Új privát üzeneted érkezett!

<pre>
Anya Baba Születési hely és idő Névnap Lakóhely
Giti Dávid Gergő 1999.10.14 12.30 Budapest
Kati Bence 2001.09.14 08.23 Budapest
Szilvi Kata 2002.04.06 04.29 Balatonalmádi
Bringa Hanna 2002.08.22 Veszprém ? Veszprém
Anyapoc Bulcsú 2002.08.24 Veszprém 06.04 Veszprém</pre>

Sziasztok!

Annyi kiegészítést tettem,hogy már rá lehet kattintani a Babók nevére és akkor megjelenik a képük egy külön ablakban!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép

Na megtörtént a nagy névnapi buli. 10-en voltunk, már előtte 2 nappal sütöttem főztem de meg lett az eredménye mert minden ízlett mindenkinek. A hely volt egy kicsit szűk mert azért 10 fő egy 46m2-es lakásban elég kicsi!Kép Béci azonban ragaszkodik hozzá, hogy a gyerek névnapja és szülinapja nálunk legyen megtartva.
Igazat adok neki ebben. Most már csak a szülinapja van hátra amit majd jövő hétvégén tartunk.

Anyapoc: Nagyon szép a tortátok!!!!!!KépKép Ti hajón dolgoztatok? Mit csináltatok? Nem látom elég jól de német hajó volt? Hol járt ez a hajó? A Dunán? Én is kint dolgoztam 2 évet Ausztriában 1989-1990-ben. A Dunakanyarban egy szállodában voltam szobalány.
Ilyen tortát képzeltem el én is Bencének.
Nagyon klassz a táblázat is. Minden elismerésem a tiéd és köszi hogy ennyit vesződsz vele.

Na puszi, jók legyetek:

Kati
kfk
 
 


Szia Kati!

Gratula a sok finomsághoz,és hogy minden rendben zajltt!Ha van fénykép,majd tegyél ám felKépKép!

Igen,hajón dolgoztunk,de én csak a téli szünetben,Apa pedig egész szezonban.Ez egy néemt hajó,Deutschland a neve.Itt jöttünk össze,és még párszor dolgoztunk rajta,ezért is került be háttérnek anyukámék ötletére.De szerintem is nagyon jól megcsinálták,le a kalappal.
Ez a hajó eredetileg,azaz szezonban Basel és Amstredam között járt,asszem már nem ezt az utat csinálja.A karácsony-szilveszteri út mindig változó volt,de általában Strassbourg és Köln vagy Mainz felé járt.Volt,hogy nem tudtunk az árvíz miatt Mainzig eljutni.Az első évben,mikor összejöttünk Apával,Kölnben voltunk szilveszterkor.Olyan csodás tüzijáték volt,hogy az aug.20-ai elbújhat mögötte!És mindezt a víz közepéről végignézni!!!!
Jártam a Dunán is,mert a Tell Vilmos,ami szintén dolgozott a párom,ott járt és egy Bécs-Passau utat majdnem végigmentem velük.De előbb el kellett jönnöm a melóm miatt és egy picike faluban szálltam ki,azt sem tudom hol,deWürzburghoz közel,ha jól emlékszem.De egyik nyáron az Austria nevű hajón majdnem végig ott voltam( a kabinban), és egy vagy tucatszor végigmentem a Passau Budapest utat.De vmi gyönyőrű ott a Duna,nem?
És neked milyen nagy élményeid vannak onnan?Gondolom sok szépet láttál Te is!Meg egy csomó hülye vendégetKépKép!

Táblázat nem olyan nagy szám ám,mint ahogy kinézKépKép!Csak átmásolom az előzőt,meg kiegészítettem a képekkel.Ha arhiválnak minket,akkor felteszek egy újat,így mindig lesz kéznélKép!

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Anyapoc! Gratula a táblázathoz. Nagyon jó lett! Kép
Látván a szép tortátokat elhatároztuk, hogy a GErinek is ilyen fotós tortát csináltatunk. Tavaly meg előtte is figurás volt és idén már valamit újitani akartunk. És jött a képed a tortátokról ,úgyhogy mondtam is apának,hogy van ilyen. Szóval ilyesmi lesz októberben,ha itt sikerül kivitelezőt találnunk.
Ruhából most inkább őszi van, a vastagabbakat (termo, polár stb) szept-vége.-okt.elején hozom el. Ha úgy gondolod, akkor ebből nem küldök, hanem majd abból.

Katának és Szilvinek is megy a lista igérem a héten odaér. Meg akartam csinálni hétvégén, de nem benthagytam a floppyt a melóhelyemen?

Befejezem, mert megyek a prücsökért az oviba! Ez volt az első nap. Kép

Puszi nektek, Giti
Giti
 


Szia Giti!

Úgy látom,ma mindenki elsőnapozottKép!

Szerintem is jobb,ha csak a téliből küldesz,mert őszi annyi van,hogy nem is tudjuk mindet hordani.Addigra meg kiderítem,hogy mi hiányzikmég a leltárbólKép.

Szerintem is jó ötlet a torta és Geri már biztosan fogja is értékelni.Szóval gondolom ő már felismeri magát majd rajtaKép.Majd Te is rakj fel róla képet,mert kíváncsi vagyok.Biztos,hogy felétek is van olyan cukrászat,ahol fogalakoznak ilyesmivel.Szerintem ez most éli divatját,így szinte minden nagyon helyen csinálnak.Itt az Eleven cukrászat foglalkozik vele,nem tudom,nálatok van-e ilyen,vagy ez csak itteni cég.

Mesélj,milyen volt az ovi!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocs a hosszas hallgatásért, de az utóbbi időben vagy kedvem, vagy időm nem volt a gép elé ülni.
Az előbb írtam egy gigantikus méretű hozzászólást, ami úgy ahogy volt, huss elszállt az éterben, így most a word-ben próbálkozom, hátha sikerül elmentenem az irományt és nem fog égnek állni az összes hajam szála.

Megpróbálom rekonstruálni.

András mostanában igen erőteljesen leköti a figyelmemet. Nemrég még azon aggódtam, hogy miért nem mászik, most pedig azon, hogy miért áll fel mindenhol, nehogy magára rántson valamit, nehogy beverje a fejét stb. A mászás egyébként a mai napig nem megy, helyette a fenekén csúszkálva húzza magát mindenhova. Legkedveltebb helyek: fürdőszoba, konyha. Persze itt aztán semmi veszélyforrás nincs, wc-csészét megnyalni, forró sütőt megfogni stb.

A horvátországi nyaralásunk egy rövidebb katasztrófafilmet kitöltött volna. Az odaút maga volt az álom, fiam mint egy kisangyal, én naív anya azt gondoltam, így lesz ez végig. Na de megfordultak a nappalok és éjszakák, nappal aludt, éjjel szórakoztatni kellett. Még jó, hogy velünk volt mindkét nagymama, akik még éjjel is hajlandóak voltak foglalkozni vele, így mi apával csak félzombik voltunk napközben.
A tenger amúgy nagyon jó volt, de pihenés az nem sok.
Volt hasfájás, fogfájás, minden mozdulatra nyikorgó ágy, 40 fokos hőség árnyékban (éjszaka is).
Jó volt hazajönni, minden egycsapásra szép és jó lett.

Anyapoc!
Ha kérhetem felvételünket a táblázatba, íme az adatok: András, 2002. augusztus 25. Veszprém, névnap: november 30. , lakhely: Veszprém

Bulcsúnak gratuláció így utólag is a szülinapjára, és persze a 7. és 8. fogacskához is. (Mi még csak háromnál tartunk, de azokkal is rendesen megszenvedtünk)

Bringa Hannájának is minden jót kívánunk, és Kati Bencéjének is gratula a névnaphoz.

Szilvi!
Hamarosan megírom Neked a történetünket. A többiektől elnézést kérek, de inkább nem szeretném az egész baba-ügyes kálváriánkat itt leírni. Hosszú és talán nem is annyira érdekes.
Csak annyit, hogy nagyon jó lenne, ha a kistesóért nem kellene ennyit orvoshoz járnunk és ágyban párnák közt .... (de ez csak szép álom)

Kata éde lehet, amint elszalad meztelen fenékkel!

Giti- nem igazán tudom, milyen listáról van szó, de úgy vettem ki, hogy gyerekruhákat árulsz
valamilyen úton-módon. Ha így van, légszi küldd el nekem is a listát! András 92-98-as ruhákat hord, őszi-téli minden mennyiségben jöhet!

Elég hosszú lettem, remélem, nem baj!

Puszi!
Éva
déenes
 
 


Sziasztok!Kép
Alszik Bence és így kihasználom az alkalmat arra hogy írjak. Mindenhol elkezdődött az ovi és az isi, biztosan tele vannak élményekkel a gyerekek és a szülők is!Kép
Mi is alíg várjuk, hogy jövő héten mehessünk usziba már és szerintem baba-mama klubba is el fogunk járni. Azt veszem észre Bencén hogy nagyon nagy a mozgás- és közösség igénye. Úgyhogy ahova csak tudok elmegyek vele.

Anyapoc: Hát én nagyon nem szerettem kint élni.
A második évre is nagyduzzogva mentem ki és csak a pénz miatt. Havonta egyszer hazajöhettünk, bár nyáron nem. Megállás nélkül dolgoztunk a hét minden napján, reggeltől estig.Kép
A Duna kanyarban voltam egy szállodában (150 szobás) Schlögenben. Passauba jártunk át vásárolni, vacsorázni mert az nagyon közel volt hozzánk. Mindig megdobbant a szívem mikor egy magyar hajó vagy uszály ment a Dunán. A "Mozart" nevű hajó járt arra sokszor, akkor az volt a Duna legnagyobb hajója. Most már biztosan nem megy.
Ahogy kivettem a szavaidból Te nagyon szerettél a hajón dolgozni. Az biztos, hogy ott kint minden nagyon szép és sok új dologgal találkozik az ember amitől eláll a lélegzete.

Giti: Várom nagyon a listát!Kép
Mi is ilyen tortát akarunk csináltatni Bencének. A Bakáts téren van egy cuki ahol ilyen tortát csinálnak. Nem olcsó mulatság.Kép
A fiadnak is biztosan nagyon fog tetszeni. Képet majd csinálj róla. Mi jövő héten tartjuk a szülinapját úgyhogy majd én is lefényképezem.
Ovi milyen volt?

Évi: Köszönöm a jókívánságokat!Kép
Tényleg elég hosszú ideje nem jelentkeztél, de remélem most már rendszeresen jössz közénk!Kép
Hát a Horvátorországi nyaralásotok nem volt valami leányálom, de azért az élmények valamelyest egyensúlyozták, nem?
Andrásnak itthon helyreálltak a dolgok?

Puszi:

Kati
kfk
 
 


sziasztok
Megvagyunk ám mi is Kép Végre megvolt a vizsgám, még nem tudom az eredményt. Hanna már egész jókat alszik éjjel, igaz, még többször felébred, de már csak hajnalban szopizik. És este szó nélkül elaszik. Nappal már nem ilyen egyszerű, de azért megoldjuk. Amúgy nagyon mozgékony ő is, babakocsit szinte már sehová nem viszünk, úgysem marad meg benne Kép

Anyapoc
Tényleg köszi, hogy csináltál táblázatot nekünk. Így könyebb átlátni, kinek mekkora a csemetéje. Hanna névnap: márc. 28 (Johanna napja).

Giti
Nekem elküldhetnéd a listát, megnézném, ha lehet. Köszi előre is.

Kati
Boldog név- és szülinapot Bencének!
Szerintem is jó, ha otthon tartjátok a gyerkőc ünnepeit. Jó sokat főzhettél ennyi embernek Kép

Éva
Nektek is gratula a szülinaphoz! Hogy sikerült?

Kíváncsi
Szia megint itt Kép

Giti
Milyen jó a fiadnak, hoyg kétszer névnapozhat!! Kép

üdv,
Bringa

Van fent új kép a profilomban, szülinapos.
bringa
 
 


Sziasztok!
Megborsózott a hátam, ahogy olvastam a külföldön dolgozásról. Eszembe jutott, milyen borzalmasan nehezemre esett, amikor Vp-ből Br-re költöztem főiskolás koromban.
A kisfiam születése előtt hat évig tanítottam és a gyerekeket szinte minden évben vittük erdei iskolába. Nagyon nehezen szoktam kibírni azt az egy távol töltött hetet. Gondolom, pont ezért éreztem magam olyan pocsékul a kórházban is, mindig haza akartam jönni.
Csak azt akartam ebből kihozni, hogy irigylem azt, akinek ez egy kicsit könnyebben megy.

Bringa - Köszi a gratulációt!
Szerencsére a születésnap nagyon jól sikerült. Eljöttek a győri nagyszülők is (férjem szülei).
Volt evés-ivás, tortába markolás, szülinapos csákó. Bár ez utóbbival András körében nem arattunk osztatlan sikert, mert ugyanúgy mint minden más sapkát, ezt is egyből lekapta magáról.

Kati - Igen, szerencsére itthon helyreálltak a dolgok. El nem lehet mondani azt a boldogságot, amikor a fiam meglátta itthon a játékait (pedig a kedvencekből egy bőrönddel elvittünk), este 8-kor letettük, reggel 10-ig egyfolytában aludt. Bepótolta a kinti nem alvást.

Nem tudom, ki hogy áll a mozgással, de én kb. 3 évi tespedés után most kezdtem el tornázni. Nem is gondoltam, hogy ennyire jól fog esni. Direkt jólesik az edző kínzása, amikor azt mondja, hogy: na még 16-ot!

Na megyek, vigyázzatok magatokra!
Puszi!
Éva
déenes
 
 


Sziasztok!

Új táblázatot most nincs időm felraknom,mert éppen hogy még élek az első hét közepén,de ígérem,hogy Mindenki rajta lesz a hétvégére!Kép

Voltunk státuszvizsgálaton,minden OK,gyerek nő és hízikKépKép:Csak az agyhártyagyulladás elleni szurit nem tudták beadni,mert nem volt teljesen OK az oltóanyagKép.Így várnunk kell,míg a területi képviselő errejár és kicseréli.De mit dilemmázott a drnő,hogy beadja-e vagy nem...
Bulcsú rendületlenül átalussza az éjszakát,úgy tűnik,ezzel már nem lesz gond.Így én is egyre többet pihenek.Viszont az esti szopit végérvényesen elhagyta,amitől kicsit szomorú vagyok,de a reggelit még követeli(annál is inkábbKép.

Éva

Jó megint Rólatok hallaniKép!Tornázás...hmmm,jó lenne,csak félek,hogy akkor teljesen elfogyok!Utólag Nektek is BOLDOG SZÜLINAPOT!
Nem lehetetts emmi a horvátországi nyaralás!Ha van kép,majd tegyél ám fel!Kép
Egyébként tényleg vannak olyan emberek,akik nem tudnak meglenni az otthonuk nélkül.Hát én ilyen is,meg olyan is vagyok.Én a kórházban is imádtam lenni,meg erdei iskolában is 5 hónapos terhesen...na jó,ott volt a férjem is,így nem voltam egyedülKép

Kati

Nem is azért szerettem kint lenni,mert olyan nagy élmény volt(bár a táj mindenhol gyönyörű volt),hanem inkább azért,mert ott kezdődött a nagy szerelem köztem és Apa között ,ami most is tart.És hát fülig szerelmesen hova nem menne el az ember?KépKép
Csatlakozom a társaság-kedvelő gyeremekek táborábaKép.Szerintem Bulcsú is nagyon szereti a társaságot és kell is neki.Illetve nekik.Én ezért nem vagyok a bölcsi ellensége sem.Éppen a napokban voltunk a dokinál és hoztak egy kisfiút(3 éves forma),aki úgy üvöltött,mintha nyúznák.A drnő elmondta,hogy szinte alig járnak itt,soha nem volt semmi baja, a kötelezőkön kívűl semmit nem kapott.Csak hát vidéken élnek(mármint nem városbanKép),anyukával és nagymamával volt egész nap eddig,ezért fél az idegenektől és az idegen helyzetektől.Szóval a másik véglet sem jó.

Bringa

Gratula a vizsgához,majd azért írd meg,hogy milyen lett,hadd legyünk Rád büszkék!Az alváshoz szintén csak gratulálni tudok!KépKépKépMég a végén túl sokat fogsz aludni,vigyázz!KépKép
De ugye Hanna nem Johannának van anyakönyvezve?
Ja,édi a kép!KépKép

Na most megyek,mert holnap melóKép

Anyapoc és Bulcsú

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép
Egyre hidegebb van a fene egye meg.Kép Lemegyünk délután 6 óra körül és alíg tudunk egy pár órát lent lenni, mert majdnem megfagyok. Persze csak én mert a gyerek az mozog!Kép
Na nem panaszkodom többet!Kép

Bringa: Gratula a vizsgádhoz, majd várjuk az eredményt!!Kép
Köszi a jó kívánságokat Bence nevében is!Kép Tényleg jó sokat főztem, de már elfogyott!KépKép
Hanna nagyon ügyes lehet már és nagyon aranyos a képen is!Kép

Évi: Boldog születésnapot így utólagosan!!!!!Kép
Hát tényleg a honvágy volt a legborzasztóbb, de valahogy próbálod legyőzni mert úgy is tudod hogy minden azért van, hogy jobban élj itthon.
Van egy XV. kerületi topic is itt a Babaneten. Most szervezzük a kollektív tornát, de ha nem jön össze akkor elmegyek ide a művelődési házba mert itt is van alakformáló. Valamit muszáj tennem mert decemberre (mikorra a második babóval szeretnék állapotos lenni) addigra le kell fogynom 8 kg-ot!!!

Anyapoc: Gratula Bulcsú alvásához és a státuszához!!!!!!Kép A gyerekorvosnál járt gyerkőcöt sajnálom, de a szülők és nagyszülők alakították így sajnaKép
Szopi!Kép
Hát amikor az ember szerelmes akkor a világ végére is képes követni a másikatKép Szerintem ez így természetes.
Majd meséld el, milyen volt dolgozni!!
Na megyek mert én meg be vagyok jelentve kozmetikushoz és készülődnöm kell.

Jók legyetek!

Puszi: Kati
kfk
 
 


Siasztok LÁnyok!

Elég rég jelentkeztem, bocsánat Kép

Binga! Szerintem inkább a következő adag ruhából fogok neked listát küldeni, mert eléggé kifogytam a ruhákból. Ha igy jó neked. Akkor már lesznek melegebb téli dolgok is (polár, termo stb)

Évi! Remélem nem haragudtál meg rám! Sajnos nagyon ritkán előfordul,hogy így járok,hogy egyszerre kérik ugyanazt a ruhát.
Ahogy emailben irtam is, megpróbálok hozni neked olyat, ha jó lesz október elején, és ez ügyben várnám a válaszod ! Köszönöm!

Anyapoc! Milyen a munka? Bulcsú jól elvan a nagyival?

Kata! Ha meglesz a születésnapi torta, légyszives küldj majd fotót róla. Kép

Gergőnek letelt az első hét az oviban. Nem is kellett beszoktatni, már első nap csak bevittem és alvás után mentem érte. azt mondják az ovónénik,hogy nincs vele semmi probléma.Kép

Hétvégén volt nálunk MÁria napi búcsú. Kisvidámpark, zene-bona, lovaglás és minden amit akarunk. A vidámparkot nagyon élvezte, és végre felült a pónipacira is lovagolni. Kép
Utána elmentünk egy ének-tánc kicsiknek műsorra. Népdalok, népies játékok voltak, (körtánc piciknek stb) és nagyon-nagyon élvezte, tetszett neki. Több mint másfél órán keresztül lekötötte ez a foglalkozás. Tetszettek a népi hangszerek (koboz , óriási dob stb.) is neki, szóval nagyon bejött ez most nálunk Kép

Egyelőre ennyit!
Puszi mindenkinek!
Giti
Giti
 


Sziasztok!Kép

Tegnap kint voltunk a BNV-n. Reggel kivittük Anyósomhoz Bencét és elmentünk a vásárra. Szanaszét barangoltuk magunkat. Nagyon érdekes dolgok voltak. Bence nagyon jól viselkedett a mamájánál mindaddig amíg meg nem jelentem. Utána mintha kicserélték volna. Hisztizett mindenért, szófogadatlan volt, úgyhogy nagyon el voltam keseredve hogy én ilyen hatással vagyok ráKépKép

Giti: Persze hogy lefényképezem a tortáját.
Nagyon ügyes Gergő!!!Kép
Nekem miért nem küldtél még listát?Kép Vagy még nem jutottál el odáig?Kép
Mindenesetre várom nagyon!!!Kép

Na jók legyetek és vigyázzatok magatokra!

Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Kicsit szét vagyok csúszva,így még a táblázatot sem tudtam feldobni hétvégén,de azért igyekszem.Szörnyű módon lusta lettem,mióta (1 heteKép) dolgozom!
Bulcsú kezdi próbálgatni a sétálás előnyeit a saját lábán,de egyenlőre én fáaradok el,mert nekem kell vezetgetni.Nem követelni,de ha csináljuk,akkor igen kitartóKép!
Ma végigszagoltuk az összes virgáot a városba menet!KépAkkorákat nevetett,ahjogy szagolgattam a virágokat,hogy öröm volt hallgatni!Kép

Most megyek,mert Apa a gép elé akar ülni és már eléggé sértődött állapotban van!Majd írok nemsoká' részletesebben is!

Puszika!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Na,akkor most kicsit több időm van,bár gyermek hamarosan felkel,így sietek,mert a táblázatot is fel akarom tenni!

Szóval túléltük az első hetet,bár nem volt könnyű.Nagyon sokszor attól féltem,hogy nem teszem jól,hogy visszamegyek dolgozni,de akkor mindig eszembe jut,hogy így többmindent meg tudunk venni,sokmindent tudunk csinálniés hát a vamikor építkezéshez is szükség lesz rá.Már lenyugodtam és várom a szüneteket,amikor egész nap itthon lehetek Bulcsúval.

Anyóst egészen jól megszokta,egész nap játszanak.Én minden előkészítek,ruhár,kaját stb...így tényleg semmi probléma nem adódhat.Reggeli szopizás van már csak,és sikerült az órarendemet úgy alakítani,hogyne legyenek első óráim,így nem kell a kis Manónak erről sem lemondania.Sajna múlt héten 3 napig volt eslő órám,így a szopizás elmaradt,és nyűgös is volt Bulcsú tőle.De már semmi gond!

Viszont éjjel többször felsír.Nem tudom,hogy esetleg megint a foga jön-e vagy az időjárás változás,de már 3 vagy 4 napja ez van.Nálatok mi a helyzet ezügyben?

Kati

Milyen volt a BNV?Mi is szerettünk volna felmenni,de most sajna nem jött össze!de tavasztól,tudod,megyek majd Pestre,akkor talizunkKépKép!
Ne légy elkeseredve!Talán csak örült,hogy végre veled van és ezért lett olyan hisztis!hogy foglalkozz vele!Nem?
Giti

Szerencsés lehetsz Gergő miatt,hogy ilyen ügyi az oviban!KépSokan panaszkodnak,hogy mennyire nehéz beszoktatni a gyereket!Nem?
Munka még jó,de majd kérdezd meg 1 hónap múlvaKépKépKép!Ilyenkorra szoktunk először elfáradni!Bulcsú bírja anyóst,nem panaszkodhatom!Bárszólni kellett,hogy ne vegye annyit ölbe,mert a gyerek elárulróta!KépKépVelünk is mindig fel akarta magát vetetni!Így rákérdeztünk és iagzunk lett!KépKépDe hát persze,mert olyan jó őket felvenni,én meg is értem!Kép

Na pussz,feldobom a táblázatot!

Anyapoc

anyapoc
 
 


<pre>
Anya Baba Születési hely és idő Névnap Lakóhely
Giti Dávid Gergő 1999.10.14 12.30 Budapest
Kati Bence 2001.09.14 08.23 Budapest
Szilvi Kata 2002.04.06 04.29 Balatonalmádi
Bringa Hanna 2002.08.22 Veszprém 03.28 Veszprém
Anyapoc Bulcsú 2002.08.24 Veszprém 06.04 Veszprém
Éva András 2002. 08. 25. Veszprém 11. 30. Veszprém </pre>

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Mindig elfog a lelkifurdalás, ha látom a topikot...Már nem is ígérek semmit Kép
Azért annyi időm van, hogy megírjam a gyerekek adatait! Kép
Dániel Pál, Budapest, 1991.02.03., Flórián, Budapest, 1996.06.17., Sebestyén Teodor 1998.04.07., és a "Soproni Ászok": Benedek, Sopron, 2001.04.31. és Kelemen Máté, Sopron, 2003.01.15. A lakóhelyünk most Bécs, de egy éven belül "repatriálunk". Fényképet nem tudok küldeni, sajna nincs hozzá gépünk.
Pedig nagyon klassz és ötletes lett a táblázat, Anyapoc!
A Babanetes nagytali jól sikerült, senki nem volt közületek, ugye? Azért jobb is lehetett volna, úgy értem, ha valami közösségteremtő programot szerveztek volna azon kívül, hogy a társaság kisebb csoportokra oszolva beszélgethetett, akkor jobban megimserhettük volna egymást. Így valójában azt sem tudom, ki volt ott, illetve legfeljebb a harmadukról-negyedükről tudtam, kicsodák, de már nagyon többet így sem tudtam meg róluk.
Ti voltatok már valamikor régebben?
eltünedező Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Lehet,hogy nekünk azért ment könnyebben, mert egy évet előtte bölcsibe járt. Sokan ezt kihagyják és rögtön oviba iratják, mert a bölcsi "kicsiknek való és egy 3 éves gyerek már inkább ovis legyen" felkiáltással.
Én nem bántam meg,hogy bölcsibe adtam, mert évvesztes,ezért egy évet valahol újrajátszott volna, igy viszont egy csomó dolgot már megtanult a bölcsibe és most nincs problémám a beszoktatással.

Tegnap volt szülői értekezlet. Az első szülői! Kép
TEtszik az ovi szemlélete, a programok, amiket terveznek. A többi majd menetközben derül ki úgyis!

A nagyik szeretik elkényeztetni a kisunókát, gondolom igy van ez az ölbevétellel is Kép Biztos jó dolga van a kis Bulcsú manónak. Kép
A táblázat pedig nagyon jó lett, köszi szépen,hogy megcsináltad!

Kiváncsi!
Én még sosem voltam Babanetes talin, valahogy mindig lemaradtunk róla.
Ha lesz időd, azért mesélhetsz nekünk! Kép
Kár,hogy a gyerekekről nem tudsz fotót feltenni Kép

Kata!
Bencusnak nagyon boldog születésnapot kivánok már most, mert nem tudom ,hogy addig tudok-e jönni!
Szóval HAPPY BIRTHDAY BENCE BABA! Kép
(nem tudom olyan giffeket, mint Anyapoc! Kép de képzeljetek oda egyet, jó?

Mennem kell!
Puszi mindenkinek. Giti
Giti
 


Sziasztok!
Anyapoc - Köszönjük, hogy felkerültünk a táblázatba! Így valóban sokkal könnyebben nyomon lehet követni, kinek mekkora a gyerkőce. Bár bevallom, én szorgalmasan jegyzetelgetek,de vannak még fehér foltok.
Aranyosak lehettetek, amint végigszagolgattátok a virágokat a városban! Örülök, hogy Bulcsú próbálgatja a lábacskáit, meglátod, hamarosan szaladni fog!
Az éjszakai felébredéseknek úgy látszik szezonja van, mert Andris kb 2 hete minden éjjel 2 és 4 óra között fölébred, először sír, megitatom, bekenem az ínyét, hátha az fáj neki, ezek után elhallgat és &#8222;közli&#8221;, hogy ő ugyan már egy cseppet sem álmos. Amint közelítek vele az ágyához újra ordításban tör ki, először azt hittem, hogy a sötét miatt. Kislámpát égve hagytam, de az sem segített. Amint átviszem a mi ágyunkba, kap egy kis cicit, egyből semmi baja nincsen és szépen elalszik. Nálunk tegnapelőtt tört meg a jég, azóta megint alszik, de néha még felsír álmában, ezért gondolom, hogy mégiscsak a fogacska lehet a ludas.

Giti &#8211; Egyáltalán nem haragudtam meg, de egyelőre akkor tárgytalan a dolog, mert holnap megyünk Bp-re és úgyis vásárolunk pár dolgot. Mindenesetre a termo anyagú ruhákat majd szívesen megnézegetném.

Kati &#8211; Én most nagyon elszánt vagyok torna-ügyben, persze nagy mázlim van, mert a szalon itt van a házunk aljában, ezért 1 perc alatt ott vagyok. Én is alakformálóra járok, de leadni azt egyáltalán nem szeretnék, mert vaságyastul vagyok 41 kg, úgyhogy inkább a hízás a cél. Mindenesetre az étvágyamat rendesen meghozza és valahogy sokkal jobban érzem magam, amióta csinálom. (Azért majd egy év múlva kérdezzétek meg, hogy még mindig járok-e! Kitartás = nulla)

Én is szívesen mennék a BNV-re, de a babóval azért nem merem bevállalni, nélküle meg inkább nem megyek.
Mi most építkezünk, ezért érdekes lett volna, bár már nincs sok minden, amit költhetnénk.

Lassan valami ebédfélét kellene gyártanom, úgyhogy megyek!
Vigyázzatok Magatokra!
Éva
déenes
 
 


Sziasztok!Kép

Hát nem leszek valami humor Herold, mert nagyon rosszúl látok a jobb szememmel. Tegnap előtt voltam szemészeten, de semmit sem találtak. Holnap reggel kell még ideggyógyászatra mennem. Jó lenne ha megtalálnák a kiváltó okot, mert már nagyon idegesít. Bocs hogy csak így rátok ömlesztettem!KépKép

Anyapoc: Igen ez főként nekünk fárasztó amíg csak vezetgetni kell a babót, de hamarosan el fog indulni és akkor nem győzöl utána futni!!KépA virágszaglászás jópofa dolog lehetett!Kép Amikor az usziba megyünk több virágos is van útközben. Ő is szagolgatta a kint lévő virágokat és tüsszentett (persze csak poénból) mert tőlünk is ezt látta. Nagyon aranyos volt.
Milyen dolgozni? Jó társaságban lenni, nem?
A BNV nagyon klassz volt. Sok jópofa és nem a mi pénztárcánkhoz szabott dolog volt. Építkezőknek való nagyon szép dolgok voltak.
Remélem tényleg talizunk!!!!!!KépKép

Kiváncsi: De jó néha rólad is hallani!!Kép Sajna mi nem voltunk a babanetes talin. Tavaly mikuláskor voltunk egy közös télapó váró bulin. Jó volt nagyon, de Bencét sajnos még 1 évesen nem nagyon érdekelte sem a mikulás, sem a krampusz! Talán majd idén.
Jövőre hol fogtok letelepedni? Várod már nagyon hogy haza költözzetek, nem?

Giti: Köszi a Bencének szóló jókívánságokat. Nagyon aranyos vagy!Kép
Örülök hogy Gergő ilyen "akadálymentesen" indult. Biztos nagyon sokat számít, hogy előtte bölcsibe járt.

Éva: Nagyon jó hogy ott van a házatok alatt a tornaterem. Csak elindulni nehéz, de ha belejön az ember... Szerintem egy év múlva is járni fogsz. Én is jártam tavaly és hiányzik. Majd jövő hónaptól én is megyek. Bár én nem erősödni, hanem fogyni!!Kép
Babával nem is érdemes szerintem kimenni a vásárra mert nem nagyon kötné le őket, legfeljebb egy rövid időre az meg kevés ahhoz hogy végignézzen mindent az ember.

Na legyetek nagyon jók és vigyázzatok magatokra!

Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

na,estére minden rendben ment tegnap az alávssal,sőt du is olyaninnyra,hogy majdnem 3 órát aludta fiam,pedig még de is alszik!Erre ma mondja anyós,hogy du egy nyúlfarknyit,du meg le sem tudta tenni,én tettem le,amikor hazaértünk,mert mindig üvöltött nekiKép.Szóval elkezdte kitanulmányozni nagymamát isKép!
Most alszik és remélem,nem csak fél ürát,mert takarítanom kell!

Giti

Akkor ez azt jelenti,hgy 3 évesen Ti bölcsibe vittétek és nem oviba?Egyébként nem lenne hülyeség bölcsibe vagy játszóházba vinni,mert akkor ezt tényleg megtanulja.Csak nálunk anyósnak kell a Gyes a munkaviszony miatt.A kettő együtt meg gondolom nem működik.De ha néha du,amikor nekem órám van,elmegy játszóházba,talán elérünk vele vmi hasonlót.Kép
Egyébként semmi kifogásaom a bölcsi ellen,én is az voltam 5 hónapos koromtól kezdve és lám,itt vagyok,ép és egészségesen.És még csak beteg sem nagyon voltam!!!KépKép

Kíváncsi

Asszem,Nektek külön táblázatot csinálok,mert ennyi babócának már járKépKép!Na nem ám,csak vicceltem!De mindjárt felraklak Benneteket.Én sem voltam még talin és csak Bringát ismerem,őt is innenKép!
Én is ettől a klikkesedéstől tartok,de hát a jól összeszokottak nyilván egymással tudnak jót dumálni.Nem?
Ti szép lassan mentetek nyugat felé?Első néhány gyerek még Pesten született,aztán Sopron és most kint Bécsben vagytok..KépKépKép!

Éva

Én is így jártam,hogy kinek hogy hívják a kicsodáját,mekkora is stb...ezért kezdeményeztem a táblázatot!Így mindent tudunk időben és nincsenek "mellészólások"!
Akkor az alvásmizéria Titeket is elért!Nekünk tegnap vége szakadt,de ma de folytatódott.Én is tippelek fogra,mert a szája mélyn matat a drágám mindig!Ágyban alvás meg nem működik,mert abból minden lenne,csak alvás nem.Pedig néha úgy szeretném!!!De majd ha nagyobb leszKépKép!

Kati

Jobbulást!Talán nézesd meg másik szemésszel,ha nem bízol benne.Érdekes,hogy mi okozhat ilyet,bár elképzelhető,hogy idegrendszeri probléma áll a háttérben!
Akkor csak el kellett volna mennünk a BNV-re?Asszem ráérünk jövőre is,még nem késtünk le semmiről.Ez is csak amolyan bámészkodós szórakozás,vásároljanak a nagyon gazdagok.Bár én is megtenném,ha lenne rá keretKép!
Dolgozni egész jó,mert én amúgy is szeretem csinálni,bár van néhány új tantárgyam,amivel nem vagyok kibékülve.Illetve a tankönyvekkel,de majd megoldom.Viszont tényleg jó,hogy társaságban vagyok,mert én így érzem jól magam.Ráadásul elég jó a tantestület,így tényleg szuper ott lenni,nem nyűg,hogy már megint ezekkel az emberekkel kell találkozni.Kép

Na pusszantás,mégfeldobom a táblát Kíváncsiékkal kiegészítve...

Anyapoc

anyapoc
 
 


<pre>
Anya Baba Születési hely és idő Névnap Lakóhely
Kíváncsi Dániel Pál; Flórián; Sebestyén Teodor; Benedek; Kelemen Máté 1991.02.03 Budapest 1996.06.17 Budapest 1998.04.07. Budapest 2001.04.31. Sopron 2003.01.15. Sopron ?? Bécs jelenleg
Giti Dávid Gergő 1999.10.14 12.30 Budapest
Kati [url=%20http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi?action=pict&file=14710.jpg]Bence[/url] 2001.09.14 08.23 Budapest
Szilvi [url=%20http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/board-profile.cgi?action=pict&file=26785.jpg]Kata[/url] 2002.04.06 04.29 Balatonalmádi
Bringa Hanna 2002.08.22 Veszprém 03.28 Veszprém
Anyapoc Bulcsú 2002.08.24 Veszprém 06.04 Veszprém
Éva András 2002. 08.25. Veszprém 11. 30. Veszprém </pre>

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Anyapocnak úgy jár a keze, mint a villám! Kép
Egybénként nem úgy volt ez, hogy araszoltunk nyugat felé, hanem egyenesen Bécsbe mentünk, onnan meg jövőre majd egyenesen Pestre vissza. Csak a két legutóbbi gyerek Sopronban született, mert Bécsben nem vagyunk biztosítva, meg egyébként is jobb volt ez így.

Kati, remélem, mielőbb kiderül, mi van a szemeddel, és megkapod a jó kezelést!

Puszi mindenkinek!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!Kép
Megint itt vagyok, bár alíg látok de olyan nagy forgalom van itt, hogy nem tudok szó nélkül elmenni mellette!Kép

Anyapoc: Nagyon ügyi vagy és nagyon köszönjük ezt a táblázatot. Annyit még hozzátennék, hogy Bence itt Budapesten született, de ezt akkor rakd fel amikor ráérsz, ne most rögtön!
Ugyanezt akartam én is kérdezni Gititől mint Te Anyapoc!Kép A játszóház az milyen? Mindenképpen kéne valami közösségbe járatni Bencét.
A szemészben megbízom, tehát marad az ideggyógyász. Remélem megoldódik ez a dolog mert már annyira erőltetem a szemem hogy fáj a fejem szédülök, stb.

kiváncsi: Ha visszajöttök Pestre akkor már meglévő lakásba ill. házba, vagy majd előtte néztek valamit?

Jók legyetek, puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Nagyon pörgünk már megint!KépKép

Kíváncsi

Azért egy darabig elszórakoztam,mire összes fiadat felvettem a névsorbaKép!Azért is tettem pontos vesszőt a neveik közé,nehogy azt gondolja valaki,hogy 8 fiad vanKépKép!
Szóval amikor szülésgyanús voltál,felültél a Gyesev-re és irány SopronKépKép?Na,jó gondolom,nem így volt,de azért már a sokadiknál elég gyorsan megy a szülés,nem?


Kati

Azért vigyázz ám magadra,nehogy emiatt nagyobb bajt okozz!
Nekem is volt a terhesség alatt látásproblémám,de valószínűleg csak a vércukrom leesése miatt egy alkalommal.És engem is azonnal,még akkor este 10-kor átküldtek az ideggyógyászatra.De az nem ilyen súlyos volt,mint amit Te írtál.
Ajátszóház végülis olyan mint egy nagy bébiszitter:o!Szóval egy-két órára is ott hagyhatod a Manót,egyébként ez az egyik bölcsiben van nálunk.Így nem kell állandóra felvetetni,csak ha szükség van rá.Fizetésről fogalmam sincs,de gondolom órabér.
Bence születési helyét majd a legközelebbibe beteszem,jó?Persze gondoltam,hogy ott született,de nemmertem beírniKép.

Nnna,Bulcsú lassan 1 órája üvölt.Nem vagyok ilyen gonosz,hogy hagyom,de bmit csinálunk,nem hagyja abba.Nagyonfáradt,de nem akar aludni.Talán a foga jön,a drnő azt mondta,meg van duzzadva az ínye alul felül,de hát ez engem nem vigasztal.Hiába kenem be neki,csak nem akar aludniKép.Így megint visszatértünk az 1-3-5 perces akcióhoz.Na,már nem üvölt,csak dumál...talán elalszik lassan.Remélem,mihamarabb áttör a fog,mert úgy tudom sajnálni!!!

Na pusszantás mindenkinek!

Anyapoc

Ui:Kíváncsi,lassan tényleg írhatnál 1-2sort a szüléseidrőlKép!Bár lassan összerakjuk a részleteketKép!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Kata!
Remélem ma elmentél az ideggyógyászhoz és tudott mondani valami megnyugtatót! Hogy van most a szemed?

Anyapoc és Kata is!
Nálunk csak egy helyen van olyan bölcsi, amiben van játszóház is, az téritésesen műkdöik, asszem csak délelőtt lehet menni és nagyon minimális összeget kell fizetni érte (200-300 Ft+ebéd ha kéred).
Igen, mi októberben töltöttük a három évet és abban az évben bölcsis volt Gergő (meg a barátnőm kisfia is, ők ugyanis 2 hónap különbséggel egyidősek)
Senkit nem beszélek sem rá, sem le a bölcsiről, de én biztosan azt tapasztaltam,hogy nekünk bejött, bevált, jó volt és bizony megkönnyeztem,mikor uccsó nap megkapták a kis tarisztnyájukat.

Éva!
Ok, fogom küldeni a meleg rucikról is a listát, hátha megtetszik majd valami.
Ugyanez érvényes Katának és Anyapocnak is no és Bingát sem hagyom ki a sorból. Most nagyon kifogytam, úgyhogy jó lesz feltölteni kicsit magam újra !

Jaj Lányok! Egyszer olyan jó volna találkozni mindannyiótokkal és a babákkal is.
Épp tegnap jött egy CSepeli topikból megismert leendő anyuka hozzám vásárolni és olyan jót beszélgettünk, hogy az csak na!
Szóval ennyi "csevegés" után tök jó lenne KépTalán majd egyszer.

Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét, cupp a babáknak és legyetek jók.
Helló-helló: Giti+Gergő
Giti
 


Sziasztok!

Ma voltam ideggyógyásznál, de ő sem tudott többet mondani mint amit eddig hallottam. Örülök neki, hogy nem találnak semmi kórosat de egyre homályosabban látok és egyre bizonytalanabbúl megyek. Úgy ténfergek mint aki be van rúgva.Kép
Hétfőn kell még egy vizsgálatra elmennem utána vissza controllra. Nem tudom de nem sok bizadalmam van már az egészben.

Anyapoc: Jó hogy ez csak egy ideiglenes látásprobléma volt.
Bulcsút biztosan a foga kínozza, majd csak túl lesztek ezen is.
Ez a játszóház nagyon jó ötlet. A bevásárlóközpontokban is van gyermekmegörző ami nekem nagyon szimpi, de csak 3 éves kortól lehet beadni a gyerekeket pedig sokszor jó lenne ha nyugodtan nézelődhetnénk és vásárolhatnánk.

Giti: Tényleg nagyon klassz lenne egyszer összejönni de majdcsak összejön valamikor.
Giti én most is vártam a ruhákról a listát, de sajna semmit nem kaptam de a téliből már ugye nem fogok kimaradni??Kép
A játszóház tényleg nem drága. Egyszer ki kéne próbálni, de ott is gondolom meg van szabva hogy hány éves kortól lehetnek ott a gyerekek, nem?

Na sziasztok, jók legyetek!

Puszi: Kati
kfk
 
 


Kati!
Nagyon sajnálom, hogy még mindig nem tudtál a végére járni!
Mindenesetre azt javaslom, hogy lehetőleg keress fel még egy orvost, ha kell, még többet is! Sajnos ők sem mindentudóak, még ha úgy is viselkednek néha..Kép Ha többen is látnak, valamelyikük csak megtalálja a bajt! Mert azért ez eléggé aggasztó...
Addig is szorítok!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen az aggódásodat!!Kép Nagyon aranyos vagy!Kép Mindenképpen azon leszek, hogy a végére járjak a dolgoknak és addig fogok orvostól orvosig járni amíg ez nem sikerül.
Köszi a szorítást!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Kata most lábalt ki egy virrusból. Anyapoc! Nála is úgy kezdődőtt, hogy ordított. Nem lehetett megvígasztalni, verte, cspdosta magát :-(
Remélem nálatok nem ez volt, tényleg csak a fog.
A szemfogak vannak kijövőben. Mind a 4 egyszerre:-(
Giti, én is kérem a téli dolgokat, ne felejtd ki :-)
Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Kata! Azért nem küldtem listát, mert annyira kifogytam, hogy alig alig maradt ruha méretenként. (kb. 3-4 féle van most a ti méretetekben)
Kb. 2-3 hét múlva megyek újra és hozok el megint egy nagy adagot és igérem,hogy elsőként Ti fogjátok megkapni a listát (mert olyankor még nagyobb a választék) Senkit sem fogok kifelejteni! (Szilviék, Anyapocék, Katiék, Éváék és Bingáék kapják a listát-asszem ennyien is vagyunk) Kép

Kata! Van valami újabb dolog a szemeddel? Még mindig nem jobb? Ha nem,akkor lehet,hogy másik dokit is fel kellene keresni! Az ideggyógyász mit mondott, mitől lehet ez?
Mi egyszer voltunk egy fizetős játszóházba. Ott bármilyen korú gyermek bemehetett, csak az volt megszabva,hogy 3 éves kor alatt a szülőnek maradni kell vele, egyébként pedig beadhatod úgy,hogy közben elmész erre-arra stb. Ez konkrétan egy bevásárlóközpont játszóháza volt sok-sok játékkal, és jó kis pénzt elkértek érte. (ha jól tudom kb. 1000 Ft volt egy óra??? valahogy igy)
Amásik pedig a bölcsis, ott minimális téritési dij van, de ott kell lennie az anyukának is a kicsivel.

Most hallottam,hogy Veresegyházon van macisimogató ill. macifarm. Teljesen bezsongtunk, az én fiam ugyanis él-hal a mackókért. És bezsongattuk a kis barátját is, meg a szüleit,úgyhogy valamelyik hétvégén megyünk a macifarmra. Kép
Állitólag szelid mackók vannak, akiket lehet simizni meg etetni. Majd beszámolok róla.

Sziasztok: Giti
Giti
 


Sziasztok!

A hetem eddig borzasztó,most nem is mesélem le,mert nem akarok elriaztani senkit az olvasástólKép.Dióhéjban annyi,hogy kedden meghúztam egy suzukit a suliudvarban(ebből kisebb vita lett,na nem a tulajjalKép),amjd aznap még meg akart leckéztetni egy bukó sofőr,mint "hülye gyalogost",na nem tette zsebre,amit kapott,majd este még megcsúsztam a kocsival egy körforgalomban.Szerencsére nem lett baj,csak szitált kicsit a kocsi,de visszahoztamKép.Ekkorra leéggé kiborultam.Erre ma,hogy ne legyen minden jó,le "köcsögtanározott" a volt osztályomban egy olyan lány,akiről soha nem gondoltam volna.KépNa nem szóban,írásban...KépDe majd elmesélem bővebben.

Nálunk minden OK Bulcsú-ügyben,fog sehol,csak hiszti volt.Járás tökéletesedik,de csak segítséggel megy még.De nagyon élvezni,az biztos!Már tolja állva a bébitaxit és egy csomó új dolgot tanult meg.

Kati

Szemeddel mi van már?Olyan nincs,hogy semmi baja,mert akkor látnál,nem?Tényleg menj el másik dokihoz,mert ez így nem igazán OK.
Nálunk is bölcsis játszóház van,de konkrétabbat nem tudok.De azért nem összehasonlítható szerintem egy bevásárló központivan,mert ez olyan,mintha alkalmanként adnád bölcsibe a Manót.De ott meg inkább az a cél,hogy anya vagy apa gyorsan ebvásáljonKép,nem?

Giti

Várom a listát,mert pulcsit,téli gatyók és kabátok kellenének,és cipő is,ha van jó.Rucikből 80-as elég,cióőből meg 20-as körül.Köszike.
Tali tényleg jó lenne,de én már Katinak írtam,hogy tavasztól lehet,sűrűbben járok arra és akkor rendezhetünk "nagy"talit,jó?

Szilvi

Szegény Kata,hogy bírja a fránya szemfogakat?Állítólag az a legdúrvább,nem?Nálunk nem volt semmivírus,bár most volt egy másfél napos enyhe megfázás,egy kicsi orrfolyással néhány éjszakai felsírással,de másnapra semmi.Szerintem tőlem kapta el,de a Panadol bébiszirup azonnal helyrerázta.Futtokmár rendesen,ugye?KépKép

Na pussazntás,legyetek jók!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Most van időm pár sort írni.
Katának a füle, torka is beteg lett. Már jól van, bár a fülébe nem látok bele :-)
Kedden viszem védőnőhöz, s ott majd a dokinénivel ismét megnézetem. A fogak sarka már kint van. Hisztisebb, érzékenyebb, mint máskor. Ha fogzik, akkor szokott megfázni, mivel ilyenkor gyengébb a z inmumredszere.

Anyapoc: Nem kell foglalkozni a sok okoskodó barommal. Ennyi erővel majdnem mindenkivel össze lehetne veszni, aki szembejön :-) Bár bevallom, én is szoktam káromkodni, mint egy kocsis az utakon :-)
A tanítvánnyal mi lett? Lett valami következmény, vagy nyeltél egyet? Azért megdöbbentő, hogy a mai fiatalság milyen :-( Mi is szemtelenek voltunk, de ez, ami a mai világban megy.... :-( Írd majd le, mi történt, ha lesz időd. Babóhoz gratula! Most már naponta új dolgokat fog produkálni. Nagyon gyorsan fejlődnek. Én is meglepődöm néha. Reggel eljövök dolgozni, s amire hazaérek, szinte mindig tanul valami újat Kata. Annyira jó látni, ahogy fejlődik, értelme nyiladozik.
Már alig bírjuk utolérni, annyira szalad :-)

Kati: Mindenképp menj el másik orvoshoz, de még véletlenül se emlitsd, hogy jártál már másnál, illetve már pár éve is volt ilyen. Úgy menj oda, mintha most lenne elöszőr. Ne add fel, mint mondtam, ha nem találnak semmit, ráfogják valamire!

Gitti: A téli cumokból azt hiszem már 96-ois kellene. A felsőkre gondolok. Kabát, pulcsi. A többi mág jó a 92-es, de ez is fazontól függ. Kata most megint nyúlott.

Mindenki:
Hogy vagytok? Élvezitek a jóidőt?

Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Most van időm pár sort írni.
Katának a füle, torka is beteg lett. Már jól van, bár a fülébe nem látok bele :-)
Kedden viszem védőnőhöz, s ott majd a dokinénivel ismét megnézetem. A fogak sarka már kint van. Hisztisebb, érzékenyebb, mint máskor. Ha fogzik, akkor szokott megfázni, mivel ilyenkor gyengébb a z inmumredszere.

Anyapoc: Nem kell foglalkozni a sok okoskodó barommal. Ennyi erővel majdnem mindenkivel össze lehetne veszni, aki szembejön :-) Bár bevallom, én is szoktam káromkodni, mint egy kocsis az utakon :-)
A tanítvánnyal mi lett? Lett valami következmény, vagy nyeltél egyet? Azért megdöbbentő, hogy a mai fiatalság milyen :-( Mi is szemtelenek voltunk, de ez, ami a mai világban megy.... :-( Írd majd le, mi történt, ha lesz időd. Babóhoz gratula! Most már naponta új dolgokat fog produkálni. Nagyon gyorsan fejlődnek. Én is meglepődöm néha. Reggel eljövök dolgozni, s amire hazaérek, szinte mindig tanul valami újat Kata. Annyira jó látni, ahogy fejlődik, értelme nyiladozik.
Már alig bírjuk utolérni, annyira szalad :-)

Kati: Mindenképp menj el másik orvoshoz, de még véletlenül se emlitsd, hogy jártál már másnál, illetve már pár éve is volt ilyen. Úgy menj oda, mintha most lenne elöszőr. Ne add fel, mint mondtam, ha nem találnak semmit, ráfogják valamire!

Gitti: A téli cumokból azt hiszem már 96-ois kellene. A felsőkre gondolok. Kabát, pulcsi. A többi mág jó a 92-es, de ez is fazontól függ. Kata most megint nyúlott.

Mindenki:
Hogy vagytok? Élvezitek a jóidőt?

Szilvi
fksz
 
 


bocsi, hogy 2szer ment, de hibát jelzett a babanet, s küldtem még1szer.
Sz
Névtelen
 


Sziasztok ! :-)

Én is irok gyorsan, mielőtt elindulok Gergőért az oviba.

Anyapoc! Csatlakozom Szilvi véleményéhez. Ilyen világban élünk, egyre szabadabbszájúak lettek a fiatalok is. Legalább annyi esze lett volna, hogy nem irja le, ha már ..... Tényleg mi lett? Én is kiváncsi vagyok! De fel a fejjel Kép
Kicsi Bulcsú is milyen sokat fejlődik folyamatosan. Észre sem veszi az ember és kész nagylegény válik belőlük Kép
Cipőcském sajna nincs. Volt egy szép bundás 20-s cipellőm de azt eladtam már. Ruha az viszont lesz, reményeim szerint sokminden Kép

Kata! Ismét csatlakozom Szilvihez (Szilvi előttem már mindent megirt Kép ) VAn újabb fejlemény?

Szilvi! Ez a fogzás miket tud produkálni. Mi eleinte állandóan belázasodtunk, meg kipirosodott rendesen tőle. Aztán túljutottunk ezen is. Kicsi Manócskák mennyit tudnak nyűglődni a fogacskákkal ! Kép

Nagyon kellemes és jóleső ez az indiánnyár. Ki is használjuk a hétköznapokat is, nagyokat játszóterezünk és hétvégén megyünk a macifarmra. Majd beszámolok milyen volt. (Veresegyházán van )
Az ovit jól viseli GErgő, eddig még minden rendben van. (kop.kop-kop, le is kopogom )

Kellemes hétvégét mindenkinek.
Sziasztok: Gitike
Gitike
 


Sziasztok!

Már viszonylag régóta olvasgatom a hozzászólásaitokat, de csak most jutottam el addig, hogy írjak is. Eddig párommal Pesten éltünk, de már egy ideje terveztük, hogy Veszprémben telepedünk le, annak ellenére, hogy szinte senkit sem ismerünk ott. Aztán márciusban a férjem talált állást is Veszprémben és vettünk házat is, én még mindig Pesten dolgozom, de ha minden jól megy egy hónapon belül költözöm. Már nagyon várom, eddig nem találtam ott állást és még most sem, viszont végre sikerült összehozni a babát, aki most már a 9. hete a pocimban van.
Szeretném a segítségeteket kérni, (veszprémi)orvosválasztás (szülész-nőgyógyász, háziorvos) ügyben, mert senkit nem ismerek és szeretnék jó orvosokhoz járni ebben a fontos időszakban, és persze az sem mindegy kinél szülöm meg első babánkat.
Most így elsőre ennyi, nagyon irigyellek benneteket, hogy Ti már babáztok, de most már nemsokára én is!
Előre is köszönöm a segítségeteket!
sziasztok
Zsófi
Zsófi
 


Sziasztok!
Hát leírom a legfrissebb híreket!Kép Most beszéltem az SZTK-s ideggyógyásszal és szerdán kell befeküdnöm a kórházba infúziós kezelésre mert 80 % hogy Slcerosis multiplexem van.
Nagyon ki vagyok borúlva. Nem tudnám leírni, hogy mit élünk most át de nem is akarlak benneteket elkeseríteni. Ettől függetlenül még megyek orvosokhoz de már nagyon el vagyok keseredve és az a kevés hitem is elszállt ami volt.
Hétvégén lent voltunk Almádiban és ugye Bencének múlt héten volt a szülinapja. Lejöttek Szilviék és csinált neki egy olyan aranyos és hét nyelven beszélő tortát hogy el voltam ájulva. Nagyon aranyos volt. Ami a legszebb az egészben hogy kb. 16-an voltunk de senkinél nem volt fényképezőgép!!Kép Olyan torta volt, hogy autó formára volt megcsinálva, egyszóval nagyon klasszúl sikerült és ami nem mellékes nagyon finom is volt.

Giti: Milyen volt a mackó simogatás? Voltatok?
Várom a téli listát!!!

Anyapoc: Ne idegeskedj! Nem volt szép a tanítványodtól ez a megjegyzés, főleg hogy tőle nem is számítottál rá. Azért írd majd meg a kiborulásod okát!!!!!

Zsófi: Üdv. itt közöttünk!!!!!Kép

Ne haragudjatok de többet most nem írok, legyetek nagyon jók és vigyázzatok magatokra.
Puszi: Kati
kfk
 
 


Sziasztok!
Mostanában elég rossz napjaink voltak, ezért tűntem el. Kisfiam átesett élete első betegségén. Szerencsére csak egy szimpla nátha
volt, de attól még nagyon megviselt mindegyikőnket. Ráadásul fogacska
növekedésével is párosult, úgyhogy gondolom nem kell Nektek részleteznem, hogy is néztek ki az éjszakáink. Életemben először orrszívóztam, ami -hogy is mondjam - nem volt egy felemelő élmény, és nagyon sajnáltam a manócskát. Hálistennek csak pár alkalom volt, úgyhogy kibírtuk végül. Aztán következtem én, fájt a torkom és napi
100 zsepit használtam, mára már csökkent az adagom, de még mindig nem vagyok teljesen ok.
Most próbálok reagálni a hozzászólásaitokra, mert azért olvastam ám, csak írni nem bírtam.

Kati- Minden hozzászólásodnál reméltem, hogy talán végre megtalálják a bajod okát. Most olvastam, hogy végül mit állapítottak meg. Remélem, hogy nincs igaza ennek az orvosnak. Szerintem mindenképpen kérd ki másik orvos véleményét is. Fel a fejjel! Nagyon bízom benne, hogy a 20% lesz az igaz!

Kár,hogy nem sikerült megörökíteni az ünnepséget!
Bencének így utólag is boldog szüninapot kívánok!


Anyapoc - Még olvasni is sok volt a hét eseményeit! Mi lett végül a szemtelenkedő diákoddal? Mesélj!
Látom egyre jobban kezdi élvezni Bulcsú, hogy a saját lábán járhat!

Giti - Tényleg nagyon jó lenne egy tali! Szeretnélek személyesen is megismerni Benneteket!
Milyen volt a macisimogatás? Gondolom, nagyon tetszett Gergőnek!

Szilvi - Látom, Nektek is betegeskedős napjaitok voltak.
Együttérzésem! Őszintén megmondom, én mindent jobban bírok, mint az éjszakai virrasztást. Brrr!!!

Zsófi - Szia! Gratulálok a babához! Írtad, hogy végre sikerült. Mennyit vártatok rá?
Remélem, jól fogjátok érezni Magatokat itt Veszprémben. Merre fogtok lakni?

Puszi Mindenkinek!
Éva
déenes
 
 


Sziasztok!

Kata! Hogy állapitották meg, hogy ez lehet a betegséged? Szerintem biztos ami fix alapon és több szem többet lát alapon mutasd meg magad még egy szakorvosnak. Itt nálunk a kórházban szoktak kezelni betegeket ezzel a betegséggel, majd megpróbálom megérdeklődni, hogy mik a jellemző tünetek stb. Neked csak a szemeddel volt a baj,ugye? Hogy homályosabban láttál?

Egy fotó sem lett Bencuska szülinapjáról? Ó de sajnálom! Kép De a lényeg az , hogy fincsi volt a torta és jó volt a szülinap! Mégegyszer Isten éltesse Bencét! Kép

Zsófi! Szia Neked is, örülök, hogy csatlakoztál hozzánk. Én Pesti vagyok, igy segiteni a kórházzal kapcsolatosan nem tudok, de Anyapoc és Binga biztosan Kép

Évi! Mostmár meggyógyultatok ugye? Ez a fránya nátha.... Az én Gergőm is kicsit beleesett, igaz nincs láza, csak az nózija folyik és néha köhög egyet-kettőt. Próbálom finom meleg teával és sok mézzel kúrálgatni, mert egy sima náthánál nálunk beválik.
Ti miyen orrszivót használtok? Mi a Pesztonkát (sokszor még most is, mert bár már fújja a nozit, ha nagyon náthás az jobban segit ) és nagyon bevált. Kiméletes, nincs olyan robajos hangja mintha egy nagy porszivóra csatlakoztatnánk, szóval kiméletes. Igaz eleinte mikor kicsi volt Gergő sem kedvelte az orrszivást, de muszáj volt. Jobb ma egy orrszivás, mint holnap egy arc vagy homloküreggyuszi, nem?

A macifarm csuda jó volt. Vonattal mentünk, mivel hamarabb leértünk Veresegyházra, még nézelődtünk a faluba. Pont piac volt, és utána beültünk egy nagyon finom cukrászdába. (nagyon fini és friss sütit ettünk) Utána kis mozdonyszerű kerekes járgány vitt ki a parkba. És soha ilyen közel nem volt hozzám maci mint ott. Lehetett nekik almát dobálni, azt nagyon szeretik. Csak egy kerités választott el tőlük. Kép Szóval az egész családnak tetszett, úgyhogy biztos még fogunk menni oda. Kép
A farkasok nem jöttek elő, pedig áll. 11 farkas van, de el voltak bújva. Kép

Egyelőre ennyi, mindenkinek puszi:
Gitike
Giti
 


Sziasztok!

Kati: én is nagyon szorítok, hogy minél hamarabb jobban legyél és tudjanak végre valami bíztatót mondani az orvosok!

Éva: köszi a gratulációt! Mi tavaly december óta próbálkozunk a babával, de sajnos májusban volt egy méhen kívüli terhességem (szerencse a szerencsétlenségben, hogy időben orvoshoz kerültem, így csak három hónap várakozási időt kellett kibírni utána) és mikor már szabad volt újra próbálkozni egyből sikerült. Most vagyok a második hónap végén. Már voltam itt Pesten dokinál, védőnőhöz is elküldött már, és még egyszer elmegyek itt is mindenkihez, de egy hónap múlva már szeretném megismerni a veszprémi orvosomat is, úgyhogy most teljes gőzzel gyűjtöm az infot a veszprémi dokikról.
Én már most imádom Veszprémet, pedig még elég keveset vagyok ott. Dózsavárosban fogunk lakni épp lakásfelújítás közepén tartunk.

Giti: köszi a bíztatást és tényleg remélem, hogy a veszprémiek jól elárasztanak tapasztalataikkal!

Mindenkinek szép napot!
pusz
Zsófi
Zsófi
 


Sziasztok!

Sajna napokig nem volt netünk,mert a szg nem akarta.

És most pótolom a legfontosabbat:BOLDOG SZÜLINAPOT BENCÉNEK!Kép

Nálunk minden rendben,Bulcsúnak is folyik a kis orra,de más baja nincs.Úgy tűnik,ez a hirtelen lehűlés meghozta áldásos hatását!Kép
Kicsi fiam egyre bátrabb,már símán lehet vezetni egy kézzel,bár néha még összeakad a kis lába.És nagyon teteszik neki,hogy ha bhol feláll,nyugodtan elengedheti a támaszt,mert meg tud állniKép.Na meg most az a kedvenc szórakozása,hogy ebből a felállásából lehuppan és ezeken nagyokat kacag!Főleg az ágyon.Ésmár tesz felém 1-2 lépést is és nevetve a karomba dől!Édi!Kép
Egyébként tényleg hihetetlen,hogy mennyire gyorsan fejlődnek,mert én is sokszor megdöbbenek,hogy miket tud.Amikkel én nem is számolok.Csak megkérdezem,hol van ez vagy az és tudja,hozza ,mutatja.Amit a legjobban szeretk,hogy megtanulta,hogy az ajtó üvegjén keresztül hogy kukucskáljon bmivel.Anyós mutatta neki,hogy ha odarakja a macit,akkor lehet látni az üvegen keresztül.Most mindet odahord és ül az ajtó szélénél és egyik oldalon nézni,hogy a másik kezével mit tartKép.

Tanítvány--kapott egy osztályfőnökit és ma voltak bent a szülei,de erről még nem tudok semmit,majd holnap informálódok.Egyébként még másnap megkeresett,hogy ne haragudjak stb stb...Hát ugye én nem,de azért az emberben ott maradt a tüske.A osztályfőnöke nagyon meg volt döbbenve.Főleg azért,mert kiderült,hogy sokan nem is ismerik a szó jelentését,mégis használják(magyar tanár az ofő).Elég sokat beszélgetett velük,de szerintem a legnagyobb lecke mégis csak az volt,hogy így derült ki a dolog.KépKicsit furcsa így tanítani ott,de asszem inkább nem gondolok rá...

Zsófi

Üdvözöllek én is köztünk,főleg mint leendő anyukát és mint leendő veszprémit.Mivel nem ismersz itt senkit,szívesen ajánlom a baba-mama klubunkat,ott sok anyukát megismerhetsz,vannak köztük pocakosok is.Kép
Sok jó orvos van itt,a kéréd az,hogy milyen a "zsánered".Ha gondolod,akkor írd meg az emilcímed és leírok mindet.Itt nem akarom,mert nagyon hosszú lenne.
Gratulálok a babaához és hogy ilyen hamar összejött a méhen kívüli utána.Bulcsúnál engem is ezzel ijesztgettek,deszerencsére nem lett semmi baj,csak nem látszott jól az UH-on.Mi a foglalkozásod?Hátha az álláskeresésben is tudok segíteni,bár terhesen nehéz lesz,az biztos.

Kati

Nagyon sajnálom,hogy ez történt Veled,de én is csak azt mondom,hogy ez a 80% kicsit sok.És nem hiszem el,hogy eddig nem derült volna ki!!!!Nézesd meg mással is tényleg!
Bencének még egyszer boldog szülinapot,mert a múltkor nagy sietségemben elfelejtettem,aztán meg nem volt jó a telünk.
Olyan kár,hogy nem lett a tortáról kép,mert mintát vettem volnaKép!Írd ám meg,ha vmi újabb fejlemény!

Szilvi

Igen,igazad van,minden szempontból.Az utakon sok a barom,én is anyázok sokszor,de mindig csillapítom magam,hogy nem mindenki érzi magát biztonságban stb a kkocsiban,nem mer így vagy úgy menni.Csak a KRESZ-t akkor is tudni kéne.KépÉn elég sokat vezetek,hoszzú távokra is,elég gyakorlottnak érzem magam.Így elég rosszul esett az első baki a suzukival.De azért a csaj élettársától megkaptam,hogy na...NŐ...volt.Azt hittem,menten megüt a guta.De azért majd vmi édeset üzenek még neki.
Tényleg,mi sem engedtünk meg magunknak ennyi mindent,mint a mai fiatalok.Szürnyű is.Főleg,ha belelátnának az emberek az iskolába...Annyira féltem már most a mi gyerekeinket,mi lesz velük...
Szóval kata fut,rohan?Akkor megvan a napi edzés és jövő nyáron már nem vmi hájpacnit(vagy hogy írtad?KépKépKép) kell keresnem a strandon,mi????KépKépÉrdekes, a fogzás Bulcsút annyira nem viseli meg.Na jó,nem szólok,mert lehet,ha a hátsók jönnek,én sem fogok vele bírni!

Giti

Igen,épp az előbb fejtettem ki,hogy mennyire eldurvult a világ.de legalább nem k... anyámat szidták,mert volt már olyan is...KépKép
Kár,hogy nincs cipőd,de azért a többiről küldj listát.Igaz,állítólag most kapunk egy csomó ruhát egy ismerős két fiáról.De ha vmi még kell,akkor legalább tusok bálogatniKép.
mindenkinek dicsekszem ám az ovis példátokkal!Hogy milyen jó is,ha előbb bölcsibe megy a baba és utána semmi gond az ovival!KépKépAztán lehet,hogy nálunk nem is fog bejönni...Képde az még arréb van.
Hát igen,gyorsan nőnek.Ne is mondd.Én már úgy szeretném a következőt,dehát még nem lehetKép.De annál jobb lesz,ha már igenKép!
A macisimogatás hogyan működik?Leírod?Hátha arra vetemedünk,hogy elnézünk arraKép!

Éva

Jobbulást nektek!Mi is hasonlóan voltunk és még biztosan pár millióan az országból!Na,ez akart a vígasztlás lenni!Jól sikerültKép?Gondolom,Andris a is produkál!!!Már biztosan jár,mert körülöttünk a hasnolnó korúak mind mennek már,csak hát mi vagyunk ilyen komótosak,mint Apa volt annak idején!Mert hogy nem rám ütött ebben Bulcsú,az biztos!KépKép

Na pusszantás,mert már én töltöm be az egész oldalt!

Anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok
szombaton írtam egy egész regényt, de sajna elszállt.De most azért megpróbálom újra.
Nyaralás szuper jó volt, nagyon élveztük mindannyian, Hanna is. Jó kislány volt, bár természetesen azért éjszaka nem volt minden sima, de amióta itthon vagyunk, megint visszaálltunk.
Új kép is van a profilomban róla.

Kati
Nagyon sajnálom a betegségedet. Én azért még mindig elmennék másik dokihoz is. És ez mi pontosan? Vannak fokozatai? Gyógyítható? És mivel kezelik? Javult már a szemed?
A szülinap akkor biztos jó volt! Kár, hogy nincs kép. De úgyis a lényeg az igazi emlékekben van! Kép

Éva
Mi porszívózásban sajna elég tapasztaltak vagyunk. Igaz semmi más baja nem volt eddig Hannának, de náthás már volt kétszer. De én mondjuk a köztes időben is sokat éjszakáztam Kép Nem próbáltad a homeopátiás orrcseppet? Nagyon jó!

Anyapoc
A baj csőstül... Jössz holnap a klubba? Most akkor Bulcsúnak hány foga van? Te adsz már neki tejet?
Én a bölcsis dolgot picit azért másképp látom. És nem vitát akarok szítani ám! Kép Csak azt gondolom, hogy akit oviba nehéz beszoktatni, azt bölcsibe is nehéz, sőt szerintem még nehezebb, mint amikor már nagyobb. Mindenképpen jó dolognak tartom, hogy van lehetőség bölcsibe adni a babákat, mert sokszor tényleg muszáj. És nem is állítom, hogy én nem fogom beadni, bár most úgy gondolom, hogy nem. De bármikor lehet olyan szitu, amikor mégiscsak kell. Persze látom, hogy nyugaton csak két hónapig vannak otthon az anyák a gyerekkel (ami szerintem durva, de hát kényszer), viszont régen meg az anyák otthon voltak végig. Szerintem az a lényeg, hogy anyának is jó legyen. Mert sokkal jobb egy bölcsis gyereknek, ha az anyja közben megvalósítja magát vagy éppen nyugostabb az anyagiak miatt, mintha egy elnyűtt anyával lenne egész nap. De azért szerintem vannak olyan anyák is, akik jól bírják az otthonlétet (pl. én Kép). Kép

Zsófi
SziaKép Csatlakozom Anyapochoz. Szívesen leírom a tapasztalataimat, de lehet, hogy a többiek nem kíváncsiak rá, ezért inkább e-mailben?
Gratula a babócához!
Mi nem terveztük pont akkorra előre, de nagyon örültünk, meg hát persze most. A vlág legcsodásabb dolga! És a várandósság! Én is irigykedem picit Kép
Hogy viseled?

Giti
Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen a mackózás? Na most olvastam tovább! Még mi is betervezzük jövőre!

bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsófi: üdvözöllek közöttünk. Gratula babához! Jó, hogy megtaláltál minket. Igazán én nem tudok segyteni neked, mert én 'csak' úgy bekerültem szülni. Ha időben jön manócska, nem itt szülök. Talán a többiek tudnak segíteni.

Kati: Évának igaza van! Az a 20% rengeteg!!!!!
Nekünk 10%-ot adtak,ami úgye fele a 20-nak, hogy sikerül Kata. A többit nem mondom :-)

Éva: Mielőbbi jobbulást nektek. Úgy néz ki, hogy mi már túlvagyunk rajta.

Giti: nektek is jobbulást! Mi is pesztronkát használunk.

Anyapoc: nektek is jobbulát!
Úgy látszik a levelem nem áll másból :-(
Nagyon aranyos Bulcsú! Úgye miylen jó nézni, ahogy fejlődnek? Annyira aranyosak, mikor büszkék magunkra :-)
Annak ellenére nem megy le semmi, hogy rohanni kell Manócska után :-(

Bringa: Szia, jó, hogy visszajöttél. Én nem igazán bírom az otthonlétet. Eléggé sajtkukac vagyok. Nem is tudom Kata kitől örökölte, elképzelésem sincs :-)


Szilvi
fksz
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó itt!
Mindenki válaszol, mindenki segít! Örülök, hogy megtaláltalak benneteket!
Az e-mail címem timarzs@aik.hu, nagyon várom az orvosokról és a veszprémi kórházról a véleményeket!

Anyapoc
A baba-mama klubba előbb-utóbb odaérek, bár azt inkább már télre teszem, akkor már biztos jobban leszek (elmúlik az egésznapos hányinger és gyakori hányás), meg addigra már a pocim is kerekedni fog.
Hogy milyen a "zsánerem"? Hát, ne legyen túl fiatal, nem kell hogy mézes-mázas kedves legyen, de túl nyers se legyen a modora és ha már egyszer járok valakihez legyen elérhető a szülés napján (bár tudom ez nem mindig jön össze). Szeretnék olyan dokinál szülni, akiről az eddigi kismamái kellemes emlékeket őriznek.
A foglalkozásom köztisztviselő, és eddig úgy nézett ki, hogy a jelenlegi munkahelyem veszprémi irodájába át tudok menni, de folyamatosan húzzák az időt és még mindig nem kapott a veszprémi iroda státuszt amire engem felvehetne, most meg ha mondjuk egy hónap múlva kap, akkor már illene megmondani hogy babát várok és akkor meg nem biztos hogy átvesznek. Egyébként csak ez a megoldás jöhet szóba, mert van egy tanulmányi szerződésem és ha elmegyek innen, akkor vissza kellene fizetnem az eddig kivett tanulmányi szabik után járó béremet. Szóval, lehet hogy egy ideig még dolgozom és utána kénytelen leszek kiíratni magam táppénzre, mert már nagyon elegem van abból, hogy a párom Veszprémben én meg itt pesten, még akkor is ha hét közben is jön hozzám, vagy én megyek.

Bringa
Tényleg jó érzés babásnak lenni, bár eddig még csak a rosszullétek jutottak, de a 7. héten végzett UH-n látott kép, ahol 7mm-es volt a drága kárpótol mindenért. Már nagyon várom, hogy mozogjon, pedig addig még elég sok idő van, addig meg valahogy csak kibírom a rossz közérzetet, mert az azért van rendesen.

Szilvi
Ha jól értem akkor Te is Veszprémben szültél? Akkor a kórházról neked is vannak tapasztalataid, nem?

Na azt hiszem eldugulok, mert kezdek nagyon belejönni az írásba.
pusz

Zsófi
Zsófi
 


Sziasztok!
Ma voltunk bent a kórházba hogy megkapjam az első infúziós kezelésemet. Megegyeztünk a doktornővel, hogy ameddig nem készítenek MR vizsgálatot addig nem vetem alá magam sem infúziónak sem gyógyszeres kezelésnek. Eléggé fel volt háborodva hogy laikusok vagyunk és nem igazán értette azt a rengeteg kérdést amit feltettem neki ezzel a betegséggel kapcsolatba, de Ő is azt állítja, hogy 80% az SM. Azt mondta, hogyha ez megnyugtat hogy előbb megcsináljuk az MR vizsgálatot akkor várjunk az infúzióval. Ahogy elnéz még 1 hét nem a világ, mert elég jó az állapotom a homályos látáson kívűl. Lányok el sem tudom mondani hogy mennyire el vagyok keseredve!KépKép A férjem teljesen idegbeteg lett és nincs türelme semmihez és senkihez!Kép
Most szeptember 29-re kértem időpontot a BM Kórházba egy másik ideggyógyászhoz. Hát eddig ez van.
Bence tiszta takony lett mára, tegnap volt a házassági évfordulónk úgyhogy csak úgy megvagyunk!Kép

Éva: Jobbulást nektek!! Köszi a bíztatást. Csak a Szilvi tortáját nem sikerült megörökíteni, az igazi szülinapját a dédinél ünnepeltük arról készültek fotók:http://babanet.hu/album/main.php?album=940. Köszi egyébként a szülinapi jókívánságot!Kép

Giti: Neked is köszi a jókívánságokat. A képről már írtam.
1996-ban kezeltek kórházban akkor is azt hitték hogy SM-em van. Akkor nagyon rosszúl voltam. Zsibbadt a kezem lábam, arcom (de csak a jobb fele), beszédzavaraim voltak. Akkor minden vizsgálatot elvégeztek. (VEP, BEAP, agyi MR-t csináltak és gerincvízet is vettek) Kizárták ezt a betegséget és ezután 3 évig pánikbetegséggel kezeltek sikeresen. Most csak annyi volt a panaszom hogy a jobb szememre homályosan látok és ez lett belőle.Kép
Csudi jó lehetett a medve farm. Majd egyszer mi is meglátogatjuk!Kép

Zsófi: Neked is köszönöm a drukkolásodat!! Nagyon aranyos vagy!Kép
Orvosban én sem tudok segíteni, mert már 13 éve Pesten élek és itt is szültem, de remélem sikerül a számodra legmegfelelőbb dokit megtalálni. Gratula a babóhoz!!!!!Kép

Anyapoc: Nagyon aranyos lehet már Bulcsú!!Kép Főleg hogy napközben nem mindig vagy otthon így még több új dolgot fogsz vele kapcsolatban tapasztalni!Kép
Köszi a gratulációt, majd nézd meg a képeket.
A torta nem lett valami nagy szám, mert végül is nem ott csináltattuk csak egy fénymásolt ostyánk volt Bencéről amit még a télen csináltak a Bakáts téren, de azért rátetettük. Szépnek nem volt túl szép, de nagyon finom volt.

Bringa: Nagyon aranyos Hanna!!!Kép Első látásra olyan volt mint Szilvi Katája!Kép Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás!!!
Hát ez gyógyíthatatlan betegség, javítani tudják infúziókkal, gyógyszerekkel. Van enyhébb és súlyosabb lefolyása. Ezt sajna nem tudják megmondani hogy nálam melyik áll fenn.
A tünetekről már nagyjából írtam, de most megyek egy másik orvoshoz is.

Szilvi! Ez most nagyon kellett!!!!!KépKépKépKép Legalább van még remény!Kép
Mi is pesztonkát használunk.

Na most többet nem írok, mert Bencéznem kell!Kép
Jók legyetek és vigyázzatok magatokra:
Kati
kfk
 
 


Kati, kérlek, ne ess össze! Ez a betegség valóban az egyik legijesztőbb manapság, de a gyógyítására irányuló kutatások intenzíven folynak, te meg még olyan fiatal vagy, biztos, hogy a közeli jövőben találnak jobb és még jobb szereket vagy módszereket. Meg fognak gyógyítani, hidd el! Bizakodni kell, mert ott a gyönyörű kisfiad, és még a férjedbe is neked kell lelket öntened, úgy látom! Kép
Ha bebizonyosodik, hogy tényleg SM, akkor keresd fel a legközelebb eső klubjukat, biztos rengeteg jó tanácsuk, tapasztalatuk van.
Bízz a jövőben, melletted állunk!

Bocsi többiek, de most nekem ez a legfontosabb téma! Kép

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi?
Miért lehet Veled mindenhol találkozni, milyen összefüggések vannak az egyes topicok és közötted?
Anonymus
Anonymus
 


Anonymus!
Miért lehet Veled mindenhol találkozni, milyen összefüggések vannak az egyes topicok és közötted?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok! Kiváncsi!
Nagyon szépen köszönöm a bíztatást. Már elég sokat olvasok erről a betegségről, attól függetlenűl, hogy én (vagyis mi) bízunk abban a 20%-ban! Nagyon reménykedem abban, hogy lesz ennek olyan gyógyszere vagy kezelési módja ami egyre jobb. Klub után is néztem már itt a neten, de nem szeretnék még erre gondolni!Kép
Tényleg a férjembe is nekem kell lelket öntenem, de most már "nagyon" erősnek érzem magam és tele vagyok tervekkel!!!Kép
Mégegyszer köszi a bíztatást!!!!!!
Akármilyen összefüggések is vannak közted és az egyes topicok között itt szívesen látunk mindig!Kép

Puszi: Kati
kfk
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: