Új privát üzeneted érkezett!

Szijasztok!

Hódocska!

Írtam Neked tegnap már egy egészen rövidet, de valahogy eltünődött, ugyanis hozzászólásként nemlátom. :)

Szal, péntek reggeltől vasárnap késő estig nem leszek itthon. Csak telefonközelében leszek, internetében biztosan nem. Ettől függetlenül izgatottan várom hogy mikor írsz a "Csoda" megtörténésének tényéről. :D Ha... ...amég nem leszek itthon, akkor is várom az smsed! :D:D:D
A takarításról: TUUUDOOOD!!! NEM a takarítás áll a sor elején, sem most, sem a bébi megérkezése után! :shock: :D Ezt már korábban megbeszéltük. :) A posta ráért volna, 1 nap nem a világ, a szőnyeg porszívózás nélkül sem sétál ki a szobából, a mosatlant meg lehordja majd a hangya. :):):)

Gira!

Ma én is úgy aludtam mint akit agyonvágtak. Nagyon álmoska vagyok még, ráadásul már most hihetetlenül meleg van itt az irodába. Tegnap megkíséreltünk valami olcsóbb ventillátort venni ide, de tömeges hiánycikk az ilyen. Drágábbat, szebbet, jobbat lehet venni, de arra meg nekem nincs igényem. :roll: Most jut eszembe... a főnököm tegnap vett egy áramról működtethető hűtőtatyót, lehet hogy bekapcsolom és beleülök. :D:D:D

Nah, már most hívtak hogy dolgozni kell...
Pussz, Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Remélem csatlakozhatok! :) én 26 éves vagyok, és ha minden jól megy akkor ma vagyok 6 hetes terhes! Elvileg holnap megyek UH vizsgálatra az Édesanyák úti Klinikára!

Szeretném kérdezni, hogy ismeri valaki a Dr. Csermely Tamást, és ha igen, akkor kinek mi a véleménye róla?!
emerencia
 
 


...egyébként én hozzá járok, nekem nagyon szimpatikus, és nagyon lelkiismeretes dokinak ismertem meg. remélem aki ismeri, az is hasonló véleménnyel van róla :wink:
emerencia
 
 

 
 

Szia Emerencia!

Üdv. köztünk! :D

Gyere gyakran ha időd engedi... Majd a többiek is biztos bemutatkoznak, most egy kicsit rólam.

Úgy tűnik mostanság én vagyok a "kakukktojás" itt, ugyanis csak nekem nincs gyerekem, sőt nem is várok babát. Nemrég idekeveredtem és egyszerűen a jó társaság miatt itt ragadtam. :D Azért persze azt be kell vallanom, hogy szeretném ha -viszonylag hamar- az én gyermekvárásomat, babázásomat kísérnék végig a csajok hozzászólásai, érdeklődései... :D

Nálatok ez lesz az első bébi?
Hú, Te de nagyon az elején vagy... :) Hódocskának napok kérdése és megszületik a bébije, Girának alig 49 nap... mire ők babázásba feledkeznek, addigra pont Te leszel a soron. :D

Nem ismerem a dokidat, de remélhetőleg tényleg olyan lelkiismeretes mint mondtad. Sztem sokat számít -talán kicsit többet is magánál a kórháznál- hogy milyen az orvosod.

Üdv:
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Üdv Emerencia!

Én ,mind a kettő bébit a Csermely dokinál szültem és ezer év óta hozzá járok!
Tényleg lelkiismeretes és ami nem mellékes jó a humora!
A férjemmel viccet meséltek szülés közben, jó volt a hangulat :P !
Ha visszaolvastál biztos láttad szegény Hódocska hogy járt a dokijával, (elmegy szabira és nem szólt neki).Na, ez veled nem fog előfordulni, ő mindíg szól és ha messze megy, átad egy másik dokinak.Én júliusban szültem mind a kettőt és pont szabin volt, de bejött levezetni a szülést.
A gyerekágyra is többször benéz szülés után ,hogy, hogy érzed magad.
Szerintem a klinikán jó választás, ami az intézményről nem mondható el.Ha szülnék harmadikat akkor , emiatt hagynám csak el a dokimat, vele teljesen elégedett vagyok!

Monee nemsokára hűsölhetsz Sikondán, irigyellek!
Nálunk is iszonyú meleg van, éjszakánként mi is szenvedünk.
A mai délelőttöt a szomszédban töltöttük,náluk van klíma, hetek óta először végre kicsit fáztam :P nem gondoltam hogy ilyen jól fog esni.

Hódocska!

Izgulunk ám érted!A híreket meg várjuk,nagyon!Ha van a telefonodon GPRS szolgáltatás akkor be tudsz lépni a babanetre és tudsz üzenni.

Sikondáról mindent leírt Monee!Tényleg picit drága,de nincsenek legalább sokan.Szombaton voltunk és nem volt tömeg.

Magyarhertelendet is felújították, volt már valaki azóta?Milyenek a tapasztalatok?

Dóri Kép Kép
diadora
 
 


Sziasztok!

Gira!

Jaj, nagyon sokszor eszembe jutsz, hogy mit intéztél a dokival, jó hogy végre jöttél. Meg azért is szoktam rád gondolni, mert ugye már csak napjaim (óráim) vannak hátra, érthető, hogy nehezen bírom a hőséget, de úgy érzem, akkor sem lenne jobb, ha még az egész nyár előttem állna és aug. szept-ben kéne szülnöm. Az idén nagyon rosszul viselem. Én is sokáig fent vagyok, de biztos nem vagyok elég fáradt az alváshoz :lol:

Marcsy!

Remélem minden oké lesz a dokinál. :)

Monee!

Tökéletesen igazad van abban, amit írtál, mindenkit irgylek, aki ilyen laza, én kicsit dilis vagyok ilyen szinten, vagyis ismerem magam annyira, hogy ilyen apró-cseprő dolgok mennyire kiszívják belőlem az energiát. De hamarosan lesz egy élő apró-cseprőm :lol: és akkor remélem majd átnevelődök kissé és nem ragadok le ilyen lényegtelen hülyeségeken.
Sms megy majd! :)

Emerencia!

Szia, gyere és mesélj minél többet magadról! :)

Diadora!

Jók a képek, hú de belecsobbannék abba a vízbe :D ! Lehet, hogy van a telefonomon olyan GPRS, mert nemrég kaptam egy szuper kütyüt, de én az ilyesmihez olyan hülye vagyok, hogy hajjaj. Majd Monee ha máskor nem, jövő héten hírt ad rólam :)
Tényleg rendes lehet az a doki, akihez jársz, aranyat ér az ilyen.

Én holnap bevonulok a kórházba, annyi pozitívumot had írjak, hogy a dokimról kiderült, a héten MÉG van, de nem tudom ez számomra mennyire mérvadó, annyiban legalább meg tudtam neki "bocsájtani", hogy nem hagyott faképnél annyira, azaz azért nem szólt, mert még van, csak az asszisztensnője rosszul tudta. Ma reggel még fel is hívott, hogy ha megyek uh-ra mindenképp várjam meg, bár egész nap műteni fog, végül sikerült találkoznunk.

MIndenkinek jó hetet, aki tud strandoljon ebben a melegben! :)
Mi viszont a pocilakóval kérünk egy nagy drukkot és ígérjük jelentkezünk, ha hazaérkeztünk.
Sziasztok: Timi
hódocska
 
 


Sziasztok!

Hódocska!
Nagyon szorítok Értetek, remélem minden a legnagyobb rendben lesz, és nemsokára otthonról, Te magad jelentkezel majd a kis Törpéddel együtt! Kitartás, már tényleg csak napok kérdése! :)

Gira!
Köszi! Már a Doktornőnk is mondta, hogy nagyon mozgékony, és jól fejlődő babánk van, olyan büszkék vagyunk rá !!!!!!!!! :oops: És úgy meg lehet zabálni ! A legújabb tudománya, hogy puszit ad az ember orrára, ami nagyon kedves dolog tőle, csak már azzal az egyetlen kis fogacskával iszonyat nagy fájdalmat tud ám okozni, na de akkor is haláli pofa! :lol:

Emerencia!
Szia, üdv köztünk, és jó pocakosodást kívánok! Az én kisfiam 9,5 hónapos.
Dr. Csermelyt nem ismerem, csak egyszer ő csinálta az uh-t, amikor mentem, de kedvesnek tűnt, mást nem tudok róla.

Monee!
Rossz lehet, hogy dolgoznod kell ebben a melegben is, de eljön majd a Te időd is, (remélem akkor, amikor szeretnéd) és babázhatsz otthon ezerrel!!! Megjegyzem, nem biztos, hogy könnyebb dolgod lesz, de sokkal nagyobb lesz az elismerés érte, pl. mikor hozzádbújik a baba, vagy a fentebb említett orrpuszi, stb...

Jó éjszakát mindnekinek!

Viki&Peti
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Végre alszik kicsit a Máté, mert sajnos még mindig nem vagyunk túl mindenen. Most a változatosság kedvéért begyulladt a füle és ezért nem eszik rendesen. Egy kicsit el vagyok keseredve, mert a tegnapi súlymérés szerint nem növekedett semmit a súlya múlt hét hétfő óta. Igaz a fülfájása miatt nem is evett rendesen és elég sokat bukott is. Remélem ez az utolsó rúgása már ennek a fránya vírusnak amit sikerült begyűjtenünk, mert már kezdek nagyon kimerülni. Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz egy pici babával amikor beteg. Elkezdtük próbálgatni a gyümölcsök és főzelékek evését, mert a kórházban már evett főzeléket (mivel semmit nem volt hajlandó megenni, a nővérek is végső kétségbeesésben hoztak egy adag főzeléket, amiből egész sokat evett akkor). Itthon próbálom kicsit fokozatosabban bevezetni nála a különféle kajákat, bár ebben a melegben nem nagyon akar enni. Inni sem nagyon, amit nagyobb bajnak ítélek. Van valami ötletetek, hogy lehet egy 5 hónapos babát rávenni az ivásra?

Timi!

Kitartás, már tényleg csak napok vannak hátra! Nem irigyellek ebben a melegben.

sziasztok

Netty
netty11
 
 


Timi!

Még ebben a nagy melegben is beleborzongtam abba, hogy nemsoká már babusgatod a bébit :D Ez olyan jó érzés. Most gondolkodtam el rajta, hogy én megint nem tudom felfogni ezt az egészet. Az értelmemmel értem, hogy babám lesz, de egyáltalán nem tudom átérezni/beleélni magam, pedig gyakorlatilag minden idegszálammal erre készülök. Aztán amikor tegnap Rékát fürdettük, belémhasított, hogy hogy lesz ez a fürdetés cécó, ha ketten lesznek... Most meg, amikor írtad, hogy gyakorlatilag akkor jelentkezel legközelebb, ha már ketten lesztek... húúú, megint egy pillanatra beleéreztem... Teljesen be vagyok zsongva :D

Megvettük a kiságyat, meg minden mást. Épp az este vasalgattam az 56-os rucikat :lol: Milyen picik... hihetetlen :shock:

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Netty!

Nagyon sajnálom szegény Mátét meg persze titeket szülőket is,biztos nagyon elfáradtál ebben a kórházasdiban.
Az ivással kapcsolatban nagy ötletem nincs, csak az ,hogy próbáld sokszor keveset itatni és olyat amit nagyon szeret.Hipp teát vagy gyümölcslét esetleg frissen facsartat.
Ebben a melegben normál esetben is többet kellene nekik inni.
Gyógyuljatok meg mihamarabb!

Dóri
diadora
 
 


Sziasztok!

Hódocska!
Ezer drukk még egyszer így a finishben, én picit irigyellek, valahogy én még annyira az elején vagyok, és annyira sokat vagyok rosszul ezzel a második babával, hogy úgy érzem, már szívesebben tartanám a karomban, akkor is, ha tudom, hogy nem lesz könnyű két picivel!

Emerencia!
Én 28 éves vagyok, van egy majdnem másfél éves kislányom, akit én is a klinikán szültem, nem a Csermelynél, de róla is jókat hallottam. Most pedig második babámat várom, 9 hetes vagyok, ha igaz, nekem majd két hét múlva lesz csak az első UH-om.
Gyere gyakran közénk!

Netty!
Hát, sok ötletem nekem sincs, mivel ugye ilyenkor még általában kizárólag csak szopnak a kicsik. Ez a vírus rendesen megkavarta pici Mátét, én mindenképpen azt javaslom, hogy csak fokozatosan a mellétáplálással, a tápszernek kéne elsősorban dominálni! Nem találtak olyan megfelelő tápszert neki, amitől nincs panasza és meg is eszi? Szerintem ez lenne a legfontosabb! Most mennyi a súlya 5 hónaposan?

Mi holnap megyünk Zalakarosra vasárnapig, Violka biztos nagyon fogja élvezni, csak hát én is bírjak elszabadulni a mosdóból! :roll:

Üdv: Évi
jevi26
 
 


Sziasztok!
Elegem van!!!!! Dög meleg van, nem lehet aludni sem :( A gyerekek is nehezen viselik, hiába van kint a medence, amíg nem mehetnek ki mert odasüt a nap, nem lehet bírni velük.
Tegnap "irtották" a szúnyogokat. A Dávid annyira félt a repülőtől, hogy remegett. Az elején még tetszett neki a dolog, de utána...meguntam a rohangálást a 2 szoba között és átvittem magunkhoz, hogy addig nálunk tv-zzen. De az az üvöltés amit levágott...Elbújt a takarója alá és ott kiabált.
A dokinál meg nem volt semmi különös, majd pénteken kell mennem egy ct-re, ott már talán többet megtudunk, de nagyon parázok. Utána remélem már utoljára kell mennem a Janszky dokihoz. Ő most legutóbb csak annyit mondott, hogy nem kell úgy megijedni, ezzel a "betegséggel" ha idejében felfedezik és kezelik sokáig el lehet élni.
Nah, megyek is, már itt van a nyakamon a Dávid, Hisztike is felébredt :? Remélem most már lesz egy kis eső...
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál :) - megnyugtatásképp az értem aggódóknak - minden a lehető legnagyobb rendben :) Igen, megengedtem magam vizsgálni :D Igazán kedves doki bácsit sikerült választanom. Szerencsére a babóca is beállt mostmár koponya tartásba, emiatt sem kell többet aggódnom. Egyedüli tilalom, hogy nem ehetek töltöttkáposztát :lol: , node ebben a melegben, nem is szándékoztam.

Hódocska!
Tudom már nem olvasod, de talán majd egyszer mégis... NAGYON SOKAT GONDOLOK RÁD!

Lányok!
Én mostmár biztosan a Megyeiben szeretnék szülni. Kérdezném azoktól, akik ott szültek, hogy milyen. Mivel egészen részletes információkat szeretnék, jöhet priviben is. Tudjátok Réka miatt nem tudok menni szülőszoba látogatásra, se szülésfelkészítőre, de mindig mindent szeretek előre tudni. Pl bizonyára sokkot kapnék, ha ott derülne ki számomra, hogy itt még beöntést adnak.

Előre is köszi!

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Gira!
Örülök, hogy minden rendben Veletek! A megyeiről nincs infóm, én is a klinikán szültem!

Marcsy!
Szorítok Neked!

Kép Kép Kép Kép Kép
Szép napot mindenkinek!

Viki&Peti
viki27
Pécs
 
 


Hurrá!

Megjött a vihar!!! :D:D:D:D:D
Számítógép kikapcs.... Hódocskának sms ment, de nem válaszolt még.

Tsók!

Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Hello!

Végre ideért tényleg! :lol: :lol: :lol:


Én is gondolok sokat Hódocskára lehet,hogy ez a kis vihar beindította neki! Monee ha megtudsz valamit, írj!

Vihar elötti pancsi:

Kép Kép
diadora
 
 


Sziasztok!

A viharon kívül van más hírem is. :D

Hódocskánk úgy tűnik legkésőbb holnap ANYA lesz. :D
Nagyon nem tudom a sztorit hogy miért, de megindították nála a szülés ma is, volt a szülőszobán, kapott oxitocint, de most leálltak, holnap kezdik ismét. Az smseiből ítélve nem lehet túl jó kedve, gondolom aggódik a kicsiért, meg nem érti miért volt ez a tortúra.
Szal, holnap újra megkezdik és lesz Kicsi Hódocska ha minden jól megy. :D
Hacsak az éjjel nem születik meg magától (mondjuk a macerálás vagy ez a nagy zuhé miatt) akkor sajna nem fogok tudni írni hogy mi van velük... Mindenkinek a fantáziájára van bízva a dolog. :)

Gira!

Örülök hogy meg tudtál állapodni a Megyeinél. Remélem dokit is olyat találsz aki megfelel Neked!
Még mindig tervben van, hogy a megfelelő időben lelépsz a kórházból a bébivel?
Nem nagyon emlékszem... a rokonság nálatok Szegeden van? Csak azért kérdem hogy senki nem tud vigyázni Rékára...?!

Üdv: Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Huh, milyen vihar volt :) Ideje volt már ennek a "kis"esőnek. Most kint olyan jó a levegő, de bent a szobába még mindig meleg van.
Marcsy
marcsy
 
 


Monee!

Rokonság? Nos, Kecskemét, Szeged, Székelyudvarhely... csak hogy a főbb pontokat említsem :lol: Kecskeméten az én szüleim. Anyukám mozgássérült, apukám gondozza :( , lánytesóm nincs. Ez az ág kizárva. Az uram családja ide cirka 600km-re székelyudvarhelyen él. Az uramék 9-en vannak testvérek, akikből 3 még kiskorú... így anyós is kizárva, 2 sógornőm külföldön keresi a kenyerét. Barátnőim Szegeden :( Pécsen az ég világán senkim sincs :( Rékának csak apa marad :roll:
Igen, még mindig a lelépést tervezem. Ha mást nem, csak esténként pár órára saját felelősségre babó nélkül. Úgy a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad :lol:

Basszus lányok, ne haragudjatok meg, de itt Pécsett nagyon le van maradva az egészségügy. A védőnő azt mondta, azért ne lépjek le előbb, mert akkor nem tudnak tápszerpótlást adni a bébinek :shock: Hát ez kész :shock: Az egyik ok ez, amiért le akarok lépni :D Szegeden a védőnő épp azt magyarázta nekem, hogyan kell elintézni, hogy ne kapjon a gyerek pótlást...
De nem ez az egyetlen, amiből leszűrtem az elmaradottaságot. Persze, ha itt töltöm életem eddigi részét, valószínűleg nem dühítene ennyire, de így hogy tudom, lehet ezt jobban is csinálni, minden apróságon felhúzom magam. Ha érdekel valakit szívesen hozok még példákat. :twisted:

Gira
Vendég
 


Hahó,
bocs, a párom breteg volt, a doki letiltotta a légkondiról, így itthon dolgozott, és einstandolta a gépet napok óta.

Netty,
nyugi, vsz azért nem akar enni-inni, mert a fülecskéje fáj, ha nyelnie kell. Ha meg folyamatosan kell nyelnie (ivás, szopi), akkor jobban fáj szegénynek. Rémes egy helyzet, de kezelhető, csak nagyon ügyesnek kell lenni.
1. Félálomban kikapcsol a tudatos kontroll, a reflexek átveszik a szerepet. Próbáld akkor etetni-itatni, amikor álmos. Nálunk anno, amikor Zezének mandulagyulája volt, akkor nagyon bejött a dolog. Alváskor-ébredéskor szoptattam, így sikerült megetetnem. Mondjuk amikor alszik, nagyon résen kellett lennem, amikor elkezdett mocorogni, akkor gyorsan kikaptam és cicire tettem, mielőtt még teljesen felébredt volna.
2. A főzeléket tán a kanalas megoldás miatt ette jobban, de kanállal mást is lehet enni, sőt ha nagyon gáz van, inni is lehet kanállal, csak nem könnyű. Ezt is próáltuk, csak Cicó mellett nagyon lassú volt.

Gira,
igen, sajnos a Megyeiben beöntenek. Bár ha kéred, talán nem, ez szülésznőtől függ. Én mondjuk nem bántam, úgyhogy nem is kérdeztem rá, hogy muszáj-e. A kaja katasztrofális, mint mindenütt, viszont ha minden oké, akkor elég hamar kihajítanak. Mi van még? Rooming-in van, viszont ahhoz, hogy a szülés után gyorsan megkapd a babát a szobába, rájuk kell járni. Előfordul, hogy tömeg van a gyermekágyon, és esetleg nem ott van az embernek helye, hanem a terhespatológián, na ott nem lehet veled a baba, akkor az újszülöttosztályon van. A sárga bébik is ott kékfényeződnek, nem a mamájukkal. Gáz, de ez van. A csecsemősök, gyermekágyasok többnyire jóindulatúak, bár nem mindig naprakészek, de igyekeznek :) Azért nagyon kell tudnod, hogy mit akarsz, és nagyon határozottnak kell lenned, ha úgy érzed, nem stimmel valami. És hibák persze mindenütt előfordulnak, pl. az én sárga fiacskámat egy délután kétszer cserélték el :lol: Másodszor, mire odaértem, már odaadták egy egynapos baba helyett (ötödnapos volt), annak az anyját szegényt majdnem úgy kellett felmosni... Na mind1, most összeszedtem mindent, amire szerintem vigyázni kell, különben egészen emberiek a dolgok. Ja és van egy bürokrata néni a gyermekágyas gondozók között, vele többször bajuszt akasztottam... mintha valami laktanyából vagy honnan tévedt volna oda - rá fogsz jönni, ki az ;)

Monee,
nagyon szorítunk Hódocskának!!!! lécci adj majd hírt róluk...

Viki,
klassz, hogy Peti ilyen szépen fejlődik. Zeze is most indult el, pár napja, igaz ő már 13 hónapos, de azért nagyon büszkék vagyunk rá :) Olyan ügyeskén csinálja: megy két lépést, meginog, gyorsan megáll, kiegyensúlyozza magát, aztán továbbindul. Amikor elesik, mintha mi sem történt volna, megállás nélkül halad tovább négykézláb :lol: Jó fej...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Gira!

Szerintem a védőnőddel is baj van, mert a Megyeiben mindent megtesznek azért, hogy ne kapjon tápszert a baba. Legalábbis ez volt a gyakorlat januárban amikor én szültem. A végsőkig húzták nálunk is a tápszerezést, pedig nálam elég későn lövellt be a tej. Nem tudom a védőnőd honnét szedi ezt a hülyeséget, de a gyakorlatban nem így van. Vagy legalábbis nem így volt egy-két hónapja. Szerintem nem az eü van lemaradva Pécsen, hanem rossz orvost és rossz védőnőt fogtál ki.
Egyébként tényleg adnak beöntést de ha nem akarsz, akkor szerintem meg lehet beszélni a szülésznővel. Én hárommal találkoztam a szülésem alatt, úgy tudom, hogy négyen vannak. Akiktet megismertem nagyon segítőkészek és nyitottak. Az alternatív lehetőségek felé a leginkább fogékony közülük Harmat Hajnalka nevű szülésznő, ha még jól emlékszem a nevére, vele szerintem tényleg mindent meg lehet beszélni, ő az abszolút természetesség híve.
A kaja tényleg borzasztó és kevés, amit ott adnak attól nem lehet
hamar felépülni és a tejbelövellést, ill. szoptatást sem igazán támogatja. (pl: káposzta ebédre)
A nővérekkel nekem egyébként semmi bajom nem volt, maximálisan szoptatás pártiak voltak, mindenben segítettek.

A Máté egyébként talán kezd jobban lenni, már nem piszkálja annyit a fülét és lassan az étvágya is javul, bár nagyon változó, mikor mennyit hajlandó enni. Tegnap már egész adag alma-barack keveréket is kapott, az nagyon ízlett neki. Kanállal tényleg könnyebb etetni, de csak abból eszik normálisan ami tényleg ízlik neki. Kaptunk szójapépet, hogy próbáljam azt is adni neki, hát nekem jobban ízlik, mint a Máténak. Ha nem akarja majd megenni, hát majd megeszem én. :) Inni továbbra sem nagyon hajlandó, így próbálom a tápszert adni neki, abban legalább van folyadék. Bár éjszaka időnként már iszik a teából amit főzők neki. Remélem majd nappal is megjön a kedve az iváshoz. Ha tényleg elmúlik végre a fülfájása akkor remélem minden rendeződik.

Kriszi!

Amíg szoptatni tudtam a Mátét tényleg nem volt gond a félálomban való etetéssel, de ez a tápszerezés egy rémálom. Mikor felébredek, hogy elkezd mozgolódni hajnalban, kimegyek a konyhába, megmelegítem a tápszert már túlzottan felébred mire visszaérek a kajával. Napközben kezd újra visszatérni a nem alváshoz, ebből is gondolom, hogy jobban van, mert amíg egészséges volt nem sokat aludt napközben, tehát akkor sem tudom kivitelezni a félálmos etetést. Az itatásnál már próbálkoztam kanállal, pohárral is, nem segít semmi. Sőt kipróbáltuk nála azt a csőrös csodapoharat is amiből nem folyik ki a víz, csak ha megszívja, odaadtam neki játszani de akkor is csak addig foglalkozott vele, amíg nem került a szájába a folyadékból két csepp....

Mennem kell, mert nagyon rugdossa a kiságyát, és begurul, mert mindig beszorul a lába két rács közé és nem tud forogni.
üdv Mindenkinek

Netty
netty11
 
 


Sziasztok!

Monee!
Köszi az infot, én is sokat gondoltam tegnap Hódocskára, hogy ez a nagy vihár hátha beindította nála aszülést, de hát, ha ma lesz a nagy nap, akkor ma is szorítok Nekik!!!

Viki&Peti
viki27
Pécs
 
 


vihár=vihar csak siettem :lol:
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Nem volt még idóm visszaolvasni, csak gyorsan bejelentkezem.Hazajöttünk majd' két hét Balcsi után.Egyszerűen szuper volt, egész nap kinn voltunk a strandon, a baba nagyon élvezte a meleget, csak vigyorgott naphosszat boldog-boldogtalanra.Így már biztos, hogy ő melegpárti!

Remélem mindenki nagyon jól van!!! 8) :lol: :lol: :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Kriszi, Netty!

Köszi az infókat. Sokkal jobban érzem magam :D

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Kérdeztem már, hogy nem kell-e valakinek Cerazette?
Kiváltottam, de másképp oldjuk meg a dolgot...
Így viszont sajnálnám kidobni, annál is inkább, mert elég drága....
Szóval, ha valaki használja, és átvenné, odaadnám olcsóbban , mint a gyógyszertári ára./5400 körül volt/

Bea

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Kép
tuncimami
 
 


Évi!

A Máté most Humana SL tápszert eszik, ezt most meg is eszi, úgy tűnik legalábbis. Mellette próbálkozunk tejfehérjementes és laktózmentes pépekkel is, de ezeket még nem nagyon eszi, viszont ma már szívesen evett alma-barack keveréket.
Most a súlya 7,65 kg, ami 5 hónapos létére nagyon szép súly, 3,39 kg-val született egyébként. Ami zavar, hogy 4 hónaposan 7,7 kg volt, tehát gyakorlatilag 1 hónap alatt nem változott semmit a súlya. Tényleg nagyon beteg volt és remélem, hogy ez az egyetlen oka, és most hogy meggyógyult behozza a lemaradást saját magához képest, és nem pedig az az oka a nem hízásnak, hogy nem jó neki ez a tápszer, amit végre megeszik. Ez egyébként szója alapú tápszer és 5 hét múlva meg fogják terhelni tejalapú tápszerrel, hogy kiderüljön, hogy tényleg tejfehérje, tejcukor érzékeny -e, vagy csak a vírus miatt fájt annyira a pocakja.

Netty
netty11
 
 


Sziasztok!
Miért lettünk iyen kevesen? :shock:

Netty!
Amit írtál, az 5 hónaposan valóban szép súly.A babákra jellemző, hogy mikor egy magas súlyt elérnek, onnantól csak lassan híznak tovább, hiszen, ha nem így lenne, hamarosan a kilóik számát tekintve akár iskolába is mehetnének.Úgyhogy ne aggódj, amennyire én tudom ez teljesen természetes, a legtöbb baba nem egyenletesen hízik, hanem hol ugrásszerűen , hol pedig egyáltalán nem.

Gira!
Tényleg rossz védőnőt fogtál ki, én még ilyen marhaágot nem is hallottam. :twisted: :twisted: :twisted:
A megyeiben már a pótlást is pohárból adják, annyira igyekeznek szoptatásra szoktatni.Már, ha kell egyáltalán pótlás.Én a klinikán szültem, ott ott van a gyerekek mellett a cukros víz, de az enyém egy kortyot sem kapott, mert egyszerűen nem adtam neki, és ebben a csecsemősök maximálisan támogattak.Szóval más az elmélet és más a gyakorlat.Egyszerűen csak tudni kell, hogy mit akarsz, és ki kell állni mellette, amennyiben az valóban észszerű.Persze nekem is volt olyan szobatársam, aki éjszaka nem volt hajlandó felkelni a babájához, inkább beadta az újszülöttosztályra/ amúgy éjjel-nappal babával lehetsz, bár papíron csak nappal, de ez nem így működik/, és aztán veszekedett a nővérekkel, hogy miért adtak pótlást a gyereknek./Mégis mit csináltak volna?hagyták volna éhezni?/
Szóval tényleg el kell dönteni szerintem, hogy az ember szoptatni akar vagy nem, és kész!

Na, most kiéltem a grafomániámat.Többiek, hol vagytok???
:?: :?: :?:

Mi van Hódocskával :?: :?: :?:

Szép napot mindenkinek!
Bea

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Jajj, visszaolvastam amit írtam, és gyorsan hozzáteszem, mielőtt valakit megbántanék, hogy az el kell dönteni... kezdetű mondat azokra vonatkozott, akiknek van tejük.Tudom, hogy vannak akik önhibájukon kívül nem tudnak szoptatni.BOcsi.

A "marhaágot" pedig marhaságot akart lenni.

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Hódocskáról senki nem tud semmit?
Úgy látom sokan gondolunk rá. Mi van velüK?????
Zóra
zóra
 
 


Sziasztok!!!
Hódocskáról még semmi hír? :(
Netty!
Szerintem sem kell agódnod. Az elején mi sem híztunk olyan sokat, volt, hogy semmit(kaptam is érte a fejemre)
4 hónaposan most vagyunk 5,5 kiló.
Marcsy
marcsy
 
 


Hahó,
Netty,
van egy tippem a tápszeres etetés megkönnyítésére is, legalábbis hajnalban... én nem próbáltam, itt olvastam egy lánytól, de elég ésszerűenk tűnik. Szóval ő éjjelre bekészítette magának az ágya mellé a meleg vizet termoszban, mellé a cumisüveg aljára odaszórta a tápszerport, és amikor elkezdett mocorogni a baba, akkor csak gyorsan belezuhintotta a vizet az üvegbe, összerázta vagy keverte gyorsan, aztán már kaphatta is a kölök. Elég jónak tűnik, és az ember, lánya gyorsan fel tud pattanni éjjel, ha tudja, hogy erre van szükség. Remélem, ezzel vagy más ötlettel sikerül jól megoldani a dolgot. Örülök, hogy úgy tűnik, Máté jobban van, plusz hozzá kell tennem, hogy ebben a korban sok bébi van az "inkább nézelődöm, mint eszem" fázisban, ettől is nehezebb lehet az etetés. A kanál meg újdonság, és a kicsit más állagú kaját jobban le lehet tuszkolni a torkán, nem folyik rögtön ki :D A nem hízás tuti a betegségtől van, még jó, hogy nem fogyott, ez is már nagy siker. Majd most, hogy meggyógyul/meggyógyult, behozza.
Akkor ezek szerint nem sikerült visszaszoktatni a cicire? Sajnálom... egyébként azt mondják, hogy nagyobb szünet után sem késő, csak persze nagyon nehéz. Erről nekem nincs tapasztalatom.

Gira,
tényleg elég elmaradott védőnő lehet. Vannak azért jobbak is :) Tavalyelőtt tavasszal az LLL tartott itt Pécsett egy laktációs tanfolyamot kimondottan védőnőknek, és ott azért elég naprakész ismereteket tanítottak, tavaly ősszel meg az SZME tanfolyama volt, oda is mehettek védőnők, csecsemőgondozók, sőt ott voltak az osztályvezető gyerekdokik a Megyeiből is meg a Klinikáról is. A mi védőnőnk el is ment, mármint az LLL-hez, és meg is van az eredménye, bár ő amúgy is nagyon lelkiismeretes és képezi magát.
Ha van kedved, magánban írd meg, hogy ki a tiétek és melyik városrészben (itt a fórumon inkább ne marasztaljunk el senkit :))) ).
A Megyeiben pedig - tavaly május végi tapasztalataim szerint - azért érdemes résen lenni, mert tényleg tudnak összevissza beszélni meg csinálni hülyeségeket néha, szóval nem mindenkinek vannak meg a megfelelő ismeretei - viszont tagadhatatlan, hogy nagyon segítőkészek. A fiammal valami káliumos lötyit itatnom kellett - volna -, kértem egy poharat, erre néztek rám, mint eb a Szaharára :shock: De az asztalra csaptam, hogy márpedig poharat ide. Viszont amikor túl sok tejem volt, és éjjel muszáj volt lefejnem, akkor simán bemehettem az éjszakás nővérekhez a bitang hangos Medelámmal, hogy ne a szobatársamat verjem fel a berregéssel, szóval azért emberiek...

Tüncimami Éva,
a kölkök egyre szebbek! Bár már én is itt tartanék (mármint hogy már Zeze is ekkora lenne)... de ami késik, az jön
Képzeljétek, a kölkök mindketten alszanak, méghozzá egyszerre!!! 8)

Na megyek, próbálok egy kicsit tanulni, ha már ilyen nyugi van, ki tudja, meddig tart :)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!

Háááát végre megjöttem én is. :D

Van hírem:

Hódocskának az előzetesekkel ellentétben még nincs meg a babája. Tegnap reggel beszéltem vele, akkor azt mondta hogyha keddig nem bújik ki magától, akkor segíteni fognak neki hogy megszülessen. Nem nagyon hallottam elkeseredést Timi hangján, uh. talán annyira nem érzi rosszul magát ettől a kórházazós dologtól.

Nekünk is lezajlott Parádsasváron a versenyünk. Jó messze van innen, de nagyon szép helyen. Jó volt a szállás, a kaja is, uh. tulajdonképpen minden oké volt. :) Csak az nem hogy tegnap 23.30-ra értünk csak haza, egésznapos meló után. :shock:

Látom szoptatós témáról beszéltetek, remélem Netty sokat segített!

Gira!

Biztos igaz amit a lányok mondanak a kórházról, de akkor miért hallottam eddig olyan sok rosszat?! :shock: 8)

Nah, dógozni kell... (Nektek elárulom, szinte azt sem tudtam reggel hogy merre kell jönni az irodához. 3 nap alatt elfelejtettem... :D)

Üdv:
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Petinek kibújt a 2. foga is!!! Nagyon-nagyon sírt szegény hajnalban, de meg van a bal felső is, mármint áttörte az ínyt!!! Hurrá :) Viccesen néz majd ki a bal alsó és bal felső fogaival, mert több meg ugye nincs még neki :oops:

Hódocskának megy a drukk nagyon nagyon, szorítok neki, hogy a babája gondolja úgy, hogy ma kibújik magától, ne kelljen megindítani szegénynek!
Hódocska! Nagyon nagyon szorítok értetek! (talán egyszer elolvasod majd :oops: )

Monee!
Örülök, hogy jól érezted magad Parádsasváron, és részvétem, hogy melóznod kell!

Szép napot Mindenkinek!

Viki&Peti
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Hódocska mindenkit üdvözöl, köszöni egyenlőre még egyben és jól van. Tegnap voltam bent nála a kórházban, onnan vannak az infok. A dokija ahogy említette is elment szabira és átadta másnak. Ez a doki a császár helyett az abszolút természetes szülést támogatja. A szokásokhoz híven vannak folyamatosan vizsgálatok, az eredmények hogy jobbak hol rosszabbak és a leleteket látott 6 orvosból mind a 6 mást mond. Szóval káosz van, Timi meg izgul hogy mi lesz a bébivel. Ott volt a férje is és OLYAN JÓ volt látni rajtuk hogy mindketten türelmetlenül várják hogy hazamehessenek családként. :)

Egyébként Timi férje megígérte hogyha meglesz a bébi írni fog ide is... :D Kíváncsi vagyok! ;)

Timi mesélte hogy a csütörtöki "ránk szakad az ég" sok kismaminak meghozta a szülést, totál bedugult a szülészet. :)

Viki!

Talán ha szerencséje van megússza az indítást, mert jóslófájásai vannak. Különben meg most azon megy a hacacáré, hogy vissza akarják minősíteni a 40 hetes babát 36-ra, merthogy nem elég nagy a nemtommilye. Timi meg tépi a haját, hogy ilyen nincs hogy ő egész évben terhes legyen. :D
Rendes volt a bébi, mert megmutatta magát nekem. Kidugta a fejecskéjét Timi bal oldalán, úgyhogy meg tudtam simizni a púpját. :D Annyira ari volt! :D:D:D

Rakj fel majd képet a lurkóról! Imádom ezeket az első fogacskákat. :)

Amúgy mindenki merre jár? Nyári szabadságolások vannak a fórumról is?

Üdv.:
Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Hódocska,
nagyon sokat gondolunk Rátok!
Én mostanában kizárólag ezért nézek be a fórumra, hogy mi van veletek.
Már nagyon várjuk a bébit!
:lol: Üdv.:
Zóra
zóra
 
 


Sziasztok!
Én utoljára jövök ide, úgy érzem, már nem vagyok ide való! Kicsit másképp alakult az életem, mint gondoltam, akár csak 1 héttel ezelőtt. Röviden, tömören: férjem talált magának egy fiatalabbat, szebbet, jobbat, úgyhogy válunk, a nagy stresszre, ami derült égből ért, "elment" a második babóca.
Mindenkinek boldog jövőt kívánok!
Évi
jevi26
 
 


Jevi!
nagyon sajnálom ami veled történt. Most nagyon nehéz lehet Neked.
Hidd el leszel még nagyon boldog.
Miért ne lennél ide való?
Fel a fejjel! (Tudom könnyű mondani.) :wink:
Üdv
Zóra
zóra
 
 


Jevi!
Én is nagyon sajnálom ami veled történt. De én is ugyanazt kérdezem amit zóra, miért ne lennél ide való???
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Jevi!

Én is nagyon sajnálom, ami veled történt! :(
De ne mond, hogy nem vagy ide való, igenis gyere, ha úgy gondolod, hogy panaszkodnod kell, vagy csak egy kicsit "elmondanád" mi bánt, hátha segít, ha kiírod magadból! Minden esetre a Te dolgod, és mondom, még egyszer nagyon sajnálom, ami történt Veled és kitartás a továbblépéshez!!! Szorítok, hogy hamar túl legyél rajta! :( :( :(

Viki&Peti
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Jevi!

Szomorúan olvasom hogy mi történt. :shock: Én nem szeretnék mondani erre semmit, hiszen egy elvállt pasival élek. Gondolom hogy most szomorú vagy és fáj, de próbálj meg a fejeddel gondolkozni hogy miért lett így. Fontos lehet hogy a jövőben boldog lehess, mert mindenki megérdemli a boldogságot (sajna, de a férjed is).

Marcsy, Viki! Többeik!

Mi van Veletek? Olyan ritkán jártok ide... :( Nem ér azért lelépni mert a pocis nincs most itt velünk! :oops:

Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk tanácsadáson és 5800grammosak vagyunk :) A tejpépet nem annyira szereti, de a barackot...
Lányok!!
Aki tudja, hogy a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény kb. hányadika felé jön meg, az legyen szíves megírni, mert ez a gyagyás postás nem tud csöngetni és semmi kedvem a fél napomat az ablakba állva eltölteni. A nő az önkormányzatnál annyit mondott, hogy július hónapba, de hogy mikor...
Hódocskával mi van???? Megvan már neki a baba???
Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!most voltunk méreckedni, 6770gr. és 64 cm Anna.

Nem tudjátok hol lehet steppelt anyagot kapni baba alá?valami vásznat, az se baj, ha egyszínű.a belvárosi méterárú boltokat szinte végigjártam.

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Rékánál elmúlt az "anyakomplexus" :lol: 1-2 hete tök jól eljátszik egyedül. Van hogy nekem kell utánanéznem, merre tekereg és miben sántikál. Hihetetlen... szinte egyik pillanatról a másikra javult meg minden. Hogy mi az oka, nem tudom, de jó :D

Pocaklakó is jól van, bár ebben a frontos időben sokszor éreztem úgy, hogy előbb kikívánkozik, de szerencsére még bírja. Fura, Rékával soha eszembe se jutott, hogy a 40 hét betöltése előtt megszülethet.... még akkor sem, amikor 38 hetesen beindult a szülés :lol: Most meg folyton attól parázok, hogy mindjárt :shock: ... ezért ezt a babát túl fogom hordani :lol:

Gira
Vendég
 


Marcsy!

Hódocskával szinte naponta tartjuk a kapcsolatot és még azt kell hogy mondjam hogy nincs meg a baba. Ígértet kaptunk hogyha meglesz a bébi, a Férje írni fog nekünk. ;)

Gyors voltam és határozott. :D További szép napot mindenkinek!

Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


9+/*Marcsy!

Hódocskával szinte naponta tartjuk a kapcsolatot és még azt kell hogy mondjam hogy nincs meg a baba. Ígértet kaptunk hogyha meglesz a bébi, a Férje írni fog nekünk. ;)

Gyors voltam és határozott. :D További szép napot mindenkinek!

Monee
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Monee!

Nem azért nem jövök, mert nem akarok, hidd el!!! :)
Peti szinte egész nap leköt, és mellette még ott a házimunka, stb... A másik topikba már csak be-be kukkolok, de visszaolvasni szinte semmit nem tudok :(

Szóval azért jövök, amikor tudok :oops: , jó :?: :?: :?: :roll:

Amúgy szegény kicsikém ma akkorát esett, hogy felrepedt a szája, meg az ínye, és vérzett is! Pedig csak felállt, és elhasalt, mint máskor is már, (és közben fogta a kezem!!!!, igaz csak az egyiket) de most úgy tűnik sokkal rosszabul esett! De semmi baj, csak a szája vérzett, amit azzal az 1,5 fogával megharapott esés közben!

Szóval a fentiek miatt sem tudok akkor jönni, mikor a Fiatalúr ébren van, ha meg alszik ált. van 1000 dolgom amúgy is, mint mindenki másnak is, gondolom!

Jó éjt Mindenkinek, és Hódocskának továbbra is szorítunk!!! Kérlek add át Neki, ha találkozol Vele!

Viki & Peti
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Úgy látszik, ez egy ilyen nap! Csenge elesett a lépcsőn, úgy, hogy a keze kicsúszott a kezemből, össze kellett varrni a fejét. Diadóra Balázsa is nekiesett az üvegajtónak. Megvolt a három, ugye nem lesz több baleset? Én nem tudok megedződni ezen a téren. Még mindig remeg a gyomrom.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!

Remélem, jól vannak a gyerkőcök.Mi még az egész esős-kelős időszak előtt vagyunk, de már most félek tőle.

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?