött volna, így 1 hónappal többet járhatunk. Ennyit nekem megér. 1 alkalom 2500 Ft. Heti kétszer járunk, egyénileg logopédushoz és csoportos foglalkozásra, ami összetett mozgásos feladatokból és logikai-ügyességi feladatokból áll.

Szilcsi: Azt mondták, indokolt, hogy járjunk, de érdekesnek találták, mert sokmindent mond, de nem rendszeresen használja a szavakat, nagy a passzív szókincse. Szerintem kellett neki az a kis lökés, hogy elvigyük, azóta százszor többet beszél.

Exi: Nekem is azt mondták, hogy nem gáz nagyon, hogy nem beszél. Ha fiú lenne, lehet, hogy én sem vittem volna, de a lányok hamarabb szoktak dumálni. Így meg mi is megnyugodtunk.

Karmen: Az egyéni az 1 órás lene, de Doró eddig 30 percnél tovább nem bírta (igaz egy nagyon pici, sötét szobában van, lehet, hogy nyomasztja a légkör és ezért menne ki, de 10 percre is ugyananyit fizettem :? ), a csoportos meg másfél óra. Nálunk is úgy kezdődött, hogy semmit nem mondott másfél évesen, vártam, amikor már felhoztam otthon, hogy meg kéne mutatni valakinek, akkor beindult hirtelen, aztán megint semmi fejlődés. Aztán megint hirtelen látványos ugrás, aztán megint semmi... De most tényleg úgy érzem napról napra sok új dolgot mond. :D Az is igaz, hogy rengeteget, de tényleg rengeteget foglalkozunk vele, nem csak én, hanem 4 nagyszülő, apa is, és ezért is olyan rossz érzés, hogy le volt maradva korához képest. :( Meg ezért éreztem (érzem), hogy mégsem elég az az energia, amit belefektetek a tanításába... Ja, és mindenhol azt olvastam, hogy nem szerencsés felszólítani arra, hogy mondja a szavakat... mi pár hónapja kezdtük el mégis és Dorónak kell, mert sokkal jobban mondja és használja tőle a szavakat. Ennyit a szakirodalomról! :lol:

Képeket dobok:

Kép Beágyazunk Kép Dávid vigyorog

Kép Borzas Kata Kép Apával

Kép Az udvaron Kép Furdéshez készülve

Bocs, kicsit sok voltam! :oops:

Pusz: eszter

KépKépKépKép
hefe
 
 


Zsuzsu: Ez a nyelvfelvágás szörnyen hangzik! :( Remélem nem visel meg benneteket nagyon! Majd írj, hogy mi volt! Konsti tényleg nem egy súlyos darab! Vagy az én fiam túlsúlyos? Pedig nem is szopizik annyit, mint Doró régen! :oops: Amiatt ne aggódj, hogy nem eszik szívesen, másfél éves koráig Doró sem evett szinte semmit. majd megjön az étvágya!

Enikő: Csúcsfejek a gyerekek. Marci is nagyon beleillik a képbe, mintha a tiéd lenne Ő is! :D Szépek!

Haragosi: Egyetértek a fenti hsz-kal, tökegyformán nagyon szépek! :D

Bea: Vagány!!! :lol: Nálunk minden ebéd kb. ilyen disznózással jár! :oops:

e.

vége

KépKépKépKép
hefe
 
 


Tejmentes szakértő anyukák: Milyen tejmentes keksz van?

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Bea: A háztartási kekszben nincs tej, azt még a Gergő öccse is eheti, rá van írva, hogy tejport és szóját használó gyárban készült, de nincs benne. Na meg a Lidl-ben lehet kapni piskóta tallért, abban csak tojás, liszt és cukor van, nagyon-nagyon jó cucc! 8)

KépKépKépKép
hefe
 
 


Bea! Detki háztartási keksz. Albert keksz. Meg majd megkérdem a sógornőm, tudod, ő dietetikus. :)

Haragosi! Hogy lehet 3 ugyanolyan lányod?? :lol:

Exi! Nem most jött elő, hanem nem egész másfél éves korában. De 15 hónapja volt az utolsó, s én balga lélek, azt hittem, már túl vagyunk rajta, kinőtte, ennyi volt, de nem. :(
Amúgy a kiváltó ok: Sógorom megdobálta a hátát bogyókkal. :oops:
Szaladt oda sírva Lottihoz, hogy emelje fel, dajkálja meg, de már csuklott is össze. :(

Hefe! Édesek a gyerekek! :)

Enikő!Szépek a gyerekeid, mind a 4! :)

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Bea! Nekem is doktornö mondta most, mert eddig ilyet nem adtam Orsinak, hogy amin az van hogy felhasználó üzem, az mehet, csak rá kell irniuk, de attol olyan kekszet ehet Orsi. Igy most kap néha háztartási kekszet. Amugy a Centummal szemben szoktunk neki venni a Táplálék Allergia Centrumban tej és tojásmentes kekszet, imádja, söt Norbi elöl el kellett dugni ha Orsi ette, mert az is majd megveszett érte (de ahhoz már tul drága lett volna hogy NOrbi aki nem diétázott azt kapja)

Melinda! Majd engem is érdekelne mit mond erre a doki! Nekem elég ijesztönek hangzik ez az egész!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Bea! Pont a Táplálékallergia Centrumot akartam írni neked, de látom Karmen is ajánlotta.
Szeged Tisza Lajos krt. 36.
Nyitvatartás H-P: 10.00-17.00; Sz:8.00-12.00
62/425-823
www.taplalekallergiacentrum.hu

Karmen! Nem csak ijesztőnek hangzik, hanem az is. :(

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Üdv.

Szilcsi, nem festés, matrica. Isten ments, hogy le legyen festve...ez kicsit könnyebben változtatható, ez már a harmadik (negyedik?) minta rajta. A férjem ötli ki általában. Ha minden igaz, jövőre cseréljük.
Nem egészen értem a doktornőtöket, szerintem nem a világ, ha később kapja meg...mert ugye betegen nem kaphatja meg, tehát ha nem gyógyul meg, akkor később kapja.

Hefe, édesek a gyerekek, hogy Dorónak milyen szép hosszú haja van!

Bea, nagyon aranyos Levi a képen.

Melinda, sajnálom. Végül mi lett az eredmény?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Jó volt nézegetni a képeket!Továbbra is szépek a gyerekek!!! :wink:
Betegeknek jobbulást kívánok!!

Zituska!
A varratszedés nem fájt?Örülok,hogy jobban vagytok!Azért az meredek helyzet volt...

Bea!
Az allergia,v érzékenység súlyosságától függ,hogy ehet-e a gyerkőc olyat,hogy ...x.-t feldolgozó üzemben készült.
Én nem javasolnám a háztartási kekszet,mert időnként van olyan széria ami tuti szennyezett.Régebben én is ettem,de legutóbb a Tesco-s után rosszul lettem.Na azóta nem kockáztatok..
Te tudod,de akkor már inkább vmi mást próbálj meg adni Levinek.
Grétinek semmi baja a tejtől?

Zsuzsu!
Nyelvfelvágás?Én is úgy emlékeztem nem tartotta indokoltnak anno a doki? :shock:
A lényeg,hogy túl vagytok rajta.Észreveszel változást?

Melinda!
Lindi olyankor elájul?Az gáz.:(!!!!
Írd meg mi volt a dokinál!Mit tudnak tenni,hogy kezelik ezt ??
Lehet,hogy a régi korok kisasszonyai is ilyen affektív apnoeban szenvedtek,és azért ájultak el?
(v. ők csak affektáltak...?)

Lenne egy-két kérdésem hozzátok...!:)
A felnőtt bőrgyógyászatra kell-e beutaló,és időpont.Telefonszám megvan vkinek?
Melyik dokihoz menjek.Kit ajánlotok?Il.. kit nem?

Üdv.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Enikő!
Gyerektartás. :evil:
Ti most akkor elváltatok és megítélték,v. csak megbeszélés alapján menne a dolog?
Van aki még papír ellenére sem nagyon hajlandó fizetni...,de reméljük,hogy a volt párodban felébred az apai érzés és perkál..
Nem veled tol ki,hanem a saját gyerekeivel... :roll:
Lehet,hogy csak kicsinyes bosszú,mert ejtetted,és találtál mást...

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu :) Ezt a nyelv felvágást én sem értem, nekem is úgy rémlik, többször voltatok már Tornyosnál és eddig azt mondta, nincs rá szükség :roll: :roll:

Rólunk: tegnap voltunk CTG-n, ahol minden rendben volt. Viszont utána volt egy rövid UH, ahol kiderült, hogy már nem faros a gyerek, hanem harántfekvéses (magyarul vízszintesen fekszik a hasamban), szóval a helyzet egyre rosszabb. S. jövő hét pénteken meg akar császározni, ha addig spontán nem indul be, én meg nem akarom, úgyhogy majd meglátjuk. Ne haragudjatok, de már nem fogok többet írni, amíg meg nem született a kicsi. Majd utána jelentkezem.

Minden jót mindenkinek!

KépKép

KépKép
timika
 
 


Timika, akkor várjuk a jelentkezést!

Kérdés, kérés: van-e valakinek elektromos orrszívója KÖLCSÖNBE? Ill. azt egyáltalán lehet fertőtleníteni valahogy, ha kapunk valakitől? Ugye jövő héten megyünk Csehországba, és Peti még taknyos, és gyanítom, porszívó nem lesz a szobában... Végül is ügyesen fújja az orrát, de jó lenne biztos(abb)ra menni.

Üdv.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a kedves szavakat! Ábel teljesen jól van, emlékszik a történtekre, de úgyanúgy rosszalkodik, mint korábban.

A nyelve alatti hártyán történt egy kis metszés, h jobban peregjen a nyelve. Bence fogta le, h nehogy megharapja a dokit. 5mp-ig tartott, 4 ezer ft-t kért.

Jól tudjátok, háromszor voltunk ezzel a gonddal a sebészeten, -legutóbb ősszel, amikor Konstinak elvégezték ezt a beavatkozást-mindig azt mondták, h rendben van Ábel, nincs szükség beavatkozni. A gyermekorvosunk is ezt mondta, a védőnőről nem beszélek....

Kedden fejlesztésen beszédtechnikai gyakorlatokat csináltunk és Ábel nem igazán tudta kinyújtani a nyelvét. Abban maradtunk a gyógypedagogussal,h itthon gyakorolunk. Próbáltuk, de számunkra egyértelmű volt, h nem képes rá. Gondoltuk a magánrendelésen lesz idő kivárni, amíg kinyitja a száját és együttműködik. Így is lett, noha Tornyos DR most sem látta indokoltnak, hanem azt mondta, h "Lehet, h emiatt nem beszél, kárt nem csinálunk , metszünk..."

Egyenlőre nem hallok változást, de nekem nehéz megítélni, mert 24 órában vele vagyok. Nagyon bizakodok, h végre előrelépünk a beszéd területén. 6 hete járunk az ODUba, annyit már elértünk, h elmutogatja a dalokat, és figyel a beszédre, vagyis felveszi egyre gyakrabban a szemkontaktust.

Anett!
Sikeres vizsgákat!!
DR.Mezőlaki ügyész úrnál lesz jelenésed??? :) :wink:

ZITUSKA!
Köszi a tápszeres infót! mennyi idősen kezdted ezt a tápszert Noéminél??

(Még a szegedi klinikákról akartam írni, h én a télen ugye sürgősséggel kerültem be, csináltak többször labort, UH-t, röntgent is, de semmilyen leletem nincsen. A zárómon általánosságok szerepelnek. Annyit mondott az operáló orvos, h a klinika számítógépes rendszerében vannak az adatok és csináltassak egy labort tavasszal., mert az egyik májenzimem magas. Noha a háziorvosom a klinikán rendel, de neki sem sikerült kiderítenie a pontos értéket. Hétfőn megyek laborba, de nem lesz mihez hasonlítani az eredményem..... :shock: :shock: :shock: )

Bea!
Levid csúúúúúúcs!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szerencsére jól viselte Ábel , a doki kérte, h engedélyezzünk számára egy kis fagyit vagy jégkrémet, h a nyalogatással hűtse a nyelvét. Így is lett, életében előszőr kapott ilyen nyalánkságot. Úgy tűnik összekapcsolja a fagyit a beavatkozással, így azóta nem kér ilyesmit....

A.T.Zita!
Bence ősztől már csak a válalkozásában dolgozik, a cégük nem áll jól és megbízással foglalkoztatják a legtöbb embert. ÍGy nem leszünk helyhez kötve. Én is gondolkodom a munkábaálláson, emiatt is szóba került Bp. (én ott éltem 1987-2005ig)

Kármen!
Nálunk a szopit nem akadályozta a nyelve Ábinál. A beszédnél meg nem tudják, kísérletezgetünk.... :evil: :evil: :cry: :cry:
Konstinak nehéz volt a szopi, ezért is avatkoztak be 5 hetes korában.

Haragosi!
Én nem haragszom senkire Ábival kapcsolatosan, úgy érzem mindenki a sötétben tapogatózik. Nincs szervi baja, értelmes, mégsem beszél....

Imádom a csajaid!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eszter!
Az a vigyor!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bízom benne, h hajlandó lesz enni Konsti. Ábival nem volt ilyen bajunk. Konsti összzárja a száját, elfordítja a fejét, ha pedig sikerült a szájába tuszkolnom az ennivalót kiberregi.....
bezzeg anyatej, tápi az kell, igaz 180ml abból is az adagja.
tegnap kínomban már énekeltem neki etetés közben, erre elkezdett dumálni..." jejejeje, ábábábá, bababababa... és nem evett....
Tudom, h nem szabad összehasonlítani a gyerekeket, de úgy érzem, Konstinak jobban pörög a nyelve mint a tesójának....

Timika!
A LEGJOBBAKAT!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Felteszek egy pár képet. :lol: Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Enikő!
Ez csak Neked! A kérdésedre a válasz. :wink: Kép

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Sziasztok!

Timika: Remélem minden úgy alakul majd a szüléssel, mint szeretnéd! Drukkolok!

Zsuzsu: Örülök, hogy nem viselte meg nagyon Ábelt a műtét! Én is hasonlítgatom őket :oops: , próbálok benne tárgyilagos lenni, de úgy látom, Dávid sokkal többet gagyog-gügyög, mint Doró régen. Doró meg sokkal jobban mozgott!

Zita: A gyerkek nagyon szépek... az autó sem rossz, bár nem nekem tetted fel a képet, azért elgyönyörködtem benne! :lol:

Csajok! Hallottatok valamit a Csap utcai és/vagy a Délceg utcai ovikról? (Petőfi telepi mindkettő) Még nem kaptunk értesítést az óvodai felvételről, de gyanítom, hogy nem vettek fel bennünket :cry: , ezért érdeklődöm! Bárki bármit hallott ezekről, légyszi írja meg nekem, akár priviben is! Köszi!

Képdícséreteket köszi! :)
Szép hétvégét!

eszter

KépKépKépKép
hefe
 
 


Zita!
Ezek a gyermekláncfűs képek szinte olyanok,mint egy képeslap!Nagyon jók!
Sokat nőttek a gyerekek!Szépek.:) :wink:
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ja és guszta Szandi tortája!Te csináltad?
Azok a fincsi eprek!!!
És észrevettem,hogy kiwiből kiírtad az egyest?Ötletes!
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zita! Tényleg nagyon helyesek a gyerekeid! Nekem a tortán nem tünt fel amit Szilde irt, csak utána láttam, de tényleg ötletes!!

Hefe! Mikor kellett volna kiküldjék az értesitöt? Nem körzetes volt nektek? Gyerekek itt is nagyon szépek!

Zsuzsi! Norbi is jol tudott szopizni azelött is hogy felvágták volna a nyelvét. Én csak azt irtam, hogy a mütét nem lehetett nagyon komoly, mert utána is tudott szopizni, meg gagyarászni, szoval mintha nem is érzett volna utána már semmit. Remélem Ábel sem!

Timi! Drukkolok nagyon! Most hogy irtad már emlékszem, hogy enyémek is haránt feküdtek, csak mert azt hiszem a multkor a bulin este kérdezted miért kellett a császár és több okot is felsoroltam, de ez nem jutott eszembe

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hefe!
azt hiszem ti is a Gábor Áron utcai oviba akartok menni?
V-t nem vették oda fel, igaz a vez.ovónő azt mondta felveszi, ha csak 1oviba íratom be, oda. eszébe se volt felvenni, utána már nem bántam sőt, uuuutálom a nem egyenes embereket.

a Csap utcába járunk.
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi a dicséreteket! :lol:

Szilde!
A torta sk volt, Apa bejárta az eperért fél Szegedet, Szatymazt, Sándorfalvát. :wink:
Igen, kiwiből kiraktam az egyest. :lol:
Gondoltam, ha már nincs más disz rajta, legalább ennyi legyen. Fincsi volt. Szandi is evett belőle, epret, kiwit nem. :wink:
A pitypangos képek itt készültek a kertünkben, tök szép volt. :wink:

Hefe!
Azért iram, hogy Enikőnek, mert ő kérdezte, hogy milyen autót vettünk. :wink:
De örülök, hogy tetszik! :wink:

Karmen!
Hivtad a fogorvost?

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita! Még nem, mert pénteken már elutaztam Szegedre, tegnap meg Pestre. Hétvégén amugy sem hivom, nem sürgös a dolog, most nem kell kezelés, csak tarcsiba szeretném tudni ki, hol, mennyiért. Azta mennyi pitypang! Én meg gyomirtót kell fujjak mert nálunk is tele lenne vele a kert, de akkor meg milyen pázsit ez :lol: De igy is nöl kevés, Orsinak meg van engedve ezeket leszedje:)

Zozo! Pedig unokahugaim is a Gábor Á. oviba járnak, hidd el szuper hely! Én Orsit oda irattam volna, (v Norbit) ha nem lenne gond ez a távolság a melohelytöl. Én sokat járok az ovis családi napokra is, azok is szuperek. Meg nagyon jo programokat, kirándulásokat is szerveznek a gyerekeknek, föleg az a legjobb ovonéni aki a vezetönö, én a 2 unokahugnál is látom hogy mennyivel jobb csoport. Nem csak a kirándulások miatt, hanem amiket tanulnak, tanitanak nekik stb. Persze most nem felhuzni akarlak, hogy mégis bánd nem vették fel, csak megértelek hogy rosszul esett (amugy igen, most is tuljelentkezés volt valoban oda), én sem örülnék ha nekem igérnék meg majd nem lenne hely.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zozo: Igen, a Gábor Áronba! Nem nagyon reménykedem már... Milyen a Csap u.-i ovi? Még semmit nem hallottam róla? Óvónénik? Fiatalok, öregek? Felszerelés? Gyerekek milyenek? Jöhet priviben is. Nekünk az már nem körzetes, meg messze is van, de sosem tudni, hová vesznek fel. Amúgy nekünk is megígérte a G.Á.-ban a vezető, hogy felvesz, nem is iratkoztunk máshová, de azok alapján, amit írsz... :? Hát tényleg elég gerinctelen dolog! És Doró csak novemberben tölti a 3-at, ezért gondolom, hogy nem fogja felvenni, sokmindenkitől hallottam, hogy már megkapták az értesítőt és oda nem vették fel.

Karmen: Azt mondták, 1 hónap múlva értesítenek és 7-én íratkoztunk.

KépKépKépKép
hefe
 
 


Sziasztok!!

ATZita: Nagyon szépek a gyerekek, tényleg meseszép az a pitypangos háttér :D Autó is klassz, bár kisebb mint az előző nem? nem baj? :) Mi mindig csak nagyobbra gyúrunk, mert a meglévőt valahogy mindig kinőjük :lol:

Haragosi: A klónjaid :D :D :D

Hefe: Gyönyörűek a gyerkők, Doró még mindig csupa anyája. A kicsinél nem tudom eldönteni... Ovi ha nem értesít a kapura kiírják kiket vettek fel! Nálunk legalábbis úgy volt.
Az iskola se értesít levélben (nincs pénzük postára :? ) én betelefonáltam a suliba és megkérdeztem felvették-e Bogit. Te is csörögj rájuk :wink:

Szilcsi: Épít simán naná, tudod mindenhez ért, ezermester :D

Bea: Levi :lol: :lol:

Olyan édes volt reggel a párom, mivel éjjel nagyon rosszul aludtam :( , nem túlzottan örültem a kicsik hajnal 6os kelésének :oops: . Ezért kapta magát és reggel 7kor elvitte őket a Kodály téri játszóra+ elsétáltak boltba, egészen 9ig odavoltak, én meg aludtam :oops: Amikor hazaértek akkor vettem észre mennyi az idő, nem is emlékszem mikor aludtam utoljára 9ig :oops: 8) :lol: De tök jó volt, most beosztom megint egy évre :D Szal apácska nagyon rendes, velem még sose csináltak ilyet, hogy hagytak pihenni meg ilyenek.... :oops: Megtartom :D :D

Szilde: Tartásdíj: Április 14.-én volt a tárgyalás, ott szabtak meg egy fix összeget. Én %-ot szerettem volna kérni, de mivel nem állandó a fizetése, hanem változó az összege (ahány órát dolgozott) ezért nem lehetett %-os tartásdíjat kérni! Így 30 000 ft-ot állapított meg a bíróság a 2 gyerekre. (neki sok nekünk meg kevés :? ), mindkettő pelenkás még, a Vius gyógyszerei elég sokba vannak, a Vius logopédusa fizetős, az üzemanyag amivel minden nap elhordom a város másik végébe az oviba -napi 2x ugye- egy kisebb vagyon, szal a 30nál jóval többet költök rájuk, ha azt vesszük, de még ezért is pattogott a nője :evil: ) Kértem letiltást, hogy a fizetéséből rögtön vonják, de ennek van egy átfutási ideje, és csak júniustól fog életbe lépni.
Addig meg..... oldjam meg valahogy...

Igazából az a bosszantó, hogy ezeket a gyerekeket együtt vállaltuk, Ő is akarta őket nemcsak én. Felelősséggel tartozunk irántuk MINDKETTEN, fel kell őket nevelni, és az útjukra bocsájtani. Na most itthagyott egy nő miatt, a gyerekeket egyre ritkábban látogatja, ha 3 hetente eljön az már csúcs, de akkor se viszi el őket csak 10 percet van itt (és nem zavarja, ha pl alszik Zaza épp akkor és Vius sincs itthon, a lényeg hogy ő megjelent!!) egy sort cseszeget engem+ a páromat (pedig nagyon jófej pasi, remek ember, zseniális apa és társ, egyszóval főnyeremény :D ), Daninak térden állva kéne megköszönnie a páromnak, hogy ennyit törődik és a foglalkozik a gyerekeivel, mint amennyit, ez helyett lebalfékezi és egyéb negatív jelzőkkel minősíti nekem Kareszt :( ,aztán panaszkodik a pénztelensége a rossz egészségi állapota miatt (most táppénzen van mert állítólag "szétnyílt a gerince" :shock: :lol: nagyon gáááááz :D ) na mindegy inkább nem mondok semmit :( .
Szóval itthagy a gyerekkekel, ő havi 30ért megveszi a nyugalmát, én meg napi 24 órában életem végéig foglalkozok velük, és itt főleg Viola a nem mindegy mivel ő egy sérült kislány, a Jóég tudja mi lesz belőle. Senki nem gondol arra hogy mekkora óriási teher, testnek és léleknek egy sérült gyereket gondozni. (és Kareszt ezt vállalta, pedig nem is az ő gyereke!!!!!! szal D menjen oda ahova gondolom a minősítéseivel együtt :evil: ) Várni és bízni, hátha másnapra jobb lesz , hátha fejlődik. Fejlődik de kurvalassan, és ez rohadt nyomasztó :( :cry: És nem tudom képes lesz-e önálló életet élni, ha nagy lesz, sikerül-e beállítani az epilepszia gyógyszerét.....stb Ezekre sztem ő egyáltalán nem gondol, vagy nem érdekli, nem tudom :( Nem tudom azt sem, hogy változhat meg egyik napról a másikra ennyire egy ember??????! Milyen hatásra, hogy a gyerekei akiket eddig szeretett (Vius volt az abszolút kedvence, nagyon szerette tényleg!!!!) már ne érdekeljék. Ősszel írta nekem sms-be, hogy ne haragudjak, de éva fontosabb neki, mint a gyerekei.... Hát akkor ahogy egy barátnőm mondta, "szarjon sünt az évájával...." :evil: egyetértek barátosném véleményével :D :lol:

Én a lehető legjobb tudásom szerint nevelem a gyerekeket, szeretem őket, imádom,mindent megteszek értük amit csak bírok!
D tesóival és szüleivel is nagyon jóban vagyunk összejárunk, ellentétben D-vel. Nekem vannak barátaim, és családom akik mellettem mellettünk állnak, egy szenzációs jófej párom és egy csudakreatív új nagyfiam akit sajátként szeretek :wink: Szal végülis jól alakult az életünk, úgyhogy még hálás is lehetek a nőnek amiért rászállt D-re, majd rájön, hogy nem egy főnyeremény, de hát amilyen tépett olyat szagoljon...én is szagolgattam 5 évig...kár volt De nem nézünk hátra csak előre, a múlton már nem akarok rágódni. Emelt fővel optimistán, újult erővel, boldogan :wink:
Ő meg majd öregkorába verje a fejét a falba, hogy a gyerekei lecarják. Hát azt kapja majd amit adott, semmit.... hmmmm

Hű bocs a litániáért, most volt időm, gyerekek a homokozóba, én meg várom apácskát, még nem jött haza dolgozik, de megbeszéltünk mára egy fűvészkertet vagy játszót vagy vadasparkot, sztem játszó lesz belőle :wink: Rá is csörgök aztán hajrá...
Pusza :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Szilde!
Úgy látszik sosem vagyunk egyszere gépnél, pedig felvettelek a skype-ra! :wink:

Látom más is küzd az ovis beíratkozással. :?
Minket sem vettek fel , ahová én szerettem volna, de ez még nem is lenne bosszanzó, ha nem kérdeztem volna meg a beíratkozáskor, hogy mivel nem vagyunk körzetesek mennyire biztos, hogy felveszik?Kérdeztem menjek e másik oviba is felíratni, azt mondta a vezetőnő, nem kell, tuti felveszik, erre megkaptuk az elutasítást! :twisted:
És ez az ami bosszant!

Na, mindegy majd csak lesz valahogy!

Timika!
Bár már nem jössz, mennek a drukkjaim!!!! :)

Haragosi!
Jaj, nagyon szépek ezek a lányok!!!Én is úúúúúúúúgy szeretnék egyet! :D

Természetesen a többi baba is nagyon cukifalat! :D

Zsuzsu!
örülök, hogy túl vagytok rajta!

Nállunk lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba a műtétek után, apa is megy holnap dolgozni (muszáj különben éhenhalunk :? )Gabóca pedig bölcsikébe.

Enikő!
Ez a családi napközi dolog engem is érdekelt volna, csak sajnos munka mellett ez a mostani tanfolyam egyáltalán nem volt jó!

Csibe, Gábor és Péter

Kép
Kép
csibe78
 
 


Enikő!
Nem kisebb a Peugeot mint a Ford. :wink:
Úgy tűnik egyébként mivel ennek kerek a hátulja., a régié meg úgye lépcsős hátú. :)
De lemértük, kb ugyanolyan hosszú. Magasabb, olyan mintha egy Picassoba ülnél.
A csomagtartóba meg simán elfértünk múlt hétvégén mikor utaztunk, pedig vittünk utazóágyat :wink: , meg etetőszéket is.
Laci nagy autót akart, mint például egy Ford Mondeo kombit, de lebeszéltem. Évente kb 3 alkalommal indulunk hosszabb utra, az is itt az országon belül.
Egyébként meg itt Szatymazon, meg a városba rohangászni elég.
Több gyereket Én nem tervezek. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Karmen!
igazából nem tudtam semmit az oviról, hallottam h. jó, nekem pont útba esett volna, mi sem voltunk körzetesek, dehacsak ez lett volna a gond, lazán átjelentkezek anyósomhoz pl. mert ő P.telepen lakik pár utcára onnan.
De azt mondta a vez. h. semmi gond, felveszi én hülye meg elhittem, nem az volt a gond h. nem vette fel hanem h.nem néztem más ovit, mert hittem neki.

amúgy ha akartam volna odajárna, de csakazért se, eszembe se jutott már utána odavinni, nem szép hazudni, ne mondott volna semmit, én meg beírattam volna ezer helyre ami tetszik, valahová csak bejutott volna, komolyan sírni tudtam volna h. milyen hülye voltam akkor...

Hefe!
Vivi szeret odajárni, az összes ovónéni aranyos, jó, ahogy letudom szűrni, nagyon kis családias az egész.
összehasonlítási alapom nincs, de tetszik.
írok privit, csak jussak oda.
Vendég
 


Csibe!
látom ti is szívtok az ovival, ne ezek ugyanazt etetik a néppel, szép...ha jól látom, ez a divat :lol:

Enikő!
dejó h. megszabadultál ex.apától, hamarabb kellett volna h. távozzon, szemétláda, bocsánat...

akartam már kérdezni h. Viola hogy van? még nem sikerült beállítani a gyógyszerét?
Vendég
 


Karmen!
aranyos vagy, örülök inkább h. kihagytuk ezt az ovit, lehet h. jó, de ha egy "jó" oviba ilyet megcsinálnak, az gáz...
ha akkor elkezdek nézelődni tuti nem oda vittem volna, már tudom h. van sok jobb, mostmeg már nem akartam V.t kiszakítani a közösségből.
Vendég
 


Hefe! Novemberi?? Én azt hallottam most kiadták hogy okt-ig be kell tölteni a létszámokat, nem lehet tovább várólistás gyerek.

Csibe! Jesszum, pedig azon az ovin én is gondolkoztam. Hát eszem megáll, hogy az ember csak 1 helyre irathatja be (mert összeolvassák) aztán lehet a másik helyre simán bejutott volna és az is tetszett volna annyira mint az elsö helyen megjelölt, ha tudta volna oda értelmetlen akkor eleve a másikba kéri a felvételt.
Anyuék szomszédja is oda akart menni, nem tudom öket felvették-e. Na és mi alapján döntenek ha valaki nem körzetis??? Én is nagyon agyalok Norbinak hova lenne a legjobb

Zozo! Nekem kényelmesebb lenne Norbit 1 évig Morára járatni és utána elvinni Szegedre (aminek nem örülök mert itt nagyon jo helye lenne, már örülök Orsi mégsem Szegedre irattam be, csak ugye a melo Szegeden van, nem tudom évekig megoldani szaladjak idöre haza, föleg ha melo után még suliba is menni kell Orsiért). Igy én is azt gondolom lehet itt jobb helye lenne, de 1 évre meg nem adom be, én sem akarom utána kiszakitani a barátok közül.
Amugy az a gáz, hogy a G. u-i oviba nagyon sok a jelentkezö, tehát én el tudom képzelni hogy tényleg azt hitték fel tudják majd venni, aztán kiderült mint most is hogy jóval többen mennének oda (honnan tudnák elöre hány olyan lesz akinek oda jár nagyobb tesoja, valamennyit tudnak saccolni, na meg valakinek ismeröse v körzetes stb. szoval akiknek ugy gondolják elönyük van mégis). Ez minden ovira igaz szerintem, Csibéék esetében is erre gondolok.
Amikor érdeklödtek lehet tényleg azt hitték lesz hely, aztán amikor be kellett tölteni már jobban meg kellett huzni a határt kinek jut hely. :(

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő!
Párod egy Arany Ember!! :wink:
Örülök,hogy így összepasszol mindenki! :lol:
Ex.:(:(

Karmen!
Akkor sem korrekt vmit biztosra ígérni,ami nem biztos...Akkor mondja azt,hogy nem tudja garantálni a felvételt. .Gondolom osztod a véleményen...
És akkor most 1 év kimarad emiatt....
Szerencsés akinek a gyerkőce marad még bölcsiben,de aki otthonról menne oviba,mert a szülő dolgzni megy azzal kiszúrás..

Zozo!Csibe!
Sajnálom.Ez jól megjártátok...

Bőrgyógyászat elérhetőséget tud vki?Kell beutaó,időpont?
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! Igen, én is irtam hogy ha velem történt volna kiakadtam volna, mert akkor ha nincs esély v nem biztos az esély lehet mégis másik ovit választana az ember, ahova tudja hogy oda biztosabb hogy bejut, nem pedig majd a végén lecsuszik mindkettöröl!
Bördoki. Ha a tb rendelésre mész, igen kell idöpont. Felnött rendelésre többet kell várni, amugy idöpontot ugyanott kell kérni mindkettöre, a számát nem tudom, telefonkönyvböl néztem akkor ki (ami nekünk nincs, másnál irtam fel) a Kálvin teret kell hivni.
Dokit is kérdeznél, nekem 2 hölgy vált be a Toth Kása Izabella és a Frecska Irén (hozzá járunk havonta amugy, szoval róla tudom a gyerekekkel nagyon türelmes, az elöbbihez meg én felnöttbe jártam, ö is nagyon kedves, alapos stb volt amikor menni kellett)
Beutalo nem kell ha nem sürgös az eset. Ha sürgös akkor azért kell beutalo mert akkor soron kivül kapj azonnalra idöpontot, ahhoz kell igazolni hogy sürgös, a háziorvos ráirja ezt a szót a beutalóra. Ez törvény hogy akkor azonnal kell idöpontot adniuk, ezt csak azért mondom mert nem mindenki tudja, még volt hogy engem más rendelésröl is el akartak küldeni, hiába erösködtem a gyereknek sürgös, akkor kicsaptam a balhét hogy itt a beutalo, rá van irva meg a törvény, na erre azonnal lett idöpont. De felhivtam a vezetöjüket, azóta a beosztottak is tudhatják, mert ha mentem késöbb (v. megjegyeztek engem?? :lol: ) a sürgösre mindig azonnalra kapunk idöpontot

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Mi annak az orrcseppnek a neve, amit ti használtok?
A Nasivin megint semmit nem ér. :cry:
Recept köteles?
Az Anna és Petiből akkor még fogsz rendelni, vagy ezeket árulod másoknak is? Nem igazán értettem. 8)

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Zita! most nem rendelek, amig ezek nem fogynak el. Ugyanazok szoktak ált. venni újat, mert aki nem ismeri az nem kéri, hiába ajánlottam, aki meg ismeri azok kérnek csak újra könyvet, igy most egyelöre nem tudom mikor rendelek újra. Annyit veszek kb amire igény is van, mert nekem is áll benne a pénzem, érted:)
Szoktam árulni barátnöknek, interneten és oviban is.
Orrcsepp melyikre gondolsz? Az allergiára? vagy amit amugy szoktak kapni? A doki a Vibrocilt javasolta, ezt kell felváltha ha elhuzodo a taknyosság a Nasivinnel használni, egy ideig az egyiket, majd a köv. kura a másik csepp utána. Amugy még van Flixonase is, az meg allergiára, mivel visszatérö a taknyosság igy azt is adtak. Ez receptköteles, a Vibrocil az nem

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Csajok nincs véletlenül valakinek kölcsön Nokia töltője ( a vékony fajta)??? Anyám a nagyeszű hazavitte az enyémet, és majd csak 25.-ke körül jön de már tökre lemerültem... :(

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Karmen!
Vibrocilra gondoltam. Akkor is jó, ha sűrű sárgás-zöldes a trutryi? :oops:
Köszi.

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?