Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Még van egy kis időm. Én is siesta párti voltam egészen tavaly őszig, volt hogy 3 siesta cipőt vettem majdnem 30e Ft-ért. Aztán beszéltem egy gyógytornásszal, aki kifejezetten gyerekekkel foglalkozik, és mondtam neki, hogy Alexa befelé fordítja a lábát járáskor, de csak az egyiket. Megbeszéltem vele, hogy elviszem. Ez ősszel volt. Megvizsgálta, nem talált semmit, megnézte a cipőjét, és azt mondta a gyerek azért jár befelé, mert a cipő kiképzése nem jó!!!! Egyébként tényleg csak abban a cipőben járt befelé!!! Ez a cipő egy több mint 10eFt-os siesta volt Kép Ki kellett dobnom Kép De azért mondta, hogy a siesták általában jók, én kifogtam Kép
Egyébként még az Omkernél is lehet cipőket kapni, az a cég gyártja, amelyik az ortopéd cipőket is, nem túl húzós az áruk.
Tuzal
Nekem nem kellett minden méretet megvennem, azt hiszem pl 20-as cipőjük nem volt az ikreknek. Egyébként nálunk az első méret a 19-es volt.
Ügyi kisfiad van, hogy ennyire szereti az új ízeket.
Most már tényleg megyek, mert még össze kell pakolnom, ebéd után indulunk
Sziasztok szép hetet nektek
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Jolka!

Nagyon boldog szülinapot kívánunk neked!

Flóra és Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Jolka!

Mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Bence és Petra

Kép
ppetra
 
 

 
 

Boldog születésnapot Jolka!

Kép

Ádi és Annamari

Ádimama
 
 


A Deichmanban vannak Elefanten cipők! Ma olvastam a reklámjukat valahol. Nekünk volt egy elefanten szandink, szerintem nagyon jó minőségű cipők. Én még németo-ban vettem. És ahogy nézem az árát, 7e ft körül vannak.

Jolka, én is boldog szülinapot kívánok én is! Ha megkapod a bringát, remélem, tekerünk együtt valamikor. Nagyon jó a sóstói erdőben az új kerékpárút, főleg kánikulában. Csak lesz az idén is nyár!

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Újra itthon.

Köszönöm szépen mindenkinek a szülinapi jókívánságokat!!! Nagyon kedvesek vagytok!

Biciklit kb 1-2 hét múlva kapok, mert akkor érkezik meg. ha minden igaz csepelt(nem a régi hagyományos, hanem olyan monti kinézete van) kapok.
KÉpzeljétek még az sem mindegy, hogy hány kilós ember ül a cangára. Kép Tehát nekem már a gyerekkel együtt már nem jó a 80 kg-os.

A szülinap gyorsan eltelt, már nem olyan mint régen. Hát igen már nem én számítok.

Tünde!
Mi is 19-es cipővel kezdtünk, de most nem tudom hol járunk, mert ahány cipő annyi számozás. Tehát mindenképpen fel kell próbálni, így sem tudom mindig eldönteni jó-e.

Petra!
Megnéztem a képet, de jó már nektek. Te is milyen csini vagy a képen. Most ettem meg a 3. sütit, esélyem sincs a fogyásra. Kép Hétvégén csak zabáltam. Kép

Most megyek mert a ház szalad, majd később benézek.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem! Nem sok időm van írni, mert küszködünk a hasfájássalKép Szegény fiam, úgy bír szenvedni, annyira tudom sajnálni! Infacolozunk, eszem kiskanállal a köményt, és maszírozom...hátha valamit enyhít, bár olvastam, hogy van akinél bármit csinálhat az ember, egyetlen megoldás: kivárni azt a bizonyos 3 hónapot!
Ezt leszámítva jól vagyunk! Botond nagyon érdeklődő kisfiú, én nem is gondoltam volna, hogy már ilyen hamar így elnézelődnek a bébik. Már ki is szoktunk mozdulni otthonról!
Ja, még valami: néha még felcseréli a Picúr a napszakokat, de majd csak megtanuljuk ezt isKép

Nagyjából átfutva úgy látom, mindenki jól van! Ennek nagyon örülök!

Jolka! Utólag is fogadd szeretettel a mi jókívánságainkat is születésnapod alkalmából! Isten éltessen sokáig!
Kép

Ne haragudjatok, hogy nem tudok reagálgatni! Majd csak eljön az az idő is, optimista vagyokKép


Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Lányok!
Szuper jó cikk a HVG-ben az anyaméhen belüli magzati életről. Ha van rá lehetőségetek, olvassátok el!
Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Igen, Bea van mellettem, a tréner.

Simsi!
Azt írják a cipőexpressz oldalán, hogy fel lehet próbálni a cipőt és csak utána kell fizetni. De lehet, hogy tényleg nehezebb egy kicsit gyerekre venni.

Tünde!
Nem az, hogy nem izgat a régioltás vagy újoltás téma, csak sajnos nem változtathatok rajta, bármit csinálok is. Az agyhártyagyulladás ellenit mi is beadatjuk, bár még nem jártam utána, hogy hogy van.
Az átfordulást Bence már próbálgatja, egyszer már a kezét is kihúzta maga alól, de általában azért kell egy kis segítség.

Jolka!
Dehogy vagyok csini, legalább 5 kilót kellene fogynom, de én is rengeteg édességet eszek, így nem könnyű. Tegnap a nagymamám szülinapját+nőnapot ünnepeltük, megettem vagy 10 sütit, meg még mára is maradt, szóval ma is ettem párat. Azzal nyugtatom magam, hogy majd ha már nem szoptatok, ráérek fogyizni.

Anita1!
Nekünk szerencsére nem volt túl sok hasfájós élményünk, de szerintem is idővel magától megszűnik, én hasrafektettem Bencét, vagy hanyatt a hasához nyomtam a lábát, hogy tudjon pukizni. Természetes, hogy nincs még annyi időd, mint nekünk, örülök, hogy azért írsz néha magatokról!

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is puszi Mindenkinek! Megint régen jártam erre, egyszerűen nem érek rá gépezni. Kép Most sincs időm visszaolvasni. Csak beugrottam tudatni, hgoy jól vagyunk. Kornélt viszem holnap a 3 hós oltásra, az se lesz kis megpróbáltatás. Na de ami a lényeg, hogy mától vittem Dodit az oviba. Hú csajok, nagyon nehéz otthagyni és elszakadni Tőle. Persze tartottam magamat, már meg attól félek utálni fog, azt hiszi már nem szeretem amiért az oviba dugtam. De be kell látnom, hogy nem tudok vele kellőképpenfoglalkozni. Most iss a kicsi és ha van egy kis szabadidőm, irány a háztartás. És mégsem érem magamat utól. Na mindegy is. Szóval be kellett látnom hogy kell Neki a társaság, hogy megtanulja a beilleszkedést, a fegyelmet, a szabályokat és persze kellenek a foglalkozások is, hogy tanuljon verseket, dalokat. Egyébként már napok óta erről beszélünk, hgoy akkor mátó megy, és annyira lelkesen mesélte, hgoy miket csináltak a 2,5 nap alatt, amíg járt. Tehát annyira rossz nem lehetett. De sajnos így se volt elkerülhető a hiszti. Bicajjal mentünk és már félúton elkezdte a hisztit, hogy ő nem akart menni, és hogy nem mutatja az utat. Mert mindig beszéltük, hgoy mutassa merre van. TEgnap délután is direkt elbicajoztunk az ovihoz, hogy tudja hol vagyunk, holnap hová megyünk. És még jópofán azt mondja, hogy "van egy ötletem hogy juthatunk be", merthogy ugye a kapu be volt zárva. Olyan édi volt. Ma meg?!?! Hiszti a köbön. Úgy kellett bevinni. Na de mit is csinálhatnék, hiába beszélgetünk róla, mégsem akar menni. Kép Persze anno a férjem még nagycsoportos korában is sírt, szóval túl sok jóra én sem számíthatok. De remélem azért addig nem fog mindig bőgni.
Na megyek is összedobom a konyhát és lassan mehetek is érte. Kép
Délben ebédelnek és fél 1-re már mehetek is érte. Még délután lehet beugrom, hogy mik voltak a tapasztalatok.
Puszillak Benneteket
Jolka! Boldog szülinapot!
És így utólag is Boldog Nőnapot Mindenkinek!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Látjátok Ti is amit Én az ablakon keresztül? Hát ez most már elkeserítő! Hóból is megárt a sok!!!!!!

Ápolónő! Küldhetsz Nekem is kérdőívet, de per pillanat már nem és még nem aktuális. De azért egyet kitölthetek Neked!

Csilla!
Az első diplomámat műszaki főiskolán szereztem, a másodikat itt a fősulin, gazdálkodási szakon, szóval most ilyen irányban dolgozom, mert ezt szeretem csinálni. A férjem szerzi most 4. diplomáját a jogon, még egy éve van, de természetesen mindig rámtukmálja a szakdolgozatait. Jelenleg a sógornőmnek írtam, de Õ meg a hittudományira jár. Ha konkrétan írsz a témáról, körbenézek Neked.

Jolka! Boldog szülinapot így utólag is.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!
Eljutottam végre ide is!
Csilla!
Az elején biztos Flóra is fog sírdogálni utánad,de majd csak megszokja!
Voltunk a kuriózumban,jó drága ahhoz képest hogy a kínaiban ugyan ezek vannak!!Nem "puccos" szerkót akartam venni egyébként,én fogalmaztam rosszulKépVégül egy aboriginal nacit vettem a sétálón.
A tételek miatt ne aggódj,lassan összeszedtem őket!!De azoknak i nagy hasznát fogom venni amit elküldtél!!!!Örök hálám!!!!!!
Jolka!
Sikerült venni cipőt?Tuti hogy millió helyen vannak még de több nem jutott eszembe,lassan nekünk is itt az ideje venni egyet,kettőt.Egy tuti siesta lesz.
Jajjj,Boldog Szülinapot!!!!!!!!!
Annamari!
Nagyon édes Ádám még mindígKépKép
Nekem olyan jelenik meg amin ő van egyedül!!
Tünde!
De jó hogy Zalán így szeret mindent!!!Bezzeg Balázs kicsinek is elég válogatós volt,most meg végképp az!
Még a cipőröl:ha még nem tud járni szerintem feleslegesek a drága cipők,utána meg úgyis te látod hogy jó-e rá az adott méret vagy nagyobb kell!Mi a kocsicipők után 19-es szandival kezdtük mert nyáron indult el.Most 22-es a csizmája,és cipő is akkora kell rá.
Petra!
Nagyon jó a kép ahogy tornáztok!!!Jó sokan vagytok úgy látomKép
Anita!
Sajnálom szegény Botondot hogy fáj a pocija!!!Egy ismerősünk is akármit próbált ki nem hatott,és a 3 hónapos korára elmúlt!
Anita!
Tudom hogy ez nem vígasztal,sőőőt,a tesóm kisfia most másodikos iskolában és még mindíg sír reggel ha viszik.Az oviban még a ballagására sem akart elmenni.Azért Dodi biztos nem lesz ilyen,mert meg fogja szokni a gyerekek társaságát!!
Jurem!
Ez az idő,már nem is találok rá szavakatKépKi em lehet menni egész napKépNem tudom mi lesz velünk délután!Ráadásul még a tetőnket is megkezdte a szél,reggel úgy pakolták vissza anyáék a cserepeket!

Akkor írok pár sort a kiruccanásunkról!
Balázs elképesztően viselkedett állítólagKépA cicin kívül nem is hiányzott neki semmiKépÚgy el volt mélyedve a játszásbaKépEste fél 8-kor elaludt anyával,úgy hogy csavargatta a hajátKép(pedig d.u.4-ig aludt).Reggel meg 7 után kelt fel,ami maga a csoda!
Mi egész jól éreztük magunkat,de nagyon féltem Balu hogy fogja viselni!
Ne gondoljatok valami nagy bálraKépEz a Viva tv megawatt live nevezetű díjátadója volt.A műsorvezető apa nagy haverja,ő hívott minket,náluk aludtunk.Hajnal 3 volt mire ágyba kerültünk,5-kor meg ébresztő mert 6.15-kor jött a vonat haza.Egész nap szédültem a fáradtságtól!Balázst mikor meglátta hogy leszállok,a vonat jobban érdekelte mint én!
Na nem fárasztalak tovább titeket,meg ebédelni sem ártana már!
Csilla!Gondolom most szerdán nem lesz klubb?Pedig én meg hazarendeltem apát(igaz ehhet az kéne hogy bemenjen anyósom érte szerencsre),de most esik le hogy 15.-e!Utána meg megint nem jóKép
Ági
csagi
 
 


Mit szóltok ehhez a gyönyörű időhöz??Ezt már én sem bírom, pedig szeretem a telet, de csak Febr. 28-ig!!!!Március már TAVASZ!!!Mivel Peti fiam ilyenkor csak kint hajlandó elaludni,ez egy kis gondot jelentett ma a számomra, de jól becsaptam!Felöltöztettem és kitettem az előszobába ahol jó hideg van!Még szerencse hogy ramaty a bejárat szigetelése :-))
Van azonban egy jó hírem! Egy hét múlva itt a tavasz a falunkbeli lótartó szerint, mert a lovak csomóban hullatják szőrüket!!Remélem a lovak nem csalnak!!!!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt három napunk elég fárasztó volt. Szerintem Ádám megérezhette, hogy jön ez a hülye idő. Olyan hisztis volt, hogy nem tudtam vele mit kezdeni. Semmi se volt jó, még azok a dolgok sem váltak be, amiken máskor kacagni szokott. Na de ma már egy angyal. Mosolygós, és már 1/4 12-től alszik!!

Anita! Ádi is hasfájós volt, nekünk 2 hónapig tartott. Mi is Infacolt adtunk neki, plusz ittam a Laktoherbet (néha még most is szoktam, szerintem tök fini Kép) Állítólag jó még a Mecsek baby tea is, egy-egy kiskanállal adhatsz Botinak, ha gondolod. Én nem nagyon erőltettem, mert ordított, amikor a szájába adtam, sőt, szinte fuldoklott tőle. Hát mit mondjak, nem ér fel a tejcsivel Kép Remélem, hamar túl lesztek ezen a korszakon!

Csilla! Sajna mi nem vesszük a HVG-t, pedig érdekelne az a cikk, de a honlapjukon nincs fent... Kép

Petra! Van egy ugyanolyan felsőm, mint amiben tornázol! Kép

Anita2! Nagyon rossz lehet úgy otthagyni Dodit! Reméljük megszereti az ovit. Emlékszem, hogy én is utáltam reggelente menni, délután meg már nem akartam hazamenni. Kép
Mesi! Ha ilyen jó vagy szakdogaírásban, majd az enyémet is bevállalhatnád KépKépKép (igaz még egy kicsit odébb van)

Ági! Köszi a dícséretet! Már kicseréltem a képet, de megnézheted amin ketten vagyunk itt: http://img.tar.hu/annamari/img/20305259.jpg
Jó lehetett az a buli! Ma láttam a neten, hogy jön a Szigetre a Radiohead, szerintem az lesz az első gyerek nélküli kiruccanásom! KépKép

Dóri! Én is remélem... Utálatos ez az idő...

Üdv, Annamari

Ádimama
 
 


Mesi!
Aranyos vagy és egítőkész. Mindent megköszönnék akár egy átfogó irodalom, akár egy-egy irányzat részletezve. A reformpedagógiai irányzatokról írok. Már én is elkezdtem néezlődni, könyvtárazni, de lassan haladok. Nem vagyok benne egészen biztos, hogy készen leszek ápr. 15-re.

Jolka!
Kaptam tőled vmi továbbított levelet,de nem volt hajlandó megnyitni a gép. Azt írta ki, hogy hibás a csatolt fájl.

Tündi!
Hazajutottatok a hétvégén?

Petra!
Érdekes a program, köszi szépen!
Hová teszitek addig a gyereket, míg pl. meghallgatjátok ott az egyik előadást?
Képtelenség nekem oda kijutni, pedig a második nap érdekelne, a mozgásos dolgok, de mindig apánál van a kocsi.

Anita2!
Biztosan hamar túllesztek a sírós napokon. Mondjuk az is igaz, hogy mindneki mondja, hogy minél később adod be, annál nehezebben szokik be. Ezért egyszerűbb, ha még kisebbeket szoktatnak, bölcsiseket.
Én is nagyon félek, féltem Flórát meg magam is, vajon milyen lesz az elszakadás? De sajnos nem tehetem meg, hogy nem megyek vissza dolgozni, az a gyes az filléreket jelent csak. Nem is tudom, hogy csinálja más? Ti hogy csináltátok, hogy elég volt? És mennyi is ez ponotsan, mármint a gyes?

Mennem kell, felkelt Flóra.

Kép
nycsilla
 
 


Ági!
Még neked akartam írni, hogy félreértettelek, mert azt hittem, hogy bálba mentek. Biztosan csináltatok képet, rakhatnál fel egyet. Vagy ha nem, akkor küldhetnél a mail címemre. Plíííz!

Annamari!
Sziget rajongó vagy? Nekem a férjem csípi nagyon, de ahogy korosodik, úgy egyre kevesebb napra megy. Én sosem tartok vele. Egyszer elkísértem a Hegyalja Fesztiválra, de csak vagy 2 órát bírtam ki bent, a többit a szálláson töltöttem. Elég volt.

Zsuzsi!
Flóra az Anita csoportjába fog kerülni, a legkisebbek közé. Nagyon félek, gondolom, ez természetes.A másik gondozónőt még nem ismerem, mert az vmi új lesz (uis a régi terhes). Anita szimpi, látszott, hogy szeretik a gyerkőcök, mind ment hozzá egy kis ölelésért, pusziért.
Hogy döntöttél végül, melyik doki mellett?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Balu Shrek-ezik a változatosság kedvéértKép
Most jöttünk haza a boltból,megevett az úton 2 pogácsát meg egy kakaós fornettit,plusz még itthon 1-et.Meg volt a 10óraiKépHihetetlen hogy nem tudunk elmenni a fornettis előtt úgy hogy ne hisztizné ki hogy vegyek nekiKép
Annamari!
Nagyon csini vagy!!Ezt a zenekart nem ismerem de apa biztos!Én nem voltam még a szigeten,valahogy nekem túl nagy,de ő "régen" járt!
Inkább a hegyalja feszt.re mentünk,bár tavaly én érthető okból kihagytam.Azt mondta az éven már nincs megengedveKépKép
Csilla!
Vittük a gépet,de ott nem csináltam,csak apa idióta kollégáit fényképeztük utána a rendőr-klubbbanKép
Lassan nálunk alvásidő van,megint 5-kor volt ébresztő!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok! Sajnos tegnap délutánra belázasodott kislányom, ritkán lázas, de akkor nagyon. Összeszedett egy jó kis torokgyulladást, felsőlégutival, úgyhogy már reggel a nappali klinikán kezdtünk. Ne tudjátok meg, mennyien vannak.

Kép

Kép
jurem
 
 


Mesi!
Gyógyulást nektek!!

Csilla!
Ha az a nagyobb darab csaj az Anita (Vassné), akkor jó kezekben van Flóra!! Kristóf sosem járt abba a csoportba, de van, hogy átkéri magát a picikhez, és Anitától kér 1-1 játékot Kép Csípi nagyon Kép Van olyan is, amikor a picik "vendégségbe" mennek a nagyobbacskákhoz, zenét kapcsolnak nekik, buliznak Kép
Egyébként még mindig nincs dokim... ülök a témán... végül is még csak a 7. hétben vagyok...ráérek Kép

Jolka!
Utólag is boldog szülinapotKép bocsi, lemaradtam erről...

Szép estét nektek:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Ccsak két szóra, mert már ébredezik babóca, megyek fürdetni. Ma voltunk tanácsadáson, 7400g és 64 cm. Kép Szuri majd jövő héten. Kép Azt hittem most kapja, szóval feleslegesen mentünk. Kép

Ovi: Jelentem eddig minden oké! Kép Tegnap reggeli hiszti után jól alakult minden. Már tegnap délben mikor mentem érte, nagyon jó kedvű volt, nem rohant oda, hogy jaj anya de jó hogy jöttél menjünk haza, hanem még hancúrozott és szaladgált a gyerekekkel. Kép Úgyhogy úgy veszem észre fog neki tetszeni. Ma úgy ébredt, hogy nem akar menni, de aztán elkezdtünk beszélgetni és már nem is reggelizett, hanem anya siessünk és menjünk volt a szöveg. Kép Úgyhogy öltözünk és mentünk. Kép Dében meg mikor megebédeltek, nyílik az ajtó, erre egy kiscsajjal jön ki kézen fogva. Azt hittem elájulok. Kép Kép Kép Olyan drágák voltak! Ez egy fotót megérne. Majd meg is kérdezem, ha viszek be fényképezőt, csinálnának-e a gyerekekről fotókat. Olyan jó volna látni, hogy mit is csinálnak, mikor nincs ott az ember. Úgyhogy most meg vagyok nyugodva. Eddig mindkét nap kinyúlt Dodi, mármint elaludt délután, de akkor sem akarom, hgoy ott laudjon. Ez nekem is egy megnyugvás, hogy csak alig 5 órát van oda, és már haza is jön. Kép Kornél is nagyon jó fiú. Mióta hordom Dodit az oviba, mintha tudná, hogy 7-től 8-ig a Dodi ideje, és felekl 5-6 közt enni, hamar vissza is alszik és átalussza míg készítem Dodit és odavagyok. Olyan jó így!!!! Remélem nem borul fel ez a rend, mert akkor sokkal nehezebb lenne, hogy mit csináljak vele, míg Dodit vinni kell. Ma hogy már jó idő volt, Kornéllal sétáltunk Dodiért. Így terveztem én ezt eredetileg is, te a tegnapi szibériai időjárás közbeszólt, akkor csak bicajjal siettem érte.....végül kocsival jöttünk haza, az apa megkapta délre a szolgálati kocsit, és értünk jött az oviba......abba belefért a bicaj is. És olyan jó nekem is hogy egy kicsit pereg a nap! Kép Mert reggel készítem Dodit, elmegyek, aztán délben lehet megint menni.......egyelőre még elég gyakran lesem az órát, hogy mióta is van oda a gyerek, de majd biztosan leszokom róla idővel. Úgyhogy most tiszta pozitív vagyok, látjátok, tele vagyok vigyori fejekkel. Kép Remélem így marad. MErt sajna az is benne van a pakliban, hogy csütörtökön megint hiszti. Remélem nemígy lesz.
Szaladok is fürdetni!
Puszi Mindekinek!
Betegeknek jobbulást!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Zsuzsi!
Igen a nagy darab Anitához fog kerülni, de nem ismerek ott más Anitát. Van még rajta kívül? Azért úgy izgulok.
Boldog névnapot kívánunk Flórával együtt Kristófnak. Mit kapott?

Anita2!
Miért nem alszik ott Dominik? Vagy ez csak ideiglenes, míg be nem szokik?
Szerintem ilyen idősen már szüksége van arra, hogy ténylegesen az egész napot ott töltse, társaságban, foglalkozásokon, aludjon ott, vegyen részt a bulikon, stb. Persze ez csak az én meglátásom, pedagógusként. Biztos az anyai szívem velem is mást mondatna, ha nem kezdenénk el csak oviba járni először és kimaradna a bölcsi.

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Már azt hittem nem is tudok írni ma, délután vacakolt a társalgó. Nálatok is?

Anita2!
Pont érdeklődni akartam Dodiról, mostanában inkább Kornélról írtál. Örülök, hogy újra elkezdte az ovit, jobb lesz neki ott. Tényleg mit csinált egész nap otthon, főleg, hogy már nem csak vele vele foglalkozzol? Szerencsére nekünk még van időnk a bölcsiig, de már sokat gondolok rá. Brrr.. rossz belegondolni, főleg, hogy még a kiságyban sem marad el egyedül, akkor mi lesz ha bölcsibe kell menni. Kataszrófa...

Végre vettem egy cipőt Manónak (topshop-ba), egy nike-t.
Ági az adidasból már nem volt a mi méretünkből. Sajna, de ez is nagyon cuki, fehér, kék pipával. Köszi az ötletet. Most már valami "alkalmi" is kellene.

VAn egy kérdésem hozátok. Tremészetes ilyenkor, hogy a menszesz hol meg van, hol nem. Manó 3 hónapos korában jött meg először, utána szünet, 2 hó után megint 1-2 napig. Tehát elég rendszertelen.most 3 hó kimaradás után megint megjött, és még a pocak is fájt, pedi azt hittem, hogy ez a szüléssel megszünik. Szerintettek ez természetes, vagy már dokihoz kell menni?
Köszi a választ előre is

jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Jolka! Nekem s hamar megjött szülés után( 2hónapra), de rendszertelen, ami emgem is megrémísztett.van hogy alig 2 hét után ismét jelentkezi. én még várok valamennyit, és ha így marad, meglátogatom a dokit.Én a te helyedben már érdeklődnék a dokinál.
Anita! Én is osztom csilla véleményét az oviról! Pedagógusként látom, mennyire fontos a gyerek későbbi iskolai fejlődésében is az ovi, és "el kell őt engedni" a szülőnek!!!nem szabad magunk mellé kötni őket nagyon, mert máshogy nem szocializálódik!Bár tudom nehéz, de ez az ő érdeke is, na meg a tied is!!

Kép
dora1980
 
 


Jolka, Dóri!
Nagyon érdekes, amiket írtok. Milyen hamar megjött nektek és rendszertelen lett! Nekem 5 és fél hónapos volt Flóra, mikor először megjött és azóta is minden hónapban 23-28 napra. A szopit nekünk sem befolyásolta. Viszont nekem a szülés előtt olyan szinten görcsölt a hasam, hogy sokszor a sürgősségin kötöttem ki, ahol a férjem barátja már ismerősként üdvözölt szinte minden hónapban, most viszont éppen, hogy csak fáj egy picit. gyógyszer nélkül kibírom, ilyen előtte sosem fordult elő. Úgyhogy éljen a szülés!
Szerintem is irány a doki, biztosan rásegít majd egy kis hormonális gyógyszerrel!

Ja, amúgy hulla vagyok. Úgy megfáztam, mint állat. Azt sem tudom, mikor voltam utoljára beteg, de most nagyon. Persze orvoshoz menni nincs időm, iylen gethesen próbálkozom a szakdoli folytatásával.
Van vkinek jó ötelete a NeoCitran-on kívül?


Többiek, hol vagytok?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Anita2!
Hihetetlen, hogy már 3 hónapos Kornél! Dodi hogy bírja az ovit? Elhiszem, hogy nehéz elszakadni tőle, de ha Te úgy érzed, hogy már szüksége van az ovira, akkor biztos így a legjobb. Nem hiszem, hogy úgy gondolja, azért megy oviba, mert nem szereted. Nem hiszem, hogy örökölhető a hiszti, ne gondolj mindig arra, hogy mivel a férjed is utálta az ovit, Dodi sem fogja szeretni soha. Anyukám már kb. 30 éve óvónő, de Õ még nem találkozott olyan gyerekkel, aki nem szeret oviba járni. Miért nem akarod, hogy ott aludjon? Ugyanúgy érte mehetnél alvás után. Persze nem akarok beleszólni, csak érdeklődöm.
Milyen volt a ma reggel? Nem volt hiszti?

Ági!
Már nyolcan voltunk + a nyolc gyerkőc, amikor a fényképek készültek. Jó, hogy ilyen sokan vagyunk, csak a nagyobbak miatt néha úgy megijedek, nehogy ráessenek Bencére. Remélem, hamarosan tényleg két csoport lesz 1 éven aluliaknak és felülieknek, akkor nyugodtabb leszek. Jó lehetett kimozdulni egy kicsit, már ránk is ránkférne.
Szerintem is felesleges drága cipőt venni, amíg nem tud járni a baba.

Dóra!
Érdekes ez a dolog a lovak szőrével, remélem, igaza lesz a lótartó ismerősödnek!! Már mi is nagyon várjuk a jóidőt, Bence is kint szeret aludni, bár szombat óta nem hajlandó aludni, csak beszélget, sikongat a kocsiban. Egy kicsit rosszul esik, mert ez egy biztos pont volt, de azért édi. Lesz ez még így se!

Annamari!
Bence is kicsit nyügibb volt, gondolod, hogy az időváltozás miatt? Én a Mecsek baby teát ittam, az is finom, de nem tudom, hogy hatásos-e.

Csilla!
Nem tudom, hová tesszük a gyerkőcöt, majd hétfőn megyünk tornára, és akkor megkérdezem Beát, hogy szerinte hogy lehet megoldani. Nem kétnapos a program, csak két helyszín van. Nem tudom, megyünk-e, mert úgy emlékszem, akkor ünnepelünk egy-két névnapot-szülinapot, de ha megyünk, akkor szólok, és mehetünk együtt.
A bölcsibe szoktatás sem lehet semmi, nem irigyellek, nem tudom, lenne-e szívem otthagyni. A GYES összege 2005-ben – a gyermekek számától függetlenül – azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével (25.800 Ft – nettó 23.607 Ft Nem vállaltok be még egy gyereket, vagy még egy kis idő kell Neked?

Emese!
Remélem, jobban vagytok! Gondolom, milyen sok a beteg gyerek, körülöttem is mindenki szipog.

Zsuzsi!
Ráérsz dokihoz menni, járhatsz még eleget! Jól érzed magad, minden oké?
Mi is boldog névnapot kívánunk Kristófnak!

Jolka!
Én úgy tudom, természetes, hogy hol megvan hol nem a menzesz. Szerintem a hasfájás is, de ha nagyon fáj, inkább menj el orvoshoz.
Petra

Kép
ppetra
 
 


CSilla!
Én is a Neocitranra szavazok, még a Coldrexet reklámozzák nagyon, de azt nem próbáltam. Jobbulást!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajna ovi felfüggesztve. Olyan szomorú vagyok, mert úgy vettem észre, ez a két nap tetszett neki, sokat mesélt Dodi róla, és nem elenkezik, ha beszélünk róla.
A baj, hogy beteg. Kép De nem tudom mi a baja........"csak" lázas. De semmi egyéb tünetet nem látok rajta. A láz tegnap este jött ki rajta, és szinte folyamatosan 38,1 fok. Panadolt adok neki, de uyge azt nem lehet 4 óránál gyakrabban, de mintha nem akarna lemenni. Más baja tényleg nincs, és a közérzete is jó. Ugye az evés eddig sem ment, hát akkor most....... de annyit elértem, hogy tegnap este óta próbálok beleimátkozni egy kis háztartási kekszet, meg zeát. Legalább ennyit egyen. Sőt, most hagytam, hogy megegyen egy Kinder Tejszeletet is (egy harapást hagyott belőle), csak hogy legyen a kis gyomrában valami. Bármit kérdezek, semnmi nem kell neki. Na a tejbegrízt említette, hgoy jó volna. Jobban örülnék, ha valami sóst enne. Mit csináljak, hogy egyen? Ötletetek a betegségre? Ez lenne a három napos láz kezdete, amiről korábban beszéltetek? De orvoshoz még nem akar vinni, hátha lemegy a láza. Szerencsére aludni is jól aludt. Kép Hajnal háromkor éreztem, hgoy nagyon meleg, akkor finoman felébresztettem, hgoy igyon és vegyen be gyógyszert. Tényleg! Ti mit használtok lázcsillapításra? Azt hiszem a kúp szóba se jöhet, azt biztosan nem hagyná, és lassan arra gondolok, hogy a Panadolt meg megszokta a szervezete, mert bármi baja van, mindig azt kapja. Persze csak módjával.
Puszi Nektek!
Ha van valami ötletetek, várom!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Na most mértem, mégiscsak lement Dodi láza..........és itt rohangál. Kép Remélem nem lesz komolyabb baja....máskor is volt már ilyen egy napos láza. Megnéztem, semmi kiütése nincs, amiből esetleg himlőre lehetne következtetni.
Puszika, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Anita2!

Nekünk is egynapos láz volt múlthét szombaton, mi kúpot használtunk, Bence szerencsére még nem ellenkezik. Szerintem adj neki tejbegrizet, ha azt kívánja, most mégiscsak beteg.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Jolka! Nekem császár után 1 hónap múlva normálisan időre megjött, azóta is óramű pontosságú.( Természetesen most nem.) Úgyhogy ahogy késett 1-2 napot, tudtam, hogy jön egy új manó.

Már jobban vagyunk, a láz elmúlt, de jött helyette a csúnya ugatós köhögés. (Egyébként évek óta allergával küszködünk, de még most semmi pollen nincs.) Valószínű, hogy a torokgyulladás következménye egy légcsőhurut.

Zsuzsimanó! Mondta az uncsitesóm, hogy kérdezted egy bizonyos dologban. Ha gondolod, elmondom, hogy Nekem kiket és miért. És most miért oda, ahová.

Dóri! Mi van már Adéllal? Mára van kiírva nem?

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok,

Ma látom beindult a forgalom, gondolom tegnap mindenki pihent, kirándult stb., mi utóbbit tettük Tokajba mentünk kisgyerekes barátainkkal. Nagyon jó volt, csak ahogy a férjem mondta lehetett volna 10 fokkal több. Holnap reggel pedig megyünk a kórházba megnézik Zalusnál, h. mi a helyzet a húgyúti ferőzés kapcsán, vagyis nincs-e visszaáramlás pisilés közben és esetleg azért kerültünk karácsony előtt kórházba. Én reménykedem, h. tőlem kapta el (bár sovány vigasz), mert ugye nekem detto u.az a volt a problémám abban az időben, de kisfiúknál elég gyakori ez a születési rendellenesség, amit szinte biztos, h. ki fog nőni, ha van is, de akkor is tudni kell róla. Remélem nálunk nem áll fenn ez a probléma, majd kiderül.

Petra,
Képzeld kedden Zalus is nyafizott, meg tegnap Tokajban is a babakocsiban, szerintem most jött rá, h. már ülhetne is, ráadásul mi még használjuk a textilmózest, amit már kinőtt és semmi mozgásra nincs benne lehetőség, de kivárom, h. egy kicsit melegebb legyen, és akkor már ültetni fogom. Te ültetted már Bencét a babakocsiban? Amugy még alszik Zalus a babakocsiban továbbra is, de amit irtam az alvás nélküli időszakára jellemző volt az elmúlt 2 nap. Kíváncsi vagyok ma mi lesz?
Ma reggel láttam egyértelműen először, h. kúszik vagy inkább még csak próbál. A nagy kuffeját felnyomja, pocak lent és próbál előrehaladni az elé pakolt kedvenc játék irányába.
Még nem mertem felhívni az oktatót, de gyűjtöm az energiát, na nem az oktatóval nem merek beszélni, hanem a volán mögé ülni. Brrrrr.

Dóra, Jolka,
Nekem 8 héttel szülés után jött meg és a szülés előtt gyógyi nélküli, óraműpontosságú (28 nap)mensim teljesen felborult. 2 hete már terhességi tesztet is vettem, mert azt hittem úton a kistesó, de ezek szerinte nehezen áll vissza a régi rend. Én egyelőre nem szaladok a dokihoz, hiszen sok nőnek a szoptatás alatt meg sem jön.

Csilla,
Én is nagyon rég voltam beteg, legalábbis ilyen megfázós, de a Neocitran a legjobb. Amikor legutóbb, szerencsére elég rég ilyen bajom volt egy ismerős még Synupret-et (nem biztos, h. jól irom) ajánlott, talán ez gyerekgyógyszer, de nekem bejött.

Anita2,
Kornél hatalmas, nekem Zalánon mindenki meglepődik, h. mekkora, pedig ő a múlt héten közel 8,5 volt és már lassan fél éves lesz. Kornél közel 10 kilót fog akkor már nyomni? Az óvodával kapcs-ban osztom az előttem szólók véleményét, kell a gyereknek a társaság. Én a még nem egész féléves gyerekemen látom, h. felcsillan a szeme, ha kisgyereket lát, hát még később mennyire vonzó lehet egy hasonló korú gyerekkel, gyerkekkel együtt játszani.

Úgy néz ki két nagyobb beruházás előtt állunk. Biztonsági ülés és tili-toli babakocsi, ha van tapasztalat ezügyben leirhatnátok. Előbbinél egyelőre ragaszkodom a Concorde-hoz, mert az elolvasott tesztek alapján ez a legmegbízhatóbb, csak ugye kutyadrága, de ha valaki ismer szintén megbízható, jó minőségű ülést irja meg. Előre is köszi.

Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Ja, még annyit a gyermekem egy nagyobb üveg HIPP-et is már simán megeszik, a múlt héten még a kisüvegest sem mertem teljesen odaadni, de kedden itt járt a védőnő és mondtam, h. nyafizik, miután jó a felét odaadom a nagy üvegesenek és látom, h. megenné az egészet, azt mondta nyugodtan adjam. AZóta adom. Remélem a jó evőkéje megmarad később is, ráadásul már az is mindegy mit adok, mindent húz le pillanatok alatt.
Na tényleg lépek.

Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Végre, hogy működik az oldal! Tegnap csak két topik jelent meg.

Petra! Igen, én úgy veszem észre Ádámon, hogy ha jön valami front, előtte sokkal nyügibb. Állítólag az ilyen picik jobban megérzik, mint mi. Olyankor aludni sem hajlandó napközben. Az éjszakák szerencsére ilyen esetekben is jók, csak nyugtalanabbul alszik, sokat forgolódik.

Csilla! Nem irigyellek. Az én tippem sok folyadék és C vitamin.
Nem vagyok nagy szigetre járó, csak a Radioheadet szeretem nagyon. Eddig egyszer voltam Szigeten, tavaly előtt. Tavaly a pocak miatt nem voltam, de egyébként én is inkább Hegyalja párti vagyok. Kép

Ági! Köszi a dícséretet! Kép

Jolka! Nálam még jele sincs a menstruációnak, úgyhogy nem tudok mit mondani.

Ádimama
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat Kristóf nevében is Kép

Petra!
Köszönöm érdeklődésed, ma léptem a 8. hétbe Kép jól vagyok, a reggeli émelygés megvan, de még nem hánytam egyszer sem, estére már hulla fáradt vagyok, de egyébként semmi bajom Kép

Mesi!
Persze, hogy szívesen veszem a méledet, sőt, kérem szépen, hogy írj!! Kép
címem a profilomban, a tied nem láttam...

Egyébként nekem pontosan szülés után három hónappal jött meg először és azóta egy szem gyógyszert nem kellett bevennem, nem fájt annyira.

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Tunde!
Jó választás a Concord, neknk is az van. Én használtan vettem, viszonylag olcsón. (6 e) Az eredeti huzat még bírta egy évig kb, aztán kezdett foszladozni, ekkor varrattam rá egy újat. Ez a varrott nagyon jó, az anyaga is, szerintem szebb is, mint az eredeti. A huzat 3500 volt. Egyébként, amikor mi kerestuk az ulést, akkor körulnéztunk, és 29-50 e ft kozott vehettunk volna concordot. A 29e egy katalógusban néztem, a szt István u-on, a Létiben. De akkor gyesen, nem voltam túl jól eleresztve anyagilag, és rátaláltam a használt boltban, így emellett döntöttunk.
Nem bántam meg, a gyermek is szereti, aludni is tud benne. (kép a profilban pár napig)

Nektek sem veszi be az "u+két pont" betűt?

KépKép
simsi
 
 


Az Ü betű az én készülékemen nem működött :-))most átmenta hiba a hosszú o-ra :-)))

Lenne egy általános kérdésem:

Járt már valaki közületek Horvátországban?

Ha tudtok, adjatok néhány tippet, hogy hová, melyik részre érdemes menni gyerekkel. Ne legyen nagyon messze, nem túl drága, de normális szállást keresünk, lehetőleg gyerekkedvezménnyel, a strand legyen homokos, és lassan mélyülő. Valami hasonlot keresek, egyáltalán van ilyen hely?

Áprilisban lesz az utazás kiállítás, addigra jo lenne legalább körülbelül behatárolni, hogy hová menjünk.

Ti készültök valamerre nyaralni?
Mi Bencus kicsi korában a Balaton déli partjára mentünk, az nagyon jo volt. Tavaly, már az északi partot is megprobáltuk. Az idén jo lenne a tengerpart. /Bence nagyon várja./ Meg belföldön Parád környékén tervezünk egy hosszú hétvégét.

KépKép
simsi
 
 


Jó reggelt!
Jolka!
Nekem most volt meg kb.5-ödször,úgyhogy szerencsére én jó sokáig megúsztam a nehéz napokatKépSzerintem ilyenkor normális hogy rendszertelen,a szopi miatt is.De a biztonság kedvéért megkérdezheted a dokidat!
Biztos édes az új cipijében MárkKépA miénk meg kék fehér pipával,sajnos már nem sokáig jó rá!Az adidas még mindíg olyan olcsó volt?
Csilla!
Nálunk apa is mindíg neocitrant iszik ha beteg,más ötletem nincs!Én egy kis torokfájáson kívül,kb.3 éve voltam utoljára betegKép
Anita!
Na hogy Alakult Dodi láza?Lehet hogy csak a nagy rohangászásba melegedett ki?
Tünde!
Merre jártatok Tokaj cityben?Úgy volt hogy mi is átnézünk,de apucit nem lehetett felkelteni egész napKép
A concord-ról én is jókat hallottam,de szerintem az olcsóbb kategóriákban is van ugyan olyan biztonságos ülés.Szóval szerintem érdemes körülnézni több helyen,több félét megnézni.
A tili-toli kocsi milyen?
Simsi!
Mi is H.o-ba készülünk a nyáron.Még csak beszéltük,így nem tudom hová jutunk el!Barátokkal megyünk az már tuti.
Én valahogy nem szeretem a Balatont!Egyszer voltam ott,de nem tetszett!

Tegnap voltunk a Metropolban a Maxx-ban.30%-os engedmény van minden ruhából!Vettem Bazsónak egy Umbro nacit,meg egy másik vastagat meg egy next kapusznyis mellényt és az volt össz.2401 ft!A másik kettőben nincs most semmi,nem kaptak árut.Hátha v.kit érdekelKép
A gyerek megunta Noddy-t úgyhogy lépek,ahogy felkel az az első hogy be kell neki rakni.Legalább nem a Shrek megy 200-adszorKép
Szép napot mindenkinek!
(Úgy látom éjszaka megint a hó esettKép)
Ági
csagi
 
 


Jurem!
A sógornőm még mindig bent fekszik a kórházban(már majd 2 hete), de még semmi fejlemény nincs!Holnapra van kiírva, minden perceben izgatottan várjuka telefonját, hogy megindult kifeléa gyerkőc. De még semmi!!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

SIMSI!
Van ilyen hely, nagyon is sok.
Mi pontosan most nyáron voltunk Horvátországban, special Nekem nagyon tetszett!!!!! Persze egész Horvátországot bejártuk, lementünk egészen Splitig. Trogirban volt a szállásunk, rengeteg a kirándulási lehetőség. Szerintem érdemes minél lentebb menni, mivel egyre homokosabb a part, az északi pedig nagyon sziklás. A szigetvilágokkal talán az jelentheti a problémát, hogy egy kicsit megvan az ember kötve a kompok miatt. (Rab, Pag stb szigetek persze ezek is jók) A volt Krúdy mozival szemben van az átjáró, ami a Dózsa Gy.utcára visz át, ott van egy utazási iroda. Azt hiszem a Sky Travel. Nagyon aranyosak és kézségesek voltak, rengeteg katalógust és helyet ajánlottak, főleg úgy, hogy mi is 4 éves gyerekkel mentünk. (Mivel Janus allergiás, nagyon ajánlották a levegő miatt, közel van, nagyon jó a klíma mert a tenger hegyekkel van körbevéve, szóval nagyon szép... legalábbis szerintem.)Olyan május végén, június elején mentem lefoglalni a helyet. Annyira nem olyan húzós árban, jól szét kell nézni. Nem szabad *** szállodánál kisebbe menni!!!! (De azért vannak **+1 , azok is egészen jók)Gyermekem alig akart hazajönni. Az apartmanok is nagyon jók, de akkor minimális kaját vinni kell. Az pedig nem igaz, hogy drágább. Az éttermek azok igen. (Egyes éttermek) A boltokban pedig csak nagyon csekély eltérés van árban a hazaihoz képest. Ásványvíz is annyi mint nálunk, csak sokkal jobb ízű. Ha valamire még kíváncsi vagy, szívesen leírom.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!

most boszankodtam egy kicsit, mert amit beírtam el is szált.Kép

Zsuzsi!
Utólag is sok boldog névnapot kívánunk Kristófnak!

Tünde!
Anno mi is mindenből a legdrágábbat a legmárkásabbat akartuk megvenni. Hisz ezeket reklámozzák, ezeket látja állandóan az ember. Mi is Concordot néztük ki (ez volt legszebb és a legdrágább a katalógusba  ). De szerencsére az eladó lebeszélt róla minket. Állítólag kicsi a fenék része és hamar kinövi a gyerkőc. Szerencsére mi a végén kaptunk egy kiddy life plus gyerekülést védőpajzs és bébi párna-t , ez kb. most 50eft. Ezen az oldalon megnézheted a tesztjét is: http://www.nest.info.hu/lifeel.htm. Ez 9-36kg-ig jó, de szerintem hamarabb kinövi. Ugyan jobbra-balra , fel-le állítható a mérete, de ez nem számít.
Remélhetőleg balesetmentesen fogtok közlekedni és nem lesz szükség a töréstesztre. Mivel ti is sokat utaztok, első a gyerek kényelme.
Milyen a tili-toli kocsi?

Anita2!
Dodi jobban van? Nálunk sem segített a panadol. Mi állott nem hideg vizes pelussal tekertük be Márk mellkasát, ez sokat segített.

Mesi!
Te kislányod jobban van?

Csilla!
Na és te, hogy érzed magad? Mi is a neocitránt használjuk. Nekünk is bevált. Ugyan az egyik kosaras haver mondta, hogy egy kis dopping szer is van benne, amitől jobban érzi magát az ember utána1-2 óráig, utána megint rosszabb. De forró citromos ital csak jót tesz, főleg, hogy van benne egy kis paracetamol is(azt hiszem ez).

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!

Hát tegnap késő délutan megint volt egy kicsi láza. Így aztán 17.30-kor elaludt és ma reggel 6.45-kor ébredt fel. Egy kis hőemelkedése még mindig volt, úgy látszik, ez egy hosszabb lélegzetvételű dolog lesz. Az az igazság, hogy Õ allergiás, és most hallottam, hogy pontosan a korai virágzású fák már ontják a pollenjeiket a rossz idő ellenére is. Barkások, fűzek, stb. Ezekre allergiás a legjobban. Csak azon imádkozom, hogy nehogy egyszuszra tavaszodjon, mert akkor képes befulladni. Bár szeptember óta Aloe Vera berry nectart + echinacia kapszulát szed, direkt erre. Az igaz, hogy 8 hónapja most láttunk orvost. Remélem azért most a tüneteket enyhíteni fogja.

Kép

Kép
jurem
 
 


Szia Mesi!

Szegény pici lány. Nagyon sajnálom, ő hogy viseli ezt a fránya allergiát? kinőheti ezt még?

Mi is h.országot néztük ki, csak a helységnevek nekem olyan idegenek, nem jövök ki belőlük.
Miért jobb a szálloda, kaja miatt? Ugyan mint mindig csapatostul mennénk, apartmant néztünk eddig mivel állandón főzni akarnak, persze a végére mindig én állok a konyhába. Ugyan Zolkoval gyakran megyünk kint étterembe is, mivel szereti kipróbálni a helyi kajákat na és a herkentyűk a kedvencei.
Mi ezt az oldalt néztük eddig:http://www.kekadria.hu/horvato/maganap/kereshely.html

Végre tudom mit akartattok mikor pl ilyen jelent meg az üzenetben &#61514. Képtiszta bojti vagyok, hogy nem kapcsoltam, csak word-be kell írni 1x. Kép

sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Kép

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Na, mit szóltok a cicoma-kiráynőhöz? Mostanában az a fő elfoglaltsága, hogy nmagyi régi ékszereit pakolgatja dobozokba és mint a mellékelt ábra is mutatja, magára. Olyan édes! Ezt a pillanartot tegnap este kapta el apa.

Jobban vagyok egy fokkal. Úgy nézem, csak meghűlés, mert ha influenza lenne, akkor fájnának az izületeim is és lázas lennék. Jól mondom?
Ennek örömére ma lesz az első szülinapi partim, holnap meg fellépés.

Mesi!
Én is allergiás voltam, igaz nekem csak fenőttként (18 év körül) jött elő, de ahogy kivették a mandulám sokkal jobb lett. Azóta sem szedek rá gyógyszert, azért a pollenektől gyakran tüsszögök, de semmi egyéb.
Jankának meg van még a mandulája?

Tündi!
Még van egy 74-es S. O. nadrág nálam, 800huf. Jó lenne a méret nektek? Csak mert szombaton megyek könyvtárba és ha gondolod, otthagyom a ruhatárban a nevedre. Jól néz ki.

Zsuzsi!
Mennnyi idős volt Kristóf, mikor először ment bölcsibe és emnnyi idő alatt szokott be?

Jolka!
Majd ha meglesz a bicaj, mutasd már meg, mert nekem semmi elképzelésem nincs. Majd egy klub előtt, okés?

Jó hétvégét mindenkit és gyógyulást a betegeknek!

Kép
nycsilla
 
 


Ja, úgy néz ki, hogy mégsem Ho-ba megyünk, hanem Tirolba. Hűű, de gyönyörűséges kis falut néztem ki. De azért Ho. se kutya! Kár, hogy 2 helyre nem futja!

Kép
nycsilla
 
 


Szia Jolka!
Hát elég nehezen bírja, először még csak a szeme pirosodott be, aztán jött az orrfolyás, tüsszögés, és végül a nagyon csúnya fulladásos köhögés. Két évvel ezelőtt 2,5 hétig hordtam vénás injekcióra. (Akkor egy allergia vizsgálat kimutatott többfajta allergiát is: libatoll, tej- ezt már kinőtte, benzinszármazékok. Ezért nem is nagyon bírja a pesti levegőt.) Azóta dokinőt váltottunk, és a mostani elég hamar rendbehozza. Inkább a tavasz jelent számára nagyobb veszélyt.

Egyébként ki fogja nőni, régen nagyon féltem attól, hogy asztmás lesz. De ahogy nő, egyre kevesebbszer és enyhébb lefolyással jönnek a tünetek.
Sajnos én vagyok allergiás,tőlem örökölte.

Kép

Kép
jurem
 
 


Ja egyébként Horvátország!
Nekem nagyon tetszett, szerintem érdemes elmenni. Apartman is nagyon jó, főleg ha többen is megy az ember. Érdemes úgy indulni, hogy éjfél körül érkezzetek a határra, mert akkor nagyon kevesen vannak, és nem kell várni, egyből megy a sor, pénteken van turnusváltás, valahol -nagyon kevés helyen- pedig szerdán.Nem annyira hosszú az az út. Ráadásul nagyon szép a táj még az autópályán is. A tengerparti út viszont egyenesen gyönyörű, és persze azért fizetni sem kell. Annyi, hogy nagyon szerpentines és így jelentősen megnöveli az utazási időt. Kaja: szerintem nagyon finom a kenyerük, péksüteményük,felvágottjaik, mindent meg lehet vásárolni. Ahogy írtam ,aránylag elfogadható áron. A piacokon nagyon friss árujuk van és ott is közel az az ár, ami nálunk. Még mindig érdemesebb kunát váltani. És nem a határnál, mert tévhit, hogy ott olcsóbb!!! Mi Trogírban voltunk, és svédasztalos kaja volt, mindez 57.000 forint/fő.(Persze + az utazás, és autópályadíj. Szakaszonként kell fizetni, végig Splitig 7000 forint). Annyit ehettél, amennyit nem szégyelltél, és nagyon finom volt a kaja. Saláta, 4-5 fajta köret, 5 fajta husi minden este. A szállodában volt úszómedence: gyerek, felnőtt, pancsoló, fitness, teniszpálya, stb... Szóval nagyon jó volt. A baj csak az, hogy most ebben az évben 5*-os komplexumot építenek (építettek) belőle, és az nagyon borsos ár lesz, így is nagyon szép és jó hely volt.
Most hétvégére elvonulok, mert a férjemnek dolgozatokat kell gépelnem.

Jó hétvégét Mindenkinek!!!!

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!
Simsi!
Hol lehet áthuzatni ilyesmit? nekünk a bébihordót kellene...

Csilla!
Gyönyörűséges Flóra!! De komolyan!!
Szeptemberi Kristóf és augusztus elején kezdtük el szokatni, úgyhogy még nem volt két éves. A jó időben nagyon hamar beszokott, folyton kint voltak az udvaron.

Mesi!
Mis is szedünk Aloés termékeket, Kristófnak a Kids kifejezetten bejön, megfázás esetén pedig az ehinaceás kapszulát törjük neki össze. Jobbulást a lánykának!

Majd még benézek
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsimano!

Küldtem Neked e-mailt.

Kép

Kép
jurem
 
 


Csilla!

egyszerűen gyönyörű Flóra!!! nagyon jól sikerült a kép.
Itt megtudod nézni, hogy melyik biciklit néztük ki:http://www.schwinncsepel.hu/mtb-ranger-n.html#null. A park üzletházzal szembeni biciklis boltba hétfőn hoznak, de azért hétvégén még Debibe is megnézük, hátha több színválaszték lesz.

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?