Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

LIV: köszi az infót, utána érdeklődöm.

DÖNGY: köszi a válastz, időközben sétáltunk arra Lénával, láttuk a hirdetést a kávéház alatta nem valami megnyugtató, mint írtad is előzőleg... :(
Köszi, hogy megosztottad ezt a KIsvakond dolgot, szerintem nagyon sokan rá leszünk-vagy vagyunk szorulva- a abamegőrzésre, hihetetlen, hogy nincsen bölcsi Biatorbágyon!!!!
De ha nyílna, szerintem kb öt perc alatt tele lene, annyi a baba...
pirike74
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 21&start=0


Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni egy jó kis takinénit ajánlani?Hetente egyszer kellene jönni, és ha lehet biai legyen!
S.O.S. kéne egy barátomnak!
Köszi, várom az ajánlásokat
manóci
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
uvme
 
 


Manó! Holnap hívlak. Etyekit tudok ha jó!
pussz

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Oksa, majd ha megjöttünk a dokitól hívlak én! :wink:
Szerintem jó lesz az is, köszi pusza
manóci
 
 


A Babuka Kft. Gyermekfelügyelete és a Madárfészek Kávéház

Szeretettel meghívja a kisgyermekes anyukákat előadásaira és beszélgető-sorozatára

Önnek is problémát okoz….?
Ön sem tudja kivel beszélje meg…?
Ön is a legjobbat szeretné kihozni gyermekéből?
Most mi, anyukák, magunk között, őszintén beszélhetünk azokról a kérdésekről, melyek kitöltik napjainkat. Ráadásul most tapasztalt szakemberek is segítenek nekünk…


November 29. csütörtök 11 órától
Nyelvtanulás (kis)gyermekkorban
Horváth Hilda német nyelvtanár és Tárczy Judit a Kabóca Oktatási Műhely vezetője

December 6. csütörtök 11 órától
Babamasszázs
Némethné Gregor Judit babamasszázs-oktató, gyógymasszőr, szoptatási tanácsadó IBCLC


December 13. csütörtök 11 órától
Mit tanulhatunk egy intim torna tanfolyamon?
Bogdán Magdi szakokleveles intim torna tréner

Január 3. csütörtök 11 órától
Beszélgessünk a család étkezéséről
Seenger Nóra dietetikus


Helyszín: Madárfészek Kávéház, Biatorbágy, Viadukt lakópark, Szily Kálmán u. 8.
A részvétel ingyenes, a kávézó árai barátiak. Gyerekeknek játszósarok.

Információ: Petes Beáta – Babuka Gyermekfelügyelet telefonja: 06 30 9941 526

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok,

Biatorbágyi Óvodai témákra keresve találtam rátok. Nálunk kettő a gyerkőc, a nagyobbik februárban lesz 3, a kicsi meg decemberben 1.
És szerintem vérlázító ami óvoda térenmegy itt.
De ha infó kell, be lehet fizetni a gyerkőcöt. A vezető óvonő teljessen korrupt, vagy az óvodába kell vásárolni megfelelő értékben eszközöket, vagy alapítványba kell befizetni, illetve még működnek a kapcsolati szálak, azaz ha van aki beprotezsál, akkor bekerülhet a gyerek.
Sok gyereket október-novembertől vesznek fel, kiküldik az értesítést, hogy hivatalosan nincs hely, aztán október novemberben, a vezető óvonő szavaival élve " amikorra lecsitulnak a kedélyek" hirtelen sok protekciós bekerül az oviba. Így vannak bent a szomszédaink is...
De van például Érdi testvérpár is az oviban,akik Érdi oviba nem kerültek be, de helyi kapcsolatok alapján itt az új oviba el lettek helyezve, stb.
A védőnő, meg a bizottság nyáron befejezi a munkát, elkönyvelik, hogy korrektül lement minden, aztán a vezető ovónő októbertől keveri a lapokat...
Ha lenne energiám, meg megfelelő támogatás hozzá, biztos balhét csinálnék, de már kicsit belefáradtam még a gondolatba is. Mi magánoviba áratjuk így a gyereket majd és mire iskolás korúak lesznek költözünk. Vajon milyen értékrendet képviselhet egyébként az az óvoda, ahová így lehet bekerülni???????
vzsuzsi
 
 


Sziasztok,
sajnos nekem is nagyon rossz tapasztalataim vannak az ovodával.
Van egy 4 és 1,5 lányom. Most várom a harmadikat és kb 1 hónapig nagyon beteg voltam, a lányokat alig bírtam ellátni. Sajna segítségem nincs.
De a Palovics Teréz elmondta, hogy jobb a gyereknek otthon, oldjam úgy ahogy eddig. És elmondta, hogy még jövőre sem kötelező felvenni a nagyobbik lányomat. Érdekes lesz három gyerekkel itthon....
Ő nem vett fel szeptember óta gyereket.
Én is ismerek nem egy gyereket aki szept -okt-ben került be önkormányzati protekcióval.
Beszéltem több óvónővel és felháborodva mesélték, hogy ők nem tudnak semmit tenni, de év közben csak az utasításokat kapják kit kell felvenni, és tudják ki kinek a kicsodája.....

Tudjátok, hogy törvény szerint 2010-től kötelező elhelyezni az összes óvodást? Ezt az óvodavezető is mondta, majd hozzátette, hogy nem is érti a tv-t, úgysem lehet megoldani.

Szerintetek, egy önko-nak a törvényt nem kell betartani?
Ovi Bölcsi?
taffy
 
 


Kedves Anyukák,
A Babuka Gyermekfelügyelet és a Madárfészek kávézó meghív minden csütörtökön 11 órakor kezdődő előadásaira, beszélgetéseire.

Legközelebb (január 10-én) Dr. Száray Eszter gyermekorvos lesz vendégünk és "Vészhelyzetek kisgyermekkorban" címmel tart előadást.

Szeretettel várunk apukákat, nagyszülőket is.
Cím: Viadukt lakópark, Szily Kálmán u. 8.

PBea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
maci1981
 
 


Kedves Bea!

Ezek szerint Te is biai vagy :)
Nem jártál véletlenül a Saci-szalonba baba-mama tornára? Ha igen, nem tudod, van-e fejlemény az ügyben, hogy sikerült új helyet találni?

Előre is köszi, üdv,
ági

Kép
Kép
agica123
 
 


Remélem nem bánjátok, hogy egy picit bepofátlankodok, de szeretnék ajánlani Nektek is termékeket, illetve akit érdekel a termékek forgalmazása annak üzleti lehetőséget! Kiváló minőségű magyar tisztítószereket, élelmiszereket és táplálékkiegészítőket kínálok a H&I képviseletében ... www.bogen.5mp.eu ... nekem nagyon tetszenek a termékek, biológiailag lebomlanak...
Szép hétvégét: bogen@tvn.hu

Kép
bogen
 
 


Kedves Ági,
Igen, mi is biaiak vagyunk. Nem hallottam róla, hogy van-e új helye a tornának. Azt hiszem kap majd e-mailt mindenki, aki a tornán feliratkozott a listára. Lehet, hogy Sacinál is érdemes érdeklődni.
Szép napot, Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Szia Bea!
Köszi szépen az infót, akkor majd megkérdem Sacit!
Voltál már esetleg a Faluházban valamelyik programon? Úgy tudom, ott is van torna, meg egyéb gyermekprogramok is.
Bulcsúval is lassan mehetünk minden felé, gondoltam megnézem ezeket a programokat is.
Üdv,Ági

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok,

Ha csatlakozhatom Hozzátok, megtenném :)
Én is Biatorbágyon lakom családommal (Zöld sziget lakópark). Kislányom áprilisban lesz 2 éves, május elejére várjuk a kisfiú tesót :)
Én is sokat gondolkodtam rajta, hova adjam be a lányomat, Laurát, akár most tavasztól, akár szeptembertől, mert nagyon kellene neki a gyerek társaság és olyan helyet keresek, ami regisztrált magánovi és sokat foglalkoznak a gyerekkekel (angol, szellemi fejlesztés,....).
Egyelőre a pátyi Körtés magánovi nagyon szimpatikus, oda szeptembertől lenne hely (ha lenne 12-15 jelentkező, mert akkor indul egy kis létszámú csoport is), de érdekel biai cím is.
Pátyi telefonszámot és infót tudok mondani, ha valakit érdekel.
Azt is nehéz eldönteni persze, hogy mikortól: már most, amikor megszületik a pici, vagy várjak vele szeptemberig, de akkor meg jön a sok betegség megint és hazahozza nekünk... Sok a dilemma :)

Írjatok!!

Köszi

KépKép
unique
 
 


Szia Ági, Szia Unique (ez egy nagyon jó név:-)
Gratulálok Nektek a kicsikhez, olyan bátrak vagytok, hogy a Kicsi után rögtön Picit is vállaltok. Korábban mi is így terveztük, de most kicsit még várunk. Aztán meg úgyis alakul :D
Ti most milyennek találjátok ezt a korkülönbséget?

Ági,
Ringatót bátran merem ajánlani, szerintem nagyon klassz, keddenként van a Faluházban. A tornához lányom még pici, de jókat hallottam róla. Ti is a lakóparkban laktok? Mi igen.

Unique,
A családi napközikről hallottál már? Bián is van több (lásd fenti tippek), és én is egy ilyen hálózat kialakításán dolgozom. Maximum 7 gyerek lehet egy családi napköziben meg esetleg időszakos gyermekfelügyeleten néhány további, tehát sokkal személyreszabottabb, mint egy bölcsőde vagy óvoda. Nyitvatartásban is rugalmasabb tud lenni és egyáltalán sokkal több idő jut egy gyerekre.
A kialakításban a napokban pont a beszoktatást vitattuk meg a leendő szakemberekkel. Ez alapján - meg átgondolva Laura helyzetét - szerintem vagy még a kicsi születése előtt irassátok be, vagy várjatok egy picit. Szóval semmiképp se essen túl közel az ő otthonról való távozása a pici születéséhez. Valószínüleg amúgy sem könnyű elfogadni a kistesó érkezését, de egy beszoktatással együtt...
Nekem még csak egy lányom van, de vannak itt többgyerekesek is, biztos van valakinek ezügyben tapasztalata.

sziasztok,
B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Ezúton ajánlom szíves figyelmébe a Babuka Gyermekfelügyelet által szervezett, szülőknek szóló előadás- és beszélgetősorozatot.

A Biatorbágyi Kabóca Oktatási Műhelyben (Kolozsvári u. 3a) várjuk az anyukákat gyermekeikkel együtt, és minden kedves érdeklődőt.
Gyermekeket játéklehetőség várja a felnőttekkel egy helyiségben.
A részvétel ingyenes.

Február 14-én 10 órától
Művészetterápia: az anyaság megélése a művészeteken keresztül
Kiss Katalin művészetterapeuta, pedagógus

Február 21-én 11 órától
Vészhelyzetek kisgyermekkorban
dr. Száray Eszter gyermekorvos

Február 28-án 10 órától
Gyógynövények alkalmazása a családban
Petes Tünde gyógyszerész

Információ: 06 30 9941 526

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam :-), az ovis dolgoknak már kevésbé
MI nemrég költöztünk ide Biára, így számunkra minden nagyon új és ismeretlen. Az én fiacskám decemberben volt 3 éves és a védőnéni javaslatára hamarosan felkeressük az ovit, de ezek szerint nem számíthatunk nagy fogadtatásra. Addig is érdekelnének gyerekekkel programok. A Faluházban milyenek vannak?

Bea, mi már találkoztunk még tavaly az egyik rendezvényen a Madárfészek kávézóban. Az idén is tervezel oda valamit? Az nekünk "jó" közel van :lol:

Egyenlőre ennyi, de még renngeteg kérdésem lenne és nagyon szeretnénk barátokat találni :-)

Üdv mindenkinek!
Zsuzsi és Dávid
zsu152
 
 


Sziasztok,

A családi napközikkel nem vagyok nagyon kibékülve. Laura nagyon okos kislány (22 hónaposan kirakósozik, gyöngyöket fűz, sakkozik a nagyapjával, ...), és szeretném, ha ahova beadom, ott szellemileg nagyon fejlődne, úgy, ahogy én már kevés vagyok neki. Ezért olyan helyet keresek, ahol van angol tanítás is, meg vannak egyéb képzési-fejlesztési lehetőségek. Ezért preferálom a magánovikat, mert bár ott többen vannak, de állandóbb a létszám (fixen vannak ott a gyerekek, nem csak pár órára pár napra), jobban szervezett, több előírás vonatkozik a magánovikra a gyermekek és szülők védelmében. Félre ne értsd, Bea, én lennék a legboldogabb, ha itt Bián találnék egy olyan családi napközit, ami megfelel a fenti kritériumaimnak, de eddig ezt nem találtam meg, pedig egy párral már beszéltem.
Kicsi korkülönbség: én úgy vagyok ezzel, hogy nem szeretném azt, h visszamegyek dolgozni, majd kezdhetem az egészet előlről... Itthonról is dolgozom (végig dolgoztam Laura születése óta is), így nem érzem annyira bezártnak magam (ha érted, mire gondolok), de most már úgy érzem, kevés vagyok a lányomnak. Sokmindent megtanítok neki (több verset már folyékonyan szaval pl.), de a gyerek közösség és az, amit a nagyobb gyerekektől megtanulhat, azt nem tudom megadni. Nem mondom, hogy nem nehéz: nagyon fárasztó, és az, hogy emelgetni kell őt, a legkevesebb. Délre úgy kifáradok, hogy vele együtt alszom, majd estére megint hulla leszek. Mér csak 3 hónap,,, :) Jó lesz, mert összenőnek, Laura nagyon szereti a kisgyerekeket, már most puszilgatja a pocimat, simogatja... Nagyon édes.
Szerintem a kis korkülönbség attól is függ, milyen a nagybbik gyerek. Hallottam pl. sógornőm lánya aki 2,5 éves és még 4 hónapja van a szülésig, a kislány mondja: "nem szeretem a tesóbabát". Hozzáállás és nevelés kérdése is. :)

Zsuzsi :)
Faluházban a ringatóról tudok, de mindig szktak lenni gyerekprogramok. Nem szoktatok kapni kisfüzeteta havi programokról? Ajánllom a Krónika c. újságot is, abban is szokott programajánló lenni.

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok,

mi a Vass Miklós alapítványhoz járunk mondókás kézműves foglalkozásra. Minden alkalommal más kézműves foglalkozás van egy kis mondokázás után a gyerekeknek.
Többféle foglalkozás van, érdemes érdeklődni:
Cím: 2051 Biatorbágy, Szent István út 25.
Telefon: 23/310-970
sziasztok
taffy
 
 


Sziasztok,
Zsuzsi, de jó, hogy itt vagy:-) Dávid biztosan sokat nőtt azóta.
A kávézóban a fürdőszobai dugulás miatt bizonytalan volt a nyitvatartási helyzet, így elfogadtuk a Kabóca invitálását.
Játszótérre szoktatok járni?
A Faluházban a szombat délelőtti programokat Dávid már biztosan élvezné. Bábelőadás, koncert, kézműves foglalkozások vannak és szerintem méltatlanul kevesen látogatják. Érdemes kipróbálni.
Havonta egy péntek délután gyerek táncház is van a Métával.

Unique,
Laura tényleg ügyes lehet. Hiába, ebben az életkorban különösen kritikus a sok foglalkozás, játszás.
Családi napköziben és oviban is láttam jót és rosszat is.

Mindkettőnél kell szakmai program, az oviknál ezt az oktatási tárca fogadja el, családi napközi pedig a szociális ellátás körébe tartozik. Általában mindegyikben szakképzett óvodapedagógus, dadus, fejlesztő dolgozik. A fő különbség az ingatlan igényben van.

Amit általában még nem tud a közvélemény, hogy amikor a kicsit csak pár órára viszik a családi napközibe akkor az időszakos gyermekfelügyeletnek számít és nem is lehet(ne) egy helyiségben a családi napközis gyerekekkel. Persze ha ő egyedül lenne egy szobában, míg a hét családi napközis közül pl. betegség miatt mondjuk csak 3 van ott, akkor szerintem is jobb, ha együtt foglalkoznak velük:-)

Hol fogsz szülni? Jártok most is valamilyen fejlesztőre Laurával?

Taffy,
A Vass Miklósnál Angéla szerintem is csodákra képes. Az tetszik a foglalkozásaiban legjobban, hogy mindenféle extra hókuszpókusz kellék nélkül éri el ezt a csodát. Azt hiszem ehhez kell az igazán nagy tudás és szív.
Valamelyik integrált tornára is jártok?

Ivett, Kata,
Már nem is olvastok??

Sziasztok,
Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok,
Mi is azon gondolkodunk, hogy esetleg Biatorbágyra költözünk, ezért benéztem ide is. A faluházhoz közel néztünk ki egy sorházat és állítólag a környékén mostanában adtak át egy új óvodát. Ez igaz? És már ez megvolt, mikor nem vettek fel benneteket? Szerintetek várható, hogy változik a helyzet (mondjuk az én kislányom még pici).
Másik kérdés: Esetleg Budaörsre be lehet hordani a gyerkőcöt oviba? (vagy már oda sem veszik fel)

KépKép
bozotka
 
 


Sziasztok!
Köszi Bea a tippet, már filóztam rajta, de akkor ki is próbálom, ha vége ennek a hülye beteges időszaknak :)

A Faluház programjai nagyon tetszenek nekem, mindig nézegetem, és már nagyon várom, hogy oda is tudjunk menni :)

Torna ott is van egyébként (már nem tudom, ki kérdezte), csütörtökön 10.15-től azt hiszem.

Az ovis helyzet kiakasztó, és a védőnéni szerinte egyelőre nem is változik a helyzet, hiszen egyre több baba van itt, ami persze tök jó, csak az ovik száma kevés hozzá :( És engem a magánovik és bölcsik nem érdekelnek, ennyit nem tudunk kifizetni...
Rékus májusban lesz 2 éves, én elmegyek majd és feliratom a listára, hogy 2009. szeptemberében számoljanak vele, hátha van esély... :?

Mi egyébként nem a lakóparkban lakunk, hanem a Faluház környékén, és nem régóta, szóval én is gyűjtöm az ismerősöket :)
Mi a posta melletti játszótérre járunk, lehet, hgy már valamelkyikőtökkel taliztunk is... :D

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok,

Végre találtunk családi napközit, ami nagyon klassz, márc 1-től kezdődik a beszoktatás :)
Itt nincsenek 2-3 órás gyerekek, csak fixek. Olyan, mint egy magánbölcsi, minden szempontból tetszik, és nem is hirdeti magát, az anyukák egymásnak mondják, így is telt ház van :)

Beusa :)
nem járunk most sehova Laurával fejlesztőre, én és a bébiszitterm illetve a nagyszülők foglalkozunk Vele. Szent Imrében fogok szülni, akinél Laurával is. Azt még nem tudom, hogy ha faros marad Dávid (pénteken az volt az UH szerint), akkor lehet-e természetes úton szülni, remélem a szülésig még megfordul a kis bitang :)
Egyébként 1,5 kg, szép nagy baba. :)

Ágica? Bozotka :)
Télleg kiakasztó az ovihelyzet itt, nagyon sok a gyerek, de azt nem értem, miért nem csinálnak magánovit Biatorbágyon, amikor ennyire kevés a férőhely... Az új ovival együtt van kevés hely. Egyébként eddig az új oviról sok jót nem hallottam... :( Óvónénikről, egerekről... :( :(
Én is gondolkodtam rajta, hogy idén beiratom itt helyben az oviba, most lesz áprilisban 2 éves, hogy 2009 szept-től felvegyék... De a tesó miatt úgysem veszik fel, én pedig így is úgy is a magánovit preferálom Pátyon. :)

Puszi mindenkinek!

KépKép
unique
 
 


Szia Unique!

Melyik családi napközibe jártok? Véletlenül nem a Manóházba, arra illik a leírásod :D Szabolcs fiam is oda jár, és nagyon szereti. Mi is elégedettek vagyunk Velük.

A nagyobbik fiam az új oviba jár, a nyitás óta, de én semmi rosszat nem tudok mondani róla.

A múlt héten volt szülői, akkor mondta az óvonéni, hogy nagyon kevés hely lesz az újaknak a kiscsoportba, mert sok ovisnak jön most szeptembertől a tesója, és ők értelemszerűen elsőbbséget élveznek. Azt is megtudhattuk, hogy a Bajcsy oviban 2 nagycsoport megy ki idén, ezért ott 60 új hely jut a kicsiknek.

Pirus
pirus
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a tippet a foglalkozásokhoz! :-)

Bea, ha sikerül csütörtökön mi is ott leszünk :-)! Meddig fog kb. tartani? Ti a lakópark melyik részén laktok?
Játszótérre a télen nem nagyon jártunk, de reméljük hamarosan jön a tavasz meg a jó idő és annál többet kint lehetünk!

Üdv!
Zsuzsi
zsu152
 
 


Sziasztok,
Bozótka,
Budaörsre hivatalosan nem lehet bekerülni. Egyszer olvastam egy cikket, hogy bölcsibe már csak helyből vesznek fel jelentkezőket.
Oviba járnak barátaink gyerekei, de a bekerülés ott sem menetrendszerű volt.
Másrészt én személy szerint nem tartom ideálisnak ilyen kis korban az utaztatást. Azalatt többet ér, ha a kis pajtásaival játszik.

Unique,
Beszoktatást írsz, így gondolom nem a Manó Ház:-) ...

Magánovi: azért nincs szerintem ilyen Bián, mert iszonyatos ingatlan igénye van, ami itt nagyon drága. Mi magánoviban gondolkodtunk kezdetben, a szakképzett és tapasztalt pedagógusok, szakmai program, fejlesztőjáték-készlet, stb. megvan hozzá, már csak kb. 100 millió hiányzik:) De a csodákban még mindig hiszek:-)

Szt. Imrében szültem én is, úgy hallottam, most 2 nap után mindenkit kitesznek. Tényleg így van?

Pirus,
60 új hely, az nem is hangzik rosszul.

Zsuzsi,
Kivételesen - a rendelések miatt- 11kor kezdődik és kb. másfél órás. Várhatóan igazodva a kicsik ebédidejéhez:-)
Ha már jöttök a játszóra beugorhattok hozzánk is, a közelében lakunk.

sziasztok,
B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok,

Hú, de rég jártam erre, látom élet van :lol:

Szerintem vannak jó lehetőségek itt Bián!Mi pl. mi Angélához járunk a mondókás, tornás, kézművesre,hetente 1x!Azon kívül a faluházba minden szombaton van, színház, vagy bábszínház, és kézművesség!És még sok-sok más program, meg mindenféle magán ovi, magán bölcsi, Gekko és stb.stb.
szerintem mindenki aki kicsit utána jár megtalálja a magának megfelelőt!

Személy szerint én nem vagyok oda a magán ovikért, nekem annyira nem szimpi, és nagyon profit szagú :( ahhoz amit nyújtani tudnak, mind a gyerekeknek, mind az ott dolgozó pedagógusoknak!/ez utóbbit tapasztalatból írom/
Teahát Ágicával értek egyet maximálisan! :)

Egy ilyen pici gyerekkel itthon is tud az ember úgy foglalkozni, hogy elég legyen neki.Természetesen a gyerektársaság az más, azt sajna nem tudunk neki itthon nyújtani, de véleményem szerint 3 éves kor alatt nem szükséges annyira még!A nagyobb lányommal azért járunk az említett helyekre most már, mivel a tesó miatt sajna nem vették fel az oviba :( és bizony mostmár hiányzik neki!
De attól függetlenül senki sem lesz jobb képességű, ha előbb jár magán nemtoménhova.Nem dicsekvésképp, de Esztim is nagyon okos kislány, már 2 évesen teljesen szobatiszta volt, beszélt,/tisztán/ nagyon szeret mesézni, 100 db-os puzzle-t pikk-pakk kirak szóval nem veszített semmit!Sok oviba járó nem tart még itt!

Ovi helyzet viszont valóban siralmas!Mi az új ovival szemben lakunk, tehát MI ide tartoznánk valóban, mert nagyon sokan nem is ide tartoznak, csak mert ÚJ azért ide vetetik fel magukat.Én nagyon örülök amit Pirus írt, hogy a Bajcsyba 60 hely lesz.Mert semmi kifogásom nem lesz, ha csak oda lesz hely, hogy fölvegyék!Ugyanolyan ovi mint az ÚJ!

Unique,szerintem magán ovit azért nem építenek még többet, mert azért kevesebb az a réteg aki meg tudja fizetni! :(
És annyiba kerül mint majd egy havi fizu, tehát ha beadom és visszamegyek dolgozni ugyanott vagyok!Így én is inkább itthon maradtam vele, úgy gondoltam addig jó amíg itthon lehet!

Beusa,ovival kapcsolatban nemtom mi a helyzet Budaörsön, de a Bölcsinél tudom, hogy ha a településen ahol laksz nincs Bölcsőde, akkor a munkahelyed ahol van, oda viheted, mert ottlakónak számítasz!De csak akkor, ha a lekóhelyeden nincs intézmény!
Ez tuti, mert utána jártam, ugyanis a picim valószínű nekem is bölcsis lesz.De én a XI.-ik kerületben dolgozom, tehát oda is fogom vinni Bölcsibe!

Pocakosoknak, jó babavárást :)
manóci
 
 


Sziasztok!
Annyit írtatok már Angéláról, és a játszótéren egy anyuka is ajánlotta már :) Egyszerűen csak bemegyek és közlöm, hogy szeretnénk járni?? :) A honlapon azt olvastam, hogy ez készségfejlesztő...ha elvileg semmi gond, hanem csak egy "átlag" gyerkőc, akkor is lehet járni?
És melyik napon?

Manóci: igazad van :) Sajnos nálunk is az a helyzet, hogy hiába lesz oviskorú Rékus, Bulcsi miatt szinte kizárt, hogy felveszik, pedig 3 évesen már szeretném, ha oviba járna...:(
A magánovihoz még annyit, hogy egy ismerős csajszi valami magánbölcsibe viszi most a kislányát itt Bián, valami családi vállalkozás, kevés gyerek, havi 50ezer+kajapénz, és pl. hiába kérte, hogy ha kimennek játszani, adják rá a vastag nacit....tudom, ez akár kicsiség is lehet, de 50ezerért bakker nyalják fényesre a gyerekem fenekét, már bocs... :evil:

Azt hiszem, holnap elmegyünk a Faluházba, főleg, ha ilyen félig esik-félig nem idő lesz :)
Mikor kezdődnek ott a délelőtti programok?
üdv Mindekinek :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Az új ovi kérédéséhez szeretnék hozzászólni. Én is több helyről hallottam, hogy nem jó és "miss pi...k" hordják oda a gyerkekeiket akik csak a bébiszitterről és műkörmösről tudnak társalogni!
Nekem 2 gyerekem jár az egyik kis a másik középső csoportba.
Szerintem fantasztikusak az óvónénik, panaszra nem lehet okunk!
Mindent megtesznek a gyerekekért. Valóban itt is néha kell trükközni hogy térdnadrágban legyen bent a gyerek és akkor biztibb hogy ráadják a vastag nacit kimenéshez. Tény hogy az is előfordult hogy a szomszédban öltöző kisgyerek ruháját vette fel udvarozás után. De szerintem aki dolgozik az téved is, és 30 gyerek felügyelete mellett ez előfordul.
Tény hogy egér is volt a csoportban, de tudni kell hogy a csoportok közvetlen udvari kapcsolatosak, jó időben nyitva van az ajtó, nyáron tavasszal, így kerülhettek be. Volt elektromos risztó minden csoportba stb. na és az az öröm mikor meglett az egér, milyen élmény volt a gyerekeknek....
Szerintem ezért nem kell elítélni az ovit, a magánba is előfordulnak ezek!
Persze az össze ruhába bele lehet hímezni a jelet, próbáljátok ki megy e nekem nem sikerült....
Szóval nekem rossz szavam nincs az ovira!!!!!!! És a szülők is maximálisan rendesek nem "miss p...k"!
Mi teljesen normálisan kerültünk be, így azétr nem reménytelen. Annak szerintem nincs értelme hogy már 2 évvel elötte jelzed, nem fogják figyelembe venni! Először az iskola elött kötelező 1 évet nézik hogy a jelentkezők közül kinek nincs meg, aztán a tesókat majd a többiek a körzetből és tény hogy a kistesósok ez után jönnek!
És tény az is hogy most a középsőből talán 10 kistesó is van akik be fognak kerülni!
Na ennyi , bocs ha hosszúra sikerült!

Kinga
döngy
 
 


Kinga! egyetértek. 30 gyerek mellett simán beleférnek hibák, emberek vagyunk. Én is felnőttem a 30 gyerekes csoportban, sőt :) Semmi bajom az állami ovikkal, én inkább ezek pártján állok.
De amikor összvissz 4 gyerkőc van, akkor azt hiszem, nem nagy kérés, hogy 0 fokban vastag nacit adjanak rá.....főleg 50ezerért...
Nem vagyok anyagias, de ez másnak a havi fizetése, ennyiért igazán nem nagy kérés :)

háát, kezdek lemondani arról, hogy Rékus 3 évesen oviba tud majd menni...:( Legalábbis itt BIán, de én nem akarnám Budapestre cibálni.

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok,

Páran kérdeztétek: igen, a Manóházról írtam. Van beszoktatás, mert ez nem egy olyan családi napközi, ahova bárki pár órára beviszi a gyerkőcét, itt egy állandó csoport van, majdnem olyan, mint egy bölcsi.

Alapban nekem sincs bajom az állami ovikkal, de a 30 fős csoportban való ovis lét egy kicsit elriaszt. Valahogy az az érzésem, hogy 30 gyerekkel nem lehet úgy személyreszabottan foglalkozni, mint 15-tel. Én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy ha csak annyit keresnék, hogy bölcsibe adhassam Laurát, akkor is megtenném, mert látom rajta, milyen jól érzi magát a gyerekek között. Én is rengeteget játszom vele, foglalkozom vele, nincs még 2 éves és majdnem szobatiszta, folyékonyan beszél ő is, 24 db-os puzzle-kat rak ki, szóval nem egy elveszett lény, és talán pont ezért: én egész nap Vele foglalkozom, ha itthon vagyunk. Persze hogy neki is jó, nekem is, de én őszintén megmondom, fárasztó nekem. Agyilag. Egyszerűen sokszor érzem magamon, hogy unom. Most télen nem nagyon mentünk gyerekek közé (foglalkozásokra), mert terhes voltam és nem szerettem volna, ha Laura egyfolytában hazahoz nekem valami cuccost, így sokszor voltunk itthon hetekig. Hát nagyon fárasztó. Ha megszületik a tesóbaba májusban, akkor egy ideig a helyzet hasonló lesz, és tudom, hogy ez Laurának sem jó.
Mivel nem fogják felvenni 2,5 évese állami oviba, így marad a magánovi (nem családi napközi, hivatalosan bejegyzett, államimalg elismert magánovi!), ami 55e+kaja de sztem minden szempontból megéri. Érdemes egyszer egy igazi magánoviba elmenni, megnézni és lehet látni a különbséget. Szerintem. Hiába írom le, az nem ugyanaz. Én most is dolgozom itthonról, szerencsére nem jelent problémát, hogy Laurának megadhassam amire szüksége van és most a férjemmel együtt úgy látjuk, hogy ez a legjobb neki. Különben nem tenném. Bölcsibe csak 3 napot fog járni a héten, aztán meglátjuk hogy alakul. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, ezt a kérdést sztem muszáj racionálisan is átgondolni, én személy szerint rengeteg helyet megnéztem, összehasonlítottam, beszéltem szakemberekkel, stb-stb, és így döntöttem.

Na jó, bezárom magam :) :)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Beusa :)
Két éve még 4,5 napig voltam benn sima szüléssel.
Szombat reggel szültem és szerdán mehettem haza.

Manóci :)
Sztem nem drágább egy magánovi, mint egy családi napközi. :) (mármint gyerekes oldalról nézve)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Ágica,Véleményünk:Dettó :wink:
Igen, egyszer elmész Angélához, és akkor ott leszel :) Mi is így mentünk elsőnek.Hallottam, hogy milyen klassz, és elmentünk megnézni.És ténytleg klassz :) Gyertek valamikor.Mi ált. Csütörtökön járunk,10:30-tól van és egy órás a foglalkozás!

Unicue,Teljesen egyetértek veled is abban, hogy mindenki oda viszi a gyerekét ahova gondolja, és amire telik!Az egyértelmű, hogy mindenki a legjobbat akarja agyerekének :) de mivel mások vagyunk másként is gondoljuk ezeketa dolgokat!Aztán majd 20 év múlva kiderül kinek a módszere, nevelése, gondolata volt a jó! :wink:
Félreértetteél!!Én nem a családi napközit, és a magánovit hasonlítottam,, hanem az összes ilyen kreált magán fizetős helyeket az állami Óvodákkal szemben!Azért annál tuti még acsaládi napközi is több az 50-ezrével :?

