Új privát üzeneted érkezett!

Szia mindenki!

Megtaláltam a clarks cipő oldalát.
Szerintem van a mi ízlésünknek megfelelő,
rendesen magasított és jól tartja a bokát így a képeket elnézve.

És van üzletük Belfastban hurrá.
:D

Xena Ildi nézzetek körbe.
Bolt a ti közeletekben is biztos van,mert ez kimondottan Angol cipi.
üdv:Anita

http://www.clarks.co.uk/

Kép
ancsi1979
 
 


Helloka,
Na latom en is keson jovok, ami a cipovasarlast illeti. A Clarks az itt az egyik legelterjedtebb cipobolt, nagyon csodalkoznek rajta ha nem lett volna Belfastban uzletuk. Itt kb mindenki vagy onnan vagy a Startrite-bol veszi a cipot a kolkoknek. Itt a Stratrite weboldala, de nekik is vannak uzleteik:
http://www.startriteshoes.com/

Ami a kozlekedest es jegyarakat illeti, ezt a weboldalat tudom ajanlani:
http://www.tfl.gov.uk/

Ildi, udv korunkben! En "topikindito" Berni vagyok, azota 2 kicsivel (3 eves lany es 15 honapos fiu). Jo nagyok az elso ket fiacskad, akkor eddig te vagy a rangidos kozottunk ami a gyerkok eletkorat illeti :wink:.
Hogy viseli a ket nagyfiu az angolt a suliban? Gondolom ilyen idos korban mar kicsit jobban megszenvednek az idegen nyelvre valtassal. A suli biztosit nekik kulonorakat?

Nalunk dul a kohoges, t@knyolas es tsai ...de a jokedv azert megmaradt, tehat nem olyan szornyu. Azert jo lenne mar vegre orron at szippantani a friss londoni levegot :lol: .

Nagy az oromunk, mert Antoniat felvettek a preschool-ba. Igaz csak a harmadik korben kerultunk be, olyan messze lakunk tole, de a lenyeg h bent van. Januartol mar ott kezd, napi 2.5 oraban 5 nap egy heten. Addig meg marad a maganovi, ahonnan nehez szivvel fog eljonni, annyira megszerette a helyet...kulonosen az ovobacsikat :wink: . Az ovobacsik miatt en is sajnalom h kivesszuk, hiszen olyan ritkak mint a feher hollo. Itt meg kapasbol 3 is van es mind a harom nagyon jo fej, hatalmasat lenditenek az ovisok hangulatan.
Na futok valami desszert utan nezek.
Tovabbi szep hetet mindenkinek!
mrsnoname
 
 


sziasztok
Nah, összeszedtem a bátorságomat, hogy beírjak ebbe a topikba :). Csatlakozhatom hozzátok?
Rólunk röviden annyit, hogy párom egy éve van kint (programozóként) Londonban, én pedig a két gyerkőcünkkel (egyik 11 éves, másik 13 hónapos) júliusban költöztem utána. Most még Hounslow-ban bérlünk lakást, de jövő héten vasárnap költözünk át Felthamba.
Sajnos annak ellenére, hogy július óta kint vagyunk, elég nehezen tudok beleszokni a dolgokba, mivel angoltudásom semmi (próbálok tanulgatni, de nulláról egyedül nem egyszerű, főleg, hogy itt a picurka - elméletileg januárban megyek nyelvsuliba), végzettségem kommunikáció (amivel jelenleg itt semmire nem megyek), otthon sok-sok éve médiában dolgoztam, szerettem és hát most 34 évesen tulajdonképpen előről kell kezdenem mindent. Mindehez társul a borzasztó egyedüllét (otthon pörgős életem volt, barátokkal, családdal), szóval asszem - most kellett rájönnöm - elég rugalmatlan vagyok az ilyen jellegű új dolgokkal kapcsolatban :).
Na de nem is azért jöttem ebbe a fórumba, hogy sírjak, hanem hogy esetleg itt kint is barátokra találhassak :)

Kép
ebinc
 
 

 
 

Szia!

Mért nem írtál előbb???!!!

Tejesen ugyan az a helyzet nálunk is csak annyi,hogy nekem egy csemetém van.(július végén jöttünk ki)
Nehezen megy a tanulás és most lelkileg is egyre rosszabb,mert a szívünk haza húz az eszünk marasztal.
Rettenetesen egyedül vagyunk és én a férjemen kívül nem beszélgetek szinte senkivel.
Azt hiszem sajnos sokáig fog tartani míg ezt az egész kijövetelt feldogozom magamban.
A férjem nem siettet amúgy is három évig szerettem volna itthon maradni Ádival.
Ürülök hogy nem hülyültem meg és más is így érez ,
ahelyett hogy össze tenném a két kezem mert külföldön élhetek.
Én jövő szeptembertől akarok kezdeni egy sulit.
Január volt tervbe véve nekem is.
De egyenlőre még nem iratkozok be.
:(
Őszintén nincs bennem még annyi bátorság.

Na de ezt is ki kell írnunk magunkból nem igaz?

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Szia ancsi :)
Azért nem írtam előbb, mert "képtelen" voltam rá, a "sebeimet nyalogattam", próbáltam túlélni, nem mertem emberekhez közeledni sem, annyira padlón voltam (én, aki örök életemben "nyüzsi" típus voltam, itt most teljes tehetetlenül, otthon mindig mindent én intéztem, itt egyelőre semmit nem tudok, szóval ezt valahogy muszáj volt feldolgoznom).
Azzal raktam magam helyre, hogy tudatosítottam magamban, hogy ez a történet most nem rólam szól (tudom, hogy ha nagyon akarnék se mennék haza, nagyfiam már belekezdett suliba, nem rángatnám ide-oda, a picinek is tutira csak hasznára fog válni az ügy, párom pedig végre olyan munkát végezhet, amiben igazán profi és amiben totális megbecsülést kap), szóval úgy döntöttem, hogy akkor itt az én feladatom egyelőre, hogy anya és társ legyek, a többi meg majd később alakul.
Ráadásul mi annyira komolyan vettük ezt az egész kijövetelt, jó egy évet készültünk rá, otthon eladtuk szép kis házikónkat, autónkat (huh, basszus, ez utóbbi talán még jobban hiányzik, minden nap vezettem, oszt most meg július óta semmi :) ).
Lényeg, hogy most éreztem itt az idejét, hogy keressek magamnak barátokat, "sorstársakat". Meg hát nem utolsó sorban jó lenne a pindurnak is találni alkalmi játszótársakat, olyan anyukákat, akikkel néha összejöhetnénk és az apróság is szocializálódhatna. Egyébként én is rettegek a januári sulitól, de valahol muszáj lesz elkezdeni, mert amíg nem tudok kommunikálni, addig biztos vagyok benne, hogy nem fogok tudni kimászni a "magányosság" érzéséből sem.
Jajj, hosszú lettem, bocsi... meg má megeeeeeeen síííírok itt :D

Kép
ebinc
 
 


Jah és még ancsi: párod mit dolgozik?

Kép
ebinc
 
 


Szia!

"otthon mindig mindent én intéztem, itt egyelőre semmit nem tudok, szóval ezt valahogy muszáj volt feldolgoznom"

EZ az ami nálam most is tart.

Nem tudom a te fiaid, hogy bírják,de Ádi nehezen.
Most megint egy öt napja úgy döntött nem akar valami miatt magától elaludni.

Már azt hittük nem jön vissza.Mikor kijöttünk két hónapig csak visítva aludt el.
Teljesen kivoltunk mire megnyugodott,most meg megint...

Az én férjem szőnyeggyárban dolgozik,otthon a raktárvezetői állását hagyta ott.

Azért ügyes vagy ,hogy így elhatároztad magad nekem azt hiszem tovább fog tartani.
:(

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!


Ancsi,Ebnic!
"otthon mindig mindent én intéztem, itt egyelőre semmit nem tudok, szóval ezt valahogy muszáj volt feldolgoznom"

Ezt a bekat meg en se tudom lenyelni.Es nekunk is volt otthon autonk,es csak nekem volt jogsim a paromnak nem... pont tegnap vigyorgott egy jot,mikor busszal mentunk, azt figyelte hogy egyszerre mozgott a fejem a soforrel.

A suli nekem kilove, Ti hogy fogjatok intezni?Merthogy itt hetkoznap van, akkor a parom dolgozik.Ugyhogy egyenlore nalunk ez nem megoldott.Viszont ha felvesznek dolgozni, az azert kicsit lenditene a tanulason.En is itthon tanulok,de olyan mintha szellel szemben p...nek :?

Berni!
A fiuk mar belerazodtak a suliba,a nagyfiamnak konnyen ment,neki volt eleg szokincse, hogy konnyen boldoguljon.Mar az oszi ertekelest is megkaptak a sulibol, excellent meg positive az ertekeles.Meg a jovo heten lesz meg a tanarjaval egy megbeszelee, hogy ertekeljek az elmult idoszakot.Baratok is akadnak a suliba, ugyhogy jol erzi magat,Es szeret is suliba jarni,ami azert egy 13 eves gyerektol nagy szo :lol:
Marko fiam mar nehezebben boldogul, joval kevesebbet tudott Martinnal, es nehezebben is tanul.De azert mar ra is ragad a nyelv.Es mivel nincsenek agyonterhelve,nem panaszkodik o sem hogy nem akar menni :lol: nincsen egyikojuknek sem kulon tanarjuk,Markonak ugyan igertek, de mivel mindkettojuk sulijaban ok az elso es egyetlen magyar diakok, igy meg nem sikerult szerezni.Mire meg lenne addigra megtanulnak angolul :wink:
Itt az a mondas jarja,hogy a lengyelektol zold a fu.Mivelhogy rengeteg a lengyel.8)

Szep hetveget mindenkinek!
thomaildi
 
 


Hú, Ancsi, akkor neked az a két hónap, míg sírva aludt el Ádi plusz idegtépő lehetett. Sajnálom, hogy megint visszatért.

Hát nálam a pindurral szerencsére nincs gond, mondjuk mikor kijöttünk, ő még csak nyolc hónapos volt, úgyhogy azt hiszem, neki egyelőre tök mindegy, csak anya meglegyen, oszt kész :)
Petya (a nagyfiú).. hát én miatta aggódtam a legjobban. Otthon kitűnő tanuló volt, versenyekre járt folyamatosan, itt biza neki is előről kell kezdenie mindent. Szerencsére talpraesett kölök, úgyhogy most már látom, hogy nem lesz gond. Igazából ebben az évben - csúnyán hangzik, de - magasról letojom, hogy milyen eredményt ér el, azt szeretném, ha barátokat szerezne és beilleszkedne, a tanulmányi eredménye meg biztos vagyok benne :oops: - ha már menni fog neki az angol nyelv - ugyanolyan jó lesz, mint otthon volt. Sajna Petya sulijában is ő az egyetlen magyar.
Ildi, nem semmi, hogy a gyerkőcöd 13 évesen már tudott valamit angolul, fiamék sulijában is volt otthon angol tanítás, legjobb angolos volt, mégse tud egy kukkot sem.. Bár ő most volt negyedikes, talán felsőben már erősebb lett volna az angoloktatás...
Lengyelek meg... Volt Petyának egy mókás esete, angol tanárnője megkérdezte tőle, hogy lengyel-e, ő mondta, hogy nem, magyar. Erre a tanárnő: "de azért tudsz lengyelül?" :shock:

Az elhatározás meg: hát kényszer volt, mivel az én esetemben egyértelmű, hogy nincs visszaút. Azért is "égettünk fel" otthon mindent, sőt - röhögni tilos :lol: - mi az összes cuccunkat kihoztuk, bútoroktól kezdve könyveken át (én a könyvtáramhoz ragaszkodtam leginkább, nem bántam meg, mert az olvasás sokat segít...) mindent, mert tudtuk, hogy a gyerekekkel nem szórakozhatunk, ha egyszer belevágunk, akkor az végleges, nem rángathatjuk - főleg a nagyot - ide-oda. Úgyhogy két választásom volt: vagy valahogy megpróbálom összeszedni magam - nem mindig megy ám - vagy eretvágok. Mivel ez utóbbi véres is meg kedvem sincs hozzá, maradt az első variáció :D

Ancsi, Ildi, nektek mi az eredeti szakmátok? Gondolkodtatok rajta, hogy később merre tovább? Nekem most egyfolytában ezen jár az agyam, végre eljutottam arra a pontra, hogy végülis, ha nyelvet megtanulom, akkor miért ne próbálhatnám meg onnan folytatni, ahol otthon abbahagytam... Persze ez még csak álom, de párom szerint jó jel, hogy végre tudok előre is nézni.

Na megyek, párom most jött meg boltból, hozott nekem sört, aszongya szétfagyott a hüjjje söröm miatt, kutya kötelességem, hogy megigyam :D. Hát mit lehet ilyenkor tenni, engedek az erőszaknak..... :roll: :D

Kép
ebinc
 
 


Help me!

Vonalzot szeretnek...a Babafalvan meg is talaltam.Kivalasztottam.Lekicsinyitettem a kepet.80X60 -as boven 10 kbyte alatt.Es nem akarja feltenni.Aztan meg vonalzo link... :oops:
thomaildi
 
 


Ebnic! Dobj a sorbol egy poharral :lol:
thomaildi
 
 


Bocs.Elirtam a neved.pedig meg nemert ide a sor :oops:
thomaildi
 
 


[url=http://babafalva.hu]Kép[/url
thomaildi
 
 


Na ez megvan.De a kep nincs.Eh.Meg nem jo helyen van.Mer kozepre rakta?Pfffffffffffffff.Megyek aludni.szep almokat mindenkinek. :wink:
thomaildi
 
 


szep jo estet,
jottem, gondolvan kozzeteszem itt is a kovetkezoket, vagyunk itt egyre tobben Londoniak es London kozeliek, hatha erdekel valakit:

"Meghívó bábelőadásra

Kedves Szülők és Gyerekek!

A Londoni Magyar Iskola Plusz szeretettel vár mindenkit a következő műhelyére, melyet a budapesti

Palánta bábcsoport segítségével a Londoni Magyar Kulturális Központban tartunk.

Időpont : 2008 december 7. vasárnap.

délután 2.30-3.30 A városi nyúl tévedése + bohóc darab (6 év feletti gyerekeknek)
délután 4.00-5.00 Tolsztoj: Pavlov apó + bohóc darab (6 év alatti gyerekeknek)

Belépő: Felnőttől, gyerektől egységesen és fejenként £3 hozzájárulást kerünk a Londoni Magyar Iskola Plusz javára.

Természetesen, aki szeretne, bejöhet mindkét előadásra, és akkor a hozzajárulás értelemszerűen £6.

Cím: Magyar Kulturális Központ, 10 Maiden Lane, Covent Garden, London WC2 7NA
(Az épületben babakocsi tárolására sajnos nincs lehetőség. Köszönjük megértéseteket.)

Nagyon fontos: bár két előadás lesz, a helyszín szűkössége miatt a helyek korlátozottak!

Jelentkezni közvetlenül a Londoni Magyar Kultúrális Központnál lehet a 020 7240 6162 telefonszámon és a helyetek csak akkor garantált, ha a Központtól megerősítő választ kaptok!


Az előadások a karácsonyi üzenetet-hangulatot, a szeretetet és a pozitív emberi tulajdonságokat hangsúlyozzák.

Mindkét előadás interaktív bábműsor lesz, ahol a gyerekek nemcsak végignézik az előadást, de alkalmuk lesz szólni a szereplőkhöz is, elmondani amit gondolnak, sőt énekelhetnek is.

A rövid bábjátékok története, a bennük felvetett gondolatok a felnőtteknek is élvezetesek és tanulságosak lesznek.


A rendezvény nyilvános, nyugodtan küldjétek tovább a meghívót ismerősöknek, barátoknak.
Reméljük, minél többen eljöttök, szeretettel várunk benneteket!

Londoni Magyar Iskola Plusz"
mrsnoname
 
 


Hello Ebinc,
udvozlet kozottunk!
tok jo, h ilyen sokat irtal magatokrol. Es bar nagy szazaleka ketsegekkel teli, azert lesz ez meg jobb is - FEL A FEJJEL! :wink:

Egyvalami megfogta a figyelmemet, es ezt masok is irtak itt nemcsak te, miszerint egyenlore probaljatok halogatni az intezmenyes keretek kozotti angol tanulast...
Mint angol tanar erre csak azt tudom mondani, h hacsak nem anyagi oka van a halogatasnak, akkor sokkal jobban jartok vele ha minel hamarabb belevagtok. Nemcsak a nyelv miatt, de tapasztalatbol irom, mivel a jelenlegi csoportom 90%-a kelet-europai orszagokbol jott es teljesen hozzatok hasonlo cipoben jaro emberekrol van szo, h mennyire szeretnek orakra jarni. Millioszor elmondjak, h mar csak az segit h hozzajuk hasonszoru-sorsu emberekkel toltik egyutt ezt a heti X orat. Ettol az o kozerzetuk is jobb, baratokra is leltek egymasban.
Amit en tanitok, az ESOL pedig kifejezetten ilyen ide ujonnan erkezo es letelepedni vagyo embereknek szol es nem csak nyelvtanulasi, hanem ismerkedesi lehetoseget is nyujt a diakoknak.
En peldaul angolt tanitok citizenship-el egybekotve. Ami azt jelenti h minden olyan temakor reszletesen szobakerul, ami segiti a beilleszkedest, tajekozodast, ugyintezest ebben az orszagban. Most peldaul 2 heten at veseztem a diakokkal a brit egeszsegugyet. Kezdve attol h hogyan mukodik az egesz rendszer, ki mire jogosult, regisztralas dokival, mikor hova kell szaladni a kulonbozo problemakkal (szemesz, gyerekek, korhaz, stb), idopontkeres, szimptomak leirasa, gyogyszertarak, babavaras, szules, stb, stb, stb.....egyszoval minden ami ide tartozik.
Aki ESOL-t tanul citizenship-el egybekotve, az eleve elonyben is van amikor a vegleges letelepedesi engedelyert folyamodik, mert ezzel egyben eleget is tesz az egyik kriteriumnak. Maskulonben le kell tenni egy vizsgat, aminek az a neve h 'Life in the UK Test'.
Szoval nem hulyeseg a tanulast elkezdeni minel hamarabb!
Na ez volt a reklam helye :wink: .

Xena, elfelejtettem reagalni arra amit irtal legutobb. Azert az orom az uromben, h Timur ilyen ugyes fiu es maris talalt masik munkat:) . Remelem azert nem kell meg egy jo darabig neked se munka utan nezni - azert az most nem lenne nagyon idealis ket picurka mellett. De bizom benne h akarhogy is alakul, megoldajatok!!
mrsnoname
 
 


sziasztok,
szia msrnoname, köszönöm a bíztató szavakat, szerencsére tényleg megyek kifelé a "rosszból" :)
A nyelvtanulás nálunk csak pusztán anyagiak miatt csúszott, nagyon szerettem volna azonnal menni, ahogy kijöttünk, csak minden hónapban volt valami, ami miatt nem fért bele a költségvetésbe. Most még vasárnap egy költözés (úgy örülök, egy helyes kis házikót vettünk ki udvarral, beépített terasszal, szóval szuper lesz, azért kerestünk tényleg valami szépet, mert ez most jó hosszú távra szól, az elkövetkező években nagyon nem szeretnék már költözni, kicsit sok volt az utóbbi időben a cuccolgatás :? ), ez ugye megint plusz kiadással jár, aztán januárban hajrá :D. Egyébként elárulom, hogy pont azóta, mióta mondta párom, hogy januártól mehetek végre suliba nyelvet tanulni, szóval azóta érzem magam itt teljesen másképp, tele lettem reménnyel, hogy ha megtanulom a nyelvet, akkor annyi mindent tudok kezdeni itt is, otthon se voltam elveszett ember, talán nem helyfüggő, hogy az ember képes-e kezdeni magával valamit...
Kérlek, ha lehet, írj valami bővebbet arról az iskoláról, ahol te tanítasz. Nálatok is indulnak januárban kurzusok? Mikor van a tanítás (nekem mindenképp olyan helyet kell keresnem, ahol este, hogy a gyerekekkel párom tudjon lenni). Hány hetes/hónapos kurzusokról van szó? Milyen díjazással megy? Az olyan abszolút lúzer kezdőknek is tudod ajánlani, mint amilyen én vagyok? Nem csak hogy nem tanultam még soha angolt, hanem a legnagyobb baj, hogy úgy érzem, nálam nagyobb blfsz nincs is nyelvtanulás terén, néha úgy érzem, hogy én leszek a világ egyetlen olyan "csodája", aki képtelen megtanulni annak az országnak a nyelvét, ahol él... :oops: Bocsi, hogy letámadtalak a kérdéseimmel, de sajnos fogalmam sincs, hogy hogy lehet ténylegesen nekiállni egy nyelvet úgy tanulni, hogy annak értelme legyen. Köszönöm :).

Többiek, hol vagytok? :o

Kép
ebinc
 
 


Szia Mindenkinek!

Mrsn nagyon csabito amit leirtal az ESOL-rol ,nalunk anyagi,es idobeni hianyossagaink vannak-voltak.Az anyagi resze kezd rendezodni nalunk is.sogoromek is itt elnek,jarnak is valami tanfolyamra,de az delelotti,nalunk az kizart.Valami hetvegi tanfolyam kellene.De az az igazsag,ennek meg nem neztem utanna.Mas nem is igen lenne jo nekunk,mert meg a legkisebb gyerkoc kezelesre szorul ugy nez ki.Meg ez sem tisztazodott teljesen.Habar ha tenyleg vinni kell beszedterapeutahoz,akkor meg van oldva az angoltanulasom lehet. Viszont a citizenshipet lehet tanulnom kene akkor a gyermekemmel.Csak az a baj ugye,hogy konyvuk az nincs, igy tanulnom sincs mibol.Esetleg tudsz-e valamit ajanlani,hogy interneten utanna tudnek nezni...? Itthon egyebkent ugy probalom tanulni az angolt, egyreszt hoztam ki egy angol konyet-munkafuzetet,Grapevine a neve, abban csinalom a feladatokat, valamint szavakat tanulok a nagyfiaimmal, folyamtosan megy a mesecsatorna,ahol rendesen artikulalva beszelnek, es meg mesekonyvet szoktam olvasni-forditani.Igy az irott szoveggel mar egesz jol megbirkozom,pl ma a kajas dobozon levo hasznalati utasitas szotar nelkul megvolt, de a beszed...na itt kezdodnek az igazi problemak.

Ugyhogy Ebinc irigyellek amiert el tudsz menni tanfolyamra.A fiam egyebkent emelt szintu angolra jart,azert is tud o jobban angolul.Viszont a kozepso gyermekem nem,igy o meg csak most kezd belerazodni a dologba.Ja meg van ket ev hatranya o 11 eves :lol: es itt is ok a magyarok egydul a sulijukba.Vagy ezt mar lehet irtam.Kezdek amortizalodni agyilag :shock:


Meg a cipovasarlasunk csuszik,mert majd fizikoterapeutahoz is mennunk kell, bizom benne tudnak mondani valamit,honnan vegyunk cipot Manonak.Vagy itt is csinalnak majd a labara.

Na jo ejt mindnekinek,es tovabbbi szep hetet!
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ildi,hogyhogy ennyi minden van a manónál.
Mi nem voltunk ilyen kivizsgáláson kéne?
Ádi 21 hónapos ,de a mammán meg zagyvaságokon kívül nem mond semmit.

Azért nem iratkoztam be még suliba,mert egyszerűen nem tudjuk eldönteni haza vagy maradjunk.
Én annyira nem bírok itt megszokni, hogy nem igaz. :cry:

Okolok én mindent még a jó istent is, hogy ki kellett jönnünk.
Az az igazság,hogy nem azért vagyunk Belfastban ,mert világlátás,mindig is külföldön élés vágya,hanem az, hogy nem éltük volna túl a 2009-es évet otthon anyagilag.

Nemutolsó sorban nekem nagy csalódás Belfast,mintha Anglia Wc-je lenne szó szerint.

Mondtam a páromnak, hogy el kéne költöznünk valamilyen értelmesebb helyre vagy haza egy év múlva.
Addig fél lábbal is kibírom.

Ő is egyetért.

Na mindegy a lényeg nem szeretnénk meghülyülni teljesen.
Segítsetek?
Ti hogy küzdöttétek le a depis időszakot nekem nem megy egyik pillanatról a másikra.

Tanfolyam- tankönyv- elérhetőség háromszögben nekem is tehetnétek javaslatot. :)
Lemondani azért nem mondtam le róla teljesen.
Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Haho,
most csak gyorsan atdobom ezt a weblinket, ezt eloszor bongesszetek at ferjurral, h segitsen eldonteni h egyaltalan ilyenfajta nyelvtanulasra van e szuksegetek:

http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... G_10037499

Majd hamarosan valaszolgatok konkretan is a kerdesekre, csak most nagyon el vagyok havazva.
Futok most is dolgozni.
puszi, berni
mrsnoname
 
 


Sziasztok!
Hú kicsit nem vagyunk és már alig bírom követni az eseményeket. Üdv minden újnak a topikban!
Teljesen átélem amilyen gondjaitok vannak. Mi is túlestünk ezen és néha mi is ugyanúgy depisek vagyunk, 2 éve itt vagyunk és még mindíg alig ismerünk valakit, de valahogy mindíg megrázzuk magunkat és túllépünk a mélypontokon. Az angolhoz sokat nem tudok szólni. Én már 4 éves korom óta tanultam otthon és külföldön is sokat, de a párom nem. Ő a munkahelyén a 2 év alatt rendkívül sokat fejlődött és le a kalappal előtte. Persze az ügyintézés még mindíg rám szakad. De az ESOL amit Berni mond tényleg nagyon jó. Nálunk a Sure Start children Centre-ben is indítottak ilyet ingyen és mellette vigyáztak a csöppségre is. Nézzetek körbe, mert nagyon sok helyen van ilyen tanfolyam.
És fel a fejjel, menni fog. Nem nehéz nyelv az angol. Ha a hétköznapokban is használjátok, akkor ragadni fog.
Ebinc! Ugyanez a felégetéses módszert használtuk mi is teljesen ugyanígy, néha kicsit megbánjuk, de aztán rájövünk, hogy nem akarnánk hazamenni amúgy sem.

Más. 5 és fél hónap után visszakapjuk az útleveleinket!!! Hihetetlen. És megvan a kék kártya. Mintha egy egész életbe tartott volna..
Köszönöm szépen a gyógycipős tanácsokat, megtaláltuk a környéken a megfelelő boltot (Clarks). Mégegyszer köszi.
Berni! Igen Timur tényleg ügyes volt meló ügyben. Nálam az az újság, hogy lett volna munka, mert felvettek 2 helyre is, de rájöttünk, hogy a nyolc óra még túl sok lenne a baba mellett és most keresünk valami kevesebb munkaidejűt. Tényleg hogyan lehetne tanítani úgy, ahogy te? Hiszen azt otthon is csináltam!
Tudnál ebben segíteni? Hol tudnék az ESOL tanításnak utána nézni? Na most aztán előről, hátulról le vagy támadva az ESOL-lal!!

:D
Na semmi szájbiggyesztés! Szép napot mindenkinek!
Xena

xena
 
 


Nem hiszem el.. írtam egy csomót és valamit félrenyomtam, elszállt az egész...
nah, még egyszer, de most már csak zanzásítva :?
Szóval:
sziasztok
Ancsi, gyertek át Londonba és majd erősítjük egymást :D. Szerintem próbáljátok nem feladni, ha már ennyit kibírtatok, kibírtál, nem lenne jó pont akkor visszalépni, amikor már kezdtek egyenesbe jönni... Amúgy meg azt hiszem, ha egy évet még kibírtok, utána már nem is akartok hazamenni :). Nekem a depin túllépni azt hiszem sokat segít most ez a költözés, a tudat, hogy mehetek iskolába (és nem csak az angol tanulás miatt, hanem - ahogy mrsnoname is írta - a társaság miatt).
Borzalmasan sajnálom, hogy ilyen messze vagytok, tuti, hogy jóval egyszerűbb lenne, ha tudnánk beszélgetni, együtt suliba járni, "gyerekezni", stb. (nem véletlenül kérdeztem ám férjed foglalkozását, mivel párom cégénél kerestek magyar programozót....)
Karácsonyra, szilveszterre hazautaztok? Mi maradunk, essse lesz túl egyszerű, 34 éve még egy karácsonyt se töltöttem anyukámék nélkül, minden 24-én este náluk voltunk, sőt 25-én egész nap. Nem is magam miatt fájlalom annyira a dolgot, hanem anyukámék miatt, mert nem lesznek ott az unokák...
Szilveszterkor jönnek hozzánk párom unokatesói (kint vannak ők is), úgyhogy leszünk páran, nem lesz unalmas :)
Ancsa, gyere gyakran, beszélgessünk, hátha az segít pickét kilábalnod a depiből.

Mrsnoname köszönöm a linket, átböngésszük mindenképp...

Xena, két éve kint vagytok és még mindig néha visszatér a depi? Ne ijesztegess :roll: :) Angol miatt irigyellek, bár azt, hogy én nem tudok (még!), csak magamnak köszönhetem...

Asszem holnap éjjel fogom magam és nekiugrom végigolvasni ezt a fórumot, hogy megtudjam, ki hogy került ki, hogy élte meg a dolgokat.
Jó éjt mindenkinek és Ancsa! fel a fejjel! :)

Kép
ebinc
 
 


Sziasztok!

Ebnic.Köszi aranyos vagy.
A férjem sajnos nem ért a programozáshoz,de az informatikához egy keveset konyít ,mert két évet járt közgazdász informatikus szakra Gyöngyösre.
Ha netán van egyéb ötletetek szívesen dobbantanánk.
Látom szegényt csak őrlődik a mostani munkahelyén,mert nem ismerik el ,és tudom többre képes.
Egyébként most tanulja az ELO-tól a logisztikai ügyintézőt is.

Én diplomás ápolóként végeztem és olyan szívesen dolgoznék a szakmámban ,csak az a
fránya nyelv nem megy.
Ezer év múlva meg mire megtanulom kiesek a rutinból sajnos.
Ez van.Ezért is vagyok annyira letört.
Szeretek az idős emberekkel foglalkozni,bár otthon muka egészségügy területén dolgoztam.


Na megyek csinálok egy kis lángost.
Üdv:Anita

Kép
ancsi1979
 
 


Ne hari én is elrontottam a nevedet.:oops:
Nem engedi kijavítani.

Kép
ancsi1979
 
 


Mi sem megyünk haza karácsonykor.
Pénzügyileg most látszunk rendeződni,sajna még nem fér bele.
:(
Amúgy nekünk is nagyon hiányoznak,szülők,rokonok,dédnagyik.

Kép
ancsi1979
 
 


sziasztok
jah, elég nyakatekert nevet választottam, ez még akkor volt, amikor Marcus a pocakomban pici kis "ebihalacska" volt, ebből lett az "ebi", az "nc" meg a nevem kezdőbetűi, gondolkodom rajta, hogy talán meg kéne változtatni :)
Ancsi, nem olvastam még vissza, lehet, hogy már írtad valahol: a ti választásotok miért Belfastra esett? Van ott valaki, aki ajánlotta? Vagy már eleve oda kapott férjed munkaajánlatot?
Londonnal egy baj van: borzalmasan magas az ingatlanok bérleti díja. Ahova most mi megyünk, az még az olcsóbb környék, de pl. - előbb néztem meg - az egy szobás lakások ára heti 165 font körül kezdődik, aztán határ a csillagos ég... Szóval egy keresetből nem egyszerű, mi esetünkben az a szerencse, hogy páromnak olyan a munkája, amit nagyon megfizetnek, ezért tudunk családi házat bérelni és úgy, ahogy egy keresetből is megélni.

Látom Ancsi, nem csak én vagyok, aki azt hiszi magáról, hogy soha nem tanulja meg a nyelvet.
Próbálkozom, de az a baj, hogy "éles" helyzetben borzalmasan megijedek, azonnal elfelejtek mindent és nem tudok kinyögni egy értelmes mondatot sem... Amúgy érdekes helyekről próbálom magamra szedegetni a nyelvet. Pl. van délelőttönként egyik csatornán egy műsor, amit sérült gyerekeknek készítenek... nah abból tanultakat mondom el páromnak este :D meg mesékből, pl. az In the night Garden c. igen "érdekes" meséből - Marci kedvence :). Most rákaptam arra, hogy esténként megtanulok 10 mondatot és másnap gyerkőc mellett is tudom fennhangon mondogatni (muszáj, különben annyira lassan mondom, viszont ha gyakorlom, egy idő múlva rááll a szám). Szóval próbálkozom és reménykedem, hogy ha mindenkinek sikerült, talán nekem is fog...

Neked meg - ahogy írtad - az alpok megvannak, biztosra veszem, hogy nem lesz gond...

huh, felébredt Marcus, futok
sziasztok

Kép
ebinc
 
 


Sziasztok!

Koszike mrsnoname,majd atnezzuk az emberemmel, bar beutottem a post codet,meg hogy milyen tanfolyam is kene, de nincs talalat Carlisle-ban.Remelem csak en nem jol ertem,es megis lesz valami :shock:

Xena,neked is koszi az infot, addig hajtom emberem,mig nem talal valami nekem valo tanfolyamot, nem akarok itthon bekattanni.

Karacsonykor mi sem megyunk haza,tulajdonkeppen nagyon sokaig nem is, hiszen mindent felszamoltunk magunk mogott,itt meg nullarol kell kezdeni,mint ahogy Ti is csinaljatok,ugyhogy ha valakinek hianyzunk nagyon,legfeljebb elrepul hozzank.meghat mi megiscsak oten vagyunk,az felere egy hadsereggel, ha mar csak a szallasra gondolunk.

Ancsi,azt mar hallottam mastol is,hogy Belfast nem eppen a legidealisabb "elohely".Mi is messze vagyunk Londontol, kozel a skot hatarhoz,de azert erre szerencsere szokott sutni a nap.Neha ez is segit a depin.Egyebkent ebben tanacsot nem tudok adni,a beka segge altt vagyok en is jo melyen.Fuj.Utalom.
Nem kell semmi extra vizsgalatra vinned Adamot,ne aggodj,Marci szuletesekor kapott egy enyhe agyverzest,ugyhogy nekunk eleg kuzdelmes volt az elmult 2 ev.De talpraallt,es beszel is,mar mondokazunk,csak meg az izomzata nincs teljesen rendben, nem osztonosen tanult jarasa van,hanem tanitott ,teljes mozgaskeptelen volt,szoval meg piciket alakitani kell,hogy tokeletes legyen :lol:
Egyebkent ezert is keresnek hetvegi tanfolyamot,mert valoszinu az elmult idoszaknak koszonhetoen,nem fogadja el az idegeneket Marci, az apjat is masfel honap utan fogadta el ugy,hogy megengedje neki,hogy felvegye az olebe.Ezert is nem egyszeru.

szep napot mindenkinek!
thomaildi
 
 


Huh, Ildi, szomorú, amit Marciddal kapcsolatban írtál, viszont akkor úgy tűnik, hogy minden rendben lesz vele, ugye? Le a kalappal előttetek/előtted, három gyerkőccel is neki mertetek vágni a dolgoknak. Látod, ilyenkor vagyok mérges magamra, hogy itt nyűglődök, miközben más jóval többet és nehezebbet kap, vállal magára és csinálja...
Az idegeneket én Marcim se fogadná el, ezen a téren mindkét gyerkőcöt "elrontottam" :), kicsit túlságosan magamhoz növesztettem őket.... Mindegy, ezt aztán tényleg nem bánom, Petyának se volt kárára, azóta már talpraesett, közösségi emberke lett belőle :)

Kép
ebinc
 
 


Ildi tényleg erőn felül teljesítetek akkor.

Most hogy így végigolvastam benneteket elgondolkodtam.
Igenis legyünk büszkék arra,hogy meg mertük ezt tenni gyerekestül ,kutyafülestül együtt és
Eljöttünk otthonról új életet kezdeni.
Most tudatosodik bennem,hogy otthon a környezetemben mennyi hangember van aki bizonygatja, hogy így kijön ,úgy kijön amikor meg rákérdezek akkor mindenféle kifogás a válasz.

Mért Belfast.?
A párom másodjára jött ki.Egy évet már lehúzott aztán hazajött és utána döntöttük el,hogy akkor go.
Itt kapott egyből munkát,vagyis másodjára már úgy hívták ki négy nap volt rá eldönteni,hogy most jöjjön vagy nem.

Mi még nem adtuk el a lakásunkat,de tervezzük.
Mi is szeretnénk élvezni egy darabig a kölcsön nélküliség tudatát.

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!
Persze,mar majdnem minden oke,remelhetoleg kesobb nem lesznek tanulasi zavarai.Az a jo,hogy az egvilagon nem latszik rajta semmi, tokre olyan,mint az egeszseges gyerkocok :)

Ebinc a Te fiad is Marcell, vagy Marton?Egyebkent meg nem is lehetnenek csak anyasak, hiszen az apjuk eleg messze volt :lol: Te egyebkent tanultal valaha angolt, vagy ugyanugy a teljes tudatlansagbol kezded mint en?Milyen mondatokat tanulsz?magadnak irod,vagy konyvbol veszed?Mi is szoktuk Marcival nezni a CBeebies musorat, es neki is a kedvence az In the night garden :lol:

Ancsi!A beszedre visszaterve, a fiuk ezen a teren islustabbak a lanyoknal, 2 ev 3 honap a hatar, amig valamennyire beszelniuk kell.Itt nem osszetett mondatokra kell gondolni :lol: Egyebkent lehet h azert zagyval Adam,mert nem tudja eldonteni,hogy most magyarul vagy angolul mondja :wink:

Xena,Mrsnoname, tudtok valami otletet adni,hogy a legkisebbeknek hogyan tanitsuk az angolt,ugy hogy ne tunjon tanulasnak?Eleg, ha szol a tv, es meseket olvasunk nekik neha angolul?Meg ha mutatunk nekik valamit ,pl egy hattyut,akkor ha mondjuk melle az angol megfelelojet, elobb -utobb megragad?(bennunk is ) nem fognak nagyon bekavarodni?V agy ezen ne parazzak? :oops:

Ki mit foz hetvegen? Kerem a recepteket :lol:
thomaildi
 
 


Mrsnoname bocsanat, de most ert el a tudatomig, Te irtad mar hogy Berni vagy en meg itt Mrsnonamezek :oops: Azert az meg biztato jel,ha eszembe jut igaz nemi csuszassal :oops:
thomaildi
 
 


sziasztok!
Ancsi, házikót mi is azért adtuk el, mert volt rajta hitel, kiadni nem akartuk, mivel tudtuk, hogy nem egy-két évre jövünk csak, ezért inkább választottuk a hitelnélküliséget (mostani gazdasági helyzet miatt örülök is neki nagyon, ma már nem tudnánk olyan jó áron eladni, mint anno, meg hát svájci frank alapú volt a hitel, most aztán jó sokat kéne visszacsengetni...) - lehet, hogy jobban teszitek, ha kicsit most ti is vártok az eladással, míg stabilizálódik a helyzet.
Egyébként ma jobban vagy? Ádám még mindig sírdogál elalvásnál? Beszédfejlődése miatt meg ne aggódj, osztom Ildi véleményét... Pont, mikor nagyjából beindul a beszéd, akkor jöttetek ki és most őt is vegyes nyelvhatások érik, tuti, hogy szívja magába a dolgokat, te fogsz legjobban meglepődni, amikor megszólal :D.

Ildi, nem, én soha nem tanultam angolt, azért is vagyok magamra mérges, mert amikor tudtuk, hogy kijövünk, nem kellett volna kifogásokat keresnem a tanulás elkezdésére.... Mindig aszontam, hogy nincs rá időm (terhességet végigdolgoztam, szülés előtt két héttel hagytam abba a melót, szülés után meg babára hivatkoztam), pedig igenis, hogy lett volna, egyszerűen csak a kényelmesebbnek hitt megoldást választottam, most meg már verhetem a fejem a falba....
Marcus nálunk is Marcell :). Akkor a fiacskád nem is olyan, mint az egészséges gyerkőcök, hanem EGÉSZSÉGES és ez szuper :). Bár gondolom, mit élhettél meg, mikor szülés után kiderült, hogy mi történt vele :(.
Marcus nyelvtanulásán nem parázok, folyamatosan együtt nézzük a meséket, ha kimegyünk utcára csak angolt hall, ha közösségbe kerül, akkor is csak angolt fog hallani.... Lehet, talán kicsit jobban aggódom azon, hogy mi lesz a magyar nyelvvel. Mert ok, hogy tudni fog magyarul, hiszen én csak úgy beszélek vele, olvasok neki, de a többi.... a nyelvtan, a magyar történelem, stb... Szóval szeretném, ha ismerné a hazáját, a nyelvét, remélem át tudom majd neki adni azt, amit tudnia kell.

Kajaötletek Ildi: paradicsomleves, fokhagymás sertésragu krumplipűrével, piskótatekercs vaníliasodóval (émma ezt gyártottam)
Egyébként nekem is nap, mint nap fejtörést okoz, hogy mit főzzek, merugye kell a változatos kajálás, de nem ecccerű minden nap kitalálni valami újat (bármit, bármennyit főzök, fiúk egy nap alatt elpusztítják :) )
Úgyhogy nem is rossz ötlet tőled: néha beírhatnátok, hogy mit főztök, lehet lopni egymástól :)

Kép
ebinc
 
 


Akkor nem baj ha inkább Ebinek hívlak?
Elvégre az olyan angolos. :D

Most jobb lelkileg,már egy kicsit mert legalább az alvásprobléma megoldódott.
Vettünk zenélő csillagot,ami falra vetít különböző képeket.
Csoda ,hogy egy ekkora gyereket is simán megnyugtat.
Az argosban le volt árazva 16 fontra.

Nekünk még elég fiatal a lakásunk otthon és most fog letelni rá az öt év lakástakarék is.
Javasolták ,hogy előbb ne adjuk el, mert többet bukhatunk rajta mint öt év után.
Szerencsére forint alapú,meg vannak benne bérlők,úgyhogy ki tudjuk várni a megfelelő pillanatot.

Én megmondom őszintén nem is tudok Ádi mellett nagyon tanulni.
Kiszedi a könyvet meg a tollat a kezemből,ha nem adom oda a földön elterülve hisztizik.
Ha meg nem figyelek rá két percig gurul is le valahonnan,mert mindenre felmászik amire csak lehet.
Az apja kiszámolta 8 másodperc amit a fenekén képes egyhelybe eltölteni.
Az hogy leüljön a játékaival babrálni .....
Hát olyan még nem nagyon volt tőle.
Mint egy zizibogár.
Anyukám a telefonba mikor elmesélem jaaaaaaaaaaj Ancsikám te voltál ilyen.
És abban a jajban minden benne van.Azt hiszem értem.
Nemsokára szeretnénk tesót,de hát nem tudom mit csinálok sehovasemülöklesajtkukac Ádi fiammal akkor. :D
Üdv:Ancsi

Egyébként már megkóstoltuk a Tescoban kapható karácsonyi pudingot.
Nagggyon rossz. :?

Kép
ancsi1979
 
 


Ebi tökéletes :D.
hehe, akkor Ádi és Marci egyforma perpetum mobile típus... :D.

jah, hát angol kajákkal én is hasonlóan vagyok, mint ti a pudinggal.. nem sok olyant találtam, amire azt mondtam volna, hogy de jó :).

Tényleg, régóta itt tartózkodók, ti már biztos kitapasztaltatok mindent, hogy hol mit lehet találni, mi az, ami a magyar ízlésnek megfelelően finom, stb... Szóval az lenne a kérdésem, hogy pl. hol lehet normális, finom ízű tejet kapni, illetve milyen néven fut? Itt olyan, hogy vaníliás cukor, gesztenyepűré "teremnek"? Vagy csak lengyel és magyar boltokban érdemes kutakodni?

Kép
ebinc
 
 


Sziasztok!

Koszi Ebnic a kajaotletet :D Egyebkent azert kertem otletet,mert mar kesz vagyok e teren en is.Igy meg azert ha van nemi otlet,abbol mar majdcsak konnyebben osszehozzuk.A harom nagy nalunk is pusztit becsulettel :wink: Az angol kajakat meg csak kerulgetem... A parom es a ket nagy imadja a sausage-ot .hat az valami fertelem.Meg a szaga is mikor sutom.Pedig asszem 2vagy 3 felet sutottem mar nekik, de mindharom fertelmes budos(szerintem).

Ancsi, a karacsonyi pudinggal is szemeztem, mondtam apanak ki kene probalni, de ezek utan nem biztos hogy akarom...egyebkent is finnyas vagyok egy kicsit,az emberem szerint nagyon.

A tanulas teren en is igy vagyok, egy oltari lusta diszno :oops: De most meg a muszaj nagy ur :lol: es elvezem-elveznem is a tanulast, csak kene akivel lehetne,es segitenenk egymast.Na de itt a hetvege,apat rakattantom a linkre amit Berni tett be :twisted: En egyebkent meg sem kiserelem a tanulast ,ha Marci ebren van,lehetetlen barmit is csinalnom amig nincs kiiktatva a gyermek.

Ebnic van feletek Lidl?Ott lehet eleg jo dolgokat kapni.Vanilias cukrot meg nem is kerestem,tenyleg az van?Tuti,mert sutiket istenieket csinalnak viszont.Egyebkent meg ha nem talalsz,akkor egy vanilliarudat tegyel bele egy adag kristalycukorba,es zard le egy idore.Ezt "Nigella konyhaja" cimu musorban lattam meg otthon a Spektrumon.
:lol: arra mar nem emlekszem mennyi idore, de szeintem par nap eleg boven,aztan meg ha fogy a cukor lehet tolteni folyamatosan.Ja,hogy vanilliarud van-e?Hehe,nemtom.En meg soskat nem talalok sehol, csak spenotot. :wink:

Na szep estet,es hetveget mindenkinek!


Kép
thomaildi
 
 


Haho,
Olyan szivesen jonnek surubben most h ilyen jol fellenditettetek a topikot, de sajnos ezzel parhuzamosan tobb idom nem lett a netezesre mint ami eddig (se) volt :( . Most meg raadasul a laptop elott ules (terdeples) is eleg kenyelmetlen. Az eddigi dolgozoszobat alakitjuk eppen kozos gyerekszobava, mar felig-meddig kesz. A wireless (csatlakozas nelkuli) net viszont most valami miatt nem mukodik, igy meg mindig ehhez a szobahoz vagyunk kotve ami az internetezest illeti. Tehat most a foldon torokulesben ulve, raadasul az egeret is elraktuk valahova...egyszoval nem kenyelmes...

Ildi es persze mindenki aki most ujonnan megjelent itt kozottunk tenyleg nagy hosok vagytok h ilyen elozmenyek utan es korulmenyek kozott, sokotok nagycsaladostul nyakaba vette a vilagot!
En ezt itt mar sokszor kifejtettem amiota letezik ez a topik, h sokkal batrabbnak tartom a most csaladdal ide erkezoket, mint en voltam anno 15 evvel ezelott kis 18 eves fruskakent.

He-he, a sok Marci:) ...nekem is van itt is magyar es odahaza is jopar Marcell ismerosom.
En egyszer itt megismertem viszont egy velem egykoru Marcit is, de o Marot volt.

Xena, tanitas ugyben a legjobb az ha itt tajekozodsz:
http://www.talent.ac.uk/

En community education-ben dolgozom, ami termeszetesen a helyi onkormanyzat altal van futtatva. De ESOL orakat sok mas helyen is lehet talalni. Ha tenyleg erdekel valakit, akkor a legjobb bemenni a helyi konyvtarba es ott erdeklodni a lehetosegekrol. A konyvtar altalaban a legjobb kiindulopont informacio lekeresre a helybeli kurzusokkal kapcsolatban, legyen az barmi. Vagy ha ferjur raer es segitokesz kedveben van :wink: , akkor okos dolog felhivni a helyi onkormanyzatot is, esetleg a helybeli college-ot, stb....de a konyvtarban elvileg mindenrol kellene h legyen infojuk, regebben legalabbis igy volt.

Az ESOL-t tanito intezmenyek tobbsege tud creche-t (ora alatti gyermekfelugyeletet) biztositani. Nalunk is van minden kozpontunkban creche, ahova ora elott par perccel az anyuka beadja a kicsi(ke)t, majd ora befejeztevel kiveszi. A creche-ben szakkepzett ovonenik/bacsik vannak akik eletkornak megfeleloen foglalkoztatjak a kicsiket.
Az en lanyom is jart a tanitvanyaim gyerekeivel majd egy even at egy ilyen creche-be, amikor a ket gyerek kozott visszamentem dolgozni. Nalunk a napkozbeni orak 2 vagy max 2 es fel ora hosszuak. Ebbol kifolyolag napkozben csak ketszer adunk orakat, egy megy delelott, egy pedig delutan. De olyan nem fordul elo h egy diak reggel es delutan is jarna. A nappali csoportjaink altalaban 2, 3 vagy 4 nap jarnak egy heten.

Aki nem tudja megoldani a napkozbeni tanulast, annak a nagyobb intezmenyek (mint peldaul az enyem is), tud esti orakat biztositani. En is este tanitok. A mi esti csoportjaink 7.30-9.30 kozott zajlanak. En nagyon szeretek este tanitani, mert sokkal dinamikusabbak ezek a csoportok. A diakok nagy tobbsege dolgozik napkozben, tehat magasabb szinten muvelik a nyelvet mint az ugyanolyan szintu, de nappali csoportok. Veluk sokkal gyorsabban is lehet haladni.

Na most ezt elkuldom gyorsan mielott elszall.
mrsnoname
 
 


Ami a gyerekek angol-tanulasat illeti, en teljesen a termeszetre hagynam a dolgot. Semmifelekeppen nem a ti feladatotok h megtanitsatok oket angolul, sot hianyos nyelvtudas mellett, ez kifejezetten veszelyes is lehet. Nekik az a fontos h helyes angolt halljanak. Erre pedig tokeletes az idonkenti tevezes, de persze csakis eletkoruknak megfelelo musorokkal. Latom mar felfedeztetek a CBeebies-t...ez egy szuperjo csatorna az ilyen piciknek!!!
En angol mesekonyvekkel is csak akkor probalkoznek ha mar biztosak vagytok az angolotokban. Az angol beszedet pedig zart ajtok mogott egyaltalan nem eroltetnem. Szerintem sokkal jobbat csinaltok nekik, ha nem kavarjatok oket ossze azzal h egyszer magyarul hallanak titeket beszelni, egyszer pedig angolul. Idovel ugyis lesz ebben is reszuk, ha akarjak, ha nem, amikor ti is tobbet fogjatok mar hasznalni az angolt hazon kivul. Szerintem nyelvtanulas szempontjabol IS jobb a folyamatossag betartasa. Tehat egy szulo-egy nyelv.
Szerintem az angol nyelvtanulas nem tolunk, mint szuloktol kell h jojjon a gyerek iranyaba, hanem egy termeszetesen folyamat kell h legyen. Amugy nekem is voltak hasonlo gondolataim meg amikor a nagyobbik pici volt. Azota ugye mar elmult 3 eves es latom, h nala peldaul a tv, kulonbozo gyerekfoglalkozasok ahol megfordultunk vele (playgroup, kindermusik, diddidance, stb), ovi, angolul beszelo csaladi baratok, es az o kis baratai szuperul beinditottak ezt a folyamatot. Igaz, nalunk talan ilyen szempontbol hamarabb ki lett a gyerek teve az idegen nyelvnek. Nekem pont az ellenkezo volt a problemam sokaig, h surgosen magyar baratokat kellett talalnunk a magyar miatt :D.

En azt ajanlanam, h keressetek a kornyeken zajlo koruknak megfelelo gyermekfoglalkozasokat. Nem kell am eroltetni a zenes, tancos, mondokas helyeket, ha nincsenek most meg ra az anyagi keretek....vannak ingyenes, vagy minimalis osszegert mukodo playgroup-ok (ezek ilyen jatszohazak) - sok ilyen altalaban a helyi templomban mukodik.
Itt egy szupi kis weboldal: www.netmums.com - uszitsatok erre is ra ferjurat :wink: ....ez felosztja az egesz orszagot kornyekekre, es miutan a sajatodon belul beregisztralsz, hozzajutsz mindenfele infohoz ami a kornyeken tortenik/zajlik es fontos lehet szamotokra mint csalad szamara. Ismerkedesre is nagyon jo. Van a 'meet-a-mum' resze az oldalnak, en speciel ezen at ismerkedtem meg tobb par utcaval tolunk lako csaladdal hasonlo koru kicsikkel, akikkel azota nagy baratsagok szovodtek. Szoval hajra :D !!!

A CBeebies-rol eszembe is jutott, h minden evben csinalnak egy Live (elo) show-t a kedvenc mesekarakterekkel, ami korbejarja az orszagot. Itt van a weboldaluk linkje....hatha valaki meg nem tudja h mivel lepje meg a kicsit karacsonyra :wink: :

http://www.cbeebieslive.com/

Na futok gyerkoket ebreszteni! b
mrsnoname
 
 


na meg egy gyorsat :wink:

A vanilias cukor 'Vanilla Sugar' neven kell keresni a boltokban, a sutos reszen altalaban (liszt, cukor, baking powder (sutopor) reszen).

Az a tipikus magyar-fajta gesztenyepuret itt nem talaljatok. Ezt en is nagyon hianyolom meg ennyi sok-sok ev utan is, miutan gesztenyepure-manias vagyok...nekem meg az eskuvoi tortam is gesztenyoltelekes volt :lol: .

Vegyetek egeszben gesztenyet, vagy kibelezve mindenfele izetesites nelkul, az is nagyon finom :wink:. Esetleg suteshez kremnek az is jo, ha jol lepuresititek es hozzaadjatok a hozzaadnivalokat.

En meg kulon orulni is fogok a magyar recepteknek, ha felrakjatok ide. Nalunk sajnos mar az az unnepnap, ha magyar etel kerul az asztalra :( .

Tejek itt nagyon finik vannak sztem. Biztos eszrevettetek h itt nagyobb kulturaja van a friss tejivasnak, mint a tartositottaknak. Frissbol probaljatok mondjuk a Cravendale-t. Bar ha teljes zsirtaltalmut vesz az ember (mi pedig csak azt a gyerkok miatt, es mostmar magunk miatt is), akkor barmelyik jo. A teljes zsirtartalmu mindig a KEK kupakos!! A zold a semi-; a pirosat pedig messzirol keruljetek, az szinte csak feherre szinezett viz :x .
mrsnoname
 
 


he-he, na most tuti kiteszek magamert, a mai hozzaszolas-mennyisegemmel :lol: ...ennyit sokszor egy fel even at nem irok. De amiert most jovok azt ferjur juttatta eszembe, h naluk is megy most tobbek kozott ez az allas, ha barkit erdekel irjon nekem privit es altala lehet jelentkezni:

ASP.NET WEB DEVELOPER
Job Description

Responsible to: IT Manager

Job Summary: Our rapidly expanding online digital team is currently recruiting an ASP.Net/C# developer in Central London. The primary responsibility for this role is to assist the team in the maintenance and development of existing web products. The role would be working with 2 other developers

Key responsibilities:
• Develop and maintain existing systems in line with business requirements, following a defined requirements gathering and sign-off process
• Provide recommendations for system improvements and alternative best practice
• Undertake such other duties, training and/or hours of work as may be reasonably required and which are consistent with the general level of responsibility of this role

Essential
• Excellent knowledge of programming principles
• Strong ASP .NET (C#) experience and knowledge of the .Net Framework
• A thorough understanding of modern web standards
• Strong XHTML and XML skills
• Good knowledge of JavaScript
• Good knowledge of SQL server/database query and design
• Good understanding of usability
• Working knowledge of CSS

The candidate must retain the ability to maintain quality standards while working under pressure to tight deadlines. You must be very motivated, with an excellent eye for detail and the capacity for lateral thought.
mrsnoname
 
 


sziasztok!
Ildi.. sausage? Hát nálunk az - pedig mi aztán tényleg nem vagyunk finnyásak - közutálatnak örvend. Bár lehet, hogy azért, mert kétszer próbáltuk és mindig az occcsó kategóriából vettük, lehet, hogy egy drágábnak már jobb az íze... Nekem eddig a legemlékezetesebb, mikor vettünk birkás kebabot... Megsütöttem, jön a párom, megkóstolja, aszongya "te, ennek rágó íze van"... nem hittem el, jön Petya (nagyfiam), beleharap: "anyaaaa, ennek rágó íze van"... akkor már gondoltam, megnézem, szerintem a fiúkkal valami gond van.. én is kóstolom: "naháááát, birkából készül a rágó" :D utána néztük a papírján, hogy sikerült mentolos kebabot vennünk.... :shock: MENTOLOS, atyám.... hogy lehet egy húst mentollal ízesíteni? :roll:
Sóskát még nekem se sikerült találni...

Berni, nagyon szépen köszönöm a rengeteg jó tanácsot, annyira aranyos vagy, sokat segít, amiket itt leírtál. Jó érzés volt ám, mert engem otthon azzal riogattak, hogy itt a magyarok "kerülik" a magyarokat, most már látom, hogy nem igaz és aki normális otthon, az itt is ugyanúgy megmarad annak. Szóval még egyszer köszönöm. :)

Tényleg, írtad, hogy 18 évesen jöttél ki, akkor nem csoda, hogy annyira nem ismered a magyar recepteket, 18 éves kora előtt az ember nem igazán foglalkozik a főzőcskézéssel (én se foglalkoztam :D), úgyhogy neked gondolom itt kellett megtanulnod itteni alapanyagokból a kajagyártást.

Párom (bocsi, azért azt írom mindig, hogy "párom", mert mi nem vagyunk házasok, egyébként Gábornak hívják, lehet, hogy későbbiekben inkább a nevét fogom írni :) )hajszálra pontosan ebben a munkakörben, ezt végzi, amit leírtál, a munkahelye Sunbury-ban van. Tudod, borzalmasan furcsa ám a magyarországi mentalitás után az itteni... Itt annyira más, nagyon emberségesek, értékelik, ha valaki odateszi magát, nem csak szavakkal, hanem anyagiakban is. Ebben a hónapban Gábor rengeteget túlórázott itthonról, mert sok volt a meló, a határidő pedig szoros és azt is simán kifizették. Ilyen otthon soha nem volt, soha nem kapott ilyen megbecsülést a tudása miatt, mint amit itt. Szóval jó látni, hogy ez mennyire boldoggá tudja tenni.

Amúgy nálunk is óriási a felfordulás, mivel hétfőn költözés, így dobozolunk, pakolunk, bútorokat darabokra szedtük, elég nehezen bírom, én teljesen kész vagyok a rendetlenségtől, soha nem bírtam a lakásban a "szabálytalanságokat" :). Egyébként rendesen be lettünk szívatva, a költöztető srác, akit iwiw-en találtam - ott hirdeti magát - most este mondta le a hétfőt... Teljesen kétségbeestem, hogy honnan a fenéből fogunk szombaton este költöztetőt találni hétfőre, de szerencsére sikerült, úgyhogy hétfőn reggel nyolckor jönnek és hajrá :). Viszont a netet csak hetedikén kötik át, úgyhogy egy hétig nem tudok jönni sajna. Mondjuk azt hiszem, az elkövetkező napokban amúgy is lesz elég dolgom, úgyhogy valószínű nem is lenne időm netezni. Remélem mire visszajövök, lesz sok olvasnivalóm :).

Most búcsúzom is, nem tudom, hogy holnap fel tudok-e még nézni ide, ha nem, akkor jövő héten vasárnap este "találkozunk".
Ancsi, Ildi, további kitartást! :)
sziasztok

Kép
ebinc
 
 


Sziasztok!


Berni,nagyon koszonom en is a sok infot.Mar talalt is a parom tanfolyamot :) szoval csak en voltama bena.A helyi college-ban van , van szerencsere esti 6.30-tol 9-ig, ami tokeletesen megelene.36 hetes,mert heti 1x van es 266 £.Ugyhogy ha egyben ki tudjuk fizetni a tandijat, akkor mar hajra.A parom majd intezkedik :P
Egyebkent hogy fogom en erteni, ha pl a nyelvtant magyarazzak?Sehogy?
A netmums-ra is beregisztralt apank,majd csak meg kell ertenem,hogy tudjam is hasznalni :oops:
Amit a gyerekekkel kapcsolatban leirtal,azert kulon koszonet,jol az eszembe vestem.

Ami a kajat ileti, gombaval toltott csirkecomb, krumplipure, rizs, kelbimbo, sargarepa parolva,plusz meg salata paprikabol,paradicsombol,hagymabol,uborkabol, egy kis joghurtos salataontettel :)
Suti nem volt, ahhoz mar nem volt erom, majd lehet ma...

Ebi, az a helyzet,hogy a sausage volt dragabb es olcsobb, de egykutya :wink: Borzalmas.Mentolos kebab.Hajmereszto.
Azert eddig megsikerult olyan alapanyagot talalnom mindig,amibol lehet normalis kajat csinalni.
Berni, ha esetleg megmondod,milyen magyar kajat ennel szivesen,szerintem mindannyunknak lesz ra receptje.Vagy kerdezd meg ferjurad mit enne, aztan ha nem tudod hogyan kell elkesziteni , sikits, es irjuk.Hehe 18 evesen meg en se a konyhaban szorgoskodtam.

Ebi, kitartast a koltozeshez,aterzem helyzeted,en is utalom a kaoszt. de aztan jo darabig nem mentek ugyse.es most egy kis ideig lekot,hogy belakjatok rendesen.Idotoltesnek jo. :lol:

Na mentem,mert nem hagy irni Marci.
Szep napot mindenkinek,es Ebi majd varjuk a beszamolot!



Kép
thomaildi
 
 


Sziasztok!


Üdv az újaknak!

Bocsi, de nem olvastam végig mindent amit írtatok, mert mi még itthon vagyunk, és most kari előtt nem szeretnék elszomorodni azon, hogy utána 1-2 hónappal már ugyanaz lesz nekem is!:lol:
Így is elég szomorú vagyok, hogy már mindenki kijutott, csak mi ülünk még itthon.

Ebinc!

Én is hasonló cipőben járok, szintén 34 éves vagyok, és nem beszélek angolul. És persze a kocsit is inkább én vezetem.
Most mi is pénzt gyűjtünk, de a lakásunkat mi nem adjuk el, hanem megtartjuk, és később majd kiadjuk bérbe.(Arra gondoltunk, hogy ha mégsem sikerülne legyen hova hazajönnünk.)
Így egy kicsit lassabb a kijutás!
Egyenlőre a kinti életre bizakodóan gondolok.

szirwen1
 
 


sziasztok
bocsi, most Gabor gepen irok, nincs ekezetem. Kicsit hulla vagyok, a hatam beszakad, de holnap vegre MEGYUNK :lol:
Hu, Ildi, jo az a menusor, valamelyik nap meg is gyartom, koszke :)
szia szirwen, mondd, hogy Londonba jottok :) jo lenne neked is, nekem is, legalabb tudnank bandazni
Remelem, te sokkal pozitivabban fogod megelni az elejetol fogva, mint mi egy paran.
Csajok, lehet, hogy a koltozes teszi, de jelentem nalam jo ideje tart az abszolut pozitiv hangulat, kezdem magam egyre jobban erezni itt. Ebben a koltozesen es a sulin kivul tuti, hogy szerepe van abban, hogy veletek "beszelgethetek", ugyhogy koszonom, hogy befogadtatok :)
pussz mindenkinek, egy het mulva itt :)

Kép
ebinc
 
 


Sziasztok!
Ebinc! Remélem minden jól megy a költözésetekkel. nem kis meló egy ilyet végigcsinálni. nem irigyellek. Bár pár hónap múlva ránk is megint ez vár. : (
Hát kajákban annyit szólnék a dologhoz, hogy gesztenye az csak egészben kapható sajnos, otthon kell sütni meg pürésíteni. A kicsi étrendjébe nemrég vezettük be s volt szerencsém ezzel szórakázni mostanában. Pedig hogy hiányzik mindannyiunknak a gesztipüré! a vaníliáscukrot ahogy már valaki említette ugyanúgy kapni. a túró, bár ezt már biztosan tudjátok a cottage cheese, aminek jóval másabb íze van, mint otthon...hát hozzá kell szokni. Nem olyan mint az otthoni az bizti. tejföl nem is kell hozzá. Sajnos tejfölt(lila csíkkal) is csak nagyobb boltokban kapni, itt mindenki hozzászokott a cream-ekhez az ételekben. A kefírt ha kerestek lángoshoz vagy máshoz mi egy év után a Tesco-ban buttermilk-ként találtuk meg. És szerencsére kapható nagyon sok helyen a csemege és kovászos uborka is. Ja és a savanyított káposzta! (imádjuk a székelykáposztát!) mondjuk ez utóbbit én csak német nyelven Sauerkraut-ként találtam, angolul nincs is neve. Ja még egy! Zsemlemorzsát (breadcrumbs) nem kapsz olyat, mint otthon, hanem ez a durvaszemű kapható, ami teljesen alkalmatlan bundázásra. Ezt vagy lengyel boltban tudsz könnyen beszerezni, vagy mi kaptunk az ASDA pékjeitől ingyen egy kilót. Most hirtelen ennyi jut eszembe, ami nálunk nehezebben ment.

Nyelvtanulás! Ajánlok figyelmetekbe két oldalt: http://www.ketnyelvugyerek.hu illetve a www.okosbaba.hu. Mindegyiken nagyon sokat megtudtok a gyerekek nyelvtanításáról. Mi alkalmaztuk is az okosbabásat kiskorában Ricsinek és bevált. De ha továbbítom az itteni indiaiak és néhány magyar tanácsát, jobb, ha otthon gyúrjátok a magyart a gyerekkel, mert annyira bele fog ivódni az angol minden környezeti hatásokban a picibe, hogy már nem akar majd magyarul beszélni, elfelejti és feleslegesnek tartja. És tényleg találkoztam ilyen gyerekekkel. Régóta itt élő magyaroknál. Persze még rosszabb a helyzet, ahol apuka is angol..Ha mégiscsak úgy gondolod, hogy így az elején legalább pár szót jó ha megtanítasz, szerintem úgy kellene, hogy szólsz neki, hogy most angolozni fogunk és egy 2-3 percig angolul beszélsz neki vagy néhány szót ismételgetsz, esetleg ezeket megmutatod egy kivágott képen is, aztán megmondod hogy vége és most megint magyarul beszélünk, akkor el tudja határolni a két dolgot a fejében egymástól. Legalábbis én így tanítottam és tanultam régen. Okosak ők, meg fogja érteni mit csináltok vele.

Képzeljétek! Mi meg szaloncukrot gyártottunk a hétvégén. Sajnos itt sehogy nem kapható, mivel hungarikum, és nagyon hiányzik már. És rettentően finomra sikerült. Mindenképp kerül a fára és az ajándékok mellé is. A mézeskalács figurák egy része is elkészült! Hatalmas buli volt a picikkel ezeket legyártani. Igazi jó hétvége sikerült még így esősen is.
Na nagy adag kitartást a következő hétre!
Sziasztok,
Xena

xena
 
 


Jaj! Bocsi elfelejtettem! van egy új oldal a hunvagy.com. Sok jó tanács beszerezhető az oldalon hivatalos és nem hivatalos dolgokról is.

xena
 
 


Sziasztok!

Szoktalak neha olvasgatni titeket es mostanaban latom, ujak is csatlakoztak, ugyhogy veszem a batorsagot es en is irok nektek. Szirwennel mar "regi" ismerosok vagyunk, sot Andit (Andi68) ismerem mar egy masik topikbol.

Rolunk roviden annyit, hogy Londontol kicsit eszakabbra lakunk (Hertfordshire megye) es en mar lassan 11 eve elek Angliaban. A ferjem angol, a lanyom Magyarorszagon szuletett, mivel nem bizom az NHS-ben. Mar a terhessegem alatt is voltak erdekes dolgok, amik megrenditettek a bizalmam, aztan amikor egy ismerosom elvesztette a babajat egy jonevu londoni korhazaban orvosi muhiba kovetkezteben, vegleg eldontottuk, hogy Magyaroszagon szulok. A ferjem mar korabban is ra akart beszelni, de en akkor meg ugy gondoltam, hogy csak megkockaztatom Angliat. Tudom, mivel olvastam korabban, tobbetek jo velemennyel volt az itteni szulesrol, de en nem bantam meg. Otthon nagyon jo kezekben voltam es egyaltalan nem feltem az egesztol, amig meg ugy volt, hogy itt szulok, rettegtem, ahanyszor belegondoltam.

A mostanaban erkezoknek meg annyit szeretnek irni, hogy nekem az elso masfel-2 evben volt nagyon honvagyam, aztan megszunt. Persze most is nagyon szivesen jarok haza es nem szivesen jovok vissza, de amikor mar itt vagyok, akkor nem kuzdok honvaggyal. Mondjuk ebben szerintem annak is nagy szerepe van, hogy mar itt is kialakult a barati korom es igy sokkal konnyebb. Szoval, fel a fejjel lanyok, lesz ez meg sokkal jobb!

Berni, nagyon ugyi vagy, hogy te angolt tanitasz! Bar mar ennyi ev utan nincsenenk nyelvi problemaim, azert tanitasra nem vallakoznek. Pedig sokszor gondoltam ra, mivel evek soran csak egyszer volt egy nagyon jo angol nyelvtanarom es ugy megmutatnam, hogy ugy is lehet tanitani, hogy jateknak tunjon az egesz, jo legyen a hangulat az orakon es megis ragadjon az az angol. Ennel a tanaromnal mindig nagyon jo volt a hangulat, osszekovacsolta az osztalyt, a szabadidonkben is egyutt jartunk parkokba piknikezni, pubokba stb. Eszre se vettuk, hogy tanulunk es megis akkor ragadt ram a legjobban az angol. 9 eve volt egy magyar osztalytarsam is Londonban, akivel azota is jo baratnok vagyunk, bar o mar regen hazakoltozott.

Korabban azert irtam, hogy angol a ferjem, mivel Xena emlitette, hogy az ilyen csaladoknal szokott az elofordulni, hogy a gyerkocok aztan nem akarnak magyarul beszelni. En mindent elkovetek, hogy ez ne tortenjen meg. Egesz nap csak magyarul beszelek a lanykamhoz, csak akkor beszelunk angolul, ha apa itthon van, bar akkor is sokszor magyarul szolok hozza. Apara is azota, hogy van babonk, jobban ragad a magyar. :)

A csak magyar szulos csaladoknak en is azt tanacsolnam, hogy csak magyarul beszeljenek a gyerkocokhoz, mert kesobb ugyis tobb angol szot fognak hallani, ha mar pl. ovodaba, iskolaba jarnak.
A gyerekek meg olyan konnyen meg fognak tanulni angolul, amikor angol kozegbe kerulnek, hogy csak neztek majd nagyokat. Azt hiszem Berni emlitette, hogy esetleg jarhattok veluk angol jatszocsoportokba vagy zenes foglalkozasokra. Mi is jarunk egy zenesre, ami fizetos, de a helyi konyvtarakban vagy gyerekcentrumokban (ahol playgroup, nursery, iskola van egyben) szoktak szervezni ilyesmi programokat, nalunk pl. Rhyme Time-nak hivjak. Mi erre sajnos sose jutunk el, mert a lanyom keson kelo (nem banom, mert en is :wink: ) es ez reggel 9 korul van.

Xena, en meg a savanyukaposztat sosem kerestem, de most ahogy irtad, megkivantam. A buttermilk-et viszont en ironak ismerem. Szoktam sutni irish sodabread-et es abba kell iro.

Zsemlemorzsat en mindig otthonrol cipelek, de pont most fogyoban van es azon agyaltam, hogy kene csinalni hazilag. Viszont most meg a zabkorpaval valo panirozast fogom kiprobalni. Egy fogyokurazotol hallottam. Azt mondta, finom a zabkorpaval is. Valamelyikotok probalta mar? Na, azt se volt egyszeru beszerezni. A Tesconak ott van a weboldalan, hogy lehet kapni, de egyszeruen nem lehet megtalalni. A multkor a ferjem 3 dolgozot ugraltatatott, de ok sem talaltak. Vegul nalunk a helyi bevasarlokozpontban talaltam. Van egy Julien Grave nevu bolt, ahol rengeteg magot, diofelet, aszaltgyumolcsot arulnak es nekik volt zabkorpajuk is.

A cipovasarlasba is belkotyogok egy kicsit, ha nem banjatok. En a Clarks es Startrite cipoktol nem voltam elajulva, ugyhogy tovabb keresgeltem. Cipot is vegul a helyi bevasarlokozpontunkban talaltam. Itt minden bolt outlet, ugyhogy minden olcsobb. Ez a cipobolt pl. a Charles Clinkard cipoboltnak az outletje es nagyon jo aron lehet, jominosegu cipoket kifogni. Most pl. 10 Fontert vettunk a lanyomnak egy parat. Az a klasszikus fuzos, magasszaru, ludtalpbetetes bor cipo, amikhez a magyarok vannak szokva. Bar mar otthon is majdnem minden nubukbol keszul, nem az a hagyomanyos, konnyen tisztithato bor. Szoval, most nagyon orulok, mert hamarosan ki fogja noni az otthon vasarolt Siesta cipojet es kezdtem panikolni, mivel majusban megyunk legkozelebb haza. Itt az archsupport-ot (ludtalpbetet vagy talan harantemelonek is hivjak) szeretik kihagyni a cipokbol.
Ja, megirom nektek a cipo markajat, hatha valahol mashol leltek ra! Pepino, azt hiszem olasz gyartmany.

A sausage-rol meg annyit, hogy nekem se tartozik a kedvenceim koze, de vannak izesebb fajtak. Regebben lehetett kapni egy olyat, ami egeszen hasonlitott a magyar sultkolbaszra. Na, ez nem angol volt, hanem valami francia sausage. Ugyanugy paprikas volt, mint a magyar es meg egy kis ereje is volt. Mostanaban nem kerestem, ugyhogy nem tudom, hogy lehet-e meg kapni. En amikor sausage-ot sutok, akkor mindig hagymas krumplival talalom + zoldsegek, mert a hagymas krumplitol van ize. :wink: Vagy olyat is szoktam csinalni, hogy jo sok hagymat megdinsztelek, radobok mindenfele zoldseget (pl. repat, brokkolit, porehagymat) parolni, kozben a sutoben megsutom a sausage-okat, majd hozzadobom a hagymahoz es zoldsegekhez, aztan radobok 2 doboz feldarabolt paradicsomkonzervet es fuszerezem (jo sok bors, so, egy kis cukor, zsalya). Ezt mi krumplipurevel szoktuk enni, de lehet fott tesztaval vagy esetleg rizzsel is. Lehet, hogy igy se fog nektek izleni, de esetleg kiprobalhatjatok. Nagyetku csaladoknal meg kulonosen jo igy, mert nagyon laktato.

Na, jo fej vagyok, azt mondtam, hogy roviden irok magunkrol, aztan egy regenyt irtam. Remelem, ezert nem utaltok ki innen. :wink:

Szirwen, ti akkor mikor is jottok pontosan? Mar varunk!

Majd a napokban meg visszaolvasgatok regebbi hsz-okat is, hogy teljesen kepben legyek.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Szaloncukor ,epp a parom kerdeztem,hogy van-e itt vajon?Nem tudta.A gyermekeim kellokepp lelombozodtak.Hogy csinaltad Xena a szaloncukrot?Neten van fent recept?
A cottage cheese nekem nem igen izlik, de meg csak ugy magaban kostoltam, lehet kicsit felturbozva jobb lesz.Zsemlemorzsat meg ugy csinaltam,hogy megszaritottam a kenyeret, es szepen betekertem konyharuhaba, es kiklopfoltam:) Lehet rohogni, de tuti jo zsemlemorzsam lett :lol: Zabkorpaval meg a noverem panirozott otthon,nekem izlett az is.



Szia Olive,orulok,hogy van meg egy ujabb beszelgetopartnerunk.Es neked is koszi a sok-sok infot, mi ujak minden szavatokat isszuk :lol:
A sausages recepted nagyon finomnak erzodik mar elso olvasasra is, a fiuk tuti megeszik, en tovabbra is megprobalom elviselni a szagat ,mikor sutom,de tobbre nem vetemedem.En is sutoben sutom, de ...mindegy :)

Hat cipo... mar nagyon kellene, de varom a korhazbol a levelet, hogy kb mikorra kapunk idopontot a fizikoterapiara,hogy megnezzek Manot, de szerintem az iden mar ebbol semmi nem lesz,hogy idopontot kapjunk,ugyhogy a hetvegen nyakunkba vesszuk Carlislet. :lol:

Szirwen fel a fejjel itt leszunk, ha kiertetek 8) Most nekem se ugrik be, hogy irtad-e pontosan mikor jottok...A karacsonyt mar itt toltitek?

Ebi azota szethajtotta magat, es valamelyik doboz mogott szunyal :lol: remelem visszaolvasod majd :lol:

Szep hetet mindenkinek!

Ja! Nokedliszaggatot nem talaltam, lengyel boltba probalkozzak esetleg?Vagy ez itt remenytelen?

Mostmar tenyleg elhuztam.sziasztok.


Kép
thomaildi
 
 


Haliho,
Lanyok en lassan kezdem elveszteni a fonalat, tok jo h ilyen sokan lettunk hirtelen :D !!

Szia Olive, miert nem jottel mar hamarabb is ?! :wink:
Jaj, a ricosta-s pepino cipoket en is jol fejembe vestem... nalunk a fiacskank elso kiscipoje az a fajta, es tenyleg nagyon szupi!!
Mi a helyi Startrite cipoboltban vettuk, nalunk ott nagyon sok kulonbozo markat lehet kapni. Gondoltam volna, h mas startrite uzletekben is igy van. Nezzetek jol korul lanyok.

Ketnyelvuseggel kapcs, engem amugy is nagyon erdekel a tema, es szinte egyontetuen azt olvastam mindenutt h a szulo maradjon meg az anyanyelvenel. Ugyhogy egy hullamhosszon vagyunk :) . Apuka nagyon zokon venne, ha peldaul o elotte is mindig magyarul szolnal a kicsihez? Ha rajtad kivul a hetkoznapokban nem eri mas magyar nyelvi hatas, akkor minden perc/alkalom nagyon sokat szamit. Nalunk is igazdolodni latszik, bar meg csak korvonalakban, h egy ido utan ugyis kezd eloterbe kerulni az angol. Pedig az en lanyom "csak" ket napot jar oviba. Aminek viszont orulok, h nagyon szepen el tudja kuloniteni a ket nyelvet. Eszmeletlen erdekes vegigkiserni azt a folyamatot amin most megy keresztul ez a 3 eves kis csoppseg!!

Ebinc, ezeket mar csak utolag olvasod, de remelem minden siman ment a koltozes korul! Uj haz, uj minden, nagyon szep ev ele neztek!

Ildi, ha meg nem kestem el a tanaccsal, akkor a tanfolyamot hacsak lehet ne fizessetek be egyben. Nalunk max fel evet kell egyszerre kifizetni es ez igy jo is, mert akarmi tortenhet egy egesz ev alatt. Fokent olyan dolgokra ertem, h esetleg megsem jon majd be neked az ESOL-fele nyelvtanulas. Esetleg tul lassunak talalod es te gyorsabban haladnal. Ami neha elofordul a kelet-europai diakokkal, fokent ha sok azsiai szarmazasu diakkal kerulnek egy csoportba, akik teljesen mas tanulasi etikettel es hozzaallassal rendelkeznek mint mi :wink:. Bar amint irtam, az esti orak nyerobbek mint a napkozbeniek.
Amikor idegen nyelven tanulsz egy idegen nyelvet, meg kell probalnod elkuloniteni magadat az anyanyelvedtol amennyire csak lehet. Ertem ez alatt, h ne akarj mindent magyarul megerteni, mert akkor leblokkol az agyad es nem tudsz tovabbhaladni addig amig meg nem talalod mindennek a magyar megfelelojet. Az meg csak ahhoz vezet h elveszted a fonalat ora kozben, ami meg panikhoz vezethet. Igy pedig nem lehet nyelvet tanulni!
Kivancsi vagyok milyen szintre sorolnak majd be, es annak fuggvenyeben jovok majd a tovabbi jotanacsokkal :).

Nagyon edesek vagytok ami a receptadast illeti!! nem is mertem ferjurnak megemliteni, mert meg tenyleg az orrom ala nyom egy 6-oldalas kivansaglistat :lol: .
Viszont en is szivesen megosztok veletek nehany konnyu kedvencemet, had szokjatok az itteni izeket :wink:.
Be kell valljam, a cottage cheese nekem jobban izlik mint a turo :oops:. Sot, odahaza elo anyukam is tokre rakapott, es mar o is inkabb azt veszi.

Xena, ti megint koltoztok?! Hogyhogy?!
ALairom, h tenyleg nagyon nagy moka a mezeskalacshaz keszites, mi a ma delutant toltottuk azzal. Antonia szerint a telaponak fogjuk pentek este ajandekozni :) .
Tetszik ahogy Ricsit hozzaallitjatok a nyelvhez, mi is hasonloan csinaljuk a lanyunkkal. Igazan mostansag kezdtunk el vele mi is jobban foglalkozni ami az angolt illeti, mert most mar magatol kerdez es latszik h igenyli.

Andi es tobbiek merre vagytok?!

juj-juj, atleptunk a holnapba. Futok aludni.
mrsnoname
 
 


Ildi, nokedliszaggatot en is otthonrol hoztam. Bar akkor meg nem volt ennyi lengyel uzlet, lehet ott is talalsz?!?
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Kicsit leharcoltak vagyunk,mert Ádi keményen belépett a dackorszakba és egy kicsit megviselt minket.
Napok óta nem hajlandó aludni éjszaka sem.
Olyan vagyok napközben mint egy alvajáró.

A páromnál sajnos rezeg a léc munka ügyben.
Most próbál keresni új állást mielőtt beüt a vég.
Kicsit idegesen telnek emiatt a napok.

Jó lenne új albérletet is találni, mert ez a lakás olyan mint az a nagy lyukú sajt,á nem jut eszembe a neve.
Hiába fűtünk kimegy az összes meleg.
A szomszédok is elég taplók,nincsenek figyelemmel a kisgyerekre.
Csak sajna most még várni kell,mert minden olyan bizonytalan.

Belfastban az összes Startrite cipőbolt kint van a külvárosban és kocsi nélkül nehézkes elvergődni odáig.
Szerencsére találtam a belvárosban Geox és ecco cipőboltot.

http://geoxchildrensshoes.com/
http://www.ecco.com/hu/hu/index.jsp

Ezek is jó gyerekcipiket árulnak.
Nem nagy a választék,de azért jó lesz.

A nokedlira szerintem áthidaló megoldásként jó lehet egy nagy lyukú reszelő is.
Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?