Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

December 27-én 5órakkor reggel megszületett végre a kisfiúnk, Bence Péter. 5kilóval és 57cm-rel._:)

Mindketten jól vagyunk és a Szilvesztert is már itthon tőlthettük, teljes volt a család!!!!

Csatolok képet a kicsinkről, itt 1napos volt.

Kép

Kép

Mindenkinek szeretnék ezúton is Boldog, békés, áldott, szeretetben és szerencsében gazdag Új Évet Kívánni!

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike, de jó, hogy jelentkeztél! Óriási gratula nektek, nagyon-nagyon édes a kisfiad, hasonlít a bátyjára :) És az időzítés is szuper volt! Sok boldogságot nektek!

Klára :)
klara
 
 


Gratulaa babához Sziszike!!

Hamarosan költözünk már nagyban folyik a takarítás és az utolsó simitások,festés pácolás szegőléc felrakás stb..!!!Ott egyenlőre nemlesz internet de majd igen addig is anyámtól jelentkezem majd...
Vettünk tegnap egy mosogatógépet !Mit jó bele használni?Port folyékpnyat vagy tablettát??Segítsetek!!!Köszi

Kolos szörcsög folyamatosan a párom állandóan dolgozik én meg csak hízok!!! :oops:
Sziasztok

Kép
beataa
 
 

 
 

Sziasztok!

Gratula Sziszike! Óriási ez a baba és gyönyörű! :D Végre! Meglestelek ám titeket a másik topicban, úgyhogy már pár napja tudtam! :wink:

Klára, küldenél egy számot a holnapi miatt. Lehet, h nem megyünk oviba a változatossság kedvééért...

Ma voltunk a Bethesdában, és jövő péntekre orrmandula műtétre jegyezték elő a Zsoltit, mert állítólag amiatt nem hall jól az egyik fülére. Csináltak hallásvizsgálatot. Decemberben meg az SZTK doki hülyxének nézett, h mit izgulok én mandulaműtéten, meg fülfelszúráson, szerinte táplálékallergia miatt duzzadt a nyálkahártya.

Akkor most kinek higgyek? Be vagyok tojva...
Vendég
 


Sziasztok!

Sziszike, gratulálok én is, legyetek nagyon boldogok együtt, minden jót kívánok nektek! Óriási baba Bence. Én is lestem ám már a másik topikban :wink:

Klarissza, sajnos bejárónőt nem tudok. Nekem is jól jönne...

Beáta, nekem az tapasztalatom, hogy akármilyen 2-3-4- v 5 az egyben tablettát veszel, mindegyik mellé kell ugyanúgy a só és az öblítő is, mert különben nem mosogat szépen. Én csak port és kockát használtam eddig (van folyékony is?) de mindkettő jó volt.

Kópé, asszem inkább a Bethesdás dokinak...
Ha jók az idegeid, akkor esetleg vidd el Zsoltit műtét előtt a Heim Pál ügyeletére, hátha ott is mondanak valami okosat.

És így utólag is mindenkinek BÚÉK!

Kyra
kyra
 
 


Sziasztok!

Klára! Köszi, lehet, hogy megnézzük még év elején az ovit, nagyon kiváncsi vagyok. A házunkból egy kisfiú is nagyon szereti, őt is elutasították elsőre és év közben szóltak, hogy felszabadult egy hely, de nem gondoltam, hogy ez gyakori:) úgy tűnik, hogy a jó ovik felkapottak is és nehéz bekerülni, a kevésbé népszerűek nem olyan jók vajon, vagy csak nem tudunk róluk?

Sziszike, gratulálok, gyönyörűek a gyerekek! Jó karácsonyi ajándék!

Beataa, mi tablettát használunk és jól működik a calgonit 5, bár a folyékonyat nem is próbáltuk. A műanyag tányérok időnként nem tökéletesen tiszták, csak ha előtte kicsit elmosom, a többit csak leöblíteni szoktam és szépek lesznek. Nekünk nagy segítség, sok időt spórolunk:)
szilfi
 
 


Beataa, mi csak sót használunk a tabletta mellett, öblítőt nem.
szilfi
 
 


Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy az enyém egy kb. 20 éves Hajdú masina. Az újabb gépek alighanem más technikával mosogatnak. :wink:
kyra
 
 


Sziasztok!

Sziszike!
Gratulálunk! Boldogságot , egészséget kívánunk! :)

Eriék
simones
 
 


Sziasztok,

én viszont nem szeretem a mosogatógépet. :? Örököltünk a lakással, de ha elköltözünk, akkor szerintem nem veszek, vagy max. egy kisebbet. (Ez 12 terítékes, hétvégén is csak 2 nap alatt telik meg, hétközben meg nem is érdemes belepakolni.) A többfázisú tabletták meg a por is jó. Én DM-est használok. Öblítőt csak a porhoz, sót elvben mindig. Egy időben nagyon rosszul mosogatott, aztán az egész nagy kerek szűrőtányért vagy minek nevezzem lesikáltam fogkefével (brrr), és azóta jó. :roll:

Szilfi, melyik csoportba jár a házbeli kisfiú?
Szerintem Zuglóban minden ovi teli van, a jók és a kevésbé jók is. (Meg hát persze egyéni, hogy kinek melyik jön be.) De ettől még lehet szerencséje mindenkinek a bekerüléssel.
Én még a Hétszínvirág (Miskolci-Egressy sarok) és a Rózsavölgyi téri ovit néztem meg, mert ezek vannak hozzánk legközelebb, hát elég gyorsan menekültem mindkettőből. De mások meg jól elvannak ott is, szóval nem akarok senkit elrémíteni. :wink:

Bejárónőt nem ismerek.

Fülorvos-ügyben Kópééknak nagy drukk. :)

Sziasztok, Klára
klara
 
 


Sziszike!

Gratula, a baba gyönyörű! :)
Sok boldogságot hozzá!!!

Ovi:
Jajj én is bevagyok már parázva tőle :? Néztem a neten 24 ovi van.
Remélem most cuki ovónőt fogunk ki :?
Ma megkérdezem a Korai Fejlesztőbe, hogy ők melyik ovit ajánlják Lackónak.

Bejárónő:
Alakul a dolog :)
(Bár kicsit meglepő, hogy az emberek mindig panaszkodnak, hogy nincs munkájuk, aztán ha felajánlasz valami könnyű fizikait, partneri visszonnyal, akkor jajjj azt ne :))


Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek! :)

Sziszike, gratuláció a babához! Nagyon édes! :D

Mosogatógép: A sima tabletta(3in1)+öblítő+só variációt használom, de már gondoltam a porra is hogy kipróbáljam. Én nagyon szeretem, majd mindennap megy. A szilveszeri buli után 3X egymás után pedig 12 terítékes. 8)

Szilfi, Szia! Ovi ügyben sajnos nem tudok segíteni, mivel mi nem a kerületbe járunk, egyébként a hétszínvirág a körzetesünk, de oda mi sem mentünk.

Kópé, mikor csinálták a hallásvizsgálatot? Merthogy Rózának is csináltak, mikor beteg volt, és mindene televolt, erre mondta a körzetink, nem is csoda ha nem hall ilyen hurutosan (bár ő csak a vizsgálat szerint nem hallott) és amíg beteg nincs is értelme vizsgálni. Én hiszek neki. Az SZTK-s doki ki volt?

Nálunk az új év örömére mindkét gyerkőc beteg lett, volt két jó kis kruppos éjszakánk (felváltva) de most szerencsére mindkettő alszik.

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok !

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem marad akkor a 3/1 calgonit +öblító és só amikor kell!Utána meg ha belejöttem akkor kipróbálom a dm.terméket(ezek szerint van ebből is Dm.es)

Kolos bárányhímlős tegnap óta :oops: A betesdaában az ügyeleten 2 órát kelletzt várni=szerintem beteg is lesz a többi gyerektől/köhögés torokgyuszi stb
Persze a himlőt anyósnál sze4dtük össze mert az egyik rokon elfelejtett szólni h a másik rokonnál ahol volt a gyerek beteg ...

Igy a férjem 2 napot kihagyott a lakás csiszolásából de talán 1 hét és ott vagyunk már!!!

Kopé:szerintem a Bethesdában elég profik a dokik,Személyesen a Dr Csiki Miklóst(ügyeletes volt éppen tegnap)ismerem még a nővéri időszakomból és ő nagyon lelkiismeretes és jó doki+van pár gyereke és ez is emel a tapasztalatán...

B,

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

BUÉK! :) Így megkésve.

