Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judit, tényleg teljesen más vagy, mint az első fotón! És kb 100 kg-mal könnyebb...KépTiszta karcsú vagy!! Gyönyörű helyen voltatok, biztos nagyon békés meg vidám volt!

Képzeljétek, tegnap Lizának kibújt az első foga!!!Nagyon kisegér!

Visszagondolva az előző terhességemre, én is elképzelhetetlennek tartottam, hogy ugráljak hullafáradtan. De érdekes módon, a szükség tényleg sok mindent megold.

Húsvétkor cikázni fogunk egyik nagyszülőtől a másikig, viszont jövő héten tényleg találkozhatnánk mindannyian. Andikám, Te is, ha még élsz..Kép
Én nagyon szívesen látlak Titeket nálunk, ha mondjuk nem akarunk mászkálni a városban, meg itt a gyerekek is tudnak rendet bontani. Pl.: kedden?? ÍRjátok meg, hogy jó-e.

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Na, itt vagyok. Mi sajnos nem tudunk talizni veletek köv héten, mert influenzásak vagyunk. Szerda hajnalban az ügyeletre kellett menni, mert Zazuska lázas volt és hányt. Azóta kapott antibiotikumot, amire allergiás, most adtam be a kettes verziót. És még most jön az orrszippantás, amitől félek, nem tudja, hogy utána neki lesz jobb.... Betti! Van valami bevált módszered???
Nem tudom, említettem e már, de tejallergiás is. Szegénykémnek mindentől kipöttyöződik a bőre... még most sem használhatunk csak gyógyszertári fürdetőt, gyógyszertári testápolót, de semmi előre kész, csomagolt, pedig kaptunk jó sokat.

Gratulálunk Lizus fogacskájához. Zaznak is jön az 5-ös, 6-os számú.

Annyi mindent akartam még írni, de kicsit fáradt vagyok -nem túl nyugodtak az éjjelek.

pusz
Andi
messyke
 
 


Sziasztok!

A talizás jó lenne, ha összejönne, igaz én csak a nagy pocakomat tervezem vinni, Bulcsú megy a bölcsibe!

Judit gyönyörű helyeken jártatok.

Lizának gratula a fogacskához!Kép

Andi!
Jobbulást kívánok Nektek, és nagyon együtt érzek Veled! Gyűlöltem az orrszívást, és ráadásul Bulcsú 2 éves koráig havonta náthás volt.Én porszívóval csináltam, drasztikusan lefogtam, ő pedig üvöltöttKép A szivem majd meg szakadt, de egyszer sem fájt a füle vagy az arcürege vagy a homloka. Szóval hatékony, és fél gyógyulás a kitisztított orrocska. Azt is megfigyeltem, hogy orrszívás után mindig magától lejjebb ment a hője.
Ti milyen orrszívót használtok? Engem többen megvetettek a porszívóért.
Egyébként mi néha még most is(3 éves és 3 hónaposan) gyógyszertári fürdetőt használunk, mert Bulcsúnak nagyon érzékeny a bőre.

Túl vagyunk a 32 hetes uh-n.Fejvégű, BPD 85mm, fl 6 mm, ac 300mm, súlybecslés 2300 gramm. Nagyon cukorfalat volt, ásított, itta a magzatvizet, úgyhogy tele volt a pocija. Pislogott, meg mosolygott is! Készült videofelvétel is, de nem lett valami jó, mert szerintem más a kórházi video mint a miénk, és ilyen rezsgős. Hát ez van.

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

Puszi: Betti+Babó32+6

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 

 
 

Jó reggelt!

Eddig nekünk elektromos orrszívónk volt, de többen mondták, hogy ilyen korban már nem hozza ki. Így tegnap kipróbáltuk a porszívósat és.... és pozitívan csalódtam. Mert furcsa, de sokkal humánusabb: amíg az elektromossal percekig erőltettük, addig ez csak odateszem és hipp-hopp kint is a trutyi Kép (Kata!!!! Én sem hittem, de ténylegjobb!!!) És végre megint aludt éjjel.
Betti! Ha magadban csináltad,hogy fogtad le??? Most "szerencsém" van a Húsvéttal, hogy vannak itthon segíteni.A videó nekünk is rezeg -meg főleg azon látni jól, amikor még kisebb volt. Bulcsú is hajlamos pöttyös lenni? Mert a doktornénink szerint számítani kell rá, hogy bármi a bőrén jön ki.

Juca! Tényleg teljesen máshogy nézel ki, mindketten fiatalabbak vagytok vagy 10 évvel Kép

Zita! Hogy vagytok? Pindurkák?

Jó pihenést!!!
Pusz
Andi
messyke
 
 


Sziasztok!
Most értünk haza, elmentünk kirándulni, megnéztük a miskolci vadasparkot, hazafelé hóvirágot szedtünk az erdőben. Olyan szép idő lett délutánra, jó volt sétálni egy nagyot.
A találkozó jó ötlet, de nekem sajnos a holnap nem jó. Délutános vagyok a héten, ilyenkor 5-kor végzek. Holnap ráadásul délelőtt úszni viszem az ovisokat, azért megyek be hamarabb, szerdán megint egész napozok, mert a kolléganőm szabin lesz. De mióta ilyen szép idő van, még dolgozni is szívesebben megyek, nem nyűglődöm reggelente, hogy nincs kedvem menni. Szerencsére jól is érzem magam, úgyhogy minden ok.
Jövő héten készülök 1-2 napra Tesómékhoz Pestre babázni egy kicsit, addigra ott is visszavonulnak a nagyszülők, de még nem tudom melyik nap. Menni kell majd a teheléses vércukorra is. Tényleg olyan szörnyű az a szirup, amit meg kell inni? A vérvételtől nem félek, csak az a lötyi maradjon bennem.
Nektek hogy telt az ünnep? Én Rolin kívül más locsolkodóval szerencsére nem találkoztam, majd holnap készülök még az ovisaim locsolóhadára, így azt hiszem a ma esti hajmosást holnapig így elhalasztom.
Remélem Zazus jobban van.
Üdv mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Hát elteltek az ünnepek. Elég gyorsan. Kép Tegnap itt volt a keresztlányom a szüleivel, sokat sétáltunk, voltunk a várban, jól eltelt a nap. Előtte a hétvégén anyáéknál voltunk otthon, az is jó volt. Ma még itthon vagyok, takarítom a vendégség utáni romokat, és próbálom kijavítani a dolgozatokat, amikkel eddig nem nagyon haladtam. Kép

Lányok, nem készülnek az albumok! Kép Meglepődtem, hogy más vagyok a képeken! Melyik volt az az első kép, amin öregebbnek és kövérebbnek nézünk ki? Már nem emlékszem, melyiket tettem fel először! Kép Egyébként csalókák a képek, egyáltalán nem vagyok karcsú... Kép

Bocsi, hogy nem írtam korábban a találkáról, nekem sem nagyon alkalmas a mai nap. Délután fényképészhez megyek a tablóhoz, utána pedig Varga Zsolt... Holnap estig vagyok, csütörtök-péntek pedig diáknapok a suliban... Azt hiszem, minden energiámra szükség lesz, ráadásul estig vagyok. A jövő héten alkalmasabb lenne, nekem a kedd délután olyan, hogy akkor hamarabb végzek, más napokon minimum négyig dolgozom... Kép De nagyon jó lenne már tényleg. Lehet, hogy az kicsit nehezebben fog menni, hogy egyszerre mindenki ott legyen, pláne miattam és Zita miatt. Kép De valahogy csak összehozzuk! Kép Nálunk is alkalmas, nagy a lakás! Kép

Legyen szép hetetek, puszi a kicsiknek is!

Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Mostanában szarakodik a babanet, talán most jó lesz.

Andi!
Nem tudtam válaszolni, amikor még aktuális lett volna, leírom, de gondolom Zazus már el is felejtette, hogy beteg volt. orrszívás: leülök terpeszülésbe a földre, bulcsút fejjel felém a lábaim közé fektettem, kezeit-lábait a lábammal leszorítottam, és úgí szívtam le az orrát. Közben majd meg szakadt a szivem, és mérges voltam mindenre, amiért ezt kellett csinálnom.
Bulcsú még most, több mint 3 évesen sem bírja hosszú távon a Johnson habfürdőt, időnként még a gyógyszertári fürdetőt használjuk.

Judit, Zita, Kata hogy vagytok?

Puszi mindenkinek!

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Mit szépítsem, voltam már jobban is , hulla vagyok, azért vagyok csendes lapításban, hogy inkább ne panaszkodjak.
Andi! Zaz meggyógyult? Neked suli, vizsgák mostanában?
Nekem szombatra kell egy 10 cikkes kiadványt szerkesztenem, amit magam írtam. Vajon hol tartok szerintetek???
Kismamák minden OK? Én már alig várom a 12 hetes uh-t, 2 hét múlva megyek.Még mindig hányok.
Bulcsú, az óvodás hogy van?

Pusszantás és túlélés,

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Most egy éve vittek fel az emeletre Kép és kezdődött életem leghosszabb éjszakája, miközben hallgattam a sírást, amiről tudtam, hogy az én kisfiamé...

Amúgy nemrég gyógyultunk meg...már 3 napja nincs orrszívó(köszi a tippet, én is így csináltam...elég durva...). Ráadásul egyszerre jön 3 foga, amitől elég nyugtalan...nappal nem akar aludni, estére pedig már a fáradtságtól nyűgös...
Vizsgák? Köszönöm jól vannak Kép A 7végén másodjára nem mentem el ágazati gazdtanból, ami nem lenne pedig olyan nehéz, csak nem tanultam eleget. Persze, nem tudom, mikor lesznek legközelebb, úgyhogy várhatok....

Mizu az apróságokkal??? És Bulcsú? Várja már a kistesót?

pusz
andi
messyke
 
 


Sziasztok!

Gratulálok, Nagyon Boldog első szülinapot kívánok Zéténynek!
Jól elhúzódott akkor Szegénynek a betegsége, és a fogacskák még rátesznek egy lapáttal.Kitartás!
Cuki az új fényképe!

Tiszta ideg vagyok. Most voltam a védőnőnél, jól megnyugtatott mondhatom. Azt mondta, hogy a súlybecslés alapján (32 hét + 4 napon volt, 2328gr) valszeg vagy 4 kiló lesz a baba.
Bulcsú 3 kg volt. Létezik, hogy ekkora különbség legyen két testvér között?? Ja, az apa is ugynazKépKép!

Vissza tudja valaki keresni, hogy mennyi volt a súlybecslése és milyen lett valóban a baba?
Bulcsúval 13 nappal korábban voltam, 31 hét + 0
naposan, őt akkor 1743-ra becsülte a gép, és ugye mégcsak meg sem duplázta a súlyát.
Ha tudtok írjatok erről vmt!

Bulcsú nagyon várja a kistesót, szoktak "dumcsizni", úgy hogy odateszi a fülét a pocakomra, és én kérdezgetem a Kistesó nevében. Nagyon élvezi, időnként kéri, hogy mondjon valamit!Kép

Pussz: Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Ezt a levelet múlt hét péntek óta nem tudom elküldeni, remélem, most sikerül!

Kata, kitartás, remélhetőleg 2 két múlva elmúlnak a rosszullétek. Én azóta nem is érzem, hogy terhes vagyok. Kép Csak a pocakom nő, furcsa nagyon...
Kicsit kétségbe is estem, mert már 4,5 kilót híztam, ebből 2,5-t az első 3 hónapban, a másik 2-t pedig 3 hét alatt. Ez nagyon sok szerintetek? Nem eszek olyan sokat, csak rendszeresebben, mint korábban.
Kata, egyébként Lizával is rosszul voltál?

Andi, Zétényt Isten éltese, még nem késtem olyan sokat!
A vizsgák megvárnak, ne aggódj! Majd meglesz minden, esetleg késel egy kicsit!

Betti, nincs tapasztalatom a súlybecslésben, de több barátnőm meg volt ilyenkor ijedve, aztán meg nem is lettek olyan nagyok a babák. Ne aggódj emiatt, semmi gond nem lesz, és a pici sokkal könnyebben fog megszületni, mint Bulcsú! Biztosan édesek lesznek majd együtt, ha megszületik! Kép

Na a nagy eseményt a végére hagytam! Kép Tegnapelőtt voltunk Zsoltnál (7-fél 10-ig várakoztunk), és megnézte a picit. Nagyon sokáig nézte, hogy alaposan láthassuk Pistivel. Megszámoltuk minden ujját, olyan édes volt, olyan mozdulatokat tett többször is, mintha integetne. És ami a legjobb, Zsoltnak már volt tippje, hogy mi lesz! Kisfiú, és a fütyijét laikusként is láttuk, annyira megmutatta magát.Persze tudom, ez nem 100%, meg egyébként is mindegy, csak úgy megörültünk, hogy már látni! Zsolt azt mondta, hogy a saját fiánál 12 hetesen látta. Majd meglátjuk a 18 hetesen 3,5 hét múlva. Pisti eddig azt mondta, kislányhoz húz a szíve, de amikor megtudta, hogy talán fiú, akkor pedig azt mondta, most már fiút akar. Kép Szóval teljesen mindegy neki is, ugyanúgy örül majd, ha kiderül, hogy nem Botond, hanem Emma van a pocakban! Kép Minden esetre nagy élmény volt, Pisti készített róla fényképezővel mozgóképet. A monitort nem olyan jó venni, úgyhogy nem látszik annyira a felvétel, de azért a lényeg rajta van. Nem is tudom, hányszor néztem már meg! Kép

Vigyázzatok magatokra nagyon, a picikre és a férjekre különösen!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Már én is írtam többször is, de végül nem küldte el.... olyankor nagyon mérges tudok lenni!!!

Betti!
Megnéztem nekünk 2 kiló volt a 32. héten, de például a 38-on többnek mérték, mint amennyivel a 40-en megszületett!!!! Szerintem ne pánikolj! Amúgy is második baba, elvileg könnyebb lesz Kép

Remélem, minden rendben az apróságokkal!!!!
Meséljetek már Róluk!!!
pusz
andi
messyke
 
 


Andi!
Köszi, hogy megnézted.
Hogy vagytok? Itt a jóidő, mostmár lehet babakocsizni meg játszóterezni.

Kata!
Hogy vészelted át a kezdeti rosszulléteket?

Én olyan időmilliomos vagyok, majd vissza fogom sírni még pár hét múlva.

Zita!
Nagyon csendben növesztgeted a pocidat!
Megkaptuk a felvételi értesítőt az oviból. Azt írták, hogy fel kell venni a kapcsolatot a vezetővel. Miért?

Judit!
Örülök, hogy jól vagy.

Na többek között ezért is mondtam Zsoltról. Gyerek mellett már nem szivesen ücsörögnék ott 2,5 órát.

Én elég nyűgös vagyok, ez annak is köszönhető, hogy mindig aggodalmaskodok valamin, kezdettől fogva, és ez mostmár nagyon fárasztó. Várom a szülést, nagyon szeretnék már túllenni rajta. Sokkal jobban félek, mint Bulcsúval.

Már vásárolgattam egy pár dolgot, olyankor nagyon boldognak érzem magam, hogy nemsokára itt tarthatom a kezemben a Kismanót, aztán 2 óra múlva bepánikolok valamin. Szóval nehéz.

Bocs, hogy itt panaszkodtam!

Bulcsú is várja már a kistesót, mindig zenéltet neki egy játékot a hasamnál, olyan cuki!



Puszi Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de 3 napja nem hánytam. Hihetetlen. Lizával is szinte pont eddig voltam rosszul, ugyanezekkel a tünetekkel. Már csak a hullafáradtság kellene, hogy elmúljon.
Lizának jön a 2. foga, de nem nyűgös, sőt folyton vigyorog, az utcán is, és integet mindenkinek. A popiján ülve elcsúszik bárhová, keresztül a szobán, megszerezni a kincseket: foto, telefon, papucs talpa (jólesik nyalni),újság. Konyhai eszközökkel pedig el lehet varázsolni. Felhúzza magát térdelésbe, de felállni egyedül még nem tud, ha mi odaállítjuk a kanapéhoz, akkor állva is játszik egy kicsit. A zenére teljesen beindul, ha bárhol zenét hall, odakapja a fejét és tapsol vagy táncol. Nyártól biztos, hogy viszem mazsola-muzsikára, szerintem tök jó a zenei érzéke.

Zaznak boldog szülinapot kicsit megkésve!

Judit, nagyon jó volt olvasni az uh-híreket! Annyira jó érzés látni a babákat! Majd később biztos mentek 4d-re is, igaz?

Zita, tényleg eltűntél. Biztos már jó nagy a babád!

Betti, te meg ne parázz, inkább néha gyere le a városba, iszunk egy akármit akárhol, és elterelem a figyelmed!

Nagy dilemmája van a zuramnak amióta Lizával állandóan gyerekdalokat hallgatunk: ki az az őrült, aki a konkolylevélről meg a vékony vászon lepedőről ír dalt??? Biztos emlékeztek gyerekkorunk gyereklemezére, a Pengetőre. Ezeket a dalokat már Liza úgy ismeri, mint a tenyerét és imádja. Na de konkolylevél...KépKép

Puszi,
Kata
Vendég
 


Sziasztok!
Tényleg el voltam tűnve, de a héten minden nap menni kellett valahova, munka előtt-után, ezért estére mindig olyan fáradt voltam.
Hétfőn voltunk a 24 hetes uh.-on. Megint készítettek felvételt, kedvesek voltak. Jól van a baba, nagyon jó volt látni, produkálta is magát. Fintorgott, nyalogatta a kezét, még a kis nyelvecskéje is látszott. Nagyon édes volt. Rendben van a veséje is, nincs semmi gond, és már megmutatta azt is hogy kislány lesz. Már semmi kétség, mi is láttuk, bár a dokinő még most is óvatos volt, de már 90%-ra mondta.
Ez volt a jó dolog hétfőn.
A rosszabb, hogy kész lett a terheléses cukor eredménye. Az éhgyomri cukor jó volt, de terhelés után magas . 7,5-7,8 lehet max. nekem 8,5 lett. Szerdén voltunk a dokinál, azt mondta ismételjük meg, ha megint 8 fölött lesz, menni kell a cukorgondozóba. Nagyon oda kell figyelni erre azt mondták , mert sokféle szövődménye lehet. Koraszülés, vagy óriásbébi. Egyiket sem szeretném. Ha diétát írnak elő azt komolyan fogom venni, nehogy később már inzulin kelljen. Tesóm barátnője is így került kórházba, az utolsó 3 hónapot ott töltötte, napi 5-szöri inzulinnal. De nem festem az ördögöt a falra. Hétfőn kiderül minden, akkor lesz meg a 2. eredmény. Az is lehet, hogy az első valami miatt nem valós.
A diétának nagyon nem örülnék, nem ehetném amit megkívánok, de a baba miatt bármit. Eddig szerencsére a súlyommal teljesen meg vagyok elégedve, a 25 héten járok, és 3 kg.-ot híztam. Tényleg csak a pocakomra jött, sehova máshova. De az uh..-on már most azt mondta a nő, nagy babára számítsak, minden értéke inkább a felső határon van. Éppen ezért nem értem, miért mondták a 12 hetes uh.-on, hogy csak 11 hetes, miért kellett 1 héttel későbbre átírni a szülés időpontját. Mert az első számítás szerint már a 26. héten járnánk. Akkor lehet nem is lenne olyan nagy baba.
Május 6-án megyünk Pestre 3D-s uh.-ra, amit már nagyon várok. Múlt héten voltam babázni Tesóméknál, nagyon tündéri baba Dorka, de nem írigylem a nővéremet, nagyon nehéz neki a 2 picivel.
Már megkezdtem a visszaszámlálást, már csak 6 hetet dolgozok, de már nagyon várom a végét. Főleg most, hogy 2-3 napja nagyon sokat keményedik a pocim. Szedem a magnéziumot, ma pihentem is sokat, de néha ez sem segít. Ha nem lesz jobb, muszáj lesz itthon maradnom, pihennem, akkor veszek ki szabit jövő héten. Szerencsére még van vagy 15 nap szabim, így a 6 hétből végül még 3-at itthon lehetek, ha úgy lesz kedvem. Utána meg már csak 8 hét, és jöhet bármikor Jázmin. Olyan furcsa, gyorsan telnek a hetek, még hihetetlennek tűnik, hogy max. 3 hónap, és már 3-an leszünk. De már nagyon várjuk.
Na, most bepótoltam, hogy rég nem írtam, de most már befejezem. Még megpróbálok feltenni egy képet, az újak közül Jázminról. A múltkori kis ufo-feje helyett, már olyan édes babás pofija van. És már a szemét is kinyitotta, pedig az egyik könyvben azt olvastam, csak a 26. hét után szokták.
De tényleg megyek!
Legyetek jók. Jövő hétre sajnos rossz időt mond megint, pedig olyan jó volt már ez a szép napos tavasz, nagyon várom a jó időt.
Puszi
Zita
anzizi
 
 


Sajnos nem sikerült a képet feltennem, nem jó formátumban van, így meg kell várnom Rolit, és a holnapot, de akkkor bepótolom.
Sziasztok
anzizi
 
 


Feltettem a képet!
Hát ilyen Joó Jázmin 24 hetesen.
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Zita, Jázmin nagyon édes! Kép Megint bejelentkeztél és fizettél 2000 forintot? Akkor képet is adnak? Gondolom nem csak úgy simán voltak kedvesek, mert az nem jellemző rájuk...
Okvetlenül írd meg, mi volt a cukorvizsgálaton! Remélem, minden rendben lesz, ha pedig még mindig magas, akkor meg lehet oldani diétával. Bár szó, mi szó, neked arra nincs szükséged! 3 ikiló, ez igen! Én 16 hetesen 4,5-nél tartok... Nem vagyok ilyen szerencsés típus, de mindig is hajlamosabb voltam a hízásra. Ha így haladsz, Te még 10 kilót sem szedsz fel... Ügyi vagy! 3D uh Gyöngyösön is van, Betti mesélte, ha jól emlékszem. Az közelebb van, nem?
Betti, csak semmi aggodalom! Minden rendben lesz, ez tuti. És meglátod, könnyebb lesz, mint Bulcsúval. Persze tudom, mondani könnyű, aztán majd én is biztos aggodóm majd mindenen...
A múlt héten voltunk bent Pistivel a kórházban, Zsolt megmutatta, és eléggé elekseredtem, mert képzeljétek el, abban az alpítványi szobában nincs zuhanyzó! Egyébként gyönyörű, de a szép bútorért és függönyért nem fogok fizetni, nem az a lényeg. Nem értem, miért nem lehetett betenni egy zuhit, az lett volna a fontos. Úgyhogy marad a sima babás szoba, de most megint megfordult a fejembe Ózd, mert a higéniás állapotok rémisztőek... De Zsoltot meg annyira szeretem, hogy sajnálnám itthagyni, mert tuti, hogy mással nem lenne ilyen a viszonyom. Ja, Zita lehet egy kérdésem? Te mennyit szoktál nála fizetni? Kata, tőled mennyit kért, amikor uh-n voltál? 12 hetesre ide mész vagy Pestre? (A héten jött el az ideje, ugye?) Vérvétel, ilyesmi? Ezt itt intézed? Milyen gyakran jársz fel? Csak ott van dokid? Huh, bocs, jó sok kérdés, de ki vagyok éhezve az új infókra. Kép
Remélem, azóta sem volt hányás! KépCsak elmúlik lassan!

Nekem a napjaim ugyanúgy telnek, csak most idegesebb vagyok az érettségi miatt, nagyon közelít... Sok a munka a tételekkkel, dolgozatokkal, aztán hamarosan jönnek az estisek vizsgái is, az meg aztán külön tortúra... De azért bírom! Kép Valamikor egy találkozás is beleférne! felvidítanánk egymást. Kép
Na megye, vége a lyukas órámnak. Vigyázzatok magatokra nagyon!
Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Zita drukkolok Neked ezerrel, hogy ne legyen semmi gond! Nyugi!Nagyon jól sikerült az uh kép, tök cuki pofija van Jázminnak!

Judit!
Köszi a bíztatást!
Gyöngyösön tényleg van 3D-s, nekem nagy élmény volt.
Szóval nincs zuhi a VIP szobában? Mondjuk szerintem még így is megéri, mert a látogatást viszont megszigorították.

Ma voltam először NST-n. Úristen, már a 37. hetet taposom. Olyan jó volt, imádom hallgatni a kis szivét, ahogy dobog.

A váróban ült mellettem egy kiscsaj, 2. babáját várja. Annyira fiatal volt, muszáj voltam megkérdezni, hogy hány éves. Nemsokára betölti a 18-at...

Beszéltem a szülésznővel is. Gyárfásné Bodnár Ildikó, Bulcsúnál is Ő segített. Épp mesélte, hogy 2 héttel ezelőtt minden baba antibiót kapott, mert a látogatók bevitték a bacikat, és minden kis manó belázasodot. Ezért sem lehet a látogatóknak betódulni a kórtermekbe. Ez korrekt szerintem.

Az NST eredményét le kellett vinni a dokinak megmutatni, és az elsőn találtam meg. Valaki épp medszült, mert 2 nagyanya ott zokogott a telcsijébe, és újságolták a nyag hírt. Aztán megjelent kispapi talpig zöldben, és annyira a hatása alatt volt, hogy hüppögve beszélt. Hát engem is kirázott a hideg, és könnyeket csalt a szemembe ez a látvány.

Ilyen eseménydús napom volt. Mostmár hetente kell ,menni orvoshoz.

A szülés anyagi oldala engem is foglalkoztat. Mennyit kell adni a dokinak/ szülésznőnek? Andi, azt hiszem Te szültél utoljára közülünk itt Egerben, ha nem gond, elárulod? Priviben is megírhatod?! Zazus jól van? Köszi!

Kata! Én szivesen megiszom valamit, csak még idejében egyeztessünk...! Persze babakocsival is megyek majd... Liza?

Pussz mindenkinek, bocs, hogy hosszú lett!
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!
A héten meglett az új cukor-eredményem, és szerencsére minden rendben. Most terhelés után 6,7 lett, ami teljesen jó. Nem értem mi lehetett a múltkor, ennyire hogy nézhetik el az eredményt. Ez után egy kicsit megnyugodtam, de aztán kezdtem az aggódást, hogy ennyi erővel lehet, hogy ez az eredmény rossz, és akkor mégis fontos lenne a diéta. Most azt találtam ki, hogy holnap éhgyomorra megcsinálom az egyszerűbb terhelést (tej, zsemle) utána elmegyünk apósomhoz, neki van vércukormérője, és megnézzük, hogy biztos rendben van-e. Ha ez is jó, akkor már tényleg nem aggódom.
Az uh.-ra külön bejeletkeztünk, megint fizettünk, de most már nem borítékoztam, a kezébe adtuk a pénzt az elején, ami ellen persze nem tiltakozott. Most fényképet nem kaptunk, csak videóra vette fel, Roli azt írta át dvd-re, arról nyomtattunk képeket.
Már csak 2 hét és megyünk Pestre a 3D-s uh.-ra. Már nagyon várom. Mi azért megyünk Pestre, mert ezt a nővéreméktől kapom névnapomra, ő fizetett be és jelentett be.
A dokinak én 5000 ft-ot szoktam adni minden alkalommal, ennyit kér. A szüléstől előre félek, mármint anyagilag is, mert szerintem egy 50000 ft.-ot adni kell a dokinak, a szülésznőnek is 15-20000-et. Egy barátnőm szült V.Zs.-nál 2 éve, akkor 4000 volt egy vizsgálat, a szülés ennek tízszerese, (akkor ezt így mindenki tudta a kórházban, bár a doki így nem mondta meg konkrétan). Ha ez így van akkor most 50e egy szülés.
A nővérem szerint ez nagyon sok, az egri viszonyokhoz képest, mert Pesten is ennyi a jobb kórházakban is, ők is most ennyit adtak az orvosnak.
Én nem tudom még, hogy lesz, ez nekünk is nagyon sok. Nem tudom, ha kevesebbet adnánk akkor mi lenne, vagy utána hogy állna hozzám a doki. Szerintem majd attól is függ, hogy sikerül a szülés, milyen lesz ott a doki velünk.
Ti mit hallottatok erről, Judit te is ennyit szoktál neki adni? Betti, te hogy készülsz anyagilag?
Azt akartam még tőletek kérdezni,ti biztos tudjátok, hogy a kórházban minden szoba babás szoba? Vagy van olyan is, ahol nem lehet velünk a baba? Mert én már ezen is aggódom, hogy mi van, ha akkor sokan szülnek és már nem lesz a babás szobában hely? Én semmiképpen nem szeretnék külön lenni tőle.
Betti! Már biztos hatalmas a pocakod, akkor is nagy volt már mikor utoljára találkoztunk. Éppen ma beszélgettem egy kismamával, aki a 38.héten jár, már neki is óriási pocija volt, 3,5 kg-ra becsülték a baba súlyát neki. Ti most hol tartotok?
Ilyenkor már én is biztos nagyon fogok izgulni. Főleg, ha nekem is nagy lesz tényleg a baba, mint mondták. Bár nagyon sok helyről hallottam, hogy ez a súlybecslés nem megbízható, sokszor tévednek.
Azt nem is kérdeztük még, milyen neveitek vannak a babának? Te mit szeretnél inkább, kisfiút vagy kislányt?
Remélem Liza, Zazus jól van, az oviban már végigsöpört a hányásos-hasmenéses vírus, szinte minden gyereken átment, én szerencsére megúsztam
Már megint jó sokat írtam, most már tényleg befejem.
Puszi mindenkinek!
Zita
Ui: Ja! és már csak 5 hetet dolgozom, de még ebből 16 nap szabim van, ami 3 hét, így már tényleg nem sok marad. Most is szabin leszek holnaptól, legközelebb szerdán megyek. Csak legalább visszajönne a tavasz!
anzizi
 
 


Sziasztok!

Judit, tök jól esett, hogy ilyen pontosan tudod, hol tartok. Szerdán voltam 12 hetes uh-n, kicsit felrántottam magam. 3-ra volt időpontom, pontosan érkeztem, és 5-kor hívtak be, de csak azért, mert már 2x szóltam. Végül leszúrtak, hogy hol voltam ,már többször kiírták a hívószámomat, sőt a nevemen is szólítottak. Szerintem meg csak elcsesztek vmit, mert én még pisilni sem mertem elmenni, a nevemet meg csak talán felismerem...
Na mindegy, a lényeg, hogy Csipiszke ülőmagassága 7 cm, és mindene rendben. Ám még mindig hányok...
Zita, nagyon jó, hogy rendben lett a vércukor. Szerintem a laborban rontottak vmit. Én az AFP vérvételre is Pestre megyek, mert mindenkitől azt hallom, hogy Egereben nagyon sok a fals eredmény.
Betti! Szerintem te már mindjárt szülsz, nem lesz ebből városi flangálás...Kép
Andi, veled mizujs? Nekem már vizsgáim vannak, tegnap is 2 volt.
Liza már kétfogú kisboszorkány. Elcsúszik a CD-állványhoz, és huzigatja a lemezeket, csavargatja a gombokat. Próbálok fotót feltenni.

Judit, necces lehet ez az érettségi körüli hajsza, csak óvatosan.

Puszi,
Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Hétfőn voltam uh-n, 2900 gr-ra becsülte a súlyát.(37+nap) Minden rendben volt, kivéve, hogy 1000-en voltak, és kb 5 perc volt az egész, vagy mág annyi sem.

Méhszáj zárt, méhnyak még nem rövidült.Kép Már nagyon várom a szülést. Megbeszéltem az EDA-t, ha minden kötél szakad... A szülésznő nem volt elájulva a gondolattól, de 3 éve sem kellett az EDA, remélem most is kibirom nélküle.

Andi! Írtam Neked mailt!

Kata, Judit, Zita!
Hogy vagytok? Nekem állandóan melegem van. Nem írígylem a nyárra nagypocakosodókat, azt mondják a kánikulát nehezen bírják a kismamák.
Állandóan ég a gyomrom, szóval mostmár kicsit nyűgi vagyok, de azért büszkén mutogatom a pocakom, és imádom mikor a kis popsiját nyomogatja kifelé, és meg lehet simizni.Kép

Bulcsú vasárnap belázasodott, nem kicsit, 39-ig tornázta fel a lázát, ilyen még életében nem volt. Másnapra minket is ledöntött ez a fránya kór, most kezdünk kikeveredni belőle.Kép

Puszi mindenkinek!
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Na sziasztok lányok, asszonyok!
Én egy régi-új heves megyei vagyok és szívesen diskurálnék veletek!
Gyorsan leírom, hogy 5 hónapja költöztünk Noszvajra, sok év máshollakás után a gyerekek miatt, akik ketten vannak; Csenge (aki ! éves lesz a nyáron) és Ambrus (aki februárban volt 1 éves).
Sajnos Noszvajon, valami érthetetlen okból csak analóg tudunk netezni, ezért kicsit döcögős a dolog... De, sebaj!
Sziasztok Orsi!

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Off!
Szisztok!
Szeretném szíves figyelmetekbe ajánlani a hétvégére az alábbi programot!
Sajnos nem tudtam pontosan bemásolni a "lényeget" így légyszi menjetek a lap aljára!
Köszönöm!
k
http://www.babanet.hu/cgi-bin/discus4/show.cgi?tpc=118983&post=527952#POST527952
kriszta13
 
 


Borsolyka!
LEnne néhány kérdésem feléd!
E-mail címedet megadnád?
k
kriszta13
 
 


Kriszta13!
E-mailem a profilomban!
Egri és környéki lányok eltűntetek?!
Remélem nem tőlem ijedtetek meg Kép ?
Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!
Sajnos elmarad a fenti program betegség miatt!
k
kriszta13
 
 


Szia Borsolyka!

Örülök, hogy gyarapodik a csapat!

Noszvaj nagyon szép kis falu,van egy kertészet, ahol muskátlit szoktam venni. A falu elején a 3. ház.

Milyen a kétgyermekes családok élete?
Nálatok hogyan fogadta a kistesót Csenge?

Én jövő vasárnapra vagyok kiírva a második babával, Bulcsú pedig 3,5 éves. Nagyon várja a kistesót, a köldökömön keresztül szokott neki puszit "beküldeni". Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz, ha már itt lesz velünk.

Kata, Judit, Zita!
Hogy vagytok? UH, AFP? Zita már Neked is nagy lehet a pocid. Judit érzed már a mozgásokat? Indul az érettségi szezon, Kitartást Neked!

Lizával mi újság?

Én már nagyon várom, hogy babázhassak. Mostmár hetente NST, doki, védőnő. Méhszáj még szerdán teljesen zárt volt, kicsit talán rövidült. (1000)

Puszi mindenkinek és ne szívódjatok fel!
Betti+Kistesó

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Én vizsgázom ezerrel, és Lizáé vagyok a maradék időben. És állandóan álmos vagyok. Ahhoz képest, hogy 15 hetes vagyok, hatalmas a hasam...
Judit, láttalak vmelyik tablóképen!Érettségi hajtás van, gondolom. Én még mindig nosztalgiázom ilyenkor, ballagáskor!

Betti! sikeres szülést Neked! A barátnőm mára van kiírva, neki sehol semmi, ugyanúgy szívatja a lánya, mint engem...Kép

Orsi, szia! Merre laktál ezelőtt? Hogy bírod a "gyerekezést"?

Andi meg állandóan a szürke ködbe vész...Zazus??

Puszi,
Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Olvastátok a szuperinfoban a Születéshete programját?
Biztos tök jó előadások lesznek, de remélem én addigra már itthon babázok, bár szivesen elmenetem volna.

Ha érdekel valakit, itt bővebben lehet róla olvasni:
http://www.szuleteshete.hu/index.php?id=170

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!
Kriszta vagyok a szomszédból! Kép JElenleg Miskolc mellett lakunk.Van egy 3 éves nagyfiam! Kép
A párom HEves megyében kapott munkát!
Most töröm a fejemet, hogy menjünk vagy maradjunk? Nagyon sok pénzünket felemészt a benzin!
Mit javasoltok?
Én nagyon félek beilleszkedni egy újabb közegbe! Kép Egyszer már "harcoltam", hogy elfogadjanak!
Tudtok valami tuti albérletet???
k
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de óriási az őrület most bent. Egész héten rohanás, plusz órákat tartottam, hogy befejezzük az anyagot, kedden szerenádozni voltam az osztállyal Feldebrőn az osztályfőnöküknél, csütörtökön hozzám jöttek. Fél kettőig itt voltak, de nagyon jó volt. Tegnap volt a ballagás, ahol a lelkemet kibőgtem, nagyon sajnálom őket, mert szerettem ezt az osztályt. A ballagás után mentünk haza a szülőkhöz Borsodba, mert a Pisti bátyjának is most ballagott a fia.

Pénteken voltam a 18 hetesen, odaadtuk a 2000 forintot, és 15 percen át mindent elmagyaráztak, csináltattunk videót is. Nagyon édes volt a kislegény! Kép Igen, itt is azt mondták, amit Zsolt négy hete, hogy fiú. Mi is láttuk, örülünk, bár a lánynak is ugyanígy örülnénk. Kép Minden rendben, az AFP is jó lett, úgyhogy meg vagyunk nyugodva. 17 hetes koromtól érzek valami mozgást, ami rendszeresen jelentkezett minden este a kádban, de nem volt egyértelmű. Néhány napja már határozottá vált, és nem is mindig csak este, úgyhogy ez már az, mégha kívülről Pisti nem is érzi, bármennyire hallgatózik. Kép

Szóval én jól vagyok a rohanás ellenére. Most már izgulok a holnapi érettségi miatt! Nem mehetünk be mi magyartanárok csak 1 órakor, addig mind a 10 körmömet lerágom majd, az tuti. Kép

Az újakat Isten hozta, örülünk, hogy itt vagytok! Kriszta, ne félj az új helytől, mi már itt is leszünk neked társaságlént. Kép Mekkora albérlet kell, merre és kb. mennyit szántok rá? Majd érdeklődöm. Most hallottam egy kolléganőmtől, csak nem tudom a részleteket.

Orsi, szuper lehet a két gyerkőc! Egyébként mivel foglalkoztok? Noszvaj előtt hol laktatok?

Betti, kitartás! Már biztosan nagyon várod, hogy lásd a picit! Alapítványi szobába mész végül is? Majd írj rendszeresen, amíg itthon vagy! Ha emailben elküldenéd a számodat, akkor érdeklődnék, ha nem zavarok.Mert az internet megszűnik majd neked jópár napra... Kép Vagy én is elküldhetem, és írsz smst, ha van valami. Szorítunk és várjuk a picit!
Én tuti jelzem majd, hogy epidurált szeretnék, illetve, hogy szeretném, ha úgy érzem. Már mondtam Zsoltnak is, azt mondta, megoldható.Illetve ez már nem is epidurális, mert ugye járkálhatsz vele, és a gerinc mellé adják. Talán peridurális a neve, de lehet, hogy hülyeséget mondtam. Kép Egyébként ezzel kapcsolatban észrevettem, hogy aki rendesen szült, és megtudja, hogy én fentartom az érzéstelenítés lehetőségét, ill. hogy ilyet kérjek, mindig kiakad, hogy mekkora hülyeség... Már unom is a sok vészmadarat, és a "mindenki kibírta, te is kibírod" mondtokat. Én szeretném, és akivel beszéltem, és így szült, jókat mondott róla. Nem árt a babának, nem árt nekem, miért ne könnyíthetnék? Aztán persze lehet, hogy nem kérem majd, meglátjuk. De láttam a barátnőmet 26 órán át vajúdni, végig vele voltam, aztán megcsászározták... Más élményei maradtak volna egy epidurális esetén. Na mindegy. A lényeg, hogy erről megoszlanak a vélemények, és én szívesen is veszem, ha mindenki elmondja, mit gondol, csak nem szeretem, ha meg akarják változtatni a döntésemet...

Kata, a második gyereknél hamarabb látszik a pocak, azt mondják. Az aluszékonyságom nekem még mindig megvan, de már nem olyan vészes. A rosszullétek elmúltak? Liza ördögfióka hogy van? Tegyetek már fel képeket, ha tudtok, kíváncsi lennék a manókra!

Zita, örülök a cukoreredményednek! Az 50 ezer forint a szülésért nagyon sok szerintem, én biztosan nem fogok neki annyit adni... Bár az tény, hogy pénteken meséltek egy orvosról, aki kijelentette, hogy annyi a szülés, mintha valaki 10-szer elmenne hozzá magánrendelésre... De ez nem Zsolt volt, és a lány, aki ezt mesélte (nemrég szült, és a sógornője szülésznő Egerben), azt mondta, Zsolt azon ritka orvosok közé tartozik, aki azt a roma nőt is megnézi rendszeresen a szülés után, aki egy fillért sem ad neki.
Attól ne félj, hogy nem lesz babás szoba. Nem minden szoba ilyen, de oda csak magyarok mennek általában, ők pedig sajnos nem szülnek olyan sokan, hogy megteljen minden szoba. Eddig mindig volt hely. De a szülés előtt majd azért jelezd Zsoltnak is, hogy ilyen szobát szeretnél.

Úristen, de hosszú lett, bocsi... Ha idekerülök, akkor mindig ezt csinálom. Kép Az unalmas részeket ugorjátok át. Az agyatokra megyek a végén. Kép
Vigyázzatok magatokra és a picikre nagyon, puszi a gyerkőcöknek (is)!

Judit
Vendég
 


Sziasztok VÉGRE!!!Kép
Betti+Kistesó!
Igen, igen nekem is "megvolt" már az a kertészet, egypár muskátlival lettünk szebbek.
Csenge 2,5 éves volt amikor Ambrus született és szoktam kérdezgetni, de nagyon kevés dologra elékszik az egyke időkből. Sztem elég jól fogadta, de persze mi is igyekeztünk, hogy jó legyen Neki. Szerencsére Ambruska közel 5 kilósan látta meg a napvilágot és emelgette magát, meg forgott, stb. úgyhogy kivehette a részét a babagondozásból a nővérkéje is, nem kellet annyira óvni.
De tudod, ahogy mondani szokták;" Az első gyerek ahányszor kiejti a cumit a szájából, sterilizálod. A másodiknál esetleg lemosod. A harmadiknak a kutya szájából veszed ki."
Szóval, ha a gyermeked egészséges (és természetesen az lesz Kép)sztem sokkal jobban ki lehet élvezni a babázást, nem para-mamikéni lesed mit csinál a bébid.

Kata!
Szép fővárosunkban laktunk, ami nagyon jó is volt GYEREK NÉLKÜL! Mivel eredetileg egriek vagyunk ,de Egerbe nem akartunk visszaköltözni, így döntöttünk Noszvaj mellett.
A "gyerekezéssel" kapcsolatban-mindíg máshogy. De általában már nagyon várom a nap végét Kép. Most éppen készülünk létrehozni egy nő-klubbot, ahol mindenben segíthetnénk egymásnak, meg lehetne dumálni, stb. Ja, és hasam nekem is 2x olyan gyorsan nőtt a második gyerkőcnél!!

Kriszta!
Sztem mérlegelj, hogy a párod órákig tartó utazása+benzin, vagy együttlét?!
Fiatalon is nehéz változtatni, de ha sikerül meghozni a megfelelő döntést biztos nem lesz gond akár beilleszkedni sem. (Lásd például, én most írok ide másodszor és máris osztom az észt! Kép)
Hol és mennyiért és mekkorát? (Mármint albérlet.)

Judit!
Én szoc. munkás voltam az uram pedig bizsu-gyáros (bizsu- és dísztárgy alkatrészeket készít, stb.).
Ahogy olvaslak Egerben sem szívbajosak az orvosok (tisztelet a kivételnek)-már ami a paraszolvenciát illeti, pedig az egri kh nem éppen a jó hírével dicsekedhet.
Én a Szabolcs utcai klinikán szültem, soha nem kért pénzt a drnőm, végül 30.000-et adtunk. Sztem is sok az 50.
Na én is jó hosszú lettem, dehát ilyen az ismerkedés Kép!
Juditot gondolom tanárnő és a többiek? És merre laktok, mivel ütitek el az időt????

Sziasztok! Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Hali Csajok! Szia Orsi, Kriszta!

Itt vagyok Kép Néha annyira nincs kedvem semmihez, de azért olvaslak ám benneteket...

Év végére hagytam a nehezét -mármint a sulinak, úgyhogy most lehet ezerrel tanulni. Segítek páromnak szakdolgozatot gépelni, hétvégén mindig jövünk-megyünk a nagyszülők között...

Majd azért próbálok aktívabb lenni!!! Kép

Pusszancs a Pocaklakóknak és a Minimanóknak!!!
Andi
messyke
 
 


Sziasztok!

orsi!
Jómagam is fővárosunkból érkezem szülővárosom mellé /Mályi/. Én is PEsten azaza Budán a Szent Imrében hoztam világra csemetémet. Isten segedelmével köv. babánkati is ott szeretném! Kép
Benzin+utazás nagyon sok! Van egy másodállása is, szóval alig látjuk!
Minden érv az albi mellett szól!
Nőci klub: nagon jó ötlet! Ha ott lennék szívesen segítenék! Kép

Milyet? Mennyiért? min. 2 szoba, családi ház, bárhol Heves megyében /ha lehet inkább Pesthez közelebb Kép /, ára: kb. 40e.

Judit!
Érettségi? Milyen lett idén? Olyan rossz volt, hogy nem tudtam nyomonkövetni a TV-ben! Ilyenkor egy kicsit nosztalágiáztam! Kép

Eddig egy bankban dolgoztam, mint kényszervállalkozó. Most nem vesznek vissza, már nincs is meg az a cég ahol eddig voltam!
Van egy vállalkozásom, kicsi gyerekeknek és a szüleiknek szervezek programokat!
Ennyi rólunk!
Bence 3 éves!
Fényképek, receptek itt: http://kriszta13.gportal.hu

k
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Andi,megértelek, sokszor nekem is csak bután bámulni van erőm...

Zita, minden ok? Már nem dolgozol, ugye? Jázmin odabent hogy viselkedik?

Orsi, én is Pesten húztam le 10 évet, de megfogadtam, hogy nem szülök oda gyereket! Én légiutaskísérőként "rontottam" a levegőt, és most hipp-hopp itt vagyok...Földre szálltamKép))EGyébként kommunikáció-magyar szakra járok az egri főiskolára. Liza mellett nem egyszerű, most pl össze-vissza mászkál fenéken csúszva a szobában, és nyalogatja az ajtókat és a radiátorokat. Persze ártatlanul vigyorog és azt mondja: tyhhhh. Aztán megtapsolja magát.
Neked nehéz volt 2 kicsivel? Nálunk 15 hónap korkülönbség lesz, és mindenki ijesztget, már úgy utálom, ha vki azt mondja: nagggyon nehéz lesz!! Persze ezután merj ilyet reagálni...Kép

Liza kiiszkolt a lépcső irányába, mgyek megmentem őt.

Kata
Vendég
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenki "feléledt", üdv az újaknak. Nagyon cukik a picik, Bence is, és a Te gyerekeid is, Orsi! Ambrus nagyon aranyos, az ilyen kisfiúk a gyengéim, az oviban is ők a kedvenceim! Tündéri pofija van.
Pénteken voltunk uh.-on Pesten (28.hét), sajnos Jázmin épp akkor döntött úgy, hogy ő álmos, és aludni szeretne. A doki bácsi próbálta felrázni, de ásított egyet, aztán aludt tovább.Pedig előtte kapott csokit, kólát, hogy felébredjen, de csak én lettem rosszul tőle, ő nem értékelte.
De legalább a kis pofiját megmutatta, nagyon édes. Ha sikerül teszek fel képet róla. Képzeljétek már 1430g a súlya!
Kicsit megijedtem, nem túl nagy ez ilyen idősen? És még most kezd hízni!
Még dolgozok 3 hetet, de már csak heti 2 napot, a többi szabi. De már elég is, elég hamar elfáradok, sokat keményedik a pocim, de amúgy szerencsére minden rendben.
Elbúcsúztattak az ovisaim anyák napján, én is megsirattam őket, nagyon fognak hiányozni, szerettem ezt a csoportot.
Betti, sokszor eszembe vagy, remélem minden ok., nagyon szorítunk érted. Ha megírnád a számod jó lenne, mert így nagyon rossz, nem is tudjuk majd mikor izguljunk érted. A férjed esetleg nem tud majd annyit írni nekünk, hogy megvan a pici, és jól vagytok! Gondolom, már nagyon izgulsz, ahogy közeledik, én is egyre jobban félek.
A szülés árát illetően megnyugodtam egy kicsit, mert én is (vagy inkább a pénztárcánk)sokallta az ötvenet, így már én is nyugodtabb szívvel adok majd kevesebbet, tudva , hogy nem én leszek az egyedüli.
Judit!Kerestelek tablókon, de én pont nem jókat nézhettem, mert azokon nem voltál. Merre lehet téged "megtalálni"?
Lizáról és Zazusról szeretnénk új képeket, hogy cseperednek!
Legyetek jók, üdv mindenkinek!
Betti jelentkezz, hogy tudjuk mi van veled!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Andi!
Mit tanulsz, hova jársz és persze mennyi idős babás vagy?

Kriszta!
Nekem két ismerősöm szült a Szt. Imrében, Õk is visszamennek ha úgy alakul.
Hát, Pesthez közeli albérletet nem tudok, mert Noszvaj épp BAZ megyéhez van közel (utolsó falu Hevesben, utánunk Bogács). De itt nem egy álmos kis falusi élet van, hanem egy csomó kismama és nyüzsögnek, most például, ugye alakul a klubbunk, ezen kívül havonta 1x hastáncolunk is(egyébként miskolci az oktatónk és Õ is ide akar költözni!).
Az egriek biztos tudják, ez egy turista-paradicsom, ahol nagy a jövés-menés, de nem túlzás, mint Pesten.

Kata!
Te mennyi idős babás vagy?
Hanyad éves a főiskolán? Én a másoddiplomámat szereztem meg úgy, hogy -mivel nem tudtam többet halasztaniKép- Csenge végigasszisztálta. Júliusban született, szeptemberben már az ELTE-re járt Kép!
Én azt mondom, nagy bölcsen, hogy minden korkülönbségnek meg vannak az előnyei és a buktatói. Ilyen kis korban talán arra kell nagyon vigyázni, hogy ne vegyük el egyik gyerek "babakorát" sem, ami csupa kényeztetés. Viszont Te sem tudsz ketté szakadni, így nyilván hamarabb megtanulja Liza, hogy milyen megosztozni és milyen a testvéri szeretet, amivel szerintem mindenképpen több lesz, nem pedig kevesebb.
Készülj fel a legrosszabbra, legfeljebb kellemesen csalódsz Kép Kép !!

Zita!
Kitartás! Én súly ügyben nem tudok nyilatkozni, mert mindíg alábecsülték a gyerekek súlyát. Csengét a szülés előtti napon 2 kilóra (3440g volt), Ambrust 2,5 kilóra (4840g volt).
Ja, és soha nem szedtem semmilyen "baba-növelőt".
Hát igen; "nő az emberiség" Kép Kép!
(Lehet, hogy azt még nem említettem, hogy remek a humorom is Kép!)

Betti!
Mikora vagy kiírva?
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Micsoda fellendülés, alig győzöm olvasni! Kép Örülök nagyon az újaknak!

Ma lement a matek érettségi is, holnap töri, én egyfolytában felügyelek, úgyhogy nincs érettségi szünetem. De ez azért rövidebb, mintha tanítás lenne, na meg délután nincsenek estisek.
A botrányról biztosan hallottatok, a következő nap feladataihoz hozzá lehet jutni, a törit már tegnap mutatták a tévében, csak a feladatokat nem ismertették. Meg lehet találni őket, mert valahonnan kiszivárgott. Persze minket hibáztatnak, hogy a sulikból szivárgott ki, ahol hamarabb kinyitották a csomagot. Nos annyi elég lenne, hogy ellenőriznek ma minden iskolát, hogy lepecsételve, zárva tartják-e a holnapi törit, és rögtön kiderülne, hogy nem az iskola a húnyó. Fél 8-kor bontja ki mindig az igazgató, a helyettes, két tanár és két diák. Csalás kizárva. Szemétség, hogy minket akarnak okolni, ahelyett, hogy beismernék, bebukott az egész rendszer. Előre tudtuk, hogy így lesz, csak nem gondoltuk, hogy ilyen hamar. Gondoljátok el, ez most minden gyereknek a felvételije is volt. Akkora botrány lesz, mert Pesten rengeteg suliban tudták előre a feladatokat. A mi diákjaink pedig majd ezért nem kerülnek be a divatosabb helyekre. Mert ők nem 100, hanem csak 80%-os dogát írtak. Sajnálom őket, mert ők lesznek az egésznek a vesztesei. Persze rögtön politikai támadást vélnek mögötte felfedezni a felelősök... A fenéket. Egyszerűen az egész rendszer rossz, és kár volt változtatni, ill. nem a megfeleő módszert alkalmazták. Egyébként a minisztériumból voltak lent nálunk 2 hete, és mondták, hogy a mostani elsősök már nem ebben a rendszerben érettségiznek majd. Na tessék, ezért megérte változtatni és milliárdokat kidobni... Iszonyatos pénzben van ez a kétszintű...
Na, bocs, ennyit a szakmáról, nagyon belemerültem, mert dühös vagyok! Kép Kriszta, többet ne kérdezz a suliról, mert hamarosan az agyatokra megyek, annyit beszélek! Kép

Inkább kellemesebb téma. Tegnap voltunk a dokinál, aki újra megerősítette, hogy Botondunk van. Vagy Áron. Vagy Csongor. Kép Nem tudunk dönteni. Kép Képzeljétek el, péntektől 3 mm-t nőtt a fejátmérője. Kép Olyan édes volt, mindig elolvadunk, de ezt az érzést jól ismeritek mindannyian!
Zita, képzeld, 9-kor mentünk, és így negyed 11-kor kerültünk be. De aki előttünk bement, fél 7-től ott volt, úgyhogy ezután csak 9után megyünk! Miért Pestre mentetek az uh-ra? Gyöngyösön és Miskolcon is van. Vagy az olcsóbb? Mi is szeretnénk majd menni. Annyira édes Jázmin! Tündéri pofija van, már most olyan kislányos! Kép A súly miatt ne aggódj, nem is biztos, na meg úgyis tündéri és könnyen megszülető baba lesz! Kép Az ovisaiddal úgy vagy, mint én a negyedikeseimmel. Kép A tabló a Dobó téren van, ill. a bemenő Érsek utca sarkán. Egy vendéglő van ott, talán Táltos a neve, vagy régen az volt. Majd ne nevessetek, mert olyan vagyok a kollégák között, mint egy diák, mert a fényképész ugyanolyan távolról fényképezett. Én és az osztályfőnök ugyanott fényképezkedtünk, mint a gyerekek, a többi kolléga máshol. Persze azért is hasonlítok a diákokhoz, mert szép fiatal vagyok, 10 évet letagadhatnék! Kép (Vicc volt, nehogy nagyképűbbnek gondoljatok, mit amilyen vagyok!) Kép

Mennyi pesi ill. expesti gyűlt itt össze! Kép Én az egyetem alatt laktam ott, nem szerettem annyira, de kétségkívül sok előnye van, de tényleg inkább gyerek nélkül.
Orsi, mi a Laktanya utcában lakunk. Stílusosan, ugyanis a férjem katonatiszt. Kép Én a Gárdonyiban vagyok magyar-német szakos.

Andi, kitartás! Most már megvannak a vizsgáid? Kata neked? Nem lehet könnyű, de ti ügyesek vagytok! Kép Én is nagyon kíváncsi vagyok a kicsikre, szeretnénk képet! Ilyenkor a legédesebbek, aztán 3-4 éves koruk után már kész nők és férfiak, hirtelen vége a babakornak. Akkor már értelmesek nagyon, és azért lehet őket annyira szeretni! De várom, hogy én is mesélhessek majd a miénkről! Most kezdem felfogni, azt hiszem, hogy tényleg van. Egyre jobban érzem, hogy mozog, olyan jó!

Na megyek, mert nem tudom abbahagyni! Nem kisgyerekes anyáknak való mennyiséget írok! Kép Örülök, hogy rátok találtam! Kép

Vigyázzatok magatokra és a picikre! Betti, várjuk, hogy jelentkezz, izgulunk!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Az előbb néztem meg az emailt:

"én vagyok Betti párja, és megszületett Bálint, ma 13:07-kor 3,35kg és 56cm-rel, mindketten jól vannak.
Többet majd Betti, ha hazaért."

Kép Kép Kép

Annyira örülök!

Andi
messyke
 
 


Kiörültem magam! Kép Azért olyan jó, hogy megszületett a Bálint, aztán sorra jönnek majd a Manók! Kép énisénisénis Kép

Orsi!
Nekem egy kisfiam van, Zétény, aki 13 hónapos... még nem tudom, hogy 2 vagy 3 év korkülönbséget szeretnék e, de kistesó mindenképpen fontos Kép
Gyöngyösre járok, gazdálkodásira. Távoktatás, így folyamatosan vizsgázok... a végére maradt a neheze: számvitel, statisztika.... brrr.... Kép de azért igyekszek!

Judit! ne stresszelj! Valaki nagyon nem örül neki!!!!!

Zitus! Pihenj sokat!!!

Kriszta! szerintem fontos, hogy sokat/többet legyetek együtt!!!

Kata! Nem is lesz nehéz! Kép És nekik így lesz a legjobb!!!

Millió puszi, csajok!
Ui.: nem sikerül képet feltenni....
messyke
 
 


Sziasztok!
Egy gyors bejelentkezés!

Betti!
Nagyon-nagyon sok-sok gratula!
Majd kép is jön ide, csak arra most kevés az idő! Kép
Sok-sok tejcsit, és sok mosolygós napot!!!!

Csajszik!
Apát szeretném meglepni most a hétvégén pihivel! Sajna csak magánszállásra van azaz remélem lesz pénzem! Tudtok valami jót, olcsót és gyermekbarátot? Nekem már az is elég ha van egy homokozó és hinta az udvaron! Kép

Albéret :bárhol jöhet csak legyünk többet együtt és menjük innen! NAgyon gáz együtt a szüleimmel! Kép
Majd mesélek!

4 vagy 3 D: Miskolcon 12e. az egyik anyuk azt írta, hogy ő nem is látott semmit! Én a Soroksárin voltam, a Mega Toysban, 3 éve 8 e volt. Én is kényelmesen láttam mindent! A falról lógott egy tv! Kényelmes, kultúrált volt. A gáz annyi volt, hogy 8e odavágta a doki, hogy ott a pöcse! Kép
Felvette normál VHS-re (akkor még ez volt a divat Kép ) a fényképért külön kellett fizetni, úgy 350-400 ft körül!

Apropó fénykép: ajánlom szíves figyelmetekbe a Photohall oldalált. Május 19-n ha online rendelsz akkor 30 képet ingyen hívnak elő! Kép
Majd du bemásolom az elérhetőséget! Kép
Ez a rohanás!
10-kor kezdődik a foglalkozás én még itt nyomulok pizsiben! Kép

Judit!
Gyere és írj!
Szerintem így jobb! LEgálább az igazságot halljuk azaz olvassuk és nem a nagy maszlagot amit a média nyom! Kép Csak Te idegesítsd fel magad! Kép

Remélem NEktek szebb a nap! Kép
Itt esik!
Ma Mc város ünnepe. Este Crystal és tüzijáték! Gyertek át! Kép
k
kriszta13
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Betti!
Olyan sokat voltatok eszembe, valahogy már éreztem, hogy azért nem jelentkezel, mert megvan a pici.
Látod, a súly miatt kár volt aggódnod, nem lett óriásbébi Bálint, mint ahogy becsülték. Ez most engem is megnyugtat valamennyire, ezeket a súlybecsléseket akkor nem kell komolyan venni.
Most megint úgy meghatódtam a hírtől, sírás kerülgetett, mint amikor Tesómnak megszületett a kislánya. Ahogy közeledik az idő, egyre érzkenyebb vagyok. Tiszta röhej, amit néha csinálok.
Jó egészséget nektek! Úgy írigyellek benneteket, hogy ti már együtt lehettek, túl vagy a szülésen, és minden rendben. Már én is szeretnék itt járni.
Puszi: Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!
Betti Gratulálok! Kép Kép KépKép
Remélem minden simán ment?!

Kriszta!
Noszvajon rengeteg kiadó ház van, olyan 3000.-/Fő(felnőtt). Ha akarod segítek, utána tudok keresni.

Andi!
Megnéztem a profilodban, nagyon jóképű kissrácod van!! (Apukára ütött? Kép)
Négy ismerősöm is a gyöngyösi főiskolán gyötri/gyötörte magát. Kitartás!

PÁ-PÁ

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Orsi!
Megtennéd? Igényeim nincsenek! Csak a fentiek, bár esőt mondanak! Kép

Előre is nagyon köszönöm!
k
kriszta13
 
 


Sziasztok!

Csak néhány sor, mert bár lyukas órám van, javítanom kell. Nekem nem volt érettségi szünet, végig itt felügyeltem bent a suliban. Reméelm, a pótérettségikre nem osztanak be, mert már lassan én felügyelek a legtöbbet. A következő 3 évet is ledolgozom. Kép Persze szólhatnék, hogy ne osszanak be, mert fáradt vagyok, de nem akarom kihasználni azt, hogy terhes vagyok.

Betti, nagy-nagy gratula! Kép Már nagyon várjuk hogy elmondd a tapasztalataidat, és lássunk képet a legkisebb manóról!

Na megyek, mert így nem haladok. Jó egészséget mindenkinek! Andi, jó tanulást, kérünk Zazusról és a családról új képet! Kata, hogy vagy? Rosszullétek?
Nekem egyre többet mocorog a kis manó, de azért még van olyan nap, hogy nem érzem, de ez gondolom, normális. Kriszta, jó volt a Crystal?

Szép napot mindenkinek!
Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Merre jártok?

Judit!
Elég gáz volt. A koncertet nem álltuk végig, mert nem egyszerű 18 kg-t a nyakadban, a karodban tartani.
Főleg, hogy ott volt az unokatesóm hisztis leánya is, aki 20 kg és őt is fel kellett emelni.
És ami itteni sajátosság: az a nézőközönség összetétele, ingyen bulinál!
Szóval egy számot úgy-ahogy meghallgattunk, majd mentünk kipróbálni a gyerekeknek felállított "vidámparkot".
Jobb ha felkészültök! Már nagyon drága! Azt beszélgettünk az unoahugommal, hogy amikor ő másodikos volt 17,50 volt egy menet /azért emlékszik ilyen pontosan, mert a nagynénje csiálta és ő szedte a pénzt és nagyon mérges volt, mert nehéz volt számolniKép/, most 300 Ft. Hihetetlen!
Szóval egy kör a számunkra szédítő forgású, gyerkőc játék körhintában. Érdekes volt nézni, hogy körről, körre, hogyan unják meg a gyerekek tekergetni az adott játék kormányát.
A következő jobb volt. Nagy ugráló asztal! Nagyon élvezték! Bár a párom szerint Becen még kicsi hozzá,de ezt ő jól megcáfolta! Édes volt nézni ahogy ugrált a nagy ugrálóasztalon! Kép
A lézer bemutató szép volt, de nagyon-nagyon hangos volt a zene! Elviselhetetlenül! Sajnos a tüzijáték közben is üvöltött.

Érettségi?
Hogy vagy?
Mit csináltok a 3 napban?
Többiek?

k
kriszta13
 
 


Sziasztok!
Kriszta, mikorra, mennyiért vagy valami, ha komolyan gondolod??

Egyébként mindenkinek mondom. hogy Noszvajon vasárnap nagy pünkösdi hacacáré lesz (még én is kirakodóvásáros leszek!), ha akartok sétálni, gyereket-legeltetni, gyertek. Programok a Gazdaházban lesznek főleg.
Pusz
Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Orsi!
Rávettem magam a netre! Bár még Apa itthon van! gyerek kint a kertben anyuékkal és keresem a "legjobbat"!
Ha arra megyünk megnézlek! Mit fogsz árulni? Hol lellek meg?
Saját cuccok?

BEncus jól meg van fázva! MEgy a Stodla és a Coryzalia. Remélem jobb lesz!

Ti jól vagytok? Ezt a kérdést úgy mindenkinek sázntam! Kép
kriszta13
 
 


Rávetettem nem rávettem! A sok e és t! Kép
kriszta13
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: