Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi! Én a heteket számolom inkább, nem a napokat ami van még, mert azt igérték a 38. héten meglesz a baba és már ezt várom. Ha nem lenne ennyi gond akkor nem igy gondolnám, de igy igen. Nekünk is van frottiros is, az is jo, de nekem a pelusos kifogo sokkal jobban bevált, én inkább azt használtam Orsinál is. Szerintem se aggodj, nézd meg Orsit ö volt minden topicban a neg. csucs és mégis egészséges

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen!

Nekem is pelusos a kifogó, azt valahol baboltban vettem. De Én használok kapucnis törcsit is, belül van a kifogó ez érintkezik a bőrével, ezzel törlöm meg és kívül a kapucnis, az csak melegít.

1 hónap és túlleszel!
Kitartás!!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Dyna!
az anyatejbe átmegy a vas???azért kérdezem mert Gergőnek is kellett szednie vasat,de úgy megfogta a székletét hogy inkább nem adtam neki.azt olvastam vmelyik kismamában hogy nem megy át a tejbe a vas ha az anyuka szedi,de én szedtem hátha ...ferrofolgammát szedtem.te melyiket?szedsz vmi vitamint még?sokáig szedtem elevitet,mert nem ettem vmi tápláló kajákat.
plusz még kalciumot is,mert állítólag a baba eléggé kimeríti kalciumot a szervezetből és később csontritkuláshoz vezethet.
találtál tejcsit?vagy vmi tejpépet adsz neki?
voltál baba klubban,milyen volt ha voltál?

Zsu!
most akkor Ábel ?centi és kg?
nekem a doki azt mondta hogy kevés a 400g.
azóta 4-5X kap ételt.2-3Xgyömölcs és 2Xfőzit.
és mind megeszi,nagyon nagy étvágya van.azon kívül még 3X szopizik.van is kaki rendesen.:)
az autósülés bevált?
mi már kinéztünk egy chiccot ami 9-18kg-ig jó.ami 36kg-ig jó azt kényelmetlennek találom,nincs úgy kipárnázva.állítólag 15kg-tól lehet már használni ülésmagasítót majd azt veszünk inkább ha nagyobb lesz.
van elfoglaltságod akkor Ábellel.már én is szeretnék ennyire efoglalt lenni Gergővel.de ő még semmi...neki jó a kiságy,most is a rácsot zörgeti a lábával..ahol ki lehet szedni a rácsot azt a hármat már ki is ütötte a lábával.
milyen tejpépet írtak fel?szereti,kipróbáltad már?

Karmen!
így van ahogy írtad,nem kell aggódni,minden gyerek más.Orsi gyönyörű szép kislány és ez a lényeg.

Kép
papp tünde
 
 

 
 

Sziasztok!

Tündi!

8200g és 70 cm, ez négy hét alatt 300g és 1cm. A dokink elégedett, fő, h hízott.
Nekem is kéne : reggel szopi, majd 10órai gyümi, ebéd főzi, uzsi gyümi, vacsi főzi+szopi. Ellenben ma:
reggel szopi 6-kor , 9-kor szopi, 10-kor őszibari+alma (így megette az almát) , 13 szopi, 14:30 spenót, 16 szopi, .........

A tejpép vaníliás és hipoallergén. Majd leírom pontosan.
A tápot is kiváltottuk, a nevét megírom majd. Próbálunk szerezni anyatejet.

ÚGy látom 4 foga jön egyszerre........nagyon sokat sír és rág mindent. Iszonyatosan sajnálom!!!!!!!!!

Az új ülést még nem használtuk, mióta kiszedtem a szűkítőt kényelmesen elfér a hordozóban. :D :D

Édes lehet Gergó amikor szétszedi az ágyát! :-)

friss képek:

Kép Ábel egykezezik (cumit szedi ki a szájából)

Kép Anya szólt, kapaszkodok máris :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi!

Milupa HA-pép, vaníliás gabonapép hypoallergén tejfehérjével

Milupa Milumil-HA2 hypoallergén tejalapú anyatej-kiegészítő tápszer 4-6 hónapos kortól


Mindkettő gyógyszertári

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!
Zsu!
nem semmi a fiad ahogy áll!mintha egy egyéves kissrác lenne!
nagyon szép!
mi a ha pépet váltottuk ki,nem ette,remélem Ábel szeretni fogja.
biztos hogy nincs elég tejed???mert lehet,hogy csak annyi hogy nem elég tápláló neki.mert én is így jártam,van tejcsi de az őszervezetének nem elég a tápanyaga.honnan fogsz keríteni tejcsit?
szegény biztos elég nyűgös...én is vettem a fogára azt a masszírozós fogkefét de nem nagyon szereti.neki is jön a foga.
na megyek mert félbevagyok a főzéssel.

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!Nem sok jót tudok írni,Arabella beteg még láza nincs de nagyon csúnyán köhög és ízzad a kis teste,örülök ha nem lesz belőle tüdőgyulladás,félek nagyon!Hétfőn kell visszavinni az orvoshoz.
heno
 
 


Heni!
mielőbbi jobbulást Arabellának!!!!!!!!!!!
remélem egy kis megfázás az egész....

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Köszi a megjegyzést, nagyon jólesik! :-)

Naponta 8-9 szopi van és mégis este 1-2-3 órát ordít. Lehet, h a foga, de amikor kap pótlást, akkor elalszik. Igazad lehet, h nem olyan tápláló már a tej. Nagyon kimerítő mind a sírás, mind a folyamatos szoptatás.

Az elmúlt éjjel arra ébredtünk, h kicsi fiunk áll az ágyában és szólongat minket: ana, apa, baba, ábej..........
Ma este is megvolt már a sírás, apa szerint hiszti. Nem tudom, bizonytalan vagyok. Mohón szopizott, aztán kijött belőle.....üvöltve nehéz szopizni....

Egyenlőre nem próbáltuk a tejpépet.

Heni!

gyógyulást!!!!!!!!!

Kármen!

hogy vagytok?

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Aranyosak vagytok hogy együtt éreztek velem.Ennyire én még nem hallottam köhögni egy babát,teljesen elszomorodtam már az este,most végre javulunk.Nézegetem a képeket nemsokára mi is így fogunk állni az nagyon jó.Már így sem tudok mibe kezdeni annyira leköti az időmet ez a kiscsaj,mi lesz ez után???Szerintem Ábelt a foga kínozza nagyon csak úgy nem fog sírni.Hol lehet venni maszírozós fogkefét?Tündi ti vettetek már gyerekülést?Kármen hogy bírod a napokat már gondolom startra kész vagy.Írigyellek annyira jó érzés amikor végre kibújik a baba és egymásé lehettek.Puszi mindenkinek
heno
 
 


Heni! Remélem nem lesz komoly betegség belöle!

A jo érzés nem csak az lenne hogy megölelhetjük a babát, hanem hogy vége a szenvedésnek amit már nagyon nehezen viselek (ugye a méhem sem tud már tágulni a baba meg most nöne sokat) igy minden számolom mikor leszek már 36 hetes és akkor megkérdem mennyit kell még várni, mert ez fejlettebbnek tünik, nem bánnám ha megszületne ahogy már nincs veszélyben a tüdeje

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

csak beköszönök!

Zsu!
te miben altatod Ábelt?pizsamájában vagy még a tipegőben?
azért kérdezem mert Gergőre már alig mennek rá a tipegői amiben alszik.a pizsamát pedig nem szeretném mert kilátszik belőle a lába.mi a megoldás?74-ig van tipegő és utána ????van kifejezetten pizsama aminek van lábrésze is.és hol lehet kapni?
hálózsákot se szeretnék venni...

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Én úgy tudom, hogy átmegy a tejcsibe a vas. A természetgyógyászom ajánlott egy vaskészítményt NAROSAN a neve és NAHRIN gyártja. Teljesen természetes anyagokból van és állítólag már több kismamánál is bevált. Kipróbáljuk. Egy gond van vele, hogy nagyon drága (1 üveg 11000 Ft), de ha beválik, nem érdekel.

Heni!
Jobbulást!

Zsu!
Ábel mennyire van előrébb a kortársainál? Nagyon ügyes!

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Együtt érzek Veled! Meggyőződésem, h minden rendben lesz és a baba megszületése után hamar elfelejted a megpróbáltatásokat!

Heni!
Hogy vagytok?? Láttalak msn, de nem akartalak zavarni!

Zsuzska!
Kívánom, h rendeződjön a helyzet! Az ár tényleg sok, de ha jó?!
Ábel valóban ügyes, de szerintem csak kicsit van előrébb a kortársainál. Sokakkal ellentétben Ő alig ül, inkább áll és kúszik, mászogat. Van amiben ügyesebb, van amiben nem és ez így van jól!
Hogy van Csenge?

Tündi!
Miért tartasz a hálózsáktól? Ábel abban alszik+zokni +body. Valamelyik kiárusításon vettem hálózsákot, 80-as, nagyon kényelmes neki, zippzáros. Van egy nagyobb rugija is 80-as,, abban is alszik, ha a zsák a mosásban van. A pizsit kinőttük, de amíg jó volt rá, akkor egy vékonyabb harisnya+pizsi+body.
Márc.11-én lesz megint bababörze a Mars téren, ott nem csak használt hanem új rucikat is árulnak. Tutira kapsz 80-86-92-es rugit. Én esernyőkocsit akarok nézni. Vettetek autósülést?

Péntek este "horror" esténk volt. Ábel evett rendesen, de ordított. A fogára gyanakodtunk, aztán az esti szopi közben elkezdett hányni.......megijedtem, de úgy tűnik csak túlette magát. Alaposan telerakta a pelusát is és békésen elaludt. Én virrasztottam mellette, féltem, h esetleg rosszul lesz és félrenyel. Szerencsére nem történt baj, de azért tegnap csak anyatejet kapott. Alaposan be is rekedt. Láza nincs, a kedve jó, szopizik, így nem aggódok. Ma már evett brokkolis krumplit az a kedvence.

Az elmúlt éjjel sírásra ébredtünk. Ábelem felállt a kiságyban csak éppen a fal felőli oldalon és megijedt. Aranyos volt, kicsit nevettünk is apával :-)

Tündi!!!!!!!
Milyen mennyiségeket eszik Gergő???

Heni!
Milyen mennyiségeket eszik Arabella?????

Szép napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Heni!

A fogkefét a Kárász utcai DM-ben vettem. Teszek fel képet. Ábel a sárgát használja még . Előszőr nem szerette, de rájött, h jó neki és megszerette.

Kép babafogkefekészlet .

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Dyna!
erről a szerről még nem hallottam.remélem beválik.az ára tényleg húzós,de ilyenkor semmi nem számít...
mennyire vashiányos Csengus?
mikor kell újra vérvételre mennetek?
mi nem rég voltam Gergővel,enyhén vashiányos még mindig.
voltál baba klubban?
hogyan telnek a napjaitok?

Zsu! köszi a tippet,majd akkor kimegyünk megnézzük a börzét.
a hálózsákok azért nem szeretném mert amiket láttam vékonyak voltak.
jaj istenem szegénykém,biztos nagyon nagyon fájhatott neki a kis fogija.
nem vettünk még ülést,ha minden igaz a 7en kapnak sötét színben.
Gergő naponta 2 üveg bébiételt belapátol plusz husival ,ami 40deka.plusz anyatej.
írtad hogy este sírt lehet hogy éhes,próbáld ki egyszer hogy estére adsz neki főzit.ha utána is sír akkor biztos a foga.

Karmen írj vmit!!!

sziasztok!

Kép
papp tünde
 
 


Fogkefe. Nekünk kifejezetten az Oral B-t ajánlották, én azt veszem mindig.

Tündi! Nekünk se vált be a hálozsák, nem szerette. Lehet kapni olyan tipegöt, aminek nincs lába, én 98 méretig találtam, és a zoknit mindig ráhuztam a bokájánál a peremére igy zárt volt. AMugy Orsinak min.2 mérettel nagyobb kell mindig, mert ö ugy alszik hogy a lábait felhuzza oldalra és olyankor felcsuszik a nadrág, igy az vált be ha sokkal nagyobbat vettem/veszek.
Néha lehet kapni Cora, Tesco de Kenguru boltban (van nekik a Cserepesen az utolso soron ott még alkudni is lehet, alvokának hivják, nekem a zippzáras a kedvencem). Turiban (vagy régen szült ismerösnél, tesom is kapott) még volt 110-116 méretben is ilyen, én ezer helyen kerestem nem találtam. Pizsi meg ha joval nagyobb (most 96 cm Orsi és 122-eset vettem) akkor a dereka sem tud kicsuszni:)

Tegnap nagyon rosszul voltam, most kicsit jobb, ne kiabáljam el, megyek is feküdni, de a neten naponta van bankügyem csak fel kell kelnem. És jövö hétfön elmegyek megint ide a Feketéhez vizsgáljon meg megint. Meg lehet-e még több gyógyszer

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Zsuzsu köszi a fogkefés képet!Lehet hogy itt is van a gyógynövényben majd megnézem,ha meg nincs akkor szegeden veszek.Mostanában 1üveg bébiételt eszik meg a többi meg szopizás amikor csak akarja,de meg nem mondom hányszor!Főztem már neki több félét és egyiket sem hajlandó megenni úgyhogy jól kivagyok most vele!Még mindig nagyon köhögünk remélem nem küld be Szegedre mellkas röntgenre!Megy az orrszívás is éjszaka sajnos,alig alszunk.Akartam már kérdezni tőletek mennyit alszanak a babáitok napközben,mert Arabella egész nap max 2órát hajlandó aludni,nem bírok csinálni tőle semmit :( Igényli a foglalkozást,már tudunk babakocsizni is de max 1órát alszik kinnt én nem értem miért ilyen kevés az alvásigénye.Ha fennt vagyok Msn-en nyugodtan írj azt majd kiderül ott vagyok-e gépközelben.
heno
 
 


Karmennek és Arabellának jobbulást kívánunk!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Nem tudok mást mondani, mint h együtt érzek Veled és legyél erős!

Heni!
Nem akarlak elkeseríteni, de az a meglátásom, h sok baba az üveges hami után már nehezen fogadja el a saját készítésű ételt. Én pont emiatt nem adok neki kész bébiételt, mert nem tudom olyanra megcsinálni.
Reméljük a legjobbakat és meggyógyul Arabella!!!
Ábel napközben 3-4x 0,5-1,5 órát alszik, éjjel 9-10 órát, közben egyszer legalább felébred, de 5 perc szopi után visszaalszik.

Tündi!
Nálunk 20 fok van, Ábel egy vékonyabb hálózsákban alszik+body+zokni vagy vékony harisnya+kistakaró+babapaplan. Mellékelek képet a hálózsákos Ábelről.

Kicsit összezavarodtam szopi ügyben. Van aki azt mondja a főzit +gyümit csak kóstoltatás szinten adjam, kapjon anyatejet 90%-ban, van aki meg a napi 2-3 adag gyümi+1-2 adag főzelék mellett érvel. Én tudom, h a legjobb az anyatej, de ha Én összeomlok, az senkinek sem jó. Mindent megpróbáltam, de alig van tej. Iszom a teát, sört, fejek, de a nem szopizós mellből max. 50ml-t tudok alkalmanként kierőszakolni. Ha ugyanennyit szopik a másikból, az édeskevés. Így 20-30 perc különbséggel szoptatom egyik cici, másik cici és ezt naponta 7-8 alkalommal, mégis amikor adok neki pohárból kifejt tejet, azért "meg van veszve".... Próbálok nem idegeskedni, de cseng a fülembe, h olyan nincs, h kevés a tej........
Bocsi a panaszkodásért!!!!!!!!!!

Jó éjt!

Kép hálózsákos Ábel

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsu!
próbálj meg szerintem több kaját adni neki.én úgy vagyok vele,hogy már több kell neki.vannak babák akiknek már ennyi idősen nem elég az anyatej.csak magamból indulok ki.egy napot próbáj meg többet adni,meglátod mennyit eszik majd.annyira van szüksége akkor.azt olvastam,hogyha a székletébe vannak nyálkák akkor vmilyen ételt korán adtak neki.így könnyen rájössz hogy korán adtad neki a különböző ételeket.

csak ennyi,megyünk is szegedre.

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!Igazad van zsu biztos, csak a másik két gyerekemmel ugyan így kezdtem és mégis megették amit főztem nekik.Arabella úgy néz ki más típus???Szerintem is adj Ábelnek több főzeléket vagy gyümit nyugodtan mert nálunk is látom hogy mostmár több mint egy üveggel elfogy és még szopik is.Úgy szoktam hogy amíg nem fordítja el a fejét addig biztos nem lakott jól,meg nyavajog is hogy még kér.Ha már jól lakott úgysem fogadja el tovább.Semmi baj nem lehet belőle ha kicsit többet eszik.Nálunk a hálózsák nem jött be sajnos a Daninak, mindig idegesítette hogy belecsavarodik,persze ezt gyereke válogatja.Tegnap a dokinál rengetegen voltak du 3-kor úgyhogy visszamentünk 4óra előtt nehogy még összeszedjünk valamit.Most kaptunk megint gyógyszert más fajtát de már úgy tűnik nekem hogy jobban van,csüt-re vagyunk visszarendelve.Néztétek a tévét az egyik műsorban mondta egy orvos ha nincs időben kicserélve a baba pelusa még vizelettartási zavart is okozhat nekik.Mi is megyünk Szegedre du.Karmen kitartás neked.sziasztok
heno
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket!

Ma megpróbálok tápszert adni, aztán meglátjuk.

Heni!
Minden gyerek más, akkor is ha tesók :-) Merre jártatok Szegeden?

Tündi!
Milyen ülést vesztek végül??

Ti milyen krémmel kenitek a cicit???

Szaladok, Ábel éhes, reggeli :-)

Szép napot!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!

remélem nem idegesíted magad amiatt,hogy nincs elég tejed!!!!
inkább arra gondolj hogy ilyen sokáig tudod szoptatni.annyira szomorú leszek ha mondják kismamák hogy 1-2hónapos babájuknak nem elég a tejük...szerencsére Neked megadatott hogy tudd természetes módon,sokáig etetni babádat.könnyebb ha tudomásul veszed.Ábel is már nagy fiú,sokat mozog.sztem a természet tudja mit miért.pont annyi tejed van mint amire Ábelnek szüksége van.
miért adsz neki tápszert?nem jó a főzi+gyümi?
Gergő úgy kiköpte a tejpépeket mint a pinty.pedig finom,megkóstoltam...inkább helyette adtam neki estére főzit.
nem krémezem a mellemet.neked miért?
a chicco key1-est vesszük meg ha megjön.sokat megyünk autóval,ezért ezt választottuk.beleült és írtó kényelmesen ült benne.
Gergő már rájött hogyan lehet különböző hangokat kiadni,így egész nap beszél,baba,dada ilyesmi.
tegnap fogta magát és a hasára fordult.nagyon nagyon örültem neki!!!!!
nagyon mosolygós baba amiért napról napra jobban és jobban szeretem.az elején mikor megszületett még nem éreztem ezt a szeretetet iránta,egyre erősebb a szeretet iránta.de gondolom ez nálatok is így van...

ui:kérlek ne idegeskedj még egyszer,megérezheti Ábel is,egyikőtöknek se jó.....
bocsi a sok szövegért és ha vhol nem értesz meg akkor írd meg nyugodtan.

Kép
papp tünde
 
 


Zsuzsi! Én csak akkor kentem a cicit ha sebes volt, ez a szopi elején volt, amig nem segitett valaki a helyes technikát megtanulni. Addig Bepanthennel kentem. Hü csak olvasom már ennyi idösen megesznek a babáitok egy üveg ételt, az enyém még 1 évesen se fogyasztotta el 2 nap alatt, legtöbbször kuka lett a vége. Dehát meséltem azota se nagy evö:) Szegénykém ma kapja az oltást, nagyon várta már, rém büszke hogy mehet és nem szokott sirni. Sajna most nem tudok vele Szegedre ezért elmenni, igy anyu viszi, reméljük ö is megnyugtatja.
Én tegnap kicsit jobban voltam, pedig tegnap sokat rugdosott, elötte meg keveset mégis nagyon szurt, fájt. Hétföt nagyon várom hogy megnézzen a Fekete UH megint.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Tökéletesen látod a helyzetet! Valóban idegesítem kicsit magam a tejci miatt. Sokfelé azt hallom, h olyan nincs, h nincs tej, 1 éves korig az anyatej egyéb étel aránynak 80-20 arányban kéne lenni, y-x-z 2 éveskoráig szoptatott, 1 éves korig csak kóstoltak gyümit-zöldséget... Más meg azt mondja, nagyon jó, h eddig szoptattál, az anyatej csak folyadék legyen.
Próbálok mindent, napi 2 l Fitolac teát iszom+ásványvíz esetleg alk. mentes sör...pihenek, mégsincs több. Á nagyon erősen szív, ebből gondolom, h nem elég neki, próbál csiholni, de nincs.

A dokink mondta, h napi 7-800ml anyatej kell neki, ha nincs akkor tápszer, tejpép. Most ebédel majd és kap tápszert. Kiváncsi leszek...

NAgyon erősen szív Ábel, amiatt gondoltam krémezni, a sima testápoló nem tudom elég-e. Nem repedezett be, de fáj.

Gratulálunk Gergőnek! Hidd el mindennap csinál valami ujat, hamarosan Neked sem lesz nyugtod :-) Megnéztem az ülést, szép. Majd tegyél fel képet, ha meglesz!

Á legujabb szórakozása: A szájába vesz valami játékot, két kézzel kapaszkodva feláll, egyik kezét elengedi, kiveszi a játékot a szájából és elhajítja......utánna persze kacag és büszke magára :D :D :D

Imádom!!! :D :D :D

Kármen!

Orsinak nagy puszik!!!!!

Kép a szeme se áll jól :-)

Kép Ábel így ül egyenlőre

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! már én is nagyon vágyok egy fiúra:) De ilyen helyesre:)

Ma kicsit jobban vagyok, eddig.

Ezt el kell mesélnem, nagyon meghatodtam este Orsin. Imád fürdeni, pancsolni, min. fél óra amig a kádban van, sokszor egyedül is hagyjuk, ha baja van kiabál, de nem szokott hivni minket. AMugy meg én fekszek és hallom hogy énekel, dumál stb. ha siri csend van kikiáltok neki, hogy tudjam nincs baja. Este visszamentem ránézni és elkezdtem morogni csak ugy magamnak hogy csupa mocsok a fürdöszoba köve is, és hogy elegem van majd én megcsinálom mert senki nem segit, feltakaritok. Erre ö hogy nem anya, te nem csinálhatod, majd apa fogja, neked pici baba van a hasadba menj azonnal lefeküdni. Ha apa nem csinálja meg akkor majd én takaritok. Azt hittem elbögöm magam, gyorsan elszaladtam, de elötte megpusziltam, megöleltem és mondtam megint hogy nemsokára fel fogom tudni végre öt is emelni (amire ugye már nagyon vágyik, folyton mondja)

Tejcsi. Engem meg azzal idegesitett a családom hogy 1 évesen miért szinte csak szopi van, miért nem eszik mást? Mintha nem dobtam volna ki a sok üveges kaját v. nem probáltam volna én fözni neki, mindent szeretett, csak elég volt 3 kiskanállal, igy késöbb mégis tejcsit kellett adnom. De hogy milyen ciki szerintük hogy 1 évesen is napi 8 szopi volt. Na én nem foglalkoztam vele ki mit gondol és most sem fogok. Mindenki probálja azt tenni amit szerinte a legjobbnak tart és amit tud.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen!

háááát majdnem én is elsírtam magam a lányodon!!!
csuda aranyos!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Zsu!
Szerintem nagyon örülj annak, hogy ennyi ideig volt elég tejcsid. Tudom ez nem vígasztal, de Csengusnak már 6 hetes korától kellett tápit adni, pótlásnak. Most is csak fele anyatej és fele tápszer.
Engem nagyon megviselt az elején lelkileg, hogy nem tudom táplálni elég jól a kisbabámat, de azt vettem észre, hogy minnél jobban belelovaltam magam annál kevesebb tejem lett. Erre barátnőmtől kaptam egy jó kis lelki fröccsött és utána megpróbáltam megnyugodni, szedtem a homeopátiás bogyókat stb., és még annak örülök hogy mindig van tejcsim hiszen hat hét után majdnem feladtam.

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Ma mondta a dokim hogy szülhetek a korházban, ill. még nem tud róla, igy nem kell korábban bekunyerálnom magamat.:)

Valamelyikötök köszönt ma nekem kocsibol? CSak azt láttam valaki integetett a Maxi Coop elött, visszaintettem de nem tudtam ki lehet:)

Dyna! Én 3 hónaposan adtam fel majdnem a szopit, a végén 16 hósan nekem kellett elvenni töle, még lett volna kedve a leányzonak. Örülök hogy én is elkezdtem bizni és segitett

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást, nagyon aranyosak vagytok!

Kármen!
Ez nagyon jó hír!! Kitartás! Orsi csúcs aranyos, gratulálok hozzá!


Csodaszép idő volt ma a szelet leszámítva. Sétáltunk egy nagyot, Ábel 3 órát aludt a levegőn. Utánna persze "zabált" annyira megéhezett! :D :D
Kapott 150ml tápszert, megitta, de nem igazán sikerült feloldanom. Rázogattam 5 percet, de nem lett egynemű. Így is megitta, de maradt az alján..

Szép estét Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!Én integettem neked tegnap karmen,majd csak sikerül már összefutnunk valahol! :lol: :lol: :lol: Arabella meggyógyult végre.Zsu mi is sétáltunk tegnap annyira szép idő volt.
heno
 
 


Sziasztok!

Tegnap séta közben beszélgettem egy kismamával és teljesen véletlenül kiderült, hogy tőle kaptuk a tejet (ami nem vált be) , de csak azután, hogy elmondta, neki rengeteg teje van és csak a k betűs zöldségeket nem eszi amúgy minden mást (bab, borsó) és közben csokit evett. Nagyon aranyos volt, de azt hiszem jól éreztem, hogy Csengusnak nem jó a tej, mivel én nem eszem semmi puffasztót és csokit sem. Egy kicsit most igazolva látom a megérzésemet.

Karmen!
Remélem, hogy nálunk is így lesz, mert úgy érzem mintha egyre több tejcsi lenne és nem sok tápit kell adnom.

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Heni! CSak sejtettem de nem tudtam milyen kocsitok van, igy csak azt is az utolso pillanatban vettem észre valaki int, még visszainteni tudtam csak. Nyáron biztosan megyünk a sulihoz a játszótérre, Orsi most is szokott csak apucival:)
Önkormányzathoz szaladgálok, most is kellene sürgösen, de már kértem hogy nem is mindig tudok felkelni igérték hiv az ügyintézö, aki ma sem telefonált. De addig nem utalja a bank az utolso hitelt, már a napi kaját sem igen tudjuk megvenni. Ilyenkor szoktam aztán ha utrakelek még elmenni a Mórakert boltba v. anyu melohelyére beugrani. Ezért láttál, de máskor is ints csak rám, hadd memorizáljalak. Igazábol a személyes találkozáskor tudom megjegyezni az arcokat, képen elég nehezen

Puffasztott eleinte én sem ettem, de mivel nem volt hasfájos szép lassan kezdtem azokat is, nem okozott gondot és akik vitték a tejet (sokáig ingyen adtam 2 helyre) ott sem volt gond, ha lett volna akkor én is figyelek erre. Késöbb meg aki vette tölem már 1 éves gyereknek vitte annak sem fájt töle a hasa, igy én végülis csak nagyon rövid ideig korlátoztam az evést.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Zsu!
miért adsz neki tápszert?nem rég kérdeztem...
szereti???
képzeld Gergő megeszi a főztömet!brokkoli krumplival,husival volt ma.körte egy kis rizslisztel volt tízóraira.annyira örülök neki!!!nagyon bántott hogy nem eszi meg csak a bébi ételt.
hol és mikor lesz bababörze??

Dyna!
ebből látszik hogy nem vagyunk egyformák.én sem ettem borsót és babot,Gergő is hasfájós volt.véletlenül ettem rizi bizit amiben borsó volt húúúú,nagyon fájt tőle a hasa.
most tápszert adsz neki???

Heni!
nagyon örülök hogy Arabella jól van!!!!

Karmen!
ha szükséged van pénzre ki tudunk segíteni!!!!

csatolok pár képet: Kép anya szülinapján Kép együtt a család

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Heni!
Örülök, h jobban lettetek!!!! Maradjon is így, itt a tavasz!! :-)

Tündi!
Örülök, h jó étvágya van Gergőnek! A képek szépek, bár a kissrác alig látszik a virág és pezsierdőben :-)

Ábel megeszi a tápot, naponta egyszer kap 150ml-t. Fejtem és alig tudtam 50ml-t összekaparni, így bizonyíték arra, h kevés. Na meg ha óránként szoptatom, akkor is nagyon erősen szív és sír.
Sokat olvastam a szoptatásról és ha lesz tesó, megpróbálom majd másképp csinálni.

Börze: http://www.baba-expo.hu/?task=rendezveny_naptar

Tegnap gyerekem bevágott kb 250ml brokkolis krumplit. Ez a kedvence. Amint elvettem az előkét ordított így adtam neki....
A Ti babáitok is eszi az előkéjét????

Szép 7végét!!!!


Kép A szeme beszél:-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! Aranyos vagy nagyon, de a család is felajánlotta, jövö héten meg már remélem elcsipem és elintézik az önk. ezt a dolgot, csak igy csusztunk 4 hetet, közben meg a keritést már megcsináltattuk, nem erre számitva.
Nagyon szép csokrot kaptál!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Az itteni doki kiakadt hogy CTG-re nem akarok (tudok) beutazgatni Szegedre, szerinte azonnal be kellene már most feküdnöm a harántfekvés, kétszarvu méh és az elözetes császár miatt.
Dokimmal a jövö hétföben állapodtunk meg:) És mehetek a korházba szülni, lehet altatás is!
Ja és a lényeg hogy a klinikára nem mehet fel gyerek, a korházba Orsi akkor jöhet amikor csak tudják hozni! Ez kicsit javit a kedvemen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Igen sajnos a klínikára nem mehet fel gyerek,ezt én is tudom!Hú akkor nem vagy valami nyugodt gondolom az elmondottak alapján.A többiek hol vannak?????
heno
 
 


Igen sajnos a klínikára nem mehet fel gyerek,ezt én is tudom!Hú akkor nem vagy valami nyugodt gondolom az elmondottak alapján.A többiek hol vannak?????
heno
 
 


sziasztok

Karmen!
biztos nagyon vártad már ezt a hírt!nagyon örülök, hogy úgy alakult ahogy eltervezted!!!

Képzeljétek,Gergő már a hasára fordul és vissza!tegnap tanulta meg és egész nap ezzel szórakozott!!!annyira örülök neki!tudom hogy más baba már ilyenkor már többet csinál,de ez nekem nagyon nagy öröm!

Zsu?Dyna???

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan írok, mert megyünk Bp. Este írok többet.

Tündi!

GRATULÁLUNK!!!!!!!!!

Kármen!

Finisben vagy! Sok erőt!

Nálunk minden rendben, este írok majd, most Ábel itt garázdálkodik!
:D :D

puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Az este nem ment a babanet. :-(

Tegnap csavarogtunk kicsit :-) Apánk tárgyalt, mi meg taliztunk egy régi kolléganőmmel. Minden rendben volt jól éreztük magunkat. Ábel tiszta vigyor. Hazafelé bementünk az AUCHAn ba, de csak élelmiszert vettünk. Ahogy elindultunk az autóoályán Ábel rázendített. Mire pihenőhöz értünk, ha megállhassunk bealudt. Nem álltunk meg, de 5 perc múlva felébredt és üvöltés. Mire a köv. pihenőhöz értünk bealudt...."kellemes" utunk volt :-) Ahogy hazaértünk körbenézett és rötyögött. Tündéri kisfiú, imádjuk, de ezek az üvöltés-hiszti jei nem tetszenek.

Itthon jó fiú, mindenhol feláll, mindegy mi csak megkapaszkodhasson. Fiók, székláb, függöny....Mászni egy-egy mondulat, inkább kúszik.

Ami ujdonság, hogy ha nem lát valamelyikőnket akkor sír. Hétfőn mosogattam, de nem tetszett neki, h a hátamat látja (ott volt velem a konyhában) és kiabált. Végül úgy mosogattam, h énekeltem neki. Ti tapasztaltok ilyet?????????? Pár napja van, de nagyon rossz.

Tündi!
Le tudod tenni szabadon Gergőt? Nagyon élvezik, ha van szabad tér a mozgásukhoz!

Mi a véleményetek a kerti hintáról?? Néztem egyet tegnap, de Ábel még nem ül, így nem mertem megvenni. 1500ft volt a babahinta.

Megyek megpróbálok visszaaludni.

Pusz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Zsu!
Ábel akkor fordítva csinálja mint Gergő.ő akkor ébred fel ha az autó megáll.
bevállt az ülés?????
Gergő már régóta ezt csinálja ha nem lát akkor a nem tetszését fejezi ki.
tegnap a szőnyegen nagyon beverte a fejét mikor a hátára fordult.nagyon sírt.mostmár egy vastag takarót teszek alá,nehogy elmenjen a kedve a fordulástól.
tegnap spenótot főztem,husival meg rizzsel.mind bevágta.mindig rakok a főzijébe egy kis oliva olajat.te szoktál belerakni?
mentek baba börzére?mi megyünk. szivesen elvinnénk csak nem férünk be az autóba,anyósom itt van.
ha minden igaz holnap jön meg az autósülés.remélem mert nem szeretném a világos színűt megvenni.
milyen gyakran adsz Ábelnek enni?
rakok fel képet,ez az első farmergatyója,tiszta nagyfiú! Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Jó reggelt!Nagyon jóképű Gergő baba csak úgy világítanak a kék szemei.Mi is mindig bevágjuk a fejünket valahova.Zsu nem semmi lehetett így utazni sajnos én tudom milyen, mert Arabella is ilyen volt tudod meséltem,mondjuk most már sokat változott nézelődik az autóban.Tegnap sétáltunk egy nagyot, ilyen még nem volt hogy a kislány három órát aludjon kinnt a babakocsiban.Tünde te hol néztél babaülést?Mikor talizunk?
heno
 
 


Sziasztok!
Tündi!

CSÚCSHELYESSZÉPVAGÁNYKISRÁCOD VAN!!!!!!!!!! :D :D :D

Egyenlőre még a hordozót használjuk, mert könnyebb bevinni pld. étterembe...Majd ha már lépeget, akkor az új ülés. Azért vettük meg korábban, mert akkor voltunk pesten és nem tudhattuk, h most is megyünk..........

Hát igen a buksi!! Nagyon jól tetted, okos vagy!! Lesz még gond ezzel a buksibeveréssel, amikor feláll. Ábel 2 hét alatt tanult meg leülni. Addig rendszeresen beverte a buksiját, hiába voltam mellette. A has-hát fordulásból is 2-3 hét mire begyakorolta és tartotta a fejét, nem koppant.

Örülök, h ízlett a spenót, nekünk másnap estére lett baj a spenótebéd után. Ábelnek is teszek pici olajat amivel magunknak is főzök.

Te adtál már neki a családi ebédből, vagy csak külön babahami?

Aranyos vagy, megyünk mi is bőrzézni. Nőnapi ajándék :-) Apa sétál a fiával a Tisza parton, anya vásárol :-) Köszönöm a kedvességed!!!!! de megyünk családilag.

Ábel kel 6-7 között akkor szopi egyik cici, majd 8-9 között másik cici, 10 körül gyümi, 13 körül tápszer, 15 körül főzelék, 18 tejpép vagy szopi, 20-20:30 szopi és éjjel is szopi 4-5 körül.

Dicsekszem kicsit :-) Ábel egy pillanatra megáll egyedül,amikor belémkapaszkodva áll fel,de megijed és nyúl a kapaszkodásért vagyis anya kezéért :-) Tündérmaci :D

szaladok, szopi van

pusz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Hol lesz bababörze és mikor?

Én jol vagyok most szerencsére, várom teljenek a napok, egyre lassabbnak tünik:)

Tündi! Gergö mennyire hasonlit Rád! NAgyon szép kisfiu!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kármen!

vasárnap, mars tér

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Heni!
Arabella is már forgolódik?vagy mire értetted hogy bevágja a kis fejét?
a micimackóban néztük ki,mert ott árban olcsóbbak vannak mint a brendonban.néztem az ütközési teszteket,a miénk három csillagot kapott,ami pedig a brendonban van drágábbért az csak kettőt.
az egyik 7végén talizhatnánk.most megyünk börzézni vas.majd még megbeszéljük melyik 7végén.

Karmen!
teljesen együttérzek veled!biztos ezek a legnehezebb napok!tele vagy már izgalommal,hogy milyen a babód!kicsit irigyellek is amiatt az érzés miatt mikor először meglátod.számomra az volt életem legszebb pillanat mikor a hasamra rakták és a kis szemébe néztem....

Zsu!

mi lett a baj a spenót után???
látom Ábelnek is elég jó az étvágya hála istennek!sűrűn eszik.Gergő is ennyiszer eszik,aggódtam egy kicsit,hogy sűrűn adok neki de látom te is adsz neki rendesen,így nem aggódom.
külön főzők neki,mert itt senki nem szereti a spenótot és a brokkolit...reggel megfőzöm a husit,abban a lében a zöldségeket is, összeturmixolom, a husit darabosra hagyom hogy szokja a darabosat is.szoktam neki mandarin levet adni pohárból.amúgy csak vizet itatok vele.
szoktad itatni Ábel?mivel?
májat szoktál neki adni?
én szoktam heti kétszer.

na megyek is.

mindenkinek szép napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Ábel kicsit szenvedett a spenót után. Állítólag van olyan baba, aki nehezebben emészti meg, emiatt lehet baj. Ábel hányt, de amikor sikerült kijött belőle fennt és lennt, akkor rendben volt már. Én egyenlőre várok a spenóttal, most van szezonja, így fagyasztok le belőle, majd megeszi később.

Inni forralt lehűtött vizet kispohárból. Nem igazán szereti, de minden gyümi-főzi után megkínálom. Gyümi levet még nem kapott. Májat sem. Most a karfiolt akarom kipróbálni. Te adtál már??

Úgy tűnhet, h sokat eszik Ábel, de a szopik szerintem max. 50ml lehet, legalábbis ennyit tudtam kifejni.

Csajok, ma "leszerepeltem" a tejpéppel :-) Elolvastam az adagolást, megcsináltam és egy híg "lötty" lett. Folyt mindenhová, Ábel ordított mert éhes volt, így -a dobozon lévő figyelmeztetés ellenére-beöntöttem cumisüvegbe és így adtam a fiamnak. Utáánna megint elolvastam a dobozt és ott van, h EVŐ kanállal kell bele a por. Én nagyokos pedig azt hittem, h kihagyták a dobozból az adagolókanalat, így a tápszeres adagolókanállal adagoltam, így lett híg lötty :-) Ügyes vagyok ám!!!! :D :D

Ábel ma egész nap sikongat :-( Már ha hátat fordítok neki akkor is. Egyszer elbőgtem magam, annyira idegesítő. Most az apját nyúzza.

Heni!
A sötétben fél Ábel, emiatt üvölt. Ez van, majd megszokja és kész.

Szép estét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: