Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mindenki megszökött innen??? :cry: :cry: :cry: :cry:
Tegnap túlestünk a szüreten is.Rengeteg szőlőnk lett,csak azt nem tudom mi lesz azzal a sok borral ami lesz belőle?.
Mi van veletek Márti ,Rozika Ibolyát már nem is említem???
Márti összeszoktatok már a két kislánnyal?Hogy telnek napjaitok??
Ha van időtök azért írjatok már !!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak délután amikor tehetem alszok velük együtt. Sikerült ugyanis megvalósítanom, hogy egyszerre alszanak délután (az esetek túlnyomó többségében) :wink:

Kicsi, majd megiszogatjátok télen a borocskát :) Jó korán szüreteltetek, vagy már lehetett ez olyan fajta volt?

Ma reggel felkeltünk, hát mondom sz@r az idő, de azért ide a spárba elsétálunk. Mire megreggeliztünk, tettem-vettem, felöltöztettem őket, lementünk, akkor látom, hogy esik, úgyhogy hátra arc - jöhettünk fel.

Jövő hét csütörtökre kaptam időpontot csípő uh-ra, remélem tartják az időpontot és nem kell sokat várakozni, mert utána még a tanácsadásra is oda kell érni.

Rékának be van ígérve az állatkert, úgyhogy hétvégén, valószínűleg vasárnap megyünk Győrbe állatkertezni, feltéve ha nem esik.

Megyek pakolászok még egy kicsit, amíg a picúr alszik.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy valaki írt !!

Márti ügyesek vagytok!Azért elöbb utobb sikerül egybe rendezni kis családodat.Gyorsan összeszoktatok a leányzók. :lol: :lol:
Az az igazság hogy idén minden korábban érik két héttel.Még hagyhattuk volna két hetet a szőlőt ,de már most annyi seregély van mindenki leszedte a csémi hegyen ha még a miénk ott marad lezabálják a madarak.Annyi bort meg bíztos nem iszunk meg.
Most nem csinálnak meg minden vizsgálatot a kórházban mielött hazaengednek?Nekünk nem kellett külön elmenni csípővizsgálatra.Vagy valamit nem láttak jól és azért kell vinni??

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 

 
 

Sziasztok!
Itt vagyok!
Márti gratula az együtt alváshoz, és jó teszed, hogy te is alszol akkor!
Igazság az, hogy Herry Potter rajongásom oly mértékű, hogy már a könyvet olvasom, és mikor alszik Áki lefekszem mellé olvaani, de tegnap pl én is bealudtam! Nem csoda, hogy te, mint friss kismama, aki gyártjy a tejcit elalszik a porontyokkal! :D
Csípőuh-n biztos nem lesz semmi, és szerintem ez gyorsan megy, bár én nem emlékszem, hogy kellett-e nekünk ilyen? A gyerekorvosunk főorvos titulusú fazon, aki megnézte mindíg, és szerintem nem akarta feleslegesen zaklatni a csecsemőt, ezért nem küldött el minket, Szokot ilyet csinálni, megjegyzem hála az Égnek! :lol:

Kicsi!
A szomszédunk is leszüretelt már, és a mi szőlőink is tök fincsik, bár mi direkt csak annyit hagytunk a hegyoldalnyi szőlőből. hogy enni legyen elég, a többit kivágattam, mert sem elkészíteni, sem meginni nem vagyok hajlandó a bort! Amúgy mifelénk is sok a seregly, és képzeljétek, mikor esik az eső, akkor jönnek ezres csapatokben, mert tudják, akkor senki sincs kinnt ember fia a szőlőben! Nem hülyék! :oops:
Nálunk elkezdődött az ovi, Csabus jól veszi az akadályokat immáron nagycsoportosként!
Áki ebben az időben kicsit meg van zakkanva, és ráadásul, mikor nem találja fel magát, egyből dudót kér, így akkor gyors elfoglaltsákeresésbe kezdek, mert a cumit már kilőném az életünkből!
A gyurmát imádja, azt mondja rá, hogy Pumbaty.
leírok még egy -két kódolt üzijét:
Tetn= tejci és tessék
Kn-Kn= cici és cica
Pingi= pingvin
Mondja, még, hogy apa, tente, ene (anya), hapn= hapci virág, tütü, béba= béka és répa, Papam= paradicsom, Joghurtot= otutot stb.. stb...stb..
Lefagyott a kezem, majd még jevek!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Kicsi, mikor Réka született akkor még megcsinálták ezt az uh-t a kórházi tartózkodás alatt, valamikor mostanság találták ezt ki, hogy 5-6 hetesen kell visszamenni velük.
A kórházi doki egyébként nekünk mindenképpen javasolta hogy menjünk el, mert szerinte a jobb csípője laza Adriennek. Na, én rögtön futottam a házban lakó gyógytornász csajhoz és ő azt mondta, ha laza lenne a csípője, akkor csak lógatná a jobb lábát, de ő rendesen használja. Aztán amikor jött a doki neki is szóltam, hogy nézze meg mert én amikor tornáztatom semmi különbséget nem érzek a 2 lába között. Ő is azt mondta, hogy minden rendben, de azért persze elmegyünk ezen ne múljon.

Az eszembe se jutott tényleg, hogy nem semmi nyarunk volt és minden korábban érett. A dinnye is már aug. elején olyan volt, mint máskor augusztus végén.

Rozika, hát igen, ez a hülye esős idő a legrosszabb, mert ha csak hideg van be lehet öltöztetni őket és valameddig akkor is kinn lehet lenni velük, de ez patthelyzet. Csabi már nagycsoportos? Jövőre akkor suli? Áki is nagyon ügyes hogy így beindult a beszélőkéje :)
Én már egy kicsit kezdem sajnálni, hogy Rékánál elmaradtak ezek a babadumák. Neki a lali-lali volt a csiga-biga, Oliz volt Zoli ezt hagyta el most legutóbb.

Aminek nagyon örülök, hogy a szobatisztaság terén nem történt nála visszaesés, pedig számítottam rá, hogy esetleg majd ő is kér pelust, de szerencsére nem.

Szebb napot, mint a tegnapi volt! :lol:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Márti!
Csak irigykedem a pelusleszokás miatt! Már úgy elhagynám én is, remélem két éves kora után nem sokkal leszokik róla!
Amúgy mivel Csabi decemberi születésű, így kétszer járja majd a nagycsoportot. Ebben az oviban valahogy így van, nem készer kiscsopis, hanem készer nagycsopis lesz. Suli majd két év múlva! Hál Istennek! Épp arra gondoltam, hogy már jövőre megpróbálom a dolgok nagyját beszerezni! Mert asszem ha mindent akkor egyszerre kell majd megvenni, az csődbe visz mindekt! :?

Szép napot nektek, mi már voltuk kinnt és nincs olyan hideg!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan ideültem míg Szilárdka alszik.
Márti Réka mikor megy oviba?Vagy nem lehet vinni mert otthon vagy a picivel?
Szilárdkámmal a szobatisztaság felé lassan haladunk a kaki szépen a bilibe vagy a wcbe megy (vettem neki szűkítőt a wcre)rendesen szól is hogy kaka lesz jobban mondva hogy kaka jesz.Tegnap nem adtam rá pelust a wc-zés után megegyeztünk hogy szól ha pisilni kell persze belement a gatyóba és akkor szólt hogy bili.Mindegy ezt erőltetni nem lehet még jövő nyárig ráérünk.Egyébként szépen beszél már ő is az elejét mindennek mondja.Írok én is egy pár szót hogy mi micsoda:
elefánt=effe
Fogkefe=sisi (mindíg mondom neki megsikamikázzuk a fogunkat és benne a sikamika maradtmeg)
micimackó=mimi ma
építókockát hozza mindíg és mondja hogy anya épí
Annyira édes ha látnátok jót nevetnétek rajta van egy talicskája bennt azt míndíg fejtetőre fordítja megfogja a talicska lábait és berreg hozzá mondj hogy anya- vá- fű.A férjem leszokta vágni fűszegélynyíróval a füvet hogy ne kelljen ollóval nekem,és őt utánozza.
Októberben nekünk is visszakell menni az ortopédiára kontrollra a nyakával ,bár sok értelmét nem látok ennek a mászkálásnak .Aki nem tudja hogy fejbiccentő izom rendelleneséggel született észre sem veszi,annyira szépen helyre hoztuk a tornával.

Sziasztok!

Kép
kicsi77
 
 


Kicsi, januártól mehetne oviba, akkor tölti a hármat. Viszont én a kistáltosba akarom adni, mert nekem a melóhelyemhez az van legközelebb, ott van ismerős ovónéni, meg oda anyu is csak átugrik érte ha éppen úgy van, de most még Adrienn pici ahhoz, hogy tél közepén reggel oviba rohangáljunk, be kell szoktatni stb. (meg azt hiszem a lustaságom is belejátszik :wink: ), szóval majd jövő ősszel megy oviba.

Hova mentek ortopédiára, van itt helyben? Te maradsz GYES-en, vagy fogsz már mellette rendesen dolgozni?
Én meg nem mondtam volna, hogy valami baja is lenne, ez szülés közben alakult ki különben?

Tegnap Adrienn fekvőtámaszozott úgy kinyomta magát 2* egymás után, hogy csak lestem és közben a fejét is mozgatta, nézelődött a kis drága :lol: Plusszba még megvolt az első igazi mosolya is, persze alvás közben eddig is szokott mosolyogni, de ez most olyan "anyának mosolygok egyet had ájuljon el" mosoly volt :lol:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Hát Márti ezekért a mosolyokért élünk nem? :P
Kicsi tök aranyosan dumál már a szili, és már 3 szavas mondatokban beszél :D !!!!!!!!!!!
Áki még csak egysze mondta hogy Ez ámpa! Ez az össz mondatszerűség!
A bilizésben meg ügyesek vagytok, nekünk nem megy egyáltalán, szerinte én is lusta vagyok minden nap ezt erőltetni, mikor ezernyi más jár az agymban! :cry: :oops:

Jövő héten lesz szülői az oviban, kiírták, hogyfeltétlen számítanak minden szülőre, remélem nem velemi rossz hírt akarnak tálalni!
megyek dolgozni!
Szép és szebb napokat!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


sziasztok!
Márti teljesen megértelek ha én lennék ilyen szituban én sem rángatnám a két kislányt télen.Adrienn nagyon édes lehet ha már mosolyog és ügyi hogy próbálja emelni és tartani magát!!! :lol: :lol: :lol:
maradok gyesen így is dolgozok melette de ennyi bőven elég .Szeretném kihasználni az időt amíg vele lehetek.Később már úgysem lesz ennyi alkalom kettesben lenni,és szertném én látni minden újdonságnál amit felfedez,a pici arcát hogyan reagál rá.Ebben persze van rossz dolog is hogy állandóan ketten vagyunk.Sokszor megáll a hátam mögött megfogja a két lában szorítja ezerrel és közben a fenekembe teszi a fejét.Persze fére ne értsetek imádom hogy ennyire szeret de néha már egy kicsit idegesítő is hogy mindíg kérezkedik hogy vegyem fel .
Ide járunk az sztkba az ortopédiára.Megmutatta a doki és a védőnő is hogyan tornáztassam 6 hetes korától és ennyi.Én meg szorgalmasan kínoztam szegény gyereket minden nap,de meglett az eredménye.Sokszor sírtunk mind a ketten.Egyébként 9 hónapíg rosszu tartotta a fejét valamiért a pocakban,ezért nem is tudtam vákum nélkül megszülni(szerintem) nem tudott a szülőcsatornába befordulni.
Rozika!Úgy gondolom hogy még jővő nyáron is jók leszünk mind a ketten ha akkor szoknak le a pelusról a lúrkók.Nem erőltetem én sem a dolgot neki ha nincs kedve bilire vagy wcre ülni akkor nincs.

Sziasztok!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!
csak egy gyors bekukk!
Képzeljétek Szilárdkám olyan ügyesen mondja hogy "jó este"(jó estét)
azt is mondja hogy" jó je" (jó reggelt ),"jó éj"(jó éjszakát)

Majd még jövök megyeünk anyóst köszönteni.

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!
Nagyon szomárkás az idő, úgylátszik az égiek is sírnak ma!
Jó lenne egy kis napocska! :cry:
Kicsi! Úgy látom Szili épp oly jó fejlődik a beszédben, mint Áki! NAgyon ügyes! Mákos aztmondta ma, mikor az újságot akartam felvinni az emeletre, hogy "én". NA tessék, jön az éntudat! Persze ezt már korábban is észrevettem, mert néha olyan hisztit levág, ha nem úgy van, ahogy ő gondolja!
Amúgy nagyon megértelek, hogy néha szeretnél már mást is a babázáson kívül! Énnekem is ugyan ez a szitu, megfog fejet befúr, húz-nyúz, és néha lépni sem tudok!
Szeretem, imádom,de már sokat gondolok a munkára!
Van néhány más topikban más topikos, aki szerintem szentségtörésnek vélné az ilyesfajta gondolkodást, én meg az az igazság, hogy tőlük kapok frászt, illetve az olyanoktól, akik úgy vélik, csak a gyerek az első, mident az ő érdekeihez és igényeihez kell igazítani, ha kell megszoptatom a metrón, vagy vele alszok 6 éves korában is, nem járok el szórakozni,nehogy a gyerek meggárgyúljon tőle stb. stb...stb...! Valahogy mostanában olyan vagyok, hogy az ilyen kijelentésektől forr a vérem, és őlni tudnék! Ne érts félre, , a szélsőségeket utálom! mert köztudott, főleg köztetek, hogy én sem akartam Ákit egyedül hagyni a terepgyakszi alatt, inkáb vittem! De ha már valaki olyan szélsőségesen csak a gyerekének van, hogy szerintem nem is érdekli más, az nem jó! Szóval csak azt akarom mondani, hogy megértlek, és teljesen normálisnak tartom az érzéseidet! Szerintem néha kell ilyen is! Így vagyunk egészségesek!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!
Túl vagyok a köszöntőkön egyenlőre,bár holnap meg megyünk Máriát köszönteni.
Rozika! Szilárdkámnak már nagyon régóta megjött az én tudata .Bár ő ritkán mondja hogy én .Mindíg közli ha valamit akarok csinálni hogy Tuti!A családban ez a beceneve .Rámszól eréjesen hogy TUTI és addig nem mozdul amíg ő nem csinálhatja a dolgokat.
Tegnap elött ástam ki füvet virágokat akarok ültetni helyette.Annyira ügyesen segített ,felhúzta az egyik kesztyűmet és rakta vödörbe a füvet amit kiástam.Persze neki is kikellett próbálni az ásót is ,alig bírta el,de azért is próbálkozott,tette rá a kicsi lábát és nyomta a földbe.
Nem volt valamelyikőtök a Titanic kiállításon?Nagyon szeretnék elmenni bár a jegyárak elég húzósak.Ha valakit érdekel itt megnézheti:www.titanic.origo.hu
Márti remélem ti is jól vagytok!?

Sziasztok!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a kórházban hasi és csípő uh-n, szerencsére minden rendben van és csak a kórházi doki nézte el a dolgokat. Utána tanácsadásra mentünk 1100 g-ot hízott a kisasszony mióta hazajöttünk a kórházból :lol:

Kicsi, engem érdekelne ez a kiállítás, de 2 visszatartó dolog van. Az egyik Adrienn, a másik meg a jegyár :wink:
Szilárdka nagyon ügyes kisfiú, szeret segíteni anyának :lol:
A jövő héten valamelyik nap délelőtt nem érnél rá? Már nagyon gáz a fejem, meg a Rékára is ráférne egy nyírás.
Na, ő elintézte a haját valamelyik nap. Nyáron kapott valakitől egy kis kézi ventillátort. Eddig nem is volt gond, de egyik este elkezdett játszani vele, a haját fújatta. Mondom neki, vedd el onnan mert be fogja csavarni a hajadat. Hát mire kimondtam, már be is tekerte neki, egy fürtöt ki tudott szedni az apja, de a másikat le kellett vágni.

Mennem kell mert hiányolnak.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!
Márti a héten csak a péntek délelött lenne jó nekem .
Gratula Adriennek nagyon szépen gyarapodik!!Persze örülök hogy az uh-n sem volt semmi gond!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!
Ne haragudj, Kicsi, hogy nem válaszoltam a Titanikjegyekkel kapcsolatban, sajna annyira szétszórt vagyok! Engem egyébként egy időben érdekelt a téma, de mostanában nem hoz tűzbe! :cry:

Most kezdődött megint a suli, és már jár az agyam a tantárgyaimon!
Tegnap elött aludt először Áki egyedül, nélkülünk este a mamánál, és tök jól bírta, csak hajnali fél 5-kor ébredt meg, de akkor véglegesen felkukorékolta anyuékat! Örülök, hogy nem sírt, és remélem most már ő is fog tudni lassan mamákhoz menni!

megyek, mert felébredtek! (Ugyanis Csabinak fáj füle, és nem ment ma ovib) :cry:

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Kicsi, nekem jó a péntek, akkor mondjad meg hányra menjünk.

Rozika, jobbulást Csabinak! Én gyerekkoromban nagyon fülfájós voltam, baromira tud fájni :cry:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!
Márti tulajdonképpen nekünk fél 10 és 12 között mindegy mikor jöttök el,amikor neked a legjobb a lányok miatt.
Rozika Csabusnak én is jobbulást kívánok.Sajnos mindenkitől ezt hallom hogy elkezdődött az ovi és egy -két hét után már betegek is a gyerekek.Nálunk még Szilárdka nem aludt sehol csak akkor egyszer mikor a sogorom esküvője volt mert akkor mi voltunk a násznagyok,így este 10-ig velünk volt a Tuti aztán vittem Anyuékhoz Csémre ,megfürdettem megvártam míg elalszik aztán visszamentem a lagziba.Így velesem volt baj.nálunk egyik nagyszülő sem vállalja hogy ott aludhatna ,vagy egyáltalán hogy néha akár fél napra is náluk legyen.Nem tudom miért félnek ennyire a Szilitől!!??

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Kicsi !
Ez azért tényleg durva, hogy ennyire nem akarják bevállalni Szilit, akár fél napra sem! Biztos túl öregnek érzik már magukat a gyerekezéshez! Nem ? :lol:

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Kicsi, akkor maradjunk abban, hogy pénteken 1/2 10-10 körül érkezünk hozzátok, délelőtt élénkebb a kiscsaj akkor csak kicsiket alszik, délután meg nyomja most pl. 1/2 2-től.

Rozika, Csabi jobban van? Nem vitted el dokihoz?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!
O.k. Márti gyertek.

Rozika nem tudom mi az oka ennek hogy nem viszik el Szilit.Pedig tényleg nem rossz gyerek és bármit megcsinál amit csak mond az ember neki.Remélem Csabus jobban van bár amint tudom a fül elég soká gyógyul.

Ma egész délután kinnt voltunk az udvaron ástunk virághagymát duggatunk meg virágokat ültettem át.Persze a napi program sem maradhatott el ami a dió szedés.Már elkezdtem behordani a virágokat mert éjszaka elég hideg van már,sajnálnám ha megfáznának.

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok! Nagyon gyors leszek, mert tök nyűgösek a fiúk!
Csabinak a doki azt mondta, hogy középfülgyuszija van, kapott anibigyót, meg fájdalomcsillapítót, és vettem neki egy cseresznyés párnát, amit tudunk melegíteni neki! Áki meg olyan taknyos, mint a csuda, remélem valahogy legyőzi az a kis szervezete, mert nem akarom dokihoz vinni, nem akarok neki is antib.-t adni! Azt nem tudjátok, hogy adhatok neki gyerek Neo-citránt?

Márti! Még sok ilyen jó alvást a "kiscsajodnak", Áki is hasonló volt, de én örültem ennek, mert így a de. stresszét kipihenhettük du.-án! :wink:
De jó hogy ti taliztok!
Pénteken én is megyek mamához Ko.-ba, de csak du.-án! A hajamat meg lehet meg kéne csinálni nekem is megint! Amúgy Kicsi mitől van az, hogy másnak nem ilyen sárgás színű a szőke festés a hajában, hanem olyan fehérebb, olyan őszes szerű?

MOst megyek, mert szétszednek!

JA: Szili nagyon ügyes, látszik, hoyg foglalkozol vele sokat! :oops: :lol:

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Rozika jobbulást a fiúknak.A multkor én is vettem gyógynövény tartalmú párnát a masszőrnő ajánlotta.Mindenféle fájdalomra és megfázásra is jó mikróban melegítve.A multkor felfáztam és nagyon fájt az oldalam és a hasam .Megmelegítettem és azon feküdtem két órát elég jó volt.Viszont amikor a csuklóm megeröltetem arra nem használ.Nem tudom miért.?
A szőkített hajat lehet mosni shauma lila dobozos hamvasítós samponnal vagy sima hamvasítót lehet rá tenni és attól lesz őszes szűrkés színű.Bár nekem az nem annyira tetszik most nekem is vannak benne csíkok és nekem és nem hamvasítottam le.Meg a szőkítőt is rajta lehet hagyni tovább de akkor már rizikós hogy letörik a haj vagy nem.

Holnap megyünk a gesztenyés oviba szüreti felvonulásra ,már alig várom.

Szilárdkám szinte minden nap már többet beszél. Mondja hogy vegyszer -veccer
bence-becce
Marcsi-Maccsa
labda-jabda

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!
Hát ha nem ír senki majd én írok egy kicsit. :cry: :cry: :cry:
pénteken voltunk a Gesztenyés oviban a szüreti vígasságon.Nagyon klassz volt minden.Arcfestés mesejáték,lehetett körtéből és tökmagból sünit csinálni rajzolni,pónilovagolni.Persze Szilárdkám nagyon elvolt a csúszda és a hintalovak voltak a sláger.Az én hajam meg égnek állt mert mindíg egyedül ment fel a nagy csúszdára és persze egyedül lecsúszni.Szinte olyan magasra kellett mászni mint én vagyok,a frász kerülgetett hogy leesik.A leérkezésnél meg segre és hanyatt érkezett.Aztán homokozás úgy náztünk ki mint a kisdisznók,de nem számít.Este fürdés után meg úgy beájult annyira kifáradt.
Szombaton megint köszöntöttünk ,összejött a család ,akkor megint kijátszotta magát megint hamar elaludt.Szombaton sütöttem beiglit már nem bírtam ki karácsonyíg,persze ismételten kevés lett pedig tíz rúdat csináltam.

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Kicsi, látom Szilárdka majd a Gesztenyés oviba fog járni :lol: Régebben Réka is nagyon szeretett csúzdázni, volt hogy órákig rakosgattam fel a csúzda tetejére, aztán egyszer csak történt valami és nem volt hajlandó lecsúszni. Nem esett le, semmi ilyen baleset nem történt,egyszerűen csak nem csúszott le. Pedig csak a csúzda miatt jártunk át a Szinház-közi játszóra, mert amúgy nagyon nem szeretek oda járni az ott lakó emberek miatt. Ő nagy homokozós, ha nincs gyerek úgy is nagyon sokáig elvan, de ha még társasága is akad akkor pláne :lol:

Te nem kispályázol 10 rúd beigli? nekem még leírni is sok, nemhogy megsütni :wink: Akkor karácsonyra mennyit fogsz sütni? Duplázol? :lol: Tényleg karácsony, olyan hamar itt lesz megint, de már most várom :D Adrienn akkor már 4 hónapos nagylány lesz, biztos tetszeni fognak neki a fények, zörgő papír, sok ember akik csak vele foglalkoznak.
Réka is már emlegeti a Pó bácsit (ez a télapó bácsi), tavaly még csak így mondta aztán rajta is maradt. Már elővette a karácsonyi dalos-verses könyvét, abból kell énekelni és olvasni most neki.

Olyan jó idő van kinn, felébrednek aztán megyünk is ki játszani.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok csajok!
NE haragudjatok, hogy alig írok, de meg kell írnom 5 jegyzőkönyvet, és egy szakdolgozatot, úgyhogy mostanában állandóan dolgozom, még éjszaka éjfélig is, majd kifolyik a szemem. Amikor meg nem teszem, akkor meg mosok, főzök, takarítok, és próbálok a fiúkkal is lenni valamit. MIkor lesz vége ennek az őrületnek? :cry:

Kicsi!

10 rúd beigli? Hát tényleg nem kispályázol! :wink: :D
Nálatok olyan sűrűn összejön a család, vagy mindíg mentek egymáshoz, ez így tök jó lehet!Ezért egy kicsit irigyellek!
Kösz az infót a szőkítéssel kapcs.-abn. Azt mondjuk nem szeretném, ha letörne a hajam, de egy kis őszes beütést eltudnék viselni!

NE is emlegessétek a karácsonyt!
Már most töröm az agyam, ki mit vegyen, ráadásul elötte dec.-ben szülinapok, télapó....! Kész anyagi csőd!

Nagyon ügyesek, édesek a gyerekeitek!
ÉS köszönjük, a Csabi jól van, már ovizik.csak az Áki köhög nagyon, főleg éjszaka. De nem akarom vinni dokihoz, nem akarok neki is antibigyót beadni. VAn jó ötlet köhögés elleni házi patika szer? :P


Kicsi! Hogy neked mekkora eszed van?
LEgközelebb én is használom ez a párnát, ha felfázok!

Most viszont lépek!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan Rozika Stodal szirup, ez homeós szer, de egyszer amikor Réka baromira köhögött csak ez segített. Én esküszöm rá!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Hát mivel most is kevés lette a beigli karácsonyra bíztos dupláját kell csinálnom.
Márti igen a karácsony nagyon hamar itt lesz megint,bár én mindíg várom.Már azon gondolkodom én is hogy kinek mit kellene venni.De legfőképpen a Szilárdka szülinapját várom majd dec.21.-ét.
Tegnap elmentünk a Csillag erődhöz a Pityóka fesztiválra.Tavaj i még csak haggyán de idén nagyon szar volt.Kevés kirakodó ,se egy pogácsás,nem volt bábelőadás a gyerekenek,hinta is csak egy.150ft-ért adtak egy berétet.Nem is vettem hazajöttünk Szilit elaltattam aztán volt 4 hajvágásom,aztán nekiálltam és sütöttem berétet.
Ma délután megyünk igmándra bucsúba,meg egy két ismerőshöz,megint hamar eltelik a nap.Mostanában egyébként is olyan gyorsan telnek a napok.A szeptembert szinte észre sem vettük.
Nem is meséltem hogy jártunk .Névnapomra kaptam rattan fotelt ,asztalt és padot.Márti te már tudod!.
Nem volt meg a párna csak a padhoz.Annyit kellett telefonálnom a Metróba a férjem után a sogorom után hogy már majd hülyét kaptam.Aztán szerencsére aznap délután a Sógorom eltudott menni Győrbe és adtak mádik párnát hozzá.

Szép napot mindenkinek ismét klassz idő van!! :lol: :lol:
Sziasztok!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!
Mindenkitől elnézést kérek, de egyszerűen nem ment e net nálunk! Ma már úgy voltam, bemegyek személyesen és reklamálok, mertmivel mégiscsak 7500 Ft-ot fizetünk érte, de persze nem tudtam bemenni, de mire hazajöttünk, már megy! Lehet karbantartottak, vagy valami, de már 2 hete tök elegem van belőle, csomó anyagot kéne lehalásznom a jegyzőkönyvekhez, szakdogához, és nem tudtam haladni!
Na , de most itt vagyok!
Márti kösz a sziruptippet, csak sajna mire eltudtam olvasni, addigra helyrejött Áki, és nem kellett dokihoz vinni!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Kicsi!
Tök röhely, hogy nem adtak párnát! El vagyok képedve! :) Vegyél-vegyél, csak ez a fő a boltosoknak!
Amúgy az nekem is tetszett mindíg is! Hová tettétek!
Megyek , folytatom a jegyzőkönyveimet, amíg még süvít a net!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Néhány gyöngyszem az ELMÜ-ÉMÁSZ call centeréből:

ÉRDEMES VÉGIGOLVASNI!



Ügyfél: Az anyósom meghalt, és szeretném leállíttatni a számlázást,
mert
üres lesz a ház.
Ü.i.: Részvétem. Természetesen leállítom. Szükségem lenne a
fogyasztói
számra.
Ügyfél: Mondom. 7............
Ü.i.: A nevet, címet kérem.
Ügyfél: Bocsánat, de le kell tennem, mert most jöttek érte.


Éjszaka, tél...
Ügyfél: (se köszönés, se bemutatkozás) Fűccsé b...meg!
Ü.i.: Hol lakik?
Ügyfél: Minek az neked, még be is akarsz törni?
(Levágja a telefont)


Ügyfél (fiatalember): Az anyámnak a villanyszámlájáról akarok
érdeklődni.
Az anyám azt mondta, hogy minden számlát befizetett, mégis kapott
felszólítást. Az anyám csak akkor tud fizetni, amikor fizetést kap.
Az anyám bement az irodába, és ott azt mondták az anyámnak, hogy
diktálja be
a mérőállást, de az anyám.....(Levegőt vesz)
Ü.i.: Hogy hívják Anyádat? Bocsánat! A kedves Édesanyja nevét kérem!


Ügyfél: A számlámmal kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
Ü.i.: A fogyasztói számot kérem.
Ügyfél: Az hol van?
Ü.i.: Mit néz?
Ügyfél: Épp a tévét.
Ü.i.: Mi van a kezében?
Ügyfél: A telefon.


Ügyfél: Szeretném bejelenteni, hogy az egész utcában nincs áram.
Ü.i.: Biztos, hogy a szomszédoknál sincs áram?
Ügyfél: Biztos, mert itt állnak a házam előtt, és nem éppen a katolikus
liturgia szerinti szavakkal illetik az ELMŰ-t.


Ügyfél: Nincs áram a lakásban.
Ü.i.: Felveszi a címet és tájékoztatja, hogy ha nem az Elektromos
Művek
részéről van a hiba, akkor az indokolatlan kiszállás 8.000,-Ft.
Ügyfél: (5 perc múlva visszatelefonál) Töröltetni szeretném a címet,
mert a
8.000,-Ft-tal sikerült annyira megijeszteni a férjem, hogy felállt a
fotelból és visszakapcsolta az automatát.


Ügyfél: Áramlopást szeretnék bejelenteni.
Ü.i.: Ön honnan tudja, hogy lopják az áramot?
Ügyfél: Onnan, hogy én csináltam a rendszert, de nem fizették ki a
melómat.


Ügyfél: Nincs áram itt a fatelepen.
Ü.i.: Felveszi a bejelentést és mivel éjszaka van tájékoztatja a
bejelentőt,
hogy másnap reggel mennek a szerelők...
Ügyfél: Az kérem nem lehet....én vagyok itt a biztonsági őr és.....
félek
Ü.i.: ???


Ügyfél: (Nagyfogyasztó) Számlát szeretnék egyeztetni.
Ü.i.: Három számlájuk nincs kiegyenlítve.
Ügyfél: Áttértünk költségmegtakarításra.


Ügyfél: Elment az áram az egész környéken, a közvilágítás sem
működik.
Ü.i.: A nagyfeszültségű vezetékre
fennakadt egy siklóernyős, azt szedik le a tűzoltók.
Ügyfél: Remélem túlélte, mert odamegyek és szétrúgom a seggét.


Ügyfél: Mennyit fogyaszt a Sony TV-m?
Ü.i: Sokat.


Ügyfél: Jó napot! Szentmártonkátáról telefonálok, és érdeklődöm
mikor lesz áram, mert félek hogy lefagynak a palánták a fólia
alatt. Ja és van egy 1 éves gyerek is.


Ügyfél: Szeretném megtudni, hogy Egerben mettől meddig lesz ma
áramszünet?
Ü.i.: Kapcsolom az illetékes kollégákat.
Ügyfél: Csak ne robotot kapcsoljon, mert unom már a robotokat!



Ügyfél: Azt szeretném kérdezni hétvégén miért nincs már egész nap
éjszakai áram?
Ü.i.: Nem áll rendelkezésre a hálózaton energiatöbblet ami
kiadható.
Ügyfél: Mér hova tűnt az atom, rászórták Irakra?


Ügyfél: A fürdőszobában állandóan gázszagot érzek.
Ü.i.: Ez az Elektromos Művek.
Ügyfél: Jó, de ha felrobbannék, akkor szóltam.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Rozika, jó jegyzőkönyvgyártást :?

Kicsi, mi is voltunk a Pityóka fesztiválon délután, hát igen felejthető volt.

Mindjárt jönnek képek.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Kép

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Márti nagyon édi a Kisasszony!!Jó kis pufikás az arca.
Rozika neked meg jó munkát kívánok!

Egész héten minden nap kinnt dolgoztam az udvaron.Virág ültetés dió szedés falevél takarítás ,kikapáltam a murva közül a gazt.Ma meg megyünk Csémre dolgozni.
Rozika a rattan fotelokat és aztalt az első szobába tettem ahol a számítógép van utáltam hogy nincs más ülöalkalmatosság abban aszobában .A padot meg a nappaliban hagytam .Szilárdka nagyon szereti mindíg felmászik és ott ücsörög egy kicsit vagy lefekszik rá.

Sziasztok!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!
Vasárnap elvittem Szilit Nagyigmándra a kis bucsúba.Nagyon élvezte a kis hintát és a kis vasutat.Múlt héten is voltunk de közben elromlott a kombájn így oda kellett rohangálni,csak beugrottunk a bucsúba egyet-kettőt hintázott a gyermek kapott mégegy traktort aztán hazajöttünk.Hívtak bennünket ismerősök hogy menjünk be ,de elmaradt akkor.Most viszont végig jártunk mindenkit.Ma megint kinnt tevékenykegtem az udvaron lassan már a végére érek a téliesítésnek,bár a diófa levél takarítás eltart még egy darabig,tegnap délután lenyírtam a füvet remélem már azt sem kell max. egyszer lenyírni.Addig amíg ilyen jó idő van öröm kinnt lenni.
Jó nem untatlak benneteket tovább.Azért írjatok ti is.
Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Jókat serénykedsz te beigligyáros4 :D Látom te sem tudsz ülni a fenekeden! Én is mindíg találok valamit, néha furdal is a lelki, hogy miért nem ülök már le a gyíerek mellé, és játszizok vele! Na erre rávettem magam tegnap is meg ma is, elhatároztam a gyrek lesz az első, de ebből az lett, hogy mindíg azt mundta Csücs, üljek le mellé és játszunk! Persze így alig maradt időm másra, ami mára már kezdett idegesíteni! Tudom, be lehet vonni a munkába, szoktam is, de mikor hús vágok, akkor inkább gyurmit adok neki, ha már gyurmi, akkor meg megint arra gondolok, hogy ott kéne gyártanom a kukacokat és csigákat, ahelyewtt, hogy főzök... stb..stb...stb..! Néha ilyen tudathasadásosan kezelem ezeket a dolgokat, néha tök jóül megy minden!
MOstanáb el is vagyok csúszva!
Nálam még nincs téliesítés, hullik as levél ezerrel, le kéne szedni az almát, de napi egy kosárral megy csak, mert ugye gyerekkel nem lehet a fa tetjére mászni, lenn meg veszélyes, nehogy a tóban kössön ki!
Lilaakácot kéne telepítenem, és felszedni a céklát is, elrakni... és ilyenek!
Szóval Kicsi! LE a kalappal, valamit bagyon tudsz, amit én nem!
Viszont már megvan 4 jegyzőkönyv, már csak 3-at kell megírni, plusz a szakdoga! HAladok ezzel is!
Az is jó, hogy a rákszűrésen teljesen rendben volt, nem úgy mint egy éve! :D

Jaj Márti!
Olyan édes az a kislány! :D Szerintem tök hasonlít rád, bár a párodat még sosem láttam!

Beigligyáros! Nem tudsz egy jó kis töpörtyűs pogi receptet? De olyat ám, amit én szerény amatőr fejemmel is megtudok csinálni!

Azon gondókszom, hogy a szülinapokra mindíg a mamám süti a tortát, ami nagyon finom, csak mindíg ugyan úgy néz ki. Arra gondoltam, hogy vennék marcipán masszát, és azzal kidíszíteném, már szedtem is le képeket és ötleteket, szerintetek nagyon nehéz marcipánozni! Ti már csináltatok ilyet? Megyek! MErt most is itt pofázok, ahelyett, hogy jegyzőkönyveznék! Amúgy jólesett a bíztatás!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok!
Látom senki nem viszi túlzásba az írogatást.
Rozika!Mi nem szeretjük a marcipánt így nem is próbálkoztam még vele .Pogit sem nagyon szoktam sütni,azt ha megkívánjuk veszek a fornettibe,az egyik barátom csinálja itt Komáromban az egyiket őt szoktam megkérni hogy hozzon.Most viszont egész nap azon töröm a fejem hogy kéne sütni valami sütit de még azt hogy mit nem tudom.Rozika nekem nem kell tanulni úgyhogy ne izgasson hogy te esetleg elvagy maradva valamivel,meg végülis nem vagy elkésve.
Szili annyira aranyosan beszél már.Tegnap kivittem a határba Apukám tárcsázott beültünk a traktorba ,annyira élvezte.
Leírok egy pár szót ami nagyon tetszik ahogy mondja:
arclebosó(arclemosó),kukorici(kukorica)
boszó bá,boszó néni(boszorkány néni,boszorkány bácsi)
ovónéni,ördök fi(ördög fióka) és nekem meg mondja hogy angyal néni.
Örülök hogy a rákszűrésed is ok.!!
A héten tüdőszűrésre akarok elmenni ,nőgyógyhoz majd csak februárban megyek akkor telik le az egy év.

Szép napot!!Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Kicsi, tök jó az új kép a vonalzódon.

Rozika, mi sem szeressük a marcipánt, úgyhogy nem tudok segíteni.

Nagyobbik lányom kiakaszt, itthon nem hajlandó egyedül enni (máshol gyönyörűen eszik egyedül), nem hajlandó öltözködni (a nyáron még simán öltözött, most odaadok neki valami és elkezd ordítani, hogy én ezt nem tudom) szóval kiakaszt nagyon. Nem akartam oviba adni januártól, de most nagyon elgondolkodtam rajta. Most beszéltem az ismerősömmel, aki a Kistáltosban ovónő, a jövő héten bemegyünk körülnézni aztán majd meglátjuk.

A kicsi nő mint a gomba megint hízott 1 kilót :lol: Most már pár gramm híján 5 kg. Viszont nem tudom mitől, de mostanában kicsit többet fáj a pocija.

Réka ma elment apájával Veszprémbe, úgyhogy most viszonylagos nyugalom van :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Szóval senki sem szereti a marcipánt!
El vagyok kenődve! :wink: :D

Kicsi!
Ákom is már tök sokmindent mond, viszont tök sokmindent akar is, amitől néha a falnak tudnék ugrani! A traktorokat mi is bámuljuk Úton-útfélen, arra gondoltam, vezsek neki szülinapra egy trakecot fából, amiolyan szét és összeszerelős.
Amúgy kösz hogy bíztatsz! A kert téliesítésbe besegített a párom a hétvégén, már csak a leveleket várjuk, hogy lehulljanak, néhány virágot, málnát át akarok telepíteni még, no meg az új konyhakertet kéne előkészíteni a tavaszra. Most hogy írom azt vezsem észre, nem is vagyunk még jócskán kész, de sebaj! :lol:
Szild nagyon ügyes! :P

Márti!
Ne aggódj, ilyen korszaka a CSabibak is volt, sőt még néha mostanság is van! Kiakadztó tudom, de kltertás! Ilyenkor én is sokat morgolódtam vele, de nem volt semmi értelme addig, amíg rá nem jött, hogy nem kell visszafejlődnie a tesó miatt, hogy szeressük.

Képzeljétek, tegnap voltak a fiúk megint íjászkodni!
Mikor mentem értük, messziről lestem a Csabit, és annyira de annyira édes, aranyos hogy el sem tudom mondani. :P Mikor az ember nézi a gyerekét, hogy az ahogyan találja fel magát anya-apa nélküli helyzetekben, az annyira érdekes, annyit elárul abból, hogy hogyan neveltük őket. Persze ott volt apja is, csak ő másik pályán lődözött, Csabival meg Zoli bácsi foglalkozott! Tök jó volt! Áki is úgy élvezi, mint a Csuda!
Én meg azt várom, legyen két év múlva, és mind a három fiú nélkülem menjen el, és meg maradok, és kiélvezem a néma hétfő délutánokat!

Most pedig megyek dolgozni!

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Sziasztok,


Én még új vagyok, bár már próbáltam többször is regisztrálni, de valamiért nem sikerült.
Nemrégiben költöztünk Komáromba, 12 hetes vagyok. A szőnyi kórházban szeretnék szülni. Választott orvosom nincs, de terhesgondozásra Diószegi doktornőhöz járok. Ismeritek, illetve mi a véleményetek a kórházról?
kisfruzsi
 
 


Szia Kisfruzsi!

Én sajna nem tudok neked mondani semmit Szőnyről, mert TB.-án szültem, de Kicsi és Márti biztosan mesélmek majd!
:D Örülök, hogy sikerült regisztrálnod, gyere máskor is sokszor! :D

Puszi: Rozika!

KépKép
Kép
siprozi
 
 


Siprozi

Köszönöm, a kedves fogadtatást.
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Elsősorban üdvözöllek köztünk Kisfruzsi!!Remélem te nem szöksz meg tőlünk mint már annyian. :cry: :cry:
Én itt szültem Szőnyben és semmi rosszat nem tudok mondani.A Rókay volt a fogadott orvosom,elég nehéz szülésem volt de nem mondhatok rá rosszat.Az áoló nők és a szülész nők is rendesek,persze azért van egy-egy kivétel.Nekem a kaja is ízlet és elég volt.Mindíg ezen veszekedtem a szüleimmel hogy nehordják be minden nap a rengeteg kaját mert elég a kórházi koszt.

Márti gratula a kisasszonyhoz nagyon szépen növöget!! :lol: :lol: Persze ne keseregj a Réka miatt mindíg vannak kicsit zűrösebb időszakok!

Rozika!A múltkor láttam a Tescóban egy tök jó favonatot.Lelehetett szedegetni róla a kockákat és más formákat.Gondoltam veszek Szilinek.Na ha ketten mentünk nem tudtam megvenni neki mert rögtön kiszúrta a kocsiban.A múlt héten sikerült Anyut elcsalni magammal mondom majd most megveszem ,erre nem elfogyott.Majd gutaütést kaptam pedig tényleg klassz volt.

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Fruzsi, elég friss infóim vannak a kórházról :wink:
Igazából én a Diószegiről konkrétan nem tudok neked mit mondani, mert én mindkettőt a Vadásznál szültem. Fiona szült nála, de ő mostanság kerül minket :cry:

Úgy tudom, mostanában kezdődik vagy már el is kezdődött a szülészet-nőgyógyászat átalakítása, minden szobában lesz fürdő is, nem kell majd végigkoslatni az egész folyosón, hogy le tudjon az ember zuhanyozni.

Szülésznőt nem lehet választani, de mindegy is, hogy kihez kerülsz, mert egyik rendesebb, mint a másik. Komolyan nem lehet egy rossz szót se mondani rájuk, figyelmesek pedig munkájuk az bőven akad.
Csecsemősök is alapjában véve rendesek. Nekem mondjuk most volt az egyikkel egy kis "konfliktusom". Mikor megszületett Adrienn rögtön oda is adták a szülőszobán és miután ellátták őt is engem is akkor is visszahozták nekem és már ott szopizott. Gondolom ennek is köszönhető, hogy már másnap volt rendesen tejem. Minden reggel a babákkal együtt kihozzák a cukros vizet is, én meg nem itattam meg a babával (minek is itattam volna, amikor már mérhető mennyiségeket evett) szóval letolt, hogy itassam meg. Na, csecsemősnővér távozott én megfogtam a cumisüveget és kiöntöttem belőle a löttyöt. Probléma megoldva :lol:
Volt olyan is, hogy reggel kihozták a babákat ettek, majd visszaviszik őket vizitre. Kb. a következő etetésre kerülnek vissza ha sok a baba, ha nem sok akkor hamarabb. Hát persze rendesen teletömték cukrosvízzel, úgyhogy egy etetés már ki is maradt. Ezt 2* játszották el velem,majd közöltem, hogy mivel ott van a leadott tej, jó lenne, ha azt nyomatnák bele legalább és nem a cukrosvizet. Onnan tudom, hogy ilyenkor csak azt adnak nekik, mert az egyik nővér mondta.

Én a Rókay dokihoz jártam tanácsadásra, mivel a Vadász akinél Rékát szültem már nem vállal szülést, ezért kénytelen voltam váltani. Meg kell mondanom az utolsó időben nem voltam megelégedve vele pl. nem vette le a 36. héten a strepto kenetet, aztán amikor rákérdeztem, hogy nem kellene-e csak legyintett, pedig ha van ki kell kezelni a szülésig mert a baba beteg lehet tőle. Végül is úgy jártam, hogy aug. 10-re voltam kiírva, de 10-én az NST még semmi fájást nem mutatott, ezért 13-án be kellett volna feküdnöm, de 12-én du. 2-kor jöttek kisebb fájások, úgy 3 órára értünk a kórházba, akkor már úgy jött le értem egy szülésznő, mire felértünk, megvizsgáltak 15.15-kor már meg is született Adrienn :lol: A lényeg, hogy végül is az ügyeletes dokinál szültem, mert a Rókay repülővel se ért volna be és az ügyeletes a Vadász volt. :D

Látszik, hogy alszanak mi? :lol: :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Köszönöm lányok a válaszokat, már azt hittem, hogy nincs is itt senki.
Nem tudom mi legyen ezzel a fogadott orvos kérdéssel. Nem nagyon vagyok ennek a híve. A terhesgondozásra, mint ahogy írtam a Diószegihez járok, de még eddig nem volt semmi dolga :) velem. Az ultrahangra mindig a kórházba kell menni? Vagy a rendelőben is lesz vizsgálat, mert eddig csak a védőnő dolgozott. Ennek ellenére szimpi a doktornő. Az ultrahangot a Vadász csinálta, ahogy láttam elég fáradt lehetett....de végül is a dolgát jól csinálta. Szokott lenni szüléselőkészítő tanfolyam a kórházban? Van valami terhestorna Komáromban? Ja és a legfontosabb van apás szülésre lehetőség?

Jó sokat kérdeztem, mi?

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!
Kisfruzsi!
Apás szülés volt nálunk is,pedig mind a ketten tiltakoztunk ellene,aztán az utoló pillanatban a szülésnő mondta a férjemnek hogy jöjjön be aztán ha nem bírja majd kimehet.De bírta végig.Terhestorna van Komáromban a barátnőm járt de nem emlékszem hová.Mondjuk én nem jártam,veszélyeztetett terhes voltam.Hogy szülés előkészítő van e azt sem tudom nekem nem mondta senki hogy van.Mivel én a Rókayhoz jártam nekem a terhesgondózóban csak a védőnő vérnyomást mért lemázsált meg ő kiírta ha kellett menni a laborba,aztán következő héten a papírokkal mentem a Rókayhoz.Ő csinált ultrahangot először meg a 35.hét körül.16 hetes uh-t is a kórházban csinálták de a kisházban a Vadász.Aztán 21.hetesen meg Győrben voltunk 4d-s uh-Aztán nekem nem is volt több már csak akkor mikor bennt feküdtem a végén mert letelt az idő és befektettek.

Sziasztok!

Kép
kicsi77
 
 


Kicsi77!

Köszi szépen az infót. Nekem is tetszett a kórház már elsőre (szép kastély, parkkal), de nem ismertem senkit aki ott szült volna, eddig :lol: .
A 21. héten már érdemes volt elmenni a 4D-re?

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!
Szia Kisfruzsi!
Igen már akkor érdemes volt .Addigra már szinte mindenük megvan ,kéz láb belső szervek .A szívét ,gyomor működést vese működést mindent jól látni.Megadják a méreteket,és nem utólsó sorban nekünk egyértelmű volt hogy fiú lesz annyira lehetett látni a kis kukacot és a zacsit is.Klassz dolog!! :lol: :lol: Szilit nagyon nehéz volt szegény doktornőnek követni a hasamban nagyon izgága volt mindíg.Már a 13.héten megmozdult onnantól kezdve szinte megsem állt soha,látszik most is ilyen csak addig van nyugton amíg alszik.

Ma délelött kivittem megint Apához traktorozni,ebéd után meg Apukámhoz tatizni,annyira élvezi,mondja hogy most szántunk az ekével aztán meg Apa tárcsázik.Most meg odasem kellett fejküdni mellé úgy elaludt.Jó kis időnk lett mi??Szinte kisem mennék a lakásból utálom ezt a szelet,Szili sem szereti csak húzkodja a nyakát be .

Sziasztok!!

Kép
kicsi77
 
 


Sziasztok!

Fruzsi, kötelező uh-k: 12. heti, 18-19 hetesen genetikai uh az AFP után, 31-32 hetesen és a végén 36-37 hetesen kell lennie.
Én mindkétszer 27 hetesen voltam 4D-s uh-n, azt mondják a 30-32. hétig lehet jó képeket csinálni és a legjobban látni a babát, utána már nagyok és nem annyira mozgékonyak. Minél "később" mész annál formásabb mert úgy a 20 hét környékétől kezdenek el hízni.

Terhestorna van a strandon, egy nagyon tünemény csajszi tartja. Sajna én most Réka mellett nem tudtam járni, de vele jártam tornázni Enikőhöz. Oda szoktak menni különben a dokik. A kórházban külön szülésfelkészítő nincs, de kórházlátogatást szoktak szervezni, kérdezzél rá a védőnőnél.

Tényleg ki a védőnőd? Írhatnál magadról egy kicsit bővebben is :wink:

Az apás szülés természetesen lehetséges, enyém is benn volt mind a kétszer. Bár másodszorra mire beöltözködött és bejött már majdnem meg is volt a baba :lol:
(Utána mondta itthon hogy szerette volna elvágni a köldökzsinórt de mire megszólalt volna a szülésznő beelőzte:) )

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Az uh-kat nekem a kórházban csinálták, de azt hiszem a Diószegi megcsinálja a terhesgondozóban. Csak az a gép már igen gáz :(

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Köszi lányok!
SZeptemberben költöztünk Budapestről és nem is Komáromba, hanem a másik oldalra Révkomáromba. A férjem szlovák állampolgár, de eddig Pesten laktunk. Aztán gondoltunk egy merészet és odaköltöztünk. A családja ott van és a barátainak nagy rész is. Az én családom szanaszét, szóval ha kell, ők tudnak segíteni nekünk. A gond csak a védőnővel volt, mármint nem konkrétan vele (a nevét nem tudom fejből, majd megnézem a kiskönyvben :? ), hanem azzal, hogy magyar álampolgár vagyok, csak nincs komáromi lakhelyem....a védőnő pedig lakcímhez tartozik. Na de nem akartunk Pestre járni, ezért aztán kisírtuk :lol: !
Szóval azért kérdezgetek a kórházról meg a doktornőről, mert most találkoztam velük először, a terhességet még Pesten állapították meg, ott voltam a dokimnál 2x.

KépKép
kisfruzsi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: