Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sok volt mostanában a meló, azért tüntem el...

Vera, tündérszép ez a kiscsaj, és milyen sok haja van! Samu tar kopasz volt :)

Móni, látom jó volt a nyaralás, kár hogy már vége, ugye?
Kisfiad tényleg óriási ütemben fejlődik, miket csinál mostanában? És a nagy? Hogy telik a szünidő neki, nektek?

Kinga, mi majd júli vége felé, 20-án megyünk nyaralni, 2ésfél hét Balatonalmádi. Már nagyon várom!
És majd szeptemberben Balázzsal kettesben is megyünk, kicsit külföldre. Nekem lesz egy konferenciarészvételem, ahova elkísér.
Hogy áll a lakáseladás, házépítés projekt? Történt valami mostanában ezügyben?

Niki? Felétek mi újság?
Mennem kell, írjatok sokat, majd még jövök.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Októberben mi is megyünk a 23-ai hosszúhétvégén kicsit kettesben is. Szerintem ez kell egy házasságban, minden évben ezt csináljuk, egyszer együtt és egyszer csak mi ketten. Sőt, Renátót 5 éves koráig nem is vittük, csak mi mentünk nyaralni. Most már lehet vinni, de nem sokra emlékszik a történtekből, ezért külföldre még nem visszük.
A szünidő hogy telik?? Háát, nem sok kell, hogy megőszüljek! Hihetetlenül tud szenvedni és nem találja fel magát. Folyton mondogatja, hogy menjünk valahova, de ha megyünk, akkor egyfolytában le akar ülni, vagy nem akar gyalog menni, csak valamilyen járművel és alig várja, hogy hazaérjünk. Otthon meg kezdődik a nyűglődés. Kicsit nehéz ez a kor, mert még nem nagyon engedi el az ember őket, a haverok messze laknak, nem tud csak úgy átugrani, de már a játékai nem nagyon kötik le. Ráadásul a Roli miatt eléggé kötött vagyok, bár igyekszem mindent megvalósítani, amit csak kitalál vagy kitalálok, legyen az játszótér, vagy Gellért hegy, vagy még messzebb.
Pl. hétvégén voltunk a dédszülőknél Kaszásdűlőn és ott láttuk, hogy vonat jár a HÉV vonalán úgy óránként. Jár a HÉV is, de van egy kis piros vonat, ami a Margit hídtól egészen Esztergomig megy. Kirándulásnak tök jó lenne, csak ne lenne ilyen meleg. Szóval bevállalok ilyeneket is, csak legyen ötlet. Esetleg mehetnénk együtt is lányok, mi a véleményetek?

Vera!
Nóri nagyon gyönyörű baba, milyen szép kiscsaj lesz majd belőle :o Mikor sétálunk?

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Móni - a zuram holnaptól délelőttös, úgyhogy fél 5-ig minden nap ráérünk. Nektek mikor lenne jó?
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Bocsi, kicsit eltűntem, de ebben a melegben ...!

Vera: sajnálom, hogy nem úgy zajlott a szülésed, ahogy terveztétek, meg pláne, hogy császi lett a vége, de ez a kiscsaj kárpótol mindenért! Én is azon csodálkoztam, hogy mennyi haja van, több mint Kiarának most! :lol:
De nagyon gyönyörű!
Szopival kapcsolatban, én 1 éves koráig szoptattam, abból az első 1 hónap horror volt nekem is, annyira fájt, de félpucéran rohangáltam általában, meg az Aventes krémmel kentem, meg gondolom az is sokat számít, hogy megtanuljon rendesen szopizni. Kiara eleinte mindig bealudt, és csak cuppogott rajta, ami viszont dörzsölte. Aztán már nem aludt annyit, és 10-15 perc alatt lerendezte a kaját, nem csócsált, hanem rendesen evett, így nem is fájt többet szerencsére. Ha meg fejsz, gondolj közben eleinte a kiscsajra, és elméletileg ilyenkor beindul a tejleadó reflex, amitől megindul a tejcsi. Nekem mondjuk kb. 2szer sikerült ezt elérni, de a védőnő mondta, hátha neked megy.

Mónika: mennyit nőtt Roli! Nagyon jó az a tesós kép, amin mindketten rajta vannak! :D
Jó sokat mehettek akkor! Ha erre felé jártok, csörögjetek, csatlakoznánk.

Mona:
üdv. itt. Mi is a Szabó Mária dokinőhöz járunk, nem rossz doki, egyetlen bajom vele, hogy baromi sokan járnak hozzá, így max. 5 perc jut egy gyerekre, és ha több kérdésem van, már alig merem kérdezni, mert látom, hogy haladnának. De amúgy normális, meg szerintem is jó doki.

Éva:
Kettesben apával? Óóóóó, álmodozom! :lol: :lol:
Nektek nincs nyári szünet? Vizsgaidőszak vége, ilyenek?

Kinga: Máté? Jó az avatarkép róla! :lol: Lakás?

Rólunk: Kiarát felvették szeptembertől a bölcsibe, majd megyünk informálódni, hogy mi-hogyan lesz. Egyik szemem sír, a másik örül. Nem szívesen adom be bölcsibe, de muszáj lesz most. Viszont a melóhelyemen a titkárnő azt mondta, hogy lehet kell most majd ember, úgyhogy lehet, hogy tudnék 4 órában menni majd, ami jó, mert Kiarát nem akarom azért sokáig bölcsiztetni, inkább csak alvás utánig.
Kint felállítottuk a medencét, neki egy pancsolót, nekünk egy kicsit nagyobbat. Hát amióta bement a nagyba (le is ér a lába), nem nagyon vonzza a pancsoló! :lol: De annyira élvezi szerencsére!
Pénteken megyünk le elméletileg a diploma osztómra, de azért csak elméletileg, mert most én szenvedek nagyon. 4 napja nagyon fáj a hasam, alig bírok felállni. Ma voltam dokinál, kaptam beutalót hasi UH-ra, szerinte lehet, hogy vesekő, de majd megmondják, holnap megyek majd, meg csütin nőgyogyihoz, mert mindenhol fáj már. Anya szerencsére szabin volt ma, holnap meg apa lesz itthon, így tudnak segíteni, mert nem tudom, hogy mit csinálnék egyedül.
Na majd jövök, de örülök, hogy eddig ide tudtam jönni!

Aztán majd egy talit is szervezhetnénk már! :wink:

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Csak halkan merem még megjegyezni, de úgy néz ki hogy alakul a helyzet nálunk. 3 napja besokalltam az időre etetős, méregetős, mindentpontosankiszámolós szoptatástól és nem mérem, nem stresszelek rajta, hagyom hogy annyit egyen amennyit akar és akkor ébresztem amikor én úgy érzem hogy kell. Hát azóta sokkal jobb a helyzet! Én sem görcsölök rajta és Nonó is nyugisabb és szerintem többet is kajál. Ma reggel mértem neki tiszta súlyt és 5 nap alatt 20 dekát hízott!!!!!! :D :D :D MOst örül a búrám! :wink:

Niki - gratulálok nektek hogy sikerült bejutni a bölcsibe! Remélem jól fogja ott érezni magát Kiara és sok kis barátja lesz! :)
Sajnálom hogy ennyire fáj a hasad! Remélem semmi komoly!! Azért majd írj hogy mi volt a dokinál! Drukkolok h minden rendben legyen és gyorsan elmúljon!


Séta: mi megyünk minden nap. Egyelőre még nincs benne túl nagy rendszer hogy mikor, de taliban benne vagyok, aztán remélhetőleg tudunk majd jól időzíteni :lol:

Jah, és köszi a dícséreteket a hajasbabám nevében is :D . Egész nap csak bámuljuk az apjával... el sem hisszük hogy nekünk ilyen gyönyörűnk lehet!! 8) :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a doki neveket, de van egy problémám, hogy olyat szertenék, aki nem az Áruház téren rendel, mert a régi (akit le akarok váltani) ott rendel.

Ja amúgy édi az újszülött babád Wera :lol:

Előre is köszi!

Kép
mona1978
 
 


Köszi Mona! :D
Sajna akkor doki-ügyben nem tudok segíteni. Bár szerintem attól még mehetsz ugyanabba a rendelőbe, engem bizti nem érdekelne, hogy lát a másik doki vagy ilyesmi. Egyébként kérdezted már a védőnődet? Ő biztos tudna többet is ajánlani! Minden jót nektek! :wink:
Vendég
 


:D :D :D
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok a hőséget? Én sehogy... Most komolyan fontolóra vettük a családi házas projekt előrehozását, amit eredetileg kb 5 év múlvára terveztünk (ugye a pénz...) De ezek a nyarak kibírhatatlanok nekem itt, szóval nem biztos, hogy várunk még 5 évet azzal a házzal :)
Csak épp azt nem tudjuk egyelőre, hogy merre is menjünk és vegyünk vagy építsünk...
Múlt héten elmentünk a csepeli strandra - 5 éve itt lakom, és még egyszer sem voltam. És tök jó! Nekem és Samunak legalábbis tetszett. Hétköznap voltunk (csüt) és nem volt tömeg, és 16 h után kicsit olcsóbb - az a 3 óra pedig épp elég volt a fürdésre zárásig.

Vera, kicsilányodról ez egy nagyon jó fotó! És örülök, hogy a szopi alakul, jól csinálod, csak lazán! Jól ráéreztél arra, hogy a parázás nem segít, sőt! Nekem ezzel az egész gyerekneveléssel kapcsolatban az a tapasztalatom eddig (mondhatni: azt tanultam), hogy itt csak a 'próba-szerencse' módszer működik: ami valakinek bejön, az másnak egyáltalán nem. Ez persze nem jelenti azt, hogy kizárólag a saját fejünk után menjünk, mindenképp érdemes ötleteket begyűjteni, legalább azért, hogy nagy baromságokat ne kövessün el. De úgyis rá kell jönni a saját megoldásokra, amelyekkel te és a gyerköc is jól érzitek magatokat. Jól megmondtam, mi? :)

Niki, én is gratulálok a bölcsifelvételhez! Én is átéltem az egyik szemem sír - másik nevet szindrómát, de hidd el, szeretni fogja Kiara a bölcsit. Kiderült, hogy mitől fájt a hasad? Jobban vagy már?

Kinga, nem írtál a lakásról. Hogy áll a dolog? Vagy egyéb megfontolásból (nem iszunk előre a medve bőrére...) nem írsz erről?

Móni, elhiszem, hogy egy 8évest már nem egyszerű lekötni, neki már nagyon fontosak a barátok, haverok. Valami nyári tábort nem szervez az isi?

Tali: találkozzunk valamikor mostanában, kiváncsi vagyok a gyerköcökre! Nekem ez a hét és a következő jó lehet, aztán megyünk kicsit nyaralni. Van konkrét javaslatom is: mondjuk e hét csütörtökhöz (esetleg péntekhez) mit szóltok? Délelőtt (11 előtt) vagy 15-16 h után (csúcsmelegben most nem hagynám el a lakást...)?
No, lépek, gyerek nem akar aludni, pedig itt volna az idő... Próbálok a lelkére beszélni :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Halihó!

Taliban én benne vagyok, ha a kisasszony épp szalonképes lesz! Tegnap ugyanis le akartunk menni apuja elé a hévhez, de aztán egész d.e. nem aludt (3 napig ezt játszotta, de most alszik :D - el se hiszem!!! :lol: ) majd 2-kor beájult, és nem bírtam felébreszteni. Aztán pont akkor kelt - persze farkaséhesen - amikor indulni kellett volna... hát igen, ilyenkor még kicsit nehéz vele időre menni :twisted: . Na szóval ha úgy alakul, mi szívesen megyünk!!!
Csütörtök vagy péntek esetleg??? Helyszín lehetne vmi olyan ahová nem kell bkv-znunk? (Még nem merek...)

Évi - igen, most már totál így állok én is a dolgokhoz! Mindenkinek mindenféle tanácsát meghallgatom és mazsolázgatok belőlük... :)

Föld hívja TÖBBIEKET! TÖBBIEK JELENTKEZZETEK!!! :D :D :D
Vendég
 


Föld! Itt a többiek egy része! Jelentkezem! :lol:

Tali: Kicsit önző módon nekünk a csütörtök délután szuper lenne! 16.50re kell mennünk orthopédiára, és elötte szívesen csatangolunk ott a környéken! És már nagyon kíváncsi vagyok ám Nóra babára! Meg persze a többiekre is! :wink:
Mondjuk csütörtök 15 felé? Most úgy sincs kánikula!

Hasam rendbe jött, bár semmi nem mutatott semmit, egyszerűen 6 nap után elmúlt! :shock: Bár azért kíváncsi lettem volna, mitől lehetett!

Vera: jaja, egyetértek Évával, minden gyerek egyéni, egyéni szokásokkal és igényekkel. Azért is írtam amit a védőnéni mondott, mert bár nekem nem jött be, hátha nektek igen!
Meg azzal tényleg ne foglalkozz, hogy mikor mennyit eszik, a lényeg, hogy havonta azért hízzon egy kicsit. Keresztlányom nagyon vékonyka - most 2 éves, és kb. 11 kg, de neki azt mondta a doki, hogy amíg jó a kedve, eleven, nem sír, hogy éhes lenne, és ha csak havi 100 grammot hízik is, akkor nem kell aggódni, vannak ilyen vékonyka babák, felesleges erőltetni a dolgot.

Éva: nagy meleg kertes házban is csak akkor jó, ha van medence a kertben, mert különben ugyanúgy ülsz az árnyékban, és várod, hogy este legyen! :roll: Vagy legalábbis én még nem jöttem rá, hogyan kéne csinálni, hogy ne szenvedjek miatta! :roll:

Voltunk hétvégén Szombathelyen a diplomaosztón, jó volt, meg vacsiztunk ott, meg ilyenek, most így már nem is olyan gáz Szombathely! :lol: Csaj nagyon jól bírta az éttermet, szólt a pincérnek, hogy almalevet kért, aztán meg reklamált nekünk, hogy itt nem egyből kapta! :lol: De jó volt alapból!
Meg vasárnap kimentünk kicsit a gyerekszigetre is megint, játszott egyet.
Ja, és szombaton megyünk esküvőre apa unokahugáéra, de valszeg úgy csináljuk, hogy az önkormányzatira visszük Kiarát is, aztán hazahozzuk, mamát megkérjük vigyázzon rá (még nem tudja :lol: :lol: :lol: ), mi meg visszamegyünk!

Kép
kernico
 
 


Itt Csepel 1. Vétel.

Na megvagyok itt vagyok, nálunk semmi különös nincs, kivéve, hogy a múlt héten leszakadt a lábujjamról a köröm, de már egész jól van.
Tali nekünk most nem jó, megyünk le pénteken Balcsira, csüt. meg vásárlás, stb. Pedig már én is szívesen taliznék veletek, főleg Nóri babával! Már bocsi a többiektől. :D
Most meg ha hazajön Apa megyek nézek valami fürdőruhát, de azt hiszem nem fog jót tenni a kis lelkemnek.
Lakás: a Magyar Államkincstár malmai úgy tűnik lefagytak. :evil: :evil: :evil: Szóval semmi különös, lassan de biztosan azért halad az ügyünk, az építési engedélyünk már megvan, elvileg kezdhetnénk ásni.

Szóval ha taliztok jó szórakozást, puszi mindenkinek. Bocsi, hogy nem írtam külön mindenkinek.

Kép
németh
 
 


Brékó-brékó, örülök hogy mindenki megvan... Móni meg bizti nem ér rá netezni (mert folyton telefonál - ezt tőle tudom :lol: :wink: ) úgyhogy majd rácsörgök, hátha jönnének talira ők is! :D

Nekünk valószínűleg tanácsadásra kellene mennünk holnap, ami 13-16 h-ig van, egyébként ráérünk. Bár nekem senki sem mondta hogy vigyem Nonót tanácsadásra, de gondolom, mivel most lesz 1 hónapos, azért csak kellene, nem???? Na mindengy, majd meglátjuk.

Niki - 3-kor szerintem nekünk is jó, majd megpróbálunk jól időzíteni! :lol: Hol talizzunk?
Vendég
 


Vera: bocsi, de nem tudunk talizni. Nem is gondoltam bele, de a csajnak 5 napja hasmenése van. Én a fogának tulajdonítom igazából, de egy 1 hónapos babánál inkább nem tippelek. :cry:
Ha elmúlik neki, talizunk azért majd? Én nagyon kivi vagyok már Nórira, meg Kiarával is jó lenne mászkálni. :wink:
Védőnő nem mondott semmit a tanácsadásról?

Kép
kernico
 
 


Hát sajnálom :( ! Mónit hívtam, de Renátó és apuja is betegek, így ő is azt mondta hogy inkább nem, mert lehet hogy hordozza a bacikat. Igaz, igaz, jobb az óvatosság, de azért tényleg sajnálom! És mindenkinek jobbulást kívánok! Jövő hétre tessék meggyógyulni! :wink:

Nem mondott semmit a védőnő sem a tanácsadásról, vagy csak én vagyok ilyen hülye hogy nem emlékszem, nemtom... de szerintem nem. :? Most is próbáltam hívni, de nem veszi föl a telefonját. :evil: De asszem hagyom a fenébe. Szerencsére nincs semmi olyan Nórival, ami miatt sürgős lenne.
Vendég
 


Vera: sajnálom tényleg, de inkább ne kockáztassunk! Jövő hétre, ha elmúlt, akkor összehozhatnánk egy talit most már!

Még múltkori képek:

Virágoskertben:
Kép

Csúúúúúúszdán:
Kép

Reggeli lekvároskenyér-zselével fodrászkodott:
Kép

Kép
kernico
 
 


Óóóó, mennyire cukiiiii! :D :D :D És mennyit nőtt!!! Nagyon édespofa! :D
Vendég
 


Sziasztok! Szép időnk van! :roll: Nonó kedve is ezzel egyenesen arányos. Ma még jóformán csak ezt láttam: Kép :lol: :lol:
Folyton hamizni akar, ma már vagy 10x szopizott. Persze egyszerre mindig csak keveset, mert fáradt és bealszik. Bár most épp le tudtam tenni végre, remélem alszik pár órácskát.

Hétvégén itt volt Anyukám és a Zuram se dolgozott, úgyhogy szerencsére tudtam pihenni egy kicsit, ők meg kedvükre babázhattak :D .

Szóval mi is a helyzet az eheti randinkkal lányok?? Betegecskék meggyógyultak már??? Remélem igen!

Én ebbe az időjárásba fogok belezakkanni lassan... vagy 40 fok van árnyékban, vagy 100 km/órás szél, vagy szakad az eső. Esetleg ezek kombinációi. Miért nem lehet egy kicsit normális, elviselhető, sétálós idő?!?!?! Annyira nagy kérés ez? :roll:

Kingának akartam írni múltkor hogy jó nyaralást kívánok, de lemaradt! Bocsi :oops: ! Jó forró hétvége volt, bizti jó lehetett vízparton! Ha hazajötettek majd mesélj milyen volt! Máténak tetszett a Balcsi? Remélem közben a körmöd helyrejött! Mit csináltál vele hogy lejött? Én is jártam így régebben 2x is (1x a hüvejkujjam, 1x a nagy lábujjam :? ), így tudom mennyire borzalmasan tud fájni!!!

Évi - én is szeretem a csepeli strandot! Voltunk 2x az idén is, de legközelebb valószínű csak jövőre jutunk ki. Amúgy elég horror beugró-árak vannak. Persze kifizeti az ember hogy ki tudjon mozdulni végre egy kicsit, de eléggé lepadlóztam amikor megláttam :roll: A hét valamelyik napján mindig félárú a jegy. Asszem kedden v. szerdán, akkor nagyon megéri kimenni!

Na, BRÉKÓ-BRÉKÓ, Ti jöttök!!!! :lol: :wink:
Vendég
 


Ja, hoztam egy játszósat is: :D
Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi, én vetettem fel a tali ötletet, aztán meg jól eltüntem. Az elmúlt hetünk nem előre tervezetten sikerült, mert csütörtökre bejött egy egész délutános meló, ami miatt Samu már szerdán a szülimnél volt (szerencsére 1 órányira laknak csak), és aztán ott is maradtunk mi is csüt délutántól tegnapig. Samu imád ott lenni (kert, kutya), és hát jobb, mint itt a panelban...
Ezen a héten esetleg kedd és szerda jó nekünk, de inkább nem is mondok semmit. Az biztos, h pénteken megyünk a Balcsira és jó sokáig ott is maradunk.

Tök jó képeket tettetek fel, Kiara tényleg sokat nőtt, Nonó hangulatát meg megértem. Tényleg durva volt ez a váltás: tegnap 38 fok árnyékban, ma meg felhőszakadás-szélvihar.
Én is teszek Samufotókat:
Kép
Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Itt vagyok! Na hát annak nem örülök, hogy betegségekről hallok, de annak igen, hogy legalább nem maradtam le a taliról. A héten szerdán én nem érek rá, megyek orvoshoz, de egyébként igen. Pláne, ha addig eláll az eső és egy kis napfényhez jutunk. A Balcsi nagyon jó volt, tegnap délután jöttünk haza. Homokos part, sekély víz volt a strandon, Máté nagyon élvezte, egész nap ugrált, szaladgált. Szerencsére nem az én bőrömet örökölte, úgyhogy inkább barnult, nem égett le. Nekem a hátam tuti le fog hámlani, pedig 50-es krémmel kentem.

Wera: Nóri Babát megértem, szegénynek szokatlan még biztos ez a hirtelen klímaváltozás, hisz' odabent állandó volt a kellemes meleg. Meg a frontok is megviselik őket, Máté is mindig megérzi.

Éva: Samu nagyon nagy fiú lett! Akkor ti is szabadban voltatok a nagy kánikulában. Látom nálatok is érlelődik a kertes ház projekt. :wink:

Niki: Hát Kiarára rá sem ismerek, akkorát nőtt! Remélem hasmenés elmúlt, és tényleg "csak" a foga volt.

Ja, Werának akartam írni, hogy én nem vittem Mátét eleinte külön tanácsadásra, mert úgyis havonta kapott oltást, aztán ott lemérték meg megnézte a doki. A védőnő jött el néha, de már nem emlékszem, hogy milyen gyakran.

Kép
németh
 
 


Ja, két kép Mátéról:

Kép Kép

Kép
németh
 
 


Jaj de jó hogy hoztatok Ti is képet!!!!! :D :D Hogy ezek a fiúk milyen nagyon lettek!!! :shock: Nekünk is bele kell húznunk úgy látom! :lol:

Kinga - ez a Balcsipart?! Aztaaa! Mint a tengernél! Állati jól nézett ki! Hol voltatok pontosan? Örülök hogy jól sikerült a hétvége! :wink:

Hát igen, én sem csodálom hogy így kivan emiatt az idő miatt a kicsi csajszim, én is elég pocsékul viselem, tőle se várhatok mást...

Most nagyon alszik, amit alig hiszek el! Ilyen még nem volt! Este nagyjából 5-10-ig mindig ébren van és óránként fél órát hamizik. A végére már olyan szoktam lenni mint a mosott rongy... Most meg belakott és kidőlt. Mondjuk nem bánom, de éjszaka biztos megiszom a levét a laza estének... :twisted: Hát ez van.

Nem néztem az időjárás jelentést, de tali szempontjából nekem is leginkább a kedd vagy a szerda lenne jó. Örülnék ha kedveznének nekünk az égiek is, de pillanatnyilag nem látok rá túl nagy esélyt :roll: . Szóval holnap jelentkezem, remélem Ti is! :wink:

Móóóóniiiiiiiii!!??!!??!! :twisted: :lol:
Vendég
 


Wera: Na hogy telt az éjszaka? Ma sincs valami rekkenő hőség. Holnap meg dokihoz kell mennem, délre. Anyu vigyáz majd Mátéra, úgyhogy holnap nekem nem jó.
Ja, Balatonlellén voltunk. Tényleg marha jó volt ez a homokos part.

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Vera: tünemény Nóri baba! És nem csodálkozom, én is hisztis vagyok most :oops: , meg Kiara is!

Hűűűű, ezek a fiúk! De jó, hogy raktatok fel képeket, úgy szeretem nézegetni!

Éva: hol laknak anyudék? Pesten vagy vidéken?

Kinga: nagyon tetszik ez a hely! Asszem ha megyünk Balcsira valamikor, akkor Lelle lesz!

Csepeli strandon amióta felújjították, 1szer voltam csak, de szerdánként tényleg félárú a belépő! Bár nem vagyok nagy strandos, inkább természetes víz!

Kiarának még mindig kicsit hasmenése van, megyünk is majd szerintem holnap dokinénihez, mert végigszedett egy doboz Normaflort, bár a foga nem jött még ki, de nem sokat változott a helyzet! :(

Lányok, tegnap úgy eláztunk! Reggel vettem észre, hogy csak 2 pelusunk van, meg hogy csöppet viharos az ég, meg apa kocsijában maradt a babakocsi! :roll: Kezemben a csajjal körbejártuk a környéket, egy kisközértben sem volt pelenka (!) semmilyen!!!!! Bementünk a csepelplázába, hátizsákba pakoltam kaját, útközben kefír kiszakadt, belefolyt a táskába. Egyik kezemben a nagy csomi pelenka meg esernyő, másikban Kiara, és olyan vihar volt, ahogy leszálltunk a buszról, hogy csak hömpölygött, de tényleg, a legkisebb helyen is bokáig ért nekem a víz! Mire így hazakeveredtünk... Ja, és közben a csaj meg baromira élvezte a dolgot, így ugrál, alig bírtam tartani! De akkor már röhögtem én is! :roll: :lol:

Hétvégén meg voltunk esküvőn, majd rakok képet a csajról, jó volt, mondjuk Kiarát a szertartás után hazahoztuk, anya vigyázott rá, mi meg mentünk vissza, és maradtunk is kb. 3ig. Meg vasárnap voltunk heckezni is, Kiara eddig semmilyen halat nem volt hajlandó megenni, de ez nagyon ízlett neki! :D :D Végre egy kis Omega 3 :lol: :lol: :lol:

Kép
kernico
 
 


Niki: Csepelen voltatok hekkezni? Én annyira imádom!
Múltkor mi is eláztunk, bugyiig, Máté is nagyon élvezte. :? Mondjuk nekünk szerencsénk volt,hogy akkor Apa is velünk volt.

Kép
németh
 
 


Sziasztok,

Kingának már felvetettem, de kérdezem a többieket is: holnap délelőtt egy játszóteres találkozó?
Samuval biztos elnézünk valamerre itt a környéken, de jó lenne egyúttal akár összefutni is.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Na erről a taliról is lecsúsztunk! :(

Egy kövi időpont? Azt tuti úgy alakítom, hogy nekünk jó legyen majd!

Kinga: Szigetszentmiklóson a Dunaparton hekkeztünk, ott nagyon fincsi. Csepelen hol lehet? Dunakeszin meg Gödön tudok nagyon jót, csak hát az nem itt van. :roll:

Vicces: ma voltunk közértbe, és hazafelé egy bácsi megkérdezte, hogy mennyi idős Kiara, olyan 3 körül? :shock: :shock: :shock: Mondom nem, 20 hónapos lesz még csak! Mert hogy olyan magas! :o Jó, tényleg nem lesz törpike, de azért attól még messze vagyunk, asszem olyan 83-85 cm lehet most és 10,5 kg körül.
Tényleg, többiek mekkorák? Csak hogy viszonyíthatsak! :lol: :lol:

Kép
kernico
 
 


Mi taliztunk végül is Évával meg Samuval. Igaz csak rövid volt, mert sietnünk kellett haza főzni.

Niki: nem tudok sajnos Csepelen, azért kaptam fel a fejemet, hátha van halas.

Máté kb. 98 cm és 17 kg. De hát ő a férjemre ütött, biztos magas lesz és nagydarab. Meg hát a fiúknak szerintem a csontjaik is nehezebbek.

Kép
németh
 
 


Halihó!

Bocsi hogy kicsit eltűntem, de nincs egy percem a Little Boss mellett! :twisted: Ma másris isteni napom van mert MÁR TÖBB MINT EGY ÓRÁJA ALSZIK!! Nagy szó, ugyanis újabban nappal egyáltalán nem, vagy csak rajtam hajlandó szundikálni, azzal meg ugyebár nem igazán vagyok kisegítve! :lol:
Holnap megyünk gyerekszemészetre, ha fogadnak. Reggel felhívom őket, mert hetek óta kínlódunk a jobb szemével. Begyulladt, csipásodik meg minden. Kamilláztam, csepegtettem, néha jobb, néha rosszabb, de most már elegem van úgyhogy meg akarom mutatni egy szakorvosnak is. Főleg mert nekem űbersz@r az egyik szemem, és azt is meg akarom kérdezni mikor lehet kivizsgáltatni hogy nem örökölte-e.

Sajna mi is lecsúsztunk a taliról! :( De Mónival sikerült egyet spontán összehoznunk, piacoztunk, dm-eztünk és majdnem mi is megáztunk, de szerencsére végül megkegyelmeztek nekünk az égiek! Szóval szupi volt

Niki - Nonó 58 cm és 4,8 kg! :lol: :lol: :lol: :lol: Tudom nem engem kérdeztél, de ígérem igyekszünk mi is utolérni Kiarát!
Durva lehetett az a megázós délelőttöd! Látlak is benneteket magam előtt ahogy fölvázoltad a helyzetet! :? De legalább Kiara élvezte... :P :wink:

Jah, ezt muszáj elmesélnem. Kb 10x történt meg velünk a héten a következő szitu:

Sétálunk Nórival, emberek benéznek a babakocsiba:
- Jaj de édes kisbaba! És milyen piciiiiiiiiiii! Mennyi idős?
- 5 hetes.
- És már ilyen naaaaaaaaaaaaagy??
:lol: :lol: :lol: :lol:
NO COMMENT!! :lol:

Tali: nekem kedd vagy szerda jónak tűnik. Délután 5-ig ráérünk. Csüt-péntek Apa szabadnapos lesz.
Vendég
 


Sziasztok!

Csepeliek vagyunk mi is és gondoltam becsatlakozom a fórumba.
Pontosabban csatlakozunk a fél éves kisfiúnkal, Csongorral.

Gondoltam gyorsan bemutatkozunk, hiszen minden új vendégnek úgy illik, nem igaz :) .

Csongor vagyok és 2008. január 4-én láttam meg a napvilágot egy kicsit nehéz, bár rövid természetes szülés útján 4 óra 07 perckor.
Anya, Apa már régóta várt, mert évek óta próbálkoztak erre a világra csalogatni, de valahogy csak nem akarództam idejönni. Kisfiú révén egy jó pár dologban lusti voltam és vagyok, de annál akaratosabb :lol: . Sajnos a lustaságom miatt a szopi nem ment túl sokáig és az is legtöbbször pótlással. Anya vért-verejték izzadva és időt, fáradságot nem kívmélve (tényleg irtózatosan fáradt voltam már a végén) szopi és napi tengernyi fejés révén három hónapos koromig tudott anyatejet adni, bár az utolsó hónapra részemről már csak a cumisüveges tejecskeivás maradt, mert mivel rájöttem, hogy milyen jó onnan szívni és milyen nehéz anyáról, lemondtam az utóbbiról.
Már nagyfiú vagyok ám és tudok forgolódni ide-oda, kúszogatok jobbra-balra (bár még baromira elfáradok) és a napokban kezdtem el kinyomkodni magamat négykézlábra hintázva, így Anyáék már kezdenek aggodalmaskodni, hogy mi lesz ha beindulok és elkezdem az igazi pakolászást.
Nagyon szeretek enni (Anya főztjét a legjobban, ami miatt nagyon boldog) és napi kétszer kanalasan eszem ami főzelék és gyümölcspép :) .
Igazából azért írtunk ide, hogy összejöhessünk környékbeli mamákkal-babákkal, mert már nagyon egyedül érezzük magunkat és jó lenne egy kis közeli társaságot megismerni!

És akkor egy-két mostani fotó rólam és egy újszülött is, csak a rend kedvéért, mert ez egy bemutatkozó:

Kép

Kép

Kép

Kép


Olvasgatlak mostantól jobban titeket és be-bekapcsolódom.

Réka

Kép
solymosy
 
 


Szia mona!


Remélem tudok segíteni neked az doki kérdésben.
Én 5 éve a Szabó Mária dokinőhöz járok a gyerekeimmel és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Nagyon nyugodt szimpatikus dokinő, kedves és tűrelmes a gyerekekkel.
Én már többszőr hívtam házhoz is és mindig ki is jött.Ha telefonon keresem akkor is mindig segít.
Alapos ha kell kapunk beutalót vagy tovább küld más vizsgálatokra amíg az ember meg nem nyugszik.
Azért azt is el kell mondanom, hogy mivel ilyen kedves elég népszerű gyerek orvos, tehát rengetegen vannak nála.
Mi egyébként is hozzá tartozunk, szerencsére és nem kellett keresgélni.
Remélem tudtam segíteni neked.

Szia


Noémi

Kép
Kép
szisza6
 
 


Szia wera!

Nagyon szép a kisbabád, gratulálok hozzá.


Noémi

Kép
Kép
szisza6
 
 


Halihó!

Megint jó nagy csend van! :o

Réka - Üdv köztünk, örülök hogy csatlakozol hozzánk! :D Csongi nagyon édi kismanó!! És az a sapka!!! :lol: Nagggyon tetszik!!
Merre laktok? Mikor és merrefelé szoktatok sétálni? Én megyek Nonóval minden nap, amikor csak az idő engedi. Látod, itt a fórumon is mindig próbálkozunk talikat szervezni, de elég ritkán jön össze sajna a teljes létszám! Azért nem adjuk fel, már az is jó ha 2-en, 3-an össze tutunk jönni kicsit dumcsizni!

Noémi - köszi :D

TÖBBIEK??? Merre jártok? Legalább meséljetek, hagy irígykedjek na! :twisted: :lol:
Vendég
 


Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én is régen voltam már, csak nem nagyon vagyok gép elött!

Réka: Üdv itt! Szép nagy fiad van már neked is! :D Merre felé laktok? Mióta? Mit csináltok? (Ó, ezek az elmaradhatatlan kezdő kérdések :lol: )

Vera: Én mindig csak ámulok, hogy mennyi haja van Noéminek! :D

Kinga: na igen, Máté sem egy apró termetű!

Mi tegnap voltunk Veresen a medvefarmon, de Kiarát úgy tűnik csak a plüssmacik, meg a tv-ben a macik hatják meg, az igaziak nem annyira. Utánna átmentünk a nagybátyámékhoz Őrbottyánba, meg anyósékhoz. Ma meg voltunk keresztlányoméknál, mert itthon van egy barátnőm Spanyolból, és ott taliztunk. Jó volt, csak hulla vagyok mára már.
Kisasszony kicsit hisztisebb a megszokottnál, a múltkori fog miatt volt, hasmenés is, mert amióta kibújt, meg is szűnt. Most jön a másik fele, remélem csak azért ilyen kis nyügi, de csak akkor csinálja ám, ha velem van. Ma barátnőméknél csendben eljátszott, de mire hazaértünk, meg itthon, olyan hisztit lenyomott, de látszott rajta, hogy most semmi nem jó neki. Beraktam aludni, és már durmol is. Apa csak éjfél felé várható, nézek addig valami filmet! :wink:

Ja, holnap meg megyek este apával a városmajori színpadra megnézni egy előadást. Már olyan rég voltam, de apa színházba nem akar vinni - csak így ha éppen dolgozik, mert mondja, hogy mivel állandóan azt csinálja, így ő már unja az összeset! :roll:

Kép
kernico
 
 


Noki - Nóri, de értettem :wink: Egyébként eléggé hullajta, nem tudom megmarad-e neki, de szerintem előbb utóbb át fog váltani világosabbra, legalábbis nálam úgy volt amikor törpi voltam.

Nem lehet könnyű ez a fogzásos nyűglődés, kíváncsi vagyok mi hogy viseljük majd, bár az még kicsit arrébb van, hála az égnek! :lol:

Úgy irigyellek benneteket, hogy már így tudtok nyüzsögni, jönni-menni a gyerkőcökkel! Én is már úgy mennék, alig bírok magammal! :lol: Csak hát Nonóval még nem nagyon lehet. Mondjuk nem lehet egy szavam se, mert elég jól viseli a sétákat és voltunk már 3x plázázni is, igaz, csak itt Csepelen :P .
Eleinte amíg benne volt a babakocsiban, aludt mint a bunda. Nagyon örültem neki, hatalmasakat sétáltunk. Mostanában viszont már óvatosan kell vele messzire merészkedni, mert ha felébred, akkor jajj nekem! Üvölt mint a fába szorult féreg! :? Tegnap úgy jöttünk haza a Mc Donald's-tól, hogy Nóri az ölemben, Apuja meg tolta a kocsit. Úgy tökjól elvolt, nézelődött, meresztgette a nagy szemeit a világra! :D

Kicsit kezd szegénykém pocakfájós lenni, éjszakánként rengeteget nyöszörög, mocorog, aztán szoktam egy kicsit tornáztatni és akkor nagy nehezen kijön néhány puki és rögtön visszaalszik. Tudom, ez még a jobbik eset, remélem az órákig üvöltésig soha nem jutunk el, azt nem élném túl... :roll:

TALI????????? Nem adom fel! :D :D :D
Vendég
 


Jajj! NIKIT akartam írni az előbb, nem NOKIT!!!! Bocsi!!! :lol:
Vendég
 


Vera: bocsi! Ez meg a bosszú volt, hogy Noki lettem? :lol: :lol: :lol:

Tali: Állandó rohanásban vagyunk most, de csütörtök ha jó valakinek, akkor elméletileg tudunk menni!

Kép
kernico
 
 


Nekem jó. Csak nem emléxem hogy Norbi mikor szabad a héten. Remélem nem pont akkor... :twisted:
Vendég
 


Helló! Én is itt vagyok! Csüti nekünk is jó elvileg!

Kép
németh
 
 


Hát igen, lett volna szabadnapja csütörtökön, de aztán jól megkavarták a beosztását, így nem lesz! :? Szóval nekünk eddig oké a csüti! Mikor? Hol?

Voltunk ma gyerekszemészeten. Az lett amit sejtettem is, át kell mosni a könnycsatornáját. Reméltem hogy meg is tudják helyben oldani, de hát nem... így vihetjük be a Tömő utcai szemklinikára. Holnap hívom őket hogy mikor mehetünk. Valaki volt esetleg már ilyenen? Remélem nem lesz fájdalmas vagy ilyesmi...

És egy kis funny a végére: Nóri VÉGIG ALUDT A SZEMVIZSGÁLAT KÖZBEN! :lol: :lol: :lol: :lol: A doktornő könnyezett a nevetéstől... azt mondta nem gyakran lát ilyet... :P
Vendég
 


Wera: hát ez tényleg nem mindennapi gondolom az alvás! :lol: Mi holnap (is) tuti itt leszünk a játszón a házunk mögött, olyan 4 körül. Olyankor még nincsenek sokan, meg már van egy kis árnyék is. Az jó lenne nektek?
Többiek?

Kép
németh
 
 


Kinga - elvileg 2 körül talzunk Móniékkal, de nem tudom még pontosan mikor! Nóri nem bírja túl sokáig kaja nélkül, de ha úgy alakul, elsétálunk arra, úgyis szeretnék venni egy kis gyümit a piacon! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nekünk is jó ma, bár Kiara olyan 2ig alszik, míg összekészülünk ... 3-4 között?

Kép
kernico
 
 


Na mikor és hová menjünk? Valaki mondjon valamit!

Kép
kernico
 
 


Na szép... :oops:
Nekünk a csütörtök nagyon zűros volt, Nóri egész nap evett és hisztizett felváltva! 3 körül tettünk egy próbát a sétára anyós pajtival, de Nonó azt is hamar rövidre zárta :? . Nem tudom ilyenkor mi a fene baja lehet. Tegnap meg olyan jókat aludt, alig volt ébren 1-2 órát. Ma is sokat aludt eddig, már meg enni nem nagyon akar... váááá :twisted:

Szerintetek össze fogjuk még hozni valaha ezt a talit??? :lol: Én nagyon igyekszem, higgyétek el!!! :wink:

Kivel mizújs egyébként? Meséljetek már Ti is valamit! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Vera: Nóri még pici, bár azt nem ígérhtem, hogy jobb lesz a helyzet! 8) Bár gondolom ez a kánikula sem tesz nekik olyan jót. Nekem is minden bajom van tőle, meg Kiarának is! :roll:
Jaja, jó lenne már egy tali. Senki nem válaszolt, így mi itthon maradtunk a végén.

De pénteken voltunk Ligetben, meg Állatkertben is. Kiara kicsit felpörgött, és állandóan rohangált, alig győztük apával! De azért nagyon tetszett a dolog.

Na, majd még jövök, most felébredt, úgy hallom!

Kép
kernico
 
 


Sziasztok, jelentkezem én is.
Visszatértünk a nyaralásból, két hetet töltöttünk a Balatonon, Almádiban. Nagyon jó volt - pláne a második fele, mivel az azt megelőző héten - ha még emlékeztek - meglehetősen őszies időjárás volt rengeteg esővel + hideggel. Node az előző hét kárpótolt... Rájöttem, hogy Samu igazából egy vízimanó, ha rajta múlott volna napi 24 órát tölt a vízben. És amit a legjobban szeretett, ha bementünk a mélyvízbe és ott "úszhatott" egyedül (karúszókkal és úszógumival).

Réka, üdv közöttünk, Csongorfiad nagyon szép gyerkőc!
Gyere többször és mesélj még magatokról! Merrefele laktok itt a kerületben?

Vera, Nono nagyon szépen növekedik, és a haja továbbra is varázslatos. Ha világosabb lesz, az is biztos szép lesz :)
Babakocsi téma: Samu nagyon nem szeretett babakocsizni, egészen kis korától hordozókendőben hoztam-vittem, ahonnan jól tudott nézelődni - csak egy tipp, ha esetleg Nono is "kiszeretne" a babakocsiból.

Úgy látom Szabó Mária doktornő a kerület egyik legnépszerűbb gyerekorvosa, a topik nagy része hozzá jár :)

Niki, Samu méretei (kb 1 hónappal ezelőttről): 95 cm és 15,2 kg.
Most a Balatonon simán egy súlycsoportban volt a 4 éves korosztállyal.

Tali: látom kitartóan egyeztetitek az időpontot, csak összejön már egy nagyobb létszámú találkozó. Nekünk ez a hét még nem jó, még egy kicsit utazgatunk (most átpakolni jöttünk haza), de a jövő héttől stabilabban itt leszünk.

Lépek, vár rám egy halom mosni- és pakolnivaló.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok olcson kiságyat meg pelenkázott ha igen létszi irjatok email petra45@freestart.hu
petra21ker
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?