Új privát üzeneted érkezett!

EZ BORZASZTÓ! Nyamvadt g beteű!!!!!!!! :x
Bocs, képzeljétek oda. :oops: 8)

KépKép
kora
 
 


Kora, agyilag zokni vagy te is...látom... :), pedig még csak egy gyerek van...:)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Kora, két féle baba-mama klub van...a szerdai az védőnős...a kedd; csütörtöki (ez 500/alk) azt egy aranyos logopédus csajszi tartja 10-11.30 ig , van benne az elején kis szabad foglalkozás, amíg mindenki meg nem érkezik, majd játékos, tornás, mondókás egyveleg...majd egy kis tízórai és újra szabad foglalkozás...nekem Tüncsi idejében is tetszett, most meg Timcivel kezdtem járni...szoktatom a társasághoz, mert novembertől bölcsibe megy... :( januártól sajna valahol dolgoznom kéne...hacsak nem nyerek addig a lottón... :), akkor tuti nem megy :)

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

Köszi Prüntyi!
A cél ua. Neked már megmondták, hogy mehet Timike bölcsibe? Ezekszerint Manó nem? Akkor különösen gondban vagyok! :? Ma telefonálok!

Pontosan hol van a keddi és csütörtöki foglalkozás?

KépKép
kora
 
 


SZiasztok!

Kora! Nem védőnős a klub, de ezt már Prüntyi is megírta. (amúgy én is csak most kérdeztem utána)
A védőnős idén egyenlőre nincs, ott az innovációsban nem is tudnak róla hogy lesz. A másikat meg szeretném megnézni, lehet holnap oda megyünk a Ringató helyett, mert a kettő már sok Emmának.
A játszózás meg mehet valamelyik nap, jó lenne. :D Hogy volna jó nektek? (alvás-evés miatt kérdem)

Prüntyi! A vonalzóidat nem cseréled le? Nem is tudom milyen idősek a gyerkőceid... :oops: Melyik bölcsibe mentek?

És Levi is bölcsis lesz???

A klub helyéről csak annyit tudok, hogy a könyvesbolt felöli oldalon kell bemenni...

Na, megyek, és reggel bekukkantok, Kora! Ha tudsz, írj, hogy jönnétek e a klubba. Prüntyi! Holnap akkor ha jöttök, találkozunk. :wink:

Szép estét Mindenkinek!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Kora, nem igazán értem, mire gondoltál, amikor azt kérdezted...megmondták mehet-e?

Kora, Anna, mi sajna magánba kell menjünk, mert az állami várólista nagyon hosszú, és felvét is csak akkor van januártól, ha a szeptembertől indulók közül valaki kiszóróduk...mi most a Zeneliget családi napközibe fogunk kezdeni fél napos hónappal (Jánossy Noémiéknél)

most nézem...nincs vonalzóm...majd frissítek....:)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Innovációs központban...mi holnap nem tudunk lehet menni, csak csüt.-ön

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi!

Húú, a magán nagyon drága... Nekem meg sem érné visszamennem dolgozni szinte... sőt. Pedig heti két napot gondoltam hogy beadnám Emmát, szerintem élvezné a táraságot.
A csütörtöki klubbról én még nem tudok nyilatkozni, meglátjuk hogy alakul a holnapi...
Amúgy az Innovációsban péntekenként a Jánossy Noémiék tartanak tornát és zenebölcsit, oda is készülünk. :wink:

Na, léptem, hazaért Apa...

Jó éjszakát!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok!

Sajnos Emmám jó taknyosan ébredt, így ma elmarad a csavargás... :? Remélem csütörtökre rendbejön, addig is kúrálom.
Pedig úgy vártam már a foglalkozásokat... Apa ugye dolgozik, jó lett volna kimozdulni kicsit, mert elég nehéz lekötni a kicsi lányt...

Szép napot!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Jó reggelt,

Sűrű napok voltak, ezért nem voltam :(
Hétvégén uszás volt,aztán futás esküvőre, vasárnap hajnal 4-re értünk haza, vasárnap meg Gödön voltunk apuméknál.

Én még mindíg kicsit beteg :( de már javulok.

Prüntyi,
szóval a barna overáll érdekelne, ha jó a méret. Mennyiért adod?
A narancssárgáról is tudsz képet tenni?
a többi ruci is nagyon szép, de Álmoson hülyén nézne ki a rózsaszín :)

POCAKOSOK, hol vagytok???

Gabi,
Jó szórakozást és pihit nektek. Nem semmi, ti is állandóan mentek valahova :)

Kora,
g-betűs küzdelem :lol: :lol: :lol:
Levit nem vették fel?

Anna,
Emmának jobbulást!!! Ha végre meggyógyulok, megyünk ringatóba :) bár nem fertőző, azért nem akarok ott hapcizni, köhögni, még a végén meglincselnek :)

Ildi??? merre csavarogtok?

szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Sajna ma mi sem megyünk, ezer dolgom van, sajna nem fér bele, csütörtök már jobb lenne, remélem nem fog esni az eső (bringával mennénk). Játszóval ha nem gond megvárnám Emma gyógyulását, jobbulást neki! (Tudod most gyógyult az enyém.)

Prüntyi azt hittem ti is államiba és azért kérdeztem, mert nekünk azt mondták most fognak választ adni van-e hely. Tegnap nem sikerült telefonálnom (nem vették fel egy bölcsiben :shock: :? ). Az a zenebölcsi talán még a legolcsóbb itt, de az is ha jól hallottam legalább 50e ft/hó, igaz? Hát sajnos nekünk sem férne bele, mert amit keresnék menne is oda akkor meg inkább itthon maradok vele. Csak sajnos akkor felkopik az állunk. :cry: Ma is megpróbálok telefonálni.

Eszti elég nehezen kászálódsz ki ebből a betegségből, javulást! Álmossal addig a nagyok voltak?

Jópáran el vannak tűnve!

Képzeljétek Levi szokta mondani: szeret ana, ami annyit tesz, hogy szeret engem!!! Olyan ééédees! Imádom!

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a kis és nagy betegeknek!!!

Mi megvagyunk, ma reggel az ovónő megemlitette, h 3 gyerek tetves a csoportban ,úgyhogy találtunk jó progit :)

Tegnap vendégek voltak szülinapoztunk,azaz csináltam házi hamburgert ittuk a kólát és néztük a nagy tévét amit tegnap hozott haza apa (igy tudta csak kivenni a 2007-ből bent maradt prémiumot igy én most aki amúgy nem nézek tévét nézhetem akkor is ha ki van kapcsolva mert akkora mint a szobafal azaz majdnem).

Holnap kezdődik a torna a Cilinél, gyereket áttetvészem este,ha nem az akkor mehet.

Hétvégén Állatok Világnapja lesz úgyhogy lesz sok progi, meg Aprók Tánca családi táncház ,na majd eldöntjük hova.

Szombat este karaoke az unokatesómnál,amit már alig vár a csapat.
Vasárnap délután pedig rokonos ezerévenemláttákegymástos vendégségbe megyünk, én pl.párom ezen rokonait még sosem láttam,úgyhogy tényleg régen taliztak :)

És vasárnap szülinapom alkalmából meglátogattam a Király utcai ügyeletes fogorvosi rendelést is, hát van aki bulizni megy van aki fogorvoshoz, ünnepeltje válogatja :D

Jövőhéten hétföre van időpontom a személyi,lakcimkártya ,stb névváltozást intézni az okmányirodában,szerdán meg Fannival megyek,lesz személyi igazolványa :)

Bölcsis dolgokhoz sok sikert, Fanni tesóval (majd) úgy megyek mikor már kezd kerekedni a pocak,akkor TALÁN lenne hely a bölcsiben amúgy ritka sajnos :(

Itt az a jó mondjuk,h mivel Fanni az épületben jár oviba a tesót fel kell venniük bölcsibe majd ugyna oda oviba is.

Suli is van ugyan ott de az egy kéttannyelvű nagyon erös, felvételi van,nem jelent semmit ha oda járt elötte oviba.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat! Jelentem javulunk!!!!

Kora! Persze, a játszót majd akkor ha Emmám is rendbejön, bár szerencsére nem lesz ez nagy dolog, reggel oscillo-t adtam, meg c vitamint, és azóta nincs baja, szóval jövőhétre tuti rendben lesz! :wink:

Esztó! Továbbra is jobbulást kívánunk!!!!

Fildi! Klassz hír lehetett hogy tetvesek a gyerkőcök az oviban... :shock: Nem küldték haza őket? Vagy azt nem lehet? Vannak megelőzésre is már szerek, nézz körül a neten.
Cili tornájára még nem tudom megyünk e, most biztos nem. Amúgy én Őt az Auchanból ismerem, oda jártunk hozzá zenebölcsizni! :wink: Az Aranytücsökvárban voltunk már egyszer játszani, Emmának a trambulin tetszett a legjobban, de az biztos nem szerepel ezen a tornán.

Na, mennem kelll, ébred a leány...

Kép
Kép
annaemma
 
 


Ildi,
BOLDOG SZÜLINAPOOOT!!!!!!!

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter, egy -egy ezresért hírdetem, de ha kéne mind a kettő, megegyezünk... várjál, keresek képet...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Kora, nekem sem érné meg, csak ha a szakmámba tudok visszamenni, de oda csak akkor tudok visszamenni, ha 8 órában tudom vállalni, és azt csak akkor tudom mondani, ha már beszokott valahova...de drukkoljatok, mert ha nyerek a lottón, tényleg nem megy bölcsibe...:) csak 1 milla elég lenne...azzal kipótolnám a gyest :)
egyébként az állami nekem nem jöhet szóba a légzéskimaradása miatt...(affektív apnoe), azt ha 30 főre figyel 2 ovónéni , akkor képtelenség észrevenni...annyi felé ő sem tud figyelni...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Eszter, íme a kép...annyi hibát találtam, hogy a két középső cipzár közül a job boldali, ami épp takarásban van...nincs meg az a logója, aminél fogva húzod...szóval megegyezünk, ha tetszik :)
Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ez meg csak plussz infó, ha valakit érdekel, akr ismerőst is...
ELADÓ egy használt (egymás mögötti) iker-babakocsi, lapra csukható!!! tartozékokkal (alsó kosár, lábzsák, naptetó, esővédő). Hátsó része 3 fokozatban (vizszintesig), első ülése 2 fokozatban dönthető.

Ár: 22.000,- ft

Érd. : 30-737-7676 (nálam)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prünyti, érdekelne :) megpróbálnánk és ha jó meg is vesszük (sztem mindkettőt)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Ildi boldog szülinapot! Kép

Pont a héten gondolkoztam, hogy ha elkezdjük a bölcsit/ovit biztos lesz tetű is. :? Tiszta gáz!
A hétvégére jó bulizást!!!!


Prüntyi a lottó nekem is jól jönne, persze nem ártana hozzá lottózni is! 8)
Hol hírdeted még a rucikat? Nem ártana nekem is megszabadulni egy-két gönctöl. Persze a csak ha nem bizalmas.
Igen, tudom van ez a betegség Timinél... tényleg és az oviban akkor hogy lesz?

Sikerült beszélnem a bölcsivel és most meg azt mondták, hogy jövő hétvégére mondanak konkrét választ.

Holnap szerintem elmegyünk a klubba.

KépKép
kora
 
 


Kora, babaszobán szoktam, meg van egy új... http://shop.hozocenter.hu/

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ok, Eszter, hogy tudjuk összehozni? Ti merre lkatok?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Látom megy az adok veszek... :wink: Imádom! :lol: :oops:

Hogy van Mindenki?

Mi megvagyunk, Emmának még picit azért folyik az orra, de jókedvű, eleven, szóval rendben van. :D
A klubba szívesen mennénk, meglátom hogy lesz reggel a kisasszony. Szerintetek illenék inkább itthon tartani???

Prüntyi! Nem is tudtam hogy ilyen betegségetek van... Sajnálom. De tényleg, az oviban hogy lesz akkor???? Oda azért csak mehet, nem?

Kora! Levinek nem terveztek majd kistesót? Már csak azért kérdezem, hogy eladnád Te is a rucikat...
Remélem sikerül bejutnotok a bölcsibe! Melyikbe is mentek/mennétek?

Mi mostmár készenállunk ketteske fogadására, szóval jó is lenne ha sikerülne hamarosan összehozni. Mondjuk Emmára is több mint egy évet vártunk, és akkor sem spontán sikerült... remélem most jobban alakul majd.

Ildi! Mi is boldog szülinapot kívánunk!

Na, menem kell, este bekukk!
Szép napot!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Prüntyi,
kertesi vasútátjáró elött fel jobbra és első utca jobbra, szóval a Hegyalja utca :)
Jövőhéten vmikor jó neked? én kocsival mobilis vagyok (ha nem laktok túl bonyolult helyen, nem ismerem még verest annyira :) )

Álmos is beteg lett :( tele az orra...nem bírom kiszívni , csak szörcsög mint dartwader (vagy ki :) ) kaptunk fenistil cseppet meg nasivint.

Ildi,
Ti hogy álltok ketteskével?

Anna,
akkor hajrá hajrá ketteske :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Köszi Prüntyi!

Bölcsi: állami (egy van), és nem , mi nem tervezünk újabb csemetét.
Nektek és Ildiéknek viszont hajrá!!!! :D

Álmosnak is és Emmának is teljes gyógyulást!

Felébredt, megyek!

KépKép
kora
 
 


Eszter, menj mááááááá... itt lakom a hársas 4.- ben...de jöhetsz kocsival is :)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Melyik a hársas ? :D
kiguglizom :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


225 méterre lakunk egymástól??? :shock: :shock: :lol: :lol: akkor is kocsival megyek :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Na látod, mik derülnek ki...? :)
adok tel. számot, hívj, ha jössz...nekem holnap csak ilyen 1/2 és 1 óra lukak vannak itt-ott...de péntek du bármikor jó...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


a tel.szám lemaradt...:) 30-737-7676

rakok a kupacba még "kinőtt "játékokat is ha érdekel...csak azokat még em tettem fel hírdetni...lassan haladok vele...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi,
köszi :) jövőhét gázos lenne? nekem ez a hét már nem nagyon jó :?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


nem gond...van még ez az adidas tréning
Kép ...meg még pár szépség...annó első babának unisexen vásároltam...innen maradtak fiús cuccok is...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


és ez benne a nagyobbik leányzó....4 hónaposan...de réééééééééééég volt....

Kép

Kép
prüntyi
 
 


ÓÓ de szééép. :) ez is nagyon tetszik :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


na jóóóóól van akkor lesz mibe turkálnod....:)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


SZIASZTOK!

Kéz és lábápoló, műkörömépítő tanfolyamra járok Gödöllőre! Pedikűrhöz illetve műkörömhöz modelleket keresek, akik esetleg valamelyik hétfőn 16-20 óra között vagy szombaton 9-13 óra között /persze előre megbeszélt időpontban/ el tudna jönni! A segítségért cserébe szép ápolt lábakat, vagy műkörmöt tudok felajánlani! :-)

Köszönöm előre is a segítséget!

Pamacs
12pamacs
 
 


Szia Pamacs, engem érdekel!!! Már rám fér a kényeztetés!!!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


fentebb a tel.számom is, ha gondolod hívj fel...az tuti, hogy 9-1 ig nem leszünk itthon, a többi az jó

Kép

Kép
prüntyi
 
 


okt. 9-11.-ig

Kép

Kép
prüntyi
 
 


SZiasztok!

Kora! Azt hittem két bölcsi van, a Meseliget meg az Árnyas... :roll:

Álmosnak gyógypuszik! Mihamarabi jobbulást!

Prüntyi! Írtó édi a lánykád! :D

Jó éjszakát!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Sziasztok! ÉN, mint az egyik pocakos, bejelentkezem:)
Mérnökasszonnyal a 2010 januári kismamák topicban szoktunk aktívkodni főleg, hasonszőrű mamiktól szerezzük a tapasztalatokat.

Velem az van, hogy megkaptam az influenzát, valószínűleg a vonaton egy nő fertőzött meg. Emlékszem, ahogy egész úton gyakran és nagyon hurutosan köhögött, mérges is voltam rá, de mások is. Próbáltuk szemmel verni, de hiába:) És végül is 1 órás út alatt, zárt ablakoknál sikerült úgy megfertőznie, hogy második hete vagyok totál beteg. Úgy köhögök, hogy el szoktam hányni magam a mai napig és nagyon sokat fújom az orromm, tüsszögök. Lázas is voltam kb. 3 napig, azóta csak hőemelkedésem van esténként. Nagyon fáj a fejem, nem érzem az ízeket, szagokat stb. És én úgy érzem, hogy semmit sem gyógyulok, de a doki szerint tiszta a tüdőm, nincs baj, nem kaptam tüdőgyulladást. Hát remélem, hogy igaz:)

Előtte még magas vérnyomásom lett, 150/90 és azóta kiírt a nődoki táppénzre egészen a szülésig. Ilyenkor ki kell venni a hétköznapi rohanásból. Nem is bántam, hiszen úgyis influenzás lettem. Itthon persze jó a vérnyomim. Csak ha kimozdulok, akkor szalad fel. Napi 3-szor kell mérnem és ha abból 2-szer felszalad, akkor azonnal kell hívnom a dokimat.

A párom Amerikába utazott 5 hétre a barátaival. Végül is 5 éve tervezik az utat és én is mentem volna, sőt egy másik srác barátnője is, de mindketten terhesek lettünk, így lemondtuk az utat, de a párjainkat persze elengedtük. De már megmondom őszintén, nagyon várom haza. Végre hétvégén jön:)

Vannak nálunk cuki kiskutyák, még gazdit kell keresnünk nekik. 2-nek már van gazdija, egyik Veresegyházra kerül, a másik ide, helybe:) Legalább láthatom őket felnőni:)

Jó sok minden történt....

Most következő héten, ha már nem leszek beteg, akkor megyek terheléses cukor vizsgálatra, meg nagy laborra. Tökre nincs kedvem hozzá, múltkor sem voltam jól a sok vér levétele után. De hát kötelező:(
Vendég
 


Szia Twist!

Mihamarabbi jobbulást Nektek!!!!!
Remélem a vérnomid rendben lesz, és kihasználod a szabadságot! :wink: A vérvételhez kitartás! (amúgy semmi nem kötelező, csak szeretik ezt hangoztatni... mondjuk pont a cukornál nem is mindegy az eredmény)
Milyen kiskutyáitok vannak?

Mi is beleestünk egyébként a betegségbe, nem csak Emma, de lázunk nincs, csak a takonykór. :? Egyébként Emma már egészen jól van, egyszer kétszer szívjuk csak az orrát biztos ami biztos, de alig jön valami, remélem nem kapja vissza tőlünk!

Szép napot!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Szia Anna!
Spániel kiskutyáink annak, aranyak és feketék. Nagyon cukik, úgy érzem magam, mint egy oviban.) Alszanak, aztán banzáj van, kaja és aztán megint alvás:)

Vettem STODAL homeopátiás szirupot, azt szabad kismamáknak. Végre valamit szabad szedni! Na, és most vettem be az első kanállal. Egyelőre ízlik, remélem, hogy elmúlasztja majd a sok köhögést.

Ez a betegség amúgy nem a H1N1 influenza, csak felsőlégúti hurutos vírus? Mert lázas is voltam 3 napig, tisztára influenza jellege van. Jó lenne, ha már túlestem volna rajta, így nem kell oltatni magam és vigyázni magamra annyira és végül is már túléltem:)

Emma mióta beteg? Én második hete sajnos.
Vendég
 


Szia!

Emma három napja, Apája meg én meg két napja, de lázunk egyáltalán nincs, nem köhögünk és annyira nem vagyunk rosszul. Orvosnál sem jártunk egyenlőre. Szerintem ez sima nátha, és kész.

A kutyulik niztosan nagyon cukik! :wink:

Remélem használ majd a stodal!

Kép
Kép
annaemma
 
 


Prüntyi, de gyönyörű gyermekeid vannak, most néztem csak!!!:)

Anna, Emma is nagyon szépséges:) Ő jobban van?

Eszti, hogy van a kis Álmos, jobban van már?

Ma be kell mennem a melóhelyemre ügyintézni, de aztán nem akarok már oda bemenni. Bár még egyszer-kétszer majd kell. De annyira nem szívesen. Olyan otthon és a saját dolgaimmal foglalkozni:)
Vendég
 


Sziasztok,
Köszi Twist...bár megint nem látom a vonalzóm...:( :)
Eszter, ma 10-kb 3 ig otthon vagyok, ha jó nekd, de jöhetsz másik nap is...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Jó reggelt,
csak gyorsan bejelentkezek.

Prüntyi,
Álmosnak vírusos náthája (vagy milye) van, és én is nagyon beteg vagyok, nem fertőznénk benneteket, pár napot kéne várni míg jobban vagyunk. Nem gond?

Twist,
Álmos már valamennyire jobban van, köszi a kérdést.

szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Előre is elnézést, nincs időm visszaolvasni, csak fejből fogok írogatni...

10-én önkéntes játszótérfestés lesz 10 órától. Amit vinni kell, az ecset. Tudjátok, ott a Csokonai utcában, a Spar (volt Plus) mögött - ha érdekel valakit.

Ildi, Eszter: nagyon aranyosak a képek. Fanni kész nagylány már, a profilképen meg még szebb, mint a többin. :) Álmos meg gyönyörű nyitott szemekkel is. :)

Ildi: UTÓLAG is BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Hogy megy Fanninak az ovi? Tanulnak valamit (mondóka, ének, körjáték, stb)? Mi a fejlemény - ha van - homokozó ügyben? Amúgy meg azért van ott az óvónő, hogy szépen foglalkozzon a gyerekkel, tanítsa, hogy mit nem szabad és miért és mit szabad, stb... Hogy megy a suli? Vannak nézelődők a kertesi házra? Hol hirdetitek? Az ovira visszatérve: tényleg megfontolandó, hogy egy ilyen közegbe maradjon-e Fanni, ha máshová átveszik. Fanni mit mond amúgy? Jól érzi magát ettől függetlenül? Én alapból nem értem, hogy tetves gyereket minek engednek emberek közé? Miért nem kötelezik a szülőt, hogy otthon maradjon vele, amíg tetves? Milyenek voltak a hétvégi programok?

Eszter: Meggyógyultál? "Szépen" lebetegedtél... ennyi mindent... Álmos hogy van? Sokat alszik még? Szereti a babaúszást?

Anna: Ti jobban vagytok? Emmácska hogy van? Veresen egy állami van, az a Meseliget, fent a Missziónál. Van az Árnyas, a Zeneliget és azt hiszem van még egy, ezek magánok. De érdemes magánból körbenézni a szomszédos településeken, mert mint írtam, pl. Őrbottyánban 38ért van a bölcsi és nagyoooon aranyosak! - főleg, hogy ismerjük most már a Meseligetet...

Prüntyi: a Zeneligetről jókat hallottam, ám Veres nem egy olcsó hely. Mi anno az Árnyasba szerettük volna beíratni Kopit, de 57ezer volt a havidíj... Őrbottyánban meg 38ezer, így úgy döntöttünk, hogy vonatozunk-buszozunk-autózunk inkább, még mindig olcsóbb 20ezerrel... Lányok hogy vannak? Most 10-én (ha jól emlékszem) lesz ingyenes babaruha börze a piacon a ...... huh hogy is hívják? Az a jóléti izémizé szervezet udvarán. Remélem érted! :)

Twist: jobban vagy? Úgy utálom az olyan utasokat, akik krihácsolnak, hörögnek, stb... blaaahhhh! Ha már ilyeneket tesz, akkor maradjon otthon, mert úton-útfélen mindenkit végigfertőz az ilyen. A tüsszögést nem veszem ide, bár ott is kétféle van szerintem. Van akit irritál valami a vonaton (szag, por, stb), vagy allergiás és van a jó fertőző influenzás... Remélem már gyógyulgatsz! A hoemos szereket szedheted, nem? Vagy Te írtad a Stodalt? - bocs, már nem vagyok képben...

Kora: halad az abc? Levi hogy van? Válaszoltak a bölcsiből?


MI:
Kopi pár napig taknyos volt, szerencsére abból is csak az enyhébb orrfolyás.
Én 1 hete vagyok taknyos, szintén csak taknyos, semmi más. Múlt hétfőn úgy voltam vele, hogy azt az egy napot adom magamnak, mert akkor nagyon szarul néztem ki. Ha nem javulok, akkor kedden nem is jövök. Javultam, mert Gyula este csinált kamillából meg mentalevélből főzetet, a fölött inhaláltam. Hétfőn még fájt a mellkasom levegővételnél. Keddre már csak a takony maradt, de az rendesen, most kezd elmúlni. De örülök, se láz, se köhögés, semmi, egyszerűen csak folyik az orrom.
Bölcsi: utáljuk!
Nem tudom írtam-e, hogy milyen "élményeink" voltak már a beszoktatás hetében, ha igen, akkor bocsi, hogy leírom mégegyszer:
Vettem Kopinak ovisjeleket 2500 Ft-ért (név, jel, csak név, csak jel)....
1. nap: bementünk a bölcsibe. Pakolnám be a fenyőfa jelű szekrénybe a ruháit, mikor mondja a bölcsisnő, hogy Kopinak tuti, hogy nem fenyőfa a jele, már csak a nyuszi a szabad, így azt kapja. Mondtam, hogy de szülőin ezt miért is nem mondták? Hogy nem szabad a fenyőfa, amikor együtt választottuk ki? Meg mi az, hogy Kopi a maradékot kapja? Erre azt volt a válasz, hogy volt egy másik anyuka is, akinek a gyereke nem azt a jelet kapta, amit kinéztek. Mondom, de 2500 Ft-ért direkt megvettük a ruhákra és rá is vasaltam a jeleket. A válasz rá az volt, hogy ide nem kellenek jelek, mert a másik csoportba is ugyanazok a jelek és egy helyen öltöznek... Azt hittem felrobbanok.
Kint voltunk az udvaron. Mondanom se kell, a gondozónők beszélgettek, épp a szomszédos gondozónőket beszélték ki (szép módjára), egy-két gyerek sírt az anyukájáért és nem foglalkoztak vele, "majd abbahagyja", "szegénynek nagyon hiányzik az anyukája" mondatokkal elintézték. (A magánbölcsibe Őrbottyánban ilyen nem volt. Ha sírt a gyerek, odamentek, felvették, megpuszilták, foglalkoztak vele, hogy megnyugodjon, ne féljen, ne sírjon)...
Itt azt vettem észre, hogy a szülőnek nem sok beleszólása van a dolgokba.
Megbeszéltük, hogy mivel Kopi volt már bölcsis, kedden ott is ebédel, hogy szokja.
2. nap: bementünk, mondja a gondozónő, hogy fél 12-kor elmegy Kopi haza. Mondom, hogy miért is, amikor hétfőn megbeszéltük, hogy kedden már ott is ebédel? Mondja, hogy "de ma biztos, hogy nem ebédelhet itt" -így... azt hittem lehidalok. Mi az, hogy nem ebédelhet ott Koppány, ha ki van fizetve az ebéd is és ott akar ebédelni?????????
3. nap: állítólag Kopi nem tud kanállal enni. Ami azért érdekes, mert otthon is azzal eszik, no mindegy... vigyünk be neki másik cipőt, mert a fűzőset nehéz ráadni, tépőzáras kell! Hát beszarok... még azt is megszabják, hogy milyen cipőt kell bevinni. Mondtam, hogy én otthon pár mp alatt feladom a gyerekre a fűzős cipőt, nem értem, hogy ő miért nem tudja... állítólag szenvedett vele, mire feladta rá. Ezt is lenyeltem, vettünk neki másik cipőt.
5. nap: 8-tól van reggeli, még nem volt bent minden gyerek, amikor mentünk 7.45-re. Kértem, hogy hagy csináljak pár képet Kopiról bent emlékbe. Először húzta a száját a gond.nő, de aztán megengedte. Viszont egész végig ott állt a hátam mögött és folyamatosan mondta, hogy "anyának mennie kell, mert reggelizünk" és ezt hajtogatta megállás nélkül. Úgyhogy csináltam 2 (!!!) darab képet, amik homályosak, mert nem tudtam odafigyelni. Ez volt 7.45-kor. Nehéz lett volna megvárni míg 1 perc alatt csinálok róla normális képet, holott még nem is volt bent mindenki és reggelinek nyoma sem volt még? - a magánbölcsibe ez sem volt, ott akkor fotoztam, amikor akartam, persze tiszteletbentartva a napi szokásokat (étkezések, alvás).
Ja, ki volt írva minden napra, hogy tízóraira gyümölcsöt kapnak. Szerintetek mi volt a gyümölcs? Egy fél pohár szörp v. gyümölcslé!!!!!! Nem semmi!
Péntek éjjel bepisilt Kopi.
Mondták, hogy a bölcsibe is be szokott pisilni, mert eljátssza az időt. Ezt el is fogadom, mert addig játszik, hogy nem veszi észre, hogy pisilnie kell...
Múlt hét csütörtök-péntek: csütörtökön Kopi nem ette meg az ebédet (tökfőzelék), meg az uzsonnát (kőrözöttes kenyér). Pénteken nem ette meg a reggelit (valami zellerkrém vagy mi), meg az ebédet (tökfőzelék). Felhívtak pénteken, hogy Kopi egyfolytában sír, nem alszik, nem eszik, menjünk érte és vigyük dokihoz. Gyula pénteken otthon volt, így ugrasztotta a szomszédot és anyóssal együtt felmentek a gyerekért. Anyós vitt kenyérsarkat neki. Ahogy meglátta Kopi a kenyérsarkat, ráharapott, mint aki sose evett... Úgyhogy semmit, de semmit nem próbáltak meg adni neki, persze, hogy sír a gyerek és nem tud aludni, ha éhes-szomjas!!!!!!!! A magánbölcsibe ilyen sem volt. Ha nem ette meg az ebédet, akkor próbálkoztak azzal, ami van, meg ott ilyen probléma nem volt.
Úgyhogy mindjárt hívom őket, hogy evett-e Kopi és megbeszélni ezt a múlt heti 2 napot...

Mert persze a napidíjat ki kellet fizetni azokra a napokra is, amikor:
1. nap 1 pohár üdítőt kapott (azaz a reggelit, ebédet, uzsonnát valaki hazavitte)
2. nap szitu ugyanaz, ugye ez volt az, hogy "nem ebédelhet itt"
3. nap már kapott ebédet is

Nem hiszem, hogy én lennék túl kukacos, mert szerintem elvárható, hogy egy bölcsőde a gyerek érdekeit nézze (ahogy egy ovi és egy iskola is) és ne csak azért dolgozzanak ott, mert kell a munkahely. Az egy hét alatt egyszer sem láttam azt, hogy játszottak volna a gyerekekkel, mondókáztak, körjátékoztak volna, vagy bármi más. A gyerekek egymással eljátszottak, némelyik sírt elég rendesen és kész...

Úgyhogy a Meseliget bölcsi számomra egy nulla... a magánbölcsihez képest meg mínusz 1000...

Bocs, de ezt muszáj volt leírnom.

Kopi kapott egy 12"-os biciklit pótkerekekkel. Tegnap voltunk a Triangoló CBA parkolójában, hogy tanítsuk biciklizni. Hát nem kellett tanítani. Nagyon néha volt, hogy nem tudott elindulni, de amúgy kanyarodott, tekerte ezerrel a pedált, stb... csak néztünk, nagyon örültünk neki! :) A féket még nem tudja használni, illetve még nem tudja, hogy hol kell megállni (kereszteződés, stb), úgyhogy ezekre most rá kell mennünk nagyon.

Megyek, dolgoznom kell! Mégegyszer bocsi, nem panaszkodni akartam, de szerintem jó, ha leírom a véleményem. Kiváncsi lennék más szülőre, hogy ő hogy élte meg az első időket, meg alapból mi a véleménye a meseligetről...

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Újra én - akinek még nincs elege belőlem...

Felhívtam a gondozónőt, otthon hagyta a telefonját. Hívtam a másikat, csak 11-re megy be...

Kérdeztem, hogy reggelizett-e Koppány, mondta, hogy nem tudja, mert 11-re megy be. Kérdezte, hogy hogy van Kopi, mit mondott a doki? Mondtam, hogy azt, hogy persze, hogy sír a gyerek és nem alszik, ha éhes. Elkezdi, hogy erről szó sincs, két napig nem ismertek rá a gyerekre, olyan rosszul nézett ki, szörcsögött és akkora volt az arcürege, hogy csak na... mondtam, hogy ez igen érdekes, mert múlthét pénteken azzal lettünk riasztva, hogy nem eszik, nem alszik, csak folyamatosan sír. Otthon semmi baja nem volt a gyereknek, az orra sem folyt már hét közepétől, nem kellett porszívózni-orrszívózni, úgyhogy nem értem miről beszél. MOndta, hogy hát azért hivattak, mert most mindenki beteg, aztán egymásnak adják tovább. Ismételten elmondtam, hogy otthon semmi baja, semmi eltorzulás nincs a gyerek fején, a doki is azt mondta, hogy semmi baja. Mondtam, hogy jó, 11-kor újra felhívom és visszatérünk a dologra. Úgyhogy 11-kor telefonálok. Lehet szerdán bemegyek a bölcsivezetőhöz a fogadóórájába, behivatom v. odamegyünk a dadusokhoz és szépen elbeszélgetünk, mert ha már hazudnak, akkor egyformát hazudjanak! Mi a véleményetek? De most komolyan!
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Eszter, óóóó szegénykém, figyi, akkor már várunk 12.-éig...mert 9-11 ig elutazunk, és előtte nem szeretnék beteg lenni :), köszi hogy szóltál!

Kép

Kép
prüntyi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?