Új privát üzeneted érkezett!

Hali,
Ma egész nyugiban telt az éjszaka. Na azt nem mondom, hogy nem kellett hozzájuk átmenni, de azért viszonylagosan aludtak Kép Bár most, hogy visszagondolok, Orsinál is volt olyan időszak, hogy az alvás sehogy sem akart összejönni, én is kimerültem már, aztán kínomban hagytam ordítani szegényt --- és ezek után egész humánusan állt az éjszakákhoz Kép Lehet, hogy a srácoknak van vmi közük Orsihoz? Kép

Ja, Betti
Megszereztem (ha minden igaz) a etetőszékes csaj emiljét... akarod te is?

mennem kell

h

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


na, éppen most kaptam Bettitől emilt Kép még jó, hogy így figyelünk egymásra Kép

h

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Elmegy a hajam a babanettől, tegnap megint törölték a profilomat (ahogy néztem, nem voltam ezzel egyedülKép), ezért nem tudtam írni.
Akkor most idemásolom a tegnapi hozzászólást:

Heppi,
enyim lyány ágyrácsra akasztható játékokkal szórakoztatja magát (pl. zörgőlábú legobéka), és én szigorúan nem megyek be hozzá, csak ha már tényleg sír. Egyébként nálunk is ez a verzió ment, mármint előbb tanult meg hasról hanyat vágódni, amitől fel is ébredtKép Most már vissza tud fordulni a drága, de nehogy azt hidd, hogy meg is teszi a visszaalvás kedvéértKép Mondom, nálunk csak a magában dumcsizás műxik, persze ez nem minden gyereknél válik be, Zsebit pl. hasztalan próbáltam anno rávenniKép
Szerintem nem feltétlen lesz sok hasonlóan rossz éjszakád, csak most még meg kell tanulni a srácoknak hanyat is visszaaludni, ahogy Mesinél ment a dologKép

Betti,
neked se lehet könnyűKép Mesi már úgy is hajlandó nappal szunyálni, ha néhány ásítás után beteszem a kiságyba. Ujját beccummantja és már alszik isKép Azért vannak neki is rossz napjai, de ált. ez a jellemző.
F.P.etetőszék nagyon vagesz, szerintem Kevinnek ilyen alkalmi ücsörgésekre pont jó leszKép
Ez a csajszi, aki árulja a széket, F.P. játékokkal is foglalkozik? Mert akkor esetleg magánban nekem is elküldhetnéd a netes oldal címét, mert Timiék nagyon szeretik ezeket a játékokat és mindíg bajban vagyok a beszerzéssel.

mennem kell, Mesi ébred (jaj, azt már nem is mertem írni, hogy de és du is 2-2 órát szunnyant...cserébe a nemevésértKép)


Momo


Momo
momo
 
 

 
 

Mi van má'???? Komolyan mondom, ha azt akarják, hogy csökkenjen a babanetezők létszáma, hát sikerülni fogKép Most is csak 3x-ra ment el és már tele a púpom az egésszel, hogy ráérő másodperceimben ezzel kell sz...kodnom Kép

naggyon dühös Momo


Momo
momo
 
 


Én is írtam ( volna) reggel közvetlen Hep piután, de elszállt állandóan, aztán bemérgeltem magam..
szal, ha most sikerül akkor itt közlöm az oldal címét:

www.gportal.hu/gyerekholmi

bocsesz az elgépelésekért de a fiam itt kucorog a kezemben és mindent csapkod.

momo, árul a csaj FPjátékokat is, meg még kölcsöözni is lehet tőle..

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

A tököm tele van a Babanettel!KépEste is írtam,de elküldeni már nem tudtam.
Most meg persze rohannom kell...
Raul köhög,Patrik nyűgös ezerrel,Ruszlán meg az agyamra megy.Ez van dióhéjban.

Heppi!
Remélem hamar túllesztek ezen és a fiúk megint alszanak szépen éjjel!
Én csak azt tudtam volna tanácsolni,ha bedurvulna a helyzet,akkor aludj Velük egy ideig,hogy elejét tudd venni a teljes ébredésnek.
De valószínűleg én túl vajszívű vagyok.Kép
Teljesen meggyógyultatok?

Betti!
Kevin még mindig nyűgösködik?
Patrik még nyomja rendesen...Kép

Momo!
Hogy haladtok ebben a szép időben a munkálatokkal?.O
Nekem sincs még kész a teraszom.Milyen meglepő.

Hát,kiakadok,Ruszlán és Raul még mindig bunyóznak,de most szétcsapok köztük!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Leragad a szemem, szal gyors leszek mint a villám Kép

Srácok éjjel szépen viselkedtek, kéccer keltek enni, 7 után ébredtek. Orsi sírás nélkül végigaludta az éjszakát, reggel kérte a kakaóját. Viszont szilárd kaját nem tudok lenyomni a torkán. Iszik mindenfélét, joghurtot is elfogad ha nagyon éhes, de ennyi. Kicsit el vagyok kenődve --- hová tűnt az én jóevő nagylányom? Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Kata!

Én is unom nagyon hogy állandóan sz.rakodik a babanet..
Én is vajszívű vok, mert lassan 8 hónapja alszok együtt a fiammal (+a 9 hónap) Sztem nem rossz dolog. Olvastam hogy csak a felnőttek igénye hogy a gyerek a saját szobájában aludjon, és szépen le volt írva az egész.. majd megkeresem és beírom ha a babanet is úgy akarja..
mi lassan tépünk a jáccótérre, mert a fiam olyan nyűgös hogy már gyerekgyilkosságon töröm a fejemKép
ami persze erős túlzás, de már tervezgetem mi lesz ha eccer leszokik a ciciről, én meg elhúzok nyaralni. Ez a jutalmamKép Atinak is elmondtam, így lesz. Két hét nyugi a barátnőmmel! JUhhé , de addig méeg jócskán van álmodoznivaló időmKépKép
Na, megyek, mert üvölt mint állatKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Heppi!
Raul is ilyen:betegségek után nehezen tér vissza az étvágya.Szerintem Orsi is rendesen fog enni újra,ha teljesen túl lesz ezen.

Betti!
Én is együtt alszok Patrikkal.KépElőtte Raullal aludtam,Ő szépen leszokott erről.
Viszont azon gondolkodtam:lehet,hogy a mi fiaink azért kelnek sokszor éjjel,mert tudják,hogy ott vagyunk "kéznél"?
Nyaralás Kép.

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Reggel nem is láttam Heppi hozzászólását, bocsi!

Heppi!
Szerintem ne aggódj Orsi miatt, ahogy szokták mondani "vér nem válik vízzé" biztos helyreáll hamar, meglátod;)
Örülök hogy a fiúk hagytak pihenni! Puszi nekik! Orsinak isKép
Délután megyünk megint felétek játszótérre.

Kata!
Mendit én már két hósan át tudtam pakolni a kiságyba, Kevin nehezebb eset, ahogy látom már nappal is csak rajtam alszik elKép fogzás is bejátszik azért.. lassan tényleg több foga lesz mint nekem!
Lehet hogy van benne vmi hogy tudják hogy ott vagyunk, de sztem ez a szép bennne. Meg nálunk azért is alakult ki ez, mert a fene fog éjjel 25*kikelni az ágyból berohanni hozzá, behajolni, kivenni szopi, visszatenni, ordít mer nem alszik stb.. szal ez egyszerűbbnek tűnik.
De sztem a fiúknak így a legjobb,nem? tudják hogy számíthatnak ránk, ott vagyunk éjjel nappal karnyújtásnyira;)
Jövök még a cikkel, ha babanet őfelsége engedKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Bocs lányok, de lila köd ül az agyamon, ugyanis két nap alatt "csak" kétszer törölték a profilomat. Ráadásul ha most megnézitek a korábbi hsz-aimnál a profilt, tök másvalakiét adja ki, ami azért már mégis csak túlzás Kép


Momo
Akit_folyton_törölnek
 


Jó a nickedKépKép
tényleg pofátlanság ami itt folyik már hónapok óta!

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Kihalt a topik?Kép

Betti!
Belenéztem este a Megába,láttam,hogy kedvenced maradt!KépSzerinted Ő nyeri?
Kíváncsi vagyok a cikkre.
Hogy telt a hétvége?
Ruszlán ma is dolgozott,majd csak fél 10-kor ér haza.Kép

Heppi!
Srácok alszanak éjjel?
Orsinál beválik valami a NEM-re?

Momo!
Gyere,most talán működik a Babanet!(Lehet,hogy már el is kiabáltam?!)

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Halo!

Én is lesek hogy szinte sehol senkiKép
Kép tyű, meglepődtem hogy maradt, mert eddig mindig a bundalista szerint mentek a szereplők!
Remélem ő nyeri, bár Caramelt is bírom nagyon! Örülök hogy ribizliasszony kiesett végre!
HÉtvége gyorsan telt sajna, Ati oszt.talira ment tegnap, én vittem, és megint rohamom volt közbe Kép
szal szopi alatt mivel nem lehet gyógyit szedni nem vezetek.
Cikket bemásolom, ha hagynak a gyerekek;)
Sikerült már megnézned a képtárat?
Apropó képek.. a te gyerekeidről vajh mikor láthatok képeket?

megyek mer Ati melózna...

jó éjt!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Ja, az oszt talin a lányok azt mondták Atinak hogy hasonlít Palcsó TomiraKép gondoljátok hogy örültKépKép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

Mit szólsz a gyorsaságomhoz?Kép
Még mindig nem sikerált belépnem a Képtárba.KépHa Mica itt lesz nálam valamikor,megkérem,hogy nézze meg mit bénázok el!Kíváncsi vagyok,Heppinek sikerült-e!
Patrikról a Friss kismamák taliján készültek képek,azóta nincs újabb.Micáékról is vannak ott nagyon jók!
Na várjunk:milyen rohamod volt?!KépMilyen gyógyszer?Ijesztően hangzik!
Bundalista?Hát,nehéz döntés lesz,az biztos!A Gabinak sincs akármilyen hangja.Tényleg ritka,egy családban két ilyen tehetséges nőci.
Mesélj majd,mi a helyzet mostanában a gyerkőcökkel!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Hú, még egy villám!

Heppinek üzenem hogy babakocsiügyben volna egy érdeklődő ha még aktuális a dolog!

holnap jövök és regélek!

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Miféle babakocsi? Orsi esernyőkocsijára gondolsz? Minden éredel, legfeljebb nem adom Kép

h

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Igen, az esernyőkocsiKép ha még aktuális a dolog..
jövök minnyá a cikkel, csak begépelgetem ha hagynak

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Közben Kevin üvöltött, lefagytam és miegyéb, úgyhogy nem csodálkoznék ha a babanet meg beintene..

szal a Kismama egyik cikke ez, amiben olvasói kérdésre válaszol egy pszihológusnő

Aludjon el egyedül?
Kisfiam két és fél éves. Az esti elalvással van problémánk. Mindennap a szokásos sorrendben haladnak a dolgok: vacsora, fürdés, játékok elpakolása, aztán irány az ágy. Be is bújik, elköszön az apukájától, megissza a kakaóját, aztán öt perc múlva nekiáll ficánkolni, és van, hogy tíz, fél tizenegy felé alszik csak el.
Három hónapos koráig csak kézben aludt el. Az Aludj jól, gyermekem! című könyvet elolvasva, az ott leírtakat kipróbálva javult a helyzet. A délutáni alvásnál semmi gond nincs. Ebéd, aztán kakaózás, fél óra, és már alszik is. De este a végén már kiabálok vele, meg fenyegetni kell. Nem tudom, miért jó neki hogy sírva kell elaludnia. Próbálunk következetesek lenni. Arra is most kezdtük rászoktatni, hogy csak a kakaó megivásáig vagyok ott. Mit tegyek, hogy jó hangulatban aludjon el mindenki?
T.Melinda, Százhalombatta


Kedves Melinda!

Az elalvás nagyon érzékeny pillanat minden gyerek életében: átlépni az ismerős, biztonságos, viszonylag kiszámítható világból a bizonytalanba, ahol még a szülei sincsenek mellette, Ez nagy megpróbáltatás számára. Az ősi időkben soha nem hagytak alvó gyereket egyedül -ez túl veszélyes lett volna. Szülők és gyerekek együtt aludtak, egymás átölelve, vagy legalább testközelben. A gyerekszoba, a külön alvás az újkor emberének találmánya, amely kizárólag a felnőttek igényeit elégíti ki. Ezt hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni, és megütközni, felháborodni azon, hogy a gyerekek nem fogadják el, amit az adott kultúra rájuk kényszerít. Így eshet meg az is, hogy ezt a kérdést teszi föl ön, mint édesanya: miért jó neki hogy sírva kell elaludnia. Már hogy lenne jó? Képzeljük bele magunkat a helyzetébe! A sírással félelmét és csalódottságát jelzi, hiszen éppen a nap legmeghittebb időszakában veszekszik vele az, aki a legfontosabb számára: Nem elképzelhetetlen hogy éppen az Aludj jól, gyermekem! - ben ajánlott módszer (sírni hagyni a csecsemőt) hatására alakult ki benne a fokozott szorongás az elalvással kapcsolatban, emiatt folyik minden este a műsor. A másik kétséges pont a kakaózás. Feltételezem, hogy cumisüvegből kapja. A cumizás (alapesetben a mellből való szopás) nyugtató, altató hatását mindenki ismeri. A csecsemőnél az anyamell lassan adja a tejet, a szoptatás ezért hosszúra nyúlik, a baba tehát "álomba cumizhatja magát". Ugyanez a helyzet az ujjszopással: addig marad az ujjacska a szájban, amíg szükséges. A kakaóval teli cumisüveg azonban kifogy, a gyerek pocakja tele lesz -talán éppen akkor, amikor az álom kerülgeti. (Most az újabb adagok éjszakai követeléséről, a fogszuvasodás veszélyéről, a kakaó élénkítő hatásáról és az ágytisztaság elérésének elhúzódásáról nem is beszélek.) Azt javaslom, hogy a következő gyereknél - ha lesz - egyáltalán ne használjanak cumisüveget. Az esti rítuson is változtatni lehetne. Jó, ha az egymást követő tevékenységek egyre csendesebbek, nyugodtabbak. És ami a legfontosabb: ebben az egy órában a gyerek élvezze valamelyik szülő teljes figyelmét. Ne nézze fél szemmel a tévét, ne telefonáljon, ne foglalkozzon mással. Meséljen a kisfiának az aznap történt dolgokról, vagy egyszerű történeteket emlékezetből, vagy mesekönyvből. Énekeljen altatódalt, ha a kicsi kéri, akár tízszer is egymás után. Az ismétlődés a felnőtteknek unalmas, a gyerekeknek viszont a biztonságot jelenti Mindez így leírva hosszúnak tűnik. De a valóságban biztosan nem tart tovább, mint másfél-két órát idegeskedni, és végül kiborulni. Az esti elalvás előtt a legtöbb gyerek hosszú évekig igényli a szülő közelségét, csak fokozatosan távolodik el. Az „első fokozat” a teljes összesimulás, totyogó korban már gyakran elég a simogatás és az éneklés, ehhez hamarosan csatlakozik az esti mese, amely egészen kiskamasz korig elkíséri a gyereket. A mesélés lassan elmarad, beszélgetéssé alakul, később lehet, hogy elég az ágya széléra ülni, pár szót váltani, a buksijára nyomni egy álompuszit, ha még megengedi.

Na, ennyi, a fiam végigordította az egészet, úgyhogy megyek is..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Gyors bekoszones, megvagyunk mi is, nathas a csalad, eljenKép Halistennek Zolika csak szorcsog, Gyuszko kohog, folyik az orra, nekem ma a fejem akar szetmenni, de a tegnapi kohogesem javult, parom meg torokfajas-rekedtseg-kohoges.. szoval bacitelepKép

Probaltam visszaolvasni, bar idom sehol, lakas csataterKép Viszont viz megint nincs napkozben a heten, igy ennyit a mosogatasrol, mosasrol. Meg jo, hogy reggel idoben kelunk, 8ig lefut egy mosasi programKép

Nah, ennyi, lurko ebredt

Mica
mica
 
 


Betti!

Köszi a cikket!
Raul is nehezen aludt el este,pedig másfél éves kora óta nem igényli a nappali alvást.Most,hogy oviba jár,azért már nem kínlódik annyit az ágyban esténként.
Sokszor az a gond,hogy túlpörög,ezért,mikor bebújik,mindig olvasok Neki mesét,beszélgetünk.
Őt is nagyon sokáig kézben kellet elaltatni babakorában.Patrik eddig mindig elaudt egyedül,remélem ez továbbra is így lesz.Nem tudnám hallgatni,hogy sír.Mondtam,hogy vajszívű vagyok!Kép


Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Mica!
Nagyon göthös család vagytokKép mindig betegek vagytokKép nem lehet vmi jóKép nekem egy hét takony is az agyamra megy,nemtom mit csinálnék a helyedben. Valszeg már az alagsorban kucorognék hosszúujjúbanKép
Jobbulást nektek!

Kata!
Nincs mitKép engem úgy megnyugtatott a cikk, úgy érzem hogy jól teszem amit teszek, és legalább tudom hogy nem vagyok egyedül. És ha hiszed ha nem, ez segített lefixálnom hogy már nem akarok több gyereket. Mert igaz hogy egyre önállóbbak, de sokáig (ha nem mindig) igénylik(igényelhetik) a segítségem, a közelségem.
Nekem Mendi is sokáig kézben aludt el, de őt legalább le lehetett tenni utána, és aludt mint a bunda reggelig. Kevinnél ez se jön be.
Mendi kb 2 éves korától marha jó alvó, egy szavam se lehet rá.. Ha KEvin is ilyen lesz,akkor már csak durván másfél évet kell kibírjakKép
Na, megyek mert őrjöngenek..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Én is visszakaptam önmagamKép A hétvége csupa házimeló volt, nem dobódtam fel, na. Pedig a párom is egész nap segített...
Mesi a múlt héten fogyottKép Hiába tömöm bele a fagyitejcsit a szopi mellett, mást meg változatlanul nem hajlandó enni. Baromira le vagyok törveKép És azt ugye mondanom se kell, kaki fronton sincs változás...

Nagyobbak, úgy tűnik, protekcióval se kerülnek be az irsai oviba, mert hülye anyjuk itthon mereszti a s...t egy harmadik gyerekkelKép Kicsit ezen is felhúztam magam a múlt héten.
Ja, Mica, már a múlt hét is a vízmentesség jegyében telt, én balga azt hittem, csak egy hét lesz...aztán szombaton bedobták az erre a hétre vonatkozó értesítést is, hurráKép

na lépek, mert ebben a tré időben idebent ölik egymást.

Momo


Momo
momo
 
 


nesze egy kép az én jó gyerekemrőlKépKép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Nah, hat arrol mar ne beszeljunk, hogy mennyire unom az allando orrfolyas-kohoges allapotot Gyuszkonal. Nade kozossegi gyerek, es raadasul meg izzadekony is, igy egy pillanat alatt kepes megfazni. 1 szal poloban, 1 takaroval ugy leizzad egy 19 fokos szobaban delutani alvaskor, hogy "orom" nezni..
Na mindegy, egyszer majdcsak meggyogyulunkKép
Jajj, Kevin mivel kente ki magat ennyire?KépKépKép

Momo,
Hallottam, hogy multheten is ez volt, meg orultem is, hogy jokor mentunk le videkre, es tessek.
Mesit meg ne tomd, ha vekony akar maradni, akkor az marad, ilyen az alkata. Az en fiam meg a levegotol is hizikKép

Na, megyek pihenni, fejem zsong..

Mica
mica
 
 


Hali!

Látom mindenhol össznépi elmebaj vanKép
Momo!
Nyugi! Az én fiam a homokot is két kézzel zabálja, mégse hízik már szinte semmit. Doki nem mondott semmit?
Kukoricaolajat végül ki tudtad próbálni?
Semmi pépet nem fogad el a maca?

Mica!
HÁt sajna akkor ez ilyen. Én is készülhetek lehet szeptembertől, mert asszem csak beadom a jányt .. ha felveszikKép Meglátjuk még.
Én is ilyen hülye izzadós vagyok, aztán mikor ilyen időben meglátnak egy szál pólóban, mindenki les. Én meg már unom.
Kevin drága mindennel összekeni magát, ami ehetőKép azzal is ami nemKép. Mendi beöntött neki egy doboz kakaóport, hogy nehogy éhenhaljon.. aztán ruhástól raktam őket a kádba..

Jajj, lányok! végre eladtam a babakocsinkatKép fájó szívvel.. dehát köll a lóvé megint..
már csak a babaruhákra kéne vevő, de sajna nem ölik egymást értükKép
Na, majdcsak.. ilyen 4esével megy hetente csak.. egyszer csak elfogy már.. nem férek tőlük sajna..
na, lépek, mert vinnyognak már megint..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Kedves kihalófélben lévő topik!

Asszem már csak én maradtam, néha majd írok monológokat vagy nemtom.
Talán ha Edit jön akkor tudok vkivel beszélgetniKép
Na, megyek is, mert ez kicsit idétlen asszem..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

Azt kellene csinálni,hogy ha nem jó a b.net,akkor legyünk az izgi.hu-n.Nem?
A Friss kismamák már annyit variálnak,hogy el is ment a kedvem az irogatástól.
Hétvégén hazautazunk,ott is van net-,lehet,hogy jelentkezek ha lesz időm.

Puszillak.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

En jol elvagyok 3 helyen is, szoval nekem mindegy, hogy hol irogatunkKép Betti, ne felj attol, hogy csak monologjaid lesznek, figyelek am, es reagalok isKép
Legalabbis megprobalok, ha jo napunk van. Az ejszaka most zuros volt, betudhato a tegnapi kukoricas ebedemnek, de mostmar javul kisherceg pocija, talan vegre o is tud pihenni..
Meg fozni is tudtam, pedig az ritka dologKép Mondjuk nem is vagyok egy konyhatunder, de kicsit idegesitett a heten, hogy meg mosogatni se tudok napkozben, igy nem is koszoltam inkabb az edenyeket, mert tudtam, hogy este meg ugysincs idom ilyenekre, mert csak az alvastol veszem el az ertekes perceket. Hat nem bantam meg, mert igy legalabb ez a zuros ejszaka utan nem vagyok felhulla.

Kata,
Jo utat Nektek, erezzetek jol magatokat, Patrik remelem olyan jol fogja birni az utat, mint velunk PestreKépKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Dejóóó hogy nem hagytatok itt véglegKép

Kata!
Szégyellem, de nem is kérdeztem hogy rendbejöttél e már mensiügyileg? Mesélj;)
Remélem jól telik majd a hétvégétek!
Képtár még mindig nem OK?
Valamit biztos nem jól írtok be, mert másoknak sikerült már azóta regisztrálni/bejelentkezni. Talán túl rövid a jelszó, vagy nem jól gépeled be az emilcímet vagy valami.

Mica!
Rendben, kösziKép
NEkem szerencsém van Kevvel, nem igazán érzékeny a kajákra. Bár már majd nyolc hónapos, úgyhogy nem is illik nekiKép Már adtam neki zöldborsót is, semmi baja nincs tőle.
Konyhatündérség tőlem is messze áll, bár én szeretek/szeretnék főzni, meg inkább sütni, de ezek mellett kinek van kedve, energiája? Meg Atinak és a lányának nagy öröm akármit is alkotni, mert nem esznek semmit. Majd most az én haspók fiam.. Pont azon gondolkodtam hogy mikortól lesz érdemes nekem főzni rá, nem babakajával tömni.
Mosogatást nálunk Ati átvállalja, ha nagyon rágom a fülét. Igazából én is ezért nem szeretek főzni, mert utána el is kell mosogatni, leganézni az asztalt meg minden.

Olvastátok a májusi Kismamát? az együtt írjuk rovatban most tandemszopiról írnak, van benne egy hölgy aki ha jól számolom már 5 éve szoptat folyamatosan, most a harmadik gyermekét. Fú, én tuti hogy nem bírnám! Nekem ez a nyolc hónap is már iszonyú nagy teljesítmény, belegondolok ha még mellette Mendit is szoptatnám.. atyaég..
Meg nem is úgy lazásan, hogy 3-4 óránként ugye, hanem igény szerint, ami azért jóval nehezebb, embertpróbálóbb dolog.
Bár nem tudom. Sokat számít hogy milyen alkat valaki, hogy milyen a tűréshatára.
Én pl most legszivesebben rágyújtanék, mert a fiam megint ordít..
de azért seKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Dehogy hagytunk ittKép

Ugy latszik, hogy nekem egy ideig meg marad a szelektalt kaja, mert eddig a zoldbab es kukorica bizonyitott, hogy gondot okoz neki. Ami viszont erdekes, hogy anyukameknal ettem kaposztas kajat (disznotor volt), najo, nem sok kaposztaval, de ott nem vettem eszre reakciot ra. Pedig mar ugy ennek egy jo adag toltottkaposztatKépKép
Mosogatas itt is megosztott neha, de azert foleg ram marad. Ezert jo, ha neha jon Anyosom, o szo nelkul elmosogatKépKép
Halistennek kaja gondom nincs igazan a fiukkal, eddig meg minden foztomet megettekKép Mondjuk nem nagy dolog, mert azert nem fozok annyifelet, de azt legalabb megeszik. Fo kaja naluk a zoldborso-fozelekKép Nameg a palacsinta, de azt nem en szoktam csinalni, azt ok keverik be es egyutt sutik ki altalabanKép
Kivancsi leszek kislurko etvagyara majdKép Egyenlore jo igy a tejcsivelKép

Jajj, 5 ev szopi? Az azert nemsemmi. Mondjuk ezt mar megbeszeltuk, hogy egyikunk se az a tulzott rajongotabor es lelkesito csapat szopiugyben... orulok, hogy megy, van tejem, de attol meg nem vagyok egy csakazertisszoptatnikell beallitottsagu.. lehet, hogy az elso, tapszeres lurkok miatt vagyunk ilyenek? Pedig ilyenkor kellene orulni igazan, hogy most sikerult. Na nemtudom, nem is filozok rajta..

A legjobb az azert se mondatodKép Igy tovabbKép Szerintem vegyel egy boxzsakot, es hajra ilyenkorKépKépKép

Mica
mica
 
 


Mica!

ÖrülökKép
Nekem a töltött kápi meg ilyesmik nem is hiányoznak, mert alapból nem bírja az én gyomrom sem. Ha a töltött káposztánál járunk, ott pl. a káposztát nem eszem csak a tölteléket, jó tejfelesen, aztán úgy is igen ízletes;)
Na, nálunk sem az a baj, hogy válogatnak, hanem inkább az hogy nem esznek. Én a bátyámra is főztem sokáig, mert ketten laktunk, de neki akármit, akármennyit csináltam mindig elfogyott. Atinak meg hiába csináltam naponta kaját, sütöttem rétest, sütit meg mindent, egy adagot becsipegetett, aztán a többit dobhattam kiKép A lánya detto. Most Kevin más, ő mindent megesz amit elé rakunk, de tényleg mindent és bármennyit!
Neki már azért érdemes lesz főzni, mert amit amazok meghagynak ő befalatozzaKép
Zöldborsófőzit én is szeretem, de csak úgy ahogy a mi családunk csinálja, tejesen nem. Palacsintát Ati szereti, főleg a Gundelpalit. Én nem lakok jól tésztákkal, sajna nem látszik rajtam, de nem vagyok egy édesszájú némber.

Szerintem biztos az első gyereknél megélt kudarc miatt tartunk ki így a szopi mellett. (legalábbis én igen)
nekem még ugye pluszban a pánikbetegséggel kell megküzdenem, de nem akarom még egy éves koráig elválasztani.
Én örülök hogy sikerült, és meg kell mondjam büszke vagyok magamra. És ez talán még annyival jobb is, hogy elsőre nem ment, hogy tudom hogy ez nem természetes, hogy mindenki tud szoptatni .Szóval hogy nem csak az anyukán múlik, mert akkor most sem szoptatnék ! Szóval azt akarom kihozni, hogy lehet ha az elsőnél is sikerül, én is fakalapos lenézős tápszertlefikázó anyuka volnék, mert azt gondolnám, hogy aki nem szoptat az azért nem teszi mert nem akar. Így meg nem, és jobban tudom értékelni magam, hogy igenis meg tudtam csinálni, és akkor is büszke vagyok magamra, ha mások nem értik hogy mi ebben a pláne;)
Na, az önimádatból ennyiKép

Az azért se- mondattal az a gond, hogy a barátnőm épp most van visszaszokóban és nagy a kísértés. De persze szopi alatt nem akarok ilyesmit művelni. Erre is jóKép
de nem tudnám garantálni hogy utána nem leszek függő megint. Meglátjuk.
Na, megyek nem áradozok. Holnap megyünk Cserkeszőlőre kirándulni, meg nyaralót takarítani. Remélem a gyerekek élvezni fogjákKép
Úgyhogy holnap nem leszek.
Fú, este meg MEgasztár! Szurkolok Tominak ezerrelKép bár Caramellt is szeretem, úgyhogy nem sírok akármelyik is nyer;)

Kellemes hétvégét, és boldog anyáknapját!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

(vagy csak szia én, alias második monológ)

Megjártuk a hétvégét, egész tűrhető volt a rosszulléteimet leszámítva.
Még nem tudom megyünk e majd CSerkére nyaralni, átgondoljuk.
Majális ügyben, tegnap kimentünk a strandra ahol az irigymirigy koncert is volt, de talán öt percig időztünk csak. Nagyon gyenge. Sokkal jobb volt mikor még a Putrisarki erdőben tartották. A strand szép, de a fák nagyon kicsik még, sehol egy árnyék, tűzött a nap mindenütt.
Aztán kimentünk az erdőbe anyáknapi virágot szedni, persze a gyerekekközben bealudtak az autóban, úgyhogy inkább én szedtem a virágot.
De azért jó volt.

Gyerekek náthásak, vagyis "csak" folyik az orruk, egyébként semmi. Mendi már jobban van, Kevin taknyos csak szinte.
Na, megyek mert kezdem magam hülyén érezni hogy megint magamban beszélek. Dehát ez van.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Megőrülök komolyan!
Jó hogy jövőhéten eljutok pszihológushoz, ő legalább meghallgat maj a pénzemért.
Lehet nem is jövök ide se többet, minek?? magamban élőben is tok beszélni.
Mindegy, ezt is feleslegesen írom.
Megyek és felhívom a barátnőm, talán neki még van kedve hozzám, meg érdeklem is.
Nagyon szar hangulatban vagyok , és ezt még tetézi az is, hogy a babanet sz.rakodása miatt, engem hagytatok itt.

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti,

Dehogy hagytunk itt, csak a hetvege nalunk is utazos volt, ugyhogy gepkozelbe se jutottamKép

Ma meg rohangasztam egesz nap, mert reggel vittem, delben hoztam a lurkot ovibol, meg delutan visszaviszem, mert anyaknapi musor lesz.. kozben meg szorakoztam a telefonommal is, hogy vegre leszedhessem rola a kepeket, hogy tudjak nektek mit mutogatniKép szoval sorry, de nem volt idom irni. Kata meg mondta, hogy nem nagyon lesz..

Fiam meg bezsongott, sok volt neki a tegnapi nap, a mai meg meginkabb, ugyhogy kicsit tobbet kellett vele lennem, kevesebbet alszik (tudom, a tiednel nem tud kevesebbet, de probalkozik).

Nah, most is ebredt, hatha meg egy kepet hagy feltenni..

Mica

Kép
mica
 
 


Szia Mica!

bocsi a kirohanásért, de marha nagy feszültég van bennemKép

Nagyon édes a fiad! Gyönyörű szemei vannak! Ezen a képen nem látszik hogy mekkora súlya van!
Ezt a képet telefonnal csináltad? nagyon szép kép!
Mi újság Katával? Õ is rossz passzban van?

Kevin most csodák csodájára bealudt.Persze cicin, de legalább már le tudom rakni anélkül hogy egyből felkelne. Anyu is itt volt, kicsit ki tudtam beszélni a dolgokat magamból, ez is segített. Meg hát hogy már csak egy hét és mehetek kivizsgálásra. Jó lenne tudnimár hogy mi bajom van pontosan. Lehet hogy csak elmebeteg vagyok és kész.

Megyek összelomolok kicsit, meg teregetek amíg alszanak. Remélem még két órán keresztülKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!


Betti!
Én most kivételesen nem vagyok rossz passzban.KépÚgy volt,hogy ma hazautazunk Anyuéktól,de végül itt ragadtunk vasárnapig.És látod,hogy hiányzol??!!Elintéztem,hogy innen is tudjak írni!Kép
Itt az üveghegyen is túl fogalmam sincs ki nyerte a Megát??
Szorítok nagyon,hogy el tudj jutni dokihoz!!Miért lennél elmebeteg?Ne gondolj ilyenekre!
Ha gáz van engem bármikor felhívhatsz,vagy írhatsz sms-t.Megvan még a számom?
Tandemszopit én is kihagynám!!Most Ruszlán annyira jó cigit hozott,olyan,mint az Eve (jól írtam?),hát,baromi nagy a kísértés..de én is azér se!Kép
Titkos a családi borsófőzi receptje,vagy megosztható?KépÉrdekelne.
Az én férjem bezzeg étkes...rossz lehet,hogy a Tiéd ennyire nem eszik!Kép
Képtárt próbálom ma,csak először ide néztem be.
Mensi ügy:voltam Habonynál(volt ott valaki a váróban,aki nagyon hasonlított Rád-de jó,hogy nem szólítottam meg!!Kép ).Abba kellett hagynom a fogamzásgátló szedését és írt fel egy vérzéscsillapító ivólevet-erre eddig nem volt szükség.Köszi az érdeklődést.Kép
Nektek nincs lehetőségetek eladni a lakásotokat?Az árából lehet,hogy kapnátok házat,vagy rosszul gondolom?
A nyaraló azért jó,hogy van.Sokszor mentek ki?
Ha Te önimádó vagy szopi-téren,akkor jelentem:én is az vagyok.Kép
Írj!!


Mica!
Fiúk jól viselték az utat,Patrik alig aludt,de elnézelődött.
Most nagyon jó dolgom van,se főzni,se mosogatni,Anyu unokázik...szóval el tudom viselni.Kép
Raul a héten semmiképp nem ment volna oviba a b.himlő miatt.
Gyuszkó hogy van?
Kisbarátom nagyon aranyos a képen!Kép
Már megint bűnöztél a kukoricával?!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Sajnos nem a Tomi nyert (vvááánagyonbőgősszmájlicsaknincsidőmberakniegyet)
ÚÚÚÚÚÚgysajnálom! De tudom hogy lesz neki is lemeze, és sokkkalsokkkal jobb lesz, mint Caramel-é! Veszek belőle hármat! EGyet itthonra, egyet az autóba, egyet meg időkapszulába rakok az ükunokáknakKép
Örülök hogy nem vagy rossz passzban. Engem ez a szombat este gallyra vágott, nagyon ki vagyok. Bár lehet nem ezért, de most azt hiszem hogy azért. mindegy.
Meg, persze hogy megvan;) köszi, rendes tőled. CSak attól félek az én hülye gondolataim nem könnyen emészthetők, és téged is belerántalak a depibe. (most lépett be a Barátok Köztben a Kata Kép )
Jól írtad. Nekem az ilyen nagyon nőies cigik sose jöttek be, én pirosMultit szíttam. De az átlaghoz képest nem voltam nagy bagós, egy doboz három napra elég volt általában. Persze hétvégén bulikor többszörösére nőtt a fogyasztásomKép
Titkos családi borsófőzelék titka marha egyszerű! Csinálsz egy sima rántást liszt meg olaj,pici víz, aztán egy borsókonzerv levével felöntöd, rádobod a borsókat, aztán kész is. De isteni finom! Nálunk itthon favoritKép
A borsólevesem receptje viszont titkosKép
Igen, sajna nálunk az evés nem élvezet. Persze én kivétel vagyok. Sajna én a pszihoevő változat vagyok. Ha bajom van azé eszek ha nincs akkor azért..Kép
akkor nincs nagy előrelépés az ügybenKép hátha ez az ivólé hat. (sose hallottam még ilyet)
Az a nagy büdi helyzet, hogy a lakás amiben lakunk, szolgálati lakás, tehát nem a miénk, a honvédségé, mi csak itt tespedünk benne, hátha eladják egyszer..
Sajna.
A nyaraló se a miénk ám, mi sajna nem vagyunk ilyen egy nyaraló egy kacsalábas házikó, meg hatnyelven beszélő autós családKépKép Kép
Ati mamájának a testvéréé a nyaraló, most voltam ott először. Talán nyáron elmegyünk picit, még meglátjuk.
Na, muszáj lépnem, mert kitikkadtam mint állat
Rád nem szokott szomjúságroham jönni?

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

Úgy látom kicsit jobb a kedved,ennek örülök!!!Kép
Szomjúságroham ismerős,én még éjjel is vedelek.KépVan,hogy eszek is,mégis sikerült 20 kilót fogynom november óta.KépÉs tényleg Kép,ez is tud probléma lenni.Kérdezd csak meg Micát,olyan vagyok,mint egy ropi.Nem tudom ez normális-e.
Szerintem azt a nyaralót használjátok ki,amennyit csak lehet!Szép helyen van?Bár,ez elég hülye kérdés,ha már egyszer nyaraló,akkor biztos nem egy tűzfalra néz az ablak...Kép
Kicsit nem volt bunda a Mega?
Náunk is így készült régebben a borsófőzi,mostanában habarással,úgy is fini.
Patrikom itt kialussza a krumplit a földből,de Raulnak sem kell altatódal!Kép
Holnap meglátogatom a hugomat,januárban összefutottunk nagypapám temetésén,előtte csak az esküvőmön láttam.Gondoltam,talán hiányzom Neki.Bár,már egy hónapja nem válaszolt a levelemre...Úgyhogy holnap délután-felé leszek.
Telcsim nálam van,elérsz bármikor,ha kellek.Engem nem lehet ám csak úgy belerángatni a depibe!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

csak bekoszonok, hogy vagyunk, csak epp a fiam leszedi a ruhamat, ugyhogy megyunk reggelizniKép
Utana jovok megKép

Mica
mica
 
 


Kata!

Akkor jó, már kezdtem azt hinni, hogy nem vagyok normális, állandóan szomjas vagyok.
Viszont ez a súlyesés sem átlagos! Erre nem mondott a Habony semmit? Lehet neked is elkelne egy kivizsgálás;)
20-at mondjuk én se szeretnék fogyni, de a fele jöhetKép
Az uram is olyan mint a ropi, de én pont azt szeretem, úgyhogy lehet normális dologKép azelőtt sem voltál valami kövér;)
Sztem bunda volt, mivel Tomi vezette eddig a szavazást végig. A másik hogy néha volt egy-egy elszólás a zsűritől (a manipulálásról ne is beszéljek -pedig tudnék-)
Viszont mivel a mega1-ben kiderült hogy rasszisták az emberek hogy nem engedtünk romát nyerni, ezért most muszáj volt bebizonyítani hogy nem így van. Erről is szólt az egész. Meg a neten keringett már a lista hogy mikor ki esik ki, és ki nyeri meg, és hajszál pontosan egyezett a dolog!
Hol is vagytok most? Nem küldhetném fénypostán a fiamat? Aludhatna ő is egy pár krumplitKépKép
Remélem jól megy/ment a látogatás. Fura hogy ennyire nem érdeklődik irántatok. Írd meg majd hogy mi volt, hogy ment!
Rendben, hívlak ha gáz van;) kösziKép

Mica!
Igazi férfi a fiadKép
Várunk!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

A tegnapi nap esemenye, hogy Zolika hasrafordultKépKép
Lekesett anyaknapi ajandekKép Mondjuk az oviban is tegnap volt, igy szuper delutanom voltKép

Betti,
Na igen, a cici fele valo vonzodasa marmar felnottesKép O is beindul a latvanyaraKép
A szomjusag nalam is megvan, eleg sokat iszom egesz nap, meg ejjel is ott az innivalo a fekhelyem mellett.
Viszont a fiam korankelo lett, raszokott a 3/4 5os kelesre.. mondjuk ma jo volt, mert utana visszaaludt, igy meg enis durmolhattam egy kicsit. Ha picit kesobb kel, akkor nem szokott elaludni, csak 7 korul, amikor viszem Gyuszkot az oviba.

Kata,
Legyen sok krumplitokKépKépKép Jo pihitKép

Most hirtelen ennyi, meg van mosogatnivalo, es a fiam is kel nemsoka..

Pusza,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Mica4
Nagyon szép képet csinál a telcsid!Milyet is kaptál?
3/4 5-ös kelés??Azt biza nem nekem találták ki.De a muszáj nagy úr!Kép
Elmúlt már a főtt kukorica hatása?
Milyen ajándékot készítettek Gyuszkóék az oviban?
Nagy gratula a megforduláshoz!!Kép


Betti!
Én is mindenhonnan a Caramell-t hallottam rebesgetni,és tényleg Õ nyert.Na,akkor a romák most örülhetnek.
Nem akarok rasszista lenni,de mostanában néha bánom,hogy nem vagyok roma,nekik valahogy más jogaik vannak.És más kötelezettségeik.Tisztelet a kivételnek.
Húgom nagyon örült nekünk,ez mindig így van.A fia idén lesz iskolás,mióta megszületett nem dolgozik a tesóm,mégsincs soha ideje.Pl.Anyunak egy sms-t dobni Anyák Napján.Kép
Tök közel laknak egymáshoz,mégis egy évben kb.kétszer jön el ide.Állandóan elemzi önmagát.Nem egyszerű eset,igyekszem elfogadni ilyennek,hiszen a testvérem és szeretem.De időnként jól esne,ha Õ is keresné a kapcsolatot velem.Ez nagyon ritka.
Kevint küldheted!KépMi most a hatalmas-kb.egyezer lelket számláló Érsekhalmán vagyunk.Kép


Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Az uj telcsim egy Motorola V547-es, flip telefonKép Az aksija nem egy nokia, de engem nem zavar, ha surun kell tolteni, nameg eleg sokat hasznalom a kamerajat, elvezem, hogy nem marad le parom dolgokrol, mert lefenykepezemKép
A kelest nem en valasztomKép A kukorica halistennek a multe, ma mar jol is aludt (szerintem arra figyelt, hogy mosogatok, es hagyott melozniKép).
Gyuszkoek egy kis kinyithatos lapot csinaltak, kivulrol virag van rajta, belulrol pedig a lurko muve: egy festek-tenyerlenyomatKép Meg kaptunk egy cserepes petuniat.

Nah, nezem a lurkot, mert bealudt a szopin, de meg kelni fog, mert ehes lesz, nem evett sokat.

Mica
mica
 
 


Betti,
tőlem visszajöhetünk ide, nem direkte a te hanyagolásodra találtuk ki az izgis topikotKép
Én nem tudom, téged milyen gondolatok gyötörnek, de én is sokszor vagyok nagyon magam alatt, amit át kell vészelni valahogy. Ez tök normális szerintem, ha az ember napi 24 órában össze van zárva 2-3 üvöltő kiskorúval, és nincs menekvés, pihenésKép A pszihomókus talán jót tesz, de leginkább több társaságra és beszélgetésre van szükséged...szerintemKép

Kata,
a löttyön kívül azt nem kötötte az orrodra Habony, hogy ez mitől is lehet?
Istenem, ha én leadhatnék 20 kilótKép Tudom, a másik véglet is szörnyű, de nekem meg a zsírpacnikkal van bajom...naná, ha esténként hullafáradtan csak pár keksz, vagy süti dob felKép
Anyukám féle fullos kiszolgálást én is bírom ám, de nálunk sajna csak nyárra korlátozódik a dolog, amíg szabin van.
Tesód nem egy könnyű eset...igaz az én 10 évvel fiatalabb öcsémet se értem nagyon.

Mica,
fiadról tényleg sikerült egész slankos képet csinálni, mert nem látszik a szumósúlyaKép Ha ezt a képet telcsivel csináltad, tényleg kibökhetnéd, milyennel, mert ez már döfi minőség.

Én teljesen elkenődtem vasárnap, mert Mesi az elmúlt 2 hétben 15 dekát fogyottKép Tegnap óta Vitacolant tuszkolok bele és megpróbálok több tejcsit lecsurgatni a torkán, mivel mást még mindíg nem hajlandó enniKép
Ma iszonyat meleg volt, bemenekültünk a házbaKép Ha nyáron ilyen lesz a jóidő, én elmegyek az északi sarkra.


Momo


Momo
momo
 
 


Ja, Betti, ne örülj neki, hogy az izgin végre láttad a képem, mert most már így nézek kiKép
Kép

Momo


Momo
momo
 
 


Pótolom az elvesztett hsz-aimatKép
Ezt még felteszem rólunk:
Kép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Mica!
Nagyon kíváncsi vagyok,Raulék mit csináltak Anyák napjára.KépJövő szerdán megtudom.
Hát,ma izgalom is volt:Aput megharapta egy roti,még az autó kerekét is kiharapta!Szerencsére nem történt nagy baj,de azért kapott szurit,természetesen a kutya nem oltott.Kép
Tiszta Cujo(Nem tudom ismered-e a történetet.)


Momo!
Eddig sem volt Veled semmi gond,de most nagyon jól nézel ki!!Új frizura?Vagy új szemüveg?Más smink?Esetleg új pasi??Kép
Komolyan csinos vagy!A csajok pedig nagyon aranyosak!Kép
Habony szerint a Cerazette kavart be(mondjuk a probléma már előtte is volt),a fogyást passzolta...
Étvágyam továbbra is jó,mostanában tényleg sokat eszek.Ruszlán hozott Ukrajnából két kiló édességet,majdnem az összeset én ettem meg.Ennek örömére ismét fogytam egy kilót.Kép
Raulomnak volt ilyen étvágytalan időszaka,hasonló korú volt,mint most Mesi.Lehet,hogy nem tankönyvi,de hagytam,hogy túrkáljon a kajájában és lenyalogassa az ujjacskáiról,így édesgettem vissza a kajcsihoz.
Mikor több foga lett és megtanult rágni egészben kapta a borsót,répát és mindent,amit lehetett.Nem nagyon szerette a turmixolt ételt,így jobban csúszott.Kép


Betti!
Milyen napod volt?

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Itt a szumosKép

Kép
mica
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?