Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kata!

Igen, eljutottam a gyógyiba szerencsésen -ó, még ez a szó.. még hírbőlsem ismerem a szerencsétKép-
Mendi aztán bealudt, én elsuhantam ide-oda addig anyósom vigyázott rájuk. Mire visszaértem MEndi úgy ordított hogy csak na.. de mindegy kegyetlen kaka napom volt az egyszer tuti!
Bővítettem a www.kep.tar./exile oldalt, csináltam privi galériákat, ahová nektek is kukkolójogot alkottamKép részleteket mailban kaptatok minnyájan.
Micáéknak jobbulást!

Jó éjt!
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Öcccsém, sehol senki??Kép
Raktam az előző hsz-ban említett képtárba pizsomás képet is!

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Hello!

Pont azon gondolkodtam hogy régebben olvastam jó a refluxos babáknak ha az ágy matraca fejvégnél meg van emelve.
És mit látok ?
http://www.babaszoba.hu/services/smallad/notes?adid=82922
momo figyelmébe!!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 

 
 

Csak pár kép rólunk is...
Gábor
Kép

Viktor
Kép

Kép

Kép

Orsi
Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


még mindig karbantartanak???

Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Na, akkor szopi után írok nektek pár sort Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Már itt is vagyok,

Szal: képzeljétek el, ma HAJNALI hétkor kiverem magam az ágyból, felkeltem a srácokat, szoptatok, elkészítem Orsit, leadom anyósnál, fiúkkal kibumszlizok a kórházba csípőkontrollra. Erre mit ad isten, egy db doki nem rendel, úgyhogy holnap újra játszhatok Kép
Viszont holnap meg Apáti doki rendel, ő legalább cuki, előzőleg is, meg Orsival is mindig őt fogtuk ki Kép
Mongyuk a sikertelen próbálkozástól függetlenül sikerült egy órát töltenünk a kórházba Kép Sztem holnap sem úszom meg rövidebb idő alatt Kép
Hazaérve a srácok bealudtak, meg aztán szép idő is volt, majdnem kísértésbe estem, és hordozóstól kiraktam őket az erkélyre. De aztán vhogy mégsem tettem. Mi Orsival lementünk a boltba, szépen bevásároltunk, aztán itthon kérte a Shrek-et. Én leültem megnézni a méljeimet, és mire végeztem Orsi is aludt Kép Egész nyugis délelőttöm volt. Akkor megjött az ebéd, ettünk, srácok is szopiztak, aludtak tovább. Később Orsi a földön kirakózott én meg elszunnyadtam úgy egy órára. Orsi ébresztett, hogy "csee bugyi", vagyis hogy bekakált, leszek szíves kicserélni a pelusát.
Gyorsan körberohantam a lakást, hogy hol mit tört össze, de minden a helyén volt, kivéve a nappalit, ahol a játékaitól mozdulni sem lehetett. De ki bánja, egy egész órát pihentem Kép
Úgyhogy most fitt és üde vagyok. Egyedül Betti társasága hiányzik Kép

Betti,
Lécci végy magadon erőt, mert egy halom lóvéval tartozok, ezen kívül szeretnék adni abból a felépítő szerből is, mert nekem sürgősen tudnom kell, hogy működik-e!!!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

látom neked is jól telt a délelőttödKép
Örülök, hogy jobb hangulatban vagy!
Nálunk az a szitu, hogy Mendi reggel hányt, rohantunk a dokihoz, aki szinte hülyének nézett hogy minek vittem be ha nem lázas.. dehát f.szom ha egyszer sugárba jött ki belőle a tegnapi menü???
JA először csak felhívtam hogy esetleg kijön e, mert majdnem 10 óra volt már, nem értem volna be rendelés végéig, meg őszintén szólva ha "csak " az egyik beteg, nem szivesen viszem mindkettőt.. NO, erre azt mondta vigyem be a tanácsadásra!! Ezen pettyet kiakadtam hogy egészséges babák közé vigyem.. dehát mit volt mit tenni, felszerelkeztem zacskóval, hátha végighányja az utat -normális dolog hányós gyereket sétáltatni??- de előbb beadtam egy kúpot.. Azóta semmi. Írt a doki neki egy köhögésre vagy mire való szutykot, mert piros a torka.. sirály.. lehet be se adom minek?
felb.sztam az agyam most ezen..
mindegy.. legalább sétáltam egyet, Kevin is aludt.
Ja, lemérték őt is, 8600gramm, és 74cm.
A védőnőt imádom, segített, fogta addig amíg a doki MEndit vizsgálta. Aztán alig akarta visszaadniKépKép
No, mindegy..
a babakocsival is befürödtem mint a szél, a csaj nem akarja eladni mégse..
Tegnap életem egyik legsz.rabb napja volt, annál már csak a tegnapelőtti volt rosszabb.. és még nincs vége az életnek.. hiába én szívásra ítéltettem úgy láccikKép
No, húzok, be kell csomiznom egy szandit, ha Ati hazaér fél hétkor rohanok a postára hogy 7-ig odaérjek.. fel kell adjak két cuccot..
legalább nem halunk éhen... -kopp,kopp-
jaa, Heppi, nem tom hogy oldjuk meg a dolgot, lehet akkor Atinak le kéne vinned hazafele jövet a cuccot, hogy el tudja hozni.
No, fel is hívlak..

Betti

Ui. még mindig cukorfalatok a gyerekeidKép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok pár sort:Patrik megkapta tegnap az oltást,nagyon nehezen viseli,még most sincs jól.Kép
Ma szinte el sem mozdultam mellőle!

Heppi!
Nagyon aranyosak a gyerekek!Kép

Betti!
Látom Nálad sem rózsás a helyzet!Kép
Remélem holnapra jobb lesz,nálunk is.
Jaj,még gyorsan annyit,hogy próbáltam regisztrálni a Képtárba,de valamiért nem tudtamKép
Próbálkozok,nagyon szeretném látni a képeket!!!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Betti,
Kati mondta nekem, hogy homeos szereknél a tünetek először erősödHETnek. Ilyenkor nem szabad megijjedni, ez jót jelent, hogy működik. Csak nyugodtan szedd tovább, de ha néhány napon belül nem észlelsz javulást, akkor másra van szükséged.

Na, ma sem jutok el csípőkontrollra. Ebben a hóban én el nem indulok sehova 3 gyerekkel a nemnormális autósok közé!!! Meg hát előtte le is kéne takarítani a kocsit, azt meg végképp nem vállalom hogy egy órát lent hólapátoljak Kép

Na, el is ment a kedvem a mai naptól is. Gondolom, Bettiék sem tudnak átjönni, hogy legalább velük beszélgessek. Tuti az ebéd is késni fog Kép
Szerintetek jöhet még vmi???

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!

Szerintem igenKépKép

Legalábbis ha én ilyet ki merek jelenteni,akkor tuti jön vmi olyan amiről -rém-álmodni sem mernék..
Nekem is el kéne menni bútornézőbe.. ha MEndi nem hányna félóránként akkor elindulnék velük.. Én direkt ilyen időben szeretek vezetniKép eső, hó, vihar, szél miegyéb.. láccik hogy mazoista vokKép.
Sebaj, lesz ez még így se.. megyek mert folyamatosan meg a mosógép tegnap óta.. mire végeznék lesz még egy adagKép remélem hamar jobban lesz a csaj, mert már nehezen bíromKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Patrik jobban van.Remélem már Mendi is.
Most pár napig valószínűleg nem leszek.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!!

Heppi!
Hogy lásd milyen jól döntöttem -hogy nem mentem hozzátok- Mára az én szinte csak anyatejes fiam is sugárba hány ki mindent, Ati is itthon maradt, mert alul-felül jön belőle a kaja..
szóval asszem én se leszek egy darabig..
Remélem ti jól vagytok meg mindekiKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti,

Utána néztem a hányásnak. Először is "A doktor néni könyve" című műből kiírom az ide vonatkozó fejezetet:
Gyermekkorban a hányás gyakori és fontos tünet. Leggyakoribb oka torok- és mandulagyulladás, gyomor- és bélfertőzés. A hányás okát orvos fogja eldönteni, de alapvető fontosságú, hogy amíg orvoshoz jut a gyerek, feltétlenül csillapítani kell a hányást. A gyakori hányás ugyanis ásványianyag- és folyadékveszteséget, táplálhatatlanságot, az anyagcsere-folyamatok felborulását és kiszáradást eredményezhet. Gyakran a gyermeknek csak hányingere van, legtöbbször ez az oka annak, hogy sem inni, em enni nem hajlandó, nem mer, mert érzi, hogy hányni fog. A kisgyermek általában nagyon megijed a hányinger számára megmagyarázhatatlan érzésétől, és a hányás kínzó szubjektív tüneteitől. Ezért nagyon fontos a tünetek korai csillapítása.
Azt ajánlom, hogy a gyermekes családban mindig legyen otthon hányáscsillapító kúp vagy tabletta.
A Daedalonette kúp csak receptre kapható, a Deadalon tabletta vény nélkül is megvásárolható. Egy kúp fél tapláttával megegyező hatóanyagot tartalmaz. A legváratlanabb időkben és helyzetekben elkezdődhet a kisgyermek hányása, és csak akkor tudjuk kezelni a problémát, ha azonnal tüneti kezelést alkalmazunk. Kisgyermeknek csak az orvos által már előzetesen javasolt hatóanyag-tartalmű és mennyiségű háynáscsillapítót adjunk!
Az idősebb gyerekeknek, felnőtteknek javasolt hasonló hatású gyógyszer (Torecan) kisgyermeknek adva riasztó tüneteket okozhat.
A hányáscsillapító adása után fél, egy órával kezdhetjük meg a gyermek óvatos itatását. Ez lehetőleg kortynyi mennyiségekkel, de gyakran történjen, mintha szájon keresztül infúziót adnánk a gyereknek. Általában félóránként érdemes 10,20 majd 50 grammnyi menniségeket adni. (Vigyázat! 50g az fél deciliter!) Tapasztalatom szerint a hányinger által megkínzott gyermek az ébrenlét állapotában hevesen tiltakozik az ellen, hogy valamit is lenyeljen. Ezért éjszaka, néhányszor gyengéd ébresztgetéssel felültetve, belébresztve óvatosan érdemes itatni, kihasználva azt, hogy ilyenkor ösztönösen viselkedik, nem tiltakozik a folyadék ellen. A gyomor is jobban tolerálja ilyenkor a folyadékot. Alvó, fekvő testhelyzetű gyereknek soha ne adjunk inni! Akkor sem, ha egyébként egészséges.
A teát ilyenkor általában nem kedvelik a gyermekek, a langyos forralt viznek lehet olyan íze, amitől viszolyognak. Egyéves kor felett szívesebben fogadják a cukros, citromos, hűtött limonádét, lehűtött teát, szűrt cukros güymölcslét. a folyadék hűtése azért hasznos, mert a nyugtalan, zaklatott gyomorra nincs jó hatással a langyos vagy szobahűmérsékletű tea (gondoljuk csak végig saját tapasztalatunkból). A folyadékba lehet tenni egy jégkockát, vagy egy kancsónyit rövid időre be lehet tenni a hátóbe. Ez még nem lesz annyira hideg, hogy torokgyulladást okozzon, viszont sok esetben a hányás így könnyebben megállítható.
Mint az előzőekben írtam, a töbszöri hányás az anyagcsere felborulását eredményezheti. Ez a bevitt folyadék és a cukor mennyiségének jelentős csökkenése miatt következik be. Cukor hiányában a szervezet zsírt éget, a szervezetben aceton szaoporodik fel, amely tovább fokozza a háynást. Ez következik be akkor is, amikor a hányó gyermek csak vizet kap (általában azt kérnek a gyerekek!), így folyadk ugyan van, de nincs gyorsan hasznosítható cukor a szervezetében. Ha az aceton felszaporodott a szervezetben, a leheletnek jellegzetes "acetonos" szaga van, a vizeletből egyszerűen kimutatható az aceton jelenlét, sőt mennyisége is. Ezt az anagcserezavart csak cukor bevitelével lehet megállítani és visszafordítani, de sok esetben éppen a hányás miatt lehetetlen száján keresztül elegendő mennyiségű cukrot juttatni a szevezetbe. Előrehaladott esetben infúzióra van szükség, amely cukrot, folyadékot és bizonyos sókat tartalmaz attól függően, hogy a laboratóriumi vizsgálat milyen hiányt mutat. Ezt csak kórházi körülmények között lehet biztosítani.
Ha nagyobb gyermek makacsul tiltakozik az innivaló ellen, nyugodtan kínáljunk nek KÓLÁT. Sok szülő ( és orvos) felkapja a fejét erre a tanácsra, hiszen a köztudatban a kóla kifejezetten haszontalan, káros üdítőital. Az egészséges gyermekek legtöbbjének mégis megveszik, így azután ismerik és imádják. Ennek most hasznát láthatjuk, mert bármennyire is tiltakozik a folyadék ellen, ezt szívesen elfogadja, ami ebben az esetben nagyon fontos. A kóla jellemzője, hogy nagyon magas a cukor-, azáltal a kalóriatartalma, és egy kevés koffeintartalma is van. Mind a kettő nagyon fontos a hányás kezelésében. Segítségünkre vannak a tünetek javításában, a gyerek jobb közérzetének visszatérésében. A koffein emeli ugyan a pulzusszámot, de a gyötrő hányás, folyadékhiány, kiszáradás egyik következménye szintén a szívverés szaopraságának növekedése, tehát veszítenivalónk nincs. Az üdítő szénsavtartalma viszont ront a beteg gyomor állapotán, ezt úgy oldhatjuk meg, ha egy pohárnyi mennyisgb teszünk egy kockacukrot, a szénsav azonnal "kipezseg".
Ha a gyermek hányingere megszűnik, már szívesebben eszik vagy iszik. Ha a hányást jelentősen sikerült mérsékelnünk, vag megállítanunk, és a gyermeknek kalóriaforrása is van, fontos lépést tettünk a gyógyulás felé. A legtöbb esetben ugyanis az első két nap után a hányinger elmúlik, a betegség kifejlődésével vagy javulásával együtt megszűnik ez a tünet. Vagyis alapbetegsége még nem gyógyult meg, de legalább táplálható marad, a gyógyszert be tudja venni, nem szárad ki. Ezekben az esetekben valóban elmondható, hogy az anya gyógyitja meg kisgyermekét. Sok esetben nem a betegség súlyossági foka, hanem a kísérő hányás miatt kell a gyermeket kórházba küldeni, infúziós kezelést alkalmazni.
A hányás befejeződésével óvatosan elkezdjük az etetést. Nagyon könnyű, teljesen zsír- és zsiradékmentes, szénhidrátokban cukorban gazdag étrend ajánlott. Zsíros ételnek számít ilyenkor a tej és tejes ételek, a tojás, a húsok és húsfélék. Néhány nap elmúltával zsírszegény húsokkal (pulyka, fiatal csürke melle, combja, tengeri hal) egészíthetjük ki a diétát.
Addig is lehet adni pirítós vagy szikkadt kenyeret mergarinnal, lekvárral, rizst, kopótokat, gyümölcslevest, vagy szószt, zöldséglevest, margarin és tej nélküli burgonyapürét, kekszet, sült tésztaféléket. A kifőtt és kelt tészta nehéz étle. A pizza ideális, ha a sült tészta kevés szószón kívül csak könnyen emészthető, sovány sajtot tartalmaz. A főzelékfélék közül könnyűnek számít a répa, a tökfélék. Gyümölcsöket lehetőleg párolva vagy kompótnak adjuk, nyers formában sok gyümölcs nehezen emészthető. Kifejezetten nehezen emészthető a szőlő, a dinnye, magvas és aprómagvas gyümölcsök, a narancs rostja. Kicsavart, szűrt narancslé adható.

A Spock könyv pedig ezt írja:
A hányás számtalan betegség bevezetője lehet, kivált lázas betegségekben. Az étrend tehát sokban függ az alapbetegség természetétől, erre nézve az orvos ad felvilágosítást.
Hányás után helyes a gyomor nyugalműról gondoskodni néhány órán keresztül. Ha a gyerek inni kíván, jéghideg folyadékból adjunk először egy kávéskanállal, majd várjunk egy kis ideig. Ha nem hány újra és inni kíván, apránként adogassuk a folyadékot. Ha az első órákban minden jól megy, felemelhetjük az adagot óránként egy decire (fél vizespohár). Ha ezt is jól tűri el, hdieg narancslevet, limonádét adhatunk egyre emelkedő mennyiségben, de továbbra is ügyeljünk arra, hogy egyszerre nagyon sokat ne igyék a gyerek. Ha már fél nep telt el az utolsó hányás óta és a gyerek éhségről panaszkodik, erősen sós süteményt, ropit lehet adni, de a tejtől még óvakodnék. Ha mindenáron csak azt inna, csakis sovány tej jöhet számításba.
A lázas betegséget bevezető háynás általában csak az első órákra jellemző, később megszűnik akkor is, ha a láz továbbra is megmarad.
Ismételt erőltetett hányás kevés piros vérrel festenyzett hányadékhoz vezethet, ennek nincs különösebb jelentősége, az erőlködés a jelenség oka.

HÚÚÚÚ, el is fáradtam ám Kép Ja, és a gépelési hibákért bocsi, de hosszú idő óta először másoltam vakon, és nem minden hibámat észlelem azonnal, viszont visszaolvasni meg nincs időm Kép

Remélem segítettem vmit

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Ezt meg a Kiskegyed Online-on találtam:

Gyermekbetegségek A-tól Z-ig 7.


Sorozatunkat gyakorló és leendõ szülõk, kismamák és kispapák figyelmébe ajánljuk, hogy felkészülhessenek a többnyire elkerülhetetlen gyerekbetegségekre. Azt azonban senki se feledje: a gyógyítás mindenképpen az orvos dolga!



Hányás
Tünetek – Gyermekkorban gyakori. Oka lehet torok- és mandulagyulladás, gyomor- és bélfertõzés. A gyakori hányás veszélyes, mert ásványi anyag- és folyadékveszteséget, kiszáradást eredményezhet. A gyerek általában nagyon megijed a hányinger számára ismeretlen és megmagyarázhatatlan érzésétõl. Nem mer sem enni, sem inni, mert fél: hányni fog.
Kezelés – Amíg orvoshoz jut a gyerek, feltétlenül csillapítani kell a hányást. Mindig tartson otthon hányáscsillapító kúpot vagy tablettát. Kisgyermeknek azonban csak orvos által javasolt gyógyszert adjon. Beadása után egy órával elkezdheti az óvatos itatást: biztassa, hogy kortyoljon a hûtött limonádéból, teából, szûrt cukros gyümölcslébõl. Nagyobb gyerekeknek adjon kólát, magas cukor-, ezáltal kalória-, illetve koffeintartalma fontos a hányás kezelésében. Óvatosan kezdje az etetést! Nagyon könnyû, teljesen zsír- és zsiradékmentes, szénhidrátokban, cukorban gazdag étrend ajánlott. Néhány nap múlva zsírszegény húsokkal egészítheti ki a diétát.

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Ujra itt, tegnap jottunk haza, este olvasgattam a hozzaszolasokat, most gyorsan csak az igert kepeket felrakom, aztan majd valamikor meselek isKép

Puszi,
Mica

Raul
Kép

Patrik es Raul
Kép

Kata ringatja a nehezsulyu fiamatKép
Kép

(Most hirtelen ennyi, majd meg rakok fel kozelibb kepet Patrikrol, csak ebred Zolika)
mica
 
 


De nagy a pangás napok óta Kép ennyire azért nem rosszak Mica fotói Kép SŐŐŐŐT

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Udv,

Jajj, most nezek vegre ide, hat latom, hogy mindenkit elijesztettemKép
Most is csak rohamban, fiam alszik a babakocsiban, csupan 3/4 oraja varom, hogy ebredjen es furodjunk, mostanaban ilyen koran szoktunkKép
Viszont csereben nagyon jo alvo (tudom, most fogom elkiabalni), delutan 1/2 5-5 korul eszik altalaban, utana legkesobb 1/2 7-7 korul elalszik es reggel 5-6ig csend van, nemi mocorgast nem szamitva hajnalban.
A natha lassan odebballt a lurkoknal, Gyuszko mar nem is kohog igazan, orra sem folyik, Zolika meg neha kuzd az orrszivassal, mert meg szorcsogo (orokolt szuk orrjarattal sajnos eleg konnyu..), es zavarja az alvasnal.
Amugy mosolygos dumagep a lurko, be se all a szajaKép Sulya pentek esti meres alkalmaval 7620g volt.
Nah, most ennyi, megyek keszulodni, mert mocorog a babakocsiKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Kata!
Jók a képek!Kép Patrik is mekkora már atyavilágKép telik az idő nagyon!

Heppi!
Köszönöm a felvilágosítást is meg mindent!!Kép
Már jobban vagyunk ám, elmúlt mindenkinél a dolog. Merthogy persze én is elkaptam a nyavaját.. tök jó dolog volt két wc-zés közt ápolgatni a másik hármat.. no, mindegy, úgy néz ki túléltük ezt isKép -lekopogás-
Ti hogy vagytok? magatokról nem is írtálKép

Mica!
Mivel nem voltál, nem kívántam boldog névnapot kisebbik fiadnak, de most bepótolom: Boldog névnapot Zolinak, így utólag.
Örülök hogy ti is javultok!
Ez a hosszú alvás megint elvette az önbizalmamKép
Nem bunkóságból, és tényleg a világértse sértődj meg rám légyszi, de nem túl sok ez a súlygyarapodás? Zolinak mérték a cukrát a kórházban?

Mennem kell mert Atiék hazajöttek. Tegnap leeresztették a kerekét a kocsinak. Vagyis inkább kiszúrták, mert úgy néz ki eresztKép.. El se tudjátok képzelni hogy utálok itt lakniKépKép
No, jó éjt!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Koszonjuk a koszontestKép
A hosszu alvas nehogy elvegye az onbizalmad, minden lurko mas es mas, es lehet, hogy 1 het mulva mar Zolika is ebreszt ejjel.. ki tudja, a lurkok maguknak alakitjak a dolgokat, mi csak minimalisan tudunk beleszolni a dolgokbaKép
Az teny, hogy o is felig felebred ejszaka (hajnalban), de en elszorakozom vele 10 percig, hogy cumit adok neki-kikopi-visszaadomKép Igy elkerulom, hogy teljesen felebredjen. Nameg azert ilyen nagy sullyal mar azert nem igenylik az ejszakai etetest szerintem.
A sulygyarapodasa pontosan most allt le, most 2 het alatt 12 dekat hizott, regebben szinte 2 naponta hizott ennyit. A cukrat amugy neztek az en cukrom miatt, es minden oke volt vele.

Autogumival en is szorakoztam eleget mostanaban, sajnos az egyik felni nem a legjobb allapotu, igy mindig engedett... most a potkerekrol a felnit ratetettem, ez most oke. Viszont venni kell felnit is majd, mert majdnem mind rossz allapotban van.

Mica
mica
 
 


sziasztok, miután kihalt a monori topic, így csatlakozhatok?
28. hétben vagyunk, fiú lesz a baba.
ti merre laktok pontosan?
ezerjó
 
 


Szia,

Barki csatlakozhat, szivesen latunk uj hozzaszolokatKép

Magamrol/magunkrol annyit, hogy Albertirsan lakunk, 2001 ota.
Parom informatikus, en isKép O, mint kihelyezett rendszermernok dolgozik a Matavnal, tuzfalas. En, amig dolgoztam a .hu domainek adminisztratora voltam/vagyok, talan majustol ujra dolgozom. Jelenleg tgyas-on vagyok 2.5 honapos lurkommal, Zolikaval, es van meg egy 3ev 8honapos nagyfiam, Gyuszika is.

Most ennyi, megyek es kiszedem a kadbol az orjongo utodomatKép Zolika mar alszik egy idejeKép

Mica
mica
 
 


Mica!

Á, dehogy, nem is jól írtam hogy az önbizalmam veszi, csak nagyon szarul tud esni, mikor azt hallom hogy más babák ilyenkor már vígan végigalusszák az éjszakát, és a szopis babák is -merthogy sokan azt mondják amíg szopizik nem fogja végigaludni- ráadásul ahogy a te példád is mutatja fiatalabbak isKép. De nehogy azt gondold ám, hogy azt szeretném ha Zoli se aludna sokat! Örülök hogy neked nem kell szenvedned ezzelKép.
Nekem nem válik be a cumiadás, csak cicivel tudom visszaaltatni. Apjának sikerül, de ha én vagyok vele akkor semmi se jó csak szopi. Sztem nekem ez van rendelve. mármint hogy neked jó, mert egyszerre sok tejed van, és Zolinak elég. Nekem meg sokszor kell ahhoz szoptatnom hogy elég tejem termelődjön, merthogy Kev csak 4-5 perceket szopizik.
MI most úgy oldjuk meg az autó kérdést, hogy visszarakatjuk a nyárikat majd, és eltoljuk őszig.Kép

Ezerjó!
ÜdvKép. Pont beillessz a "képbe" mert itt szinte csak fiús anyukák vannakKép.
Én őshonos ceglédi jány vagyokKép.
Hogy viseled a másállapotot? Nagy már a pocid? -kérdezek itt hülyeségetKépKép-

Megyek mert ezek nem bírnak magukkalKép

Jaa, egyébként többiek? Merre ? Heppi bezzeg most nem jönKépKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Gondolom, hogy szeretnel vegre te is ilyen ejszakakat, sokszor gondolok ra, hogy miert nem megy nalatok. Szerintem nem azon mulik, hogy mennyit eszik, mert azert a fiad is megeszi nappal azt a mennyiseget, amit pl. Zolika is, csak Kevin surubben es keveset, az en lurkom meg ritkabban, de tobbet. Igy ejszaka nem lenne szuksege kajara, a pocijanak is jobb, ha pihen. Nade nem vagyunk egyformak, a lurkok meg plane nem, lehet, hogy neki erre van igenye. Nalam halistennek a cumizas is bejott, van ugy, hogy a karomban altatom el, szopis pozicioban, de nem cicvel, hanem cumival (neha azt se keri). Amugy lehet, hogy ha nagyobb lesz Zolika, es minden erdekelni fogja, akkor o se fog ennyi ideig szopizni, es akkor mi is szorakozhatunkKépKép Most 2 napig napi 4x szopizott, ma igy rahuzott, ma 5xKép Kesobb ez felborulhatKép

Nah, megyek aludni, koran volt 5 ora, es egesz nap szorakoztatott a csaladom+ismerosok, teljes orultek haza volt ma.

Mica
mica
 
 


De jövök ám Kép
Csak tudjátok ebben a szép időben mi is sétálgatunk (a fiaim ismerkednek a friss levegővel) és ráadásul mindenki most lett kíváncsi az ikrekre Kép szal sűrű a progi. De élvezem, energiám is van, miután sikerül kiverni magam az ágyból (ez vhogy még mindig olyan macerás)

Ezerjó
Üdv itt köztünk Kép nekem három manóm van, egy mindjárt 2 éves lányom és lassacskán 5hós ikerfiaim (kép a profilomban). Nekem a férjem ceglédi, én ide jöttem férjhez.
Neked első baba? És milyen? Izgulsz? Hol szeretnél szülni? Van választott orvosd?
Tehát mi is kíváncsiak vagyunk Kép

Mica, Kata,
Ti védekeztek vhogy az influ ellen? Vagy egyszerűen csak az anyatejre bízzátok a dolgot.

Az igazat megvallva én egy kicsit be vagyok parázva, hogy Peti hazahoz vmi kórságot, aztán itt leszek meglőve 3 nyűgössel. Persze a cégnél is a másik két vezéregyéniség is babás. Az egyiknek nemrég született baba, a főnök csajának meg holnap kell befeküdnie (35. hét) az ikrekkel. Remélem, már nem kell sokat szenvednie a szülésig. A lánya kb 3100g, a fia olyan 2800g körül volt pénteken. Hát nem semmi, és ha látnátok, hogy milyen csini pocija van, és eddig mindössze 14kg-ot hízott --- szégyen-gyalázat, nem ??? Kép Kép Kép

na megyek, mert a süti... úristen

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,

Az influenza ellen nem lehet igazan vedekezni szerintem, max. annyival, hogy a kozossegbe jarokat kicsit tavoltartom a lurkotol, nade ez se sikerul, lathato, a nathat is elkapta tesojatol.
Miutan a doki altal felirt c-vitamint se tudom neki beadni, igy marad az, hogy tolem kapja meg, amit megkap vitaminokatKép
Eddig meg mazlink volt, mert se Apa, se Gyuszko nem hozott veszes bacikat/virusokat haza, majd most, hogy Gyuszko ujra megy oviba, van ra esely.. Parom mas teszta, o mindig vonatozik, de meg eddig nem igazan volt beteg egyszer sem, bizom benne, hogy igy marad (anno Gyuszkonal is aggodtunk, hogy miket hoz majd haza, es nem volt gond).

Az ikres anyukanak tenyleg gratulacio, mert szepek a babameretek, es ez mellett csak ennyit hizni.. nekem 1el osszejott a 10 kgKép (Gyuszkonal tobb...Kép)

Most csend van, parom, nagylurkom, sogornom es keresztlanyom epp Pesten, Allatkerti turanKép Remelem nem lesz az esti hiradoban benne a csalad, hogy a fiam szetszedte az oroszlanok kifutojat..KépKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Látom a képektől kihalt a topik.Kép

Megvagyunk,bár Patrik combjában még mindig göb van az oltás helyén és a pirosság sem múlt el teljesen.Dokinő csak hümmögött,mikor látta.
Ja,és azóta nagyon nyűgös a gyerek,nem tudom ez összefügghet-e még az oltással.
Raul végre 5 éves lett,kellőképpen büszke is.Kép
Szülinap jól sikerült.

Betti!
Meggyógyultatok?
Végül is nem adta el a csaj a kocsit?
Nagyon béna vagyok,de még mindig nem tudom valamiért megnézni a képeket.Kép

Heppi!
Szedjük hetente 1x az oscillo-t és C-vitamint.

Mica!
Küldesz nekem képet?Kép
Hogy vagytok?
Remélem minden ok.!

Momo!
Te is jó régen írtál,gyere,ígérem nem lesz több kép rólunk!Kép
Komolyan:ha tudsz írj,jó lenne tudni,mi van Veletek!Kép

Puszi mindenkinek.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Halihó!

Most nem részletesen személyreszabottan mer csakKép
Szóval megvagyunk, mindkét lurkómnak jön a fogaKép
Kevin vészesen nyűgös tőle, alig lehet altatni. Bár most nem lehet szavam se, mert 23-kb5 ig kibírta cici nélkül. Felkelt persze, az apja mellémrakta hogy szoptassam meg, de enyhén szólva nem voltam magamnál, úgyhogy 5körül riadtam, hogy ajjaj, itt már sziklakemény mellek vannakKépKép.
Hú, nagyon örülök a jó időnek is már! Ránkfért.. igaz most macera a séta, mert a régi kocsinkat elvitték, az újat meg a csaj nem adta ide.. Bár a Graco megvan, de arra nem merem felpakolni Mendit hiszti idején, mert féltem a kocsit. Úgyhogy ma is vinnyogva jöttünk haza a postárólKép. Legalább felismernek a városban ha megyünk véletlenKép
NO, ennyi..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Enis csak gyorsan, mert most mind2 lurkom van, es kezd almos lenni.. (remelem mindketto, de az egyik nem akar menni aludni, a masik meg epp lelkesen "dumal" mindennek a szobabanKép). Most csak delig volt oviban Gyuszko, mert az influenza ritkitotta a dolgozokat, igy csak az marad alvasidore, akinek muszaj, akinek otthon van a szuloje, az mehet erte..
Ma keresett a fonokom, kezdenek mar hianyolniKép Nem o az elso, sokan kerdeztek mar, hogy mikor leszek ujra meloban, mert a kolleganommel vhogy nem ugy haladnak a dolgok, mint velem..Kép Kicsit hizik a majamKépKép Viszont a piszkos anyagiak is szobajonnek, igy valoszinuleg majustol ujra felveszem az itthoni melot, ha nem hamarabb.. nem mindegy, hogy 60-66e-er, vagy 100ert ulok itthon, bar utobbi lekoti a szabadidomet, de halistennek Zolika jo baba, igy nem lesz olyan nehez. Ma is maratoni mosogatast vegeztunk egyuttKép

Kata,
Kepeket kuldon majd, csak baromi nagy meretuek, talan egyesevel atmennek majd, ha nem, akkor jelezz vissza, es kicsinyitek rajta. Bar most nezem, hogy nem olyan veszes, elkezdem atkuldozgetni a megadott cimreKép
Raulnak hatalmas puszi szulinapja alkalmabol!!!!Kép
Amugy koszi, mostmar mindenki jol vanKép Ma meg nem kellett, csak 1x takaritanom Zolika orrat, az se volt veszes, igy mar lassan gyogyultnak tekinthetoKép Gyuszko meg reg elfeledte a nathat, most epp a tegnapi allatkerti elmenyekkel van meg teleKép Nameg az ovival, hiszen 2.5 hete nem volt.

Batti,
Jajj, kitartas, sajnos a fogzas nem egyszeru dolog. Nekem eloszor mazlim volt, mert tan csak 1 foggal kinlodott Gyuszko igazan.. Zolika mar most nyaladzik, es ragja kegyetlenul az oklet..mondtak, hogy a dupla Dvitamin jobban kuldi a fogakat. Majd meglatjuk.
A kemeny cici ismeros, en is voltam neha ugy, hogy reggel a fiam granitgombot szopogatottKép
A joido hurra, bar sajnos lesz meg rossz, 20-21-en.. dejo, pont akkor kell menni Cegledre kontroll UH-ra a kicsivel..

Nah, megyek, nezem a nagyobbat, a kicsit meg jol elmotoszkal a hordozoban, beszelgetveKép

Mica
mica
 
 


UjraKép

fiuk alszanakKép Talaltam egy kepet, ami paromek csapatepito treningjuk alatt keszultKép Aki nem ismerne, igy nez ki parom, itt elegge szoros kiadasban, azota mar vegre eljutott fodraszhozKép

Mica

Kép
mica
 
 


sziasztok,
köszi a fogadtatást..Kép
Betti, ha úgy vesszük, első terhesség (bár volt egy babóm, aki meghalt, még magzatkorában..Kép
hogy hogy viselem a terhességet? most kezdettől fogva itthon vagyok, így kevés stressz ér, több időm jut magamra és a babára is.
látom, itt főként gyakorló anyák vannak. milyen az élet több aprósággal?
Heppi, hülye kérdés, de egy gyerkőc után mennyire nehéz doglod van az ikrekkel? ők lombikosak, vagy spontán lettek így? (elvileg a felmenőim között van ikerpár, de nekünk most nem jött össze. pedig így szerettem volna..)
ezerjó
 
 


Ezerjó,
Hát először is, ne vágyj ikrekre --- borzasztó sok meló. Még az öröm részét nem látom, csak a tripla nehézségeket.
Fiaim tök spontán jöttek, igazából még babát sem akartunk, több időt szerettünk volna a tesók közt. De ez van, ezt kell szeretni Kép
Annyira nem nehéz az ikrekkel, lévén, már van némi tapasztalatom Orsival. Azért tény, hogy négy hónapig állandó segítségem volt, ma már megoldok mindent egyedül, kivéve a sétáltatást. Meg azért az is hozzátartozik a dolgokhoz, hogy szerintem nekem álom gyermekeim vannak: szopiznak, alszanak, nem hasfájósak, nem hisztisek stb. Legalábbis sok anyuka olyanokat mesél nekem, amit én még hírből sem ismerek --- hálistennek Kép
na de most csak ennyire futotta, nyávogás van

h

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Mica!
Köszi a képeket!KépPatrik mindegyiken dugdosta a szemét...sebaj.Azt hiszem tényleg be kellene már szereznem egy digi-gépet!Kép
Férjed a szakállát meghagyta?
Zolika tényleg nagyon jó baba,mellette valóban lehet otthoni melót vállalni.Kép
Patrik ma már végre nyugodtabb volt,csak tudnám,mi kínozta egy hétig?!KépNagyon szenvedett.
Örülök,hogy jól vagytok!Kép
Gyuszkónak mi tetszett a legjobban az Állatkertben?
Mi is megyünk valamelyik hétvégén,utána kell nézzek,hogy van-e lehetőség pelenkázásra(na és persze szoptatásra).

Betti!
Jobban alszol mostanában?
Mica Zolikája tényleg ügyes,hogy máris átalussza az éjszakát-látom azért Kevinnel is előfordul.KépPatrik erre nem sok hajlandóságot mutat.Kép
Most,hogy megint fogzás-kín van,tud enni Kevin?
Mendit is ennyire megviseli a fogzás?Kép

Ezerjó!
Üdv!Kép
Az első terhességem nekem is vetéléssel végződött.Kép
Hogy fogják hívni a kisfiadat?(Ha nem titok Kép ).
Nagyfiam után azt mondtam,hogy nem lesz még egy gyerekem,most már kettő van,bár nem tervezek harmadikat,azért most nem jelentek ki határozottan semmit...

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Kata,
Van meg kep, csak kivancsi voltam, hogy atmennek-e, ma megprobalom atkuldeni azokat is.
Valamennyi szakall azert maradt paromon, igaz, igy szurosabb, de jobban all nekiKép
Zolika szerintem az oraatallitasra edz, delutan kicsit csusztatott a furdessel, 5-6 kozott furdik, reggel meg 5kor kel. Ez a ho vegen 1 oraval tolodik, igy reggel 6ig talan aludhatunkKép
Gyuszkonak a "topodil", vagyis a krokodil (alligator - na most ez 1 l-betu, vagy 2 helyesen..) tetszett a legjobban, kb. 15 percig ult elotte es nezte. Majd amikor megmozdult az allatka, akkor 2-3 embert majd' felboritott, mert ugrott egyetKépKép Pelenkazasra tuti, hogy van lehetoseg a wc-kben, mert meg muanyag pelenkazolapot is lattam ott multkor. A szopizasrol nem tudok ilyet mondani, mert a wc nem jo hely...de szerintem segitenek a dolgozok, legalabbis en meg nem csalodtam a kedvessegukben, es nagyon sok kisgyerekes anyuka jar oda, szoval szerintem fel vannak ilyenre is keszulve.
Bizom benne, hogy Patrik mostmar jofiu leszKép Szerintem az oltas zavarhatta be.

Ezerjo,
Ne aggodj, minden rendben fog menniKép Nalam is volt veteles, a 2. lurkonal, de mint lathato, az elso es a harmadik terhesseg gyumolcsozo voltKép
Tobb aprosaggal az elet neha zuros, de csodaszep pillanatai vannak, foleg amikor azt latod, hogy a pici elsokent a nagyobbik testverre mosolyog, szinte hamarabb, mint radKép Mondjuk nekem mazlim van, mert nagyon jo lurko Zolika, nem siros, mint anno a nagyfiam, Gyuszika volt. Igy joval egyszerubb az eletKép

Nah, reggelizem valamit, fiam ebredezik a hordozoban, Gyuszkot elvittuk ovibaKép

Mica
mica
 
 


Kata,

Boldog nevnapot Patriknak! KépKépKép

Ime a nevnapos:
Kép

Puszi,
Mica
mica
 
 


CSak annyira jövök hogy
Boldog névnapot kívánjak Patriknak!

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Talán most rendesen jövök, van picike időm..

Ezerjó!
Igen, olvastamKépKép. Sikerült "rendbe jönnöd"? Bár tudom nagyon nehéz lehetKép
Sztem használd ki ezt a vissza nem térő alkalmat, hogy otthon vagy nyugibanKép. Én az elsővel szintén otthon voltam táppénzen, és jajjj de nagyon untam magam! Alig vártam hogy végre megszülessen a jány. Aztán azóta se volt lehetőségem olvasni, zenét hallgatni, sétálni egyedül...stb.. na nem rémísztgetni akarlak én, de én pl bánom hogy akkor nem olvastam ki 100könyvet, és nem használtam ki az időt. Utána a lány minden időmet elvette. A második terhességnél nekem meg az fájt a legjobban hogy nincs annyi időm a picire mint előszörKép.
Azóta még kevesebb vanKép. De beleszokik az ember előbb-utóbb.
Lesz segítséged a szülés után? Apás szülés lesz egyébként? Hol?
Jól kifaggatlak ittKép

Heppi!
Sikerült cipőt vennetek?
Sajnálom hogy nem tudtunk találkozni, de tényleg egy kaka korszakom van megint, nem vagyok vmi használhatóKép

Kata!
Szerinted?Kép
Még mindig nem alszok rendesen, de sztem ez már így marad.. majd ha megnőnek a gyerekek talán.. meg hát ha nem szoptatok majd, akkor szedhetek altatót.
Enni? Mást se tud csak enniKép. Hú , néhányszor úgy ráharap a mellemre hogy majd megőrülök! Hiába veszem el, nem direkt csinálja, csak mikor már álmos, félálomban.. én meg sikongatok..
Ati bíztat hogy jobb lesz mikor felül is lesz már foga.. ja , leharapja a mellbimbómKép
Szóval király..
Mendi nem annyira vészes.. ő nem egyfolytában ordít legalább..
Ja, egyébként lehet hogy az én fiam nem alvóbajnok, de épp ezért gyorsan fejlődik. Alvás helyett tanulKép. Már egyedül felül!! Meg négykézláb áll, de még nem indul el, csak kúszik. Azon gondolkodtam hogy jobb lesz e ha már mászik. Alapból rávágnám hogy ja, de akkor tuti jön utánam és rajtam fog csüngni állandóanKép.
Kép

Mica!
Én már tök elégedett leszek ha nem látok havat jó pár hónapigKép.
Tényleg szerencséd volt fogzás ügyben.


Kép
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a névnapos köszöntést Patrik nevében!Kép
Nem fogjátok elhinni,de totál kiment a fejembőlKépHát,csak ennyire folynak össze a napok...
Patrik két napja jobban alszik,egyszerűen nem tudom mi lehetett Vele,és ez nem az első ilyen időszaka volt(és gondolom nem is az utolsó.)

Betti!
Tök jók a gif-ek!!!Kép
Nem semmi,Kevin már felül?!Jó kis hasizma lehet!
Raul,mikor elkezdett mászni egy darabig még többször orra esett,volt ordítás,de puha felületen meg nem lehet olyan jól mászni.Kép
Altató?KépTényleg pocsék lehet ez az álmatlanság.
Rettegek előre a cici-harapástól,már attól is csillagokat látok,mikor időnként rászorít az ínyével...
Látom Ati jól megvigasztalt.Kép
Hogy tudod kocsitlanul megoldani a sétát?

Mica!
Még nem néztem a freemailt,de nézem mindjárt!Kép
Már nagyon várom az Állatkertet,Raulnak ez is szülinapi ajándék két éves kora óta.
Topodil Kép.
Hát a szopira kíváncsi leszek,hogy oldom meg,mert nem szeretnék közönség előtt.Meglátjuk.
A fürdetési idő nálunk is így alakul,de a többi nem stimmel:Patrik eszik még kb.8-kor,11-kor,és így tovább reggelig,legalább 3 óránként.
Érdekes,vajon Ő miért ébred ennyiszer?!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

Néha én sem tudom milyen nap is vanKép.
NEm hasizomból ül ám, hanem négykézlábból hátratolja a fenekét, és úgy. Csak visszafele nem megy mégKép
Most mondanám hogy annyira nem vészes, de nem igazKép marhára fáj ám! De tényleg csak ösztönből csinálja, mikor nem tudja hogy mi is van a szájábanKép.
Ja, a babakocsi ügy nem ilyen fényes, van egy Graco babakocsink, az megvan. A másik csak télre volt, meg azt nem sajnáltam trancsírozni, Mendit ráültetni egyebek. Erre nem ültetem rá,mert féltemKép szeretem ezt a kocsit nagyon!
Na megyek, vagy inkább mászok, iszonyúan fáj a hátamKép
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Bocsika, muszáj vmit kipróbálnomKép
Kép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

Na,így dobok én mindjárt egy hátast az ágyban!Kép
Masszőrhöz jársz még?
Leltél végül is Kevinnek homeós szert?
Annyira élvezem a szép időt!Neked is javult a kedved tőle?Kép

Mica!
Köszi a képeket!!!Raulosat kétszer is megkaptam!Kép
Momoékról tudsz valamit?

Jó éjt!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Kép be akartam rakni az előző végére, de nem mertem még, mert más formátum, nem lehetett, de megoldottamKép
Nem járok, ebben a hónapban, mert akkor nem tudnánk kaját venniKép. Most perpillanat nagyon szarul állunkKép. De áprilisban megyek majd. remélemKép
Igen. találtam Kevnek olyan bogyeszt, csak végülis nem is tom hogy adjam be.. Egyszer-kétszer adtam már neki lefekvés előtt, de nála még ez se hatKép, bár gondolom kúrában kéne alkalmazni..
Javult igen valamennyire.. Sztem délelőtt lemegyünk majd Kép Editékkel.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
Nagyon jok a gif-ekKép
Jajj, harapas.. hat en is ugy vagyok, mint Kata, neha most is csillagokat latok, pedig meg fog nelkul "harap", igy is faj, hatmeg, ha fogacska is lesz. Szerintem szerezzunk be a boxoloktol fogvedot, azzal talan nem fajna annyira, ha harapnakKép
Remelem Kevin mostmar jo fiu lesz, es hagyja aludni anyukajat.

Kata,
Kepekert nincsmitKép
Momoekrol annyi az infom, hogy par napja elsetaltam felejuk, valtottunk par szot, aztan indulnom kellett, mert Zolika nem turi az alldogalast, szeles idoben meg plane. Azotan azt hiszem, hogy 15-en lattam oket futolag, mert en mar pont bejottem a setabol es ebredezett a kocsiban Zolika, amikor elsetaltak a hazunk elott, igy nem tudtam kimenni hozzajuk.
Annyit tudok, hogy mar tapszert is iratott Momo, hatha azzal jobb lesz Mesinek, de mivel sem szopizni, sem a lefejt tejet uvegbol meginni nem igazan akarja, igy nem hiszi, hogy megoldas lesz a tapi. A hozzapotlasrol meg irta is azt hiszem, hogy most pihi van, mert amiota az a bizonyos szirupot megkapta kanalban, es kijott belole a kaja is, azota az ures kanaltol is ordit Mesi..

Most hirtelen ennyit, mert Zolika vmiert nyugtalanabb ma, elaludni is alig sikerult neki, pedig hullafaradt volt mar. Es meg en ma akartam neki Konakiont adni.. hat neeeemKép

Mica
mica
 
 


Mica!
Olyankor ha harap elveszed tőle? Vagy ő is félálomban műveli a dolgot?
Hát én ennek a szoptatásnak, még mindig nem tudom a rózsaszín oldalát nézniKép A pajzsmirigyem a hormonok miatt kaka, legalábbis azt mondják ezért olyan a nyakam mint ha rászorult volna egy úszógumiKép
Hát én is remélem hogy mostmár megszállja valami sugallat a fiamat, és rendesen alszik mer már hulla vagyok.. lehet Kép kéne, az talán hatna ráKép
Én megint elfelejtettem beadni a Dvitamint úgy láccikKép
Na Kép reggelizni kéne lehet.. bár mindjárt itt a kaja is..

Kép
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Na mire Mica összefoglalta a lényeget, én is megjöttemKép

Kata,
köszi a hiányolást, elveszni nem tudok ennyi gyerek mellett, ha más nem, Zsebi tuti megtalálKép
Kb. az az ábra, amit Mica leírt, ettől rendesen ki is vagyok akadva, lényegében ezért nincs kedvem irogatni se. Mesi továbbra se kakil semmitől, csak ha Guttalaxot adok neki, az meg hosszú távon nem megoldásKép Ja, a múltkor felíratott hipoallergén tápi nem gyere be, mondjuk én is megkóstáltam, és igazat adtam a lyánynak. Szerintem ezt csak olyan baba fogadja el, akinek nem jutott közel fél évig fincsi anyatej előtte. Szóval most változatlan a dilemmám, hogy szopjon inkább annyit, amennyi jut, vagy megkockáztatva az ekcémája fellángolását adjak neki kiegészítésként normál tápit... De sokszor igazából azon morfondírozok, hogy talán neki csak ennyi a kajaigénye és kár ezzel-azzal megtömni. Igaz, elég elkeserítő, hogy fél évesen homorítva lesz talán 6,5 kiló az én 3600 grammal született babám...oké, hogy nem dupláz, na de ennyire?Kép A két nagyobb csajszim már jócskán 7 kiló fölött volt ilyen korában.
Na már megint csak a panasz folyik belőlem, el is dugulokKép

Ezerjó,
üdv ittKép Nekem 3 lyányom van, 3,5, 2, és egy 1/2 évesKép Én is azt tanácsolom, amit Betti mondott, használd ki az időt és kényeztesd magad minden jóval, mert egy darabig ez csak leányálom leszKép Megvannak persze a gyereknevelés szépségei is, de azért fárasztó ám rendesen.
Csatlakozom a kérdezőkhöz, én is szeretnék minél többet megtudni róladKép Hol szülsz, benn lesz-e a párod, mi lesz a kisfiad neve...meg még rengeteg kérdés, de nem kéne már most elijeszteni tégedKép Persze, csak akkor válaszolj, ha jól esikKép

Betti,
a fogzást nekem Zsebi szenvedte meg nagyon, nálunk a Viburcol egy darabig bejött...később sajna már nemKép Próbáltad már?
Kevin nagyon ügyi, Mesi még csak grillcsirkézik, vagyis forogKép Azt meg saját tapasztalat alapján nem mondanám, hogy egyszerűbb lesz, ha már Kevin is teper, de legalább mozgóképes leszKép
Gifek tök jók, hogy neked mikre van idődKép Nekem már hónapok óta rendbe kéne tenni a gépemet, mert sokat hülyéskedik, de arra sincs időmKép Este olyan hulla vagyok, hogy nincs egy ép gondoltam. Esetleg küldök az alvókámból, újabban éjjel már csak a férjem hallja meg a nagyobbak reklamálását, én alszok, mint egy darab faKép
Jóidőt én is komálom, két napja szinte egyfolytában a szabadban vagyunkKép
Viszont ha szabad félénken megjegyeznem, ne sajnáld annyira a babakocsidat, mert talán nem az a lényeg, hogy egyszer minél többért eladhasd, hanem hogy most neked könnyebb legyen. Én is sokáig mindenemet féltettem, ami tetszett, de ez nem jó taktika. A tárgyak vannak értünk, és nem fordítva, ezt a férjem verte az én buksimba is, de tökéletesen igaza vanKép Ne vedd belepofinak, csak azért mondtam, mert ismerős érzésKép

Mica,
Gyuszkó és a krokodilokKép Az én lyányaim is emlegetik tavaly nyár óta az Állatkertet, sőt fotóalbumot is kellett gyártanom nekik az ott készült képekből, amivel nosztalgiázhatnakKép És persze már fűnek-fának mondogatják, hogy idén is mennekKép
Mázlista vagy egy ilyen jó gyerekkel, talán ez a kárpótlás Gyuszkó utánKép Csak azt tudnám, engem miért nem akart senki kárpótolni Timi után, pedig ő se volt egy habostorta...valami nagy bűnöm lehetKép

Heppi,
a séta nálunk se könnyű manőver, de én már egyedül is kipróbáltam napközben a kihalt utcákonKép Nálunk Timi biciklizik, Zsebi és Mesi az ikerkocsit foglalják el...így legalább nem szaladnak a szélróza minden irányába...mégKép

mennem kell, mert kárt tesznek a DVD-benKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Mica!
Ezek szerint Momoéknál nem javult a helyzet.Kép
Ha beszélsz Vele,üdvözlöm,gondolom nem sok ideje van net-ezni.
Ma nem leszünk kint sokat,nem bírom ezt a rohadt szelet.
Tegnap szinte egész nap udvaron voltunk.KépMajdcsak lesz már szép idő!
Remélem Zolika megnyugszik!
Van olyan,amit nem eszel a szoptatás miatt?

Betti!
D-vitamint egy ideje közvetlenül Patrik szájába csöppentem,azóta nem felejtem el.Kép
Pajzsmirigyedet vizsgálták már?Ha vigasztal,bennem nem maradt meg Rólad,hogy úszógumi-nyakú vagy.Kép
Homeós bogyeszt feloldottad és úgy adtad be?Jó lesz nekem is tudni,ha valami ilyesmit akarok majd adni Patriknak.

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Momo!

Látom írtál közben.Kép
Kanalazás azóta sem megy?
Esetleg valami más tápszer?
Raulnál annak idején a 3.vagy 4.jött be,az addigiakat el sem fogadta.
Szorítok Nektek,és gyere,ha tudsz!Kép

Puszillak.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,
Csak egy pillanatra vagyok, mert a srácok elég erélyesen ennének Kép

Momo,
Sétáltatás főpróbája megvolt, és várakozáson felül jól sikerült. Orsi jött szépen mellettem, fogta a kocsit. Nem futkározott, nem nézelődött, még az úttesten sem kellett egyetlen egyszer sem megfogni a kezét. Elég volt, ha szóltam, hogy "most megállunk, és megvárjuk, amíg az autók elmennek", és, hogy "most mehetünk", az egész várost bejártuk, odavoltunk 10-től fél egyig. Vettünk tavaszi cipőcskét Orsinak, meg meglátogattuk az ismerősöket, akik dolgoznak.

Na, most már nem húzhatom tovább, éhesek és éhesek Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!
Végre egy kis élet a topikbanKép

Momo!
Ú, ezt a viburcolt ajánlották nekem Mendinél is már, de nem próbáltam még. MI is ez?
Tudom mindig ezzel nyaggatlak, de akkor végülis kipróbáltad a kukoricaolajat vagy sem?Kép
Nem túl rózsás a helyzet ahogy látom. Sztem ne aggódj amiatt hogy Mesi keveset eszik. Mendi is alig evett vmit, a 90-100 ml alig ment bele, egy óráig szenvedtünk mire lenyelte. Aztán 4 hós kora körül úgy gondoltam hagyom a francba, egyen amennyit akar és kész. Sose evett 2dl-t! sőt! Főzelékből is kevéssel beérte. És most nem mondom hogy egy dagadt maca, dehát nem is kell minden gyereknek daginak lennie ám! Sőt egy lánynál előnyKép. MEg hát nálunk apuka se egy nagydarab fickóKépKép.. Szóval ha engem kérdeznél, akkor azt mondanám hagyd rá hogy mennyit eszik!
Van is egy vicc erről, de most nem jut eszembe.. majd leírom ha visszaagyasodokKép
Nem vettem belepofinak. Tudom én is hogy ilyen gyagya vagyok, de a hülye rák természet.. annyira kötődök a cuccokhoz, mert ránézek pl. egy kis rugira,és eszembe jut hogy hogy nézett ki benne a bébim, és még majdnem el is sírom magam,nemhogy még el tudjam adni.. Jó lesz az unokáknakKép
Ja, engem is marhára utál valaki, mert sehogy se kárpótolnak a fiammal.. talán majd az ötödikKép de azt nem próbálom ki ha lehetKépKép
HA-ban melyiket kapta? Abban is van többféle ám! MEndi anno a BebaHA-t ette, és jó volt, az íze se volt gané.


Kata!
A úszóguminyak szopi alatt jött ki csak. Legalábbis én nem vettem észre terhesség alatt, csak utána. Egyszer csak azt hittem : "úú basszus, ez már gáz, a nyakam is hájasKép"
Aztán most "megnyugodtam" hogy nem erről van szó. Egy bariném mondta, aki 17hósan szoktatta le ciciről a fiát, mert várandós. Mondta hogy most lentebb ment neki is, meg hogy emiatt ne aggódjak..
Nekem meg már olyan mindegy hogy a pajzsmirigy visz el, a hátfájás, vagy az elmebajKép
Ezt a közvetlen szájba dolgot megjegyzemKép
JAja, a Panadolos kanálkába tettem ásványvizet -én nem forraltvizet adok nekik,hanem babavizet- és abban feloldódott kb. 8 perc alatt. Így adom a chamomillát is fogzásra.


Heppi!
Örülök hogy jól sikerült a sétaKép. Milyen cipőt kapott a jány? Képed van?

Megyek én is mert fáradt a csávó.. és ordít természetesen ..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Heppi,
én már nem is mondok semmit a mintagyerekeidreKép...azért csendben még irígykedem picit...

Betti,
HIPP 2 HA-t kapott a csaj, állítólag ebből a sima kifejezetten válogatós babáknak készült. Hát én nem t'om,de ez baromi sz.. volt 850 forintértKép Most vettem nem HA-t, de még nem bontottam fel, most úgy tűnik, elég neki a tejcsi. Mellesleg a leggázabb, hogy a cumisüveggel se bír megbarátkozni, de próbáltam én már kispohárból is adni a lefejt tejet és úgy sem mentKép Márpedig a sonkásszenyót már nem szívhatja cicibőlKépKépKép
A lányoknál meg tényleg nem egy hátrány, ha nincs úszógumi a derekán. Timi is alig eszik ezt-azt, de tegnap felsikoltottam a mérleg láttán, mert már 18 kiló a csaj egyszál popsibanKép
Annyira magamra ismertem a cuccokhoz való kötődésedben, hogy jót mosolyogtamKép Én meg tudok zakkanni, ha egy kedvenc holmimnak akár csak egy haja szála is görbülKép Azért a párom szerint javulokKép
Viburcol homeós kúp nyűgös, esetleg lázas állapotokra, a legtöbb patikában már tartanak.
Kukorica olajat már beszereztem, de most pár hétig egyáltalán nem merem kanállal macerálni a gyereket. Egyelőre én szedek egy ártalmatlan bogyeszt tisztítókúrának, ami mellesleg enyhe hashajtó, és úgy tűnik, Mesit sem hagyja hidegenKép

Kata,
kanalazás, nem tudom, még meddig lesz bojkottálva, de már a látvány is kiborítja Mesit...az én lyányom, nem felejtKép
Nálunk a BEBA 2+ ment a két nagyobbnak úgy 8 hós koruktól, az nekik bejött, de ugye, Mesinek még nem mehet. Meg a lelki üdvöm érdekében muszáj volt HA-val próbálkozni a maca ekcémája miatt.

Megyek, mert itt az ideje fát metszeni...kellet nekem a "kiskert"Kép

Momo


Momo
momo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?