Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!!!

Jaj, én is örülök nagyon, hogy megvagyunk. Kép Kép Kép

Bellana:
Várunk, gyere, gyere...Kép Kép Kép

Philissa:
Akkor ezért nem kakil Beni rendesen azóta. Remek. Még jó, hogy abbahagytuk, szegénykém két napja még a pukiknál is úgy erőlködik, hogy rossz hallgatni, kaki meg nincs is. Kép Kipróbálom ezt a Cina-t. Remélem ez nem hoz semmi problémát. Mennyit használsz belőle, vagy hogy kell? Köszi előre is! És köszönjük a dícséretet!!! Kép Kép

Sziszike!
Olyan régen írtál! Minden rendben?

Puszi
zit
zit
 
 


Szia lányok!

Nem fogjátok elhinni: megint a dokinőt várjuk,mert Dani éjjel belázasodott, köhög és nagyon folyik az orra. Én meg inkább kihívom a dokit, mint a rendelőben várjunk sokáig és még ott is elkapjunk valami nyavalyát.
Á, ez már nem igaz! Most már hosszú hetek óta beteg. Elöször az a hasmenős, hányós borzalom, aztán a fülgyuszi és most ez. Az egyiknek vége sincs, jön a másik...

Én holnap töltöm a 15-ik hetet, de nem nagyon van időm beleélni magam, hogy várandós vagyok. Kép
Jövőhét kedden megyek dokihoz, megkell beszélnem vele, hogy augusztusig végeznek-e a szülőszoba felujítással -állítólag nem-, mert addig nincs apás szülés. És ha nincs, akkor jóformán félidőben kereshetek egy másik kórházat és orvost, mert mi apásan szeretnénk szülni megint...
Király! Ugye? Pedig gyerekkel feljárni pestre...
Ezt akartam elkerülni. A fene esne bele!

Puszi: Bellana
bellana
 
 


Szia Bellana!

Hát ez szomorú Kép Szegény gyerkőc, mikor fog meggyógyulni végre, úgy sajnálom szegényt! Kép Utána hátha egész évben nem lesz baja, majd drukkolok!!! Kép

Ez borzasztó, hogy majd gyerekkel, pocakkal bumlizhatsz állandóan Pestre, ráadásul amilyenek itt az emberek... Figyelmetlenek nagyon, úgyhogy ha úgy alakul, akkor vigyázz majd nagyon magatokra!!! Azért remélem elkészülnek addigra a felújítással!

Küldök egy kis pozitív energiát, hátha kicsit jobb kedved lesz tőle:
Kép

És fel a fejjel! Itt szeretünk! Kép
Kép

zit
zit
 
 

 
 

Zit,köszönöm a küldeményket, rám fér már. Kép
A délutáni alvás is délutáni bőgés lett...
Én már állva elalszom valahol.

Én is bízom a felújításban, mert az nagy szívás lesz ha tényleg pestre kell menni.

Veletek mi újság? Jártok sétálni?

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok,

még nem írtam ebbe a topicba, pedig nagyon ide illő vagyok, tavaly júniusban költöztünk Szentendrére. Van egy 6,5 hónapos kislányom, Janka, aki már mászik, egyedül felül, sokat játszik, és imádom.

Egy konkrét kérdés miatt fordulok Hozzátok: ismertek-e jó baba-mama klubot Szentendrén, vagy a közelben, akár a III. kerület is jó lehet.
Szeretném, ha a kislányom egy kicsit "szocializálódna", mindig összerezzen más kisgyerek hangjára, sírására, olykor ezekre el is kezd sírni.

Köszi előre a segítséget!
Pocóka
Pocóka
 


Sziasztok!

Bellana:
Jaj, mi történt? Miért sírtál? Annyira ki vagy már fáradva? Sajna ez ismerős nekem is. Ma is próbáltam aludni, amíg Beni aludt délután, de nem bírtam. Pedig már hulla fáradt vagyok, na mindegy.
Szerintem a héten még nem sétáltunk, lehet bagoly is azért ilyen nyüszi, meg az időjárás is, plusz a foga is megint ráhajtott. Kép Ja és ma megkóstolta a répát, abból elég jól evett. Kép

Pocóka:
Sajna én nem tudok segíteni, ha Evelyn jelentkezne, ő tudna, mert ők járnak valahova azt hiszem. Azért gyere máskor is légyszi, szívesen látunk!! Kép Ügyes a kislányod, hogy már ül! Beni még csak próbálkozik. Kép

Na puszi!
zit
zit
 
 


Zit: tudod nincs segítségem a férjemen kívül és hát így egész nap egyedül vagyunk és nincs pihenő, szusszanás, mindent kell csinálni mellette, ill. kéne. Lehet, hogy én vagyok túlérzékeny és nyafogó, biztos kismillióan járnak ebben a cipőben. Azért jó lenne ha lenne család aki tudna segíteni.
Éjjel nem sokat aludtam, már magam is nyűgös vagyok, főleg így babát várva. Kicsit meg is vagyok ijedve mi lesz ha már ketten lesznek.

Pocóka: üdv köreinkben. Féléves korban ez egy teljesen természetes, normális viselkedés! Ráérsz még szocializálni a babát. Persze azért biztos jót tenne egy jó kis társaság. Kép

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok,
látom Bellana te is fent vagy. Misi is beteg. Hörghurutja van és kapott egy hörgőtágító kúpot, amivel csak az a baj, hogy koffein van benne, ezért én most itt görnyedezek a gép előtt halál fáradtan, ő meg ezerrel játszik a földön. és mindjárt adhatom a következő kúpot...
Ne legyél szomorú, biztos csak a hormonokKép Szerintem a legtöbb anyának nincs sok segítsége a férjén kívül, sőt van akinek az se segít csak elvárja, hogy legyen otthon meleg vacsi. Az enyém nem ilyen, de nekem sincs más segítség. És van aki három, négy vagy öt gyerekkel elvan tök jól. Néha biztos nehéz lesz, de biztos nem annyira, mint ahogy innen nézve gondolod.

Zit, már akartam írni a kajáról, hogy csak türelem, mert nem megy azonnal általában, de ezek szerint már sikerült. Megsúgom Misi nem hajlandó olyat enni amit én főzök, csak bébiételt, abból viszont bármelyiket.

Na megpróbálom valahogy rávenni Misit, hogy mostmát aludni kéne,

jóéjt.
s.kata
 


Sziasztok!

Bellana:
Tudom, mit érzel, mert nálunk is messze a család, nem tudnak segíteni, práom ugye két hónapja csak suliba járt, vagy tanult az egyik szobában egész nap, csak este láttuk. Tegnap és ma szintén reggel négykor már elment és csak hétkor ér haza. Egész nap egyedül vagyok a picivel. Ami nem gond, csak nagyon fáradt vagyok a nem alvásától és hiába próbálok nappal aludni amikor ő, nem megy. Két napja fáj a fejem, ráz a hideg, hányingerem van, de a picire figyelni kell, nem engedhetem el magam. Remélem azért jobb lesz nálatok is a helyzet hamarosan és biztos nem lesz szörnyű két gyerekkel. A nagyobb tud majd segíteni, pl csörgőt rázni a picinek, ha megkéred, barátnőméknél imád a nagy a picivel játszani. Kép

Kata:
Jobbulást Misinek! Nem irigyellek most titeket sem! Hál istennek eddig megúsztuk komoly betegségek nélkül. KépA szomszéd gyerekeknél már volt minden, kötőhártyagyulladás, komoly nátha, influ, stb...Nem is tudom, mi hogy úsztuk meg...Kép Kép Egyenlőre bébiételt még nem próbálok, mert az kicsit hígabb, mint ez a darabosabbra pépesített házi és nem akarom, hogy esetleg ne fogadja majd el később a rendes kaját emiatt. Viszont vettem már és majd kipróbálom Kép.

Szép napot!
zit
zit
 
 


Sziasztok!

No, en is regen jartam mar erre. Mostanaban alig voltunk itthon, vizsgazgatunk mind a ketten, ugyhogy nincs tul sok nyugi. A gyerkoc is beteg volt, szerencsere a laz hamar elmult, de a kohoges maradt.

En elegge el leszek havazva a kovetkezo honapban is, de azert amikor tudok jovok.

LAtom mindenki hulla faradt, hiaba, a februar mindig ilyen. de kitartas, nemsokara mar itt a tavasz, meglatjatok mennyire megvaltozik majd az ember kozerzete. En is ebben bizom, mar nagyon varom.

Sziasztok

Reka
bbb
 


Kép Sziasztok lányok! Kép

Látom, hogy milyen szomorkás hangulat uralkodott el a topikban. Kép
Nálunk se rózsás a helyzet!!! Kép
A férejem ma is hajnalban ment dolgozni és kitudja, hogy mikor jön haza. Kép

Éjjel én sem tudtam aludni jóformán semmit, mert óránként begörcsölt a lábam. Nem tudom, mi lehet. Az előző terhességeknél is előfordult a vége fele, hogy görcsölgetett a lábam, de nem ennyit!Kép
Neketek esetleg voltak hasonló tapasztalataitok?

Bellana nem akarlak ilyesztgetni, de engem is kikészítenek a gyerekek.
Lehet, hogy így a terhesség vége fele már én is türelmetlenebb vagyok, de egyszerűen Benikém időnként elviselhetetlen, és félek, hogy egyszer betelik a pohár, és jól elkalapállom.
Állandóan piszkája Domit, aki természetesen üvölt.
Beni este 11-kor sem hajlandó még aludni, csak forgolódik és hisztizik, így senki nem tud tőle nyugodtan pihenni, ha meg odaengedem mellém, akkor előbb-utóbb visszaél vele, és nem akar majd a helyén aludni Kép !
Már 6 órakor kukorékol, és ahelyett, hogy játszana egy kicsit, vagy halkan nézné a tévét elkezdi követelni a reggelit, így szintén mindenki felébred. Kép

Na de jöjjön egy kicsit vidámabb téma.

Képzeljétek tegnap voltunk a 32. heti ultrahangon, pontosabban a 32 hétes és 4 napos volt a babácska az ultrahang szerint!
Olivér már Kép 1592 gramm Kép az ultrahangos súlybecslés alapján.
Nem túl nagy, de nem is bánom így nagyobb eséllyel tudom megszülni és nem kell császározni, hacsak nem hordom tovább.
Ugyanis, ha a kiírt időpontig nem történik semmi, és a méhszáj teljesen zárt, akkor valószínű, hogy megcsászároznak.

Szóval lassan már csak 7 hetem lesz hátra.
Legközelebb a 36. héten megyek és utána már hetente kell járni CTG-re!

Apa tegnap csinált rólam új pocis képeket
Megnézhetitek őket a :

www.babanet.hu/album/main.php?album=1086

- os albumom harmadik oldalán Kép !!!

További kellemes hétvégét és jó pihenést mindenkinek.

Kitartás minden elkeseredett anyukának!!! Kép

Millió puszika

Sziszike

Utóirat:

Kép

NAGYON BOLDOG VALENTIN NAPOT KÍVÁNOK NEKTEK ÉS AZ EGÉSZ CSALÁDOTOKNAK!

SOK-SOK SZERETETTEL SZISZIKE

bedoli
 
 
 
 
 


Sziszike, eszméletlen csinos kismama vagy! Hogy csinálod? Én már most olyan vagyok mint 1 hordó!

Nem tudom mi van ezekkel a lurkókkal,de én is kivagyok.


Kata: lehet, hogy a hormonok, meg a bezártság teszi. Ki tudja? ényleg a türelmem az nudli.

Réka: jó vizsgázást, puszi!

Zit: ti, hogy álltok? Ugye nem vagytok betegek?

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Minden beteg babának mielőbbi jobbulást, s mamáknak meg kitartást KépKépKépKépKép

Pocóka, üdv! Szerintem egy kicsit később kipróbálhatjátok a zenebölcsit a Zeneiskolában, bár már most is viheted, 6 hónapos kortól lehet vinni őket. Mi járunk, csak most kihagytunk pár alkalmat a nyavalyák miatt.

Zit,
2-3x 2, max 3 golyócskát lehet adni, pici vízben, vagy anyatejben feloldva és lefekvés előtt kell odaadni. Nekünk segített, remélem Nektek is fog KépKép

Bellana, láttam Rólad képeket, dehogy vagy Te hordó! Nagyon is csinos vagy!!!!!

Sziszike, megkaptam, köszi és majd írok is, ígérem!

Csenge az utóbbi napokban olyan kis hergelöttyös. Ha valami nem az elképzelése szerint van, rögtön sír, elbújik a függöny mögé, vagy önkéntes száműzetésbe megy a sarokba. Pedig soha még csak rá sem vertünk, nemhogy sarokba állítottuk volna KépKép Mindehhez pörög, mint mindig, 2 perce nem tud nyugton lenni. 2 nappal ezelőtt egyszerűen egész nap csak akkor ülhettem le, amikor aludt, amúgy állandó foglalkoztatásban volt részem. Imádja ugye a zenét és van, hogy egy egész Halász Judit CD-t végig kell táncolnunk. Még a jobbik eset, ha csak táncolnom kell mellette és nem kell felvennem, hogy ölben táncoljon velem.


Jobbulást Mindenkinek!

Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Sziasztok!

Philissa, és a zenebölcsi merre van? Közelben netán? Janka imádja a zenét, mozog rá.
Köszi
Pocóka
 


Sziasztok!

Már jó rég nem írtam, gondoltam bejelentkezem már legalább, aztán majd visszaolvasok.
Jól vagyunk, most van egy kis nyugi, Krisztián az apjával elment Ausztriába síelni, mi itthon maradtunk, anyukám lejött, most már lesz több idöm írni-olvasni.
Szóval jól vagyunk, gözerövel hirdetem itt is ott is a házat, mit gondoltok melyik ingatlanoshoz tegyem be itt Szentendrén? Melyiket keresi fel a legtöbb ember? Mihamarabb el kéne adjuk, hogy folytathassuk a ház építését.
Lementem az oldalt, aztán ha elolvastam, írok személyre szólóan is. Remélem mindenki jól van.

Üdv.
Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Pocóka,nem tudom merre laktok, de a zenesuli a Duna-parton van, a pontos cím, telefon:
Vujicsics Tihamér Zeneiskola
2000 Szentendre, Duna korzó 16.
Telefon és fax: (26) 500-524, (26) 310-024

Hívd fel őket, szerdánként van, délelőtt. Mi 10:30-ra szoktunk járni. Amúgy Csenge is 7 hónaposan amikor felállt, egyfolytában táncolt a zenére. Mondjuk előtte is sokat énekeltem neki és hallgattunk zenét.

Evey,
Állítólag a Bujdosó Bea irodája a legkorrektebb, próbáld meg, a címük: Római sánc köz 2.(ABE Üzletház belsõ udvara)
A szentendre.lap.hu-n nagyon sokat irodát találsz.

Pussz, Mindenkinek!

Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Sziasztok,

Evelyn, milyen házat hirdetsz? Anyósoméknak éppen keresünk a környéken.

Philissa, Szentendrén lakunk, nagyon jó a cím:-))
Pocóka
 


Evey: szia, jó, hogy te is megkerültél? Milyen ház? De jó lenne nekünk is. Kép
Majd még jövök, puszi: Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Sziszike:
Nekem is sokat görcsölt a lábam, bár nekem előtte is, állítólag kálcium hiány okozza.
Juj, egyre jobban közelítesz a végéhez!!! Megnéztem a képeket és nagyon-nagyon csinos kismama vagy!!!! KépKép Kár, hogy így ki vagy fáradva és idegeskedsz! Sajnálom nagyon!

Bellana:
Köszi, nem vagyunk betegek, csak Beni állandóan hisztizik mindenért Kép, ma reggel is egy óra alatt négyszer tettem cicire, mire hajlandó volt elaludni, pedig fáradt volt nagyon. Az egy órát meg majdnem végig üvöltötte. Kép

Philissa:
Köszi a segítséget, de képzeld, a páromnak nem adtak ilyet a gyógyszertárban, mondván túl erős egy ekkora gyereknek. Úgyhogy nem próbáljuk ki. Kép Bár a tegnap éjjel még jónak mondható, mert csak 2x kelt.

Pocóka:
Légyszi írd majd meg, hogy mikor született Janka, hogy be tudjam írni a táblába, jó? Köszi!

Evelyn:
Szia! Kép Jó, hogy itt vagy! Mostanában nem tudsz jönni sétálni? Kár, hogy nem később költöztök el, akkor lehet megvennénk a házatokat. Most nem megy sajna. Te mikor szoktál járni a Szendreybe? Hétvégén? Nekem is el kéne kezdenem ezt a gyestornát.

Szép napot mindenkinek!
zit
zit
 
 


És a tábla:

<pre>
Nick Lakhely Gyermek Szül. idő
Bellana Vác Dani 2002.06.27
? ?
Ecsv Esztergom Kornél 2003.03.16
Evelyn Szentendre Krisztián 1998.03.21
Adrián 2001.05.28
Jázmin 2003.10.14
fd Szentendre Fanni 1992.06.11
Hanna 2000.07.05
Jamina Csolnok Ádám 2001.05.09
Szófia 2003.02.27
Philissa Pest / Szentendre Csenge 2002.09.23
Pocóka Szentendre Janka
Réka Pomáz Kristóf 2002.06.25
? 2004.05.14.
S.Kata Dunabogdány Misi 2003.06.30
Szirom Horány Miksa 2003.10.18
Sziszike Pilisszentkereszt Benjámin 1999.08.27
Dominik 2001.04.17
Olivér 2004.04.06.
Zit Szentendre Benjámin 2003.08.09
</pre>
zit
 
 


Bocsi, megint én Kép

Bellana:
Ti mikorra várjátok a babát? Hülye vagyok, nem találom! Kép

Réka:
Nevet még nem tudtok? Szívesen beírnám a táblába. Kép

Na puszi!
zit
zit
 
 


Zit,

Janka 2003. 07.17-én született. Köszi, hogy beírtál a táblába.

Mikor szoktatok és hol sétálni? Esetleg együtt is?

Felhívtam a zenebölcsit, kipróbáljuk most szerdán, még nem tudom, melyik időpontban, majd ahogy sikerül. Nagyon várom már! Még egyszer köszönöm az ötletet!

Jár vki közületek babaúszásra? Azon is töröm a fejem, de márciusban megyünk síelni, szerintem csak utána kezdenénk el. Kicsit tartok a sok nyavalyától, ami most kering...igaz, szerencsére (kopp-kopp) eddig Janka még nem volt beteg egyszer sem.

Pocóka
Pocóka
 


Pocóka

Merre laksz Szentendrén? Evelynnel sajna még csak egyszer tudtunk együtt sétálni. Amúgy ha engedi az idő mi minden nap megyünk Benivel, olyankor szokott aludni. Mi a Rózsa utcában lakunk és itt a környéken szoktunk kóvályogni. Általában 13:00 körül szoktunk menni, mikor hogy jön ki. Usziba mi is szerettünk volna menni, csak én meg akartam várni, hogy lesz-e itt újra, vagy sem, de nem nagyon hallom, hogy lenne.

zit
zit
 
 


Sziasztok!

Zit,megkérdezem a dokinéninket, ő homeopatiás orvos is, hogy kaphatja a picurod. Ha igen, akkor én viszek Neked!

Pocóka, télleg, Ti merre laktok? Majd számolj be a zenebölcsis élményedről!

Bellana, már gyógyultok?

Puszi:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Philissa

Köszi, már nem tudom mit tegyek, mert ma is már fél hatkor fent kukorékolt. Bezzeg hétkor már tiszta hiszti, alig lehet elaltatni. Ahelyett, hogy éjjel aludna szegénykém. Na, most a buzi szomszédnak sikerült újra felvernie. El vagyok keseredve. Éjjel nem tud nyugodtan aludni, mert vergődnek. Reggel meg megint vergődnek, már fél héttől és amilyen jól megépítették ezt a házat...tök jól lehet mindenkit hallani. Utálok itt lakniiiiiiiii!!!!!!!!

zit
zit
 
 


Sziasztok,

éppen most írtam, hogy még nem volt beteg Janka, erre ma belázasodott :-(
Kint volt a dokinéni, vírusos torokgyuszi, de nem kell rá antibiotikum. Szegénykém csak alszik...ha fenn van, akkor meg csak kézben van, és olyan kis bágyadt. Holnap biztos nem megyünk még zenebölcsibe. Majd a jövő héten!

Pocóka
Pocóka
 


Sziasztok, Zit én is akarok menni tornázni, már majdnem el is mentem, csak beteg lett a Misi.

Pocóka, ha jobban lesztek (remélem hamar) és voltatok zenebölcsiben, majd írd meg milyen, lehet, hogy mi is kipróbáljuk.

Nagyon várom már hogy végre tavasz legyen!!!
s.kata
 


Sziasztok!

Jó dolog a torna, nekem nagyon jól is esett, de most nem merek menni, mert az utóbbi 2 hétben tejgondjaink voltak, és nem tudom, hogy van-e köze hozzá az edzéseknek. Mindenesetre nem kockáztatok. Sajnos nehéz eldönteni, hogy nekem lett kevesebb tejem, vagy Miksa kér sokkal többet, de most úgy tűnik, hogy inkább az utóbbi volt. Egy darabig rohantam az igényei után, de most talán rendeződött a helyzet.

Pocóka! Mi szeretnénk menni babaúszásra, most kaptunk a múlt héten a doktorunktól egy telefonszámot. Valamelyik szállodában van állítólag, de még nem hívtam föl. De lehet, hogy inkább az apjával kéne úszni küldeni, mert én nem nagyon mernék most fürdőruhát húzniKép Illetve hát vennem kellene egyet, mert a melltartóm 80A-ról változott 85D-re. Meg hát máshol is elég gáz... Szóval hiába van egy úszótrikóm, annyit az se nyúlik...

Babások vigyázzatok magatokra!

Teszek egy képet, olyan régen nem mutattam MiksátKép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Végre elolvastam a topikot.
Voltam múltkor a homeos elöadáson, asztrológia, homeopátia, Jónás módszerrel családtervezés. Szuper
volt. Legközelebb március 8-án lesz a mi dokinénink, dr. Sík Ildikó: a felsölégúti és allergiás betegségekröl lesz
szó, ha vkit érdekel eljöhetne!?

Gyűjtitek a Pampers zacskókat az ajándékokért? Én most elhatároztam, hogy igen. Ha vmelyikötöknek
nem kell, eljuttatná nekem vhogy? A Midi és a Maxi játszik.

Akkor én nagyon szerencsés vagyok, mert anyukám sokszor van velünk és rengeteget segít.Kép Meg a férjem is.
Ö viszi-hozza a gyerekeket az oviba.
Házról: 70 nm, 150 nöl kert, garázs, kút. Irányár: 25.000.000 Ft, nem kell felújítani, max. festés.
Ha vkit érdekel, küldök fotót.

Kata! Ha jössz tornázni: változott az órarend: hétfön 10-töl kezdödik a torna, szerda, péntek
maradt a 9.30. Olyan szuper, már beleférek a terhesség elötti gatyáimba! Úgy örültem neki, engem
nagyon zavarnak a kilók és tényleg nagyon figyelnek a szoptatósokra, külön mondja az Ani nekik, ha
olyat csinálunk, hogy esetleg ök másképpen kell csinálniuk.Kép Ja és pénteken is megyünk kajálni a csajokkal,
jön egy-két új lány is. Szombaton pedig másik lánycsapattal megyek kajálni, elég "fullos" lesz
a hétvégém.Kép

Zit! Ezzel az alvásos problémáddal nem vagy egyedül, bár ez téged nem nyugtat meg tudom. Sok
baba van így ezzel. A barátnöm kisfia is sokat kel éjjel, ezért azt csinálják, hogy ott alszik
velük az ágyban és amikor kel, csak "belógatja a cicit" a szájába és akkor legalább tudnak aludni.
Hát ez nem túl jó megoldás, de mindenkinek találnia kell vmi megoldást, hogy a többi ember a
családban tudjon pihenni, neked meg napközben kell akkor aludnod a gyerekkel. Muszály pihenned
már a szoptatás miatt is. Nálunk is voltak idöszakok, amikor vmi miatt nem aludtak jól éjjelenként
a fiúk. Jázminnak eddig szerencsém volt tényleg. Kitartás és gondold át, hogy esetleg mi lehet az
oka, hogy Beni így alszik. Evés, ivás, meleg, hideg, ideges vagy, görcsöl a hasa,stb. Chamomillát
adod még? A két utcás kondi az az, ahová én is járok. Gyere!
Homeo: nincsenek mellékhatásai, éppen ez a legjobb benne, meg persze az, hogy sok olyan betegségen
lehet vele segíteni, amit másképp nem, pl. ekcéma. A viburcol szerintem a ti problémátokon nem
fog segíteni. Ha talizunk majd megint, akkor majd jól kikérdezlek, hátha tudok segíteni, jó?
Tornázni a Katának leírt idöpontokban szoktam.

Sziszike! Írtam már, hogy a férjemnek laknak rokonai a faluban nálatok? Ráadásul a srácot is Zsoltinak
hívják! Meg a múltkor elmentünk oda szánkózni és gondoltam rátok, hogy lehet tán elmentünk a
házatok elött is...
Ismerös a helyzeted...Nálunk is folyton ez volt/van a fiúk között és olyan nehéz volt nekem is az utolsó
idökben.. Miért akarnak megcsászározni?

Reka! Sok szerencsét a vizsgákhoz!

Pocóka! Üdv itt! Sajnos nem tudok klubot erre. Én oviba viszem Adrit heti kétszer. Viszont fogom
vinni Pomázra tücsök zenére, az már hat hónaptól van, ott 500Ft/alkalom. Itt Sztendrén ki kell fizetni
elöre az egész hónapot, aztán ha nem mész, akkor elvész a pénzed állítólag. Te mit tudsz erröl
Philissa?

Szirom! Szívesen segítek, ha problémád van a szopival, elméletileg a tornától nem lehetne, ha figyel rád
az edzö. Emailben megadom a számom, ha gondolod. Bár még nem vagyok hivatásos a Ligánál, de már
van egy pár mama, akinek sikerült a szopi problémáján segíteni. Beni nagyon édes, szép kék szeme van!

Megyek majd megnézni a többiek által feltett linkeken a fotókat is.

Betegeknek jobbulást, kismamáknak sok pihenést, anyáknak kitartást, gyerekeknek minden jót:

Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Köszi Evey, de nem tudom, mit lehetne még a szopira kitalálni. Néha rezgett a léc, és ez engem nagyon zavart, de az tény, hogy még sosem maradt éhen a csemete. Most úgy érzem, hogy pont elég a tejcsi, de engem az nyugtatna meg, ha nem kéne kicentizni, mint ahogyan régebben sem kellett. Akkor nyugi volt, elég volt egy szopira az egyik mell. Most sokszor mindkettőt kikajálja Miksa. (ja, Miksa a kisfiam, nem BeniKép, de a dicséretet köszi) Korábban nem kellett szopis tea sem, most iszom a Laktoherbet, és úgy tűnik, hogy ez segít. Miksa pociját sem bántja. Most fejeztem be egy Urtica Urens Ch5 kúrát, talán az is jót tett. Próbálok rendesen kajálni, rendesen folyadékot inni, teát, gyümileveket, ásványvizet, néha alkoholmentes sört. Miksa az első perctől átalussza az éjszakát, így talán az is gond lett egy idő után, hogy éjszaka semmi inger nem volt, úgyhogy tegnap éjjel először felkeltem fejni. Így tudok tenni a hűtőbe, és ez megnyugtat. A torna meg elvileg szerintem sem kéne, hogy baj legyen, csak a kardiogépeket használom. Bicaj, gyaloglógép, ellipszistréner meg taposó. De most nem nagyon merek kockáztatni, tényleg. Van ötleted?Kép Ha van, nagyon szívesen veszem akár emilben (a profilomban van a cím), de akár itt is, talán másnak is hasznos.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Evelyn:
Köszi az infokat, megvárom amíg Beni visszaáll a rendszeres evéseire, mert most van az ugrásban és össze-vissza kajál egész nap. Utána viszont mennék én is tornázni, hogy beleférjek nyárra a cuccaimba. Sajna nekem a csípőmön maradt sok meg a combomon. Az alvásról nem tudok mit írni, ott alszik mellettem, mert azt már nem bírnám, hogy éjjel 4-5 vagy több alkalommal felugrani, át a másik szobába, szopi, letenni, vissza, aztán elölről. Így is rossz. Ma éjjel is 4x kelt és fél hétkor már kipattantak a szemei.

Pocóka: engem is érdekelne ez a zenebölcsi, majd írd le, hogy mi volt, milyen volt! Kép

Szirom:
Tündéri fiad van! És mekkora kék szemei! Ez igen!! Kép

Bellana, Sziszike, Kata, Ecsv, Réka, Jamina, fd!!! Merre vagytok? Ide is tessék írni ám!!! Kép

Pussz!
zit
zit
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, de tovabbra is csak ritkan tudok jonni.

Evelyn,
ez a tucsokzene Pomazon mikor van es hol? En csak annyit lattam, hogy hetfonkent van aprok tanchaza (vagy valami ilyesmi) a muvhazban, ez ugyanaz? En nagyon szeretnek mar menni, de amig kohog addig varok meg. HA tudsz errol valami bovebbet irni, azt megkoszonom.

Sziasztok,

Reka
bbb
 


Sziasztok!

Én is megvagyok. Látom nagyon benne vagytok a fogyózásban. Én meg a hizásban. Kép Á, nem is eddig csak 2 kiló jött fel. Eddig. Kép
Ti nyárra szép karcsúak lesztek én meg szép gömbölyű. Kép
Kedden voltunk dokibácsinál: a Tesó szépen fejlődik. A kis bucija 34mm-es és úgy 16 cm hosszú a lelkem. Éppen aludt. Kép
Ma voltam levetetni az AFP-re a vérem. Ma vagyok pont 16 hetes. KépJa Zit, Aug 6-ra vagyok kiírva.

Szombaton vettünk Daninak állítható hosszúságú gyerekágyat (180 cm-re ki lehet nyitni), ami együtt nő a gyerkőccel. 2 oldal van magasítás, hogy le ne potyogjon, csak a végén nincs ahol közlekedhet. Azóta nincs cirkusz az alvás körül. Délben is ebéd után még játszik, majd szépen bemegy és lefekszik aludni. Az állam leesett! Ki hitte volna, hogy már másfél évesen így igényli az önállóságot!

Szirom: hogy megy az idő! Milyen szépen megnőtt Miksa! Nagyon szép kisfiú!

Réka, Evey, Pocóka: minden szépet és jót nektek is:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy megvagytok!

Bellana:
Örülök, hogy szépen gömbölyödsz! Kép Olyan jó lehetett látni a kis csöppséget. Kép Tisztára meghatódtam ahogy írtad: "A kis bucija 34mm-es és úgy 16 cm hosszú a lelkem. Éppen aludt." Írlak is a táblába mindjárt. Kép A nemét még nem mutatta?
Milyen nagyfiú már Dani, hogy így elmegy egyedül aludni! Ez igen!

Sajna nálunk ma baleset volt, mert a bébiörző nem jelezte, hogy felébredt Beni és a franciaágyon aludt. Elég magasan körbe volt pakolva, de lemászott és leesett. Nagyon sírt szegénykém, pedig rohantam a puffanásra. Szerencsére semmi baja, egy kis púpja van, de nagyon megijedtem, végig tapigattam, nem tört-e el valamilye és órákon keresztül néztem, hogy rendesen lélegzik-e. Többet nem alszik így az tuti. Nem bízok a bébiőrben ezentúl.

Szép estét!
zit
zit
 
 


Zit, jaj, én is mindig parázom, ha nem a kiságyában alszik, de 99,9%-ban csak oda teszem le, vagy mellé bújok én is a franciaágyra, mert reszketek attól, hogy leessen szegénykém.

Bellana, milyen jó :-) Én is várom már a kistesót, szerintem Janka nem annyira, de néha tényleg olyan, mint aki unatkozik. Bárhová megyünk, mosolyog a gyerekekre, aztán meg megijed tőlük...

Ma már jobban van a lányzó, igaz, elég nyűgös és hisztis volt, gondolom, az influenza utóhatásai. Voltunk fülészeten, szerencsére nem húzódott rá a gyulladás, és a torka is csak picit piros. Hétvégére szerintem 100%-os lesz a drágám.

Evelyn, küldenél nekem fotót a házról, és címet is? Köszi! agykukac@freemail.hu

Én si jó fáradt vagyok most, január óta Janka átalussza az éjszakát, de most taníthatjuk újra, mert amíg beteg volt, éjszaka is itattam, kivettem az ágyából, vígasztaltam, ha fájt neki valami. Gyorsan hozzászokott a jóhoz :-)

Jók legyetek, vigyázzatok Magatokara
Pocóka
Pocóka
 


Kép Sziasztok lányok! Kép

Én sem vesztem el, csak mostanában sem időm, sem energiám nincs annyit a gép előtt ülni mint amennyit szeretnék.
Ugyan még 6,5 hetem van hátra a várva a várt időpontig, de időnként egyre nyügösebb és ingerültebb vagyok. Egyre nehezebben bírom kezelni a fiúk marhulásait és egyfolytában csak idegeskedem. Ahogy elhozom Benikémet az oviból, mintha megbolondulna nem lehet vele bírni és amikor meglátják egymást Domikával elszabadul a "pokol" sikítoznak, verekednek, örjöngenek, szétdobálnak mindent. Kép - pakolni persze nekem kell utánuk! Kép

*************************************************

Kedves Szirom! Kép

Nagyon édi a pici fiad, tényleg nagyot nőtt az előző képhez képest, de hát ez nem is csoda, rohan az idő!

*************************************************

Kedves Bellana! Kép

Gratulálok, hogy a pici babácskád ilyen szépen fejlődik a pocidban! Kép
A nagyfiú is nagyon ügyes, hogy egyedül elmegy aludni. Kép
A fiúk is elég korán kikerültek a kiságyból, már egy évesen mindkettőnek saját ágyikója volt, de hogy maguktól emenjenek aludni, arról álmodni sem merek.
Benike altalását igyekszem már hanyagolni, de Domika mellé oda kell, hogy feküdjek 5-10 percre.
Talán minden más lenne, ha lenne külön szobájuk, de amíg együtt alszanak velem, addig igénylik az esti altatást.
Jó éjt Puszikával nem érik be!!! Kép

*************************************************

Kedves Evelyn! Kép

Milyen Zsoltinak hívják a srácot akit Pilisszentkereszten ismeretek?

Ami a császárt illeti még nem tuti a dolog.
Benikém császárral született, és császár után nem engedik túlhordani a babát, és szülésindítás sincs!
Szóval ha a kiírt időpontig nem történik semmi akkor, valószínű hogy aznap azaz április 06-án befektetnek, és ha a méhszájam teljesen zárt és semmi jelét nem látják annak, hogy megindulna a magától a szülés akkor 1-2 nap múlva megcsászároznak.
Ha viszont előbb megindulna, akkor nagyobb esélyem van a természetes szülésre.
Hát rövden ennyi a lényeg!

**************************************************

Kedves Philissa! Kép

Sikerült megvenni a Cina-t, de elég furi kiszerelésben szerezte be a gyógyszertárosnőnk. Én még ilyen apró homeopátiás bogyókat nem is láttam.
Tegnap kipróbáltam, Beninek 3-at, Dominak 2-őt adtam, de egyenlőre nem vettem észre semmi változást, elég korán kelltek és 4 óra körül már mindketten trappotak át hozzám a nagyágyra Kép !

Megkaptad az e-mailemet???

Írj, ha van egy kis időd!

*************************************************

Kedves Pocóka! Kép

Téged is üdvözöllek!

Vigyázzatok magatokra a csemetéitekre és a pocaklakókra!

Igyekszem majd gyakrabban írni!

Sziasztok

Sziszike ( 33 + 3 )

bedoli
 
 
 
 
 


Kép Sziasztok Lányok! Kép

Kedves Zit!

Tegnap kifelejtettelek, bocsika!!!
Köszike a hiányolást, tegnap bepótoltam, de nem volt valami rózsás a kedvem, ma már jobb! Kép

Itt áll apa mellettem Kép Kép Kép - OTTHON VAN!!! Kép

Küldök én is fényképet az én kis rosszcsontjaimról! Kép

Kép Kép Benikém Kép Kép !!! Kép Kép Domikám Kép Kép !!!

Kép Kép

Kép Rosszcsontok!!!! Kép

Kép

bedoli
 
 
 
 
 


Kép Sziasztok lányok! Kép

Egyész hétvégén nem járt itt senki????
Biztosan jobb dolgotok volt, mint a gép előtt ücsörögni! Kép

Kellemes hetet mindenkinek! Kép

Sziasztok Sziszike

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Sziszike:
Nagyon szépek a fiúk, ha szabad a fiúkra ilyet mondani. Kép

Mi nem voltunk itthon hétvégén, anyáméknál voltunk. lett is gondom belőle, mert két napig hurcolták a gyereket, hiába kértem, hogy ne tegyék. Ma persze csak úgy tudtam reggelizni meg mosakodni, amikor elaludt nagy üvöltések közepette.
Lenne kérdésem, akiknek van nagyobb gyereke már: Beni három napja üvölt este fürcsi után. Nem tudjuk mi a baja, mert nem fáj semmije és ha felvesszük abba hagyja, de ha megint letesszük, üvölt. Amikor elkészülünk vele, akkor eszik pár percet és kinyílik a csipája és még fent dorbézol este egyre tovább, tegnap este már 22:30-ig volt ébren. Nem tudjátok ez mi lehet?

zit
zit
 
 


Kedves szentendrei és környéki anyukák!
Gyermekfoglalkozások megtartásához avagy szervezéséhez keresünk szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!
70-559-83-89
S.o.S
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Pocóka névről Kata01-re regisztráltam magam.

Zit, nálunk is volt ilyen, de végül csak "neveléssel" tudtunk fordítani a dologn, sokszor mi már hullák voltunk, a gyerek meg tobzódott még fél 12-kor is! Az tuti, hogy nincs semmi baja, csak manipulál Benneteket :-)))

Puszi
Kata
kata01
 
 


Sziszike!

Nagyon helyes fiaid vannak! Csibészek :-))
kata01
 
 


Szia lányok!

Sziszike, tényleg csinik a fiúk!
A múltkori ágybamenés dolgot elkiabáltam. Kép
A délutáni alvás gyakorlatilag megszűnt, viszont délután már nem lehet vele bírni és ma pl. este fél hétkor elaludt az apja karjaiban. Gondolom jó kis éjszakának nézünk elébe.

Zit: Benikének nem lehet, hogy jönnek a fogai?
Ha tényleg nincs fizikai baja, akkor egyetértek Pocóka-Katával, hogy akkor "nevelés". Mi úgy csináltuk, hogy hagytuk, hogy csinálja a műsort, ami baromi hosszúnak tűnt mindig, de aztán többször lemértem és 20 perc volt a leghosszabb bömbi. Leszokott a cirkuszról. Persze most itt van ez a délutáni alvás dolog és hiába fekszek mellé, csinálhatok akármit, mégcsak az ágyon sem marad. Kép

Bellana
bellana
 
 


Kép Sziasztok lányok! Kép

Örülök, hogy tetszettek a képek, igazatok van igazi kis rosszcsontok!

Ma is hulla vagyok, nálunk olyanok az útviszonyok, hogy nem mertem elindulni reggel Benivel az oviba, Zsolti meg is tiltotta, nem hiányzik se nekem se Beninek egy jó kis lábtörés.
Nem tudom meddig tart, hogy járhatatlnaok az utak. Dombon lakunk és kész korcsolyapálya az egész utca Kép ! Ígyhát Benike otthon ragadt és felforgatták az egész lakást Domival.
Ráadásul majdnem egész nap áramszünet volt Kép így még a tévé sem tudta lekötni őket egy kis időre.
Képzeljétek el gyertyafénynél zuhanyoztunk. Romantikus mi Kép Kép Kép !!!

Bellana!!! Kép

Nálunk a délutáni alvás szerencsére még működik, kb. 5 de max 10 percet kell Domi mellet feküdnöm és már alszik is mint a bunda. Ugyan nem túl sokat kb egy óra az átlag, de az is valami.
Ma pl. sikerül másfél órára mindkettőt ágyba dugnom! Kép
Benike ugyan hallani sem akart róla és kitalált minden félét de már nem bírtam idegekkel és muszály volt aludnia.

Most már búcsúzom, vigyázzatok magatokra!

Sziasztok lányok!

Sziszike ( 34 hét )

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Nézzétek ezt a két képet, mondanátok Benikére, hogy egy igazi kis ÖRDÖGFIÓKA ????? Kép

Csalóka egy kép,olyan mint egy maszületett bárányka!!! Kép


Kép Kép

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Végre többet és többen is írtunk. Kép

Kata:
Akkor majd javítlak a táblában. És hogy neveltétek át a picit? Leírhatnád, hátha bejön.

Bellana:
Gőzöm sincs, hogy a foga jön vagy sem. Amikor sírva ébred éjjel, akkor csak arra tudok gondolni, hogy a foga, de amikor csak úgy ébred, akkor meg nem tudom mi van.

Sziszike:
Ezen a két képen Beni tényleg egy maszületett bárányka, csak nem lagziba mentetek? Kép Amúgy jobban tettétek, hogy otthon maradtatok, nem hiányzik neked most egy esés.

Tegnap du már nem igazán bírtam a nyafit, hisztit, elég drasztikusan nem vettem fel, sőt, a szobából is kimentem és láss csodát, 5 percig sem tartott az üvöltés, feltalálta magát. Azért du 4-kor újra kezdte, de akkor aludni akart, így mellé feküdtem, szopi, aztán aludt 1,5 órát. Ennek ellenére már este 9-kor újból aludt és még a szomszéd vergődésére sem ébredt fel, pedig most minden eddigi rekordjukat túlszárnyalták ami a zajszintet illeti. És képzeljétek, nem tudom mi lesz, de hajnalban nem akart cicizni, eltolt magától amikor ébredt, csak nem volt cumi a közelben amit a szájába tehettem volna, így kicsit elhúzódott a visszaalvás. Lehet, hogy lassan-lassan visszaszokik az alvásra? Kép Örülnék.

Húha, jó sok lettem, megyek is!
zit
zit
 
 


Zit,

a sokat vitatott Aludj jól, gyermekem! c. könyv alapján szoktattuk rá az alvásra, miután én már teljesen leamortizálódtam az éjszakázások miatt. A lényeg, hogy van neki babája, amivel alszik, mindig azonos időben fürdetjük, fektetjük, nyugodt hangon búcsúzunk el tőle. Az első napokban még sírogatott, meghatározott időnként be kell menni hozzá, hogy tudja, nem hagyjuk magára, beszélni kellett hozzá, de nem volt szabad kivenni. Éjszaka, ha felébred, akkor is így kell eljárni, persze betegség idején ezt nem csináltam. Kb. 5 nap után sírás nélkül aludt el, és végigaludta az éjszakát, 1/2 9-től 6-ig, akkor megszoptatom, és utána még 7-ig szunyál. Néha vannak kivételek, van, amikor 5-kor felsír, de a felnőttek sem alszanak minden éjjel ugyanúgy, ezért ez megbocsátható :-)) Nekünk bevált a módszer, de nagyon következetesnek kell lenni! (és a könyvet sem árt elolvasni)

Puszi
Kata
kata01
 
 


Sziasztok!

Sziszike, nagyon csini a kislegény! Kép

Kata: nálunk az éjszakai alvással nem voltak különösebb gondok, viszonta nappali...Ír az a könyv erre is valami okosat? Előrebocsátom, hogy nálunk is minden rendszeres, napirendünk van, nem össze-vissza élünk, de a nappali alvás az nem akar sikerülni. Ha mégis akkor maximum 1 óra.
Persze lehet, hogy egyszerűen ekkora -semekkora. Kép- az alvásigénye. Mindenesetre én már nem harcolok. Mellé szoktam feküdni,de minek? Ott sem marad. Kép Volt, hogy 2 órát tombolt,- betettem a járókába, vagy akkor még volt rácsoságy és avbba,- úgyhogy én feladom.

Zit: sok erőt! És puszi!

Bellana
bellana
 
 


Bellana, a nappali alvásról nem sokat ír, állítólag az estihez hasonlóan kellene működnie, de nálunk sem az igazi. Úgy látszik, az másik műfaj :-)
kata01
 
 


Kata:

Nálunk is minden ugyanúgy megy, rendszeresség van mindenben. Hát nem tudom, mert hallottam sok rosszat is erről a módszerről, meg gyerekpszichológusok azut mondják, hogy arra meg kell érnie egy gyerek agyának, hogy önállóan elaludjon és visszaaludjon. Nálunk a nappali elalvással nincs gond, sőt este is elalszik, csak nem alszik sokat egyben. És ahogy tud üvölteni....az ember szíve megszakad. Nem tudom, majd meglátom. Ha egy éves koráig nem javul a helyzet, akkor talán megpróbálom. Most még nem akarom, mert ha a foga fáj, akkor nincs mit tenni.. Nálunk amúgy hugom volt ilyen, állandóan ébren volt 23:00-00:00-ig és nem sokat aludt. Azóta is ennyi az alvásigénye. Csak nekem kell valahogy túlélni. Kép

Azért köszi! Kép

pussz, zit
zit
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: