Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megpróbálok majd jönni később... :wink:

Szuzy! Nem kaptam meg a meghívót. Az én emilem eljutott hozzád? :?:

Gabi!
Láttam a fogamzósoknál a gyerkőcöket: :lol: :lol:

Tényleg nagyon szép idő van. :lol: :lol:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Tegnap kétszer is próbáltam jönni, de nem ment a bnet :twisted:

Szóval a buli jól sikerül, Lili nagyon elégedett volt az ajándékokkal :lol: Tőlünk kapott egy társast (na és ugye be van igérve a bicó is), sógornőméktől is egy társast, anyukámtól mesekönyveket és egy szép felsőt szoknyával. Másik mami pénzt adott, azon majd félcipőt és szandált akarok venni neki.
A társasok nekünk is bejönnek -apával-, tegnap este is azokkal játszottunk miután elaludtak a gyerekek :lol:

Ime pár kép (nem tul jók, nem mi fényképeztünk...)
Kép
Kép
Kép
Kép

Ma Hollókőre mentek az ovival, biztos nagyon élvezik a gyerekek! Eredetileg mult pénteken mentek volna, de szerencsére elhalasztották és szupi idő lett a kiránduláshoz!!

Jajj!! Hát a nagy ujságot meg nem is mondtam! Lili pénteken férjhez ment az oviban :lol: :lol: :lol: :lol: Az egyik ovónéni lefényképezte őket a telefonjával és tegnap elküldte :wink:
Ime a menyasszony és a vőlegény :lol:
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Van egy kis időm, most mind két gyerkőc alszik :wink: :wink: vasalni kéne, de nincs kedvem :? :? Egész délelőtt a konyhában ácsingóztam, palacsintát kellett sütni a fiatalúrnak :D :D na meg főztem. Holnap le szeretnék menni a piacra, és úgy csináltam a kaját, hogy maradjon :wink: :wink:

Szuzy
nekem a kicsi tegnap éjjel aludt nagyon rosszul. Ill. nem akart visszaaludni. kétszer ébredt, és mind a 2-szer fel volt 2 órát, így tegnap délután én is aludtam :D :D

Na, de míg én aludtam annyi lett az idő, hogy Adrikáért kellett volna menni. Arra ébredtem, hogy anyósom szép csendesen, meglepetten, Adri hát Te????
Elfelejtettek menni elé. De az én nagylányom kis okos volt, szólt egy felnőttnek, és azzal jött át a Fő úton, ugye onnan meg már ügyesen haza tudott jönni :D :D

Ildi
hogy mi minden fontos eseményről lemaradunk :lol: :lol:
Majd képet küldj nekem is :wink: :wink:

Timi
a Myvip rendeszer kissé lassú. Ott kb. 1 nap kell mire megérkezik egy email, v. bármi féle üzenet :wink: :wink: :wink:

Na Krisztike felébredt, és elég nyafi, úgyhogy megyek

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

 
 

Helló mindenki!

Jó régen írtam, de kissé összesűrűsödtek a dolgok.
:wink:

Ildi!
Nagyon helyes a kis vejecskéd. :lol:Aranyosak. A képekből itélve jól sikerülhetett a szülinapozás. :)

Gabi!
Nagyon talpraesetten megoldotta Adri a helyzetet. :)
Myvip: én még csak a meghívót várnám Szuzytól. :wink:
Esztike mit csinál, amikor felvan-mondjuk éjjel- sír? Te akkor nem veszed magad mellé őt éjszaka? Nekem csak Beninél volt energiám széken ülve szoptatni éjjel, Dáviddal az első ébredés után odavettem magam mellé, megszoptattam és aztán együtt aludtam. :wink: Kényelmesebb volt...

Móni!
Te sem nagyon jössz mostanság..... :wink: Hogy vagytok?

Szuzy!
Igen, teljesen igaz az észrevételed, hogy eddig Te jöttél ritkán és most meg fordítva van. :wink:
Ezek szerint még mindig nem az igaziak az éjszakák Szilárddal.. :(

Most ezt elküldöm, hogy visszatudjak lapozni. Már jártam úgy, hogy írtam, majd visszalapoztam és az egész addig irományom köddé vált .... :twisted:

Kép

Kép
thimó
 
 


Folytatom...

Zita!
Tudom, említetted, hogy necces lesz a heted, de azért majd gyere(ha tudsz).. :D
Azt a műsort nem láttam, amiről írtál. Ennyi gyerkőcöt: :shock: Igen, nekem is nagyon tetszik a nagycsalád illetve ilyen óriáscsalád hangulata, de nem tudnám a mindennapokban kivitelezni a dolgokat. :wink:

Rólunk: Nekünk is megvolt a születésnapi "buli". Apa és Beni szombaton elmentek a megrendelt tortáért és persze a marcipánfiguráért.
Dávidkám egész délelőtt és délután már megakarta kóstolni... :roll: Monduk neki, hogy majd, ha sötét lesz.. erre behúzta a függönyöket... :P Olyan nehéz volt a szombat, mert Dávidot távol kellett tartani a tortától. :mrgreen:
Eredetileg csak vasárnap akartuk felvágni, de ez jelen esetben kivitelezhetetlen volt. Végül is aztán szombat este sor került a köszöntésre és a tortaevésre. A tortának úgyis mindegy volt, hogy mikor vágják fel és nálunk vendégek sem voltak. :wink:

Az oltást megkapta Dávid. Magassága 100 cm és a súlya 15 kg. Olyan kis ügyi volt, mert nem sírt a szuri alatt. :D Pedig én úgy izgultam, hogy még a férjemet is behívtam a dokihoz az oltás alatt. :oops: Nekem biztonságot adott, de Dávidnak ez jelen esetben nem sokat jelentett, mert hipp-hopp túl volt rajta. :)

Az oviba szoktatás is zajlik. (Délelőttönként ott voltam). :D Holnap már a rendes időben elviszem, majd csak délben megyek érte. Szorítsatok nekünk, mert ez vízválasztó lesz. Mondjuk, nem tudom, hogy mit izgulok annyira.... :oops: Szentimentális hangulatban vagyok mostanában. :lol:
Majd beszámolok holnap, hogy hogyan telt az első ovis nap.
Sajnos, van egy nagyon neveletlen-rossz fiú az oviban. :twisted: Ez a fiúcska nagyon durván bántalmazza a többi gyereket és az óvónők is kínlódnak vele, mert teljesen kezelhetetlen. Amióta több napja rendszeresen eltöltöttem egy bizonyos időt a csoportban, megdöbenve tapasztalom, hogy ez a gyerek teljesen szétzúzza a kialakulóban lévő kis közösséget. Pedig olyan édik a kiscsoportosok és olyan ártatlanok... és akkor ez a fiú leköti az óvónőket teljesen, mert mindig vele kell foglalkozni. :twisted: Tavaly ez a fiú Beni csoportjába járt, de most újra kiscsopis lett. Jól kifogtuk. :roll: :evil:
Ja, és még az a döbbenet, hogy többször is szóltak már az anyjának, hogy komoly viselkedési gondok vannak a fiánál, de semmi foganatja. A múlt évben Benit is bántotta(többek között), hát nagyon remélem, hogy Dávidot nem fogja, mert.....
Az óvónők pedig még a fenekére sem üthetnek rá, pedig nagyon kijárna neki egy kiadós fenekelés.
Nálatok volt(van) hasonló helyzet az oviban?

Más: Dédike elköltözik tőlünk! Visszamegy a saját házába, de nem igazán tudom, hogy mi lesz vele.... Lehet, hogy gonoszul hangzik, de én örülök, hogy megy, mert nagyon nehéz volt .... :oops: Jobban örültem volna, ha a lányához megy, de nem ő a saját házába egyedül, 84 évesen. :cry: :evil: No, majd meglátjuk.
Mindenesetre visszaáll minden a régi kerékvágásba itthon. :D Szívtelen vagyok, ugye?

Most ennyi jutott hirtelen eszembe. :oops: :lol: Ja, holnap Beniék kirándulni mennek Vácra. Valami hagyományörző előadásra húsvét apropójából. :wink: Még jó, hogy én úgy tudom díjazni ezeket a népi-hagyományörző dolgokat. :twisted: A lényeg, hogy busszal mennek és az én fiam már 5 éves, de még nem ült rajta. Na majd most. :D

A fiaim még az udvaron, pedig elég hűvös lett már. :lol:
Megyek befűtök és beterelgetem őket.

Nektek a gyerkőcöket nem viselte meg az óraátállítás?

Jó sokat írtam, ti jöttök!
:lol:
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Ez a babanet egy csúcs!!!! :twisted: :twisted: Szörnyű, hogy mostanában alig-alig lehet bejutni. Elég sok időt elfecsérel vele az ember, mert próbálkozik... :twisted:

Aki ezt az oldalt működteti vajon tud erről?

Most is éppenhogy elküldtem az előző hsz-omat aztán kész, se kép -se hang!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Merre vagytok????

Meséljetek már, hogy kivel mi újság. :D

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Az elmult napokban én sem tudtam sokszor belépni :twisted:

Timi
Szerencsére Lili csoportjában nincs ilyen kezelhetelen gyerek. Viszont egy másik csoportba jár egy kislány, pár hónappal fiatalabb Lilinél. Látásból már egész kicsi korától ismertük, de nem barátkoztunk velük mert már akkor harapdosta a többi gyereket az anyja meg egy felelőtlen nőszemély. Na a lényeg, h tavaly az udvaron ugy megharapta Lilike arcát (a füle előtti részen), h az egész fogsorának ott maradt a nyoma :x Nem sokat törődik vele sem az anyja, anyósom mesélte, h még a nyári szünet alatt is folyamatosan az oviba volt :roll: Még egy hetet sem lehetett otthon szünidőzni :shock:

Én egyáltalán nem tartalak gonosznak azért, h örülsz a dédike elköltözésének! Tudom milyen nehéz az öregekkel, én azt csodálom, h eddig is birtad...

Beni biztos nagyon fogja élvezni az utazást :wink: Lilinek is nagy élmény a buszozás, van mikor anyósomék elviszik őket helyijáratozni :lol: A hollókői kirándulás is tetszett neki, ma lerajzolta a várat az oviban :lol: (még nem láttam a rajzot :lol: )

Dávid egy kis hős volt :wink: Sztem a beszokással sem lesz gondotok :wink:

Ma vettem Lilinek egy félcipőt, olyan kis aranyos :lol: Mondjuk ő lakkos-kopógós na és persze csillogós cipőt akart, de megmondtam, h akkor semmilyent nem fog kapni mert én olyant soha nem veszek a lábára! :lol: Aztán megadta magát, sőt abban akart hazajönni :lol:
Dani ma extranyügi volt, egyszerüen semmi nem tetszett neki, a kaját is ugy kellett beleerőltetni :roll: Csak rövid időkre tudtam lekötni vmivel a figyelmét, egyébként folyamatosan csimpaszkodott, cicizni akart és nyafizott :roll:

Jajj egy tegnapi sztori! A lépcsőház ajtajában Dani megmakacsolta magát és nem akart bejönni. Erre mondtunk apával, h jó, akkor itt maradsz. Ekkor Lili sikitva majd nagyon sirva odarohant a lifttől, mi meg jól megijedtünk, h mi baja van, mitől ilyedt meg.... Alig jutott szóhoz a sirástól... Aztán hüppögve igy szólt: Nem hagyhatjátok itt, hiszen akkor bárki elrabolhatja!!!! Olyan lelkiismeret furdalásunk lett, gyorsan el kezdtük vigasztalni, h persze, h nem hagynánk ott egyiküket sem sehol, csak azért mondtuk Daninak, h meggondolja magát...

Na megyek mert Lili szomjas és nem hagy békén... Pedig már megivott egy nagy pohár kakaót :roll: Ugy érzem ebből megint éjszakai pisilés lesz :roll: :lol:

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok.

Igen el voltam veszve, jönnek a munkák és papírok.

Csajok, aranyosak a képek nagyon. :lol:

Gabi, ahogy olvastam, Adrikának megvan a magához való esze.Eszterke hogy van? És a többiek, apa és a fiad?
Hogy bírod a 3gyerkőcöt, befogod őket néha?

Zita, ha vagy és olvastad a privit, ismered így?
Találtam egy másik ügyvédet, ő lett volna szegény Tamás helyett, jövőhéten beszélünk az ügyünkről. Haladás.

Timi. Dédikének ha úgyjobb akkor hagyjad. Tényleg ügyes volt Dávidod. És mevan a kellő súlya is. Tesóm lány 6éves lesz okt-ban, és 15kg. Neki sem rossz de nem ártana hízni.

Tegnap írtam ide, kidobott a gép, az írással együtt. Megpróbálom újra.

Tegnap kib... a családdal. Bementek anyósomék vizsgálatra a sztk-ba, apóst nem engedték haza, magas a vérnyomása még mindíg(160/80)szerintem jó, és rosszul is volt. Talán jövőhéten hazaengedik. Addig pihi.

Ildi, akkor Danit sem kell félteni, a fiam most a hajhúzással foglalatoskodik. Megeszem érte egyszer.

Megyek egyenlőre, ha tudok visszanézek.

Voltunk hétfőn tárgyalláson, nem a kocsi miatt. Be kellett idézni tanút, mit csináltak, beidézték az általunk említett név hozzátartozóját. Írhatok kérelmet hogy módosítsák. Előtte, egy msik szervezet, írt páromnak hogy nyilatkozon, időt nem írtak hogy meddig. 3hét múlva küldtek újjabb levelet 3 nap hat idővel.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!
Timi nem kaptam meg az emailodet. Küldd légszi újra, lehet, hogy pont akkor telt meg a postaládám. Azóta már töröltem a levelekt. Bocs!
Csajok! Tegnap voltam belgyógyáznál, ma laborban holnap röntgenre megyek irrigoscopiára...... Nagyon szorítsatok nekem! Ezért nem írtam a napokban s azt hiszem még túl nem leszek rajta, sokat nem is fogok!

Puszi
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Na milyen vendégem /vendégeim voltak tegnap? :wink: :lol:
Kép
Kép

Szuzy
Drukkok mennek!!! Mielőbbi jobbulást Neked!

Móni
Hát igen, Daninak sem kell a szomszédba menni huncutságért :wink: :lol:

Annyi munkám lenne, de a lelkesedés hiányzik hozzá... :oops: Az ablakpucolást jövő hétre halasztottam, bár nem tudom Dani mellett hogyan fogom kivitelezni :shock:

Timi
Dávidnak tetszik az ovi? Hogy álltok a beszoktatással? Beninek tetszett a kirándulás?

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Szuzy!
Szorítok én is neked! Remélem, gyorsan túl leszel rajta. :D Majd gyere, ha tudsz.. :wink:

Ildi!
Ez igen! :lol: Micsoda kedves vendégek.... :lol: Jó szétpakoltak neked... Esztike kis husi :lol: Majd egyszer teszek fel Dávidról kiskori képet. Neki olyan keskeny-csapott arca volt már pici babaként is, hogy csak na... :wink:

Beninek nagyon tetszett a buszozás és maga az előadás is.Bár nem tudta igazán elmondani, hogy miről is szólt. :wink: Mindegy, az élmény megvolt.

Dávidkám tegnap nagyon jól érezte magát az oviban. Viszont ma már itthon is sírt és ott is. Olyan rossz volt otthagyni .... :cry: Remélem most már elvan, mert mondtam, hogy hívjanak fel, ha gond van.
Ő a kis eszével azt gondolta, hogy többet nem kell mennie. Azt mondja:- ott már voltam, érted? Beni csoportjába akart menni..., mert ott még nem volt.. :wink:

Látod, hogy milyen kis drága a lánykád, hogy így aggódik az öccséért. :D
Én is szoktam mondani a gyerekeknek, hogy ha kiabálok, mérges vagyok stb. az nem azt jelenti, hogy nem szeretem őket. Múltkor beszélgettem Benivel: Akármilyen rossz vagy, akkor is szeretlek, de a fenekedet attól még elverhetem! Ezt megértette!

Móni!
Nagyon sejtelmes dolgokat írsz... nálatok aztán zajlik az élet. :wink: Mondjuk nem irigyellek az ilyen jogi procedurák miatt. :wink:

Ja, képzeljétek, úgy néz ki, hogy nem büntet meg az Apeh minket. Egyedül 24 e ft-ot kell majd visszafizetnünk, mert a revizor szerint azt az Áfá-t nem írhattuk volna le. :roll: Pedig szerintem nem jogos, de mindegy... Állítólag, muszály nekik találni valami szabálytalanságot, olyan nincs, hogy nem találnak semmit... Ki érti ezt??? :x

Megyek főzök valamit, aztán megyek a kicsikémért az oviba!!!

Napsütéses pénteket kívánok!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Mostanában annyiszor nem enged be a Babanet :x ha igen, akkor meg olyan csiga, hogy 3-4 perc kell, hogy betöltse az oldalt, így mire ideérek elfogy az időm :evil: :evil: :evil:

Timi
Dávidka majd megszokja az ovit :wink: :wink: Néha olyan jót tenne Krisztiánnak is a társaság :? most már egyre jobban észrevenni rajta. Nem baj jövő héten már tavaszi szünet lesz Adrikának, csak nem marakodnak egész nap :wink: :wink: hanem játszanak is.

Ildi
Krisztián ma is azzal nyúzza az apját, hogy menjenek Suzukival Danihoz :wink: :wink: Jól érezte magát :D :D
Most elmentek Tibi cégéhez elfaxolni az itthon maradt papírt, legalább csend van :wink:

Szuzy
én is gondolok Rád, hogy minden rendben legyen. Megnéztem én is a Myvipen a képeket, nagyon aranyos kisfiú Szilárd :wink: :wink:
Ez a hasmenéses dolog nekem is van a koraszülés utántól, de csak ha izgulok :oops: :oops: Na meg azóta nem bírom a bezártságot, pl. liftbe egyedül semmiképp nem szállnék be

Most leírom én is velünk mi történt az első terhességemkor.
1997-ben, akkor még csak udvarolt a párom amikor terhes lettem. Az esküvő előtt, akkor 14 hetes terhes voltam, bevéreztem, alulfekvő méhlepénnyel, ami ráadásul rajta feküdt a méhszájon :? Először Gyöngyösön feküdtem, de utána mikor ujra bevéreztem már ide Pásztóra jöttem, sógornőm ajánlotta Petrást. Nekem első perctől nem volt szimpi, ráadásul nagyon durván vizsgált. :x :x Több heti benntfekvés után nagyvizitkor javasolta a főorvos, mivel már hetek óta nem véreztem, hogy vizsgáljon meg alaposan. Na ez a vizsgálat még kellemetlenebb volt mint az addigiak, pedig nem vagyok egy nyafka :oops: és utána véreztem egy kicsit, majd folyamatosan volt valami "folyásom". Eleinte színesebb, utána színtelen. 3 hétig a drága dokim nem tudta azonosítani, hogy a magzatvíz szivárog. Egy hétvégi ügyeletkor Kathibnak szóltam, akkor már eléggé fájt a hasam, ő megnézett és rögtön mondta, h. magzatvíz. Ő küldött fel Pestre az 1. sz.- női-be. Ott meg sem akartak először vizsgálni, ugyanis alulfekvő méhlepénnyel nem lehet(ne) hüvelyi vizsgálatot végezni, nekem hetente volt :? :? 2 napi szenvedés után született meg a kisfiunk, Flórián, 26 hétre 5 órát élt.
Sajnos a magzatvízszivárgás olyan "károsodásokat" okozott nála ami miatt életképtelen volt :cry: :cry: De évekkel később mielőtt Krisztiánt vállaltuk voltunk genetikán, ahol megkaptuk a boncolási jegyzőkönyvet, amiből kiderült nem volt semmi genetikai rendellenessége.
Szerencsére nekem nem lett semmi bajom. Állítólag könnyen vérmérgezést kaphattam volna :cry: :cry:

Remélem nem baj, hogy leírtam.

Na megyek, remélem most alszik majd valami hosszabbat a lányom, és haladni is tudok. Ma ugynis extra nyűgös, és alig alszik, viszont ha felvan picsog :? :?

Szép napot!!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Én már olvastam a szomorú történeteteket aZ "elvesztettem a kisbabámat"-topikban, de még így másodszorra is nagyon megrázó. :evil: :cry: (én nem is mertem előhozakodni azzal, hogy olvastam)
Most gyakorlatilag az orvos sértette meg a magzatburkot és ettől indult el a magzatvíz? 3 hétig nem tudja, hogy mi szivárog? :twisted:
Nem is tudom, hogyan úszhatják meg az ilyen dokik szárazon azt, hogy ilyen brutálisak? Tudom, hogy a pénz és semmi nem pótolhat egy elvesztett életet, de akkor is az a minimum, hogy kivizsgálják az ügyet. Valamint függesszék fel a hivatásából X időre, a kórház pedig fizessen kártérítést. Ilyen esetekben miért nem működik az igazságszolgáltatás? Miért nem számít annak a kisembernek az élete, a szülők szenvedése, a fájdalom,hogy el kell temetniük a gyermeküket?!
Végül is, ha úgy nézzük az ő felelőssége, hogy meg kellett halnia a kisfiatoknak. Engem ez mélységesen felháborít. :twisted:

Személyesen ismerek nem egy, hanem több olyan személyt, akiknek a kisbabájuk az orvos-kórház miatt halt meg. Ezek mind gyarmati esetek. Az egyik elég közeli ismerősünk bement a kórházba, mert érezte, hogy nincs valami rendben a bébivel. Ez már a 4. terhessége volt, tehát volt tapasztalata a dologban és mégis hazaküldték. Sőt, még meg is alázták előtte. Ez már a terhesség végén volt. Hosszú történet, de a vége az lett, hogy halott kisbabát hozott a világra. :cry: :evil:
Én biztos pereltem volna, de ő azt mondta, hogy nincs hozzá ereje, hogy pereskedjen. Pedig mindenki tudta, hogy ha időben megcsászározzák, akkor még most is élne az a gyerek. Sőt, azóta már iskolás lehetne... Az orvos pedig....

Tavaly pedig a férjem ismerettségi körében történt: A csaj Gyarmatra járt választott orvoshoz, a sokak által sokrabecsült doktornőhöz. :wink: Problémamentes terhesség, gyakori ultrahang, hálapénz,minden ok. Aztán megszületik a pici, akinek nincs kifejlődve a veséje :arrow: életképtelen. Felelősségre vonás semmi, mert ugye nem biztos az uh. :wink: Na, ja. :twisted:
Ez a dr-nő egyébként nekem is okozott már egy-két kellemetlen élményt, de szerencsére én csak a kötelező uh-ra jártam hozzá. Ott simán megbeszélte-amíg engem uh-ot- az adott aktuális politikai helyzetet. Hozzám pedig egy normális szava sem volt. Tudom, én nem neki dugdostam a pénzt a zsebébe, hanem másnak, de akkor is némi emberi gesztust eltudtam volna viselni tőle. :wink: Persze ez csak apróság, de az első terhességemnél igencsak rosszul esett.

Múltkor volt a híradóban, hogy érdekes módon hétvégén és ünnepnapokon a statisztikák szerint kevesebb gyerek születik. Ezt ugye azzal magyarázták, hogy túl sok az indítás, időzített szülés. Az orvosi kamara ezt tagadja. Nem igaz, hogy az orvosok az ügyeleti időben szülesztik meg a babákat. Pedig a vizsgálat szerint általános, hogy a kismama akkor szül, amikor az orvosnak pont jó. :roll:

Látod Gabi, nem baj, hogy leírtad, mert jól kidühöngtem magam. :twisted: :twisted:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a vizsgálaton. Szerencsére semmi elváltozást nem találtak, a laborom is ok. Remélem a hasi uh és a nőgyógyos vizsgálatok is rendbe mennek.

Gabi! Őszintén sajnálom a történteket. Nekem egyébként a Petrés szimpatikus doki volt eddig. Én Takátshoz jártam. Lehet, hogy nálam is hibázott a kórház, de ez nem bizonyítható. Előző nap nem néztek ugyanis szívhangot. A doki szerint ha néznek sem biztos, hogy túléli a kicsi. Nekünk a köldökzsinór csúszott be a feje alá, és elnyomta a keringést. Nagyon mozgékony baba volt, így azt mondják ez egyik percről a másikra bekövetkezhet.. Hát nem tudom. Nekem azt hiszem könnyebb elhinnem ezt, mint hogy kivizsgálják az ügyet. Mert ha mégis hibásak akkor azt hiszem magamt is annak érezném, hogy ebbe a kórházba jöttem. Akihez Bpestre jártam doki is azt mondta sajnos ez előfordulhat, neki is volt hasonló esete. Sajnos ebbe bele kell nyugodni.
Én nem láttam a picit (császároztak) ami miatt lehet, hogy "könnyebben" dolgozom föl. Viszont annyira sajnálom, hogy nem is láttam... Akkor így döntöttünk, de azóta is bánom! Bár ha ránézek Szilárdra akkor azt hiszem mégis jobb, hogy nem láttam, mert azt nem birnám elviselni, hogy egy ilyen édes kicsi gyerkőc "elveszett".
Gabi! Köszönjük a dicséretet, büszke is vagyok az én pici fiamra. Mint ahogy minden anya a saját gyerkőcére.

Bgyarmati doktornő: azt hiszem a komaasszonyom is nála szült. Ő nem mondott róla semmi rosszat, de ő is megszenvedett. Indítózták, baromira erőlködtették, egy napig vajúdott. Majd a végül mégis császár lett, mert kiderült a baba harántfekvéses volt. Szerencsére náluk minden ok. De azért vajúdás is meg császár is, kicsit sok a jóból szerintem.

Puszi Nektek

Kép
szuzy
 
 


Timi
amikor az emberrel ilyen dolog történik több mindent is figyelembe vesz. Én úgy érzem lelkileg bár sérültem ahhoz képest sikerült feldolgoznom. Ezt teljesen nem lehet, de a körülményekhez képest. Viszont ha mi akkor elkezdünk pereskedni, lehet, hogy rámegy a házasságunk is, és nem lenne most 3 gyönyörű egészséges gyerekük :wink: :wink: Szóval jobb ez így.
A másik, hogy az esetek többségében nem lehet bebizonyítani, hogy a doki hibázott.

Szuzy
én sem láttam a kicsit, de jobb is így. Persze az nekem is eszembe jut, hogy milyen lett volna.
Örülök, hogy jók lettek a vizsgálati eredmények :wink: :wink:

Végre délután aludt egy jót Esztike. Kinnt a babakocsiban, itt mostanra kikupálódott az idő :D :D
Én meg egy kicsit rendbe tettem az áttelelt kinti virágjaimat :wink: :wink: tátikát, és szegfűt. :wink: :wink:
Lassan ki lehet hozni a muskátlikat is :wink: :wink: de jó, nem lesz olyan kopár az udvar :wink: :wink:

Zita
ti, hogy haladtok a kerttel? Nekem még semmi nincs elrakva :shock: ha nem esne az eső a hétvégén talán az is meglesz :D :D
Gyerekek meggyógyultak már teljesen?

Móni
mostanában ti sem unatkoztok :shock: :shock:

Zsóka
ha tudsz, gyere Te is egy kicsit beszélgetni :wink: :wink:

Na mára elköszönök, jön a vacsi utána fürdetés. Remélem ma éjjel alszunk is rendesen. Tegnap csak 4 órát engedélyezett a kisasszony, ill. nem is tegnap hanem az éjjel :shock:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Helló!

Szuzy!
Örülök, hogy minden ok! :lol: Teljes kivizsgálást végeznek nálad?

Persze, én megértem, hogy vannak orvosi szempontból olyan tényezők, melyek ellen nem lehet mit tenni. Ilyen lehet a köldökzsinór elnyomódása is. - mindenki tehetetlen.
Viszont olyan esetekben, ahol egyértelmű az orvos felelőssége, ott is gyakran elsumákolják a dolgokat. :evil: Biztos vannak kivételek, nem akarok általánosítani. :wink: (tapasztalat)

Most már akkor küldöm az emailt, remélem megkapod. Nem sürgős ám.... Majd kérlek jelezz, hogy megérkezett-e? :wink:

Gabi!
Akkor Eszti és közötted véget értek a mézeshetek? :lol: Picsog: :lol:
Nem válaszoltál, ülve szoptatsz éjjel? :wink:

Dávidka állítólag reggel 10 percig sírt, aztán tízóraizott és játszott. :D
Kicsit feldühített az óvónő, mert azt mondja nekem, hogy Dávid megvan fázva, vigyázzak, mert végigfertőzheti az egész kiscsoportot. :shock: Én meg pont tegnapelőtt(amikor még ott voltam Dáviddal) csodálkoztam, hogy mennyi orrfolyós gyerek van a kicsik között. Volt olyan, akinek állandóan folyt... a szájába.Aztán persze mára az én fiamnak is elindult, nem is vártam mást. :wink: Viszont kedden még mikor az oltást kapta semmi, de semmi baja nem volt(be sem oltották volna) Rendben van, elkapják egymástól, de azért mégsem kellene egyből ránk fogni. :wink: :roll:

Üdv.: Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Gabi!

Most látom csak, hogy Te még előttem írtál (pedig amikor én írtam, akkor a te hsz-odat nem láttam) :shock:

Jó, igazad van. Sajnos, veled már történt ilyen szörnyűség és Szuzyval is, velem (szerencsére) nem. Könnyen beszélek, de akkor sem lehet, hogy mindent el lehet tusolni. Nem is feltétlen arra gondolok, hogy az érintett szülő bíróságra megy (ezt szerintem kevesen bírnák), de az adott kórház a saját alkalmazottja ellen folytathatna vizsgálatot, nem? (ilyenre már volt példa)
Nem tudom, de ez igazságtalan így szerintem.

Jó éjt!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi
igen ülve szoptatok éjjel is, általában a gép előtt. Ha olvasok, v. játszok nem alszok be :shock: éjjel az ágyon ülve is kísérleteztem, de ott rögtön csukódott a szemem lefelé :oops:

Sajnálom, hogy Dávid kezd megfázni :cry: :cry:
Nálunk is voltaz oviban aki gyógyszerrel hagyta ott a gyereket :cry: :cry: Szóval ha csak köhögött, v. az orra folyt Adrit én is vittem. :wink: :wink: :wink:
Szerencsére nem sokszor volt ilyen :D :D :D

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Timi
Hu ha látnád a lakást mikor tényleg szét van pakolva :roll: :lol: A fiuk még elég szolidak voltak :wink:
Jó, h "olcsón" megusztátok az APEH-ot :? :? Épp a multkor panaszkodott a fodrász barátnőm, haz utóbbi időben állandóan ellenőrzik, pedig még csak saját szalonja v. fodrászata sincs, annyi, h vállalkozóként dolgozik egy fitnesz központba, tehát nem keresi agyon magát... :?

Szuzy
Szuper, h minden rendben van!!!

Ilyen köldökzsinóros gond nálam is lehetett volna, mindkét gyerkőcnél 110 cm-es volt! :shock: A szülésznő is teljesen ki volt akadva, mondta, h ilyen hosszu köldökzsinórt még nem látott és közölte, h szerencsém volt, h egyik sem gabalyodott bele... Azóta is hálálkodom emiatt...

Én nem tudom, h az UH-osok mindenhol ilyen bunkók? :shock: Itt tarjánban sem a kedvességükről hiresedtek el :? A barátnőmnek igen kellemetlen tapasztalatai vannak: az első terhességénél a 38. héten toxémia miatt s.o.s császározni kellett. Ezután érdeklődött a dokinál, h vállalhat-e ilyen előzmények után még egy babát, mekkora kockázata van, h ujra ilyen gondok lesznek, szülhet-e hüvelyi uton...stb, szóval töviről-hegyire mindennek utána járt. Mikor terhes lett a kisfiával az UH-os szó szerint leb.....ta, h ilyen előzmények után hogy vállalhat gyereket, ekkora felelőtlenséget! Menjen és beszéljen az orvosával, h mégis jobb lenne elvetetni :shock: :x :twisted: Szegény se köpni se nyelni nem tudott, sirva jött ki aztán engem is sirva hivott, a férje meg mondta, h szerencséje a nőnek, h nem volt ott mert ráboritotta volna az asztalt :wink: Mondanom sem kell, h a terhesség problémamentesen zajlott és a csaszi után sikerült hüvelyi uton szülnie! :lol: (Móni, igen, Jutkáról van szó :wink: )

Na megyek mert elkezdődött a korcsolya :wink: :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Olyan szép napos idő van! :lol: :lol:

Nálunk ma van a "falu nagytakarítása" project. :roll: Tök jó, mert mindenki kinn van az utcán és szedi a szemetet. Mi még nem, de azért összefogjuk gereblyézni a ház elejét. :shock: Talán... :wink:
Önkormányzati óvodánknak annyi pénze sincs, hogy a fiamnak szekrényt biztosítsanak az átöltözéshez, de legalább a szemét össze lesz szedve (egy darabig) mindenhonnan. Az már más kérdés, hogy kik és miért is dobálják el.?! :wink: Nekünk a ház előtti árokban pelenka van eldobva. :shock: :evil:

Ildi!
Jó ez a korcsolyás műsor? Én egy részt láttam belőle, azt amikor Dobó Kata és Rubint Réka párbalyozott, vagy mit csinált. Én nem kedveltem egyiküket sem különösebben, de a múltkorában láttam Katát az Atv-n a "nő helye"-című beszélgetős műsorban (szeretem ezt, csak ritkán tudom elcsípni :wink: ) és annyira normális, emberi, természetes, aranyos volt, hogy szimpatikus lett. Így nagyon szorítottam neki, hogy legyőzze a Rékát. Sikerült is neki. :lol: Aztán nem bírtam tovább nézni, mert Nagy Feró :twisted: következett.
Dobó Katáék bennt vannak még, ugye?

Gabi!
Hát te egy hős vagy, hogy képes vagy éjjel is ülve szopiztatni. :lol:
Én kényelmes és lusta voltam, ahhoz, hogy üldögéljek. :wink: Na jó, meg is lett az eredménye, mert Dávid egy idő után nem akart a kiságyában aludni. :x Volt, hogy négyen aludtunk egy ágyban... :shock: :lol: :lol: :lol:
Remélem Dávidnak nem lesz komoly ez a takonykór.

Na, itt az ideje, hogy csináljak valami hasznosat!

Kellemes hétvégét!
:D
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Gabi! Ezt neked találtam itt a neten:

Rózsaszín felhők helyett gyermekágyi káosz


Milyen életmódbeli változások várnak a szülés után? Végül is azon túl, hogy nem alszol, nem dolgozol, nem jársz emberek közé, koszos vagy és büdös, kövér, szexelni nincs kedved és nem látsz a Drogerie Markton túl, nem vészes. De ha nem akarsz teljesen megőrülni, oszd be jól az idődet!

Először is, aludj. Ki mondta, hogy a kisgyerekes anyukák hatkor kelnek? Egyrészt ötkor, nem hatkor. De aztán feküdj vissza és aludjatok. A nyolcas szoptatás után is feküdj vissza. Sőt, ha vagány vagy, a 11-es után is. Kit érdekel? Ez az egyetlen módja, hogy este fenn tudj maradni a Barátok köztre.

Aztán szerezz egy takarítónőt. Ha nincs rá pénzed, kérd szülinapra, karácsonyra. Ha nem kapod meg, add el a kocsit. Megéri, hidd el! Takarítani szar, de szarban élni is szar. Épp elég lesz napi háromszor mosni, vasalni, teregetni, ennivalót szerezni (és adni), mosogatni, ajtót nyitni a védőnőnek, patikába járni, pelust venni és anyáddal telefonálni.

Vond be a pasidat, éjszaka ő is nyugodtan tisztába teheti a kölköt. Eleinte nyávogni fog, hogy ő dolgozik, meg korán kell, de ne vedd be. Online pókerezni bezzeg fent tud maradni háromig. Majd meglátod, egy hajnali büfiztetést átpasszolni felér egy adriai nyaralással. Reggel, ahogy felébredsz (persze szoptatás után), rohanj el kakilni, tusolni, pattanást nyomni, reggelizni. Ha lekésed ezt a drága időszakot, amíg még otthon van a férj, elcseszted. Legközelebb délután négykor tudsz majd fogat mosni. És akkor a hajmosás még hol van… Igen, tulajdonképpen az lenne a legjobb, ha a gyermekágyas időszakra kopaszra vágatod a hajad, vagy nagyon rövidre, esetleg rasztásítasz. Vakarózni lehet félkézzel is.

Apropó, félkéz. Térj át az egykezes életmódra. Nem olyan nehéz, akiknek például nincs bal kezük, még tudnak teljes életet élni. Mivel a baba mindig a karodon van (hogy ez jó-e vagy nem, arról majd máskor), egy kézzel kell enned, pakolnod, internetezned. Nem is olyan nehéz, bár a vasalást és a sövénynyírást lehetőleg kerüld. Egy hét alatt megtanulsz majd egy ujjal hosszú emaileket írni, kávét főzni és afrofonást készíteni, egy hónap alatt pedig még Ctrl+Alt+Del-t is simán nyomsz.

Végül feltétlenül ki kell térnem a családi segítségre, vagyis anyádra vagy anyósodra. A gyermekágyas időszak alatt tégy úgy, mintha szeretnéd őket! Történjen bármi, nagyon nem mindegy, hogy ki előtt mutatkozol tejtől csorgó pólóban és Tena betétben. És ha az illető esetleg még el is mosogat neked, örülj nagyon! Az első hetekben még úgysem fog nevelési tanácsokat adni, és remélhetőleg a babát sem tömi tele kókuszgolyóval vacsora előtt.

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi!

Jó ez a "gyermekágyas szöveg".
Még nem kaptam most sem emailt, pedig most tutira tudom fogadni. Elküldted?

Puszi

Kép
szuzy
 
 


Szuzy!

Elküldtem újra! Eddig kinek küldözgethettem?! :shock:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


SZiasztok!

Hú de sarkított ez a gyermekágyas szöveg :lol: :lol: :lol:
Na nem tudom, lehet, hogy bennem van ennyi energia, de én élvezem ezt az időszakot :D :D alvásilag most egy rossz éjszaka után jön egy jó :wink: :wink: most egyhúzamban aludtunk annyit, mint tegnap egész éjjel :wink: :wink:
Szóval most kipihentem magamat :D
Ja, amúgy a gyermekeim is "Duracell" elemesek, ők is egész nap képesek mozgásban lenni. Kis örökmozgók :lol: :lol:

Én eddig mindegy mennyi gyerek volt azért magamra azt a napi 10 percet mindÍg megoldottam ami az esti tisztálkodáshoz szükséges. :wink: :wink: :wink: A mosógép tetején kényelmesen elfér a babahordozó :lol: Nekem is meg volt az szokva, hogy a gyerekekkel együtt mennjek mindenhová, és ott vannak ahol én. Igen sokszor még a wc-re is követtek, de gondolom ez nem egyedi :D :D

Viszont amit én hónapok alatt elértem Krisztiánnal, jött szépen mellettem fogta a kezem nem kellett felvenni, az egyszerűen megszünt. Ugye amíg a kórházba voltam Tibi hozzászoktatta, hogy autóval mentek mindenhová :cry: :cry: szóval ettől félek, de majdcsak vissza tudom szoktatni.

Na jóllakott a kishölgy, folytatom a vasalást, olyan nehezen fogy :evil: :evil:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok, van egy kis időm, írok pár sort.

Csajok, aranyosak a képek, mennyasszony-vőlegény, ez komoly?

Eszterke majdnem átaludta az éjjelt ez igen.

Tényleg van egypár dolog ami nem túl jókor jött nekem, de ez van.Após jövőhéten jöhet haza, talán visszaáll a kerékvágásba minden. Anélkül is sok a gond. Jövőhéten nem tudom hogy leszek, vmikor megpbálok még írni.
TEgnap este beállítottak nővéremék 20perc ereéig, +apám.Ma eljött anyám 2h hosszára. Ennyit a családról. Mérgelődés folyik ki mikor jöhet, de nem akkor mikor itthon vagyunk. Ma ráadást taliztam dédivel, ők is jól vannak(75-80körül). Számíthat az ember jóra-rosszra. Tegnap a fiam, hogy teljes legyen a kör, kicsit elesett a kövön ment voln a leejtőn föl az apjához. Halánték mellett 2cm-re jó kis sebhely. Mennyire gyógyul be?

Timi, Dávid is beszokik az oviba lassan az jó. Csak így tovább.

Bocs hogy nem szólok mindenkinek vissza valamit, de káosz van a fejemben. Levi alszik, a kaja fő, lassan menni kéne vasalni is de enni sem ártana.

Ha tudok, jövök, most eltüztem. Mindenkinek jó 7végét.

[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 645.32.jpg[/img]


Kb így kell egy jó 7végét eltölteni.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Kép

Most sikerült. Bocsi.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Timi!
Megkaptam az emailt, és küldtem is a meghívót, remélem oda is ér. Majd jelezz vissza kérlek!

Gabi! Én tényleg ilyen sarkítottan éltem meg a gyermekágyas időszakot, sőt nem csak azt. Én az első 4-5 hónapot nehezen birtam.
Bizony a hajmosás nálam is gondot okozott. (ezért le is vágattam szép hosszú hajamat, mert nem volt időm kezelni. Úgy éreztem ha már szép nem lehet legalább ápolt legyen. Így rövid hajjal könyebb bánni. 15 perc alatt beszárítom, bezzeg a hosszú kb 5 óráig csavaróban volt. Ha meg nem csavartam akkor nem volt szép. Ezért 2 hetente jutott rá időm. )Így egy héten már kétszer is megmosom. De arra jutottam, hogy vissza kellene növeszteni, mert úgy érzem ez nem én vagyok ha a tükörbe nézek. (kb 17 éves koromtól hosszú hajam volt) Ja és göndör!...volt az első terhességemig. Aztán a hormonváltozás hatására kiegyenesedett. Na jó nem teljesen sima most sem, de jóval mérsékeltebbek a hullámok.
Na jó azért koszos és büdös nem voltam soha, mert tusolni azért volt időm!

Móni! Kitartás! Én is ki vagyok. ( már csak 48 kg....) Így most jobban próbál nekem is segíteni mindenki. Kíváncsi vagyok, hogy meddig?
Segítség nélkül nagyon rossz. Még ha az a segítség csak annyi, hogy a gyerek mellett van amíg én csinálom a dolgom.

Ja tényleg! Ildi nem is írtam, hogy aranyosak a gyerkőcök. Szerintem a két lány, mármint Adri és Lili hasonlítanak egymásra. A szemük biztosan! Ugye nem csak én látom így?

Na puszi mindenkinek!
Nyugodalmas jó éjszakát. (remélem nekünk is az lesz, mert a héten többször virrasztottunk órákat mi is éjjel. Ma kipróbáltuk a viburkol kúpot.)

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Szuzy
Lili és Adri szeme lehet, h hasonló (végülis ők Gabitól mig az én gyerkőceim tőlem örökölték a szemüket :wink: ), de külsőleg sztem egyáltalán nem hasonlitanak, Adri inkább az apjára és a mamájára hasonlit. Időnként én is ugy érzem, h semmire sincs időm, de muszáj megoldanom a gondokat, anyuék messze laknak, anyósom még dolgozik, rájuk inkább hétvégeken számithatok apa meg elég sokat és kiszámithatatlanul dolgozik...

Móni
Ma kint voltunk anyósomék telkén és van 1-2 rész ami Dani számára még életveszély! Persze, h ott esett el, nem sokon mulott, h a kőbe üsse a fejét! Szerencsére nem lett semmi baj.

Timi
Anyáékkal szemben egy maszek ABC van. Gondolom nem kell mondanom hogy néz ki az utca azon része :twisted: Mindenki akkorra bontja ki a csokit, rágót....stb mire anyáék házához érnek :twisted: Nálunk a házban volt nagy lomtalanitás, nemrég uj közös képviselőnk lett és most nagyon belehuzott, az évtizedek óta elhanyagolt pincét teszi-tetteti rendbe. Mióta itt lakunk (8 éve) még nem is voltunk lent, de most megüresedett egy tároló és kibéreljük. Végre tudok befőtteket, savanyuságokat, nagyobb mennyiségü zöldségfélét tárolni, eddig a spajz igen bekorlátozta a mennyiségeket :?
Én szeretem a korcsolyás müsort. Rékát egyébként sem szeretem, itt sem tetszett. Dobó Kata is kiesett már... Sajna Ferót nagyon "nyomja" a közönség, ezen már én is bosszankodtam :?
Tetszett a gyermekágyi káosz :wink: :lol:

Ha holnap is ilyen szép idő lesz lehet, h délután el megyünk lovagolni :lol: Lili már nagyon várja, ősz óta nem voltunk, vagyis apa 1-2-szer elment télen is, de csak egyedül...

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szuzy!

Köszönöm szépen, megkaptam a meghívót. :D Megnéztelek benneteket, nagyon helyesek vagytok. :D

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!
Tegnap elég nyugis nap volt itt :wink: :wink: :wink:
Nem is csoda, gondolom kihasználtátok a jó időt.
Én tegnap vasalásilag végre utolértem magamat, csak az van amit tegnap mostam :wink: :wink: :wink:
majd ma remélhetőleg még jó lesz az idő, és akkor a kertbe elültetem amit szeretnék.

Szuzy
szerintem sem hasolníítanak a lányok, mármint Lili és Adri, viszont jól kijönnek egymással :D :D
Inkább Krisztiánnal, szerintem, legalábbis nekem van olyan képem róluk igaz ott még kisebbek, ahol hasonlítanak, majd lekicsinyítem.

Képek, ha már szóba jött, íme egy pár friss :wink: :wink:

Kép
Esztike apával
Kép
Esztike velem
Kép
alvás

Na további jó éjszakát!!!
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt! :D

Újra itt, bár még csak bejelentkezem, mert picim ölben = nem tudok igazán írni.

Szépen termeltetek, többszöri nekifutás után sikerült visszaolvasnom. :D

Képek mind nagyon tetszettek!!! :D Ildi, ezúton fogadd gratulációmat a lányod „esküvője” alkalmából! :lol: :lol: :lol: Nagylányom is látta a dokumentációt, teljesen odavolt és mondta: „Anyi, ugye veszel nekem olyan gyönyörű fehér ruhát?” :wink: :lol:
A torta nagyon guszti volt, gesztenyés ugye? És nagyon csini voltál abban a zöld felsőben!
Látogatók: :D :D :D Meglepi volt?


Gabi, Esztert jól tartod ám, szépen növöget!!! :wink: :D Apának eltűnt a szakál?? :shock: :D

Most csak ennyi, mert ifjú leányom szétszedi az íróasztalt. :roll: (Még vár rám a hétvége utáni romeltakarítás is… 8) ) Majd apránként igyekszem jönni…. :wink:

Szép tavaszi napot mindenkinek!!! Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Gabi!
A másikon már láttam a csemetédet, meg is akartam dicsérni, hogy milyen ügyesen tartja a fejecskéjét. :D Viszont a "beájulós" kép az nincs itt, pedig az olyan édi. :lol:

Az jó, hogy minden ok. nálatok. :D A gyerekágyas szöveg tényleg sarkított ezért vicces. Azért a félkezes megoldás bejön nálad is, ugye? :lol: :lol:
Mjár tavaszi szünet van? :shock:

Ildi!
Na, sikerült a lovaglás?

Szuzy!
Szerintem mindenkivel előfordul(t), hogy nem mindig van a helyzet magaslatán. :wink: Csak azt tudom mondani,-bár már mondtam- hogy könnyebb lesz, ha Szilárd nagyobb lesz. :wink:
Személyes tapasztalat, én akkor voltam ki, amikor nem tudtam eleget aludni(pl. betegek voltak a gyerekek). Na, olyankor aztán én is képes vagyok mindent borúsnak látni. Ráadásul, ha még az idő is vacak, akkor úgy kell magam összekaparni. :shock: :wink:

Zita!
Gyerekek otthon? :D Kerttel haladtok?

Móni!
Gyerekbalesetek: :cry: Az én fiaimra nem jellemző, hogy sok baleset történik velük. Ilyen meg egyáltalán nem, hogy komolyabb seb a következmény. Beninek a neve is azt jelenti: szerencsés-tartja is magát hozzá.

Dávid ma nagyon jókedvűen ment az oviba, nem is volt semmi gond. :lol: Már barátai is vannak. Szívesen patyulgatják őt a nagyobbak.

Megint elragadtattam magam. :wink: Mindjárt itthon lesz a férjem, aztán kikapok, ha megint a gép előtt talál. :lol: Nektek nem szól érte?

Szép napot!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Ilyen jól sikerült a lovaglás :lol:
Kép
Kép

Gyerkőcöket alig lehetett hazarángatni, Lili mindenképp meg akart venni két lovat :lol: Az egyik a szürke amin Dani ül (Villám, ő a kedvence) a másik ló most nem volt bent, őt Álomnak hivják. Mondtuk neki, h itt a 7-en nem éreznék jól magukat, de ő egyből visszavágott, h akkor a ház mögé épitünk nekik egy istállót :lol: :lol: :lol: A végén, h hagyja abba csak rábólintottunk, h jó, majd, erre jön hozzám, h anya akkor add ide a pénztárcádat, kifizetem :lol: :lol: :lol: Olyan jókat nevettünk rajta...

Zita
Jó, h ujra jelentkeztél :wink: Igen, gesztenyés torta volt, azt nagyon nem lehet elrontani+ált. mindenki szereti :wink: A vendégek meglepetést okoztak, bár lelőttem a poént mert éppen akkor nyitottam ki az ablakot mikor leparkoltak igy egyből láttam, h Gabi is jött a kiscsajjal :lol: Mondták is, h minek kellett nekem szellőztetni :lol:

Timi
Enyim apa nem szól, ha gép előtt ülök, ő sokkal inkább letud itt ragadni :? Pláne, ha elkezd játszani, van, h csak hajnalban fekszik le aztán persze siránkozik, h milyen fáradt :roll:

Most én is elköszönök, vasalni akarok + a gép is mos, holnap el kéne kezdeni az ablakpucolást. Jó lenne, ha vki tudna Danira vigyázni, de csak apósom jöhetne szóba ő meg ha jóidő van egész nap a telken dolgozgat... Legfeljebb több napig fog tartani :?

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi
én párom sem szól a gépért. Nálunk szinte mindíg be is van kapcsolva, mostanában torrentezik (filmeket tölt le) egy film ezzel a sebességgel több mint egy nap alatt jön le :shock: :shock:
15-re igérték a gyorsítást :roll: hát nem kapkodják el :evil: :evil:

Délelőtt a párom "gyengén" meglepődött, jött neki egy sms, hogy az adóságát rendezhetné, -valahogy más szóval volt írva, de az nem jut eszembe- valahonnan Pilisvörösvárról. Azt sem tudjuk az hol van :shock: :shock: visszaküldött egy sms-t, utána meg felhívták :roll: :roll: hogy ki szórakozott vele, már nincs is ápr. 1-je.
Remélhetőleg tényleg csak egy hülye vicc volt :shock: :shock:

Zita
de jó, hogy jelentkeztél :D :D
Igen mire Esztike megszületett apa megborotválkozott :D de most dilemmázik, ugyanis utál borotválkozni, viszont ha puszilgatja, szeretgeti a kicsit ő elkezd picsogni, mert hát a több napos borosta szúrja őt :D :D úgyhogy most nem tudja mit csináljon, növessze v. vágja :lol: :lol:

Ildi
már a póniparkkal is lassan kinövitek a lakást :wink: :lol: :lol:
Tök jók a képek :wink:

Ez a kép lemaradt :wink:
Kép

Timi kérésére :wink:
Kép
szopi után beájulva.

Na bealudt a kicsi, megyek pakolni

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Folyt. köv., de csak röviden megint, mert fél kézzel vagyok. :wink:

Olyan jók a lovaglós képek is!!! :D Én is pedzegettem már a pacis dolgot itthon, de nálunk a férjem nem kedveli a lovakat, mert nekik volt kiskorában és megijedt tőle (eléggé), ezért nincs bizalma hozzájuk. :( Pedig annyi élményt tud adni… :wink: :D

Én is vasaltam, mostam, teregettem, hajtogattam délelőtt, de még rengeteg meló van. :oops:
Múlt héten alig voltunk itthon, megvan a látszatja sajnos. :(

Timi, kérdezted a kertet: képzeld, még mindig nincs szántva! :x :x :x Már 3. hete, hogy szóltunk és nem bizti, hogy a héten ideér. :( Úgyhogy tegnap megint kijött anyum és nagyim, hárman felástunk egy jókora darabot, hogy legalább valami legyen. Borsót, zöldségeket, hagymát és salit vetettünk. Mondanom sem, kell,hogy ennyi erőfeszítéssel mindent elvetettünk volna, ha szántva van! Az a baj, hogy csak ezt a kistrakis embert hívhatjuk, mert a gyümifák miatt nehéz fordulni nálunk. Még próbálok a városban embert találni, de az nem biztos, hogy kibumlizik hozzánk egy kert miatt…. :?

De az udvar szépen alakul legalább,a fű már kihajtott, a virik+cserjék beálltak, a gyerekeknk is készül a játszótér, legalább ennek örülök. És a védőnéni megdícsérte ma a picit, hogy milyen jó színe van. (Múltkor a férjemtől is kérdezték, hogy síelni volt? :wink: ) :D Legalább ennyi hasznunk volt a szép időből!

Gabi, te hogy haladtál ma???

Gyerekek oviban, suliban, de csütörtöktől nálunk is szünet! :wink:

Móni: pü-t olvastam, nem ismertem, de nagyon sajnálom. :( Láttam az irodát már árulják…
Hallod, nálatok sem lehet unatkozni!!! :shock: :D


Szuzy: bízom benne, hogy minden rendben lesz nálad! A sok éjszakázás egyértelműen a fogzástól van? Alváslabort próbáltatok esetleg?

Jó, hogy van segítség, még ha kicsi, azzal is előbbre vagy! :wink:

Szerintem is hasonlítanak Gabi+Ildi lányai! :wink:

Megint csak ennyi voltam, bocsi... :oops:
zichy
 
 


Sziasztok!

Zita! Mi az az alváslabor? Még nem hallottam róla.

Hétvégén volt egy kis pihim szerencsére. S vasárnap éjszaka végre rendes alvás is. Pedig azt hittem nem lesz belőle semmi, mert napközben nem lehetett a kicsivel birni. Csak nyűszögött, hisztizett, és aludni sem aludt, pedig általában kétszer alszik napközben is.
Aztán rájöttem ám, hogy megint telehold volt.
Most már érzek valami puklit a fölső ínyén is, így remélem tényleg kibújik végre a 3. fogacska is, mert már vagy 2 hónapja szenvedünk vele.

Gabi! Nagyon aranyosak vagytok! Esztike nagyon édi és a férjed is csinos. Én szakállal nem láttam, de így nélküle biztos jobb!

Ildi!Aranyosak a gyerkőcök lovaglás közben. A kicsi fiú is élvezi a dolgot nagyon....

most nncs időm többet írni, mert szilárd nem hagy...
sziasztok

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Zita
hát ma kihordtam, meg felhordtam egy csomó cserepes virágot :shock: :shock: én itt sopánkodtam, hogy Kriasztián kiborogatott ősszel egy csomó muskátlit, és, hogy nem maradt. Na nem a francokat még mindíg van bennt, és gőzöm sincs hol lesz a helyük, de azért majd keresek nekik :wink: :wink:
Na ültettem is át kettőt. meg virágmagokat ültettünk, a gyerekekkel :wink: :wink:
Kapáltam is, na az nem esett valami jól. :shock: :shock:
Anyósom jött, hogy elültettem e a borsót, meg a zöldséget, na mondtam, hogy nem nagyon akarok kapálni, bár inkább tettem volna...Ő ültetett de most közlekedni nem nagyon lehet a kertbe, Tibi kissé ki lesz akadva :shock: :shock:
na meg mondtam neki, hogy kapálja át az ásást mielőtt ültet bele, mert később nem fogom tudni a rögöket szétkapálni, na mintha a falnak mondtam volna...és még csodálkozom, hogy a gyerekeim se mindíg hallják meg amit mondok :shock: :shock: :shock:

Ma már ment apa dolgozni. Délutános, így megvolt az első közös fürdetés :wink: :wink: minden nagyon jó volt, a ygerkőcök is jók voltak délután :D :D
Krisztián kicsit nyűgi mert nem aludt :cry: :cry: Fürdés után úgy öltöztettem fél kézzel, hogy a csepp a cicin lógott, persze mi mentünk a bátyushoz. Szóval kitapasztalom milyen jól el lehet végezni mindent fél kézzel is :lol: :lol: :lol:
A főzést már régebben próbáltam :wink: :wink:

Szuzy
hát a párom a szakállal (teljes bajúsz, szakáll) azzal idősebbnek néz ki :wink: :wink: általában nincs neki úgy meghagyva, de most ugye találgatott.

Nekünk most nem tett keresztbe a telihold, most én is tudtam aludni amikor lehetett :D :D A gyerekek is jól aludtak.

Na most talán Krisztián is elalszik és végre mehetek fürdeni :D utána meg aludni, a nap fénypontja :oops: :wink:

Jó éjszakát!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok????
Bár ebben a szupi időben nem csodálkozom rajta, hogy mindenki kifelé megy :wink: :wink:
Remélem ma aktívabbak lesztek :wink: :wink:
Éjjel nincs mit olvasnom, bár van amikor napközben is lenne időm rá szoptatás közben :lol:

Jó éjszakát!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Tegnap éppencsak olvasni ugrottam be, vacakul voltam. Tegnapelőtt este egyik pillanatról a másikra rámjött a hidegrázás, hányinger, teljesen legyengültem. Nagyon örültem ám neki, ráadásul apa dolgozott, még azt sem tudta haza jön-e (vhol piripócson voltak :roll: ) Hőemelkedésem volt, de ugy éreztem mintha legalább 40 fokos lázam lenne :roll: Tegnap is elég gyenge voltam, hőemelkedés is kitartott egész nap, ráadásnak a fejem is fájt igy nem igazán csináltam semmit, pihiztem...
Nem vagyok náthás, a torkom sem fáj, valószinünek tartom, h vmi hasmenéses dolog kapott el, de szerencsére nem rendesen.

Zita
Én is tartok a lovaktól, nem merek rájuk ülni :oops: Megsimizem, szeretem, de semmi több. Viszont örülök, h a gyerekek nem félnek, ezt az apjuktól örökölték :wink:

Megyek, azt sem tudom mihez fogjak... Főzni is kéne, az ablakpucolást nem is emlitem, lehet, h elhalasztom! :oops: Nem érzek elég erőt magamban, h hozzákezdjek. Ugysem leszünk itthon husvétkor :wink: Na és vasalni valóm is van bőven..
Ja, tegnap kellett volna vinni Danit az oltásra, de igy nem mentem vele. Mivel nem tudtam mi a bajom nem mertem gyerekek közé menni, apa meg megint nem helyben dolgozott. Majd jövőhéten bepótoljuk... :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!


Hol van mindenki???? :shock:


Tegnap én sem jöttem, még a gépet sem kapcsoltam be, mert szóltak, hogy reggel jön végre a szántó. Már fél 8-tól haptákban álltam, egész nap, azt hiszitek elvégezte végre a munkáját????? Áááááááá :evil:
Reggelről kiszedtem az évelőket (sóska stb), mert pont ott ástunk, ahol eddig fordulni szokott, és új helyet kellett csinálnom. Nem tudom marad-e belőlük valami így kiszedve… :(

Gabi!
Ha minden igaz, most majd gyártok neked olvasnivalót. :wink: Első hetekben a maratoni szopik alatt annyit olvastam én is! Még a neten is viszonylag sokat, de inkább feküdtünk és így, kényelmesen falhattam a könyveket. :wink: :D

Beájulós kép a kedvencem! :D :D :D

Virágok: :D Nekem csak egy muskátlim van, tavalyról maradt vmi csodálatos módon, mert még egy évben sem sikerült áttelelteni őket, így most nagyon hepi vagyok! Meg van két viharvert szerelemvirágom, azok már kint vannak –férjem jóvoltából… Majd ládákba szeretnék egynyáriakat, de még nincs nagy kínálat. A nagylánnyal már tervezgetjük a színeket.. :wink:
Kapálás: ejnye-bejnye, gyermekágyas kismami, mit csinálsz?! :shock:

Férjed-szakál: én emberem is bozontos most. :wink: Nyáron növesztett szakált magának, ahogy szabin volt, fazonra vágta, és olyan jól állt neki, hogy kértük hagyja meg. A pici születésénél ő is vissza akart vedleni simabőrűvé, de aztán mégis így maradt. :wink: Nem szúr, inkább csikiz. :D Őt is „öregíti” egyébként – bevallom, én ezért is hagyattam meg vele, legalább annyinak látszódjon már mint én! 8)

Szuzy!
Alváslabor: Pesten csinálják, gyermekkórházban. Műszerekkel vizsgálják az alvás közbeni viselkedést, életfunkciókat meg ki tudja miket. Mondjuk olyan esetekben, amikor már elég nagy gondot okoz, hogy a kisgyerek nem alszik éjjel és nem tudnak rájönni az okára. Nálatok ugye most fognövekedés van, ez okozhat gondokat, meg 1 éves korukig sokat fejlődnek a babák még… Csak kérdeztem a múltkor. De ha gondolod, nézz utána a neten.

Timi!
Nekem inkább azért szól a férjem, hogy üljek már a gép elé, mert küldött vmit (már pár napja) és nem néztem meg, vagy vminek utána kell járni. :oops: A bnetezés igazából tök minimális idő, mikor idejutok végre, gyorsan beírom a mondókámat, és ez áltban hétköznap napközben van, nem is tud róla. :wink: Ha otthon van a család eszembe sem jut a szgép, mindig annyi minden más van. :oops:

Múltkor Ildi írta, hogy vmelyik fórumon 3 gyerekes anyuka egész nap netezget…:shock: :shock: :shock: :shock: Hááát, nem tudom. :? Én, ha tehetném sem csinálnám, de ő tudja hogyan osztja be az idejét. Ha tehetném, hogy legalább havi egyszer hívjak egy takarítót (amit csak azért nem lehet, mert annyira megszólnának érte a környezetemben, hogy ennyit nem ér), a fennmaradó időt így gondolatban már vagy tucatnyi fontosabb dologra elosztottam. Én pl. elsősorban a családomra fordítanám, vagy más munkákat végeznék a ház körül, elmennék futni v. úszni (végre, mert annyira vágyom egy kis mozgásra), előkaparnám a jegyzeteimet, hogy csináljam a dolgozatokat legalább mert nagyon le vagyok maradva a sulival, vagy pótolnám a privát levelezésemben a lemaradásaimat…… szóval, bármilyen kellemes is egy jó csapatban beszélgetni a neten :wink: , naphosszat tuti nem tudnám csinálni. (Csak zárójelben: én nem is bírok órákig egy helyben ülni, monitort nézni – tv-t sem, nem is köt le és nagyon fáraszt. :oops: )

Gyorsan még egy kicsit rólunk, mert ébredezik a pici és majd megyünk el….
Képzeljétek, múlt héten alkalmam nyílt kipróbálni, milyen lenne, ha dolgoznék. 3 napom volt úgy, hogy reggel kelés, pancsi, öltözés, evés, lakás pánikszerű elhagyása majd utazás a városba, gyerekleadás, ezután kb. 7-8 órás egész napi megnemállás, gyerekösszeszedés, hazautazás, vacsikészítés, vmi rendrakásféle, pancsi – vacsi, férjmegvárás, ágybazuhanás. Na, az 1. nap kb 6-kor már azt hittem kipurcanok :roll: . De a másik két napom már könyebb volt, hozzászoktam. A negyedik napon otthon voltam, próbáltam pótolni a főzést, mosást, takarítást, még az 5. napon is, de a 6-dikon már csak bámultam ki a fejemből, mint a zombi….(ja, meg ettem egész nap, pótoltam a heti mulasztást) :mrgreen:
:oops:


De azért jó volt! :D Azért jött ki így mert besegítettem anyumnak az egyik rendezvényén. Iparművészeti jellegű ruhákból szervezett egy bemutatót, és én is felvonultattam néhány szép darabot. Nem akartam elvállalni ( azért önkritika is van a világon 8) ), de a nagy méretekre nem talált senkit, és ennyivel (meg még sokkal többel) tartozom neki. Szerencsére nagyon jól sikerült a bemutató, nem rontottam a színvonalat és nekem is jó kikapcsolódás volt a hétköznapi taposómalomból.
:wink: :D

Közben a bébi megtízóraizott, sőt már a fél karomat is lerágta, úgyhogy megyek... :lol:
zichy
 
 


Sziasztok!

Zita!
Szántó: :twisted:
Hú, de jó lehetett a múlt heted! :mrgreen: :lol: Egy kis kikapcsolódás a mindennapokból: :D Ugyan már, olyan szép csajszi vagy! :lol: Milyen érzés volt a kifutón lenni? Élvezted, vagy zavart, hogy néznek?

Nekem is csak akkor szól a férjem, ha itthon van és lát, hogy a gép előtt ülök. :lol: :lol: A napokban itthon van és kinnt ügyködik, de a lakásba is be-be toppan. :lol: Neki úgy tűnik, hogy sokat ülök itt, pedig nem igaz. Nem folyamatosan olvasok, netezek, hanem szaladgálok. :roll: Viszont, ha tudatosan nem fordítok időt arra, hogy írjak ide nektek, akkor el is marad. :roll: Ha úgy vagyok, hogy majd, majd..., nem jutok el idáig. :roll: Tegnap is így jártam. Bekukkantottam és elhatároztam, hogy majd írok, de olyan gyorsan este lett..... :lol:
Na, ha most belépne a férjem, bizti csóválná a fejét.... :lol:
Egyébként szerintem a 3. gyerekes anyuka sem folyamatosan írt, csak mindig benézett és válaszolt. Nem hiszem, hogy kivitelezhető a folyamatos netezés 3 gyerek mellett.Bár lehet, hogy nincs igazam. :wink: -és védeni sem akarom.

Közben lejárt a mosógép és kiteregettem. :wink:

Képzeljétek, én úgy élvezem, hogy haladok a munkákkal. :lol: Olyan jó, hogy egyedül vagyok (eddig még ez soha nem történt meg) és nyugisan tudok mindent csinálni, mert a gyerkőcök oviban. :wink: Ki is használtam az időt: minden ablak megpucolva, kivéve a folyosói, de ezt bevállalta a férjem. Függönyök tisztán visszaakasztva. Még a fürdőt kellene, de nem nagyon bírom magam rászánni. :wink: Nem tudom, nálatok is így van-e, de nálunk annyi minden összegyűlik a fürdőben(kencefice, sampon, flakonok stb...) ezeket mindet ki akarom válogatni és amit nem használunk kidobni.
Kacérkodunk a gondolattal, hogy a héten kifestünk minden helységet a férjemmel. Ő benne lenne, de én kicsit tartok a dologtól, mert már csak holnap van ovi. :P

Ildi!
Le ne betegedj az ünnepekre! :)

Most már mennem kell. Bocsi, hogy nem írtam külön mindenkinek. Sőt, tulajdonképpen csak magunkról írtam. Bocsi. :oops:

Eredményes, napsütésben gazdag napot kívánok!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Zita! Ilyen alváslaborra szerintem nincs szükségünk. Szerintem ilyen nem alvás szakaszt minden kismama átélt. De azért köszönöm az információt.
Most két este szopi előtt adtam egy kis tápszert a picinek s képzeljétek tegnap reggel 6,15-ig, ma pedig egészen 6,45-.ig aludtunk. Lehet, hogy éhes volt a lelkem! Egyébként most is fölvolt éjjel, de ivott, magam mellé vettem és elaludt. Nem volt erőm rázni a fenekét, mert szúrt a szivem, és én is olyan rosszul éreztem magam. Nem akarom közénk szoktatni, de néha muszály kivételt tennem, mert néha én sem birom. A héten két éjszaka is fölvette az apja, de vele valamiért nem volt el. Ordított nála! Nálam meg csöndben elvolt. Miért sírhatott a páromnál? Pedig ő is szokta latatni...

Zita! Szerintem is jól nézel ki, így biztos jól mutattál a bemutatón. Anyud mivel foglalkozik pontosan.


Timi! Szerintem is csak úgy lehet haladni igazán jól a házimunkával ha a gyerkőcök nem lábatlankodnak. Ügyes vagy, hogy ennyi mindent megcsináltál. Most nekem is vasalni kellene (van egy hegy vasalni való), de úgy döntöttem, hogy inkább írok, mert akkor ma is elmarad. Bízom benne, hogy este vagy apa vagy anyósom itt lesz, s addig én ki tudok vasalni.

Gabi! Én mindig ülve szoptattam, éjszaka is. Ráadásul nem is a hálóban. Nekem a nappaliban van kialakítva egy kis kuckó, nekem ott kényelmes. Ti fejtek? Én 6 hónapig fejtem is, főleg éjszaka mert akkor még olyan sok volt. Na azért nem jutott időm másra. Szopi fél óra, fejés 10 perc, aztán a tejet eltenni, meg még a gépet is elmosni. Minimum egy óra + büfiztetés, és utána alvás!

Ildi! Jobbulász kívánok! Ha beteg vagy ne takaríts! Az az ablak sajnos megvár. Nem ér annyit az egész!

Ti milyen pelust használtok? Mi többnyire Liberót. De most Pampersből tankoltunk föl. Régebben amikor még folyékony volt a kaki, a Pampers hátán kifolyt, de most már ez a veszély szerintem nem fenyeget. Viszont a Pampers vékonyabb, kényelmesebb lehet, főleg ha jön a jó idő Biztos nem melegít annyira. Pampers: nincs valamelyikőtöknek fölösleges Pampers kódja? Gyűjtöm , egy sütifalót szeretnék, de hiányzik még hozzá 11 pont. (jumbo és óriás csomag vonalkódja jó, midi 3 és maxi 4 mérteről) Ha lenne valakinek megköszönném.

Na szép napot mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


Akkor folytatom, hogy gyűljön az olvasnivaló Gabinak. :wink:

Húúú, Ildi, ez nem jól hangzik! :( Pihenj, amennyit csak tudsz, és mielőbbi jobbulást!

Még a lovak: Ildi, neked kötödik negatív élményhez, hogy nem mersz felülni? Csak érdeklődésképp…

Timi!
Bizony, így nehezebb megoldani, hogy ne vegyen észre a párod! :wink: Nekem is kell némi elhatározás(=időszakítás), ahhoz, hogy írjak, mert ugye ezt nyugodt körülmények közt lehet a leggyorsabban és az ritka nálunk. Nekünk be sincs kapcsolva a gép, és volt már, hogy mire beindult, felébredt a pici, mert csak szunyókált… :roll:
Egyedül otthon: én is nagyon élveztem annakidején, és vágyom az akkori viszonylag nyugis életvitelre. Használd ki!!!!!!!!!!!!! :wink: :D Nagyon ügyi vagy, hogy ennyi mindent csináltál már! :D
Még a múltkori pizzakészítésedhez: le a kalappal! Még végig sem olvastam a sztorit, de tudtam, hogy az a vége, hogy nekiálltál dagasztani (ez olyan Timis volt!)… :wink: :D
Festés: ez igen! Gyerekekkel nehezebb, de utána olyan jó a friss, tiszta szobákban!!!! :D Majd nekünk is lesz, mert pont egy éve festettünk, de az ablakokat csak ősszel cserélték… :?
Dávidnak megy mostmár az ovi? Jól elvan?




Kifutó: nagyon kedvesek vagytok Szuzyval, hogy ilyen pozitív elképzeléseitek vannak rólam. (Khmm, Timi, te még nagyon ifjúkori emlékeket őrzöl rólam…) 8) De viccen kívül: élveztem, mert nagyon családias volt, jó hangulatú, a ruhák pedig igazán ízlésesek, szépek. :D (Majd teszek képeket…..izé, valamikor, most nem az én gépemről írok.) Azért bevallom, mikor az első ruhában mentem, és a teremben a nézőkön kívül láttam a kamerákat, meg villogtak a fényképezők, fotós pasik „hevertek a lábaimnál”…., kivert a víz, ez nem az én világom. :shock: :oops: :wink: :D Meg mikor a sok tizenéves leányzó között megjegyezték, hogy én már az „érettebb korosztályt” képviselem, bizony szívesen elrohantam volna. :oops: 8) De tényleg hálás közönség volt, rengeteg ismerőssel , így egy idő után már alábbhagyott a lámpaláz, és inkább kellemes kikapcsolódás emlékeként maradt bennem az egész. :D



Szuzy, anyum ezt a rendezvényt a Gy-i múzeumban szervezte, ott dolgozik főállásban (mellékfoglalkozása néptáncpedagógus) és a Hevesi Háziipari Szövetkezet ruháit vonultattuk fel. Sem a lányok, sem a ruhák miatt nem akarom a képeket itt publikálni, nem tudom szabad-e, de majd priviben megoldom valahogy, hogy láthassátok, mert olyan szépek! :wink: :D

Alváslabor: igen, ez tényleg kimondottan problémás esetekre van. Nálatok még alakulni fog biztosan! :D Ez a „kevés a hami éjjel” nálunk is most jött elő. 8 óra alvás után a lányom totál ki van éhezve, így hajnal 4-6 – ig vagy 3-szor szopizik és mindent kiszív. De tudni kell, hogy a kisasszony nem komálja a tejen kívüli ételeket, pedig már az ő korában (és méretében) már jócskán szükség lenne a kiegészítésre… :roll: Ha rendesen enne ( 1 hónapja csak a kótolgatásnál tartunk), biztosan kibírná az egész éjszakát. Mondjuk, mi egymás mellett alszunk így nem okoz fáradtságot. :wink:

Móni, hogy vagytok?

Húsvétra ki mit tervez? :?:

Lassan mennem kell begyűjteni a nagyokat. A hét végéig még próbálok jönni…
zichy
 
 


Pelus lemaradt, de most mennem kell, bocsi! :oops:
zichy
 
 


Sziasztok!
Elrontottam az éjjeli olvasnivalót :lol: :lol: de most szabad a gép, nincs a párom, így itt szoptatok :wink: :wink:

Zita
na ez a folytonos csak cicizés ismerős :cry: Adri szinte semmit nem volt hajlandó enni. Sem üveges, sem azt amit én csináltam. 1-2 kanál és annyi. 20 hónaposan még napi 4 szopi volt+éjjel ezért én gyógyszert írattam, hogy elapadjon a tejem. Igen durva dolog, de utána hajlandó volt pl. kakaót is inni, addig nem :shock: :shock: Rágni nagyon rosszul rágott, nagyon figyelni kellett rá.

Neked most hány hónapos is a pici?
biztos jó volt kikapcsolódni. :wink:
Mi is úgy döntöttünk, hogy vasárnap lemegyünk anyuékhoz, csak 1 napra.
A gyerekek már be vannak zsongva, karácsony óta nem voltunk otthon.

Timi
ügyesen haladtál :wink: én az ablakpucolást még halogatom :shock: de szerintem jövő hétensort kerítek rá. Most, hogy kikerültek a virágok jobban látni, h. piszkos :shock: pedig pl. a mi szobánkban idén már ki volt pucolva. Sajna a korallvirágom levéltetves lett, és raghad az ablak és környéke :? :?

Szuzy
na akkor most tudtál pihenni :wink: :wink:
fogacska jól megkínoz titeket.

Móni??????

Ildi
gyógyulj meg minnél előbb!!!!!!

Én ma Adri ruhatárát válogattam át. Nálunk ez úgy megy, hogy muszály próbálni. Hát néha ledöbbenek. Van olyan szoknya ami alig ér össze rajta, én azt akkor hordtam mielőtt Krisztiánnal terhes lettem :shock: :shock: :shock:
Most meg húsvéti díszeket csinálunk :wink: :wink:
Megyek is

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Előre hoztam a pénteki takaritós napot, ugyhogy gyorsan irok pár sort mert igy egész nap nem leszek...
Hát én még mindig nem vagyok ok-s, tegnap reggel aspirinnel inditottam mert fájt a fejem és egész nap szédülgettem egy picit (ez lehet, h a hidegfront hatása volt :twisted: ). Na ez mára elmult, kaptam helyette két herpeszt a számon (egyet felül-egyet alul, h teljes legyen az összkép :twisted: ) és hajnalban elkapott egy igazi hasmenés is :shock: Azóta semmi, de folyamatosan morog a hasam, néha egy-egy szélgörcs :roll: Szóval elegem van!!! Ma is szobafogság :? No sebaj, ma kitakaritok, aztán ha holnapra rendbejövök akkor el megyünk vásárolni, ugyanis még sehol sem tartok, mégiscsak kéne venni egy kis sonkát, tojást. Nem akarok mindent apára bizni :wink: :lol:

Zita
Saját rossz tapasztalatom nincs a lovakkal. Mikor suliba jártam elmentünk egy lovastanyára lovagolni. Az első jelentkező egy olyan lány volt, aki állattenyésztő szakon végzett és már nem először ült lóra. Ahogy el kezdték sétáltatni a lovat az két lábra ágaskodott és ledobta a csajt. Na én akkor azt mondtam, h ha tudom vhogy kibekkelem, sikerült is mert a végén kifutottunk az időből (mondjuk utána jól megfuttatták a lovat igy a többieknél már nem volt gond) Ahová most járunk ott tényleg elég szelidek a lovak, szóval nincs kizárva, h egyszer ráülök, csak erőt kell gyüjtenem hozzá :lol:
Jó pörgős heted volt! :lol: Néha én is vágyom 1-2 ilyen napra :oops: Eddigi munkahelyeimből kifolyólag hozzá vagyok szokva a nyüzsgéshez, emberekhez, most meg.... Na azért nem adnám semmiért ezeket az éveket, persze, h a gyerekek az elsők :wink: :lol:
Megkuksiztalak a myvipet :wink: (legalábbis azt hiszem, ugye szuzy ismerősei között vagy?) Hát igazuk van a csajoknak! Sztem egyáltalán nem látszik, h három gyereked van :wink: -akik egytől-egyig gyönyörüek :lol:

Timi
Ismerős az érzés, h milyen gyerekek nélkül takaritani! :lol: Időnként elviszi apósom Danit és bizony nagyon nagy segitség, 1-2 óra alatt elvégzem azt ami mellette fél napig tart!!
Mi nyáron készülünk nagy munkára (legalábbis én, próbálom apát ráhangolni :wink: :lol: ) A két szobában mindenképp radiátort kell cserélnünk, mert a 3-ból már 1 lyukas és a másik kettő is elég necces. És ha már radiátorcsere akkor festeni is kéne, egyébként sem ártana mert már 5 éve volt utoljára. (te jó ég, hogy telik az idő!! Lili születésére ujitottuk fel a lakást :wink: ) A konyhám is elég csunyán néz ki, szóval lesz munkánk nekünk is. Na és a gyerekeknek ágyakat kell venni, az ő szobájukat nagyon klasszra akarom megcsinálni :wink:

Tényleg! Nem tudtok véletlenül olcsó butorboltokat? Olyan gyerekágyat szeretnénk ami bővithető, emeleteset kizártam mert nagyon félek tőle, Dani elég vakmerő és sztem még kicsit hozzá.... Fotelágy is szóba jöhet, de csak az ágynemüs változat....

Szuzy
Éljenek a hosszu éjszakák :wink: :lol:
Nem akarlak elkeseriteni, de sztem az éjszakai alvás nem függ az esti étel mennyiségtől... Legalábbis nálunk mindegy mennyit eszik v. nem eszik Dani este minden éjszaka felébred! Pedig volt idő mikor már átaludta az éjszakákat :? Ráadásul ha már felébredt magunkhoz kell venni, egyszerüen nem tudom vissza tenni az ágyába :? A védőnő azt mondta, majd ha leszokik a szopiról erről is le tudom szoktatni...
Én Lilivel fejtem, le is adtuk a +tejet (össz. 100 l-t! :wink: ) Ráadásul az egyik ismerősünk kapta meg, ő 1 hónappal később szült és nem volt elég teje, igy a tejgyüjtőben megbeszéltük a nővel, h had kapják meg a mi tejünket. A fiuk mindig egyeztettek és egyszerre mentek oda, csak igy lehetett megoldani. Szóval Lilinek tejtesója is van :wink: :lol: Daninál is lett volna, de két gyerkőc mellett már nem volt erre energiám. Apának is fárasztó volt mert minden nap kellett vinni, 9-ig le kellett adni hétvégén és ünnepnapokon is. Ha meg vmi miatt 1-2 napot kihagytunk (utazás anyáékhoz) előre kellett szólni.
Pelust mi már csak olcsót használunk :wink: Lilinél még Libero és Pampers volt az elején, aztán ajándékba kaptunk Dm-eset és bevált, utána azt használtuk. Jó minőségü és lényegesen olcsóbb :wink: Most meg van mikor rendelek a neten, vagy pl. a multkor nagyon olcsó volt a Tescos és abból vásároltunk be. :lol:

Tesó
Nagyon jók az uj képek, majd megint küldhetsz át :wink:
Anyáékhoz szombat este készülünk (előtte Piliny, Szlovi), de ha nem jönnék helyre akkor kihagyjuk, ilyen állapotban nem akarok utazni+vkit megfertőzni... Azért remélem tul leszek már ezen, kedd óta diétázok (hi-hi, még jól is jött ki, ugyis nagyböjt lenne, most aztán tényleg szigoruan betartom, levesen, krumplin és piritóson élek :? :lol: ) és Normaflore-t is iszok.

Na jó hosszu lettem, közben elfogyott a reggelim, Dani meg szólt, h kaka (de már érzem is :lol: )
Megyek mert igy még a takaritással sem végzek :lol:

Szép napot mindenkinek!!!!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Ildi! Sajnos igazad van. Tegnap annyi tápszert majszolt be a picur amennyit még soha az esti szopi előtt, kettőkor mégis fölébredt. Na most már tettem is magam mellé. Ott is forgolódott mellettem 5-ig, így nem igazán tudtam pihenni. Hulla vagyok. Igaz Őkelme olyan sokáig aludt, ameddig nem igen szokott, egészen 7,15-ig. Nagyon boldog lettem volna ettől, ha előtte nem virrasztok. Ti tudtok úgy aludni, hogy ott van a pici mellettetek?

Viburkol kúp: nem tudom írtam e ,de a múltkor kipróbáltuk: na olyan sz...r éjszakánk még nem volt soha, így többet nem adtam neki. Lehet, hogy tovább kellett volna, mert rá van írva az alkalmazás elején erősíti a tüneteket. De én egyébként is ódzkodom a kúptól. (4hónapig szinte csak azzal kakilt, és ordított tőle) Így inkább pihentetem a dolgot.

Tegnap egyébként megint sikerült szegény gyereket meghányattatni az apjának. Puffasztott kukorica "kukacot" adott neki, és túl nagyot tett a szájába amitől egyből hányika volt! Nem sírt meg semmi nem volt, de én teljesen pipa lettem tőle. Szegénykém!!!

Ez a Dm-es pelus mennyibe kerül? És a Tesco is jó minőségű? Nem fut ki belőle a pisi, kaki? Ha minden ok vele, szerintem legközelebb én is kipróbálom. Most vettem 5 mega packot, így egy darabig elég lesz. Én így szoktam spórolni. A Rossmannban beváltom a pontjaimat, s akkor az 5 csomagból egy ingyen van. Sajnos itt DM nincs.

Lányok! A kislegények készülnek a húsvétra? Mi elvisszük Szilárdot meglocsolni a mamákat, dédmamákat, tesómékat, keresztanyjáékat. Remélem jó lesz majd picur.

Nagy készülődés nálunk sem lesz, de azért csinálok egy kis kaját, meg sütit, hogy meg tudjam kínálni a vendégeinket. (Szilárd keresztanyjáék jönnek le vasárnap) (sonka, kolbásszal töltött husi, fasírt, franciasaláta és piskótatekercs lesz) Egyébként utálom a húsvétot! Régebben el is mentünk kirándulni, de apukám hagyomány tisztelő ember, és vérig is sértődött. Így most nem megyünk sehová. Persze ha Szilárd nagyobb lenne, nem hiszem, hogy meggátolna minket a kirándulásban!

Na szép napot mindenkinek!

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!


Móni! Merre vagy? Nincs semmi baj, ugye?

Gabi!
Az ablakpucolás és függönymosás nem egy napon valósult meg, hanem szépen elosztva. :wink: Viszont az biztos, hogy 3x gyorsabban haladtam, hogy nem volt "segítségem." :lol:

Elfelejtettem még a múltkor: gratula az első önálló fürdetéshez. :wink:

Látod, Zitának is a beájulós lett a kedvence! :lol: :lol:

Szünet elkezdődött már?


Szuzy!
Tudom, hogy nem vigasz, de én is elég rosszul aludtam az éjjel. :wink: Történt ugyanis, hogy Dávid az éjszaka közepén átvonult az ágyából hozzánk. :shock: Ilyet eddig még nem csinált. Ő kiabálni szokott, ha felébred és én fekszem le mellé. :wink: Szóval Dávid jött, bebújt, aludtunk. Igen ám, de aztán egy kis idő múlva (nem tudom mennyi) jött a bátyus is. Így már 4-en voltunk. Takargattam őket, rakosgattam a lábukat, karjukat, de nem igazán fértünk el. :wink: A férfjem viszont aludt, mint a bunda. :D Aztán 6-kor már nem bírtam tovább, kimentem Wc-re és mire visszafeküdtem volna még egy kicsit, már nem volt hely. :shock: Mondjuk aludni már úgysem bírtam volna. :lol:

Én egy gyerek mellett nagyon jól tudok aludni. :D Ő általában Dávid.
Eddig úgy zajlott az altatás, hogy lefeküdtem Dávid mellé, aztán, ha elaludt, átmentem Apához. Ha ébredt éjszaka Dávid, akkor vissza hozzá. Ilyenkor már általában reggelig ott is maradok. (mert elalszom)
Amikor szopizott még, akkor is teljesen ugyanez volt a felállás, csak ugye megkapta a hamikát is.
Nálunk ez így alakult, így (volt) jó mindenkinek. :wink:
Tudom, hogy sokkal jobb, ha nem szokik hozzá az együttalváshoz, de én nem tudtam kivitelezni. :oops: Mondjuk nekem Dávid fülfájós volt, majd ugye ez a fulladásos betegség, lehet, hogy ez is oka.
Egyébként azt gondoltam, hogy annyira anyás Dávid, hogy gond lesz az oviban. De nem!!!Sőt kedves, mosolygós, barátkozó- az óvónők folyamatosan dicsérik. :lol: Nagyon tetszik neki és semmi gond nincs az elválásnál sem. (egyszer sírt nagyon keservesen-de ezt már említettem akkor)

A héten már nem is velem alszik el, hanem Apával. :lol: Én olvasok lámpánál és ők nyitott ajtónál a másik szobában.
Olyan jófej a 3 fiú együtt. Úgy szokta Apa, hogy nem mesél, hanem csillagokat néznek. Na, nem igaziból, csak bámulják a sötét plafont és mondják: - nézd, ott a szaturnusz! Dávid:-ott ed üsztökösz! -Én látom a tejutat! Szóval, vhogy így. :wink: Ez a csillagnézéshez csak Apa ért, én meg sem próbálhatom! :lol: Beni a múltkor még azt is látta, hogy a tejúton tehenek bandukolnak. Tej=tehén.
Egy kis csillagnézés, aztán alvás- ez a legújabb. :wink:

Én pampers-t használtam mindkét gyerekemnél. Én nem igazán próbáltam mást... így nem tudok tanácsot adni. Drága az már biztos, főleg amikor két pelusosom volt még. :wink:

Vonalkód: nekem, volt egy csomó, de nem olyan régen kidobáltam, mert már meguntam rakosgatni. :wink:

Ildi!
Nálunk is már 4 éve, hogy festve volt. Nagyon ráférne a lakásra már. Fehér lesz minden és Apa fogja lehengerelni. :x
Gyerekágy: szerintem az a legjobb, ha asztalossal csináltatja az ember, jó alapanyagból. Annyira, de annyira gagyik amiket árulnak mostanság. :wink: Az ára meg: :twisted: (legalábbis amivel én találkoztam)
Mi is gondolkodunk, hogy kellene a fiúknak. Persze, akkor már olyan, ami jó lenne egy darabig.
Ahogy én gondolom: keret, ágyrács és venni bele valami matracot.
Ikeának van ágy alá gurítható ágyneműtartója-esetleg ilyet hozzá. Galéria sem rossz, mert akkor alul marad tér. :wink:

Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen sok tejcsit tudtál lefejni. :D

Zita!
Neked majd délután próbálok írni, mert elment az idő. :wink:
:D
Szép napot!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok, jelentkezem hogy vagyok. :oops: :oops: :oops:

Bocsi, nálunk is összesűrűsödtek a dolgok. :oops:
Végre végeztem a takarítással, ablak+ függöny. Kaját csinálnak anyósék, én sütök egy piskótát, meg máglyarakást.

Zita! Igazad van, most jövök a helyettes ügyvédtől, a volt ünek tényleg árulják az irodáját.Remélem lesz belőlünk hamarosan valami.

Ildi, ki van nektek Pilínyben, ugye nekünk egy faluval van odébb, hátha ismeős, mert az van rengeteg.

Szuzy, a DM-es pelus jó, de nekünk annyira nem vált ba. A koraosztályo inkább Liberot használtak, azzal folytattuk mi is. Valamelyik pelusnál úgy bepirult Levi feneke, alig bírtam helyrehozni. :?

Csajok, ráadást a héten hazajöhettet após is, végre teljes a család. Tegnap összevesztünk elég szépen, mindenki kézbe akarja hurcolni Levit, de nekem elegem van belőle. Utánna volt olyan éjszaka, mellettem v rajtam volt hajlandó aludni. Mit csináljak?

Képzeljétek, olyan segítőkész fiam van. Kimentünk jóidőbe az udvarra, szedtem a fűvet a járda széléről. jött utánam és hozta a seprűt, utánna meg azzal játszott óvatosan. Később ment az apjához, segített neki is pakolni. Meg tudnám enni, olyan édi.

Na egyenlőre ennyi, ha tudok én is jövök. További jó készülődést mindenkinek.

Kép

Ildi, próbáld ki.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?