Új privát üzeneted érkezett!

Zsóka
régen jelentkeztél.
Remélem minden rendben veletekKépKép
Te is jól vagy, és a gyerekek is.

A multkor a pisilésről "beszélgettünk", na péntek óta Krisztián a wc-be pisil. Magától kezdte, hogy levette a pelust és szaladt a wc-re. Azóta naponta többször megyünk, van, hogy szól magától, de most többnyire én kérdezgetem.
Azért a pelust még egy darabig nem merem levenni.
Hétvégére már mondja a nyári meleget, majd ha itt lesz ugy is próbálkozunk.

A traktormajálissal kapcs.-ban még mindíg bizonytalan, mert nem biztos, hogy addigra elkészülnek a tetővelKépKép
Sajnos a házigazda nem kapott hétközben csak 1 nap szabitKépKép:, és így hétvégén fejezik be, ugy néz ki.
Azért még reménykedem.

Na, most ennyi:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok,
Gabi, köszi a hiányolást Kép, sajna kipurcant a gépünk, többedszerre sikerült megjavítani, előtte a kicsi beteg volt, a helyi orvos egy rakás ..-t nem ér, Pásztóra vittem az sztk-ba, két nap alatt jobban lett.
Traktormajálisra mi biztos megyünk.
Krisztiánnak gratula, nagyon ügyes Kép! A meleget jó megvárni a pelus levételével, jól csinálod Kép! Nagy kiadástól fogotk megszabadulni Kép.
Páasztón van gyapjaslekpe? Itt regneteg Kép, kedden permetezték le a falut helikopterről, mi még szerdán rápermeteztünk, mert egy hónapja ültettünk rengeteg csemetét, és ha a pici fécskák kis hajtásait lerágják a hernyók, akkor a fáknak annyi Kép.

Megyek, regneteg dolgom van. Csak ne lennék ennyire fáradt...

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Örülök, hogy jelentkeztél.KépKép
Hát itt hernyó van dögivel.Fekete szép szörös, és ha ránk esik akkor tiszta piros foltosak leszünk tőle.
Ja, és jól viszket.KépKép
Az almafa levele tiszta lyuk, most már a pici almákat is elkezdték rágni.Kép
Nálunk ilyen nem volt tavaly, ugyhogy most fogunk mi is permetezni.
Mikorra vagy kiírva? Nagyidős terhesen a nagy kánikula sem lehet nagyon jó, bár Neked ebben már van tapasztalatod.KépKép
Mi szerencsére jól vagyunk.Kép
Most a szúnyogokkal vagyunk bajban. Adri allergiás a csípésre, és jól bedagad a csípés hely. Most a lába volt lábfej részen majdnem duplájára dagadvaKépKép
Tavaly az arca, amit ráadásul felülfertőzött bacival, ugyhogy teljesen bekeményedett a daganat. Akkor csak gyógyszerrel ment le.
Szép napot Nektek!

GabiKép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

 
 

Sziasztok. Nem akarok tolakodó lenni, de csatlakozhatnék hozzátok? Én is nógrád megyei vagyok.Üdv Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi, persze, hogy csatlakozhetszKép
Te merre laksz?
Írj többet magadról!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi. Köszi a lehetőséget.
Én érsekvadkerti vagyok.( Balassagyarmattól 15 km.)
Két gyermekem van, két fiú. 4 ill. 2 évesek. Két gyönyörűség. Majd holnap részletesebben, mert már aludni készülök. Jó éjt.
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Szia Timi!

Mi Pásztón élünk.
Nekem is két gyermekem van 7 éves lány, és 2 éves fiú. Most szeretnénk még egy kistesót nekik.Kép
Ma délután én is jobban leszek, majd akkor jelentkezem

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi.
Számomra mindig tiszteletreméltó az a család, aki a mai életkörülmények között még vállal a két meglévő gyermeke mellé egy harmadikat is.
Egyébként nekem is gyermekileg a 3 lenne a szuper, de én már 5 éve folyamatosan itthon vagyok és tulajdonképpen 4 éve állandóan szoptatok ( a "kicsit" két hete választottam el).Szeretnék többet lenni emberek között, egy kicsit kimozdulni a napi rutinos feladatokból. Természetesen későbbiekben nem kizárt nálunk sem egy kistesó.
Nektek viszont gratula a szép tervért, és sok sikert a megvalósításához.

Majd később még jelentkezem.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi, hogy viselte a kisfiad az elválasztást?
Az utolsó időkben mennyit szopizott még?
Az én fiam 18 hónaposan saját magát választotta el, egyik napról a másikra.Kép Most viszont csak úgy alszik el velem, hogy odabújik a cicihezKép
Az érzés ismerős, mármint az emberek hiányolása.
Nekem nagyon jó volt dolgozni a két gyerek között.Kép


Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi.

Az én fiam nagyon betyár volt az utolsó időkben, mert bármikor és bárhol kérte a szopikát. Azt is megcsinálta velem, hogy megmondta, rámutatott, hogy most melyikből akar enni. Persze én meg adtam neki, mert nem volt szívem nemet mondani, és mert olyan aranyos volt, hogy úgy örült, ha kapott szopizni. Szinte nem is néztem órát, ha kért kapott. Egy alkalommal vendégségben voltunk, volt egy rokon kisbaba, hát ő sokkal ritkábban szopizott, mint az én fiacskám.
Én még nem is akartam elválasztani, egy idegesebb hangulatomban azt mondtam neki, hogy erős lett a szopi, mert sok hagymát ettem. (tudja, hogy a hagyma erős) Ezt elfogadta, azt mondta, hogy fúj. Én meg kaptam az alkalmon és innentől mindig ezt mondtam, ha kért. Kicsit sajnáltam őt, meg hiányzott is a közelsége, de mind a ketten kibírtuk.
Egyébként az én fiam is úgy alszik el, hogy kéri a cicit, megpuszilja, matatja, "adoda"-mondja nagyon kedvesen.
Neked már szobatiszta a fiad? Ha igen, hogy csináltad? Mi még a jó időt várjuk.
Bocsi, hosszú voltam.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi, még nem szobatiszta:9, de már jelzi, hogy ha pisilni kell. Ugyanis beszélni nem nagyon beszél.Kép
Nem mindíg, de sokszor, ja meg általában veszi le a pelust magáról. Nyarat én is meg akartam várni vele, de magától kezdett vetkőzni, és jelezni, és persze, hogy hagytam.
Nekem a lányom is febr.-i és ő 2 és fél évesen nyáron lett napközben szobatiszta, és csak dec. eleje körül éjszakára.Kép Most a kicsivel könnyebb, mert látja a nagytól, és utánozza.
Egyébként minden rosszat is eltanul tőleKépa kis betyár. Ráadásul már verekedik isKép, a nagy meg csak sivalkodik.
Szóval nálunk is zajlik az élet.

Jó éjszakát:GabiKép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok,
GAbi,
szept 25-re vagyok kiírva, de mivel császár, két héttel előbb lesz a műtét.
Nagymeleg: hát, gyakice az ösöszes gyerekemet nagymelegben hordtam ki (már a végén ugye). Én hálistennek bírom is, szeretem is a meleget Kép.
Hernyók: tavaly az almafánkat úgy lekopazstották, h nem volt rajta levél egyáltalán, úgy nézett ki, mint télen Kép. Most "csak" csipkés a levele, talán időben jött a permetezés (tavaly későn permeteztek, akkor mikor már nagyra nőttek a henryók).

Szia Timi,
üdv itt!
Mi Kutasón lakom, most várjuk a negyedik babát Kép. Egy évvel ezelőtt még pestiek voltunk, tavaly húsvétkor költöztünk ide. Nem bátnuk meg Kép. A kjét nagy (8 és 6) Hollókőúre járnak oviba, iskolába, a jelenlegi legkisebb Kép (2 éves lesz aug-ban) pedig itthon van velem temrészetesen. Fogzik, a hátsó rágófogai jönnek, iszonyú nyűgös volt ma szegénykém Kép.
Megyek is aludni, ki tudja, milyne éjszakánk lesz...

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Gabi.
A pelus elhagyása nálunk még nem működik. Amikor leveszem róla a pelust és bugyit kap helyette, mint a bátyus, annak örül. Én is rá szoktam ültetni a Wc-re és ő is pisil, de szólni nem szól. Szerintem onnantól érik meg egy gyerek a szobatisztaságra, ha már jelez, ha pisilnie-kakilnia kell. Én ebből a megfontolásból, és egy délután 3 bepisilésből és 1 bekakilásból a bugyiba, nem foglalkozom a dologgal egyenlőre.
A beszéd miatt ne aggódj egy cseppet sem, az én nagyobbik fiam szinte 3 éves koráig alig beszélt, de mindent megértett, most meg 4 éves és már ovis és sokat, nagyon sokat beszél. Beninek hatalmas szókincse van és használja, néha kicsit sokat is.
Anyósom mindig szóvá tette, hogy miért nem beszél még 2 évesen, rossz volt hallgatni, de lepergett. Rájöttem arra, hogy nem szabad görcsölni a gyerek teljesítménye miatt és csak a szeretettből jövő tanácsokat kell megfogadni. Anyának lenni elsősorban öröm.
Na most már mennem kell, mert viszem a fiamat oviba, persze a kicsi is jön velünk. Fél kilenckor indulunk és még mindenki pizsibe. Éljen a rohanás.

Zsóka, köszi az üdvözletet.
A kisfiamnak is jön a foga, egyszerre 3, mondja is,hogy fáj és puszit kér rá.
Most már tényleg megyek...

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Zsóka, örülök, hogy jelentkeztélKép
Már az utolsó 4 rágófoga jön a kisfiadnak? Nekünk még azok sehol sincsennek. Most jelenleg nem is folyik a nyála, és az ínye sincs bedagadva.
Még mindíg hernyó... Ezek mekkorára nőnek? Már most is sokat nőttek, most kb. 1 cm hosszúakKépKép
Már a virágjaimat is rágjákKép

Timi nálunk van pelenka, csak vagy tépőzáráas v. az a bugyis és azt vissza adom ráKép . Nem nagyon van az nélkül. Nagyon ritkán, ha már fürdésig kb. fél óra van akkor kap csak kisgatyót.
Ha kakilni kell neki azt nem jelzi mégKép, nem baj majd nyáron .
Ja, a beszéd nálunk is anyósomat jobban zavarja, na meg, hogy nem érti a gyereket, hogy mit mond
és rögtön begurul.Kép, pedig mindent kimagyaráz.
Most szegénykémnek minden baja van mert itt esik az eső és nem tudunk lemenni az udvarraKép

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi.
Most jöttünk meg az oviból. Az eső nálunk is esik és ez most azért kellemetlen számunkra, mert biciklivel járunk oviba és a kicsit is muszály magammal vinnem, mert nincs kire bíznom.
Ilyenkor azért jó jönne a nagymama segítsége.
Dávid, a kisebbik fiam nagyon edzett lesz, mindig mindenhová vinnem kell őt.

Visszaolvastam egy kicsit. Kruppos a kisfiad?
csak azért, mert nekem mind a két fiam szokott fulladni krupposan. Ja és Dávidkám asztmásnak is van nyílvánítva. Ez van.

Azokat a jópofa hangulatjeleket, hogy csináljátok?

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Zsóka.
Ha jó láttam nálatok a két nagyobbik és a két kisebb gyerek között is két év a korkülönbség.
Ez szándékos volt?
Nálunk is két év van a fiúk között. Nekünk a nehézségek ellenére bevált, most már egész jól eljátszanak együtt.
Neked mik a tapasztalatid? A kis jövevény érkezésére hogy készültök?
Szerintem nagyon jó, hogy ilyen sok gyerkőcötök van. Nekem is az álmom a nagy családi asztal sok gyerekkel. De csak álom.

Egyébként mi volt az oka, hogy erre a környékre jöttetek lakni? Na és beváltak a terveitek?

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi
Tavaly szilvesztert-ujévet töltöttük a salgótarjáni kórházban.(először. és utoljára) oda többé nem megyek.
Helyettes dr-nő nem írt fel nekünk gyógyszert, hanem mondta, hogy ha a gyerek rosszabbul van vigyem kórházbaKép, főként, ha már lilulKép
Na ezt nem vártuk meg.
Most télen sikerült megelőznünk.Kép mikor kezdett rekedni, rögtön adtam a calciumot és gyógyszert is kaptunk rögtön. Ez elég volt.Kép

Jelek:
Kép : szóköz nélkül(
Kép : szóköz nélkül)
Kép : szóköz nélkül O
a többi smayliet, meg ugy kell feltölteni és ugy tudod feltenni.Képpl ilyeneket.
Majk kikeresem azt az oldalt ahol sok ilyen van, ha érdekel.
Én is húzom mindenhová a kicsit, de szeretett oviba is menni és a sulit is szereti. Mindíg beül a padba rajzolniKép Jobban díjazza, mint a játszóteretKép

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Segítség minden eltünt amit írtam

Kép

Kép
thimó
 
 


Na, de majd most.
Gabi.
Nekünk amikor a nagyobbik fiú először befulladt Rectodelt írtak és hidegpárásítót vettünk.
A kisebbik első rohamát már felkészülve, már amennyire lehet, fogadtuk. Általában a betegség elején szokott jelentkezni a krupp. Ezen a télen mind a két fiam sokat volt beteg, valószínűleg Beni az oviból összeszedte a kórokozókat és hazahozta. Itt a jóidő, szerencsére. A rohamok ritkulnak és ki is fogják nőni. Optimista vagyok. Kórházban a krupp miatt még nem voltunk, de voltunk többször más betegség miatt. A balassagyarmati kórházról, gyerekosztályáról nincs jó véleményem. Az eü. nem is igazán működőképes, a lényeg veszik el, a beteg, és van helyette sok más, egyáltalán nem fontos momentum.
A fejecskék nem sikerülnek. Én nem igazán értek a számítógéphez, csak próbálkozom.
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


na jól kicsesztem mgammal én is írhatom újraKép

Amíg írod a hozzászólást addig csak a segédjelek látszódnak, és amikor a nézet/küldés gombbal bejön az üzenet, akkor töltődnek fel a fejecskék.Kép
Szerencsére a gyerekeim nem túl betegesekKép
Adrit is kiskorában kellett sokat hordani orvoshoz, nephrologiára jártunk a Heim P-ba 2 éven keresztül.Kép
Eddig a nagyobb, komolyabb eséseket is megúsztuk (kop, kop, kop) remélem nem is lesz gond később sem.Kép
Rectodel kúpunk van nekünk is, de még nem kellett használni.

GabiKép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi,
az írás alatt nem látszódik csak a fejecskékKépcsak a jelek, amikor nézet/küldés pontra klikkelsz, akkor tölti fel őket
A balassagyarmati kórházat nem ismerem. A gyerekeket Adrit Gyöngyösön, Krisztiáni itt Pásztón szültem.
Starjánba vették ki a lányom orrmanduláját, az az osztály nagyon jó.Kép
Itt Pásztón is ki lehet fogni elég embertelen orvosokatKép.
Szerencsére nem túl betegesekKép
A lányommal mikor kicsi volt a Heim P-ba jártunk sokat (2 éven keresztül) nefrológiára. Befeküdni sosem kellett. Egyszer csináltak neki olyan vizsgálatot amivel papíron 4 napot bennt feküdtünk, de fel sem lett ajánlva, hogy maradjunk. Persze, ha abban a 4 napban valami baja lett volna.(pl. sebészeti jellegű) csak oda vihettem volna orvoshoz.
Jól ki van találva ugye?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Bocsi, ahogy ki akartam lépni az előző üzenet is megjelent és így azt is elküldtem.
Kép
Kicsit szórakozott vagyok maKép
Végre tisztul az idő és mehetünk majd kiKép

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi.
Semmi gond, szeretek olvasni.Kép
jó nektek, hogy tisztul felétek az idő, mert nálunk sötétebb van, mint reggel volt.Kép
Szoktál chatelni? Én az előbb próbálkoztam, de sajnos az ottlévők figyelembe sem vettek engem, pedig én csak írtam, meg írtam.Kép
Õk már ismerik egymást és kívülállókat nem engednek maguk közé.
Ide mennyit szoktál írogatni és mikor? Azért lenne jó tudni, mert akkor én is olyankor lépnék be. Pl 12.30-tól 13-ig. Vagy ez így nem lenne jó?

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi,
nagyon igazad van - egy bnőm most akarja a másfél éves kislányát bilire szoktatni, azzal a felkiáltással, h tud ülni és tiudfja, mire való a bili... Csakhogy amíg nem tudja szabályozni a pisi-kaki visszatartását, addig mi értelme van???

Gabi,
nem akarlak elkeseríteni, de a hernyók kb 6-8 centisre megnőnek, kb fél centi vastagok lesznek. És undorítóak Kép. Permetezni kell, mese nincs Kép.

Timi,
a korkülönbséget nem terveztük egyik gyereknél sem, így alakult Kép. De szvsz a kb két év korkülönsbés a legjobb.
Költözés: megfogott a vidék szépsége, plusz sokat nyomott a latban, h itt még megfizethető áron vannak házak, és Pest viszonylag közel van. Nem bántuk emg Kép.
Lányok, ez borzasztó, amiket itt írtok az azstmáról meg a kruppról Kép. Hálát adhatok az égnek, h egyik gyerekemnek sincs ilyen baja...

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok.

Bőrig áztunk oviból hazajövet, habár inkább csak én, mert a gyerkőcökön volt esőkabát. Dávid még így is nagyon megijedt a nagy esőtől,sírt,volt amikor az arcába esett, ezt még fürdéskor sem szereti.

Zsóka, tényleg örülj, hogy nincsen a gyerekeidnek fulladásos betegsége. Elég rémisztő tud lenni, amikor azt látja az ember, hogy a gyereke levegőért küzd.KépKép
Azonban vannak ennél sokkal súlyosabb betegségek is, azoknak a gyerkőcöknek és szüleiknek nagyon sok mindent ki kell bírni,mindennap valahonnan erőt meríteni.
A mi családunkban, a férjem bátyjáéknak az egyik fia genetikai rendellenességgel született.(cisztás fibrózis)
Amikor kiderült kb. 8 hónapos volt, és max. 18-20 évet jósoltak neki. Most másfél éves és már 8 féle gyógyszer kell az állapota stabilitásához.KépKépKép
Ilyen esetekre gondolok, hogy a krupp eltörpül mellette.

Nem akartam szomorú dolgokat írni,bocsánat.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Zsóka kirázott a hidegKépKép
A párom tegnap akart permetezni, de nagyon fújt a szél. Remélem holnap jobb idő lesz és mi is permetezünkKép

Timi, látom sikerültKép
Én össze-vissza időben vagyok gépnél.
Általában reggel és este érek rá jobban.
Chatelni nem szoktam.
Este általában 9 óra után vagyok, akkor szoktam bóklászni. Akkor általában már alszanak a gyerekekKép
Napközben pedig a gép előtt altatom a kicsitKép 11 és 12 óra között, attól függ mikor tudom becsalni az udvarrólKép

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

Gabi.
Én már 9 után nem gépezek. A gyerekek elaltatása után a férjem nem igazán örülne, ha mással is foglalkoznék rajta kívül.Kép Komolyan, csak ilyenkor tudunk kettesben lenni.
Talán akkor majd 11 után fogok benézni ide, hát ha akkor tudunk csevegni egy kicsit.Arra nem igazán van időm, hogy egész nap figyelgessem ír-e valaki végre. Ma könnyű dolgom volt, mert nem kellett főznöm.
Jut is eszembe, érdekelne, hogy ti hogyan osszátok be az időtöket. Gondolok itt olyanra, hogy főzés,takarítás,vasalás, gyerekekkel való foglalkozás stb. Hetente hányszor végzitek a különböző házimunkákat? Milyen bevált módszeretek van a szabadidő nyerésére?
Ha akartok beszélgethetünk ilyenekről is.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi, ez változó.
Most nekem is azért van több időm itt ülni, mert suliba viszi a szomszédasszonyom Adrit, és amig a kicsi kel addig itt ülök.Kép
Én amikor ő felvan és csak ketten vagyunk itthon semmit sem tudok haladniKép, lennt vagyunk az udvaron, vagy sétálunkKép, ő ott nincs el egyedül.
Mostanában, hogy legalább tudjak takarítani, és rendesen reggelizzünk, nem zárom be a kutyát(ónémet-juhász) mert fél tőle, és addig nem mer lemenni a teraszról.Kép
Főzés vasalás csak akkor megy, ha alszikKép
Én rendesen a hétvégén érem magam utol, amikor van valaki itthonKép
Õt amugy a Tv sem köti le, végülis nem baj, de egy kicsit néha jó lenne.
Amit lehet együtt csinálunk, ma együtt mosogattunkKép, rendesen uszott is a konyha utána.

Jó hosszú lett, bocsi

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Zsóka a Penny junius 8-án fog nyitni :)

Timi, hogy tetszik az uj rendszer?
Majd 11 óra körül megpróbálok benézni, most már jó, mert jelzui a gép a fórumozókat. :D

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

Gabi.
kicsit szokatlan az új rendszer, de szerintem a jót könnyű megszokni. :D
Egyébként tegnap kora reggel írtam egy szép hosszú levelet, én balga, elfelejtettem, hogy karbantartás van. :x

Írtad, hogy ha egyedül vagy a kicsivel nem nagyon tudsz otthon haladni a házim.-val. Én is hasonló helyzetben vagyok, ha nincs itthon a nagytesó, mert akkor Dávidka mindennel engem nyúz. :x
Akkor könnyebb dolgom van, ha Beni itthon van, mint például ma ,mert lefoglalják egymást. :o Lesz végre lehetőségem a téli cuccokat elrakni(kabát, sapka,csizmi), és anyósomhoz fogjuk átszállítani. No nem azért, mert olyan sok ruhánk van, hanem, mert nagyon kevés hely. :lol:

Én már 5 éve vagyok itthon a gyerekekkel, de még mai napig nem jöttem rá, hogyan kell a házimunkát megszervezni. :wink:
Például mindennap szoktam mosni, de vasalni nem, ezért csak gyűlik és gyűlik. :o

Na már megint hosszú voltam.
11-kor, ha tudok, jövök.

ZsÓka, tök jó lenne, ha benéznél.

Timi[/img]
thimó
 
 


Sziasztok!

Na éppen ideje volt már a babanetnek is váltani :wink:

Timi
Üdv itt!
Nekem is két gyerkőcöm van, Lili 3 éves Dani 9 hónapos.
Nálam is mindig összeugrik a háztartási munka, állandó időzavarral küzdök. Ha nagyon sok akkor inkább a gépet sem kapcsolom be mert itt ragadok :oops: :lol:

Gabi
Olvastam a másik fórumban az invitálást, ha lesz időm benézek.

Zsóka
Mi is megyünk a majálisra :D Eredetileg a Schmidt családdal készültünk, de közbejött nekik valami igy csak mi leszünk ott.

Bocsi, h rövid voltam, Dani nyafka :roll: és büdi :lol:

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok.

Én itt vagyok, de ti hol?

Szia,Mókuska.

Nagyon szép gyerekeid vannak. :D

Ha jól gondolom te sem dolgoztál a két gyerkőc között, hogy bírod?

Most mennem kell, mert pogácsát sütök a fiúkkal :roll: és most fogjuk kiszaggatni.

Timi
thimó
 
 


Timi, bocsi be nem tervezett dolgok jöttek közbe :( :oops:
Le kellett menni a városba, utána meg lomot pakoltunk ki, mert holnap viszik el és a párom csak most volt itthon. :(
Majd holnap talán ez is összejön. :)
A kicsit is most altattam csak el, megint jó sokáig fog biztos aludni.
Neked a nagyfiad is alszik még?

Mókuska nagyon szépek a gyerekek, hiába jó géneket örököltek :D

Na egyenlőre ennyi, megyek ebédelni

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi magyarázat az előzőhöz, :D Mókuska a nővérem :D
Rakok én is képet a gyerekekről.
Nem tudom nálam annyira lassú most a rendszer :( Kép 1143847264.26.jpg

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Timi!

Valóban nem dolgoztam a két gyerkőc között, Lili 2 éves és 5 hónapos volt mikor megszületett Dani.
A második szülés nagyon megviselt fizikailag, most kezdek helyrerázódni. Már terhes voltam mikor Lilit leszoktattam a szopiról (22 hós volt) a nyár meg irtó meleg volt, óriási volt a pocim , vizesedtem és mindezt elég nehezen viseltem a végén.
A szülésem könnyü volt, bár Dani nem átlagos méretekkel rendelkezett :lol: -igaz Lili sem-, de azért utólag visszaütöttek ezek a dolgok.
Márc. végén kezdtük az ovit, azóta könnyebb a dolgom, bár sokszor semmit nem tudok csinálni Danitól mert teljes figyelmet igényel :roll:

Ildi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok.

Nahát, hogy mik derülnek ki számomra rólatok :lol:
Gabi,neked is szépek a gyerekeid :lol:
El kell, hogy mondjam, az enyémek is azok, de megmutatni nem tudom. :oops: Az előbb próbálkoztam a kép beillesztéssel, de nem sikerült, és még enyhén fogalmaztam, mert minden eltünt amit addig írtam. :evil:
Egyszer biztos rájövök.

Kora du. többször próbálkoztam, de nem tudtam bejutni a babanetre. Amikor sikerült, akkor meg nem tudtam elküldeni.

Timi
thimó
 
 


Timi igaz ami igaz még nem az igazi a Babanet.
Délután és se nagyon tudtam feljönni. :(
Ja, hát a képkicsinyítéssel én is szenvedtem egy csomót.
A párom azt mondta, hogy nem lehet kicsinyíteni, így kis segítséggel, de magamtól megoldottam.
Viszont most már lehet ugye ilyen vonalzós jelzőt rakni, de kettőt nem sikerült. Majd kísérletezem :twisted:
Köszönöm a dicséretet :D :D , büszke is vagyok én is a gyerekeimre.
Jó éjszakát! Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Hurrááááá sikerült :!: :!: :!:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Ha képkicsinyitéssel, feltöltéssel kapcsolatban van kérdésetek nyugodtan szóljatok, megpróbálok segiteni! :D

Ildi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Mókuska, ennél a vonalzóknál nem megy automatikusan az idő?
Én azt gondoltam, hogy mivel az aláíráshoz van téve a dátummalez folyamatosan változik. :evil:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Visszavonva, most már váltott :oops: :oops:
Legyen szép időtök a Traktormajálisra!!!
Majd este jelentkezz, hogy milyen volt :!: :!:

Zsóka Nektek is jó pihenést, és kikapcsolódást :!:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Ildi.
Nekem biztos, hogy jól jönne a segítség a kép feltöltéshez.
Majd egyszer, ha sok időd van lépésenként leírhatnád nekem, hátha megértem. :wink:

Jó nektek, elmentek traktormajálisra :?: . Bezzeg én még ma is itthon maradok, mert a kedvesem ma is dolgozik, :( ez azt jelenti, hogy reggel 7-től este 9-ig. :(
Nálunk rossz idő van, borul, csepereg. Az udvar is kilőve a gyerekeknek.

Timi
thimó
 
 


Timi
sikerült megint elkerülni egymást :(
Idén nagyon szerettem volna én is eljutni a traktorm.-ra,de az én párom is dolgozik :( , remélem legalább jó idő lesz rá.
Nálunk egyenlőre tartja magát az idő :)
Viszont ma ritka nyűgösen ébredt a kicsi, persze megint a tesója hangjára :x
Ugyhogy lehet, hogy csak később tudok ujra benézni, mert leviszem őket a patakhoz.

Képet én a Néróban szoktam kicsinyíteni,
-megkeresed a fotószerkesztőt
-sárga mappából kiválasztod a képet
-képek szerkesztése
-itt pixel méret van megadva normál méret 2304 x1728 na ide 600x600 as képet lehet feltenni, akkorára kell kicsinyíteni. Elég az egyik oldal, mert a másik automatikusan csökken.
-Apply-val memorizálod
-utána elmented a gépre
Viszont azt amit kicsinyitettél. ill. mentetted érdemes más néven menteni, mert romlik a minősége, ha elő akarod hívatni. :!: :!:

A Hp-nek is van ilyen szerkesztő programja, de azt még nem néztem :)
Remélem tudtam segíteni

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi
elrontottam, mikor a sárga mappából kiválasztottad a képet olyat keress, hogy képk kicsinyitése.
Bocsi :oops:
A többi már jó :) , én se régóta tudom, de lehet, hogy tesóm majd ír könnyebb variációt is, ha van ilyen

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Helló.

Köszi Gabi a leírást, majd próbálkozom.
Nálunk semmi izgalmas nem történik. :( Az idő sem tud kivergődni, pedig már az előbb reménykedtem, mert kukucskált egy picit a nap.

Az ebédet megfőztem, most mosogatni kell. :P
Kérdezted, hogy alszik - e még a nagyfiam? Boldogan mondom, hogy igen. Teljesen megszokta, hogy ebéd,mese, alvás. Egyébként az oviba is így van, és én ezért szándékosan alakítottam így a napirendjüket. Ja és még az ovónők is örülnek, mert bizony már a kiscsoportban is vannak sokan akik nem alszanak du.
Szerintem fontos, hogy a nagy pörgés után pihenjenek, kell az agynak is a pihi. Az én fiam kicserélődik alvás után. Mondjuk így 9-10 között alszanak csak el, de nem bánom, mert az Apa is csak ilyenkor van itthon. Nekünk ez a napirend bevált már.
A sógornőm fia 2 éves korától nem alszik du. (megengedik neki) és jóval korábban elalszik este már 7 körül. Viszont kora este már a fáradtságtól teljesen kezelhetetlen. A sógornőm azt, mondja, hogy neki így jó. Ő tudja.

A lányod elsős, ugye? Gondolom, nem évvesztes, vagy mégis?

Timi
thimó
 
 


Timi!
A lányomnak kevés az alvásigénye kicsi korától :( , ő 2 éves korától alig aludt.
Sőt már babaként is elég sokat volt fel, viszont ha napközben sokat aludt éjszaka játszott :D , de elég volt villanytkapcsolni, ja szopi az volt és utána elvolt magának. :)
Ő elsős igen. Nagy dilemma volt mert az uj rendszer szerint csak azoknak a gyerekeknek kötelező az iskola akik szept. 1-ig betöltik a 7 évet. Hiába, hogy nem évvesztes(februári)maradhatot volna az oviban.
De nem bántam meg, hogy így döntöttünk. :D Jó nagy lány ő az egyik legfiatalabb az osztályban viszont ő a legmagasabb :)
Okos, ügyes kislány megy neki a suli. :D

Mi sem mertünk elmenni sétálni :( néha nekikezd, akkor esik egy kicsit. Pedig már hátizsákkal sorakoztak :lol:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Traktormajális nagyon klassz volt! :D

Zsóka
Ti voltatok? Én nagyon nézelődtem hátha látok egy 3 gyerekes kismamát, dehát annyi ember között..... :lol:

Timi
Képkicsinyitéshez nem szükséges, h legyen nérótok v. hasonló más program.
Nem tudom milyen a képnézegető progitok (nekünk XnWiew és Microsoft Photo Editor)
-Szóval megnyitod a képet
-menüben megnyitod az image-t
-ezen belül a resize-t
-ekkor kiad egy táblázatot és itt tudod a méretet módositani
-elég a szélességet (width) módositani, a magasságot méretarányosan módositja magának.
-units feliratnál a pixels-t válaszdt ki.
- ezután file menüpont
-save as mikor megnyitja a táblázatot kiválaszthatod, h melyik mappába mentse a képet. esetleg érdemes előtte egy külön mappát nyitni ezeknek a kicsinyitett képeknek, de az is segit ha ilyenkor átnevezed őket. pl. lili másolat
Feltöltéskor ezt a kicsinyitett képet kell megkeresned.
Remélem segitettem vmit...

Ma megnéztünk két lakást :wink: Mindkettő jó pusztulat, az egyiknél az eladó is elég fura :shock: . 8,5 millát kér, de még min. kettőt rá kéne költeni. Mondtuk, h esetleg 7-ért érdekelne.
A másik szupi elosztásu és 1 millával kevesebbé árulja, csaj sajna legfelső szint :cry: Pedig nagyon teccc

Holnap is este jövök sztem, mert délelőtt családos sportnap az oviban, 1-2 10-re megyek és nem tudom meddig leszünk.

Ildi
Kép 1148244595.4.jpg
Kép 1148244634.39.jpg
Kép 1148244655.67.jpg

Kép
Kép
mókuska
 
 


Gabi!

A 3. képet csak neked :wink: Persze, h mindjárt Pistibe botlottunk ahogy felértünk :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Ildi
szép lehetett... Pisti minden évben fel szokott jönni. Dórika tegnap mondta, hogy ők is voltak kinnt, csak Áki végigaludta. Ott gondolkozott, hogy nekünk is szólhattak volna :(
Mi szombaton kirándultunk, a másik topicban leírtam, hogy jártunk, majd olvasd el.....érdemes.
A lakásokat arra néztétek anyósodék felé?
Ha az idő engedi remélhetőleg hétközben végeznek Tibiék hétvégén jó lenne már anyuékhoz is lejutni, jó rég voltunk már otthon. :(

Timi
tegnap reggel láttam, hogy be voltál jelentkezve, de ide akkor nem jöttél.
Gondolom tegnap a párod is otthon volt veletek. :)
Pogisütést már a kicsi is élvezi? Nekem csak a nyujtófát szereri nagyon gurigatni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

A képfelrakás- leírásokat köszönöm mindkettőtöknek.

Ildi. Irigyellek a traktormajálisért, biztos nagyon élvezték a gyerkőcök. :) Szuperek a képek.
Az enyémek is odalettek volna érte, Dávidkám különösen rajong a traktorokért.
Annyira fiúsak, hogy már szerintem jobban nem is lehetnének;autó, repülő,foci, kalapács, fúró stb.
Nekem olyan érdekes, szinte rá vannak programozva ezekre a fiús dolgokra.
Gondolom egy kislánnnyal teljesen más. De ezt ti tudjátok a legjobban, én nem. :(

Gabi. Igen bekukkantottam tegnap reggel, de írni nem tudtam, mert mentünk a mamihoz és már készülődtünk. Egyébként sem örül nagyon annak, hogy netezem. Azt mondta, hogy sajnál titeket, mert ő tudja, hogy mennyit tudok beszélni. :oops:
De csak ugrat, vagy mégis igaza van? :P
Teljesen más a napunk, ha itthon van a férjem. :lol: Mondjuk, van amikor zűrösebb, mert ugye, konfliktus akkor adódik, ha találkozunk. :o
Pogácsasütés, meg általában a sütik sütése elég nagy felfordulással jár nálunk. Mindketten segíteni akarnak és igyekeznek, de nekem nem mindig van türelmem hozzájuk, sajna. :( Kiszúrni a tésztát, Beni kis segítséggel már tudja, tojással lekenni pedig Dávid szokta :wink:
A maradékot nekik szoktam adni, amiből valamit formáznak, majd azt is megsütjük. Ezt nagyon szeretik.
Számomra a türelem a legnagyobb kihívás, de nagyon igyekszem. Néha azonban nehéz, és ilyenkor elküldöm inkább őket játszani a szobájukba. :( Ilyenkor kicsit úgy érzem nem vagyok elég jó anya, de hát.... Próbálok rájuk hangolódni és akkor jó.
Nektek mindig sikerül ?

Nagyon szép idő van, az embernek még a kedve is jobb. Én különösen szeretem a meleget.

Úgy fest a dolog a férjemnek van igaza, túl sokat beszélek, ill. most írok. Bocsi.

Timi
thimó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: