Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megproballak visszaolvasni benneteket, hogy megismerjelek egy kicsit.
Mi Pazmandfalun lakunk, Botond 2 eves lesz 2 het mulva.
Likarral nagyon meg voltam elegedve a szulesnel. Nem o gondozott engem a terhesseg alatt, de errol majd egyszer bovebben beszamolok.
queennie11
 
 


Sziasztok!

Erzsi, Melinda,
üdv köztünk! Gyertek gyakran!

Alig merem leírni (hátha nem teljesül): holnap megyünk mi is! Melyik részen is van ez az Árpád út 9.? Melyik végén?

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Ha minden összejön mi is megyünk zenekuckózni.
Azt szeretném kérdezni,hogy változott-e az időpont?Hánykor kezdődik?

Hideyoshi,
ez a tűzoltóság felőli vége,ha autóva jöttök letudsz előtte parkoli.

puszi
Csilla
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Márti! Ez a bíróság felőli oldalon van. Vagyis a túlsó végén.

Csilla!
Januártól lesz majd más időpont, most még 10-kor kezdődik.

Sajnos úgy néz ki mi nem tudunk menni, nem lesz autó, meg egyedül leszek a lányokkal. Mivel most éppen vendégek vannak, így előre nem tudok megfőzni sem, úgyhogy muszáj holnap!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Köszi!
Remélem időben odaérünk, nem szeretek elkésni, de a gyerekekkel soha nem lejet tudni!
gondolom ezzel nem vagyok egyedül!

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!
Üdv Melinda!

Köszi a tippet, már azzal kenem Zsezse arcát, egész jól néz ki.

Bogi
Boldog névnapot Katicának!!

Nálunk most ért véget a vendégeskedés. Zsezsét egész nap kézben tartották, igy most ő is élvezi, hogy fekhet kicsit. Nekem a bálnás pelus nem jött be, kifolyt belőle a pisi. Nem nagyon, de azért kifolyt.

Holnap valószinűleg mi is megyünk zenekuckózni. Már nagyon várom!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Sajnos mégsem tudunk holnap menni,változott a program.De aki megy annak jó mulatást kívánunkKép
Majd januárban pepótoljuk.

Bogi!
Pénteken átutaltam a pénzt,előre is köszi.

Jó babázást mindenkinek
Csilla
Vendég
 


Hahó!

Üdv mindenkinek, újaknak és régieknek, kicsiknek és nagyonknak, lassan olyan leszek, mint a Coca-Cola reklám...
Hol van Áfonya? És Mosziv? Áfonya olyan jó lenne, ha feltenne egy táblázatot, mert olyan sokan vagyunk, hogy én már nem is bírom követni. Ez persze jó, mert végre pörög a fórum, nekem tetszik.
Piros!
Nem te szoktad néha Áfonya helyett pótolni a táblázatot? Régebben..
marengo
 
 


Sziasztok!
Sajnos csak ma találtam Rátok, jó lett volna kicsit előbb.
Szabadhegyen lakunk, Zita lányom 9 hetes.
Sajnos a szopi nem ment valami jól, 3 hetes kora óta kap tápszert is. Kicsit sikerült növelni a tejmennyiséget, de hát csodák nincsenek...
Tapasztalt Anyukák tanácsait szívesen fogadom!
Üdv mindenkinek
Tünde
Vendég
 


Sziasztok!

Én még Kriszit is hiányolom! Ha néha tudsz minket olvasni, akkor please vedd tudomásul Kép

Áfonya!
Én is üzenem, hogy ha tudsz, jelentkezz! Mi van veletek?

Mosziv!
DunyiÉvi!
Merre jártok báránykáim?

Orsi!
Nekem eddig mindegyik jó volt. Ami kicsit átázott az azért, mert nem húztam meg rendesen a derekán. Túl laza volt. És az sem éjjel ázott át. Éjjel eddig mindegyik bírta a kiképzést Kép

Csilla!
Oksi!
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


A mi kislánykánk igazán jó baba, nem panaszkodhatunk. Kialakította a napirendünket, és tartja magát hozzá, így tudunk programokat szervezni.
Sokat írtatok a Zenekuckóról. Mit csináltok ott, és mekkora babával érdemes elmenni oda? Be kell jelentkezni? Van köztetek vki, aki jár baba-mama jógára?
Tünde
Kép
Vendég
 


Szia Tünde!

De jó, hogy egyre többen jöttök újak!
Gartulálunk Zitához!
Én sajnos szopi terén nem vagyok tapasztalt anyuka. Bár Lili lányomat 3 hónapig szoptattam, a most 20 hetes Katica lányomat csak 2 hónapig, és ő is elég hamar kapott már pótlást.
Én csak annyit tudok mondani, hogy nagyon sokat igyál (mindegy mit, nem feltétlen kell tejserkentő tea), pihenj, és ha úgy érzed maradt még tej a szopi után, fejd ki, de nem kell minden cseppet kisajtolni, mert az sem jó.
Valószínűleg nekem genetikailag sem volt esélyem a túl hosszú szoptatásra, mert anyukám egyáltalán nem tudott szoptatni.

Remélem még jönni fogsz!

Szia: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Örülök, hogy megint többen lettünk! Írj gyakran magatokról!
Sajnos szopiban én sem voltam favorit, de a tejem elegendő volt.14 hónapig, fejtem az ikreknek. Szerintem is sok folyadékkal, szopi után egy kis fejéssel segíthet a dolgon, persze ez sem törvényszerű. Sokan használják a homeós bogyót: UTRICIA URENS , próbáld ki.

Vélgre voltunk Zenekuckózni!!! Élvezték az ikrek, bár kicsit szokatlan volt, hogy olyan sokan voltak kürülötük. Ismerős is volt néhány dalocska, amit itthon is szoktunk játszani, csak én másképp mutogattam.
Találkoztunk Pirossal, Mártussal, Bettivel. Nagyon édesek voltak a manók! Jó, hogy már archoz is tudlak kötni benneteket! Persze én voltam a nyuszi és Piros szólított meg először, bár őket felismertem, és Mártus Andrását is! Remélem még sok ilyen lesz, és többet tudunk beszélgetni. Most sajnos el kellett jönnünk, mert még előtte áltunk a bevásárlásnak. Majd legközelebb.
Betti, most is sokáig aludt a csipet?

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Mázlista pocakosaink Kép

Öngondoskodásra is alkalmas számlát nyit 40 ezer forinttal minden december 31. után született gyermek részére a kormány. A megtakarítások után kiegészítő állami támogatás is jár, így a gyermek 18 éves korára akár 4,3 millió forint is lehet a kötvény hozammal növelt értéke.

A gyermekvállalási kedv ösztönzése érdekében a kormány a Száz lépés program keretében babakötvénnyel segíti a fiatal párokat. A parlament előtt lévő törvényjavaslat lényege, hogy minden 2005. december 31. után született gyermeket támogatásban részesítenek. A gyermek születését követően a szülő valamely hitelintézetnél megnyitja a gyermek nevére szóló Start-számlát. Minden gyermek számára, születése évében az állam 40 ezer forintot utal a számlára, illetve a rászorultak esetében 7 és 14 éves korukban további 30-30 ezer forintot. A gyermekek 7 és 14 éves korában ismételten megvizsgálják a rászorultságot. A Start-számlán összegyűlt pénzhez csak a 18. életévét betöltött fiatal juthat hozzá.
Az államkincstár azon gyermekek számára is zárolja az összeget, akik nevére születésükkor nem nyitották meg a Start-számlát.
A számla létrehozása az öngondoskodás egyik eszköze is lehet. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök sajtótájékoztatón elmondta, a javaslat szülői megtakarításra is ösztönöz, amennyiben a szülők maguk is leköthetnek a Start-számlán évente legfeljebb 120 ezer forintot. A számlán lévő összeg adótól, illetéktől és járuléktól mentes. - A kormány úgy ösztönözné az állami felelősségvállalás kiegészítésére a családokat, hogy a befektetéseket egy bizonyos mértékig mentesíti a kamatadó alól, valamint a megtakarításokhoz állami kiegészítést nyújt - mondta a miniszterelnök.
Kiegészítő állami támogatás
A támogatás a gyermek számlájára befizetett összeg 10%-a, de legfeljebb évi 6 000 Ft. Azaz a maximálisan befizethető évi 120 ezer forint után is maximálisan 6000 forint támogatást nyújt az állam. A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, alacsony jövedelmű családok gyermekeit a számlájukra elhelyezett megtakarítások után emelt összegű támogatásban részesülnek, ennek összege a szülői befizetés 20%-a, legfeljebb évi 12 000 Ft.
Az átmeneti, vagy tartós nevelésbe vett gyermekek kincstári számlájára - akik egyáltalán nem számíthatnak szüleik támogatására - az állam évente 12 000 Ft támogatást utal át.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Nagyon élveztem a mai kuckózást és a találkozást a sok fórumos ismerőssel! Egész tömegnyomor volt, 18(!) kisgyereket számoltam össze. És minden harmadik a csaptunkból való!

Nem rosz, ugye?!

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok,
köszönöm szépen az információkat!! Látom összeszokott kis társaság vagytok, előbb is jó lett volna bekapcsolódnom, mert Győr mellett lakunk és főleg az elején szinte csak a gyerekekkel beszélgettem, mert Vas megyéből jöttem és nincs a közelben igazán ismerősöm, a férjem meg sokat melóban. Lassan majd megpróbállak beazonosítani Benneteket, visszaolvasgatok és összerakom, hogy kinek mekkorák a gyerkőcei.Nálam Marci 6 múlt, nagycsoportos, Detti januárban lesz 3. A pocaklakóm pedig 8 hetes. Fiam már kiabál, mert álmos és kéri az estimeséjét,majd jövök, sziasztok!
erzsi100
 
 


Sziasztok!
Visszaolvasgattam, láttam, volt már sok keresztelő. Mi is nemsokára szeretnénk megkereszteltetni a mi kis Angyalkánkat, viszont az a "gáz" -no nem nekünk-, hogy nem házasodtunk össze Apával, és nem is szeretnénk. Esetleg tudtok tippet adni, hogy melyik templomban, melyik papnál nem akadály ez? Amúgy mind a ketten róm.kat. vagyunk.
Győrben hol lyukasztanak kíméletesen kisbabafület? Mikor érdemes elvinni?

Köszönöm a kedves fogadtatást, jó fejek vagytok, igazán.
Van köztetek olyan, akit érdekel komolyabban az ezotéria, a misztikum?

Tünde
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Üdvözlök Minden ój bejeletkezőt. Én sajnos valószínű, hogy nem nagyon leszek net előtt mostanában.

Fantasztikus volt a vas.-i kukózás. Úgy örülök, hogy megismertelek Benneteket Márti. Gyönyörűek az Ikrek. Tényleg kicsit meg voltak szeppenve, de szerintem, ahhoz képest amennyien voltunk meg, hogy először voltataok nagyon derekasan byrták a dolgot. Ugye, milyen jó? Úgy sajnálom, hogy dec.-ben már nem tart Éva. Mi bizosan betegségtől föüggően ott lennénk mindegyiken.

Betty!

Itt üzenem, hogy tegnap este lázas voltam, a torkom kapar úgy hogy nem lesz a hét elején randi. De nem akarom kihagyni olyan jó lenne, ha lenne az embernek ismerőse, barátja itt a környéken. Fogok jelentkezni ígérem.

Többen is elkérték tőlem a net címet ahol írogatunk egymásnak, úgyhogy szerintem rövidesen bővülni fog még a csapat. Éva is szeretne jelentkezni, csak még nem ért el idáig.

Bogi!

Miért nem voltatok, azt hittem, hogy még tudunk találákozni vas.-nap.

Mindenkinek nagyon sok puszit küldök. Vigyázzon Mindenki a Családjára nagyon. Ha tudok jönni biztosan elsők lsztek Akiknek írni fogok.
Nagyon fogtok hiányozni.

Márti
mártus
 
 


Sziasztok!

Mártusom Drága!

Sajnos úgy alakult, hogy el tudtunk volna menni, mert volt autó, csakhogy mindegyik gyerek benáthásodott, így aztán lőttek a tervnek. Nem akartam így odamenni. Azért valamikor, ha mégis olvasol minket, add majd meg a számod, ahol elérhetünk, ha talizunk. Oké?

Erzsi!
Akkor Neked már a harmadik gyerkőc lesz? De jóóó.
Izgi.
Ebben a témában leginkább Piros van otthon, neki is 3 gyerkőce van.
És az is tök jó, hogy van már fiú is meg lány is, így mindegy mi lesz a harmadik. Vagy mégsem?

Piros!
Ti harmadiknak fiút szerettetek volna a lányok mellé, vagy mindegy volt?

Tünde!
A Szentlélekben Benkovics Ferenc atyánál megpróbálhatjátok. Hátha elvállalja. Mi sem házasodtunk templomban, és mondjuk meg sem kérdezte, sőt a férjem egyházilag még az első feleségéhez tartozik, és nem volt gond.

Füllyukasztás. Én mindegyik gyereknek a Baross úton lövettem ki a fülét. A Mekivel szemben egy házban van. A kapura van kiírva a cég. Õk már évtizedek óta csináljákm, és profi a néni. És nem is drága.

Ezotéria: én személy szerint elhatárolódom ezektől a témáktól, lévén, hogy amatőrcsillagász vagyok. Ugyan jártam az Új Akropoliszba (ahol van a zenekuckó) filozófiát tanulni, és szuper embereket ismertem meg, és nagyon tetszett, de amikor az ezotériához értünk, akkor abbahagytuk (férjemmel), mert az a része nem volt összeegyeztethető sem a vallásunkkal, hitünkkel, sem a tudománnyal, ami iránt elköteleztük magunkat.

Lányok!

Bár én nem politizálok, és kimondottan gyűlölöm a politikát, mi a véleményetek erről a babakötvényről?
Szerintem nagyon jó kampányfogás, de magát a tényt nézve nem tartom rossznak a dolgot.
A Fidesz túlzását meg a fél millió indulóösszegről kimondottan nevetségesnek tartom.
Lehet, hogy annyi lenne a jó, de az adófizetők már ezt is nehezen fogják kinyögni, hiszen ezt a pénzt valahonnan el kell vonni.
Mindenesetre most sajnálom, hogy Katica nem később született Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, most nincs mobilom mert le kellett adni a kórházná, hogy eljöttem. Bettyn keresztül majd tudtok értesíteni, ha lesz vmi. összejövetel.

Mégegyszer is sok puszi Mindenkinek.

Mártus
mártus
 
 


Szia Mindenkinek!

Futólag felléphettem a netre,így végre íratok "pár" sort.
Mennyien vagyunk!Szívből jövő,örvendezéssel teli üdvözletem az újaknak. Kép
Szia Bogi (külön),mert Te többször is hiányoltál.Nagyon jólesik.Köszönöm!Szia megint...

"Néhány" mondat rólunk:
A felújítás halad.Lassan.A fal-,és ajtócsiszolás miatt áramtalanítani kell, és le kell takarnunk a számítógépünket,ezért e hosszan tartó hallgatás.
Az imént megkíséreltem végigolvasni az utolsó bejelentkezésem óta "elhangzott" hozzászólásokat;húúúú,rengeteg van. Kép
Sajna szita agyammal már a felére sem emlékszem,de a jó érzés amit keltettek bennem az olvasottak,az biztos,hogy egész nap elkísér majd. Kép
Marcim gyarapodik,gyönyörűen.Már majdnem nyolc kiló,de nem husi,mert nyúlánk (mintha gumiból lenne Kép ).Négy és fél hónapos,tehát túl vagyunk a dupla szurin,amitől sajnos nagyon belázasodott.Körülbelül egy héttel ezelőtt jött rendbe igazán.Azóta viszont egy ördögfióka:minden érdekli,ezért aludni nem nagyon akar.Túlfárasztja magát,amikor is már nem sírással fejezi ki rossz érzéseit,hanem ölbevételt-követelőzéssel.Ez kissé fárasztó,de bevallom,kifejezetten élvezem.Átölel kis karjaival és megpróbál puszit adni.Suta még,de legtöbbször a könnyem is kicsordul a meghatottságtól.
Nagyon jól szopizik.Ezért mást,gyümölcsöt-zöldséget nem adok neki.Írásaitokból azért kijegyzeteltem a kipirosodott popó elkerülésének fogásait.Gyermekorvosunk is azt javasolja,hogy szopiztassam ameddig csak lehet.
Azért küldök egy kis bíztatást azoknak a kismama társaimnak,akik viszonylag rövidebb ideig tudtak szopiztatni:az a lényeg,hogy az előtejet megkapják Pintyőkéink.Immunrendszerüket néhány hetes szoptatással is megerősíthetjük annyira,hogy nem betegszenek majd meg minden fuvallattól. Kép
Még járunk babaúszásra.És egyre jobban élvezzük.Nem tudom,hogy az úszásnak és más készségfejlesztésnek köszönhető-e,vagy ez természetes,de Babintim napról napra ügyesebb.Alig győzöm jegyzetelni az újabbnál újabb tevékenységeket...Legújabb kedvtelése,hogy utánoz minket.Már nem csak véletlenszerűen,hanem pajkosan mosolyogva,hosszú percekig.Utánozza a hanglejtést,a könnyebb hangsorokat.Ha apát meglátja már kurjongatva üdvözli egy sóhajjal egybekötött "aphú"-val.Kép
A hóesésre is rácsodálkoztunk.Elvarázsolva szemléltük a hópelyheket.És meg is mosakodtunk az első hóval:jövőre is gyönyörűek leszünk. Kép
Sokmindent említhetnék még,de nem terhellek tovább benneteket.
Még csak annyit:végtelenül sajnálom,hogy egyszer sem tudtunk elmenni Zenekuckóba.Nem hittem volna,hogy ilyen csalafinta az élet,de mindig közbejött valami.Talán jövőre...Kép
Ja,és egy kis hencegés:lehet,hogy túl sok ilyen rövid idő alatt,de a szülés óta a sétáktól és a jógától,és némi életmódváltástól,valamint a szopiztatástól leadtam 17 kilót.(!) KépMég legalább 20-25 hátra van... Küldjetek kitartást.Köszi!
Mártus,sajnálom,hogy egy időre hiányolnunk kell.Mielőbb jöjj vissza közénk.Addig is szia-szia!

Szép napot Mindannyiótoknak!Vidám babázást!

Pá:Asszonyfajzat (azaz Kriszi)
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak és az öreg motorosoknak!

A tegnapi Zenekuckó szuper volt! Rengetegen voltak, lehet, hogy ez részben a netes jóhírének köszönhető. Az egész repertoárt végig énekeltük, kisfiam, a szokásokhoz híven, a végére az ölemben elaludt!!! Kicsordult a nyálacskája! Édes volt nagyon!
Ott volt Piros (két lurkóval), Mártusék családostul, Mártiék családostul az ikrekkel, meg még sokan mások+!
Jövőre folytatják egy új időpontban!
Bogi!
Nagyon hiányoztatok!!! Utólag is Isten éltesse Katicát első névnapja alkalmából!
Márti!(Hideyoshi)!
A gyerkőcök élőben még tündéribbek, mint a képeken! Tüneményes volt Zsófi, amikor elvették a csörgőket a dal végén, szegényke teljesen odavolt, úgy elkezdte a sírást! Gondolta, ő még tovább csörgött volna, még csak most jött bele a ritmusba!Kép Jó volt látni Titeket!

Lányok, találkozás ügyben mi a nagy helyzet?!

Üdv Tündi!
Hát, rengeteget tudnék írni a szopival kapcsolatban!Kép De Neked most elsősorban konkrét tanácsokra van szükséged! Mert az a legfontosabb, hogy a szopiztatást ne add fel!!! Még akkor se, ha most tápszert kap vagy azt is! Vedd meg a Kismama folyóirat decemberi számát, ha tudod! Abban a 99.oldalon egy (részben) hasonló helyzetben lévő anyuka ír arról, hogy hogyan sikerült a tápszer ellenére „megtanulnia” szopiztatni!!! Nagyon tanulságos írás!
A másik nagyon fontos dolog, hogy amikor csak igényli a kisbaba, tedd mellre!!! Nekünk ez bejött! Ha nem 3 óra telik el 2 etetés között, nem baj! Lehet, hogy 1 v2 óra múlva már megéhezik! Nálunk is így volt eleinte és mindig, amikor éreztem (hallottam!), hogy kéri a cicit, akkor kapott! Addig szopizott, ameddig akart, volt, hogy 50-60 percig is! Még ma is esténként kb. 1 órán keresztül szopizik! (Közben tudok tévézni pl.)KépDe van, amikor 10 perc alatt végez.
A tej mennyisége rengeteg módon befolyásolható:
-szoptatós teakeverék (Pl. MILUSAN, gyógyszertárban kapható)
kábété
 
 


Szia Mindenkinek!

A mai egy szerencsés nap netezés szempontjából.Ismét ideülhetek a géphez kicsit.

Betti!Szenzációsan írsz a szopiztatásról.Bár nekem is eszembe jutott volna ez a sok jótanács (a Kismamát én is olvasom,és Babintim szopizási szokásai pontról pontra megegyeznek a Te Pintyőkédével,így helyettem is szóltál),de talán az sem baj,hogy a másik oldalról megközelítve bíztattam a nehezen szopiztatókat.Így kerek a világ. Kép
Pont előtted írtam egy keveset,így kérdésedre már előre válaszoltam.Ismétlésképp:a felújítás halad,csak nagyon lassan;egy szakember végez minden munkát-maximalistán.
Baba-mama jógára már nem járok,helyeseben csak egyszer voltam,de mindenkit arra bíztatok,hogy bátran menjen,mert nagyon jó.Ti jártok?Egyrészt nehezen hevertem ki az izomlázat,és a túleröltetés miatti alhasi fájdalmakat (császárral bújt ki Marcim a pocimból),másrészt Babintim egy ideje délelőttönként (ha hajlandó nézegetés helyett sunyni Kép) kilenctől tizenegyig bólintgat:nincs szívem felébreszteni,és nem is szabad.Úgyis kicsi még.Hat hónapos kora körül ismét megpróbálkozunk a közös jógával.Addigra én is megerősödöm. Kép

A babakötvényhez annyi hozzáfűzni valóm van,hogy míg nem is tudtam róla (bár mi úgyis lemaradtunk róla,talán majd a második babánál élvezhetjük az előnyeit),párommal elhatároztuk,hogy havonta egy bizonyos összeget félre rakunk Marcinknak.Nem sokban különbözik ez a megoldás a kormány által ajánlottól,csak nincs ajándék kezdő tőke.Vannak kedvező lekötések,és ha nem is lesz majd megközelítőleg 5M ft,elég pénz gyűlhet össze az önálló életindításhoz.Nincs igazam?

Korábban olvastam a "ki hozza a karácsonyi ajándékot" kérdésről.Mi sosem hittük kicsiként a testvéreimmel,hogy a Mikulás,vagy Jézuska lep meg ajándékokkal.Nálunk világos,hogy a szülők változnak angyallá (Kép)Jézuska születése alkalmából.Az angyalok a fa alá csempészik észrevétlen a meglepiket,mintha a szent jászolba raknák.S mi,gyerekek bontjuk ki mindet Jézuska helyett.Nagyon szerettem,ma is kedvelem ezt a megoldást,tehát Babintimnél is megőrizzük e hagyományt.KépKellően ünnepi,mégsem megtévesztő.(Ez utóbbi megjegyzésemmel nem akartam senkit megbántani Kép.)

Bogi!Én is jártam az Új Akropoliszba,ha ők szervezik a Kagylókürt beszélgetéseket (talán jól emlékszem) de én nem éreztem túl jól magam,mert gyakori volt a résztvevők kesergése,ami bizonyos idő után kifejezetten megterhelő,és egy alkalommal megkérdőjelezték a pszichológia létjogosultságát,mi több szélhámosnak kiáltottak ki mindenkit,akinek köze van e tudományhoz,s mert én a főiskolán talán a pszichót. kedveltem leginkább a számtalan tantárgy közül,felálltam,eljöttem és soha többet nem mentem.(Nem voltam ám sokszor,nem okozott nagy törést...)Az ezotériával hadilábon állok:néha nem tudom mit is gondolok.Egy biztos elég sorsszerűnek mutatkozik az életem.

No,Marcim méltatlankodik:futok szopiztatni.

Szép estét mindenkinek!

Pá:Asszonyfajzat (azaz Kriszi) Kép
asszonyfajzat
 
 


Sziasztok!
Bogi!
Köszi az infókat, megpróbáljuk a Szentlélekben, én is ott keresztelkedtem pár éve.
Az tök jó, hogy amatőr csillagászok vagytok, én asztrológiát tanulok. Bár gondolom ez se túl pozitív dolog egy csillagásznak; pedig nálunk is fontosak a bolygómozgások.

Betti!
Neked is köszi az infót.
Az úgy volt, hogy 2 hétig semmi gond nem volt a szoptatással, amikor is "drága" anyósom eljött segíteni egy hétre. Alapból tombolt még nálam a szülés utáni depi, és még ő is kikészített. Egyfolytában azt hallgattam, hogy biztos azért sír a babám, mert nem elég a tejem (mérés alapján bőségesen elég volt); vagy pedig azt, hogy egyek rendesen, mert elapad a tejem. Rendesen ettem. Szóval mire hazament, rendesen lecsappant a tejtermelésem, és azóta se elég. Azért valamennyi van, minden kajcit cicivel kezdünk, sőt most kevesebb tápszert fogyasztunk, nagyon jól bejött a Fitolac tea.
A gyerekorvosunk nem nagyon támogatta az igény szerinti szoptatást, mivel Zitababa hasfájós. Mára már mindegy is, mert beállt a 4 óránkénti evésre. (Kivétel ma, szerintem nőni fog, kb. 2 óránként volt nagy sírás-rívás, alig tudtam megmenteni szegénykémet az "éhhaláltól").

Szép hosszú-hosszú álmokat minden babának és mamának!

Üdv.:Tünde
Vendég
 


Szia Tünde! (Akit nem érdekel a véleményem, kérem ugorja át, mert kicsit hosszúra sikerültem Kép )

Háááááááááááááááááááááát. Valóban mi csillagászok nagyon ellene vagyunk minden áltudománynak. És ebbe nem csak az asztrológia tartozik bele, hanem sok minden más is. És az a helyzet, hogyha a sok ember tudná, hogy a médiák miért kapták fel ennyire az asztrológiát, lehet, hogy elfordulnának tőle. De ez a médiának rossz lenne, ezért nyíltan soha nem mondják ki, csak különböző tudományos fórumokon, amit ezek az emberek ugyebár nem néznek Kép

Amúgy a misztikumot magát nem utasítom el, hiszen az élet is egy misztikum még csillagászati szemmel nézve is, hiszen ha belegondolok, hogy miért pont itt és miért pont ilyen élet alakult ki a Világegyetemben, akkor máris egy misztikus kérdést tettem fel.
Ezen kívül a természetfeletti dolgok ellen, mint pl. a látás, vagy megérzés, amik kimondottan pszichikai jelenségek, szintén nincs semmi ellenvetésem, hiszen az ember is egy bonyolult szerkezet.
Ami ellen vagyok még nagyon az a népbutítás. Sajnos ez ma nagyon eladható olyan formában, mint jóslás, asztrológia stb. És aztán jönnek azokkal a csillagászokkal, akik megélhetésből csinálták ezt. De ilyen pl. az UFO dolog, vagy a fizikusnak mondott és a fizikához semmi köze nincs Egely György féle energiamérő eszköz, stb.
Az én véleményem az, hogy ezek a dolgok determináló természetűek. Vagyis Te hallod, hogy mi várható a közeljövőben, és tudattalanul is olyan eseményeket generálsz, amiktől aztán valóra válik, és máris hanyatt esik az ember a csodálattól, hogy megtörtént, bejött, valóra vált. Holott az emberekre volantkozó jellemzés minden egyes emberre igaz lehet, hiszen emberek vagyunk, hasonlóak a tulajdonságaink.

Azért olyan szempontból becsülöm az
asztrológusokat, hogy ők legalább meg merték méretni a tudomány által magukat, az már más kérdés, hogy alul maradtak, vagyis nagyon nagy %-ban belül maradtak a véletlen egybeeséseken. Vagyis nem bizonyították be, hogy működik.
Ugyanezt pl. a homeopatákkal kapcsolatban nem mondhatom el sajnos.
Õk nem hajlandók orvosilag bevizsgáltatni egyetlen szert sem. Igaz nem ártalmas az egészségre a homeopata szer, hiszen akkora hatalmas a higítása, hogy miért ártana, de azt sem mutatta ki senki, hogy sokkal előbb gyógyulnának tőle az emberek, mint szerek nélkül. Hangsúlyozom, hogy mindenféle szer nélkül!!!

Na jó, azt hiszem kicsit túlzásba estem!

Ettől függetlenül Tünde minden más témáról nagyon nagyon nagyon szívesen dumcsizok veled, és nagyon nagyon nagyon remélem, hogy nem bántottalak meg, mert nem az volt a szándékom. Szerintem egyikünk sem tudja meggyőzni a másikat a véleményéről, és nem is ez a szándékunk, csak hagyjuk egymást azt csinálni amit szeret. Nem?

Szopi!
Na ilyet is ritkán hall az ember, hogy nem támogatják az igény szerinti szoptatást. Röhögni fogtok, de nekem Katicának pl. a tejserkentő teától fájt a hasa. Amint elhagytam és sima vizet ittam, a hasfájás megszűnt. És mégis igény szerint szoptattam. De van olyan baba, akinek mindegy mikor és mennyit eszik, akkor is fáj a hasa. Úgyhogy szerintem szoptasd úgy, ahogy ő akarja!
Anyóssal meg ne törődj, csak ne engedd többet magatokhoz hosszabb időre Kép

Te mikor keresztelkedtél? Én 2002-ben. Oda jártál hittanra is?


KRISZI!
SZIAAAAAAAAAAAAAA!
Nem emlékszem, hogy ilyen nevű dolog, mint Kagylókürt lett volna az Új Akropoliszban. De érdekes, mert ott pl. soha senki semmi negatív dolgot nem mondott. Ott mindenki pozitívan áll hozzá mindenhez, és kedvesek, aranyosak. Persze némelyeknek ez is kényelmetlen lehet, főként az örök elégedetlenkedőknek. És engem is a fősulin a pszichológia, meg a filozófia érdekelt a legjobban. Sőt én pszichológia szakra akartam menni tovább, csak sajnos nem tudtam.
Marci baba édes lehet!

Betti!
Ügyes vagy szopit illetően. És, hogy a fájdalom nem vette el a kedved és az eszed Kép
Köszi a névnapi köszöntést!

CSAJOK!
ÚJAK, RÉGIEK!
Csináljunk táblát, hogy tudjuk ki kicsoda merre mennyi, oké?

PELUS!
Megjött már valakinek? Használjátok? Milyen?

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Na azt hiszem pár dolog magyarázatra szorul abból amit írtam.
Pl homeopata szerek! Magával a hemeopátiával kapcsolatban nincs véleményem, mert nem ismerem.
A szerekkel kapcsolatban annyit, hogy kipróbáltam őket, és egyik sem hatott.
Ilyen volt az Urtica Urens (közönséges csalán), ami a tejserkentést hivatott elősegíteni. Nem használt.

Belladonna, ez sok mindenre lett volna jó, nem használt.

Kaptam a félig lebénult arcomra egy szert, nem használt.

Gyerekeknek betegségre javasoltak egyet, nem használt.

Egyszer Lili semmit nem volt hajlandó a torokgyulladására bevenni (ami az orvos szerint nagyon csúnya volt) és magától meggyógyult. Pár nap alatt. Ugyanakkor gyógyszerrel már 3 hete nem múlt el a betegség.
De pl. olyannyira semmit nem vett be, hogy próbáltam Montéba tenni, teába, szörbe, gyümölcslébe, és annyira résen volt, hogy ha titokba tettem bele, akkor sem ette, itta meg!!!

Gondoltam azért írom le, mert most sokan biztos ellenem fordultok, hogy ki sem próbáltam, mégis elítélem a nézeteim miatt. Láthatjátok, hogy nem így van! És az információkat amiket ezekről a szerekről tudok, már csak utána tudtam meg.

A másik, hogy pl. a lebénult arcomat akupunktúrával sikerült valamelyest helyre hozni. Előtte kaptam kezeléseket, és nem használtak. Tehát pl. hiszem, hogy az akupunktúra jó.

Na mostmár tényleg a számra verek egyet, és dugulok!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Zenekuckót kihagytuk. Sokáig aludtunk, utánna pedig már nem volt kedvünk kapkodni, hogy 10-re odaérjünk. Helyette tettünk egy családi sétát.

Kriszi
Jó újra hallani. Csak igy tovább a kilókkal. Milyen életmódváltoztatást csináltál? Jártok bébiúszásra? Hozzánk mindig jön valaki, vagy mi megyünk szombatonként el, de remélem a jövő év már csendesebb lesz.

Tündi
A többiek ötleteihez még egy valamit tennék hozzá. Az én babám 3 és fél hónapos, még szopizik. Én ha az veszem észre, hogy kevesebb a tejem, akkor tojáslevest szoktam csinálni. Két napig eszegetem és megnövelte a tejmennyiséget. SZóval próba szerencse. Azstrológia és ezoteria minimálisan érdekel. Pár éve (5-6) csináltattam horoszkopot egy ismerősömmel, aki akkor tanult asztrológiát. Azt jósolta, hogy 32 évesen lesz gyerekem, ez bejött. Bár lehet, hogy csak az önmagát beteljesítő jóslatok kategóriába tartozik.

Szerintem nagyon jó dolog ez a babakötvény. Ha nem tud valaki hozzátenni, akkor is legalább egy felejthetetlen nyaralásra elég lesz a gyereknek. Ha pedig hozzátesz, akkor össze lehet gyűjteni elég sok pénzt. Arra is jó, hogy takarékosságra és előrelátásra ösztönözze az embereket.
Kicsit szomorú vagyok attól, hogy a pénz milyen nagy úr lett. Főlerg igy karácsony táján költekeznek hülye módon az emberek. Főleg többet mint amennyit megengedhetnek maguknak és fölösleges dolgokra költik. Persze fölösleges dolgokat én is vásárolok és néha nagyon élvezem is. Kép

Hétvégére megint jönnek hozzánk, az anyám és az öcsém. Főznöm nem kell, met a mama főz!! Hurrá!!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Szia Orsi!

Igazad van, jó ez a babakötvény.
Reggel néztem a Mokkát. Hát az a sok paraszt, hülye ember, aki megint csak gyűlölködni tud.
Mindenki tudja, hogy kampányfogás. Mindenki tudja, hogy másra is lehetne költeni. Mindenki tudja, hogy lehetne emelni a Gyes összegét. De könyörgöm, ez egy hosszútávú támogatás egy formája, ami a gyerekre gondol, és nem a szülők pillanatnyi anyagi helyzetére.
Nekem nagyon is jól jött volna ez, hiszen hiába keresnek meg most mindenféle ajánlatokkal, és hiába szeretnék én kötni megtakarítást, ha nincs miből az induló összeget kifizetni. Én havonta 1000 Ft-ot tudok adni a két gyerekre, sőt, ha nem lesz a seggük alatt pelenka, akkor talán 2-2000 Ft-ot is, de akár hiszitek, akár nem, nincs indulóra félretehető 5 vagy 8000 Ft-om.

Az az igazság, hogy én is szoktam felesleges dolgokra költeni, mint pl. édesség, üdítő, de azért be kell látnunk, hogy 99% nem hülyeség, és nem felesleges. Az meg tök természetes pl., hogy a gyerekemnek a legjobbat akarnám megvenni mindenből.
Ebből aztán az teljesül, hogy a szomszéd kislány ruháiban jár mindkét gyerekem, és én is adom tovább a ruhákat, játékot kapunk ajándékba, én csak olyat veszek, amiről azt gondolom, hogy készségfejlesztő vagy ilyesmi (bár anyáink és mi is felnőttünk nélkülük). Szóval a fene tudja Kép

Mindenesetre én is jónak tartom. Sebaj, majd a harmadik gyerek Kép

Orsi!
Jó vendéglátást Kép
Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Szia Bogi!

Gondoltam, hogy valakik pampognak majd a babakötvény miatt, de szivem legmélyén reméltem, mégse lesz igy.KépAz emberek rájöhetnének már, hogy olyat nagyon nehéz cselekedni, ami mindenkinek tetszik. A nyugdíjat már emelték, ideje, hogy a fiatalok is kapjanak. Kár, hogy a 18-tól 60-ig lévő embereknek ilyen látványosan nem lehet adni.

Mikor a babócának elkezdtünk vásárolni, egyik döbbenetből a másikba estem. Én nem értem, hogy miért ilyen drágák a gyerekdolgok. Szerencsék volt, mert a kedves bátyáéknál van két lányka, igy ruhát, kiságyat, bébihordót onnan kaptunk. Ruhákat én meg turkálóból vettem, anyám is onnan vásárolt, de nem mondanád meg.


Bogi
Tényleg akartok harmadik gyereket? Siessetek vele, ki tudja mi lesz a választások után?! Kép

Találkozóval kapcsolatban van valami új fejlemény?

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Orsi!

3. gyerek szigorúan 10 év múlva Kép Akkor lehet hogy ez a támogatás már az emlékkönyvekben sem lesz megemlítve Kép

Talira én próbáltam keresni valami szuper helyet és alkalmat, de sajnos nem jött össze Kép Arra gondoltam, hogy valahová el lehetne menni játszani.

Persze arra is gondoltam, hogy akár hozzánk is kijöhetnétek (Győrújbarát), de ez biztos sokaknak nem jó ötlet, mert autó kell hozzá.
De ha esetleg úgy gondoljátok, hogy mégis, akkor egyik csütörtök délután szívesen látlak benneteket.
Azért csütörtökön, mert akkor apa focizni megy, és nem akarom terhelni a sok gyerkőccel, így meg itthon sem lesz.
Végülis nem elvetendő ötlet, mert itt van minden: séta lehetőség, a házban rengeteg játék, kiságy, járóka, pelenkázó, konyha, WC, fürdő. Szóval összkomfort Kép
Akár azt is meg lehet beszélni, hogy többen jöttök egy autóval.
ÉS AMI A LÉNYEG! ÜRES KÉZZEL KELL JÖNNI, max a babának ami kell, azt hozhatjátok Kép

Nos?
Mit szóltok? December 8, vagy 15?

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ja, és van szám szerint 2 db babakocsi, ebből 1 tesós (nekünk), és egy Jack-Pol nagy babakocsi. Szóval akinek macerás, annak nem kell hozni babakocsit, akár két főnek is, mert Lili már szeret sétálni.

Amúgy meg arra gondoltam, hogy rágcsa meg üdcsi lenne csak, esetleg édesség, de aki fogyózik annak nem akarom elcsapni a fogyóját, ezért lehet, hogy cukormentes édesség lenne.

Na?

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia!

Nagy bátorság ennyi gyereket beengedni hozzátok!! Kép

Nekünk egyenlőre jó a 8. és 15. is. Most már legalább van indok, hogy miért is kell újra vezetnem.

Én szivesen sütnék, akár diétásat is.

Mi van a gyárvárosi hellyel? Vagy rosszul emlékszem és nem volt ilyen javaslat?

Csók: Orsi

Ui: Nem szokot valaki üveget festeni? Az ecsetnek kell valami speciális kimosó?

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Hétfőn megkaptam a pelusokat,azóta teszteljük őket.Eddig megvagyok elégedve,nem folyt ki semmi.
Érdekelnének az árak,típus szerint is.

Bátor dolog ez a meghívás,szivesen csatlakoznánk
mi is,ha nem zavarunk.Megbeszélhetnénk előre ki mit vigyen,hogy ne téged terheljünk még a bevásárlással is.

Tünde!
Gyönyörű a kislányod,és sok sikert a szopizáshoz.
Igazuk van a lányoknak,akik azt mondják,az a legfontosabb,hogy ne add fel.Engem anyukám egy pillanatig sem tudott szoptatni,ezért azt gondolta én sem fogok tudni.De én annyira szerettem volna,hogy 9 hónapig sikerült is.Akkor is a lányom gondolta úgy,hogy elég voltKép

Jó éjszakát mindenkinek

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!
Bogi!
Igazad van, a médiában valóban népbutítás megy. Azért megjegyzem, a XX.sz. elején az asztrológia még tudományos tantárgy volt a felsőbb iskolákban. Nem haragudtam meg, igyekszem mindenkinek tiszteletben tartani a véleményét, nem vagyunk egyformák, és egyébként is hogy jönnék én ahhoz, hogy megharagudjak vkire azért, mert mást gondol?! Speciel nekem a csillagászokkal semmi bajom sincs, sőt irigykedek is rájuk(-Rátok) egy kicsit, mert én hiába nézem az eget, sok bolygót nem találok meg. Van nekünk egy nagyon amatőr csillagásztávcsövünk, készültünk is Győrújbarátra a hegyre csillagokat nézni, de valahogy sose értünk oda. Majd talán jövő nyáron...:-)

Köszönöm a sok biztatást, nem adom fel, megy a szopi, csak nem elég, kell a pótlás.
Már több helyen is olvastam, hogy hasfájós babáknál nem jön be az igény szerinti szoptatás. Nekünk békésebbek a napjaink, amióta van napirendünk. Tudom, Zita mikor fog enni, tudok hozzá igazodni. Nekünk a közelebbi nagyi is 120km-re lakik, így nincs semmi segítségem. Napirend nélkül begolyóznék. Asszem.
Én 1999-ben, húsvétkor keresztelkedtem. Elég vaskalaposnak tűnt a Benkovics Ferenc atya, de majd akkor megpróbáljuk nála a keresztelőt.

Képzeljétek, jégárpa (vírusfert.) lett a szememen. Ma voltunk 2 hónapos oltáson, és a doktor bácsi azt mondta, Zitának csak a hátát puszilgathatom, nehogy megfertőzzem. Hát ki lehet ezt bírni?!
Apa tegnap elment külföldre, majd csüt. este érkezik. Nem tudom eldönteni, hogy Zitát, vagy magamat sajnálom-e jobban? :-)

Tünde
Vendég
 


Sziasztok!
Eltűntem egy pár napra, és hogy beindult a fórum!
Erzsi, Melinda, Tünde, külön üdvözlet!
Orsi!
Nekem fogalmam sincs, hányas szobában voltam, valahol a közepén. A mi szobánkban fürdették a gyerkőcöket, ha ez mond valamit, de a számát ne kérdezd. Ultrahangon 25-én voltunk.
Bogi!
Kipróbáltam a pelusokat, nagyon tetszenek, nem folyt ki semmi, tényleg jók. Meg tudnád írni, melyik mennyibe kerül pontosan?
Ezoterika: én nagyon nyitott vagyok rá, szerintem a sok sarlatán miatt lett kicsit keserű szájíze az embereknek ettől a témától. Az én elvem: amit az ember gondolati síkon megteremt magának,"kivetít az univerzumba" az elöbb - utóbb az anyagi világban is megjelenik. (akár jó, akár rossz)
Rengeteg példát tudnék írni az életünkből,minden területen működik. Szülés,lakásvásárlás, munkahely, párkapcsolat.
Na, egy konkrétum: Múlt héten eldöntöttük, hogy költözünk. Kinőttük a lakást. Pár év múlva terveztük, most ez egy hirtelen ötlet, de mi olyanok vagyunk a férjemmel, ha valamit kitalálunk, az AZONNAL kell. Mindenki mondja, hülyék vagyunk, mit akarunk, nagyon pang az ingatlanpiac, lehetetlenség most eladni a panelt, Adyvárosit főleg nem. Sokan már fél éve árulják, és még csak érdeklődő sincs nagyon. Én TUDOM, hogy ennek ellenére a miénk gyorsan el fog menni, és jó áron. Mindig azt "vetítettük ki" a férjemmel, hogy ha majd tobábbállunk ezt a lakást gyorsan el tudjuk adni. Most fog megjelenni a hirdetés először, még meg sem nézte senki, de semmi kétségem nincs. Leírom nektek, így, semmi alap nélkül, hogy januárban már az új lakásomból fogok bejelentkezni. Mindezt úgy, hogy semmi konkrétum nincs még. Egyszerűen hiszek benne. Annyira egyszerű, és mégis működik. Persze ebben benne van az is, hogy kézhez kap az ember egy jóslatot, vagy horoszkópot, elhiszi, aztán tényleg bejön, mert a gondolatai által megteremti magának, tudattalanul olyan döntéseket hoz, ami egyenesen oda vezet.
Na, gondoljátok, hibbant tyúk, milyen hülyeségeket hord itt össze, de MÛKÖDIK.

Keresztelő: én is a Szent Imre templomot tudnám javasolni. Mi még a Szalay Gábor atyánál esküdtünk. Nagyon jó fej volt, sokat beszélgettünk. Egyszer említette, hogy kötelesek mindenkit megkeresztelni, aki kéri, ha volt egyházi esküvő, ha nem. Annyi feltétel van, hogy a keresztszülő legyen megbérmálva. (Bár szerintem ettől is eltekintenek)
Babakötvény: Persze, hogy sokan pampognak. Mindig bele kell kötni valamibe. A magyar ember úgyis arról híres, hogy soha, semmi nem jó neki. Akár választási fogás, akár nem, szerintem akkor is pozitív dolog. Ne csak a nyugdíjasokat támogassák. Meg az fog először sorba állni érte, aki most a legjobban mondja a magáét.
Babaúszósok!
Hány órakor van pontosan szombatonként? Bár csak januárba akarjuk elkezdeni, azért elmennénk megnézni. Az orvosi igazolásnak mennyire kell frissnek lennie? Most lenne időnk jobban kikérni, elfogadják még januárban?
Na, szép napot mindenkinek.
Puszi
Évi
dunyi77
 
 


Sziasztok!

Csilla! Évi!
A honlapomon fenn van az összes pelenka ára.
http://jaksy.different.hu/pelenkaarak.htm

Válaszd ki azt amelyik a legjobb. Fotók is vannak, úgy könnyebb választani.

A lakással kapcsolatban: Úgy legyen! Ámen!
Kép

Keresztelő: Valóban aki meg akar keresztelkedni, azt meg kell keresztelni mindenféle kikötés nélkül. Hiszen ebben van a lényeg! Nem kérhetnek semmit a szülőkkel kapcsolatban, max. a keresztszülővel kapcsolatban. Sokan ezt nem tudják, mert csak azért keresztelkedtek meg valaha, hogy lehessen templomi esküvőjük, vagy soha nem gyakorolták a vallást, és nem értik a lényeget.
Képzeljétek, Katicát igazi Jordán vizével keresztelték meg, mert az egyik nagypapa ott volt, és hozott a folyó vizéből. Olyan jó érzés volt Kép
Ez a Szentlélekben volt szeptemberben. És a férjemmel az egyház szerint nem vagyunk házasok, sőt a férjem máshoz tarozik Kép Kacifántos mi?

Babakötvény:
1.) Annak is letétbe helyezik az összeget, aki nem veszi igénybe, mert bármikor igénybe lehet venni.

2.) A rászoruló családok további 30-30 ezer Ft-ot kapnak a gyerek 7 és 14 éves korában!

3.) A számlán vezetett összeg adó-, járulék-, és illetékmentes!

4.) Az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyerekek évente 12000 Ft-ot kapnak. (Õk azok, akik a szüleiktől nem várhatnak semmit, mert eldobták őket!)

Na erről ennyit.

Ezoterika: nem foglalkozom a témával többet Kép Tiszteletben tartom a véleményeteket és attól még szeretlek benneteket Kép

Puszi: Bogi

ui.: találka? Eszembe jutott, hogy jövő héten viszem Kaccát oltásra, így a 15-e lenne tuti!
Délelőtt vagy délután?

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Szerintem is nagyon jó az új "babakötvény". Hiszen így az is tud vmit nyújtani a gyerekének a felnőtté váláskor, akinek egyébként esélye sincs rá. Mi is elkezdtünk félretenni a gyerekeknek, nem túlsokat, csak éppen a családi pótlék összegét. Úgy gondoltuk, hogy ez egy olyan összeg, amit eddig nem kaptunk, mégis megéltünk, így ezt tudjuk nélkülözni, és mindenképpen a gyerekeké lesz. Ha lett volna "babakötvény", akkor ez már tetemes összeg lenne 18 éves korukban. Mi erről lecsúztunkKép
Persze, hogy kampányfogás, és természetes, hogy az ellenzéknek nem tetszik, de akkor is jó ötlet!

Misztikum, ezoteria, Isten...mindenkinek hinnie kell vmiben, ha másban nem akkor önmagában. Szíve joga mindenkinek, hogy mi az. Nem a hite szerint kell megítélnünk a másikat.Szerencsére nem vagyunk egyformákKép

Bogi,
Nagy bátorság, meghívni minket hozzátok!KépSzívesen mennénk mi is, de én csak szinte előző napon tudom meg, hogy lesz-e kocsim.

Szervezünk egy előadást(időpont egyenlőre még nincs)aminek témája nagy vonalakban:
Rengeteget költünk vitaminokra, táplálék-kiegészítőkre, és nem tudjuk, hogy érnek-e valamit.
-a helyes táplálkozás
-hogyan befolyásolja az immunrendszerünket a bevitt táplálék
-mit tehetünk egészségünk védelméért
-hogyan előzhetjük meg a rák kialakulását
-hogy lassíthatjuk szervezetünk öregedését
-hogyan tudjuk vitaminszintünket ellenőrizni
Lehetőség nyílik arra, hogy egy új készülékkel(bioscanner)vitaminszintmérést csináltassunk!
Maga az előadás ingyenes, csak aki szeretné megméretni a vitaminszintjét, azért kell fizetni.

Ha valakit esetleg érdekelne a téma szívesen tájékoztatom!

Kicsit hosszú lettem, bocsánat!

Csilla,
hogy vagytok? Mi újság a pocaklakóiddal?

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Márti, engem érdekel a téma, csak nem eü-s vagy Te is? Mikor, hol lenne? Kik lesznek az előadók?

Veletek is volt olyan, hogy a babátok sírva fakadt, amikor szopiznia kellett, és nem akart "ráharapni"?

Üdv: Tünde
Vendég
 


Sziasztok!

Tünde!
Igen, és az alegfontosabb, hogy ne ess pánikba ettől. Ilyenkor valami más bajuk van, vagy csak egyszerűen nem akarnak szopizni. Aztán belelovallják magukat a sírásba, és azért nem tudják bekapni.
Szóval az a lényeg, hogy nyugtasd meg, énekelj neki, tereld el a figyelmét, és kicsit később próbáld meg.
Ha annyira éhes lesz, úgyis el fogja fogadni.

Az a baj, hogy én ilyenkor mindig próbáltam neki adni tápszert, amit aztán elfogadott, és bizony sajnos le is szokott a ciciről. Igaz, hogy nekem összesen a két mellemben nem volt 50!!! ml tej, de élveztem a szoptatást, és nagyon hiányzik.

Márti!
Utána néztem ennek a bioscannernek. Hááááát Kép
Szóval maga a műszer és a technika és a mérés és az egészséges életmód az OKÉ. Csak nekem a körítés nem tetszett Kép
Persze vannak tények: bizonyos fejlesztésekre csak úgy van pénz, ha egy cég a tudós mögé áll, és fizeti a fejlesztést, a kutatást. Természetesen nem kimondottan felebaráti szeretetből, hanem profitorientáltság áll a háttérben.
Úgyhogy nekem nagyon tetszik ez az egész, az előadás is és minden, csak maguk a "szerek", amiket szedni kell ahhoz, hogy a karotinoid molekuláim egyensúlyban legyenek Kép
Persze a sok gyümölcs és zöldség fogyasztása alapvető az egészséges életmódhoz, de én nem vagyok híve a sok táplálékkiegészítőnek.

Na akkor lesz buli? 15-e?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Márti
Engem érdekelne az előadás. Legalább kimozdulok. Kép

Bogi
Én szivesen mennék 15-én.

Már gyakoroltam vezetni. A párom, mondta, hogy nagyon jól csináltam, hogy nem mentem neki a mögöttem parkoló kocsinak, meg úgy általában semminek. Azt viszont nem árultam el neki, hogy végig be volt húzva a kézifék. Mikor megálltam akkor vettem észre. Kép
13-án viszem Zsezsét szurira, igy most rajta áll a buli.

Az normális, hogy a gyermekem átaludt egy étkezést? probáltam keltegetni, de nem jártam sikerrel.

megyek,mert a kisasszony az ölemben van és már nem túl lelkes.

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!
Orsi, jót derültem a kéziféken, ezt én is elég gyakran eljátszom. Nagy pocakkal már nem mertem vezetni, nemrég kezdtem "újra" én is.
A babád úgyis szól ha éhes, ne aggódj.

Tünde
Vendég
 


Szia mindenki!

Hideyosi: léccike add meg az e-mail címed,mert nem találtam meg sehol és ha nem gond szeretnék egy csomó kérdést feltenni a pöttömökkel kapcsolatbanKép
Vendég
 


Sziasztok!
Most nagyon rövid leszek, csak átfutottam amit írtatok.
Az előadást január elejére tervezzük, és valószínüleg anyósom nappalijában tartjuk, mert max 10-15 embert hívunk 1 alkalomra.Majd legközelebb részletesebb leszek.

Csilla,
nagy.krisztian@mail.datanet.hu
manyi76@freemail.hu

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!


De jó Kép 1 jelentkező már van, biztos jönnek Piciék is, talán Pirost is rá tudom venni, bár ők már bölcsisek.
De jó lenne, ha még jelentkeznétek többen is.

Apával már lezsíroztuk a dolgot, ő meg szülinapi buliba megy foci után, úgyhogy semmiképp nem lesz itthon.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

örülök, hogy igy beindult ez a fórum is. Én a magzatkor szerintit szoktam olvasni a 2005.őszén született babás fórumot. Az nagyon ott van, pörögnek a csajok ezerrel. Jó lenne, ha itt is menne.
Én szivesen felvállalom a táblázat elkészitését, ha gondoljátok. Igy ismeretlenül is, bár mindig olvaslak benneteket, csak nem mindig van idő irogatni. Megirjátok neveteket, bébi nevét, mikor született, mennyi kg-val centivel, orvos neve, meg még amit ti szeretnétek hogy belekerüljön a tábliba.
A találkára szivesen mennénk mi is, 2 és fél hónapos kisfiammal, de ha ugy érzitek belekontárkodok akkor természetesen nem.

Aki jár babauszásra annak kérdés, hogy mikor kezdte, és a babája mit szólt hozzá? Én is el szeretném vinni, de nagyon félek attól,hogy fülgyulladást kap meg ilyenek.

Puszi
Zsu + Kevin (2 és fél hó)

Még olyan ötletem van, hogy a végére mindenki irja oda, hogy mekkor a babája, igy jobban lehet követni.
spanci
 
 


Zsu!

Nekem megvan a táblicskunk, csak nagyon fel kéne frissíteni. Úgyhogy nekem is csak az adatok kellenének bele:

Azonosító
Név
Lakhely
Gyerekek neve
Születési idejük
Orvos neve

Szívesen látlak Titeket is Kevinnel.
Szerintem az úszással még várjatok a 4. hónapig, és az oltás után kezdjétek el. Ugyan biztosan visznek kisebb babákat is, de így biztonságosabb.
Én Lilit 4 hónaposan kezdtem vinni, Katicát meg sajnos nem tudom vinni, kicsit drága nekem.

Egyébként a fórum beindulásával kapcsolatban annyit, hogy szerintem tökéletesen működik, elég családias a légkör, hiszen azonos helyen élünk. És ez így jó.
A 2005 nyári csapat pl. nekem annyira nem volt szimpatikus, hogy el is jöttem onnan, mert mindenki csak magának magáról írt, soha senki nem válaszolt.
Persze az is lehet, hogy a nagy többség fővárosi lévén, őket már nem érdeklik a "vidékiek".

Akkor várom a további jelentkezőket!
Na puszika

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Spanci!
Én is beleolvastam múltkor az őszi babásokhoz, hogy azok mennyit tudnak "termelni". Sajnos pont egy hatalmas veszekedést kaptam el. 2 lány szapulta egymást, kiteregették egymás magánéletét rendesen. Na, úgy gondoltam elég is ebből ennyi. Itt családiasabb minden, és követni lehet az eseményeket.

Bogi!
Nagyon szupi a tábla!
Mi is mennénk, ha nem zavarunk!
Szívesen megismerkednék mindenkivel személyesen is. Jó lenne találkozni.

Orsi!
Ezt a kézifék dolgot én is el szoktam játszani. Egyszer a munkahelyemen hoztam el egy új autót a szalonból, mire oda értem az irodához, kegyetlen büdös volt minden, meg füstölt a kerék. A főnököm fogta a fejét, én meg kérdeztem mi van? Észre sem vettem... (többet nem nekem kellett elhozni az autókat) Na meg télen is, mániám behúzni, aztán persze befagy...
Puszi
Évi
dunyi77
 
 


Évi!

De jó (Na én sem tudok mást szajkózni Kép )

Lányok!
Akkor várom az adatokat!!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi,
örülök, hogy utána néztél a bioscenner-nek! Igen, ennek van egy üzleti oldala is, természetesen a cég a saját vitaminját igyekszik eladni, de bármelyik másik ezt tenné.Ja és még egy, hálózatban igyekszenek terjeszteni a termékeiket, mert így közvetlenebb. De engem ez a része nem igazán foglalkoztat, nem vagyok az a házaló típus, viszont a család és a saját egészségem fontos.

Délelőtt vagy délután lesz a randi? Megpróbálok már előre szólni apának, bár nála soha nem lehet tudni. Asszem hétfőnél előbb nem szólok neki, mert most azt sem tudja hol álla feje. Szombaton a Rába néptáncegyüttes 55 éves nagyműsora lesz, ahol ő is fellép egy szám erejéig az öregeg között, plussz tegnap szóltak, hogy megcsinálhatná a díszletet is, és persze a régi csizmája sem jön fel a lábára, cipészhez kell vinni...nem folytatom!

Kézifék: én is mindig elfelejtem kiengedni, de nekem az autó olyankor úgy viselkedik, mintha magassági kormányra váltottam volna, elkezd a hátulja emelkedniKép

ADATOK

Hideyoshi(Márti)
Győr-Likócs
Dr. Háromszéki József
Zsófia 2004.05.05. (16.35) névnap: 09.17.
János 2004.05.05. (17.00) névnap: 12.27.

Üdv: Márti

Márti
Kép
hideyoshi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?