Új privát üzeneted érkezett!

Jucus!

Köszi a dícséretet! A bicózást tényleg nem lehet elfelejteni. Én is fostam tőle először, nem megyek gyorsan, de az egyensúlyozás része megmarad. Kb. 15 éve nem bicóztam, mikor aztán újra ráültem. De ment.
Én szépen komótosan tekerek, hova siessek?! :P

Nekünk Laura tavaly augusztusban költözött át a szobájába, addig a nappaliban volt egy babasarok. Akkor volt 17 hónapos. Én is féltem tőle kicsit, hogy hogyan fogja bírni, nem fog-e sírni, mert ugye ott nem hallja annyira a hangunkat, stb. De az én lányom egy csúcsszuper nőci, imádja a szobáját. Első két este sírdogált, nem sokat, de azért többször be kellett menni. Azóta okosan, ügyesen elalszik. Leteszem, felhúzzuk a zenélőt, elköszönök és kijövök. Mostanában azzal szórakozik, hogy úgy csinál mint aki sír, visszamegyek, mondom neki, hogy jóéjt cica, nem jövök be többet, akkor mosolyog egyet, kijövök és csönd van. Kivéve persze fogzáskor, akkor többször felsír. Egyébként Laura csukott ajtónál alszik, mi a ház első felében az utcafronti szobában vagyunk, Ő az utolsó előtti helyiségben. Tehát van köztünk távolság. Mi a babaőrt használjuk, ha hallom, hogy felsír már megyek is, vagy Apa. Azért alakítottuk így a szobáját, hogy el legyen tőlünk egy kicsit különítve, ha már nagy lesz. Meg a szobája után van egy helyiség, ahol a bojler, ilyesmi van, na ott van egy másik bejárata a háznak. Az is milyen jó lesz neki később, hogy külön bejáraton tud közlekedni. :wink: Jajjjj, de hamar itt lesz az az idő. :cry:
Jaaaaaaa, és esténként én is mielőtt lefekszünk bemegyek hozzá, betakarom és akkor elnézem, hogy Istenem milyen gyönyörű. És hálás vagyok a sorsnak, hogy Ő létezik. :roll:

A tápszer miatt ne aggódj, majd elhagyja, ha akarja. Szerintem csak jó, ha tápizik. Én is tovább tápiztattam volna, de 14 hósan egyik napról a másikra nem fogadta el, azóta tejci van reggel és este. De nem forralom fel és nem rakok bele cukrot, csak simán megmelegítem a cumisüvegmelegítőben.

Turi butikot én is tudnék nyitni. :P De mivel nálunk még nyitott a tesókérdés, szerintem max. 2 évig, addig még őrzöm a ruhákat. Nem hiszem, hogy utána már ráveszem a szülésre, ha addig nem határozzuk el magunkat. Már csak a kor miatt sem. De majd az élet ezt is megoldja, ha akarja.

Már fő az ebédem, nekiállok ágyat húzni, aztán a többit ha a Larát leraktam aludni.

Jók legyetek!

Többiek írjatok!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szép napot!

Megjöttünk.Nagybátyámat elcsaltam magammal.Addig kint ült a kocsiban a gyerekekkel.Nem kellett bevinnem őket sehova.E Postán otthagytam egy csomó pénzt,a tortát még nem kellett fizetni.6900Ft lesz.A kombájn torta 8000 vagy 9000Ft :shock: Az első szülinapra kell az emlékezetes.3400-ért nagyon szép csokitorták vannak amúgy.Unokanővéremék is jönnek majd jövő héten.Akkorra sütök fatörzset csokikrémmel azt hiszem.Aztán nézek rá marcipánfigurát.
A Gálát is nagyon szerettem régen.De nekünk ez a Jenei nagyon bevált.Ha meg nem megyek át,Kossuth kertben szoktam annál a csajnál rendelni,akit írtam.Csak nála nincs annyi kép.

A babaruhákat én is eladhatnám,de nálunk is a levegőben a tesó kérdés.Tesóm is mindenképp szeretne babát lassan.Egyik pillanatban eladnám őket,másikban meg nem.Az biztos,hogy a kiságy lassan eladásra kerül.Mihelyst Jázika le tud szállni a Milus ágyáról,összerakjuk neki az övét.Milánt 13 hónaposan vettük ki a kiságyból :shock: .És nem esett le csak egyszer.Akkor is azért,mert a leesésgátlót középre raktuk és egyik oldalon sem tudott letolatni,és a lába beakadt. :twisted:

Nálunk a gyerekek az első pillanattól kezdve külön szobában alszanak.A Milán jön át mostanában éjjel,ha vmi gondja van.Hát ha megnyugtatja,hogy bemászhat az ágyunkba...Még soha nem feküdtünk rá.Valahogy apa is érzi,hogy ott van.Ösztönösen.Ma éjjel felsírt,remegett és szorosan átölelt.Ezek után nem fogom az ágyába berakni!csak hát mi lesz,ha Hugika is jönni szeretne?

Hát igen Móni....Ezek a férjek ilyenek.És mivel rendesek,ügyesek és türelmesek,azért mentünk hozzájuk!!!! :D És ajándékoztuk meg őket gyerek(ek)kel!!!!Annyira jó,hogy még ennyi év után (főleg nálatok) is kedveskednek és figyelnek ránk.(Pedig ők nem ezt a csomagot választották anno :oops: ,hanem a vékonyabbat!!!)

Mindenkinek szép napot és jó kis délutánt!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Dávid végre elaludt. Nagyon nehéz csendben tartani a kis drágaságot hogy apa nehogy felébredjen. :twisted:
Túl vagyunk a második fodrászkodáson, jól viselte. Jobban mint a múltkor, igaz most apa ölében ült és anya minden baromságot bevetett csak hogy nyugisan üljön. Nem lett nagyon rövid, nem akartam a gyereket a tél közepén megkopasztani. A tegnap mikor felébredt érthetően mondta hogy : anya ?. :D Kicsi szívemet azt hittem megzabálom, kereset mert nem látott. Apával meg a másik szobából figyeltük hogy hogyan ébredezik. Mióta velem alszik éjjel ,hamarabb mint 8 óra nem ébred fel, odabújik hozzám és alszik tovább. :D

Anna gratulálok a barátnődnek , a paraméterekkel még jössz nekünk. Én egyenlőre csak lélekben gyúrok, lassan rá kell vennem az öreg csontjaim hogy mozogjanak egy kicsit. A Zuram mikor a tegnap este felemelt megjegyezte hogy ő lassan össze roppan. Először nem esett le hogy miről van szó ( hiába a Gyed hatása) de aztán rájöttem hogy ez a kilóimnak szólt. :evil:

Edit , Móni milyen helyesek a gyerekek a bringán. Lara oltári csaj a bringán.Biztos nagyon szeretnek is biciklizni. Móni hogy a párod mennyit letekert érted… nem semmi. Tutira nem én leszek aki Dávidot bringán fogja cipelni. 8 évvel ezelőtt a párom rávett hogy menjünk át Tihanyba bringával. Eltelt jó pár év mióta nem ültem biciklin, de azelőtt sem voltam egy bringázó zseni. Hát legyen, csak eltekerek odáig gondoltam. Ahogy elhagytuk Füredet elbambultam vagy mi a szösz, egy kis kiugrónál nem vettem be a kanyart és irány a bokornak. Az még nem volt gáz hogy a bokron landoltam , de akkor meghűlt bennünk a vér mikor a bokor mögött mindjárt kövek és a víz. Még jó hogy ledobtam magam a bringáról. Feltápászkodtam egy pár horzsolással megúsztam de mondtam a Zuramnak hogy a bringás túrákat elfelejtheti a következő 30 -40 évben. :D :D :D Most már röhögök rajta , de akkor nem volt olyan vicces. Azóta sem ültem bringára és nem hiszem hogy egy hamar rávesznek megint. :?

Tápszert én is úgy tervezem hogy májusig adom neki , de végül is
ő fogja eldönteni. Legalább a tápszerben benne a vitamin amire szüksége van és nem kell külön még vitamint is belediktálnom. Tejet nekem nem mondta a védőnő hogy fel kén forralni és cukrot tenni bele. Valószínű azért mondta nektek a cukrot, mert a tápszer édesebb mint a tej és akkor talán könnyebben menne az átállás.

CJudit szerintem is a Hunyadi patikában próbáld beszerezni az apás szettet. A gyógyászati segédeszközök boltjában is találhatsz de ott nagyon drága, majdnem 3000 ft. A gyógyszertárban tudom hogy olcsóbb sokkal, mondták anno a többi kismamák. Szerintem meg is rendelik neked és másnap már mehetsz érte. Legalább is ha nekem kellett valami és nem volt nekik másnapra beszerezték. Gyere csak nyugodtan mesélj nekünk a szülésről és a oszd meg a gondolataidat velünk. Ezért vagyunk itt. Mi majd lelket öntünk beléd ha padlón vagy.
A pizza tésztát én is magam gyúrom.

Felébredt a manóm , este még jövök.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit úgy tudom a patikákban olyan 900ft körüli az apa csomag,legalábbis 2 éve ennyi volt,mert én is megkérdeztem...

Tápszer:az én lányom 1 éves koráig tápszert kapott utána adtam neki tejet,úgy hogy meg karamelizáltam a cukrot és ráöntöttem a tejcsit,igy lett karamellás tejcsi,mert ugye bár ez meg könnyitette a kakálást is,mert szegénykémnek szorulása volt és erre szokott rá.mai napig is ezt issza reggel...
úgy néz ki a manókámnak is kell tápszert adni,mert csak az egyik mellem termel tejcsit,a másik valahogy nem akar beindulni.legalábbis igy érzem.nagyon nyugtalan néha a manóka,és nyugodtabb lennék ha lenne itthon tápszer...lehet holnap el is megyek megméretni és tárgyalok a védönővel....
anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Melinda ahogy elképzelem,ahogy begangolsz a bokorba... :D Lehet,hogy jobb ha az ember lánya néha nem próbálkozik.Főleg nem kell a Dávid cuki pofiját kockáztatnod!Két lábon biztosabb,mi?

Andi most nézem csak,hogy Vivien és a Milán majdnem egyidősek.Az egyik képen,amin egyedül van,olyan nagylánynak néztem. :oops: Akár egy 4 éves.Erre most nézem a vonalzódat. :oops:

Nálunk Milán kakaózik.És cumisüvegből :oops: .Nem tudom hogy vegyem el tőle.Nem akar szopókás pohárból inni,se szívószálasból....Csak a cumisüveg kell neki.Pedig októberben kezdi az ovit.Nem tudom mi lesz így.No meg a cumi...Jan elsején kidobtam a cumiját(mást akkor nem használt),mert elrágta.Nehogy a torkára menjen vagy ilyesmi.Pár napig nem is kellett.Akkor cumisüvegen altatta el magát.No de elfogadja a másik cumit is most már.Mit fognak az oviban szólni?Amúgy csak alváshoz kéri.De akkor is.Jó lenne leszoktatni.De se a kazánba nem hajlandó dobni,se a kutyának-cicának nem adja,se másik babáé nem lehet...Ötletek,tapasztalatok?Minden megoldás érdekel.Vagy hagyjam a csudába és elhagyja ha akarja.Egyik ismerősöm két évesen elvette a fiától és az meg rászokott az ujjszopásra.És sokszor ha fáradt a gyereke (8 éves),azon kapja,hogy szopja az ujját.na az se jobb.Jázmin ujjszopós.Nem tudom mi vár még rám...

Írjatok,még benézek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Kép Jázmin

No meg az elhagyhatatlan bohóca.Csak azzal alszik.Milán meg egy macival.Ilyen bohócot lehet kapni,de a Milán mmacija olyan ágrólszakadt!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Réka most aludt csak el. Délelőtt szunyált egy óriásit, pedig az utóbbi időben nem jellemző rá a nagy napközbeni alvás. Bence pedig még Anyuméknál, mert ma úszás volt, és ilyenkor ott tölti a délutánt.

Móni!
Igazából nem akarom a tejet erőltetni, nekem jó ez így. Még belefér a költségvetésbe. Amíg ő igényli. Cukrozni bizti nem fogom a tejet:( Még a melegítéstől is irtózok, de csak azért, mert én imádom a tejet, de csak és kizárólag hidegen. Viszont Réka a tápiját is melegebben issza meg.
A napközbeni ivászat gyenge, mert nagyon nem akar inni. Vízzel próbálkoztam, az még úgy ahogy. Csináltam teát, vettem kubut, egyik sem jött be:( Viszont annak ellenére, hogy ilyen keveset iszik, már nagyon ügyesen iszik pohárból:) Én Bencénél is kihagytam a csőrös poharat, pikk-pakk megtanult rendes pohárból inni.
Ügyes Lara, hogy így elalszik. Milyen kis cseles, hogy még visszahív:) Este Réka is így alszik el, bár volt egy-két este, amikor üvöltött, ha beraktam az ágyba. Első este még kivettem, át hozzánk, ott meg nekiállt bulizni:) Úgyhogy erről leszoktunk, és szerencsére azóta visszaállt a régi rend. Napközben is sokáig így aludt el, leraktam, és ő aludt. Na, ennek már vége: ringatás van, csak ha nagyon fáradt, akkor alszik el egyedül. Egyelőre bírom, élvezem, ahogy bújik:)
Nagyon jó, hogy így ki tudtátok alakítani neki a szobáját. Mármint gondoltatok a kamaszkorra is, amikor a buliból jön hazafelé:)

Edit!
Mindenképpen megnézem a Jeneit. Bár elég húzós az ára a kombájnnak:( Majd megtárgyalok Apával. Bencusnak jó lenne egy sima csoki torta is ám, mert ő csak és kizárólag azt hajlandó megenni, és amilyen válogatós a szélét meg sem eszi. Azt mindig én eszem meg:) Viszont most valamit újítani szerettem volna, ne legyen mindig egyhangú a torta, és ha belül a kombájn is csokikrémes akkor nyert ügyünk lesz.
Kakaót Te csinálod Milánnak?
Az én véleményem - bár egyik gyerek sem cumis - hogy várjál még, ne vedd el tőle. Főleg ha csak elalváshoz kell neki, szerintem még simán belefér.

Réka is ujjszopós, mint Jázmin. És persze kell hozzá nyunya is:) Majd dobok fel képet róla. Olyan kis édi, mert mindig a nyunya fülét eszegeti, addig tekeri, amíg meg nem találja.
Bence 7 éves lesz, és neki is van egy alvós állatkája. Vagyis mostanság kettő. Ez egy lila kutya, név nélkül, de szegényke már nagyon hadirokkant. MÉg egy pesti tornás mikuláson kapta. Na, azóta mindenhová megy vele: nyaralni, Anyumékhoz, ha ott alszik, eleinte még az oviba is vitte, arról már leszokott.

Melinda!
Gondolom, milyen jó érzés lehetett, hogy Dávid hívott Téged:)
Hú, nem semmi ez a bicós sztori:( Na, jó, azért én is vizuális vagyok:) de gondolom átélni kevésbé volt ilyen vicces, mint ahogy leírtad. Nem semmi távokról beszéltek ám, én még Sárberek-Dózsakertet sem biztos, hogy bevállalnám. Ezerszer inkább gyalog.
Valószínű, igazad van a tejjel kapcsolatban. Inkább várok még, aztán cukor nélkül próbálom majd. Egyébként a mi védőnőnk is azt javasolta, hogy ha elfogadja a gyerek a tápit, akkor még simán mehet. Aztán majd a baba kialakítja magának, hogy mikor álljon le.

Na, megyek folytatom a ruha-bizniszt:) Mi már nem tervezünk babát, tesóm kislánya is kezdi kinőni a rucikat,mert neki rakom félre mindig, amit kinő Réka. Csak már nem férünk el a kégliben:) Ruhamániás vagyok:)

Este még próbálok jönni, bár ma is egy kis torna van betervezve.
jucis
 
 


Sziasztok!

Mára letettem a lantot, hadd nyugodjék! :P Illetve kész vagyok a porszityóval, ágyneműzéssel, persze a mosógép egész nap megy, a szárító is. Kisasszony ruháját kell elpakolnom, most mindjárt megy át az ágynemű a szárítóba. Még egy adag melós van, de szerintem az marad holnapra.
Kislányom éppen túrórudizik és nézi közben a reklámot. Hát evvan.

Edit! Ügyi vagy, hogy elintézted a tortát, biztos nagyon szép lesz, már kíváncsian várom. A kombájnnak azért megkérik az árát, pedig nagyon tutti szerintem. Na, olyanunk nem lesz, legalábbis nem a Jeneiből. :P De hát ez van, ilyen árak vannak, de a csokitorta viszont nagyon baráti ennyi pénzért szerintem.

Nekem Laura még kiságyban van, nem is tervezem egyenlőre a nagyágyat, talán majd ősszel, ha megy bölcsibe. Elfér a kiságyban, szereti is, úgyhogy szerintem ráér. Nem attól félek, hogy leesne, mert biztos lesz neki is leesésgátló, hanem nálunk elég speciális helyzete lesz az ágynak, konkrétan majdnemhogy emeletes ágya lesz a tervek szerint, de mégsem az, na ezt jól leírtam, tehát azért magasabban lesz, úgyhogy azért várok még, hogy le tudjon róla jönni ügyesen. Bár a mászókára is simán felmászik. Na, szóval majd később.

A cumihoz nem tudok hozzászólni, nálunk egyenlőre szerintem elképzelhetetlen, hogy elvegyem tőle. :roll: Na, ettől nem vagyok túl boldog, de hát ez van. Fogggalmammm nincs, hogy majd hogy lesz, én abban bízom, hogy az elvitte a cica hatni fog. De nagyon cumis Laura. Napközben nem sűrűn van már a szájában, de alváshoz, autózáshoz, buszozáshoz kell. Eddig soha nem rágta ki, kb. egy hónapja kezdte el, minden cumi ki van rágva. :twisted: Most tervezem neki, hogy megint veszek a Müllerben szoktam, mert ott a két darab 945,- a Nuk cumiból. Csak és kizárólag olyat használok cumiból és cumisüvegből is. Laura is cumisüvegből issza a tejet, de napközben már csak pohárból iszik. Újabban meg csak üvegpohárból hajlandó. :shock: Még az se mindegy, hogy melyik. :shock: Ha megyünk valahová, akkor a cumisüveget töltöm fel, nyilván az egyszerűbb az itatás szempotjából buszon, kocsiban, boltban.
Bianka ujjszopós volt, kb. 3 hónapja nem szopja, akkor töltötte be az 5 évet. Neki is van egy báránya, már hót retyin néz ki, de azt cincálja mindenhová.
Laura csak egy plüssoroszlánhoz ragaszkodik, de nem nagyon, néha kerül csak szóba, "Jeó", ez a Leó-t takarja. Neki a cumi a lényeg, hogy ha kell, kéznél legyen. Leó egyébként megjárta egy hete. Kimostam és megszárítottam. :shock: Namármost a sörénye összeugrott egy kicsit :roll: , konkrétan úgy néz ki mint a Rózsa Gyuri a kapcsoltamban. Én akkorát röhögtem mikor kivettem a szárítóból, de Lara így is szereti. Édes cicám!

Melinda! Édi lehet Dávid az új frizkóval. Elhiszem, hogy nehéz csendben lefoglalni a gyereket, hogy apa pihenjen.
Milyen jó érzés is az, amikor kimondja, hogy anya! :roll: Olyan édesek. Nálunk először én mammmmaaa voltam, anyukám meg a mama. Jó, mi? :P Kiabált, mammmaaa, gyegyeee! Olyan cuki volt, kb. egy éves lehetett. Azóta már anya, vagy anyi vagyok, apa az apa. :lol:

Nem semmi a bicós sztorid. Mi is bicóztunk át Füredről Tihanyba, aztán jött egy nagy vihar és én megvártam Tihanyban, amíg áthozta a kocsit Füredről. :roll: Hát így jártunk.

Szerintem ne tervezd, hogy meddig adod a tápit! :lol: Dávid majd úgyis dönt. Én is terveztem, aztán egyik napról a másikra nem itta meg. Szerintem a tápi nem édesebb mint a tej, de ezt nem tudom biztosan. :roll: Eszembe nem jutott cukrot rakni bele. :shock: Nade ahány védőnő, annyi vélemény. Mondjuk én a gyerekorvost kérdeztem erről a témáról mikor aktuális volt. Én is a vitaminok miatt ragaszkodtam volna a tápihoz, de azóta úgy oldom meg, hogy kap minden nap Cebion 2X Multi szirupot. Ő nyomja be a szájába a Panadolos fecskendővel! :P

Jucus! Olyan jó, hogy gyakrabban jössz. Ilyenkor Bencusért az apukája megy meló után anyukádékhoz? Az ovival járnak úszni? Szereti?

Lara is melegen issza a tejet és a tápit is úgy itta. Nekem furcsa lenne, ha hidegen inná. :roll:
Laura napközben is iszik, mostmár elég sokat, mikor akkora volt mint Réka, Ő sem ivott ennyit. Mostmár minden jöhet, szereti a vizet is, a teát is, most a 100%-os narancslé jön be neki. Legtöbbször a kajához vizet kap, délután iszik gyümilevet. Persze, ha valaki itt van és előkerül többféle gyümilé, mindegyikből iszik. :lol:

Jajjj, ne is mondd a kamaszkort, mindjárt itt van, ahogy repül az idő. :cry:

Az jó, hogy ruhamániás vagy, főleg ha meg is teheted! :wink: Laurának is rengeteg ruhája van, nagyon sokat kapok a sógornőmtől, szinte alig veszek valamit. Ez nagy segítség, és az a jó, hogy jó minőségű cuccokat kapunk, tehát hiába volt már két gyereken, nem látszik rajtuk.
Persze van olyan is, ami itthonra jó, játszósnak, nade abból is kell egy csomó.

További kellemes estét Nektek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Reggelre, meglepinek!

JÁZMINKÁNAK BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK! És még százat!
Móni, Laura

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Újra itt. :P

Móni nem semmi hogy már most a kamaszkorra gondolsz. Az én szüleim legszívesebben lakat alatt tartottak volna, nem hogy nyugisan legyen jó messze tőlük egy kis szobám. :evil: Én még a „tízre itthon legyél „ világban nőttem fel. Istenem mennyire féltettek, de nem csak engem hanem a bátyámat is. Nagyon zokon esett. Most már valóban más szelek fújnak és én úgy gondolom ha valamit meg akarnak majd tenni azt megfogják tenni, ha tiltjuk ha nem. Ők bízzanak meg bennünk és mi bennük, ha bármi gubanc lesz akkor hozzánk forduljanak segítségért. Áááááá nem lesz könnyű elengedni őket. :? Mikor megszületett Dávid és haza hoztuk, anyukám nálunk volt, mondtam is neki hogy most már megértem azt a sok aggódást, féltést stb. és hálás voltam mindazért amit tőlük kaptam . Hisz nekik köszönhetem hogy az az ember lettem aki ma vagyok.
Végül is megcsináltam a távot: Füred – Tihany – Füred. :twisted: Az esés ellenére nem adtam fel.
Nagyon ügyi voltál ma, így belehúzni a házimunkába. :D

Edit esetleg mond neki hogy már nagy fiú , hamarosan megy oviba és ott a gyereket nem cumiznak. Ez a trükk bejött az unokaöcsémnél. Na persze akkor van gáz ha ott majd találkozik cumizó gyerekkel.
Szerintem mi is bajba leszünk mert Dávid nem csak alváshoz használja. Utazáshoz neki nem kell mikor sétálunk akkor sem, de ha itthon játszik néha eszébe jut hogy valami nem ok. Ha megüti magát akkor is kell a cumi, különben világvége. :cry:
Szerencsére az úját nem szopja ,csak harapdálja. Valószínű hogy a foga miatt ami egy jó ideje készül kibújni.
Hát két lábbon biztosabb az a tuti. :twisted: Vezetni imádok és túrázni is . A biciklizés és a futás sosem tartoztak a kedvencek közé. :roll:
Hát azért nem semmi áraik vannak a tortáknak.

Dávid is a tápszert cumisüvegből issza, a szopókás pohárból csak a vizet és nagyon ügyesen megy neki. Kezdetben tartottam neki de most már megoldja. Üdítőt meg pohárból , ezen van még mit dolgozni.

Jucus hol bizniszelsz a ruhákkal? Nekem is lesz majd egy pár cuccom amin túl adnák. Mi nem tervezünk tesót. Bár apa mondogatja hogy mi lesz ha esetleg becsúszik. Na csak ne csússzon.

Én már gimis koromban tudtam hogy ha nekem gyerekem lesz, az egy lesz és fiú. Mikor terhes is voltam és nem tudtuk hogy ki lakozik a pocakban, én mindenkinek azt mondtam hogy fiú. Valamiért el sem tudtam képzelni hogy lányom lesz. Nem tudom miért (bár a Zuram néha megjegyzi hogy egy boszorkány veszet el bennem). Ti hogy voltatok ezzel? Tudom hogy mindenki azt mondja hogy mindegy az a lényeg hogy egészséges legyen, de a lelke mélyén szerintem mindenki tudta hogy fiú vagy lány lakozik a pociban. Legalább is a barátnőimnél is működött a dolog, megérezték.

Andi szegény Vivi szorulásos volt. :( Dávid is, amíg csak tápszert kapott nagyon nehezen kakált, szerencsére mióta vegyes az étkezése jobb a helyzet. Reggeli tápszer előtt én Laevolacot adtam neki hogy ne legyenek gondok. Szerencsére segítet is. Majd gyere mesélj hogy mi volt a védőnőnél. :D

CJudit mi szépet, jót mondtak szülőin?

Látom Dávid már átgurult az én helyemre. Megyek én is aludni nehogy egyedül érezze magát. :D :twisted:

Jó éjt mindenkinek.
Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Nagyon sok sok boldog születésnapot Jázminnak !!!


Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Szép jó reggelt!!!

Melinda és Móni!
Köszönjük a szülinapi üzit!Igen,ma van az első.Vagyis ilyenkor már megvolt.0:25-re lett meg.10-kor meg kellett volna vizsgálni az ügyeletes dokinak,"csak" bejött egy anyuka szülni.Végignéztük a férjemmel.Ott ugráltam a gumilabdán,a csaj meg ott szült a függöny mellett.Mikor felsírt a kislánya (Jázmin ő is),ott sírtunk.A férje a csajnak nem ért be,mert nagyon gyorsan jött minden és a nő a kórházba már be volt fektetve.Mikor a Milán született,akkor is volt előttünk egy másik Milán pont aznap. :D

Nekem is elég furcsán hangzott ez a másik bejárat egy tini lánynak.Nagyon laza vagy most Móni.Engem is szigorúan neveltek.(Sokat jártunk mégis...)Nekem eszembe nem jutna,hogy a gyerekem külön bejáraton közlekedjen.Úgysem fogok aludni míg haza nem érnek! :twisted:

Nálunk Móni esély nem lenne megszárítani a csumpi macit.A mosógépbe titokba kell berakni,nehogy meglássa.Sokszor csak bedobom egy öblítés-centrizésre.ha fáradtan megyünk valahova,mindig hozza :? és kijenteni:"Nem elveszi néni!"Az ovit gyakran emlegetjük neki.Mikor csúnyán eszik,hogy ha ezt csinálja,nem mehet oviba,ha vmit nem eszik meg,de az ovisok is ezt eszik (mondjuk mostanában akkora étvágya van),az ovisok sem kapnak alvás előtt cumisüvegből kakaót...stb.
Azért szegény "oroszlán" képe előttem van,jól jellemezted.Dőltem a röhögéstől!
Csak nem olyan ágyra gondolsz,mint amit én szeretnék majd...Mi úgy beszéltük a férjemmel,hogy ő csinál keretet.Kb 140-es matrachoz,lépcső mész fel.A lépcső alatt fiókozva legyen,az ágy alatt meg pakolós rész.A keret pedig fával vagy gipszkartonnal lesz takarva.Ha vmi ilyesmire gondoltatok majd Larinak,akkor egy húron pendülünk. :D
Amúhy,ha nem lenne tesója a Milánnak,én sem vettem volna ki.Olyan a kiságya,hogy le lehet szedni az egyik oldalát.És akkor babaágy.Jázminnak is van mondjuk gyerekágya.Olyan,mint a Miláné.Hogy ugyanolyan legyen nekik.

Melinda én egyszer azt álmodtam,van egy fiam.Emlékszem utána napokig olyan fura volt.Én nem tudtam elképzelni,hogy fiam legyen.Mikor terhes lettem,én is tudtam,hogy az lesz.Mindenki lányra tippelt,mert az a családban a sok.A férjem kicsit elszottyadt a hírtől,mikor a 17. héten kijelentették,kisfiú.No de van lánya azóta!!!!Pont egy éve :D !

Összeszerelte apa tegnap a kiskonyhát.Megastabil.Van benne anyag rendesen!Ma apa meló után megy macekoni.Holnap jönnek a mamák (kisedényekkel),nem akartunk akkor vacakolni a szereléssel.A buli is holnap lesz.Díszítek majd ezerrel.A kaja babgulyás lesz.Anyóspajti süt krémest.Meg ott lesz a torta! :D

Azt hiszem megyek apának pakolok kaját!!!!

Még dobok fel képet a kiskonyháról!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Kép Este pizsiben Kép Megy a játék Kép Játék a világ

A szobát kicsit át kellett rendezni.Gondolhatjátok mekkora a hely :? !

KépKép
nagyedit
 
 


Szépjóreggelt Mindenkinek!

Edit! Először Isten éltesse sokáig a kis Jázmin-tündért! :) Jó készülődést a bulira!
Az ovi emlegetésével azért csak óvatosan, nem ám Milán megutálja mire megy, hogy ott csak csupa követelmény van, nem is akarok én ovis lenni. Motivációnak tök jó, de csak módjával. :)
Amikor Bence ovis lett volt pár kislány aki cumizott. Alváshoz beengedték nekik, igaz nem jó szívvel. De majd ott úgyis hatnak egymásra, és leszoknak róla.
Én még cumizó iskolást nem láttam, úgyhogy nyugi. :lol:

Szülőin nem volt semmi extra, leginkább a farsangról esett szó, csoportosan fognak beöltözni, a fiúk focisták lesznek, a lányok pom-pom lányok, a tanítónénik pedig a bírók.
Annyiból tök jó, hogy nem is nagyon lesz a jelmezre gondunk, mert egy apuka fociedző, ő majd hoz mezeket.
Csúcs-mega-szuper.

Ellenben bejelölhettük, hogy sütit kívánunk-e beküldeni, avagy tombolatárgyat. 8)
Hát, én azt hiszem tombolatárgyat fogok, veszünk majd egy-két csomag színescerkát, valami mesekártyát aztán csókolom, farsang megoldva. :)

Nagyon megdícsérte a tanítónéni a kisfiamat, úgyhogy dagadt a mellem rendesen. Azt mondta sokat fejlődött a kézügyessége, mert ebben voltak kisebb elmaradásai. Most már néha van olyan ügyes munkája technikán, rajzon, hogy mutogatja a többieknek a tanítónéni, hogy nézzétek milyen ügyes a Bence.

Addig rágtam az uram fülét, hogy ma elmegyünk beszerezni az apás szülés szettet, akkor leszek nyugodt, ha az már bent lapul a kórházi motyómban.... én már csak ilyen vagyok, örök aggódógép. :)

Majd még jövök!

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Jó reggelt Csajok!

Szeretném eloszlatni a kételyeket, mielőtt egy léha, nemtörődöm anya képében tetszelegnék.
Nekünk parasztházunk van, és mivel nem akartunk keresztül járni a gyereken, ezért döntöttünk a hátsó szoba mellett, szerintem ez érthető, ez hozza magával, hogy van köztünk távolság.
A hátsó bejárat az szerintem praktikus dolog, ha már nagy lesz, egyébként az eddig is volt, nem azért lett, hogy ott tudjon "besurranni", vagy nem tudom hogy gondoljátok.
Nem 10-12 éves korára gondoltam, hanem ha már nagylány, de még itt lakik velünk, amit nagyon szeretnék, hogy sokáig itt legyen. Egyébiránt fürdőszoba csak egy van, tehát mindenképpen hallom, ha bejön, fürdik, stb. De hol is van az még, de azért mikor csináltuk a szobát mindez eszünkbe jutott, hogy egyszer felnő.
Sőőőőőt, az is biztos, hogy én sem fogok tudni aludni, míg haza nem ér, de még azt is tudom, hogy apja képes lesz elmenni érte akárhová kocsival, ha úgy kívánja a kisasszony, meg ha apa úgy dönt.
Engem is szigorúan neveltek a szüleim, és nekem is tízre (legkésőbb) otthon kellett lennem, pedig nagyon el sem jártam, hiszen sportoltam, minden időmet kitette, úgyhogy fogva volt a gyeplő rendesen.
Melinda abszolút egyetértek veled, hogy alakuljon ki a bizalom és hozzánk forduljanak, ha valami hülyeséget csináltak. És ha akarnak valamit úgyis megcsinálják, ha van külön szoba, külön bejárat, ha nincs.
Ennyit erről a témáról, de most egy kicsit kicsapta nálam a biztosítékot, sajnálom, ha ilyennek ismertetek meg az írásaim alapján.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


De jó Judit,hogy előkerültél.

Köszi a Jázika nevében is!
Lehet tényleg nem sokat kéne emlegetni az ovis követelményeket! :oops: Már volt párszor bent barátnőmmel.Leginkább a gyerekek miatt várja.Meg egy csomó játék van ott bent,ami újdonság neki.

Gratula a kisfiadnak a szorgalmáért!!!!Ügyes nagyon!Elhiszem,hogy büszke vagy rá.

Tegnap láttam a Müllerben jelmezt.8000-ért :shock: .Tényleg kreatívabb ez a focicsapat ötlet!!!!

És ne aggódj!Nem lehet előre tervezni úgysem!A lényeg,hogy a cuccod egyben van.(Nem mintha nem gondoltam volna :D )Én a Milán miatt aggódtam anno.Mi lesz,ha...Aztán nem lett semmi baja,evett,ivott,aludt rendesen.És mikor jött a picibabatesóért és meglátott,elsírta magát,és le sem szállt rólam! :cry:

Na lépek mára.Megyünk zenebölibe,öltözünk lassan,utána dédizünk.Ott lesz unokanővérem is ma! :D Meg az én dédim! :D Délután,ha hazajövünk,még benézek!

Szép napot!

KépKép
nagyedit
 
 


Edit!

Nagggyyyyoooon tutti a konyha, ilyen kell nekünk is! Mennyiért dobálják az IKEA-ban? Nagyon édesek, ahogy ténykednek, hát még ha lesz hozzá edénykészlet is!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Húúúúú,Móni!Nem gondoltam volna,hogy megsértődsz!!!
ELNÉZÉST,BOCSÁNAT MEG MINDEN!
De majd apa 7 lakat alatt tartja azt az ajtót!!!!
És biztos el is megy érte,ha úgy kívánja a helyzet.Még te is!

Azt meg hogy gondolod,hogy léha anya lennél!!???? :shock:

Na Móni fel a fejjel és jókedved legyen!!!!!!

És ha mi így folytatjuk,a mi gyerekünk majd lehet szégyell minket,de te leszel a szupianyu a Lari barátnői körében :wink: !Aki modern és jófej!

Na tényleg lépek,nehogy elkéssünk!

Edit

ÁÁÁÁÁ!Szakad a hó!!!!Nem szoktam így vezetni!Annyi a balek az utakon és még én is bővítem a létszámot!

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Rengeteget írtatok! 8)
Köszönöm a gratulációkat a barátnőm nevében!Sajnos tegnap csak pár szót tudtunk vele beszélni(így a méreteket még mindig nem tudom),mert rohangált a nagyobbik csemete után.Most olyan rendszer van,amin tök meglepődtem,hogy a roomingos babákat sem lehet kivinni a folyosóra(legalábbis Ő ezt mondta),hanem fél 5-kor elviszik a bébiket,és a tv-ben mutatják őket,mint a nem roomingosokat.De a lényeg,hogy láttuk a picurit,és gyönyörű!

Jucis!Roland is 16 hónapos,és még reggel-este tápszert kap.Már gondolkodtam én is,hogy át kellene váltani tejre,de még nem vitt rá a lélek... :oops: Amúgy tejes dolgokat Ő is eszik(krémtúró,joghurt,puding,sajt,ilyesmi).De ha majd kapja is a tápi helyett a tejet,az biztos,hogy cukor nélkül,persze felforralva!

CJudit,apás csomag a hunyadi gyógyszertárban van,én is ott vettem annak idején.Az árát sajna nem tudom megmondani...Amúgy én is korábban beszereztem a szettet,biztos ami biztos alapon.
Jó,hogy így megoldódott a farsangi jelmez!És gratulálok Bencének,nagyon ügyes!Olyan jó,mikor a tanárnénik dícsérik a csemetét! :wink:

Edit!
Először is Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk Jázminnak!!!
Nagyon király a konyha!
Anna is cumival ment az oviba,nagyon függő volt Ő is,az első évet végig cumizta,senki nem szólt érte!Aztán szépen lassan(persze ovónénik is sokat duruzsoltak neki,meg mi is) már csak az alváshoz kellett,itthon is csak az alváshoz kapta meg.Aztán egyszer elkeveredett az oviban,sehol nem találtuk(persze volt pótcumi,de ezt Ő nem tudta),és akkor szokott le róla.2-3 napig többször kelt fel éjjel,de simán meg lehetett nyugtatni.Az elején néha szopizta az ujját,aztán szerencsére abbahagyta.Amíg cumizott,nagyon pösze volt,miután abbahagyta nagyon sokat javult a beszéde.Szerintem ha Milust megnyugtatja a cumi,és Téged sem zavar annyira,hagyd még meg neki oviba.Aztán úgyis látni fogja,hogy milyen sokan nem cumiznak,és könnyebb lesz elhagyni neki.
De édes Jázmin,ahogy csócsálja az ujját!

Móni,ez a bicós kép nagyon király!Gondolom,hogy hogy élvezi Laura!Jó sok mindent megcsináltál tegnap,nagyon ügyi vagy!
Most olvasom,hogy mit írtál!Szerintem senki nem gondol léha felelőtlen anyának!!!A terv nálunk is hasonló amúgy,csak mi a kisházba fogjuk Norbit "száműzni",szerintünk mindenkinek így lesz majd a legjobb.Persze,hogy nem most,hanem majd jóval később...Most a cél egyenlőre a külön szoba neki!Hallod,Veled kapcsolatban sokminden eszembe jutott,de pont ez a két jelző NEM!!! :D
Ne legyél ideges drágám,árt a szépségednek! :lol: :wink:

Melinda!Nem semmi,mekkorát borultál!De ügyes vagy nagyon,hogy ennek ellenére megcsináltad a túrát!

Nem tudom,mi van Rolanddal,már második éjjel tök rosszul alszik megint.Belekotortam a szájába,az alsó rágófog egy csücske már kinn van,a másik oldalon most nyomul neki.Olyan kis nyafka most is,meg a cumi lóg a szájában,pedig nem szokott neki.. :cry: Remélem,csak ez a baj...Anna meg elkezdett köhögni,nem vészes egyenlőre,de elkezdem neki adni a lándzsás utifüvet.
Ma Norbinak szülői,holnap meg a farsangijuk lesz.Beöltözni nem akart,mert már ciki... :lol: Édesem,már itt tartunk...
Megyek,mert szegény Ro nyűglődik...
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Én azért adtam 1 éves kor után karamellás tejet,mert a kakaótól szorulása volt és ezt mondta a védönö,mert a sima tejet nem itta meg,és ettöl sikerült kakilnia...hát a kakaós cuccoktól és a csokiktól van szorulása,igy nem igazán eszik csokis dolgokat..ha igen akkor egyből iszik őszi levet,vagy valami rostos dolgot..sajna ilyen a szervezete...
sajna ő is cumizik még bár már egyre ritkábban,remélem ő is elhagyja nem soká,most vettem neki újat mert a régit szétrágta és kajamaradékok voltak benne azt gázosul nézett ki...ja és a cumihoz pelus tartozik...neki nem plüss állat a tartozéka :lol: ő ezekkel alszik el..
Ugy néz ki tápszert kell adnom a márkbabának is sajna nem lakik jól a ciciből...nem baj az a lényeg tele legyen a poci és nyugodt baba legyen...
most ennyi idöm volt....

szép napot
anda-vivibaba
 
 


Most csak egy gyors hsz-ra jöttem.

Móniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ne hariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Sajnálom hogy ez jött le. :( :( :(
Szerintem egy pillanatra se gondolta senki közülünk hogy te léha anya lennél , nekem meg sem fordult a fejemben.
Le a kalappal előtettek hogy már most, időben tovább gondolkodtok mint a következő 16-18 év és ha megtehetném én sem csinálnám másképp. :wink: Nincs ebben semmi rossz. :D
Az meg egyértelmű hogy még a világvégére is érte mentek/ megyünk.

Bocsi ….
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dávidbaba 2010.01.28 12:26-kor.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok Csajok!


Nincs hariiiiiii, részemről ejtve a téma. Majd jövök bővebben, csak ma megyek maszirgára.

Szép napot!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Lányok én mindjárt kinyúlok olyan meleg van a lakásban,28 fok Most hogy ezek a mínuszok vannak tolják a fűtést mint az örültek. Alig tudom a radiátorra rátenni a kezem olyan meleg. Ablakot se merem túl gyakran nyitogatni nehogy Dávid megfázón olyan hirtelen kihűl a szóba, a radiátoron állítani semmi esély, olyan régi hogy félek hogyha hozzá nyúlok el kezd csepegni. :cry:

CJudit milyen jó kis pénztárca kímélő megoldást találtak ki. Tényleg iszonyatos áruk van a jelmezeknek. :shock: Nem csoda hogy dagad a melled ha dicsérik a kisfiad. Apás csomag beszerzését mi hamarabb. Én a 37 hétre terveztem az összecsomagolást, meg a csomag beszerzését is. Volt ám kapkodás mikor elfolyt a magzatvíz. Szerencsére a korházi dolgaimat egymás mellé pakoltam a szekrényben így gyorsan ment a becsomagolás. :roll:

Edit nagyon király Jázmin kiskonyhája. Majd kérünk képet a teljes felszereléssel. Ahogy látom már lázba hozta őket. De aranyosan fognak ott sertepertélni. De érdekes a szüléstörténetedben az hogy Milánnal és Jázminnal is azonos nevű gyerekek születtek közvetlen előttük. Jó készülődést délután. :D

Anna 12 évesen ciki beöltözni??? Ezek a fiatalok. :D Szegény Ro biztos a fogacska a ludas. Dávid is nagy nehezen elaludt és ½ óra múlva felsírt, utána nem volt hajlandó vissza aludni. Pedig nem aludta ki magát mert minden baja van, semmi nem tetszik neki. Most bekapcsoltam a tv-t és csend van. :evil: Ro engedi neked hogy megnézd a fogacskáit?
Reméltem hogy addig alszik amíg az ebéddel végzek. Nem jött össze.

Móni olyan kis helyes Dávid az új frízkoval. A feje tetején feláll a haja , ha nagyon rövidre vágattam volna, mint ahogy a nyáron volt neki , tisztára égnek állna a haja mintha bedugtam volna az újját a 220 –ba. :shock: Nem tudom kitől örökölte.

További szép napot nektek.
Fodri után:
Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Na, megjöttem a masziról. Hűűűűű, újjászülettem. Ma ez volt az egyetlen értelmes dolog amit tettem :P , meg az, hogy elmentünk a régi Plusba Bánhidán (mostmár Spar), narancsért, mert nagyon fincsi a nari ott. Laura is nagyon szereti, úgy hívja a narancsot, hogy "canniiiii", de hogy miért? :lol:

Edit! Utánanéztem a konyhának, mégsem kell! :P Pedig nagyon tuti, de drága, na. Tudom, a dédi adott bele pénzt, értem én, de asszem nekünk kimarad mégis. Egyébként a kis edényeket is ott lehet hozzá venni, az mennyibe kerül, mert azokat nem találtam, vagy csak bénán kerestem. :roll:
Remélem jól sikerült a mai családi napozás, kell is ilyen.

Anna! De jó, hogy jöttél, már aggódtam, hogy hol lehetsz. De megvagy!!!!! :P Édes Norbid, égő beöltözni, háááátttt, ja. :lol: Nagyon jó ötletnek tartom neki a kisházat, egyik ismerősünknél is van két pici a nagyfiú mellé, ott több mint 10 év a különbség, és a nagyfiúnak mikor már középiskolás volt, megcsinálták a házban a szuterén részt, egy kis szobának, fürdővel. Nagyon menci volt a srácnak. Azóta már felnőtt férfi, de nagyon élvezte a helyzetet. :lol:
Nagyon sajnálom Ro-t, remélem jobb éjszaka áll előttetek. Nekünk is most jött ki az ominózus szemfogunk, amit Karácsony előtt óta várunk és dudorodik. Végre valahára kint van. Érzékeltem is, kb. 3-4 éjszaka már fel sem ébredt a Lara és újra fél 9-ig alszik. :P

Melinda! Örülj neki, hogy ilyen idő van a lakásban, legalább van értelme, hogy fizettek, nem úgy mint anyukáméknál, ahol igencsak hűvös van. Mi mikor Újvárosban laktunk (első lakásunk), még időszámításunk előtt :P , ott is nagyon jó meleg volt, pedig elsőn voltunk és alattunk lépcsőház volt, és mégis. Ilyen szempontból szerettem ott lakni, de egy szobás volt, lépni kellett, és mivel világéletemben dózsakerti voltam, visszaköltöztünk Dózsába.

Jajjj, nagyon cuki Dávidbaba. Kis antennás lenne? Nem baj, úgy is édi lenne. De így meg nagyfiús.
Ugyanilyen játszószőnyegünk van és labdánk! :wink: A labda az az állatos bébiteke játékhoz tartozik, Nektek is?

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jajjj, Melinda, még visszatérve a reggei témára, hogy ki mit várt, mikor terhes volt.

Mivel Laurára ennyit vártunk, ezért nálunk duplán igaz volt, hogy mindegy, csak egészséges legyen. Ámde, az anyai szív.......
Én azóta nem hiszek a megérzésekben, bár én is boszi vagyok, de nagyon, erről sokat tudnék mesélni. Tehát én tökre úgy éreztem, hogy fiam lesz. A lelkem legeslegmélyén viszont lányt szerettem volna. De már akkor lelkifurim volt, hogy mi van, ha mégiscsak fiú, akkor ne legyek már ilyen hogy lányt akarok. :roll:
Az első 4D-s UH-on még nem tudták megmondani, 14. hetes volt, én már véltem felfedezni a kis golyóit, a doki mondta, hogy az nem az.
A titokra a 24. héten derült fény, és mondhatom a fellegekben jártam, amikor megtudtam, hogy lányom lesz. Apa is rögtön rajongott érte. Anyukám meg végigbőgte az utat hazafelé Pestről, mert annyira örült, hogy kislány.
Én másodjára is lányt szeretnék, ha lenne. De ha fiú, azt is hazahozzuk a kóriból. :P

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

No, megvettük az apás szettet, tényleg a Hunyadi patikában kaptunk (előtte vagy 3 patikából küldtek el minket), 560 HUF-ért. Ennyit megért. :) Most már bent lapul a táskában, nyugodt vagyok. :)

Móni: Na, eddig volt költségtakarékos a farsang. Kitalálták, hogy mivel sok gyerek szeretne a csoportostól függetlenül is beöltözni az általa hőn áhított jelmezbe bújni, így lesz egyéni felvonulás is.
Úgyhogy ugyanott vagyok, ahonnan elindultunk.

Az én fiam kitalálta, hogy ő bankrabló akar lenni. Voltak egyéb ötletei is, mint pl. sikoly (sosem látta, dehát mire jók az osztálytársak....), meg aztán akart még vámpír is lenni.
Így a legkisebb rossz a bankrabló, úgyhogy azt hiszem erre gyúrunk rá. Van valami ötletetek ezzel kapcsolatban? Arra gondoltam maga ruha egyszerű, veszek neki valami tök egyszerű, sima fekete pólót, fekete nadrág, és egy sísapka. Meg valami zsákot szerválunk, arra rá egy dollár jel. Még valami szerintetek?
Bár zsákot nem tudom honnan szerzek, meg milyet.
Mindig adnak valami gondolkodnivalót az embernek. :)

Szombaton szülinapi buliba visszük Bencét. Mióta sulis még nem hívták egyre sem, így most bajban vagyok, mert az ovis csapatban az volt a szokás, hogy ott maradtak a szülők is, ment mindig a nagy bandázás.
De én meg most úgy gondolom, hogy elég nagyok már ahhoz, hogy ne kelljen ott őrizni őket, ezért szerintem csak visszük, és megkérdezem meddig tart kb. a buli és a végére érte megyek. Ez gáz így szerintetek?
Nem ismerem a szülőket, az ovis csapat már összeszokott volt, meg ott még tényleg indokolt volt, hogy mindenkivel ott legyen egy felnőtt, de szerintem ez már felesleges. Mit gondoltok?
Lehet aztán, hogy mások is így gondolkodnak, és csak hozzák-viszik a gyerkőcöt, ki tudja....

Most elmentek a fiúk a Tescoba, Bence valami hócsúszkát akar venni a kis pénzéből, a szánkóval fél lesiklani a dombról, úgyhogy megnézik ezt a műanyag bigyót, állítólag ezzel le mer. Hát, kíváncsi leszek.... :)

Anna! Hát ez a fél 5-ös bababegyűjtés meg mi lehet a kórházban? Anyám, hogy ezek állandóan kitalálnak valamit. Nem pont az a lényege a rooming-in-nek, hogy egész nap az anyával lehet a baba? Estére/éjszakára visszahozzák őket azért?
Kedden megyek majd NST-re fel a szülészetre, ideje lesz már mindennek utánakérdeznem, nem szeretem én az ilyen meglepetéseket....

Este még benézek!

Puszi Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cinderella_ 2010.01.28 17:15-kor.

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Ja, még a ki mit várt témához én is-én is. :)

Persze, túl azon, hogy csak egészséges legyen, mert ez egyértelmű, magától értetődik.

Én mindkettőnél úgy indultam neki, hogy kislányt szeretnék, arra vágytam igazán-nagyon. Bence nagyon szemérmes volt, és csak a 31. héten mutatta meg a fütyülőjét. De valahogy mégis éreztem, hogy kisfiú lesz, látatlanban meg is vettem a világoskék kiságyat neki, mert akkor még nem tudtuk a nemét. Volt ez a vágy bennem, hogy jó lenne egy kislányka, de valahogy éreztem, hogy fiú.
Oszt igazam lett. :lol:

Másodjára ugyanígy indultam neki, és ugyanígy "éreztem", hogy kisfiú. Nem is annyira megérzés, mint inkább az mondatta ezt velem, hogy annyira kislányt akart mindenki a környezetben, a férjem, a nagyszülők, én magam is, a kisfiam is, hogy mondom, na az már túl tökéletes lenne, ha az is lenne.
És lám, megint igazam volt, a 18. héten megláttuk a fütyköst, és azóta már sok uh alkalmával rácsodálkozhattunk, hogy mekkora. :lol:
Persze teljesen biztossá akkor válik, ha meglátom majd a lába közét, de azért elég kicsi az esélye a tévedésnek.

Úgyhogy, én maradok fiús anyukának.

Talán majd harmadjára.... de az még annyira a jövő zenéje...

No, tényleg megyek, teregetnem kell, aztán meg vasalni a tegnapiakat, van belőlük jóóóóóóóó sok. Hogy én ezt hogy utálom! :x

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok csajekok!

Hazajöttünk,mi jányok.Milánt ellopta a mama,mert havat akart kisfiam lapátolni!olyan egy munkamániás egy pasas!

Hazafele mi bementünk a boltba húst venni a holnapi babagulyáshoz.

Dédinél most nem nagyon akart aludni a Milán.De sikerült nagy nehezen neki.Jázminka pedig végig aludta a napot szinte.Meg ette :D

Hát igen Anna,utolért a kamaszkor.Jössz még te nekünk jó tanácsokkal azt hiszem.
Ez a baba nyugtalanság talán az időjárástól is lehet.Egyik nap -18 :shock: ,másnap 0.Ki tudja már követni.Talán csak akkor,ha nem mozdulunk ki.Nálunk is kakaón mehet a fűtés,mert még kettesen is forró.

Judit!A képeid alapján is olyan lányos anyukának nézel ki.Ha lehet ilyet mondani.Anyósom is lányos anyuka.Két fiúval :D !És olyan jól nevelt "kisfiai" vannak.Anyukám (két lánnyal) fiús anyuka.Olyan rosszak voltunk a tesómmal.Mindig úgy kikaptunk.És egy normális copfot nem tudott nekünk anyukánk fésülni soha.Már ha megengedte,hogy megnövesszük a hajunkat.És lány unokát szeretett volna.Mondtam is neki,minek,fonni sem tud.
Nálunk Először féltem,hogy a Jázmin túl fiús lesz a Milán miatt.De nem.Egy évesen már látszik,hogy szeret babázni,olyan bújós,sokkal finomabban nyúl dolgokért,mint a tesója.
Ennek a mit szeretnék dolognak csak addig van jelentősége,amíg ott nincs a baba.A Jázmint először fura volt pelenkázni,hogy nincs fütyije.Azt se tudtam mit hogy töröljek,nehogy baj legyen. :shock:
Hát az én férjem is lányt szeretett volna.Az apa-lánya szerelem miatt.
Nekem unokahúgom két éves volt,mikor a férjem megismerte.Iszonyat hosszú hajjal,babákkal,babakocsival,retikülökkel.Mikor hozzábújt a kiscsaj,azt mondta utána,neki ilyen lesz és kész! :shock: Hát aztán a Milánt ő csinálta.Én csak lányt tudok.Nekem xx kromoszómáim vannak! :D A Milánnal amúgy nagyon különleges kapcsolata van. :D
Biztos a férjed is szeretni fogja a kisfiát!!!!!!!És ha ott lesz veletek,teljesen mindegy a neme.

Melinda!Dávid baba milyen jó húsban van.Sokat nőtt a karácsonyi kép után.Ezt már múltkor is akartam írni,csak elfelejtettem.Hát igen,a babából kispasi lett.A karácsonyi képen elment volna kislánynak is,de itt....Igazi pasas!!!!Olyan szép.

Judit! A szülinapi bulikat pont így szokták csinálni iskolásoknál.Viszik,megkérdezik hányra menj érte.Ez nem ciki egyáltalán.Szerintem ciki az,ha engeded egyedül haza ballagtatni.Azért a farsangi jelmezéről csak annyit,hogy elég visszafogottnak mutattad itt be,erre előrukkol ilyen ötletekkel.Nem semmi a csávó :wink:

Larianyu!Ezek a mamák milyen lányunokapártiak.Anyukám is a lányért drukkolt!Mikor Milán elkezdett beszélni a papát olyan dallamosan mondta,a mamát meg durván és röviden :twisted: .Biztos mindent hallott a pocakban :D !
Azt is el tudom képzelni,ahogy láttad a golyóit.(Jót röhögök itt magamban!)Nekem először mikor mutatta a doki mi hol van,ez a feje,gyomra...Azt sem tudtam pontosan mit mutat.Bólogattam ott.Férjemmel jól eldiskuráltak,mi ez+az.A szülés előtti héten olvastam olyan könyvet,amiben le van írva,milyen ha jön a fájás.Mindenki akit kérdeztem,csak annyit mondott,majd érzem azt.
Meg is járta muterom.Folyt a magzatvizem.Go a kórház,éjfélkor.Aznap reggel buktát sütöttem.Egész nap csavarogtunk.Este 11-re értünk haza.Lezuhanyoztam,férjem bekapcsolta a gépet,csak annyit mondtam,ezen a héten sem szültem meg,és kezdett is folyni valamennyi :D .Anyukámnak itt maradt a mosogatnivaló,mert persze úgy voltam vele majd elmosom a tepsiket.Úgyse mossa el helyettem senki. :wink: Erre elmosták.Mosni és vasalnivalót is hagytam :oops: .
Ja és nem akartam szólni senkinek,hogy megyek szülni éjfélkor.De a fényképezőnk szervízben volt,és nagybátyámtól kölibe kaptam az övét.Mindezt éjfélkor!!!Mivel ők tudták hova megyünk,körbehívtam a családot! :D Tesóm összes munkatársa kiállt a Kristály elé Tatán és integettek mikor mentünk Komáromba. :D Másnap reggel indították a szülést.Csordogált a magzatvíz,de nem voltam egy ujjnyira sem nyitva.Reggel hétkor kezdődött.És 17.55-re lett meg a Milán.Férjem éjjel kint aludt a kórházi parkolóban.Hazaküldték,hogy reggel indítják be a szülést,és ő nem mert hazajönni,nehogy vmi történjen és ő nincs ott. :D (akkor tesóm még nem lakott Komáromban)

Larika szeretne kistesót?Nem szoktátok tőle kérdezni?

Na még benézek később!

Pusszantás!!!!!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


]Nagyon boldog születésnapot Jázminnak!!!
jucis
 
 


Köszönjük mindegyikőtöknek,hogy gondoltatok a kislányunkra!

Milánt ma megkérdeztük."Mije van ma a Huginak?"Erre:"Szülinapja!Boldog karácsonyt,Hugika!" :shock:

Larianyu!A kiskonyhát ha van maradék faanyagotok,apa tud csinálni.Én is csináltatni szerettem volna,de apának ez jobban tetszett.És ott volt a keresztelős szülinapos pénz.Úgy gondoltam valami olyan félét lehetne összeszögelni,mint az oviban amik vannak.Platnit festettem volna rá...Ikeában csak a gyerekeknek vettünk cuccokat (ágyneműhuzat,paplan,polcok, kiskonyha,kis műanyagdobozok...)A keresztelős lóvéból nem sok maradt (5000Ft).De nem baj,most egy ideig nem megyünk az Ikea közelébe!

A fakopancs.hu-n nézd meg az ovis bútorokat!Na ott vannak olyanok,amit szerintem meg lehet házilag csinálni sokkal olcsóbbért!Larika tuti fog főzni!!!!Anyukáját is látja főzni.Milán ma reggel főzött.Kolbászt :D meg csapot (=ketchup) :shock: .

Volt itthon egy-két pici fazekunk az eurós boltból,na abban főznek! :D

Jó éjszakát mindenkinek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Te Edit, és Milán hogy került aztán haza? :shock: Vagy ott alszik a mamánál? Mit jelent az, hogy a férjednek különleges a kapcsolata Milánnal? Nem tudom az én férjem milyen lenne egy kisfiúval, de a lányával szerelem van.

Az UH-n én tökre tudtam, hogy mit látok. Mindig tudtam, Laci meg csak bólogatott okosan mindig. :P Aztán amikor elkapta a vezérfonalat, akkor már Ő is látta, és Ő magyarázta nekem. Mondom bakker, nekem ne magyarázz, én eddig is láttam. :P :lol: De akkor és ott, hidd el golyókat láttam. :P Aztán mégsem. :shock: De mikor kiderült, hogy Lauránk lesz, akkor ez a kis nőcipőci úgy megmutatta a punikáját, hogy öröm volt nézni. Meg is van fényképen. :oops: Rögtön kinyomtattuk a szonográfus csajjal. :P Mert volt egy kép ajándékba, de mi még ezt is megvettük pluszba! :wink: Ezt nem lehetett otthagyni! :P Édeském, csak 625 g volt. És már egy kész kis emberke volt. Jajjj, de imádtam már akkor is. Egy órát gyönyörködhettünk benne, de a végén már nem tudtam hogy feküdjek, mert már mindenhogy fájt. :lol: Na, mindenesetre életreszóló élmény volt. Mint ahogy az első szívhang hallgatása is. Addig a Laci bele se élte magát a terhességbe, míg nem hallotuk a szívecskéjét. Én tudtam, hogy semmi baj nem lehet, de Ő ilyen. Na ott és akkor nagyon meghatódott. Zavarában csak annyit mondott az orvosunknak mikor kijöttünk az UH-ról (mert a Klinikán más UH-z, nem a saját orvosod), hogy doktor úr, működik a gyerek. :P Jó, hogy nem azt mondta, hogy beindult a motor. :P Na, szóval szép emlékek. Jó lenne mégegyszer átélni, csak szülni ne kellene a végén. :roll: A többi jöhet előtte is utána is.

Nem semmi a szülés sztorid, hallod-e. Főleg a Kristály előtt integetős rész tetszik. :P Meg a múltkor is hozzá akartam szólni, csak kimaradt, hogy anyukád berontott a szülőszobára. Haláli egy nőci lehet Ő is. Jópofa család lehettek, ha így összejöttök. :lol: De még jó, hogy a doki is kapcsolt és mutatta az unokát.
Az én dokim is mindenáron be akarta vinni anyukámat mikor megszületett a Lara és az apjával volt. Úgy szóltak rá, hogy doktor úr, egyszerre csak egy lehet bent. Nem mintha nem tudta volna az öreg, csak bepróbálkozott. :P Anyu ment is volna, de lekapcsolták. :lol: Úgyhogy csak a lift előtt nyomott egy puszikát a Laura pofijára. Meg az enyémre is, csak hát nekem akkor mindegy volt minden. :lol:

Larát nem szoktuk kérdezni, hogy szeretne-e kistesót, Ő még ezt nem érti. Nem tudja, hogy mi az, hogy tesó. Meg hát a mi esetünkben nem az Ő kívánsága lesz a tesókérdés. :wink:

Lara ágytémájára visszatérve, majd rakok fel képet a szobáról, hogy hová szeretnénk az ágyát. Majd meglátjátok, hogy miért speciális a helyzet.

A kiskonyhára már van ötletem, hogy hogy csináljuk meg, sógornőm sugallatára. Vannak jó ötletei, Ő is maga csinálta a gyerekeinek. Ő egy IKEA-s hokedlit csinált meg, poháralátétből csinált platnikat, gombokat IKEA-s szekrényajtó nyitó gombból, oldalára rakott akasztókat, azon lóg a fakanál, merőkanál, ilyesmi. Tök jó, egyszerű, praktikus. Mondjuk amennyit a Lara is használni fogja szerintem bőven elég ennyi. De a tiétek akkor is tuttttiiiii!

Jó éjszakát!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szépjóreggelt Csajok!

Először fordul elő, hogy én nyitom meg a napot! :)

Egész jól aludtam az éjszaka, talán csak 3-szor ébredtem fel kikoslatni a klotyóra, ez egész jó arány nálam mostanában. :)

Edit: Bence azért nem annyira visszafogott, bár amúgy kétségtelenül nem egy rossz gyerkőc, de ilyenkor kijön belőle a férfiállat. :lol:
De úgy vagyok vele, hogy inkább ilyenben élje ki az ilyen hajlamait. Legyen bankrabló, inkább mint hogy verekedős vagy a társaival agresszív legyen. Mert amúgy egy angyal, már amit én látok belőle. :) Bár a magatartására még soha nem volt panasz szerencsére, sem az oviban, sem a suliban.
Cserfes, dehát melyik gyerek nem az? :)

Mára semmi komolyabb programtervezet, krumplis tésztát fogok csinálni, nem egy nagy projekt.
És megint vasalnom kell majd... a vasalónők korán halnak. Ja, hogy azok a mosónők? :roll:
Sebaj... én rettentően sajnálom magam. :lol:

Szépséges szép napot Mindenkinek! :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Jó reggelt!

Ma lesz a buli!!!!!!!!!!Most épp mosok :? .Majd főzök (babgulyás),apa napközben hazaugrik a tortával.Fel akarom díszíteni a lakást.Lufival,meg a Milán első szülinapjára vettünk ajtódíszt,hogy itt a party.No azt én szépen összehajtogattam és ilyenkor azt rakom ki. :D

Móni én azt láttam az UH.án,mint férjurad :? ,a végén kezdtem kapisgálni.Nekünk is vannak nemi szerves fotóink :D .A szívdobogás nekem is nagy élmény volt.
Ez különleges kapcsolat abban van,ha itthon apa,állandóan rajta lóg és állandóan utánozza.Mindig azt játssza,hogy szerel.És napjában 52-szer most kezet,mert olajos a keze. :) Teljesen máshogy bújik apához,mint hozzám.És az apjának van türelme 6odjára is felépíteni a lépcsőt,ha összerombolja.Meg ha vmit szeretne a Milán,de mondjuk azt nem lehet,mondjuk a nagy kukásautóba betenni egy legoduplos emberkét,én sokszor elintézem azzal,hogy azt úgy nem lehet.Na akkor apa mikor jön talál vmi megoldást a problémára.Apa tanította meg egy csomó mindenre.Én esténként csak megfürdettem,apa beül mellé,megtanította neki hogy húzza hátra a fütyköst,és mossa meg.Állva pisilni is ő tanította.Szóval valahogy úgy ézrzem sokszor én nevelem,etetem őket,és a férjem meg csak játszik velük.

Judit nálunk is volt a héten krumplis tészta. :D A hajlamokat Bence tényleg így élje ki.Ne legyen verekedős,durva.
Aztán óvatosan vasalj!Én egyszer a végefelé Milánnál megégettem a hasam a vasalóval. :shock: Nem volt durva de akkor is....
A pisihez annyit,hogy én kétszer voltam kint és nem is várok babát :D .De az utolsó hónapr nem a nyugodt éjszakák jellemzők.De neked legyen csak ilyen,mint volt!Ha meg nincs sok dolgod hátra,pihengess is!!!!

Nem írok most többet!Szegény Évi,ha majd hazajön aztán olvashat minket...

Kellemes délelőttöt mindenkinek!!!!!!!!!
Edit

Timi,Anna!!!!!!!!!!Jelentkezzetek!!!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Mar nagyon regen jartam erre.
Remelem mindenki jól van.
SAjnos nagyon ritkan tudok jonni, mert Mia baba eleg hasfajos, szoval minden idomet kitolti.
Remelhetoleg mar lassan vege ezeknek a hasfajos idoknek, mert mar 2 honapos.
Puszi mindenkinek, megprobalok tobbet jonni.



Kép

fiamette
 
 


Sziasztok!

Én mindig is fiut szerettem volna első gyermeknek,de nem tudom megmondani miért...talán irigyeltem nővéremet akinek 2 fia van...
De mikor terhes lettem azért sokat gondoltam arra hogy azért a lány felé is kell hajlanom,mert mi lesz velem ha tényleg lány lesz.Aztán tényleg lány lett.Mikor biztos volt örültem neki,mer tudtam hogy a párom biztos szerelmes lesz belé.Mikor pici volt akkor már szerette volna megzabálni,játszani vele,alig várta hogy nagyobb legyen tudjon vele játszani.
Aztán a második terhességnél,reménykedtem benne hogy fiú lesz,nem is gondolkodtam lányba,valahogy úgy éreztem tuti fiú lesz.Nagyon örülök neki,mert akkor az apja tudja majd vinni őt is gyúrni/edzőterembe/.Már nagyon várja.. :lol:
A fiam szülésnél megmutatta hogy működik a fütyije,mert mikor kivették a hasamból/császárral szültem/és megmutatták egyből,már pisilt is le...így üdvözölt engem.. :oops: nagyon édi volt..
Hú én nem szeretem a krumplis tésztát,valahogy anyám nem jól csinálta,legalábbis nekem nem izlet és azóta se kívánom és nem is igazán csinálok...
most én se eröltetem meg magam a fözéssel,van ilyen fagyasztott túrós derelye,azt fözöm ki...már hús undorom van...hétvégén meg apa főz,így ma is lustizom... :lol:

Megyek nézek csizmát lánykámnak,mert ha marad ilyen hideg idő akkor fázni fog a lába,mert mostanában sokat kell majd sétálni...

Mérnem kell Márk babát,hogy mennyit eszik,mert néha olyan nyugtalan,és úgy érzem keveset eszik....Bár mondjuk szopizik az első 10 percben,utána ugy elalszik a cicin,hogy kénytelen vagyok lefejni és ugy oda adni neki...csak nem szeretném rászoktatni most a cumisüvegre,pohárból meg nehéz neki még inni...

szép napot mindenkinek Kép gyermekeim Kép katonák
anda-vivibaba
 
 


Sziasztok.

Móni tudod azért azzal jobban kiegyeznék hogy legyen 21-23 fok a lakásban és kevesebbet fizetni mint hogy az utcát fűtsem. :evil:
A labda nem tarozik semmihez. :D A labda a kedvence, mikor még csak a hátán feküdt, nagy ritkán megerőltette magát hogy megforduljon, akkor is labdát rugdosta és úgy csinált a kislábaival mintha cselezet volna. Mikor meglátta anyukám a kisfilmet róla, azt mondta hogy focista lesz. Anyum apukája és a testvérei is mind fociztak, anyukám kézilabdázott. Én is kipróbáltam sok mindent de hogy versenyszerűen üzem valamelyiket, azt már nem. Szóval a gyerek vérében van a sport és remélem hogy rendszeresen fog majd sportolni valamit. :lol:

Képzeljétek a tegnap kemény 10 percet már lábra és fenékre gyúrtam. Csak rászánom már magam a dologra. :oops:

Azért úgy látom hogy tudat alatt mindenki érezte hogy ki lakozik a pociban.

CJudit Milyen jó kis ötletei vannak a fiadnak, na ezek aztán tényleg könnyen kivitelezhetők. Még egy fekete kesztyű az újlenyomat miatt. :wink: OBI –ban hátha van zsák vagy vesztek 1 méter valamilyen anyagot (pl: vászon) és akár kézzel is megvarrod pillanatok alatt. Én is úgy hallottam hogy szülinapkor beadod gyereket, megkérded meddig tart a buli és aztán érte mész. Lassan el jön az idő, még 4-5év és már egyedül jön megy. Tudod akkor már ciki lesz hogy apa, anya vigye- hozza. :roll: Vasalni nekem is kell, utálom de délután neki ugrok én is.

Mi a 20 héten láttuk meg először hogy kistökös, addig nagyon szégyenlős volt. Az már akkor is látszott hogy egy nagyon izgő -mozgó baba, a doki meg is jegyezte hogy ennek a gyereknek egy perc nyugta sincs. Kis duracell. :twisted: A kis kezei és lábai végig jártak amíg az uh-ot csinálta. 4D –n a 30 héten voltunk a fütyköst megmutatta de az arcát nem igazán akarta. A doki végig mondta és mutatta hogy ép mit látunk. Így nem volt nehéz képben lenni. :D

Edit bizony jó húsban van a gyerek. Bár az utóbbi napokban nem voltam boldog hogy alig evett valamit, azt is hiszti kíséretében. Tuti hogy a fogunk jön mert akkor szokót ilyet csinálni. De engem kikészít akkor is.

Velünk is rongyolt anyukám a korházba szülni. Mikor elfolyt a magzatvíz a Zuram riasztotta hogy anyuka megyünk a korházba. Na ennyi kellett neki, két perc alatt felöltözött. Lefele menet a negyedikről mind nyugtatót és kérdezte hogy minden ok , nagyon fáj. Mondtam neki nyugi anyú, csak csöpögök. Ők ugye kint maradtak a váróba amíg megvizsgált a doki, aztán szépen haza jöttek mikor mondta a doki hogy ha minden ok akkor 24 órán belül meglesz a baba,de jó volna ha legalább 12 órát bent maradna amíg a tüdőérlelő kifejti a hatását. Türelem , minden ok lesz, tessék nyugodtan haza menni. 5óra múlva ment a telefon hogy türelmi időnek vége. Reggel 6:15 –kor meg is lett Dávid ő volt az nap az első kisbaba, ő nyitotta ki a csapot mert aztán csak folyt ki a sok gyerek a szülőszobából, nagyon sok sok baba születet azon a héten. Meleg váltás volt. :D :D :D

Fiamette sajnálom hogy Mia baba nagyon hasfájós , még egy hónap kitartás. Aztán gyere ám amikor csak tudsz Mia nagyon szép kis baba, az a mosoly….. :D

Andi ha esetleg megpróbálnád kis kanállal adni a tejcit? Igaz hogy bele őszülsz amíg bekanalazza a tejcit ….. :evil: de egy próbát megér. Látom apa ölében azért előbújt Vivi mosolya. Jót mosolyogtam a : „Nagyon örülök neki,mert akkor az apja tudja majd vinni őt is gyúrni/edzőterembe/.Már nagyon várja..” . Nálunk peca lesz, de ha lány lett volna azt mondta hogy az se lett volna gond mert hát ugye nők is pecáznak. :D

Most hívtak a bölcsiből hogy igényt tartunk-e a helyre, mert túljelentkezés van és szeretnék tudni. Mondtam hogy persze, mindenképpen kell a hely és hogy Dávid csak 2011 januártól menne ahogy akkor jeleztem is. Azt mondta akkor majd szeptemberben majd menjünk be , de talán inkább decemberben hogy mi a helyzet. Hát ebből mi lesz…. :? :? :? Remélem csak sikerül.


Lépek , felébredt a manóm.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok,

Csak egy gyors helyzetjelentés magunkról, aztán megpróbálok visszaolvasni valamennyit, remélem mindenki jól van!
Ez a hetem nagyon gyorsan elrepült, közben én sem voltam valami jól/a hátam nagyon fáj, a gyomrom elég rossz, ez miatt naggggyon nyűgös vagyok/voltam/, meg Ágim alvása is katasztrófális egész héten alig birom elaltatni ebéd után meg este is, nagyon kikészít már a dolog. Nincsen semmi baja, nem jön a foga, szóval passz, de minimum 1 óra mire álomba nyüglődi magát, :twisted:
Szóval nem vagyok jó formában, titeket se akartalak nyaggatni a problémáimmal.
Majd jelentkezem

Sziasztok:Timi

Kép
tinaági
 
 


Halihó,

Amiket most gyorsan átfutottam :oops:
Móni,
Nagyon aranyos LAri a bicós képen, arany szivem :D
Edit,
Utólagosan is nagyon boldog születésnapot Jázminnak!!!
Melinda,
annyira nagyon szép Dávid, kész kislegény
Anna,
Remélem Ro jobban van már
Bocs a többiektől, igyekszem még jönni

Sziasztok:Timi

Kép
tinaági
 
 


Sziasztok!

Timi:nálam is ez a helyzet,hogy Márk baba nem akar elaludni,csak 1 óra szenvedés után...biztos érzik az időjárást is...aztán lehet fáj a hasa..

kaptam mérleget,hát dobtam egy hátast,mert nem az a gond hogy keveset eszik hanem hogy sokat...bár neki ez is kevés mert szopizta még a kis kezét...hát nem tudom mi lesz...hétfön lemegyek a védönöhöz,azt megmondja most mennyit kell majd ennie...

Melinda:Természetesen nálunk se maradhat el a peca,így mind a kettöt vinni fogja...én is jártam vele..de hál égnek nem jár olyan sürün...Bár most közölte,ha haza jön 3 hónap után 10 nap szabira,akkor abból egy 24 órát pecázással fog tölteni...mondtam neki rendben...

Hát nagyon küzdök Márknál a szájpenésszel...azt mondták kenjem neki gézzel,de a nyelvéről leszedtem de a szája körül nem tudom leszedni...tudtok valami tippet adni?kenjem fültisztitóval,azt lehet?

majd még jövök....

sziasztok
anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andrea,annyira szépek a gyermekeid!!!Jó,hogy hétvégén párod főz,legalább addig is tudsz majd pihenni!
Lehet,hogy nem elég laktató a tejed?Mert ha mennyiségre sokat eszik,akkor ez lehet a baj,nem?
Márknak szájpenésze van?Szerintem ugyanúgy gézzel kotorj bele,mint ahogy a nyelvét letörlöd.Tehát úgy,hogy az ujjadra tekered-csavarod a gézlapot,átitatod ezzel a boraxos izével,és kitörlöd a száját...Elég bonyolultan mondom,vagy nem?

Timi,sajnálom,hogy nem volt túl jó a heted!Orvoshoz nem mentél le?Nem ám valami komolyabb bajod van!!!Remélem,Ágika alvása is rendeződni fog.Ha nem a foga,akkor talán tényleg lehet az időjárás...

Melinda!Remélem,hogy fogják tartani a helyet nektek a bölibe!Sajnos szita az agyam,melyikbe fog járni Dávid?Pont ma számolgattam barátnőmmel,hogy ha minden igaz,és az összes benn lévő szabimat kiveszem,valószínüleg csak januárban kezdek dolgozni majd...

Edit!Tart még a buli?Képeket feltétlenül kérünk!!!

Móni!
Merre jársz már megint???Igazolatlan távollét kérem??? :lol: Mikor csináljátok meg majd a kiskonyhát?Amilyen ügyeskezű a férjed,biztos hogy tuti lesz!

Nos,a farsangi még tart,Gábor fél 8-ra megy Norbiért.Az osztályból senki sem öltözött be... :shock: Mondjuk az évfolyamból se sokan...Amilyen gyorsan reagálok,közben már haza is értek... :lol:

Tegnap a szülőin semmi különleges nem volt,a félévet értékelte ki a tanárnő,meg elmondta hogy mire kell figyelni a második félévben.

Azt el is felejtettem mesélni Nektek,hogy voltam tanácsadáson kedden Rolanddal.Minden rendben van vele,azt mondja a dokinéni,hogy kárt nem fog magában tenni,és majd abbahagyja.Azért csinálja,amit Móni is mondott,figyelemfelkeltés a célja.Annát teljesen ellenfélnek kezeli,és küzd a "jogaiért".Holott vele(én úgy érzem) többet foglalkozom,mint Annával,mert ugye kiköveteli magának.Ezen is változtatnunk kell,mert így meg Anna érezheti magát elnyomva.Ráálltunk a dokinéni tanácsaira(mondjuk az elkülönítést még nem vetettük be,mármint hogy egy kis külön sarkot keríteni le neki,ahová berakhatjuk ha nagyon nyomatná a hisztit-ütögetést),és drasztikusan lecsökkent a fejelgetés,meg az ököllel saját fej ütögetése.Reményeim szerint megoldódik most már ez a probléma,nagyon igyekszem,hogy így legyen!!!

Valamit még akartam,de sajnos kiment a fejemből...Na,majd legközelebb! 8)

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Lányok, hulla vagyok. Nagyon megvisel ez az időjárás változás, már néha magamra sem ismerek! Nem voltam én ilyen rotyi. Most ez van.
Holnapra kialszom remélem és jövök bővebben!

Edit! Gyere gyorsan és hozd a képeket!

Timi! Örülök, hogy jöttél, jöhetnél gyakrabban, gyógyulj meg és vigyázz magadra!

Anna! Remélem Ro-nál alakulnak ezek a fejelős dolgok, miket tanácsolt a doktronéni, hogy ilyen szépen sikerül csökkenteni?

Andi! Nagyon helyesek a gyerekeid. Márk kis ducipók, nagyon édi.
Ugyanazt akartam írni a szájpenészre, amit Anna!

Melinda! Neked is jó kis születéssztorid van! Hiába, anya csak egy van!

Tényleg fogok még írni, de most a kardomba dőlök!

Jó éjt!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szép jó estét!

Anna szerintem Roland ezzel a fejelgetéssel csak bohóckodik,nem?Milánnal régebben játszottunk ducduct.Csak aztán kezdett eldurvulni.Ő komolyan vette. :shock: Nem lehet,hogy ez a baj nálatok is?Akkor a Milán kb annyi idős volt,mint Ro.

Timi,ha egész héten nyűgös voltál,nem csoda,hogy Ágika is zizzent volt.Ha te nyűgösebb vagy ő is az.És persze ingerültebb is ilyenkor az ember velük.Persze,hogy csak szenvednek ők is.De ne feledd:jó idők csak rossz idők után jöhetnek! :D Fel a fejjel!!!!

Anda az apukás kép annyira szép.Na azon is csak a rózsaszín felhők látszanak!!!Márk baba is szép,és milyen kis csöpp a Vivien mellett...
Mi is boraxos nyavalyával törölgettük a Milán száját.A gézt rátekertem az ujjamra és jó erősen körbetakarítottam a száját.Anyukám azt mondta szopi után adjak neki mindig egy kis vizet.Hogy ki legyen öblítve a szája.(Szerintem nem fogadtam meg a tanácsát :oops: )Szerintem gézzel könnyebben lejön,mint a vattával.

Melinda!Aztán nem ám túlzásba viszed a gyúrást!10 perc :shock: ?Milán tök sokszor hozza a torna nénit(=Rubint Réka),hogy anya tegye be.Lefekszik a fotelba és onnan dirigál,hogy föl,föl...Az utolsó hetekben mindig mondtam neki,hogy most anya nem tornázik :oops: .

Én a tápszeres témához hozzá sem szóltam.A Milán nem nagyon szerette.8 hónapig anyatejen élt,ugye volt lefagyasztva literszámra.Aztán reggel reggelizett joghurtot,banánnal,imádta a sajtkrémes pirítóst,az ebéd főtt kaja,általában a mienkből kapott,főleg leveseket,és nem kellett még összenyomkodni sem neki.Uzsonna megint ilyen joghurt,puding,....Vacsira meg tejbegrízes pépet evett.A vaníliás volt a kedvence.Aztán 11 hónaposan ivott már kakaót.Tejbe kakaópor.Azóta ez a kedvenc.
Jázmin is iszik már rendes tejet,de sokszor kap tápit is.Pont a vitaminok miatt.Azért én Jucis a helyedben jó sokáig adnám a Rékának a tápit.Pont a vitaminok miatt.Azért ő koraszülött volt.Attól biztosan fejlődik rendesen,és minden meg van benne.
Nálunk szoptatás alatt bármit ehettem.Semmitől nem fájt a hasuk.volt baba,töltött káposzta,minden az étrendben.Egyáltalán nem okozott az emésztésükben gondot.A mai napig nem hasfájósak és szorulásuk sincs egyáltalán.Hál' istennek.Esznek is mindent rendes adagokban.

Mónika eltűntél!!!!!Lassan köröztetni fogunk!!!!!!

Képeket töltök majd fel.

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szerencséd Mónika,hogy előkerültél!Pihend ki magad!Holnap aztán újult erővel gyere!!!!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Kép Az első Kép Family Kép Nyammmmm Kép Az a fej Kép Játék van

KépKép
nagyedit
 
 


Jó reggelt!

Ilyen időt.A hó az utakon előttünk nem marad meg,mert összevissza fújta a szél. :? Még a teraszunkra is befújta,a negyedikre :shock: .

Elfelejtettem...tegnap a kislányom két lépést ment egyedül.(A távirányítóért!)Lassan sétálni fog.Anyósommal már sétált úgy,hogy fogta a két kezét.Lassan következik a totyogós időszak,ajaj.Folyamatos figyelmet igényel majd.Bár mostanában mindenhová felmászik.Már nem lehet egyedül hagyni a gyerekszobában sem.Veszélyes egy nőszemély!!!

Móni!Képzeld láttam a Müllerben szánkókarfát!3000-ért,és nagyon zsír.Fix az egész,nem ráhajtani kell a szánkóra.Na mindegy,mert nekünk már van.Én a Hervisben vettem,az nem műanyag.Fa amit,ráteszel a szánkóra,és ami hajlós rész,az ilyen gumis valami.Erős amúgy,de ez a mülleres sokkal jobb.Az olyan,mint a pici karfás szánkón van.8amire egy gyerek fér rá és 10000-be kerül :? )
Az ikeás kisedények ára: a sütős 2990Ft,a kisfazekak:2490Ft,a kiegészítők,merőkanál és társai 795FT:nagyon jó minőségűek.A kis kuglófforma olyan stabil.A sütiszaggatóra anyósom azt mondta,ilyen kell neki is!Ha az ikea keresőbe azt ütöd be duktig,kidobja sz összeset.Vannak amúgy kis gyerekkések,kanalak,villák,fémből,kis tartóban.De az nekünk még nem aktuális.Meg kis poharak üvegből.No az sem aktuális.Sőt!Nálunk most semmi nem aktuális játékból.A gyerekszobát át kellett rendezni,hogy beférjen az új konyha.De használják.Eddig még...Anyukám mondta,nekünk volt olyan kis műanyag tepsink,amihez volt egy műanyag grillcsirke.Majd néz nekik ilyesmit.Azt ugyebár nem tudja félrenyelni a Jázmin.Néha anyám nem is mond hülyeséget :D !

Jó lenne valahova kimenni korizni a hétvégén.Tavaly a környei tavon voltunk.Akkor nem koriztam.Szép látvány lehettem volna a nagy hasammal.Csak a Milán húzta apa szánkóval a jégen.Meg engem is húzott,mind a 75 kilómmal!!!Emlékszem ráállított kíváncsiságból a mérlegre mikor hazajöttünk.

Na megyek kipakolok a mosogatógépből,mert este csak bekapcsoltam...

Szép napot nektek!!!!!!!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Móni!
Sajnálom,hogy így kipurcantál!Remélem,jóóóó alaposan kialudtad magad,és ma már rendben leszel! :wink:
Dokinéni a figyelemelterelést javasolta,ahogy Te is mondtad,ha meg végképp nem megy,akkor ha lenne kiságya,oda kellene berakni,míg meg nem nyugszik.Mivel kiságya már nincs,ezért ha majd esetleg kell(remélem,hogy nem lesz rá szükség!!!)egy külön kis részt kell neki elkeríteni,ahol kitombolhatja magát.Az a furcsa,hogy eddig is próbáltam a figyelemelterelést,de valamiért nem sikerült...Szerintem megnyugtatott az orvos,hogy ez "normális" jelenség,ezért nyugodtabb-higgadtabb lettem,ezért megy könnyebben!Meg mintha Ro is megnyugodott volna egy kicsit velem együtt...

Edit!
Nagyon gyönyörű volt Jázmin tortája!!!Az a közös tortafalós kép nagyon jóóóó!!!Most nézem,egyenfehérben nyomultatok? :D Tök lejön a képekről,hogy jól sikerült a buli!
Előttünk meg sajnos megmarad a hó... :(
Kérdezted ezt a fejelgetést,sajnos nem a játék durvult el nála...Ha valami nem úgy történik ahogy Ő szeretné (ugye azért 3-an vannak,és nem mindig Ro irányít...) ,nem kap meg valamit (ami mondjuk veszélyes-pl.olló,kiskés,ilyesmi) ,esetleg nem értjük meg,mit akar,vagy csak rászólok valamiért,hogy nem szabad,már üti ököllel a fejét,vagy a földet-hütőt-ajtót-anyát bármit és bárkit fejelget.És nem csak egy picit,hanem nagggyyyon durván.Komolyan,szerintem betont lehetne törni a fejével... :shock:
Tudsz korizni???Nem akartok kimenni a koripályára?Pont múltkor mondtam Gábornak,hogy úúúúgy mennék,de sajna senki nem akar jönni velem... :cry: Én olyan gyáva vagyok-lettem,hogy nyílt vízre nem merek menni korizni,hiába mondják,hogy akár fél méteres a jég. :oops: Pedig annak idején a csónitón is koriztam,meg a sikvölgyi-tavon is... 8)

Nem is mondtam!!!!
Ha minden igaz,este megyünk bulizni!!!Vagy megtartjuk a tejfakasztót,(bár apuka még nem nyilatkozott...),vagy nem! :lol: A lényeg,hogy minden gyereket lepasszoltunk,és MI mindenképp megyünk valahová,ha bele az éjszakába nem is,de vacsizni biztos!!!Komolyan,úgy várom,végre egy kis lazulás!Széééép kis anya vagyok,mi? :oops:
Megyek,megcsinálom az ebédet,mosok egy adagot,meg próbálok rendet csinálni.
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Edit!
Nagyon ügyes Jázmin!Már lépeget,arany szíve!Gratulálok!Hiába na,a távirányítóért mindent! :lol:

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Edit:Nagyon szépek a gyerekek,és igen látszik hogy jól érezték magukat a bulin...jól néz ki a torta is... :oops:

Köszike a tanácsot a szájpenésszel kapcsolatban..igen úgy csináltam hogy az újjamra tekertem a gézlapot,és úgy kentem be a száját.nagyon nehezen megy mert alig nyitja ki a száját,aztán evés után meg félek hogy hány,mert néha öklendezik...de már van hatása,már nem nagyon látom a penészt,de még kenegetni kell 1 hétig....
köszönöm a véleményeket a képről...

kaptam mérleget igy látom mennyit eszik Márk baba és hát megeszi a magáét,sőt többet is szopizik,de nem baj...igaz nem engedem hogy sokkal többet egyen mert akkor fáj a hasa és nem alszik el,csak sok sírás után...most normál mennyiséget evett és csendben elaludt....remélem kihuzza a jó 3 órát....

megyek addig megcsinálom a dolgomat amig alszik...

sziasztok Kép végre tudtunk coffocskát csinálni neki
anda-vivibaba
 
 


Szia Andi!

Jó kis copf.Nálunk a Milán tök sok hajjal született,gyorsan is nőtt neki.Gondoltam a Jázminnak is szép haja lesz.Hát aztán rosszul gondoltam.Más gyerekeknek egy éves szülinapján copfikája van.(Lásd Laura)Nekünk is kb akkorra lesz,mikor Vivikének.Ez van...
Ez legyen a legkevesebb bajuk az életben!!!!!!

Márk még olyan kis pici,nem tudja miből mennyi az elég.Ha sokat eszik fáj a pocija?Egyem meg...Hát igen...Egyen inkább két és fél óránként,de a szopik között nyugton legyen! :D


Ennek a hónak örülök nagyon!!!!Szánkózik a család akkor!!!!!! :wink:

Nekem ma főznöm nem kell,takarítanom nem kell,vasalni egy icipicit!!!!Megyek is!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok,

Móni,
remélem jól kialudtad magad, és mára már jól vagy, ugyee??

Edit,
Köszi a biztatást, úgy néz ki /kopp kopp/, Javul az alvása Áginak, nekem a gyomrom már jó, a hátam meg, hát az nem, valószínűleg elmegyek gyógytornászhoz vele.
Nagyon jók a képek amiket felraktál

Andrea,
Nagyon szép Vivike a copfos képen

Anna,
Jó bulizást estére, érezzétek nagyon jól magatokat!

Két kép Ágiról :)
Kép Huncuri [img]

Kép édes álom :)

Sziasztok:Timi

Kép
tinaági
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?