Új privát üzeneted érkezett!

Szia Edit!

Hát igen,Vivike kevés hajjal született,nem úgy mint Márk...De nyirtuk a haját sokat és sajna nem jött az be hogy erős lesz a haja,de mindegy.Már nem lesz rövid haja,csak a végeit vágatom már le,hogy ne tördezzen..jövöhéten megyünk is mind a ketten fodrászhoz...már én is úgy nézek ki hogy csuda..... :oops: kiszépitem magam hogy párom még utoljára úgy lásson,kitudja mi lesz oda kinn,de remélem haza fog térni hozzánk...már csak 1 hónap és nem lesz velünk 6 hónapig.. :cry:

Addig kihasználom míg itt van,megszeretgetjük egy kicsit...
jövöhéten nőgyógyászhoz is kell mennem,megmutatni magam,hogy gyógyulgattam a szülés után...

na megyek pihizek egy kicsit,alszanak a lurkók,elpakoltam meg felmostam...

szép napot
anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andrea!Nagyon csini Vivien azzal a copffal!
Hogy repül az idő,mindjárt megy ki Apa...De reméljük,hogy amíg kinn lesz,addig is ilyen gyorsan fognak telni a napok! :wink:

Timi!
Ágikának is van egy lábról levevős nézése!!! :lol: Micsoda gyönyörű sötét szemei vannak!

A buli sajnos elmarad,egyrészt mert Apuka fuvarban van(kamionos),másrészt mert Roland bébicsősze kicsit beparázott az altatástól... :cry: A nagyok mindenképp menni akartak Mártimamához, holnap délelőtt megyünk értük.Az estéért cserébe holnap délután megyünk el kettesben Gáborral moziba.Pedig a tejfakasztó helyett vacsizni mentünk volna,meg moziba.De legalább végre moziba el fogunk jutni!Remélem... :roll:

Móni!
Minden rendben?!?

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Azt felejtettem még el,hogy voltunk szánkózni!Körbementünk dózsakertbe,aztán a réten hazáig.Király volt,mindenki jóóól kipurcant! :lol: De legalább Ro már nem reklamál a kilátás miatt,ha Anna is felül elé! :lol: :lol: :lol:

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 

 
 

Sziasztok!

Este baromira megijedtem. Azt vettem észre, hogy a tisztasági betétem egyre gyakrabban cserére szorul (tegnapi nap folyamán 3-szor), és úgy elázik valamitől. Egy ideig nem is izgattam magam, aztán este beleültettem a saját fülembe a bogarat, hogy mi van, ha a magzatvíz szivárog? Mert olyan vizes volt amúgy, nem olyan mint az "igazi folyás".
Na, ezen agyaltam egész este.
Éreztem tompa görcsöket is, de semmi rendszeresség nem volt. Végül olyan hajnali 1 felé el tudtam aludni, utána reggelig a szokásos 3-4 ébredésemet produkáltam, de megszakításokkal tudtam aludni.

A férjem mondta, hogy szerinte menjünk be a kórházba, hátha tényleg a magzatvíz szivárog. Én meg úgy voltam vele, hogy ha az, akkor nem fog abbamaradni, és akkor reggel bemegyünk. Feleslegesen nem akartam, mert akkor óvatosságból bent fognak napokig, erre meg nincs szükségem, van nekem itthoni gyerekem is, nem érek rá ott "ejtőzgetni". Aztán gondoltam, ha elindult valami, annak úgyis lesznek további jelei, folyománya, de szerencsére nem lett semmi.
Ma már ez a fura vizes folyás sincs. Nem tudom mi lehetett.

Délután szülinapi zsúrban volt a kisfiam, aztán egy váratlan telefon miatt végül az apjánál kötött ki, ott alszik ma. Nem így volt tervezve, de nem vagyok rugalmatlan, ha most tudta elvinni, hát most viszi. Úgysem volt már elég régen nála, utoljára szilveszterkor.

Na, megyek, így most hirtelen kettesben lettünk az Urammal, kihasználjuk egy kis romantikázásra. :)

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Judit!
Elhiszem,hogy megijedtél!
De Rolcsinál én azért rongyoltam be a kórházba,merthogy folyik a magzatvíz...Aztán meg mégsem...Egyben volt a burok egészen a 2 nappal később jövő fájásokig.Szóval lehet,hogy úgy tűnik,hogy nem folyás,és mégis az!De ha nagyon aggaszt a dolog,szerintem hívd fel az orvosodat!Az biztos,hogyha bemész a kórházba,egykönnyen nem engednek ki...Ez tapasztalat.
Vigyázz magadra,és ha már így alakult az estétek,használjátok ki! :wink:
Bence akkor holnap megy haza?Élménydús hétvége lesz akkor ez most neki!

Szia!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó estét!

Andi!Én nem hiszek ebben a sokat nyírjuk szebb lesz dologban.Ugyan mitől lenne több?A gyerekeink haja meg majd megnő!Idővel.Örüljünk egyelőre ennek a kis coffiknak!!!!Vivike engedi,hogy fésüld?Én attól félek Jázmin nem fogja elviselni majd,mert nincs hozzászokva.Na mindegy...

Anna!Sajnálom,hogy így alakult a bulitok.Na azért a moziért drukkolok! :wink: Azért két gyerekkel kevesebb lesz...Az is buli! :D Főleg ennyi szánkózás után!

Timi!Ágika nagyon ari a guggolós képen.A második kép gyönyörű.Ezek a gyerekek olyan szépek alvás közben.És hát a macibarna szemei. :D
A hátad reméljük rendbe jön!Minél hamarabb!!!!

Judit!Ne pánikolj be!Bent nem fog maradni az a baba!De azért még jól érezhetné magát a pocidban!Ne kellejen sok időt az apukája nélkül töltenie neki.(Meg neked se,no meg a tesó is ott van.)Vigyázz magadra!!!!!!Lehet tényleg a párodnak van igaza és bevisz a kórházba,ott mondják nem látnak semmi gondot és újból erőre kapsz :wink: .Azért most jó kis éjszakátok legyen...ha már kettesben töltitek!!! :wink:

Na Mónika!!!! :twisted: Mi ez az új stílus? :twisted: Állandóan kisregényeket írsz,most meg ÓRÁKRA :shock: tűnsz el.Nem szoktál ilyet csinálni.Az utsó üzeneted sem a legpozitívabb volt.Lehet annyira fáradt vagy,hogy még alszol? :shock: Na bújj elő a barlangból!

Mi ma a papám szülinapján voltunk.Mamám sütött a Jázminnak kis csokitortát :D !Gyerekeim egész délután csak zabáltak. Egyfolytában :shock: .Nem tudom kire ütöttek :oops: .

Jucis!Merre vagy?Rékázol?Melinda?Élményfürdő?

Na írjatok,még benézek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Andi!A férjednek nehezebb ott kint nélkületek!Töltsetek minél több időt együtt most!Gondolom mennyire félted őt!Gondolj arra,hogy őneki nem csak a párja nincs ott,de a gyerekei sem :cry: .És mire hazajön,Márk baba mennyit fog változni.Fel a fejjel,még itthon van!!!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett bárányka. Ma reggelre egész jól voltam, na de a délután..... :twisted: Hát a tököm kivan már ezzel a melegedés, jön a hó, stb. időjárással. Úgy látszik én már mindent megérzek, hiába, öregszem. :(
De azért a napunk jól sikerült, csavargyárba voltunk. Mivel a Zuram kalandvágyó típus, Ő hóban szeret csavarogni, úgyis olyan ritkán esik ekkora, mondá Ő. :roll: Tehát reggeli után nekiindultunk. Aztán, ahogy kikanyarodtunk a faluból, én már mondtam, hogy talán a gyereket hagyjuk anyunál, mert ha mi elakadunk valahol az oké, nade egy két éves ded? Áááááá, nem kell, semmi gond nem lesz. Környe után már megint mondtam, hogy hagyjuk itthon, aszongya, oké, ha nekem így megnyugtatóbb, meg tényleg, elég jó kis hóhelyzet van az úton. Na, úgyhogy csecsszopó ment a mamához, mi meg elindultunk Dobogókőre, mert az Időkép szerint ott már nagy a hó. :shock:
Megyünk, mendegélünk, egyszercsak elfelejtettünk felmenni Tarján felé a 100-ason. :lol: No, semmi baj, akkor menjünk Zsámbék felé. Oki, úgyhogy elmentünk Zsámbék felé, a templomhoz nem tudtunk felmenni, mert olyan volt az út, hogy inkább nem kockáztattuk. :shock: :shock:
Sebaj, akkor menjünk el Esztergomba. El is jutottunk, a Bazilikához vezető dombon rendőrök irányítottak, a buszok nem tudtak felmenni, ott álltak sorban a csukik. Úgyhogy a Bazilikát se néztük meg, viszont megálltunk egy cukrászdánál, ahol ettünk sütikét, ittunk forró csokit, dumáltunk, jó volt, naaaa. Kicsit kikapcsolódtam. :P Kiscicám jól viselte, odaértünk érte, nem is akart öltözni, lehet, hogy maradt volna a mamánál, mert nagyon elvoltak.
Hazaértünk, csúszdázott, építettünk hóembert és sírt mert nem akart bejönni. De muszáj volt, mert már sötétedett. Én gyorsan feldobtam a marhahusilevest meg kicsontoztam és bepaníroztam holnapra a pipihusit, mert rántott csirkét csinálok. Hát ennyi, ezért nem voltam ma sem.
Viszont mire végeztem mindezzel olyan szinten fájt a fejem, hogy muszáj volt bevennem Algopirynt, aztán vacsiztunk, azóta egy kicsit jobb.

Edit! Nagggyonnn tuttik a képek. A torta gyönyörű volt. Milyen volt belül? Király a konyha és az edények, köszönöm a kimerítő választ az árukkal kapcsolatban, meg fogom nézni őket az IKEA honlapján. Nagyon szépek vagytok a képen!
A szánkókarfánk nekünk tökre fa, tehát nem az a gumis, amire én azt írtam, hogy műanyag. De akkor is a kutyafáját, hogy a Müllerben olcsóbb, ki gondolná, mikor a Müller nem az ócccóóóságáról híres. :roll:
Gratula Jázmin első lépéseihez! Jó időpontra időzítette. :lol: Kis ügyes.
Múltkor apa vagánykodott és mondta, hogy üljek rá a szánkóra a Lara mögé. Hahhhaaaaa, én végig röhögtem az egészet, már majdnem bepisiltem, mert úgy húzott minket mint a belsped ló. :P A dombon aztán mondta, hogy na akkor most szálljak le. Pedig nem gizda gyerek (105 kg :shock: ), kikapja az autóból a motort mint a szart, de valahogy dombnak fölfele már farnehéz volt a szánkó. :P Annyira röhögtem, hogy szinte sikítottam, jöttek tinilányok szembe, hát azok meg azon röhögtek, hogy a vén picsa hogy elvan. :roll:

Anna!
Tök hihetetlen, hogy a Te nyugodtságod átragadt Ro-ra is. Milyen igaz, hogy Ők mindent megéreznek. De a lényeg, hogy alakul a dolog. Sajnálom, hogy nem jött össze a buli. De azért a gyerekeket lepasszoltátok egy kicsit ez is valami. A holnap délutánhoz jó szórakozást! Már mi is rég voltunk vacsizni, nagyon szeretek eljárni, mert jókat dumálunk közben, bár ha Lara is velünk van, akkor ezt nem lehet, de nem baj, már csak pár év és nem akar úgysem velünk jönni. :wink:
Apa nagyon nagy tejfakasztó bulit csinált. Mondjuk Ő nem nagyon emlékszik semmire. :roll: De állítólag jó volt. Mondjuk amennyi piát vett, nem csoda. Másnap a sógorom vezetett föl Pestre inkább, mikor jöttek látogatni. :P Istenem, hát nagyon örült a lányának! :lol:
A buli időpontja már megvolt, hogy péntek délután, erre a doki ugye vacilált, hogy mikor szülünk, mondta neki a Laci, hogy péntekre legyen gyerek, mert már mindenkinek szólt. A Lara csütörtökön megszületett. :P Mondta is a doki, hogy Apuka, így jó lesz? :lol:

Andi! Nagyon édi Vivike a copfokkal. Laura nagy hajjal született, mostmeg kéthetente kellene vinnem, hogy ne lógjon a szemébe. Ha már nagyon belelógna, akkor copfozom a feje tetején, vagy csatot teszek bele, de azt mindig kiveszi. Ha öltöztetem, már mondja, hogy csatttttt. Olyan édi.

Timi! Végreeeeeeeeee, képek Ágikáról! Jupppppijééééé. Nagggyon cuki. Arany szíve hogy les az elsőn. A másodikon meg milyen édesen alszik. Még, még képet!!!!!!!

Cjudit! Se magzatvizet nem láttam, se fájásokat nem éreztem! :P Deeee, Te biztos meg fogod érezni, ha menni kell. Azért még maradhatna bent a babád, de ez nem kívánságműsor. Egyébként lehet kapni olyan betétet, amivel lehet nézni, hogy a magzatvíz folyik-e. Mert azért az sem lenne jó, ha még 4 hétig csordogálna. Bár igaz, mondtad, hogy ma már nem volt vízszerű. De ha megnyugtat, akkor vegyél olyat a patikában.
Romantikázással csak óvatosan! :wink:

Na, befogom a pofám, mert az igaz, hogy egész nap nem voltam, de most meg megutáltok, annyit írtam! :roll:

Jó éjszakát Mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Most ment el a férjem dolgozni (szegény), én meg nem tudok visszaaludni. Fáj a hátam nekem is.

Amúgy már megnyugodtam, nem magzatvíz volt az tuti, akkor azóta is szivárognia kéne legalább egy kicsinek, de semmi. Úgyhogy nem megyek én sehova, egyelőre még nem szabadultok tőlem. :)
Én úgy vagyok vele, ha még egy hetet bent marad, már tök elégedett leszek, akkor már a dokim szerint is jöhet, ha akar, az már a 38. hét eleje lesz.
Mégis úgy gondolom, hogy nem fog, csak ijesztget, kivárjuk mi a 40 hetet, sőt, van egy érzésem, hogy fogok én még fel-le grasszálni pocakosan is a kórházban túlhordással... Bence is megváratott anno, kinézem a kisöccséből is. :)
Nem baj, ennyit már igazán kibírok. Meg aztán ahogy egyre közeledik az időpont, én úgy vagyok egyre jobban besz..rva. De azt hiszem ez így természetes. :) Örökké úgyse maradhatok várandós, egyszer ezen is túl kell esnem, mert ugyebár mint tudjuk baba bent, repülő fent még nem maradt örökre. :)

Tegnap este néztünk egy filmet, közben a férjem simizte a pocakomat, nézegette, a babánk pedig aktívan fészkelődött odabent, csak úgy hullámzott a pocakom. A férjem úgy szereti már most, egyszer csak azt vettem észre, hogy egy nagyon pici, apró könnycsepp jelent meg a szeme sarkában és folyt le az arcán.
Annyira megható volt, ahogy egy apuka is így tudja imádni még meg sem született magzatát. Pedig Ő azért nem ez a könnyen elérzékenyülős, picsogós típus. Úúúúúgy szeretem Őt, Őket!

Bencém majd valamikor ma du. jön haza, ráfért már egy kis apázás. Igaz a férjemmel nagyon jól elvannak ők, igazi apa-fiú kapcsolat az övéké, dehát azért az ilyenek is kellenek.
Nekem meg úgy hiányzik. Dehát nem lehetek önző, igazán nem sokszor fordul elő ilyen, hogy nem itthon alszik, általában 3 hetente viszi el az apja. De hiányzott este a csicsergése, meg a hajnali klotyó-túráim alkalmával mindig be szoktam nézni hozzá, és most üres volt az ágyikója. :(

Ma nem kell főznöm, úgyhogy hawaii-dizsi-napfény. És ugye mivel hites uram dolgozik, Bencém csavargyárban, így tökegyedül vagyok.
És ahelyett, hogy az ágyban henyélnék, hajnali fél 6-kor itt püfölöm a klaviatúrát. :shock:
Normális vagyok-e? (a kérdés inkább csak költői :lol: )

Jövök még ma, és vissza is olvasok, mert kissé lemaradtam!

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!
Szép napot mindenkinek!

Móni!Én annyit röhögtem a kórházas dolgon.Apa dönti el a haverok miatt! :D A doki meg bólogat :D :D !Nálunk a férjem nem ment el bulizni.Itthon nézegette a képeket.Mikor jöhettünk haza,már 7-kor ott volt értünk a kórházban :shock: .Jázminnál nem.ugyanis akkor a Milánnal jött.És nem akartuk,hogy egy 16 hónapos ott várjon a kórházban.És képzeljétek!Emlékszik rá.Egyik nap emlegeti,hogy anya volt kórházban és hazahoztuk a Hugit. :shock: Csak lestem. :shock: :shock: :shock:
A szánkókarfát tudtam,hogy fa.És Obis.Emlékszem rá...
Hát apát biztos nem zavarja a hátsód,ha elvitt cukiba!Amúgy én is imádok a hóban céltalanul mászkálni.Gyalog is,autóval is!!!! Főleg,ha esik a hó vagy az eső.Bízom apában,még nem ijedt meg semekkora hótól vagy esőtől.
Én is szeretek étterembe járni.Meg mindenhova.Egyedül vásárolni nem szeretek.Ki nem állhatom a boltot!!!!Az olyan muszáj.

Judit!Örülj neki,hogy ilyen rendes férjed van!Lehet is szeretni!!!!El is hiszem mennyire vágyhatott már saját babára,ha a Bencust is ennyire szereti :D .Tessék Neked meg pihengetni,kismama!

írjatok majd!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Kép Family

Egy kép tegnapról.Nagynéném,unokaöcsém és a felesége, nagyszüleim, unokahúgom és mi.A torták háziak!!!!Nagynéném cukrász a mamám meg a világ legjobb kajáit főzi!!!

Na tényleg jelentkezzetek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Editkém!

Jelentkezem, de közben sütöm a krumplit meg a husikát. Mi a szalmakrumplit kockára vágva csináljuk, és csak kockakrumplinak hívjuk. Immmááááádommmm.
Kicsilányom tologatja a babáját a babakocsiba, apa tévét néz közben figyel a dedre. Szóval tiszta idill. :lol:
Az én fejem még mindig olyan mintha egy vödör lenne rajta, de már nem akarok siránkozni, majdcsak jobb lesz.
Még lenne egy pár dolgom itthon, el kellene pakolni ruhákat ilyesmit, de valahogy nem visz rá a lélek, majd talán délután. Na meg a mosógépet kellene megetetni. :roll: Szerintem már ránk termel a paksi atomerőmű, annyi villanyt fogyasztunk. :lol:

Szép napot, jó étvágyat az ebédhez!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jajjj, Edit! Még annyit, nagyon-nagyon jó a kép. Kívánok nagyikádnak még sok-sok szép évet!

Puszi

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Újra itt. :)

Móni: Tutira valami frontot érzel, néha én is vagyok így. Bíztassuk magunkat, hogy elmúlik. :)

Edit: Imádom is az Uramat, hogy csak na. :) Nagyon jó a családi fotótok, balról az első hölgyemény nekem borzasztóan ismerős. Egyelőre még nem zizzentem rá, hogy honnan.

Aztán hajnali kukorékolásom után csak visszaaludtam, ennek köszönhetően alig térek magamhoz. Most egy kis tejeskávéval próbálkozom, ettől talán nem fog felpörögni a kismanóm. :)

Gondolkozom, hogy elsétálok a boltba, ilyenkor csak gyalogszerrel megy, hogy ne a férjemnek kelljen este holnapra suliba csomagolnivalót vennie, majd meglátom elő merek-e bújni a barlangomból. :)

Ja, olvastam, hogy ezen a hétvégén, ill. egész keddig gyerekek ingyen bemehetnek az állatkertbe, ha viszik a játékmackójukat, a felnőtteknek pedig kedvezményes a jegy. Dehát olyan hideg van, ki a fenének van kedve ilyenkor menni.
Bencém amúgy nagy állatkert rajongó, egyik éven volt is bérletünk a fővárosiba, mert annyit mentünk, hogy bőven kihasználtuk. Egyszerűen nem tudta megunni, én mondjuk a végén már kissé untam. :) Dehát nem én vagyok a lényeg.
Majd mikor már jó meleg lesz megyünk, apuka vállalkozik a pici hordozására, vagy majd viszünk babakocsit, meglátjuk.
Elszoktam már az ilyen minitörpökkel való közlekedéstől, 7 év az 7 év, majd vissza kell még rázódnom.

Andi: Elképzelni sem tudom, hogy milyen érzés lehet, amikor a párod elmegy így fél évre. Az az aggodalom... minden tiszteletem a Tiéd! És persze az övé is, de ehhez, hogy ezt végezni tudja, Te is nagyban kellesz. Régóta jár így ki missziókba? Bocs, ha már írtad, én csak azóta követem nagyjából az eseményeket, mióta írogatok is, szóval nem túl régóta.


További boldogságos vasárnapot Mindenkinek!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok lányok.

Ide értem és is. :D

Edit nagyon jól a képek. Isten éltese a nagyidat. Istenem de jók ezek a kis családi összejövetelek. Jázmin tortája nagyon de nagyon szép, biztos finom volt. :D Jó hogy minden úgy alakult ahogy tervezted. Jázmin első lépéseihez gratulálok, ügyes kiscsaj. Nem voltunk élményfürdőzni, a jobból is megárt a sok. :twisted: Itthon tettem vettem , olvasni még volt energiám de írni már nem.

Móni jó hogy megint vagy és minden ok. Kell is egy kis kikapcsolódás, Dobogókő kimaradt de megvolt a finom süti és egy kis romantikázás apával. :wink: Gondolom egyáltalán nem bántátok. Én is imádom a gyerekemet de van néha jó volna apával kettesben elmenni valahova. Na majd pár év múlva , vagy nyáron ha mama kijön egy kis időre hozzánk akkor kihasználjuk az alkalmat. Nálunk is rántott csibehúsi lesz sült krumplival. A krumplit én is kockára vágom aztán félig megfőzöm és utána dobom be egy kicsit megpirítani az olajba. Nagyon szeretjük.

Anna, én is tapasztaltam hogy ha én nyugtalan / ideges vagyok akkor Dávidra is kihat. Pénteken tiszta ideg voltam mert apa még aludt, Dávid meg elkezdet jó hangosan magyarázni, hiába próbáltam lefoglalni, mindent kipróbáltam de semmi nem jött be,csak rosszabb lett és alig bírtam vele. A vége az lett hogy beültettem az etetőszékébe és azt mondtam magamba kész nem érdekel max apa alszik délután is egyet és én pedig most iszom egy kávét. Láss csodát a fiam egy hang nélkül végig nézte hogyan készítem el a kávémat. A napokban észrevettem hogy amikor nem engedem hogy azt csinálja amit akar, pl : nem engedem gyomlálni a cserepes virág körül vagy a tv kábellel játszani, akkor mindjárt a hajához kap és elkezdi húzni . Érezzétek jól magatokat ma. Hova mentek moziba és milyen jó filmet néztek meg?

Cjudit azért jó látni hogy apa hogy elérzékenyül, pedig a manó még a pocakban van. Lesz ott még örömkönny amikor a kezében tartja majd a fiát. Nincs sok már hátra és természetes hogy egyre jobban besz… Pihenj sokat, használd ki a nyugis perceket.

Timi remélem a hátad már jobban van. Milyen sötét szemecskéi vannak Ágikának, nagyon szép kislány.

Andi nagyon jól álnak a copfocskák Vivinek. Úgy látszik hogy ebben a topikban csodaszép gyerekek vannak. Rohannak a napok bizony, használjátok ki ezerrel. Ha a párod kint lesz, hogy tudjátok tartani a kapcsolatot egymással?

Jucis minden rendben? Évi jó lesz ha már te is jelentkezel. :D

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Pici fiam alszik :D :D :D
Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Edit!

Szóval nagyon jó a kép, a papádnak kívánok még sok-sok szép évet! :P
Kicsit összeszavakat a keverem! :shock: :lol:

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Próbáltam pihenni, míg a lányom alszik. Hát bakker, elegem van a szomszédaim kö....g kapujából. Lelóg, de nyitják orrba-szájba, csak úgy zörög, ahogy kinyitják, nekünk meg ott a hálónk ablaka. De a poén az, hogy már fél éve nincs kerítésük, mert állítólag csinálják :x , csak éppen sose fejezik be, de a kaput azt csukni kell. De hogy minek, nem tudom. Elegem van belőlük, reggel minden nap negyed 8-kor kapunyitás, erre ébredek :twisted: , most meg még délután is. Hát a tököm kivan tőlük. Nincs kerítés, de kaput csuknak, logika az van.......
Nagy-nagy szerencséjük, hogy a kislány minderre nem ébred fel, mert ha egyszer felkeltik, Isten bizony olyan balhét csinálok, hogy csak kamilláznak majd. Nagyon hamar elfelejtik, hogy nekik is volt kisgyerekük, nemrég. :evil:

Szóval most itt ülök, de mondjuk 20 percet sunytam, apa bement Tbányára, Lara lassan ébred. Azt hiszem ma nem megyünk ki, mert itt nagyon fúj a szél, semmi kedvem ahhoz, hogy levigye a fejemet.

Cjudit! Már én is várom a tavaszt, mert tervbe van véve az állatkert. Tavaly május 1-jén a győriben voltunk, mert azt mondta a sógornőm, hogy az nagyon jó kis állatkert. Háááááát, nem voltam elragadtatva, hogy finom legyek. A pesti az igazi, és biztos vagyok benne, hogy már Lara is jobban fogja értékelni, tavaly még nem nagyon izgatta.

Melinda! Még egyik nap lemaradt, akartam írni a fűtésről. Attól, hogy anyukáméknál csak 20-21 fok van, semmivel sem fizetnek kevesebbet. :twisted: Csak ilyen szar a negyediken a szigetelés, vagy már nem tudjuk, hogy mi, mert már ablakokat cseréltettek és mégis hideg van. Másik házakban pont a negyediken van meleg, náluk meg a földszinten.
Mi is negyediken laktunk Dózsában, de nekünk szélső lakásunk volt, úgyhogy nálunk is 18 fokok voltak, és már akkoriban is sokat fizettünk, ez 7 éve volt. Akkor még átalányt kellett fizetni, ami légköbméterre volt, nem ilyen hőmennyiséges kutyagumi ami most van. Karácsonykor általában 21 fok volt, na akkor már ujjatlanban rohangáltam otthon. :P De tényleg csak az ünnepekre erőltették meg magukat. Úgyhogy tényleg örülj, hogy jó meleg a lakásotok, tudom, hogy a 28 fok tényleg durva, de ha ugyanannyit kell fizetni, mint másnak 20 fokért, akkor inkább nyiss ablakot, de így a manód legalább nem fázik meg. :wink:
A családi ház, legalábbis az ilyen régi, mint a miénk tök más tészta. Én itthon is a Larára a kisnadrág alá harisnyát is adok, mert állandóan a földön van, és nálunk a padló elég hideg. A hosszuujjú bodyra meg adok egy rövidujjú pólót, így a háta védve van, mégsincs agyonöltöztetve. Nálunk ez a természetes, pedig 21-22 fok van, az Ő szobájában mondjuk egy kicsit melegebb, de ott nagyon ritkán van, inkább csak alvásnál. Éjjelre 19 fokra vesszük le a fűtést, de Laránál akkor is van 21 fok. Sajna ezekben a hidegekben még a 19 fokra is bekapcsol éjjel a fűtés, pedig jobb lenne, ha nem kapcsolgatna, mert nagyon drága a gáz. :evil:

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Edit.
Szóval a nagypapádat Isten éltesse :D :D :D

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Móni mi is voltunk a Győri állatkertben , szerintem is egy kalap sz.. . :(
Nyárra tervezzük hogy Budapest vagy Veszprém . Majd megálmodjuk. :D

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

A győri állatkerttel az a baj, hogy nagyon hamar bejárja az ember, óvónénik pont ezért szeretik odavinni év végi kirándulásra a csoportjaikat, és nincs túl sok féle állat benne. Legalábbis nekem az volt az érzésem, mikor pár éve ott jártunk. Azóta nem is erőltetem.

Igaz a fővárosit átlag 4 óra alatt barangoljuk be, de akkor is az az igazi. :)
A veszprémiben még gyerekkoromban voltam utoljára egy osztálykirándulás keretében, nagyon homályosak az emlékeim, az egészből annyi rémlik, hogy majdnem lemaradtam a buszról, és rohantam. :)

Még a nyíregyházi vadasparkot dícsérik nagyon, dehát az k. messze van. Csak azért nem utazunk fél napot. :)

Olyan csend van itthon basszus, nagyon furcsa.
Gyerekem nemsokára hazatér, az uram meg majd csak este.

Fürdőben pakoltam, csináltam egy kis helyet a babakozmetikumoknak, mert minden létező négyzetmillimétert elfoglalunk.
Azon filózok feltegyem-e a kiságyra a baldachint. Azt se akarom, hogy porosodjon, de már szeretném is, ha minden készen lenne.

Csütörtökön megyünk Budaörsre az Auchan-ba, még egy utolsó bevásárlókörutat megejtek, aztán meg is lesz mindenünk.
A jövő héten megyek fodrászhoz is, aztán szerintem utána már a szülésig nem is. Legalábbis remélem, hogy nem egy kis elefántot hordok, ugyanis havonta járok, beb...na ha még márc. közepén is bent lenne. :)

Na megyek, pakolászok.

Pussz

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Melinda!

Előbb úgy belemerültem a fűtés témába, hogy nem is mondtam, hogy nagyon tutkeráj a kép Dávidról. Édes cica, hogy bealudt, de ahogy látom rácsos ágya felejtős! :wink: :P

Szerintem pesti állatkert. Ne kísérletezzetek, bár én a veszprémit nem ismerem, csak ezer éve voltam, de a pesti az tutti. Én már nem vacakolok, oda megyünk és kész, kalap, kabát. :lol:

Nyah, most nekiugrok goffrit sütni. Múlt héten nagyon bejött, pedig előtte kb. 5 éve csináltam, de most megint megkívántam. :oops: Larának is ízlett és ez lényeges szempont, mindent a gyerekért! :P

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Cjudit! Én szülés előtt egy héttel voltam fodrinál. Mondom az a szegény gyerek egy szép anyukát lásson, ha kijön. Hát ez nem jött össze, mármint nem voltam szép. Pedig az aki szép reggel is szép. :P De még jó is, hogy elmentem, mert utána csak akkor mentünk mikor Lara kb. 6 hetes volt. Egyébként én is havonta járok, vagy 5 hetente, mikor hogy jön ki.

Nemsokára megszűnik a csend, ha hazaér elsőszülötted. :wink:

Én mikor nem volt még gyerekem, mindig arról álmodtam, hogy majd a kis mancsai fognak csattogni a kövön, csacsog, és az milyen jó lesz. Ééééssssssss ollllllyyaaaaan jóóóóó! :roll: :P

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Móni, Neked végül miért kellett császározni Larát? Remélem nem baj, hogy megkérdeztem. :)

Nem is tudom ki mesélte mostanában, hogy nagyon sok a császármetszés. Én úgy félek tőle. Nagyon-nagyon-nagyon.
Már maga a gondolat is borzaszt, hogy bennem kotorásszanak, már elnézést a nyers megfogalmazásért, és eszem ágában sincs megbántani ezzel a császáros anyukákat. Amúgy is tudom, hogy nem kívánságműsor.
Azt tudom, hogy ha faros vagy harántfekvésű a bébi, akkor már szinte automatán császároznak.
Enyémgyerek egyelőre szépen fejvégűen fekszik, nem fél, hogy túl sok vér megy a fejébe. :)

Gofri.... húúúú az de jó. És van hozzá gofrisütőd, vagy miben csinálod?
Én egy muffinon gondolkodom.
Ámde ahhoz fel kéne innen állnom. :lol:

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


CJudit!

Magas vérnyomás miatt volt szükség császármetszésre. Ne borzasszon a tudat, mert amikor ott vagy akkor tök mindegy már, hogy mit csinálnak, csak kint legyen a gyerek! :P Gondolom ez a hüvelyi szülés esetében is így van. :lol: Egyébként én jót aludtam szülés közben! :lol:
Laura is fejvégű volt, neki semmi baja nem volt az egész terhesség úgy zajlott, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Állítom, ha nem veszik ki 5 nappal előbb mint a kiírt időpont, akkor pontban aznap megindult volna a szülés, annyira mindig minden klappolt. :P De ezt már soha nem tudjuk meg. :) Laura még olyan szinten nem akart kijönni, hogy a buksija még nem is volt beilleszkedve, még eléggé fönt volt az utolsó vizsgálatnál is, viszont muszáj volt beavatkozni. Gondolhatjátok hogy megijedhetett, mikor Ő tök jól elvolt. Lehet, hogy azért sírt annyira. :cry:
Egyébként a II-esen, ahol szültem nagy "divat" a császármetszés. Éjjel nagyon ritkán van szülés, vajon miért? :roll: Ott nem szarakodnak, sok kismamát megcsászároznak. Végülis gyorsabb, doki munkaidejében van, stb. Csakhát ez egy kicsit furcsa....... Amúgy egy nagy retya kórház, a szülőszobák, vajúdok, hipermodernek, gyönyörűek, de a többi..... De én a kutyaólban is megszültem volna Larát, ha a dokim ott van. Nekem az orvos volt a lényeg, és szerencsére nem is csalódtam benne. És mindenki elnyerte méltó jutalmát..... :lol: Aki nem hiszi, járjon utána... :P

Jajaaa, van goffrisütőm, még a múlt században kaptuk az esküvőnkre. :P Már sülnek, mindig két goffri között írok.

Hát igen, a muffinért bizony fel kell kelni a székről vagy ha ágyban vagy, akkor onnan. :D Én is sokszor sütök muffint, egyszerű és nagyszerű.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Hát lányok,köszi hogy aggódtok,de azért nem kell...Fel vagyok készülve erre a 6 hónapra...Párom már volt kint misszióba Irakban,Koszovóban...mióta együtt vagyunk egyszer volt kint,szintén koszovoban...nagyon szereti csinálni,de ha valaki nem szeretné ne csinálja mert életébe kerülhet,mert akkor nem figyel eléggé...Tudom hogy neki még rosszabb,lelkileg ő is dolgozik rajta,de nem fog ránk gondolni sokat,mert ott muszáj a munkára koncentrálni,és igy legalább nem fáj neki nagyon hogy hiányzunk neki...de 3 hónap után haza jöhet ha minden jól megy...
ha minden igaz lesz internet,de ha nem akkor telefonon tudunk beszélni mert van olyan vonal hogy pesten kapcsolnak össze minket és ingyen tudunk beszélni...

mi is megyünk lánykámmal fodrászhoz a héten,legalábbis remélem el jutunk odáig...igaz itt van 2 háztömbnyire...

:lol: csak a csajszi nincs mindig itt...

megyek mert fel kelt a kis király....
anda-vivibaba
 
 


Móni valóban jól látod a rácsos ágyas helyzetet. :D A mi ágyunkon feküdt ki , mindig ott alszik nappal és éjjel is ha apa melózik. Amúgy Dávidnak, ciki nem ciki, utazóágyat vettünk unokatestvérem tanácsára és nem bántam meg mivel nagyon sokat forgolódik éjszaka és csapja magát elég rendesen. Teljes kényelemmel felszerelve : zene , rezgő mód , éjszakai fény és pelenkázó is van hozzá ; csak egy vastag matracot vettünk bele. Ha megyünk valahova több napra visszük magunkkal , főleg ha kimegyünk Erdélybe. :D
Ilyen a manó ágya:

http://bolthely.hu/babypoint/id/00134_B ... Utazoagy_3

Ma kalácsot evett Dávid , holnap meg almás süti sütés van betervezve. Szereti azt is nagyon. Hát én is felköthetem a gatyám két ilyen édesszájú pasi mellett. :roll:

CJudit én is be voltam jelentkezve a fodrihoz ahogy Móni írta, ha kijön a manó szép anyukát lásson, csak egy napon múlott Dávid nem várta meg . Szülés után még 3 hétig bírtam ki fodrászkodás nélkül. :D

Nem is írtam nektek hogy ma reggel megszületet az egyik barátnőm nővérének a kislánya. 3250 g és 56 cm. Császár volt mert a kiscsaj úgy gondolta hogy már odabent lesz…a ezt a világot. Éjszaka elfolyt a magzat víz és sajnos zöld volt. Akkor már tudta hogy ez császár lesz, mert a barátnőm is így járt 8 hónappal ezelőtt. :evil: Jól vannak és már alig várom hogy lássam. Remélem hamarosan elmegyünk hozzájuk, csak meg kell várni hogy a Zuram szabadnapja megint hétvégére essen. :D


Andi akkor nem lesz új a dolog , de akkor sem könnyű szerintem és ha internet lesz akkor talán látni is fogjátok egymást nem csak beszélgetni. Le a kalappal előtted én nem tudom hogy bírnám ki. :)

Ma már nem valószínű hogy jövök.
Jó éjt mindenkinek.
Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Ma a Milán 3-ig nem aludt el :shock: .Akkor mondom apának,uzsgyi megyünk le szánkózni.Azért 3-kor már ne feküdjön le a gyerek! :twisted: Fel is vidult a kis pöcsös.Lent volt a szomszéd Danika is.Egyidősek,nagy zsiványok együtt.Találtunk dombot is,amin jól elcsúszkáltak! :D Jázmin aludt a babakocsiban.Le volt takarva az esővédőval.Vittem a fényképezőt,kapcsolom be,akku lemerült... Tipikus :? na mindegy.Pedig jó képek készültek volna.És a Jázmin is élvezte a szánkózást most!

Judit:
Drukkolok neked,ne császárral szülj!Abból nehezebb a felépülés, ahogy láttam.És nevetni is kényelmetlen.Úgyhogy drukkolok!!!

A Nyíregyházi Vadasparkról én is csak pozitívat hallottam.Bár a férjem szerint azért,mert mire odaér az ember,olyan unalmas az út,hogy még a legszarabb állatkert is felüdülés.Ő azt mondta nem megyünk arra a környékre.

Mikor említetted a pesti állatkertet múltkor,rögtön néztem az oldalt.Olcsóbb is a jegy a Tropicáriumnál. :shock: Ahogy tavaszodik,megyünk!!!! :D

Eddig mi csak Veszprémben voltunk gyerekekkel.Amúgy én olyan szerelmes vagyok abba a városba!És az állatkert gyönyörű helyen van!!!!Régen voltam Győrben,ott tényleg nem olyan nagy az egész.Az ovisok nem fáradnak el :wink: .

Eddig a Jázminnal nem nagyon tudtunk kimozdulni egész napos programokra.Most már egy éves elmúlt,lehet jobban csavarogni.Több minden is érdekli.Jövőben: Fővárosi állatkert,Szentendre ( a skanzenban van már kisvasút is állítólag),bob,hajózás a Balcsin,peca (de csak a Milánnal!)...

Melinda:
Mi is úgy esszük a sültkrumplit.Bár nem nagyon vagyunk krumplisok.Anyukám ha olajban van kisütve a nyers krumpli,retro krumplinak nevezi.Mert ugyebár sokat a fagyasztottat csinálják.Ma már nem divat pucolgatni.Pedig az az igazi a rántott karaj mellé!!!!

Dávid azzal a pelussal a fején!!!!Istenem?Besötétített magának :D .Olyan édi...És kilógnak a felálló hajacskái.Szét lehetne zabbantani!

Szülés előtt én is voltam fodrásznál.Sőt!Mielőtt bementem,pont mostam hajat.De úgy leizzadtam a szülésben :oops: ,nem is látszódott.Jázminnál barátnőm befonta boxolósra.Nem is kellett még fésülködnöm sem! :D

Na megyek,mert apa reklamál a gép miatt :twisted: !

Jó éjt. Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Jó reggelt!

Judit a családi képen az a nő,apukám húga,28 évvel ezelőtt elköltözött Salgótarjánba,ott éltek és 7 éve laktan Törökbálinton. Mielőtt elköltözött volna Salgótarjánba a Kedvenc cukiban dolgozott. Az volt régen a Sétálóban.Pár éve a Zepternél van Pesten.Ott ilyen bioptron lámpákkal vagy mivel foglalkozik.Lehet csak hasonlít vkire.

Ma jön doktor bácsi gyerekmustrára.Kell kérnem beutalót a Milánnak.

Szép napot mindenkinek!

Még jövök később.
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Én nem tudom mi van, de fél órán belül volt vagy 3 összehúzódásom.
Valahol egyszer azt olvastam, hogy második/többedik terhességnél megtévesztőbbek lehetnek a jóslófájások.
Szerintetek????

Én a héten még NEM AKAROK szülni. A jövő héten lehet róla szó, addig nem. És pont. :)

Kéretik jönni engem megnyugtatni. :) Köszi. :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

cinderella szerintem még jó ha bent marad a kicsi 2 hetet... nem?
Amugy ezek tuti jóslók.
Mi lesz a baby? Kislány? Neve?

fiamette
 
 


fiamette: Jó lenne persze, egyáltalán nem sürgetem, vagy így tűnt esetleg? Tőlem még többet is bent maradhat mint 2 hét, de úgysem én döntöm el sajnos. Elég hamar elkezdtem kinyílni, úgyhogy arra nem nagyon számítunk, hogy esetleg túlhordanám.

A jövő héten már jöhet ha akar, mert az már a 38. hét lesz, az már normál időre szülésnek számít. Persze nem fogom kifüstölni, csak elégedett leszek, ha addig bent marad. :)

Kisfiú lesz, neve egyelőre még nem publikus. :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

Judit nem kell félni ha elöbb jön mint 38.hét,mert én a lányomat a 36.hétre szültem és egészséges,sőt császárral...
és újszülöttnek lett nyilvánitva,nem kora szülöttnek....Szerintem ezen ne idegeskedj ha most akarna kijönni...
majd még jövök,délután,meglátogatom a védönöt,hátha mondd jó dolgokat...

sziasztok
anda-vivibaba
 
 


Andi: Köszi a bíztatást. Azt hiszem csak vaklármázik a gyerkőc, tényleg jóslók lesznek csak ezek. Mindenesetre írogatom milyen időpontokban jön, hátha valami rendszert vélek felfedezni.
Tudom, hogy elvileg már kész van a baba, de azért azt szeretném, ha megvárná, hogy már ne kezeljék koraszülöttként.

Bár pont Melinda írta itt, hogy az ő Dávidja is 36. hétre jött, és nem volt semmi gond, vele is lehetett!

Amúgy is még a héten dolgom van, csütörtökön nagybevásárlást tervezek, pénteken fodrászt, úgyhogy még csitt van a gyerkőcnek. :) :lol:

Kíváncsi vagyok mi okosságot mond a védőnő!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Móni: Köszi a választ a császáros kérdésre. Persze, tudom én, hogy amikor már ott az ember, akkor úgy van vele, hogy mindegy nekem mit csinálnak, csak szedjék már ki onnan. :) Hiába a 7 év, erre még emlékszem Bence születéséről.
Volt, amikor mondtam a férjemnek, hogy én nem szülöm meg és kész. :) Persze csak jól kiröhögtek... :roll: :lol: Mást nem nagyon tehettek. :D
És Neked végig magas volt a vérnyomásod, vagy a terhesség volt ilyen hatással rá? Nekem borzasztó alacsony, mindig kérdezi a védőnő, hogy felébredtem-e már? Én már megszoktam, soha életemben nem volt magasabb 90/60-nál. De azt mondják, ha állandóan alacsony, az nem baj, a nagyobb baj az lenne, ha ingadozna. Így nem szédülök vagy ilyesmi, csak ha nagyobbat ugrok, de az meg mindenkivel előfordul szerintem.

Melinda: Nekem nagyon tetszik az utazóágyatok, szerintem egyáltalán nem ciki, hogy ilyenje van Dávidnak a rácsos helyett.
Én most úgy tervezem, hogy a picibaba első hetekben mózesben fog aludni, itt a mi szobánkban, az elektroszmogban. :lol: Aztán majd meglátjuk milyen hamar sikerül a családnak megszoknia az új helyzetet, attól teszem függővé, hogy mikor kerül be Bence mellé a gyerekszobába. Sajnos csak kétszobás a lakásunk, így külön szobáról nem álmodozhatnak. Na de majd ha a lottóötös beüt! :)
Amúgy meg mi is egy szobában nőttünk fel a tesómmal, aztán mégis itt vagyunk. :D

Edit: Közben beugrott, hogy valóban csak hasonlított valakire a hölgy, a bankból egy gyakran betérő ügyfélre. Köszönöm az infókat! :)
Én is úgy hallottam amúgy, hogy császárból nehezebb a felépülés, de vannak itt lányok, akik ezt elsőkézből tudják megmondani. Bár igazán ugye az tudja, akinek volt legalább 1 hüvelyi, meg 1 császár, az tudja csak összehasonlítani igazán.

Lenne egy körkérdésem: Ti beoltattátok a Rota-vírus ellen a piciket? Mondta a védőnő, hogy kezdjek el gondolkozni rajta, mert ugye az utolsó adagot 6 hónapos koráig meg kell, hogy kapja. Megmondom őszintén előtte nem is nagyon foglalkoztam a témával, most kicsit utánajártam, láttam, hogy igen húzós ára is van... ezen jól meglepődtem.
Még pár éve Bencét bárányhimlő ellen lövettem be, az akkori 8.000-et tartottam drágának, na ehhez képest a Rota 36 ezer.... Természetesen minden pénzt megér az egészsége, ez nem vitás, csak azért vannak árak...

Szóval, Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel? Bocs, ha már volt róla szó, nem győzök szabadkozni, hogy én még új hús vagyok itt. :)

Hú, de szómenésem van ma... pedig esküszöm nem is betűtészta az ebéd (gyümölcslevest, rántott sajtot és rizst csináltam egyébként).

Befogtam. :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

Judit!Azt hiszem a férjem ma ebédelne nálatok! :D A rántott sajt a kedvence! :D Én ritkán szoktam csinálni.Nem tudom miért...Talán,mert húsevő vagyok. :D

Én a vírus elleni oltásokhoz nagyon nem szeretnék hozzászólni.Én nem adattam be és nem is fogok semmi olyat,ami nem kötelező :twisted: .De mindenki maga tudja.Úgy vagyok vele,a gyerekeimet végighordtam,Milán napra pontosan,Jázmin 4 nappal később született,normál szüléseim voltak (már amennyire normális,hogy anyukám is a kórházban volt :D ),semmitől nem fáj a hasuk,könnyen van székletük,a náthán és a köhögésen kívül csak egyszer voltak betegek (kötőhártyagyuszi),mindent esznek,normálisan fejlődnek... Nem hinném,hogy szükségük lenne rá.Lehet,ha vmi gond lett volna terheség alatt,akkor máshogy gondolkoznék.

Az én vérnyomáson is világ életemben alacsony volt,100/60.Aztán a Milánnal maradt is annyi,a Jázminnál is.Mióta megszültem a kisasszonyt,120/72.Azt hiszem ez volt ideálisnak megadva anno a bioszkönyvben :D .

Unokanővérem kettőt szült,egy császár,és azt mondta ő szülne inkább 100-at,mint hogy még egyszer vágják.Aztán tényleg van olyan,aki a császárból simán felépül pikk-pakk,és nincsenek negatív élményei.Azt tudom,hogy a Milánnál a gátmetszés után,alig tudtam ülni.A Jázmin gátmetszés nélkül jött. :shock:

Azért a kórházban sokszor elhangzik szerintem az a mondat,hogy én nem tudom megszülni...A dokik már csak mosolyognak rajta.(Mit tudják ők,férfiak!!!)A férjem azt mondta,ő nem lenne képes szülni.

Na megkaptuk a beutalót a kórházba.Már csak időpont kell.

Írjatok még eltűntek!!!!Melinda,Mónika,Timi....(Évinek már nem is szólni...)

KépKép
nagyedit
 
 


Edit: Amúgy alapvetően én sem vagyok egy oltassuk be magunkat nátha ellen is párti. :) Bence a kötelezőkön kívül egyedül a bárányhimlőset kapta meg, azt is csak azért, mert féltem, hogy ha elkapja, nem fogja tudni megállni, hogy ne vakargassa magát, borzasztó vakarózós kisgyerek. És elindult egyszer egy járvány az oviban, akkor kapta meg.
Ő egyébként nagyon beteges gyerek volt nekem, még ilyen picinek nem is, mint a Tieid, hanem amikor bölcsibe került....
Hát mondják, hogy ugye közösség stb... de ne tudjátok meg. 4 hétből 3-at lazán táppénzen voltam, imádott a munkahelyem... gondolhatjátok. Ami létező szar vírus volt, azt ő mind összeszedte egytől-egyig. Így telt el a bölcsis 1 évünk, én már a végére idegileg kész voltam, fel is kellett mondanom az akkori munkahelyemen, mert választás elé állítottak, hogy vagy a gyerekemmel maradok otthon, vagy a munkámat látom el rendesen... nem volt nagyon választásom. Még az ovi első éve is húzós volt, nagycsoportra "nőtte ki" ezt a betegességet.
Most viszont szerencsére már ritkán szed össze valamit, azt is hamar átvészeli, úgyhogy tényleg igaz, hogy kinövik ezt a korszakot, csakhát győzze az ember (és a munkahelye) azt kivárni....
Féltem is ettől a második baba tervezésekor, de természetesen nem ez a tényező határozza meg, hogy szeretnék-e babát, vagy sem. Hátha most nagyobb szerencsém lesz!

Rota ügyben egyelőre hajlok oda, hogy inkább nem... csak kíváncsi voltam a Ti véleményetekre is! :)

Ja, megváltoztattam a vonalzómat, mert sokan azt hitték, hogy kislányt várok. :) Nem ám emiatt lesz identitás-zavara a bébimnek! :lol:

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Hééééé!A vonalzódon egy rózsaszín anyuka kék babakocsit tolt!!!!!

Hát igen,nehéz helyzet a kisgyerek betegsége.És mit tud csinálni az ember lánya...Azt mondja mindenki,hogy kinövik iskoláskorra.Először nem akartam,hogy a Milán oviba menjen.Azt gondoltam elég,ha a Jázminnal együtt kezdenek.Aztán megy október 1-től.Hozza csak szépen haza a bacikat.Addig essenek túl a nehezén,amíg itthon vagyok.Nekem a munkahelyemen nem mondták,hogy várnak vissza,azt sem hogy nem.Én a mai világban fel vagyok arra készülve,hogy nem fognak jó szemmel nézni két kisgyerekkel rám.Beírtakoztam most nem rég egy tanfolyamra.(Manikűr-pedikűr-műköröm)Tudom,hogy sokan csinálják,tele van velük a város,de valami sajátot szerettem volna,ahol nincs úgy beosztva a munkaidőm,hogy nesze 8-5-ig.Meg ha kertes házunk lesz,ott helyben tudnám csinálni...
De azért az durva,hogy választás elé állítanak.Rosszul esik az embernek ilyesmi,naaa!!!!!!Nem lehetett vmi könnyű életed akkoriban.
Azért ritka,ahol a mama már nyugdíjas és tud akármikor vigyázni az unokájára.Egy beteg kisgyerek pedig az anyukájával szeretne inkább lenni-azt hiszem.Nehéz dolgok ezek.
Na volt valami jel a pocakból azóta?Szólj ám,ha valami van!!!Nem ám valami olyan történik,amiről nem tudunk!Mikor mész doktor bácsihoz?

Na lépek,elpakolom a vasalt ruhákat.
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Nem tudom mi van. Most írom a feszüléseket, ilyen időközönként jönnek: 23 perc, 20 perc, 26 perc, de volt 37 perc is, meg 18 is. Szóval fene tudja... némelyiket alig érzem meg, csak azt, hogy feszül a pocak, de némelyik legsugárzik még a lábamba is, meg a derekamba.
Nem lettem okosabb.
Várok, figyelek. És kitartok amellett, hogy ez csak vaklárma. :D

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Judit!!!!!!

Mikor mész dokihoz?
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Judit!
Mondogasd a bébinek,hogy Anyának sok dolga van még a héten! :lol: Hátha ez is használ még... :wink: Ha jönni fog esetleg(de még ugyse nem jön!) akkor a fájások úgyis rendszeresedni fognak.Nst-re mikor is kell menned?
Van valami változás fél 2 óta?

Rota ellen én nem oltattam!Egyrészt,mert Anna vagy 3x egymás után elkapta,ugye ennek is több fajtája van mint az influ-nak.Másodszor halálosan kiakaszt a reklámja! :evil: Harmadszor pedig iszonyatosan sokba kerül...
Nálunk Norbi nem volt bölis,egyszerűen képtelen volt beszokni,megoldottuk családon belül a felvigyázást,mikor mentem dolgozni.De Ő az oviban sem volt sokszor beteg...Anna volt bölis,sokat volt(szerintem)beteg,átlag egy hónapban egy hetet.Az ovi első évét már jobban viselte,akkor átlag kb. 2 havonta dőlt ki egy hétre.Most középsős,és vannak olyan vírusok,amik már meg sem kottyannak neki,de pl. a fél csoport hiányzik!Roland meg már most benyalt egy csomó mindent a nagyoktól...Olyanokat is,ami rajtuk ki sem jön.

Móni,Timi!
Merre jártok?

A tegnapi nap jó volt,ettünk-ittunk-moziztunk...Nagyon jó volt egy kicsit kettesben lenni...

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Judit dehogy tünt úgy
amúgy a császártól ne félj, nekem az volt, bár én már 4 hónapos terhesen tudtam hogy az lesz
a nagylányomat rendesen szültem

rota elleni oltáson még gondolkodom, mert elég drága... sajnos

fiamette
 
 


Edit: Holnap megyek NST-re a kórházba, a dokihoz meg jövő hét kedden (elvileg). Szerintem gyakorlatilag is.

Anna: Fél 2 óta kettő összehúzódás volt, az egyik picit nagyobb, a másik egy enyhe. Most mintha múlna... úgyhogy még nem kongatom a harangokat! :D

Mit néztetek a moziban? Lehet, hogy írtad tegnap, hogy mit fogtok, akkor bocsi, hogy ismételtetlek. :)

Egyébként meg semmi bajom. Persze, én is úgy gondolom, hogy ha már igazi fájások jönnek, azt azért nem fogom csak úgy félvállról venni, és nem tudomást venni róla. A férjem napjában háromszor akar bevinni a kórházba, mondtam neki, hogy nyugodjon meg, attól azért nem kell tartania, hogy egyszercsak észre se vesszük és kipottyan a bébi, ennyire nem adják könnyen. :)

Szerintem simán az van, hogy nekem ilyen korán (bár nem tudom a 37. hét elején mennyire vannak korán a jósló fájások), szóval szerintem nekem elkezdődött, valószínűleg most már minden nap lesz hozzájuk szerencsém, mígnem egyszercsak jönnek az "igaziak".
Bencénél úgy rémlik, hogy csak pár alkalommal volt ilyen jósló jellegű összehúzódásom. De lehet, hogy csak az idő megszépítette az emlékeimet? :)

Fiamette: Tényleg nagyon drága, én teljesen ledöbbentem mikor megtudtam, hogy mennyi. Eszméletlen.
Miánál miért volt szükség császárra? Bocsi a kíváncsiskodásért. :) Nálunk egyelőre az orvos is és én is hüvelyi szülésre készülünk, Bencém is úgy jött, meg hát szerencsére semmi olyan tényező nincs, ami indokolná, vérnyomásom rendben, baba úgy néz ki átlagos méretekkel bír, fejvégűen fekszik, úgyhogy eddig úgy néz ki semmi akadálya nem lesz egy jó kis hüvelyi szülésnek... :)

Komolyan, tök örülni fogtok, ha megszülök, nem fogok itt egész nap ezen pörögni. :) Ugye, hogy ugye? :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Halihóóóóóó!

Judit de aranyos vagy!!! :D Ha nem ezen,majd pörögsz máson! :D Egyelőre elég ha csak ezen pörögsz.Csak el ne szédülj!
A fiú,még akkor is ha férfiemberpalánta,várja meg a nagy bevásárlást és a fodrászt!Legyen gáláns úriember! :D Értse csak meg,hogy ez fontos az ő anyukájának!

Üdv:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


rossz helyen volt a lepény
nem lehetett megkockáztatni, hogy megszüljem, sőt még be sem indulhatott a szülés, ezért a 39 héten császár lett

fiamette
 
 


Edit: Így van, értsen már a szóból. Ekkora lenövéssel nem szülhetek, na. Szerintem ez teljesen érthető és korrekt kérés. :)

Fiamette: Aha, így már értem, köszi. Túl közel volt a méhszájhoz? A lepénnyel én is küzdöttem, emiatt öntött el a vér 12 hetesen, meg aztán 17 hetesen is, kórházban is voltam 1 hetet, mert nagyon mélyen tapadt, és a szélei nem tapadtak le jól, onnan vérezgettem. Meg volt egy kisebb heamatomám is.
Szerencsére pár hét múlva, úgy a 20. hét tájékán szépen feljebb "mászott", azóta nem rendetlenkedik.

No, én most balra el, mert jönnek a fiúk hamarosan a suliból, lesz társaságom, aki lefoglal a csicsergésével.
Hajat nyírunk ma a nagyfiúnak, ráfér már, eléggé elkanászodott. :)

Legkésőbb este még visszanézek. :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Szasztok Csajok!

Kicsit kiteszi a lábát az ember már teleírtok egy oldalt! De nem baj! :P Na, nem beszélve a szülésről. Elmegyek itthonról, aztán mire jövök, hogy Judit feszül. :P

Hát Juditkám én nem tudom milyen a jósló meg az igazi fájás, de ezt a témát már úgyis kiveséztétek, úgyhogy amit megtanultam, úgyis meg fogod érezni, ha menni kell. :P
A vérnyomásom normális, terhesség végére ment föl, ezt hívják praeeklampsziának, egyébként pedig fehérköpeny szindrómám van, ami azt jelenti, hogy orvosi rendelőben felmegy a vérnyomásom. :lol: Otthon normális, hát én már csak ilyen béndzsó vagyok! :?
Jaaaaaa, és pörögjél csak nyugodtan mint a búgócsiga, minket nem zavar. :lol:

Rota elleni oltást én beadattam a Larának. Amikor Ő volt picibaba minden második héten jött a doktornéni hozzánk, Ő javasolta, mert akkoriban a környékünkön felütötte fejét a rota vírus. Azon a héten, amikor nekünk ajánlotta, az ő praxisából már annyi gyereket be kellett küldenie a kórházba, hogy a legutolsókat már csak Dunaújváros tudta fogadni. Azt hiszem meggyőzött. Ha benyaltuk volna, nem beszélve a gyerekem szenvedéséről még anyagilag is ugyanott lettünk volna, ha minden nap megyünk Dunaújvárosba, vagy ha ott kell maradnom vele fizetős szobában például, plusz gyógyszerköltség. Szóval mi így döntöttünk. Már akkor is 36 rongy volt, kétszerre kellett beadni.
Én beadattam a Menjugate-t (agyhártyagyulladás elleni, kétéves kora alatt 70 vagy 75 %-os támogatottságú, így a hétezer valahány száz forintos oltás, 2.490,-Ft-ba került), meg azt az agyhártyagyuszist is (most nem jut eszembe a neve), ami ingyenes lett két éves kor alatt, abból 3-at kaptunk.
Szóval a Lara kapott a kötelezőkön kívül más szurikat is. Bár a Rota nem szuri, azt szájon át kell beadni nekik.
Influenza ellen nem oltattunk. Ezügyben szkeptikus vagyok, és senki nem tudott befolyásolni.

Anna! De jó, de jó, hogy itt vagy, és hogy jól telt a tegnap du. Kell is egy kicsit kettesben lenni! Ma láttalak a buszról a házatok előtt beszélgettél valakivel. :wink: Du. fél 1-kor. :P

Mindjárt jön értünk Apa, megyünk haza. Ma bejöttünk a mamához, szerintem holnap nem jövünk, bár ki tudhassa azt még előre, mert volna otthon dolgom, de ma is olyan jó időnek nézett ki, hogy inkább csavarogtunk. Ma kisnyulam fél 10-kor kelt, gyanús is volt, kicsit meleg volt a bukója, de csak hőemelkedése van, picit fosisat kakilt, úgyhogy szerintem elindult a második alsó szemfogunk a maga útján, de ezzel megint akkor fogunk másfél hónapot szenvedni. :twisted:

Timi! Intézed már a gyest? Mert én kitöltöttem a papírt, de basszus kell hozzá a magánnyugdíjpénztár belépési nyilatkozata. Hát király, az 1998-ban volt. Namármost nem vagyok egy kupis nő, de azóta költöztünk, ezeregy papír van behányva dobozokba, egy fűtetlen helyiségben. Hát én elő nem keresem, ha egyáltalán ott van, de nem tudom. Úgyhogy majd most írok a magánnyugdíjpénztárnak, hogy küldjenek már másolatot, remélem az is jó. Mert ha nem, akkor szar van a palacsintában! :evil: Nem elég anyja neve 6 példányban, még minden szar papírt is csatolni kell, azért a kemény 28.500,-Ft-ért, amiből még lejön a nyugdíjjárulék. Na mindegy, én vagyok a hibás, hogy nem tudom hová kevertem, csakhát-csakhát. :roll:

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


CJudit pörögjél csak pörögj egy kis plusz izgalom nekünk nem árt. :wink: Ügyes fiú lesz a pocaklakod és megvárja amíg anyukája mindent elintéz. Jósló fájások ügyben én sem tudok nyilatkozni , nálam nagyon gyorsan történt minden.
Rota -vírus elleni oltást Dávid sem kapott. A gyerekorvos nem ajánlotta, szerinte vannak betegségek amiken a gyerek át kell essen. Viszont a Prevenart és Meningitec –t ő is megkapta. A védőnő mindig szól hogy milyen oltás adható a gyereknek és mindig megbeszéljük hogy beadassuk vagy sem. Fölöslegesen nem akarom szuriztatni a gyereket.

Anna egy kis kikapcsolódás kell is az embernek. Nem árulod el hogy hol voltatok és mit néztettek meg? :?:

Edit Dávid fején nem pelenka van hanem játszókendő . Két játszókendője van egyik közepén egy elefánt – ezzel szokott besötétíteni magának - és még egy macis. Nálunk ők nem hiányozhatnak mikor alvás van. :roll:

Ma Dávid reggel korán már ½ 6 –kor felébredt. Be kéredzkedett a nagyágyba és nem igazán akart vissza aludni. Gondoltam ha már így alakult a tejcit megcsinálom neki, be is húzta szépen és vissza bujtunk az ágyikóba. ½ 10 –ig szundiztunk. Húúú ez nagyon jó volt. Gyúrtam a szilvás gombócra, sikerült is olyan 50 darabot össze hozni. Na de nem baj , csúszik a szépen. :wink: :twisted:

Lépek, szórakoztatni kell a kis manót.

:D

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Melinda!Dehogynem árulom el! :lol: Itt voltunk a Vértes plázában moziban,és a Hová lettek Morganék-et néztük meg.Meg ettünk a kínaiban,és vittünk haza mekis és kínais kaját a családnak...

50 darab szilvásgombóóóc?Azta,nem semmi mennyiség!Nagyon ügyes vagy!
Jó,hogy sikerült visszaaludnotok a koránkelés után!Legalább kipihented magad egy picit! :wink:

Móni!
Irgumburgum!!!Legközelebb tessék kikiabálni az ablakon! :lol: Vagy integetni! :lol:
A bátyám ugrott be egy papírral,vele beszélgettem még egy kicsit kinn..
Csaviztatok is valamerre,vagy most csak Anyudhoz jöttetek be?
Az agyhártyagyulladás ellenit és azt,ami ingyenes lett Ro is megkapta.
Szerintem a gyeshez elég lesz a magányny.pénztár nyilatkozat másolata is...De hívd fel a tb-t,azt hiszem ezt ők intézik,és nem az államkincstár.Nekem Annával annak idején nem kellett ilyen...Változtattak volna ezen is???Király..

Megyek,esti program indul!Gábor délutános,így hosszabb programon futunk a héten! :lol:

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Ancsi!
Államkincstár intézi, már utánajártam. :x Ha a melóhely intézné persze egyszerűbb lenne, de ez az ország, áááááhhhhhh......

Jaja, Melinda a Prevenar neve nem jutott eszembe! :P Na, abból kaptunk 3-at, gondolom Ti is.

Most vacsiztunk laptop szendvicset. :P Az tudjátok olyan, amit abban az összenyomós szendvicssütőben kell csinálni. Hát nem olyan mint egy laptop? :P Mármint a sütő. Nagyon fini volt. Tettem bele margarint, parízert, lila hagymát, csemi ubit, sajtot, ketchupot, majonézt. Jujjjj, bezabáltam megint.

Mindjárt fürcsizünk! Sziasztok!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?