Egyébként meg abban is egyetértünk, hogy a gyereknek kell a társaság, de szerintem ez 2 éves korban még egyáltalán nem feltétlen van így.Én ezt kitolnám a 3 évesre.Nem véletlen van így kialakítva az intézményrendszer.Mellesleg én egyáltalán nem foglalkoztam annyit a nagyobb lányommal mint amit te írtál, hogy szinte egész nap :shock: /sajna itt a háztartás is a kert a férjem stb/tehát meg sem tudtam volna tenni!Persze azért nem csak nőtt mint a gomba :lol: én is foglalkozgattam vele, de én jobban örülök, hogy megtanult egyedül is elleni, játszani!szerintem ez sokkal nagyobb kincs, rentgeteg gyerek nem tud egyedül játszani!
És ennek ellenére látod másként csináltuk mégis az eredmény szinte ugyanaz.Nekem már szobatiszta volt 2 évesen, tisztán beszélt, tehát már akkor óvodaérett lett volna, a papírforma szerint!
Mindenki másként csinálja!!! :wink:

Kinga!de jó hallani rólatok :) ezek szerint néha még te is benézel??Mi van veletek, hogy telnek a napok?Ha afiúk ovisok, te már dolgozol?Írj már kicsit, olyan rég hallottam rólatok :)
/ha nem akarsz ide, írj privit :wink: puszi/
manóci
 
 


sziasztok,
De jól pezseg most ez a topik:-)
Manóci, Döngy,
Jó hogy itt vagytok, láttam Ti már az elején is irogattatok, csak gondolom belefáradtatok a "nyüzsgésbe" :wink:

Manóci,
XI. kerületbe mennyire korán kell beiratni a picit, hogy legyen helye a bölcsiben? Írod "az ott dolgozó pedagógusokat", csak nem pedagógus vagy Te is?

Döngy,
jó ilyen pozitív híreket és megközelítést is olvasni:-)

Ági,
milyen volt a Faluház szombaton? Mi most nem jutottunk el.

Unique,
A családi napközi is államilag elismert, működési engedéllyel rendelkezik: onnantól kezdve hívhatja magát így. Ez egyébként egy elég hosszadalmas folyamat, néha pl. 7 parkolóhely biztosítását kéri hozzá az ÁNTSZ, stb. Ez 7 gyerekhez kicsit soknak tűnik nekem:-)
Ha ezek nincsenek meg, akkor működik játszóház vagy gyermekfelügyelet néven.
A családi napköziről a Gyermekvédelmi törvény + egy csomó rendelet rendelkezik. Csak a történeti hűség miatt írom, amúgy mindenki maga tudja eldönteni, hogy mi a legmegfelelőbb neki.

Szerintem ez is olyan, mint a gyermek vagy / és munka kérdés. Az a lényeg, hogy mindenki szabadon dönthessen a neki tetsző kombináció mellett.

A beszoktatásban én fontosnak tartom, hogy anyuka vagy apuka is ott lehessen, ezért írtam... Végülis sok mindent lehet a beszoktatás alatt érteni.


Mostanában elkezdtük jobban felfedezni a helyi éttermeket, kávézókat és mindig megdöbbenten látom, hogy szinte csak mi vagyunk. Gyerekkel ki mennyire mozdul ki?
Sziasztok,
Bea

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!

Manóci: szintén dettó az előbbiekre:) Én sem foglalkoztam annyit Rékussal, és Ő is szuper jól elvan egyedül is, ez főleg most könnyebbség, hogy Bulcsú megérkezett :) Ugyan Rékus még nem szobatiszta, de folyékony és érthetően beszél, rajzol, mondókákat mond, énekel, szóval nem érzem, hogy elhanyagoltam volna, és emiatt visszamaradt a fejlődésben :) Ettől függetlenül nagyon örülök, hogy Bulcsi hamar jött és lesz játszótársa, mert 1-2x, mikor egyedül ültünk a homokozóban nyár végén, a szívem szakadt meg, hogy nincs gyerkőc társaság...
Csütörtökön (holnap) eljöttök megint az alapítványhoz? 10.30-ra mi is odaérünk, megpróbálok holnap elmenni, remélem talizunk :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Beusa,Aha a pörgésbe inhüvelygyulladást kaptunk Kép Figyu, nemtom, de azt hallottam a bölcsikbe is ugyanilyen káosz van, tehát én is most elviszem már Hannust, feliratkozni a köv. tanévre :? :wink:
De én is az vagyok :oops: :wink:

Ágica,Réka is ügyes kiscsaj akkor :wink:
Igen szeretnénk menni, de nekem holnap de. Vinnem kell a picimet is ki dokihoz, meg nekem is el kell mennem Budaörsre a rendelőbe :? Sietek, ha visszaérek addig akkor megyünk, ha nem akkor majd csak jöv. héten :roll:
manóci
 
 


Sziasztok!
Bea, nem voltunk szombaton sajnos, de most megint szeretnék menni, és remélem, tényleg el is jutunk, mert imádom Kipp Kopp-ot :) :) de valami mindig van bakker...:)
Amúgy mi nagyon menősek vagyunk, csak most Bulcsi ugye a "legrosszabb" időszakban született, így most kezdünk csak mozgolódni. Páty és Budakeszi között van amúgy a fenyves csárda, mi tavaly fedeztük fel, szuper jó, isteni a kaja, jó nagy adagok és korrekt árak, családias hangulat, ideális gyerkőcökkel :) Már nagyon szeretnék oda is eljutni valamikor.
Manóci, nem megyünk ma mi sem, Rékus tök nyüszi volt reggel és most alszik...remélem, nem megint valami kórság lesz belőle...:(

Ti mennyire vagytok kirándulósak? Én már alig várom, hogy menjünk, úgy tudom, a környéken is vannak jó kiránduló helyek :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok,
Ági,
Mi is szeretjük a Fenyvest, bár nekem az előző tulajjal jobban tetszett a működése. Főleg nyáron jó a kiülős részek miatt. Ott a füsttel sincs baj.

Kirándulni mi is szoktunk, tényleg jó helyek vannak itt is, és a MAkkosmáriai rész sincs messze. Lányom súlyának növekedésével egyre jobb edzés :D Persze már gyalogol is, de nem több kilometert..

Szép hétvégét mindenkinek.
B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok,
Ágica,
végül Te találtál kontaktot Bernihez, aki a Sacinál tartott babás tornát? Sacinál nem tudtak nyilatkozni, pedig most én is szeretném felvenni vele a kapcsolatot.
Valaki más esetleg ismeri őt?

Szép napot, B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok!
Bea, mikor volt tulajváltás a Fenyvesben? Mi tavaly nyáron jártunk ott párszor. Akkor nagyon tetszett :)
Makkosmária merre van? Nem mintha aktuális lenne ma...:):)

Sajnos megint nem jött össze a Faluházi látogatás szombaton, a csütörtöki nyüszi fülfájás miatt volt :( Január óta folyamatosan hurutos a füle, 3x fakadt már fel, csütörtökön megyünk a Bethesdába konzultációra orrmandula műtét ügyben :( De már azt se bánom, csak legyen vége ennek, mert iszonyat, hogy állandóan folyik a füle...nincs is ép felület a dobhártyáján lassan :(
Van esetleg tapasztalatotok a kórházzal kapcsolatban? Eddig csak jókat hallottam...

Kép
Kép
agica123
 
 


Bea, sajnos nem :(
Van egy anyuka, aki Pátyról jár át a faluközponti játszótérre, vele szoktam találkozni néha, és beszélünk, de a napokban ő is azt mondta, hogy nem tud semmit :(
Korábban olyan infót hallottam egy másik anyukától, hogy a Faluházban keres lehetőséget Berni. De hogy mi lett ebből, azt sajna nem tudom :(

Kép
Kép
agica123
 
 


Ági,
A Fenyvesben tavaly már az új tulaj volt, úgyhogy akkor Nektek nincs változás.
Makkosmária Budakeszinél van, a hozzánk közelebbi részen. Van ott egy szép templom nagy zöld területtel, szalonnasütő-helyekkel, onnan indul több túraútvonal.
És azon a környéken vannak a kedvenc házaink is, helyes kutyusokkal :D

Hűűű, akkor igazi központ vagyunk, ha ide járnak át játszóterezni..

Sziasztok, B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Igen, képzeld azt mondta, nincs Pátyon játszótér... :shock:
Ők meg a Bia felöli végén laknak, szinte a lakóparknál, így nincs messze. De azért furcsa, hogy nincs egy játszótér sem...

Budakeszin van egy vadaspark is, nem? Állítólag az is klassz program a gyerkőcöknek :)
Csak jönne már végre tartósan a jóidő :)

szép napot Mindenkinek :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Szia Bea!

Berni kisfia Zsombim ovistársa és barátja, a kislánya is együtt jár a kisebbik fiammal a Manóházba :) Csütörtökön megyünk hozzájuk bandázni, ha gondolod megérdeklődöm mi a helyzet a tornával és megadom majd a számát is, amin el tudjátok érni.

Pirus
pirus
 
 


Sziasztok,
Ági,
A Vadasparkban van egy játszó is, nagyon klassz, bár nem tudom, ilyenkor nyitva van-e.

Pirus,
dejó, várom a privit:-)

Sziasztok,
B

Beusa
Kép
beusa
 
 


Kedves Anyukák,

Március 10-én nyit a Babuka Biatorbágy, mely családi napköziként fog működni. Tapasztalt pedagógusaink várják az 1-8 év közötti gyermekeket a lakóparkban, a játszótérhez közel.
Játékos angol
Népi játékok és néptánc alapok
Kézműves foglalkozások
Zenebölcsi
Nagy udvar
Bio és egészséges ételek
Maximált létszám
Egész napos, félnapos és időszakos felügyelet

Rosenbach u. 36.: Babuka Biatorbágy: játszunk a gyerekekkel, amíg a szülő dolgozik, tanul, kikapcsolódik (gyermekfelügyelet hétköznap 8-17 óra között). Ingyenes nyílt nap: március 10-én 9.00-12.00 között

Rosenbach u. 36. Intim torna csoport március 29-30-án 10-15 óra között gyermekfelügyelettel (a csoport előzetes jelentkezés alapján 6 fővel indul) : Szülésre való felkészítés, szülés utáni regeneráció, időskori panaszok gyógyítása

Rosenbach u. 36.. Ingyenes előadás-sorozat "gyermekes" témákban: minden MÁRCIUSI CSÜTÖRTÖKÖN 10 órakor

Március 6. csütörtök 10 órától

Utak a családi harmónia felé - Fejlesszük a kommunikációnkat és figyeljünk a testi jelekre
Ambró Judit Gordon-instruktor, wellness tanácsadó, coach

Március 13. csütörtök 10 órától
Önállóságra nevelés, elválás
Dobosiné Majoros Ildikó óvodapedagógus

Március 20. csütörtök 10 órától
Minden amit tudni érdemes az allergiáról
Dr. Abavári-Tóth Marianna gyermekorvos

Március 27. csütörtök 10 órától
Anyabarát munkaközvetítés
Keveházi Katalin alapítványvezető, Jól-lét Alapítvány

Mindenkit szeretettel várunk.
Petes Bea - beata.petes@gmail.com

Beusa
Kép
beusa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: