Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Katavirag! orulj a ruciknak es legalabb felejthetetlenul jutottal hozzajuk :lol: ! amugy is kismamaknak ingyen kellene, h minden jarjon :wink: ! a midwifeom az ugy van, h oten vannak, ez egy team es mindig massal talizok, h megismerjem mindegyiket, ramkenyszeritett egy csomo mama papa talalkozot, meg szoptatos tanfolyamot :wink: , de amugy a hulyesegeit nem veszem figyelembe :wink: ! en is nagyon kivancsi vagyok, h kislanyod v kisfiad lesz :)! Olyan joooo terhesnek lenni :D !!!!!!

Kolyok! Bocsi, h itt kerdezem, de mi jokat sikerult beszerezned a talin :wink: ?

Eduarda! Szerintem is nagyon repul az ido, es mi meg koltozunk is, csak eloszor meg lakast kell szereznunk :? ! Fozest ne is emlitsd, szerintem amiota terhes vagyok a konyhaba be se mentem :oops: , pedig minden nap megfogadom, h na majd holnap tutira,es szeretek is fozni, de a parom sose engedi! ejjel meg arrol almodtam, h oriasit veszekedtunk es elvitte a kisbabat tolem, azzal az indokkal, h nalam ehen halna, hat ijeszto volt!nekem is a babam nagyon aktiv, orulok is neki, de meg kezzel csak kicsit erezheto :( ! en kaptam a korhaztol, meg a cegtol ahol dolgozom, csomo pelust, kremeket, torlokendot, anyucinak is csomo dolgot :D !
na mentem
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Na, jo, huh, nem iteltetek el.... :oops:
A gatyak tutin szuperalnak. En ha behuzom a hasam, meg nem latja senki. De oszinten szolva ezen a heten latvanyos novekedes eszlelheto.
Nektek milyen jo, hogy mar ugy izeg-mozog. En csak egyszer ereztem a 13 heten, olyan bugyborekolo erzest, de azota sem. Viszont fonendoszkoppal jol hallom a kis szivet :lol:
Ja, ma valszeg ellopodzom sutyi UH-ra, az uram ejszakas. Aztan meglatjuk, mutatja-e a kis futyijet :wink: Mindenestre en mar hetekkel ezelott kaptam ket zsak fiu babaruhat egy baratnomtol.
Rima, tok jo, hogy a korhaz ad nektek cuccokat. Itt pl. minimalis a vizitdij terheseknek. Most kuldtem be egy, a Geza bcsaitol (magyar nogyogyasz itt) kapott kismamakonyvben talalt kupont. Kismamiknak ingyen kuldenek CD-t gyerekdalokkal, konyveket, babarucit, kengurut stb.
Hat igen, ez az allam nem miattam fog anyagilag osszeomlani... :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok,

Jo nektek, hogy ennyi mindent kaptatok csak ugy. En az elso vizit alkalmaval kaptam egy csomo reklamanyagot de hasznalhato dolog nemigen volt kozottuk.
Katavirag nalad is mindjart itt az ido, hogy erezhesd a babad feszkelodeset. Azert milyen jo neked, hogy fonendoszkoppal akkor ellenorizheted a szivhangot amikor akarod. Nekem is megnyugtato lett volna a 18. hetig. Itt orvosi engedellyel lehet Dopplert berelni otthonra. Mondjuk a 20. het utan mar annyira egyertelmu a jelenlete hogy ez szerintem inkabb a paranoiasoknak van. Kivancsi vagyok a titkos uh eredmenyere. :D
Rima, mar nekem is kellett a 18. het korul jelentkeznem a tanfolyamokra mert a vilag 3. legnepesebb orszagaban gyorsan elfogynak a helyek. Korhazlatogatasra nov. elejen megyunk, babaapolasra karacsony elott, szoptatasra januarban es nov. kozepetol 6 heten at hetente 1x szulesfelkeszitore. Talan meg gyerek ujraelesztes meg elsosegely tanfolyamra kellene jelentkeznunk. Termeszetesen mindenhova a ferjemmel egyutt megyunk. Kicsit meg is vagyok ijedve mert most mar kezdenek nagyon valossa valni a dolgok. A hasam hatalmas tempoban no(marmint hozzam kepest) es a jarasom is megvaltozott a sulypontom attevodese miatt. Ma meg a brazil csoporttarsam azt tanacsolta kezdjek el szep lassan vasarolni mert meglatom az utolso 2 honapban mar nem fogok ilyen konnyeden mozogni es tul faraszto lesz a dolog. Szoval valami strategiat ki kellene mar talalnom csak az egesz napos iskola, maratoni hazifeladatok, vizsgak utan mar csak pihenni szeretnek itthon. Tudom mas is pont igy van vele csak neha jolesik panaszkodni. Most peldaul nemetlecket kell irnom es nemsokara orara mennem.
Legyetek jok!

Kép
Kép
eduarda07
 
 

 
 

Sziasztok :)

bocsi, most csak röviden, mert fáradt vagyok :)

elsőnek kicsit örömködnék, ma voltam dokinéninél, hallattam szivhangot. sőt, azt mondta, ne mondjam el a szonográfusnak, de mivel ismerős, ezért bekapcsolta a monitort. Egy régi gépe van, nem a legtisztább kép, de láttam a picit, tündéri :) állandóan mocorgott, kiúszott a képből. de tündéri. és úgy néz kis megfelelően fejlődik :)

Edu, a rendes ultrahang télleg még majdegyhónap, és asszem az lesz 4Ds. de majd még eldöntjük.

Rima, hát igen, tök jó volt a topiktali, kár hogyilyet mi nem tudunk megszervezni :? szval volt ott Pepike, akinek ugye bababoltja van. Én babaruhákat nem vettem, bár kaptunk tőle ajándékba egy tündéri kiszoknit :) de vettem két pingvines textilpelenkát. (pingvinmániások vagyunk, az eskövői tortánkon is pingvinek voltak :lol: ) Egy szoptatós-kismamapárnát, az állítólag sokat segit majd. És egy fürdőlepedőt aminek egyik sarka, sapka amit a fejre rálehet hajtani és aranyos zsiráf van rajta. tündéri!!

ja, tegnap találtam trapézkismamafarmert. naggyon kényelmes. rájöttem miért jobb :) melegiti a pocim és nem nyom :lol:

Katavirág, majd meséld el, mit ill. kit láttál!!!

a bármikori szivhallgatásért naggyon irigyellek. mennyibe kerül egy fonendoszkop??? és azt bárki tudja használni? (buta kérdéseim vannak :S )

Edu, hát igen, nehéz összeegyeztetni a sulit, gondolom... remélem azért majd sikerül :) mi mondjuk a baba cuccok nagyrészét majd svájcban vesszük meg, ami ugye az ucsó három hónap lesz...

azingyen cuccok miatt én is irigykedem, mert nálunk 2-3 magazin-könyv kombináció volt. mondjuk a szülés környékén ha visszaküldesz kupont, kapsz csomagot is, de az magáncéges ugyebár és akkor majd bombáznak mindenféle reklámanyaggal. na meg én akkor már hol leszek? ;)

najóccakát! Katavirág, jelentkezz az eredménnyel ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok anyapajtik :!:

Edu, azt irod, a jarasod is megvaltozott a sulyattevodes miatt. Szoval medvesedsz :wink: Mi var rank a 9. honapban :?: :wink:
Amugy Eduarda a keresztneved, ha nem vagyok indiszkret :?:
En nem is tudom, van-e itt szulesfelkeszito. Valami fizikai aktivitasba nekem is bele kellene mar fognom... mondjuk nagyon korhazat nem fogok latogatni, epp eleg szulest lattam :shock:

Kolyok, a fonendoszkop regi munkaeszkozom. Eleg draga lenne venni annak, aki nem hasznalja amugy. Elarulom, en is csak azert hallom vele a bebikenk szapora kis szivvereset, mert tudom mit kell hallani. Az eszkozt ugyanis 5 evig folyamatosa hasznaltam. De pl. az uram nem hall vele semmit. Aztan a felidotol mar biztosan tisztan kiveheto a szivhangja a babanak, de adiggra mar mas eletjelet is ad.

A tegnapi titkos UH alapjan nagyon futyisnek tunik a dolog :wink: ennek nagyon orulok. Bar nem szulesz vizsgalt, de a CRL-t meg tudtuk merni es egy-masfel hettel nagyobb a koranal. Ennek orulok. Marmint, meg mindig jobb, mintha kisebb lenne. Geza bacsi a 10 heten is latott mar valami futyikezdemenyt, de mondom, meg semmi nem 100%. Majd a 16 heti 4D lesz a tuti. Remelem, beinthetek a jos baratnomnek, aki a pozitiv teszt hallatan azonnal allitotta, hogy lanyom lesz. Nem az, mert nyilvan lanynak is orulok, de josolgasson a nagyanyjanak. :twisted:

A hasam 13+2, jol bekajalt allapotban:
1192713812.2996.pdf
katavirag
 
 


Sziasztok!

Edu! Csak panaszkodj nyugodtan, arra vagyunk, h meghallgasunk :wink: ! Bizony nem konnyu pocakosan a suli, bar en inkabb tanulnek, mint abba a hulye meloba jarni minden nap :twisted: ! Ennyi tanfolyam utan meg doktorneni lesz beloled :lol: ! Az tuti, h nem fogtok unatkozni a paroddal!

Kolyok! Lattam a kepeket a talirol, sot a pingvines pelusokrol is :) ! en azert figyelem a marciusi topicot :wink: ! Honnan ez a pingvin imadat?

Katavirag! Gratula a kiskukihoz, en is en is, legyszi :) ! es a pocakod is olyan gyonyoru, nekem szerintem meg akkoram sincs :shock: , vagyis ez valtozo, pl neha olyan mintha mar a 6.honapban lennek, ma meg total lapos, ki erti ezt, de en meg siman hason alszom :oops: !

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Hello lanyok,

Nekem ma az a legfobb gondom, hogy par napja eszrevettem elkezdtem vizesedni. Tegnap elefant labaim nottek a hosszu nap utan. Szerintem ez tul korai meg. Ma mar felkeles utan nem sokkal szinten bevizesedett a bal labam es meg faj is. Kepzelhetitek hogy nez ki most delutan 3-kor. Remelem nem valami vernyomas problema vagy valami rosszabb. Mar ugyis venni akartam itthonra egy vernyomasmerot. Talan egy merleg is kellene, hogy lassam van e mashol is viz a labamon kivul. Meglatjuk mi lesz a hetvegen aztan ha nem mulik el megkerdezem az orvost.
Katavirag, nem vagy indiszkret a keresztnevem Eszter de mindenki Edunak meg Edinek hiv valamiert gyerekkorom ota. Nagyon szep kis pocid van es tok vekony vagy. Meglatjatok nem sokaig fogtok igy kinezni. :twisted: Na jo ez vicc volt de miutan nem csak a poci no rohamtempoba hanem a bokam merete is mostmar tenyleg remenytelennek erzem a dolgot. Nem baj mert a bebi egesz nap ficankol cserebe. Kivancsi leszek a 16. hetre nem tunik e el a futyi a babadon. :D
Kolyok, en is megneztem a kepeket a topikon es nagyon helyesek vagytok rajta mindannyian. Meg nem lattam ennyi kismamat egyszerre. A pingvin nalunk is nagy slager mert evekkel ezelott kaptam a paromtol egy eleg nagymeretu csaszarpingvint az allatkertben es azota barhova koltozunk mindig jon velunk. Most epp az ejjeliszekrenyen tanyazik es elneveztuk Pongracnak. Azon rohogtunk, hogy hogyan fogjuk eldugni a gyerek elol mert nem szeretnenk ha megragna. Igazabol mar hetek ota egy kotott pingvint uldozok a babanak. Egy antikvitasban lattam meg a kirakatban de sajna masnapra mar eltunt. Nalunk is minden johet amin madar(pingvin, pinty, kacsa) vagy balna van. Meg csak balnas rugdalozot sikerult szereznem. Kar hogy nem lattatok a nemet az uh-n mert ilyenkor mar jol megallapithato de a lenyeg az, hogy jol erzi magat a bebi.
Rima, erdekes hogy te meg tudsz hason aludni. :shock: En is ugy voltam vele a 18. heten hogy most akkor latszik e a terhessegem vagy nem. Aztan par nap mulva egyertelmu lett es azota sincs megallas. Szovalj keszulj a ruhakkal. Te figyelj mikor mesz mar uh-ra?
Elvezzetek az oszt! Itt megint kitort a 30 fok.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Edu!

Hat nem irigyellek a vizesedes miatt :( ! en november 1. megyek UHra! ma sikerult ket kollegamnak elmondani, h babam lesz, hat majd le estek a szekrol, es nem hittek el! mi igy vagyunk az oroszlanokkal, mint ti a pingvinekkel es ha kisfiunk lesz Lion lesz a neve, na ezt most ne ugy mond, h la:jn, csak lion! mondjuk az erdekes lenne, ha ti most pingvinnek neveznetek a picit :lol: !
Szuleid mar tudnak a kis tronorokosrol?
jo ejt!

Kép Kép
rima
 
 


Hu, Edu, a vizesedessel vigyazz! Sot keruld! Gumiharisnya! Nekem ilysemit mondanak itt. Egy kicsit nekem is bevag a zokni estere, de tudom, ez meg semmi.

Rima, te hogy tudsz 18 hetesen hason aludni? Talan en is fogok meg tudni egy honapig. De jo lenne.

Kolyok! A furdolepedo, aminek sapka a sarka, elarulom, kifogonak hivjak. Okosodom mas topikokbol.

Purcot lattam az iwiw-en, mert tett fol uzenetet az uzenofalra es hat nagyon edes kepek vannak fent roluk.

Hat Edu, nagyon bizom, hogy a mi kis kukink nem tunik el a 16 hetre. En egyebkent egyre jobban erzem magam. Most nem azert, hogy idegesitselek, de valahogy a mehem feljebb van, pisilni sem kell annyit, fittipaldi vagyok. Sutok-fozok, teszek-veszek. Es a sex is nagyon megy :wink: :oops: marmint, most mar felelem nelkul.

Holnap elutazom Osloba egy hetre, utana egy hetig otthon leszek, hurra, de biztos megyek netkolzelbe is, es akkor irok.

Rima, en is november 1-en megyek UH-ra!
katavirag
 
 


Sziasztok,

A vizesedes masnap reggelre lement szerencsere es azota nem tert vissza. Valoszinuleg tul sokat maszkalhattam a megelozo napokban. Egesz ejszaka pisilni jartam de ennek eredmenyekeppen szep karcsuak lettek a bokaim.
Penteken megint elmentem vasarolni a bebinek es vettem egy pamut takarot meg egy pingvines sapkat. En mar csak igy pentekenkent gyujtom a ruhakat. Mondjuk meg nem tartok sehol de ilyen tempoban a 40. hetre csak osszejon minden. Igazsag szerint a hazunkat kellene gyerekbaratta tenni ami azt jelenti, hogy el kell adnunk egy csomo felesleges butort. Amig ez nincs meg nem tudok nagyobb dolgokat beszerezni. Persze a ferjem sose er ra pedig mar kertem tegyuk fel a netre a butorokat. Aztan azt vesszuk eszre te jo eg mar alig van idonk. Tudjatok lassu munkahoz ido kell. :D
Holnap belepek hivatalosan is a 6. honapba. Kicsit ijesztoen hangzik. Legkozelebb uh-ra okt 30-an megyunk (echocardiographia), orvoshoz meg nov 2-an. Legalabb lesz mit meselni mindharmunknak abban a par napban.
Katavirag, jo utat es ha tudsz neha nezz be hozzank is.
Rima, meg mindig nem tud senki a terhessegemrol a noveremen kivul de karacsonyi meglepetesnek szanjuk a szuleimnek. Addigra elmegyunk 4D-re is es akkor kuldok nekik fotokat meg dvd-t a bebirol.
Tovabbi jo hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :D !

Katavirag! csak azert tudok hason aludni, mert hol van hasam, hol nincs :? , ki erti ezt? en is egyre jobban ereznem magam, csak mindenki idegesit, h hol van a hasad, tutira nem is eszel, majd meglatod, h milyen gyereked lesz, stb, ezek meg erzelmileg total kikeszitenek! Az a kuki meg nem fog eltunni :wink: , en nem erzek semmit, h mi lesz, de a parom tuti benne, h kislany, es orul neki, mert h azok apasabbak es h majd jo kis huncut lesz, meg azt mondta, h majd akkor cserel le, ha az otodik is lany lesz, szerintebb elobb cserelen en le ot :lol:
en is lattam Purcot, nagyon arik a kepek :) !
Nagyon kellemes utazast es vasarolgatast a kis kincsednek :wink: !

Edu! Hat te aztan tudsz titkot tartani :wink: , de szep ajandek lesz... mikor keszultok haza? nem kell a vasarlast elsietni, igy legalabb minden heten van mit varnod :) ! en majd ugy a 6-7honapban fogok elkezdeni vasarolgatni, bar lehet nem birom ki addig, sot tuti :lol: !

puszi

Kép Kép
rima
 
 


Rima,

Ne aggodj a poci miatt mert nekem tenyleg csak a 20. het utan lett egyertelmu es aztan menthetetlenul elkezdett noni. Az elmult 2 hetben legalabb 2x-re nott a merete es kezdem mar magam nagyon terhesnek erezni. Ez mindenkinel igy mukodik hidd el, nincsenek kivetelek. En mar azon ijedezek, hogy egy kisebb mamuttal osztozok a testemen. Szoval nalad is mar csak ugy kb. 1 het lehet a latvanyos novekedesig.
A vasarlasrol meg annyit, hogy ha meglatsz valami szepet akkor vedd meg. En is csak kisebb dolgokat hordok haza de olyan jo erzes idonkent nezegetni oket.
Magyarorszagra nem megyunk jovo majusig de november vegen 4 napig Berlinben leszunk a noveremnel.
Szep napot!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Edu!

Akkor majusban fog a pindurotok eloszor repulni, ugye?
Te mindig megtudsz nyugtatni! csak az idegesit, h van egy kolleganom, akivel egyidos terhesek vagyunk, na hihetetlen h mekkora hasa van, es mindenki ezzel huzz, h bezzeg neki mekkora a hasa, na jo de neki a hatso fele, meg mindene 3szorosa az enyemnek :roll: ! majdcsak megnol az enyem is :wink: ! Nincs veletlnul pocakfotod?
Milyen hosszu a repulout Berlinbe?
szep napot

Kép Kép
rima
 
 


Szia Rima,

Edi a fogorvosnal X. felvonas
Mult heten sajnos kettetorott az a fogam amit 3,5 honapon keresztul kezeltek kb. 2000$-ert. Mara kaptam idopontot, hogy lecsiszoljak es mintat vegyenek a koronahoz. Reggel gyanutlanul, teljesen jo allapotba besetalok a fogorvoshoz aki elkezdi a kezelest egy rakas lidocain injekcio kisereteben. Csiszolja a fogamat mikozben azt veszem eszre, hogy tiszta ver a kesztyuje meg mar az en ruham is es csak nyelem a sok vert. Megnyugtat, hogy ez normalis a terhessegben es most varjunk egy par percet amig a verzes lecsillapodik mert nem tud igy dolgozni. Egyszer csak erzem, hogy valami nagyon nem stimmel. A szivveresem lelassult, baba abbahagyta a mocorgast es ereztem, hogy ajulok. Gyorsan hoztak oxigenpalackot es azon keresztul kellett lelegeznem vagy 15 percig. Kozben borogattak a homlokomat es idegesen rohangaltak korulottem. En meg ilyet bizisten nem ereztem es tenyleg nem vagyok egy nyavalygos tipus de valahogy megtortent es kesz. Szerintem vernyomas problema lehetett. Na gondolhatod, hogy utana nem mentem iskolaba hanem hivtam a halalra valt ferjem, hogy vigyen haza. Most itt ulok es kuralom magam. Probalok pihenni.

A hasmeretemre tegnap a masodik gyerekevel varandos nemet tanarnom azt mondta, hogy milyen szep pici. Na en ennek nagyon megorultem mert mint mar mondtam tisztara mamutnak erzem magam. Na igen kivulrol nem latjuk magunkat es ezert kellene fenykepeket csinalni rolunk. A heten mindenkepp csinalok es felteszem ide csak azt tart vissza, hogy eddig meg nem jottem ra hogyan kell ide beszurni. Ja es szerintem is sokkal koverebb nalunk az osszes kismama kulfoldon. Eleve tulsullyal inditanak. Orulj neki, hogy nem hasonlitasz a kolleganodre. :D
Berlinbe az ut kb. 8,5h+atszallas Brusszelben 1h. Remelem birni fogom. Majd beszerzek olyan kompresszios terdzoknit es eszem jo sok magneziumot.
Tovabbi szep napot!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Edu!

Hat en kopni nyelni nem tudok... na ez szornyu, remelem most mar mindketten vagyis mindharman, csakh a ferjed se maradjon ki jobban vagytok! ez meg nem terhesen is szornyu es meg igy, hat neked aztan lesznek elmenyeid :roll:! voltak a vernyomasoddal elotte is problemak? csak probalj meg pihenni!
vigyi magatokra :) !
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Szia Rima,

En mar lassan semmin sem csodalkozom miota terhes vagyok. Tisztara mint egy tulelotabor. Sose tudod mire szamits legkozelebb. Egyebkent utolag az ilyen kalandokon csak nevetni tudok es hidd el ez a lenyeg. Tuleltuk es most mar minden rendben. Amugy minden okes velunk, a baba nagyon aktiv es novoget az en etvagyam meg kezd felelmetes mereteket olteni. Bele sem merek gondolni a jovo heti merlegelesbe. :D Legkozelebb csak vasarnap tudok jonni mert elutazunk 3 napra a tengerhez megfagyni es megunnepelni a ferjem 30. szulinapjat.
Jo latni, hogy mar nalad is mindjart itt a 20. het. Most mar biztosan lathatobb a pocid es a babad is nagyon aktiv lehet.
Szep hetveget!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!
a délután irtam egy jó hosszút, győztétek volna olvasni... erre elszállt. :?
most megpróbálom újra ;)
szval bocsi, hogy kicsit nem jelentkeztem

Katavirág, örülök, hogy jól vagytok, és hogy lehet hogy fiú :) És remélem jól érzed magad Oslóban (ez de viccesen hangzik ;) ) Oké, meggyőztél, nem feszek magamnak fonendoszkopot, de azért irigykedem még egy picit ;) aranyos a pocid is :)

Rima, kérdezted a pingvineket, kicsit hosszú történet, de még a kapcsolatunk elejére nyúlik vissza. Hozzátartozik, hogy a férjemmel linux-felhasználók vagyunk, azaz csak én, mert ő linux-guru (bár lehet hogy ezt letagadná ;) ) szval a linux állata a TUX pingvin. És már a megismerkedésünktől kezdve rajzoltam, festettem, himeztem neki Tuxokat. aztán lett egy kék kabátom, ami kicsit szélesít és a kapucijával meg egyenesen pingvinesít engem, legalábbis a párom szerint. Innen már egyenesen nyilvánvaló volt, hogy az esküvói meghivón pingvin lesz, az esküvői tortánkon sok kis pingvin mellett a nászpár is az volt ;) Szval ez már megállíthatatlan ;)
és a pociméret miatt ne aggódj, szerintem nekem is tök változó, valamikor nagyon nem látszik, valamikor meg tökre. de pár hét és beindul. Tuti. ;)

Edu, a pingvin miatt, meg a pingvines sapek miatt irigyellek ám ;) télleg a sapkát hol vetted, csak mert a nővérkém is USAban él, és hátha tud szerezni nekem egyet ;)

Na úgy látszik a jővő hét az uhk hete, mert én is akkor megyek, előre hozták okt 31re. Ja mert az AFP a felső határ lett. kicsit beparáztattak ezzel, de már nem. az a jó benne, hogy emiatt két héttel hamarabb láthatjuk Maszatot :) és hátha kiderül, hogy kisfiú-e vagy kislány? ;)

Amúgy képzeljétek a héten hétfőn éreztem elsőnek egyértelmű Maszat-rugást a mellső hasfalamon :) és azóta egyre gyakrabban, bár még elég véletlenszerűen. De érzem mocorogni :lol: Olyan boldog vagyok :)
(Ja és ma vagyunk féléves házasok :) a hétvégén ünnepeltünk, tegnap lego-kiállítás, majd egy erdei vendéglőben ebédeltünk, majd séta Visegrádon, jaj, lányok, annyira szép az ősz, aranysárga, tűzpiros, rozsdabarna színekben pompázik az erdő!!! hogy fog nekem ez hiányozni... bár valszeg Svájcban is lesz sok szép. kb 2 hónap és indulunk. lassan készülődni kell... ) Ma alvás, ünnepi ebéd, este apukám szülinapi vacsija ;)


Edu, télleg hihetetlen, hogy kibirod, hogy ne mondd el, hogy babát vártok ;) jaj, és a fogsztori az hihetetlen :( vigyázz magadra/magatokra! remélem most már nem lesz több ilyen!!! (jaj, mi holnap megyünk fogorvoshoz, jójó, csak kontrollra, remélem :? )

na asszem kicsit sokk lehettem, remélem most nem száll majd el.
vidám hetet :) és aztán aki megjött az uhról mindenképpen irjon. ;)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!
Ma olyan jo hangulatom van, azt hiszem meg fozni is fogok :D ! Ma nagy unalmamban elmentem a dokimhoz, hulye vagyok, tudom, es mivel igy ketten unatkoztunk, meghallgattuk a pici szivvereset, es aztan boldogan hazasetaltam :lol: , vagyis seta+auto+busz+metro...
ugy orulok, h mindenki jol van, babak mozognak, rugdosnak, stb...
Csak Katavirag hianyzik, na de nemsokara o is jon :wink: !
Edu! Fogad h viselkedik? Fogdokinal voltal azota?
Kolyok! Gratula a fel evhez! Amugy miota vagytok egyutt? olyan jo, te mindig ettermezel :) !
na pusz

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

Orulok, hogy mindenki jol van es boldog.
Mi jol kipihentuk magunkat a hetvegen a tengerparton. Csak setaltunk, aludtunk es nagyokat ettunk. Holnap megyunk echocardiographiara. Ez nem tul latvanyos vizsgalat de a lenyeg, hogy a baba szive rendben legyen. En rendesen novogetek pocakban es mar bele sem merek gondolni a penteki merlegelesbe.
Kolyok, a bababolt neve Gymboree ahol a pingvines kollekciot lehet kapni. Most eppen le vannak arazva, nezd meg a neten. Az AFP miatt meg ne izgulj mert pl. en a mai napig nem tudom a pontos eredmenyt es nem is erdekel kulonosebben. Itt ebbol nem csinalnak problemat es az UH arra van, hogy alaposan atnezzek vele a babat ha kell tobb alkalommal is. Azert jo, hogy elobb fogjatok latni a babat es hatha megmutatja nektek a nemet is.
Rima, gratulalok a felidohoz!!! Most jon csak a fun part a nagy pocival es annak minden tunetevel egyutt. :D A fogam jol van es legkozelebb a kesz koronat teszik fel valamikor november vegen.
Pentek korul teszek fel sztarfotokat igerem de addig nem sok idom van mert most van vege az epp aktualis levelnek a nyelvizskolaban es vizsgazgatni kell.
Legyetek jok!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Szia Edu!

De jo nektek, egy kis hazbol kimozdulas :) ! Mar varom, h az en pocakom is elkezdjen novogetni!
Szoritok a vizsgakhoz! Melyik nyelvbol vizsgazol?
Szep napot!

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok! :)
Edu, köszi a boltnevet, már nézem is :)
Rima, tök jó ez a szívhallgatás :) Amúgy szeptemberben volt 4 éve, hogy együtt vagyunk a párommal :) És igen, nem szeretek minden nap főzni, de azért nagyjából szoktam. Éttermezni nem gyakran, hetente egyszer rendelünk valami kaját, de az ünnepek alkalmával meg kell adni a módját ;) De ma zöldborsófőzelék lesz :) valszeg virslivel :P
ja, Rima, gratula a félidőhöz :) és szerintem rohamosan elkezd majd nőni a pocakod, ne félj. Nekem az elmúlt napokban télleg látványosan nőtt!!!

Edu, várjuk a képeket, de előtte nagy drukk a vizsgához!! :)

mi tegnap elmentünk a fogdokihoz, nekem szerencsére cska két kisebb lyuk volt, érzéstelenités nélkül tömte, nem fájt. Viszont az ínyem vérzékenységéből megjósolta, hogy lányunk lesz ;) na majd holnap lehet hogy kiderült :) a nővéremnek anno nem találta el :lol:

viszont ma 2szer egymás után azt álmodtam, hogy voltunk az UHn és minden rendben volt. makk egészséges fiúnk van :) most már nagyon kiváncsi vagyok :lol:

vidám napot :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Hello Lanyok,

Megvolt a baba echocardiographiaja. Vegre egy orvos csinalta es nem egy szonografus. Persze mindent rendben talalt de azert 100%-ra nem lehet tudni. A kis draga meg mindig lehetetlen pozokban tronol a hasamban. Most pl. felhuzott labakkal ult az elozo UH-n meg keresztbe fekudt. Azert remelem hamarosan o is ugy tesz mint minden rendes baba es fejjel lefele mulatozik tovabb.
Kolyok, holnap mindenkepp ird meg mit lattatok az uh-n. Micsoda hulyeseg ez a foginy verzekenyseg alapjan talalgatott nem. Vajon egy vertol omlo foginyre mit mondana a fogorvosod? :D
Rima, nalad csutortok vagy pentek az uh? Te mar jo regen lattad a babadat, igaz? Nekem szeptember eleje remlik.
Mindenkepp kerjetek kepet lanyok mert most lesz csak igazan latvanyos a baba! En mar a 3D/4D-t tervezgetem de itt ezt a 26. het elott nemigen csinaljak. Azert november vegere megprobalok szerezni egy idopontot mert marha kivancsi vagyok az arcara. Ja, igen angolbol vizsgazom mint minden honap vegen.
Szep almokat!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Kolyok! Nagy nagy gratula a kis..., jolvan na nem irom ki, ezt neked kell :wink: ! Remelem tegnap unnepi vacsi volt :) !

Edu! Orulok, h minden jol ment az echon :) ! en ma megyek UHra, ugy izgulok, h csak na :lol: , olyan remalmaim voltak egesz ejjel, brrr...de minden rendben lesz...utoljara augusztus 31.en lattam a babat, epp itt az ideje :) !

szep napot

Kép Kép
rima
 
 


Rima! Megy a drukk! Nyugi, tuti minden rendben van! Az az augusztus 31 azért télleg messze van ;)

Na és a lényeg, makk egészséges KISFIÚnk van :lol:
Láttuk mindenét, csak2Ds de elkértük DVDn. Egyértelműen látszik a kisfütyije :D Annyira édes.
Persze a magasabb AFP miatt kontrollUH 3 hét múlva. Sebaj :) Legalább akkor is látjuk.
Ja a mért adatok alapján már 19hetes3napos volt tegnap ;)
Egyátalán nem volt virgonc, de én nem bánom, igy nyugodtan tudtuk nézegetni :D

Edu! örülök, hogy a doki mindent rendben talált. és valóban butaság a fogtéma, nem is jött be a családban már másodjára sem a tippe :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Hello Lanyok,

Kolyok, gratula a kisfiuhoz. Erdekes, hogy mostanaban mintha mindenki kisfiut varna. Ismertek egyaltalan olyat akinek lanya lesz??? Mi lesz igy a fiainkkal!!!!
Szoval Rima rajtad a vilag szeme hatha neked lanyod lesz. Negyunk kozul valakinek csak kell, hogy legyen. Majd ha lesz egy kis idod irj mindenkeppen a uh-rol.
En ma megirtam azt a hulye vizsgat es nagyon leamortizalodtam. 4 oran keresztul tartott. Nem jok nekem az idegeim mar ehez. Sot neha ugy erzem miota terhes vagyok egy marha nagy lyuk van az agyam helyen. :D Neha kimondottan nehezemre esik koncentralni hosszu tavon. Most lesz 4 szabadnapom mielott kezdodne a kovetkezo level a suliban. Allitolag a birosagra fogunk jarni eseteket hallgatni es utana megvitatjuk. Kivancsi leszek. Tenyleg ti meddig terveztek dolgozni? En januar vegeig meg szeretnek suliba jarni de neha mar most is nehezemre esik es nem marad idom mellette szinte semmire. Meglatjuk. Holnap megyek jopofizni az orvoshoz reggel. Tulajdonkeppen most nincs mit megvitatni, egyetlen ertelmet csak a pisianalizisnek latom. A kovetkezo latogatas utan viszont 2 hetente kell majd jarnom. Mar latom is, hogy odamegyek, mosolygunk egymasra es 2 perc mulva mar megyek is haza. Najo nem zugolodom mert amugy minden ok es hetvegen kompenzalo vasarlast fogok tartani magamnak.
Jok legyetek!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Kolyok! Ismet gratula a kisfiuhoz :) ! Olyan jo neked!!!!! Nevet mar valasztottatok?

Edu! Hmmm... UH jo volt, minden rendben van a babaval, csak a placenta nagyon lent van es ezert lesz meg egy UHm februar 12.en :) ! a poen, h ma a dokim adott egy papirt: varhato szules: menstuacio alapjan februar 5, UH: marcius 20, kicsit nagy az elteres :lol: ! Amugy annyira szep a baba, olyan gyonyoru a pofija, h en meg ilyet nem lattam, es kis duci :) , parommal egyszerre neztunk egymasra es mondtuk ki, h na ez tuti kislany! szonografus nem mondott erre semmit, parom meg total kivan, h o most mit fog 2bombazoval kezdeni :lol: !
ez olyan edes volt: nem jok nekem az idegeim mar ehhez :lol: :lol: :lol: ! ezt mintha egy 90eves neni mondta volna, de igazad van, en sem tudok ugy koncentralni mint regen, pl. egy ujsagcikket 3* elkell olvasnom, h felfogjam :oops:

szep estet

Kép Kép
rima
 
 


Rima,

Nagyon orulok, hogy minden rendben van a babaddal. Most akkor kicsi lany vagy csak talalgattatok?? Az enyemnek az arca a 20. hetes uh-n baromi ilyeszto volt, ugyhogy muszaj megbizonyosodnom a 4D-n arrol, hogy nem egy Quasimodot rejtegetek e a hasamban. :D A placenta miatt nem kell aggodni mert ahogy no a mehed a placenta is feljebb fog kerulni remelhetoleg. De azert milyen vicces, hogy csak februarban akarjak ellenorizni. Hol van az meg!! Azt tudod, hogy melyik falon tapad a placenta es a baba milyen pozicioban volt? Bocs a sok kerdesert csak tenyleg erdekel a dolog.
Jo ejszakat!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok! :)

Edu, ne aggódj, születnek azért kislányok is ;)
mit tanulsz, hogy bíróságra fogtok járni :?: ???

szval nekem adott, ezt a szorgalmi időszakot végigdolgozom, az dec 18. utána meg január elején indulunk Svájcba, (akkor már télleg a topikba illő leszek :lol: ) szval akkor már táppénzre megyek.

Rima, fiúnevünk már 2 éve van, a lánynéven gondolkodunk sokat, de úgy néz ki arra nem lesz szükség. ;) Elvben titok, a férjem azt sem akarta, hogy eláruljam, hogy milyennemű, de nem birtam volna ki :)
/de csak Nektek, csak most ;) Máté lesz :lol: /

Képzeljétek levelet váltottam egy kint élő magyar anyukával, aki augusztusban szült kint. és maximálisan megnyugtatott, hogy ami itthon baba-mama barát kórháznak számít és nem általános, az kint teljesen természetes, és hogy csak rólunk fog szólni a szülés. Sőt, úgy néz ki, van magyar nődoki kint :lol:

Rima, ez a placenta dolog, ez még bizti változhat. De télleg érdekes, hogy mikorra adtak időpontot :? elsőnek azt hittem rosszul olvasom, vagy elirtad :?
Aranyos lehet a párod :)
ja és köszi a wiwes jelölést ;)

Edu! mikoris mentek 4Dre? jővőhéten tervezitek?

Katavirág, vajon hogy van?

vidám hétvégét :) itt még mindig gyönyörűűű az ősz. süt a nap :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Hello Lanyok,

Most jottem vissza a dogunalmas terhesgondozasrol. Szokasos pisi, vernyomasmeres, szivhanghallgatas es mosolygas a dokira. Persze minden rendben es a honap vegen miutan visszajottem Berlinbol megyek cukorterhelesre. Szerencsere most csak 1,8 kg-ot hiztam 1 honap alatt de ebbe benne volt a mult heti maratoni tortaeveszet a ferjem szulinapjan. :D Egyebkent mar most gondok vannak nalam eves utan mert olyan erzesem van allandoan mintha valaki nyomna felfele a gyomromat a tudombe. Na ezek utan mar ugysem lesz kedve az embernek teleennie magat. A hasam nagyon no, a mehem felso szele mar a koldok felett van 4cm-rel. Alakul a balnaforma. :D Kepek keszuloben igerem!
Kolyok, orulok hogy talaltal kinti friss kismamit meg orvost. Biztos vagyok benne, hogy elsoosztalyu ellatast fogtok kapni mindketten. A Mate nagyon szep nev a ferjem egy idoben sokat emlegette, hogy neki is tetszik de mi valoszinuleg maradunk az Arne-nal vagy az Aronnal. A 4D-re az idopontot megprobalom lebeszelni meg ma es talan Berlin elott es Karacsonykor el is tudunk menni. Itt a 26. het elott nem is nagyon csinaljak amugy. A suli ahova jarok az egy normal nyelviskola ahol egy csomo ugymond nem hagyomanyos kurzus is van. Egy bizonyos szint felett a szokasos nyelvtan-olvasas-iras kombinacio mar nem hatekony es unalmas ezert az angolt mar a valo eletben probaljak eloadni es nem nyelvkonyvekbol. Nagyon elvezem csak ne lenne minden aldott nap es ne kellene ennyit vizsgazni ahoz, hogy tovabbmehess a nehezebb dolgok fele.
Nagyon szep hetveget kivanok mindannyiotoknak es remelem Katavirag hamarosan elokerul!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

Hat ez az angol lazasag, itt aztan nem sietik el a dolgokat! Azt mondtak, h a placenta mar nem nagyon fog valtozni, de ok sok mindent mondanak, amit nem kell elhinni :wink: !

Kolyok! Nagyon edik vagytok az iwiwen, ugy osszeilletek :) , es a Mate nagyon szep nev, foleg a ti vezeteknevetekhez :wink: !

Edu! Te tuti 24hetes terhes vagy :wink: :lol: :lol: :lol: ? kepzeld ugy elkezdett novogetni a hasam, h tegnap ketten is felalltak nekem a buszban ill a metron, olyan fura volt :lol: ! Ma nagyon "jo" napom volt, reggel munkaba menet fejbelottek egy pasit, mindenhol ver volt, na ennek a kepe lebegett a szemem elott egesz nap!
A doki nem mondta, h kislany, de a parom annyira tuti benne, h mar en is kezdem elhinni, es mindenkinek olyan buszken mondja, meg mindenkinek a babarol beszel :) !

Katavirag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Purc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép Kép
rima
 
 


Na hello csajszik :!: Koszi az aggodast meg mindent :wink: :!:
Velem minden ok :!:
Osloban tuti jo volt, csipos hideg eso nelkul :!: Szamomra ez feludules volt.
Otthon is tuti volt, gyonyoru osz, Kolyok, ahogy te irtad.

Mar a 17 hetet taposom! Hason alvas kezd lehetetlenne valni. A terhessegem meg egyertelmuve mindenkinek. Szuk pullcsiknak koszonhetoen persze. Eddig 5 kg plusz. Undorkodasnak teljesen vege, a 14 hettol tenyleg minden mas, pedig en nem is panaszkodhatom, nem voltam hanyos. De az ember erzi, hogy jobb a 2. trimeszter.

Megvolt a 16 heti UH, 4D-s parasztvakitos valtozatban is, amin a babam akarcsak egy droid, felismerhetetlen. Azonban a dokik tovabbra is allitjak a futykos jelenletet, amit en sehogy sem lattam, de nagyon orulok neki.
Vissza is megyek a heten ama itt elo magyar baratnomhoz, aki 2 fiut szult, tobbet nem akar, allittotta, hogy lanyom lesz. Ezert csak a semleges babaruhakat hoztam el tole szepen kivalogatva. Szoval visszamegyek, hogy ide a kekekkel is :-)

Ja, es az itt nem divatos AFP-m is jo. Ugyhogy most megnyugodtam, es csak novekszunk es novekszunk. Tucsokkoma pedig kaparaszik, bugyborekol, egyre gyakrabban. Haton fekve van egy sargadinnye a hasamban a koldokom alatt. Jopofa.

Orulok, hogy mindnyajan jol vagytok :!:

Edu, azert a fog dolgok latom tegned nem nagyon hagynak nyugton. Az ajulas szerintem tok termeszetes, ha az ember a sajat veret nezegeti. En is voltam ma vervetelen, es mar tiszta ideg voltam, amikor a tuti jo venaimban percekig kotorasztak. Nem akartam en sem megvarni a csokkeno vernyomast ugyanis.
Edu, akkor ti meg nem tudjatok a nemet :?: Nem semmi, ahogy titkolsz egy ilyen szenzaciot a csaladod elott. Specialis viszony lehet koztetek.

Rima, a kislany is cuki. Es veluk sokkal konnyebb. Most otthon eleg sok rokon gyerekkel talalkoztam, es megallapitom, a kislanyok sokkal aranyosabbak, szepen eljatszanak, mig a fiuk vadak es unatkoznak. Persze azert vannak kivetelek. A fejbelott emberen en is tiprodnek napokig. Szornyu lehetett.
En most otthon csinaltam egy malort vezetes kozben. Teljesen figyelmetlenul nem adtam elsobbseget egy autonak, es hat nem sokon mulott a totalkar. Aztan egesz nap bogtem, hogy mi lett volna ha. Szoval, nagyon odafigyelek most mar.

Kolyok, gratula a kisfiatokhoz :!:

Vegul is elso gyereknel mindegy milyen nemu, nem :!: :?:
katavirag
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

A www.pszichologia.multiply.com oldalon letölthető kincseket találtok. Klasszikus zenék "babafülre" átdolgozva, melyek mellett a (leendő) szülők is ellazulhatnak, kellemesen tölthetik az időt 14. Baby Einstein zenealbum, Babazene 1-4 és még sok más. Majd lesz gyerekzene magyarul és angolul is.

Letölthetők készésgfejelsztők, játékok, kifestők is - a feltöltés folyamatos.

Már van néhány rajzfilm (Thomas, a gőzmozdony angolul, magyarul), és lesz oktatóprogram is!

Felnőttek részére könyvek.

A www.pszichologia.mlap.hu oldalon pedig lehetőség van tanácsadás kérésre. A levelekre szakképzett pszichológus válaszol. Ajánlom olyan személyek részére, akiknek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de személyesen felkeresni egy szakembert valamilyen okból mégsem szeretne.

üdvözlettel, Nisreen
nisreen
 
 


Hello Lanyok,

Katavirag, orulok hogy visszatertel kozenk. Hihetetlen, hogy mar a 17. hetben vagy. A magamet mar nem is kovetem foleg, hogy elorehoztak a szules idopontjat 1 hettel ugyhogy elvileg mar a 26. hetet kezdem. :? Elvezd ki minden percet a 2. trimeszternek mert hamarosan te is meg fogod tapasztalni a nagyra nott pocakot annak minden szepsegevel es kellemetlensegevel. A baba nemet szerintem a szulesig nem lehet keszpenznek venni hacsak nem latod az uh-n a bizonyitekot de azert a 20. heti genetikai uh-n altalaban jol latszik mar. Nalunk is akkor derult ki, hogy kisfiu habar a "bizonyitekot" en sem lattam. Jo sok mindent kaphattal mar a rokonaidtol meg az ismerosoktol. En meg nem tartok sehol nehany kisruhat meg takarot leszamitva. Ami a nemek kerdeset illeti en meg pont azt latom itt, hogy a kislanyok allandoan nyugoskodnek meg hisztiznek es a kisfiuk bekesen nezelodnek. Szerintem ez inkabb neveles es temperamentum kerdese mint a nemeke. Ha szerencses vagy es kitarto egy tunderi nyugodt kisfiut nevelhetsz szerintem. En legalabbis ezt mondogatom magamnak aztan majd meglatjuk.
Rima, jo hogy nalatok ilyen udvarias emberek elnek akik felallnak a kismamaknak a jarmuveken es elore engedik oket. Itt semmilyen eltero banasmod nincs a kismamiknak. A multkor a metron en voltam az egyetlen ember aki most mar az eleg latvanyos pocijaval allt amig mindenki mas ult es eszukbe sem jutott atadni a helyet. Nem azert mert annyira le akartam volna ulni csak olyan furcsa, hogy itt az emberek igy vannak szocializalodva. Na mindegy ez is a kikepzes resze. :D
Nalam ma szunnap van szerencsere mert csak holnaptol kezdodik az uj level. Az osz mar teljes valojaban ide is bekoszontott es a hetvegen ezert beszereztem egy kabatot ami nem kismamiknak keszult de mell alatt van elvagva igy a szules utan is hordhatom meg 2 kismamanadragot is beujitottam. Most kicsit legalabb szebbnek erzem magam az uj ruhakban. Ma este nemet utan meg vegre szinhazba megyunk es felvehetem az unnepi kismami felsomet.
Szep napot es gombolyodjetek!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!
Edu, te mar szep gombolyu lehetsz. Nalam azert meg ruhatol fugg a dolog. Azt hiszem a 20. hetig takargathato. Persze a mell meretetol is fugg, mert bo pullcsival a nagy mell sokat takar.
Igen, koszonom, elvezem. Marmint a 2. trimesztert. Aztan ha majd nagy lesz a hasam, sokat fogok pihenni es olvasni. Ozon konyvet kaptam most otthon, ugyhogy Karacsony utan tervezem a nagy lablogatast, persze munka utan.
Hihetetlen, hogy nem adjak at neked a bunko amerikaiak a helyet a buszon. Itt is eleg bardolatlanok az emeberek. Mondjuk a nok kuzdottek ki maguknak a nagy feminizmusukkal. Itt ajtot meg nem nyitott nekem ferfi a ferjemen kivul. Mekkora parasztok, olyan jot rohogunk rajtuk a magyar baratnommel, ha pl. moziba megyunk es a bejaratnal elenkvagnak a ferfiak. Hat meg egy kismamanak!
Na szio mara!
katavirag
 
 


Sziasztok!

Katavirag, gratula a kisfiuhoz :) !
en mar kezdek beletorodni es orulni, h kislanyom lesz, aztan majd a szuloszobaban meglepodok egy kiskuki lattan, mert csak a parom bizonygatja, h kislany, a doki nem mondta, egy profi szonografus veszett el az apukaban :wink: ! mondjuk o nagyon orul, mert divat orult, es szerinte nagyobb a valasztek a lany ruhakban :) ! regen csak kisfiurol almodozott, de miota terhes vagyok, nem tudja elkepzelni, h kisfia lesz :roll: ! de szerintem is mindegy, lenyeg, h egeszseges legyen :) !
es szerintem is neveles kerdese, bar a mi gyerekunk tuti egy kis vadmacska lesz, mindketten hihetetlenul temperamentumosak vagyunk, hat nem fogok unatkozni :)
Helyatadas!!!!! hmmm..itt sem alom a helyzet, csak mivel london a nemzetek keveredese, mindenki mashogy all a terhes nohoz, vannak akik felallnak, vannak akik gyorsan elkezdenek vmit olvasni...

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok lanyok,

A 20. het utan mar tenyleg nem lehet takargatni a terhesseget mert ha akarod ha nem latszodni fog. Gondoljatok bele, hogy az en gyerekem 350g volt azon a heten es a kovetkezo 20 hetben legalabb 2500g-ot fog gyarapodni, a hossznovekedesrol mar nem is beszelve. Szoval kell nekik a hely a pociban. Azert neha nagyon megijedek a sajat latvanyomtol fuggetlenul attol, hogy a terhesseg elotti sulyomhoz meg csak 2kg+ tarsult. Ma pl. felvettem a normal farmerem a kismamaovvel es olyan jo erzes volt, hogy csak a hasamat lattam nagynak es a popsit meg a combokat nem. A hetvegen pont 2 olyan nadragot vettem amire az volt irva, hogy long and lean es klassz testhezallo. Nemelyik kismamiruha olyan mintha egy zsakot huzna magara az ember. Szoval fontos, hogy csinosnak erezd magad a terhesseg alatt mert sokkal jobb lesz igy a kozerzeted. Par napja elkezdodott a pociviszketes ami szinten nem egy kellemes tunet de veszettul kenem magamra a testapolot es az segit enyhiteni a dolgot. Tenyleg ti nem erzitek magatokat faradtnak? Ma pl. alig birtam magam hazavonszolni a metrotol. Amikor a konyvek azt irjak pihenj sokat vajon mire gondolnak? En meg sosem ultem vagy fekudtem le csak azert mert faradt voltam, sot az ejszakakon kivul nem is alszom pluszban. Lehet valami strategiat kellene kidolgozni erre a pihenes dologra es akkor az igazan fontos delelottot meg koradelutant teljes szellemi es fizikai frissessegben tudnam megelni. Nem mondtatok meg meddig szeretnetek dolgozni! Persze gondolom nincs konkret idopont es majd eldontitek a faradtsag fuggvenyeben. Na mostmar eleg sok hulyeseget osszehordtam nektek ugyhogy megyek es felkeszulok a holnapi oraimra.
Jo ejszakat!
E.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Edu, en aprilis 16-20-korul fogok szulni. Itt UH-ra 2 het mulva megyek, es ott majd mondanak egy idopontot a szulesre. Onnan visszaszamolva 3 hettel irjak ki a kismamakat terhesszabadsagra. Tehat en kb. aprilis elejen hagyom abba a munkat.

En nem vagyok almos napkozben, csak ha tul keveset alszom. Igazabol ugyanugy erzem magam, mint a terhesseg elott. Most mar nem is ragcsalok allandoan valamit, mint az elejen a jobb kozerzet erdekeben. Ugy nezek ki, mint aki jollakott. Amikor meg be akarom huzni a hasam, rajovok, hogy nem kell :wink: Azonban rajtam mar van 5kg plusz, de szerintem jol all. Legalabbis nem erzem magam meg balnanak. Persze ez csak hetek kerdese :wink:

Tegnap egyebekent voltak nalunk Geza bacsiek (magyar nogyogyasz itt), nalunk is aludtak, mert a felesege ma utazott vissza Magyarorszagra a mi varosunkbol. Elarultak, hogy 1 hete tortent nalunk egy lombik beultetes (evek ota nem jon a baba). Hat most nagyon izgulok ertuk :!:
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

Ugy latom akkor pont 2 honappal utanam fogsz szulni. Igazabol nem is tudom mi lenne az idealis. Dolgozni az utolso percig, hogy eltereld a gondolataid a szulesrol de ezzel egyutt nem leszel kipihent a szulesre es az utana kovetkezo nehez hetekre. Vagy abbahagyni a munkat a szules elott 6 hettel, hogy legyen idod felkeszulni lelkileg es fizikailag a szulesre es a babara de akkor meg felo, hogy bizonyos ido utan unatkozni fogsz es allandoan a kozeli jovon fogsz ragodni. Majd meglatjuk. Most pl. testem lelkem nem kivanja, hogy delutan 5.15-kor kilepjek a sotet-szeles utcara es elvonszoljam magam a nemetoramra. Mondjuk nalam nem a munka a kerdes hanem az iskola ahol gyakorlatilag az egesz napomat toltom, ugyhogy ilyen szempontbol nem sokban kulonbozik egy munkahelytol. Remelem a barataitok olyan szerencsesek lesznek a lombikkal mint ti. Ja es nalam vannak olyan rohamok, hogy most azonnal ennem kell valamit. Ilyenkor megyek a konyhaba bekapok valamit es utana meg szegyenkezem magam elott amiert ilyen gyenge voltam. Indulnom kell nemetre. :(
Jo ejszakat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok!

bocsi, kicsit elmaradtam. Csak amikor irni akartam, akkor olvastam egy szomorú hirt a másik topikon, és elment a kedvem. Aztán meg két napja derékfájás gyötör. de majdcsak hozzászokik a szervezetem a növegetéshez. mert Maszattal minden rendben odabent, megnézte tegnap a dokinéni, virgoncabb mint valaha. Csak elkezdte az a kevésbé kellemes szokását, hogy hátul és lent rugdos, nem elől. na ezek érzékenyebbek ;)

Katavirág, üdv újra itt :) örülök a jó híreknek :)

A kisfiú-kislány kezelhetőség szerintem is elsősorban nevelés kérdése. Nem bánnék egy kisördögfióka kislurkót de egy gézengúz kiscsajt sem ;) Sőt, nekem mindegy volt :) de egyértelműen látszik. Tegnap, mikor voltam dokinéninél megnyugtatásul bekuksiztunk hozzá, csak 2 percre ás azt mondta, ő is látta :)

Edu, ez a suli tök izginek tűnik, persze megértem, hogy néha a hátad közepére kívánod. Vagy az csak a német. kezdek összekavarodni :?
Milyen volt a színház?

Helyátadásra még nem volt tapasztalatom, mert mindig a végállomáson szállok fel, este meg valahogy szokott lenni hely. De volt már, hogy valaki furcsán nézett, hogy nem adom át a helyem egy középkorú hölgynek. Azt gondolom mi ketten vagyunk ;)
Rima, köszi a bókot :) szerintem is összeillünk a párommal. Vicces volt, mert amikor megismerkedtünk neki hosszabb haja volt és könnyebb volt nálam :lol: az esküvőre a hajamat megnövesztettem ő levágatta előtte egy másfél évvel. És a súlyunk közeledett egymáshoz. De most újra "elhúztam". Viszont a hajunk megint egyforma, levágattam ;) majd lehet hogy rakok fel képet :lol:

most kezd gömbölyödni a pocim, én már nem takargatom, főleg hogy néha fárasztó is... szval Edu, én is fáradt vagyok.

én irtam, hogy dec 18ig dolgozm, után táppénz és költözés, Svájcban én nem fogok dolgozni. szval nekem szerencsém van :)

én meg kb köztetek, márc 29 :) devicces :)

na most lépek, megy a FábryShow, amig itthon vagyok nézegetem

pusszantás

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Szia Kolyok,

Gratulalok a felidohoz. Azt ugyan nem tudom melyik vonalzod jo de gondolom holnap vagy holnaputan ugyis betoltod a 20. hetet. Az en vonalzom kesik 2 napot. Sajnalom a derekfajast de ez szerintem a terhesseggel jar es mindenki kulonbozo mertekben tapasztalja meg. Talan ha jobban leszel jot tenne egy kis torna. Nekem sokat segit habar nalam inkabb az oldaltfekves miatt a medencefajdalom a gond. Jo mi, olyanok vagyunk mint ha legalabbis a 70 fele kozelednenk. :D A babaink meg egyre aktivabbak lesznek majd meglatod. Az enyem ejszakankent eli vilagat foleg. A kispapa is nagyon elvezi a rugasokat. A hasam meg par nap alatt is mar erezhetoen nott. Ez mar a nincs megallas idoszak ugy erzem. Ugyhogy holnap pentek leven veszek valamit a babanak szokasomhoz hiven. A mult heten megvettem a pingvines kollekcio kismellenyet ami persze total nem praktikus a gyereknek dehat a kispapi szerint kihagyhatatlan darab. Ha leirod neked hogy sikerult kepet felraknod akkor teszek fel a ruhakrol meg a szazeve igergetett dolgokrol is kepet.
Jos ejszakat!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok sorstarsak :!:

Itt 2 napja havazik, persze nem marad meg, mert aztan esik. Szoval tel van.
Kolyok, tenyleg, a ket vonalzod nem egyutt megy. Elvezd meg ki az otthonletet. Kar, hogy pont a Karacsonyt nem toltheted a csaladdal.
Edu, szerintem ezt mindenki maga erzi, mi esik jol. Van, aki rogton kiiratja magat, amikor megtudja, hogy terhes, mert ugy iteli meg, tul nehez, stresszes a munkaja. Es persze a kozerzet sem mindegy.
En nagyon unatkoznek itt, ha nem dolgoznek, otthon azert mar kevesbe. A munkam egyaltalan nem megterhelo es a kozerzetem is jo. Igy hat szivesen dolgozom.
Karacsony utan majd elkezdek babaszoba es miegymas ugyben nezelodni, bar mi a szules utan egy honappal hazakoltozunk, arra egy honapra meg tovabb egy masik kontinensre, igy en itt es otthon kolcson babaagybol, babakocsibol fogok elni. A leheto legkevesebb cuccot akarjuk magunkkal vinni. Remelem lesz eleg tejem, hogy az etetessel se kelljen foglalkozni. Szoval kicsit nomad, vandorlos szules koruli idoszak lesz, de majd csak tulelem.
Rima, hogy vagy?
katavirag
 
 


Sziasztok!

valóban kétfélét mutatnak a vonalzóim, pedig ugyanazt a szülési időpontot adtam meg. Valszeg az egyik helyen nem számolták bele, hogy jővőre szőkőév lesz. sebaj :) de ha zavar kijavitom ;)

Valóban, holnap leszünk félidősek (hivatalosan az a számítás a helyesebb asszem), hihetetlen milyen gyorsan tellik az idő!

Edu, végül ma mit vettél?
A képbetöltés roppant egyszerű, megnyomod a "kép" gombott itt szövegbeírás ablak felett, majd feltöltöd a képet, és az belinkeli ide. Csakvan valami méret határ. nem todm fejből mennyi.
a pingvines kollekció egyes darabjaira már leadtam a rendelést a tesómnál ;) a sapek a legjobb :lol:

elvben jővő héten megyek jógázni. Az benne a vicces, hogy kedden néztem ki, és kérdeztem meg hogy megy ez és aznap kezdett el fájni a derekam. De jelentem, ma sokkal sokkal jobb volt. Voltam tanitani meg minden ;) de azért a hétvégi szoboszlói anyós-köszöntést elhagytuk :(
Ja, tisztára én is úgy éreztem magam, mint egy nyanya tegnap reggel, alig birtam mozdulni, sehogy nem volt jó....

A mocorgást én is birom, csak mostanában nagyon altájon végzi a kis gézengúz... ;)

Katavirág, bocsi, félreérthető voltam. Szval karácsonykor még szerencsére itthon leszünk, csak akkor már nem kell dolgoznom :lol: szilveszterezni is még itthon fogunk és utána január elején megyünk. Csak megbeszéltem a főnökömmel,hogy vizsgáztatni már decemberben sem szeretnék. Szval szorgalmi időszakkal vége egy kis időre a munkának. ;)
Ez a sok költözés nagyon furin hangzik. Hová mentek 1 hónappal később? ha nem vagyok indiszkrét ;) De legalább nem kap el a mindenféle babakütyüvásárlási láz, mert tudod, hogy csak a szükséges dolgokat szabad megvenni. :)
vidám hétvégét :lol:

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok!
Most kivetelesen hetvegen is irok, mert lejottem az irodamba, jovoheten lesz egy eloadasom, arra keszulok. Illetve keszulnek, mert inkabb babanetezem... :wink:
Kolyok, akkor igy mindjart mas. Ha otthon lesztek unnepekkor, akkor szep elmenyekkel mesz ki. Utana ugy sem tortenik semmi kulonos, veled azonban uj elmenyek.
Ausztraliaba megyunk tovabb, 2 evig leszunk ott. Ferjem dolgozik, en babazom. Hawai lesz. Illetve Brisbane.. :lol:
katavirag
 
 


Kolyok, megnyomom a kep gombot, aztan mit kell csinalni? Ha alul a melleklet feltolteset klikkelem, kivalasztok egy kepet, beillesztem, mindig azt irja ki, hogy hiba tortent, vagy azt, hogy a fajl tipusa nem megfelelo.[/img]
katavirag
 
 


Sziasztok,

Bocs, hogy nem írtam. Látom nőnek a pocakok, ami nagyon jóóóóóóóóóóóóó :lol: Csak gyors helyzetjelentés, hát igazán semmi érdekes nem történt velünk, ami azért jó, mert ha történne, az általában rossz lenne. Így panaszra sincs okom. Törpe már ügyeskedik minden nap mutat valamit a tudományából. A kis focista olyannyira rugdalja a pihentető székét, hogy attól félek szét fog esni Meg ki akar belőle jönni, emelgeti nagyon a popsiját, csak ha leteszem vízszintbe, akkor meg nem csinálja, gondolom a székben könnyebb, még jó, hogy be van kötve Különben már megy a hasról hátra fordulás, meg a csörgővel jól fejbe verés utóbbival nemtok mit kezdeni, minden alkalommal pontról pontra végig vesszük a csörgő használatára vonatkozó szabályokat, de mintha a falnak beszélnék. Ja és mi is megyünk haza karira, már marhára várom :lol:

Teszek fel néhány képet

Kép

Kép

Kép

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Kedves Purc :!: Hat vegre valahara :!: Gratulalok a kis 3 honapos, egeszsegtol kicsattano csemetedhez :!: Es milyen jo, hogy mentek haza. A csaldodbol latta mer valaki eloben a kis csoppseget? Ha nem, annal nagyobb elmeny lesz.
En is megyek am haza 2 hetre Karacsonykor! Sot! 2 het mulva egy hetvegere is. Most nagyon jo dolgom van. Bezzeg Ausztraliabol csak felevente fogunk hazalatogatni, de remelem, lefoglal majd a mis kis fiunk.
katavirag
 
 


Hu, alig hiszem el, holnaptol a 18. hetet gyurom. Lassan kevesebb lesz nalam is hatra, mint elore :lol:

Mostanaben sokszor bekemenyedik a hasam, csak ugy. Mintha egy kis sargadinnye lenne ott alaul. Ti szoktatok Magne B6-ot bevenni?Egyaltalan, erdemes rendszeresen szedni?

A masik topikban rakerdeztem, ki szed ilyet, pl. akciozas utan, mert ugyebar akkor is kemeny lesz a baba haza = meh. Erre majdnem kikertek maguknak a tabu temat. Hat kerem szepen, en nem is a haloszobajukba akartam bemenni. Csak erdeklodtem, ki, hogy eli meg a sexualis elet valtozasat most. Nekunk oszinten szolva kicsit fura, hogy meg van valaki a szinen.

A masik meg, hogy 3-4 lany szektas, es allandoan kereszteny szovegeket nyomnak, ami szerintem egyaltalan nem illik ide. Ezen is megsertodtek. En is katolikus vagyok, vallasosnak, keresztenynek vallom magam, de hat ide ilyesmit irni? Talan valami kereszteny forumba kellene, nem?
katavirag
 
 


Hello lanyok,

Orulok, hogy mindenki elokerult es jol van. Rima ha van idod irj!

Katavirag, en szereztem magneB6-ot Magyarorszagrol de meg nem nagyon hasznositottam. A 18-20. het kozott en is nagyon kemenyedtem es gorcsolt a labam is. Most labgorcs ritkan van es a kemenyedesek is elkerulnek szerencsere. Tegnap hegyetmasztam anelkul, hogy barmi problemam adodott volna. Buszke is voltam magamra es most ujra jobban erzem magam lelkileg es fizikailag is. Neha azert beveszem a MagneB6-ot de asszem naponta legalabb 3x1-2 kellene belole, hogy hasznaljon. Szerintem itt a neten majdnem mindenki szedi, nezz utana a szokasos adagolasnak. Szoval ne felj a kemenyedesektol mert ilyenkor nagyon csinalja a helyet maganak a bebi es ez termeszetes. A szex meg szerintem egyaltalan nem art nekik annyira jol el vannak bujva a pociban. Olyankor meg sem moccannak es utana a kemenyedes 10 percen belul ugyis elmulik es a babak ujra beindulnak. Ja es hasznald ki meg azt a nehany hetet amig nincs olyan nagy pocid mert utana mar lelemenyesebbnek kell lenni. :D

Kolyok, sajnos a kepfeltoltessel nekem is ugyanaz a bajom mint Kataviragnak. Akarhogy buveszkedem mindig valami hibat talal amiert nem fogadja el a kepet. Pedig lenne mit feltennem. Tegnap kiegeszitettem a pingvines kollekciot egy body-val meg egy kantarosnacival. Marha jo, hogy mindjart itt a 3. trimeszter es en meg semmi ertelmes dolgot nem vettem. Latom ti sem sietitek el de mondjuk Svajcban lesz ra boven idod. Azert nezz utana neten mi olcsobb itthon mert azt jobb ha elore itthon megveszed. Itt szinte minden olcsobb valamiert de a valasztek meg a minoseg nem olyan mint Europaba. Na ezert megyek masfel het mulva Berlinbe! Mar alig varom.

A jovo het nagyon suru lesz nalam a baba szempontjabol. Kedden este kezdodik a Lamaze szulesfelkeszito, pentek delutan 3D/4D UH, szombaton korhazlatogatas. Ja es kozben eloadast kell tartanom oran az abortuszrol es esszet irnom egy elore nem ismert temarol 45 perc alatt. Szerencsere holnap unnepnap van igy van idom felkeszulni es pihengetni meg este ismet jazz koncertre megyunk. :D

Purc, nagyon mosolygos babad van es milyen nagy mar! Mar en is varom, hogy az enyemmel a helyes csorgohasznalatrol cseveressszek. Irigyellek benneteket amiert a babaval otthon toltitek a Karacsonyt. Azert az nagyon nagy dolog lesz, hogy ez az elso alkalom, hogy bemutathatod a fiadat a csaladnak es a baratoknak. Kar, hogy nincs tobb idod irni nekunk is de nagyon jol esett, hogy jelentkeztel.

Tovabbi szep hetveget mindenkinek!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


katavirag,

Mentek Ausztráliába? Dejó! Már anysomék látták a lurkót, de már nagyon más azóta, szóval nekik is meglepi lesz, hogy milyen nagy már :lol:
Hát én is vallásos vagyok, és templomba járok, de elmondom neked, én keksz után nem vettem be magnéziumot, ellenben minden nap szedtem :lol: a 36. hétig. 250 mg magnézium csúszott minden nap, szerintem nagyon hasznos volt, hogy rendszeresen szedtem. Nem tudom ezen miért akadtak fönn, nincs ebben a kérdésben semmi. :roll:

Purc

Kép

Kép
purc
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?