Új privát üzeneted érkezett!

Na addig próbálkoztam míg csak sikerült.
Akkor már csak a képfeltöltésről kérek infót.
Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Hahó!

Ancsi!
Helyes kismanót nevelsz! :)

Képek feltöltése:
Rákattintasz a KÉP gombra és a netről kell letötlened egy képet, úgy hogy jobb gombbal ráklikkelsz és a tulajdonságokra mész, (legalul) majd ott van egy olyan sor hogy address (elérhetőség?) és ami ott van, kimásolod, majd odailleszted ahol a kurzorod állt, amikor a KÉP gombot megnyomtad. Ekkor megnyomod mégegyszer, így fejezed be. Huha, ez bonyolultabb leírva, mint megcsinálni! :)
A lényeg, hogy a saját gépedről nem tudsz feltötleni képet, csak ha előbb lemented egy akármilyen netes helyre, pl. ide a babanet fotóalbumba, vagy akárhova.
Ja, és ne legyenek nagyok, mert akkor nem fog sikerülni!
Sok szerencsét hozzá! :)

Remélem mindenkinek jól telik a hétvége, itt is végre kisütött a napocska! :)

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!

Hát a kép ikonig eljutottam,de a jobb klikknél már a többit nem találom.
A vonalzón nem mi vagyunk.
Oda sem ment a feltöltés.
A fotóalbumba viszont tudtam pár képet rakni.
Itt megnézhető az én kis hétördögöm.
Üdv:Ancsi

http://www.babanet.hu/album/index.php?1 ... 1&logout=1

Kép
ancsi1979
 
 

 
 

Szia Andi!

10x-i elolvasás után végre megértettem.
:D

Most már megtaláltam.Köszönöm.
Egyenlőre így marad a vonalzó aztán ha újra összetalálkozom az urammal.Megcsináljuk.
Igen a képek túl nagyok.
Képfeltöltő oldalon keresztül is próbálkoztam hátha kicselezem azt a fránya vonalzót.
:D
Nem adja magát egykönnyen.
Bevallom annyira nem vagyok ebben jártas.Ráhagytam a férjemre a kép mentését és szerkesztését.
Na majd az albumba töltögetek fel még párat ha időm lesz.
Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Halihó!
Lehet a saját PC-röl is feltölteni képet csak előtte le kell kicsinyíteni 80x80 képpontra (pixel). Én igy szoktam. Igazábol csak azért ugrottam be hogy megosszak veletek egy nagyon jó cikket. Nem mondom hogy az itteni orvosi ellátáts tökéletes. Sőt! De szintekkel jobb mint a magyar szerintem. Itt legalább nem anyáznak le és nem küldenek melegebb éghajlatra 5 percenként ha kérdezni mersz. Szóval a cikk:

http://velvet.hu/poronty/2008/06/22/mag ... het_terhes

Ja és Ancsi ha végleg nem bírsz a vonalzóddal akkor keress másikat. nézd a többieket miket használnak. De bízunk benned. És a férjedben 8)

timur
 
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem Timur SIKERÜLT!
Köszi a belém vetett bizalmat.:D

Üdv mindenkinek

Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


sziiijasztok,
itt gyonyoru az idojaras, remelem feletek is! Nekem ez az idealis nyar, teljesen turheto max kozep-huszas melegek egy kis kellemes szellovel fuszerezve - IMADOM!

Mush - igazan csini kismama vagy! Ha mar addig nem jossz, akkor nagyon jo nyaralast kivanok nektek!

Andi, koszi a linkeket, meg fogom oket nezegetni. Remelem senkit nem riasztottunk itt be, de olyan jo neha "komolyabb" temakrol is beszelgetni. Es mert szoba jott az egeszsegugy...en peldaul ezt is szeretem adoptalt orszagomban, h itt szabadon donthetnek a szulok az oltasok felol. Megertem h Peti MMR booster-jet halogatni akarjatok, egyenlore nalunk is az a terv, h Viggo az elso adagot is majd 2 eves kora utan kapna meg. De lehet h peldaul a rubeola ellenit be sem adatjuk neki.
Egyebkent, ha 2 evvel hamarabb tudom, amit most tudok, Antonia meg valszeg a mumpsz ellenit se kapta volna meg.
jaj, jovok mindjart, csak felebredt a kicsi...
mrsnoname
 
 


bevetettem minden eromet, megse sikerult visszaaltatni a fiut.

Ancsi, most akkor a vonalzon Adam baba van mar ugye? Ha igen, akkor igazan helyes kiskolok, nagyon kis huncut ez a foto rola :) ...ha nem, akkor is :D !

Hat nem megy nekem ez az egy kezzel potyogtetes, sajna el kell h bucsuzzak.
b
mrsnoname
 
 


sziasztok!
Hú, már jó régen nem voltam. Üdv Ancsi! Helyes kisfiad van, nekem nagyon tetszik.
Szia Mush! Azt hiszem még téged sem köszöntöttelek, de a párom Timur megtette helyettem is, kérlek vegyétek az én nevemben is.
Szóval visszatérve régi dolgokra, köszönöm szépen Andi, hogy segitettél a school és nursery dolgokban, nem volt teljesen még tiszta. Ha nem bánjátok még egy kérdés ezzel kapcsolatban. Az lehetséges, hogy mivel Ricsi fiam jövő februárban lesz 3 éves, ezért csak szeptembertől jár neki az ingyenes 12 és fél óra a különböző intézményekben, akárhol? Merthogy otthon már idén szeptembertől kezdhetné a kiscsoportot. ÉN ezt a 12 és fél órát is nagyon kevésnek tartom. Ezalatt nem tudom mennyit tudnak foglalkozni velük.
A másik. Többen vagytok itt régebb óta és biztosan volt amelyikőtök átment az egy év után kérhető permanent residency kérvényen. Tudjátok az EEA1-es formanyomtatvány. Kérdés: mennyi idő után kaptátok vissza a hivatalos papirjaitokat, mint útlevél, születési stb. és mennyi idő után adták meg a residency-t? Mi csak 2és fél hete küldtük el a dolgainkat, de most néztem a neten a Home Office kiirásait és azt irják, hogy a 2008 januári postázásokat dolgozzák fel még!! Lehetséges ez? Úristen! Akkor mi még vagy fél évig nem is gondolhatunk utazásra? Elég gáz. Meséljetek, mert ez érdekelne.
Képzeljétek Danit ma műtötték sajna a lábujjkörmével. Benőtt neki a bőrbe, de nagyon büszke vagyok rá, férfiasan birta, kicsi sirás, de semmi más. És örülök, hogy végre meggyógyul majd neki. De azért megint dicsérjem az itteni ellátást, péntekre voltunk kiirva az ortopédiára. Bevittük ma a gyereket, hogy nagyon csúnya neki és nem lehetne-e előbb. Ránéztek és azonnal vittek dokihoz, megcsinálta és kész. Senki nem anyázott és fújolt ránk, mert odapofátlankodtunk előbb. És még csak várnunk sem kellett. Azért ez igazán pozitiv, legalábbis nekünk.

És igen Berni, tényleg nagyon jó most az idő, mi is élvezzük.
Szerencsére nem is olyan nagyon meleg mint otthon!
Na puszi mindenkinek!
Xena
Ui.: Apa! Meglepi! Boldog Szülinapot kivánok itt is! :) :D

xena
 
 


Sziasztok!

Igen már ő az.Most éppen lelépett a nagymamához és a nagyon nagy papához.
Áh szétrakja a lakást,de végre most nem itthon.
Olyan eleven,de imádom.
Nálunk kánikula van.Megy az asztali ventilátor, csak így lehet kibírni.

Elkezdtem olvasni a fórum elejét.Jól látom ,hogy a régiek közül,csak Andi maradt?
Addig a részig jutottam,hogy a zebrán való átkelésnél milyen előzékenyek az autósok kint,itt meg nem.
Ez így van.Pár hónapon belül két kisgyereket és egy nagymamát gázoltak halálra.
Úgy néz ki végre történik valami ennek hatására.
Megváltoztatják nálunk is a zebra törvényt pár héten belül.
Most majd akkor is meg kell állni ha a gyalogos a zebrához ér.
Hangsúlyozom sajnos ez még csak tervezet,de remélem valósággá is válik.

Üdv:Ancsi



Kép :D

Kép
ancsi1979
 
 


Ja még Andihoz annyit......
Sikerült a képfeltöltés.
Igaz csak ilyen picibe.
Na de ne legyünk telhetetlenek. :lol:

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Kép



Kép



Kép



HÁT NEM CUKI?

Most már jobban látszik ez a kis huncut.
Apukám csinálta a gépével és a kisebb felbontás miatt feltöltötte a mellékletből is.
Jól van most már eltakarodok.

Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Ancsi!
Nagyon jók a képek, jó hogy feltetted! Főleg a középső tetszik, tényleg huncut a gyerkőcke!
Nekem miért nem sikerül a gépemről feltölteni? Akármilyen pici képet se enged!

Topik.
Én tényleg régi vagyok, de szerintem Berni nyitotta a topikot, szóval ő a "topik-anyuka"! :) Csakhogy ő megváltoztatta a nick-jét azóta.

Xena,
Mi kb. 4 hónapot vártunk a papírokra a Resident státuszhoz. A legjobb az egészben, hogy kaptunk egy kedves levelet tőlük, melyben megkérnek, hogy ne írjunk és ne telefonáljunk nekik, úgysem lesz meg előbb, mint ahogy meglesz! Persze lehet hogy most a nyár miatt lassabban dologznak.
Azt hogy mikortól jár az ingyenes ovi, szerintem Berni tudja, ha jól értettem csak a 3. szülinap utáni term-ben kezdhet? Akkor valszeg a tavaszi term-ben kezdhet ami talán áprilisban van? Vagy Húsvét után? Nem tudom ezeket sajnos.

Én azon szoktam meglepődni, hogy a lányom állandóan szünetet kap az iskolában, én meg csak lesek, hogy már megint "half-term" van és hova tegyem a gyereket? Szerencsére már egyedül is elvan 3-4 óra hosszat. Ja, és amikor szünet van, akkor nem jár a támogatás Peti ovijára, (az ingyenes rész) úgyhogy kb. 60 fontot zsebből fizetünk. (per hét)

Na, most megint rohannom kell!
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Udv az ujaknak :) !

Jol eltuntem :oops: ! Hihetetlen busyk vagyunk! Jarunk baba masszazsra, jogara, baba mama klubba, playgroupba es most az uszason is gondolkodunk! na meg bolcsit hajszolunk ezerrel, mert februarban visszaszeretnek menni dolgozni, csak egy gond van, h a kornyekbeli bolcsikbe 2eves a varolista :roll: ! Leon egy kis tunder, imaaaaadom! Meg gyereket akarok :) !

Nagyon szep babakat lattam :) !

Oltas! en teljesen oltas ellenes vagyok, viszont a "kotelezoket"beadatom(bar remego kezzel labbal) es a BCGt is, vagy inkabb neadassam be? mit gondoltok? ez olyan egy ordogi kor :twisted: !

Xena! en tobb mint ket eve kint elek, de nincs permanent residencym, ez pontosan mire jo? fel ev az nagyon hosszu ido, de ha megeri :? ! Sajnalom Danit :(

Sensie! Gratula a kiscsajhoz es remelem visszatersz kozenk!

Kép Kép
rima
 
 


Kep az en kis szerelmemrol: Kép Kép Kép

Kép Kép
rima
 
 


Xena! a permanent residency nem csak ot ev utan jar? en ugy tudtam,h csak a registration certificatet kaphatod meg 1ev utan...es a home office oldalan is ez all :roll: ...

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Találtam egy futárszolgálatot ami bármit elvisz háztól -házig otthonról a Brit szigetekre ahova csak akarod.
Nagy tételben is.
Ha vágytok egy kis hazaira. :wink:

www.irfutar.com


Üdv Ancsi

Rima édi a babád.

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!
Igen, javitom magam, Rimának igaza van, registration certificate-nek hivják hivatalosan. És öt év után van residency. De mi már csak igy hivjuk itthon. Na a lényeg, hogy sokat kell várni.
Rima nagyon aranyos Leon és örülök, hogy ilyen jól elvagytok. Bölcsibe 2 éves várólista? Ez igen, szerencsére itt még nincs ilyen. Ha fizetsz, mehet a gyerek. Azért csak összejön valahova.
Ancsi! Az irfutár tényleg jó. Mi már számtalanszor használtuk, biciklitől kezdve sokminden küldésére és semmi gondunk nem volt velük. Ajánlani tudjuk.
Na rohanok. dv mindenkinek
Xena

xena
 
 


sziasztok,
nagyon szepek a sracok mindenkinel :D !!!!
Ancsi, orulok h sikerult fotokat felraknod, johet a tobbi is :wink: ! Leon is no mint a kender, nagyon kis fickos abban a sapis szerelesben. Miket csinal mar?
Dani is olyan kis tundi-bundi, igazi falnivalo kis kolok!

Andi, azok mellett amiket leirtal, en meg sorozatosan arra is racsodalkozok, h a gyerekek felvetelet delutan a sulibol hogyan oldjak meg a full-time dolgozo szulok. Persze vannak after school club-ok, meg mas megoldasok, de ugy veszem eszre a kornyezetemben, h eleg sok fejtorest es sakkozgatast igenyel ennek a megszervezese a szulok reszerol :(.
Ha en peldaul nem valtottam volna palyat meg anno csaladalapitas elott, most rendesen torhetnenk a fejunket kb minden gyerekeket erinto dologgal kapcs.
Idokozben persze nekem is vissza kell mennem majd dolgozni. Szeptembertol ujra tanitok. De eskuszom naponta tobbszor aldom az eszemet es aki hozzasegitett, h tanitok, mert most is engedtek h en dontsem el h mikor es mennyit akarok vallalni. Igy aztan csak egy csoportot kertem, esti orakat (7.30-9.30), es csak heti ket alkalommal. Igy tovabbra is meg van oldva a gyerekek napkozbeni ellatasa, nem fog bezavarni a munka a csaladi eletbe :D .

Xena, en is ugy lettem informalva, h csak a 3 ev betoltese UTANI term-ben kezdhet ingyenesen egy gyerek. Nalunk ez az oktoberi szulinap miatt jovo ev januarra esik. Nalatok, a februari szulinap miatt lehet vagy aprilisi kezdes (vannak olyan intezmenyek, amelyek egy evben 3-szor inditanak uj csoportot), vagy majd csak szeptemberi. Ezt az adott intezmenytol kell majd megerdeklodni. A masik amire vigyazni kell, h nem is mindegyik ovi el peldaul ezzel az allami alapon jovo ingyenes napi par oraval. Itt a kornyekunkon is van par magan-ovi akiknel nem lehet igenybe venni. Ezt is erdemes letisztazni a szoban levo ovikkal, igaz, altalaban irja a tajekoztatojukban.
Sztem ilyen apro korban mint Ricsi vagy a sajat lanyom is, napi 2.5 ora boven eleg az intezmenyes keretek kozott torteno foglalkoztatasukra. Sot! Mi mar nagyon-nagyon sok ovit, pre-schoolt, stb bejartunk...abbol itelve amiket ott lattunk, hidd el, nagyon suru nekik az a par oracska amit naponta ott toltenek. Es ha nem is fizikailag, de agyilag rendesen le vannak terhelve egy ilyen allandoan kozegben, ami eppenolyan faraszto, ha nem farasztobb tud lenni mint az orakon at valo jatszoterezes.

Ezt most gyorsan elkuldom mielott elveszik.
mrsnoname
 
 


Rima, en masnal az oltasok koruli dontesbe beleszolni nem szeretek. Szemely szerint talan csak annyit ajanlanek, h jol olvass utana mindennek mielott oltasra kerul a sor, h rendesen tajekozodva legyel. Ezzel megadva magadnak a lehetoseget h a legjobb tudasodnak megfeleloen donthess veluk kapcsolatban. En arra csodalkozok ra sorozatosan, h egy ilyen orszagban, ahol "emberebb szamba veszik" a szuloket mar csak azzal, h megadjak nekik a valasztas lehetoseget, nem elnek ezzel a lehetoseggel sokkal tobben. Igy is nagyon sok szulo csak megy az arral es lesz ami lesz. Sokan van hogy meg az oltas utani tajekoztatot sem olvassak el figyelmesen ami az esetleges szovodmenyekrol szol :( . Szoval neha ugy erzem, ez a nagy szabadsag, csak rajuk van itt pazarolva a szulokre! En peldaul nagyon szerencsesnek tartom magam, h egy olyan korban es vilagban elunk, ahol egy kis energiabefektetessel nagyon sok informaciohoz tudunk jutni legyen az barmelyik terulete az eletnek.
mrsnoname
 
 


...bocsi, igy visszaolvasva ezt az utobbi hsz-t, olyan mintha kioktatasnak szantam volna. Nehogy magadra vedd Rima!!!! Csak altalanossagban irtam, arrol amit tapasztalok magam korul.
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Végül is mi is megkaptuk ezeket az oltásokat kiskorunkban.
Az oltásnak is van kockázata és annak is ,hogy ha nem adatom be,mert akkor beteg lehet a gyerek.És bizony ezek ellen azért lett kitalálva a védőoltás,mert nagy a valószínűsége a halálos kimenetelnek vagy a szövődménynek.
Éremnek két oldala van,de dönteni mindenki maga dönt.

Már biztros az időpont.23-án megyünk Bécsből repülővel Dublinig onnan busszal Belfast.
Hát kemény menet lesz.

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Hello Ancsi - de jo, vegre egyutt lesz a csalad :) !!!
De ez tenyleg nem hangzik am egy leanyalom utvonalnak. Becs kozelebb van hozzatok?

Hat en ha akarnek se tudnek ilyesmikre visszaemlekezni :wink: , de tudtommal, mi fele-ennyi oltast sem kaptunk gyermekkorunkban, es fokent nem ilyen nagyon-nagyon fiatalon. Igaz en a 70-es evek kozepen szulettem, lehet nehany evvel kesobb mar mas volt a helyzet odahaza, nemtom. Arra viszont emlekszem hogy voltam mumpszos, baranyhimlos, rozsahimlos, talan meg kanyaros is...szoval ezek ellen akkor meg tuti nem volt oltas.
mrsnoname
 
 


halihó mindenki.
Sokszor nem is tudom melyik a nagyobb rossz. Beadatni az oltást vagy nem! Biztos hogy van néhány oltásnak kockázata, de a be nem adásnak is van! Oltása és betegsége válogatja. Én is átmásztam a gyerekbetegségeken rendesen. Mumsz szerencsére nem, de himlők és skarlát az volt. Ez utóbbi szemét egy dolog. Nem elég hogy 2 hétig a fertőzőre voltam bezárva és az ablakon tudtunk csak beszélni a látogatókkal (korai 80-as évek) de mikor hazaengedtek akkor is nagyon sokáig minden nap hipózta anyu az ágyneműmet és szigorú lakás rabság volt. Szerintem ha anyut akkor megkérdezik hogy oltást akar ahol 1:10000 az esély egy szövődménynek, vagy ez a tortúra (és ugye a betegségből is maradhat vissza károsodás) szerintem tudom mit választott volna.
Persze csakúgy mint Berni én sem akarok kioktatni senkit. Csak hangosan gondolkodom.
Ugyanekkora eséllyel bármikor elüthet egy részeg az úton, kisiklik alattad a vonat, rád esik egy műhold. Sajnos mindennek van kockázata, ezzel tudnunk kell élni.
Remélem senkinek nem gázoltam bele a lelkébe, csak egy újabb véleményt adtam hozzá a fórumhoz.
Have a nice week!!
Timur

timur
 
 


haliho,
en szemely szerint nem azon a velemenyen vagyok, h nem kell beadatni a fobb oltasokat, hanem talan nem olyan kicsi korban mint ahogy az ajanlott. Tobb tanulmany amit olvastam ezt tartotta a legfobb bunosnek, h ilyen nagyon-nagyon koran tortennek ezek az oltasok (a mellett, h az oltasok szama szinte meg is duplazodott a nehany evtizeddel ezelotthoz kepest). Egyes orvos-kutatok szerint, az allitolagos MMR okozta gondok is kikuszobolhetok lennenek, ha kitolnak meg minimum egy evvel az oltas beadasat (kb 2.5 eves korra), amikoris a gyerekek agyfejlodese mar nagyjabol befejezodott.
Az egyik szomszed kislany (10 eves) ket hete irtozatosan beteg volt, komoly korhaz lett a vege, allitolag nagyon szomoru kimenetele is lehetett volna. Elkapta a kornyekunkon most jarvanyos measles-t. Mint kiderult, a szulei teljesen MMR ellenesek, sose adattak be a lanyuknak az oltast. Meg nem beszelgettem veluk azota, de kivancsi lennek h most is jo otletnek tartjak-e az akkori dontesuket.
Az MMR-al reszemrol elsosorban az a gond, a mellett hogy tul koran kapjak meg a gyerekek, hogy a fiuknal a rubeola, lanyoknal pedig a mumpsz resze az amit vagy egyaltalan nem, vagy termeszetes vedettseg megszerzese nelkul, pedig csak joval kesobb is eleg lenne beadatni. Az orvosok pedig hatalmas nyomas alatt vannak, h marpedig mindenkinek minel korabban, es egyszerre adjak be ezt a kombinalt oltast.
Na de eldugulok egyszer es mindenkorra, mert tenyleg nem akarom kiolni a topikot ezzel az oltastemaval. Persze engem is nagyon erzekenyen erint a tema, mivel mar van egy gyermekem akivel eddig vegigjartuk az NHS altal ajanlott utat, es van egy masik, akivel lehet maskepp fogunk cselekedni bizonyos oltasokat illetoen. Es hat ugye ki tudja biztosra h melyik a helyes ut....?!?

Amugy ki merre? Nyaral mindenki?

Ovi-temahoz egy kesoi reakcio, h mi is pont a kellos-kozepen vagyunk az egesznek. Ugy dontottunk, h nem varunk januarig, hanem oktobertol jo lenne ha Tini menne par napot oviba, mert mostanra latjuk ugy h nagyon megerett a nagyobb gyermektarsasagra. Meg par nap egy heten, valszeg jo kis felkeszites is lenne szamara h megiscsak bekerulne januartol a pre-schoolba (amire persze nincs garancia). Szoval most telefonalgattam korbe azokat az ovikat ahol le volt rakva mar tavaly ota a neve, es hihetetlen h egy jopar helyen huszon-; meg negyven-valahanyadik meg mindig a varolistan :shock:. Szoval Xena es Timur, ti tenyleg nagyon szerencsesek vagytok, ha nalatok nincsenek ilyen lakohelytol Timbaktuig tarto varolistak a jo ovikhoz!

Elkelne egy kis segitseg elso szulinapi ajandekhoz a topik fius szuleitol (de igazandibol barkitol akinek van otlete). Meg van egy honapunk, de nagy fejtorest okoz, h mit is kellene venni a fiunknak. Masodik gyerko leven, ugye a noverkeje mar eleg sok dolgot megkapott elotte, nem akarnak duplikalni semmit. Most orokolte meg peldaul a kis haromkerekujet a noverenek, amit annak idejen o kapott elso szulinapjara. Szoval segitsetek, adjatok otleteket, lecci!

Nahat, bocsi, h ilyen onzo modon, most fokent csak magunkrol irtam!
b
mrsnoname
 
 


Taram Kriszta - mar ezer eve akarom kerdezni, h mi van feletek? Munka ferjurnak? Ovi Veronikanak? Remelem nem koltoztetek el, h igy eltuntel.
mrsnoname
 
 


ja, es koszonom szepen az angol-magyar szallitoceg elerhetoseget, nekunk pont lesz is rajuk szuksegunk :) . Itt van egy masik is, akik ajanlassal jonnek, hatha nem ismeritek: www.arvatrans.com
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Most megint ekezetek nelkul, (santan) bocsi. Utalok igy irni. :(
A napfenyes Italiabol irok, nagyon jol erezzuk magunkat!
Olyan meleg van, hogy a borunket is levetkozzuk, de arra is rajottunk itt Firenzeben, hogy miert is nem jo nagy varosban elni! Az ember elfelejti egy ido utan, ha nem erzi a sajat boren. Aztan ma bekeveredtunk a tomott buszon egy hatalmas csucsforgalomba, pedig volt legkondi de csak a busz elejen!!! Es akkor leesett a tantusz hogy milyen jo is Truroban! :)
A klima viszont tenyleg frnako es elvezzuk, foleg ha viz is van a kozelben. Voltunk Pisaban is es a ferde tororny utan irany a tengerpart es olyan meleg volt a viz, mint otthon a kadban amiben furdunk! Nagyon jo volt.
Na, ennyit Olaszorszagrol, es 2 nap mulva irany az anyafold! :) Mar nagyon varjuk.

Berni,
Szerintem tok jo hogy kivesezzuk az oltas meg ovi, meg minden temat, es mindenki leirja a velemnenyet.
En sem vagyok okosabb mint a tobbiek, de ami valtozott a 70-es 80-as evek ota, hogy azok a betegsegek amik regen nagyon komolyak voltak (es oltottak ellenuk) mar alig vannak es eleg keves az esely elkapni oket, raadasul sokkal kevesbe veszelyesek!
Pl. Amit Timur is irt, a skarlat, regen egy szornyuseg volt, en is abbol valo szovodmeny miatt lettem olyan kancsal, hogy alig lattam egesz gyerekkoromban semmit. :( (ma mar jol latok!!!!)
Viszont ma a skarlat egy 2 het alatt lefolyo betegseg, ami alig okoz magas lazat es pottyoket, eszmeletlen erdekes, de igy van! Vagyis megis csak vedettek lettunk, es orokitettuk utodainknak ezt! Nem?
Mas magyarazatot nem talalok.
Az autizmus viszont talan ott van a picurkakban akkor is ha nem kapjak meg az oltast, de az oltas nagyon nagyon kihozza es kb. 100 olyan rossz lesz a gyerek allapota. Tehat nekunk ugy mondjak, es persze ez nem biztos hogy igaz de logikusnak hangzik, hogy amugy is autista lenne a gyerek, csak az oltas kihozza belole es radob egy hatalmas lapattal. :(
Nalunk is ilyesztgetnek measels jarvannyal, remelem nem komoly, feltem oket nagyon.
Na, dugulok es megyek ejtozni, mert megsulok. :)
Puszika, joccakat!
Andi
andi68
 
 


UI.
A 100 utan egy x akart lenni !:)

Berni, irigyellek a munkadert, meg mindig szivesen csinalnam en is, de gyava vagyok, meg nincs idom sem suliba jarni! De meg megvan a leveled amit kuldtel nekem 2005-ben,hogy milyen iskolat erdemes elvegezni es mar kezdem erteni is!!!!!!! :):):)
andi68
 
 


Sziasztok,

Remélem nem haragudtok meg,hogy így ismeretlenül zavarok,de nagyon szeretnék saját tapasztalatokat megtudni az angol primary ill nursery schoolról.

Januárban költöznénk ki Angliába a férjem után egy akkor 5ésfél éves fiúval és egy 3és fél éves kislánnyal.
Éltünk már korábban Skóciában egy pár évig,így az időjárás és a többi dolog már nem lesz olyan ismeretlen nekünk.

Szóval azt szeretném kérdezni,hogy a kisfiam,aki jövő májusban lesz 6 éves, januárban,amikor még nem töltötte be a 6-ot,milyen iskolába mehetne?
Ha primary schoolba,akkor a vele egy idősekkel járna egy osztályba?
Vagy a nyelvi nehézségek miatt mehetne a nála egy évvel fiatalabbakhoz?
A primary az itteni ovi nagycsoporthoz képest mennyire iskolaszerű? Fegyemezetten ülnek a padban és odafigyelnek az órákon?
Csak azért mert az oviban (ősztől lesz nagycsoportos) van naponta kb fél óra foglalkozás,matek,olvasás,festés aztán szabad játék az udvaron.Az oviban csak 9-12ig van bent,mert itthon vagyok a kicsivel és délben mindig hazahozzuk.
Azért kérdezem,mert itthon mehetne 7 évesen is az általánosba és mert ő nem egy fegyelmezett gyerek,hogy sok időt üljön egyhelyben és félek,hogy ez nagy sokk lenne nekik.
Még azt szeretném kérdezni,hogy a nem angol anyanyelvűeknek van-e külön angol óra?

A kisebb,aki 3 és fél lesz,jól gondolom,hogy napi 3 órára járhatna nurserybe?

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget,meg az időt,amit rám szántok!

Ildi
algo01
 
 


sziasztok,
Andi - engem nagyon kellemesen megleptel az olasz bejelentkezessel, szuper hangulata van az elmenybeszamolodnak :D ! Elvezzetek az ottletet, es odahaza is nagyon jo nyaralast kivanok nektek!!

Huha, ez a skarlat mindkettotok leirasa alapjan eleg durvan hangzik :(. En eddig csak hirbol hallottam rola, de most majd utanaolvasok kicsit.

Ha barkit erdekel amugy, en ezt a konyvet tudom ajanlani oltasokkal kapcs:
http://web.mac.com/richardhalvorsen1/iW ... cines.html

A konyv szerzoje, egy tobb mint 20 eves NHS tapasztalattal rendelkezo doki, azota mar egy maganklinikaja is van, ahol o vezeti a 'babyjabs' rendelest.
Mi szerintem el fogunk hozzajuk menni, elso korben par vertesztre, h megnezzuk mi ellen immunisak a gyerkok. Ugyanis mar parszor elofordult h nem egyertelmu kiutesek voltak rajtuk (fokent Tinin), amit a GP sem tudott egyontetuen felismerni. A baranyhimlon is csak "allitolag" esett at a lanyunk, a fiunk pedig vagy teljesen tunetmentesen, vagy egyaltalan nem. Szoval jo lenne ezeket a dolgokat biztosra tudni vegre.

Andi - ha van kereslet az ESOL oktatasra a kornyeketeken, akkor en tovabbra is csak ajanlani tudom. Bar amikor a tonnanyi papirmunka kozepen ulok, akkor mindig megfogadom, h kitanulok valami olyasmit, amihez nem kell ennyi extra munka a tanitason tul :wink: . Na de azt viszont mar nem tudom neked garantalni, h a lassan 3 evvel ezelott altalam leirtak meg mindig ervenyben vannak ...:roll:.

Hello Ildi :)
az en gyerkoim fiatalabbak mint a tieid, Andi lenne a legjartasabb a kerdeseid megvalaszolasaban. Csak ok most eppen utban vannak Mo. fele...talan bejelentkezik otthonrol is.

Sztem a kicsi fiad mar iskolakoteles lesz akkorra mire atkoltoztok. Masoktol ugy hallom, h a beiskolaztatasnal nem csinalnak kulonosebb problemat abbol ha a gyerek nem beszeli az angolt. Olyat meg nem hallottam h emiatt alacsonyabb osztalyba raktak volna barkit is (de ez nem jelenti azt, h nem is tortenik meg). Inkabb sztem az fog tortenni, h vagy kulon nyelvorakat biztositanak a szamara, vagy meg azt sem, csak hagyjak h feltalalja magat. De ne izgulj, altalaban nem kell felteni ezeket a csoppsegeket. Annyira ugyesek es fogekonyak a nyelvek irant, h nehany honap alatt felsorakoznak az anyanyelviek moge. Nekem volt olyan ismerosom, akinek a lanya nulla nyelvtudassal, alig fel ev utan osztalyelso lett olvasasban :).
Olyat is hallottam mar, h van suli ahol anyanyelvi classroom assisstant-okat alkalmaznak, akik kezdetben segitik az angolul nem tudokat a sajat nyelvukon. Mondjuk ezek talan inkabb lengyel, litvan, orosz valtozatokban fordulnak elo, nemtom.
A kislanyod jarhat tobb is mint napi 3 orat bolcsibe/oviba...csak az extra idot ugye ki kell fizetni :(. Esetleg neki nezz utana meg a pre-school nevezetu helyeknek. En peldaul ezeket jobban favorizalom, mint a bolcsit/ovit...de ez csak egy maganvelemeny.

Na most mar leallitom magam, mert tisztara en uralom itt a topikot.
puszi nektek, b
mrsnoname
 
 


Kép Kép Kép


Itt van Mr. Adam Big a mini star. :D

Apa jön 20-án aztán tipli.Hogy miért Bécsből?Ez már csak ilyen megszokás a párom részéről.
Tegnap megkaptuk a 18 hós oltást.A doktor néni külön engedélyével.
Azt mondta hogy 6 éves koráig már nem kell oltani.Egy kő azért leesett a szívemről hogy vége.
Még sasolok mert láza azért lehet.

Mi Fisher Price sütisbödönt vettünk Ádinak egy éves szülinapjára.Imádja.Gyereknapra meg a tanulókutyust.
Kép Kép

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Tegnap óta sehol senki?
Ja hát igen én sem ülnék itthon ha ilyen szép környezet venne körül.
Na majd másfél hét múlva.
A férjem már megtalálta az albérletet.Azt mondja nagyon jó.Mindennel fel van szerelve.
Annak ellenére nehéz szívvel hagyom itt a mi kis birodalmunkat.
Én már csak ilyen őskövület típus vagyok,de majd próbálom levetkőzni.
Na meg hiányozni fog a magyar nyelvű jó kis sorozataim a tévéből.
:cry:
Most már reggelente azért megébredek álmatlanul forgolódva ,hogy mi lesz?
Be vagyok tojva rendesen.Minden hülyeséget begyűjtögetek,mintha lakatlan szigetre mennénk.
Tudom ez csak olyan pótcselekvés a lelkem megnyugtatására,hogy nem leszek elveszett ember ha hirtelen leblokkolnék kint.
Meg aztán el sem tudom képzelni,hogy valaha folyékonyan beszéljem az angolt,én aki sokadszorra bírta kiizzadni az alapfokút.
Nem azért mert lusta lennék vagy mifene csak nem éreztem valahogy rá az ízére.
Meg amúgy is egy kudarcoktól irtózó emberke vagyok.Amolyan UFÓ típusú introvertált.
Próbálom reggel a tükörbe nézve mondogatni magamnak,menni fog pár év és sikerül, pozitívan barátom.:D
Csak hát az a fránya ronyózás az azért mindig ott van.
Kicsit lelkileg megcibált az élet és úgy érzem elfogyott az energia.Mintha már csak generátorról működnék.
Azért megpróbálok valahonnan átcsoportosítani.:D
Hát igen a sötét gondolatok mindig akkor jönnek mikor az ember lánya elveszett magányban ül a gép elött egy elgondolkodtató szombat délelőttön. :twisted:

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Még mindig csak magammal beszélgetek? :cry: :D
Inkább most írok ki tudja, hogy kint mikor lesz internet.
Ádinak csúnyán be van gyulladva a torka még láza is volt.
Doki bácsi azonnal ráállított minket antibiotikumra.
Eddig kutya baja volt a gyereknek enyhe náthát kivéve.
Most utazás előtt....
Na persze így jönne be az ötösöm a lottón.
Akkor csak nyaralni mennék nem pedig lakni.....
:D
Semmi nem jó ilyenkor és csak a hűtött cucc meg a pépes kaja csúszik.
A kis fenekén persze most sem tud megülni és hát ha valami nem jön össze ,ha mondjuk egy játék nem úgy áll ahogy ő szeretné éktelen hisztit csap.

Már régóta próbáltam a neten megtalálni az icipici pókfi mondókáját angolul.Valamikor régen én is megtanultam,még az általánosban,de elfelejtettem.
Most sikerült,de amint látom mint a magyarban az angolban is több verzió van.
YouTobe-on vannak cuki videók gyerekek előadásában.Jókat mosolyogtam.

Na most aztán már írjon valaki,rajtam kívül is. :evil:

Kép
ancsi1979
 
 


Helllllllóóóóóóóóóó!
KAKI VAN!!!!!!!!!!!!!!!
Ez valami fantasztikus! Ez a gyerek egy zseni! Egy géniusz! Apja fia! Na jó abba hagyom az ömlengést hiszen mindenkinek a sajátja a legszebb és a legjobb. :wink: De visszatérve az elejéhez.
2 nap alatt teljesen ráérzett a bilire. Tudja tartani ha úton vagyunk és nem gond ha nyilvános WC-be kell beszaladni vele.
Otthon minden OK! Szól hogy kaki van, vagy pisi. Csak a nadrágot kell segíteni lerángatni. Ha végzett kiüríti a bilit a WC-be és lehúzza. A nadrág visszahúzásánál és a kézmosásnál kér még segítséget.
Persze elméletben ez a dolog már napi szinten beszédtéma volt közöttünk. Tudatosítottuk benne hogy mi jár a bilihasználatért. De nagyon kényelmes volt neki a pelenka. Aztán egyszer találtam akcióban leszoktató pelenkát. Már az első elkalommal érezte hogy ez más! de hamar megszokta és ugyanugy elhasználtunk 2 csomagot mint a normális pelusból. Aztán már mikor majdnem lemondtunk a dologról akkor jött az utolsó ötlet.
Először fürdés és lefekvés között kapott alsónacit. Először jól bele is pisilt. Utána megbeszéltük hogy a bigyika nem szereti a pisit meg a kakit. Egy hétig játszottunk igy a bugyival esténként kb. 1-1.5 órát. Aztán Asszonykám kipróbálta hogy mi lenne ha reggel is kapna kicsit bugyit. Először persze történt pár baleset. (itt jegyzem meg hogy ehez nagy segítség volt hogy ezidő alatt kétszer nem szolt időben hogy bekakilt és jól kicsípte a fenekét. persze megbeszéltük hogyha mindez a bilibe megy akkor nem fáj a feneke többet) Tehát. És egyik nap szolt hogy jön valami. És lett egy kaki. Aztán pisi. És így tovább. És azóta elvoltunk kirándulni (nem túl messze) vidámparkban, és nagyon ügyes. Az első kaki óta talán 2 baleset volt. Szóval mindez hétfőn kezdődött.
szép hétvégét mindenkinek

timur
 
 


haliho,
Mi nagy oviintezesben vagyunk, azert a nagy eltunes. Az elmult hetet szinte egy az egyben vagy a telefonon vagy ovi ujra-latogatasokkal toltottem. Meg holnap var rank egy randi, az eddigi 1. helyezettel a toplistan es akkor vegleg eldol h hova adjuk be Tinit oktobertol.

Ancsi, nagyon izgi....mar csak 3 nap !!!
Latom kuzdottel korabban nehany ilyen :roll: gondolattal - remelem azota sikerult lerazni oket es mar alig varod a pillanatat h felszalljon az a repcsi. Azota mar a parod is biztos otthon van, o is tuti megerosit teged mindenben. Meg aztan a kepekbol itelve, Adam nagyfiu az elet nagy elvezoje :D ...belole is sok erot lehet meriteni. Remelem azota mar kilabalt abbol a franya torokgyuszibol!
Ha mar addig nem irnek, akkor nagyon jo utat kivanok nektek es kellemes kezdetet az uj elethez Belfastban!

Koszi szepen az ajandekotleteket! Ez a suti-bodon nagyon helyes. Mindjart utana is nezek.

Timur, hat hatalmas gratula a kakihoz :D!! Nagyon at tudom erezni a soraidat, mert mi sem olyan regen mentunk at ugyanezeken a lanyunkkal. Es ha mas mondta volna valszeg kinevetem, de tenyleg ugy tud az ember orulni neki mint majom a farkanak :lol:.
En hiszem, h ha jol eltalaljuk es akkor allunk ra a temara amikor tenylegesen megerett ra a gyerek, akkor 2 nap alatt szobatisztava valnak.
Nalunk egyenlore egy bibi van, de beszelgetesek es utanolvasas utan rajottem, h nagyon sok gyerek igy van ezzel, h Antonia egyenlore csak a pelusba szeret kakilni. Tehat amikor erzi h kakilni kell, szol, megy fel ra a pelus, par perc alatt elvegzi, miutan ujbol lehet viselni a bugyit. Szoval nekunk egyenlore a pelus szolgalja a wc-t a nagydologhoz :roll: . De remeljuk hamar atmegy majd ez a korszak rajta. Az ovikban egyenlore nagyon megertoek voltak (allitolag nagyon sok odajaro gyerek ilyen), es ha meg oktoberben is ugyanez a helyzet, meg az se lesz problema nekik.

Fiucska teren nalunk talan meg annyi a hir, h ugy nez ki 10 honaposan elindult :D. Igaz kozben mar betoltotte a 11 honapot is, de azota is csak tokeletesitette a jarast. Csak kapkodom a fejem, hihetetlenul eros kis poronty, pedig olyan picike meg!

A heten allitolag szuper idok lesznek. Mi most raalltunk a csalados bicajozasra, mar nem is erzem a ket combomat annyit mentunk ma is. Elvileg ki kellett volna varni az 1 evet a kicsivel mielott nyeregbe szallunk vele, de olyan kis eros, h feleslegesen szalasztottuk volna el a joidot ma is.

Tobbiek merrefele? Nyaraltok?
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

A kaki az szent dolog. :D
Sok kisgyerek úgy érzékeli mintha testéből egy darabot kéne elveszítenie a kakilással.
Azért a pelus.A bilinél is az elején (azt mondják az okosok :D ),hogy akkor öntsük ki mikor már nem látja v nem foglalkozik vele ,hogy ne legyen idézőjelesen veszteségérzése.


Hááát igen holnap megyünk.Még egy csomó dolgom van ma. :cry:
Ádi vasárnap járt életében először repülőtéren amikor apáért mentünk.
Szó szerint fogta a fejét a két kis kezével a sok embert látva.
Apát egyből megismerte így egy hónap után.Sokan mondták pedig ,hogy nem fogja.
Hál istennek nem így lett.

Na mindenkinek addig is minden jót az élet nagy dolgaihoz.
Amint lesz kint net jelentkezem.
Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Halihó.
Szerencsére azóta is rendíthetetlenek vagyunk kaki és pisi ügyben. lassan már a nadrágot is le-fel tudja venni egyedül! Lassan! elég vicces mozdulatokkal csinálja, de egyre ügyesebb.
Ancsi! Nem tudom hogy ki mondta hogy nem fogja egy hónap után megismerni az apukáját de....... A Ricsi 1 éves volt mikor kijöttünk Angliába. Legközelebb 4 hónap mulva látta őket ujra és semmi gond nem volt. Mintha csak egy hete nem látták volna egymást ugy csinált. szóval ezzel nem lehet nagy gond. Szerintem.
Berni. Az ovi lassan nálunk is téma lesz. Igaz először csak keti 3 nap pár órára de az is valami.
Hova lett mindenki?
Ja és még mindig nincsenek útlevelek. A kedves hivatal küldött egy levelet hogy ne aggódjunk náluk van minden, és ne is hívogassuk őket mert úgyse készülnek el hamarabb. S ajna így ugrott egy esküvő meghívásunk. :cry:

timur
 
 


Sziasztok!

Végre megjöttünk! 3 hét nyaralás, egy perc alatt elment! :)
Nagyon jó volt, lesz mit kipihenni! Rengeteg helyen jártunk.
A lányom Erdélyben nyaral, tiszta depis vagyok, hogy bírom ki nélküle még 4 hétig?????????

Timúr!
Gratula a nagyfiúnak a bilihasználathoz!
A picúrkátokról is írjál ha van időd! :)

Berni!
Mi újság ovi ügyben? Remélem talász egy szuper ovit!

Ancsi!
Remélem hamar lesz netetek! Hogy bírta Ádi a repülést és a nagy utazást?

Nálunk még az a hír, hogy most már TÉNYLEG NAGYON UNOM AZ ÉJSZAKAI MUNKÁT és be szeretném fejezni szeptembertől. Igaz, jóval kevesebbet fogok keresni, de majd csak kitalálok valamit.
Persze még nincs végleges döntés. (nálam mindenhez egy évezred kell!)

Sziasztok jó nyaralást mindenkinek!
Andi
andi68
 
 


sziasztok,
huuu de eltunt mindenki, sajnos ebbe magamat is beleertve :(.
Timur, remelem azota van haladas utlevel ugyben! Bocs, en asszem lemaradtam az elejerol...Danin kivul kinek kellett meg utlevel nalatok?
Ricsinel a pelus azota mar biztos a mult - nagyon ugyes kis kolok :D !
Ugye mekkora segitseg, ha mar csak az egyiket kell pelenkazni! Mit hasznaltok hazon kivul kis;- es nagydolog elvegzesere? En imadom a mi potette-unket, a legjobb talalmany a vilagon! Magyarorszagon is van valami hasonlo sajat talalmany, az eldobhato papir bili. De nekem az tul nagy, egy kiruccanasra tobbet is kell belole vinni, tehat tobb helyet foglal a taskaban.

Andi, udv megint itt!
Hogy birod Kitti nelkul?! Fogadjunk te ilyen vagy :( , vagy talan ilyen :cry: (remelem azert nem)...Kitti pedig igy :D es igy :lol: erzi magat Erdelyben!! :wink:. Rokonoknal maradt? Most hagytatok ott eloszor egyedul? Biztos jot tesz majd a magyarjanak, gondolom azert mar nala is fokent az angol dominalt.
Na es akkor tenyleg befejezed az ejszakai munkat szeptembertol?
A leirasodbol itelve, ez azert eleg nagy kihatassal lesz az eletetekre, nem is csodalom h sokaig gondolkodsz rajta?

Mi mar talaltunk ovit, oktobertol kezd hivatalosan a lanyom, de elotte van legalabb egy het beszoktatas, attol fuggoen h hogy birja. Az elejen heti ket egymastkoveto nappal inditunk, aztan majd meglatjuk. Ez az hely allt az ovis listank legtetejen, persze a palmat a pre-school vitte...de onnan majd csak oktober elejen jon a valasz, h kezdhet-e ott januartol. Most viszont mar alig hiszek a bejutasban, miutan egyik kozelben lako ismeroseink fiait sem vettek fel a tavolsag miatt :( . Abban az esetben viszont maradunk a fent emlitett oviban sulikezdesig.

Ancsi, ti azota mar biztos belerazodtatok a Belfast-i eletbe. Remelem minel hamarabb tudsz jelentkezni.

Mi a het elejen megunnepeltuk a fiunk elso szulinapjat :D. Mindjat probalok csatolni nehany kepet.
b
mrsnoname
 
 


Kép
mrsnoname
 
 


Kép
mrsnoname
 
 


Kép
mrsnoname
 
 


Kép
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Hú de jó végre billentyűt látni.
Itt vagyok ragyogok mint a fekete szurok......
Fura gyerekek fura...
Nem igazán értem még az embereket,minimum két szótárral járkálok a lakásban,megy a rádió egész nap,kölök pörög,anyának meg zsong a feje......
Egyszer bizakodom máskor meg nem.
Ádi bírta a repülést,a busz vetett véget az idillnek.Belfast előtt fél órával egy nagy taccsal beterítette a buszt meg engem,de túléltük.
A délutáni alvás oda, pedig otthon tutin ment.Sajna.. pedig akkor szándékoztam komoly tanulásba fogni...
A lakásunk akkora mint otthon az jó.
Közel van a park játszótérrel.
Az érzéseimet igazából most nem tudom megfogalmazni mert jó is és rossz is egyszerre.
Remélem ahogy telik az idő könnyebb lesz,mert most nagyon nehéznek érzem.
Írhatnátok kicsit arról ,hogy nektek milyenek voltak az első időszakok.
üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Hali gali!
Hol is kezdjem?
Útleveleknek se híre se hamva! csak a levél hogy ne aggódjunk mert még az idén valószínű, hogy visszakapjuk. :shock:
Szerencsére Ricsi pelenkája a múlté :D messzire nem szoktunk menni ezért úti bili nem szükséges. Meg nagyon ügyesen tudja tartani a dolgit. De az is előfordult hogy nyilvános toalettet használtuk. Nagyon ügyes fiúcska. Elkezdtük a bölcsit is! 3 délelőtt egy héten. A beszoktató napokkal nem volt semmi gáz. Nagyon élvezte. (persze mert mi is ott voltunk) Viszont a héten már élesbe ment a játék. Én délelőttös vagyok a héten és szegény anya egyedül birkózik a két fiúval. A második nap már nehéz volt otthagyni de egy kis csellel sikerült, viszont 9-től délig sírt (hangosan és látványosan állítólag) a drágám. aztán mikor egykor anya ment érte még vörös volt a szeme. Jövő héten már én viszem. Talán így könnyebb lesz mindenkinek. Egyenlőre még csak egy nevelőben bízik. ill. kettőben. de még nem fogadott el sem enni, sem innivalót a bölcsiben. és WC-re sem megy. Viszont mikor hazaér akkor mindent pótol. kiissza a csapot és megeszik mindent, utána meg irány a klotyó. De nem mindig ez a sorrend 8)
Szóval alakulunk mint púpos gyerek a prés alatt. :lol:
Daniról csak annyit hogy egy TÜNDÉR!!!!!!!!! Mindig mosolyog és aranyos. Persze vannak nehezebb idők de csak a jó marad meg. Most mult 4 hónapos és 9 kiló körül penget. (csak anyatejen él a zsivány!) nézzétek meg a képeken!
Berni Gratula a szülinaposnak. A kislányod is aranyos pofi.
Tépek aludni mert mindjárt kelhetek.
Kellemes hétvégét mindenkinek.
Többi népekkel mivan?
Ancsi üdv ismét körünkben. Mesélj hogy mi nem stimmel. Valami nyomja a lelked ugy olvasom. 8)

timur
 
 


Haaaaaaaalllllllllllóóóóóóó!
Mindenkit elraboltak az UFO-k???????????
Ugye nem!?

Danikának kijött két foga!!!!!!! Pedig már tök jól átaludta az éjszakákat. Erre elkezdett jönni a foga. De ezt is hősiesen viseli. CSak mi alszunk kevesebbet.
Végre megint hosszú hétvége!!!!!!
Kellemes hétvégét!

timur
 
 


Nagy gratula a magyar olimpikonoknak!!!!!!!!!!
4 év mulva remélem személyesen is el tudunk menni valamelyik eseményre.
Hol van mindenki???????????

xena
 
 


Sziasztok!

Kicsit hanyagoltunk benneteket mert eléggé betakonypolcosodtunk.
Nekünk még szokni kell ezt a nedves légkört.
Mostanra úgy ahogy berendeztük a leszükségesebb bútorokat.
Végre aszalnál tudunk enni.
Azt árujátok már el nekem a ruhákat hogy az istenbe szárítjátok meg?
Nekem öt nap minimum és mindig halomba a szennyes.
Ha kiveszem a szekrényből nedves.
Poróbálom vasalással megoldani úgy ahogy.
Tudom itt szokott lenni a mosógépekben szárító program,de a mienk vagy nem jó vagy nincs is benne.
valószínű ez is oka a megfázásnak.
Timur ha már kérdezted az én lelkem csak annyi nyomja hogy nem értem a körülöttem lévőket.
Ez nem olyan mint az otthoni angol tanár.
Tanulok minden nap de hát nehéz....
Azt hiszem ez elég nagy akadály a mindenapokban.
Sajna nem érzem magam ilyen téren észkombájnnak.

Bár hogy ne csak mindig siránkozzak,múlt hét fénypontja a tesco-s konzerves csokis puding volt :D
Mintha égett csokis lisztet ettem volna,de Ádinak ízlett.
Mindenesetre mikor megláttam úgy röhögtem a bolt közepén,hogy majd össze estem :D

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Én is élek még a két gyerekemmel :) Bocsi, nagyon eltűntem. Látom, Berni, megvolt az első szülinap! Nagyon gratulálunk a kis csibésznek! Igazán édesek a gyerekeid a fotókon!

Veronikám is folyton puszilgatja Viktort, aztán a következő pillanatban, meg belemar, megpasokolja :) Jól bírja a gyerek, néha üvöltött eddig csak, mert ugye nem vagyok (még) elég gyors.

Timur, majd alakul Ricsi. Veronika 17 hós körül volt, amikor elkezdtük a bölcsit vele, heti két nap, 9-től 3-ig, és az elején sírdogált, de aztán elmúlt.
Gratula a bilire szokáshoz! Semmi ötletem nincs, hogyan kell csinálni. Ha van praktikus tanácsod, elmondod, hogy mire figyeljek? Még ennek utána kell olvasnom...
Dani szépen fejlődik! Nem semmi! Viktornak is elindult a foga, most ő majdnem 4 hós, és szerintem már megvan 7,5 kilós - anyatejen :)
Próbáljátok pótolni az alvást, ha sikerül esténként. Mi minden este elhatározzuk, hogy na, ma korábban fekszünk le, mint 11, és nem tudom megmondani, hogy utoljára mikor sikerült... Pedig már 9-kor majd leragad a szemem, de szeretem kihasználni, hogy mind a kettő alszik, és végre van időm varrni, kreatívkodni, amit napközben nem tudok.

Na, majd próbálok sűrűbben jönni. Ja, még annyit akartam elújságolni, hogy majd egy hónap alatt megkaptuk Viktor magyar anyakönyvi születési kivonatát és útlevelét! mostmár mehetnénk haza :)

Szép hetet!
Taram

Kép
Kép
taram
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?