Mindenki hanyagolja az írást, úgy látom.
Én most már itthon vagyok, ahogy terveztem, de terv nélkül sem tudnék dolgozni most, olyan beteg voltam. Egyszerűen belázasodtam, köhögtem, köhögök még mindig és hát lassan javulok csak. Aggódom is, hogy a láz nem ártott-e a kicsinek, vagy a gyógyszerek, amelyeket most szedek?! :shock:
Ilyen lassú javulás nem jellemző rám, nem is értem, lehet egy elemcsere kéne nekem is.

Baáta- bárányhimlő? Ez biztos? Hogy bírjátok? Sajnálom, ezt a lakásmizériát. Tavaszra már biztos megoldódik!
Sziszike-gratula a nagyfiúhoz, majd írjál milyen volt a szülés az Uzsokiban és hogy hoyg bírod a strapát.
Klára- akkor most Wekerle v. Zugló? Mi sem tudunk dülőre jutni, hogy belevágjunk-e a 16.ker-be.
Kópé-egy ismerős kisfiúnak pont most vették ki, ugyanezen okokból kifolyólag. Gyprsan rendbe jött.


Bella
bella2
 
 


Bella:

Ovi választással hogy álltok?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Jöttem titeket képekkel bombázni!
Köszuönöm a sok gratulációt, nagyon jól esik.:)

Anna 1naposan:

Kép

Bence 1 naposan:

Kép

Anna 16hónaposan:
Kép

Számomra ezis ő.....

Kép

Kíváncsi leszek Bencére, milyen lesz. :wink:

De Zsolti se maradjon le.!
Kép

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok anyukák!
Tudnátok segíteni? A lányomat szeptembertől szeretném bölcsibe vinni a Mályva téri bölcsibe. Jár oda valakinek a gyereke? Mik a tapasztalatok? Nem tudtam visszakeresni korábbi bejegyzéseket. Meg az is érdekelne, mikor érdemes oda jelentkezni, van-e előjelentkezés vagy csak májusban lehet leadni a jelentkezési lapot. A B-terv a Tihany téri bölcsi, arról van valakinek infója? Előre is köszönöm a segítséget! És BUÉK mindenkinek!
fusimisi
 
 


Jaj, és még egy kérdés! Az említett bölcsikben létezik olyan, hogy nyílt nap?
fusimisi
 
 


Sziasztok :)

Fusimisi, nagyon sokat írtunk fentebb az említett bölcsikről, esetleg próbálj mégis visszaolvasni. :) Egy évre visszamenőleg kb, vagy akár kettő... Mi a Tihany téribe jártunk és szerintem nagyon jó, de vannak itt "mályvások" is. Menjetek el már most, nézzétek meg, és jelentkezzetek minél hamarabb, ne hagyd májusra! Nyílt nap mint olyan nincs, de a vezető egyenként végigvezeti az érdeklődőket. Hívd fel és egyeztess ilyen látogatási időpontot akár már ma. :)

Sziszike, gyönyörűek a gyerekek, nagyon szép család vagytok :) Zsolti az utolsó képen pont úgy néz, ahogy az én fiam szokott néha :lol: A házatokkal mi van, hogy áll?

Bella, de jó téged is látni. :) Jobbulást. Én is csak akkor vagyok beteg szinte, ha terhes vagyok. Ilyenkor legyengül az immunrendszer. :( Jelen állás szerint költözés leginkább vissza Budára valószínű, iskola-ügyek miatt főleg. Mindenképp egyháziba szeretnénk és itt nem az igazi a felhozatal, ott meg egymást érik a jobbnál jobbak. :? Persze budán nyilván nem ház lesz, sőt.

Beáta, bárányhimlővel ültetek az ügyeleten? Elkülönítő ott nincs is, ugye? Hát ez elég kellemetlen lehetett mindenkinek, remélem, Koloska jobban van már. :) A Csiky dokit én is ismerem. :) Gyerekpszi is, úgy rémlik. És lazán hiperaktívnak "diagnosztizálta" a fiamat (csak úgy élőben, nem rendelésen) :P Pedig egyáltalán nem az. :wink:
Költözés a küszöbön? Mi van a kisebbségi szomszédsággal?

Klarissza, melyik ovit néztétek ki Lackónak? Koraiba mit mondtak?

Sziasztok, írjatok,
Klára
klara
 
 


Klarissza! :)
Nem tudom melyik ovi. Talán az Erzsébet kirné úti. Vagy ma a védőnő a Nagy Lajosit ajánlotta. Valahová beíratom az biztos, merthogy vagy költözünk vagy se. Ilyenkor(költözésötlet) jövök rá, mennyire megszoktam itt. :cry: Miért ti melyik ovit nézitek?
Klára! :)
És anyukádat is viszitek Budára? Vagy erről letettél? 11.ker?
Tényleg van ilyen megoszlás, hogy Budán vannak az egyházi iskolák? Hagyományosan így van ez?

Sziszike :) -Cukik a gyerekek! Leírtad valahol a szülésedet?

Fusimi :) -tényleg időről időre ki lett vesézve ez a téma, Mályva bölcsi, stb. Ja, és konklúzió- a gondozónőn múlik a dolog, ami egy lutri, mert nem te választod.


B
bella2
 
 


Bella, hagyományosan Buda a konzervatívabb fele a városnak, nézd csak meg a polgármester vagy a képviselőválasztást. Narancs az első, a második, a 12. 3 és 11 inog. pest tiszta vörös, néhol kék, pl épp Zugló. (Na és a 16-17. kerület inog.) Tudom, itt nem politizálunk, de ez száraz tények kérdése. :? Az 1-2-12. kerületben van egymás hegyén-hátán fél tucat katolikus iskola, míg itt csak a regnumos, ami állítólag inkább csak nevében az. A belvárosban van még 2-3, de kertvárosból a belvárosba azért már mégsem járatom a gyerekemet.
Anyukámat sajnos természetesen ez esetben nem tudjuk vinni magunkkal, de amúgy se akar épp velünk jönni. :(

Bölcsis nénit én történetesen választhattam, de erről pszt :wink: A Tihany tériben megkérdezték, melyik csoportba szeretnénk kerülni, és oda is osztottak be. :)

K.
klara
 
 


Sziasztok!

Szüléstörténetet még nem írtam le sehova, illetve egy naplóba, majd hamarosan felteszem!

Házunk hónap végére lesz költözhető!
Már a csempézésnél, padlólapoknál tartanak.:)

Köszönjük a dícséreteket.

Puszi: Sziszike.
sziszike1000
 
 


Köszi, de sajna a keresés funkció halott a site-on, 420 oldalra meg nem tudok így kapásból visszaugrani, pláne, ha nem tudom, egy-két évvel ezelőtti bejegyzéseket mégis hány oldalra visszamenőleg keressek. Ha valaki megtenné, hogy priviben írna pár sort, azt megköszönném. Konkrétan azt kellene már csak nagyon tudnom, hogy a Mályvába be lehet-e már ilyenkor jelentkezni-íratkozni, mert nekem azt mondták, csak majd májusban. Ezért érdekelne a mályvás anyukák személyes tapasztalata e téren.
fusimisi
 
 


Fusimisi, a topik 33. oldalán találod a saját hozzászólásodat nagyjából ugyanebben a témában és ott írtak is a lányok a tapasztalatokról.

K
kyra
 
 


Kyra, arra emlékszem, én mit kérdeztem egy évvel ezelőtt, és arra is, mire nem kaptam választ. Azóta körbeérdeklődtem, a bölcsikkel is beszéltem, de szeretném kideríteni, konkrétan a Mályvába létezik-e előjelentkezés vagy sem. De Mályvás ismerősöm nincs, ezért tettem fel itt ezt a kérdést.
fusimisi
 
 


Sziasztok!

Fusimisi, bölcsi ügyben nem tudok segíteni sajnos, aki a mályvába jár ismerősünk, protkóval került be, ennyit tudok.

Klára, a XVI. ban a Néri Szt Fülöpről nem hallottál valamit? Az utcánkból egyik anyuka gyerekei oda járnak, ő dicsérte.

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Sziasztok!

Nyetusék biztos a Mályva bölcsibe járnak/jártak, Ilon fiai is jártak oda, de ők régen nem írtak. Írj nekik privit, Fusimisi. :) Vagy kérdezd meg a bölcsiben személyesen. Ha azt mondják, hogy márpedig csak májusban írnak fel, akkor mi hiába mondunk mást, nem? :) Minket januárban írtak fel a Tihany tériben egy füzetbe, ez biztos. A jelentkezési lapot azonban tényleg csak május körül kellett beadni.

Dike, a Nériről én is csupa-csupa jót hallok :) Járnak oda ismerősök is. De az abszolút nem esik útba nekünk sajnos, és a férjem semmi esetre sem vinné kifelé a városból reggelenként, én meg annyira késős típus vagyok, hogy e téren inkább őrá lehet számítani. Mindazonáltal ha itt maradnánk, akkor könnyen lehet, hogy mégis megpróbálnánk oda bekerülni. :)

K.
klara
 
 


Bella:
Hát a körzetis a Kincskereső lenne, de a szomszédék esete óta semmiképpen sem akarom oda vinni Lackót :(
Olyan jó lenne, ha legalább néhányan együtt folytatnák az ovit, ha mi is és Ti is az Erzsébet Királyné útit választanánk, akkor már 4 Bácskais lenne ott (+Jázmin és Isti) :lol: Gondolom kérhetnénk, hogy egy csoportba legyenek, könnyebb lenne a váltás.
Hülye ötlet? Igaz, arról az oviról még nem hallottam semmit sem, csak a vezetőnéni mondta, hogy velük a legjobb a kapcsolata a bölcsinek (?).

A horvát nyelvűt Ti teljesen kizártátok? Az Őrsön van valahol, mondjuk lehet, hogy Lackónak pont a kései beszédfejlődés miatt nem fogják ajánlani.

A Koraiban elfelejtettem megkérdezni, hogy mit tanácsolnak, de majd ma :)

Mi nem költözünk, majd ha Lackó suliba megy.

Valszeg nem is lesz több bébi, tegnapelőtt is csontkovácsnál jártam, nagyon félek, hogy egy újabb terhesség még inkább lestrapálja a szervezetem, szóval kifejezetten gyáva vagyok újabb gyerekvállalás ügyében :?
Így is állandóan stresszelek Lackó miatt, hogy jól bánnak-e vele, mi lesz az új közösségben....mennyivel jobb lenne neki, ha vidéki nagyvárosban (Debrecen, vagy Szeged) nőne fel, fel tudom-e tisztességesen, jólétben nevelni, tudom-e majd a jövőjét biztosítani....kettő miatt aggódni...jajjj nem.

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is Zugló 1,5 fél éve. Most babát várok, ezért szeretnék végre a közelben háziorvost találni. Az Uzsoki utcai kórház környékén lakunk. Tud esetleg valaki arrafelé egy jó háziorvost? Esetleg olyat, aki homeopátiával is foglalkozik?

Köszi előre is!

Nyusziful
nyusziful76
 
 


Nyuszi, gyerek vagy felnőtt háziorvost szeretnél találni?
kyra
 
 


Sziasztok!

Sziszike! Gratulálok a kis Bencéhez!

Fusimisi! Megkaptam a privid, válaszoltam. Jó volt ilyen távolról visszatekinteni a régi bölcsis korszakra.

Mindenkinek sok boldogságot az új évre!

llon
ilon
 
 


Ilon!

Köszi szépen, még nem jött meg a privid, nem tudom, miért, remélem, hamarosan megkapom.
fusimisi
 
 


Sziasztok!

A Koraiban a Mályva térit mondták jónak, a nevelési programja miatt, mondjuk részleteket nem kérdeztem. Protkóval (Bakonyi Anna, Korai-s, aki az óvodaválasztásban segít) betudnánk jutni, de azt hiszem nekünk távol lenne. A kései beszédfejlődés miatt horvát ovi kilőve. Marad az az ötlet, hogy Erzsébet Királyné úti, ahol van egy szupi óvónéni :-) És a közlekedés is szuper :-)

Fel is hívom őket :-)

Egy ismerős házaspár válik, 2,5 éves és egy 1 éves gyermekkel :cry:
klarissza
 
 


Felhívtam őket.
Ha sok körzetes jelentkezik, akkor a körzeten kívülieket tuti nem veszik fel :( De még beszélnem kell az óvodai vezetőnénivel is, állítólag ő tudja, hogy mennyi a körzetes gyerek. Biztos van valamilyen nyilvántartás a gyerkőcökről.

Klarissza
klarissza
 
 


Na, beszéltem az óvodavezetővel is :-) (Nagyon szimpi nő volt, Ida utcai a központból)
Szóval feladat, először a körzetisbe kell jelentkezni, de a beiratkozás hetében a hőn áhított oviba is jelentkezni kell, hátha marad egy-két hely, vagy a csere megoldható :?
Ha összeszokott kis társaság jelentkezik, akkor előnyben vagyunk, de csak azon körzetisek után, akik 5 évesek lesznek (suli előtti ovi miatt) és azok után, akik simán körzetisek :?

És most már dolgozom, mert aztán túlórázhatok... :lol:

Klarissza
klarissza
 
 


Kyra!

Egyelőre felnőtt, a gyerekorvos még nem aktuális és állítólag jó, akihez tartozni fogunk.

nyusziful76
 
 


Sziasztok!

Klarissza, valamiért nem szoktak tudni róla, de a mi ovink is Mályva-programos (Lengyel utcai).
Valóban ez a szabályos módja a jelentkezésnek, de mi egyik gyereket se irattuk be a körzeti oviba párhuzamosan, nehogy még véletlenül oda vegyék fel. :? Az Erzsébet királyné úti ovi az elhelyezkedése miatt nagyon népszerű (akár a Bácskay bölcsi), mindenkinek útba esik befelé menet... Érdekessség: az ovinkban járt a csoportba egy kisfiú, akinek ott óvónő a mamája, és mégis ide hozta a fiát. :wink: Na ő is azt mondta, hogy még protekcióval is nehéz oda bekerülni.

Nyuszifül, sajnos a mi dokink sem a kerületből való.

Ilon, még visszatérve a tavalyi témára: Waldorfos infókat olyan anyukától szerzem be, akinek a 3. gyereke jár oda, és nagyon bősz waldorfosok, sőt steineriánusok. Amúgy te is ismered, legalább virtuálisan, mert otthonszülős is, és ide is szokott írogatni a babanetre. :wink: Ezen felül még egyetemen szemináriumi dogát írtam belőle, és régen eléggé érdekelet az egész. Most is tetszene a pedagógiája, ha nem lenne ideológiailag katyvasz. :? Pl most ez a Vízkereszti téma: adventi koszorúk látványos elégetése (!), majd utána a hamuval a tanár (!) felírja az ajtókra, hogy 20+G(!!!)+M+B+07, megáldja (!) a gyerekeket stb... Megint valami olyasmi, ami emlékeztet az eredetire, de nem ugyanaz, és egy gyerek nehezen látja át esetleg a különbséget. Kis példa, de talán érthető belőle valami. Szóval akkor már inkább semmi ne legyen, de a Christus Mansionem Benedicatból ne csináljanak Gáspár-Menyhért-Boldizsárt, mert annak végképp semmi de semmi értelme. :) (De ez csak az én véleményem, szubjektíve, szóval nem támadásnak szántam. :))

Klára
klara
 
 


Helló!

Klarissza- persze, jó lenne, ha együtt maradnának néhányan a bölcsiből. Olyanok már mint egy kis család.
Majd azért meg kell nézni ezeket az ovikat nyílt napon. Bár nekem épp az az időszak elég zűrös lesz-szüléskörnyéke.
Ja, nemzetiségi ovi, egyik ismerősünk a szerb nemz.oviba viszi a kisfiát Rózsák tere, és teljesen odáig van, mennyire jó kis közösség-rá akar beszélni. Magyarok amúgy, csakhogyhát mégis mi van, ha a gyerek vissza akar térni a gyökereihez, vagy ők egyszercsak?


Tesó kérdés- no de hány érv van mellette?!
Válás- egy ismerős csaj meg három gyerekkel (2-4-6 évesek) válik! :cry:
Nem is értem én ezt, ilyen kicsi gyereknél van mindenkinek legnagyobb szüksége a másik segítségére fizikailag is, érzelmileg pláne, hol érezheti magát fontosabbnak ilyenkor a válni akaró szülő? Tudom, velem is megtörténhet ez, mégse akarom elfogadni, hogy ez normális.

Klára- köszi a felvilágosítást. Tudom én, hogy hogy szavaz a főváros. De azt azért nem gondoltam, hogy Pesten (belvárost kivéve) nincsenek szinte egyh. iskolák. Amúgy logikus.

Nyusziful- homeopata gyerekorvos a Bosnyák téri gyerekorvosi rendelőben Sal Péter. Nagyon sokan járnak hozzá.

B
bella2
 
 


Klára:
Hát én sajna nem tudom bevállalni, hogy a körzetist kihagyom, mert a vezetőnő azt mondta, hogy tavaly a körzetisekkel tele lett mindkét ovi és ha engem elutasítanak és nem jelentkezem a körzetisbe, akkor ha a körzetis is megtelik, akkor mehetek Piripócsra a gyerekemmel együtt, vagy ahova akarok :( A munkahelyem bizti nem örülne egy év fizetésnélküli szabinak, bár én lehet, hogy igen :)

Bella:
Hát igen, meg kell őket nézni, bár a neten minden ovinak van honlapja, egy picikét lehet tájékozódni.
Mondjuk igazából a Jázmin anyukája ismeri az óvónénit, ahova Jázmin fog járni, úgyhogy én is csak ennyit tudok az oviról. De mondjuk nekem ennyi is elég lenne :? Az már csak plusz, hogy jó helyen van.
A Rózsák tere utazás szempontjából már nekünk nagyon zűrös lenne, nem szeretnék 10-15 percnél többet utazni a kölökkel reggel és este a csúcsban.

Április 7. a Kincskereső nyílt nap, azért megpróbálok elmenni. Bár lehet, hogy a fél szabim az ovikeresésre megy rá :P

Klarissza
klarissza
 
 


Ápril. 7?
Én meg 8-ra vagyok kiírva.!
Lehet, nem jutok el-elég sanszos.




B.
bella2
 
 


Bella:

Nyomozó munkámat folytattam délután a bölcsiben :)
Szóval beszéltem egyik bölcsistársunk mamájával, aki a Szugló utcai Kincskereső bölcsinek a gyerekorvosa. Azt mondta, hogy jövőre egy nagyon aranyos óvonéni lesz a kicsiknek :) Hurrá! Az Erzsébet Királyné uti picik is most nagyon aranyost kapnak (gondolom a Jázminék által is ismert óvonénire gondolt). Már csak azt kellene kitalálnom, hogy hogyan lehetne elkerülni, hogy a Nagy Lajos Király úti tagóvodába kerüljünk. Izgi program ez az oviválasztás :)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Fusimisi!
Nem is tudom, hova legyek, de a kisregényem elszállt!!! :twisted: :cry: stb. Most látom, hogy még egyetlen privimet sem sikerült elküldenem. Mi a csudát kellett volna megnyomnom???

Röviden: a Mályvában az Icanéni, a fehér hajú, életem legrosszab tapasztalata. Ténykedésének köszönhetően évekig közelarcot vívtam a gyerekkel (1. számúval) a pisilés miatt.
Éva néni viszont (ha még ott van), professzor a gondozónénik között! Rogers-es módszereket vall. Az elején kipuhatolta, mire van szükségünk, aztán folyamatosan dícsérte a gyereket! (a 2. számút :) )
A Tihany tériben nem volt különlegesen rossz tapasztalatom, kivéve, hogy egy kis problémás gyereket is felvettek (igen, úgy értsd), azóta néha eltünedeznek dolgok. Azonkívül rendszeresen verekszik a gyerekekkel, a 3. számú :) éppen rá hivatkozva nem akar most bölcsibe járni. A gondozónők szépen kezelik a helyzetet, de nehéz.
Itt egyébként átlagban sokkal gyerek- és emberszeretőbbek a gondozónők, mint a Mályvában. Főleg "az öreg rókák" vannak végtelen türelemmel a kicsik iránt.
És mivel a napirend mindig azonos, csak az újak sírnak 1-2 napig, a többiek pontosan tudják, mi fog következni, mit kell csinálniuk. És élvezik is az ő kis világukat.

Még egy jótanács: igyekezz kedves és átlagos maradni. Különösen a gyerek beérkezésének és elvitelének idejével - ne legyél első, sem utolsó. Legyél kedves, de ne add ki magad, mert akkor jön az irigykedés, és a gyerek megérzi, különösen, hogy (a Mályvában tuti) a napi programjuk jó része a szülők kibeszéléséből áll - vannak vérmérsékleti különbségek persze.
Érdekes volt, amikor a Mályvában közölte a vezetőnő, hogy nem baj, ha az Icanéni a gyereket szidja helyettem(!!!), amikor elkésünk, "mert így legalább megtanulom..." Nem tanultam meg, de ma már tudom, hogy ez volt az első példája annak a végtelen sornak, ami a közintézményekben várt rám a következő években, és amit így lehetne összefoglalni: "Majd mi megneveljük az Anyukát!"
Mert az anyák ugye mindenre képesek a gyerekükért (normál esetben), és ezzel a hatalommal, (hogy a gyerekem a kezében van nap mint nap), időnként visszaélnek a nevelők. Nem rovom fel senkinek hibaként, ilyen a hatalom természe: ki ne élne vele?

Lehet, hogy kicsit cinikusnak, vagy nemtudommilyennek tűnök, de ezek csak az őszinte gondolataim. Meg az is igaz, hogy én sem vagyok egyszerű eset (pl. gyakran kések el.) És valamiért mindig azt hiszem, hogy teljesen megbízhatok azokban, akikre a gyerekeimet bízom. De mindig "pofára esek", mert ez nekik a munkájuk, bárhogy is szeressék, vagy szerették is valaha.

Még egy jótanács: ha az első gyerekedet szoktatod be, számíts rá, hogy lelkileg nagyon meg fog viselni. Lehet, hogy őt nem, de téged biztosan. Javaslom, beszélj a pároddal, hogy lehessen olyan időd rendszeresen, amikor úgy mész el otthonról, hogy őrá hagyod a kicsit. Ilyenkor tud az ember lánya lazítani, mert tudja, hogy nem idegenek között, idegen helyen van a gyerkőc, hanem biztonságban...

Kihagytam valamit? :D

Bocs a többiektől, hogy hosszú voltam.

Ilon
:)
ilon
 
 


Bella:
http://www.kincskereso-ovoda.tar.hu/
Bocsi, tavaly volt 7-én a nyitott nap :?

Az érdeklődő szülőket mindkét épületünkben szeretettel várjuk nyílt napunkon, 2007. április 5.-én (csütörtökön) 10-11 és 16-17 óra között, valamint a
KINCSKERESŐ NAPOK rendezvényein:
2007. április 26-án 16-17,30 óráig tartó Játszóházunkba,
2007. április 27.-én 10 órakor kezdődő Óvodapódiumra.
klarissza
 
 


Hát azért nézegtve ezeket a Kincskeresős oldalakat....
Elég gáz....sőt...vagy minden óvodában létezik még olyan, hogy kiállítják a gyerekeket a "színpadra" és produkálni kell magukat??? :?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Klarissza, jó csokizást :D ! Ez a szereplés a mi csoportunkban karácsonykor úgy volt, hogy körben álltak, és együtt mondták a verset, éneket. Egyénileg csak a 3 "nagycsoportos" szerepelt egy-egy vers erejéig (vegyes csoport). Igy is úgy sajnáltam Rózámat, ahogy ott állt, olyan kicsi volt (pedig itthon ugye ő a nagy) és gyűrögette a szoknyája szélét. Aztán a mi bíztató mosolygásunkra olyan hálásan mosolygott.

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Miénk is vegyes csoport, és egyáltalán nem állnak ki szerepelni egyénileg. A nagycsoportosok együtt szoktak elmondani egy verset, és az egész csoport közösen ad elő valami éneket vagy körjátékot Anyák napján. :) De mint írtam, mi is mályva programosok vagyunk :wink:
Dike, Gellért azóta is emlegeti Rózát a játszóról, sőt a minap azt mondta, hogy őt fogja feleséül venni :P Csak hogy tudd :lol:

Klára
klara
 
 


Ilon! Nem kaptam meg a prividet, lécci küldd el még egyszer!

Köszi
Dóri
fusimisi
 
 


Klára, ez igazán megtisztelő. Bár ő per pillanat épp az apjához készül feleségül menni (velem együtt) :lol: . Ha majd jobb idő lesz szivesen megyünk még Veletek játszóra.

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Miért, Dike, nincs elég jó idő? :wink: Szerintem túlzottan is... :? Amúgy most betegek, ezért játszó posztponálva :( Valami légúti vírusnak tűnik, Gellért kruppozott is tőle, megint, pedig már reménykedtem, hogy kinőtte.
Nálunk egyik sem akar velünk összeházasodni valahogy :lol: De általában véve nem hozzák ezeket a tipikus pszi-dolgokat, dackorszak meg miért-korszak se ment abban a tipikus formában. Sőt a fiam a kezét se nézegette csecsemőként egy percig se :P Atipikusak. :)

Többiek, hogy vagytok? (És főleg hol...)
klara
 
 


Sziasztok!

Aki szaki bene, lécci-lécci válaszoljon :)

1. Oviba iratkozás előtt vannak (váró)listák, mint a bölcsiknél?

2. Évközben, hogyan lehet ovit váltani? Gondolom, ha a kiszemelt oviban nincs hely (és nem is körzetis) akkor sehogy, de akkor van valami várólista?

3. Ha a körzetibe akar körzetis gyerek bekerülni évközben, akkor is felveszik, ha nincs hely, mert kötelező?

Klarissza :)
klarissza
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?