Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már tegnap is itt voltam írtam is egy csomót de elszállt minden és már nem volt türelmem újrakezdeni.
Képet is tettem de most pótolom.
Juditok boldog névnapot:
KépKép
Ildi!
A szopin ne izgulj , majd ha már a tesó utban lesz akkor ráérsz elválasztani, volt aki csak szülés előtt két hónappal választotta el a babát és a picinek is jutott bőven.
Egyébként meg Dávid szépen fejlődik és okos is nem hiszem hogy bármi kára lenne az anyatejből.
Ha egyszer igényli akkor miért ne, már ez is baj?


Teljes pánikban vagyok!
Még szinte semmi ajándékot nem vettem , kapkodhatok az utolsó napokban.
Oéyan rohatt sűrű napjaink vannak hogy már teljes káosz uralkodik rajtam. Még ötletem se nagyon van.
Krivita!
Majd kitalálunk valamit , mert nagyon érdekelne az a süti!
Ildi!
Még mindig nem sikerült letöltened?
Pusza: Kriszti

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!


Kicsit sűrűsödnek a napok az ünnepek közeledtével,de a hétvége is közrejátszik abban,hogy ilyen csekély a forgalom.Vagyis annyira nem is csekélyKépKépKép

Hát én megint csak rossz hírekkel szolgálhatok,meghalt sajnos a párom nagymamája.
Annyira sajnálom szegényt!
Szerdán lesz a temetés,nem tudom,hogy el e megyek a Mikulás bulira!Kép

Nóra!
Dehogy ijesztettél,sőt!Csak köszönni tudom,hogy megerősítesz abban,amit szeretnék tulajdonképpen.
Szép fokozatosan fogom csinálni,hogy senki ne sérüljön!
Rájöttem,hogy a házikoszt nem nyerő a számára.Azóta nem eszik rendesen,amióta elhagytuk az üveges bébikajákat,mert tegnap nem volt kedvem főzőcskézni neki,és nekünk is olyan kajánk volt,amit még nem adok neki (pacal)így felbontottam egy Junior menüt,hát ne tudjátok meg,egy falatot sem hagyott,pedig ez a nagyobb üveg a Nestlés,ami 1-3 éves korig jó.
Úgy döntöttem,hogy egyelőre megpróbálok legalább egy üveggel mindennap beletuszmákolni,és fokozatosan vezetem be a mi kajcsinkat neki.
(Vagyis eddig is így csináltam?????!!!!De nem jött be,most megint próbálkozok!Kép)
Ez tényleg nem sok,amit eszik a lányod,mostmáár nem is aggódom annyira.

És hallgatok a jó tanácsra,nem fogom ősszel-télen elválasztani mikor amúgy is mennyi baci és vírus van a levegőben.

MézeskalácsKép
Jaj,de jó!!!!!Ezt el is mentem magamnak,megfogom csinálni.Mandulát kell vennem,asszem más minden van itthon.

A házikót meg szkenneld be és ugyanúgy töltsd fel,mint egy képet,vagy esetleg küld el nekem imélbe.(ilgya@citromail.hu)

Kistesó projekt!Kép
Igazából most az Anitának gratuláltam,mert ő írta,hogy megy a nődokihoz,és indulhat a babaprojekt,de lényegében mi is dolgozunk rajta!
De engem "véd" a szopi!KépKépKép

Szilvi!

Nagyon szép képet tettél fel!Látod milyen ügyi vagy!
Metrós vásárlásKép
Ez a rendelet kiakasztó,mert tényleg mi alapján választanak,én is láttam már bent gyerekeket.Persze tényleg szűk a hely,és magasak a polcok(bármi lezuhanhat),de aki nem tudja kire hagyni a gyereket az nem menjen hozzájuk vásárolni?Na mindegyj,csak felhuzom magam.
De aranyos lehetett,ahogy kétszer is probálkoztatokKépKépKép (Kár,hogy nem jött be!Kép)

Az a baba az nagyon szép ajándék,nagyon fog neki örülni Viki.Chou-chou babát láttam már a Minimaxon és fájt is a szívem érte,ezért is akarok már én is egy kislányt is!
A babakocsi és a pelenkázó is jó ötlet.

Jó,hogy erős a Viki szervezete,és tényleg nem kapja el a betegséget,annyira meg tudja őket viselni,vagyis lehet,hogy inkább minket?

Én is mindig elhatározom,hogy előbb megveszem,de tényleg lehet,hogy éppen a hangulat hiányzik,és ezért marad minden az utolsó percre.Pedig úgy utálom a tömeget és a városban is ilyenkor olyan dugók vannak,hogy eszméletlen.Te hogy birod?Vagy hová jártok vásárolni?

Anita!

Örülök,hogy meggyógyultál!
Mit mondott a nődoki,mehet a babaprojekt ?Nimródnak jöhet a kishugi?

Beszéltél a Katival?(Mikuünnepség kapcsán?)

Judi!

CBa
Hát ott belül,a kasszákkal szemben.Nem sok,de egy virág bolt az tutti,meg egy kürtöskalácsos az elején,akkor valami biztosítós,meg a babaruhás,a többire sajnos nem emlékszem,de volt ott üres helység is azt tudom.Meg még valamik,ja igen valami ajándék,játékbolt féleség,de elég miniatürnek tűnt és a játékok se igazán tetszettek.(Így kivülről)

Nekünk lassan meglesznek az ajándékok.?ég a Dávidét nem sikerült sajna.Megint hívtam a Mega Toys-t,hogy mi van a kuponakciós mászókás csúszdával,de nem jött nekik a hétvégén és kérdéses,hogy lesz-e egyáltalán.Úgyhogy én nagyon nagyon mérges vagyok!

Ha valaki tud valahol olyan helyet,ahol Little Tikes mászókás csúzdát lehet kapni! Ilyen:Kép
akkor szóljon légyszi!

Kriszti!
Merre vagy?Mostanába nem nagyon tudunk dumcsizniKép

Jatka és Dorka baba jelentkezzetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anett!
Ha még olvasol egyáltalán minket,kérlek jelentkezz!Nagyon kár,hogy eltűntél,nekem hiányzol!Ha van időd írj nekünk!

Mindenkinek puszika,nem tudom mikor tudok jönni,apa holnap itthon lesz,ilyenkor hanyagolom egy kicsit a netet!Meg kicsit káosz is van, a temetés meg minden.Jók legyetek és írjatok sokat!
Nóra bizok bennedKép

Ezt üzeni nekem már a gép:
KépIldikó
ilgya1
 
 


Szia Kriszti!
Most látom,hogy írtál.
Köszönöm neked is a biztatást,tényleg arik vagytok!Kép

Ne izgulj,minden meglesz időben!

Még nem sikerült letöltenem,de sajnos nem is tudtam vele foglalkozni,nálunk is olyan sűrű itt minden.Majd inkább lemezen többre megyünk,szerintem.

sok sok pusszancs nektek is!
Megyek aludni,mert most már kicsit elfáradtam (már pedig régen éreztem magam ennyire fáradtnakKép)

Írjatok:Ildikó
ilgya1
 
 

 
 

Sziasztok!
Bocsi egész délelőtt Babaszobáztam,meg festettem,meg postáztam a kész matricákat.
Este megpróbálom beszkennelni a havas sütit.
Ja,és tegnap delélőtt voltunk mi is ajándékvásárláson.Végre sikerült a nagy részét megvenni.
A kicsik Lego Duplot kapnak.A Kristóf még szeptemberben kinézett magának egy Forma 1-es autót,azóta azt mondogatja,hogy ő egy ilyet kér a Jézuskától.Sikerült is vennünk,elég jó áron itt a neten és vadi új.
Viktornak meg vettünk sima duplo építőt meg egy rendőrmotort,így össze is tudják rakni a két játékot.Persze jön még egy pár ilyen-olyan autó,traktor,könyvek,dvd.
A Tamara a Barbies bűvös pegazust szeretné,de ezt csak tegnap este mondta,így azt még be kell szerezni.Ildi ajánlotta a táblát,nekem megtetszett az ötlet,köszi.
Meg vettünk Neki egy Rummikub társast,hogy gyakoroljuk az olvasást.
Mi már vagy 3 éve letettünk arról,hogy magunknak is vegyünk ajándékot,csak valami apróság meglepi lesz egymásnak.
A nagyszülőknél nem töröm magam,nem ecsetelem,miért,már írtam róla.Általában fényképeket szoktak kapni,legalább így lássák a gyerekeket.Bár gondoltam idén naptárt kapnak,amiben bekeretezem a gyerekek szülinapját,hátha így felköszöntik őket.KépKépKép

Most hirtelen ennyi,majd még este jövök a sütivel.

Pusz-pusz

Nóra
Kép

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk és igyekszek jönni hamarosan!
Csak csinált egy képet ma Párom a Dóriról és gondoltam megosztom Veletek!

Köszönjük a köszöntést magam és Dóra Judit nevében is!

Puszika, Dóri és Jutka

Kép
jatka
 
 


Sziasztok!

Na végre!Én már úgy....................aggódtam,hogy mi van veletek?
Ó,de cuki ez lány,és már hogy mosolyog,dögönyöznivaló!Kép
Ja és Dóra Juditnak is sok boldog névnapot kivánunk,így utólag,mert tényleg ő is Judit.Kép

Nóra!
Nagyon szép ez a rénszarvas!Kép

Jó kis ajándékokat vettél!Biztos örülni fognak neki a gyerkők.Dávid még nem akar építeni,azt mikor kezdik?Én hiába építek neki bármit is,csak lerombolja.Az mondjuk tetszik neki,hogy szétszedheti;később gondolom majd jobban ráérez a dologra.

Takarítással végeztél?
Nekem még mindig hátravan a hálószoba,de már semmi kedvem hozzá,pedig az ablakot muszály lesz megpucolni.
AjándéknaptárKép
Az nem rossz ötlet a nagyszülőknek,keretezd csak be neki a szülinapot,hátha észbe kapnak.
Ha nem is vesz semmit,csak egy tábla csokit,de legalább felhívná őket az is jól esne az embernek,nem?Ráadásul itt laknak a szomszédban!:

Na jó éjt nektek!

Különben meg úgy néz ki,hogy megyek a Mikuünnepségre.(Nem megyek a temetésre,csak a párom.Kép)

Ildikó

Írjatok!
Most nem sorolom fel,hogy kik nem írtak már rég óta,de mindenki írjon,ha vecsési,ha nem.És aki szívesen csatlakozna,azt is szívesen látjuk.Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Totál K.O. vagyok!!!Rég voltam már ilyen fáradt.
A lényeg:holnap megyünk a Mikiünnepségre,találkozunk.
Sütöttem aszalt szilvás-mákos muffint,azt viszem.
Bocsi,de most csak ennyire futja!

Jó éjt mindenkinek!Kép

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Kicsit irígykedem, hogy találkoztok a Mikulás ünnepségen, de mi ugye nem tudunk menni, mint már írtam, tanulnom is kell (bár azt csak alvás időben tudok), így viszont minden más házimunka nappalra marad.Ja! a héten már autónk sincs, tehát itthon maradunk.
Bocsánat, de én is elfeledtem megköszönni a névnapi jókívánságokat azt hiszem. Köszönöm.
Ildi! szerintem ne izgulj, előbb-utóbb fog a gyerkőcöd építkezni. NAgyon sokáig Ábit sem érdekelte, aztán egyik napról a másikra az lett a kedvence, a mai napig. Ábi mondjuk már 2.5 éves, de legózni egyedül is jól tud már. Én mindig kitaláltam vmit, hogy mit építsünk, és el is játszottuk, pl: az elefántnak építünk házat, mert nagyon fázik, a házban ezsik-alszik, stb... persze beszéltünk is vele, és az elefánt is visszaszólt.
Mindenesetre bejött, mert most, ha egyedül játszik , akkor is kitalál történeteket, és építés közben beszélget is, eljátsza. Na nem ragozom tovább..
A karácsonyi ajándékokkal még mindig hadilábon állok...Pénteken kapok egy fél nap kimenőt, talán akkor.
Na megyek, mert ébredeznek. Mindenkinek jó napot!!!!
Judit
judi
 
 


Mikulás-buliKép

Viktor(Krivita)nagyon olvas!
Kép

Dávid(Ilgya) körültekint!
Kép

Megérkezett a Télapó!(Háttérben Kristóf(Krivita))
Kép

Télapó itt van!
Kép

Nimród(Anita23)nagyon játszik!
Kép

Nóráék megkapják az ajándékot:
Kép

Dávidka(Ilgya) meglepődve nézi,ki is ez az ember?
Kép

Nimród(Anita23) egy kicsit megijedt a nagyszakállú télapótól.
Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg bocsika a kimaradásért,de sok-sok minden összejött az elmúlt időszakban. 2 hétig folyamatosan (éjjel-nappal) vendégeink voltak, most meg már ha minden jól megy, akkor Párom végre itthon lesz velünk egy jó darabig. Olyan jó!
Igaz, hogy korábbra terveztük, hogy itthon lesz velünk, de csak most jött össze!
Szóval megpróbálok majd jönni, de nem ígérem, mert most kellene elkezdenem a nagytakarítást + ajándékvásárlást...stb. Kicsi a család, de 14 ajándékot kéne vennünk... Lehet le kéne redukálni?!?!?!?
Van gyerekdokink is! Szimpi és elég alaposnak is tűnik! Még időpontot is szerzett ultrahangra a Heim Pálba! Nem örült túlzottan, hogy kimaradt a vitamin! És túl vagyunk problémamentesen a 2 hós oltáson!
Monnyuk lehet elutazunk az Anyuékhoz 1 éjszakára karácsonykor, de szenteste már itthon akarok lenni! Kép

Dóri továbbra sem akar szundikázni! Kép Kép Kép Ez van, talán egyszer kinövi! Kép Még a pukik is zavarják... Kép
De már egyre ügyesebb! A kis kacsóját már profin szopikázza, csiklandós is lett, kacarászunk is! Tündéri! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ma hoztak nekünk egy hordozókendőt... Hát kíváncsi leszek bejön-e a csajnak! Kép

Tök jók a képek! Kép

Ildi! Köszike az újabb bókokat! Kép

Nóra! Már sárgulok az irigységtől! Kép Ez a kézügyesség.....

Érdemes megnézni a bababoltot az új CBA-nál?
A Metrót jó, hogy írtátok, mert akartam menni...
Most már leszek az MSN-en. Van webkameránk is, így megmutathatjuk Dórit Anyuéknak és Párom nővérének is!

Puszika, Dóra és Judit

U.i.: Ma megint fiúnak nézték a lányomat! Kép
Kép
jatka
 
 


Sziasztok!

Csak egy pillanatra jöttem,kicsit hosszú volt ez a nap.

Ildi!

Tök jók a képek,holnap én is teszek fel,de ma már hulla vagyok.Délután még voltunk Pesten is,Tamarát kellett vinni a szemészetre.
Annyiszor ígértem már a sütit,most végre itt van,nem tudom mi fog látszani belőle,ha kell mindenkinek elküldöm mailben,mostmár itt van a gépen.

Bocsi,de most csak ennyi.Kép

Kép


Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


sziasztok!
Nektek is beírom,nem tudom kit érint.Ezek a mérgező növények amiktől jó távoltartani a lurkókat.
Mérgező szobanövények:
-Diffenbachia
-Fikusz
-Kroton
-Mikulásvirág
-Ciklámen
-Leander
-Kankalin

Kerti virágok:

-Aranyeső
-Õszi kikerics
-Gyöüngyvirág
-Sárga nárcisz
-Fehér nárcisz
-Tisza fa
-Hóbogyó
-Borostyán
-Tuja
-Lila akác
-Gombák


Mikulásünnepség jó volt.Hazafelé anyáékig Nimród végig üvöltötte az utat,lusta volt gyalogolni,nekem meg tele volt a kezem.De azért végiggyalogolt.Kép

Most rohanaok,mert ma megyünk az orvoshoz,nagyon utálok oda menniKép De a tesóért mindentKép
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Csak egy pillantásra jöttem,nemsoká megyek az angol csopi megbeszélésre.

Jatka!
Jó,hogy tudtál jönni,este bővebben irok.

Judi!
Kár,hogy nem tudtatok eljönni a Miku ünnepségre,Ábi biztos élvezte volna.

Nóra!
Este majd irok bővebben csak a sütike miatt szólók,hogy nekem küldheted imélbe,sőt én kérem a mákos muffint is,nem vagyok nagyon pofátlan?
(Ja és elkezdtem a cikket irni az újságba,majd megmutatom,ha kész van.Mikorra kell?nem tudod?)

Anita!
Köszi a virágokat,nem is tudtam,hogy ilyen sokan vannak.
Elvittelek volna,miért nem szóltál?
Majd írd meg mi volt a dokinál!

Kriszti!
Remélem jól vagytok!

Szilvi!
Hiányoltunk ám a klubbólKép

Puszika:Ildikó
ilgya1
 
 


Sajnálattal vettem tudomásul,hogy senki nem írt a du.-i hsz.-m ótaKépKépKép

Akkor folytatnám a monológomKép

Jatka!
Ne köszönd,mert tényleg egy kis tűneményed van!
És fel vagyok háborodvaKéphogy nézhették fiúnak a kis tündéri pofiját?

Örülök,hogy otthon lesz a párocskád egy kicsit veletek,meglátod milyen jó lesz!Hagyd hogy kényeztessen,pihizzél sokat!
Biztos már jól összszoktatok Dórival, a pukikkal meg ne foglalkozz (persze úgyise tudsz)csak mondom,hogy együttérezzek veled.Nemsoká vége lesz ennek a korszaknak is,mit akarsz,mingyá 3 hónapos a nagylányKép

Na jól van,végrre van dokitok,azért az nem árt,ha tudsz kihez fordulni.És miért kell mennetek a Heim Pálba?Valamiről lemaradtamKép

Majd mesélj a hordozókendőről,bevált?Nekünk nem volt,de úgy kipróbálnám.

Nóra!
Nem volt alkalmam,hogy elmondjam,hogy örülök,hogy ránk találtál itt a Bneten.Csak csodálni tudom bátorságodat és türelmedet,ahogy a gyerkőket neveled.Akik még nem ismerik őket személyesen,tudni kell,hogy a két fiú például (mert Tamival még nem találkoztam)nagyon nagyon aranyos.Hát nem egy elveszett gyerekek,Viktor az tök barátságos,oda megy mindenkihez,szépen eljátszik mindenkivel,fél szemmel néha rákeres anyukájára,aztán folytatja tovább,amit elkezdett.Kristóf,hát az meg igazi nagyfiú,olyan sokáig el tud játszani egyedül,hogycsak néztem.
ahhoz képest,hogy fiúk,nem durvák,nem verekedősek,hanem tök jól neveltek.

Miért kell vinni Tamit a szemészetre?Erről nem beszéltünkKépAzt mondtad,hogy visztiek,de már mentünk)

Igen kicsit kicsi lett a recept,de a lényeg látszik,vagyis a technikája.

Biztos sok a dolgod,de ha ráérsz akkor a szilvás muffint lécci-lécci!!!!!!Holnap veszek muffinformát!Csajok nagyon fini volt!Ezt ki kell próbálni!

(Hogy erre is hogy ér rá 3 gyerkő mellett?Komolyan mondom én béna vagyok,még egyel is alig birok!)

Szóval benne leszünk a helyi médiába is,állítólag már szombaton benne leszünk a Tv-ben.(Lehet,hogy rosszul hallottam?Help!)
És cikket kellene írni,"Babaklub egy anyuka szemszögéből "címmel.
Arra gondoltunk,hogy írunk egy páran (vagyis Nóri arra gondolt,hogy én irok,de én béna vagyok ehhez is,szval kitaláltam,hogy irjon más is,és összerakjuk vagy kiválasztjuk a legjobbat.Szóval értitek?KépKépKép
Na mindegyj.......


Anita!
Komolyan örülök,hogy eljöttetek a Nimróddal!
Remélem legközelebb is el tudtok jönni,és akkor majd többet tudunk beszélgetni!

Na puszika,mert holnap korán kelek!És irjatok,ha tudtok!

Kriszti!Merre vagy?
Szilvi????Vikinek elkezdődött már a szünet?

Judi!
Tessék pihizni,ne tanulj má annyit!

Jó éjt!!!!!
ilgya1
 
 


Halihó,itt a virrasztók klubja!

Örömmel veszem tudomásul,hogy más is netezik még ilyentájt.A barátnőm,akinek pl csak egy gyereke van tiszta hülyének néz állandóan,hogy ilyenkor fekszem le,ő már 9-kor alszik.Én meg élvezem a csendet,dehogy sietek lefeküdni!Nem baj majd reggel úgyis megbánom!

Ildi!
Köszönöm a dicsőítést!Időnként látnod kellene a lakást vagy engem,máris nem lenne ilyen rózsás a helyzet.Emlékszem,megjegyezted,hogy mindenkinek arra van ideje,amire szakít,ez rám tökéletesen igaz.Amikor a sütit sütöttem pl eléggé szaladt a konyha,de azt gondoltam az másnap is ráér a süti meg nem.A Babaklubbal is így vagyok.Tegnap lett volna ezer dolgom.Mára maradt,de a lényeg,hogy elkészült.Igaz,csak egy borsófőzelék volt az ebéd,de a Kristóf 2x is evett belőle.
A Tamarával azért voltunk a szemészeten,mert áprilisban volt egy árpája,amit megműtöttek,de visszanőtt.Kedden sajna megint megműtik.

A muffin receptjét reggel begépelem,mert Apa itt vár,hogy menjünk aludni.

Jó éjszakát mindenkinek!!!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Úgy látszik én vagyok a legfrissebb.
Itt a muffinrecept:

Aszalt szilvás-mákos muffin 12 db (Stahl)
Két részből áll:
Száraz rész:15 dkg liszt
5 dkg darált mák
1 tk sütőpor
1/2 tk szódabikarbóna
1 tk őrölt fahéj
Ezeket összekevered,félreteszed.
Nedves rész:1 dl tej
1 pohár natúr joghurt
1 tojás
15 dkg cukor.
Ezt elég egy kézi habverővel kikeverni.
A két részt öszzekevered,hozzáadsz még 12,5 dkg olvasztott vajat(margarint) és kb 15 dkg aszalt szilvát.Nem kell sokáig keverni,épp csak összeálljon a tészta.
A muffinsütő mélyedéseit kibéleled papírral (süthető muffinpapír),max 3/4-ig megtöltöd tésztával,megsütöd.

Úgy tudom a helyi tévéműsor pénteken van,vasárnap és szerdán ismétlik.Lehet,hogy most még nem leszünk benne.

Ildi!
Mi volt az angolon?Belevágsz?
Megpróbálom elküldeni "imélbe" a sütit.

Anita!
Doki bácsi mit mondott?Jöhet a tesó?

Jatka!
Tök jó,hogy legalább az ünnepekre otthon lesz veletek a párod.Nálunk 26-án is dolgozik Apa.

Mennem kell,mert megjött a nagymamám egy kicsit dédunokázni,majd később jövök.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Nekem nem látszik ez a sütireceptKép
Szóval voltam dokinál,minden rendben,jöhetne elvileg a tesó.
Fel tudja nekem valaki venni ha megy a tv-ben a mikulásos buli,úgy megmutatnám apának.
Nóra,nálam is szalad a lakás,de már nem is érdekel.Persze mindig jön valaki a legnagyobb kupiba.Főleg aa védőnő szeret akkor jönni.

Holnap nekiállok takarítani,meg sütni karácsonyra.Még jó hogy nem vagyunk többen ,mert mindenki más sütit szeretne enniKép


Szép napot mindenkinek,majd egyszer előkerülökKép

Kép

Kép
anita23
 
 


Szia Nóra!

Beléphetek a virrasztók klubbjába?Semmire nincs időm.(Hiába akarok én mindenre szakítaniKép)

Ahhoz képest meg korán keltélKépKépKép

Köszi a receptet!Ma délután vennem kell muffin formát.Egyszerűnek tűnik.
ilgya@citromail.hu ra küld légyszi a másikat(eredeti méretben,ha lehet Kép)

Szegény Tami!Hogy viseli?És nem is kell bent maradnia?És mitől van,mit mondanak?És miért nőtt vissza?

AngolKép
Hát már nem léphetek visszaKép
Januártól fogok járni a Halmy téri suliban szervezik.Minden hétfőn és szerdán 3-5-ig.Kis csoportokban leszünk,max 12 fős csoportok (asszem),a mienkbe csak 5-en például.Különböző iddőpontok közül lehetett választani,én nekem ezt tűnt a legjobbnak.Kaptunk egy tök jó kis tatyót tegnap könyvekkel és még szótárfüzet és toll is volt benne.Olyan jó pofa.
Kiváncsi vagyok,majd a végén hogy fogok vizsgázni.

Ja és megfogadtam a tanácsod,felhívtam a csajt a Babaszobán a Fisher Price játékkal kapcsolatban (miután végigtelefonáltam a Brendont meg a Mega Toyst,a Gyermekszigetet az Európarkban,az Árkádban-mindenhol hiánycikk,amit elvittek az orrom elől a múltkor)és nála van,és olcsóbb is.Majd egyeztetünk,mert lehet,hogy inkább postáztatom.De köszi a tippet!

Na mennem kell!

A többiek merre lehetnek?

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildi!
"Imélt" elküldtem.
Örülök,hogy sikerült a játékot megvenni.Nem drága a posta,csak ajánlott levélként kérd a csomit.Viszont ebben az esetben valszeg előreutalást fog kérni az eladó.Sztem elég megbízhatóak ott a csajok.Csak az a kérdés,hogy ideér-e még karácsonyig.
Mint már írtam Tamarának már áprilisban is volt árpája és itt vették ki az SZTK-ban,helyi érzéstelenítésben.Sztem nem fájt neki nagyon csak kellemetlen,ha az ember szemében turkálnak.De ő nagyon bátor és fegyelmezett volt(néha úgy érzem túlzottan is).Most is tudja,hogy mi fog történni,de egyelőre nem foglakozik vele.
Ja,és valszeg azért "nőtt vissza",mert nem rendesen irtották ki.Majd most kiderül,mert ez egy másik doki a MÁV-kh-ban.Itt az a jó,hogy ha kell be is tudják altatni.Sztem nem kell bennmaradnia,max 1-2 órát.

Ma még egy utolsó bevásárlórohamra indulok a Lőrinci piacra.Ott szoktam húst venni.Már kitapasztaltam,hogy nem szombaton kell menni,amikor piac van,mert akkor nagyon sokan vannak,hanem pénteken.

Megint kreatív voltam,ceruzatartót csináltam a gyerekeknek.A kisebb konzervdobozból,a nagyobb babateásból van szalvétatechnikával.
Egyébként ne tessék elkenődni,amikor csak 1 gyerekem volt én sem voltam ilyen kreatív.Egy csomó ötlet az oviból jött.Azelőtt csak varrni tudtam,viszont arra most tényleg kevés időm van.
Kép

Sziasztok,majd még este megpróbálok jönni.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Nem sikerült elmennünk vásárolni tegnapKép,majd még jövőhéten be kell még szerezni egy pár dolgot(muffin sütő,mandula Kép)

Ma meg irtó rossz napom volt,reggel korán keltünk,mert vidékre utaztunk.Vettünk 15 db gyöngytyúkot és 4 kacsát.(Minden évben lent vesszük vidéken,mert megbízható forrásból származnak és kizárólag természetes alapanyagokat fogyasztanak (búza,kukorica).

Dávidra anyósom vigyázott,nem akartam vinni ebben a cudar időben,így legalább be tudtam én is segíteni valamennyire a munkálatokba.

5 körül értünk haza.Persze Dávid meg sem ismert,azt hittem a nyakamba ugrik örömében,mivel nem látott reggel óta,de nemKép.
Csak cicizni jött oda,két lábon járó tehénnek érzem magam,komolyan mondom,csak arra vagyok jó.(Láttátok volna anyósom kéjesen vigyorgó arcát)
Na mindegyj!
Ja és az új útszakaszon jöttünk haza!Nagyon kirú!

Nóri!
Megkaptam a receptet köszike!Így már egész más a leányzó fekvéseKép Nem is tudom,hogy bele-e merjek vágni?Majd még kigondolom.

Micsoda jó kis tolltartókat csináltál,hát nem semmi! Hol veszed a ragasztót?És milyet?
Én vettem a Metróba ragasztólakkot,direkt szalvéta technikához,mert egy dobozt akarok bevonni,de még nem volt rá időm.De ez a ceruza tartó is marha ötletes!Kép

AjándékKép
Nem kellett előre kifizetni!Ennek őrülök,mert a párom nagyon bizalmatlan az ilyen esetekben,és nem biztos,hogy belement volna,hogy előre utaljunk.
Lebeszéltem a csajjal (különben marha szimpi)és hétfőn feladja postán,állítólag már kedden itt is lesz,hát kiváncsi vagyok,így még nem nagyon vásároltam,nincs tapasztalatom.Remélem nem fogok csalódni.

Sikerült a vásárlás?(Lőrinci piacKép)

Tényleg bátor a lányod,hogy ilyen fegyelmezetten tűri a dolgokat,le a kalappal!

Anita!
Csak most vettem észre,hogy írtál,és én hűlye ma olvasok vissza,akkor látom,hogy írtál,csak én nem vettem észre!Kép

Most pénteken nem voltunk benne a tévében,de megnéztem a neten és az adásban is mondták,hogy 23-án lesz legközelebb új műsor,talán abban már láthatóak leszünk.Én szívesen felveszem neked,ha gondolod,persze ha itthon leszek.
Péntekenként délután 6 kor kezdődik a műsor,ha gondolod meg tudjátok nézni.

Ja és eszembe jutott még valami!
Jatka kérdezted az új bababoltot a CBA-nál.Ahhoz képest,hogy elég pici a helység,úgy láttam van választék,főleg pici babáknak,szóval érdemes megnézni,ha erre jártok.Az árak tűrhetőek,főleg magyar terméket árulnak azt vettem észre,ami számomra szimpatikus.

Kriszti!
Mi van veletek?

Judi?
Szilvi?

Puszantás:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Nem mondhatnám,hogy tolonganak itt a hsz-k,már mindenki ünnepi lázban ég?!KépKép
Azért minket is látogassatok meg néha!

Judi,Kriszti!
Már tök rég nem hallottunk rólatok,mi újság?Ünnepi készülődés,vizsgák,munka?
Írjatok vmit,ha van egy csepp időtök.

Jatka!
Gondolom te most élvezed,hogy egy kicsit végre hármasban lehettek.Nagyon helyes!Kép

Szilvi!
Te is nagyon eltűntél,a Mikiünnepségen sem voltatok,miért?

Ildi!
Örülök,hogy egy ilyen nap után is írtál.
A piac nem sikerült,képzeld 5-kor bezárt,mi meg 10 perccel később értünk oda.Talán majd hétfőn vagy kedden pótoljuk.Kép
A decu ragasztót a Lőrinc centerben vettem a kreatív boltban,de kéne vmi olcsóbb,mert nagyon belejöttem.
Végre sikerült összeraknom egy mézeskalácstésztát,már ott szundikál a hűtőben,holnap sütöm.
Ma csináltam egy aszalt szilvás-zabpelyhes sütit.Semmi extra,csak egy kis aprósüti (még egészséges is),de nagyon ették a srácok.
És nagyon rá vagyok állva a gyümölcskenyérre is,azt majd holnap alkotok.
Mi is voltunk az új CBA-ban.Jut eszembe,ott láttam muffinsütőt (szilikon is volt 1800 ért,de abba csak 6 fér,viszont nem kell bele papír),mandula meg tuti van,mert én is vettem.
Végül is jó,hogy van egy mini bev.központunk,bár elég drága (mosószer,öblítő pl).

Tudom milyen vacak érzés,amikor a gyerek ilyen jól elvan az Anyóssal,bár én még csak a saját Anyukámra hagytam őket (Anyós hiányában).
Voltak nehéz pillanatok.Talán csak mostanra tartok ott,hogy már nem izgat.
A te szüleid nem szoktak vigyázni Dávidra?Bár nem írtad pontosan hol laknak,csak azt,hogy itt a közelben.És a hugoddal nem szoktatok egymás gyerkőceire vigyázni?Mi,a barátnőmmel elkövetjük néha.Tapasztalatom szerint 6 gyerek szinte semmivel sem nagyobb gond,mint három,mert sokkal jobban eljátszanak.

Megyek,mert elhatároztam,hogy ma korán fekszünk.Ránk férne már egy kiadós alvás.Míg én írok Apa rakja a mosogatógépet,aztán húzás lefeküdni.
Jó éjszakát nektek is!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Anita!

Írtam mélt,elküldtem a sütireceptet nagyobb méretben.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Újra itt, bocsi hogy így eltűntem de kicsit rázós volt ez a hét.
Nagyon sok a munkám tiszta k.o. voltam minden nap.
Ketrin még mindig beteg, 1 hét után derült ki hogy tenyérnyi tüdőgyulladása és arcüreg gyulladása van nagyon bosszantó mert a doki még majdnem hogy csak engem cseszett le, hogy ez nem mostani hanem már 1 hetes de amikor előszőúr látta nem mondott semmi ilyesmit már egészen jól volt hétfő-keddd volt is suliban, de aztán szerdán az rtg-n derült ki minden.Kép Kép
Persze a dokinő megint nem akarta megnézni de mondtam neki hogy talán nem ártana mert semmi javulás nem látható.
Érdekes hogy semmi köhögés , láz, elég jó a közérzete is.
A suliban eléggé le van maradva lesz mit bepótolnunk. Kép
Bocsi de hsz-k-hoz most inkább nem írnék mert annyira nem volt még időm elolvasni.
Majd pótolom és jövök.
Még rengeteg a dolgom most megyek sütni( Zserbót)
Na puszika Kriszti

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


sziasztok!
Nóra,köszi így már látomKép Apának ez meglepi lesz.
Ildi,ha ráérsz vedd fel légyszi a műsort.

Köszi:Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Gondoltam megnézem mi érdekes történt veletek a mai napon,mert nekem nem volt egy aktív napom.Annyira nem volt kedvem semmihez,hogy az már szörnyű.Délelőtt csináltam kaját,du meg egy kicsit takarítottam a konyhát.Persze még messze nincs kész.Szegény mézes meg csak szundizik-szundizik a hűtőben.

Kriszti!
Sajnálom a lánykádat,remélem be tudja pótolni majd a lemaradást.Velem ugyanez történt meg,amikor a középiskola 1. osztályába jártam(vecsésieknek írom:Essek volt a dokim).Már itthon voltam egy hete,beszedtem egy adag ab-t,de nem éreztem jobban magam.Persze láz semmi,csak a köhögés.Amikor vissza kellett mennem a dokihoz azt mondtam neki,hogy lázam is volt,hátha akkor jobban odafigyel.Kiírt egy rtg-t,amin kiderült,hogy gyerektenyérnyi tüdőgyuszim van.Mi lett volna,ha nem hazudok a dokinak?

Ki akartunk menni a Polg.mesteri Hiv.elé a karácsonyi műsorra,de a Viktor nagyon bealudt,1/4 5-kor kelt fel,így nem mentünk.

Jól telt a hétvége csajok?

Holnap elkezdődnek a dolgos munkanapok,semmi lustálkodás,tessék szépen írni!

Jó éjszakát nektek,álmodjatok szépeket!


NóraKép

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Látom,Nóri megint virrasztottálKép

Nekünk vendégeink voltak tegnap és elég későn mentek el,azért nem csatlakoztam.De jó,hogy ti irtatok!

PiacKép
Miért mentetek olyan későn?Délután 5 kor?
Mi is szeretjük a lőrinci piacot,mert tényleg tök jó cuccot lehet venni(zöldségre ,gyümölcsre gondolok főként,de vettünk már savanyút és házi tejterméket is,a virágról nem is beszélve,amit az öreg nénikék árulnakKép)

Nem semmi vagy te csaj!Mézeskalács meg aszalt szilvás-zabpelyhes?Azt is akarom és punktum!(Tök jó,mert én is díjazom az egészséges alapanyagokból készült ennivalókat)Mondjuk ezt úgyse csinálom meg most,örülök,ha a másik ketőre lesz időm.(Úgyhogy ráér lepötyögni,ha több időd leszKép)
A biztonság kedvéért vettem mézes lapokat,de inkább szeretném a meggyeset megsütni és a muffint!
(Csak még mindig nincs muffin formámKépKépKépDe már szóltam a sógórnőmnek remélem nem felejti el.)

GyerekfelügyeletKép
Hát igazából nem panaszkodhatok(csak egy kicsit rosszul esett az anyai szívemnek,hogy le se szart mikor meglátottKép)
Különben meg szerencsém van,mert jó kezekben van nála (azt leszámítva,hogy minden szarral tömi),mert tényleg vigyáz rá bármikor és szívesen teszi,arról nme is beszélve,hogy ez a legegyszerűbb megoldás,mert itt laknak alattunk.
Anyukám is szokott rá néha (fél órára laknak gyalog,itt Vecsésen),de ő dolgozik,és körülményesebb is oda elvinni,érte menni.Vagy néha ide jön és itt vigyáz rá,de az anyós féle megoldás a legtuttibb különben,csak én ilyen hűlye picsa vagyok!
A hugommal(aki egy évvel fiatalabb)ritkábban vigyázunk egymás csemetéire,mert én féltem a Dávidot.Kép
Neki van már egy három évese és egy Dávidddal egyidős kisfia.Nem tudom miért,de a kicsi olyan agresszív és verekedős,hogy félnék,hogy valami olyat csinál,ha véletlenül a hugom nem figyel oda,hogy maradandó lesz,de ha nem is lesz az,nem akarom,hogy fájjon neki és kész.(Már egy párszor elgyepálta,karmol,csíp,lökdös,harap)

Én fogok rá most kedden vigyázni,de az másKép Nem veszem le róluk a szemem.

De rendi apátok van,mosogatKép

Nem raksz fel képeket a mikuról?(Csak kérdezem,nem muszály!)

Kriszti!
De jó,hogy előkerültél!
Nem semmi ez a dokinő,pedig olyan rendes amúgy!
Nehogymá téged cse...n le,különben nekem is feltűnt,hogy régóta nem ment már suliba,mert mondtad,hogy még mindig nem gyógyult ki teljesen.
Szegényke!
Mi az az rtg?

És most mit mondanak?Mikorra fog kigyógyulni?És lesz valami következménye,hogy nem vettétek észre időben?

Milyen lett a zserbó?
De jó ,már mindenki sütöget meg minden én még csak takarítok!Kép

Anita!
MűsorKép
Nem igérem,de ha itthon leszek tutti fel veszem,ha közbejön valami előre szólók,jó?Akkor meg tudsz egyezkedni valakivel,oké?

Na a többieket is puszikálom!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Viktort elaltattam,írtam egy tök hosszút.Már 2 kép fent volt,a harmadiknál elszállt az egész.
Brrrrrrr!!!!
Sajna már csak este tudom pótolni,mert ezer dolog jött össze,Apa meg este megy dolgozni.

Addig is puszka mindenkinek!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Megkaptam a naplót!Nagyon szépen köszönöm!
Annyira jó!

Jót nosztalgiáztam!

Nóri!
akkor este gyere!

na pusz!
ilgya1
 
 


Dávid narancsot eszik.

Kép


Kép


Kép


Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Megjöttem,srácok alszanak.
Megpróbálom újraírni a délutánit.

Ildi!
A Lőrinci piacról azért késtünk el,mert Apa 1/2 5-kor jött haza.Húsért amúgy sem szeretek tömegben menni.A savanyúságot is nagyon szeretem,de az is nyitva van még délután.Talán holnap délelőtt bemegyünkKép
Ma egész nap a konyhát suvickoltam(rájöttem,másfél éve csak takarítgatok(!),mert szörnyű kosz volt mindenütt).
De végre kész van,jöhet a mézes(persze csak ha nem esett még kómába szegény a sok alvástól)Kép
Szerintetek eljön végre a beígért havazás?Nem tudom ki hogy van vele,de én már nagyon várom.
Kész van már a decoupált doboz?
Én megint alkottam,de mire kész lett már nem is tetszett.Teszek fel róla képet.Ja,meg a mikiünnepségről is.
A sütireceptet majd megint emilben küldöm,mert szkennelni kell.
Meg is ette Dávid a narancsot?Viktor is szeret mindent széttrancsírozni,a baj az,hogy a nagyok tanulnak tőle.
Most ennyi így hirtelen.
Majdnem elfelejtettem:Ildi,a rtg a röntgen rövidítése.

A képek:Kép

Kép

Kép

Kép


Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Semmi gond,majd írok magamnak.
Amúgy jól vagytok?Minden rendben?
Remélem senki nem beteg.
Mindenki a babaprojekten dolgozik?Kép
Hát jó,akkor leírom a mai nap történését:
Voltunk Tamarával a szemészeten.Nem tudták neki megcsinálni az árpaműtétet,mert teljesen bepánikolt és kapkodta a fejét.Pedig a legrosszabb részen,az érzéstelenítőn már túl volt.Doki néni azt mondta,ő inkább nem kínozza a gyereket,mert az életben többet orvoshoz nem tudom elvinni.
Marad sajna az altatásos módszer.Jan. 12-én csinálják,addig el kell mennünk vérvételre,meg az altatós dokival beszélni.Reggel megyünk be,de megcsinálják a műtétet és ha minden jól megy este haza is jöhet.
Ez még egy kicsit odébb van,most megpróbálunk inkább az ünnepekre koncentrálni.
Ma is sütöttem mákos muffint,mert Tamarának holnap lesz a karácsonyi ünnepség a suliban és kell vinni sütit.
Kisütöttem a mézest is.Katasztrófális lett.Aki süt,annak javaslat:ne túl vékonyra nyújtsátok!!!
Az enyém tök beton lettKép
Holnap gyümikenyér lesz sütve.Majd beszámolok az eredményről.
(Lehet a végén cukiból hozatom a karácsonyi sütit?)Kép

Na jó éjszakát nektek!
Holnap tessék írni,írni,írni...........Kép



Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Bocsika mindenkitől,hogy nem tudtam jönni,de nálunk éppen az ünnepek előtti hajrá zajlik.
(Tudtam én,hogy ez leszKép)

Amint tudom bepótolom a hiányoságaimat!

Nóri! Te csak irjál rendületlenül!Tartsd a frontot!

Jót röhögtemKépKépKép még hogy a cukiból????KépKépKép

Jók a képek ,amit felraktál,de nem azért kérdeztem,hogy minket tegyél fel!

Az az óra valami csúcs!Az miből van?Ez is szalvéta?És működik is az óra?

Na puszika,rohanok!(Ha azt mondom,hogy ezer dolgom van,akkor keveset mondtamKép)

Majd ,ha tudok,azért még benézek!

Írjál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ildikó

És többiek is gyertek!
ilgya1
 
 


Ja lemaradt!
És tényleg az ünnepekre koncentráljatok !
Nagyon szorítok Taminak!Szegényke!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok egy kicsit,mert elég késő van már.
Sütöttem gyümikenyeret 3 félét is,úgy tűnik ez talán nem a kukában végzi.
Most este meg az Anyunak varrtam egy függönyt azért nem tudtam jönni.

Ildi!
Az óra,amit csináltam egy fa lapra készült.Akrilfestékkel van alapozva és szalvétázva van rá a minta.Az óraszerkezetet meg a kreatív boltban lehet kapni és sima ceruzaelemmel működik.A következőt üveglapra csinálom,talán holnap este már meg is tudom mutatni.

Többiek merre vagytok?Beugorhatnátok egy-két szóra!Csak valami életjelet!Kép

Most elhúzok aludni,jó éjt nektek!

Pussz!

Nóra

Kép

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Már tuti nem tudok jönni szentestéig, mert ma még vasalok, takarítok, csomagolok, holnap meg utazunk az Anyuékhoz (ott holnap karácsonyozunk)... Remélem Manó jól fogja bírni a hosszú autózást (kb. 180 km)! 1 éjszakát ott leszünk!
Majd a kis családommal itthon töltjük a szentestét. Aztán 1 nap "szünet" , ami sütéssel és újabb csomagolással megy majd el, 26-án meg Párom családja érkezik hozzánk. Amióta együtt vagyunk, Náluk még nem volt közös ünnep, 3 család + a Párom lánya még nem hozták / hoztuk össze (persze ezt is én szorgalmaztam), na majd most nálunk! Azt továbbra sem tudom hová ültetek le 10 embert... Kép Kajszinak meg hidegtálat rendeltünk, mert hiába imádok főzni, Doresz mellett most nem menne... Bízom benne, hogy Anyós pajti nem fog nyafogni! Kép Bár ez sem volt egyszerű, mert ugye karácsonykor minden zárva.... Kép
Nagggggyábúl ennyi! Kép Talán a következő karácsony könnyebb lesz! Most nem volt egyszerű vásárolni menni Dórival, mert amint beléptünk egy üzletbe, kb. 5 percen belül rázendített.... Így Párom szerezte be az ajándékokat és az elemózsiát.... Kép

Lányok! Bizti én rontottam el a Doreszt, de szinte sosem alszik el cici nélkül! Most már a kocsi sem rázza el! Ritkán, nagyon ritkán el lehet altatni más módszerrel, de legtöbbször a cicivel tud csak elaludni! Kép Sosem volt az az alvósbaba! De aggódok érte, mert nem tesz jót Neki szerintem, hogy csak így tud elaludni! Nálatok hogy volt? Vagy csak én rontottam el Doreszt? Kép Már javult a helyzet a korábbihoz képest, de messze vagyunk a tökéletestől... Nem akarom, hogy később alvászavaros csemete legyen belőle! Kép Járt vki hasonló cipőben?

Szeretnék Mindenkinek békés, boldog karácsonyt kívánni! Vigyázzatok magatokra, meg a Manócskákra is!

Puszika, Doresz és Jutka
Kép Kép Kép
jatka
 
 


Sziasztok!
Jatka,ne aggódj Nimród is ilyen cicimániás volt.1-2-3 év és elmúlikKép
Katasztrófa ez a ,mai nap.Nem tudtam naptárt nyomtatni,most mehetek még 4 embernek vásárolni.Pedig már csak a bejgli volt hátra aminek már a felével kész vagyok.Ma annyira szerencsétlennek érzem magam.
Holnap kipróbálom azt a piskótaházikót,annyira beleszerelmesedtemKép
Az ajándékokat annyira jól sikerült becsomiznom,ajándékkísérőként egy mézekalácsot fűztem fel és abba van beletéve a név papírbólKép Tök klassz.Na szóval ennyi,nem mehet minden zökkenőmentesen.
Szép napot nektek:Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Bocsika hogy megint eltűntem de annyi dolgom van meg ugyi a drága páromtól nem férek a géphez állandóan csetel. Most van egy kis időm eltűntek a főnőkök kicsit csitult a karácsonyi láz legalábbis itt melóban.
Ildi! Örülök hopgy tetszett, mert már betették a bogarat a fülembe hogy ez a szám a kozmixtól nem kisbabához való, az is tetszett vagy az neked sem? Éppen ma voltunk rtg-n (röntgenen), de már Krivita kiegészítette a hibámat , köszike , de nem gondoltam hogy esetleg nem tudja valaki mert mi már sajna olyan sokat voltunk hogy az ilyen rövidítések már simán mennek.
Ja az eredmény már jobb még van egty kicsi halvány nyoma de szerencsére nem vészes, ünnepekre talán teljesen helyre is jön de azért jól van, sokszor túl jó vagy lehet hogy nem is beteg Kép

Anyós project van nálunk is sajna csak ezt tudom igénybevenni hiába nagyok de még sokszor kell a segítség ha valami gond van mint pl most is a betegség.
Annyira édes ez a kis zabálni való narancsfaló kismanó. Már tök hiányoztok.
Krivita!
Nekem nagyon tetszikez az óra te csináltad nagyon tuti Kép Most látom bocsi nagon nagyon ügyi vagy és kreatív, nekem sajna mostanában nincs ilyenekre időm.Kép
Krivita!
Köszi az együttérzést.
Néha úgy kitudják akasztani az embert az orvosok.
Én már ezért is jobban szeretem a homeopátiát , csak sajna nem mindig tudom pontosan mi baja a gyereknek és ilyenkor nehéz a szereket megválasztani. Csak tudnám minek vannak orvosok mikor úgyis mindig mi mondjuk meg mi bajunk van ők meg csak felírják a receptet.
Micsoda véletlenek. Nekem is volt gyerekkoromban egy akkora árpám hogy nem tudtam kinyitni a szemem, de nem kellett műteni mert,anyám kitudta kezelni, igaz azóta vagyok szemüveges de nem olyan vészes meg lehet, hogy nem is attól KépMajd szorítunk neki biztos ügyi lesz.
Ildi!
Két lábon járó tehén??? Azért ennyire ne vedd a szívedre , habár tudom milyen szar érzés.
Jatka!
Csak semmi izgalom semmit nem rontottál el, az én fiam sokáig csak így aludt el, semmi baja nem lett később ringadtam , aztán cumisüveg, stbmost már 6 éves de semmi gond az alvással.
Egyébként nagyon cuki ebben a piros ruciban.

A takarítás még hátra van romokban hever a lakás, sütéssel már félig kész vagyok , a zserbó finom lett az árvácska meg még hiányos csokimázra már nem volt időm tegnap este 10 órakor. N ade majd ma bepótolom.

Ahhoz képest, hogy egy időre eltűntem most elég jól bepótoltam bocsi ha bárkit is untattam egy kicsit hosszúra sikerült.
Kép
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek
Pusza KrisztiKépKép

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!
Bocsi,most én tűntem el egy picit,majd az ünnepek alatt bepótolom.Most megyek aludni,csak előbb NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK.
Kép
KépKép

KépKép
KépKép
krivita
 
 


KELLEMES ÜNNEPEKET KIVÁNUNK MINDENKINEK!

Kép

ILDIKÓ ÉS DÁVID
ilgya1
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocsánat, hogy eltűntem!
Mindenkinek kívánunk nagyon boldog és békés karácsonyt!
Sok pusz!
Szilvi, Viki
nsyl
 
 


Békés,boldog karácsonyt mindenkinek!

KépKép




U.I.:
Kicsit megkésve Viktóriának nagyon sok boldog névnapot kivánunk Kép

Ildikó és Dávid
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Mi újág? Hogy telt a karácsony?Nálunk nagyon jó volt.Olyan lett a szobánk mint egy játékboltKépLassan kiköltözhetünk a konyhába,mert alig férünk a kicsi játékaitól.
Megcsináltam aházikótKép nagyon fincsi és klassz lett.
Na ennyi most,
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Én is megvagyok,csak az elmúlt 2 napban Anyukámnál voltunk.Nem kellett főznöm!!!
Persze rengeteg játékot kaptak a gyerkőcök,majd teszek fel képeket csak még nem töltöttem fel a gépre.
Holnap délután megyünk még Apósomékhoz Üllőre,aztán csütörtökön jönnek hozzánk még rokonok.
Szerdán este jövök képekkel meg egy kicsit hosszabb írással,mert Apa dolgozni fog.
A kókuszos házat most nem csináltam meg,majd csütörtökre fogom.Most mézeskalács-házikó volt(vagyis még most is megvan).
Mindenkinek további boldog ünnepet Kívánok!

Kép

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Hát jobban sikerült a karácsony, mint vártam! Kép
Igaz hulla vagyok, de jól mentek a dolgok!
Picikém is jól bírta a nyúzást! Én meg majd bepótolom valahogy az alvást! Kép

Képzeljétek! Tegnap fürcsi közben elkezdte nézni a kezét a Manó! Kép Eddig mindig minket nézett, de most meg se mertünk szólalni! Kép Mindig meglep minket vmivel! Emeli a buksiját (néha a mellkasát is), pár napja meg vetkőzéskor felemeli a fejét, hogy ki tudjam húzni a bodyt alóla! Nem toom mennyire lehet tudatos Nála, de nekem nagyon tetszik! Már 6,68 kg! Meddig hízik még? Kép Az 1 hónapja kapott szerkót meg már kinőtte! Kép

Mit kaptak a csemeték? Nektek mit hozott a Jézuska? Én megkaptam azt a hajszárítót a páromtól, amire külön megkértem, hogy ne ez legyen az ajándékom! Kép Kép Kép Kezdem megszokni az "ötletes" ajándékait! Kép Kép Kép

Doreszku ezt a széket kapta! Nagyon élvezi! Csak úgy jár keze-lába örömében! Kép

Kép Kép

A hajszárítómat inkább hagggyuk! Kép
Tényleg! Ti hogyan oldjátok meg, hogy a csemeték ne kapjanak a családtól olyan ajándékot, amit még nem lehet oda adni Nekik? Még kicsi Doresz, addig nem baj, de ha már képben lesz, hogy mit kapott... (Most pl. hajasbabát hozott Anyósom Jézuskája)

Puszika, Doresz és Jutka
jatka
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy mindenkinek jól telt a karácsony!

Nekünk is tűrhető volt(még mindig tartKép),csak olyan gyorsan mennek a napok,hogy fel se lehet fogni.Vagyis még egyelőre úgyérzem,hogy egy nagy rohanás volt az egész.
Mi éjszaka díszítettük fel a fát(23-án este kb.1 óráig csináltuk),így reggelre már az ajándékok is odakeveredtek alá mire Dávidbaba felébredt.
Nagyon édes volt ahogy csodálta,nézegette és olyan hangokat adott ki,mint aki meglepődik.
Apával kibontogatták az ajándékokat,én meg folytattam a főzőcskézést(halászlé(apa),rántott hal,majonézes krumpli+kacsa sült lila káposztával),ill. a Nóri féle meggyes sütikét.
2-re mentünk le anyósékhoz ill. jöttek a sógórnőmék is.
Kaja,aztán megint ajándékozás.Később meg a sógórnőmék feljöttek hozzánk,és így ünnepeltünk.Kicsit zavaró volt,mert hármasban szerettem volna lenni a kis családommal legalább délután,de valamikor 9 után mentek el,azt hittem rosszul leszek.Nem igaz,hogy mi sose tudunk együtt lenni még ilyenkor sem.

Másnap mi mentünk anyukámékhoz,ott is a rengeteg ajándék,Dávid estére annyira elfáradt,hogy szinte ülve elaludt.Még aznap jöttek hozzánk húgomék a két gyerekkel,meg Zsolti keresztszülei a fiúkkal,meg a nagynénje,akkor annak a lánya a családjával,szóval ilyen össznépi vándorlássá nőtte ki magát ez az egész.Kép
Ez az este se lett végül a mienk,mert a párocskám kedves unokaöccse,(barátnőhiány lévén),úgy gondolta,hogy minket boldogít úgy kb.éjjel 1 óráig.Szóval ennyit a meghitt karácsonyi estékről............

Másnap mi mentünk a sógórnőmékhez délelőtt,majd a Zsolti nagynénjékhez,és utána meg István ill.Éva napozni a keresztszülőkhöz.Kb.10-re értünk haza.(Ez volt tegnap)
Erről jut eszembe,hogy Istvánnak (Krisztám párocskája) nagyon sok boldog névnapot kivánjak,sokszor eszembe volt,de nem voltam gépközelbe.Kép

Ma meg anyukámék jöttek hozzánk,délután meg kimentünk szánkózni,olyan szép hó esett.Kicsit eshetett volna előbb is,de ha kitart még egy pár napig,akkor megbeszélhetjükKépKépKép

Rengeteget fényképeztem,de izelítőül csináltam egy karácsonyi albumot,majd még rakok fel ide is képeket:http://www.babaszoba.hu/services/albums/admin/list?alid=14952

Várom ám a sok képet meg a beszámolóitokat!

Jatka!
Nagyon szép ajándékot kapott Dóreszku(ennyi becenévKépKép)látszik rajta,hogy tetszik neki,olyan édes,ahogy mosolyog.De az ünneplős rucija az előző képeken,nem is tudom....nagyon édi benne!

Szép súlya van nem mondom,csak szopizik?De hát ő nagy babának is született,majd egy idő után leáll a súlynövekedés és elkezdenek nyúlni.Nálunk asszem 5 hósan kezdett el kicsit nőni,előtte olyan duci volt,hogy szinte gurult,akkor nagyon sokat hizott egy hónapban.Így 14 hós korára 10500 g.(Már kb.11 hós kora óta)és ma mértem 78 cm a magassága.
Dórika hány centi?

Már tudatosan nézegeti a kis kezecskéit!De szerintem is olyan megható tud lenni,mikor egy új dolgot fedezünk fel náluk,engem a mai napig megfog,ha Dávid olyat csinál,amit előtte sosem.
Mostanába megöleli a kis kezecskéivel a nyakam és puszit is ad,eddig csak oda bújt,de már tudatosan ölelget.Imádom!

Karácsonyi ajándékKép
Mi a bajod a párod "ötletes ajándékával"?Kép
Én még egy szaloncukrot sem kaptam.
Vagyis ne legyek telhetetlen,még együtt vettünk egy szoknyát a West End-be bevásárlókörútjaink alkalmával.De ez nem olyan...............

Ismerős a hajas baba szindróma.Ettől a falra tudtam volna mászni,tavaly ilyenkor.Anyósomék hinta lovat és hinta kutyát vettek neki,amit még félévesen sem tudott használni,de egyedül még idén sem.Arról nem is beszélve,hogy 24-es meg 26-os cipőt vett,amikor 20-as a gyerek lába (most).De rengeteg ilyet tudnék írni,átérzem a helyzeted.
Most ha már vesznek,mééér nem tudnak olyat venni,amit most tud használni,majd ha akkora lesz,akkor meg a másikat.
Én már megbékéltem ezzel,mert mást úgysem tudsz tenni,és elrakod későbbre.Biztos fog neki örülni Dórika később.

Nóra!Kriszti!
Várom az élménybeszámolókat és a fótókat!

Persze a többiektől is!

Anita!
Felvettem neked a műsort,vagyis a Baba-mama klubos részét.Jó sokat kivágtak belőle,de azért rajta vagyunk néha.Majd írd meg,hogy anyudékon keresztül el-e tudnám jutatni neked?
Meg visszafele te is küld velük vissza,ha megnéztétek.A sogórnőm mindennap megy oda is és ide is.Vagy mi legyen?

Puszilok mindenkit!
Nem tudom mikor tudok jönni legközelebb,mert pénteken kereszteljük a Dávidot (a névnapján),meg úgye a szilveszter is.Addig is vigyázzatok magatokra!És feltétlenül irjatok!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Azt hittem,ha végre eljönnek az ünnepek,kész leszek a főzéssel,sütéssel meg takarítással,majd rengeteg időm lesz írni,aztán tessék!
Itt vagyok már megint hulla fáradtan,holnap vendégek jönnek,sütök-főzök már megint.
Holnap lesz a meggyes-kókuszos házikó,meg csinálok pizzát is.A sütit már megsütöttem,csak össze kell állítani.A pizza alapanyagai is kész vannak (gomba,hús párolás,stb).Ma sem unatkoztam.

KarácsonyKép
Mi is 23-án éjjel díszítettük a fát(2-re lett kész),de nem reggelre jöttek az ajándékok,hanem csak délután.Napközben még készülődtünk este meg eljöttek Anyukámék.(Kezd engem is zavarni,de azt hiszem amúgy meg hiányoznának).
Tehát ajándékbontás.Játékok és csomagolópapírok tömege.
Kaptam a páromtól egy könyvet:Stahl Judit:Büntetlen örömök.Szerintetek ez célzás?Kép
Anyukámtól viszont szilikon muffinsütőt kaptamKép
Nekiálltam halat sütni.Rántott tonhal volt majonézes krumplival meg franciasalival.
25-én Anyuéknál voltunk,este jöttek a keresztszülők.
26-án megint Anyunál voltam a gyerekekkel,mert Apa dolgozott.
27-én voltunk Üllőn ApóséknálKép
Ajándékokról itt tudnék mesélni Jutkának.Az idén mindkét fiú távirányítós autót kapott(a Kristóf hozzá sem nyúlt,mert fél tőle),a Tamara meg egy CD lejátszóra hasonlító valamit.Van füldugója,viszont nincs rajta hangerőszabályozó,így ordít a gyerek fülébe.Van hozzá 3 játék CD,de a ketyere CD-től függetlenül össze-vissza zenél.A Viktornak még tetszene is,végül is zenélKép
Ráadásul Apósomék kipróbálták karácsony előtt az összes játékot és elfelejtették visszatenni az elemtartó fedél csavarjait.
Ja és közölték velünk,hogy mi viszont nem kapunk semmit,mert nem érdemeljük meg,amiért ilyen ritkán visszük a gyerekeket.Valszeg mostantól Sokkal sűrűbben megyünkKép

Ildi!
Szerintem simán túlszárnyaltál engem sütésben.A mézes csúcsszupi!Meg a házikó is!!!Ugye nem is volt olyan nehéz?Nagyon-nagyon ügyi vagyKép
Lenyúltam az ötleted és én is csináltam egy albumot a babaszobán:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=15010.
Ha így nem nyitja meg akkor "Tamara,Kristóf,Viktor 2005 karácsonyán" néven keressétek.
Mostmár megyek,mert lassan kelnek a gyerkőcök.

Jó éjszakát nektek!

Puszka

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Nóri és Anett Tamarájának sok boldog névnapot kivánunk!
Kép

Ildikó és Dávid
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Na szóval az előbb írtam egy egész kisregényt de nem tudom hogy hova lett.
Na karácsony:manó annyi játékot kapott hogy most szelektáltam,egy zsákkal eltettem és még így is kész játékbolt a szoba.Lelkes nagyszülők gondoskodtak hogy még 4 évesen se unatkozon a csemeténk.Hát nem csak nálatok gond ez.Idén gazdag jézuskánk volt,annak ellenére hogy szóltam hog senki ne vegyen drága ajándékot,mer tmi nem fogjuk túlzásba vinni.Jó lenne ha a karácsony nem a pénzről szólna.Apától egy nagyon szép fülbevalót kaptamKép

Ildikó!
Köszi,ha odaadod anyumnak akkor eljut hozzám,és ha megnéztük akkor ugyanúgy visszajuttatomKép
Pussz:Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Kicsit zsúfoltak még nekünk is a napok,örülök,hogy jelentkeztetek.
Éppen Dávid keresztelőjére készülünk,ami holnap lesz 10 kor.

Nóri!
Megnéztem az albumot!Nagyon sok szép ajándékot kaptatok ti is.Aranyosak a gyerekeid,ahogy bontogatják az ajándékokat!

Megint virrasztottál rendesen,mostmár tessék pihizni is!!!!Irgum-burgum!

Nem semmi apósék ajándéka!Kép
Nagyon tetszik a CD-re hasonlító valami,amin még hangerőszabályzó sincsKépKépKép

Majd ha elolvastad számolj be a könyvről!Gondolod,hogy célzás?Kép

Még hogy leszárnyaltalak???????Hi-hi-hi!
De nagyon igyekeztem,és tök szupi lett!Nagy sikert arattam vele.

A muffin is jó lett!
A mézeskalácsot végül is egy másik recept alapján csináltam meg,ami kicsit kemény lett,de kaptam már ötletet,ami alapján megpuhíthatom.
De a te mézeskalács házikód olyan szuperül néz ki.Nagyon ötletes!

Lenne egy pár kérésem hozzád,mint a topikunk legkreatívabb tagja!
Én is akarok olyan ceruzatartó dobozt csinálni,van egy két jó tipped hozzá?Vagy csak simán rákenem a ragacsot,majd a szalvétát?

A másik dolog valam zabpelyhes sütike volt,amit csináltál,de nem írtad le hogy kell,azt megkaphatom?Majd ha ráérsz,csak vettem zabpelyhet.

Anita!
Kár,hogy elszállt az irományod,bosszantó!
Én úgy szoktam mostanába ez ellen védekezni,hogy mikor végeztem az írással ctrl+A kijelölöm az egész irományt,egér jobb gombbal másolom,ha valami baj lenne csak vissza illesztem.

Holnap nem ígérem,de jövőhéten valamikor eljuttatom a kazettát a mikulás buliról.

Kriszti!
Sokat gondolok rátok!
Kár hogy nem jött össze a két ünnep között,jó lett volna talizni.
Majd,ha lesz időd gyere számolj be hogy telt a karácsony!
Mikor kell menned melozni?

Ketrin jobban van?

Bocs,hogy nem tudtam jönni Msn-ni,de elkerültük valahogy egymást,amúgy meg a sogórnmőm volt ott az Adrival,el kellett intéznünk az éttermet a keresztelőre.

Judi!
Merre vagy?Hogy teltek az ünnepek?
Jelentkezz,ha ráérsz!

Jatka!
Mi úújság?Gyere sűrűbben,ha tudsz!

Szilvi!
Milyen volt az új házba karácsonyozni?
Viki örült a Shu-shu babának?

Puszika mindenkinek,aztán irjatok ám!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Pár kép erejéig....
KépKépKép

Puszka, Doreszku és Judit
jatka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: