Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Katavirág, hétvégén is dolgozni?? brrrr, helyes, inkább babanetezz :lol:
Ausztrália? télleg, mintha irtad volna már, csak elfejtettem. nemtom. na mindegy, az télleg messze van. Oda nem lehet csak úgy kiugrani.... :(
Nem tudom mi lehet a baj a képfeltöltéssel. Van egy maximum méret amit fel lehet tölteni ( Max. fájl méret: 250KB. Max. képméret: 600x600px ). Lehet hogy tul nagy méretű képeket akartok?
most nincs semmi ötletem, mit töltsek fel. Télleg, Purc, Neked látom sikerült :)

Naggyon aranyosak a képek. Azazakis Törpe :)
Egész megirigyeltem :) De nem türelmetlenkedem, fél éven belül nekem is lesz :lol: Örülök, hogy minden rendben Veletek, és köszi a képeket :)

Katavirág, én az elején szedtem magneB6ot, de aztán abbahagytam és nem mondta a dokinéni hogy folytassam. Nekem nem voltak keményedéseim -eddig szerencsére-, de másoktól hallottam, hogy arra valóban jó! Szval hajrá.
Én most magneziumcitritet szedek a derékfájásomra. Hatásos, mert elmúlt ;)

Nem értem az embereket. Én is katolikus vagyok, gyakorló. Nem téritek a fórumon, mert azér vagyunk itt együtt :) Viszont a vallásosság nem egyenlő azzal, hogy nem beszélhetünk a szerelmi életről, ha az néhány kérdést vett fel. Ne aggódjatok, nem kezdem el ecsetelni a mienket. Csak a témáról: bárhol olvastam/hallottam eddig, azt irták/mondták, hogy ha minden rendben van, akkor nyugodtan lehet szerelmi életet élni, annyiszor, ahányszor a kismama/kispapa kivánja. Ha kivánod, mért ne. Ilyenkor még az orgazmus jót is tesz, az bár kis méhösszehúzódást ad, de ez jót tesz neki. Szval hajrá :) Ha meg kicsi vérzés van utána, beszélj az orvossal, de ez is normális lehet.
Engem pl a 2-3dik hónapban nagyon zavart, hogy érzem, hogy mozog a méhem fel s le, de a második trimeszterben abszolút nincs gond ezzel. Az nekem is furi, hogy már hárman vagyunk... ;) (és persze a gömbölyödő pocakkal Edunak igaza van :P )
Na bocsi, ha kicsit személyes vagy szemérmetlen lettem volna, de szerintem itt meglehet ilyeneket beszélni.

Edu, télleg jó zsufi heted lesz! Sok erőt hozzá! Ez a szülésfelkészítő izgin hangzik! majd számolj be róla mindenképp! Na meg persze a 4Dultrahangról. Te leszel köztünk az első :)
És már mi is babával karácsonyozunk, csak mi még a pocakban :lol: Gondold el, amint éppen a "Mennyből az angyalt" énekled és a kispocaklakó rugja hozzá az ütemet :lol:

na megyek, mert a férjemnek ma van a névnapja, és még egy névnapi jengaparti jön kettesben, azaz hármasban ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Na ez az, az elejen erzi az ember, hogy a meh meg lejjebb van, hogy serulekenyebb az a kis elet, igy mi nagyon vigyaztunk.
Most mar erzem, hogy fejjebb, biztonsagban van a baba, a gondom csak az, hogy a helyzet olyan furcsa. A ferjemnek meg plane. Pocisimi, beszelgetes a babaval, aztan keksz :oops: bar az uram azt mondja, igy, hogy fiu, talan kevesbe zavaro. Mindenestere a helyzet oly furcsa, hogy csak akkor ugrunk egymasra, ha mar nagyon kell, tehat ritkan.
De mi lesz az utolso trimeszterben? El sem birom kepzelni :oops: Oriasi rohogesek...

Akkor a Magne B6-ot elkezdem napi rendszeresseggel, artani biztosan nem art. Azt olvastam, hogy a mehosszehuzodas a babanak egyaltalan nem art.
katavirag
 
 


Sziasztok!

Purc :) !!!!! Hogy milyen gyonyoru Balint baba, latni, h nagyon vidam egy kislegeny, buszkek lehettek ra :) !

Katavirag! Hmmm....vallas...nekem nagyon szigoru katolikus neveltetesben volt reszen, megis a parom mohamedan :shock: engem nem zavar ha egyszer feljon ez a tema is, de ami abban a topikban folyik szerintem is sok es ami a szexet illeti, szerintem a vallas jobban tabu tema mint a szex, hisz ennek koszonheto h lakik bennunk vki! sajnos mi most nem sokat akciozunk, pedig regen min. napi egyszer, most csak ha mar tenyleg nem birjuk ki :oops: ! Parom nagyon felti a babat... en azt olvastam, h a mehosszehuzodasokat a baba apro oleleseknek erzi :)

Kolyok! remelem jol sikerult a nevnapi party! milyen jo lesz nektek, meghitt karacsony :) ? Veszel vmit a babanak is :wink: ? sajnos en nem mehetek haza, mert csak 2nap szabim van karacsonykor, a parom meg megy haza, igy en a kisbabammal kettesben fogom tolteni a karacsonyt, szomoru lesz, de majd csak vhogy tuleljuk :) !

Edu! Huuuuuha, micsoda programok! Te aztan nem unatkozol es latom sikerult ismet vmit beszerezned :wink: ! en is vettem ma 6rugit! en is nagyon faradekony vagyok es a napi 9ora melo sem tesz jot, meg plusz 1,5ora oda, 1,5ora vissza ut es mikor hazakeveredem, azt sem tudom elek v halok....apuci azt szeretne, h mar januartol ne dolgozzak, de a menedzerem a heten bejelentette, h o mar kiirta a papirokat es h marcius elsejetol nem dolgozom :shock: !

szep napot

Kép Kép
rima
 
 

 
 

Hello lanyok,

A Karacsonyrol jut eszembe, hogy tegnap vettunk 2 repjegyet Vermont-ba mert a ferjem teljesen be van sozva, hogy havas Karacsonyt szeretne. Na ott aztan lesz ho dogivel. Meg sosem toltottem a Karacsonyt hazon kivul, meglatjuk milyen lesz. Az teny, hogy Washingtonban eleg lehangolo tud lenni olyankor. Tavaly legalabb 10 fok volt es szakado eso. Most -10 lesz es szakado ho. :D Remelem a 33 hetes hasammal azert meg fogom tudni elvezni az utazast. Mindenesetre azon rohogtunk, hogy ez a gyerek a hasamban tobbet repkedett mar mint egy atlag ember egesz eleteben. Marcsak azert is mert a ferjem szabadidejeben pilota es gyakran repkedunk kettesben. A gyerek majd csak a repuloben vagy az autoban lesz hajlando meg a vegen elaludni. :D Hetvegen eleg sokat vezettem es egyszer majdnem beleszalltam az elottemjovo auto hatuljaba az en hibambol. Ezt csak azert mondom mert mer irtam, hogy neha teljesen dekoncentralt vagyok es elfelejtek dolgokat nagyon konnyen. Szoval figyeljetek oda jobban foleg vezetesnel mert a terhesseg kicsit csokkenti a reakcioidot es almodozova tesz.
Szep napot!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Igen, Edu, nagyon kell figyelnunk a vezetesnel. En is irtam, hogy 2 hete, mikor otthon voltam, ugy bekanyarodtam egy szembejovo ele, mint a huzat. Az egesz keresztezodes tatott szajjal nezte, hogy ezt hogy gondolom, en meg alig tertem magamhoz. Egy masodpercen mullott a csatt, es az totalkar lett volna. De szerencsere nem lett semmi baj, de egesz nap a helyzet hatasa alatt voltam.

En sem toltottem meg hazon kivul a Karacsonyt, az utobbi evekben is beosztottuk, hogy a Szentestet most az en csaladomnal, a 25-26-at a ferjemenel, vagy forditva. Szerencsere iden sem lesz maskepp, jovore viszont elkepzelheto, hogy nem jovunk haza akkor, hanem nyari Karacsonyt tartunk a deli felteken. Talan meg is latogat majd minket valaki a csaldunkbol. Egyebkent szerintem is a havas Karacsony az igazi.
Edu! Pilota ferj! Nem semmi!

Rima, vegre irtal. Gondolom, elfoglalt lehetsz, meg faradt. Napi 3 orat utazni eleg faraszto lehet. Nem unalmas? Te szegeny, azert nem lehetne valami megoldast talalni arra, hogy megis hazautazz csak par napra az unnepekre. Nem hiszem el, hogy tavol a csaladtol, az otthonodtol, a parodtol maradnal 20 evesen, terhesen.

En szerencsere meg mindig nagyon fitt vagyok, sosem faradt, mondjuk alszom rendesen fel 11-tol 7-ig. A hasam, mint egy jollakottnak. A kozerzetem, akarcsak elotte. A kulonbseg az, hogy azert naponta jon valami kis motoszkalas belulrol.

De ti mar mind szep pocakosok lehettek. Rima te is ugye?
katavirag
 
 


Sziasztok!

Meg szerencse, h nem vezetek :) , amugy is eleg almodozo, elbambulo vagyok nem terhesen, hat meg terhesen :lol: !
A tavalyi karacsonyt szinten itt toltottem, csak akkor a parommal es nagyon jo volt, persze hianyzott a csalad, de ez van... most foleg azon aggodom, h a parom autoval fog hazautazni, az majd 2napos ut es telen, nagyon megvagyok ijedve!Mar gondolkodtam a hazautazason arra a 2-3napra, csak a doki nem tanacsolja :( !
Epp most neztem szulesi torteneteket a TVben, hat csajok en erre keptelen :oops: !
Katavirag, bizony bizony mar novoget a pocakom es mar nyilanvalo mindenkinek :) ! de szerintem mar a tied is novoget :wink: !

Kép Kép
rima
 
 


Hello lanyok,

Csak gyorsan irok mert este 11 van es nemreg erkeztunk vissza az elso Lamaze szulesfelkeszitorol.
Szoval ma megvitattuk a terhesseg negativ es pozitiv oldalait a kispapakkal egyetemben es elkezdtunk elokeszulni a szules elso szakaszara. Tanitottak nekunk par relaxacios gyakorlatot, legzestechnikat es elmagyaraztak a mehnyak kifejtodesenek es kitagulasanak a folyamatat. A tarsasag eleg kellemesnek tunik, kb. 10 par lehet es a tanar foallasban pedig dulakent es Lamaze oktatokent tevekenykedik. Vinni kellett parnat a gyakorlatokhoz es kaptunk egy csomo hasznos szines-szagos utmutatot a szuleshez.
Rima, ajanlom neked is, hogy a jovo honapban kezdjetek el a paroddal a szulesfelkeszitot mert attol megnyugszol es sokkal tobb onbizalommal fogsz hozzaalni a szuleshez. Par hete en is elkezdtem parazni tole es megfogadtam, hogy nem nezek filmeket a szulesrol es nem olvasok remtorteneteket. Minden szules mas es nem tudhatod, hogy neked mi fog jutni. Egyvalamit tehetsz, hogy alaposan felkeszulsz es a leheto legpozitivabban allsz hozza. En hiszem, hogy mindannyiunk szulese nagy elmeny lesz es ne felejtsd a vegen a legfobb jutalmat a babadat.
Katavirag, a babad szerintem napokon belul beindul es egyre erezhetobben fog mozogni. Nalam a 18. het utan lett egyertelmu a mozgasa. A poci meg a 20. het utan kezd hirtelen novekedesbe. Mar nem sokat kell varnod hidd el.
Megyek mert leragad a szemem.
Jo ejszakat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok gazdatest-tarsnoim :wink:

Riam, azert egy olcso London-Budapest fapadossal csak haza tudnal ugrani, nem :?: Nekem a Szenteste olyan szent, hogy csalad nelkul el sem tudom kepzelni. Persze ha jovore nem utaznank haza, akkor is csaladdal leszek, hiszen mar egy kis csalad leszunk.

A szulesen en meg nem gondolkodom. Lattam egy parat, komoly verfurdo. Egy olyan dolog, amin tul kell esni, szerintem. Az allatok nem szulnek olyan nehezen. Elkorcsosult az emberi faj.... :twisted: annak a gyereknek 1 ora alatt szepen ki kellene pottyanni. Ehhez kepest minden baratnom azt mondja, epidural nelkul neki ne menjek. Majd meglatjuk....

Na, jol elvihettem a kedveteket :lol:
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

Sajnalom, hogy ilyen negativ elmenyt kellett atelned. En pont ezert nem nezegetek szuleses filmeket es olvasok remtorteneteket. A foiskolan szerencsere megusztuk a szuloszobai latogatast. Hidd el van meg eleg idod a szulesre felkeszulni es biztos vagyok benne ahogy kozeleg a nagy nap meg fogsz nyugodni. Nem jo dolog a szuleshez ugy kozeliteni, hogy mindegy csak essunk tul rajta. Azert megiscsak eletreszolo elmeny lesz es te is sokat tehetsz azert, hogy pozitivan eld majd at az esemenyt. Szerintem neked is hasznos lenne a 2. trimeszter vegen elmenned a szulesfelkeszitore mert ne felejtsuk masik orszagban elunk es az egyetemi szuloszobai gyakorlat nem helyettesiti a sajat szulesedre valo felkeszulest. Na jo meg lesz eleg idom meggyozni teged es hatha megtetszik a dolog ha beszamolok az itteni felkeszitos meg korhazas elmenyeimrol.
Szep napot!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok Kismamik!

Végre sikerült végig olvasnom mindent május óta! Katavirág, Te már ismerős voltál a április-május topic-ból. Tök furi volt, hogy mikor elkezdtél ide írni, még egyedül voltál! úgy vártam már, hogy mikor tudod meg végre, hogy sikerült! :D

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Mi Németországban élünk, férjem augusztus óta, én még csak alig több, mint egy hete. Nem nagyon tervezzük, hogy valaha is haza megyünk, csak látogatóba. a babánk elsőre összejött, sőt, hamarabb, mint gondoltam volna... :oops: :D A nemét még nem tudjuk, pedig nagyon figyeltük legutóbb is! Majd a köv UH-n kiderül, de az még majdnem 4 hét...

Rima: tökéletesen átérzem a szüléstől való félelmedet! egyelőre nekem is hihetetlen, hogy hogy fog OTT kiférni... :oops: :shock:

Jók legyetek, és szép babavárást Mindegyikünknek! :D

ercsi_3
 
 


Persze Edu, nagyon sokat szamit a hozzaallas. Biztosan el fogok en is menni felkeszitore, megtanulni a helyes legzest, stb. Es oszinten szolva nem is felek es nem is gondolkodom ezen egyaltalan meg.

Szia Ercsi, udv koztunk, gratula a 16. hethez :!: Egy hete elsz Nemetorszagban es mar most azt mondod, orokre maradtok :?: Rossz tapasztalataid vannak otthonrol :?:

En mar sok evet eltem kulonbozo orszagokban, meg fogok is, de az otthon az otthon. Egy ido utan herotom van minden neptol es mindig rajovok, hogy otthon a legjobb. Pedig koszos, budos, hazug, irigy, csoro..... es megis :wink:
katavirag
 
 


Szia Katavirág!

nem az egy hetes tapasztalat alapján mondom, hogy maradunk. Már így is indultunk. Ennek ellnére mindig Magyarország lesz az OTTHONOM, de amíg ott nem lesznek olyan lehetőségeink, mint itt, addig maradunk. a párom gépészmérnök, és külföldön ebből szépen meg lehet élni, el lehet tartani a családot, és még félretenni is lehet. Otthon még úgy se tud az ember egyről a kettőre jutni, ha mindketten dolgoznak látástól vakulásig... :( M.o-n SOHA nem lesz saját lakásunk, hacsak nem nyerünk a lottón, vagy nem örökölünk...
Majd hazamegyünk nyugdíjas korunkra... :D

ercsi_3
 
 


Sziasztok,

katavirag, én azt mondom, nem csak neked, hanem mindannyiótoknak, ha van lehetőség epi kérésére, akkor kérjetek. Igazad van katavirag, ezt túl kell élni, nincs mese.

Ha gondoljátok bemásolom a szüléstörténetemet. De azt elmondom, hogy nálam még feldolgozás alatt van az egész élmény.

De állítólag a második könnyebb :lol:

Purc

Kép

Kép
purc
 
 



Remélem jól csináltam, így legalább nem foglalom a helyet a topikban :lol:

1195156222.7564.doc

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Sziasztok,

Lanyok azert ne legyetek mar ilyen pesszimistak a szulessel kapcsolatba. Tudom Purc neked eleg brutal elmeny volt mielott kezedbe vehetted a kisfiadat de azert ennek nem kellett volna igy tortennie es bizom benne, hogy a mi szuleseink es a te kovetkezo szulesed maskepp alakul majd. A terhesseg szerintem azert is tart 9 honapig, hogy legyen idod hozzaszokni a baba es a szules gondolatahoz es a testednek legyen ideje alkalmazkodni mindehez. Na majd 3 honap mulva visszaolvasom amit most irtam de addig is eloiteletek nelkul keszulok a nagy napra.
Ercsi, udv a topikban! Gratulalok a babahoz. Sikerult mar orvost talalnod Nemetorszagban? Kicsit irhatnal magadrol ha gondolod.
Holnap 4D ultrahang. Kivancsi vagyok megmutatja e nekunk az arcocskajat. Mostanaban foleg napkozben van ebren es rugdosodik, ejszaka meg nyugalom van szoval nagy a valoszinusege, hogy az uh alatt ebren lesz.
Szep almokat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Edu! Igazad van, minden szules mas es a fo, h a vegen a vilag legnagyobb csodajat kapjuk a kezunkbe, ezert meg ha kell szenvedek napokat! Mi januarban kezdjuk a szulesi felkeszitot :wink: ! Ha megkerdezhetem, mivel foglalkozik a parod, csak h ilyen elokelo hobbija van :wink:?

Ercsi! Udv itt :) ! ezek szerint tetszik neked Deutchland :) !

Katavirag! Szenteste nekem is szent, csak sajna a munkahelyemnek nem, igy szepen este 8ig dolgozom, jo vicc, ugye? Igy eselyem sincs este hazarepulni :( ! De te majd karacsonyozol helyettem is :wink: !

Csajok, ma sikerult osszeesnem a metroban :shock: ! Nem tudom mi tortent csak arra emlekszem, h a foldon fekszem es egy srac erosen raz es a tobbiek banban figyelnek! Aztan szepen felalltam, elmentem munkaba(na ezert a parom meg mindig nem beszel velem), meglatogattam a melos dokit, aki kijelentette, h a vernyomasom tokeletes, es valoszinuleg csak kivagyok merulve, de h nyugodtan dolgozhatom! csak megjegyzem, kedden 17orat aludtam :roll: ! Hat ez vagyok en, vagyis mi :) !

jo ejt

Kép Kép
rima
 
 


Szia Rima,

Na akkor udv az ajulos klubban. Valoszinuleg a vernyomasod eshetett le ugy mint nalam. Azert nagyon vigyazz magadra mert beverhetted volna a fejedet vagy a hasadat ajulas kozben. Ha legkozelebb erzed, hogy hirtelen gyenge leszel azonnal ulj le vagy fekudj le par percre. Otthon nalam is elofordult mar hasonlo erzes de elmult miutan piheno pozicioba helyezkedtem.
A szentestet ha jol tudom az angolok nem veszik tul komolyan. Legalabbis nem ugy mint nalunk. Azert sajnalom, hogy nem tudsz szabit kivenni es hazamenni a paroddal. A kovetkezo Karacsonyotok mar babaval lesz gondolj arra.
A parom kozgazdasz egyebkent. Itt a repules nem olyan draga hobbi mint Europaban es nagyon sokan csinaljak.
Vigyazz magadra!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Ercsi, vegul is megertelek, tulajdonkeppen mi is ezert vagyunk kulfoldon, csak nalunk en nem intezek semmit, csak csapodom az uram utan, igazat adok neki, hogy igen, milyen jo, hogy megfizetik a munkam, es sajnalkozom, hogy honvagyam van... :lol:

Rima, ilyen ajuloskismamaval en is talalkoztam mar a metron. Ugy latszik, a hely hajlamosit. En is erzem, ha lehajolok hagymat pucolni (ez ugy hangzik, mint valami konyhasno..he-he), hogy luktet a fejem, tobb a verunk ilyenkor.

Ma voltam UH-on, a 100-ik-on, ez most amolyan kotelezo itteni volt. De azert minden alkalommal egy elmeny. Babocank akarhogy is egy hettel idosebb a koranal, ugyhogy egy het mulva en is felidos leszek, hittetek volna?

Es a valtozatossag kedveert vasarnap megint elutazom egy hetre kurzusra Osloba, es utana 3-4 napra haza, tehat nehany napig nem leszek, de addig is irogassatok egymasnak. Puszi :!:
katavirag
 
 


Kedves Édesanyák!

Újabb ingyen letölthető érdekességek kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra Látogassatok el.

A lenti linken az "Érdekességek" menüpontnál találtok egy listát a feltöltött darabokról.

Sokak kérésére sikerült kedvezőbb feltételeket kialakítani a pszichologiai tanácsadásban: www.pszichologia.mlap.hu

barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!

bocsi a sokáig nem írásért, zsufi hetem volt :?

elsőnek is igértem Nektek is pocakfotót :)
Kép Kép
Ez múlt hét vasárnapi. Szval végre nekem is elkezdett nőni :)

Rima, nagyon szomorúan hangzik az egyedül karácsony. Tuti nem tudsz két napra sem hazamenni? ez olyan szomorúúúú
szenteste napjánis dolgozol???? :shock: :shock: :shock: ez őrület! nem veszed ki azt szabinak?
azt tervezzük amúgy, hogy veszünk valamit Maszatnak is. hiszen már ő is itt van velünk ;)
Edu, ez a havas karácsony nagyon jól hangzik ;) nekem már amúgy télleg kezd karácsnyi hangulatm lenni... ;)
ja és teljesen lehidaltam a pilóta férjtől, tök érdekes lehet. mondjuk én nem szeretek replni... de a nyáron mégis sikerült sokat. (9et? ;) ) voltunk amcsiban, és azon belül is sokat repültünk. Csak annyit mondok hogy Maszat is igy kezdte :) Chicagoban foganhatott meg, ha minden igaz, és pár naposan 3 repülőn is "ült" egy nap... ;) majd 1 hétre rá ujabb 2n... :lol:

Ez a vezetéses dolog veszélyesen hangzik, majd télleg odafigyelek. nálam még szerencsére nem volt semmi baj.

Csajok a szülésen én még nemis gondolkodtam. kislány koromban úgy gondoltam erre én képtelen lennék, nem is tudom mért, pedig mindig -kislny koromban is - sok gyereket akartam. akkorúgy gondoltam, majdcsak megváltozik, és lőn. el tudom képzleni, hogy sikerülni fog. valahogy majdcsak lesz. de hogy hogy... még nem gondolkodom rajta :)
de azért elolvastam Purc a szüléstörténeted. köszi, hogy leírtad. télleg elég nehéz lehetett... de milyen gyönyörűűű a végeredmény :)

Szia Ercsi! üdv köztünk :)

EDU!!! mi volt tegnap, 4Dn????

Rima, vigyázz magadra! nem vicc az ájulás! én nem tudom mitől van, de nem kéne táppénzre menned?... amúgy az ájulás ellen télleg segít, ha azonnal lefexel -szinte bárhová, amikor érzed, hogy kezd elsötétülni a világ... vigyázz magadra...

képzeljétek, télleg elkezdtem kismamajógára járni :) egész jó :) a héten kétszer is voltam, ugyanazon a helyen, de két különböző lány tartotta. egész élveztem, nyugis torna, van benne gáttorna is,amit pont el akartam kezdeni és végén relaxáció. a tornát valószínű Maszat is élvezi, mert a végén a relaxáció alatt sokat érzem mocorgoni :) nagyon édes.

vidám hétvégét :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!

Ismet itt :D !!!!

Edu! 4D? Ugye, h milyen jokepu egy fiad van :wink: ?

Katavirag! Erezd magad ismet nagyon jol, lassan osloi lanyka leszel :) !

Kolyok! az a joga nagyon jol hangzik, kar h nincs ra idom, meg en nem tudok egy helyben ulni :( ! Akkor a te picurod is egy pilota lesz :) , amugy tok vicces, mert szerintem nincs meg egy topic ahol ennyit repulnek a picik mar a pocakban :D !

Amugy nem kell engem sajnalni, megleszek en karacsonykor, de szerintetek nagyon gaz pl. 23.an felhivni a ceget, h nem erzem magam jol es 24.en hazarepulni :roll: ? bar a fonok megigerte, h probalja ugy intezni, h csak kettoig legyek bent, na mindegy...

jo ejt :)

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Penteken a 4D uh-n a fiatalur nagyon egyuttmukodo volt. Allandoan mocorgott es szabadon hagyta az arcat, hogy gyonyorkodhessunk benne. Sokkal szebb volt mint amire szamitottam. (gonosz vagyok tudom de meg sosem lattam szep fiucsecsemot) A szonografus is mondogatta, hogy milyen szep es hogy nem mindegyik ilyen szep am. (ezt arra mondta amikor megjegyeztem, hogy biztos minden kismamat ezzel etetnek) A procedura 35 percig tartott es kaptumk 5 feketefeher es 10 szines kepet + dvd az egesz musorrol es egy cd 50db keppel. A 32. heten ujra megyunk mert akkor mar sokkal teltebb az arcuk a magzatoknak es jobban kivehetok a vonasai. Nekem ez volt az elso 4D uh-m es olyan meglepo volt amikor eloszor 2D-be megkereste a kello pillanatot es atvaltott 3/4D-re. A dragasag most eppen harantfekvesben pozolt es rajottem, hogy nekem ezert van ilyen fura alaku kipuposodo hasam mert a gyerek gyakorlatilag bolcsonek hasznalja a mehemet. Legalabb nem a fejevel akarja osszepreselni a tudomet meg a majamat mint ahogy az elozo par hetben tette. Fenykepeket ujfent nem tudok felrakni mert az istennek sem engedi a babanet ugyhogy asszem privat uzenet formaban fogom mutogatni nektek hamar kolyok is volt olyan kedves es tett fel kepet a pocijarol. Egyebkent nagyon csinos kis pocid van!
Rima, nyugodtan hivd fel a munkahelyed dec 23-an es mond azt, hogy nem erzed jol magad es nem tudsz masnap dolgozni. En biztosan megjatszanam a dolgot azert, hogy hazamehessek Karacsonyozni a csaladomhoz. Szoval hajra ne legy szivbajos!
Kolyok, a szulestol valo felelmet szerintem ugy lehet csokkenteni ha az ember felkeszul arra ami var ra. Ertem ezalatt a szulesfelkeszitot es a korhazlatogatast. Mi pont ma voltunk korhazlatogatason es vegigneztuk a szuloszobakat, baba-mama-papa szobakat es a csecsemo intenziv osztalyt. Orultem, hogy igy 3 honappal a szules elott nezhettem meg mert legalabb van idom megemeszteni a latottakat. Nem mintha barmi szornyut lattam volna csak hirtelen odakepzeltem magam a szuloagyra es mitagadas ijeszto gondolat volt. Egyebkent a korhaz nagyon szep es csaladias ugyhogy halat adok az egnek azert amiert itt szulhetek. Ha januarban megerkeztek Zurich-be feltetlenul kezdj neki a terepszemlenek.
Holnap belepek hivatalosan a 3. trimeszterbe a legujabb idopontom szerint. (habar a vonalzom nem ezt mutatja) Lassan kezdhetem el vagni a centit. Tulajdonkeppen pontosan tegnaphoz 3 honapra van a szules varhato idopontja. Ennek oromere mostmar bizisten elkezdek foglalkozni a babakelengye es tarsai osszegyujtesenek.
Jo ejszakat!

Katavirag neked meg jo utazast es varunk vissza.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Edu! en mondtam, h jokepu egy fiad lesz, akkor lefoglalom a lanyomnak :wink: , persze ha lany lesz, mert ez egyaltalan nem biztos :) ! De jo te mar olyan messze vagy, 3.trimeszter...hihetetlen :D ! en ma voltam vasarolni, pulcsikat s mikor beleneztem tukorbe, hat szohoz sem juottam, a pocakom naprol napra novoget, meg a melleim is, lassan a fenek is elkezd :? !
tegnap voltunk moziban, bar ne tettuk volna, parom a kezeivel takarta a szemeimet, mert az en kezeim foglaltak voltak a fuleim bedugaszolasaval :lol:, de tuleltem, igaz ejjel nem sokat aludtam...

Kép Kép
rima
 
 


Szia Rima,

Ne felj mindjart te is a harmadik trimeszterben talalod magad. :D Ott kezdodik csak az igazi fun. Nekem erdekes modon a melleim nem nottek a 12. het ota es akkor sem kellett meretet valtanom. Na majd szules utan. A hasam viszont nem nagyon novoget legalabbis nem kifele mert miota harant fekszik inkabb szelesebb lett a hasam mint hosszabb. A fenek meg szerintem nem igazan novoget egyikunknek sem csak a megvaltozott tartas miatt latod ugy. A popsit torvenyszeruen kitoljuk az elulso terheles miatt. Mit neztetek a moziban ami ilyen ijeszto volt?
Szep estet!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Rima, én a helyedben lelkiismeretfurdalás nélkül lennék beteg dec 23án! Szval hajrá! elhiszem, hogy kibirod egyedül a karácsonyt, nadeazért mégis kismama vagy ;) kellenek az ilyen ünnepek.
a kismamajógától én is féltem, hogy fogom birni a sok nyugis dolgot. mert tipikusan olyan volnék, aki szívből énekli az Illés nótáját "Nem akarok állni, ha futnak a percek..." de egészen jó. és lehet élvezni a baba mocorgását. és télleg jó egy kismozgás.

Edu! örülök, hogy ilyen jófej kissrác volt :) engem érdekelne képek!!! az van, hogy pixelben is és méretben is van korlátozás. nem tudok segiteni milyen progik jók erre, mert nekem linuxom van. az alatt mindkét dositást a GIMP nevű progival csináltam. mert persze nekem is nagyok voltak a képek.
Tök, hogy hogy a 3dik trimeszterbe lépsz :) gratula!! :)
ahajrá babakelengye!!! aztán majd szépen kérünk beszámolót mivel hol tartotok. :) jó ötlet a szülőszoba látogatás, tuti megejtjük majd :)
Rima, ne aggódj a 3dik trimeszter nekünk sincs már olyan messze.

ma voltunk UHn. egészen egyértelműen kisfiúnk van :lol:
a méretei rendben :) viszont a kis agyában találtak egy cisztát, ami azt mndta a szonográfus aggodalomra nem ad okot. De azért utánanéztem, és valóban a terhességek 3%ban előfordul, leggyakrabban felszívódik. És ritkán kromoszómarendellenességre utal, de ahoz épp nem magas AFP társulna, mint nekem, hanem alacsony. De azért lehet hogy elmegyünk egy 4DUHra, mert az javasolta egy orvos barátném. De persze először konzultálunk a dokinénimmel szerdán megyek hozzá
De nem aparázom, mert nem szeretek aggódni. Teljesen biztosan úgyis akkor mondhatunk bármit, ha már megszületett :) addig meg mit izguljak.

Meg annyir mocorog, nagyon élvezem :lol: Az UHn amúgy nem szokott mocorogni, viszont teljesen megdöbbentem, hogy a köldököm felett mennyivel volt a kicsi keze. A szonográfus mutatta, hogy ott van, a készüléket meg közben majdnem a gyomrom fel (najó, kis túlzással :P ) vitte... ;)

Rima, a mellekkel én is igy vagyok, bár nekem a 15dik hétig nőtt rengeteget, most kicsit stagnál -szerencsére, különben nem tudom mi lesz itt a szülés után. azt mondják akkor indul be igazán....
a popomat még nem néztem, de jelentem a derekam végérvényesen eltűnt. :roll:

jóccakát

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok,

Lanyok en holnap elutazom 5 napra Berlinbe ugyhogy nem leszek hetfo estig. Most lazasan probalom rendberakni a lakast es kimosni a ruhakat. Este szuleselokeszito megint. Vegul nem sikerult kompresszios zoknit talalnom de remelem a labam nem lesz akkora mint egy elefantnak mire leszallok a geprol es a baba is jol viselkedik majd.
Kolyok, ezt a ciszta dolgot az agyban mar sokszor olvastam itt a babaneten kulonbozo emberek irasaban es egyikojuk babajanak sem lett semmi baja. Allitolag nem is olyan ritka a 20-30. het kozott de fel szokott szivodni a terhesseg vegere. Remelem nalatok is csak ilyesmirol van szo es tudod az uh neha furcsa dolgokat lat lasd. Purc babajanak a veseje es aztan a valosagban kiderul, hogy nem is volt miert aggodni.
Mar van egy kis listam, hogy mit szeretnek a babanak meg magamnak venni Nemetorszagban. A tobbsege Chicco termek amit itt nem lehet kapni a babakocsiaikat leszamitva. Magamnak ilyen szules utani dolgokra gondoltam mint melltartobatet, masszazsolaj, eldobhato bugyi, eldobhato betet..., a babanak meg orrszivo, fesu, koromollo........
Megyek is pakolaszni ti meg legyetek jok es novesszetek a bebiket!
Szep hetet.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Edu! Nagyon kellemes utazast, idotoltest, halaadast, vasarolgatast, varosnezest, stb.... :)! Neked aztan van listad, mennyi kgt vihetsz fel a gepre :lol: ?

Kolyok! A te kis csibeszed egeszseges mint a makk :wink: , a barinomnek is a babajan talaltak cisztat a 20.heti uhn, neki kethetente kellett jarni uhra, de a 26.hetre eltunt :) !

Ma megvettem a repulojegyet karacsonyra, meghozza a menedzerem engedelyevel :lol: :D !

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Ezúton szeretném megköszönni bizalmukat azoknak a kedves látogatóknak, akik már írtak. Bízom benne, hogy sikerült megfelelő lelki támaszt nyújtanom azok számára, akiknek erre volt szüksége, és megoldást találni és kivitelezni azt mások esetében.

Továbbra is várom leveleiket a pszichotanacs@freemail.hu címre. További információkat a www.pszichologia.mlap.hu oldalon olvashatnak. Újabb értékes, érdekes gyerekdalok stb. kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra – érdemes ellátogatni és kinek mi tetszik letölteni.

A legjobbakat kívánva: Nisreen
nisreen
 
 


Na hello csajszik :!:

Ujra itt lennek az esos, hideg, sotet eszakon. De varandosagomban, illetve annak fenyeben, hogy nehany honap mulva mediterran eghajlatnak orvendhetek nap mint nap, tolem lehetne tornado, lavina, hurrikan vagy miegymas.

Otthon is voltam egy hetvege erejeig. S mindjart itt a Karacsony, es ujra mehetek. Addig meg elvagyok. Ajandekvasarlas, Karacsony elotti partyk (itt nagyon divatosak). Rima, ugy orulok, hogy megis mehetsz haza, hidd el, fontos a Karacsonyt a csaladdal tolteni.

Edu, gratulalok a helyes kisfiadhoz :!: Biztos filmszinesz lesz. Akkor most harman fiut varunk (Edu, Kolyok, en), Rima meg eselyes a lanyra? Tenyleg, milyen volt Berlin?

Kolyok, szep kozepmeretu hasad van, arcodon a vegtelen boldogsag. Szep dolog, ha az ember szepnek, boldogsagos idoszaknak eli meg ezt meg. Mert szerintem is az. Kezdem ugy erezni mostanaban, hogy terhesseg nelkul nem no a no.

Ercsike :!: Mi ujsag veletek? Milyen nemu babatok lesz?

Az en hasam meg kismeretu, derekam is megvan. Sokak nagyobb hasat vartak most tolem otthon. Bar az UH es a vizsgalatok szerint is tobb mint egy hettel elotte jar a koranak. Ezek szerint jol takargatom a kis dragat. A mozgasa is idonkent egesz buzgo, mintha fingok szaladgalnanak bennem keresztbe-kasul :wink: es mar alig varom, hogy kibujjon a lukbol es megzabalhassam :!: :lol:
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok,

Most csak par mondat mert nagyon el vagyok havazva. A kis kiruccanasunk nem pon olyanra sikerult ahogy terveztuk. A visszafele ut kerek 24 oran at tartott mivel az Europan beluli jaratunkat toroltek es lekestuk az amerikai gepet. Szegeny gyerek a vegere mar olyan neurotikus lett, hogy ossze-vissza dobalta magat a hasamban orakon keresztul. Komolyan megremultem mert elegge fajdalmas volt nekem is arrol nem beszelve, hogy megfaztam es belazasodtam meg Berlinben. Mire ejfelre megerkeztunk Washingtonba mar robotpilota uzemmodra kapcsoltam. Termeszetesen minden csomagunk elveszet amit azota sem (72h) tudtak elokeriteni nekunk. Pedig kapott a baba szep Chicco babakocsit meg hordozot dehat momentan nyoma veszett ezeknek. Ma megyek orvoshoz meg terheleses cukor vizsgalatra koradelutan. Tegnap ota kuralom magam itthon homeopatikus gyogyszerrel mert a nemet gyogyszeresz nem volt hajlando rendes gyogyszert adni a megfazasra. Igazabol nem tudom eldonteni, hogy hasznal e vagy sem. Mindegy meg ezt a 3 napot hetvegeig kibirom aztan bizisten nem mozdulok ki otthonrol egesz hetvegen. Ja es holnap meg fogorvos is.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


sziasztok!

ugy orulok, h visszajottetek :) !

Katavirag! Szerintem is fantasztikus dolog ez a terhesseg! Sikerult vmit osszegyujtened a babadnak? Hasdolog az erdekes egy dolog :) , az en hasam ritka fura :lol: , nekem is megvan a derekam, sot szinte csak oldalrol latni, vhogy elorol beleolvad a semmibe (na jol tudok fogalmazni :lol: ), olyan csucsszeru vmi :roll: .....

Edu! Na te aztan megjarod mindennel, lesz mit meselned a gyereknek :? ! en 10* osszeestem volna nem lazasan, hat meg igy... es meg otthon sem pihizhetsz :twisted: , hulye fogdoki :twisted: ! azert remelem, h gyorsan meggyogyulsz :)

Kép Kép
rima
 
 


Edu, ez pech! Azert remelhetoleg a draga babaholmik meglesznek, mert ha nem, pereljetek! Otthon nem is voltal? Szuleid tudjak mar, hogy kisunokajuk lesz? Milyen a viszonyod veluk? Meselsz errol egy kicsit?
Rima, orulok a csucs hasadnak es az ajulasokkal is de boldogsagos kismamasagodnak.
En valahogy 2 napja ugy erzem, mintha most bujt volna ki a hasam a kismedencembol. Fogmosasnal ruha nelkul, tehat kicsit lehajolva szinte log. Tok vicces.
En meg konkret dolgot nem vettem, egy-ket ruhacskat, focistas cumisuveget, ami megtetszett. Mindezt Karacsony utanra halasztom, akkor is legyen mar valami program. Meg ugyebar en az elso honapra itt kerek kolcson mindent, a masodikra otthon, a harmadikban meg mi magunk fogjuk megvenni az agyikot, kocsit stb. a vegleges helyen. Igy hat nekem arrol kell gondoskodnom, hogy ezek a holmik be legyenek biztositva, es hat nagyjabol be is vannak kulonfele szult baratnoktol, csaladtagoktol.
katavirag
 
 


Hello lanyok,

Kepzeljetek tegnap ejjel 12-kor csongetnek, mi lerohanunk komasan es ott all a delivery service az ajtoban a borondeinkkel meg a babakocsinkkal. Szoval vegul minden meglett teljesen sertetlenul. A babakocsit 3 dobozban adtuk fel. Osszesen olyan 30kg lehetett. Vegul a Chicco Trio for Me kocsijat valasztottuk amibe van egy nagyon konnyu aluminium vaz, merev mozeskosar, sportules amit mindket iranyba fel lehet tenni, autosules ami a vazra csatlakoztathato. Nezzetek meg a reklamjat a Chicco honlapjan mert szereintem nagyon praktikus es "csak" 580Euro volt osszesen. Ezt azert mondom mert itt az USA-ban nagyon kicsi a valasztek es vagy nagyon silany 200$-os kocsi van vagy az 1000$-os Quinny es Bugaboo (itt minden trendi szulonek ez van es ettol hulyet kapok). Ma iskola es fogorvos utan ossze is raktam es most itt tologatom mint valami hulyegyerek. Vettunk meg a babanak a H&M-ben egy csomo ruhat, fesut, orrszivot, zenelo kutyut, fajatekokat, polyat. Most csak azt nem tudom hol taroljam azt a sokmindent mivel meg nem vettunk a gyereknek pelenkazoasztalt aminek a szekrenyebe belepakolhatnek.
Tegnap voltam glukoz tolerancia teszten. Azt hittem kihanyom azt az undorito 3dl meleg narancsizesitesu cukorlevet. Legalabb betettek volna a hutobe elotte. Mindegy tuleltem az eredmeny meg valamikor a napokban jon majd. Most mar sajna 3 hetente kell mennem a gondozasra mert a februar veszesen kozeleg. A szules elokeszitobol mar csak 1 alkalom van a jovo heten es utan jon a gyerekgondozos ora.
Katavirag, meg nem is gratulaltam neked a felodohoz! A csaladomrol majd irok a hetvegen mert most az tul hosszu lenne.
Rima, a hasadnak a formaja ugy valtozik ahogy a bebe helyekedik benne. Az enyem 1 hete meg harant fekudt, akkor inkabb szeles volt a hasam mint hosszu, most meg pozt valtott es kerek lett tole a pocak. Orulok, hogy hazamesz Karacsonykor a szuleidhez. Meglatod milyen meghitt lesz majd!
Na elhordom magam mert holnap final exam van es meg tanulnom kell.
Szep almokat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hello csajszikak :!:
Kép
itt van megint a hetvege. Telik az ido, sejhaj, mi meg novunk, mint a libak, akiket tomnek.
Edu, hat meg szerencse, hogy megjottek a cuccaitok. Dobtal volna egy hatast, ha nem. Remelem, gyonyoru kisfiad is lenyugodott a nehez utazas utan. Ezt a Chicco-s dolgot megnezem. Azaz igazsag, hogy en bar szeretem a markas cuccokat, de babaholmiban gozom nincs mi micsoda. A masik topikban sorra rakjak fel a babakocsis meg hordozos, meg sportkocsis meg miaturos kepeket, en meg ugy unom oket, hogy haj. En azt kapom, amit adnak, aztan majd Ausztraliabn vasarolgatok. A babaruhak azert mar bezsongitanak.

Na, jo hetveget lanyok :!:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Edu! Az a chiccos babakocsi tok szupi es brutal jo aron vettetek, en is pont ilyet kepzeltem el! es milyen szinu? hany kg? csak mert ez nalam eleg fontos tenyezo :wink: ! A quinnytol es a bugabootol falra maszok, akkor sem kellene ha ingyen adnak, tenyleg mast nem latni :roll: ! en am nagy babakocsi szakerto leszek a vegere, kedvenc idotoltesem az uzletekben kulonbozo babakocsik tologatasa, korbejarasa, megtapogatasa, adataik felvetele :lol: !
nekem erdekes modon a hasformam eddig meg nem valtozott, csak a meret, marmint hol nagyobb, hol kisebb :shock: !

Hol van kolyok? na megyek lecsekkolom a masik topicba :wink:

Kellemes hetveget!

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!
itt vagyok :) csak nagyon húzós hetem volt... semmi extra, csak sűrűsödnek a programok és kevesebbet alszom és ezt most nehezebben tolerálom.
De ma kialudtam magam végre :)
Szval Edu, drukkoltam, hogy meglegyenek a cuccok, igazából biztos voltam benne, hogy meglesznek, de azért az éjfél vicces lehetett :lol:
Ezt a babakocsit majd meglesem én is. Én Katavirág és köztetek helyezkedem el -még nem érdekel, majd Svájcban megnézem mit lehet kapni. Már csak egy hónap és megyünk, hihetetlen... :shock:
Közben kiderült, hogy táppénzes papirok miatt január és február végén pár napra haza kell majd ugranom, de sebaj. A lényeg, hogy még 3 hetet dolgozom aztán másféle programok lesznek soron.

Rima, szívből örülök, hogy haza tudsz jönni karácsonykor! Szerintem az rengeteget számít! :)

Katavirág, a hasad majd mostanában elkezd gömbölyödni, ne aggódj :) nekem az elején mindig mondták, hogy még alig látszik, hol tartom a gyereket, na talán nem annyira mint Rimának. Erre most már szépen gömbölydik :) majd lehet hogy ma megint csinálunk egy pocakfotót.

na megyek fözöcskézni. vidám hétvégét és sok pihenést!
:)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Menten agyvérzést kapok!!! 1 órát gépeltem a hozzászólásomat és eltünt. Elnézést de ma már nincs energiám újraírni. Holnap nekirugaszkodom még1x.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Hu, Edu, ez aztan idegesito lehetett. En is jartam igy e-mailekkel. Teljes ihlet, aztan odavesz az egesz. Agybaj, ahogy mondod.
De en turelemmel megvarom a kovetkezo ihleted.

Rima, Kolyok, orulok, hogy jol vagytok es jelentkeztek. Mindjart Karacsony. Ez olyan jo :lol:

En nem szoktam agybajt kapni, de ma egy kicsit megharagudtam a munkatarsamra a lustasaga miatt. :twisted: 33 eves szingli picsa :!: Ugyebar en klinikan dolgozom es sokszor szervezunk eloadasaokat. Amikor idejottem, rogton megkaptam e nemes feladatot. Gondolhatjatok, idegen nyelven. Nagyon orultem... de vegul is nem szakadok meg bele. Ma, mivel nehany honapja jott egy kollegina, felvetettem ebednel, hogy akkor januartol hogyan tovabb, csak mert en marciusban terhesszabira megyek. Hat az a picsa nem lapitott, mint szar a fuben? Nem tudta volna mondani, hogy te szervezted egy evig, atveszem most toled.... Es erre azt mondjak a fonokeim, en olyan szepen csinaltam, szervezzem csak meg jovo felevre is :evil: es sajna itt nem szokas nemet mondani. Vegul is megoldom, de ezt most ki kellett adnom magambol ... :evil: :evil: :evil: De akkor is :!: :!:
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok,

Akkor nekikezdek megint.
Orulok, hogy mindenki irt es jol vagytok.
Magamrol,
Jo lett a glukoz teszt eredmenye viszont kisse anemias lettem ugyhogy vasat kell szednem kb. masfel honapig. Decemberre attetettem magam maganorakra ugyhogy most tobb idom lesz a ferjemre meg magamra es szerintem gyorsabban is fogok haladni az angollal. Itt mar mindenki karacsonyi lazban eg es dekoraljak a hazaikat meg az utcakat orult modon. Ilyenkor egesz kellemes itt elni.
Katavirag,
Lehet neha tudnod kellene nemet mondani a sajat erdekedben dehat en beszelek aki ugyanugy hagyna magat kihasznalni ilyen helyzetben. Talan beszelned kellene az uj kolleganovel kettesben mert ahogy kozeleg a harmadik trimeszter a kismami ugy kezd lemerulni mint egy Duracell-nyuszi. Persze mindenki maskent eli meg a terhesseget de en egyre nehezebbnek talalom az ido mulasaval. A csaladomrol annyit, hogy meg mindig nem tudjak, hogy nagyszulok lesznek es nekem egyre jobban szall el a batorsagom attol, hogy megosszam veluk. Egyebkent jo a kapcsolatom veluk, foleg apukammal de valahogy ugy erzem nyugalomra van szuksegem es arra, hogy ne tegyenek fel kerdeseket a terhesseggel kapcsolatban. Tudom, hogy anyukam amilyen izgulos egesz nap csak hivogatna meg e-mailekkel bombazna. Igen, kicsit onzo dolog a reszemrol de 7000 km tavolsagbol olyan hihetetlen nyugalmat es biztonsagot erzek igy, hogy nem szeretnem ha ezt barmi magzavarna.
Rima,
Akkor lassuk a babakocsit:
-aluminium vaz puceran nem lehet tobb mint 8kg (en 28 hetesen 1 kezzel felkapom) es nagyon kompaktra osszehajthato
-nekem saturn blue szinben van ami ugyanolyan mint a reklamban a www. chicco.com-on
-az 580 Euroban benne van a vaz, mozeskosar, sportules, autosules alappal es egy csomo kiegeszito (pelenkazotaska, esovedo, bevasarlokosar, mozesre es a sportulesre labzsak, tolokartoldalek, mellkas es hasvedo piciknek a biztonsagiovre-confort kit, napfenyteto....)
-nekem esztetikailag es hasznalhatosag szempontjabol nagyon bejon
-nem hiaba gyart a Chicco 50 eve babakocsikat es felszerelest
-hatranya: az eppen nem hasznalt reszeket a lakasban kell elhelyezned, erdei outdoor activity-re nem alkalmas a viszonylag kicsi kerekei miatt (az ilyesmire a felfujhato haromkereku all- terrain kocsit kell venni)
Szerintem menj el egy uzletbe es szedest szet a kocsit darabokra az eladoval es probalj ra a vazra minden kiegeszitot. Lattam, hogy nalatok is aruljak csak picit dragabban.
Kolyok,
Mar kezdtem azt hinni, hogy valami baj van veletek amiert ilyen sokaig nem jelentkeztel. Persze gondolom eleg dolgod van es lesz a kovetkezo harom hetben. Most mar nalatok is kezd egyre izgalmasabba valni a helyzet (koltozes, lakaskereses, lakberendezes, orvoskereses, baba felszereles beszerzes...). Azert ne hajtsd tul magad es pihenj sokat kozben.
Szep napot!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Kolyok! De jo, h ujra itt vagy :) ! Akkor januarban ti is uj eletet kezdtek :D , mi is akkor fogunk koltozni, bar igaz, h a varoson belul :wink: ! en is a nagyobb vasarlast, mint a kocsi, kisagy januara hagyom, meg meglatjuk mit hoz a Jezuska manonak, mert anyukam, testvereim, anyoskam vasarlasi lazban egnek, ja meg kotnek is a picinek :) !

Katavirag! ez tenyleg nem volt szep a kolleganotol, bizti marha elfoglalt lehet egymagaban :twisted: ! Egyetertek Eduval, h neha tudni kell nemet mondani, bar engem is nagyon konnyu kihasznalni :twisted: !

Edu! Koszi a leirast, meg egy vmi, es most nenezz hulyenek, h lehet ukban ilyen kocsit kapni, tudom, h en elek itt :lol: , de ahany babyboltban voltam, mindenhol csak bamultak :shock: ! ha esetleg van web cimed, mert a chiccos oldalon nem jon be nagy britannia :( ! A titok tartasod nem semmi, majd ha lesz vmi titkom, amit megszeretnek osztani vkivel, teged hivlak :wink: !

Kép Kép
rima
 
 


Rima,

En brit internetes aruhazakban lattam, hogy aruljak. Az ara 540 font korul van. Ird be a google-ba es ott latni fogod. Igazabol meg csak Olaszorszagban aruljak teljes gozzel mert ez egy 2008-as modell. En is ugy talaltam valahol Berlinben a bababoltban a sarokba leteve. Azt mondta az elado, hogy par napja erkezett es nem tud rola sokmindent de szedjuk darabjaira es akkor meglatjuk. Szoval vadiuj darab de januartol biztos vagyok benne, hogy mindenhol arulni fogjak. Szerintem vard meg a januart mert a Chicco, PegPerego, Inglesina 2008-as kocsijait akkor mar biztosan megtalalod mindenhol es kedvedre tanulmanyozhatod oket.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Edu,

Koszi az infot, ez azert nem semmi, h itt 540fontert fogjak arulni, akkor jobban megeri mashol venni, anyukamat megkertem, h jarja korbe a bababoltokat nalunk es kiderult, h az otthoni chicco tulaja apukam haverja, igy megigerte, h dec.27en kinyit a kedvemert es remelhetoleg mar akkor neki is lesz a trio 4me, de ha nem is anyuci azt mondta, h gyonyoru kocsik vannak minden szinben(anyukam meg nagyon valogatos :) ) es a legdragabb is csak 380fontra jon ki :) , ja meg h majd ad egy kartyat amivel a chicco boltokban 10%kedvezmenyt fogok kapni 3evig :) ! Az itteni kocsikkal csak az a problemam, h mind szurke, fekete, sotet...szegeny gyerek depis lesz :lol: !

Katavirag, bocsi, h untatlak, igerem, befejeztem :lol:

Kép Kép
rima
 
 


Hello csajok :!:

Edukam, ez a titoktartas, nem semmi! En meg ilyenrol nem is hallottam. Az ember azt hinne, rosszban vagytok. Hat te tudod.

Rima, Kolyok, jo ez a sok koltozes. Mindig tortenik valami. Mi majd csak akkor koltozunk, ha a bebink 4-5 hetes lesz. Itt kolcsonkapok egy teljesen markatlan es egyszeru szurke kocsit, de hat arra kis idore, plane, ha esik is, teljesen megfelel. Aztan otthon, nyaron egy honapra a sogornom kislanyanak a piros babakocsijat, ne kerdezzetek a markat. Es ezek utan kielhetem magam es olyan komoly szetteket fogok vasarolni, mint ti. En csak azt tudom, hogy sotetkek, haromkereku, sportosat akarok, amit Sushine Cityben tologathatok egyik kavezobol a masikba... :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok,

Katavirag tok jol hangzik a Sunshine City kavezo. :D Barcsak mar ott tartanank. Az enyem meg rohadt hidegbe es hoba fog erkezni. Majd bekuckozunk vele arra az idore a hazunkba. Van egy nagy kandallonk amivel barmikor meghittseget varazsolhatok a hazba.
Tegnap este akkorakat rugdosott a bebe, hogy azt hittem menten kiugrik a hasambol. Kivulrol lehetett latni a 'vonulasi' utjat. A ferjem teljesen ketsegbeesett, hogy uristen mit csinal ez a gyerek. En mar nem tudom kovetni hogyan fekszik de egy biztos nem fejjel lefele. Ma lesz az utolso szuleselokeszito. Igazsag szerint 4 alkalom teljesen eleg volt belole. Azert szereztem egy csomo hasznos infot es meg Berlinben vasaroltam masszazsolajakat, hatmasszirozot, gatmasszazsolajat es melegitheto-hutheto parnat amiben meggymagok vannak. Mostanaban kezdek kicsit megijedni, hogy milyen kozel van mar a nagy esemeny es tudom, a december a leggyorsabb honap az evben a sok unnep miatt.
Legyetek jok!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Katavirag, teljesen egyetertek veled, en sem vennek babakocsit 1honapra, de aztan milyen jo lesz nektek Sunshine cityben :) ! De lennek a helyedbe :wink: , azert a koltozkodest nem irigylem, bar szeretek koltozni, de akkor total stresszes vagyok, szegeny gyerekem :oops: , de aztan milyen jo az uj lakban :wink: ! Mikor is mentek pontosan?

Edu, azert az a kandallo is jol hangzik :wink: ! Az en babam mar vmi 2 napja nem nagyon produkalja magat :cry: !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,

Rima, ne aggodj mert minden babanak vannak csendesebb napjai. Az enyem is van, hogy napokig eppcsak jelez aztan meg nem bir magaval. Az elmult par nap pont ilyen mert 40km/h szel volt es most meg mar havazik. Szoval lehet, hogy meteopata a draga.
Tegnap 4 honap utan ujra elmentem a konditerembe es olyan nagyon jol esett. Ne aggodjatok csak utemesen setaltam a futogepen es dolgoztam picit a cross trainerrel ugyelve arra, hogy a pulzusom 140 fole ne menjen es ne feszuljon a hasam. Most sokkal jobb a kozerzetem es elhataroztam, hogy amig tudok hetente 2x elmegyek az oraim utan. Hatha segit abban, hogy jobban birjam a szules kozbeni lelki es fizikai megprobaltatasokat. Nameg nem utolso sorban a multheti merlegelesnel mar 58,5kg-ot mertek. :oops: Egy par hete minden nap eszem edesseget habar elotte nem tettem. Tudom, hogy nem kellene de igy az unnepek kozeledtevel mindenhol erre csabitanak.
Szep napot!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Rima, az en fiam is hol sokat mozog, hol kevesebbet. Nem tudnam semmihez sem kotni.

Viszont a tegnapi napom volt a terhessegem elso, mondhatni nem jo napja. Ebed utan begorcsolt a hasam, ugy rendesen gombocba, hogy szinte a gyerek attunt rajta es nem engedett orakig. Ilyenkor aztan semmilyen testhelyzet nem jo, raadasul itt voltam a munkahelyemen, de megfordult a fejemben, hogy atmegyek a szuleszetre, ill. atvitetem magam kocsival, mert gyalog meg durvabb volt a helyzet. Aztan mire az egesz felengedett, utana is meg ma is fajnak a mehszalagjaim alul ketoldalt. Este meg tobbszor bekemenyedett a mehem, de hamar oldodott is.

Arra gondoltam, talan most fogyott el valami anyag a szervezetembol? Elkezdtem a Magne B6-ot szedni. Olvasgatom az inetrneten a hasonlo sztorykat. Valaki fenyegeto vetelesnek irja, van aki a terhesseg termeszetes velejarojanak, a szalagok nyulasanak. Nektek volt ilyen? Jaj, csak ki ne akarjon bujni hamarabb! Ja, elozo este tornaztam eloszor otthon es utana becsokiztam. Szep paros. A ketto kozul is hathatott ra valamelyik...

Edu, nem semmi nalatok az idojaras. Szeptember vegen meg kanikula, most meg havazik. Hat nalunk itt mindig ugyanolyan. Mar ott tartok, hogy eszre sem veszem. A kandallo klassz dolog. Elotte fekve gyonyorkodhettek majd a kis dragaban :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok kismamik :)

képzeljétek, tegnapelőtt volt márciusi topiktalálkozó, 13an voltunk pocakosok ebédelni :) tök jó volt :)

még mindig kicsit sok a félévvégi hajtás, de azért ma engedek egy pihenőnapot, azaz ma is lesz munka itthon, de legalább sokáig aludhattam :) szombaton meg ablakcsere lesz nálunk :? még jó, hogy én elmegyek itthonról, a hétvégén egy intenziv 2napos intimtorna tanfolyamra, azt mondják egész jó. próba szerencse :)

Katavirág, amit irtál arról a csajról... elég bosszantó! szerintem is légy önző!!! én nem voltam régen ilyen, de egy kolleganőm mondta, hogy most ez már nem is önzőség, hiszen a babára kell vigyáznunk. Szval mostanában én is mondok nemet. :) mert néha kell! próbálgasd ;) (csak ne az uradon :P )


Edu, tök szupi a kocsi amit vettetek. én majd januárban nézek körül, de már előre gyüjtöm az infokat!!!
itthon majdnem mindenkivel szedetnek vasat! szval ez nem olyan nagy baj, nem? ez a konditermezés egész jól hangzik, ha korábban is jártál, mért ne! :) csak vigyázz magadra, ha érzed, hogy fáradsz inkább pihenj ;)
Télleg nem semmi a titoktartásod! :) mondjuk nekem is fárasztó néha, hogy kérdezik mizujs, meg, hogy jaj mi lesz velünk, meg ilyenek... de ugyanakkor jól is esik, hogy figyelnek rám. szval én nem birtam volna ki a helyedben! :)

Rima, télleg ne aggódj, nekem is teljesen változó, hogy mennyit mocorog érezhetően. Lehet hogy talált magának egy jó kis helyet, jó mélyen és most elbújt :) viszont nekem ma hajnalban, mikor felkeltem pisilni, utána egész "házibulit" rendezett, ugy tombolt :lol:
most megint nyugi van.

na, megyek, mert szalad a lakás és még ZHkat kell összeállítanom.
mosolygós napot :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Edu, en ma reggel 59,3 Kg voltam, mondhatjuk, hogy kb. 52-rol indultam. (164 cm) En nem tartom ahhoz kepest rossz eredmenynek, hogy gyakorlatilag zabalok.
Egy baratnom otthon a napokban szul. Kb. o is 52-rol indult, most hatvan. Ezert az eredmenyert o a gyerek 5 honapos koraig futott, utana naponta uszott es vigyaz arra, mit eszik.
En ezzel ugy vagyok, hogy tudod mikor mondanek le most barmirol... :wink: Lehet, hogy o 60 Kg 9 honaposan, de en ugyanolyan nagy darabnak latom ot mint barmelyik nagy hasu kismamat.
Es en tutira tudok fogyni, ha akarok. Ugyhogy gyanitom, meg sem allok a 70 kg-ig... he-he :lol: Augusztusra mar 52 leszek, bikini, sunshine. Nem beszelve arrol, hogy Ausztraliaban a nyar fel evvel utana jon...
katavirag
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?