Új privát üzeneted érkezett!

Kora
az erdőkertesi állomás felé, hegyek. csibaj utcából nyílik és a vásárhelyibe megy bele.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Húúú Fanni névnap van??? :oops: :oops: :oops:
Boldog névnapot Fanni!
Kép


Akkor Eszter eléggé kinn laktok. Talán Gabiék meg Szilviék nem olyan messze onnan....

Megyek, itt van anyu, holnap tömik a fogam, szerda délelőtt meg műtik. :( Majd jövök bővebben.

KépKép
kora
 
 


csak gyorsba...

Eszter! Az én dokim Dr. Rónaszéki Ágoston , és a misszióban rendel...

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

Köszi Prüntyi.
Meg vagy elégedve vele?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szia Eszter, maximálisan!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok Lánykák!

Hol van, hogy van mindenki? :)

Jelentem, tegnap Andorom átfordult (3x) hátról hasra! :D:D:D Én úúúúgy örültem. Remélem ez nem olyan lesz,mint a hasról hátra, hogy megmutatta párszor és akkor örüljünk, de ő többet nem csinálja...

Hétfőn elmentünk gyógytornászhoz (gyerekorvos adott beutalót), ami kicsit kalandosra sikeredett. Ugyanis, mikor a gyerekdokinál voltam, akkor ő neurológusról beszélt, és én abban voltam,hogy neurológiára kapok beutalót (így is tudtam,hogy általában először neurológus nézi meg a babát, majd ha kell,akkor küldik gyógytornára.)
Ab eutalón viszont gyógytorna volt, de mivel Andor korára 1 év volt írva,jgy nem foglalkoztam vele, gondoltam csak így tudták kiállítani :? Be is jelentkeztem ugye hétfőre neurológushoz.
Megyek a recire, mondom mi a szitu, a csávókám meg néz rám,hogy ott ugyan gyerek neurológia nincsen, Pestre szokták küldeni ezzel a gyerkőcöket. Nah, mondom, most mi a rák van akkor.
Mivel a gyreekdoki már nem rendelt (nem akartam mobilon hívni) felhívtam a védőcsajszimat (24éves, ezért hívom így :) de nem bántásként, abszolút szeretem, aranyos csajszi) és ő sem tudta igazából mi van, mondta,h a másik doki is Pestre szokta küldeni a gyreekeket. De tanácsolta,hogy ha már ott vagyok,akokr ha van gyógytornász,akkor megnézethetem azzal is.
Meg is kérdeztem a recin - szerencsére egy másik nő volt, aki ezek szerint jobban értett ezekhez a dolgokhoz - és mondta a nő, hogy egy másik épületben van a gyógytornász, rendel is,menjek át, hátha éppen van ehlye, vagy ha nem akkor ad időpontot.
Átcaplatunk - veszett szél volt - szimpi nőci volt és mondta,hogy ha nem jön a fél 2es betege,akkor megnézi Andort , várjunk 5 percet. Naná,hogy vártam :)
Mákunk volt, nem jött a beteg, így Andor felkerült a tornapadra :)
Először élvezte is, majd elkezdődött az eeeeszeveszett ordítás. Olyan feje lett az űvöltésben,mint újszülött korában :) Persze sajnáltam nagyon, de mosolyognom kellett, mert oooolyan kis cukor volt (remélem a nő nem gondolta,hogy egy szadista állat vagyok, hogy így mosolygok néha rajta :shock: )
szóval meggyúrta és azt mondta,hogy nagyon szépen tartja a fejét, emeli magát, nem észlelné,hogy feszítené hátra a kezét, szóval valszeg még vmi ok miatt nem érett meg a forgásra. Nincs meg benne a mozgás menete, vagy elég erő a karjaiban....de kihangsúlyozta,hogy olyan nincs,hogy lusta ababa. Annak oka van,hogy miért nem csinálja még.
Amúgy örült,hogy elmentünk,hogy figyeltünk a dologra, de ondta,hogy okés a részélőr minden.
Majd hívjam március végén,hogy hogyan állunk mozgásilag és akkor gondolom ha nem forogna, akkor kell vinni pár órára.

Mutatott pár gyakorlatot,amit csinálgatok vele itthon és már látom az eredményt: tegnap megfordult és azóta hétfő óta fokozatos erősséggel húzza fel a lábait apoci alá veszettül, ma meg már ahogyan megfogtam közben a karjait (hogy ne dobja oldalra őket közben) a lábaival nyomta a fenekét az égnek, mint aki állásba nyomja magát :shock: nah, azért remélem kúszni mászni is fog.

Rólunk gyorsban ennyi :)
mindjárt mennem kell táppénzes papírért. Sajna az új doki sem vállal ilyen táppénzes mókát, szóval ennyi volt a "jólét" Jön a GYED :?

Hozok még egy nagyon nevetős, orrfintorgós képet (és közben kicsit még repülőzik :? - de majd kinövi most már) Kép

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Gab: Annnnyira jó ez a kép (is) :)
Repülözni miért baj? Felnött gyógytornában kifejezetten jó gyakorlatnak számit,én szeretem :)
Mi megvagyunk, jövünk-megyünk,apa itthon van, tanul (na) vizsgára (minden évben megujitósfajta mérnökös, angol nyelven irt nemtommi).

Örülök,h eljutottatok szakdokihoz, és NAGYON NAGY GRATULA a forgáshoz !!! :)

Mikortali? :)
Vendég
 


Menyasszon,
Köszi a kép dicsit! :) Jó fotós az én Szabolcsom :)
De jó,hogy otthon van az Apájátok :) Drukk neki a vizsgához :)
Hogy miért "baj" a repülőzés? háááát,úgy emlékszem azt szeretik ha rendesen támaszt a baba egy idő után, nem pedig a hasán billeg hátravágva a karjait. Bár ezen a képen már látszik,hogy nem "vészes" a dolog,hisz a karjai nincsenek hátravágva. Andor szereti így igazából paskolni a földet. Lehet,hogy ez nem is repülőzés? :shock:
(egész pontosan a repülőzésről egy cikkben-most találtam meg: Ha a baba kitámasztás helyett „repülőzik” (vagyis a karok segítsége nélkül emeli ki a mellkasát, hason fekvő helyzetben), végezzünk vele kiegészítő gyakorlatokat, hiszen a karok erősítése elengedhetetlen a következő fejlődési szakaszok megjelenéséhez. )

Ma meg megfordult hasról is a csöppöm :D
Reggel meg Szabolcsom odahozta a nagyágyba és totál kidugta a kis fenekét és még tolta fel állásba is a lábát. :shock: azért remélem fog kúszni-mászni is. Csak még a kezével van "baj", mert ilyenkor azt oldalra tette és az arcát meg az ágyba nyomta így próbált előre haladni :D (bocsesz,hogy "kinevetem", de olyan cuki volt) szóval ilyenkor elhagyja a támasztást, de én ezt korrigálom: mutatom,hogy támasszon és kicsit fogom is a kezét,hogy ne csapja oldalra.

Ezek a történéseink :) Azért örvendezek most ennyire, mert már egy jó ideje nem produkált újat Andorom mozgás terén - eddig mimikára, berregésre, fintorgásra gyúrt :D

Tali?Többiek? Én nagyon szívesen benne vagyok. írjanak a többiek is és max, ha nekik még nem jó (betegeskedés miatt pl.) akkor én már tudok menni be Pöstre, mert kaptam a Drágámtól egy GPSt 8) Amúgy gyerkőccel nem szívesen vágtam volna neki a dziungelnek nélküle. (egyedül eltévedhetek, de gyerekkel....)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


SZIASZTOK LÁNYOK!!!!!!!

Lenne több csomag vakdugóm eladó,
tudjátok konektorba való.
Használata:be kell ragasztani a konektorba,és ha be akarod dugni a villát,csak el kell fordítani,ha kihúzod automatán vissza zár.
Nagyon praktikus,nekünk be vállt.

450ft/6db,
és a posta költséget én állom.
Kép Kép Kép



Kata&Milán


oszman777
 
 


Sziasztok csajok!

Hatalmas gratula a forgáshoz! :D Ne aggódj, hogy majd egyből állni fog, ha Cuciból indulok ki, akkor fog csinálni mindent. Ő is nyomta fel a fenekét állandóan maga alá húzva a nyújtott lábait, s lám kúszott is + főleg mászott. :)

Mi szempontunkból a tali nem okés, ugyanis még mindig köhög! :? :x Persze vittem vissza a dokinőhöz, de azon kívül, hogy mindig újabb köptetőt ír semmit nem csinál. :evil: Ha ez sem lesz jó neki, nekem aztán írhat fel egy újabbat ki sem fogom váltani! Nem látom értelmét, hogy kísérletezzen rajta! :twisted: Most kitalálta, hogy oké, "biztos valamilyen vírus, de a fogzás is beleszól, azért is köhöghet". :shock:

Egyébként most itt van anyu, vigyázott Levire amíg fogdokinál voltam (túléltem, bár műtét közben rosszul lettem, de azóta csak akkor fáj ha nevetek :wink: ). Szóval most mond még pár szót ÉS RENDES PUSZIKAT AD!!!! Olyan kis finomakat! Imádom!!!! A szavakat nem szólom el, mert a nagyiknak szokott fakítani, aztán ha elmennek akkor meg nem mondd semmit a hamin kívül. :roll: 8)

Jók ezek a vakdugók, nekünk is ilyenek vannak, nem kell állandóan ivenni ha be akarunk dugni valamit.

Prüntyi tényleg jó rövid voltál! :wink: Mi van a csajokkal?
Szilvi? Koppány? Meló?
Eszter? Hogy fogják hívni a kis pocaklakót? (Nem írtad még, jól emlékszem, ugye? :oops: )

KépKép
kora
 
 


Ildi, drukk apjuknak! :) :wink: Te nem vizsgázol?

KépKép
kora
 
 


A lényeg: Gabi a kép tényleg kujva jó!!! :D

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Gab: Az se baj,ha Andor feláll,ha fel akar úgyse tudsz vele mit csinálni, csak eröltetni nem tanácsolják semmiképp.Mászatni utólag is lehet,meg fog is.
Nagyon gratula az újabb mozgáshoz, be fogja pótolni a kispasitok egy hét alatt, ha valamiböl eddig kimaradt (de lemaradva szerintem semmiben nincs, nincs 2 egyforma gyerek).

Tali nekünk is már jó, akár holnap is összefuthatunk, kint leszünk kertesen egész nap, Fanni kint is alszik, mi meg megyünk apával bulizni :)

(az összefutás ám mindenkinek szól, nagyon szivesen taliznánk Veletek! már meggyógyultunk,szerintem játszira is kinézünk,ha megunta a kutyákat anyósnál).

Kora: Nagyon sajnálom,h még köhög Levi!!!! Mi is belemásztunk egy köhögősbe, még talán emlékeztek, az se régen volt és 2 hónapig lazán elköhögettünk, a végén már "hiányzott" mikor elmúlt.
Olyan fura nyavaják vannak, olyan ismik is tök betegek és sürün akik amugy eddig sose voltak betegesek.

Nagyon remélem,h ez a gyógyszer használni fog!!! A fogzásra sokmindent rá lehet fogni, de a köhögésnek szerintem semmi köze hozzá.(nem vagyok ugyan doki, de az immunrendszer müködését csökkentheti az igaz, de nem közvetlen attol köhög szerintem).
Valami növény vagy házipenész vagy por esetleg? Újfajta tisztitószer, ilyesmi?
Ha nem lázas, legyetek kint sokat levegön,az naon jó a légúti dolgokra (gyulladásokat kivéve persze).

(Eszter vonalzóján irva vagyon a kispasijuk neve: Álmos )

Eljutottam tegnap fodrászhoz, naon szép szine lett a hajamnak,azaz pont olyan, amit szerettem volna, most bódog vagyok :) (szökéböl vörös).

Nekünk alapból gyerekvédös a konnektor,bele van épitve ilyesmi szerkezet, de jópofa ez a dugó is.

Kép (Fanni és a kisebbik kutyája a nagynénjének)
Vendég
 


Kora,

igen, ahogy Menyasszon írta , Álmos lesz a neve :) sokaknak nem tetszik,de nem baj :)
Tegnap az uh két héttel idősebbnek mutatta a méretei alapján, nagy baba lesz. és császár... :?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Na igen, ebből is látszik milyen jó megfigyelő vagyok... :oops: Bocsi. Szerintem jó név!

Nekem is császár volt, bár nem annak indult. Előre megmondták, hogy az lesz? Legalább fel tudsz készülni rá (már amennyire lehet), engem elég rosszul érintett. :( Mekkorát mondtak?

Menyasszon, köszi a biztatást. Penész az van (ha emlékeztek már panaszkodtam egy párszor miatta). Alig várom, hogy jó idő maradjon, mert akkor elkezdhetnénk megcsinálni (fel akarjuk törni a követ is, mert vmilyen oknál fogva az van a szobákban).

Húú, ez a kisebbik kutya? Mekkora a másik? Látszik, hogy Fanni jó barátságban van vele.

Gabi ami Andort illeti egyetértek Menyasszonnal.

KépKép
kora
 
 


Nem a mérete miatt lesz császár,hanem a gerincem miatt.Nem merik kockáztatni a bénulást (sérv, csigolyaív szakadás, stb)
Most 1600gr volt kb.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok lányok,

sajnos nincs sok időm most gépezni...este meg bagyon fáradt már a szemem...így sikerül mindíg rövidre...

mi szerencsére most jól vagyunk...
most senki nem beteg (kopp-kopp-kopp)

Talit hogyan gondoltátok? miért kellene pestre menni?

Gabolino, Gratulálok!!!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Eszter: Szép, nagy baba lesz akkor Ö is :)

Kora: Ez a kutya 50kg a másik 60 kg és 4 év van közöttük.
A penész tarthat fent ilyen köhögést, arra viszont nem jók a gyógyszerek.Ecettel a legjobb lemosni, ha esetleg van rá mód,olyan helyen van. Meg a Ceresit páraelszivó is nagyo jó!

Prüntyi: Nektek nem kell pestre jönnötök, Gabbal talizunk, ha jönnek majd :)

Megyünk Fanniért, aztán a kis haverjával talizunk kora délután.
Elég szép idö van, remélem már kitavaszodik !
Vendég
 


Jaaaaa, OK, már képben vagyok :)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Én a talit halasztom, mert hétvégenként a kertet kell csináljuk meg kicsit pihenünk is... De Ti érezzétek jól magatokat! :)

Eszter: Szerintem nagyon szép neve van a fiadnak! :) Vannak akiknek nem tetszenek a régi, jó magyar nevek, mert mostanában a sok nyugati név van divatban, de ezzel ne foglalkozz! Szép neve lesz, szép nagy baba lesz és méltó lesz a nevéhez. :) A legszebb, amikor Őrbottyánban a postánál 2007 nyarán megkérdezték, hogy hogy hívják a fiam... mondtam, hoyg Koppány... erre két idős nő közül az egyik elkezdi, hogy ő még ilyen nevet SOHA nem hallott. A másik mondta, hogy pedig egy történelmi személyiség volt, stb... Én meg csak lestem, leesett állal, hogy még nem hallott ilyen nevet, aztán meg húzta a száját. Grrrr!!!! Császár: szívószál, hasleszorító, valami fásli amit hozzá tudsz kötni az ágy végéhez és úgy könnyebb lesz felhúzni magad... így hirtelen ennyi jutott eszembe ami különleges kellék a kórházba császár esetére és jó ha van. Én is úgy szültem. Nem lesz semmi probléma. :)

Ildi: drukk párodnak a vizsgához. Neked megy a suli?

Kora: az Izlandi zuzmót kipróbáltátok? Mint írtam, Koppánynak és Gyulának az mulasztotta el. Hátha... a másik meg amit Ildi is már írt, hogy lehet, hogy valami belső dolog (penész, stb) okozhatja, irritálhatja a légutat... Tök jó, hogy már mondogatja a szavakat... Koppány még mindig nem, a NEM-en kívül, meg a HOPPÁ, ANYA. :( Túl türelmetlen vagyok...

Gabi: végülis milyen lett a Mondeo? Szín, típus? A GPS az nagyon jó ötlet volt párodtól, nekünk is van és mi sem mennénk be nélküle Pestre. :) Amíg nem ismerjük ki magunkat. :) Vezettél már azóta, hogy megvan az autó? Nagyon édes Andor és ismét egy nagyon jó kép sikerült róla. Irigylem Szabolcsot a fotós tudományáért. :)

Prüntyi: örülök, hogy jól vagytok!!! Ideje volt már egy kis nyugi. Maradjon is így. :)

Volt valaki hétvégén a Medveotthonba? Szombaton annyira szép idő volt, hogy nem mentem be suliba, inkább otthon elkezdtük rendbe rakni a kertet, meg ültettünk, palántázni valót is ültettünk, autót mostunk, stb.... Délután 5-re már alig bírtam mozgatni a kézfejem annyira fájt a lombseprűtől... Vasárnap reggel bementünk Pestre anyuért, aztán mentünk be apuhoz a kórházba, majd egyik barátnőmért és a fiáért és mentünk vissza Veresre. Ebéd, aztán Medveotthon maciébresztőzni. Mire odaértünk, elkezdett esni az eső, sokan haza is indultak (fél 1-1 között volt), így volt a belső parkolóba helyünk is. :) Aztán elállt az eső, de maradt a borulás, aztán megint elkezdett esni, így fél 4-kor haza is indultunk, de mire hazaértünk, már azt sem tudtam hol vagyok, olyan fáradt voltam. Aztán ma meg alig tudtam felkelni, még most sem vagyok teljesen képbe... Kár, hogy vasárnap ilyen rossz idő volt, sokkal jobb lett volna szép időben macizni. A srácok csúszdázni akartak, de tiszta víz volt a csuszi, így jött a hiszti is.

Most mennem kell, szép napot!

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilvi: Szerintem is szép neve van Koppánynak és Álmosnak is.
Aki meg nem tudja,h régi magyar nevek azoknak ugye a véleménye nem is igen számit :)

Na mi elterveztük a maciotthont, Fanni kis barátjáékat is kivittük kertesre, már mikor anyóshoz értünk esett az esö eléggé, igy kihagytuk, de nagyon sajnáltuk,h nem tudtunk menni, oda készültünk :(

Nekem megy a suli, köszönöm, épp most keresgélünk nekem egy másikat is, ami érdekel és el szeretném kezdeni.
Áprilisban pedig a jogsit kezdem, ami 2 házzal van arrébb, a sógornöm is itt tette le.

Csütörtökön reggel 8-ra van idöpontunk az ovis felvételi beszélgetésre, ami 1 óra, 2 szülövel és gyerekkel, és egy mesekönyvböl kell a képek alapján elmondani a cselekvéseket, történéseket a gyereknek kérdések alapján meg önállóan.

Ezzel nem lesz baj, meg körzetesek is vagyunk, habár azoknak ugyan úgy van felvételi.

Mindegy, el kell kezdeni ezt is szokni, mert a suliba amit kinéztünk, 7-szeres a túljelentkezés. Ide az oviba csak négyszeres...

Keden vendégek jönnek, egy Fannitól fél évvel fiatalabb kissrác, már rég taliztunk velük, nem pesten laknak csak most itt vannak, anyuja védőnő, lehet,h ide költöznek pestre.

Hétvégén, vasárnap pedig egész nap kint leszünk a Baby Markt babaruhabörzén mint eladók :) Abból kapja a tavaszi ruháit Fanni.

Szép, napsütéses hetet Nektek!!!

Kép
Vendég
 


Szilvi,
hát érdekes hogy nem hallották a Koppány nevet :shock: :)
Nem foglalkozok/zunk senki véleményével, az a lényeg hogy nekünk tetszik. Csak azt nem szeretem ha valaki nekem támad hogy szerencsétlen gyerek stb... :? na akkor gyilkolni tudnék :)

Hu, köszi a császár tippeket. már írom is fel őket :) Pont ma akartam kérdezni a dokimat a hasleszorítóról, mert valahol azt olvastam hogy császárosoknak szigoruan tilos, valahol meg azt hogy lehet. Akkor lehet?

Menyasszon,
nagyon édes ez a kép :)

mi holnap megyünk 4D-re, kiváncsi vagyok már nagyon.

szép napot mindenkinek.És remélem nem baj, hogy így bepofátlankodtam :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter: nekem nem volt hasleszorítóm, mert - tudatlanságomnak köszönhetően - azt hiszem nem is tudtam róla, hogy létezik ilyen. :S Viszont nekem a kórházban a nővérkék lepedővel szorították le a hasam amennyire tudták. Hol fogsz szülni? Nem pofátlankodtál be, örülünk (azt hiszem írhatom mindenki nevében), hogy eggyel többen vagyunk. :)

Ildi: milyen sulit akarsz elkezdeni? Örülök, hogy megy a suli. :) Fanninak az a huncut szem... :) Valamilyen magánoviba meg magán iskolába szeretnétek adni Fannit? Vagy alapból ennyire nagy a túljelentkezés arra?

Mi itt Veresen most áprilisban iratkozunk be oviba, hogy 2010. szeptemberétől mehessen. Durva... Elvileg más oviba is be lehet iratni, nemcsak a körzetibe, így mi az állomásnál valamelyik Béke utcaiba szeretnénk, mert az útba esik a vonathoz. De addig még 2009. szeptemberig átjárunk Őrbottyánba a magánbölcsibe, aztán 2009. szeptembertől fel a Misszióhoz 1 évig az új (és egyetlen) állami bölcsibe, sajnos ez a 2 túl messze van, de majd letelik ez a 1,5 év... Bár, képzeljétek, már 2x-ra vittem át autóval Kopit bölcsibe reggel és úgy, hogy 6.05-kor indultunk és én 6.37-kor már a veresi vasútállomáson voltam. Úgyhogy nem kell többé 4-kor kelni!!!!! :) Csak el ne lopják az autót az állomásról, ezen izgulok nap, mint nap. Ugyan van riasztónk, de nem tudom, hogy téves riasztásnál abba hagyja-e, így nincs rajta. Meg van rajta indításgátló, de ki tudja... Ugye feleslegesen izgulok?

Szép idő van itt Pesten...

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Eszter: Én pesti vagyok, szerintem ha engem nem tettek ki a topicból , akkor Téged se fognak :) Én örülök,h jöttél!
Hát igen, vannak nagggyon hozzáértö emberek,akik olyanokat tudnak lazán ismeretlenül benyögni,hogy néha az ember csak azt kérdezné tölük,hogy fej vagy gyomor, de igazából egy idö után az érzékenyebb anyukák is megszokják öket és rájönnek,hogy milyen igaz,az a mondás ,h kibicnek semmi se drága!
A kétgyerekes anyukák már sokkal nyugisabbak az 5 gyerekesek meg szerintem meg se hallják :)

UH-biztos nagyon jó lesz !!!!!!!!!!!!!!!!!

A hasleszoritó jo dolog, nekem is volt, nekem a csipöm miatt.

Érdemes vaterán,teszveszen vagy a baby outletbe megnézni www.babyoutlet.hu

Szilvi: Én a szabó sulit szeretném elkezeni aztán szakosodni.

Ez egy sima önkormányzati ovi, a párom és a huga is ide járt, annyi történ azóta,h alapitványi lett, de nagyon jó hirü, ezért is van 4*túljelentkezés, nem körzetes gyerekekböl,hanem máshonnan is, Dunakeszi ,Fót, stb. Feltöltik a körzetesekkel,tesókkal,5 évesekkel (akiknek ugye már kötelezö) és utána a maradék helyért megy a verseny.

A suli pedig szintén nem magán de nagyon jóhírú, 8+5 osztályos.

Szerintem az állomáson jó helyen van a kocsid, anyósék 6 éve hagyják ott minden hétköznap reggeltöl estig.(Erdökertesi állomás).

Szombaton megyünk elöször az úszásra Veresre, kiváncsi vagyok! Fanni imádja a vizet,azzal nem lesz baj,az én viziszonyomra meg ott lesz apa, ö a dublöröm :D
Vendég
 


Köszi csajok :)

na, elkezdek nézelődni hasleszorítót is akkor.

Szilvi,
neked miért volt császár?
ja, az uzsokiban fogok szülni.

Ildi,
remélem majd eljön nálam is az idő, hogy elengedem a fülem mellett ezeket a beszólásokat :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


megjöttünk a 4D-ről :)
ő Álmos, teljesen szerelmes lettem :lol:

Kép Kép mosoly Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Eszter: Nagyon szép baba már most, nem is csodálom,h szerelmes lettél!!! Nagyon jó képek,ügyesek vagytok,jól sikerültek igazán!!!
Vendég
 


Eszter, tényleg szép baba, nagyon jól látszik!! :) Kis édi!


Én nem használtam hasleszorítót, a Mávban nem is szorgalmazták, de az egyik szobatársam jobb híjján törölközővel "kötötte le", neki jó volt. Én is próbálkoztam, de nekem vhogy nem jött be, biztos vmit rosszul csináltam.

Amit mondanék az a vajúdás alattra vonatkozó tanács, persze könnyen lehet, hogy már halottad: nekem tus alatt szinte nem is fájt! Ha a kórházban van rá lehetőséged akkor ülj vízbe (jó langyos) vagy állj tus alá!!!!!
A szerelem meg csak fokozódni fog!!! :D


Menyasszon, a ceresitet használjuk (túl sokat sajnos nem ért), de mi eddig mindig domestossal mostuk le... ki is próbálom ecettel! Köszi! (Persze még mindig köhög.)
Kérünk beszámolót hogy sikerült a felvételi! (Bár nincsenek kétségeim! :) )
Szabó suli? Igazad van, annak van értelme legalább.
A nagynéni meg nem aprózza el a kutyákat! :D Olyan jó buci fejük van az ilyen nagy kutyáknak!

Szilvi jó hogy mondod, el is felejtettem a zuzmót!
Azért gondolom jól éreztétek magatokat a maciknál ( mi nem voltunk).
Koppánynak biztos furcsa lesz egy új bölcsi, de nem mindegy főleg az anyagiak miatt. Mi már tavaly jelentkeztünk a bölcsibe.

Levi sem tisztán ejti azt a pár szót (kivéve a hamit és a cicit 8) ) + van amit egy párszor mondd aztán soha többet. :roll: :wink: Majd beszélnek amikor elérkezettnek látják az időt.

Képzeljétek úgy tűnik a bal alsó szemfog jön neki! :shock: Pedig a kisőrlők vannak nagyon bedurranva... a szemfognál meg már nagyon fehérlik és egy pici lyuk már van is. :shock:

Aranyos mostanában ha ásítunk ő is nagyra nyitja a száját és felfelé fordítja a fejét! Murisan néz ki!

Mi is elkezdtük a kertészkedést ezerrel de azért a bababörzére ki szeretnénk jutni!

Gabi?

Tüncsinek hogy megy az ovi? Timike?

KépKép
kora
 
 


Köszönjük a dicséreteket :)

Kora,
tervezett császár, úgyhogy remélem addig nem indul be a szülés :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Jaj tényleg, írtad már bocsi! :oops: Illetve ezek szerint nem hagyják, hogy elkezdődjön a vajúdás. ( Van akinél hagyják.)

KépKép
kora
 
 


Nem hagyják. Tervezett császárnál nem is hallottam még ilyet, hogy hagyják a vajúdást. Elvileg a 38dik héten megcsinálják.
az mindjárt itt van, izgi :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Halihó Csajok!

Csjúúú, már annyiszor akartam jönni, csak hát csavargunk itt az új verdával Andorral :)
Képzeljétek taliztunk Fanniékkal! :D
Annyira jó volt!!! Olyan édesek voltak a kölkök! Fanni egy tündér. Akkora szeretet van benne. Nagyon szerette volna már döncölni Andort, csak hát ő még szegénykém Fannihoz képes igen csöpp :D
Jópofák voltak, nem Menyasszon? :)
Csak az volt a kár, hogy még nem tudtunk egy igazán rendeset dumcsizni Menyasszonnal, mert hát kellett a babókra figyelni. De lényeg,hogy végre sikerült a találka. Majd lesz úgyis folytatás és akkor. :) Meg hát ugye Andorom még azért 2 óra ébrenlét után elfárad, hiába tud ébrenmaradni, de azért nyügi lesz és ezt az ilyen találkák koordinálásába bele kell számolni.

Eszter,
Nagyon szépeséges a kis Álmosod!!! :) ÉS a neve is szép szerintem! :)
hogy vagy mostanság? Annyira jó,hogy már ennyire közel vagy a végéhez :) írtad már,hogy merre laksz? :oops: nem emlékszem, bocsesz.

Kora,
Jaj de cukor lehet Levi. Beindul a dumagép lassan, mi? :D
Remélem hamar kijön a fogatok. rendbe jött már Levi? Nem lehet,hogy tényleg vmi allergia?
Jó lenne talizni veletek is :)

Szilvi,
2002es 1.8as kék mondi lett, de valójában 2003ban lett forgalomba helyezve. Szuperul megy, én nagyon élvezem. Imádok vezetni :) És így GPSsel bárhova eltalálok 8) :D

Rólunk még annyit, hogy nemtom hogy az eheti több találka hatására-e vagy ilyen korszakba ért Andorom, de kinyílt számára a világ :D ezt egészen pontosan a babauszis oktatócsaj mondta ma, de tényleg így van.
Bent voltam egy nap a cégnél is Szabolcsomért és többen kézbe vették Andort és most nem sírt senkinél, hanem vígan elvolt, "simizte" őket, pedig már tök fáradt volt.
Láthatóan erőlködik, nyúl már a távolabban levő tárgyak felé is.
Na és amit ma művel uszin! :D:D:D azt hittem megzabálom. csapkodott, rúgkapált, kalimpált, vigyorgott, mintha megkerdült volna, mindenre figyelt (mondjuk eddig is elég érdeklődő volt sztem, de ma! ) nyúlt minden felé, nagyon élvezte :D Kár,hogy nem volt lehetőség felvenni - egyedül voltam vele.

Mára megyek is, mert dög fáradt vagyok. Pörgök most ezerrel, mert próbálok magunknak valami 4éjszakás kiruccanást szervezni április közepére- eddig a Prüntyiék által is látogatott Kehidai a nyerő + szervezem Szabolcsom szülinapi "meglepetés" pártiját - tudja hogy lesz vmi -(belép a 3.Xbe a Drágám :D )

Pusszantás mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


jah, ma elintéztem,hogy Andorom + Szabolcsom veresi lakosok legyenek, hogy be tudjam jelenteni a csöppömet bölcsibe. Jövő héten megyek,hogy legyen esélyünk jövő szeptemberre :) Duuurva ez a helyzet az ovikkal, bölcsikkel...

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


(azért nem én lettem Andorral bejelentve, mert ugye most irattuk át a kocsi papírjait,az meg az én nevemre került és az most akkor újabb procedúra + költség lenne átiratni) nah, most már télleg megyek :D

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabi,

köszi most jól elvagyok, azért görcsölgetek. a 4d után transzba estem Álmostól, úgyhogy mégjobban várom hogy kint legyen :)
A hegyaljában lakunk.
Mi is ma vettünk autót, végre mobilis vagyok :) kedden lesétáltam a fodrászig, hazafelé már majdnem megszültem az út szélén :)

Ezt a bölcsi helyzetet én is hallottam. Akkora a tömeg, hogy már ennyire előre kell jelezni???

Kora,
hogy viseli Levi a fognövekedést? nem sír sokat?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Gab: Nagyon örülünk,hogy jöttetek, Fanni azóta is emlegeti Andort,nagyon édes élöben is, gyönyörü babapasi :)
Szerintem nagyon jol birta Andor, a kutyus ha nem ébreszti fel, akkor aludt volna többet is, mikor elmentetek, feljöttünk, Fanni lefeküdt és elaldut az ágyán :)
Kidölt ö is :)

Eszter: Örülök,h lett autó nálatok is !!!

A bölcsis helyzet riasztó, az ovis pedig ugyan olyan !!!

Voltunk ma úszni Veresen-nagyon klassz volt, imádta,ügyi volt, gyönyörü,tiszta,szép az uszoda is, de ezt tudtam elötte is.

Délután megyünk kiállitásra, most adok nekik ebédet aztán asszem apa is alszik Fannival-ö volt vele a vizben :D

Kép
Vendég
 


Szasztok csajok!

Örülök, hogy legalább nektek összejött a tali! :)

Hűűű ennnyi minden történt veletek Gabi? Ügyesedik Andor, helyes-helyes!! :D Végül voltatok tornán? Várj csak vmi rémlik, hogy írtad. Talán egyhónapot vártok hogy alakul? Ezekszerint nincs ott semmi probléma! :D

Levi még mindig köhög, már tényleg nagyon idegesítő!!!! :x Ha ez az újabb gyógyszer sem válik be akkor jön a zuzmó! Gondoltam már én is allergiára, de a dokinő azt mondja hall vmit a tüdőn. Azt akkor is lehet ha allergia?
Alig várom a jó időt, örülök, hogy jön a tavasz. Azt nem tudjuk hogy csináljuk meg a szobákat. Javasolták, hogy ne szedjük fel a járólapot, mert az alulról vízzáró. Persze nekem meg az jutott az eszembe, hogy felülről is, így a párát megtartja a laminált alatt és ismét penész lesz csak rothadással egybekötve. Szerintetek?? SEGÍTSÉG!!!!

Levit úgy látom ez a fogzás nem nagyon viseli meg, legalábbis nem látni. Kb az utóbbi 1 hónapban 2x kellett bekenni az ínyét éjjel. Az első nyolccal sokkal jobban szenvedett, akkor nagyon sokat sírt. Persze lehet a fekete leves még hátra van.

Eszti azért az út szélén csak ne szülj meg! :) Egyébként gondolom minden rendben? Kocsival azért csak könnyebb lesz!

Ha ilyen marad az idő holnap megyünk mi is a börzére (tömegközlekedés, de meg van szokva).

Kiváncsi leszek mi lesz a bölcsis jelentkezésünkkel. Írtam levelet, hogy én nem szeptemberre írtam a kezdést, hanem következő év januárra és akkor most mi van? (Állítólag csak szeptemberben lehet kezdeni.) Azt válasszolták, hogy minden oké, mindent idejében megtudunk. Háát ezzel nem lettem okosabb!

Ildi amilyen uszira ti jártok az direkt nagyobbacskáknak van? (Jó az uszis kép, csak kicsit sötét, de a lényeg jól kivehető! :) )

Írtam már, hogy húsvétkor megyünk Kisújbányára? Már alig várom, nekem ez már nagyon kell! 8)

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Kora: Igen, ez az uszi 2.5 évtöl van,ez a Delfin csoport, vizhezszoktatás és 3 évtöl pedig úsznak a Cápa csoportban, ott már szülö nélkül, csak edzökkel.
A kép mobillal lett 600% pára mellett :) De a lényeg látszik :)

Holnap mi is börzézünk, reggel 7-re leadjuk anyunál Fannit, és mi 8-17:00-ig kint leszünk,mint árusok a Baby Markt Babaruhabörzén.

Akinek esetleg nincs ilyen coool ötlete holnapra, annak tippként: Holnap a Viz Világnapja van, az Állatkertben egész napos progikkal, és 14 évig ingyenes (amugy 2 évtöl fizetös).


Andorral közös képek :

Kép
Vendég
 


A középső kép a legjobb!!!! Olyan édesek! :)

Kinek hogy ment a hétvége?

Ildi hogy sikerült a börze? Mi is voltunk, de ahhoz képest, hogy egy jópár ismerőssel összefuthattam volna senkivel nem találkoztunk. Nem láttalak titeket sem.
Nekünk azért egy-két dolgot sikerült venni.

Igazából csk hoztam pár képet azután megyek is, mert naggyon fáj a fejem.

Kómás.. Kép

Takarítós.. Kép

Bolondos-huncutos..
Kép Kép

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Kora: Naon édesek a képek :) Látom,van segitséged a takaritásban!A bolondos-huncutos is naon komoly:D

Nekem a képpel ellentétben már vörös a hajam, lehet,h azért nem ismerél meg. A 863-asztalnál voltunk a 17-18-as kapunál, de naon kár volt kimenni-7 óra áldogálás után épp a nullán voltunk, ami jó,mert legalább nem volt veszteséges de vicces a szeptemberihez képest amikor 10-kor már eladtuk a felét, délre meg a maradék negyedét...
A szomszédok is szidták a mostani börzét, meg egy barinöm is kint volt , pár asztallal odébb,ök is.
Vendég
 


Ildi komolyan??? Háát mint vevő nem volt rossz. Annyian voltak, hogy nem gondoltam, hogy az eladóknak nem volt jó.

Hú én nem néztem semmi számot az az igazság, így fogalmam sincs kb-ra sem hogy hol lehettetek. :oops:

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Kora: Az őszin 5* ennyi vevö volt :( Tömeg volt de nagyon,most még a vécén meg a büfénél se volt igazi sor.

Játszunk,meg Gryllust hallgatunk, olyan jó az új lemeze!
Vendég
 


Hűha! Nekünk ez már épp elég tömeg volt. 5* ennyinél menekültünk volna hanyatt-homlok! 8)

Megyek altatni.

KépKép
kora
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is Kora,Menyasszon, NAGGGYON tutik a képek!!!: ) Édes Fanni, ahogyan hajt a víz felé :) és hát Levi! :D Ez a huncutság!!! :)Meggyógyultatok már? Tegnap voltam tápi receptért a rendelőben és láttam,hogy lesz valami allergia szűrős nap. Nem gondoltál erre, hogy lehet valami ilyesmi van a dologban? Vagy azóta rendeződött, tisztázódott a köhögés oka?

Menyasszon,
Nagyon édes képeket lőttél mikor ott voltunk :) Én olyan bamba vagyok...elvittem a képezetet és ha 1 képet lőttem :oops: ilyenkor valahogy nem tudok erre koncentrálni :? nah, majd legközelebb :)

Azért nem vagyok ám, mert jövünk-megyünk mostanság ezerrel, meg Szabolcsom szombati szülinapi partiját szervezem (belép a mágikus 3. Xbe) (vagy mondtam már? :oops: jaaaj már nemtom bocsesz). Szóval ezt szervezem, meg leszerveztem egy 4 éjszakás kiruccanást Kehidakustányba :) Már nagyon várom (ápr 17-21ig, remélem jó idő lesz)

Mi történt még.... :) 11után hívom fel a gyógytornászt,hogy beszámoljak neki,hogy miket csinál most Andorom és akkor ő eldönti,hogy kell-e esetleg mégis vinni egy picit tornáztatni. Kíváncsi vagyok.

Más amiért még nem jövök gyakran: ezerrel szerkeztem,kreálom Szabolcsom ajándékát :) majd elmesélem mi az ha érdekel benneteket, csak most még nem merem leírni, mert a fene tudja, néha lehet beleolvas mi is történik itt Veres falván :D

Esztó, hogy vagy? Mik a hírek? :)
Szilvi?Prüntyi? Nagyon el vagytok tűnve.

Pusszantás :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Gab: Eeeengem naon érdekel mi lesz az ajcsi,itt,privibe is megirhatod,tényleg nagyon izgi!
Örülök,h sikerült leszervezni a pihenést, biztosan jó idö lesz akkor már, már most péntektöl azt igérik (remélem is,mert megyünk kirándulni).

Mi megvagyunk, itt, a babanaplóban naponta irom,h miket müvelünk :)

http://fannihermina.blog.babaszoba.hu
Vendég
 


Sziasztok,
Nagyon aranyosak a gyerkőcök :)
már én is úgy fognám a kezemben a kis emberpalántámat.

Gabi,
elvagyok, bár egyre nyűgösebben, meg nehézkesen.Néha már semmi se jó :)
Hú de izgi az ajándék :) engem is érdekel mit ügyködsz :)
irigykedek az utazás miatt is. Én is el akartam menni egy hosszú 7végére még a szülés elött, hát nem tudom hogy lesz erre időnk...

Vissza kellett vinnem a reumatológushoz a szüléslevezetés ajánlást, mert a nőgyógyász belekötött a fogalmazásba. A reuma doki azt irta "lehetőség szerint császármetszés jön szóba", a doki meg a jön szóba helyett mást akar, úgyhogy átirattam "legyen"-re...mintha valami idióta nyelvtan vizsgára mennénk és nem szülni...jövöhéten viszem vissza a papírt (állítólag a főorvos a kórházban szokott belekötni a fogalmazásba, ezért kérte) de ha ez se lesz jó neki, én lenyomom a torkán. Szóval elvileg jövőhéten megtudom a pontos dátumot. Izgiiii :)

Menyasszon,
baba úszáson voltatok, vagy csak úgy úszni?
ma mondta a férjem, hogy ő majd akar járni Álmossal baba úszásra, én meg baba-mama tornára. Nem tudom az milyen :) vki jár ilyenre?

ma felragasztottuk a betűket a babaszoba ajtajára, nagyon pöpec :)
7végén volt házavatónk, 30 felnőtt, 8 gyerek...fárasztó volt. Álmos már nem bírta végképp amikor a gyerekek sikító versenyt rendeztek, le kellett mennem a garázsba egy kis nyugira, annyira mozgott a hasam. Sztem zavarta eléggé :)

szép estét.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Esztó: Te egy türelmes ember vagy, én rögtön lenyomtam volna a torkán a föorvosnak :)
Jó lehetett a buli, a visitás miatt jól tetted,h lementél, biztos nem volt poén Álmosnak, az már más ,ha látja is,hogy honnan jön a zaj,ilyenkor még azért rosszab lehet.

Mi gyerekúszásra járunk nyár végétől, ez az úszáselőkészitö, vizhezszoktató csoport ,ahová járunk.
Babaúszáshoz nem értek, Gabék járnak,azt tudom.

Ma voltunk ovi nyiltnapon, aztán egész nap Kertesen ,este meg dokinál mert felfázott .

Azon gondolkoztam,hogy akinek nem beszél még a gyereke és pelusos az honnan jön rá,h felfázott? Mert Fanni ugye mondja,h hol fáj meg látom is ,hányszor pisil, de pl. egy egyidős kisbarátja még nem dumált úgy de már szobatiszta volt, ott is ugye látszott de aki még kisebb?

Mondjuk pelusban nem olyan könnyü felfázni, az is biztos.
Holnap visszük a pisit a laborba este már tudjuk a dokinktól az eredményt, de már ma kapott gyógyszert.

Igazából ,ha idegen vécébe pisil,azt hatszor körbetekerem wc-papirral, de anyós pl. nyilt terepen pisiltette már egy hónapja, és akkor még nem voltak melegek, meg azóta is fordult elö ilyen, úgyhogy büntudat megvan, de igazából azt nemtom akkor mit kellett volna tenni pisilés helyett :shock: :?

Na oké ez nem napló, bocsi,h regényt irok, csak ez most ilyen para :)
Vendég
 


Sziasztok!

Menyasszon,
Úúúú,szegény Fanni!!! :( Remélem rendbe jön hamar. Nagyno fáj szegénykének?

Esztó,
Mi járunk babauszira - ha párat lapozol vissza, ott láthatsz képeket is, nemtom melyik oldalon van már. Mi nagyon szeretjük, nagyon tündéri a csajszi is aki tartja.A babák,mamák is édesek,Andor szereti :) Csak még azért elfárad a végére, főleg ha előtte nem aludta ki magát - mint tegnap - és akkor nyüszög. Igazából ezért szerintem nem is nagyon érdemes 5 hós kora előtt vinni. Azt mondják,hogy 3 hóstól lehet, de nem bír annyit még nyügi nélkül ébren lenni a baba - mert hát ugye vannak előkészületek otthon és az uszi meg 1 óra. Andor most úgy kb 2 órát bír ébren nyűgösség nélkül.
Na meg a fejét is sokkal sokkal biztosabban tartja már 5 hósan. Szóval én így ajánlom :) Azt majd eldöntöd :)

Jelentem megvolt tegnap az ünneplés :) ma este meg jön a buli Pöstön :D
Ajándék: Mivel a Drágám 30 éves lett, ezért sokat törtem az agyam,hogy mi lenne emlékezetes. És végül nem valami használható cuccot vettem neki, hanem nekiálltam a teszveszen és a vaterán mindenféle dolgot keresni,ami 1979-es :) Persze olyanokat, amiket szeretett, vagy amik jópofák:1979es pókember regény, Playboy, kártyanaptárak,magyar pénzérméink, napilapok,fotós kiskönyv. + válogattam bele az autóskátya gyűjteményéből, amit anno gyűjtött és a végére az ő 1 éves fényképét tettem,mint az év legfontosabb eseménye :) Ha gondoljátok lefotózom nektek,hogy sikeredett. Nekem tetszik,szerintem Szabolcsomnak is :) Egy albumba szerkeztettem össze, amihez egy hobbi boltban vettem a cuccokat. Jól elszórakoztam vele. Szeretek ilyeneket csinálni :)

Most megyek is, mert kéne egy kicsit takarítani :x

Kora,Szilvi,Prüntyi?Jól vagytok?

Ha ma már nem jönnék,akkor szép hétvégét mindenkinek! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gab: Nagyon jóóól hangzik az ajcsi, ügyes vagy, ötletes és naon jól néz ki biztos meg abszolút egyedi :)

Én is szeretek alkotni, pár napja Fanni ablakát diszitettem ki dekorgumival, de nálunk abból vannak a betűk is a falon a számok meg üvegfestékkel.

Fanni amúgy örökölte a mérhetetlenül magas fájdalomküszöböt tölem, igy nem látni rajta,h fáj,csak mikor mondja.

Most indulunk Maciparkba, Állatkertbe akarna menni de most csak a light verziója lesz, majd jövöhéten az igazi :)
A Macipark is naon klassz és közel van anyóshoz azaz az ebédhez :)

Kép segit kertészkedni
Vendég
 


Sziasztok lányok,

bocsi hogy eltűntem, de 5 napos 39-40 fokos láz után csütörtök reggel bevittem Tüncsit a kórházba...skarlát gyanuval bent is maradt...holnapra várok laboreredményeket...vénásan megy az antibiotikum...ha minden jól megy kedd vagy szerda jöhet haza...
oviban is szóltam, hogy akinek hasonló tünetekkel kezdődtek, nézessék meg magukat...

jaaaaj vegye már le valaki ezt az átkot...:( január óta csak a rossz dolgok és a sok betegség...

képek nagyon aranyosak...egyenként most nem tudok olvasni...

Kép

Kép
prüntyi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?