Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel köszöntjük a Tamarákat, Évákat névnapjuk alkalmából!

Köszönöm mindenkinek az ágyas hozzászólást :-) Gyöngyi hányós érve meggyőzött, maradnak még a földszinten :D (vagy meglátjuk).
Manka, Luca kezdettől szuper alvó volt, csak akkor kelt éjszaka, ha vmi baja volt (nátha vagy egyéb) DE most, 21 hónaposan "anyaanyaanyaanya" korszak van, éjszaka felsír sokat :-( és este nem akar az ágyába menni. (próbálkozunk mindennek, pl: kiságycsere is ezért aktuális, hátha megnyugtatóbb, hogy bármikor ki-bejöhet, már át is vittem hozzánk, de az sem tetszik neki, inkább a saját ágya, csak anya legyen ott. A hintaszékben viszont nem kényelmes aludni :-))
Egyébként délután alszik még. Ábellel ellentétben, aki kezd róla leszokni.
Igen, azt hiszem a rendszeres átaludt éjszakákra még várnunk kell Anikó. Bár egyre jobb a tendencia :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


ÁBELNEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK INNEN A KONYHA MÖGÜL:)))!!!!!!!!!!!!!!!

Anikó.:Nekem mind a két lány 25 hónapos koráig szopizott,addig nem aludtak éjjel,azóta alszanak,igaz még néha most is előfordul,hogy felébrednek.Szóval kitartás.Teljesen megértelek,már én is nagyon vágytam az alvásra.)))

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Emőke!

itt megtudod nézni jobban és többféle kombinációban, színben..
www.flexa.dk

http://flexa.dk/German_%28D%29/Produkte.aspx

Liza még kiságyban alszik, de talán célszerűbb lesz neki is egy nagyobb ágy, majd lehet, hogy lehozzuk a bővítő szettet neki.
mankalak
 
 

 
 

Köszi a kitartást..igyekszem, csak mostanában óránként vagy 2 óránként kelek.. és hát 5 év hosszú idő.. :oops:

Lehet, hogy nekem is vannak elmaradásaim, és így most útólag kivánok sok-sok Boldogságot a névnaposoknak!!!

Manka
mankalak
 
 


Manka.
Nekem a Diánál az segített,hogy elment anyukámhoz,egy hétre(örülten hiányzott)és ott minden éjjelt végigaludt,közben a ciciről is leszokott,állítólag nem is nagyon emlegetett.(majdnem 26 hónapos volt)Azóta meg csak néha ébred fel.
Vagy van még egy drasztikus megoldás.hogy nem mész be hozzá...állítólag pár nap alatt megunják a sírást....Nekem soha nem volt szívem kipróbálni.

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


manka,

Hát alvással kapcsolatban nem tudom mit mondjak...Tamara 3 hetesen már átaludta az éjszakát, aztán másfél évesen nyáron, miután anyósomnál töltött 3 hetet totál bezizzent és azóta kész katasztrófa az alvás. Nappal általában gond nélkül elalszik másfél-2 órát alszik. Este ragaszkodik hozzá, hogy feküdjek mellé a földre. Nem is lenne ezzel gondom, ha aludna, de nem alszik. Olvas, játszik, mindent csinál, én meg feküdjek ott órákig a földön...aztán ha nagynehezen elalszik, akkor éjjel sokszor sír, és NEM HAGYJA ABBA, nála abszolút nem jön be az, hogy nem megyek be hozzá, elég kitartó. Legtöbbször azt akarja, hogy vigyük át magunkhoz. Ő azért alszik még kiságyban, mert még nagyobb cirkusz lenne az altatás, ha még ki is tudna jönni:) Zorka ilyenkor már régen nagy ágyban aludt. Van, hogy néha több napig esetleg hétig nem kel fel éjjel, de az este mindig káosz.

Ábelnek BOLDOG NÉVNAPOT!
ÉS Éváról jut eszembe, hogy Ádám is volt karácsonykor. Úgyhogy Ádámnak és Évának is BOLDOG NÉVNAPOT így utólag:)
Vendég
 


BÚÉK mindenkinek, és a névnaposoknak is minden jót kívánunk!

Emőke, nálunk is a galériaágy volt a gyerekeknek az első verzió, amikor Zazi kinőtte a kiságyat, de aztán elég gyorsan rájöttünk, hogy ez nekik lehet, hogy tetszene, de hogy mi állandóan attól rettegnénk, hogy leesnek onnan, az is biztos. Ezt a mostani verziót, amikor egymás mellett alszanak a cicás-kutyás ágyon, imádják. És az sem utolsó szempont, hogy ezek a tömör fenyő ágyak az IKEA-ban 20-25.000 Ft-ba kerültek, a galériaágyat pedig asztalossal kellett volna csináltatni...
Kép
De ha egyszer mégis az emeletes verzió mellett döntenétek, akkor beszéljetek az Istvánnal, mert a Kingáéknál ő csinálta a fiúknak az emeletes ágyat, és szuper lett!

Manka, nem tudok okosat mondani: Nálunk Marci 5 hetes korától átaludta az éjszakát, Zazinál pedig azzal oldódtak meg a gondok, hogy 6 hónaposan összeköltöztettük Marcival, és azóta nem ébred éjszaka. Nálunk az altatás a gáz este azokon a napokon, amikor délután 1 óránál többet alszanak. Ha nem alszanak ebéd után, akkor este 7-kor már húzzák a lóbőrt (de ez Zazinál necces, mert neki még szüksége lenne a sziesztázásra). Ha viszont bealszanak délután, és másfél óránál tovább hagyom őket (mint pl. ma is, amikor lassan fél órája nem tudom őket felébreszteni), akkor este 10-kor még viháncolnak az ágyban :evil:
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Boldog Új Évet Mindenkinek! :-)
almi
 
 


Minden névnapot, szülinapot ünneplő kicsinek és nagynak sok boldogságot kívánunk!Emőke!

Én emeletes ágyat biztosan sosem veszek nekik, bár helyhiány miatt az lenne a legjobb. De Dóri a leesésgátló ellenére is lemászik az ágyról, még akkor is , ha a fejénél hagytam neki helyet a ki-bemászkáláshoz, volt, hogy alig tudtam bemenni a szobájába, mert az ajtó előtt feküdt. Szerintem Kata is hasonló lesz, mert már most elmászik onnan, ahol hagyom, valamint legalább 90 fokkal el is fordul. De ezen nem csodálkozom, hisz főiskolás koromig gyakran kelltem fel arra, hogy elzsibbadt a térdem, és csak a fejem van fent az ágyon. :oops: :oops: :P :P

Manka!
Azt kell, hogy mondjam, alvás ügyben nincs tuti recept. Dórival mindent megpróbáltunk, és a mai napig mellette kell lenni, míg el nem alszik, igaz ez most már nem hosszú idő, és még mindig felébred éjszakánkként, bár ezek most többnyire a köhögés és a nátha számlájára írhatók. kivétel a tegnap éjszaka, amikor is hajnal 3-tól fél 5-ig fent voltunk, mert nem tudott aludni.
Mindeközben a 2 hónapos kis Katámat leraktam este 11-kor, és pár perc elégedetlenkedés után aludt mint a bunda, reggel negyed 9-kor Dórira ébredt.
Úgyhogy, ha csak Kata lenne, én lennék az egyik magát legjobban kialvó anyuka.
Remélem, Kata ilyen rendes baba marad, bár azért sejtem, hogy vele is lesznek nehéz időszakok. De most nagyon jó, hogy ő ilyen kis rendes.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Sziasztok!

Örülök nektek! Mármint, hogy ilyen aranyosak, és őszinték vagytok az alvással kapcsolatban, tehát nem kell nagyon kétségbe esnem mert nem vagyok egyedül... :wink:
mankalak
 
 


Anikó, nem kell kétségbe esni :-) Akkor még mesélek, a mai éjszakánkról :-)
kb 45-50 percig tartott az altatás. Ebben volt, esti mese, hintaszékben még lazítás (én ülök benne, így altatom őket és ők jönnek az ölembe, együtt és felváltva). Luca még hancúrozott, fejen állt a kiságyában, aztán elcsendesedett és kidőlt - végre :-)
Hajnalban - fogalmam sincs mikor - Ábel átjött, közölte, hogy "anya ölelésre vágyom és itt is maradok, amíg világos nem lesz" ezzel befeküdt mellém és aludt reggelig :-) 1-kor Luca felsírt, mutatta, hogy "ita,ita" azaz üljek a hintaszékbe. Kb 10 percig ültem, elaludt. 5:45-kor újra felkelt, "anya, ita, ita", de elég fáradt voltam hozzá, inkább kivettem és befeküdtem vele Ábel ágyába, miután Ábel a miénkben aludt és 4-en már nem fértünk volna az ágyba. Szunyókáltunk kb f7-ig, vagyis én, Luca meg szövegelt, így inkább felkeltünk. Kicsit hektikus :-) Nem látom, hogy lehetett volna "gyermekbarátabban" kezelni, főleg úgy hogy ha kimegyek a szobából Luca úgy visít, szó szerint visít, mintha nyúznák :-( Reggel Feri közölte, hogy a különalvás jó dolog és a mi kényelmünket szolgálná, de most nagyon nem így néz ki a dolog. Felvetette aludjunk velük együtt, és néhány hónap múlva hátha maguktól mennek a saját ágyukba :-) Szóval most ez a dilemma, ezt átgondolni, megoldani, hogy akkora ágyunk legyen, hogy mindenki ott legyen, vagy átjárjon amikor akar. Szóval az emeletes ágy projekt halasztva az biztos :-)
Számomra a tanulság, hogy hiába a különalvás "erőltetés",ha egyszer igényük van éjszaka is a szülők testi közelségére, akkor mi megpróbáljuk megadni neki.
Teszem és mondom mindezt úgy, hogy nem voltam az együtt alvás nagy rajongója.
Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke, éjjel lehetett valami a levegőben... A fiúk minden reggel 7.10-kor ébrednek (egy kakukkos óra hozzájuk képest...) de ma 6 óra előtt arra ébredtünk, hogy Marci pakol és dumál a szobában. Aztán rájöttem, hogy mindez azért van, mert tegnap este megbeszéltem velük, hogy ma időben fel kell kelni, mert megyünk oviba/ bölcsibe :shock: (a szünetben minden áldott nap megkérdezték, hogy mikor mehetnek már újra)

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Nálunk volt egy időben kb mikor a Viola olyan 2,5 éves volt,és már külön ágyban aludt,hogy átjött az éjszaka közepén és velünk aludt(előtte,születésétől fogva külön szobában aludt).De viszonylag rövid idő alatt magától leszokott.Diánál is próbálkoztunk már a rácsos ágy cseréjével,de ő 1hét után minden éjjel kijött olyan 2 körül,és befeküdt közénk,annyi külömbséggel,hogy ő nem aludt,csak dumált.3 hét után kidőltem,és visszaraktuk a rácsot az ágyára.Azóta megint alszik.Most megint le akarom szerelni a rácsot,mert már eléggé kezdi kinőni az ágyát,és kellene neki venni külön heverőt.
Az altatás nálunk gyorsan megy,a Diát még soha nem kellett,altatni,ő pici korától pár perc alatt magától elalszik
A Viola már kicsit nehezebben alszik el,de nem vészes.Este egy mese,puszi,és villanyoltás,és elalszik.Ő jobban igényli,hogy ott legyünk mellette,ez pici korától így van.őt picinek is sokat kellett altatni.


Emőke:Nem akarok,beleszólni,de szerintem nem jó a közös alvás.Pláne ilyen korban,gyorsan megszokja,és majd nem tudod leszoktatni.Sógornőm,olyan két éves korában engedte be maguk közé a lányát,most majdnem 6 éves és még mindig velük alszik,mert nem tudják visszaszoktatni az ágyába,néha még 8 éves is befekszik közéjük(mert,ha a kicsinek lehet,akkor neki is ott a helye).
De én nem akarok észt osztani,csak a saját tapasztalatomat írtam le.
Ti is jobban tudtok pihenni,ha külön alszanak......
De ti tudjátok:))

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


jaja, majd meglátjuk :-) Majd beszámolok hogy alakul, és elmenekülök itthonról, ha 16 évesen is közénk akar feküdni :D
Hajni, a hordozást is sokat mondtad nekem, "jaj, szegény Luca, kis se látszik, meg kényelmesebb a babakocsi" :-) És magától leszokott róla :-) Most már csak akkor jön fel a hátamra, ha beteg :-(
Szóval hátha ez is megoldódik magától :-) Mások vagyunk, más igényekkel, egyik sem jobb a másiknál, csak MÁS :-)
Csak Anikónak akartam bemutatni, hogy dilemma van ám szinte minden nap :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Hajni!
OK.. köszi minden véleményt..és igen mindenki más egy kicsit, de hátha ötleteket veszünk..
egyébként én a mai napig hordozom itthon Lizát, ha szopizás közben nem aludna el.., de ha a hátamon elalszik akkor meg lehet, hogy akkor ébred fel amikor leteszem a kiságyba.. sőt néha éjszaka is felveszem, ha úgy alakul.... mivel apának reggel munkába kell mennie igyekszem csendet teremteni éjszaka, máskülönben visítás, sírás, anya, anya lenne, mint máshol...
Bogi ha elalszik jól alszik ma már, de emlékszem hajnali tévézésekre, mesélésre, és este is sokáig olvastam, olvasok, ha igényli még most is mellé fekszem este míg el nem alszik..
az viszont nem jellemző, hogy köztünk aludnának..egyrészt mert akkor mi nem tudunk úgy kényelmesen aludni, ők körbe körbe forognak , csattog a cumival..stb( de tegnap Bogi az apjával aludt, mert én a nappaliban már kidőltem 10után..) kivételek meg vannak.. :wink:
mankalak
 
 


oké,értem többet nem okoskodom:)))

Az ,hogy én elutasító vagyok a kenguruval kapcsolatban az az én saját ügyem,de annyira rossz látni a kicsiket,összegörnyedve anya -hasán-hátán,pláne mikor 40 fok van nyáron.Olyan hihetetlen,hogy állítólag az úgy nekik kényelmes.Na mindegy....


H

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


ne aggódj Hajni!
Nem veszem okoskodásnak! A te véleményed, elfogadom.. eleinte nekem is fura volt, másoknak látni a "kismajmot" Bogi nem is szeretett benne ülni, bár ő már fél éves volt amikor beszereztem, mert a babakocsival nem fértem fel a vonatra.. ( azóta sem..) de amikor csak nálam nyugodott meg Liza, muszáj volt vmit kitalálni.. főleg, hogy Bogival is itthon voltam, mert akkoriban még nem járt oviba.. így ha elaludt ment az ágyába..,
Egyébként pedig az a gáz, hogyha nem tudják hogyan kell helyesen használni a kengurut, de inkább beszéljünk hordozóról.. az meg főleg gáz ahogy némelyik anyuka vagy apuka fogja az újszülöttet közben meg nem tartja a fejét, és az lóg...
:evil:

Manka
mankalak
 
 


Nem bírom megállni, le kell írnom :-) Ati 9 hónaposan kikerült a kiságyból. Van saját ágya, meg a miénk :-) Soha nem voltam híve az együttalvásnak, és mégis így alakult. Velünk is és nélkülünk is, ahogy ő igényli éppen. Sok nagyon megfontolandó tanácsot kaptam, hogy ez miért nem jó, de engem meggyőzött az a vélemény, hogy a kötelezően elszeparált alvás a civilizált társadalomban a felnőttek igényére alakult ki. Sokkal kényelmesebb, ha az kényelmesen fordul, nem ébred meg többször éjszakánként, mert a gyereke útban van. Szóval, ahogy olvastam a közelség ebben az esetben is, ahogy a hordozáskor is a gyerkőc egészséges lelki fejlődését segíti. Ha kell a szülő közelsége megkapja :-) Ki többet, ki kevesebbet igényel. :roll: Én ezzel érvelek... magamnak :wink:
almi
 
 


Összefoglaltad Reni, amire mi is jutottunk :-)) Lucána és Ábelnek is van (és lesz most Lucának új, nem rácsos) ágya, mellette megtoldjuk a miénket, ha akarnak jöjjenek és mindketten jöhetnek, és mind a négyünknek kényelmes lesz így is. Ahogy akarnak, jönnek-mennek és egy idő múlva már nem jönnek :-)
Ha a szülőknek és gyereknek is jó, akkor jó, legyen az fixen külön ágyban, külön szobában vagy együtt :-)
Nálunk ez jön be és nem bánom én se :-) Azt kell most megoldani, hogy mindenkinek kényelmes legyen :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Én sem voltam alapból együttalvás párti. Szegény Marinál nem is engedtem, pedig ő nagyon szerette volna - cserébe éjjel 8X-10X felkelt egy éves koráig. Sáránál már okosabb voltam, engedtem, hogy velünk aludjon ha akar - többet is pihentem :lol: :lol:
Én is azt vettem észre, hogy nekem nem kényelmes, de ők imádják, biztonságot adott nekik. Aztán később Mari is aludt velünk, amikor már a Sára rászoktatott :lol: :lol: De egy idő után nekik is kényelmetlen lett és visszamentek a saját ágyukba. Persze még most is szívesen alszanak velem, ha betegek - de akkor külön örülök, hogy hallom és látom őket anélkül, hogy fel kell kelnem :lol: :lol:

Sára 6 éves és éjjelente 2X felkel - pedig már nem szoptatom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mari már 7 éves korától nagyon szépen végigalussza az éjszakát :lol: :lol: úgyhogy: kitartást, már csak pár év és aludhattok!! :lol: :lol: :lol:
De a legjobb, hogy reggelente felkapcsolják a kislámpájukat és olvasnak, játszanak csendben - engem hagynak aludni. Na, de ezért megszenvedtem én is :lol: :lol: :lol: és most már hiányzik az összebújás :? :? jaj, olyan gyorsan megnőnek - Mari már kiskamasz :lol: :lol:
ágyöngyi
 
 


sziasztok,

BÚÉK MIndenkinek!

Ami miatt jöttem, hogy ajánljak Nektek egy szuper programot, ahol ma voltunk: http://mini.city.hu
4 gyerekkel voltunk, 1-6 évesek, 3 órát lehet bent lenni, szerintem akár +2-öt maradtak volna és az első kérdésük az volt, hogy mikor jövünk újra. nagyon jól ki van találva, mi is jól szórakoztunk, már ahova beengedtek minket.:) ma nem voltak sokan, hétvégén állítólag tele van, az néhol biztos zavaró.

Alvás: Eszter galériaágyon, alatta Lázár kiságyban. Elalszanak maguktól, Lázár éjjel néha nálunk köt ki, főleg ha Eszter mondjuk nem alszik itthon. :lol:
Mondjuk sokáig egy szobában aludtunk velük...
én nem nagyon paráztam, hogy leesik, előtte bárányos ágya volt (majdnem uaz, mint Marciéknak), arról sem esett le, gondoltam mindegy, hogy most egy méterrel feljebb van. a bárányost szerettük volna megemelni, de aztán meggondoltuk magunkat, teljesen újat csináltattunk. Eszter imádja. és én is elérem, mert nem olyan magas. szerencsére nem hányós :D

és még szeretnék ajánlani egy oldalt, hátha valaki még nem ismeri: :lol:
http://www.boldogszuletesnap.lapja.hu

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Viki, tényleg jó program :-) Sógorom Ati szülinapjára gondolta ki novemberben, hogy elviszi. De végül nem vitte, szokás szerint csak beígérte neki.... Én azóta tervezem pótolni, csak az ovi bejött. Ahogy írtad is hétvégén sokan vannak, így jobb lenne hétköznap. Bevonatoznék vele, mert azt is szereti. Szóval egy legális lógás az oviból tervben van! :oops:

Éppen bábszínház előadásokat nézegettem. Szerintetek első nekifutásra melyik műsor lenne jó választás???
almi
 
 


Jajj, még valami. Hova jó ülni? Előre, középre, hátra? Fogalmam sincs... :shock:
almi
 
 


Láttátok már az - Egy egér naplóját, vagy A Misi Mókus vándorúton című előadást? Ezt a kettőt néztem ki :-)
almi
 
 


Reni,
mi nem látuk egyiket sem, de izginek tűnnek :D

Anyósom szokta a lányokat ilyen programokra vinni, ők a Millenárisra járnak. Szerinte az első sor a tuti, de ebben az is benne van, hogy Ancsi irtózik a tömegtől, középen tuti rosszul lenne, hátulról meg nem látna.

Alvás, kicsit megkésve, de tőlem is :D
Amíg picik, együtt alszunk - kényelmes nekem is, nem kell felkelni éjjelente x-szer. Aztán, ahogy nőnek, egyre hosszabb az idő az első ébredésig - az éjszakát a saját helyükön kezdik, majd az első ébredés után költöznek át hozzánk. Eljön az idő, amikor nem ébrednek éjjel - és így át sem jönnek.
Kb 1 éves korukban érték el ezt a lányok.

Ádámra most vár a külön kezdi az éjszakát időszaka, mert az első szopira éjfél körül ébred.

Hordozás - helyesen megkötött/felvett, ortopédiailag helyes hordozóban a baba nem görnyed akkor sem, ha elalszik. Ilyenkor természetesen az összes izom ellazul, így a tartás "összeesik", de optimális esetben a hordozó minden porcikáját támasztja a baba gerincének.

Ancsit nem így hordoztam még, mert nem tudtam megkötni a kendőt (senkit sem ismertem, aki segített volna) - vele kengurut használtunk. Viszonylag könnyű dolgunk volt, mert Ancsi rettentő pici volt, egy évesen alig 7 kiló. Bírta a hátunk elől is :) Utána háti vázas hordozóban vittük, na abban tényleg görnyedt :S
A hordozás nagyszerűségét Villővel tapasztaltam meg, kb meghaltam volna a kendő nélkül - ő hatalmas volt, 4 kilóval született. Ancsiért oviba menni, itthon Ancsival játszani, kényelmesen, Ancsi kezét fogva sétálni nem tudtam volna a kendő nélkül. Most Ádámmal ez hatványozottan igaz.

De Reninél a pont - ha a gyerek igazi igényeit kell figyelembe venni :D ÉS persze mindenkinél más válik be. Csak ez a görnyedt gyerek téma a gyengém :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Kendő:

Zorkát én sem hordoztam, pont ugyanazért, amiért Katus. Meg akkor valahogy nekem nem volt szimpi ez az egész...én is azt hittem, hogy nem kényelmes a gyereknek. (a kenguru tök más, na az tényleg nem kényelmes sem a gyereknek sem a szülőnek) Amikor viszont Tamara megszületett elég problémás lett volna babakocsit tolni és közben Zorka kezét is fogni, tekintvén, hogy nem születtem polipnak így csak két kezem van. Ugyanez volt a helyzet a bevásárlókocsival a Tescoban...vagy azt tolom, vagy a babakocsit...
És Tamara itthon is sokszor igényelte, hogy vegyem ölbe, de időnként ugye kellett mást is csinálnom, mint őt ringatni..így hát Katus segítségével el kezdtem kendőzni. Tamara az első perctől kezdve imádta. Ha nyűgös volt felkötöttem a hátamra és már aludt is. Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy a gyerek 1 percen belül megnyugszik és elalszik valahol, ahol neki nem kényelmes, nem érzi jól magát?
Viszont függők azért nem lettünk, használtunk babakocsit is, ha éppen az volt praktikus, itthon sem lógott egész nap a hasamon/hátamon Tamara, de nekem sokszor kényelmesebb volt a kendő, Tamara pedig időnként itthon is felköttette magát :lol: Szóval szerintem jó dolog a kendő. De mi elég hamar leszoktunk róla...10 kilos gyereket azért már nem olyan nagy öröm kendőben hurcolni. Tamara viszont ugye elég korán elérte ezt a súlyt.
Vendég
 


Hát azt hiszem eddig sem voltam túl népszerű,de ezzel a hordozókendő ellenességemmel most aztán végleg elvágtam magam,mert mindenkinek csak jó tapasztalatai vannak.
Hát így jártam....,biztos bennem van a hiba,majd rájövök egyszer ,hogy mi.
Sajnálom.

Emőke azt hiszem tévedett velem kapcsolatban tavaly mikor beléptem:((

Sziasztok.

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajniiiii!!!! A kutyafáját és irgumburgum!!!! Nehogy már így vedd! Mondott rád bárki is bármi rosszat??? Én hordozó párti vagyok, Katus elvetemült hordozó párti :-) (bocs, csak érzékeltetni akartam a fokozatot) :-))) Judit, hordozó párti. DE hidd el, jó néhányan nem hordoztak itt és hasonló véleményen vannak, mint Te. Ez csak vélemény. Ők így Te úgy gondolod. Színes a világ és ez így szép és jó!!! NAAAAA ufff. És ha más más véleményen van, hát Istenem, akkor mi van??? :-)
És akkor ellensúlyozásképp. Te Diát és Vilolát is 2 éves koráig szoptattad. Nekem Ábelt 1 évesen le kellett állítani, mert jött Luca és problémák voltak. Lucát részben azért, mert Ábelt is csak 1 éves koráig szoptattam fokozatosan elválasztottam. Részben azért, mert már belefáradtam. Ha Gyöngyi vagy más "elvetemült":-) szoptatáspárti ezek után leírja, hogy ő tovább és meddig szoptatott, és milyen jó dolog is az, azt mondom igen, jó dolog aki bírja, hogy hmmm ügyes és kitartó - ahogy Te is az voltál ebben- de nekem nem ment és ennyiben maradunk. ÉS nem veszem zokon :-)))
Ahogy nem szólok le olyanokat se, (pl: unokatestvérem felesége most) aki nem volt annyira kitartó a mellgyulladás után és inkább tápszerre tértek át. Ő dolguk :-)
Na és akkor szép és vidám napot! :-)
Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Hú, Hajni, én tényleg nem akartam bántó lenni. Most hülyén érzem magam. Mindenki leírta, mit gondol és kész. Kinek mi jön be - tudod :D Én utálom a paradicsomos káposztát, anyukám odáig van érte. És egy csomó dolog.

Ráadásul szoktunk találkozni az ovinál is,semmi bajom Veled, nem értem miért gondoltad ellenségesnek a hsz-emet :(

Én csak 1 éves korukig szoptattam a csajokat :)

Szerintem nem baj, ha nem gondolkodunk itt hasonlóan - csak nem csak mi olvassuk ezt a topikot, azért szerettem volna egy kicsit a másik oldalról is közelíteni.

Písz :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Hajniiiii!!!

Húha látom tombolnak a hormonjaid:))Mi ez a megsértődés???:) Ne máááá!

Ha mindenkinek mindenről ugyanaz lenne a véleménye, akkor miről tudnánk beszélgetni,tapasztalatot cserélni, tanácsokat kérni/adni?
Senki sem fog ferde szemmel nézni Rád, azért mert Te nem hordoztad a gyerekeidet. (Ha kipróbáltad volna, lehet,hogy Nektek is bejött volna:))Te meg tudtad oldani másképp, nem volt szimpi a módszer, kész. Senki sem gondolja, hogy ettől Te szaranya vagy...
Csak azért szólaltunk fel a hordozás védelmében, mert azt sugalltad, hogy a gyerekeknek az szenvedés. Hoztuk az ellenpéldát, ennyi.
Az alvás is ilyen, de tulajdonképpen minden a gyereknevelés terén. Nem csak egyetlen jó és egyetlen rossz módszer létezik. Minden gyerek és minden szülő más. Azért van ez a topik, hogy ha valaki valamivel kapcsolatban zsákutcába kerül a többiek tapasztalatai esetleg segítsenek neki eldönteni merre próbálkozzon tovább. Persze nem biztos, hogy ami x-nek bevált az y-nak is jó lesz. Na! Szóval nem megsértődni:)
Vendég
 


Hajni!

Lehet, hogy egy s másban eltér a véleményünk, de azért van ez a topic, hogy megbeszéljük, elmeséljük a gyerekes dolgainkat, nem hiszem, hogy ellenségesen fordult volna hozzád itt bárki. :roll:
Én nekem is meglepő volt, hogy 26 hónapos koráig szoptattad a lányokat, és igen is erre büszke lehetsz, kitartásod volt..stb. Szóval egyetértek Emőkével, a te véleményed, vállalod, leírod, ezért nem ítél el senki, mert te úgy gondoltad nemhordozol, és számodra furcsa amiért azt teszi más.. ez a topic nem hiszem, hogy arról kell, hogy szóljon, hogy mindenkinek kedveskedünk, ( nyalizunk )és csak boldog szülinapot kívánunk ( persze az is fontos..), de én személy szerint örülök, hogy másokkal megoszthatom kisebb nagyobb örömöm-bánatom a gyerkőcnevelés kapcsán.. másképp nem is tudnám ennyi emberrel a kapcsolatot tartani, ( a gyerekek nehezen viselik mobilozást, nem is olyan személyes, na jó ez sem, de ez bővebb.. ) bár a netezést sem kedvelik, de ezt néha lehet akkor is vagy csak akkor amikor már alszanak..
További szép napot!!
mankalak
 
 


Lányok!

Nem sértődtem meg,csak most valahogy minden összejött,és lehet,hogy érzékenyebb vagyok mint máskor.
Elfogadom én mindenki véleményét,tudom ,hogy mindenkinek más jó,és máshogy gondolkodunk.Nem haragszom én senkire:)

Nagyon beteg a nagymamám,minden telefonhívás ami otthonról,jön félek,hogy a rossz hírt közlik,közeledik a barátnőm halálának az évfordulója(éjjel megint vele álmodtam)...Soroljam....?
Meg iszonnyú magányos vagyok,egész nap a két gyerekkel szóval semmi nem jó mostanában

De remélem elmúlik,és akkor nem leszek ennyire gyagya...
Addig is inkább nem szólok,hozzá egy témához sem:)))

Szép napot,és köszönöm

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajni, sajnálom :-((( Kitartás! :-( Ha társaság kell, szólj. Ma tényleg nem jó , ügyet kell intéznünk:-(, de holnap du hozd át a csajokat vagy mi megyünk :-)

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke.
Köszi.
Holnap várunk benneteket,tegnap nagyon csalódottak voltak,a lányok ,hogy nem tudtatok jönni.:(
Na majd holnap szétszedik a házat:))

H

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajni, nagyon sajnálom, hogy ennyi minden nyomja a lelked :-(
Csatlakozok hozzád!
Leírom én is. Ma éppen olyan napom van, hogy számolgattam. Próbálok nem túl sokszor, de most valahogy így jött ki. Szóval jujj, nagyon fáj nekem, hogy több mint 2 év eltelt, és nincs kistesó :-( :-( Nagyon rossz érzés :-( Mostanra meg nem elég a férjemet látnom elszontyolodni, hanem Ati is belépett a klubba. Gondolom az ovi miatt van, de egyre többször kérdezget, hogy neki miért nem lehet, ő is szeretne itthonra kistesót :-( Komolyan mondom miatta még gázabb az egészet megélni. Nagyon-nagyon... Szóval teljes gőzzel előre... Hamarosan eljön az időpontom is az endokrinológushoz, amit december elején kaptam. Megmondja merre tovább.... amit a nődokinak nem sikerült... Próbálok nagyon optimista lenni. 2012 az olimpia éve, mint a 2008 volt. Hátha ez kell nekem :-)
Bocsánat, hogy kiírtam magamból. Tudom, hogy mindenkinek vannak rossz napjai, és azt is hogy mindenkinek vannak szomorú pontjai, ezért bocsi a panaszáradatért :-( :-(
almi
 
 


JAj, Lányok, mindkettőtöket megértelek, mindkét helyzetben voltam/vagyok. Kitartás, lehet panaszkodni ;) meg hozzászólni mindenhez. Szerintem :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Először is egy jól megkésett BUÉK mindenkinek!

Alvás: nálunk ez jól megy...persze van, hogy a mieink is megébrednek, de általában pici simi és már alszanak is:) Az elalvás Zétinek majd' 2 éve, Borónak bő 1 éve önállóan megy. Illetve együtt, merthogy 1 szobában vannak.

Együtt alvás: ha betegek, vagy egyéb okból nyűgösködnek akkor én jobban szeretem, ha velünk alszanak...tény, hogy nem a legkényelmesebb, de nekem megnyugtató. Volt már többször olyan, hogy 4-en aludtunk az ágyunkban :lol:

Hordozás: én mindkettőjüket hordoztam míg bírtam, de nem lettem "hordozás fun".

Szopi: Zéti 15 hós koráig szopizott, akkor önként hagyta abba, mert terhes lettem Boróval, s gondolom már nem ízlett neki az akkori összetétel. Rosszul esett, de feldolgoztam. Boró még szopizna, meg szoptatnám is, de kedden délután és este óta rakoncátlankodik a szivem (hol kihagy, hol meg majd' kiugrik) és a doki által felírt bogyó mellett tilos szoptatni:( Szóval nálunk valszeg így ér véget a szopi... :(


Hajni!
Azt hittem már a hormonjaid tombolnak egy más állapot miatt...kár, hogy más dolgok vannak :( Sztem az ünnep utáni időszak egyébként is rossz, (én ki nem állom) ha meg más is nyomaszt még nehezebb...

Reni!
Remélem tényleg okosabb leszel az endo-s dokitól és végre lesz megoldás!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Évi!

Szerintem nincs olyan szívprobléma, amire ne lehetne szopibarát gyógyszert felírni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ezért ne hagyjátok abba, ha mindkettőtöknek jó!Mond mi az utánanézek pontosan!!!
ágyöngyi
 
 


Na jó, akkor most én is beállok a sorba:

Alvás: Levi lassan 3 éves, és sikító frászt kap, ha kimegyek a szobájából és egyedül kéne elaludnia! 20 hónapos koráig szopizott, közben mindig el is aludt, így mindig alvó állapotában került be a kiságyába. Az önállóan elalvás nálunk egyszerűen nem megy, mindig mellé kell feküdnünk, hogy elaludjon. Ha már alszik, általában nincs gond, reggelig húzza a lóbőrt, de néha azért előfordul, hogy megébred, olyankor kiabál, hogy Anya átjössz hozzám, ilyenkor újra melléfekszem, míg el nem alszik. Mióta Zoli nincs itthon, minden éjjel 2-3szor megébred, rosszul alszik, és napközben is tiszta zizi. Hiányzik nagyon mindkettőnknek Zoli... Ma megkérdezte: Anya, Apával is azért nem találkozhatom, mert Ő is meghalt mint a Dédi??? :( Hát ettől dobtam egy hátast... Szóval nem könnyű a szitu.

Közben próbálunk végtörleszteni, 2 napja totál kiborulva jövök haza, hol attól a banktól akinek a CHF hitellel tartozunk, hol pedig attól, akitől mindehhez a forint alapú kölcsönt szeretnénk felvenni... katasztrófa az egész, mindenhol falakba ütközünk... mindennapossá kezd válni a sírdogálásom...

Kistesó projekt nálunk mostanában újrakezdődhet, letelt a 3 hónap, csakhát 540 km-re vagyunk egymástól... :cry:

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 



Orsi!

Kérdés: miért is kellene egyedül elaludnia?? :lol: :lol: Gondold végig mennyire igaza van egy gyermeknek, aki anya mellé bújva tud békésen elaludni :lol: :lol: Főleg, ha ilyen gondolatok nyomasztják.... :cry: :cry: Szerintem Te is nehezebben alszol Zoli nélkül - legalábbis én így vagyok, ha Sanyi nincs :lol: :lol:
Hidd el, higgyétek el eljön az idő, amikor a gyerek elkezd leválni , de ennek meg kell adni az időt. Nálunk is csak velem aludt el a Mari, még szülés előtt is nagy hassal fájásokkal ott feküdtem mellette :lol: :lol: , aztán mellette szopiztattam Sárát.............de ezek a szép idők elmúltak és lassan letojják a fejemet, csak akkor kellek nekik, ha éhesek... :? :? :lol: :lol: Higgyétek el visszasírom a bújos időszakokat, pedig akkor a hátam közepére kívántam :lol: :lol:
ágyöngyi
 
 


Szandra!

Dumáljatok, de úgy, hogy én is ott lehessek, plizzzz
café???

Gyöngyi
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi!
NEBACOP. "Vicces", hogy szívgyógyszer létére 3 hét alatt fejti ki hatását (a papírkája szerint)...addig akármi is lehet a beteggel :? Egyébként sztem nem fogom én ezt szedni...méregetem és tök normális már a ritmusa...s ez elvileg ugye nem a gyógyszertől, mivel még csak 3 napja szedem. Elkezdtem újra szedni a Vegepa-t. Szóval öndiagnózis és kezelem magam :lol: (Pedig hétfőn este még nagyon rémisztő volt a dolog...remélem ilyen többet nem lesz!)
Amúgy Boró ügyesen megértette.

Mindenki!
Jövő hét pénteken egy Café??????????

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 





Jővő hét péntek nekem se jó :cry: :cry: :cry:
De két hét múlva igen :lol: :lol: vagy kedd kivételével bármelyik nap a héten :lol:
ágyöngyi
 
 


Hétfő kivételével minden este jó, csatlakoznék én is!

Hajni, ha ilyen lökött vagy, jövő héten fejbe csaplak valamivel az oviban! :wink:

Azt ne akarjátok, hogy részletezzem, hogy velünk milyen borzalmak történtek az elmúlt hetekben... Egyébként meg szerintem ez itt egy tök jó fórum/lehetőség arra, hogy aki zsákutcába jut, annak segítsünk. Nem?
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Egyébként meg aki éppen sz*r passzban van, olvasgassa ezt (én mindig visítva röhögök rajta):
http://www.lustanyu.hu/search?updated-m ... results=50

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: