Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hódocska!
A hordozókendőt én is csak javasolni tudom. Annak ellenére, hogy Peti kicsinek nem volt el benne (mondjuk már majdnam két hós volt, mikor először beleraktam, úgyhogy ezt val.szeg én szúrtam el) most úgy 2-3 hónapja imádja, nagyon jókat sétáltunk, bevásároltunk. Nagyon jó, mert a két kezed szabad marad, így tudzs enni(ahogy Kriszi is írta) inni, esetleg pakolászni könnyebb dolgokat, sőt én még főztem is vele 1x, 1x.

Sok-sok gyógypuszi a gyönyörű pici lánynak, vigyázzatok magatokra!!!

Jó éjszakát Mindenkinek! (azért lehet, hogy még jövök ám) :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok várandósok és babázók! Ma voltam orvosnál ,minden rendben van .Kedden ultrahangra megyek .Én a megyeibe járok Dr Labossa Gusztávhoz. Megvagyok vele elégedve .Szimpatikus és mondhatni azt is hogy jófej.Talán abból is adódik ez az egész mert szerintem egykorú velem .30.hetet töltöm kedden és eddig csak vörösbort ittam napi 1-2dl ,de most felírták a vasat gondolva majd a szülésnél vesztett vér mielőbbi pótlására.
GRATULÁLOK AZ ÚJSZÜLÖTT BABÁKHOZ!!MINDEN JÓT KÍVÁNOK NEKIK ÉS A SZÜLŐKNEK IS!!
Hodocska:KItartás és sok türelem ez a lényeg.Örülök annak hogy a férjed ilyen talpraesett és segítőkész .Azért azt az evést ne hanyagold el.Remélem hamar meggyógyultok ..
Puszi mindenkinek -sétáljatok soka nagyon jó hogy lehült a levegő.

Kép
ambrusicsné tünde
 
 


Sziasztok!
Együttérzek azokkal az anyukákkal akiknek egy perc szabad idejük sincs a gyerkőc miatt. :? Én mind ezt átéltem. Adél is nagyon hasfájos volt és mindig kézben akart lenni. Amikor elmúlott a hasfájos korszak akkor is mindig vele kellett foglalkozni. :oops: Hadd ne ecseteljem milyen vonzó és nőies anyuka voltam :lol: :shock: :D !!!
Arról nem is beszélve, hogy a kórházból haza térve nem volt hajlandó a kiságyba aludni. 3 héten keresztül hajnali 2-3 óráig sétáltam vele a szobába. Mihelyst a kiságyba akartam tenni, már üvöltött. :oops:
3. hét után beraktam közénk és akkor következtek a mennyei éjszakák. :wink:

A hordozókendőt én nem ismerem, de eddig csak jót hallottam róla!!!

Nálunk most a hiszti és a dac korszak tomból ezerrel :evil: ! Teljesen tanácstalan vagyok hogy kezeljem ezeket a dolgokat :shock: ! Nem gondoltam hogy ez ennyire nehéz lesz :shock: !

Minden jót nektek!
Sziasztok
erzsó78
 
 

 
 

Sziasztok!

Hódocska!
Nagyon ismerős nekem is ez a helyzet, anno én is így voltam, semmire nem volt időm, a legalapvetőbb szükségleteimre se, pedig így utólag nekem feleannyi gondom se volt Violával, szopott szépen, beteg se volt! Csak hát minden új volt, az embernek bele kell tanulnia a dolgokba, én is egész nap szinte csak szoptattam és pihenésképpen fejtem a tejet :D , mint egy félőrült, mire befejeztem, kezdődött minden elölről. Én ráadásul 6 hétig a kertünknél tovább nem is jutottam, tél volt, és nem is nagyon mertem még sehova se vinni! Én sem próbáltam akkor a hordozókendőt, nem is nagyon tudtam, hogy van ilyen, de szerintem beválhat, attól pedig ne félj, hogy nem tudod majd "levakarni" magadról a kis csajt, mert ahogy növekszik, úgy nő a mozgásigénye, és előbb-utóbb igényli a kapálózást! :D Egyetértek Kriszivel, hogy ilyenkor még nem tudod elkényeztetni, amint túl lesz a betegségen szerintem megszűnik ez a teljesen rajtad "lógás", valószínüleg tényleg így vigasztalja magát.

A Normaflore-t mi is szedtük, nekünk is bevált, de mi már 10 hónaposak voltunk, akkor kapott először antibogyót. Azért tényleg nézd meg, mikortól lehet, bár szerintem Tami is szedheti. Tényleg nem volt hasmenése az antibiot.-tól, szerintem is jó szer, visszaállítja a normál bélflórát.

Nagyon sok kitartást nektek továbbra is, szerintem mindent nagyon jól csinálsz!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Erzsó!
Együttérzek veled, Violánál is most jön a hiszti-és dackorszak, ami szerintem legalább olyan fárasztó, mint az első hetek! De ne keserítsük el Hódocskát! :D :D :D
Szóval szerintem is nagyon nehéz, és én is tanácstalan vagyok, esetleg, akinek van tapasztalata, hogyan kell kezelni, írjon! Szívesen venném az ötleteket!
Néha úgy érzem, hogy ő irányít minket, és nem fordítva, ráadásul mindkét részről első unoka, tehát a nagyszülők is csak kényeztetik! Egyszerűen minden úgy van, ahogy ő akarja! Ha valamiért hisztizik (ált.ban mindenért) és én nem engedek, akkor a férjem, vagy anyósom tuti megengedi neki, tehát mindig eléri, amit akar, és tudom, hogy ez nem jó! :shock:
Alapvetően nem tiltok neki dolgokat, de pl. vacsi előtt ne egyen csokit, meg általában se, a boltban ne akarjon mindent, főleg ne azonnal, még fizetés előtt, stb.

Szóval mit lehet tenni?

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Jevi!

Nagyon ismerős ez a helyzet, nálunk ugyan ez a probléma :( . 25-ször kell neki elmondani-, vagy megkérni valamire és már csak azért sem csinálja.
Nálunk az 5 a bűvös szám. 5-ször szépen szólok utánna már felemelem a hangom :wink: . Sajnos mostanában ez elég gyakori :roll: ! Igaz azzal sem érek el semmit, mert ha bezavarom a szobájába akkor ott folytatja tovább a nyávogást :evil: !

Tehát várjuk a tanácsokat!
Erzsó
erzsó78
 
 


Kép Kép Kép Kép

Pár kép Adélmanciról!

Szép álmokat mindenkinek!

Erzsó
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Viki!

Köszönjük a sok-sok gyógypuszit, az éjszaka viszonylag nyugiban telt. Még nem tudtam írni, de Peti haja nagyon aranyos lett. :)

Tünde!

A férjem valóban nagyon figyel ránk, habár már visszament dolgozni, de tegnap este nagyon sokat segített. Annyira aranyos, mióta megszületett a kislányunk, rendszeresen olvassa ezt a topikot, meg betegság, alvás ügyben böngészi az internetet, valóban szerencsés vagyok.
Labossa dr. tényleg nagyon aranyos. Neki van rendelése a megyeiben? Nem is tudtam.

Erzsó!

Hát a dackorszak időszaka sem könnyű, bár mi még messze vagyunk attól. Nálunk is itt a szép babaszoba, pici meg mindenhol elvan, csak ott nem. :lol: :lol: :lol:
Adél nagyon helyes kislány, annak ellenére, hogy hisztikés.

Jevi!

Szerintem télen még rosszabb lehetett a helyzet, akkor az ember szó szerint beszorul a lakásba. :( A Normaflore-t már csecsemőkortól lehet adni és reméljük használ, mert most már biztos, hogy hasmenése is van Taminak, tegnap kb. 8 pelus lett "tele", meg a fürdés közben is történt egy kis "baleset". :shock: :)

Monee!

Remélem jól telnek napjaitok. Nem tudom Nektek jó-e most a lehűlés, talán picit könnyebb.

Mi lassan indulunk a doktorékhoz, remélem minden rendben lesz.
Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Timi!

Nálunk is pont így telt az első 6 hét :D Ne aggódj! Csak kézben volt csendben, de akkor is csak úgy, ha járkáltam (nem ám holmi üldögéléskor :D) Hozták az ebédet, de még időm se volt megenni, pedig melegíteni se kellett volna. A mosással is el voltam maradva folyton, alig volt tiszta ruha (pedig ugye csak be kellett volna dobni a gépbe), szóval nyugi.
Hordozókendő álom dolog szerintem :D Mi kölcsön kaptuk, először nem is foglalkoztam vele, mert amikor próbáltam megkötni...nos nem voltam valami gyakorlott. Nem ment elsőre. Aztán amikor belejöttem... hohó :lol: Szinte hozzámnőtt Rékus. Tudtam már vasalni, rendet rakni, boltba menni, sétálni (persze csak olyan dolgokat, amiket járkálva lehet), de előnye még az volt, hogy a járkálásba belealudt, és akkor úgy kendősen le tudtam ülni szusszani :D Amíg nem költözött a pocakba a pocaklakó, addig Rékust kendőben hordtam. Mondjuk egyébként a babakocsiban is állandóan üvöltött, de ha nem tette volna, akkor is praktikusabb a kendő... tömegközlekedés, bolt, hivatal, lépcsők... minden simán ment, és nem jelentett nehézséget, mert ahogy nőtt a baba, úgy szoktak hozzá az izmaim. Volt, hogy 6 hós korában 4 km-t is gyalogoltam így, nem fárasztott.

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Erzsó!
Tündéri kis Lánykád van! :D

Gira!
Hát Te még egyben vagy??? :D Nem volt elég hatásos a front :?: Na sebaj, szorítunk ám tovább, amíg ki nem bújik a Babócád! :D Addig is élvezd egy kicsit ezt a lehűlést! (persze ha ez Neked jó, mert én ilyenkor voltam rosszul tavaly, amikor esett, meg hűsebb volt :D )

Hódocska!
Szorítok, hogy minden simán menjen és rendben legyen a dokinál! Azon meg tényleg ne sggódj, hogy Tami nincs el a szobájában! Nálunk Peti 7 hetes koráig köztünk aludt! (igaz, akkor még egy szobában laktunk, így neki nem volt külön szobija, csak külön ágya, de az sem kellett neki, mostmár van mindkettő :D , de most sem mindig kell neki :? )

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


:lol:
Helló anyukák. Látom van aki még éjjel is az interneten van . Én olyankor alszom -most még lehet. Labossa dr. a megyeiben minden csütörtökön szakrendel az ambulancián, és minden kedden Ő van az ultrahangban. Mit szóltok ehhez a lehüléshez? Nekem nagyon tetszik .Most legalább többet lehet kint lenni ,pocakosoknak és babásoknak is. Hétfőn jönnek a festők reggel 7-re. Elkészítjük a babaszobát ami egyben a mi hálónk is. Utánna pedig parkettázás lesz. Egyszóval lesz mit csinálnom takarítás szempontjából.Ráadásul apa iszonyodik az ilyen tennivalóktól. Mindenkinek jó hétvégét :
Sziasztok: Tünde

Kép
ambrusicsné tünde
 
 


Viki!

Hát igen... egyben. Igazából nem tudom, hogy indul fájásokkal a szülés (nekem magzatvíz folyt el, és utána se jöttek fájások maguktól) szóval nem tudom, mi az ábra, de az tény, hogy fájdogál a hasam, ahogy Rékával sosem. Ez már a második éjszaka volt, hogy óránként felébredtem arra, hogy fáj. Nappal csak akkor, ha sétálok. Úgyhogy nem megyek többet boltba sem ;) És ÁLLANDÓAN pisilnem kell. Ez se volt eddig. Talán ez a kezdet?
A 4-e tetszik, de aztán 8-ig ne szülessen meg, mert azok a számok nem tetszenek :D (Tudjátok számmániás vagyok... biztos a matematikus tör fel ilyenkor megint.) Az már családi anekdota, hogy amikor 17-én este 8 körül a doki azt mondta, hogy még ma meglesz, én erre azt mondta, hogy "Az nem lehet :shock: a 17 prímszám!!!" A férjem azóta is meg van győződve, hogy ezért húzódott ki így a szülés... pszichésen hatottam a folyamatokra :D

Gira
Vendég
 


Sziasztok!
Hódocska!
Hasonló a helyzet nálunk is. Volt pár hét amikor nem annyira igényelte Kriszti a hordozást. Most meg már a wc-re is viszem magammal, ha a férjem éppen nincs itthon vagy alszik :oops: Mi most felváltva alszunk, de csak hétfőig, mert utána már megy megint dolgozni. Kedden éjjel 3-4 órát ha aludtunk. Napközbe meg ugye a másik 2 van ébren... De kitartás, lesz ez még jobb is.
Erzsó!
Tündéri a kicsi lánykád:)
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Tünde

Kitartás a munkálatokhoz, lesz mit takarítani (gondolom).

Gira
Sokat gondolok rád, hogy mikor lesz meg a baba, most már tényleg ne csinálj semmi megerőltetőt...


Marcsy
Sajnálom, hogy a Krisztike még mindig nem vette fel a ritmust, úgy látszik nemcsak a mi babánk ilyen ordítóművész. :wink:



A klinikán tegnap minden rendben volt, azt leszámítva, hogy 9 órától fél 1-ig vártunk egy két perces vizsgálatra. :evil:
Tami napközben sokat sír, viszont az éjszakák kezdenek alakulni. A Normaflore nem tudom mennyire hat, mert amióta szedjük a Zinnatot azóta napi 8 tele pelus van... :roll: És még jó pár napig szednünk kell. Ja, a szoptatás úgy néz ki kezd beindulni - Laktoherbet iszok folyton, egy kávéskanál Kecskeruta fűvel megbolondítva (az egyik ultrahangos doktornő tippje alapján) - éjszakai etetéskor már elég neki a cici. Talán ha nem lenne ennyi teli pelenka akkor sokkal nyugodtabban telne a nap.

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok csajok innen Lengyelorszagbol!

Meg innen is olvaslak benneteket! :P
Latom szaporodtunk is , udvozlok minden uj babazot!

Itt is sajnos lehult a levego,ez igy nyaralas alatt kicsit kellemetlen,de otthon biztos jol jott.
Gira!
Kitartas, nemsokara elvezheted ujra a babazas oromeit.

Otthonrol majd jelentkezem mert ez a klaviatura kicsit snassz! :roll:

Jok legyetek!
Dori
diadora
 
 


Sziasztok!

Marcsy!

Krisztikének nagyon boldog névnapot kívánok!!! :D


Hódocska!
Örülök, hogy rendben volt minden a kórházban és remélem, hamar kialakul nálatok a napirend is, ha már az éjszakák kezdenek alakulni!


Diadora!
Jó nyaralást Nektek!


Gira!
Még mindig szorítok ám! :lol:


Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Viki!
Köszönjük szépen!!! Mintha érezte volna, hogy ma az Ő napja van. Egész nap csak vigyorgott, gőgicsélt.
Ma kapott először sütőtököt. Annyira örült amikor meglátta a tányért, sztem azt hitte, hogy megint barack lesz a menü. Az első falat a kezemen landolt, de utána már annyira ette, nagyon ízlett neki.
Így legalább már nemcsak barackot eszik barackal.
Marcsy
marcsy
 
 


Marcsy!

Peti is a sütőtököt és a barackot szereti a legjobban, csak nála a sütőtöké az első hely! :lol:

Jó éjszakát Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Marcsy!

Én is BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK KRISZTIKÉNEK!


Viki!

Hát köszi, valóban jó lenne már valami napirend féle, de az totál nincs még. Általában reggel 6-tól éjjel 11-12-ig fent van és nagyrészt sírdogál. Mostmár sokszor kézben is, bár néha ott bealszik, letenni nem lehet, max. 2 perc és sír. Már a cicizés sem válik be, ha úgy altatom el, mert azonnal észreveszi, ha eljövök mellőle, szerintem az éjszakák is inkább azért nyugisak, mert ott vagyok. De ma már egy kicsit sírdogáltam, olyan, mintha valahol valamikor valamit végképp elszúrtam volna, de nem tudom mi történt.

Nagyon fárasztó, mert az 1 dolog, hogy magamra nincs totál idő, de olyan alap dolgok, hogy vízforralás, fertőtlenítés a pelenkázó körül, mind-mind úgy zajlanak, hogy leteszem és csak hallgatom, ahogy sír és sír. Néha a sétálás sem segít, bár a babakocsiban azért elbóbiskol, amíg haza nem érünk, de mikor a cipőm veszem le, már szirénázik. Eszméletlen :shock:
A cicmet sem tudom bekenni, pedig eléggé felázott már, mert tuti, hogy 10-20 perc múlva megint ahhoz akar menekülni. Viszont mostanában már bukik is többször, lehet, ez is a Zinnattól van, vagy túleszi magát.

Abban az egyben bízom, hogy egyszer ez tényleg elmúlik, mert nem létezik, hogy egész nap nem alszik, csak pár percet.

Na, de reméljük a legjobbakat, azért az "vígasztal", hogy többen közületek átestek hasonlókon és nem feltétlenül velünk, vagy a gyerekkel van valami óriási baj, bár néha ez az érzésem.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Hódocska!
Sajnálom, hogy nehezen telnek a napjaitok! :( Amiatt, hogy sírtál, ne aggódj, ha így könnyebb, nyugodtan sírd ki magad! Szerintem közülünk szinte mindenki átált hasonlót az első 2 hónapban! (Én az első héten sírva fejtem, nem mindig azért mert fájt, hanem úgy gondoltam, hogy még arra sem vagyok képes, hogy szoptassam a babámat, meg hogy biztos elrontottam valamit) szóval, nyugodj meg, nem rontottál el semmit, mindent nagyon jól csinálsz, csak Neked is dolgoznak a hormonjaid, és még a baba is sokat sír, ami még nehezebbé teszi az amúgy is nehéz napok elviselését!
(nekem mondjuk a férjem iszonyú sokat segített, és majd 2 hónapig velünk tudott lenni az elején, úgyhogy teljesen megértelek, hogy nagyon kivagy) :(
Egyébként ha van olyan nap, amikor úgy érzed, hogy nem bírod tovább, vagy jól esne csak beszélgetni valakivel, hívjál fel nyugodtan, és ha épp Peti is alkalmas rá, szívesen átmegyünk egy kicsit, ha csak 10 percre is, amíg eszel valamit, vagy főzöl egy teát! De komolyan mondom, nyugodtan hívj fel!!! :)

Egyébként gyógyulóban már Tami? Zinat-ot Peti is kapott, még egy hetesen, mert említettem már hogy a kórházban kapott egy húgyuti fertőzést, arra kapta. Nem tudom ,hogy tudod beadni Taminak, Peti a képembe küldte mindig szinte az egészet!!! :?
(látod, Te ügyes vagy, és meg tudod csinálni, csak így tovább!)

Szép napot MIndenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ez történt tegnap!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Mostanában nem nagyon volt időm bekapcsolni a gépet, azért nagyjából beleolvastam minden hozzászólásban.

Hódocska!egyszer már írtam, hogy szerintem 4-5 hónapos koráig ne várj mást, még , ha a könyvek ezt is írják.Inkább a többi anyukára hallgass, aki ezt átélte.A lényeg:nem nagyon van olyan kisbaba, aki ilyenkor szépen elvan az anyukája nélkül, de talán , ha úgy fogod fel, hogy ez így természetes, akkor nem lesz olyan nehéz.Tényleg jó, ha magadon tartod, és hidd el, egy kisbabát nem kényesztetsz el, ha ölben van, csak megtanulja, hogy számíthat rád.Annát sosem hagytuk sírni, persze előfordult, hogy nem tudtuk megvigasztalni, csak nagyon nehezen, de akkor is érezte, hogy vele vagyunk.Ha neked fáj valamid, , és fogják a kezedet, a fájdalom nem múlik el, de biztonságot ad, hogy nem vagy egyedül.Hidd el, eljön az idő, amikor a baba már nem vágyik az öledbe, nem kell siettetni.Alapvetően azt gondolom, hogy egy baba nem azért sír még, mert ki akar szúrni velünk, vagy el akar érni valamit.Egyszerűen csak nemrég jött a világra, és az egyetlen biztos pont az édesanyja illata.Anna most lesz 6 hónapos és kiegyensúlyozott baba, úgyhogy én még mindig az "elkényesztetés" mellett szavazok.Nekünk cumink sincs, pontosabban az én mellem az.A dolgok lassan beállnak maguktól is, de erre még pár hónapot várnod kell, ez ellen nem lehet tenni.
Na, most jó hosszan okoskodtam.Remélem minden jól alakul, hidd el, hamar eltelik az az első nehéz időszak és utána egyszercsak egy kisangyalod lesz /legalábbis ehhez képest :wink: /
Kitartás!

Viki!Peti milyen édi!És azok a grimaszok!
Kép

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Viki!

Nagyon köszönöm, amiket írtál, meg hogy felajánlottad a segítséged, bár most már én is tudom, hogy egy kisgyerekes család életébe nem jó dolog bezavarni. :D
Peti valóban nagyon érdekes grimaszokat tud vágni, édes ezzel a kopi fejjel. Mindig mutatom Taminak, hogy "nézd, ott a haverod, látod ő milyen kis nyugodt" :lol: Nyugodt, mki?? :wink: Gondolom most kever ezerrel.
A Zinnatot én fecskendővel szoktam beadni.

Bea!

Annácska valóban nagyon kiegyensúlyozottnak tűnik. :) Tudodm ám, amiket írtál, hiszen itt nap mint nap lelket öntötök belém (meg Marcsynál is ez volt, emlékszem), csak van néha pár perc, tegnap úgy negyed órát tartott, amikor az ember kicsit nekikeseredik, olyan rossz, mikor nyűglődik szegény. De ennek ellenére imádjuk ezt a kis bestiát és épp azt beszéltük férjemmel, hogy ha már tudnánk is hozzá adni "használati utasítást" (lenne napirend, szokásai, ilyesmi), akkor sem szívesen bíznánk másra, mert míg pl. a kórházban voltunk a héten a Tamás ahelyett, hogy pihent volna, csak az internetet bújta a betegségek ügyében és viaskodott magával, hogy bejöjjön éjszakára :lol: :lol: :lol: , meg hogy mi lehet velünk. Tehát nem szabadulni szeretnénk tőle, csak néha pár perc, esetleg 1-2 órat nyugit, hogy a legszükségesebbeket el tudjuk intézni, vagy egy picit össze tudjunk bújni. De ha letesszük az ágyba, akkor sincs el, hiába heveredünk mellé. :)

Képzeljétek, holnap lesz a 2. házassági évfordulónk és ma férjemtől kaptam egy gyönyörű csokrot, 7 szál vörös rózsával (ennyi éve szeretjük egymást). Annyira jól esett. :D

Monee!

Hogy telt a hétvége? Nem volt gáz ez a hűvös idő?

Gira!

Na, mizújs veled? Jó tudom, nem tudsz folyton itt ülni, de izgulunk ám! :wink: Csak nehogy úgy járj, mint én, hogy ráhúztam még két hetet a kiírt időpontra, így kb 6 héten keresztül kérdezte meg minden nap valaki tőlem, vagy férjemtől, hogy megszültem-e már. :lol:

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Hódocska!dehogy gondoltam, ogy szabadulni akarsz tőle...Jajj, nem akartalak megbántani.Csak azt próbálom leírni, hogy kitartás, mert hamar elmúlik ez az első pár nehéz hónap!És ez mindenkinek nehéz szerintem.Én is szívesen segítek bármiben, hívj nyugodtan, ha szükséged van valamire, vagy ilyesmi..........

Amúgy boldog házassági évfordulót!Irigylésre méltó férjed van ám! :wink: :lol: :lol: :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Hódocska!

Boldog Házassági Évfurdulót!!! :D

Bea!
Hintázó Annababa :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Bea!

Dehogy bántottál meg :D . Bár tény, hogy vannak emberek, akik minél előbb lepasszolnák a babát, miután kiderül, hogy gondoskodni kell róla. Én csak azt akartam mondani, hogy ez nálunk nem így van. :)

Neked és Vikinek is köszönöm a gratulációt!

Monee!

Hogy tetszett a Forma1? A tv-ben jó (lett volna) ha láttam volna. :lol: :lol:

Ja, egy kérdés a szoptatósokhoz: ti miket szoktatok enni? Olvastam egy magazinban "mintaétrendet", de ahhoz egy külön szakács is kéne, mert a férjemnek se ideje, se indíttatása nincs ilyesmire, én meg örülök, ha egy vajas kenyeret tudok kenni. :lol:
Igaz, hogy nem lehet pl. görögdinnyét sem enni? Az a bajom, hogy én imádom a gyümölcsöket, de most azt tanácsolta a gyerekorvos, hogy barackot és almát egyek csak. Viszont azt észrevettem, hogy rengeteg édességet gyűrök magamba (pedig állítólag az sem jó), mivel azt egyszerű csak kivenni a csomagolásból. De már fel is jött valamivel több, mint egy kiló ezekben a napokban.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Timi!

Még mindig egyben :D Most megint félek :oops: Én napra pontosan tudom, mikor fogant a bébi, és még az ultrahangokon is ugyanezt a dátumot mondták mindig. Eszerint pedig 17-e a szülés várható ideje :D Ám ennek ellenére 2 napja érzem és látják, hogy leereszkedett a hasam... és hát nálunk a 8-dika a mágikus szám. A nagyapám, a nagybátyám és édesanyám is augusztus 8-án született... ennyi véletlen nem véletlen :lol: Még van egy kis dolgom holnap, azt elintézem, aztán... ki tudja. A túlhordásnak az az előnye lenne, hogy nem oroszlán lenne :lol: Milyen hülyeségeken agyalok :roll:

Tréfát félre téve, ahogy olvaslak, kezdek kétségbeesni. Nálunk is pont ez volt, mint most nálad, csak az idő (és a cseperedő Réka) megszépítette az emlékeket... de ha megint ez lesz, nem tudom, mit csinálok Rékával... :shock:

Gira
Vendég
 


Szijjasztok!

ITT VAGYOOOK!!!! :D:D:D

Futva olvastam csak át a hozzászólásokat (ÜDV AZ ÚJAKNAK!) ezért most nem szeretnék mindenkinek külön válaszolni -hátha kimarad valaki-. ;)

Köszi a kérdést, jó volt a Forma-1 annak ellenére hogy ma alaposan eláztunk. Tocsogott a kabátom-cipőm, pedig a jókisbékebeli nyílon esőkabátot is magamra vontam. :shock: :D

Izgalmas volt maga a verseny, a betétfutamok is (sajnos ezeket nem közvetítik :(), uh. ha lehet jövőre is megyek.
Mindezek mellett nagyon jó volt pár napot csak úgy ellenni Norbival, hihetelen régen volt erre lehetőségünk utoljára. Minden este csak leültünk egymás mellé és olvastunk, egyetlen szó nélkül, de ez mégis annyira jó volt hogy elmondani sem tudom! :lol:

Most nagy hirtelen bevetem magam az ágyba, mert ez egy hosszú nap volt, de jövök ám még! :D Remélem már holnap sikerül, hacsak a főnökömnek nem sikerült egy hétre való munkát felhalmoznia nekem 3 nap alatt :?: :!: :roll:

Jó éjszakát mindenkinek!
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Gira!

Ne félj, innen már nincs visszaút! :wink: Mi is tegnap pont azt beszéltük, hogy mi sejtjük kb. mikor fogant Tami, úgyhogy biztos túlhordtam. Én nagyon remélem, a második babád egyszerűbb eset lesz, mint Réka, vagy Tami. :) Mi azt már megbeszéltük, hogy nagyon kicsi korkülönbséget nem szeretnénk, mert akkor még a másik gyerkőc is nagyon szeleburdi, de én is pont ebben bízom, hogy az emlékek, meg a sok új öröm elfeledteti az első nehéz időszakot. Viszont Tamás már felvetette tegnap, hogy ha ez tényleg még hónapokig így fog menni, akkor nem valószínű, hogy kap kistestvért, mert rá (mármint Tamira) semmi idő nem maradna. Na de ezt még meglátjuk.
Az azért jó, hogy az éjszakák kezdenek alakulni, akkor már valóban képes 2,5-3 órát aludni egyhuzamban. De napközben.... most is itt nyugiszopizik, de néha már az sem kell neki. Hamarosan befejezzük az antibigyókúrát és talán akkor megszűnik a hasmenése, picit ez is segíthet. :)

Monee!

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :) Kicsit helyreállt a lelki nyugalmad? De nem csak olvastatok, ugye? :wink: Bár tudom, hogy néha az is milyen jó, régebben mi is csak elvoltunk egymás mellett két könyvvel.... A Bafuti kopókkal ott tartok, ahol a kórházban, mert még azokat a szórólapokat sem tudom átlapozni, amiket bent kaptam. :shock:

Munka bízom benne nem lesz túl sok.

Pénteken férjemnek sikerült 1-2 hivatalos dolgot már elintéznie, csak a munkahelyemen múlik, hogy a TGYÁS-t milyen módon és hamar intézi, én megtettem amit lehet, pénteken kivitettem magam ezért Meszesre.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!
Hódocska!
Neked is köszi szépen a gratulációt! Annyira jó érzés, hogy "vadidegen" emberek is felköszöntik. Persze a dédije még egy képeslapot sem dobott föl. :( De nem is baj, jobb ez így.
Gondoltam ám most Rád éjjel. 3-4 órát ha aludhattam. Volt pár napunk, hogy azt hittem vége, de úgy látszik tévedtem. Az volt a szerencsém, hogy vasárnap szinte egész nap aludtam, a férjem foglalkozott a gyerkőcökkel, nekem csak etetni kellett Hisztikét, mert a férjem nem nagyon tudja még kanállal etetni :lol:
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Monee!
Jó, hogy újra itt vagy! :) Örülök, hogy jól telt a hétvégétek! :D

Hódocska!
Én férjem is mondta korábban, hogy nem lesz Petinek kistesója (amikor a 2 hós oltás után olyan rosszul volt, és egyfolytában csak sírt, azt mondta, ő ezt még egyszer nem tudja elviselni) most meg már azt tervezgetjük, hogy jövöre akár jöhetne is a kistesó :wink:
Étrend: Én az első 3 hónapban figyeltem oda nagyon arra, hogy semmi puffasztót ne egyek (bab, borsó, kukorica, káposzta..stb..) Inni is csak szénsavmentes ásványvizet és 100%-os ananászlevet ittam, mert még az őszilére is mondta valaki, hogy fájhat tőle a baba hasa (mondjuk ez szerintem nem igaz, mert mikor elkezdtem őszilét inni-igaz akkor már túl volt a 3 hós krízisen- egyrészt semmi baja nem lett, másrészt annyi tejem lett, mint a fene) .
A dinnyéről nem tudok nyilatkozni, ősszel-télen nem volt :lol:
A husikákat (főleg csirke meg pulykamell) olivaolajban sütöttük, szinte alig fűszerezve (ez max. a só és a bors volt :D ) Párolt rizs, krumli minden formában, uborka is mehet, de csak meghámozva
Én asszem ami gyümi volt, azt én ettem, bár októbertől januárig nem vitte túlzásba a kínálat. (banán, alma, ananász)
(amúgy a mi kajáink , amióta Peti megszületett nagyrészt a sütőben sülnek, egybe a körettel. Nincs sok gond vele, és egyszerre kész az egész :lol: van olyan római tálunk aminek teteje is van, és tök szépen az egész jkaja elkészül benne)

Gira!
Akkor hajrá 8.-a!!!! :lol:

Marcsy!
Sajnálom, hogy rossz éjszakátok volt! :(

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Marcsy!

Egész napos alvás :?: :?: :?: :?: Hummmm, de jó is lesz majd egyszer egy egész éjszakás :D :D :D . Nem hiszitek el, ez a gyerek egész nap csak enne. :D :D :D

Viki!

Hát nálunk ugye a terhesség utolsó harmada sem volt nyugis, nem tudom hova tenném Tamit, ha megint hetekig kéne kórházazni (persze ez nem törvényszerű, de előtte meg sem fordult a fejemben), most viszont nálunk is ez a betegeskedés, nyűglődés, sírás vette el apa kedvét. Őazért pár napja tud aludni egész éjszakákat is a másik szobában, mert mi viszonylag csendben tesszük a dolgunkat, kivéve a pelenkázást, mert akkor ált. sírás van.
Puffasztó dolgokat én is kerülöm, krumpli, rizs ami fogy főleg nálunk is. :)

Sziasztok:Timi

Kép
hódocska
 
 


Hódocska!
Birsalmalé!!!!!!!
Ez most jutott eszembe, amikor Viki írta az őszilét. Amikor Cicót szoptattam, ez volt az ügyletes csodaszer. Még én is próbáltam egyszer, este ittam, reggelre tök agyon volt telítődve minden :shock:

Jaj, bár adhatnék át neked egy kis tejecskét, nekem még mindig dől, Zeze meg már csak nagyon piciket szopizik, megint nem tudom, mit kezdjek a két dinnyémmel :roll:

Kaja, én mondjuk egy ideig még tejet sem ittam. Ne vidd túlzásba a témát, párolt vagy csőben sült zöldség vele párolt husival (Viki római tálas ötlete nagyon jó) - vagy ha nincs időtök megcsinálni, akkor nyers, saláta sajttal, kemény tojással, joghurttal, kefirrel, azzal nem kell sokat vacakolni. Én ha pl. krumplit akarok gyorsan, azt csak megmosom, héjastól be a sütőbe vagy egy kiluggatott, lezárt zacsiban a mikróba (kb. 3 perc kell krumplinként). Egy-egy nagyobb husit meg lehet egyszerre sütni, abból eszegethetsz salátával, krumplival rizzsel napokig. Én sok sajtot, gyümölcsjoghurtot is ettem, azt is csak előkapod a hűtőből, többet ér, mint az édesség. Ha meg éppen csak rágcsálnál gyorsan valamit, akkor törökmogyoró (az még tejszaporító is), aszalt alma ill. barack, én ezeket szoktam enni, ha le akarok állni az édességről egy időre :oops:
Mondjuk a tejterméket ki kell kísérletezni, Zezének csak a színtejjel volt baja, azzal se sokáig, a savanyított cuccokat meg a sajtot jobban szokták bírni.
Gyümi, hét igen, most főleg barack meg alma, de hamarosan jön a szőlő, a körte, ezek is nagyon jók, a szilvával persze vigyázni kell. De amíg Tami ennyi pelust pakol tele, addg érdemes csak almát-banánt, nehogy még külön hajtson a barack is.
Én azért szenvedtem nagyon, mert imádom a hagymát meg a hüvelyes zöldségeket :oops:

Tudod, írtam egy hosszút a kendőről, de behalt a netünk, és elveszett... a lényeg, amit a lányok is írtak: nagyon kényelmes, ha egyszer meg tudod kötni, és nagyon sokoldalú, én a kenguruval szemben is erre szavazok (a kendő után nekem nagyon kényelmetlen volt), persze apukán jobban mutat a kenguru :wink:
Lehet venni egyébként bababoltban is (pl. Babacenter, Brendon), csak ott nem biztos, hogy kapsz hozzá kötési útmutatót.
Ha ráérsz (haha, rém vicces vagyok, mi?), van itt az Életmód témban egy Hordozókendők topik, ott veterán kendőzők gyűlnek össze, és van sok tipp, titkos kötések meg ilyenek :)
Ami a hozzászokást illeti, Zeze féléves kora után nem igényelte többé a hordozást, pedig előtte hónapokig jóformán csa kendőben, mászkálva aludt. Előtte Cicó ugyanígy volt: hét hónaposan egyszercsak nem igényelte a kengurut. Persze most is szeretik, ha cepeljük őket, de már Zeze is csak max. pár percig marad meg karban, aztán megy felfedezni :lol:
Kistesó, nálunk én mondtam Cicó pici korában, az idegösszeomlás szélén, hogy a következőt majd inkább örökbe fogadjuk... de kár lett volna érte, ha Zeze nem születik meg, most már nagyon jó :) Cicó kb. másfél éves volt, amikor elkezdtünk egymásra nézegetni, hogy akkor lassan... emlékszem, augusztus elején (Cicó 19 hónapos volt) eldöntöttük, hogy na akkor most már jöhet a tesó, és szeptemberre Zeze a pocakban volt :)
Ja igen, boldog évfordulót!


Monee, szia!
Na látod, ez az együtt olvasgatás egy (két, stb.) kis sajtkukac zsarnok mellett jó ideig nemigen megy... A múltkor, az ötödik házassági évfordulónkon végre mi is kiszabadultunk egy-két órára, és elmentünk vacsorázni a Tettyébe, asztalt is foglaltunk, szépen kiöltöztünk, meg minden (nekem direkt erre az alkalomra volt egy új turis ruhám :lol: ), és hattól fél kilencig élveztük, hogy együtt - ehetünk :)))))))))))))))))))))))))))) Végre anélkül, hogy egyikünk csupa maszat lenne közben, a másiknak meg percenként rá kellete hörrennie a nagyobbikra, hogy ne álljon fel a széken, ne feküdjön el, egyen már, ne lökje fel a poharat. Együtt olvasgatás pedig utoljára akkor volt, amikor Cicó átállt a napközbeni egy alvásra a kettőről, és átmenetileg már fél kilenckor (!!!) le lehetett nyomni este. Jó gyerekezni, de jó előtte "élni" is egy kicsit...

Gira,
nyugi, nyugi, majd legfeljebb együtt sírtok néha mind a hárman...
Na jó, ez vicc volt, ilyen pici korkülönbségnél nagyon hamar összenőnek, a pár hónapos már ezerrel fog csüggni Rékán - neki meg lesz egy saját, igazi, élő játéka :)
Na az enyém a nagyobbik Bak, a kisebbik Ikrek, meg fogok velük bolondulni később...
Ügyes legyél, mindjárt itt a nyolcadika :)

Marcsy,
kicsit megkésve én is boldog névnapot kívánok Krisztinek!

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan végigolvastalak titeket, csütörtökön voltam itt utoljára...

Hétvégén lementünk a Balcsira, Lellén van egy egyszobás lakásuk anyóséknak, hát, az idő elég pocsék volt, és bár fürödni nem tudtunk, sok programot csináltunk, Violka is nagyon élvezte! Majd rakok fel pár képet!
Viola is tüneményes volt, semmi hiszti, talán azért is, mert nem volt nagyszülő a közelben! :shock:

Monee!
A Forma-1-et kivételesen én is néztem (naná, Magyar Nagydíj!) és nagyon tetszett, rég volt ilyen izgalmas, azt mondják! Ti kinek szurkoltatok? Én speciel Schumit nagyon sajnáltam, jól eltaktikázták magukat a gumival! Alonsoról nem is beszélve, milyen peches volt! :( :( Gondoltam rátok, hogy sz..-rá áztok rendesen! :D

Hódocska!
Szerintem az antibogyótól is fájhat a pici pocija, biztosan javul a helyzet, ha abbamarad! Nagyon szurkolok nektek, hogy minél előbb túl legyetek a nehézségeken!

Most hirtelen ennyi, majd teszek fel képeket, még a múltkori balatoni képekről is, amikor még hőség volt!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Most, hogy nézem a szülinap vonalzót, látom, hogy Viola ma másfél éves! :D Gyorsan megy az idő!

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Hódocska!

Az egyáltalán nem törvényszerű, hogy a következő terhességnél is ennyit kell kórházazni! Egyébként ezt én is mondtam már a páromnak, hogy mi lesz, ha a 2. babó nem lesz ilyen "könnyű" eset, mint Peti. Hova tesszük őt addig, amíg esetleg bent kell lennem vagy bármi van. Én azért félek ettől, mert édesanyám úgy volt velem, mint én Petivel: első gyerek, minden sima ügy volt, csak szülni ment a kórházba, és kész. Ezzel szemben az öcsémmel meg a 4. hónaptól szülésig bent feküdt a kórházban, én 3 évesen kint voltam a nagymamáméknál Komlón, apu meg mindig hozozz-vitt mikor a melóval végzett, anyu meg szinte nem is látott, úgy csempésztek be egyszer kétszer, mert nem mehetett be gyerek a kórházba :( Ráadásul mi elég kis korkülönbségre játszunk, ha szabad így mondani, ezért csak remélem, hogy a következővel is minden simán megy majd, és csak azt a minimális 3-5 napot kell a kórházban töltsük, távol Petitől! :) Kívánom Neked, hogy ha úgy döntötök majd egyszer, hogy lesz Taminak kistesója, akkor olyan sima, zavartalan és nyugis terhességed legyen, mint nekem Petivel volt! :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kriszi!
Neked is köszi szépen:)
Hódocska!
Tényleg nem törvényszerű, hogy a 2. terhesség is ilyen nehéz lesz. Nekem is Anyukám volt hasonló helyzetben, mint Viki Anyukája. Én nagyon könnyű terhesség voltam neki, de a hugom...A hugival már 4 hónapos terhesen szülésre nyitva volt, állandóan be akarták fektetni, faros volt...Nekem én azt mondom mind a 3 terhesség egész könnyű volt, nem volt szó kórházról, szinte minden rendben volt. A babák is teljesen mások. A Dominika is, az elején még nagyon sokat sírt, de kb. 8 hetes korára egy kis angyalka lett. A Dávid meg nem is sírt olyan nagyon sokat, a Hisztike meg...
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Hódocska!Az éjszaka átalvása az még nekem is álom.Bár mostanában már csak egyszer kel 3 és 4 között, és aztán kb. fél hétig még alszik.De ez is nagy előrelépés.Én már kipihentnek érzem magam.Valahogy az ember átáll.DE az első 3 hónapban hulla voltam.Állítólag a tápos babák hamarabb végigalusszák az éjszakát, de azért, ha mód van rá, szoptass.Valahogy tényleg belejön az ember az alváshiányba.Tudom, hogy most ez még hihetetlen....

Az evésről annyit, hogy én most már mindent eszem, szénsavas italt, és babot is, csak a túl fűszeresektől tartóztatom magam, bár azoktól már annyira elszoktam, hogy nem is kívánom.Az első időben nagyon odafigyeltem, aztán mikor már kevésbé, nem tűnt úgy, hogy ez bármilyen hatással lenne a babára.Én úgy vettem észre, és nekem ez is a logikus, hogy inkább az ő mohósága, sírása, nyugtalan evése /=levegőnyelés/ okoz pocifájást, és nem az, amit én ezem.A túl fűszerestől azért tartózkodom, mert az viszont biztosan megváltoztatja a tej ízét, hiszen más testnedveinkét is ./pl. a fokhagyma az izzadságot is, ezt tapasztalni lehet/

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Ja, igen, én is úgy hozzászoktam az éjszakázáshoz, hogy amikor először aludta át az éjszakát (7 hósan), én hajnal 4-től ébren vártam, hogy felébredjen :lol: Részint megszokásból, részint a görögdinnyévé dagadt tejcsiben úszó didkók :lol:
Még pár éjszaka visszasírtam az éjjeli etetéseket... ki hinné :roll:

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Ki hinné, hogy ennyi mindent lehet fél kézzel:pár kép Tamiról, meg a szép csokromról.
Kép Kép Kép Kép

Kép
hódocska
 
 


jaj, a virág lemaradt :lol:
Kép

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Hát csajok, örülök, hogy előbb-utóbb mindenki színt vall, hogy volt az elején kialvatlan zombi, volt sírás, kétségbeesés. :lol: Én eddig az "idegbeteg" állapotig nem jutottam el, de ami késik nem múlik... :lol: de ha lehet, a hajtépést szeretném megúszni.

Kriszi!

Attól az egytől nem kell félni, hogy tejet iszom, mert utálom, de a tejtermékek jöhetnek. Abban igazad van, hogy jobb lenne aszalt gyümit majszolni, be is ruházok rá, már régen ettem.
Hordozókendőt mindenképp veszünk, csak meg kell várni apuci fizetését, mert a kislány születése eléggé leapasztotta a kasszát a váratlan kiadásokkal, én meg még nem kaptam mostanság táppénzt sem. Valamelyik bababoltban már kérdeztem a kendőt, de ott nem volt, és én is jobban örülnék, ha megmutatnák a használatát.
Egyébként Te is Kriszti vagy? Mert akkor Neked is BOLDOG NÉVNAPOT! :)
Ez az együtt-evés jó volt! :D

Jevi!

Violkának boldog másfeledik szülinapot! Örülök, hogy jól telt a 7végétek, de az idő nem volt rózsás. :?

Viki, Marcsy!

Hát igen, minden terhesség, minden gyerek más. Eleinte nekem sem voltak különösebb problémáim, hiszen a 7. hónap elejéig dolgoztam a város másik végén, de az itthonlétet már nem tudtam élvezni. :) A kemény hetek meg csak elmúlnak, már most is olyan tündéri néha Tami, ahogy "magyaráz" nyugodtabb pillanataiban és a fürdést is kezdi élvezni (ami előtte-utána van, azt persze nem).

Bea!

Én is kezdem már megszokni a készenléti állapotot. Amúgy már egy jó ideje éjjel csak szoptatok és napközben is csak reggal, délben, este kap pótlást Tamara, abból sem mindig kell neki sok, de ez változó.
Persze, a fűszerekre oda kell figyelni, de hát most vannak az én jó kis kajáim: dinnye, barack, kukorica... még jó, hogy epret, málnát tudtam enni, mert ugye azt sem szabadna.

Hát ma írtam eleget. :lol: Kimenni nem tudtunk eddig, mert mindig rákezdte az eső, 1 kézzel meg lehet gépelni, csak kicsit lassú.
Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Hódocska!Pécsett Wágner Kriszta forgalmazza a Nandu hordozókendőt, ő kölcsön is adja kipróbálásra, mielőtt megvennéd, és nem sértődik meg , ha azután mégsem veszed meg /velem ugyanis így járt, én kipróbáltam, és maradtam a kengurunál/.Jóban vagyunk, ő szokta masszírozni a hátam, t.i. házhoz jön, olcsó és életmentő a masszírozása időnként.

A telefonszáma:06-70-626-6339 Hívd nyugodtan!

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Már régen jártam erre, a hétvégén nem voltunk itthon.
Ma Adél teljesen kivett az észből. Lementünk kicsit játszani, sétálni és amikor fel kellett jönni akkora hisztit csapott, hogy a szomszéd kiszólt, hogy mit csinálok a gyerekkel. Biztos az gondolta, hogy elrépáztam :oops: :shock: ! Full ciki volt! Lelkileg teljesen összetörtem. Nem tudom, hogy mit ronthattunk el, és azt sem tudom hogy mit kellene tennem, tennünk!

Az éjszakázással kapcsolatban mi a mai napig kelünk íccaka. Ez csak akkor marad el ha esetleg köztünk alszik :roll: . Már át sem kell érte menni, jön magától!

Hódocska!

Tami gyönyörű! Édes kis hajasbaba!

Most megyek, de még visszanézek :wink: , ha Adélmanci elaludt!

Gira!

Ma kettős fronthatás!!! Szorítok! :D

Sziasztok
erzsó78
 
 


Sziasztok!
Hódocska!
Tami nagyon édes baba. Milyen nagy haja van :) A csokrod is nagyon nagyon szép.
Egyébként nekem is este jutott eszembe Kriszi, hogy esetleg Ő is Krisztina-e. Neked is Boldog Névnapot Kriszi! :)
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Végre ide is eljutottam! :D

Timi!

Nagyon szépen kerekedik a pofija Tamarának!
A bal alsó képen tiszta olyan mint Te, a jobb alsón meg mint Tamás. :lol: Nem a Tietek véletlenül ez a gyerek?! :P :lol:
Ha segítség kell csak akár 10 percre, nekem is szólhatsz, addig talán én is el tudom szórakoztatni a csajszit. A Da Vinci kóddal egyébként is jövök Neked. 8)

Nah, a Forma-1. Megnéztük tegnap a képeket és nagyon jól sikerültek. Rakok majd fel ide is egy párat, bár én elég kevésen vagyok rajta -ez nem baj! :D- mert én voltam a fényképész.
Nem rég derült ki hogy az egyik "mentésnél" Norbiékat egyenes élőben mutatták a német RTL-en. ÚÚúghogy: Benne voltunk a TV-ben!!!! :lol:

Köszi a kérdést, NEM CSAK olvasás volt! ;) :D Nagyon jól éreztük magunkat. Első nap sok időnk volt még, akkor elsétáltunk-metróztunk a Ikeába. Tudjátok, úgy kézen fogva-andalgósan-szerelmesen, elvégre nem itthon voltunk, lehetett NEM viselkedni. 8) :D Az Ikeában megint rájöttem hogy vagyonokat tudnék elkölteni, de csak Katának egy tányér szettel, meg két tálcával és egy főzéshez való csörgő órával tértünk haza (ugyanis hajlamos vagyok a tűzhelyen felejteni a dolgokat 8) ). :)
Mindennap gyalog mentünk el a találkozó helyszínére, egyszerűen nem volt kedvünk autózni. Este csináltam valami kis meleg vacsit, megettük, és utána olvasgattunk. Én ott ahol laktunk, Norbi sógórának a nővérének házában, megtaláltam a Durrell: Állatkert a pogyászomban könyvét és ki is végeztem ez a pár nap alatt. :D Jó volt elmenni kicsit, gyakrabban kéne megtennünk.

Kriszi!

Tudod, eddig valahogy nem érdekeltek ezek a "kifogások" amiket az előzőekben említettél. Nem miattad, de egyre jobban érzem magamban hogy kezdem félteni a hátralevő időt, hiszen ez az időszak annyira különleges és visszahozhatatlan. Nem értettem miért mondta Norbi korábban hogy legyünk még kicsit kettesben, de asszem most már tudom miért.
Mindettől függetlenül nem érezném bajnak ha lenne velünk egy harmadik (akár Kata, akár a közös gyerekünk), nem lenne akkor sem semmi rosszabb, max. másabb. Én szerintem elég laza vagyok ahhoz, hogy ez ne "megkeserítse" hanem emelje kettőnk kapcsolatát. :)
Nem is kell jobb példa erre mint Timiék. Egyszerűen jó rájuk nézni, ahogy Tamással és Tamival családdá alakultak. Talán kicsit jobban vagy másként szeretik-tisztelik most egymást és attól függetlenül hogy a kiscsaj sokat bömbizik, nagyon jól érzik magukat.
Timi! Kérlek tolmácsold Tamásnak, hogy a kalapom le előtte, én is ilyen gondos-szerető apukát szeretnék a majdani gyerekemnek, mint ő.
Kicsit, eltértem a tárgytól, de az a lényeg, hogy ahogy ők vannak most, én is el tudnám képzelni az életemet.

Marcsy, Viki, Gira, Bea, Jevi, Netty, Diadora és akit véletlenül kifelejtettem!

Bocs hogy nem válaszolok egyesével, de foggalmam sincs hogy kérdezett-e valaki valamit. :shock: :oops:

Nah, dógozás van. Legyen szép napotok!
Puszi!
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Hódocska!

Tamara nagyon édes baba, és a csokrod is szép. :D Nekünk 2 hónapja volt a 2. házassági évfordulónk , s a férjem egy medállal lepett meg, amibe belegravíroztatta Peti arcképét! Szóval most nem édes! Nagy mázlisták vagyunk mi ezekkel a pasikkal nem? :wink: :D

Monee!

Jó munkát! (már ha abban van jó is :) )

Kriszi!

Neked is Boldog Névnapot így utólag! :D

Erzsó!

Hiszti :( Fogalmam nincs mit lehetne vele tenni! :( Én már sokszor most nem bírok Petivel, amikor hisztizik, mert valamit nem kap meg! Mi lesz így később :(

Szép napot Nektek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Kettős fronthatás ide vagy oda, elképesztően jól aludtam az éjszaka :D... már rég volt ilyen. És most is remekebbül érzem magam, mint az elmúlt napokban bármikor :D Ebben az időben meg nem szívesen mozdulnék ki... még szülni se :roll:
A házassági évfordulóról jut eszembe :wink: nekem nagy meglepim lenne az idei 3. házassági évfordulónkra az uramnak... 16-a lesz... éppen POSE vizsgálat... hátha :lol: Persze ha kihúzzuk addig :)

Bea!

Wágner Kriszta... ő forgalmazza a Monapel pelusokat is?

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem Pécsen kismama ruha üzletet ajánlani ahol az árak is megfizethetőek?

Előre is köszi

Ancsa
ancsa34
 
 


Sziasztok!

Bea!

A héten mindenképp felhívom Krisztát és kipróbáljuk a kendőt. :)

Erzsó!

Hú ezek a hisztik azért nekem is ismerősek, tudod nekem van egy 8 éves öcsém, akit az elmúlt években rendszeresen elhoztam nyaralni, hogy kissé beleszokjak a tutiba :lol: (meg egyébként is imádom) és tapasztaltam én is többször ilyet. Pláne az első napokban, míg meg nem szokta, hogy nálunk egy csomó dolog másként van, mint otthon, pl. nem családi házban lakunk.

Monee!

Örülök, hogy ilyen jól telt a múlt hetetek. :) Kedves volt, amiket írtál. :) Igazából nem is kell tolmácsolnom Tamásnak, szerintem épp ezekben a percekben olvassa :wink: , mert mióta megvan a kislány néha már úgy jön haza a munkából, hogy olvastad, hogy a Kriszinél, Beánál, Giránál.... is volt ilyen? :D Meg itthon is belenézeget, így most biztos nagyon örül, hogy így megdícsérted. :lol:
Egyébként ő is nagy Durell-rajongó, lehet, hogy már olvasta az említett könyvet, de az nincs meg nekünk.

Amúgy Te sem panaszkodhatsz Norbira, hányszor becipelted hozzám a kórházba is. :) Kata meg nagyon aranyos, fegyelmezett kislány, mondta Tomi is... ez nem tudom kinek köszönhető, tán mindahányotoknak kicsit. Én most már az öcsémen is érzem, hogy így, kétszeres nagybácsiként egész megkomolyodott, de lehet, csak az idő múlása tette kevésbé bohókássá. Azért még mindig nem egy földre szállt angyal. :D
Jó munkát! De nem ám túlzásba viszed! :lol: :lol:

Viki!

Nagyon jó ötlet volt ez a kép gravírozás! :) Tavaly én is egy medált kaptam két fülbevalóval, most meg idő híján a babát adtuk át egymásnak :lol: :lol: :lol: , meg persze én kaptam virágot. Ebben a hülye esőben ki sem tudtam tegnap mozdulni, hogy valami meglepit hozzak neki. Italnak tuti nem örülne, mert péntek este feljött egy haverja, megivott 1 üveg Heinekent és még szombaton is rosszul volt tőle.
Tavaly kreatív voltam az évfordulónkon, meg el is utaztunk, tán majd jövőre bepótolom.

Mindenkinek köszönjük a bókokat Tami nevében is! :) És az éjszaka már közel 1 hete tök jó, 1x, max. 2x ébred fel, ordítás csak akkor van, ha bekakil és pelnkázni kell, amúgy eszik (na jó, ez azért eltart kb. 40 percig) és alszik vissza. Cserébe éber egész nap, de ha ez az ára a nyugodtabb éjszakáknak, akkor legyen. :)

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?