Új privát üzeneted érkezett!

Laptető :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündike!
Szerintem nem nagy a pocod!Aranyos! :D :D :D Ki mondja, hogy sokat hiztál!? :evil:
Igen már indulásra kész minden, már bepakoltam.Apácska is már nagyon várja!Éjjel mikor felkeltem hogy a baba nagyon mozgolódik egyből ő is felkelt mert azt hitte mennünk kell. :lol: Szerintem ő jobban stresszeli magát mint én!Lehet, hogy majd mikor megyünk akkor majd őt kell nyugtatnom! :lol:

Judy!
Lehet, hogy megvárja Gergő a holnapot! :) Nemtudod véletlenül milyen a magzatvízvétel?Mert holnap Nst után megnézik. :(

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Ibi,

H a nyitva van a méhszáj, akkor szinte alig érzed. Feldugnak egy hosszú valamit és azzal nézik meg, hogy milyen színe van.
Egyáltalán nem vészes, ne aggódj miatta. Persze minden ember máshogy éli meg a dolgot.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

 
 

Nibcsike: Nem kell aggódnod a magzatvízvétel miatt. Ezen ne gondolkodj. Hány kell menned?
Gergővel beszéld meg nyugodtan hogy nyugodtan világra jöhet mert apa anya nagyon várja, és hogy nagyon ügyesek lesztek mind a ketten, és szuper lesz ne aggódjon ő sem mert vigyáztok rá és megvan a szép ksi szobája stb :)
Hátha ő is stesszel hiszen pasi :)
Pűárjaink valószínüleg azért stresszelnek jobban szüléskor mert kicsit tehetetlenek... Segíteni persze tudnak de azért ez más :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Judy: A suliban gondolhatják a tanárnők hogy nem alkoholosat ivott az osztálytársak előtt meg hadd dicsekedjen :)
Barnika is azt mondta finom de nem itta meg a kis huncutka.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Nst után lesz!Majd holnap megirom hogy milyen volt, persze ha utána hazajövök még!Köszönöm a nyugtatást! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Ibi,

Én magzatvízvétel után el is kezdtem görcsölni, majd este meg is szültem. Persze nekem feszegetni is kellett, mert totál zárt volt. :shock:

Tündike,

Egyáltalán nincs nagy hasad. Pont akkora van amekkorának egy kismaminak lennie kell. Ezen ne aggódj. Csini vagy, főleg abban a fehér ruciban amit képen mutattál. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Azt mondogatják nekem hogy jó nagy baba lesz mert mekkora a hasam... Lehet hogy sokat híztam azért ...
Anyukám is azt mondta itt benn is azt mondják, pedig szerintem nem is. Na mindegy.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Judy!
Mikor utoljára nézte a doki egy hete C2100-as volt a méhszájam.Az még zárt volt!Majd holnap meglátjuk! :) Lehet hogy nekem is megindul utána?! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Nibcsike: A görcsök azért csináltak ott valamit, mármint a méhszájjal. Kíváncsian várom a fejleményeket :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündike!
Szerintem ezt csak úgy mondják bennt!Ilyen nekem is volt! :) Ne foglalkozz vele szerintem aranyos a pocakod! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Tündike!
Szerintem ezt csak úgy mondják bennt!Ilyen nekem is volt! :) Ne foglalkozz vele szerintem aranyos a pocakod! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


sziasztok,
minden rendben velem, csak kóma vagyok és egész nap alszom...

Ibi, drukkolok nagyon!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Tündi!Dehogy nagy a hasad!!Ezen meglepődtem! :shock:

Judy!Én nem látok második csíkot,reméljük,nincs is!Nagyon jók a képek,helyesek a gyerekek!
Nagyon tetszik az ülőgarnitúrátok,tök szép színe van! :wink: :D

Ibi!Nekem is néztek magzatvizet,akkor 1111-es volt a méhszájam,és meg sem éreztem.Meg is lepődtem,amikor mondta a doki,hogy kész!Még vissza is kérdeztem,hogy tényleg? :lol: :lol:

Ani!Martinka 3630gr.-mal született, az első hónapban 1300gr-ot hízott,a másodikban 1100-at,majd fokozatosan kevesebbet.
Ha jól tudom,azt szokták mondani,hogy első időszakban minimum fél kilót hízzon a baba havonta, Roni pedig annál többet hízott!!Nyugi! :D :D

Csajok,hát nekem egy szavam sem lehet apára,mert nagyon sokat segít!Nekem már az is nagy segítség,ha Martinkával játszik,én meg csinálom a dolgomat.Egyébként porszívózni is szokott,ablakot mosni is(azt mondjuk csak azóta,amióta műanyag van,azt mondta,hogy élmény mosni,mert tök egyszerű :D ).
Amikor terhesség alatt feküdnöm kellett a 26. héttől,mindent ő csinált.Egyedül a vasalás maradt rám,de azért,mert én kértem,hogy hadd csináljak már én is valamit! :lol: :lol:
Annyira féltett minket,hogy mindent megcsinált,hogy én tényleg csak feküdjek.
Megtanulta a mosógép kezelését,leírtam mindent egy papírra,mert nem lehetett tudni,hogy mikor kerülök be a kórházba.
Szóval asszem mázlim van! :lol: :lol: :oops:
Vendég
 


Nati!Örülök,hogy minden oké!
Pipolphent nekem is szednem kellett,végigaludtam tőle a fél napot és az egész éjszakát!
Vendég
 


Alexa: Tényleg szerencsés vagy a pároddal hogy ennyit segít. Mondjuk én sem akarom nagyon csapulni az enyémet csakhát néha azért figyelhetne jobban is.

Minket a doktornő leb..szarintott hogy sokat híziott anno a Barnus. (mondjuk ő tápszert kapott)
Csiináltam is belőle jó nagy lelki problémát teljesen feleslegesen. Most meg nem eszik.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Martinka is hatalmasakat hízott,anyukám mindíg mondta,hogy egyszer csak hallunk majd egy pukkanást,akkor durran szét a gyerek!! :lol: :lol: :lol: Persze ezt viccből mondta,nagyon bírta,hogy ilyen zsufa! :lol:
Mostmár elég vékonyka,ő sem eszik sokat,dehát mit csináljak?Másfél éves,és még mindíg nem érte el a 10 kilót! 9840 gr.
Mindegyőnk vékony,biztos ő is az lesz.
Erőltetni meg nem lehet,mert akkor megutálja az evést.
Vendég
 


Enikő,
Gratula a párodnak és kitartás neked!!! Már nincs sok hátra, és tuti hogy jól fog sikerülni!!!!

Judy,
Nagyon klasszak a képek és a srácok is!!! Barbika mennyit nőtt!!!! Én se látok második csíkot, de élőben biztos más! Drukkolok, hogy nem kelljen döntened, az élet elrendezze úgy, hogy neked is jó legyen!!!!

Ibi,
Vajon mi lehet most veled???? Délután óta úgy látom senki sem jött, Te se!!! Izgulok és drukkolok!!!!

Ani,
De jó, hogy Roni már ennyit eszik!!! Ezek szerint Ti méritek. És etetés után alvás jön vagy játék???

(most olvasom a suttogót és meglepett, hogy evés után játékot javasol, nem alvást) – lányok, nektek mi erről a véleményetek, ti hogy csináljátok????

Ani,
Hogy sikerült a kiruccanós napod? Barnultál? Olyan jó, hogy ilyen könnyen rá mered bízni Ronit a nagyira!!!

Lányok, ti nem paráztatok, amikor valaki másra bíztátok a kicsit??? Nekem már előre hasmenésem van a gondolattól is…


Alíz,
Sajnálom, hogy ennyire nyom valamit a babó, de remélhetőleg hamarosan elmúlik, és tényleg csak egy ideg. Kitartás, már neked sincs sok hátra. Viszont 3 hét munka az még nagyon sok!!! Nem kevesebbet terveztél???

Gabi,
Noel még mindig tüneményes kis kölök!!!! Bodajkon strand van? Azt hittem tó? Látszik, hogy imádja a vizet és boldog baba!!!!!

Tündike,
Szerintem egyáltalán nincs nagy pocid. Pont tökéletes!!!! Apára meg ne haragudj, a pasik már csak ilyenek… Bár nekem egy szavam se lehet, az enyém nagyon segítőkész, pláne most. Szinte mindent megcsinál helyettem, ma még hálóinget is vett a piacon, sőt, most már a tisztasági betét vásárlástól sem riad vissza .
De látod, a sztorid alapján azért a Te párod is teljesen odavan érted!!!! Míg neked máson járt az agyad, ő csak a szülésre tudott gondolni .

Alexa,
Te mikortól meddig szedted a pipolphent? Én most megint reggel este szedem, mert csak ez szünteti meg a görcsöket, de teljesen bekómásít. Éjszaka nehezen alszom el és sokszor felébredek, de napközben délelőtt és délután is alszom minimum 2-2 órát. Jó hogy írtad a vasalást, mert most én is nekibátorodtam, persze csak ülve, mint ahogy a nagyim szokta, de hamar beleuntam, mert csurgott rólam a víz…
Bilizéssel hogy haladtok? Élvezi Martinka?

Nekem ma eltörött a mécses… Kezdek bedilizni idehaza egyedül állandó alvástól és fekvéstől. Ma mindent olyan sötétnek láttam. Bencus délután szinte nem is mozgott, ettől is parázok rendesen, de remélem, hogy hétfőig nem lesz semmi gond. Szeretném, ha örülnék, ha eljön a szülés pillanata és nem pánik lenne, hogy úr Isten még nem lehet… Remélem holnap jobb napom lesz, ez a meleg kikészít. Ráadásul vizesedik a lábam, és a vérnyomásom is mintha emelkedne. Volt már hogy 145-öt mértem, utána rögtön meg 121-et. Szerintetek ez így van, vagy a vérnyomásmérő viccel meg – elektromos, karon mérős van-.

No eldugulok mára, holnap majd jövök. Addig is jó éjt mindenkinek!!!

Ibi, lehet, hogy már a szülőszobán vagy?????????????, Drukkolok Gergőnek és Neked is!!!!
Vendég
 


Szia Nati!

Elvileg vagy nekem vagy Tündikének fog üzenni Ibi, ha van valami.
Kérlek ne aggódj ennyit, mert Bencéd is megérzi. Minden rendben lesz, beszélgess neki sokat, hogy még nem jó, ha kibújik, majd ekkor- és akkor már jöhet. Simogasd sokat, ez jó mindkettőtöknek, ne érezze, hogy stresszelsz. Élvezd, amíg a pocakban van, utána meg majd idekint a nagyvilágban.
Mi egy hónapig nem engedtük felvenni senkinek, de ez az első baba elvesztése miatt volt így, így beszéltük meg apával. Néha el szokta vinni valaki sétálni, hogy tudjam csinálni a dolgomat, ha apa nincs itthon. Jó, hogy csend van, de baromira hiányzik és állandóan azon jár az agyam, hogy vajon most mit csinálhat, mikor érnek már haza. Még tisztába sem tette más, csak egyszer anyu, meg a hugom, de akkor még pici volt. Etetni se eteti más rajtunk kívül. Bár nálunk nevelni kell a nagyszülőket, meg a dédiket, mert nem bírnak magukkal. De ez mellékes!

Vigyázz magatokra és sok puszi neked is és Bencének is. ( Már megbeszéltük, ha lesz kistesó (akkor még 2)és fiúk lesznek, Bence és Patrik lesz).

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!
Vendég
 


Jó estét!

Bár látom már csak én vagyok, azért írok!

Nálunk szerencsére minden oké. Gréti nem lázasodott be a szuritól (na ezt gyorsan lekopogom), de etől függetlenül még itt maradtunk anyáéknál. Majd szerintem vasárnap, vagy hétfőn alszunk otthon legközelebb.

Chrissyy
Tökre furi, hogy még tisztába sem teszi senki rajtatok kívül. Én megengedem mindenkinek, hogy fogja, tisztába tegye, sőt elég sokszor ithagyom anyuéknál, amíg én kimegyek a temetőbe. Azt nem szeretném, hogy a temetőben nőjőn fel, de viszont az én lelkemnek kell, hogy kimenjek minden nap.

Judy
Remélem az derül majd ki a vérvizsgálatból, ami neked a legjobb! A gyerkőceid nagyon arik, hogy mennyit nőtt Barbika!?

Nati
Ne stresszelj, tényleg árt a babának! De én most kezdem el látni Grétin, hogy nagyon sokszor megijed, pl amikor pelenkázom, és közben elfordulon a pelenkáért, és amikor ismét föléhajolok egyszerűen megijed, és sokszor el is kezd sírni. De van olyan amikor egyszer csak minden előzmény nélkül egyik percben sí, utána meg annyira elkezd sírni, hogy alig tudom megvígasztalni. Szerintem ezek nem véletlenek. Szerintem ezekben a dolgokban jön elő, hogy nem volt valami nyugis a terhességem.

Tündi
Nem felejtettem el a számokat, most már tényleg holnap megírom. A hasad szerintem nem nagyobb, mint amekkorában ennyi idős terhesen lennie kellene.

Enikő
Kitartás, már nincs sok hátra! Ha meg lesz a vizsgád, már saját magad is nevetsz, hogy mit paráztál! Mennek a drukkok a tanuláshoz! Párodnak gratula!

Nibcsike
Mi újság? Lehet, hogy már ebben a pillanatban is a kezedben tartod Gergőt?!

Ani
Én nem igazán adnék tanácsot súlygyarapodás tekintetében, mert Gréti extra sokat evett már a legelején, ami még most is meglátszik rajta. Olyan kis hurkás, de legalább jó dögönyözni! Egyébként ne mérjed mindig, hogy mennyit eszik Roni, mert előbb utóbb bele fogsz őrűlni. Ha kevés neki, akkor úgyis sír, ha pedig túlette magát egy kicsit, azt meg úgyis kibukja.

Alexa
Bilizéssel alakultok? Martinkának mennyire tetszik ez az új helyzet?

Na ezt most elküldöm, aztán még teszek pár képet.

Jó éjszakát, szép álmokat!

Kép
tand
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
tand
 
 


Bocsi, egy kicsit sok lett! :oops:

Kép
tand
 
 


Tand! Gyönyörű ez a "kis"lány!
Nekünk az első baba miatt nehezebb másra hagyni Martint és engedni másnak dolgokat.
Vendég
 


Sziasztok!

Nati: remélem ma jobb kedved van. Tudom milyen nehéz lehet egész nap feküdni ráadásul hőségben, de szerencsére ma már úgy látszik hűvösebb lesz az idő. Kitartás :)

Kriszti: Ahogy olvasom már vannak tervek a jövre nézve ;) Mi is elvesztettünk sajnos egy babát Barnika előtt. Épp külföldön voltunk amikor az első baljós jel mutatkozott és nem tudtam orvoshoz menni. Szerintem azért. 11 héten pacs :( De itt van Barnika mag a hugica, bár nála is az elején voltak pecsételések. Lehet ha nem mentem volna dokihoz akkor őt is elvesztettük volna.

Tegnap a barátnőméknél voltunk és a második baba, Kinga 9 hónapos. Anyukája megkért hogy folytassan az etetést de tőlem nem fogadta el. Csak a kezével belenyúlkált a kis huncutka. :) Barni viszont nagyon édes volt vele. Simogatta a buksiját és édes kicsi Kinguskának szólította :)

Tand: Örülök hogy gréti ilyen jól viselte az oltást. Nagyon édes és szép baba :) Haja hogy mennyi van az bámulatos :) Kész hölgy

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Hát este már nem értem ide. Apácska letiltott a netről, ugyanis ülve elaludtam. Na de este 10-kor lefeküdtem és fél 9-ig aludtunk Ronival (persze közbe 3x evett). Most már sokkal jobb. :)

Enikő, gratula Apácskádnak! Most mennek a drukkok neked!

Tündi,
mindenki ezt mondja, hogy élvezzem ki hogy még foghatom dajkálhatom, mert ha nagyobb lesz nem fogja engedni. A férfiak nagyon figyelmetlenek tudnak lenni és erre az állapotosság alatti érzékenység még rátesz. Persze nem akarom felmenteni a pasikat, de ők tök másképp gondolkodnak. Valószínűleg ő fel se fogja mit okoz a figyelmetlenségével. Nagyon átéreztem Barni születésekor azt a telefonos sztorit, ebből is látszik hogy a pasiknak is van lelkük, csak néha azt felejtik el hogy nekünk is van. A hasad abszolult nem nagy! Pont akkora amekkorának lennie kell, ne aggódj.

Judy,
köszi, jó volt nagyon a szolizás. Menni is fogok heti egyszer, mert hypo vagyok, na meg a ragyáknak is jót tesz. 6. hét után tornázni is el fogok járni (persze csak ha bírja a pénztárcánk).

Ibi, ma lenne a nagy nap! Roni pont ma 1 hónapos. :) Kíváncsian jövök minden reggel, hogy na talán ma.

Alexa, Tand köszi nektek is. Teljesen megnyugodtam, már nem is mérem. Hallgatok az ösztöneimre, ha nem elég neki úgyis jelezni fogja, a heti súlymérés meg eddig egyszer se volt kevesebb mint aminek lennie kell, tehát az belefér.
Alexa, nagyon ügyes apácskád van, én se panaszkodthatok az enyémre, igaz nem csinál meg ennyi mindent de azért sokat segít.

Nati, hát nálunk evés után alvás jön általába :D Ha meg nem akkor csak beszélgetek hozzá, viszem maggammal a lakásba miközbe mosok locsolok stb. Mesélem neki hogy épp mit csinálok, úgy tünik élvezi. Próbálom a játékokat is a figyelmebe vonni, de még nem nagyon figyel rájuk, sokkal jobban érdekli a hangunk ás az arcunk. Na meg az altatgatás is eltart vagy 1 óráig, ha mégis aludna. Viszont az érdekes hogy szopi után egyértelműen látom hogy aludni fog vagy csak nézelődni akar. Amióta ilyen meleg van de.-ként sokat alszik (ilyenkor hűvösebb van), du. fent van és csak 5-6-óra felé alszik el, de olyankor általába ráhuz és a vacsi mindig késik. Most is bealudt pedig nagyon sétálós idő van, na de nincs szívem felkelteni. A mamákra hagyás érdekes, nekem simán megy, éjszakára is rájukbíznám (csak hát nálam van az étkezde :) ). Nagyon szeretem a kisfiam és féltem is, de tudom hogy jó kezekben van. Persze én is sokat gondolok Rá közbe, fel-fel hívom anyut, anyóst, de nagyon ügyesek és Roni is jó gyerek soha semmi gond nincs. Sztem a nagyik sokkal jobban félnek hogy valami baja lesz mint én ezáltal sokkal jobban vigyáznak is rá. Pl. anycám aggódik hogy náluk a sok növény miatt sok a szunyog és hogy megcsípik. Mondtam neki ne aggódjon, mert hát mi van akkor ha megcsípik, semmi, lesz egy-két pupja aztán majd elmúlik. Vannak dologok amiket anycám nem tudot pl. pelusozni (ugye az én időmben még rendes pelus volt, na meg annak is már 27 éve), de nem volt gond, megtanítottam neki, és nagyon ügyesen csinálja. Olyannyira hogy őt még le se pisilte Roni. :) Kézmosás után én odaadtam mindenkinek aki csak akarta, tőlem pelusozhatják is, hisz ott állok mögötte, ha rosszul csinálja majd szolók. Megjegyzem ilyen nem volt, hisz mindenki úgy félt/félti hogy nagyon vigyáznak rá. Anyósom meg gyerekekkel foglalkozik, neki aztán tényleg semmit nem kell mondjak. Szerencsém van mert bármit mondok a nagyiknak (pl. nem kell neki tea) azt betartják mégha nem is értenek vele egyet. Tudom hogy sok édesanyának nehezére esik még csak pár órára is az elválás gyermekétől, de ha megy, bízza rá a nagyikra mert ők is nagyon örülnek neki meg az anyukának is jó hogy kicsit tud magával vagy a háztartással foglalkozni. Na meg terveim vannak, ha betölti a 2 hónapot, és ha kellek a cégnek vissza mennék heti 1 napra melózni (feketén, jó pénzért). Ehez meg az kell hogy szokja a nagyikat mert ők fognak vigyázni Rá.

Elhiszem hogy nagyon nehezen viseled ezt az időszakot. Kérlek légy türelemmel gondolj sokat Bencére, beszélgess hozzá símogasd a pocid. Nem kell már sokat kibírnod és rájössz hogy mindent megért.

Tand, egyszerűen fantazstikus Gréti, olyan csodás. Nem nevezted be valami veresenyre? Köszi megfogadom a tanácsod és nem parázok a szopikon, elsűllyesztem a mérleget is :)
Örülök hogy nem lázasodott be, dehát én mondtam hogy nagyon stram kiscsaj.

madiani
 
 


Nya megeszem a tejberizsem aztán vasalok kicsi (fuuuuujjjj) amíg Roni alszik.
Ahogy most elnézem, kinőte a rugit amiben hazahoztuk a korházból. :D :D :D Ennél több bizonyosság nem is kell hogy rendesen gyarapszik.
Du. meg megyünk a plazaba mert elkészültek a fényképek.

madiani
 
 


Sziasztok!

Nibcsike írs sms-t:

" Minden oké, de bent fognak, mert a pici szívhangja nem lett túl jó az nst-n. Most a szülőszobán vagyok, mert nincs hely az osztályon. Majd ha van valami sms-ezek!"


Kérdeztem tőle, hogy Gergő mikorra várható, mondanak-e valamit, azt válaszolta, hogy "a doki azt mondta, hogy akár egy hét is lehet, ha a szívhang jó lesz. A magzatvíz tiszta, a méhszája 2111-es. A szülésznőm is kedvesen bejött megnézni. "

Kiváncsi vagyok Gergő mikor akar kibújni. Mindenesetre ha üzen még, tájékoztatlak benneteket!
Vendég
 


Kaptam a hírt Nibcsikéről.
Volt NST-n meg magzatvíz viszgálaton. magzatvíz tiszta volt, de az NST-n nem tetszett a dokinak a baba szívverése és bennfogták. Szülőszobán van mert az osztályon nem volt hely, a szülésznő szerint még pár nap is eltelhet, szóval Gergő baba még várat magára.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ani! Roninak boldog 1. hófordulót! Hogy megy az idő, most szültél...
Vendég
 


Akkor már kéthelyről jöttek infót. Lányok! Egy szavatok sem lehet :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok,

Húúúú...Ibi, nagyon szorítok, hogy Gergő baba mielőbb előbújjon, mert tudom milyen bent feküdni. Bazsit 1 héttel hordtam túl, és az egész hetet a kórházban töltöttem. Egy örökkévalóságnak tűnt és minden nap imádkoztam, hogy bújon elő. Viszont a méhszájad szépn kezd tágulgatni. :lol: :lol:

Ani,

BOLDOG HÓFORDULÓT RONINAK.

Látom nagyon profi kismami lett belőled. :lol: :lol:

Tündike,

Látod Barnika milyen kis anyáskodó!! :lol: :lol:
Biztos sokat fog majd neked segíteni hugica ápolásában. :lol: :lol:

Tand,

Gyönyörű szép ez a kiscsaj, eszméletlen szupi haja van. :lol: :lol: És az a csat a hajában... :lol: :lol: nagyon ennivaló.

Nati,

Nem csodálom, hogy tele van a hócipőd a fekvéstől és néha eltörik a mécses. Nagyon rossz lehet otthon feküdni és várni, hogy Bencus mikor bújik elő. De gondolj arra, hogy már csak 1 nap és betöltöd a 36. hetet és utána már nem lesz gond ha meg is születik a kicsikéd. Na meg arra is gondolj, hogy jobb, hogy otthon vagy, mint hogy befektettek volna a kórházba.

Ma beírattam Barbikát a bölcsibe 2010-re. Jövő évre már most telítve vannak. :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy: Melyik bölcsibe? Én pár hónappal ezelőtt megtettem a kis pocaklakóval :) Mi a Sarló utcaiba fogunk menni 2010 körül :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ibi, szurkolok!!!
Judy, nincsenek tele, csak ezt mndják...én is beírattam, 2009 szeptemberre....2 helyre is, bár ez nem garancia, elvileg előre kell venni a többgyerekeseket, segélyeseket, stb, de megkérdeztem mit írhatok a papírra, mikortól van hely, nekem azt mondták, 2009 szept. Hát nem tudom...melyikben voltatok?
Vendég
 


Márti, Tündike,

Én az Ősz utcai OTP mögött lévő Tulipános bölcsibe írattam be. Oda járt a Danika is, és mellette van az ovi is.
Ott nagyon sokan vannak, de jó bölcsi, én legalábbis meg voltam elégedve vele. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Márti,

Igen nekem is azt mondták, hogy a többgyerekesek és azok akiknek a tesója is odajárt előnyt élveznek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Nálunk szimplán csak korábbra nem tudták volna felvenni, de nem is kell :)
Barnikával végigjártuk a tortúrát, szóval most szemfülesebb voltam.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Borzasztó ez a bölcsi helyzet,de egyik ismerősöm kisfiát simán felvették idén ősztől.
Szerencsére minket a bölcsi nem érint,ha sikerül visszamennem dolgozni,akkor anyukám és a férjem felváltva vigyáznak Martinkára.

Nati!
Ha jól emlékszem 2x1-et kellett szednem a Pipolphenből.Én is azért kaptam,mert sokat sírtam a fekvés miatt,és rettegtem a koraszüléstől!!Az ilyen lelkiállapot meg nem jó a babának,megérzi,nyugalomra van szüksége neki is.Hát ettől a gyógyszertől nem volt időm agyalni,mert én is állandóan durmoltam! :P :D
Otthon pedig tényleg jobb,mint a kórházban!!

Tand!Gyönyörű Gréta baba,azzal a kis csatocskával meg......
zabálnivaló! :D

Engem is azért fektettek be,mert beszűkült a szívhang,aztán 4 nap múlva bújt ki Martinka,úgyhogy Ibinek kitartás!
Jobban szerettem volna itthonról menni szűlni....

Még nem bilizik Martinka,mert nincs bili!! :lol: :lol:
Hétvégén fogunk venni. :D
Vendég
 


az egyik bölcsi nekem is a tulipános! :)
amúgy, lehet nem is lesz szükség a bölcsire...talán otthagyom a sulit. Senkinek nem mondtam még...apucinak is csak célozgatok rá, nemtom veszi-e a lapot...
Vendég
 


http://www.iwiw.hu/pages/community/comd ... ID=1860702
nézzétek meg... :D Gondoltam, hasznos lehet, itt is tudunk fórumozni és gyakrabban látjuk egymás képeit, stb, mintha egyesével nézegetnénk meg mindig. Mit gondoltok?
Vendég
 


Ibi, hu drukk neked, hogy ne sokáig várasson már magára Gergő.

Chrissy, Judy, köszike!

Nálunk se téma a bölcsi, meg is lincselnének a nagyik ha kiejteném a számon. Úgy tervezzük 3. évbe, ha még nem jön a kistesó, vissza megyek melózni, anycám meg gyesre, de addigra valószínű anyósom is befejezi a munkát (már nyugdíjas de még dolgozik).

Márti, miért hagyod ott a sulit? Mennyi van még vissza? Sztem bánni fogod!

madiani
 
 


Ani, azt bánom, h nem hagytam ott 1 éve! nem nagyon tudom, mennyi van még, elvileg 3-4 félév, de sztem több lenne, arról nem is beszélve, h fizetős lenne...
Vendég
 


Ibi,
megy a drukk!!!! Nem lehet egyszerű a vajúdóban lenni, mikor még nem is igazán vajúdik az ember!!!! Kitartás!!!!

csajok, azért ez nagyon durva, hogy nincs hely az osztályon... Bár így 5 felé már biztos lesz, ilyenkor engedik haza az abortuszosokat ( a kismamákkal vannak egy szobában... - no comment)

Márti,
szeritnem butaság lenne ott hagynod a sulit!!!! Bár nem tudom milyen terveid vannak a jövőre nézve

Andi,
hát Gréti baba továbbra is gyönyörűséges!!!! HOgy micsoda kék szeme van, eddig ez fel sem tűnt annyira. Megszólal, annyira helyes.

Köszi lányok a nyugtatást, ma már sokkal jobban érzem magam!!!! Délelőtt le se feküdtem, így aludni se tudtam annyit. Meg most talán az idő is enyhébb... a lábam viszont - rossz ránézni. De borogatom és felpolcolom, úgy tűnik, némileg segít...

Alexa,
köszi neked is!!!! Hát igen, egy idő után kikészíti az embert a tehetetlenség. Te a 36. hét után is szigorúan feküdtél vagy utána már azért lazábban vetted? S neked miért kellett feküdnöd?
A beszűkült szívhang mit jelent? Túl egysíkú a baba szívhangja??

Tündi,
édes lehetett Barnika a kisbabával. Látod, valószínűleg nálatok sem lesz semmi gond!

Ani,
boldog hófordulót Roninak. Hogy rohan az idő... Sok képet hívattok elő?

Köszönöm a véleményeket és a tanácsokat is a másokhoz való szoktatásról. Hát, majd meglátjuk, én hogy fogom bírni, remélem nem veszem majd túl parásan a dolgokat...

Kriszti,
Martinka hogy van? Bírja az éjszakákat? Fogacska?
Vendég
 


Judy,
hát, én nem is gondoltam, hogy már most be kell íratni a picit bölcsibe... azért ez durva!!! 2010???? És ha valaki nem tudja másként megoldani, akkor mit csináljon????? Azért örülök, hogy nektek így pont jó!!!
Hogy bírod a srácokkal otthon? Gondolom sokat jártok anyukádékhoz... Segítenek valamit a fiúk? Be tudod fogni őket?
Vendég
 


Sziasztok!
Megint gyors bekukk.
Nati, kitartást, bírni fogod, stramm csajszi vagy :wink:
Ibinek hatalmas drukkok mennek, remélem Gergő baba gyorsan kibújik.
Bölcsiről: én is hallottam többektől is, hogy nem sokkal a fogantatás után már be kellett iratni a babát és így is csak kb. 2 éves korától tudták fogadni. Hát nem semmi!
Márti, szerintem ne hagyd ott a sulit, később bánni fogod. Persze ha nagyon nem tetszik amit tanulsz, az más. De szerintem gondold még át. iwiw jó ötlet, jelentkeztem is! :D

Bocs, hogy most másnak nem írok, kihasználom a "jó időt", meg nemsokára megyünk vásárolni, meg lehet, hogy a kórházba is -> ja igen, apósomat műtötték, a vesélyével van/volt gond. Szegényt, úgy sajnálom: szinte félig körbevágták. (remélem, érthető)

Na pusszantás mindenkinek!

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Halihó!

Márti, nem tudom mennyire szereted amit tanulsz, de ha szereted ne hagyd abba, meg fogod bánni! A pénz sajna befolyásolja a helyzetet de remélem azt is meg tudjátok oldani.

Nati, nagyon örülök hogy ma már jobb napod van, lábadat meg pocolgasd csak és egyél almát (bár az meg a savnak nem túl jó).
Köszi a köszöntést! 162 képet rendeltünk 3240 Ft-ba fog kerülni.

madiani
 
 


Nati!Nekem a 37. hetet mondták,hogy akkortól sétálhatok.Jó,hogy addig betartottam minden szabályt,mert aztán megint sűrűsödtek a pocakkeményedések.Persze akkor már örültem neki,bíztam benne,hogy szépen tágulok.Így is volt,talán ennek is köszönhető,hogy gyorsan szűltem.
A nyitott méhszáj miatt kellett feküdnöm,a 26.héttől.3210-es volt.Azt mondta a doki,hogy az eléggé nyitottnak számít , olyan korán.
A 33.héten bekerültem a kórházba 3 napra megfigyelésre,de az más miatt volt.Úgy volt,ahogy írtad,beraktak közénk egy csajt,aki elvetélt a 6.héten..Szörnyű volt látni ,hogy egész nap sír!!!Ránk is rossz hatással volt,neki meg a sok pocakos kismamát volt rossz látni ott maga körül. :(
Kérdezted még a szívhangot:nem tetszett az orvosnak az NST-s görbe.Nagyon egysíkú volt,nem is igazán mozgott Martinka.Lehet,hogy ha pl.:fél órával később készül,akkor minden oké,és nem fektet be az orvosom.Ottbent már naponta 2 NST készült,és 2 naponta volt UH és áramlásvizsgálat.

Márti!Csak halasztanád,vagy végleg otthagynád a sulit?Tényleg nehogy megbánd!!
Vendég
 


Bekuksiztam, hátha van valami hír Ibiről, de úgy látom semmi.... Drukkolok Ibi, hogy Gergő mihamarabb kibújjon!!!!

Alexa,
köszi amit írtál. Bencus nst-je is eléggé egysíkú szokott lenni, de nekem mondták a kórházban, hogy ilyenkor "löködjem" a hasam és próbáljam mozgásra bírni, attól kicsit kiugrik a görbe... így is tettem kedden is, bár szeritnem így is eléggé egyvonalú lett, de Rákosi doki nem szólt semmit...
Nálunk is volt egy olyan lány, aki elvetélt és 3 olyan, akik nem akarták megtartani. Lelkileg és fizikailag is nagyon megterhelő volt, nekik is és nekem is. A nővér azt mondta, arra várnak, hogy mikor fogja őket valaki most már feljelenteni, mert egyrészt nem etikus másrészt higiéniai szempontokból sem engedélyezett... De úgy látom, akkor ez nem új dolog, ha már nálatok is volt ilyen.

Ani,
hű, 162 kép, az igen. És még csak az első hónapnál tartotok :P Bár ahogy magamat ismerem, mi se leszünk különbek :oops: :wink: Viszont olcsón előhívják!!!

Ma töltöm a 36. hetet :P :P :P :P 2,5 hete azt hittem ilyen sose fog velem megtörténni és láss csodát :P nagyon örülök neki!!! Még két nap és BB is itthon lesz :P
Vendég
 


Sziasztok

Nati
Most már fellélegezhetsz :wink: Bence pedig ha megkéred,biztos vár még legalább 2 napot :wink:

Ibi
Sokat gondolok rátok!Nagyon drukkolok,hogy mihamarabb kibújjon Geri.

Most ennyi,többiektől bocsika,de nem olvastam vissza.

Puszi
Vendég
 


Nati
Megnéznéd nekem a homeos könyvedben,hogy mit ír a fogzásra?Állítólag van kúp is,de most nincs időm a neten bugászni.Szörnyű éjszakánk volt megint.Gyakorlatilag 5 napja nem sokat aludtunk,hátha ez segítene.
Köszike
Vendég
 


Sziasztok,

Csak gyorsan bekukkantottam, van-e hír Ibiről, de láto még nincs.
Remélem nem várat sokáig magára Gergő babóca. :lol: :lol:

Márti,

Szerintem ha érdekel a szakod, ne hagyd ott. Én megtettem egy pár éve és a mai napig bánom. Nekem az az egy szerencsém van, hogy mivel jó pár évet éltem külföldön elég jól beszélek angolul, mellette pedig van pár év tapasztalatom logisztika és vevőkapcsolattartás terén + jó nagy szám van, mindig el tudtam magam adni, így eddig egész jó munkahelyeim voltak, mármint anyagilag. De sajna ma már majdnem mindenhol kérik a diplomát és a nyelvet, és nem mindenkinek van akkora mákja mint nekem. Szóval ha teheted csináld végig most, mert a későbbiekben meghozza a gyümölcsét. :lol: :lol:

Nati,

Bencus tuti kibírja még ezt a 2 napot is amíg BB hazajön, utána már jöhet ha akar. :lol: :lol:
Pihizz csak és beszélgess sokat a kisfiaddal. :lol: :lol:

Hát nem könnyű most 3 gyerekkel a pokol meleg lakásban egyedül. Minden délután megyünk anyuékhz és este 7 körül indulunk haza. Ott sokkal hűvösebb van. :lol:

Alexaa,

Remélem könnyen veszitek majd az akadályokat a bilizés terén. Nálunk Bazsi nagyon nehezen szokott rá a bilire, állandóan ordított ha csak felhoztam a témát, vagy elővettem a bilit. Danika meg sosem bilizett, a kezdetektől a wc-re akart ülni, így vettünk neki egy szűkítőt és azt használta. :lol: :lol:

Ani,

GYES mellett lehet 8 órában dolgozni, ezt ne felejtsd el. Szóval te is nyugodtan igényelheted és mellette mehetsz dolgozni. Csak a GYED mellett nem lehet munkát vállalni.

Lányok,

Tudom, hogy tele van velem a hócipőtök, de azért mondom.

Csak nem bírtam ki, és a héten 2 naponta tesztelgettem ugyanazzal a fajta tesztcsíkkal. Kár hogy nem tudok jó képeket csinálni, de egymás mellé téve egyre halványabb a 2. csík. A ma reggelin szinte már nem is látszik. Most arra gondolok, hogy lehet volt valami, de a természet tudja, hogy császár után 4 hónappal teherbe esni nem igazán jó, és ezért nem maradt velem. A kérdésem az lenne, ha erről van szó, akkor ugye hamarosan véreznem kellene, nemde????Ja és a pocakom is görcsölget.
Bocsi, csak nem igen tudom ezt most mással megbeszélni.
Amugy szóljatok, ha téányleg unjátok már a nyavajgásomat, csak ilyen helyzetben még nem voltam. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?