Új privát üzeneted érkezett!

Dike

Légyszives szavazzál a Mátéra, nagy örömet okoznál Neki.
Minden szavazat számít!

Köszönjük.

Máté és Zsani
Vendég
 


Sziasztok!

A 16-dik kerületbe való költözés még folyamatban levő terv. A sulim miatt most nem foglalkoztam ezzel, és a megváltozott helyzet is lassítja az ügyet.

Kópé! A fiad az, aki óvodás, ugye? Mert én úgy érzem, a fiúkat gyakrabban "ismerik félre" az óvónők/gondozónők, mint a lányokat.

A Tihany téri oviban nekünk jó volt, bár érdekes, hogy Ica néni volt az, aki sokkal jobban megszerette végül a gyereket. Érdekes, mert azt hittem, hogy Mariann néni fogja... Most lesznek úja "kiscsoportosok" ezek az óvónők, és mindenkinek jó szívvel ajánlom őket.

(A magánéletünk szokásos viharait éli, sose lehet tudni, mikor szaladunk zátonyra... :) )


Hát mégis lenne igény a "katolikus Waldorf iskolára"??? :) :)
Ez jó hír!!! Akkor már csak meg kellene csinálni! :)
Csak nem voltam benne biztos, hogy a katolikus világnézetből következően ("igen, tanuljon a gyerek mihamarabb fegyelmet, szoktassák be, törjék csak be, úgyis az lesz majd az életben") vagy egyszerűen csak az alázat (számomra) végletes értelmezése miatt, de vajon mennyi Anyuka gondolja azt, hogy a katolikus iskolák a hagyományos, poroszos módszer következetessége miatt jobbak az államinál.
Komolyan gondolom, hogy ha katolikus berkekben lenne igény a személyközpontúbb nevelésre... nem, rosszul mondom, mert az van. A katolikus iskolák nagyon gyermekcentrikusak szerintem (így belülről), csak a módszerből nem engednek! Belemennek egy hajszába, amiből éppen ki kellene lépni! Hogy a jó hírnevet a gyerekek agyondolgoztatásával érik el. Mondván, hogy a szülők ezért adták ide a gyereket, hogy erős iskolába járjon.
Pedig ebből a kutyaszorítóból ki kellene lépniük. Ha a Waldorfosok bebizonyították, hogy lehet embert nevelni más módszerrel is, akkor már nem kellene az Egyháznak sem elleneznie ezt a módszert (hangsúlyozom, nem a világnézetet kellene beépíteni!) Csak az a baj, hogy ez a hatalmas hajó olyan nehezen fordul...

Láttátok az új újságot? Majdnem elbőgtem magam örömömben, amikor megláttam! www.familynet.hu Remélem virágozni fog a kezdeményezésük, mert ránk fér már egy kis törődés! :)

Klara, mindjárt visszalapozok az 52. oldalra. :)

Ilon
:)
És mégegyszer köszi, hogy kibeszélhetem magam nektek. :)
ilon
 
 


Szia Klara!

A mélyenszántó kisregényem elszállt, úgyhogy most nem gépelem be mégegyszer. Pedig szép volt. És részletes :)

Örüljetek! :)))
Ilon
:)
ilon
 
 

 
 

Sziasztok!

Ilon, ez sajnálatos :) Rendkívül érdekeltek volna a mélyenszántásaid :) De tényleg ám.
Kat W: sztem abszolút lenne rá igény. Nem kat W-ra, hanem gyerekközpontú, egyéni ütemben haladó, nem csak az agyat illetve memóriát, hanem egyéb készségeket is arányosan fejlesztő, jó hangulatú iskolára. Járogatnak W-ba katolikusok is, aztán előbb-utóbb be szoktak sokallni...
"a katolikus világnézetből következően ("igen, tanuljon a gyerek mihamarabb fegyelmet, szoktassák be, törjék csak be, úgyis az lesz majd az életben")" - hát ha ez a kat világnézet, akkor nagyon messze esek tőle személy szt :wink: De sztem nem ez. :) Legalábbis remélem. :) Inkább a hagyományok határozzák meg ilyennek a kat sulikat, nem? Amelyek nem a vallási jellegből következnek, hanem az adott korból, amikor az iskolák a maguk korában működtek - aztán most ugyanebben a szellemben élesztik újjá őket. :?

Dike, gratula a bulihoz. :) Róza jobban van azóta? Ez nála kruppféle vagy asztmaféle?

Oviról én nem tudok igazán rosszat mondani, nem is szoktam, nekem igazán jó tapasztalataim vannak a bölcsikkel is, ovival is, leszámítva azt, hogy sajnos jelenleg egy óvónénivel üzemel a csoport, és ez valószínűleg év végéig nem is fog változni. :?
Kópé, tegnap mondták pont a szülőin, hogy a gyerek képességeit nem önmagában nézik ők, hanem azt tekintik, hogy a közösségben milyen arcát mutatja. Szóval ha kettesben minden oké, de a többi gyerek között visszahúzódik, nem tud érvényesülni, kevesebbet mutat, mint ami benne van, akkor az beszoktatási, beilleszkedési problémára utal, és ehhez jól jöhet a pszi segítsége. lehet, a ti óvónénitek is erre gondol, csak nem tudja jól kommunikálni felétek. Na de nem akarom beleütni az orrom, csak úgy leírtam, mert ide vágott a téma, felkaptam rá tegnap a fejem. :)

Bella, örülök, hogy jól vagytok :) Majd jobb időben játszi? Vagy a babóval ne reméljem? :) Luca meg janka tutira jól kijönnének egymással, már nagylányok. :)

Pusz, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Ilon, igen a fiammal van "gond" :wink:

Klára: hát az már épp elég baj, ha az óvónéni nem tudja megfelelően kommunikálni a szülő felé, amit gondol :D, de itt nem erről van szó. Téynleg egészen másnak tartják, mint ami. És ha még esélyt sem adnak neki, vagy egy kis bátorítást, akkor lehet, hogy nem nekünk kellene a pszichológus, hanem az óvónéniknek. És itt jön az elfogultság kérdése.

Most úgysem megy egy hónapig, aztán majd meglátjuk.

Kópé
Vendég
 


Klarissza-küldjek fotót farsangi cicákról?

Klára-hát persze, játszózzunk! Valahová ki kell majd mozdulnunk a kicsivel is, más nem jön szóba, csak a játszótér.

Kisfiacskám már 1728 gramm! És befordult a célegyenesbe.

Bella
bella2
 
 


Bella:
Igen, naná!!!!

(Attilának (Gergő papa) ma adtam névjegykártyát, elméletileg lesznek fotóim, amit Gergő mamája készített.)

Változatlanul szeretem a munkahelyem és a munkám is, de a szakdolgozattal nem tudom mi lesz. Kicsit így nehéz, hogy este meg kell várni Lacit míg hazaér, mire elkezdeném már tök fáradt vagyok, 8 után elmélyülni a tudományban, hogy reggel 7-kor kelni kell, hát nem igazán ideális :(
Háztartási segítőt találtam, a hétvégi 4 órás takarítási cceremóniát levette a vállamról. Bébiszittert is találtam, de majd csak végső esetben vetem be, ha már nagyon gáz van a szakdolimmal.....

(A sok stressz viszont nagyon nem tett jót a szervezetemnek, most éppen egy megfázásos, arcüreggyulladásból lábalok ki.)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!


Hol van mindenki? :roll:

Én is csak épp bekukk, mert mostanában rengeteg a dolgom és az intéznivalóm a költözés miatt. A héten kezdik a házat festeni, cserépkályha stb, aztán márc. 10 körül költözünk. Elég sok mindent kellene vennem, de képtelen vagyok a két gyerekkel nézelődni lakberendezési boltokban (kivéve IKEA, de akkor se arról szól, hogy tervezgetek, nézelődök :D).

2 hét múlva kórház, azon is jó lenne már túl lenni.

Bella,

Te hányadik hétnél is jársz? A grammokból nem tudom belőni... :oops:

Klarissza,

tanulás dolgot teljesen megértem. én most csak egy bénácska tanfolyammal próbálok megküzdeni, de vizsga itt is van. A dolgozatot még úgy-ahogy megcsináltam - közben legalább nem aludtam el, de tanulni!!! Csak este tudnék, de akkor meg egyből elalszom. :( Persze, most is tanulhatnék, ahelyett, hogy itt netezek! :oops:

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!

Mi ez a csönd? :-)

Most örülök, mert hétvégén vettünk egy új mosógépet és egy új bojlert, hurrrá!!! Olyan szépek :-)

Szakdolit le kell adnom a héten, úgyhogy eltünök ismét egy időre...


Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza!
Na, belefogtál és már kész is. Ügyes vagy nagyon.

Kópé!
Én most úgy a 33. héten járhatok. 32. hét betöltve.
Nekem ez már egyre gyorsuló közeledés a végkifejlethez, de az orvosomnál érzékeltem, hogy tempóeltérésben vagyunk. Szerinte még van idő megbeszélni a dolgokat (szülés).
Szóval, türelmetlen vagyok.
Ott laktok már Szentmihályon?

Klára! Hát te merre? Tényleg egyszer azt írtad, hogy Wekerlére költöztök, arról miért tettetek le?

Sziszike is teljesen eltűnt a beszámolóval együtt.
Meg mindenki más.

Bella
bella2
 
 


Sziasztok!

Szoktam kukucskálni, de nincs túl nagy mozgás a topikon... :(
Bella, Wekerlén nem nagyon lehet olyan házat kifogni, amilyet igazából szerettünk volna, és elriasztott, hogy egy kvázi műemlékben éljünk, annak minden hátrányával együtt (szigorú szabványok a felújításnál, 100 éves falak és közművek...) Meg nem köt oda minket semmi azon túl, hogy szép. :) Ha sikerül Budára visszamennünk, akkor azért lényegében "hazamegyünk", ott volt jó kis plébániai közösségünk, barátok, ismerősök, anyósék... A lakásunkat elvben eladtuk (lefoglalózták), remélem, most már egyenesbe kerül a dolog, mi pedig holnap készülünk foglalózni. Azért fogalmazok ilyen óvatosan, mert nem merem elkiabálni. :P
Pocakot hogy bírod? Azért még ne siettesd ezt a végkifejletet! :wink:

Vizsgákhoz és szakdolikhoz drukk és gratula :)

Eri, az ikres topikban olvasgattalak a minap. :) Ide már nem is írsz? 8)
Sziszikét sem látom sehol, a többiekről nem is beszélve. Mi van veletek, lányok?

:) Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
Olvasó módban vagyok, sokat dolgozom már.
Ha olvastad az ikrest ;), akkor tudod, hogy most éppen dokit keresek. Itt már többször is beszéltünk dokiválasztásról.

Eri
simones
 
 


Igen, pont erre céloztam, hogy ezt olvastam :wink: Szerintem azt már beszéltük, hogy mi Gyarmati Zsuzsához járunk a Ráskayba, és szeretjük. :)
Olvastam a balhét is (Vadvirágosat), hát érdekes dolgok vannak itt a Babaneten mindenesetre :roll:
Pusz,
Klára
klara
 
 


Sziasztok,
A Mályva és a Tihany téri bölcsiről tudna nekem valaki felvilágosítást adni?
Érdekelnének a tapasztalatok.
Októberben lesznek 3 évesek. Mit tanácsolnátok, ovit vagy bölcsit inkább?
A segitséget előre is köszönöm.

Simones,
Milyen orvost keresel?
pramprampram
 
 


Sziasztok!

Pramprampram!
Gyerekorvost keresek, itt a közelben. De felnőttet is váltunk, csak már tudjuk kire. :)
Inkább bölcsi :) Ezekről korábban írtak már, én nem ismerem egyiket sem.
Zuglóban az ovikba túljelentkezés van. A tieid "csak" októberben lesznek 3 évesek, mint annak idején az enyémek. Velem kerekperec közölték, hogy nincs hely, és ne számítsak arra, hogy novembertől 1 oviban lesz 2 hely. :shock: Inkább vigyem bölcsibe a fiúkat. Oda egyből fel is vették őket. Még jól is jártak a bölcsivel, sokkal jobban tudtak rájuk figyelni. :) Így az oviba jelentkezéskor előnyben voltak azokkal, akik éppen betöltötték a hármat. ;) Viki néha most is inkább a bölcsibe menne. Néha sok neki a 24 gyerek, és ráadásul még ezt a létszámot is növelni akarják. :(

Eri
simones
 
 


Simones,
Köszi az infot, küldtem privit.
pramprampram
 
 


Sziasztok!

Pramprampram!
Nem kaptam meg. Próbáltam írni neked, de csak a társalgó főoldala jött be.

Eri
simones
 
 


Simones,
Jóóól elkevertem mert nem látom a kimenő leveleim között :o(
A címem: g.jakab@freemail.hu
Holnap újból megpróbálom
pram
pramprampram
 
 


Sziasztok!

Nagyon hülye kérdésem lenne :lol:

Olyan csufi mitteszeres az arcom, nem ismertek valami ügyi kozmetikust?
Még sosem voltam kozmetikusnál :oops:

Klarissza, aki épp szakdolit ír :?
klarissza
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk mi is, csak borzasztó lusta vagyok írni.

Bence 5 napig lázas volt, az ötödik napon derült ki, hogy begyulladt a füle, attól lázas, de persze ezt nem mondta volna. A házi doktornéni nyomkodta neki, kérdezgette, hogy fáj-e, mondta erre a gyerek, hogy igen, fáj, de közben vigyorogtt. Így aztán a fülészeten kötöttünk ki, ahol megállapították, hogy tényleg begyulladt a füle és éppen felszúrás előtti állapotban van. Na, mióta a fülét kezeli a doktornő, azóta a láza is lement.

Közben egy héttel előbbre hozták a farsangot, úgyhogy tegnap bevittem csak délelőttre, de így is teljesen kipurcant.

Előtte meg a tetőt javították, mert a nagy szél levitt néhány zsindelyt, a szomszéd lépcsőház meg be is ázott. Szóval amiatt izgultunk. Szerencsére itt rendben van a tető.

Klára, drukkolok Nektek, hogy Buda összejöjjön, én is úúúúgy vágyom vissza, de sok esély nincs rá, hogy ott vegyünk lakást.
:cry:
Leendő körzetes iskolát felderítetted már? :)

Klarissza, én sem vagyok egy nagy kozmi-járó, úgyhogy passz.

Szóval zajlik az élet. Szombaton mennénk névnapozni, de az unokatesók közül az egyik két hete bárányhimlős, a másik kettőnél meg éppen a hétvégére várható a kitörés. Bence most lábal ki ebből a nyavalyából, nem tudom, hogy mit csináljak. :?

Kyra
kyra
 
 


Közben nyomoztam és a neten találtam egy Ilcsi néni referencia kozmetikust az Erzsébet Királyné útján :-)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Kyra, naná, azzal kezdtem :lol: Még (minimum) kétesélyes, a körzetes suli matekos osztálya és a közeli katolikus iskola között. Most szombaton megyünk "felvételizni" a katolikusba. (Inkább csak ismerkedés.)
Mindenkinek jobbulást. :)
A 2. kerületi topik ha lehet, még jobban pang, mint a zuglói, lehet, hogy akkor is ide fogok még írogatni, ha elköltöztünk :P Ahogy Kópé is :wink: Tiszteletbeli zuglói anyukák. :)

Klarissza, majd számolj be Ilcsi néniékről, rám is rám férne bőven. :twisted: Van az Egressy térnél is egy Ilcsi néni referencia-kozmetika, meg még egy pár máshol is a kerületben.
Szakdogához drukkhegyek. :)

Bella, hogy vagytok?

Pramprampram, csak pár oldalt kéne visszaolvasnod, nemrég pont ezekről a bölcsikről írtunk elég sokat. Erihez csatlakoznék, és szerintem is inkább bölcsi. :) Ott több figyelem jut a kicsiknek. Mi a Tihany téribe jártunk, csak jókat tudok mondani róla. :)

Nálunk 21-én lesz a farsang az oviban, nagyon egyszerű jelmezek lesznek, lovag és tavasztündér, bár Janka nemrég kengurura akart módosítani, hát nem tudom. :roll:

Sziasztok, Klára
klara
 
 


Klara,
Régen láttalak msn-en, pedig nézegettem :)

Kép KépKép
lorca
 
 


Na, helló!
Hát tényleg téli álmot alszik a topik.

Klarissza, a Bácskai utcában, itt 2 percre van két kozmetikus. Az egyik tuti Ilcsi néni-vel is foglalkozik. Ő van a mobilosbolt mellett, de nehéz kiszúrni, mikor délelőttös, mikor délutános, van egy hasonlókorú kisfia mint a mieinek.
A másik oldalon a fodrászatban is van egy csaj, ő azért jó, mert mindig ott van reggeltől estig.
na, gondolom, már rég nem aktuális a kérdés, de én azért leírtam. Hogy állsz az írással.

Klára- Összejött az ügylet? Múltkor még óvatos voltál.
Köszi a wekerlei infót, véletlenül odakeveredtünk és nagyon tetszett a Koós K. tér, meg azok az utcák. Igen, a lakások olyan törpike világ.


Kyra- meggyógyult már Bence?

Eri-írhatnál az oviról, hogy bejött-e végül is Nektek.
Találtál orvost? Nekem úgy tűnik, hogy gyerekorvosban is uaz a helyzet mint felnőttben, hogy vannak a divatosak, azoknál milliónyaina vannak, sokat kell várni... meg van a néhány nem divatos, oda meg a kutya se megy, de nem is igazán tudni, hogy mi a hibájuk. szóval a miénknél is hülyét kapok, olyan sokan vannak, ha néha a helyetteshez megyek le, akkor meg senki.
Felnőtt háziorvosnál szimtúgy.

Ja én, bálnásodom, ti vizesedtetek a terhesség végén?
Azt mondta a dokim, hogy sómentes diéta, ha nem akarok bevizesedni, no, de errről meg megoszlanak a vélemények.

Bella
bella2
 
 


Telenyomtam hibával a fikarcnyi szöveget! Bocs.

B
bella2
 
 


Halihó!

Végre valaki ír :)

Bella, köszi az érdeklődést, Bence gyógyulóban van. Bár így utólag úgy néz ki, hogy nem kifejezetten a füle volt, hanem először felhalmozódott benne a trutyi és amikor már tele volt, akkor lázasodott be és kezdett köhögni, orra folyni, stb, stb. A füle már csak ráadás volt. Most még köhög és orrot is fúj rendesen, de folyton vakarja a fülét, a doktornő szerint már szép, de be van dugulva. Úgyhogy már csak a mérhetetlen mennyiségű t...t kell valahogy kicsalogatni belőle. Szép feladat.

Találkoztam ma egy anyukával az oviból és azt mondta, hogy nagyon kevés gyerek jár, ráadásul valami hasmenéses nyavalya is terjeng. A héten nem is megyünk már.

Én is vizesedtem a terhességek végén, de a sószegény diéta tényleg jó rá, és sokkal jobb otthon egy kicsit odafigyelni, mint aztán a kórházban enni a sótlan mosogatólevet. Én nem vagyok egy válogatós, de amit ott sómentes diéta címen adtak, azt én sem bírtam megenni. Mosogatólé, szivacs és fűrészpor. No fűszer.


Klára biztos már csomagol, vagy jelmezt gyárt. :wink:

Kyra
kyra
 
 


Kyra-
Kórházba kerültél emiatt? Mármint ödéma miatt?

Bencédnek jobbulást végre.

B
bella2
 
 


Sziasztok! :)

Lorca, a skype-ot mostanság jobban kedvelem. :) Olyanod nincs?

Bella, nem akarsz csinálni szalagot? Sose tudom, hogy hol is tartasz éppen ;) Vizesedés nálam csak a legvégén volt, már a szülés előtti időkben. Amúgy jól vagy?

Még nem csomagolok sajnos :P A foglalózás már megvolt mindkét részről, de azért továbbra is óvatos vagyok :) Azért iskolába már Budára jelentkeztünk, szombaton meg is volt a felvételi beszélgetés illetve képességvizsgálat. Remélem, megfeleltünk :) A Szent Angélába szeretnénk menni végül is.
Ha minden igaz, júniusban költözünk, ovit már nem szeretnék váltani Gellérttel.

Jelmezek :? Ma volt a farsang, Janka jól bedurcizott és nem volt hajlandó beöltözni, biztos mert mégsem kenguru lett...

Kár, hogy így eltűnt mindenki, írjatok!

Klára :)
klara
 
 


Szia Lányok!

Bella: nem kifejezetten.
Igazából Bencével már betöltöttem a 40. hetet és a vérnyomásom is magas volt, de gyógyszert csak akkor kaptam, ha felment 140 fölé. Persze ezzel együtt vizesedtem is, úgyhogy ott volt szerencsém megkóstolni a sószegény kajákat. Ákossal már rendszeresen szedtem a vérnyomáscsökkentőt és vele már a 38. hét után bekerültem. Gyakorlatilag programozott császár volt, csak az orvos húzta, ameddig lehetett. Szóval nem a vizesedés miatt. Tulajdonképpen nem is tudom, hogy melyik melyiket gerjeszti.
Azért azt halkan hozzáteszem, hogy Ákossal 92 kilósan estem teherbe, ez ugye nem túl szerencsés a vérnyomás szempontjából.

Viszont ennek kapcsán egész jó kis sómentes kajákat sikerült összedobnom abban az időszakban.

Klára, szorítok, hogy felvegyék Gellértet a suliba.
Janka jelmez nélkül csinálta végig a farsangot? Határozott jellem.

K
kyra
 
 


Sziasztok!

Bella:
Tegnap a férjednek nem adtam meg a jobkezes szabályt 8)
Rányomultam nagyon egy Tanuló sárga autóra, annak meg a férjed megengedte, hogy átmenjen én meg sűrű bocsika közepette átcsússzantam a férjed előtt. (Valszeg emlegette az anyukámat :lol: :lol: )
Nekem nem volt vizesedés, se dagadás, se magasvérnyomás, pedig sikerült a végére 30 kg-ot híznom :roll:

Köszi a kozmetikus infot!

Klára:
Mi is nagy Skype-osok és Messengeresek vagyunk, mindenkinek van a családban webkamera és azon tárgyalunk mindennap a távoli családtagokkal :-) Sőt én még a laptopos webkamerámat is hordozom mindennap, hogy anyám napközben is eltudjon érni....

Klarissza
szakdoli meg van írva, de államvizsgát, majd csak októberben teszem le, még egy ilyen stresszes időszakot nem okozok most kicsi családomnak... :-)
klarissza
 
 


Klára-
jól van, na majd csinálok szép lassan egy szalagot. 40. hétre el is készül. :D
Ovit is találtatok Jankának?

Akkor tavasszal kell még játszózni veletek, mert aztán már nem lesztek! óóó :o Bár ti lassan már ki is nőtök a játszóterezésből, nem? Gellért korú gyerekek már szívesebben szöszölnek otthon, vagy a barátaiknál vagy valami privátelfoglaltságon, nem?

Klarissza!
Ejnye! Elég óvatos itt az utcákkal, már tudja a módit.
Nekem is van skypom!

Kyra-
Vannak itt biztos ilyen összefüggések vérnyomás és vizesedés között, meg hajlamok, ez tuti.
Annyira még nem szörnyű a helyzet, de a Lucánál pl. két számmal nagyobb cipőben jártam a végén! Ez talán mond valamit. Akkor ez normálisnak tűnt számomra. A dokit nem érdekelte.
Ez a doki viszont óvatos, meg már én is tudom, hogy jobb megelőzni a dolgot, ha egy mód van rá.
Amúgy jól vagyok, bár nagyon lent van sztem a gyerek, mert hajolni nem enged, meg itt ülni se. Kiváncsi vagyok, hamrabb születik-e mint a Luca, ő ugyanis végig, a legvégéig magsan volt és sehogy se akart leereszkedni, kellett is rá várni eleget.

Bella
bella2
 
 


Bella:
Megtaláltalak a Skype-on :-)

Klarissza
klarissza
 
 


És bejelöltél?
Én is megnéztem, de nem tom, melyik vagy te Horváthklárák közül?
bella2
 
 


Sziasztok!

Bella, és mi a skype neved? Enyim kisklarus, vagy ha tudod a teljes nevemet, akkor azon is meg lehet találni. :)
Játszótér: hát ez igaz, Gellért unatkozni szokott, ha nincsenek kint a barátai is. De azért még fogunk járni, nem ülhetünk itthon egész délután, ha már sokáig lesz világos. :)

Ovi: jó kérdés. A körzetes ovit már megkörnyékeztem, sajnos fullra teli van, nem tudom, hogy fogunk középsőbe bekerülni szeptembertől... Pedig 3 házra lenne az új lakástól, és a híre is nagyon jó. Kézműves ovi a neve, Jankának biztos tetszene.

Klarissza, tiszta szerencse, hogy nem mással kerültél szembe a jobbkezesben :) Ott felétek tényleg nagyon kell mindig figyelni.

Kyra, én kicsit másképp kommentálnám ezt a jelmez-cirkuszt, mint hogy határozott jellem :) De kétségkívül az is. :) Mondjuk a jelenség nem szokatlan számomra, Gellért dettó ugyanezt játszotta el kiscsoportosként. :? Családi vonás.

Megmutatom azért Jankát mint Tavasztündér, itthon, varázspálca nélkül :)

Sziasztok,
Klára

Katt ide. :)
klara
 
 


Sziasztok!
Végre beindult a topic. :D Pedig takarítanom kellene. :(
Klára, Szent Angéla: tanított ott az egyik barátnőm, és ha igaz egy volt osztálytársnőm még most is ott tanít.
Róza katica volt farsangkor, és ő sem akart beöltözni, hosszas könyörgésre felvette a jelmezt, de nem akart bemenni a többiekhez „szerepelni”, az ölemben ülve viszont roppant élvezte. Ő is elég „határozott jellem” :roll: . Nem tudom merre költöztök, de a Labanc utcában van egy katolikus ovi, biztos ismered. Oda jár jó néhány ismerősünk gyereke.

Vizesedés: én is tiszta víz voltam, az első szülés után két hét alatt 18 kiló ment le rólam, (ami aztán sajnos visszajött) , meg a vérnyomásom is magas volt, Rózával csak a végén, de Regivel két gyógyszer mellett mért 160-at a doki, mikor is megindította a szülést. Mondjuk be is feküdhettem volna, és akkor kivárjuk.

Én is szoktam skypolni.

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Dike, alsóban vagy felsőben tanított illetve tanít?
Labanc utcait ismerem, de nekünk kicsit messze lenne. Elég sok közös ismerősünk lehet eszerint :wink: Mi az Angéla közelébe megyünk (remélem :)), kicsit följebb a hegyen.
Skype-neved? :)

Pusz, Klára
klara
 
 


Sziasztok!


Túl vagyunk a mandulaműtéten! :D Huhh! Remélem itthon sem lesz semmi gond! Jó hely ez a Budai Gyerekkórház, klassz kis zsobánk volt, nem kellett nyomorogni. A kaját leszámítva, mintha egy szállodában lettünk volna! :D Mondjuk szegény Zsoltikám biztos nem így érzi, de ő is hamar túl lesz a rossz élményeken. Fáj még kicsit a nyelésnél neki, meg a branül zavarta leginkább, de egyébként nagyon pikk-pakk megvolt a műtét.

Külön köszönet Klárának a doki/kórház ajánlásért! ;)

Kópé
Vendég
 


Szia Kópé!
Örülök, hogy minden oké volt. melyik szobában voltatok, a teljesen külön levőben, vagy a fürdőszobások közül valamelyikben?
Budai gyerekkórház: jó bizony. Kár, hogy ezt is bezárják, annyi másikkal együtt. :evil:
Zsoltit nagyon megviselte? A kaja, jaj ne is mondd, az tényleg pocsék volt 4 éve is. :(
K.
klara
 
 


Bella:
Írtam egy szia-t! :-)
klarissza
 
 


Klára,


Az új épületben voltunk. Klassz nagy szobák, szuper kilátással, fürdő külön volt, 2 szobára egy, de a másikban csak egyik nap voltak.
A kaja nem volt rosszabb mint amit elvártam, csak ugye Zs nem ehetett, hát én se nagyon ettem.
Zsolti előtte nem izgult, a szörpi jót tett. Utána sírt, de viszonylag hamar magához tért, délután már teljesen jól volt.

Kópé
Vendég
 


Kópé, ezek szerint átköltözött a gégészet? A mi időnkben még a régi épületben volt, egy elég koszlott, lepukkant részen.
klara
 
 


Klára! Nem, ugyanott van a gégészet, a lepukkant részben, csak van 2 szobájuk az új szárnyban, és a kevésbé súlyos eseteket oda teszik át.
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen rég nem írtam..zajlik az élet körülöttünk.:)
Amint lesz időm mesélek...Addig is...

Képek:

Anna:)

Kép

Zsolti, Bence :)

Kép

Anna, Bence:)

Kép

Bence:)

Kép

Közös:)

Kép

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Én a 17. kerületben lakom, és most próbálom beindítani a vállalkozásomat.
Egyenlőre itthon vagyok a kisfiammal, Bencével, aki 2 hét múlva lesz 2 éves. Majd szeptembertől szeretném bölcsibe iratni. Van egy 4 éves fiam is, Levente, ő már oviba jár.
Ha van hozzá kedvetek nézzétek meg a honlapomat, most készül!
www.falfestolany.fw.hu
Köszi,
Kriszti
bdkriszta
 
 


Sziszike, nagyon szépek vagytok! Várjuk a mesét is! :)

Többiek? :roll:

:) Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Sziszike:
édesek és csuda szépek!!! :)

Skála Kópé:

Váltottatok ovit?

Megint megnéztem a honlapjukat, mármint a Kincskereső ovinak és ezt találtam benne:
"Amennyiben a szülő nem partner ebben a folyamatban úgy megtesszük jelzéseinket a gyermekvédelmi hálózat, illetve az illetékes jegyzői hivatal felé."

A folyamat arra utal, hogy ha valakivel gondjuk van, akkor megtesznek a gyermekkel mindent, amit tudnak, de ha a szülő ellenkezik....
Szóval most be vagyok parázva, mivel bekerültünk egy bélyeggel a fejlesztő bizniszbe (kései beszédfejlődéssel) a kerületi pedagógia intézetnél regisztráltak bennünket, hogy a Korai megkapja utánunk a fejpénzt, amiből az intézményt fenntartja.


Éva néni szerint, hogy mivel különleges logikai képességekkel rendelkezik Lackó (de eközben önfejű és irányíthatatlan és szinész zsivány....) ezért ő a kiválasztott, meg indigó gyerek... :lol: :lol: Szerintem csak Horváth Lackó, aki tényleg egy nehéz eset... :lol:

Bella:

"Az érdeklődő szülőket mindkét épületünkben szeretettel várjuk nyílt napunkon, 2007. április 5.-én (csütörtökön) 10-11 és 16-17 óra között, valamint a
KINCSKERESŐ NAPOK rendezvényein:
2007. április 26-án 16-17,30 óráig tartó Játszóházunkba,
2007. április 27.-én 10 órakor kezdődő Óvodapódiumra."

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza!

Küldtem egy jó hosszú privit! :D
Vendég
 


Elküldenéd erre is: horvath.klara@ipsos-szonda.hu :lol:
Az a postafiók már elég nehéz eset :oops:

Klarissza
klarissza
 
 


Jaaaa, nem... :) OK, értem. Itt kaptam privit :)
Minggyá olvasom, bocsi :)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!
Én a 17. kerületben lakom, és most próbálom beindítani a vállalkozásomat.
Egyenlőre itthon vagyok a kisfiammal, Bencével, aki 2 hét múlva lesz 2 éves. Majd szeptembertől szeretném bölcsibe iratni. Van egy 4 éves fiam is, Levente, ő már oviba jár.
Ha van hozzá kedvetek nézzétek meg a honlapomat, most készül!
www.falfestolany.fw.hu
Köszi,
Kriszti
bdkriszta
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?