Új privát üzeneted érkezett!

Kellemes Nyulat mindenkinek!

Jó lehet, hogy Fannival ennyi helyre el lehet már menni és nem sír állandóan, mint az én pici lányom. Nálunk az állatkertezés is sírásba fulladt, a vásárlást is. Néha persze jó napja van és akkor sikerélményem van. Én is már vágyom lovaglásra vinni a kiscsajt, meg játszóházba és állatkertbe, hú, de fogom élvezni:)))) Remélem, hamarosan eljön az idő.

A mai gödöllői pónilovaglásból mi lett? Fedett helyen van? Mert hogy úgy esik, mintha dézsából öntenék. Elég nyomott ez a mai nap. Mi a barátainkhoz megyünk, de szerintem csónak kell majd hozzá:)

Puszi mindenkinek, gyertek gyakrabban!
Vendég
 


A Penta Általános Építőipari Kft. 2100 Gödöllő. Kenyérgyári u.1/E munkavállalók jelentkezését várja építőipari tevékenységben jártas irodai munkára.

Munkakör: műszaki előkészítő

Elvárt végzettség: minimum középfokú műszaki, vagy középfokú gazdasági ( építész technikusi, közgazdasági szakközépiskola), vagy felsőfokú építő és középfokú gazdasági végzettség.

Kiváló számítástechnikai ismeretek!

Feladatok: anyagrendelések, statisztikák, gazdasági utókalkulációk, szerződések készítése.

Bér: megegyezés szerint

Lehetőleg Gödöllőről vagy közvetlen vonzáskörzetéből.

Érdeklődni: Hoós Sándor Munkaügyi vezetőnél a 0630-758-0078 telefonszámon.

Önéletrajzokat a hoos.sandor@pentakft.hu címre kérjük.
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Ezer éve nem tudtam jönni, ugyanis nem volt netünk, és most is csak ideiglenes megoldásunk van...

Hogy van mindenki????

Mi megvagyunk, Emmám szegénykém jó beteg volt, tüdőgyulladásból gyógyult most. Pocakbabám is megvan, jól van, kislányunk lesz megint! A neve is megvan, Majának fogják hívni.

Twist! Küldöm priviben a mailcímem, kaphatnék meghívót a blogodra?

Jelentkezzetek Csajok, na meg igyekszem visszaolvasni!

Kép
Kép
annaemma
 
 

 
 

Anna: Gratula és irigyirigy,hogy már tudjátok a nemét :)
Mi még nem, de mindenki fiút szeretne :D
Neveinknél most épp a Zétény és a Márk versenyzik egymással, lányban Laura Izabell maradt.

Egész nap pakolok a költözés miatt, azaz ez még nem is dobozolás hanem szelektálás.
Vendég
 


Ildi!
Nálunk Apa fiút várt, meg anyám is, de én már a legelején mondtam hogy tuti kiscsaj. :) Így is van. :)
MIkor mentek 4D-re, és hová? MI voltunk a Dunakeszi Buy Way-nél a Kenguruban, de sztem a Brendonban jobb. :oops: (ott Emmámmal voltunk anno)
A Márk nálunk is játszott volna, csak az a bajom vele hogy nem lehet becézni. A Zétény Nekem kicsit idegen. A Kende el lett vetve????
LányNév esetén én a Laurára szavaznék! Nálam is fent volt a listán. :)

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam és tegnap végre sikerült valamennyire visszaolvasnom Titeket.

Eszter: lehet, hogy engem láttál, mert szinte minden délután 1-1,5 órát sétálunk a környéken Esztivel. Irigykedem, mikor bandázós anyukákat látok, mert eléggé vágynék már felnőtt társaságra, szóval azt hiszem kénytelen leszek lassan legyőzni a félénkségemet és ismerkedni környékbeliekkel :) Egyébként azt hiszem én is láttalak Titeket hármasban a triangolóban a CBA-ban, de ti másik kasszánál álltatok sorban és mire én kijutottam már eltűntetek

Twist: ezúton is jelzem bármikor szívesen babakocsiznék bár kertes felé eddig nem voltam, de nem probléma :)

MI egyébként jól vagyunk Eszti szuper ügyes. Oda vagyok érte, bár most 2 napja elég furin viselkedik, borította az eddig megszokott napirendet, pl 2 óránként megéhezik, nyűgös, de már nem alszik hosszan napközben, stb. Ja és szerintem előbb fog járni, mint hogy hasonfekve kinyomja magát :) A hasonfekvést utálja, ha hasra rakom le akkor felemeli a fejét és nézelődik, és nem hajlandó lerakni a fejét. Ha elfárad és már nem tudja tartani, akkor elkezd vonyítani, de nem rakná le, csak ha már egyáltalán nem bírja, akkor ejti le,persze arccal lefelé :D

És képek a Kisasszonyról:

Kép

Kép

Kép

Kérdés: jár valaki ringatóra vagy babaúszásra?
Mi úszni szombaton szeretnénk menni szadára, 3 hónapos kortól lehet menni, Eszti még nem töltötte be, de nemsokára :) Ringatóra pedig talán jövőhéttől, bár azt nem tudom, oda hány hónapos kortól lehet menni

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Felhívás igazságügyi alkalmazotti álláshelyek betöltésére a PESTI KÖZPONTI KERÜLETI BÍRÓSÁGON
A Pesti Központi Kerületi Bíróság elnöke igazságügyi alkalmazotti álláshelyek betöltésére munkatársakat keres, jegyzőkönyvvezetői munkakörben.

Az álláshelyekre az igazságügyi alkalmazottak szolgálati jogviszonyáról szóló 1997. évi LXVIII. tv. (Iasz) 11. § (2) bekezdése, valamint a képesítési feltételek meghatározásáról szóló 5/2001. (III.13.) IM rendelet 1. számú melléklete alapján azoknak a jelentkezését várjuk, akik a 18. életévüket betöltötték, választójoggal rendelkező magyar állampolgárok, büntetlen előéletűek és a betöltendő munkakör ellátásához szükséges tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt nem állnak, továbbá középiskolai érettségivel, valamint gépírói vagy operátori képesítést adó iskolai végzettséggel rendelkeznek.

A jelentkezőnek mellékelnie kell:
- önéletrajzot,
- az iskolai végzettséget és képesítést igazoló bizonyítvány (oklevél) másolatát.

Az illetmény megállapítása az Iasz. 97. §, 100. §, 103/A. §, valamint a 4. számú melléklete alapján történik.

A jelentkezéseket a Pesti Központi Kerületi Bíróság elnökéhez (1055 Budapest, Markó u. 25.) kell benyújtani.

Bővebb információval a Pesti Központi Kerületi Bíróság Titkárságának munkatársai állnak rendelkezésre az alábbi telefonszámokon:
354-6468 (Dr. Pappné dr. Jenei Andrea titkárságvezető)
354-6391 (Beregszászi Józsefné csoportvezető tisztviselő)

Budapest, 2010. március 12.

Dr. Fazekas Sándor
elnök



UI: szerintem, ha pl. a gépírói, vagy operátori nincs meg, de tudtok vakon gépelni és nem csak pötyögni egy ujjal, akkor fel kellene hívni, hogy egy esélyt adjanak és lerakjátok a sulit, ha nekik úgy megfelel...
Sajnos a bejutásba nem tudok segíteni, mert én a szomszéd épületben vagyok.

Kora, igaz, hogy nem logisztikusi, de mégis meló. Szerintem próbáld meg, ha gondolod. 8-16-ig van a munkaidő h-p-ig. Rugalmasak, családcentrikusak, gyerek nem akadály.

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Annaemma, gratula a pici lányhoz!!! És a Maja nagyon dögös csajszinév:)

Mérnökasszony cuki a kislányod:))) Én pedig szívesen sétálok Veresegyházon is!:)) Csak most nem mentünk, megyünk, mivel Dorotty beteg egy kicsit. Jövő héten pedig oltatjuk, ha meggyógyul és akkor is pár napig betegecske lesz. Aztán viszont újra meghódítjuk a környező településeket:)

Jó lenne mindenkivel találkozni, hogy tudjam, ki hogy néz ki, nehogy elmenjek mellettetek, ha már egyszer ismerjük egymást:) Olyan szívesen dumcsiznék a babákról, a tapasztalatainkról:) Jaj, csak mi olyan nehezen tudunk elindulni. Van, hogy egész nap nem tudunk kimozdulni, mert ha Dorka egyfolytában sír és nem lehet vele kimenni a lakásból, akkor hiába minden erőlködésem.
Vendég
 


Twist: kár, hogy beteg Dorka baba, remélem gyorsan meggyógyul. És köszönjük a dicséretet. Te is rakj fel képet! Eszti szerencsére még nem volt beteg, csak a 2 hónapos oltásoktól volt egy kis hőemelkedése aznap este, de másnap már semmi baja nem volt. A 3 hónapos oltást meg majd csak 27-én kapja, úgyhogy azon kívül bármikor jó nekünk a tali. Ja és kiderült, hogy úszásra csak a 3 hónapos oltások után mehetünk :( , De azért szombaton valószínűleg elmegyünk felmérni a terepet.

Eszter: Ti jártok babakocsizni még a nagyfiúval? Ha igen, akkor Te is csatlakozhatnál, végülis veled lakunk legközelebb egymáshoz, kb 5 perc séta :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mérnökasszony 2010.04.07 19:19-kor.

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Anna, hatalmas gratula a kiscsajhoz :D tök jó :) és hogy viseled a terhességet?

Mérnökasszony, lehet hogy minket láttál :) szoktunk odajárni. egyik szombaton lesétáltunk babakocsival. Én nem nagyon ismerem fel az embereket szemüveg nélkül (már írtam Twistnek is :) ), úgyhogy bátran közelíts ha meglátsz :) egyébként összefuthatunk ha gondolod vmikor, nem harapunk Álmossal. Eszti nagyon szépséges :D

Twist,
Nézegetem Dorkát is, ő is nagyon szépséges.

Ildi,
most akkor hova is költöztök végül? lemaradtam :oops:
Te/ti hogy vagytok? gömölyödsz már? :D

Többiek???

én már majdnem végeztem a szakdogával, egy két igazítás vár rám. közben házidogákat is kéne gyártani, de egyenlőre lefoglalt a szakdoga írás. A konzulensem azt mondta, hogy nagyon jó lesz :D

Egyébként mi jól vagyunk, Álmosnak már van két foga, juhuhu :D nagyon gyorsan fejlődik, ezerrel jön megy, felmászik már a lépcsőn is :S hihetetlen hogy mindjárt egy éves :) nagy szülinapot szervezek, ugyebár egy napon született apukájával és keresztapujával, úgyhogy 3as szülinap lesz :D

no, akartam még sokmindent, de most mennem kell, családi életet élni :)

szép estét.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Mérnökasszony, persze, ma is voltunk.
Mikor szoktatok menni?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Mérnökasszony: Nagyon édes Eszter! 3 hósan van egy növekedési ugrás,ez lehet most szerintem nálatok is!

Mi óbudára költözünk a Nánási útra.

Eszter:Gömbölyödök nem is kicsit :)

Anna: Megyünk majd ,Fannival a Praxisban voltunk,most vagy oda vagy nem tudom hova de megyünk belátjható időn belül :)

Ha lány akkor Laura Tünde ha fiú akkor Zétény Zoltán, vagy mittomén.

Apa itt hisztizik ,hogy gépezni akar, úgyhogy megyek aludni Fannival :D
Vendég
 


Esztó: mi legtöbbször délután sétálunk, az időpont változó, 2-4 között szoktunk elindulni legtöbbször, de rugalmasak vagyunk
Ti mikor és merre szoktatok menni? Mikor értek rá? Nekünk bármelyik nap jó

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Jó reggelt,

Ildi, hogy hogy nem költöztök kertesre? és ahova most mentek az milyen kecó? kertes, nem kertes? mesélj, és dobj képet ha van :)
Zétényre szavazok :)

Mérnökasszony, dobok privit :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Halihó Lánykák! :D

Csjúúú de jönnék már, de annyira nincs időm!!!
Ez is csoda,hogy most ide tudok ülni picit (lekopogom), mert Andor nem hagyja ha ébren van.
Most követelte az Alma zenekart és ha szól a nóta, akkor elég jól elvan.

Még nem olvastam vissza :oops: ahhh mindig van valami, de csak belejövök.

Mérnökasszony,
Hihetetlen édes Eszerke! És már mekkor ő is!!!

Ildi,
Merre költöztök? MIkor?

Csjűűűű, iszonyat bűzfelhő csapott most meg,hogy a kölköm itt megkörnyékezett.
Mindjárt jövök és folyt. köv. (remélem)
De muszáj tisztába tennem.

Addig 1 kép Andorról, még költözés előttről. Kép

Igy szereti a cicás párnáját :D

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Gabi! Örülök hogy klassz az új kecó, és ne aggódj, mi lassan egy éve lakunk itt, de mégis ezer tennivaló vár még....

Nagyon cuki Eszterke, és édes Andor! :)

Esztó! Köszi, jól viselem magam, nincs panaszom, minden okés. A pocakom növöget, de valahogy a gyomrom is... :oops: :lol: Pedig még csak 2 kilót híztam...

Ja, és ha valakit érdekel... Az Árnyas oviban lesz nyílt nap:
www.arnyasnet.hu

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak futólag beugrok, mert most egy merő rohanás az életünk. Építkezés véghajrá. És mivel sokat kellene arrafelé lenni, a ház meg még nem költözhető, kivennénk egy hónapra vmi albit a környéken. 1,5-2 szobás bútorozott kellene, és nyilvűn kultúrált.
Ha van valami hasznos infótok számomra, légyszi jelezzetek!

Édes Eszter és Andor a fotókon!

Bocs, hogy csak ennyi voltam, de folyamaosan rohanok.
Üdv:
Panna

panna1
 
 


Eszter,Gab: Óbuda, Nánási út,újépítésü,nem kertes de 80m2 a terasz és belső játszótér meg park van.majd hozok képet.

Gab:Nagyon szép ez a kéép!!!Alma zenekar-van izlése :D

Anna: Én fél kilót hiztam idáig, de meg sem állok, rohanok utána ( pótkerék nélküli cangázás tanulása), hétvégente kirándulás, egész nap pakolás és a harmadikon lakunk ahol nincs lift :D

De Fannival is a 7. hónapig csak a hasam volt, aztán kezdtem hizni, ami nem is ment le, igy most az alsó határt kell megcéloznom.

Örülök,h jól vagy!

Nálunk holnap megen gyerekmegörzés van,Fanni kis barija jön 8-1-ig ,anyuja börzézik, de nagyon édi kissrác,elleszünk :)

Megyek mert má megen apa nem bir magával :D (nappal nincs net mert csak a laptop jó az meg este jön haza általában, de ilyenkor se birnak ki 5 percet).
Vendég
 


Sziasztok!
Légyszi ajánljatok nekem egy jó fogorvost Veresen, vagy Erdőkertesen. Jó lenne, ha egészségpénztári kártyát is elfogadna, és üdülési csekket. De végül is az a lényeg, hogy jó legyen, ne kelljen várni, ügyesen dolgozzon, a tömései 10 évig legalább megmaradjanak.
Vendég
 


sziasztok!

Twist: sajnos fogorvost nem tudok ajánlani, de úgy tudom, a veresdentnél sokféle egészségpénztáros kártyát is elfogadnak. JA és a onlapjukon fen van, h mire mennyi garit vállalnak

Esztó: bocs, h még nem hívtalak, de most hogy esett az eső, gondolom Ti sem sétáltatok. Mondjuk ma már nem bírtam a bezártságot, és este kimentünk apa elé a vonathoz, pedig akkor is szemerkélt az eső és én lusta voltam előszedni az esővédőt. :oops:

Ma voltunk Ringatón, azt hiszem eléggé tetszett Esztinek is, én mindenesetre nagyon élveztem :D Valaki szokott járni?

Csütörtökön lehet, hogy kipróbáljuk a baba-mama tornát is. Próbálta már valaki?

Szombaton voltunk Szadán megnézni a babaúszást, nagyon szupinak tűnt, de asszem nem fogunk rendszert csinálni belőle, mert 3000 ft egy alkalom, :evil:

Ja és tegnap készült kép a tudós kisasszonyról:
Kép

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


*Gyermekfelügyeletet* vállalok olcsón otthonában 1 éves kortól!
>
>
>
> Nagy *gyakorlattal* rendelkező fiatal, mosolygós lány rugalmas
> időbeosztással vállal:
>
> Gyermekfelügyeletet 1 éves kortól, akár beteg gyerekre is szívesen vigyázok
>
> *Korrepetálást* vállalok kisiskolásoknak, általános iskolásoknak bármilyen
> tantárgyból
>
>
>
> *Elérhetőségeim*:
> *Horváth Zsófia*, 30/837-6264, horvath.s.zsofi@gmail.com
>

Kép
bogen
 
 


Mérnökasszony, Dorka már jól van, lassan mi is megyünk sétálni. Csak az eső állna már el! Tegnap megkapta a 3 hós oltásokat, túlélte.) Pl. pénteken mehetünk sétálni, elvileg száraz időt mondanak. Már a hideg sem zavar, max. felöltöztetem a babát. Csak ne essen! Írok privit:)

De édi Eszterke, nagyon olvas! És még fordítva sem tartja a könyvet:))) Ezek szerint tényleg tud olvasni!:)
Vendég
 


Sziasztok!

Próbálom megint elkapni a fonalat, csak mostanság nem nagyon volt időm jönni.

Nagyon aranyos Eszter ahogy olvas :lol: Ringatóra mi itt Pécsen járunk, de sajnos nagyon nagyon rendszertelenül. De nekem tetszett. Ha rendszeresen tudtok menni, Eszter baba is ngyon élvezni fogja, az tuti!
Babaúszás ár elég horror! Pedig az is tök jó! Mi oda is járogattunk, de oda se rendszeresen. Alapvetően a sok utazás miatt semmit nem tudtunk rendszeresen csinálni :cry:

Annaemma! Maja név tök jó, mi is gondolkodtunk rajta még RÉkánál!

Twist! Kitartás a sírós időszakhoz! Pocakfájós esetleg Dorka? Azért sír sokat? Az tény, hogy amikor picurkák, nehéz jól időzíteni a progamokat. Átalában délelőtt volt RÉka is kezelhetőbb (délután kb 5-6-tól csak nyűglődés ment), akkor intéztünk mindent, és elég jól bírta szerencsére. Persze nálunk is volt ordítós végű bevásárlás, úgyhogy csak fel a fejjel! Érdekes, hogy akkor még nekem is élvezetes program volt a bevásárlás, mert jó volt kimozdulni, RÉpa meg általában aludt, tudtam bogarászni., eseteg ruhákat nézni. Most meg: kötelező rossz, amt muszáj megcsinálni.
Milyen klassz lenne 3-4 óra, amit bóklászva tölthetek el! Apja ritkán ér rá, amikor időben hazajön, örülök, hogy el tudok menni kicsit ugribugrizni, mozogni. Valahogy muszáj karban is tartanom magam kicsit...


Na az albi kérdés megoldódott, mert nem vettünk ki semmit, kb máasél hé és már lakható lesz egy szobánk a zuhanyzóval együtt.Reméem addigra a belső ajtóink is megérkeznek.

Mi nem semmi hajtáson vagyunk túl, azt hiszem minden anyagot sikerült kiválasztanunk, és megrendelnünk: Belső ajtók, konyhabútor, fürdőszobabútor, szaniterek, csempék, fugák, festék... Hopp, most gondolkozok, hogy még egyedül a parketta van vissza, de azt sztem nem fogjuk túllihegni, úgyis valamilyen laminált lesz, azt már simán lerekjuk, ha bent lakunk...
Jelenleg glettelt állapotban van a ház, jövő héten kezdik a burkolást. Valamelyik munkás mindig a házban alszik ,mert képzeljétek, hogy sajnos ellopták a kazánunkat! :evil:
A rendőrség felvilágosított, hogy profi banda garázdálkodik a környéken, és ne is számítsunk rá ,hogy meg lesz, mert nem nagyon tudják őket elkapni. Illetve tudjék, hogy kik azok, csak rájuk bizonyítani nem lehet. Jók az ügyvédeik, mindig kimentik őket. Szomorú, hogy ilyen világban élünk. :cry:
Mondhatom, hogy ez a pluszkiadás egyáltalán nem hiányzott....

Rékával minden oké, csak azt hiszem elkezdődött a dackorszak. Pláne ha fáradt, akkor elviselhetetlen. Mindenen hisztizik, semmi sem jó neki. Meddig fog ez tartani várhatóan? Azért elég idegörlő a dolog.

Beszédet is egyre jobban nyomatja a kiscsaj, van, hogy egy óráig be nem áll a szája, folyamatosan nyomja a szöveget. PErsze még mindig nem mond teljes szavakat, és kerek mondatokat, de teljesen megérteti magát: a Heki kutyus pl Hekk, nagyon szereti a " fut" szót, ilyenkor elkezd szaladni, és kiabálja, hogy "futty" :lol:
Alvás most megint macerás, kezd rákapni arra, hogy ölben alszik el. Azt hiszem lassan megint lesz pár ordítós esténk, mire visszatalál az egyedül elalváshoz... :cry:
Anyumék visszaköltöztek Nyíregyre, így egyáltalán nincs már segítségem itt Pécsen. Minden ügyintézéshez cipeltem Rékát is. Elég sokat jár mostanság csempeboltban, konyhacentrumban, ajtósoknál...
Mindegy, a léyneg, hogy kezdem látni, hogy május végén tényleg lakható lesz a ház. Azt még nem írom, hogy a vágát is látom, mert utána még nagyon sok minden vár ránk: pinceszint, kerítés, kert, stb rendbetétele, de már egyszerűbb lesz, hogy nem 250 km-ről kell mindezt intézni. Lassan kezdetek is itt dobozolni...

Ha ott leszünk biztos könnyebben mozdulunk majd, esetleg találkozhatunk is ha van kedvetek.
Ti melyik részén laktok Veresnek? Van valaki aki az erdőkertesi vasúti megálló fölötti új részen lakik (asszem Kertesi u., Csibaj utca) és környéke?

Pocakosok hogy vagytok? Lassan eljön a mi időnk is, és rágyúrunk a kistesóra!

Hihetetlen amúgy hogy Dorka meg Eszter már 3 hónaposak! Hiszen még most születtek! Mondjuk RÉkánál is furcsa, hogy 3 hónap és betölti a 2 évet! Úgy megy az idő, olyan gyorsan nőnek!

Na jó hosszú voltam, bocsi érte. mennem kell még teregetni.Ilyenkor hétvégén ha odavagyunk(és mikor nem?) minidg egy hegynyi szennyes jön össze vasárnapra.

Jó éjt mindenknek!

panna1
 
 


Panna, nagyon ügyi vagy, hogy eljársz sportolni és magadra odafigyelsz!:) Ez nekem is nagyon hiányzik. Csak a séta jut nekem a babakocsival, az a fogyózásom. Az meg kevés.
Igen, nálunk is a délelőttök jobbak, most is jól eljátszik Dorka éppen. Mindig lutri, hogy vajon el tudunk-e menni valahova és nyugiban lesz a baba, vagy sírni fog. És sokszor nem alszik rendesen napokig és nagyon fáradttá tesz minket és nem értjük, hogy miért van ez. Annyira szeretnénk segíteni rajta, bárcsak értenénk, mit mond!:)
Nagyon édes lehet a kislányod, ahogy beszél:)) Gratula, hogy már haladtok a házzal és májusban már lakható lesz:) Szép helyre költöztetek, az új részen csupa szupi ház van!

Mérnökasszony, már megint esik az eső:(( Pedig már úgy mennék sétálni!
Vendég
 


SZiasztok!

Csak egy szóa van időm...

Panna! Nekünk is ellopták a cirkónkat... Remek volt, ugyanis muszály volt az új beszerzéséig is fűtenünk, mert ez télen volt, és egy olajradiátort tudtunk szerezni, az meg zabálta az áramot. Az ablakunkat szétbarmolták... a szemetek, ahelyett hogy kitörte volna az üveget.... na jó, tudnám cifrázni a mondadnómat, de az nem idevaló. :evil:

Mennem kell, mert Emma tiszta takony lett tegnap estére, és pátyolgatnom kell Őt.

Majd jövök...

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Panna:Köszönön, én részemről jól vagyok,pocaklakó is,jövőhét hétfőn elvileg kiderül a neme.
A dackorszak nálunk 2 évesen kezdődött és még nagyban tombol :)

A neve az hetente változik,fanni nem akarja a Zétényt mert a barátjával akit igy hivnak összevesztek :)
A Laurát leváltotta a Tünde, de apa a Nórát is mondja, én fiúban a Milánt is meg már nem is tudom,lehet,h Anonymus lesz és kész az is szép név :D

Hanem mégsem költözünk,egyszer esküszöm kifejtem de kicsit hosssszú :) Viszont a kutyánkat lassan haza kéne hozni a panzióból, anyós nemtom mit szól hozzá (azaz tudom, szerinte adjuk oda valakinek de ez ilyen anyós féle marha okos tanács) igaz az ő lakása de sebaj :)

Szóval költözéstől függetlenül zajlik az élet (pakoltam hetekig a költözésre-legalább rend van :)

Anna:Emmának jobbulást!

Mérnökasszony (könyörgöm ird le újra a keresztneved mert ez annyira hosszú nekem :D ):Tündéri Eszter!!!
Vendég
 


Fildi! Ne ijesztgess ezzel a hossszú dackorszakkal! :shock: :)
De gondolom, hogy azért már sok mindent meg lehet beszélni Fannival! Arra az igazi hisztis, földhözvágós, toporzékolósra gondolok... Az mennyi ideig ment nálatok? Nem te írtál régebben a Meseliget oviról vmit? Hogy vol tvmi negatív tapasztalat? Elmondod, mi volt a baj? Ha úgy jobb, jöhet priviben is...

Annaemma! Cirkó miatt részvét nektek is! olyan bosszantó ez az egész. Így, hogy írod, hogy nektek szétbarmolták az ablakot, nekünk még mákunk is van, mert szerintem ott mentek ba, ahol egy helyen még nincs felrakva a tetőtéri térdfal. Legalább az ablakot megúsztuk... Az meg duplán gáz, hogy a rendőrség tudja is, hogy kik csinálják, de nem tudnak tenni ellenük. Kazánmaffia mondjon le!!!

Twist! Mi nem odaköltözünk sajna az állomás fölötti részre (ha arra gondoltál). Hanem Erdőkertes másik végére, a temetőtől lefelé induló utcába. Ott is van néhány új építésű ház, meg kijjebb ha jól tudom, egy önkoris új osztás, de azért nem olyan sok. És ami még eléggé hiányzik, az a járda és az aszfaltút. Ha minden igaz, idén le lesz rakva a járda, de majd hiszem, ha látom...

Na mentem vasalni. Ma még nem nagyon álltam meg, délelőtt bevásároltunk, mostam, délután főztem. De lagalább most 2 napig azt nem kell.. De most a vasalás jön..

Jó éjt!

panna1
 
 


Panna:Nálunk olyan csak 1-2-szer volt 2 évesen, ott hagytuk ahol hisztizett aztán kénytelen volt utánunk jönni,csak ez vált be.

Azt hivom én dackorszaknak,hogy 600*mondunk el valamit néha és a falnak...
Most meg apa lett a sztár,imádja ,de ez korosztályi dolog is a lányoknál meg az apjukat fele annyit látják persze hétköznap.

Mi újpesten lakunk, anyós kertesi, én nem irtam szerintem ottani oviról :oops:
Vendég
 


Ésss megvan a tuti befutó név, Fanni adta (anno a Zoli is ennyi idősen adta a hugának a nevét) : Gábor.
Vendég
 


Fildi!
És ha lány lesz? :lol:

Kép
Kép
annaemma
 
 


Anna: Szerintem nem mer, mert mindenki fiút akar :)
De ha mégis akkor vagy Tünde vagy Nóra vagy még azon is mélázunk hónapokat :D
Hétfőn kiderül reggel az UH-n a neme (remélem) :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok! :D

Jaaaj nemtom mikor érek ide ,hogy visszaolvassak...most is kint a csapat, menni kell Andorral bandázni.
Képekkel nyúzom Szabolcsomat, hogy csináljunk (a kéróról mármint) talán sikerül hamarosan összehozni.

Addigis egy jó hír ha nem bárnjátok:
Kép

Pusszantás!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino, micsoda jó hír!:)) Gratulálok a kistesóhoz! Jó hamar jött:))) Olyan erős ez a teszt, hogy akár ikrek is lehetnek:)
Vendég
 


Twist,
Köszönjük a gratulát!!! Csjúúú, a Drágám padlót fogna sztem egy iker hír hallatán! :lol: :lol: :wink:
Hogy vagytok? Olyan nagy már a kis Dorka is!

Fildi, Anna,
Veletek mizujs? Szép pocitok lehet már.

Jó lenne találkozni!!!

Szilvi?
Kopival, Veletek mi újság? Kéró?
Ovi jól alakul?

Ildi,
Ti költöztök már? Vagy még ott laktok a régi helyen? Mert akkor tök közel vagyunk most elvileg sztem. :)

Kora,
Sikerült melót találnod? Bocsánat ha írtad, de nem sikerült visszaolvasnom.
Lehet majd csak immel-ámmal fogok, hogy innentől vissza tudjak kapcsolódni rendesen.
Mert Andor nem kevés energiával rendelkezik.

Megyek ,mert Andor közben átrendezi a lakást. Most valami növény tologat a padlón. Áhhhhhh :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Gab: GRATULAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Ezek szerint sikerült kiegyeznetek a tesó kérdésben :) Nagyon örülök Nektek!!!

Mi ugyan itt lakunk még egy darabig,hosszú story :)

Neme nem derült ki ma sem persze, pedig nézte a doki sokáig, de szégyenlős a gyerek :D

Közben a fiúnév Gábor (Fanni adta de lehet,h már irtam) a lány se Tünde már 100% hanem Nóra vagy Kitti vagy mittomén :D
Vendég
 


Fildi, sajnálom, hogy szégyenlős volt a baba és nem mutatta meg magát.
A kutyusod hogy van, elhoztátok a panzióból? Hogy alakultak a dolgai?

Gabolino, hááááát, nekem két baba volt eredetileg és nagyon-nagyon erős volt a második csíkom a teszten, a tiédhez hasonló :wink: Na, de nem biztos az, nem akarlak ijesztgetni:)))
Köszi, jól vagyunk. Általában elrepülnek a napok, rohannak a hetek, semmire sincs időm. Játszunk, elvagyunk Dorkával és pikk-pakk már késő délután is van. Igencsak lefoglal a kisasszony, aranyos nagyon. Délelőtt általában mosolygós, kipihent, tanulékony, dumcsizik, nagyon cserfes. Délután már fáradt. Néha szépen sokat alszik éjjel, néha pedig 3 óránként ébreszt. Már szép nagy lány, 74-es ruhákat hord és sokmindent megtanult. Átfordul, kúszik, háton is tolja magát, megfogja a dolgokat, megért mondatokat (pl. hogy a plüssállatnak fogja meg a fülét) és megteszi, amit kérek:)) Szóval, kommunikatív kislány, napról-napra fejlődik.

Tényleg, Andorka akkor nem kell, hogy bölcsibe járjon, ha jön a kistesó? Vannak új képek Andorkáról?
Vendég
 


Ildi,
Köszönjük a gratulát!!! :)
Én is nagyon örültem, mikor a Drágám is már várta a kistesó érkezését ;) Szerintem jó lesz így kisebb korkülönbséggel.

Twist,
Csjúúú a mindenit. Akkor nagyon ügyi már a kislánykád, hogy ennyi mindent csinál. Kúszik!!! :shock: Gratula!!!
Igen, szerencsére a bölcsi kérdés így megoldva. Csak fizetősbe tudtam volna itt adni, mert nincs amúgy hely (tavaly 167 gyerekből 10et!!! vettek fel)
Hát csajszi, braomira felcsigázol ezzel az ikrek elméleteddel :lol: Pedig csak olyan 2 hét múlva tervezek először dokihoz menni, bár nagyon kíváncsi vagyok, csak szerintem még baromira korai. Még tuti nem lenne szívhang meg ilyesmi.
Nem is tudtam,hogy ikreknek indult a terhességed.

Ildi, Anna,
Ti második babánál mikor éreztétek,hogy már picit beindult a pocakméret? Lehetséges,hogy nekem már most érzékeny lenne a pocakom. Mert annyira nem esik neki jól az öv pl. a gatyámban, hogyha leülök vele, meg ilyenek. Tök furának tartom így a 5. hét felé tartva :shock:

Hoztam pár képet Andorról, ha már a kérőval így el vagyok maradva :oops:
Kisvakond nézésekor valamire rácsodálkozván:
Kép
Kép
Debreceni bringa bitorló (másé mindig jobb)
Galambetetés, csak ANdornak persze itt jött meg az étvégya az üres kenyérre
Kép
Kép
Kép Kép Komoly

Szép estét mindenkinek!
Pussz!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Helló Csajok!

Csak egy szóra van időm...

Gabi! Hatalmas gratula!!!
Amúgy szerintem simán lehet érzékeny már akár most is a pocakod, én Emmánál is meg most is szinte rögtön áttértem a kismamagatyára, kényelmesebb volt sokkal, még ha nem is volt látványos pocaknövekedés. És fő a kényelem!
Mit szeretnétek inkább? Fiút megint, vagy lánykát?

Fildi! Sajnálom hogy nem mutatta meg magát a baba. Annó Emma is szégyenlős volt, pedig mi is nagyon szerettük volna tudni, szóval megértelek. (tudom, fiatok lesz, de lánynévben én a Nórára voksolnék. :lol: )

Mi jól vagyunk, Emma tündér irág, minden okés, a pocakom már jó nagy....

Mennem kell.... sorry

Kép
Kép
annaemma
 
 


Gab:
Annyira pasis már az arca Andornak, már kisfiús nem babás, nem? Nagyon szép igy is-úgy is :)
Nekem is ahogy Anna is irta már 5. hétnél simán kellett most a kismama ruha, most meg hétfőn kérdezte az EKG-n a dokinő,h nemsokára meglesz,igaz? :D Úgyhogy most sem kicsi a hasam, Fannival is ikreknek nézték 6. hótól, de ott pl. 3.hónapig jó volt a sima ruha.

Mi ma 11-5-ig állatkerteztünk megint, minden héten megyünk, imádjuk :)

Már fürdött Fanni,mindjárt vacsi aztán 7-szerintem alszik :)

Megvan a nyaralás időpontja és helye, Júni 26-Júli 3, Balatonfenyves :) Már nagyon várjuk !

Szombaton Nadapra megyünk a barinőmékkel, főzöverseny lesz,az apuja mindig benevez, utána pedig Tabán koncertek (Fanni nagy Beatricés) :D

Ééééés holnap hozza haza apa az új féyképezőgépünket (azaz végre lesz fényképezőgépünk) aminek nagyon örülök :)

Fanni és egy maki az állatkertben múlthéten :)

Kép
Vendég
 


sziasztok!


Gabi: gratulálok a babához! Vagy többhöz? :) Én kicsit csalódott voltam, mikor kiderült, hogy nem ikreket várok, nálunk a családban nagyon sok az iker, nekem is vannak iker öcséim. Még próbálkozunk egyszer-kétszer, és szinte biztos vagyok benne, hogy lesznek ikrek, sőt fiúikrek :)

Twist: tök jó, hogy Dorka már kúszik. Eszti szörnyen lusta. Bár tegnap a lábzsákba Kapaszkodva próbálta felhúzni magát ülőhelyzetbe, igaz ugyan, hogy kevéske sikerrel, max a fejét tudta emelgetni :lol:

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Mérnökasszony, hogy van Eszti az oltás után? Minden okés, jól viselte?
Úgy kúszik Dorka, hogy az arcán tolja magát előre:)) Kis hernyócskát képzelj el:)
Minden baba másképp fejlődik. Pl. Dorka nem húzta még fel magát ülésbe. Van, akinél pl. kimarad az ülés, van egy olyan anyuci barátnőm. Náluk egyből az álldigálás indult meg, ülni nem szeret a kislánya. Szóval, amilyen mozgás tetszik a babának, azt gyakorlolja sokat:-)
Vendég
 


Sziasztok!

Holnap megyünk beiratkozni az oviba, kíváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalatokkal jövünk majd haza. Kicsit azért izgulok, pedig még nem most megy Emma, de mégis...

Gabi! Tényleg nagyon nagyfiús lett Andorod. Klasszak a képek! :) A taliról meg beszélhetünk, ha időtök/kedvetek engedi! ;)

Mérnökasszony! Az ikerszülés úgytudom mindíg másodszorra öröklődik tovább, vagy tévedek? Tehát ha neked vannak ikeröcséid, akkor nem neked, hanem Eszternek lehetnek majd ikrei. Nem?

Fildi! Irígykedek a nyaralásért... Mi nem is tudom megyünk e majd egyáltalán. Ha mást nem is, egy három éjszakásra mindenképp beneveznék. :)
Klassz hogy ilyen sokat jártok az állatkertbe, mi jövőhétre tervezzük. Ezen a képen milyen nagy már Fannid. Várjuk a képeket!!!! :)

Többiek??? Kora?????

Megyek, indulunk lassan a játszóra...

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok Lánykák! :D

Anna, MÉrnökasszony,
Köszönjük a gratukat!

És köszönjük a képdicsiket a nagyfiúcska nevében is! :) Igen, sokat változott a kisfiúcska. Tegnap meg megnyírtuk a kis haját, mert már nagyon izzadt benne és sehogyan sem állt. MOst egész rendezett búrát kapott, így is kisfiús. ÉS most levágva azért látjuk már,hogy sűrűsödött a haja.

Anna, Ildi,
Anyáááám, mindjárt születés lesz! Annyira közel vagytok már, hogy csak nah. Röpül az idő!!!

ILdi,
Fanni, nagyon nagyot nőtt!!! :shock: Bár nem látni a pofiját, de látszik, hogy nőt. Kész hölgyike! És milyen szép hosszú haja van!
Jól hangzik a nyaralás! Én is már alig várom a nyarat.

Máj.13ra kaptam az első időpontomat. Az még 2 hét!!! Csak kibírom valahogy. Mondjuk nem is terveztem előbb menni. Remélem már lesz szívhang és persze, hogy minden rendenben lesz.

Mi Tropikáriumba készülünk. Szerintem Andor már nagyon élvezné. Imádja az állatokat.
Majd teszek fel kutyázós videót is.

Most mennem kell enni valamit.

Szép napot mindenkinek!!! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Anna:Mi is csak ide megyünk, sőt, már változott is: Júli.1-7 és Zamárdi-anyós cégének üdülője,az még olcsóbb mint amit találtunk.

Gab:Igen,már csak 3 és fél hónap :) Fanni nőtt,úszni jár úgyhogy alakul is (nyáron egy hetes úszótáborba megy ami naponta reggel 8- délután 4-ig lesz a Margitszigeti Sportuszodában.
Vendég
 


Sziasztok!

Az ovis beiratkozás jól ment, szerensére nem kellett várni, és Emma is elég jól viselte, igaz, mire bekukkanthattunk volna a csoportszobákba, addigra inába szállt a bátorság, így az elmaradt.
Még nem kellett lefixálnunk a kezdés időpontját, meglátjuk hogy 2011 félévtől vagy majd csak szeptembertől kezd. Kíváncsian várom a névsort. :)

Gabi! Milyen volt a tropikárium? Mi is megnézzük majd, csak még nem tudom mikor....
Hogy vagy? Terhestünetek, fáradtság?

Fildi! Mindenképp jó lesz a nyaralás, tuti! Aztán csak arra leszek kíváncsi hogy bírom majd a meleget... most is van hogy leizzadok, pedig még hol van a 30-35 fokos meleg....

Na, megyek, még összekapom magam, mert délután jelenésem van a dokimnál.

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok Lányok!

Anna,
Még nem voltunk a Tropkáriumban. Most hétvégén megyünk - szerintem. Jól vagyok, köszi szépen. Álmosság van rajtam. az Andornál is volt volt, de egyéb semmi. Lekopogom. Remélem nem is lesz más és minden rendben lesz. Már nagyon nehéz kivárnom a jövő hetet!
Viszont ma szólt a dokinőm,hogy 13a helyett 12-én menjek, szóval 1 nappal előrébb vagyok :D :D
Andornál ugye a tesztelés utáni héten már mentem is dokihoz, most meg annyit kell várni,hogyha rágondolok megesz a fene. Jó lenne már tudni, megnygodni, hogy tényleg jó helyen van a csöppség :?

Képzeljétek ANdornál drasztikus tápi elválasztást vetettem be. Megelégeltem ő kényelmességét, hogy nem igazán akart rendesen enni, hanem napközben is csak tápi-tápi és szombat óta, csak reggel+ este van tápi. Szombat elég gáz volt, de azóta fokozatos javulást látok. LEKOPOGOM!!!Tök örülök! Azért ebéd után kell neki valami lötty, az most rendes tejből kakaó és meg is issza. Van esetleg más ötletetek az ebéd utáni itókára? Még gondoltam a mézes tejre. Persze ha már szépen ebédel,akkor nem kell tej, hanem valami gyümilé vagy elég lesz a víz (gyümi leveket nem akarja amúgy meginni), de addig még mivel az átszoktatás elején vagyunk, muszáj kakóznom.
Korábban próbáltam a sima tejet )felesben tápival) de azt nem akarta elfogadni. Ezért választottam végül a kakaót.
Bár még nem adunk neki csokit, de végülis már 20hós. Hátha ez is meghozza a kedvét az ízekhez. Nem igaz? Eleget szenvedtem már vele.

Többiek merre jártok?
Úgy eltűnt megint mindenki :S

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok,

Bekapott egy virust a gépem, ezért se tudtam jönni.

Gabi,
HATALMAS gratula a kistesohoz :) tök jó :)
Andor csudapofi a képeken. Mit szól a tesóhoz?

Ildi, Anna hogy vagytok? Nem kapunk pocakos képet? :)

Piri,
bocsi hogy nem hivtalak séta ügyben, de közben Álmi is beteg lett igy max a boltba ugrottunk le autoval. Még mindig tök taknyos , egyfolytában szivom az orrát.

Twist,
szerintem láttalak a piacon :) pont mentetek át a zebrán mi meg kocsiban ültünk :)

Eszti és Dorka hogy vannak?

Ildi,
majd egyszer ird le miért nem költöztök, olyan kiváncsi vagyok :)
Fanni tényleg nagyot nőtt.

Panna,
beköltöztetek már??? sajnálom a lopást...én is mesélhetnék... :evil:

Mi egyébként azt leszámitva hogy Álmos taknyos, meg lázas volt meg úgy fosott hogy óránként öltöztettem, jól vagyunk :) Belehúzott a fogzásba, már van 6 foga :) egyszerre jött ki négy felül. nagyon fejlődik, édes bogár. Voltunk a triangolo játszóházban egyszer, nagyon élvezte.
Úgy elmennék ringatóra is vele, de ő 8:50től alszik minden nap kb fél 12ig...igy esélytelen.
NEmsokára vizsgaidőszak...annyira nincs kedvem erőm már a sulihoz hogy azt el se tudom mondani :S

Jövőhéten egy éves lesz az én nagy fiam, olyan hihetetlen. Szervezünk nagy szülinapi partit, remélem jó idő lesz.
és akkor én is jövök pár képpel :)
Kép Kép Kép Kép Kép

Szép napot mindenkinek

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Gab: Junior ital ?

http://www.milupa.hu/termek.php?key=p_juniorgyerekital[url]

Eszter: Nagyon szépek vagytok a képeken! És milyen hosszú a hajad ! Én már nagyon unom növeszteni,mindig feladom,alig nő lmásnak közben már 3*akkora a haja,nekem meg nagyon lassan nől.
Most megint nem a múltkori költözős sztorit irom ,hanem,hogy erősen gondolkozunk rajta,h kimegyünk lakni kertesre, a házba amit árulunk évek óta, ahol most anyós lakik meg a Zoli huga és pasija.
Merthogy a fele az övé, a másik felét pedig kifizetjük valahogy nekik és akkor miénk kertes.
Nem jön be ez a 3.-on lakás,pláne,h a felső szomszédra mindne éjjel felébredünk (ha el tudtunk tőle aludni) tegnap fél 3-kor éjjel.
Meg a gyerekeknek kell a kert.


Pocakos kép (húsvétkor készült tehát 1 hónapja) :
Kép



[/url]
Vendég
 


Köszönjük a dicséretet :)

Ildi, jooo nagy a hasad :) és nagyon jól nézel ki :) Mikor derül már ki hogy fiu vagy lány lesz e??? olyan izgi.
Gyertek gyertek kertesre, legalább jó közel lesztek :)

Őőőő hát én is meguntam a várakozást, hogy megnőjjön a hajam (pedig egyébként gyorsan nő), így "plasztikáztattam" :D így most hosszu lett és nagyon élvezem :)

Gabi, a tejitalt én is akartam írni.
Ha Álmosnak jöna foga, akkor csak tápit hajlandó inni egész nap, semmi mást, még azt se amit szeret. Most rendesen eszik végre, tehát csak reggel és este van tápi, napközben rendes kaja, de kb 4 hétig csak tápszer...

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szisztok Lánykák!

Ildi, Esztó,
Köszi szépen a tejital ötletet, de igazából már rég iszogat azt is. Van különbség szerintetek a tejital és a tápi között?

Esztó,
Köszi a gratulát. Már tűkön ülök, hogy mehessek dokihoz.

Úgy vettem szépen haladunk, de ma d.e. megint gáz volt. Korábban kelt 6.15kor, ekkor tápi. De visszatettem aludni, hogy na ne mán,hogy fel kelljen máris kelni, csendben is volt egy fél órát, majd jött át hozzánk. De szerencsére eljátszott,szóval még piheghettünk. Persze az már nem alvás.
Aztán kezdődött a móka. Éhes lett, csipegetett 2-3 falatot, majd nem kellett neki, játszott, majd fél óra múlva megint szívta az ujját,hogy hámi. Megint próbáltam neki valamit, picit evett, majd megelégelte. És ez így ment kb. 11ig, amikorra megfőztem az ebédet és szépen evett paradicsom levest, meg cukkinis currys miegyebes rízst (amit lebotmixereztem neki,hogy gyorsabban csússzon) majd evett még valamennyi pudingot is. Azt hittem talán így ez elég is lesz, de mivel nem ment rögtön aludni, hanem olyan 12-12.30 körül így (mivel nem volt itthon tej) kapott kakós tápit, amiből vagy 240ml-t bevágott :shock:
De már azt is haladásnak élem meg, ha az ebéd utáni kivételével napközben szépen eszik. Csak ne kéne annyit könyörögnöm.
Lehet,hogy az uccsó 4 rágó picit gyötri? Azok mikor indulnak be? Én későbbre gondoltam, de lehet, hogy hol érzi, hol nem?

Ildi,
Nagyon szép vagy!!!!
Drukkolok a kertesi költözésnek! :)

1 nappal előbbre hozta a dokinőm a vizsgálatot, így már "csak" 1 hetet kell várnom. Ahhhh.

Volt valaki a dunakeszii happy valami 4D-s babamoziban? Talán az auchannál van, azt hiszem. Még távoli, de lehet majd oda mennénk egyet.

Mi lehet most nem fogjuk megkérdezni a nemét :) Bár kifúrja az oldalamat a kíváncsiság már most, de Andornál sem akartuk, csak aztán ugye megkérdeztük, mert Szabolcsom annyira fiút akart. :)
Én nem tudom mit szeretnék, Komolyan. De sokkal kíváncsibbnak érzem magam, mint anno.

Mennem kéne vasalni, de úgy érzem pihennem is kéne...
Szép napot csajszik!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: