Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 

 
 

Betti!
Nagyon aranyos baba Bálint, szerintem egy az egyben Bulcsú. Nagyon hasonlítanak egymásra, főleg a szemük. És már hogy vigyorog! Nagyon édes.
Már én is alig várom, hogy láthassam Jázmint, nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz, már mindig erről beszélgetünk Rolival. Ma kezdtem a 35. hetet, és ennek örömére a gyomrom szét akar szakadni, annyira fáj. Kajálástól független, ha fekszek, ha állok, mindegy. Gondolom Jázmin nem fér tőle. Ez van. A kezem - lábam már jobban hasonlít egy elefántéra, úgy meg van dagadva, amúgy minden ok., tényleg nem panaszkodom.
Már nagyon várom a szülést, már csak pár hét.
Még egyszer gratula Bálinthoz!
Puszi:Zita
anzizi
 
 


Köszi Zita, nagyon örülünk Bálintnak.

Kitartás, már lehet, hogy csak 2-3 hét, és a kezedben tarthatod életed legszebb ajándékát. Mit mond az orvos, mikorra várható abébi?Nagyon szorítok majd Nektek.És értesíts bennünket, ha van valami. Hogy birod a meleget elviselni? Nekem már áprilisban is nagyon melegem volt, milyen lehet most nagy hassal?!
Milyen gyorsan repül az idő, még nemrég az oviban találkoztunk. Erről jut eszembe! Mennyi nyári szünet szokott lenni az oviban, és ált. mikor? Csak úgy érdekelne, hogy mire számíthatok jövőre.

Judit nagyon szép az a kép a Fellegvárban Rólad. Csinos kis pocid van. A szüléstörténetet igyekszem miharabb leírni.

Andi, Kata merre vagytok?

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!
Judit, köszönöm, hogy legalább Neked feltűnt hiányzásom (Kép)!
Szóval, a jóidő beálltával megkezdődtek a kerti munkák és enyhén szólva nem voltunk erre felkészülve. Pedig egy szép parkosított udvart vettünk, de csak a szinten tartása nagyon durva fizikai munka. Meg időben is persze, és mindíg lehetne valami újat is csinálni, megugyebár a gyerekekkel is kéne néha egy hangyányit törődni...
Szóval időm az nem nagyon marad semmire, és általában hulla vagyok este.
De, persze azért a programkavalkád is beindult. Legutóbb épp csütörtökön (Szentivánéj) volt egy nagy máglyás-tüzes- evős-ivós-parázsugrálós buli, ahol a gyerekek várakozáson felül, 23 (!) óráig bírták ébren (Tudnotok kell, hogy én egyébként a lefekvésben állati következetes vagyok; "gyereknek nyóckor ágyban a helye") és másnap fél tízkor én keltettem Ambrust, mert már azt hittem valami nem oké Kép.

Gratulálok mindenkinek akinek lehet és a gyerkőcök nagyon helyesek!!

Sztem is a második szülés után minden olyan gyorsan megy és valahogy a baba is olyan gyors ütemben fejlődik, a harmadikat már el sem merem képzelni (bár van egy élményem, mert amikor Csengét szültem egy csaj a 3. gyermekét mellettem a klotyón szülte meg!!, persze anya-lánya egészséges, csak azt hitte még tud egyet pisilni...Hát tévedett! Kép)

Na, jó hosszú lett!
Ja, Kriszta mi van az albétrlettel, hogy áll a költözés?

Babások, kitartás a meleghez!!

Sziasztok Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Szép jó estét!
Tegnap írtam és írtam és írtam! És amikor elküldtem akkor.... Jól eltünt! NEkem meg nem volt kedvem megint írni! Na majd most! Kép

Orsi Drága!
Nekem is feltűnt, hogy nem vagy! Azt hittem nyaralsz! Írtam mailt! Azt megkaptad?
Kert: én nagyon utálom a kertet! Jól megutátltatták velem. Iskolás éveimben menni kellett! HA akartam, ha nem! Persze közben a barátok, oszt. társak moziban, itt-ott amott! Szegény én! Hánytatott sorsú.... Kép
Szóval most kész vagyok, kiráz a hideg ha gyomlálni kell! Viszont imádok kint lenni! Imádom nézni ahogy Bence a reggeli kakaó után, nyomja be a málnát, majd két körrel később borsót nyom a pocijába! Kép
Tegnap rá kellett venni arra, hogy hagyjon pár szemmel a levesbe is! Kép

Albérlet: nagyon sürgősen keresünk !Egyre gázabb itt a helyzet! Szóval ha bármit tudtok akkor légyszi szóljatok! Kép

Nagyon óvatosak legyetek ebben a melegben! Sok-sok víz! Sok-sok árnyék!
k
kriszta13
 
 


Betti!
Nagyon-nagyon édesek vagytok!

Bárányhimlő? Hogy bírjátok?
kriszta13
 
 


Hello!
Köszönöm, köszönöm Kép!

Szal, a kert; valóban nagy strapa, de megéri!!!
Nálunk főleg fű van, úgyhogy "csak" nyírni kell, de már majdnem teljesen kész a hiper-szuper játszóterünk. Aztán a gyerekeket a házban csak este látom (mondjuk így is..Kép).
Ha Noszvaj érdekel, kérdezősködök.
A mailt mindjárt elolvasom!

Sziasztok mindenkinek!
Ja és ki, merre megy nyaralni (gyerekekkel, nélkülük, stb, minden érdekelKép)!

Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Bocsi! Velem előfordul, hogy figyelmetlen vagyok, de a hozzászólásom elején a hogy vagytok MINDENKINEK szól!Hiszen azért olvagtaok itt, mert kváncsi vagyok, mások hogy csinálják.Szóval bocs mégegyszer!

Kriszta!
Úgy néz ki, hogy Bulcsúnál már a bárányok hallgatnak, jövő héten kiderül, hogy a kicsinél bégetnek-e, remélem megvédi a tejcsi.Nagyon gáz volt a 2 hét itthon a 2 gyerekkel, ráadásul Bulcsú szereti kihagyni a délutáni alvást, úgy meg nagyon hosszú a nap.

Most mennem kell. Puszi, üvölt a kicsi

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Betécske!
Nagyon szorítok, hogy hallgassanak!
Nálunk is egyere nehezebben megy az alvás! sőt! Mostanában mintha meg lenne kergülve! Ti mit csináltok,hogy ne szóljon vissza? hogy megcsinálja amire kéritek? Én próbáltam "zsarolni" azaz motíválni! NEm kapsz meg valamit, nem megyünk valhová. Mit értem el? MÁra visszaól,hogy akkor itthon maradok vagy hová mentek?
Kész vagyok !most komolyna azt érzem, hogy megváltás lesz az ovi!

LEhet, hogy van egy albi! Nem merem elkiabálni!

k
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Kata, Andi, eltűntetek! Remélem, minden ok!
Hogy bírjátok a meleget? A picik?

Zita, talán neked a legnehezebb. De már nem sok van hátra! Írd meg, hogy vagy, mert aggódunk ám! Ha csak egy sort is, de mégis. Mikor voltál Zsoltnál? Oda jársz NST-re vagy a kórházba? Vagy még nem kell? Most már kell, ha jól számolok. Várod gondolom nagyon a kis Jázmint! Hogy döntöttél végülis? A VIP-szobában leszel?
Én mindenképpen ott szeretnék majd, még érdeklődöm majd felőle, hogy mennyire szokott foglalt lenni. Erről tudtok valamit? Betti, te biztosan. Kép A gyerekek tündériek! Kép Remélem,megússzátok a himlőt. Bár nem baj az, ha már most átesik rajta szerintem.

A múlt héten voltunk 4D-s ultrahangon. Hát nagyon nagy élmény volt, az biztos! Botond (itt is azt mondták, fiú) egyfolytában rugdosott, az egyik keze szinte végig az arca előtt. Látszott, amikor mosolygott, és a végén három óriásit ásított, az volt a legédesebb, nevettem nagyon. Kép Tettem képet az albumba, bár nem olyan jól sikerült fényképről fényképezni, de talán látszik valami.
Ezen a mosolygás végét kapta el pontosan. Aranyos volt nagyon. Persze igazán a felvétel adja vissza.

Holnap megyünk Lengyelországba tantestületi kirándulásra, szombaton este jövünk majd haza. Remélem,minden rendben lesz, eddig sem volt semmi panaszom. Volt, aki azt mondta,nem kéne már 6 hónapos terhesen, de a doki és a védőnő szerint nyugodtan. Rájuk hallgatok. Kép

Ha hazajöttem, rögtön kereslek benneteket, hogy kivel mi újság! Kriszta, szorítok az albérlethez!

Puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Sziasztok Mindenki!
Kriszta!
Maximálisan megértelek, sőt...Nem megyek bele a részletekbe, mert most nincs sok időm, de hidd el tudnék írni. Viszont itt a babaneten találtam még tavaly egy topikot, azthiszem "segítség dackorszak", vagy csak simán "dackorszak" a címe és az egyikben (mert kettő is van, vagy legalábbis volt) nagyon szimpatikus megoldási lehetőségeket sorolgattak fel egy páran. Sztem érdemes elolvasni.
Most vasárnap lesz Csenge 4 éves!!!Kép
HIHETETLEN, mégcsak most született!

Mindenkinek jó nyarat!
Pusz Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Orsi!Nagyon sok boldog szülinapot kívánok Csengének!Kép
Tényleg nagyon repül az idő. Nekem most ez a két hónap olyan mintha 2 nap lett volna. És ha belegondolok, hogy Bulcsú is már a 4 felé közeledik, el sem hiszem. Én még olyan 22 évesnek érezem magam. Akkor fejeztem be a fősulit. Aztán hipp-hopp, nemsokára már a a harmadik x-be lépek.

Dackorszak: a könyvek szerint 2 éves kor körül kezdődik. Én akkor nem vettem észre különösebben Bulcsún semmit. Most bezzeg! De akarom-nem akarom.. Erről sikerült leszoktatni: szeretném-nem szeretném-re, de most már ez is olyan idegesítő. Szóval ez az állandó ellenkezés. Én is szoktam neki ígérni (Zsarolni?) ezt-azt cserébe, elmegyünk vhová pl. Nála is hasonlók a reakciók, mint amit írtál Kriszta.
Ezt túl kell élni, sztem nincs rá recept.

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!
Most csak egy gyors bekukk!Vagy mégsem?Kép

Albérlet: nem merek indulni! Öregszem! Kép Pár éve egy hátizsák cuccal indultam neki Budapestnek. Semmi félelem nem volt bennem! Most.... NEm tudom! Itt van Bence és .... Bearáztam! Az idegenektől,az ismeretlentől, de menni kell! Már megírtam, hogy miért! Kép
Most azt határoztam el, hogy Pest és Heves megye határán keresek valamit!
Már volt egy albi Eger... , elfelejtettem! Kép Bakta! Kép Vannak szőke tincseim! Kép 30e lett volna egy családiház alján, de az emelten laknak. Apa nézte meg! Nem jött be neki!
HÍvott egy néni Mikófalávról is. Még nem néztük meg!
Azért szertnék arra felé menni, mert akkor úgy valahol félúton leszünk és közelebb leszek Pesthez! Nagyon szerettem ott lakni! Miért jöttem le? Mert egy nagy buta............ vagyok! Kép

Dac: az van! Megnyugodtam! Bszéltem pár anycival, akiknek hasonló koró a Manójuk! Nekik is vannak olyan érzéseik amelyek nem egy "türelmes" anyuka gonolatai! Kép Próbálom tűrni! Néha jobban megy! Kép

LEgyetek jók!
k
kriszta13
 
 


Sziasztok!
Betti! Köszi Kép! Oltári jó volt a buli, ismét sikerült több mint 40(!)embert megmozgatnom!

Kriszta!
Ne őrülj meg! Pesten, gyerekkel?! Mi, és még oly' sokan onnan MENEKÜLTÜNK! És -mindenképpen- jó döntés volt, még akkor is, ha itt van egy-két dolog, ami hiányzik, de ma már fogják magukat az emberek és ami nincs megcsinálják (dehát Neked mondjam? Kép)
Sztem, akármennyire jómódú valaki, akkor sem tud olyan életkörülményeket teremteni a gyermekének (több barátunk is kertes házban lakik BP-n!)mint egy NYUGODT kisvárosban vagy faluban.
Mikófalva??? Háát nem tudom, miért nem kerestek inkább nyüzsgőbb települést, vagy ami közelebb van egy városhoz? Én semmiképp nem mennék olyan albiba, ahol a tulaj v. bárki más ott lakik. Végleges megoldásban nem tudtok gondolkodni?
(Remélm nem voltam túl személyes, vagy sértő!)
Sziasztok mindenkinek!

Ez a nyár olyan Mátyás király ajándéka; van is meg nincs is Kép!

Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok, mindenkinek!!

Tegnap jöttünk haza 2 hét nyaralásból, Balcsiról. Miután sikerült az összes vizsgám, az uramat meg előléptették, lóhalálában robogtunk pihenni. Liza ott ünnepelte az 1 éves szülinapját, hihetetlenül édes és iszonyú huncut. Már segítséggel jár, mindenhol feláll és lépked oldalra egyedül, táncol és mindenki elájul, mennyire barátságos, nevetős. Majd teszek fel képet, csak még nincs feltöltve. Bármennyire jó gyerek, nem igazi pihenés a nyaralás egy ilyen kicsivel. Pedig végigalussza az éjszakát, kiszámítható a napirendje. És ráadásul életemben ilyen szar ágyon nem aludtam, mint most 2 hétig. Leamortizálódott a testem, amúgy is bálna kezdek lenni...Liza még mindig csak 9 kg, viszont annyira magas, hogy mire hazajöttünk megint kinőtt minden ruhát hosszában! Szerdán megyek én is 4D-re, kíváncsi vagyok Csipiszke méreteire, mert én hatalmasnak látom, meg kicsit idősebbnek is számolom.

Judit, milyen volt a kirándulás? Biztos minden rendben volt a pocakoddal is!

Kriszta, Pestre ne akarj menni, de agyhalott kis faluba se! De ezt lehet, hogy csak én nem viselném, vkinek kell a nyugalom. Egerben nem találtatok albérletet? Vagy direkt környező falvakat néztek?

Orsi, Balcsinál is ez a hülye idő volt, 3 napig szobafogságon voltunk, gondold el a kis tekerőgéppel...Már annyi játékot kitaláltam bentre!!

Betti, betegség-veszély elhárult? Nagyon aranyosak a gyerekek!

Zita, még egyben vagy?

Andi????

Kata
Vendég
 


Sziasztok !

Zita testvére vagyok, és szeretném a jó hírt közölni hogy ma reggel megszületett Joó Jázmin,5200g és 51 cm, nagy hosszú fekete haja van.
Mind a ketten jól vannak.3-kor indultak a kórházba, és 8 előtt megszületett Jázmin. Sajna többet én sem tudok mert még nem beszéltünk.

Sziasztok: Edina
antaledi
 
 


Sziasztok!

Gondolom, nem vagyok egyedül azzal az érzéssel, hogy nagyon örülök a Zita babájának!
Nem tudom, mikor olvasod majd, Zita, de gratulálunk és nagyon jó egészséget kívánunk! Nagyon nagy baba lett Jázmin, de remélem, minden rendben ment!Ahogy látom, nem volt olyan nagyon hosszú a szülés, majd várjuk a beszámolót!
Edina, köszönjük szépen a jóhírt! Neked is gartulálunk a picihez!

Andi teljesen eltűnt, Kata szerencsére már megkerült. Kép Örülök, hogy mindenki jól van a körülménykehez képest. Mi holnap megyünk 2 hétre nyaralni Erdőbényére, a Zemplénbe. Beutalós üdülés, aug. 1-jén jövünk majd haza. Jó lesz a semmittevés, itthon mindig csinál valamit az ember, az nem igazi pihenés. Egyébként jól vagyok, nem nagyon vannak kellemetlenségek, csak gykarabban járok wc-re
és ha reggel felébredek, nem nagyon tudok visszaaludni, mert Botond folyton rugdos. Kép

Lengyelország nagyon jó volt, majd mesélek, de nem akarlak most untatni titeket, ígyis mindig hosszút írok mostanában,mert ritkábban jövök. Kép

A múlt héten elmentünk Miskolcra, és megvettük végre a legfontosabb dolgokat. Olyan jó volt, és úgy élvezem, hogy itt vannak a cuccok a szobában, folyton nézegetem. Kocsi, kiságy, bébihordó...
Mem, tudom, ki ismeri Miskolcon a József Attila úton a Babacentert, de mi mindent ott vettünk meg. Messze a legjobb árakat ott találtunk és elég széles a választék is. Itt Egerben is szétnéztünk, dehát elég silány... Az árak az egekben. Voltunk a Brendonban, biztosan hallottátok, hogy itt is nyílt. A nyitási akciókon és a kuponos termékeken kívül nagyon drága minden szerintem.

Kriszta, te biztosan ismered a miskolci üzleteket. Az albérletről nekem is az a véleményem, mint a többieknek: ismeretlen, kicsi faluba inkább ne, Pest pedig... Az élhető részén képtelenség bármit megfizetni. Éppen a hétvégén beszéltem egy barátnőmmel, akik építkezést terveznek. Nem akartam hinni a fülemnek: Budán van olyan hely, ahol 140-150 millió egy telek!

Na megyek, pakolok holnapra. Legyetek jó, vigyázzatok magatokra, élvezzétek a nyarat, és jelentkezzetek!

Várom majd, hogy halljak felőletek!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Milyen nagy a forgalom!

Drága Zita!
Nagyon nagy gratula Manóhoz! Nagyon sok egészséget, boldogságot, sok-sok tejcsit! Kép

Orsi Drága!
NEm vagyok én olyan mimóza, hogy magamra vegyem! Kép Csak bátran írd meg a véleményedet! KépKépKép

Orsi és minden Drága Hozzászóló!
Budapest? Tényleg ezt írtam volna??? Nem erre gondoltam! Pest megyére. Kép Azaz Pest és HEves megye határán egy településre! Kép Onnan nekem is közelebb lenne Pest!
Gyerkőccel Isten óvjon Pestre menni laki, de jó a közelében. Nézegetem az álláshirdetéseket és azt tapasztalom, hogy Bp-n azonnal munkába tudnék állni! Kép Vidéken nehezebb!
Most megint egy kisebb település került előtérbe:Parádóhuta. azt hiszem ez a település neve.
Miért nem Eger vagy környéke? Mert nem találok albérletet a környéken! Kép Szeretnénk családi házba menni!

Kata!
Én is tudok egy telket Budán 90 millióért! Nagyon el vannak szállva ott az árak! Kép
Balcsi: remélem azért egy picit ki tudtad pihenni magad! Ha nem is az ágyon! A sok emlék is segíthtet a "nehezebb" napokon! Kép
4D: hihetelen az élmény! Jó, hogy van már ilyen! Kép Írd majd meg a méreteket! Kép

Mi tegnap kirándultunk Boldokőváraljára. Gyönyörű a kilátás, a táj! Kép

Judit!
Üzletet ismerem! Én még nem vásároltam, de + votl az élmény amikor bentjártam! Az eladó hölgy mindent elmondott és nem a bevételre ment, hanem a praktikusságra. Lsd. mi egy Grecco babakocsi+hordozót vettünk 80e-t a MegaToys-ban. A hölgy elmodása szerint, sőt meg is mutatta, megúsztuk volna a dolgot max. 50e ből! Kép
Brendon: marha drága! Pesten már többször átvágtak az üzeltben! A "legmegrázóbb" az volt amikor a 4 napos, pár órája a kórházból hazahozott ded alatt megszólalt a légzésfigyelő! Kép Brrrrrrr. Nem kívánom senkinek! Olyan érzékeny volt, hogy csuda! Ded persze békésen szuszogott!Kép
Most amin nagy kiakadtam, hogy a Concorde 50e ft-os autóüléshez, 25e-t kínálanak olyan háttámlát amivel emelheted az ülésmagasságot! Kép
Sajna nem írtam róla, de pár hete vasárnap volt egy baba-mama expó itt. Én du voltam. akkor már alig voltak. Azt mondták inkább de voltak!
Vásárlás: www.teszvesz.hu és www.vater.hu VIGYÁZAT FÜGGÕSÉGET OKOZ! Kép

Tuti nagyon hosszú lett!
Bocsi!
k
kriszta13
 
 


Zita!

Szívből gratulálok, nagyon sok tejcsit és boldogságot kívánok Nektek! KépKép
Pont ma voltam az oviban, elkísértem egy ismerőst, aki a Ti csoportotokba jár, tehát jövőre Bulcsúval lesznek.
Nagyon szép súllyal született Jázmin, Bálint már 2 hónapos, és most 5,7 kg.

Kata!
Gratula a vizsgákhoz, gyerek mellett nem semmi! Én próbáltam, de nem ment. Liza nagyon cuki lehet. Hogy repül az idő! Ott a védőnőnél még 7 hónapos volt mikor taliztunk.Azóta az a lány is megszült már akivel ott voltál. Õ a tesód? Lehet keverem a szezont a fazonnal...
Betegségveszély elhárult, Babci megúszta a bárányhimlőt hála az anyatejnek!

Judit!
Jó nyaralást! Élvezd ki gyerek nélkül, pihizz sokat. Velük már inkább mozgalmas mint pihentető a nyaralás, de nagyon jó látni ahogy izgalommal várja már Bulcsú, hogy induljunk a Balcsira.

Pesten végeztem a fősulit, imádtam diákként ott élni.Családdal nekem Eger teljesen rendben van. Se kicsi-se nagy. Ha falura mennék, az Noszvaj lenne. Gyönyörű, közel van Eger, kedvesek az emberek. Nem igaz,Orsi?

Most mennem kell, riadóznak a kicsik!
Puszi mindenkinek! Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Zita!

Gratulálok Jázminhoz! Tényleg 5200 g, vagy elírtátok? Bocsánat a kételkedésért!!Spontán szülés volt? Első babánál ez milyen gyors, mázlid volt! Majd kérünk fotót!

Én most akarok beszabadulni a Brendonba, de Miskolcra is mennénk, jó is hogy írtátok, mert nagyobb beruházások kellenek, új kiságy, új autósülés, testvérkocsi...

Mindenkinek jó nyaralást! És NEM SZAR ÁGYAT!!!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenki hallgat?? Majd én írok...
A 4D uh-n a kicsi fiam úgy aludt, mint a tjebe pottyant légy. Nem döbbentem meg, Liza ugyanezt művelte velem.Kép Csipiszke 1022 gr, a doki bácsi azt mondta vagy nagyon nagy, vagy idősebb. Én is ez utóbbit gondolom, de majd meglátjuk.
A Brendont annyira kipipáltam, hogy itthon felejtettem a pénztárcámat, tehát még azt a néhány apróságot sem vettem meg. De nem is baj, pénteken megyünk Miskolcra, majd a Babacentrumban- vagy hol.

Mindenki nyaral?


Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Zita!
Én is gratulálok a "csöppséghez" KépKép ELKÉPESZTÕ!

A letelepedést illetően;én Egerben nőttem fel, ott jártam középiskolába. Nagyon nagy baráti társaságom volt, de mégis valami nem tetszett ebben a városban, utáltam, hogy este üres a város, hogy olyan veszettül sznobok az emberek (Senki nem megsértődni, akinek nem inge...), ígyhát a főiskola után eszembe sem jutott ide visszaköltözni.
Telt, múlt az idő és az ismert okok miatt a férjem nagyon erőltette a költözést. Én semmiképpen nem akartam Egerbe költözni, de rátaláltunk Noszvajra, ami sztem, abszolút sorsszerű volt, és minden megváltozott bennem, már ami a pesti létet illeti. Ebben a faluban akkora élet van, hogy bármely kisváros megirigyelheti, és mivel a lakosság nagyrésze a turizmusból él, (nem is rosszul) így az "idegenekkel" is nagyon kedvesek az emberek. Na, befelyezem, még azthiszitek valami jutalékos toborzó volnék Kép! Ja, Kriszta és nem sokkal később érek be a Blahára, mint a barátnőm Kőbányáról!!
Ami a vásárlást illeti, mi most végigjártuk a Skálákat Pesten, mert akár 70%-os árengedmény van NAGYON MÁRKÁS (tessék itt a sznobizmusKép), ami lényegesebb NAGYON JÓ MINÕSÉGÛ ruha, cipő, konyhafelszerelés, illatszer, stb.

Mindenkinet minden jót (JAJJ, CSAK AUGUSZTUS 4-12-IG NE ESSEN A BALATON ÉSZAKI PARTJÁN!!, most ezzel kapcsolatban folytatunk tárgyalásokat az égiekkel)
Sziasztok

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Szisztok!

Én írtam el Jázmin születési súlyát 3200 g.
Csak már épp indultunk a Balatonhoz nyaralni és rohantam, nem olvastam vissza a levelet.Már azóta Egert is megjártuk, persze meglátogattuk Zitát is. Jól vannak, bár nagyon fáradtak, most kezdenek igazán összeszokni. Jázmin hasfájós azzal megy a küzdelem. De tejcsi van bőven , és ügyesen szopizik.Majd biztos jelentkeznek ha egy kicsit kipihenték magukat.

Üdv: Edina
antaledi
 
 


Sziasztok!
Hát itt vagyunk. Köszi mindenkinek a gartulációkat!
Most látom, hogy a Tesóm helyesbített,és csak véletlenül lett Jázmin 3200g helyett 5200. De a lényeg, hogy csütörtökön már hazajöhettünk, Jázmin nagyon jó baba, szépen hízik, szopizik, csak sokat szenvedünk a hasfájás miatt.
Most sem akarja, hogy többet írjak nektek, mert már kezdi a nyöszörgést, lassan éhes lesz.
Egy képet még gyorsan felteszek, aztán ha lesz időm megpróbálkozok az albummal.
Sziasztok!
Zita
anzizi
 
 


Zita!

Gyönyörű a Kisbabád, olyan bájos, igazi kislány!
Ugye nem is lett óriásbébi, bár én bedőltem a Tesódnak, pláne, hogy mondtad is, hogy nagy baba lesz.Gratula mégegszer! Sok tejcsit és türelmet!

Judit!
Elkészült a szüléstörténet, még most jutottam el odáigh, hogy megírjam.Persze akit érdekel elolvashatja!

Kata!
Már ilyen nagy Csipiszkéd? Hány hetes vagy, olyan 27? Bocs ha nagyon mellétrafáltam!

Nyaralóknak jó időd és sok napsütést!
Szombaton mi is irány a Balcsi! 2 és fél hónapos babával szerintetek milyen lesz?!

Puszi<!--attachment: B_lint-baba_sz_let_se-244955.doc*mime_msword.gif*application/msword*26.6**B%e1lint%2dbaba+sz%26uuml%3blet%e9se%2edoc --><center><pre>
Kép
Bálint-baba születése.doc (26.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Kép

Jázmin és Dorka 4 hónap és 1 nap van közöttük
antaledi
 
 


Zita, Edina!

Gratulálok, tündéri babák!!!

Kata
Vendég
 


Antal Testvérek!

Jujj de cukik a lányok!!!

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!!!!

Zita! Ezermillió bocsánat, hogy csak most; NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK!!!! Jázmin gyönyörűséges kisbaba!!! Ahogy az uncsitesója is Kép

Csajok! Ténylegbocs, hogy így eltűntem, csak kicsit sűrű a program itthon....

Majd írok most már rendszeresebben...egy ideig...utána költözünk....
messyke
 
 


Sziasztok!

Zita, mégegszer nagy gratula, Jázmin nagyon szép kiscsaj. Persze Dorka sem panaszkodhat! Aranyosak együtt! A 3200 gramm már mindjárt más. Kép Milyen volt a szülés? Nagyon kemény? Nem tartott olyan sokáig, legalábbis egy külső szemlélő szemével nem tűnik soknak... Zsolt rendes volt? A VIP szobában voltál? A szoptatással minden ok? Én attól is eléggá félek, annyi rosszat hall az ember...

Andi! Hová költöztök? Mi zujs veled? Azt gondoltam, végleg eltűntél, és hallani sem akarsz rólunk! Kép

Betti, olyan édesen írtad le a születéstörténetet! Nagyon élveztem, ezzel biztosan így voltak a többiek is. Kép Jól vannak a fiúk? Tegyél fel képet, kíváncsiak vagyunk! A szülésznő, Ildikó Gyárfásné? Nekem ketten is ajánlották már, eddig úgy néz ki, őt fogadom meg. Mikor kell szólni neki? Most 31 hetes vagyok, lassan lehet, nem? Zita, neked ki volt?

Orsi, holnap mentek a Balcsira. Már biztos nem olvasod, minden esetre azért nagyon kellemes pihit kívánok. Jobb ágyat, mint Katának volt. Kép Az egész család megy? Szorítunk a jóidőért, bár kicsit elegünk volt a kánikulából... A nyaralásunk második hete csak fürdésből állt és napozásból. Ha nem a szálloda medencéjénél voltunk, akkor a szobában hűsöltünk. Az első héten hűvösebb volt, akkor sokat kirándultunk, bejártuk a Zemplént, gyönyörű vidék. Kriszta, Boldogkőváralján is voltunk, tényleg nagyon szép!

Betti, ti is mentek! Biztosan nagyon jó lesz. Hol szálltok meg? Béreltek házat, szobát? vagy ismerősök? Bálint biztosan nagyon jól viselkedik majd, meglátod. Kép

A nyaralás pihentető 14 napja után itthon idegeskedhetek, mert Pistit ma reggel be kellett vinni a kórházba. Valami vírus, hasmenés, szédülés, fejfájás. A fertőző osztályon van, infúziót kap, én meg itthon aggódom. Magam miatt is, nehogy rajtam is kijöjjön, de szerencsére eddig rendben vagyok. Lekopogom... Talán hétvégére hazajöhet, de csak ha teljesen jól lesz, azt mondta a doki. Pláne, amikor meghallotta, h. kismama vagyok...

Egyébként jól vagyok, Botond nagyon sokat mocorog, édes, ahogy kidugja a lábát. Sajnos be van dagadva a lábam, már két napja nem lohad, holnap
megyek majd a védőnőhöz. Persze sódiétát és gyümölcsnapot fog
javasolni, de azt csinálom, mióta hazajöttünk. Az érettségikor
sejtettem, hogy így lesz, mert már akkor vizesedtem. Biztosan alkati
kérdés is, anya is így volt velünk. Az utolsó hónapban ez
gyakran van, de nálam még korai. Pedig nem híztam kórosan sokat, illetve sokat híztam, mert 11 kilónál tartok, de ez csak nem olyan óriási súly, hogy emiatt dagadjon. Persze a végére biztosan elérem a 16-17 kilót, de ezen már nem idegeskedek annyit... Nem tudom... Majd holnap megmondja a védőnő, hogy mi a helyzet.

Na megyek, mert már megint jó hosszú lett. Vigyázzatok magatokra, jók legyetek, jó pihenést mindenkinek, aki tud pihenni! Puszi a kicsiknek! Ja, Kata, akkor már tuti Pesten szülsz?

Puszi, Judit
Vendég
 


JUdit,

akartam Neked írni, 2 napja rólad álmodom, hogy SZÜLSZ!! Botrányos, mert még nincs itt az ideje, de álmomban nem sikerült sehogy emlékeznem mikorra vagy kiírva, és azt gondoltam, hogy azért tűntél el. De reggel eszembe jutott, hogy nyaralsz...Kép
Neked is olyan hatalmasra nőtt a hasad, mint nekem? Én képzeld, nem tudok már hanyatt feküdni, mert Csipiszke a gyomromon ül és a tüdőmet rúgja. De szerencsére megfordult. Ezt én érzem csak, remélem jövő héten az uh is igazolja. De Lizánál is pontosan érzékeltem, ő is egész éjjel tekergett odabent és reggel tök más helyen rúgott.
Ne aggódj, én Lizával 15 kg-t híztam, és most meg annyi vagyok, mint mikor szültem, és még papíron van 11 hét. De a 4D-n is jóval nagyobbnak tűnt, szóval fogalmam sincs mikor szülök. Te melyik védőnőhöz is jársz?
Szoptatással kapcs.-ban nagyon szívesen őszintén segítek, bármi kérdésetek lenne- bár gondolom ezzel Betti is így van-csak mert nekem még olyan közel van az előző, az összes kétséggel és sikerélménnyel együtt!
Biztosan Pesten szülök, okt. elején felköltözünk. Már utánajártam, hogy be tudok jutni mentővel, mert Csabi nem tud bevinni, Lizára kell vigyázni, igaz, hogy csak hétvégén, mert hétközben anyukám fog őrizni. Kivesz ő is 1 hónap szabit. Csak folyton azon parázok, hogy időben beérjek az EDA miatt!!!Nehogy ne kapjam meg!!!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnapelőtt megszületett a keresztlányom Borsodban. 3,5 kiló, ötven centi, Réka. Nagyon aranyos kislány, hazamentem megnézni. Kemény menet volt a szülés, de most már minden rendben, nem kellett császározni, bár majdnem az lett belőle.

Pistit hazaengedték a hétvégre, már jól van, hétfőn lesznek eredmények, akkor tudjuk meg, mi is volt ez. Nekem szerencsére semmi bajom.

Kata, biztosan azért álmodsz ilyesmiről, mert már Betti és Zita is megszült, rajtad kívül én maradtam. Kép Magyarázzuk ezt úgy, h. azt jelenti, könnyű szülésünk lesz! Kép
Nekem nem olyan nagy a hasam, mindjárt megpróbálok képet feltenni. Ja, az albumba biztosan tudok nyaralósat. Most már elég nagy, de ahhoz képest, ha olyan ruhát veszek fel, nem feltűnő. Azt mondják, a második gyerkőcnél általában hamarabb látszik és nagyobb a poci. Na meg hát Csipiszke kisfiú! Kép Van már nevetek? Nekünk a Botond már biztos, így is hívjuk. Na meg Manónak, Csipinek... Kép
Én a Nagy János utcába járok védőnőhöz, Mészáros Mária, aranyos nagyon.

Ja, akartam tőletek kérdezni, hogy az egriek melyik gyerekorvoshoz járnak? Mi körzetileg Vértes dokihoz tartozunk, azt mondják ő elég jó, de nem ismerem. Érdemes mást keresni szerintetek?

Kata, nekem két barátnőm epidurálissal szült Pesten, a második gyereknél egyiken sem kaptak, mert felesleges volt. Hamar jött a baba, nem voltak hosszú órák. Majd meglátod, de remélem, neked is olyan könnyen megy, hogy felesleges lesz majd.

Még nem voltam dokinál, egy hét múlva megyek, úgyhogy nem kérdeztem rá a peridurálisra, ami itt kedveltebb talán. Ez állítólag csak csökkenti a fájdalmat(tízesről kb. hatosra), járkálhatsz vele, gerinc mellé adják. Az EDA, amit te kaptál az teljesen érzéstelenít? Nem nagyon tudom a különbségeket... Ki ért hozzá?

Vigyázzatok magatokra!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sikerült feltölteni 3 tokaji képet! Kép
Andiról tud valaki?
Andi, ha olvasol, írj egy-két sort, mi zujs!

Helló mindenkinek! A nyaralókra azért ma már jobb idő volt! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én is egri vagyok, szoktalak olvasgatni benneteket!
Juditnak írnám:

Nekem is Gyárfásné Ildikó volt a szülésznőm, teljesen meg voltam vele elégedve. Egy megjegyzése volt, amit talán sosem fogok elfelejteni, de ettől függetlenül a következő szülésemhez is őt kérem majd fel.

Asszem gyerekorvost is Te kérdezted...
Én sokat gondolkoztam kislányom születése előtt, hogy vajon ki lenne a legjobb. És döntöttem a körzeti mellett, és nem bántam meg! Szerintem jobban nem is dönthettem volna. Ha nincs valakinek kifejezett ismerőse, vagy ellenszenve egy másikkal szemben, akkor szerintem nem lehet úgy eldönteni, hogy ki legyen az orvos, hogy véleményeket kérek...vagyis a vélemény mindig jó, csak mindenkinek más és más...Kép Szóval valaki az egyiknek jó, a másiknak nem!Kép /asszem kezdek fáradni, nem tudok már értelmesen írni Kép /

Bocsika, hogy beleszóltam!

Sziasztok!!
Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Seeejasztok Csajok!

Itt (is) vagyok.... Pest.... ott voltam a héten is, szolgálati lakást tettük rendbe. Mert muszáj, munkahely miatt és nehéz anyummal élni -mármint biztos velem is, de így kettőnknek együtt Kép
Valszeg, szombaton költözünk.... azért időnként átszökök netezni barátnőkhöz és figyellek ám Titeket! Kép

Köszönöm, hogy hiányoltatok!!! Nagyon jól esik!!! Kép

Szóval itt vagyunk, jól vagyunk! Zétény nagyon nagy fiú, folyton szalad, sok dolga van... kicsikét hiszis is -földönfetrengősen is akár... Kép
Félek, hogy reagál a költözésre, hogy külön szobája lesz, hogy ritkán talizik a nagyszülőkkel, hogy járnunk kell majd vásárolni, hogy hogy hogy.... de bizonyára megszokja majd!!! Kép


Tényleg írok időnként!!!


millió pussszancs az Apróságoknak, Pocaklakóknak és Anyáiknak is!!!
messyke
 
 


Sziasztok!

Sajnos gyorsan elrepült az az egy hét a Balcsinál...

Andi!
Mindenképp írj néha, és sok szerencsét az új helyhez!

Judit!Kép
Nagyon csinos kismami vagy!
Örülök, hogy tetszett a szüléstörténet!
Szoptatás: ne agódj, a természet úgy találta ki ezt a dolgot, hogy tudja a baba, miből meríthet energiát!Ha bármi van, szivesen segítek ha tudok.
Gyerekorvos: nővéreméknek is Vértes doki a gyerekorvosuk, elégedett vele. Nekünk dr.Nagy Mária, én jól kijövök vele, bár furcsa stílusa van, de szakmailag kifogástalan.
Szülésznő: igen, Gyárfásné Ildikó volt mindkét szülésnél. Nagyon meg voltam Vele elégedve.Kicsit szabadszájú, de nagyon nagy tapasztalata van.


Kata!
Végleg Pestre költöztök vagy cask a szülés körüli időre?
Liza mit szól a pocidhoz és a kistesóhoz? Bár nem tudom mennyire látszik.

Nyaralás nagyon jó volt. Szerencsére az első 4 napunk reggeltől estig szikrázó napsütéssel telt, így Bulcsú sokat pancsolt a Balcsiban és rettentően élvezte.Babácskával nagyokat sétáltunk és hintáztunk (kerti hintaágyban) Bálint nagyon jól aklimatizálódott az új helyhez, úgy veszem észre, hogy most itthon érezte magát kicsit nyűgösebben.
Mivel szerdán elromlott az idő, csütörtökön Keszthelyre kirándultunk, de egész nap esett akkor is. 1 nappal hamarabb, pénteken úgy döntöttünk, hogy inkább hazajövünk, annyira kilátástalan volt az idő.
Egy apartmanban laktunk, 2 szoba, konyha, terasz, úszómedence. Nagyon hangulatos volt.
Megpróbálok képeket feltenni.

Timi!
Ha van kedved néha nekünk is írhatsz!

Orsi!
A nővéremék is most vannak a Balcsinál. Remélem ott jobb idő van mint itt, eddig még egész nap esett!És nincs 20 fok. Augusztus 8-án! Hát nem igaz , egyik héten hideg, másik héten a melegrekord dől meg.

Kriszta merre vagy?

Zita, hogy vagytok? Azóta már biztos összeszoktatok Jázminnal.

Puszi mindenkinek: Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Bulcsú imád úszkálniKép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


A fiúk és anyaKép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Apával Balcsiban Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Betti,

nagyon édesek vagytok!!Kistesó teljesen kisimult, és már milyen nagyfiús! Döbbenet!

Mi csak szülés előtt vmikor októberben költöznénk Pestre, aztán iszkolunk haza Egerbe.Tegnap voltam uh-n, Csipiszke közel 1,5 kg, csámcsogott odabent, és gyönyörű képek készültek róla.

Judit

majd idemásolok egy szakvéleményt az érzéstelenítésekről, aneszt. asszisztens a lány, mindent leírt részletesen! Próbálok új fotót feltölteni!

Kata
Vendég
 


Röviden és remélem érthetően pár mondat az EDA-ról.Ez egy rövidítés,ami azt jelenti,hogy epidurális anesztézia,vagyis epidurális érzéstelenítés.Ennek során bőr alá adnak egy kis érzéstelenítő szurit,ami ált. Lidocain,de lehet más is,majd egy hosszú tűvel két csigolya közötti résen át behatolnak a gerincvelői agyhártya körüli(orvosi nevén epidurális) térbe,és ide a tűn keresztűl bevezetnek egy vékony műanyag kanült,,amit ragasztással rögzítenek a hátadon,fel egészen a válladig.Tehát a válladnál van a kanül vége,ott tudják adagolni a gyógyszert.Ez a kanül lehetővé teszi,hogy ismételhessék a gyógyszer(ek) beadását,és műtét után is nagy haszna van a fájdalomcsillapításbanNem összekeverendő a spinális érzéstelenítéssel,amikoris az éréstelenítő szert a gerincvelői folyadékba adják,ide nem vezetnek kanült.
Vendég
 


Sziasztok!
Újra itt vagyunk. Múlt héten még a számítógép elé sem volt kedvem leülni, 3 napig 38-39 fokos lázam volt, begyulladt az egyik mellem a tejtől. Nem volt valami kellemes, de szerencsére túl vagyunk rajta, azóta újra rengeteg tejem van , már le is adom, mert a fagyasztónk megtelt.
Jázmin azóta szépen kikerekedett, már 4 kiló, de a hasfájás miatt még mindig sokat szenvedünk. Sajnos újabban éjszaka is.
Juca!A szülésznőm nekem is Gyárfásné volt, nekem is úgy ajánlotta egy ismerős az újszülöttosztályról, hogy szakmailag ő a legjobb, de én még egyszer nem mennék hozzá. Olyan nyers a stílusa, egy kedves szava nincs, mi a szobatársammal már a végén csak nevettünk rajta kínunkban. De látod, a többiek meg voltak vele elégedve, ezért nem is írok róla többet.
Nem a VIP szobában voltam, hanema mellette lévő 2 ágyasban, de én így is nagyon meg voltam elégedve, kellemesen csalódtam az osztályban. Nagyon aranyos szobatársat fogtam ki, biztos ez is sokat számított, ha lesz hely szerintem kérd te is magad ebbe a szobába. Azt hiszem ez az 1 kétágyas. Nekem sokkal jobb volt, hogy volt kihez szólni, egyedül biztos többet pánikoltam volna Jázmin miatt is, és a szobatársam segített a legtöbbet,(szerencsére neki 2.baba volt, így tapasztaltabb volt, mint én) mert amúgy ott senki le nem tojta azokat, akik a babás szobában voltak, gondolom, úgy voltak vele: Ha a babával akar lenni, akkor már biztos nagyon tud mindent!Csak első babánál ez nem egészen így van. A szülés napján rám se nézett senki, még egy nővér sem, másnap jöttek be először a szobába!
Más! Vértes doki az orvos az oviban, mi nagyon haragszunk rá. Lehet, hogy csak az oviban, de ott nagyon felületes, ha elküldünk hozzá egy már tényleg beteg gyereket, másnap már megint ott van az óvodában igazolással (ha a szülő éppen erre kéri).De úgy látszik én mindenkivel elégedetlen vagyok.
Mi Vadász Jolánt választottuk, őt ajánlották sokan, igaz a város másik végén rendel, de nem bántuk meg. Nagyon kedves, lelkiismeretes, kijön, ha bármi gond van.
Próbálok új képet feltenni Jáziról. Olyan jó, hogy már ki is tudunk mozdulni, sétálni, csavarogni egy kicsit.
De most felébredt, mennem kell!
puszi mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Betti!

Köszi szépen, olvasgatlak, és írogatok is alkalom adtán.Kép

Zita!

Az tény és való, hogy Gyárfásnénak néha már sértően nyers a modora. De nekem mindig az jön be, aki nem nagyon mézesmázos, de csinálja a dolgát rendesen. De amit írtam, hogy egy megjegyzésést nem felejtem el Ildikónak, az is modora miatt volt. 32. hetes terhesen fájt a hasam, és a derekam, bementem a dokihoz a kórházba. A folyosón találkoztam Ildikóval, kérdezte, hogy mit keresek ott. MOndtam, hogy itt fáj-ott fáj. Erre ő nagy hangon mondta, hogy milye fájna egy kismamának, ha nem a dereka és a hasa. Még magamba is szálltam, hogy piciny kis gondjaimmal zargatom szegény orvost...sebaj, ha ott voltam, megnézettem magam...a lényeg, hogy rá három napra megszületett a kislányom. Talán velem azért volt kedvesebb, mert lelkiismeret furdalása volt...vagy nem tudom...nem is lényeg már, nem foglalkozom vele. Az tény, hogy szakmailag ott van...bár így, ahogy leírtam, lehet, hogy jó lett volna egy pár kedves szó a szülés folyamán...na mindegy.Kép

Kisség fáradt vagyok, és szétszórt! Igyexem majd összekapni magam és értelmesen írni.Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Zita!

Gyönyörő Jázmin!!! Ugye mennyire hihetetlenül fantasztikus érzés egy ilyen csodálatos illatos kis gombócot a kezedben tartani? Még ha sírósabb vagy fárasztó is néha, az ember bármit megbocsájt...Kép

Timi,

ennyivel korábban született a babád? Hogy-hogy? És maradt Egerben? Remélem nem volt semmi komoly gond! Mekkora volt? Most mennyi idős is?


Judit,

mi Poczok dr-hoz járunk, lelkiismeretes.

Kata
Vendég
 


Kata!

Igen, kicsilányom nyolc héttel korábban született. 1650 g és 46cm volt. Először azt mondták a gyerekorvosok, hogy elvállaják itt, de szerencsére mikor meglátták hogy milyen csepp, rögtön hívták a Cerny mentőt, és vitték Pestre. Jobb volt így, bár nem lehettem vele, csak jártam fel hozzá, de jó kezekben volt. Most 14 hónapos. 9720 g és 80 cm. Hatalmas nő.Kép Megy magától, nagy dumás csajszi.Kép
Azt, hogy miért született meg korábban, nem tudják megmondani. Ezért rettegek is, hogy mi lesz a következőnél...de addig még van egy kis idő.Kép

Megyek, a kisasszony alszik, nekem meg van még kis pakolásznivalóm.Kép

Szia!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Holnap költözünk.... azért majd bekukkantok időnként -amikor csak tudok!

Vigyázzatok a Pindurkákra, a már Nagyobbacskákra és magatokra!

Kata, mindent nagyon köszi!!! Kép

Örülök nektek, csajok! Kép

Pusssz
andi
messyke
 
 


Lányok,

készítettem egy albumot, címe a profilomban!

Remélem mindenki jól van!!

Timi, Te mikor szülsz?

Kata
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: