Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Judit:nagyon jók a képek,aranyosak vagytok rajta...akkor sok erőt és kitartást a szüléshez,hamarosan meg lesz a babóka...ha esetleg kislány lesz és érdekelne ruhácskák,akkor szívesen tudok adni neked...

most pihizek egy kicsit,alszanak a gyerkőcők,vasaltam,most ettem,azt gépezek egy kicsit...lassan ugy is etetni kell Márkót..

szép napot mindenkinek..
anda-vivibaba
 
 


Andi: Köszi, de nagyon úgy néz ki, hogy kisfiú lesz, már vagy 5-6-szor szemügyre vettem a fütykösét ultrahangon, elég meggyőző volt, amit láttam. :lol:

Én most fogok nekiállni vasalni, már itt van mellettem a kupac, szerintem alsó hangon 3 óra....
:roll:

Jó pihenést!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Mi van lányok, ma sehol senki????

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 

 
 

Sziasztok.

Ez aztán a pangás. :roll:

Jucis köszi a linket, nagyon kedves tőled hogy szóltál. Valóban szinte fele áron szerzi be a csaj. Gyorsan rendeltem Dávidnak egy kiscipőt, remélem jó lesz. Most így is csak bentre gondoltam, hogy szokja hogy cipő van a lábán. A múltkor feladtam neki egy kiscipőt, teljesen oda volt hogy ez most mi a f…c a és megpróbált mindent hogy megszabaduljon tőle. :twisted: Majd ha rendesen elindul akkor veszek neki egyet amit majd kint használunk, de az olyan lesz hogy majd tartja a bokáját. Azt hiszem hogy jó lesz ha már most elkezdek keresni neki mert a múltkor kinéztem neki egy jó kis puhatalpút a Deichmannba és mire megrágtam hogy jó lesz, már nem volt az ő méretében. :(
Erezzétek jól magatokat Sümegen. :D

CJudit aranyos pocid és nagyon aranyos Bence is ahogy a kis kezét a pocidon tartja. Nagyon szépek vagytok. Nem semmi hogy csak 5 kg híztál a terhesség alatt. Az hogy az egyik pillanatban kemény csaj vagy és a másik pillanatban betojsz a szülés miatt, szerintem természetes. :? Lehet hogy a vége fele ,olyan 38 héttől már én is izgultam volna rendesen,de ugye mi odáig nem jutottunk. Vasalni való nekem is van, majd holnap neki ugrók. Most nekem is szépen össze gyűlt. Ma nem volt kedvem, elvoltunk a manóval kettecskén mint a befőtt. :)

Jó éjt mindenkinek. Holnap ugyan itt.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Ma anyukámnál voltunk.Ott lógtunk egész nap 8) .Onnan nem írtam,csak ránéztem,mit írtatok.

Judit szép vagy.És nagyon jó a Bencés kép.Milyen jókedve van!!!!Nagyon aranyos!
Ne parázz a szülőszoba miatt!!!!Bent nem marad az a kispöcsi!!!Valahogy ki kell jönnie!

Jucus érezzétek jól magatokat és pihenjetek,ha tudtok!És persze vigyázzatok az úton!!!
Gratula a kiscsajnak!Lassan lépeget.

Holnap megyünk Győrbe kukit mutogatni!Remélem Milán ügyes lesz és nem kap hisztirohamot.Nem szeretném,ha félne a dokiktól.Mondjuk egy gyerekorvos csak ért ezekhez a lurkókhoz!!!

Lépek,mert szeretnék még reggel pár dolgot elintézni itthon (vasalás,felmosás).Jázminra anyukám vigyáz,itt nálunk.

Jó éjt mindenkinek!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Jucis: Jó pihenést kívánok Nektek én is! Biztosan sikerül kicsit kikapcsolódni, feltöltődni! :)
Én meg elkezdtem már nézelődni nyaralás ügyben, de idén csak egy pár naposra merek elindulni, elvileg akkortájt lesz 5 hónapos a kismanónk, hát kíváncsi leszek rá milyen lesz így a nyaralás. :)

Edit, Melinda: Köszönöm szépen a bókokat, aranyosak vagytok! Bencém általában ilyen kis vidámka, itt annyira a kis pofija nem látszik jól, mert becsillogott a szemüveg a vaku miatt, majd keresek valami másmilyet is róla. :)

No, megyek aludni, remélem az eltűntjeink is jól vannak! :)

Jó éjt Mindenkinek!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

Jucis!
Nem próbáltam még a stodalt sem.Pedig már gondoltam rá egy csomószor,hogy veszek,kipróbálom,de aztán valahogy mindig elfelejtem.
Szerintem nemsokára el fog indulni Réka!Ro meg sem állt magától,max 1-2 másodpercig,aztán dőlt mint a liszteszsák...
Jó pihenést Nektek!

Cinderella!
NAgyon csinik vagytok a képen!Elhiszem,hogy előjöttek az emlékek a szülöszobalátogatás kapcsán...De ugye a lényeg: Apa ott lesz Veled!Ez meg rengeteg erőt fog adni Neked!

Edit!
Mesélj majd,hogy mi volt GYőrben!Remélem hogy simán ment minden!

Móni!
Mi újság?Mi lett a döntésetek?Ma kell visszaszólnotok,ugye?

Tegnap voltunk rokonlátogatóba tesómmal,elég későn értünk haza.Gábor volt ithhon a gyerekekkel,délután átmentek Dédihez.
Annát és Rolcsit viszem vissza az orvoshoz,mert csak nem múlik a köhögésük... :cry:
Később még igyekszem jönni!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok lányok!

Nem igazán tudtam jönni napok óta.
Sajnos Mia baba hasa nagyon sokat fáj, hétvégén eszméletlen sokat sírt.

20 kg? Az nagyon is látszik, mindjárt küldök képet régről és mostanról.
Amugy én is a cigi letétele után kezdtem hízni.
Lányommal a terhesség alatt 23 kg híztam de 3 hónap után lefogytam csak 4 kg maradt rajtam.
Most ugye eleve + 20 kg val indultam de csak 6 kg szedtem fel és nem is ment le rólam csak 3.
Bár azóta nem álltam mérlegen.

2007. nyara

Kép

2009.

Kép

fiamette
 
 


Sziasztok.

Fiamette sajnálom hogy Mia babának fáj a hasikája. :( Nem válik be egyik sem a már leírt tippekből? Infacol, Gripe water....

Edit , Anna helyzetjelentést majd a gyerekekről. Remélem mindenki ok. :wink:

Móni tudod... :oops:

CJudit ma te is spórolsz az írással. :D

Dávid ma reggel úgy gondolta hogy megy apával dolgozni, 5-kor már nyomta a szövegét. Szerencsére miután elment a Zuram és megitta a tejecskéjét vissza aludt ½ 9-ig. :D
Gondoltam kihasználom hogy szépen süt a nap és kimentünk sétálni. Nagyon hideg volt, de ahhoz képest hogy nyitva hagytam az erkélyajtót, jó meleg volt a lakásban mikor haza értünk. A napocska nem hagyta teljesen kihűlni. Végig nyaltam a házat és most a vasalás következik. Na erőt meritek és neki is ugrok. :cry:
Majd még benézek.

Jelentkezzetek …..

Puszi

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Fiamette:Én abba hagytam a homeopátiás bogyó szedését,és teára váltottam,hogy ne fájjon a manó hasa...de így már nem igazán van tejem...most próbálkozom az alkoholmentes sörrel,de ha ez se válik be akkor még elfogyasztom a maradék bogyómat,aztán befejezem a szoptatást..lányomnál se indult be,maradok a tápszernél...

amugy nem fáj már a hasa,sokkal nyugodtabb....

most csak ennyire volt idöm....

sziasztok
anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Fiamette lassan eltelik az első három hasfájós hónap. :) Addig valahogy bírjátok ki!Te is Andi!Utána talán könnyebb lesz!És akkor tudtok többet jönni!

Megnézték a Milánt.24-én megyünk vissza,felveszik az osztályra, hazajöhetünk,másnap műtik.Nem ehet-ihat előtte 4 órával.8-ra kell menni,úgy gondoltam adok neki éjjel kakaót és akkor nem fog kérni még 8-kor.korán kell indulnunk,bár tegnap is hamar ott voltunk. Pályán mentünk.Bent is maradhatnánk 24-én is,de azt mondta a doki,8-10-ig kivizsgálja,utána semmi nem fog történni másnap reggelig.Ha nem akarunk kocsikázni annyit bent maradhatunk.Úgy gondolom hazajövünk.Nem egy akkora távolság.Háromnegyed órás lesz a műtét,altatják,ha utána nem fog hányni,haza is jöhetünk.Csak akkor kell bent maradni,ha rosszul lesz a Milán és sokat hány.És akkor én is kapok ágyat,nem kell széken ülnöm mellette.És hozzátette a doki,hogy természetesen (már ahol :D ).Milán aranyos volt.Mondta a doki neki,feküdjön le ,erre:"Milán inkább ül!"De hagyta a vizsgálatot.A köldöke,hogy kiállós,figyelnem kell.Ha húzódik vissza folyamatosan,és egyre kisebb a kidudorodás,nem kell csinálni vele semmit.Ha valakinek ilyen köldöke van (már nem emlékszem kinek),figyelje!!!Én annyira sajnálom szegénykémet!Még olyan kicsi!!

Andi a szoptatáshoz még annyit,hogy én a teánál két decibe tettem egy filtert,és abból másfél litert ittam meg egy nap.Mellette baracklevet ittam még.(Már összeállt a szám tőle,utálom is!!!!)

Fiamette a képen Mia baba milyen kis picurka!!!!Eltűnik ott apa kezeiben!Kis csöpp.

Móni!Ugye nem tűntél el!!!!???? :shock: A bölcsis kérdésre akármit mondtál,nem lincselünk meg!(Csak akkor,ha nem jelentkezel :twisted: !)Fejfájásra hivatkozhatsz... :D

Melinda!Jázminra anyukám vigyázott.Ők is lementek,és mondta, hogy elég hideg volt.Nem sokat volt lent és Jázinak kipirosodott a pofija.

Képzeljétek kislányom nem nagyon issza a cumisüvegből a tejet vagy a kakaót reggelire.Milánnak a mai napig elég,később eszik kaját csak,mikor felkel csak kakaót!Jázmint pár korty tej után,reggeliztetni kell :shock: .És bevág simán egész adagokat! :shock: Olyan nagy!!!!És egyre csak hízik.Milán nem volt valami nagy baba,de ez a nőszemély.Kis puffancs!Milánra ennyi idősen kisebb ruha kellett.(Mondjuk a korosztályánál minibb volt.)Hihetetlen.Nem merek még cipőt sem venni neki.Milánnak tavaly vettünk egy hótaposót,most azt elővettem neki,legyen mit ráadni,ha levisszük,ne mindig a talpas overéllban legyen.A régi csizmije fel sem megy a lábára :shock: .Pedig decemberben vettük.

Anna!A gyerekeknek nem száraz a levegő a lakásban?azt mondják,hogy attól köhöghetnek.Bár gondolom a mosás miatt nem lehet olyan száraz... :? Csak egy tipp volt.Remélem semmi komoly.De azért bosszantó,na.Nem múlik el nekik semmitől! :twisted:

Azt hiszem nincs mit írnom már.Majd még benézek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

köszi Edit a tippet...a teából 6 adagnál többet nem lehet inni,legalábbis ez van ráirva...milyen teát ittál?azért kipróbálom ezt is,valahogy a sőr nem csúszik...az őszilevet szeretem,lányom is ezt issza...

tegnap párom kitakarította és átrendezte a kis szobát,ma a nagy szoba következik...legalább egy darabig tiszták lesznek a szobák... :P
ráadásul ma fözni is fog fincsi göngyölt csirkemellet,lesz benne sajt pici kolbász,és át lesz tekerve szalonnával....hú már éhes vagyok rá...

nos,ennyit reggelre.....
szép napot mindenkinek...
anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Anda én Naturlandos teát ittam.Vagy a Laktoherbet.Szerintem a Naturlandnak jobb az íze.Nem sizol mellette mást?Csak azt a liternyi teát egész nap?Nem min 2 litert kell inni naponta?Abból tudom,hogy a maximum a teából másfél liter lehet!Nem szabad túlzásba vinni a tejserkentőt,de a folyadéknak soknak kéne lennie.Nálunk is őszilevet isznak a gyerekek.

Szép napot!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok Csajok!

Valószínűleg most egy pár napig nem leszek, a laptopom megadta magát. :( Most is alig tudtam bele életet lehellni, 5 újraindítás után nyitott egy explorert...
Elvisszük szervízbe, remélem tudnak vele kezdeni valamit.

Ha visszakapom, jelentkezem!

Amúgy minden oké, voltam ma védőnőnél, pisi negatív, vérnyomásom 80/50, ezen mindig sápítozik, pedig mindig ennyi. :)
Semmi jel nem utal arra, hogy minimanóm szándékozna kibújni, én meg nem is bánom... tőlem még elfér. :)
Délután megyek dokihoz, remélem ő is bíztató hírekkel szolgál!

Puszi Nektek, amíg nem jövök is vigyázzatok magatokra!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

Andrea!
Örülök neki hogy kevesebbet fáj a pici pocija!Nem lehet,hogy bogyók-teák nélkül is menne a szoptatás?Tehát megbeszéled magaddal,hogy eddig ment bigyókkal,ezután megy bigyók nélkül is?

Edit!
Nem semmi milyen korán keltél már megint! :shock:
Örülök,hogy minden rendben volt az orvosnál!Milán nagyon ügyes volt,hogy hagyta magát megvizsgálni!
Édes kicsi Jázmin,kis haspók!Tündéri lehet,ahogy követeli magának a reggelit... :lol:

CJudit!
Reméljük hamar megjavítják a laptopot!
A dokibácsinál meg rendben lesz minden!
Amint tudsz,jelentkezz!

Móni!
Minden rendben?Írj már légyszi egy pár sort,hogy megnyugodjak!

Timi,Évi,többiek?

Fiamette!
Így már elhiszem azt a huszast!De akkor is csini vagy! :wink: Tényleg milyen csöpp Apa kezében Miababa!

Gyerkőcökkel megjártuk az orvost.Kaptak Ventolin spray-t,meg a köptetőt kell nekik adni ugyanúgy.Ha minden okés,Anna már hétfőn mehet az oviba,de engedélyt kaptunk a pénteki farsangira is.Ha nem javulnak,akkor pénteken viszem vissza Őt-Őket,a farsangi is kétséges akkor...Csak nem eszi meg a fene...
Amúgy fáradt-nyűgös vagyok,fáj a fejem.Nagyon rosszul aludt megint Ro.

Megyek tutujgatni csemetéket.
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Lányok! Köszi az aggódást! Anna Neked külön köszi az SMS-t.
Laura megy a bölcsibe, március 8-án kezdjük a beszoktatást.
Megszültük a döntést, felsorakoztattuk az érveket, ellenérveket. Tegnap voltunk a bölcsiben, kicsit megnyugodtam, de azért még a hangulatom nem olyan mint kéne, talán ez érthető, ezért is nem jöttem.
Melóhelyen még rágják a gittet, hogy hogyan tovább. Várom a hívásukat, hogy mikor menjek be megbeszélni a dolgokat személyesen.
Úgyhogy most egyenlőre mindenhol járnak a gondolataim. Majd ha összeszedtem magam, jövök!

Mindenkit puszilok, betegek gyógyuljanak meg, Milán műtétjét sajnálom, nem lesz semmi, Jázika meg hadd egyen :P .

Majd jövök!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Móni ne szomorkodj!Lara imádni fogja!!!!A munkahelyed meg hívjon minél hamarabb,ha már meghoztátok a döntést!Tündibündike is volt a böliben?Fel a fejjel,ez nem a világ vége!!!!Dönteni nehezebb volt,mint majd hordani lesz.Akkor nem lesz időd ezen stresszelni. Gyorsan reggel készülni,értemenni,boltba,haza,vacsi, mosás, szárítás,takarítás.... :shock: Hol fogsz te arra gondolni,hogy nehéz az elválás?Nem lesz rá időd.Jókedv tuti marad,a kollégákkal jól elleszel...és nem fogsz aggódni,mert örülsz neki,hogy lánykád jól érzi magát a böliben.Lesznek barátai!!!! :) Egyem meg...még lehet szerelme is :oops: .Tesóm a mai napig szép emlékeket őriz a böliről. (Én semmilyeneket,nem jártam.)
ÚGYHOGY FEL A FEJJEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!ELŐ A KUCKÓBÓL!!!Ha depis vagy is,itt a helyed.Írd ki magadból!!!!
És hát jobb nyaratok lesz,mint terveztél!(Anyagilag biztosan.)(Egy az,hogy nem lesz időd elkölteni se a fizetésedet! :D )
Te akkor már idén mész anyák napjára :D :cry: :D :cry: !Mennyi más program!!!!!
Apa még büszkébb lesz rád!!!!!!!!!!!És még jobban fog szeretni!!!!!!!! :D

Na gyere majd!!!!!!Pusszancs!

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit:természetesen iszok más folyadékot is...lakthoherb teával kezdtem,bizony nem valami jó az ize...most a hipp teát is mondták..most beszedem a bogyókat ami még maradt,aztán elfogyasztom a teákat,aztán ha nem lesz elegendő a tejcsi akkor marad a tápszer...igen én igy megbeszélem magammal.. :oops:

nem esem kétségbe ha nem lesz tejem....barátnöm az tiszta ideg volt mikor nem tudott szoptatni,már 5 hónap után,abba kellett hagynia mert begyulladt a melle és véres is lett a tejcije...

Anna:ha nem szedek semmit akkor nincs annyi tejem hogy elég legyen a manónak,akkor is ki kell potolnom tápszerrel...főleg ha nem huzzuk ki a 3 órát...de próbálom legalább a 3 órát megvárni,éjjel jó volt mert el telt 5 óra is egyből egy ciciből 140-et evett be is aludt tőle...hát ez van...majd csak be állunk valahogy..
anda-vivibaba
 
 


Edit!

Köszi! Ez most rámfért! Ígérem, jövök! :P

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Anda!Szerintem se keseredj el,ha a tápi marad végül.Nem a világ vége.

Na és Móni azt nem is említettem,hogy tuti,hogy fogsz fogyni is!!!!! :twisted: Ellentétben velem!!!! :wink:
Az agyad ne járjon!!!!Minek?Nincs már értelme!!!!A döntés megvan!!!

Na fel a fejjel.

Jó étvágyat az ebédhez mindenkinek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Még él a gépem, ki tudja meddig...

Na, a dokinál izgalmas volt.

Törpénk elvileg 3100 grammos, méhszájam ujjnyira nyitva, külső-középső-legbelső egyaránt: 2111.
Azt mondta a doki, hogy a következő vizsgálatra szerinte már nem fogok eljutni (2 hét múlva esedékes). Illetve jövő héten kell mennem egy kórházi ultrahangra (kedden) és a laborba egy utolsó vérvételre.

Szóval szerinte a 2 hetet már nem éljük meg így egyben.

Hát, kíváncsi leszek, bejön-e a jóslata....

Most megyek is, mert iszonyú migrénes fejfájásom van, megpróbálok magammal csinálni valamit. Valami jót. :)

Szép estét Mindenkinek!

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Jé, meghülyült a vonalzóm. Azt írja ma születik a Pici Babám. Vagy tud valamit??? :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Jó reggelt!

Judit!Akkor boldog szülinapot a kismanónak :D !Ha a vonalzó azt írja... :D
Szerettem volna írni valamit neked.Mikor szültem,aznap volt egy olyan szülés,hogy a Matyika helyett Luca lett.Végig azt mondták az anyukának,hogy fia lesz,meg is lepődött mikor kibújt :D .Ez a napokban jutott eszembe,csak elfelejtettem megírni. :D

A fejem nekem is fáj.Pedig soha nem szokott.A nyakamat meg zsibbadtra aludtam.Milán reggel 6-kor betelepedett az ágyunkba,persze a fenekével az én fejemre :roll: .Kár volt ágyban maradni akkor.Ha felkeltem volna,most nem fájna.

Még benézek!Itthon leszek.Nem nagyon merek kimozdulni ebben a hidegben,nehogy megfázzon a Milán,mert akkor nem műtik.

Szép napot!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Hahó eltűntek!!!
Haldoklik a topic?

Nekem ma a szokásos:mosás-vasalás-pakolászás :? .Közben kocsonyát főzök.Magamnak szerintem.Férjuram nem szereti,Milán lehet megkóstolja.Majd viszek belőle a papámnak és a nagybátyámnak,ők szeretik.

Móni?Nem múlik a fejfájás és a letargia?Ne gondolkodj annyit!!!!!

Melinda?Hol vagy?

Üdv:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Itt vagyok én is …. :wink:

Edit Milán nagyon ügyes volt , remélem nem fogja nagyon megviselni a 24-i műtét. Van egy olyan érzésem hogy mi sem fogjuk megúszni. Áprilisban majd beszélek a doki nénivel és a védőnővel hogy kuksizzák meg. Lehet hogy én nem vagyok olyan bátor hogy rendesen hátra húzzam ???? De annyira félek hogy ne okozzak fájdalmat neki.. :? A köldök kidudorodást én írtam és kérdeztem tőletek hogy mi újság. Szerencsére úgy látom hogy már nem dudorodik ki annyira neki mint eddig. Igaz egy ideje hasra gyúrunk, lehet hogy ez segít. :shock: Figyelem neki ….
Jázmin már nagy lány , még hogy cumisüveg.?? :twisted: Mi használjuk ezerrel. Dávidnak is az az első ha felkelünk a tejci, utána már simán jöhet a kalács vagy a keményér vajkrémmel …. Ő is szereti a hasát, olyan jó kis combbikái vannak hogy néha egy egy kicsit megeszem őket, ő meg nem bírja ki visítás nélkül. :twisted: :D
A manóm egyre ügyesebb az ilyen össze pakolós , építős játékokkal. Olyan jó látni hogy most már nem csak romból hanem próbálkozik valamit alkotni. Nálunk a járás még csak kapaszkodva a bútor mellett, de egyre gyakrabban rajta kapom hogy próbálja elengedni és a járássegítőt megfogni. Remélem hogy hamarosan össze szedi a bátorságát és elindul. :oops:

Anna jobbulást a manóknak. Nem is írtad még hogy minek öltöznek be a manók. Ja, Norbira emlékszem hogy írtad hogy ciki már az ő korában beöltözni , de Annára nem emlékeszem. Bocsi ha írtad. Képzeld hogy a keresztfiam neve : Roland, unokaöcsém neve : Norbert, anyukán nevében benne van az Anna: anyukám második neve Julianna. Ez most így beugrót. :shock: :D
Nekünk jó éjszakáink vannak megint. Kopp – kopp . Azzal a kis bibivel hogy a manó apával kell 5-kor. Hiába igazodni kell apa munkaidejéhez. :D

CJudit a vonalzód tud valamit amit te még nem??? Na akkor van miért izgulni ma…. Szép súlya van már a pocaklakónak,szerintem ideális. :D Az fránya gép javuljon meg mihamarabb.

Móni az előttem leírtakhoz csak annyit hogy majd eljön az idő amikor te fogsz lelket verni belénk. Majd gyere….. türelmesen várunk. Amúgy hiányoznak a kisregényeid. :twisted: :wink:

A tagnap pörgős napunk volt. Reggel fodrival kezdtem a napot, aztán elmentünk babalátogatóba. Olyan kis pinduri a baba mint Dávid volt, mondta is a fodrászom hogy az ilyen pici baba mindig a szívem csücskéje lesz. Hát igen , el is érzékenyültem , egy pillanatra nem is jött hogy elhiggyem hogy Dávid is ilyen pinduri volt. Nem tudtam megállni hogy ne puszilgassam meg a kis fejecskéjét. :D

Andi és Fiamette kitartás.
Timi és Évi írjatok egy két sort hogy mi újság veletek.


Felébredt a drágaságom.
Szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Melinda!Ha Dávidnak egyre kisebb a köldöke,az jó.A doki azt mondta,akkor kell megműteni az ilyen pici köldöksérveket,ha nem csökken és húzódik vissza.5 éves korára általában visszamegy.

Jázmin is használja a cumisüveget,de reggel nem kér.Csak kaját.Ma bundáskenyeret evett.Imádja mindkét lurkó.(No én is.)

Kész lett a kocsonya.Most a teraszon van merevedni :wink: .

Üdv mindenkinek!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Anna tündér lesz,vagy hercegnő.Vagy tündérhercegnő... :lol: A ruha adott,még tavalyról.Kiegészítőkért rohangáltunk ma,a szárny megvan,a varázspálca megvan,még valami tuti hajpánt-korona kellene.De ha nem lesz,az sem gáz. :wink: A pofiját fogom még kikenni csillogó-villogóra,és kész.Már nagyon várja!Úgy néz ki,hogy a ventolin használ neki-nekik,határozottan kevesebbet köhögnek!
Fodrász utáni képek?
Jééé,milyen érdekes ez a nevekkel...Ahogy figyelem-hallom,nem túl gyakori mostanában sem a Norbert,sem a Roland név...
Hajnali 5-kor van ébresztő nálatok?Anyááám,én biztos befonnám a szemöldököm... :oops: Nem is alszik már utánna vissza Dávid?

Edit!
Ma sem unatkozol akkor!
Fejed jobban van már?Amúgy azért fáj,mert Milus ráfeküdt,vagy valami front nyomja a buksidat?
Kocsonya...Nyami!Bár nálunk átlag évente kb. 3-4 tányér fogy,azt is Anci főzi meg...

CJudit!
Na,igaza lett a vonalzónak? :wink:
Ehhh,ha már szervízben van a laptop,nem fogom megtudni....Fene azt a kiváncsi fajtám! :P
Az azért tök jó,hogy már alig 2 hét van csak hátra!Már nagyon a finisben vagy!

Móni!
Mi újság?Melóból visszaszóltak már?Ha tudsz,gyere egy pár szó erejéig!Tényleg nagyon hiányoznak a kisregényeid... :cry:


Az agyam eldobom,hogy megint havazást mondanak...Jó lenne,ha megúsznánk,mint hétvégén...Most pont nem hiányozna hogy reggel trappoljak palántákkal,hisz gyógyulófélben vannak... :cry:
Én most kezdek megint döglődni,fáj a torkom,mellkasom.Lehet hogy holnap ellépek dokihoz.Azért már elegem van ebből is komolyan...15 év alatt nem voltam ennyit beteg,mint az elmúlt 6 hónapban!!!Csak tudnám hogy miért...
Voltam barinőmmel ma rossmann-dm túrán.Rolcsinak vettem rossmannos 3-as tápot,ki fogom próbálni,hogy ízlik-e neki.Most ráadásul akciós,de a Fő téri boltot kifosztottuk,a dózsakertiben meg nem is volt...

Vasalnom kéne,de most nincs rá energiám....Megvár úgyis! :twisted:

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Annám!A fejem már nem fáj.Szerintem attól volt a baj,hogy Milus rátolta a valagát :twisted: .

Nálunk a családban unokanővérem fiár Norbikának hívják,és ha a húgomnak lesz,az is Norbika lesz. :D A Roland is előfordul a családban.Nekem tetszik a Roland,az is szóba jött a Milánnál anno.

A hó az nekem sem jönne be.Én a műtét miatt nem szeretnék betegséget.No amúgy sem szeretnék.De most tényleg vigyázni kell.

Milán minden dobozt kiborított :shock: és akkora kupit csinált :twisted: .Az egészet betolta az egyik sarokba!!!Mondtam neki nem vagyok kíváncsi a szobájára,erre ő:De itt lakik Milán!!!Olyan aranyos volt!!!!!Édeskisszerelmem!A Jázinak persze tetszik ez a rendetlenség.Mi lesz velem még ó jaj!

Megyek pakolni és fürdetni!

Puszi mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Edit!
Akkor csak az én ismerettségi körömben nem gyakoriak ezek a nevek... :lol:
Remélem,hogy tényleg megússzátok a betegségeket!Most nem is mentek 24-ig semerre?Bár gondolom,azért sétálni ki fogtok menni.
Édes Milán,kis rendetlen! :lol: De legalább lokalizálta a "problémát" az egyik sarokba... :lol: Jázminnak meg jóhogy tetszik!Kéznél van minden,nem kell keresni! :lol: :lol: :lol:
Ro most vacsizott Apával,Anna-Norbi még csak most fognak vacsizni.Esti program indul! 8)

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok Lyányok!

Itt vagyok. Ma voltam a melóhelyen. Úgy néz ki normális dolgot tudnak feljánlani. Ez azért jó. Holnap visszaszólok, hogy okés a dolog. :lol: Ma egy másik kényes ügyet is lezártunk végre, ez sem hagyott nyugodni, úgyhogy jól összejöttek a dolgok erre a hétre, de már kezd tisztulni a kép! :P
Laurának minden nap többször mesélünk a bölcsiről, még énekekbe is beleszőtte ma anyukám, és már ő is mondja, hogy "bőőőcccssiiiii".
Édes szívem, remélem minden rendben fog menni. :P Már úgy elképzeltem, hogy hogy fognak alakulni a napjaink. :lol: Azért sokat lesz velem ám, így is. De nagyon-nagyon fog hiányozni, csak már látnám, hogy szeret bölcsizni. Jövő héten szerdán megyünk babaklubba, oda a Módszertaniba, ott azért majd látom, hogy mennyire van el a gyerekekkel.
Két hét lesz a beszoktatás, de egyénre szabott a dolog, ha gyorsabban megy, az csak jó, ha lassabban, az sem baj. Persze a végtelenségig nem lehet húzni, de azért normálisak, úgy néz ki. Valószínű jövő héten megismerem a gondinénit is és ő még egy csomó mindent elmond majd, meg addig én is gyűjtöm a kérdéseimet. Amit eddig elmondtak, hogy első héten tőlem tanul a gondozónő, hogy én mit, hogy csinálok a Cicával otthon. A korai kelés aggaszt kicsit, mármint a gyerek szempontjából, de erre is azt mondták, hogy hamar át fog állni, hát remélem, mert úgy sajnálom kelteni, de muszáj lesz. Valószínű apukája fogja majd hordani, ha már élesben megy a dolog, én meg megyek érte. Azért lesz így, mert Laci 8-ra jár, én meg 7-re. Mikor bent voltunk hétfőn a bölcsiben megismerkedett egy csopitársával :lol: , a Krisztiánnal, és rögtön átölelte. :lol: A kisfiú csak kamillázott. Utána minden csoportszobába be akart futni, mikor jöttünk el, nem akart felöltözni, sírt. Hát jó lenne, ha ez így lenne a jelenlétem nélkül is. Na majd szerdán okosabb leszek, hogy mennyire van el gyerekek között.
Én május első hetében kezdek dolgozni, egyenlőre részmunkaidőben, ami 7 órát jelent, így tudják megoldani a létszámkérdést. Majd az év folyamán kiderül, hogy visszaraknak-e 8 órába, de lehet, hogy csak jövőre. Az én munkakörömben ez nem olyan hátrány, ha előbb le tudok lépni egy órával :wink: , illetve rugalmas a munkaidő is, úgyhogy lehet variálni, de hát még májusig annyi minden lehet, de most egyenlőre ezt a megoldást fogadom el.
Ma beadtam a GYES igénylést is, úgyhogy mindenféle papírmunkát elintéztem gyakorlatilag.
Melóhelyen is jó volt kicsit agymunkázni. :lol: Szóval bízom a jobb jövőben. :P Laura ma egész nap anyuéknál volt, jól elvoltak, a nyakunkba ugrott mikor meglátott, olyan édes volt.

Hát ez az elmúlt napok történése, lassan felveszem a fonalat újra, és mégegyszer köszönöm mindenkinek a hiányolást, megértést.

Puszillak Benneteket!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Móni minden ok lesz, majd meglátod. :D Nem hiába koptatjuk mi itt az ujjainkat. Amennyi pozitív energiát küldtünk feléd a napokban csak is jó lehet. :twisted: Örülök hogy most már egyre jobb fényben látod a helyzetet és minden jó irányban halad. :wink: :D

Szép álmokat mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!!!

Na Larianyu!Nem kell aggódni!A beszoktatás két hét.Ez a gyerek beszoktatása,nem az anyukáké.Ha beszokik két nap alatt,akkor... :D Szerintem az anyukáknak ez több,mint két hét. :D
Jujj de részmunkaidő a 8 óra helyett a 7 óra :D .Elhiszem,hogy rajtad nem múlik az előbbi lelépés. :D Ugye van net a munkahelyeden? Csak,hogy onnan tudj nekünk írni. :D (Munkaidőben és így is csak időt spórolsz meg :D )
A korai kelés miatt Larika valószínű korábban fog este ágyba menni.Istenem de nagylány lett.Ilyen fontos dolgai vannak,hogy bölibe járni! :) Egyem meg...Kíváncsi leszek,majd tájékoztass minket,mi hogy alakul a böliben.Minden érdekel!!!!

Mi ma nem megyünk a Zenebölibe,úgy döntöttem.Semmi kedvem nincs lesöpörni a havat a kocsiról,az utakat nem nagyon takarították,jobb ha ma itthon maradunk.Majd lemegyünk jövő héten.Inkább vasalok itthon :? .

Judit nem írt,hogy megszült volna.A vonalzójának rosszak a megérzései. :D

Legyen mindenkinek kellemes napja!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Norbi ma egyedül ment gyalog suliba!Muszáj volt ezt a megoldást választanom,de nagyon-nagyon ügyes volt!Beszéltünk telcsin,mikor a kétsávoson ment át,minden rendben volt hálistennek!
Délelőtt ha minden jól megy,jön egy fodrász,barátnőm ajánlotta,vágatunk Anna és az én hajamból is!

Móni!
Örülök,hogy rendeződnek a dolgaitok!Édes kis Laura,már mondja is hogy bölcsi... :lol: És már pasizik is!Arany szíve!
Az meg tök jó,hogy rugalmasak a melóhelyen!Hidd el,hogy Kicsilány nagyon hamar bele fog rázódni a hétköznapi kelésekbe!!!
Ügyes vagy,hogy még a gyest is el tudtad már intézni!Megjött a papír,amit kértél?Vagy végül nem is kellett hozzá?

Lépek,összekapom kicsit a lakást!

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Megvolt a fodrász,végre nem húzza le a fejem a rengeteg hajam! :lol:
Annának csak a hosszából vágattam,semmi extra nem történt a hajával.Nekem lett egy kis "tépettség" belerakva.Nem lett annyira látványos,de én látom! :lol: Kivi vagyok,hogy Uram s Parancsolóm mit fog hozzá szólni! :D

Lassan ebédelünk,és aztán bepróbálkozom egy kis csendespihenővel!
Ja,Roland tök jól viselkedett,csak beletrappolt a lehullott hajrengetegbe,úgyhogy porszívózom újra a lakást! :twisted:

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Anna!A kép hol van?Mindenki tett fel fodrász utánit.Te???No Melinda is tartozik. :twisted:

Ma már összepakoltam 28milliószor.És folyamatosan pakolászok. Közben kerestem az adóbevalláshoz a papírokat.A MEP 4 részletben küldte! :shock: Abból 3 van meg.Kérnem kell egy egész éves igazolást.Nem tudom miért nem egyben küldik ki év végén vagy január elején. :roll: Na mindegy...

Milán aludhatna már igazán.Korán kelt,mégsem fárad. :twisted: Kicsit én is pihennék. :wink:

Gyertek elő!!!!!!!!!!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

ÁÁÁÁÁÁÁ Dávid most aludt el nagy nehezen. Eszméletlen milyen nyögős volt. :(
Kész vagyok komolyan, a tegnap este 8-kor csöngetnek kopogtatócédulát gyűjtenek nem tom kinek,
ma reggel 8-kor telefon megint valamilyen wellness ajánlat, még jó hogy a gyerek alszik, megébred vissza alvás szóba se jöhet. Délben a villanyelszámolás kiverte a biztosítékot nálam. Hogy mi a francot csináltunk hogy rá kell fizetnünk 17000 ft-t??? Tiszta ideg vagyok. Gondoltam hogy valamennyit rá kell majd fizetni de hogy ennyit???? :shock: :shock:
Gyorsan valami levest össze kell dobnom, de hogy milyet nem tom. Dávid 3 napja nem akar főzeléket enni, ami eddig simán lecsúszott neki még azt sem.

Fodriskép szerintem majd holnap vagy holnapután. Nem is látszik már a fejemen hogy fodrásznál voltam, hajmosás után megpróbálom elővarázsolni az akkori állapotát. Ja azt nem is mondtam nektek hogy vörös lettem, a festés az én művem. Fő a változatosság.
Nekem mákom van, a cég megcsinálja az adóbevallásomat. Szerencsére ők TB kifizetőhely is és sok mindent ők intéztek nekem, nem kellett rohangálnom, én csak a családi pótlékot intéztem.

Anna Norbi nagyon ügyes hogy egyedül ment suliba. Ez jó lökést ad majd az önbizalmának. Lassan az is ciki lesz , tudod , hogy anya elkísér suliba. A lányok meg szépen elkészültek a holnapi farsangra. Roli jól érezte magát a lehullott hajrengetegbe, kis drága. Természetesen meg kell vizsgálni mindent.
A párommal azon kacagunk sokszor hogy Dávid majd kiesik az etetőszékből hogy lássa hogy mit csinálunk , mit eszünk, ha ép valami eltakarja az érdeklődése tárgyát. Kis kiváncsi.

Ma azt hiszem, mi sem dugjuk ki az orrunkat. Lépek főzni.

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Jó estét!

Anna!Norbi ügyes fiú.És már nyugodtan elengeded?Hazamenni sem szokott egyedül?Mondjuk én is biztos aggódnék a forgalom miatt.De ha odafigyel nem lesz gond,tuti!

Melinda!Ne felejtsd el,hogy otthon vagy (te is) egész nap.Persze,hogy több a rezsi.Nálunk az első évben 30000Ft-ot kellett ráfizetnünk a villanyra.Mondjuk én a terhesség alatt a meleget nem bírtam,és sokat ment a klíma.Most nyáron is sokat ment,mert a gyerekek is jobban aludtak tőle.Egészség ide vagy oda,legalább nyugodtak voltak.És nem betegedtek meg tőle soha!Tavaly kaptunk vissza és tavalyelőtt is.Idén nem tudom mi lesz. :? Lehet én is csak lesek :shock: .
Milyen levest dobtál össze?Nekünk ma is volt potyakajánk :oops: :csirkepöri és tészta.Legalább nem kellett főznöm,holnapra is elég :D .

Jó éjt mindenkinek!!!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Jaj Melinda!Még annyit,hogy tök előttem van Dávid képe,ahogy kukkol a székből (pedig sose láttam még a kiskrapekot).Milyen kis mérges lenne,ha direkt eltakarnátok! :twisted: Olyan aranyosak,mikor bosszankodnak. :D

Na tényleg jó éjt!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Nagyon nagy pangás van már napok óta itt... :cry:

Edit!
Nem engedem el Norbit nyugodtan,sajnos amilyen idióták vannak az utakon,nem lehetek sosem nyugodt... :cry: Úgy csináljuk,hogy itt a zebrákon átkísérem a buszmegállóig,aztán ha felér a kétsávosig,megcsörget,én visszahívom,és "online" kísérem át az úton...Gáz,nem gáz,ezt a két napot így kellett megoldanunk.
Haza nem jön egyedül,megyünk érte.A mai nap kivétel lesz,mert ha minden jól megy,megy le Anciékhoz,míg mi Anna farsangiján leszünk.Utánna meg együtt jön haza a csapat.
Bár a farsang megint kétséges lett,mert fájlalja a hasát a kiscsaj.Most reggelizik,aztán várom hogy múlik-e neki a fájdalom,vagy nem...Na,most mondja,hogy már nem fáj a pocija!Valószínű csak éhes volt a lelkem!
Akkor ma sem kell főznöd?De jóóóó!Vasalsz helyette? :lol:

Melinda!
Hát jóhogy majdnem kiesik a székből Dávid,ha takarjátok a kilátást!
Arany szíve,hát most vannak abban a korban,hogy minden,amit Anya-Apa csinál,a legérdekesebb a világon!
Hihihi,a welness-ajánlat nálunk is megvolt tegnap,csak engem mobilon hívtak,és név szerint kerestek...Mondtam a nőnek,hogy nem tudunk menni,győzködött hogy nagyon akciós,meg gyerekkedvezmények...Hát sajna most nincs rá keret,meg a nyaralásra gyúrok inkább....
Tudom,nem vigasztallak ezzel,de mikor Bánhidán laktunk,első évi elszámolásnál majdnem 100 ezer forintot kellett befizetnünk...Nem lett annyira megemelve az általány,mint kellett volna...Utánna áltunk át a havi elszámolásra,nem is jött ki semmi tartozás az éves leolvasás után.Itt is így csináljuk,így legalább az e-on nem trükközhet.


Ki mit csinál ma?
Én nekiugrok ebédnek(paprikáskrumpli),mosok egy adagot,vasalni kéne....
Megyek is,mert ha itt ülök,ugye nem haladok! :twisted:

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Mivel tegnap kivasaltam mindent,ma csak egy fél adag van.Azzal gyorsan végzek :wink: .Nem hagyom gyűlni mostanában!!!

A nyaralással én is így vagyok.Annyi minden megérné.De hát az a rengeteg pénz,amit kapunk.Tényleg jó az,ha az ember elmehet nyaralni.Van aki nem érti,hogy három gyerek mellett nem engedheti meg magának az ember lánya,hogy télen-nyáron utazzon.Valószínű neki egy gyereke sincs.Csak az a baj Annám,hogy még neked kell magyarázkodni.Én mondjuk felemelt hangon mondok ilyenekre nemet.Engem a bankokból szoktak hívni.Vagy befektetéssel vagy hitellel kapcsolatban.Nagyon passzívan viselkedem velük.Mit csináljak,ha nem érdekel az ajánlatuk?

Pakolgatok ma.Milán akkora kavalkádot tud csinálni.Pl most rajzol zsírkrétával,de ahhoz az összes színes ceruzát is oda kell vinni és ki kell borítani.És ha odaülök én is rajzolni,akkor is ez a szokása.Állandóan Spongyabobot rajzol meg Patrickot :shock: .Utálom azt a mesét!!!! :twisted: Mondjuk nem felismerhető a rajza.De kaput már tök jól tud! :D Meg halat is!

Bepakolok a mosógépbe,mennem kell.

Anna majd gyere,ha végeztél a paprikás krumplival!

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok ám, csak tegnap mi is farsangi buliba voltunk, mire hazaértünk már fürdetés volt és alvás, én meg néztem a Fábriki urat.
Bianka farsangján voltunk, királylánynak volt beöltözve, kb. Mária Terézia korabeli ruhában, hááááááát, nagyon szép az a gyerek is. :P Csak picit hosszú volt a ruci, úgyhogy mindig igazítani kellett, hogy tudjon "bulizni".
Az én pici lányom meg kitombolta magát. Ne tudjátok meg! :lol: Átöltöztettem kisruhába, szandiba, és amint elindult a zene, őt nem érdekelték az ovisok, se én, irány a "színpad" és táncizott egész este, közben ment sütiért, vissza, és ez így ment két órán keresztül. Annyira édi volt. :lol: Nézte a gyerekeket és utánozta amit csinálnak. Őszintén szólva én le voltam szarrrrvvvaaaa.
Tombolán is nyertünk egy nyuszit, meg filctollkészletet. Elvoltunk. Ma itthon végre nekiállok mosni, jót mosolyogtam Editen, hogy ő nem hagyja összegyűlni, hát nekem a héten igencsak sikerült, ugyanis a letargiám miatt semmit nem csináltam, de mostmár muszáj nekiállnom.
Ma paradicsomos kápi lesz, pörkölttel, a pörkölt már két napja megvan, úgyhogy csak a főzit kell hozzá összedobnom. Közben mosok, szárítok. Szerintem holnap megyünk boltba, a Zuram még nem tud róla.
Képzeljétek, Lara kapott az uncsitesóktól fellépős WC szűkítőt, azóta minden nap többször gyakorolunk, hétfőn sikerült belepisilnie a WC-be, azóta nem, de gyakorolunk, de igazából még elég sedre, úgyhogy csak az tetszik neki, hogy felül-leszáll, punikát töröl :P , de azt ezerrel! :P Úgyhogy megy a felkészülés a szobatisztaságra.

Edit! Tudom, hogy már pár napja volt, és sajnálom Milán műtétjét, de miért van most erre szükség, egyszer azt írtad, hogy a gyerekorvos elintézte neki a kukiját, nem volt sikeres?

Anna! Érezzétek jól magatokat a farsangon, remélem a pocakfájás nem tér vissza. Biztos nagyon csinik lettetek, tényleg tehetnél képet. :wink:
Igen, megkaptam a papírt a nyugdíjpénztártól és el is fogadták a GYES-nél. :lol: Úgyhogy ez is kipipálva.
Nagyon ügyes nagyfiú Norbi, hogy elment egyedül suliba, pedig nem kis távolság. Édesem, navigálod a kétsávoson, hát igen, sok a barom az utakon az már biztos, de nem lesz semmi baj, kezdődik nálatok is az önállóság, mégha a kényszer visz is rá. Mondjuk már elmúlhatna ez a rohadt hó, mert most hogy nálunk is felgyorsultak az események, még egy csomó mindent kell intéznem, és autóval hatszor könnyebb lenne.

Melinda!
Na, én az este 8-as kopogtatócédulást biztos elküldtem volna a tudod hova. Hát ezt a bunkóságot már. Az embernek amúgy is egybeugrik a gyomra, ha este akár telón, akár máshogy keresik, és akkor ilyen baromság miatt. Elegem van már most a választásokból, mert most kezdődik igazán a gusztustalankodás a pártok között.
A telószámodat meg tényleg változtasd meg, más megoldás nincs. Anyuéknál, ha lerakom Larát aludni, akkor levesszük a telefont, mert őket is állandóan hívogatják.

Sajnálom a villanypénzt. Én ma reggel sokkot kaptam, mert a postás visszahozott 15 papírt a villanyosoktól. Úgy meglepődtem, de ez most nagyon nagyon jókor jött, a 70 ezres gázszámla mellé. Úgyhogy jól indult a nap, végre. :P
Jaaaaa, megkukkoltam az egész családodat az iwiwen! :oops: :lol: Nagyon édik a képek Dávidról!

Most lépek, majd még jövök, csak ha ittmaradok, nem lesz belőlem énekes halott se, úgyhogy nekiállok a háztartásnak, ami romokban hever, de mostmár újra a régi vagyok, asszem!!!!! :P :P

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Móni!!!!Hurráhurrráááááhurááááá!!!!!!!Újra a régi! :D :D :D

A gázszámla :shock: .Na ilyenkor nem kívánok kertes házba menni.Nekünk a januári a közös költséggel és a meleg vízzel együtt 17ezer.És megy a fűtés mindig,mert a gyógyszer drága.Azért örülök a villanypluszodnak!!!!!!Tényleg csoda a mostani mosásoknál.Én gondolkodom a havi leolvasásokon,mint Annáéknál.A szomszédba is havonta jönnek.Akkor nincs se plusz,se mínusz.Anna!Ez többe kerül ha szólsz?

Larianyu csak ötletnek: anyukámék t6avaly tavasszal vettek tüzifát az utolsó vágásokból,ott volt rá egy nyár felhasogatni (bár nem húzták addig).Egész nyáron nincs erdőirtás :arrow: nincs eladó fa.Ősszel meg drágább is.Tavasszal nem vesznek annyian,mert kiköltekeztek a télen...Csak azért írtam le,mert ezzel a megoldással lehet spórolni.
Azt hiszem Larika bebizonyította,hogy nélküled is jól érzi magát közösségben!!! :D
A WC-ről csak annyit,hogy nemsoká' a maci,a nyuszi,a baba, a kutya is megy pisilni-kakilni és nekik is ki kell törölni!!!! :D Még a végén Alfikát is ráteszi!!!! :D :shock: Nyáron pikk-pakk le fog szokni a pelusról.Egyszerűbb is akkor.Érdekli a dolog,az már pozitív!Lehet a böliben is fog ilyet tanulni.Ott biztos lesz olyan,aki a kiswc-re jár pisilni!Jaj olyan aranyosak lehetnek ott a kismanók úgy együtt!!!!

A Milánnak a fütyköse működik.Az egyik heregolyója nem szállt le a herezacskóba.Ezt kell leműteni.Kaphatott volna hormoninjekciókat, de nem hatásos és sem akartam.Így marad a műtét.Azért kell lehozni,mert most így annak a golyónak a hőmérséklete a testhőmérsékletével azonos és az nem jó a későbbi gyereknemzés szempontjából.Remélem nem lesz gond!Én úgy félek,pedig azt mondják rutinműtét.Ja csak ne a te gyerekeden rutinozzanak!!! :twisted:

Én is meglestem a Melinda képeit!És megállapítottam,hogy eszméletlen fiatalnak néz ki hosszú hajjal!!!!!A rövid haj nagyon megkomolyította! :D

Móni még annyit a hóolvadásról,hogy a Zurad is tuti várja,hogy nélküle oldd meg a bevásárlást :D .Gondolom mennyire fog neki tetszeni a holnapi program!!!hihi
Ebből a hóból nekem olyankor van elegem,mikor bemegyünk valahova,mindenki leveszi a kabátot és én vagyok a két lábon járó ruhatár.Csoda,hogy még nem hagytunk el sapkát,sálat,kesztyűt....

Képzeljétek!Egyik este bekapcsolom a mosogatógépet,reggelre elmosogat,majd kipakolok akkor.A gép még fél 7-kor ment :shock: .Remélem nem krepál be!!!!!Most indítottam be azóta.Most lesem mi lesz!Remélem csak egy kóbor hülyesége volt a masinának! :twisted:

Na megyek,mert azt hiszem ma festenünk kell.Itt rángat a Milán a vízfestékkel:"Anya bontsd ki!Kell festni!Nagyon kell!Anya!Azt mondtam kell!"

Mennek KELL!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Hát,egy jó 10 percet filóztam az iwiwen,hogy ki lehetsz,mire leesett! :lol: Nagyon jók a képek!

Jajj,Móni,Edit!Nektek is akartam ám már írni,hogy tuti képeitek vannak fenn!

Edit!
Azért nem emelem fel a hangom az ilyen "ügynökökkel" szemben,mert ez egy szar munka lehet,minek fokozzam még én is... 8)
A gyerekek előtt jó sok helyen megfordultatok a nagyvilágban!Mióta Ők megvannak nem voltatok külföldön?

A paprikáskrumpli nem lett teljesen kész,a virsli kimaradt mert elfogyott a gáz.De legalább a krumpli megfőtt,így majd üresen esszük...

A Spongyabobot én sem nagyon szeretem,de néha beleszaladunk,és akkor jóóóól leszívja a buksimat! :lol:



Móni!
Akkor jól telt a tegnapi napotok!Estére gondolom hogy mennyire ki volt purcanva Laura!

Ez a fellépős wc-szűkítő nagyon jó találmány!Az,hogy most csak "játszik" vele nem baj,majd idővel megtanulja hogy mire való!Csak barátkozzon meg a ténnyel,hogy nem a pelusba kell,aztán már könnyebb lesz a helyzet!

Képet a fejemről nem csináltunk,majd talán most farsangin készülnek jó képek,akkor rakok fel,ígérem!

70 ezres gázszámla?!?Ez elszámolás volt?Mondd,hogy igen! :shock:

Hát igen,ha ez a rohadt hó elolvadna,nem lenne ez a kényszerhelyzet...De mivel még jövőhétre is mondanak havat(akkor már Anna is megy ugye oviba),valószínű hogy együtt gyalogolunk majd reggelente,nem egyedül megy Norbi.


Megyek,ebédelünk,aztán készülünk a délutáni bulira!

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok.

Hát lányok kimenni kész katasztrófa babakocsival. Ma azt hiszem ki hagyom R.Rékát, ma lábra és karra gyúrtam elég rendesen. Elmentünk a piacig a manóval és a fő utón nem volt gáz de a mellék utakon nagyon car. Jöhetne a tavasz. :oops:

Reggel volt Dávidnak egy kishőemelkedése, nagyon remélem hogy a fogacska miatt. :? Gondoltam ha kimegyünk egy kicsit sétálni akkor el fog aludni…. ja persze, itthon nagy nehezen sikerült elaltatni. Hatkor már fent volt és hiába túrta a fejével az ágyat vissza aludni nem akart. :(

Titeket olvasva én akkor k..sban is maradok , ez igazán semmi akkor a mellet hogy ti mennyit perkáltok. :evil:

Mi is inkább a nyaralásra gyúrunk, de most inkább arra, hogy húsvétra szeretnénk menni mamához Erdélybe. Ha minden igaz kint leszünk 8-9 napot. Mama már nagyon várja, a tegnap csak fél szájjal mondtam hogy lehet hogy mégsem megyünk, hát szegénykém nagyon oda volt. Már beleélte magát hogy látni fogja az unokáját és amúgy is 10 éve nem voltunk kint húsvétkor. Már jó volna enni egy kis töltőt bárányt. Itt nagyon drága a bárány húsi, inkább dagadót szoktam venni és azt töltőm. Na majd meglátjuk.

Anna érezzétek jól magatokat a bulin. Képeket…. Egyáltalán nem gáz hogy online navigálod a gyereket. Még jó hogy…. fő az óvatosság. :wink: :D

Ma a kinti séta megvolt. Májat és krumplit fogok sütni ebédre. Köménymaglevest dobtam össze a tegnap, mára is maradt. A fiúk nagyon szeretik. Dávid a tegnap repetázott, nem is gondoltam volna hogy ennyire szeretni fogja. Aprítottam bele neki kenyeret és szépen bekanalaztuk. :shock: :D
Mosni fogok én is egy adagot és mára kész. Szórakoztatom a fiam.

Móni örülök hogy lassan újra a régi vagy. :D :D Lara nagyon jól fogja érezni magát a bölcsiben , a bulin is milyen jól elvolt. Írtam nektek a múltnap hogy voltunk baba látogatóba, hát az én fiacskám ugyancsak le se pipált minket. Mintha ott se lettünk volna úgy elvolt. Kutyussal közeli találkozása nem volt még, de ott szépen oda ment a kutyához megpaskolta a lábát mintha azt mondta volna neki hogy: helló haver. Csak lestünk.
Köszi a dicséreteket a kékekről, de szerintem ilyen ari gyerekekről mint amilyenek itt a topicban vannak, nem nehéz jó képeket csinálni. :wink: :D

Megvolt a nagy alvás, már itt vigyorog nekem. :roll: :D Léptem.

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Meg volt a nagy festés.Életében először festett.Este veszek a Tescoban rajzlapot.Holnap úgyis suliban leszek,apával majd festhetnek. :D

A köménylevest minden gyerek szereti.Főleg pirított kenyérkockával!!!A töltött bárány jól hangzik.Tényleg nagyon drága itt.De pl a kézműves dolgok is mennyivel olcsóbbak Erdélyben!Csak éppen munkalehetőség nem úgy van ott.Gondolom azért vagytok ti is itt. :( Azért a mamát is meg lehet érteni.Így kiszúrni vele!Biztos rég készül a kis Dávidra!!!!Azért szorítok,hogy összejöjjön az utazás!!!!

Na dobom a képeket oszt vasalok!!!!Nem akarom halmozni!

Pusssz!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Kép Művész Kép Picasso

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Már tök éhes vagyok. :twisted: De már hűl a kajám! :lol: Cicamica most evett és már alszik is.

Edit! Köszi a tippet tüzifa ügyben, eddig ugyebár nem volt lehetőségünk (anyagi) venni egy egész vagy akár egy fél fűtési szezonra valót, merthát ugye a GYED-ből! :twisted: Talán majd idén. Régen mindig vettünk, valószínű visszatérünk régi jó szokásunkra. :lol: Imádom, ha fával fűtünk. A gáz az meg ennyi ilyen hidegben. Ez van. De én nyáron nem fizetek, csak amit a bojler fogyaszt, az meg kutyagumi. Régen 3 havonta számolták el, de aztán egyszer berágtam egy év végi elszámolás, áremelésnél, mert ők kalkulálták, hogy az áremeléskor mennyit fogyasztottam, stb., úgyhogy azóta havi diktálós vagyok. Nekem az Égáz ne kalkulálgasson, ha lusták kijönni leolvasni az órát áremeléskor. Na akkor kiakadtam, azóta így vagyunk.
Kivi leszek arra, amit a kis állatkák WC-re szoktatásáról írsz. :lol: Tök édi lesz majd, ha a "Jeó", tudjátok, a Rózsa Gyuri frizurás oroszlán is megy a WC-re. Alfit rárakni azért komoly lenne, de Lara tudja, hogy Alfika kint "piszil". :P
Jajj, akkora egy címeres ökör vagyok, hát persze, már emlékszem, amit Milán golyójáról írtál. Bocs, hogy ilyen hülye vagyok, bár már nem csoda, ha bekattantam. Jajjj, szegénykém. Hát ja, rutinozhatnának máson is, nem a kis Picasson. Haláli, ahogy fest, jó meleg lehet nálatok, ha egy szál nyakláncban fest a mívészúr. :lol: Meg bátor csajszi vagy, hogy mindezt a szoba közepén engeded. :P De ahogy látom, nincs miért aggódni, mert nagyon ügyes Milán.
Na, akkor a Te mosogatógéped is meghülyült. Enyém azóta jól működik megint, kopp-kopp-kopp, de engem is megijesztett egy percre, hogy beszarik. Na akkor irány az Electroworld. De basszus reggel fél 7-ig mosogatott? Az enyém azért egy óra után leállt és villogtatta a lámpáit, hogy valami gebasz van. Amúgy enyém eléggé labiliska, nem egy nagy márka, Indesit, soha többet semmit nem veszek, ami Indesit, mert én a mosógéppel (a régi az volt) is szívtam, meg hát ez a mosogatógép is állandóan packázik velem. Igaz, hogy magától meggyógyul, de az infarktust hozza rám. Jó, mondjuk Miele-re meg nincs pénzem, hihi. :lol:

Anna!
Fent említett okok miatt a gázszámla elszámoló ugyan, de egyhavi. :evil: Nem tudlak megnyugtatni. Laura lapján is nézted a képeket? Ott is édik vannak. Mármint az iwiwen. Alig vagyok szerény, mi? :P
Spongyabobot egyszerűen rühellem. Laci nézi. :shock: 38 éves. :roll: Ezért Laura is néha látja, de az nem köti le, csak a Kisvakond és a tojás. Hát a tököm kivan már attól is. :o Aranyos, nade nem 10-szer egymás után. És kommentálja, mikor ugatnak a kutyák, mikor ott a csirke a képernyőn, mindent mondd, megzabálom.
Képet a farsangról követelek! Jó bulizást!

Melinda!
Remélem sikerül hazajutnotok Húsvétra. Csak utána nehogy Te is eltűnj mint Évi! :roll: Remélem minden rendben van velük, komolyan aggasztó, hogy azóta sem jelentkezik.
A bárány nekem nem bejövős. Itt van egy nagy birkahodály, tőlünk nem messze. Namármost nyáron, mikor kánikula van, szépen leül a birkaszag a házak közé, isteni a nyomott melegben, mikor végre éjjel ablakot tudnál nyitni. :evil: Innentől hozzánk bárány, birka be nem teszi a lábát! Tudom, hogy a disznó is büdös, de az nincs itt a közelben. :P Viccet félretéve, mi soha nem ettünk igazán sok birkahusit, talán azért is nem kedvelem túlzottan, mert mikor ettem, akkor meg nem ízlett. De természetesen nektek jó étvágyat hozzá, remélem összejön a találkozás és akkor az is meglesz. Erdélybe eljutni még mindig nagy vágyam, de szerintem majd pár év múlva, ha már Laura is értékelni fogja, okos nagylány lesz, kibírja az utat, és a mászkálást. Idén szerintem megint vízpart lesz, mert neki még az való.
Köménymaglevest még sosem csináltam. A májat viszont szeressük. :wink:
Örülök, hogy Dávid nem félt a kutyitól. Nem is kell. Persze jó,ha előbb az ember tisztázza a gazdival, hogy mennyire tűrőképes a kutya, mert aztán Laura is összefogdosna minden állatot ami szembejön, de hát ugye nem minden kutyust lehet. Érdekes, hogy Alfi még tőlünk sem viseli el, ha a lábát megfogjuk. Laurának engedi. :P Csak bennem áll meg az ütő, úgyhogy nemigen engedem a kislánynak, mert Alfikának picikorából van egy rossz élménye, mikor az állatorvosnál le kellett fogni a lábait, és azóta nem engedi, odakap. De Larának eddig elviselte, igaz hamar el lett onnan terelve a gyerek.

Na, nem fosom tovább a szót, ebédelek, és Dallast nézek. :oops: :P

Szép délutánt!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Halihó!!!!

Móni!Faterom húgának és az új tesómnak Miele a tűzhelye.És mind a kettőjüknek bedöglött. :twisted: Nekünk ez a mosogatógép Whirpool.Most megint továbbment a promgram.Na még egyszer megpróbálom,aztán hívom a szerelőt.Még van 20 perce,hogy leálljon!!!! :twisted: Nem szeretnék újat venni! :twisted: :twisted: :twisted:

A festés előtt Milán leette magát,levettem a hosszú ujjú pólót.Ő meg levette az atlétát.Mikor kitalálta,hogy fest,gondoltam nem lesz jó ötlet tiszta ruhát adni rá.Meleg van amúgy a lakásban.Azért nem kertes ház. :(

Tegnap volt lakógyűlés.A másik lépcsőházban tartották.Mondom a Milánnak,megyünk a másik lépcsőházba.Erre mikor apja hazajön,mondja neki,hogy költözünk,megyünk a másik lépcsőházba!!!! :D
A lakógyűlés 3 órán át tartott :shock: ,és az egész csak két lakó vitájáról szólt.Az egyik nem fizet,többszöri felszólítás után levették az óráját.Folyamatosan pereskedik a közös képviselővel.Igen ám,de az egyes nemfizetők miatt a közös órát fogja az Égáz kikapcsolni. :twisted: Azért mert mi fizetünk ilyenek miatt ne legyünk má' szarba!Ha valaki nem tud alkalmazkodni a közösséghez,nem kell tömbbe mennie.Nem olyan eget verő összegek a gázszámlák.Sokkal kevesebb a rezsink,mint pl egy Komtávhős lakásé.
A havi elszámolásban igazad van Larianyu.Valószínű nekünk a villany is úgy lesz.És akkor minden hónapban annyit fizetünk,amennyit használtunk.Nincs olyan félreértés,hogy ha vmit rá kell fizetni,az emelt összeggel szorozzák be :twisted: .Az Eon azt hiszem ki is jön minden hónapban.Legalábbis a szomszédnál igen,mert sokszor hozzánk csöngetnek be,hogy engedjem be őket.
Az Égáz amúgy igen nehézkes.A mamáék is mindig általányt fizettek.(25 ezer)És a mama csak a tűzhelyet használja róla.No az meg nem annyi.Nagy nehezen sikerült szegénynek elintézni,hogy diktálhasson!!!

Anna!Főzd meg külön a virslit a mikróban!!!!Vagy tedd bele a paprikás krumplit egy jénaiba és abba karikázd bele a virslit és úgy főzd meg a mikróban!Akkor még mehettek palackot is cserélni :twisted: .
A gyerekekkel nem voltunk külföldön.Tavaly a Jázmin még pici volt,meg anyagilag sem úgy álltuk.Pedig akkor a Milánnak sem kellett volna még repülőjegy.Két éves korig ingyenes.A Balatonon voltunk tavaly is és tavaly előtt is.Többször is.
A tavalyi év nem úgy kezdődött,ahogy álmodtuk.A férjem kint dolgozott Linzben és mikor hazajött,nem mehetett már vissza.No azelőtt jött ez a gazdasági válság,itt az autóiparban elhelyezkedni. :twisted: Van nehézgép kezelői jogsija,elment bobcat-ezni,majd hívták egy olyan helyre,ahol a pasi off-road autóját kellett folyamatosan szervizelni.Be volt jelentve,jól is keresett.Csak hát hívták egy autósboltba.És oda régebben is akarták,csak akkor nem ment.Most meg úgy volt vele,hogy elfogadja az állást.A nagy munkahely-váltogatások miatt,nem is volt úgy pénzünk,meg nem is mertünk költekezni!Szülés előtt,mikor közölte,hogy nem mehet vissza Ausztriába,először bepánikoltam.Nem régóta volt kint.Hogy ide kimehessen egy hét éves munkaviszonyt rúgott fel.Áprilisig nem is volt munkája.Amit kint keresett és félreraktuk,abból éltünk,meg közben,ha akadt maszek melója.No mindegy...
Szóval nem tudom mi lesz a nyaralással.Csináltattunk útlevelet a gyerekeknek,de istenigazából két kicsivel nem olyan a nyaralás,mint régen.Én mennék mondjuk az olasz tengerpartra.Ott még nem voltunk.Ami olyan,vinnénk itthonról (pelus,gyereknek enni-inni,...több minden elfér,mint a repülőn).Ha valami gond van haza lehet jönni.
De tavaly jól éreztük a Balatonnál is magunkat!Idén igényeltünk szolidaritás alapon üdülési csekket.Meg is kaptuk.25 ezret kell befizetni és 90 ezer Ft értékben kapunk.Azt meg Magyarországon lehet felhasználni.Alsópáhokot nézegettem neten.Tetszik nagyon.Kolping Hotel.Teljesen bababarát és sokminden benne van az árban.És 3 év alatti gyerekre is vigyáznak napi három órát,ha esetleg szaunázni akarunk apával,vagy úszni.
Úgyhogy nincs eldöntve a nyaralás.Siófok minden évben van.Az idén is lesz,tuti.Külföld még nem tudjuk...

Na megyek...

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Bocsi,nem láttam,hogy majdnem egyszerre írtunk!
Mi az Eont is és az Égázt is interneten adjuk le,az Eonnál szerződést kell írni(ami valami kis papír,és Pécsre kell nekik postán visszaküldeni),pénzbe nem kerül,csak idő,mire elintézik...Nálunk majd két hónapba telt,meg kb. 3x telefonáltam,hogy mi van már?!?Ja,de náluk a szerződéskötés is 3 hónap volt,plusz ugye a majd 2 hónap a havi diktálásos szerződés...
Az Égáznál már a szerződéskötésnél így kértük,külön díja itt sem volt.
Jééé,azt nem is tudtam,hogy nyáron nincs tüzifa!Mi most vettünk egy keveset,meg jövő hónapban tervezünk egy nagyobb adagot venni télire.
Drukkolok,hogy ne legyen gáz a mosogatógéppel!Nekünk már kellett hozzá szerelőt hívni,de csak el volt vízkövesedve,kb. 3 ezerből megúsztuk...A miénk Indesit.A mosógépünk Whirlpool,már a nyolcadik évét tapossa a lelkem!Szerelő még nem nyúlt hozzá sosem.Szerintem egyszercsak megáll,és vége...
Jó is a BAlaton!Remélem,hogy idén megint tudunk menni mi is...
A képek nagyon jóóóók!Hogy összekente magát ez a gyermek!!! :lol:

Móni!
Aztaaa,nem irigyellek akkor a gázszámlátokért!!!!!Anyááám.... :shock:
Nem,nem néztem meg Laura lapját...De pótolom majd!A lányod miatt meg nyugodtan dagadjon is a mejjed!!! :wink:
A farsangin nem tudom még,milyen képek készültek,nem tudtam még megnézni.Most értünk haza,most mennek még csak fürdeni Manók.Úgyhogy majd holnap,ha minden igaz... :oops:

Melinda!
Remélem,hogy csak a foga bántja ezt a gyönyörűséget!!!

Most megyek,mert jó lenne minnél előbb pihizni az ágyikóban!

Jó éjt mindenkinek!
Pussz!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Én itt, baba még nincs, gép megjavítva. :)
Csak jól beizgattak itt a baba-témával aztán sehol semmi. Szerdán a szülésznő is azt mondta, hogy HA nem szülünk addig, akkor legközelebb vasárnap menjek NST-re.
Beleteszik a bogarat a fülembe, hogy nincs sok hátra, aztán csak várok, kotlok. :) Inkább ne mondtak volna semmit.... Nekem nem szabad ilyet mondani, de ők még ezt nem tudták. :)
Holnap visszaolvaslak Titeket!

Jóéjt, puszi!

Ja, a vonalzóm tök hülye, majd holnap csinálok valahol másikat. :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?