Új privát üzeneted érkezett!

Szia Egok,
A születés hetén kaptunk szórólapot az Otthon segítünk alapítványról. Ők is hasznosak lehetnek számodra a babák születése után.

Jön valaki a SEED Alapítvány képzésére jövő héten vagy utána (www.seed.hu) ?

Sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Beusa!
Néztem én az Otthon segítünk alapítvány honlapját, de úgy látom, hogy Biatorbágyi kirendeltségük nincs. Vagy mégis? Csak nem frissítették az oldaulkat? Van azon a szórólapon valami utalás erre? Helyi telszám, ilyesmi, amit a biaiak hívhatnak?

Köszi a segítséget

Kata

Kép
egok
 
 


Szia Egok,
Helyi szám nincs rajta, de sztem egy érdeklődést megér. Egy barátnőm olvasott egy cikket, miszerint több a segítő, mint a jelentkező család.
Pocaklakók hogy vannak?
SZia

Beusa
Kép
beusa
 
 

 
 

Szia Kinga!!!

Köszi az érdeklődést aranyos vagy :wink: Jól vagyok, köszi bár nehezebben bírom azzért mint az elsővel! :lol:
Júni 23-ra vok. kiírva, még kb 6 hét van!De reméklem 1 hónapig még tutira bent marad!Úgy néz ki, hogy lány lesz, ő is :P
Már készülgetek, mosom a babaruhákat, meg össze vagyok pakolászva nagyjából!Eszti eleven, amúgy semmi extra!
És veletek?Fiúk?Dolgozol már, vagy csak szeptembertől?
Tényleg jó rég találkoztunk, de mi annyira nem járunk ki, mert nehéz felmásznom az emelkedőkön, inkább itthon játszóterezünk, meg max kocsival megyek ki, ha el kell intézni valamit! :oops:
Ti jártok valamelyikre?
manóci
 
 


Szia manóci4
Jó sokszor elment látom, de akkor nem jelent meg! Na mindegy4
Domi szept végén lesz 3 éves, remélem ovis lesz és azután meglátjuk, várnak a régi helyemen is de próbálkozok közelebb is, bár most nagyon nagy a csönd a pályázott állásaim körül.....Elvileg a szabim jan-ig kitart, majd alakul addig!
Elhiszem hogy már nem szívesen mászkálsz, tudom hogy fárasztó!
Kitartást a végéhez!

Kinga
döngy
 
 


Beusa!
Köszi az infót, felhívom őket mindenképpen, mert azt hiszem, minden segítségre szükségem lesz.
Emberek jól vannak, sokat ugrabugrálnak még mindig. Nem is értem, hogy van rá helyük.

Manóci! Melyik kórházban fogsz szülni? Én a SzentImrében.

Üdv

Kata

Kép
egok
 
 


Kinga,

Köszi, igyekszem kitartani már :wink: Jelentkezem, ha megvan a baba, és hazajöttünk! :)
Ja, szeptemberi oviban én is bízom,majd meglátjuk!
De lassan kiírják szerintem már!

Kata,

Én a Mávban fogok szülni!Azért az ikrekkel sem irigyellek.Igaz én mondom, hogy nehéz nekem, pedig csak egy van a pociban.Bár egy kisördög meg már kint randalírozik!Hát nemtom melyik lehet nehezebb :roll: :lol:
De te lehet akkor előbb is szülsz, ugye?Megvan mikor kell bemenned?
manóci
 
 


Manóci,
június 11-ével kell bevonulnom, addig mindenképpen benn kell,hogy maradjanak. Utána már jöhetnek, de azért biztos mindent elkövetnek a dokik- meg én is, hogy legalább 1-2 hetet még utána is hízzanak odabenn.

Kata

Kép
egok
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Úgy néz ki, lehet, hogy nem kell mégse korházba feküdni. Gyermekek nagyok, ha most jönnének, akkor is mehetek az szentimrébe. De azért még tartogatom őket.

Kata

Kép
egok
 
 


Kitartást Egok,
és kiváncsian várom a híreidet:-)

Beusa
Kép
beusa
 
 


Még egyben vagyunk, legközelebb csütörtökön megyek dokinénihez, de mostmár komolyan fenyeget a befektetéssel. 2,5 kiló felett mindkét gyerek. Nem tudom, de szerintem még nem akarnak nagyon megszületni.

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok Mindenki,

márciusban költöztünk Biára, potosa a Pecatóhoz, jövő hét szerdára vagyo kiírva a babszival, de pillanatnyilag semmi jele még, hogy meg akarna születni a kisasszony :lol:
A Szt Imrében szülök Bardóczy Zsoltnál és Nyulas Jolinál.Ha van valakinek tapasztalata velük és megosztaná nagyon megköszöném!!
pirike74
 
 


sziasztok,
Pirike,
Én Jolival szültem, legközelebb nem vele fogok. Bár ha Te MOMparkos vagy, akkor lehet, hogy kitüntetett figyelemben lesz részed. Olvasgasd szerintem a "szülészetek, kórházak"topikot, ott van külön Szt. Imrés topik, talán több is.

Anyukák,
Van köztetek vki, akinek volt tapasztalata a Pöttyös Tigrissel? Vajon miért szűnt meg?

Sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok,


Megszülettek EGOK ikrei!Kedden 19:30-kor.csongor 2620g-al, Huba 2400 g-al!!!
Nagy gratula nekik!!!

Beusa, szerintem azért szűnt meg mert nem ment nekik!Azért elég drága volt!Mi is voltunk párszor.Mondjuk jó volt, csak sok!szerintem, aztán lehet, hogy nem!
manóci
 
 


Sziasztok!

Megszületett Manóci Hannája szombaton 22:09-kor 2800 grammal és 50 cm-el! Mindketten jól vannak.
:lol:


Gratula Egoknak is! :)

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Sziasztok!

gratula Manóciéknak Hannához!
Eszter megy oviba? (majd ha eljutsz eddig!)
Domi igen és még 3 gyereket tudok, de a csüt-i szülőin kederül ugyis kik lesznek a csoport társak!

Kitartást!

Kinga
döngy
 
 


Beusa,

köszi szépen a választ.Van valami oka, hogy nem vele fogsz szülni legközelebb?Megtudhatom mennyivel honoráltad?

Mom-os vagyok, eddig annyiban vagyok "kivételes helyzetben", hogy már ki tudja mennyi pénzt ott hagytam a terhes vizsgálatok alkalmával.... :roll:

Most vagyok 41 hetes, de a legutóbbi vizsgálat szt kb.37 hetesnek tűnik a baba helyzete, ergo még benn lesz egy darabig :shock:
Ha priviben küldenéd inkább a véleményed az email címem pirike74@yahoo.com

Köszike
pirike74
 
 


Sziasztok!

A biatorbágyi magánovikról tudtok mondani valamit?
Az önkormányzati oviban sajnos, nagy meglepetésünkre, elutasították a felvételi kérelmünket.

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok,
nagyon nagy gratula a csöppségeknek és szüleiknek is:-)
Remélem, jól vagytok és szépen növekedésnek is indultak a Picikék.

Pirike,
Már biztosan úgyis késő, remélem már egészségben megszületett a kisbabád:-) Ha még nem, akkor is sztem inkább már csak magadra figyelj :wink:
Én már a sokadik szülése voltam, és annak ellenére, hogy úgymond protkós voltam, nem erőltette meg magát. Végülis mindenki ember, fáradt is lehetett egész biztosan. De sebaj, Nálad biztos minden rendben volt. Részletesen írtam róla anno a Szt. Imrés topikban. A MOMnál tényleg szemtelenül sokat kérnek...állítólag viszont ezért jobban oda is figyelnek a szülésnél. Én amúgy harmincat adtam, állítólag ennyi a Szt. Imrés tarifa (20-30 között)
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy Nálad hogy zajlott a nagy esemény.
Amúgy meg végülis mi szüljük a babát:-)

Liv,
ez a kérdés engem is érdekelne...ha megtudsz valamit..

Kata, Ivett, rég írtatok :wink:

Sziasztok

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok, köszi a gratulákat, Edina :) pussz!

Kinga, sajna minket nem vettek fel, de gondoltam, hogy nem fognak!Nektek gratulálok, és örülök, hogy sikerült!
Remélem jövőre felvesznek, és nem az lesz az indok, hogy itt egy kistesó?! :? Mert azért akkor Eszti már 4,5 éves lesz!
Meló?Hová mész szeptembertől?Mert itt amint látom még hátra van a nagyja a dolgoknak! :(


Liv, /sorstárs :wink: /én csak a a Bébihotelt ismerem mint magán, de az elég húzós havonta, és szinte mindent neked kell vinni!
Bár állítólag nyílt valami családi napközi szerű, ha valaki erről tud esetleg? :roll: adhatna infót!
manóci
 
 


sziasztok,
Most nyílt családi napközik: Manó ház: azt tudtam meg, hogy nagyon szimpi 2 óvónő csinálja, elsősorban másfél -3 év közötti gyerekek vannak. Egyszerűen berendezett és nem ígérnek hókuszpókokat, a gyerek viszont igazán gyerek lehet. Összességében nagyon pozitív. A "Kék ház" ingatlannal van szemben és nagyon emberi az egész.

Szivárványsziget: az új ovi mellett, kis udvarral, ugrálóvárral. Mást erről nem tudtak mondani, de ezt találtam még:
www.szivsziget.hu

Manóci, a bébihotelről tudnál írni részleteket? Arról eddig csak azt hallottam, hogy megőrzés-jellegű.

Szerintetek mennyit reális kifizetni mondjuk havi szinten egy óvodáért?

Jó babázást mindannyiótoknak.

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok Lányok,
bocs, hogy ilyen megkésve jelentkezem!

Tisztelettel jelentem, hogy Léna lányunk június 29.-én éjjel megszületett császárral, 3090 grammal 53 centivel, makkegészségesen. :lol:

Hosszú szülés volt, a magzatzsinór rá volt tekeredve-ezért sem indult meg magától, megpattant a burok az oxitocin terhelés után és zöld volt a vizem..gondolhatjátok nagyon para volt a vége, de szerencsére nem lett semmi baj, bár ha tovább húzzák a várakozást, hogy "hátha beindul magától,"... akkor baj is lehetett volna.

Írok még többet csak most mocorog a kisasszony, biztos ebédelne!

Pusz :D
pirike74
 
 


Pirike, nagy gratula nektek!!!!!

Tényleg jó, hogy megindult.Víz amúgy nálunk is zöld, azaz kakis volt,de zsinór szerencsére nem játszott be!

Jó babázást neked! :)
manóci
 
 


Szisztok,
megpróbáltam feltenni képet a kisasszonyról, sajnos sikertelenül, a méretekkel van a baj, pedig a párom már le is kicsinyítette....an alami ötletetek, hogyn kell?

Mintha Léna kezdene áttérni az éjszakai alvásra, és nem kell vele hajnalig küzdeni...bár nem akarom elkiabálni .....ma vagyunk két hetesek, csuhajj!!:))
pirike74
 
 


Pirike, akkor mi beelőztünkk, tegnap volltunk 3 hetesek :lol: :wink:

Nemtom mi lehet a baj a képpel, nekem tömörítő programom van a gépen, és azon szoktam 500-asra kicsinyíteni, és azt mindíg ellfogadja :roll:
Te mivel kicsinyíted?
manóci
 
 


Sziasztok!

Liv! Szerintem nem kell csodálkozni, hogy nem vették fel a gyerkőcöt, akinek otthon anyuja kicsivel vagy tergóhes azt bizti nem veszik fel! A szomszédban 3 éves 1 éves és szept-ben 3. baba és nem vették fel Zétényt!
Én szerencsés vagyok, de nekem vége is a gyesnek szept-ben! Én már 5 éve itthon ücsörgök a fiúkkal!
A bébihotellal én próbálkoztam, nem igazán tetszett a modor, (sulihéten nem tudott anyu jönni, és akkor kellett volna), láttam olyant hogy a 2 csajszi 5-6 gyereket vitt motorral és szágulgottak le a dombon! szóval szerintem oda ne, végül mi se mentünk! Szó szerint gyerek megörzés! Az ismerősök akiknek nem vették fel a gyerkőcét a szívszgetet nézték, a bérletes megoldása eég jónak tűnik!
Manóci! Akkor jól vagytok! Még nem tudom hova megyek dolgozni, elvileg bent van a pályázatom itt az egészségközpontban a főnővéri állásra, de mióta a Kovács Attila aki a diri volt elment a minisztériumba azóta elég bunkók telefonon az érdeklődásre és szerintem nem is halad az építkezés, aztán Pátyon is épül egy idősotthon ott is bent van az önéletrajzom, elvileg dec-ben nyitnak ők is, meg a régi helyemen is várnak vissza egy új osztályt akarna adni nekem a főnököm de még nincs meg az új oszt. vez doki, meg ez szept-ben indulna nekem meg dec-jan-ig kitart a szabadságom! Nem tudom ezt hogy gondolt a főnököm, még nem ültünk le beszélni a pontos dolgokról!
Különben az oviban, 2 gyerek megy a házból Dorina már 4 éves, Bálint prdig szintén 2. gyerek és lejárt a gyes Rékának. Mást senkit nem ismerek, a szülői alapján! Ez meglepett, se játszóról se utcáról! Na megyek ezer dolgom van!
Kitartást a 2 gyerkőchöz
Kinga
döngy
 
 


Kiinga, drukkolok, hogy sikerüljön valami jó meló neked :wink:
Ovi, szerinted azért arra van esély, hogy jövőre fölvegyenek minket?Gondolom látják majd, hogy idén jelentkeztünk már egyszer!Csak előnyt élvezün majd az új jelentkezőkkel szemben :?
manóci
 
 


sziasztok,
nekem is ua. a problémám,Levit aki már 3,5 éves nem vették fel az oviba. a szivszigetről jókat hallottam, 2 óvónéni vigyáz a gyerekekre(max. 12), én be is írattam Levit szeptembertől.1hó csak délelőtt 35000Ft (egésznapos 60000Ft). A Manóházról is jókat mondanak, de ott túl kicsik vannak (Levihez képest).
olvastátok a biat.krónikában, a vez.óvónő szerint nem olyan fontos még egy új ovit építeni, "csak" 90 gyereket nem vettek fel,és egy 3éves gyereknek amúgy is otthon vn a legjobb helye....-szóval én egy kicsit kiakadtam ezen...
fivett
 
 


Köszi a válaszokat mindenkinek.

Döngy, a beiratkozáskor még senki sem tudta, hogy kistesó lesz, tehát nem lehetett ez az elutasítás oka.

Manóházról ha bővebben tudnátok írni... Még nem hallottam róla. De az, hogy 1,5 és 3 év közötti gyerkőcök vannak, nem igazán jó egy 3 év fölöttinek szerintem, épp az lenne a lényeg, hogy a korosztályával játszhasson.
Vagy esetleg környékbeli települések magánovijairól valakinek valami infója ha van...

Mi ma megnéztük a Szivárvány Szigetet, nem tudom... Úgyis csak akkor derülne ki, hogy jó vagy nem, ha odajárna a gyerkőc, de ez is elég drága, valóban picike a helyiség, a pozitívum nyilván a közösség... Teljesen tanácstalan vagyok.

A Krónika melyik számában van ez a cikk?

Kép

Kép
liv
 
 


Liv, nálunk detto ez a helyzet.Nem tudták, hogy most fogok szülni.Szerintem tuti utána tudnak nézni, hogy ki milyen juttatásban részesül, mert ezzel is indokolták az elutasítást! :(


Fivett, engem is nagyon érdekelne, hogy melyik számban van!
manóci
 
 


Manóci, az, hogy én milyen juttatásban részesültem a beiratkozáskor (mert nálam is hivatkoztak erre), nem jelenti azt, hogy most is részesülök benne, illetve hogy szeptemberben, ovikezdéskor is fogok. Szóval nem értem az egészet.
"A gyermek otthoni ellátása megoldott" - aha, itt beleveszik pl. azt is, hogy a nagyi otthon van? Mert igaz, akkor a nagymamánál is lehet egész nap, na de könyörgöm...

Kép

Kép
liv
 
 


a júliusi biatorbágyi krónikában nyilatkozott a vez .óvónő(vhol a közepén volt, a testületi űlésben).
igen, a szivsziget se olcsó, az előbb rosszul írtam, mert 1 hónap de.önként -ebééd nélkül- 40000ft...
ha páran anyukák benne vagytok, összejárhatnánk majd ősszel,télen 1héten mondjuk 2szer a faluházban a gyerkőcökkel, mindenki hozna pár játékot.. persze nem ugyanaz mint az ovi, de legalább egy kicsit közösségben lennének.a vezetővel már beszéltem erről,és megoldható.
fivett
 
 


Fivett, ez nagyon jó ötlet!
A Faluház biztosítana helyiséget hozzá?
A gyerekeknek biztos nagyon jó lenne, hiszen az oviban a 3 éveseknek úgyis a társaság, a játék, az együtt játszás a lényeg.

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

A védőnők bent vannak az elbíráló testületben, szerintem az egyik legnagyobb bent a szavuk, így hogy lesz kistesó ez nyílt titok! Még ha beíratkozáskor nem is tudta de az elbírálás az jun közepén az értesítés elötti naokban történt!Ismerik a családok anyagi helyzetét is, látják hogy smint élünk és ez sokat nyom a latban. A nagyobbik fiam ovistársának az anyukája is bent van és az ő véleménye szerint nagyon korrektül megy a dolog!
Szóval így nincsenek titkok!!!
Kitartást a lurkókhoz!
Kinga
döngy
 
 


liv,
a faluházban kapnánk helyiséget ilyesmire,
szerintem szept.-okt.től már aktuális lenne, örülök h benne vagy!

döngy,
én is hallottam h korrekt volt az elbírálás, bár találkoztam olyan anyukával, akinek épphogy 3éves a gyerkőce és felvették,pedig szintén otthon van a picurral...mindegy, a lényeg hogy kevés az ovi ennnyi gyerekre, és szerintem kellene még egy, hiszen a gyerekes családok csak jönnek, most épül majd a 3. + 4. ütem...
fivett
 
 


Fivett,szerintem is tök jó 5let.Mi is benne vagyunk, ha sikerül.Esztinek is nagyon hiányzik a gyerektársaság, és már állandóan szerepjátékokat játszik :)

Ovi, :( hát én nemtom hogyan vannak itt a dolgok, de, hogy nem jó az tuti!Azért én elég etikátlannak tartanám, ha valóban az anyagiak alapján lenne eldöntve, hogy kit vesznek fel!Azért mert valaki nem putriban lakik, és szépíti vigyáz az otthonára akkor már az olyan jónak számít, hogy nem kell fölvenni a gyerekét?!Mellesleg meg én 2 olyan anyukát is ismerek akiknek a kocsijuk többet ér mint a mi házunk, nincs tesó, és anyuka tuti nem dolgozik, mert délben már ott van a gyerekért!Mégis fölvették!Na, akkor most tegyen valaki igazságot! :roll:
És egy olyat is ismerek akik meg nem állnak anyagilag a topon, hitel a lakáson szinte az egész abból lett, már bölcsibe is elhordta a gyereket, mert annyira kellett a pénz, hogy dolgoznak éjt nappallá téve, és elutasították! :twisted: De aztán megfellebezte, szabályosan szegény kisírta, hogy vegyék föl, mert nekik dolgozni kell, muszáj!Végül fölvették!De azért ez így nemtom mennyire korrekt!!!!Akinek igazán szüksége lenne rá azt is elutasítják, akkor kit vettek föl egyből? :roll:
De ovi valóban kevés van!
manóci
 
 


Sziasztok,
A Krónikát én is olvastam, elég gáz! Igaz szó szerint úgy fogalmaz: számok szerint kell még egy ovi, de 15 elutasított gyerek nem is Biatorbágyi.
És azért nem szabad elfelejteni, hogy testületi ülésen hangzott el, a vezető óvónó főnöke pedig a városvezetés!!
Normális óvónő gondolom szakmai alapon láthatja, hogy ez így nincs rendben, hiszen az 5 évesen oviba kerülőkkel nekik lesz nehezebb dolguk.

Ivett, nagyon klassz az ötleted:-) Ha kisebbek is beférnek, mi is szívesen megyünk.

Pici babák hogy vannak? Pirike, végül amúgy elégedett voltál Bardócziékkal?

sziasztok,

Beusa
Kép
beusa
 
 


Sziasztok Lányok,

bocs, hogy így eltűntem, Léna nem egy emberes gyerek:)
Most pénteken lesz hat hetes, most mondhatom el, hogy valamennyire kiismertem a napi rutinját,-már ha van ilyen-eddig minden nap egy új kaland volt.)Dióhéjban az elmúlt hetekről...:
Jól eszik nagyon, nem tartja be a 2-3 órákat, ha éhes ,van, hogy óránként szopik, le is szúrt a védőnő, de ha egyszer csak így lehet megnyugtatni a hasfájását mir csináljak?Nem bukik, kakál rendesen:)
Hasfájásra- ami kb. 2 hetesen kezdődött-Kipróbáltuk a Gripe watert, az Infacolt ,a Mecsek teát, illetve kaptam egy homeopátiás bogyót Amerikából, 3 összetevője van, az működik esténként amikor rájön a sírás.Amúgy egész nap pukizgat, néha akkorákat mint egy felnőtt:))
Nem tudom nektek hogy van, ha pukizik vagy kakil ,erőlködik és felnyög, fel is sír, kivéve, ha nagyon mélyen alszik.Nem nagyon alszik napközben, marha ritka, hogy többet mint félóra... szopik, bealszik, leteszem aludni, félóra múlva gagyarászik...a nap fénypontja számomra amióta megszületett, ha letusolhatok:) általában beviszem magammal a hordozóban a fürdőbe, így nem bőg:)
Hízik rendesen, tehát semmi panasz nem lehet, csak aludna picit többet, meg múlna már el a hasfájása, az ember szíve szakad meg,
Nektem hogyan laszanak a babák éjjel? Léna kb 2 óránként kel, akkor eszik azt is csukott szemmel, befejezi és alszik tovább.Sajnos be van dugulva az orra elég sűrűn, a doki szerint a hízása miatt van , a porcok be vannak duzzadva, és röfögésre hörgésre emlékeztető hangokat hallatt éjjel, még akkor is ha nem kel fel, sajna emiatt én nem sokat alszom.Együtt alszunk, sok értelmét nem látom, hogy átszaladgáljak a szobájába, így egyszerűbb.
Most aludt el nemrég, ma először edig küzdöttünk, de félórákat hunyt csak, most ki van ütve, remélem most egy kicsit tovább fog szunyálni:)
Pusza, igyekszem sűrűbben írni!

Beusa:
köszi kérdésed, azt kell mondjam igen, meg voltam elégedve, de lehetett volna körültekintőbb a doki a terhesség vge felé ....a lényeg, hogy jól sült el a dolog.
Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok Lányok,

bocs, hogy így eltűntem, Léna nem egy emberes gyerek:)
Most pénteken lesz hat hetes, most mondhatom el, hogy valamennyire kiismertem a napi rutinját,-már ha van ilyen-eddig minden nap egy új kaland volt.)Dióhéjban az elmúlt hetekről...:
Jól eszik nagyon, nem tartja be a 2-3 órákat, ha éhes ,van, hogy óránként szopik, le is szúrt a védőnő, de ha egyszer csak így lehet megnyugtatni a hasfájását mir csináljak?Nem bukik, kakál rendesen:)
Hasfájásra- ami kb. 2 hetesen kezdődött-Kipróbáltuk a Gripe watert, az Infacolt ,a Mecsek teát, illetve kaptam egy homeopátiás bogyót Amerikából, 3 összetevője van, az működik esténként amikor rájön a sírás.Amúgy egész nap pukizgat, néha akkorákat mint egy felnőtt:))
Nem tudom nektek hogy van, ha pukizik vagy kakil ,erőlködik és felnyög, fel is sír, kivéve, ha nagyon mélyen alszik.Nem nagyon alszik napközben, marha ritka, hogy többet mint félóra... szopik, bealszik, leteszem aludni, félóra múlva gagyarászik...a nap fénypontja számomra amióta megszületett, ha letusolhatok:) általában beviszem magammal a hordozóban a fürdőbe, így nem bőg:)
Hízik rendesen, tehát semmi panasz nem lehet, csak aludna picit többet, meg múlna már el a hasfájása, az ember szíve szakad meg,
Nektem hogyan laszanak a babák éjjel? Léna kb 2 óránként kel, akkor eszik azt is csukott szemmel, befejezi és alszik tovább.Sajnos be van dugulva az orra elég sűrűn, a doki szerint a hízása miatt van , a porcok be vannak duzzadva, és röfögésre hörgésre emlékeztető hangokat hallatt éjjel, még akkor is ha nem kel fel, sajna emiatt én nem sokat alszom.Együtt alszunk, sok értelmét nem látom, hogy átszaladgáljak a szobájába, így egyszerűbb.
Most aludt el nemrég, ma először edig küzdöttünk, de félórákat hunyt csak, most ki van ütve, remélem most egy kicsit tovább fog szunyálni:)
Pusza, igyekszem sűrűbben írni!

Beusa:
köszi kérdésed, azt kell mondjam igen, meg voltam elégedve, de lehetett volna körültekintőbb a doki a terhesség vge felé ....a lényeg, hogy jól sült el a dolog.
Szilvi
pirike74
 
 


Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni.
Biatorbágyra szeretnénk költözni a két éves kisfiammal. Több eladó lakást is láttam. Engem 70-90 négyzetméteres érdekelne. Nappali + 2-3 szobás. Mi a véleményetek a Barcelona házról. Ott is láttam egy eladót. Illetve merre fele tudnátok még ajánlani ilyen méretü lakást kicsi gyerekkel, ami árban és minöségben is jó.

Köszi a segitségeteket.
sari
 
 


Szia Sári!
Mi a barcelonával szemben lakunk a bolti melletti lépcsőházban, itt van 2 lakás is eladó, elég nagyok nappali és 3 szoba az egyik 2 éve üresen áll senki nem lakott még bent, a másik ennek a tetőtérije. Egy másikat most a napokban adtak el felettünk az is 94 m2 volt és tetőtér (ez nem mind hasznos) az is nappali és 3 szoba volt azt tudom hogy 19.9-ért hírdették, nem tudom mennyiért ment el.
Amit említettem azokkal az a gond hogy alatta van a kávéház, ami részben kévéház, elvileg nem árulhat alkoholt mert megtiltottuk neki, a ház, most pereskedik ezért velünk, de szerintem ha meg is nyerné akkor újra megtiltjuk abba nem lehet belekötni....
A ház nagyjából oké, bár nem a legjobb anyagokból csinálták, a lépcsőházban 1 srác van aki néha bulizik és zajong de elviselhető, most 6 csalág él a lépcsőházban és jól megvagyunk!
Különben valahol fent vannak a neten de most fejből nem tudom hol!

Üdv Kinga
döngy
 
 


Fivett,Ti jártok még a Szivárvány sziget oviba?Csak mert én ma elmentem megnézni, egy utcára van tőlünk, és szerintem az nem is ovi, hanem inkább bölcsi!6 gyerek volt, de mind tök picik :( Én lánykám is elmúlt már 3 éves, szóval nem az ő korosztálya van ott.Legalábbis most :?
manóci
 
 


Manóci,
nem járunk....pont ezért, nyáron állítólag több ovis korosztályú is jelentkezett, de sajnos szeptemberben nem jött senki, úh. én se viszem oda Levit,nem lenne sok értelme..
Találtam egy ovit Sasadon, ahol még volt hely,most oda jár!
üdv,
Ivett
fivett
 
 


Sziasztok,
sokakhoz hasonlatosan az én kisfiamat sem vették fel oviba a kistesóra hivatkozva, így hát a magánovis lehetőségeket kutatjuk. a sziv.szigetet megnéztük , nekem nem volt igazán szimpi, viszont a manó házról nem tudunk semmit, most olvastam először róla itt a fórumon. ha tudjátok az elérhetőségüket, légyszi írjátok meg nekem. előre is köszönet..
Móni
dodolili
 
 


Ivett, akkor a faluházas program aktualitását vesztette, ugye? Többiek?

Dodolili, Manóház: én csak ajánlani tudom.
Elérhetőség: 30/2112324, 30/6648496

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok,

DÖNGY, nem tudod véletlenül van-e még eladó lakás nálatok? Viszaolvastam amit írtál, és minket is érdekelne lakás,hasonló kaliberű mint amit Sári keresett, nappali plusz 2 vagy 3 szoba.
Válaszod előre is köszönöm!

LIV: megmondanád hol van a Manóház? Mekkora kortól vigyáznak a gyerkőcökre?Lévén nincs Bián bölcsi kénytelen leszek vagy a Manóházat vagy a Szívszigetet igénybe venni, bár utóbbi nem olcsó, viszont vissza kell mennem dolgozni amint Babszem 2 éves, mert kell a lóvé:(

Van valami kismamás klub vagy ilyesmi Bián? Mi mindennap bemegyünk a faluba kocsival és ott sétálgatunk a lakóparkban vagy a falu utcáin, de ez nem annyira izgi:)

Itt a pecatónál nincs nagy mozgás, és olyan vacakok az utcák, kirázza a gyerekből a szuszt.

Jó hétvégét!

Szilvi
pirike74
 
 


Szilvi, Szabadság út 66.
Nem tudom, pontosan mekkora a legkisebb gyerkőc, talán 1,5-2 éves lehet.

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Igen megvan még a lakás tudtommal, a tábla kint van az ablakban telefonszámmal! Annyi a bibi, mint talán már írtam hogy alatta egy kávézónak nevezett kocsma van, amivel perben áll a társasház, és aug. óta ki se nagyon nyitott!

Amit még meg szeretnék osztani veletek , hogy decembertől indul egy új magánovi, a Manóházzal szemben a kékház ingatlan mögött, Kisvakond gyerekfelügyelet névre hallgat, 1-4 év a célközönség és ovi-bölcsi jelleggel fog üzemelni!
A házunk egyik családja csinálja! Több helyen platátoltak már!
Eta budaörsön dolgozott bölcsiben!
Ha valakit érdekel, tudok tel számot szerezni!

Üdv Mindenkinek
Kinga
döngy
 
 


Szia Kinga!

Engem érdekelne a dolog. Igaz, terveim szerint csak jövő szeptember körül iratnám be a kislányomat, akkor 20 hónapos lesz. De kíváncsi lennék a helyre, hogy mennyivel előtte kell "helyet foglalni", mennyibe kerülne stb.
Ha tudsz vmi infot, légyszi, oszd meg velem.

Köszi:
Kata

lkatca
lkatca
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: