Új privát üzeneted érkezett!

Judit!!

Milyen volt a tegnap este?? Zorka hogy bírta??

Katus!

Szerinted ezen múlik a városunkban az ovi helyzet??? Úgy legyen!!! :?
Takarékoskodjanak??? Ez vicces.................most nagyon szívesen politizálnék itt, de meg lett a lakosság fenyegetve, ha véleményt nyilvánít :evil: :evil: ez Vecsés

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szuper volt a tüzijáték, Zorka élvezte nagyon. Nem merészkedtünk be a legnagyobb tömegbe, a Margit hídról néztük, onnan közel a Nyugati...Utána 13 percünk volt elérni a vonatot, elértük:) Miki röhögött is a vonaton, hogy egy terhes nővel, egy hullafáradt 2,5 éves gyerekkel és egy rossz lábú nagymamával milyen jó időt futott:)
Zorka csak azt fájlalta, hogy "nem akar több kék jönni":))Hazafele a vonaton is úgy pörgött, hogy valami hihetetlen, mindenkivel kikezdett:) Aztán hazaértünk és persze kidőlt, reggel negyed 11-ig aludt:)
Vendég
 


Judit!
Bátrak vagytok, én tuti nem merném bevállalni a tűzijátékot. Az jó, hogy ennyire jól sikerült.

Zorka meg kész nagylány lett már, simán kinéz vagy 4 és fél évesnek ezeken a képeken.

Oviba a szülőit 48 órával előbb ki kell írni így csak a jövőhét második felében vagy 31-én lesz.

Sz
szandrakiss
 
 

 
 

Szandra,

Ovis tájékoztatást nem kapkodják el...aki szeptember 1.-én kezd az majd örülhet, hogy lesz vagy 2 napja beszerezni ami még kell...
Vendég
 


Egyébként hazafele nekem is eszembe jutott, hogy hány milliárdot tapsoltunk el 20 perc alatt, miközben családok válnak hajléktalanná, mert nem tudják fizetni a lakáshitelt...
Vendég
 


Orsi,

A méhpempő és a méhpollen ugyanaz? Ma délelőtt teljesen kiütött az allergia, komolyan mondom már a sírás kerülgetett, teljesen ki voltam. Aztán eszembe jutott, hogy reggel nem ittam meg a vitaminomat, amit anyós szokott nekünk hozni, méhpempő kivonatot tartalmaz. Megittam és azóta százszor jobban vagyok!Lehet, hogy attól???
Vendég
 


Biztos mindenki családi hosszú hétvégét tart :-)

Judit, nagyon bátrak voltatok, hogy bevonatoztatok! Zorka biztos nagyon élvezte a forgatagot. Gondolom nagy pocival elég fárasztó volt. Mi tavaj nem bírtuk kivárni a végét. Leszakadt a hátam :-) (Mi a Stadionnál szoktuk hagyni az autót.)

Adri! Jó volt látni titeket. Végre valakivel összefutottunk séta közben :-) Dóri nagyon édesen ült mögötted. Mi jöttünk a hintázásból. Sőt, Ati csúszott is Apa segítségével :-)

Tovább szép hétvégét mindenkinek :-) !
almi
 
 


Reni,

Nekünk is az lett volna a B terv, hogy valahol metró-közelben hagyjuk a kocsit, de úgy voltam vele, hogy a heringesdoboz effektust a metrón tuti nem bírnám hazafele, úgyhogy jobb a vonat. És szerintem jól döntöttünk.
Vendég
 


Biztos, sőt!!! Tényleg jobb lehetett. A nyomorgás az rettenetes!! A Nyugati meg teljesen jó helyen van. Már várom, hogy ne kelljen babakocsit pakolni fel a járművekre, mert így 6szor meggondolom az indulást. Lehet a vonat most azért is esik ki nekem :-(
almi
 
 


Én sokkal többször mentem be a városba, amíg Zorka babakocsis volt. Most már sokkal macerásabb, mert ha elfárad, akkor hisztizik, alvásidőre haza kell érni, pisilni kell, kakilni kell, stb...Babakocsival minden egyszerűbb volt, ha álmos volt aludt, stb.
Vendég
 


Drága Kata!

Nagyon sok boldogságot, és jó egészséget kívánunk az egész családnak, de főleg az édes kis picúrnak!


Kép

Judit!
Nem semmi milyen fit kismama vagy! Nagyon irigyellek, hogy ilyen jól bírod, ezeket a kiruccanásokat!

Reni!
Olyan jó, hogy Dóri megmarad a biciklis ülésben, így kicsit gyorsabban, és kevesebb nyűglődéssel eljutunk bárhova. Valamelyik nap a CBA-ból hazafelé még el is aludt. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon ügyes Ati, Dóri is imád csúszdázni.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


sziasztok,
hazaértünk, minden rendben, mindkét kispasim alszik :)
gyorsan töltök fel néhány képet, aztán én is lefekszem egy kicsit, de majd jövök az élménybeszámolóval :)
Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kata,

Üdv itthon!!!És mégegyszer GRATULA!!!Csuda helyes kispasijaid vannak:)Hihetetlen mekkora haja van Zalánnak:)
Marci mit szólt Zalánhoz? A kórházban is volt bent, vagy itthon látta először?
Vendég
 


Sziasztok!


Kata!

Már itthon?? Gyorsan kiszórtak :shock: :shock: , de gondolom ez azt jelenti, hogy jól vagytok!! :lol: Csuda gyönyörű a kisfickó (húú, már nem Marcit fogjuk így nevezni??!! :lol: ) Marci milyen tartózkodóan méregeti :lol: , na majd itthon megdögönyözi biztosan!!
Pihenj, ha tudsz! És ha bármiben segíthetek csak szólj!!!!!

Judit, Reni!

Én is szerettem babakocsival utazgatni, persze nekünk nagyon közel van az állomás, így egyszerű és egyértelmű volt. És nagy élmény!! De mivel Mari nagyon sokat tudott gyalogolni, viszont keveset aludni, így akkorra még jobb lett, amikor már nem kellet a babakocsi sem :lol: :lol:
A héten voltunk épp a Margit-szigeten vonattal és nagyon jól sikerült :lol:

Allergiásoknak jó ez a lehülés?Remélem!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Kata! Nagyon szépek vagytok!!! Mókás Marci vizsgálódása :-)

Gyöngyi, Ati is a "Sokat alvó" gyerekek táborához tartozik, ezért remélem hogy kicsit könnyebb lesz babakocsi nélkül :-) Ha csak nem gömbőcösödök éppen addigra össze :lol: Látva a csodaszép Zalánt, meg addig a még most pocakban lakó apróságok is megszületnek :wink: :roll: Nehéz megállni, hogy "ne rohanjon az ember fejjel a falnak" :-)
almi
 
 


Kata,
üdv itthon! :D gyönyörűséges a kisfickó :D és nagyon szépek vagytok így együtt :D


Mi sajnos szenvedünk, mindketten bárányhimlősek...
Kép
Amíg Boga szegény totálisan tele van, addig Botondnak alig van pöttye és az is pici, őt inkább a láz viseli meg. Bogi iszonyatosan szenved, nagyon rossz nézni és hallgatni. A tükör közelébe sem megy nem bírja nézni az arcát, a kézfeje van még nagyon tele ettől persze kiborul, mert nem tud fogni. Nehezen értem, hogy jöhet ki ennyire különbözőképpen rajtuk és persze megy az őrlődés, hogy helyes volt e ez így :(

Anita
putyu
 
 


Hűűű, Anita, nem is gondoltam, hogy ennyire durva tud lenni. Remélem hamar elmúlik :-( Én nem tudom mitől függ, hogy kin mennyire jön ki. Olyat is hallottam, hogy oltás ellenére megbetegedett a gyerkőc.... Hamarosan túl lesztek rajta!
almi
 
 


Hú Anita nem semmi hogy néz ki Bogi...szegénykém.
Vigasztaljon, hogy legalább túl lesztek rajta. Most már mindegy, hogy helyes volt-e vagy sem, kár ezen tépelődni.
Jobbulást!!!
Egyébként anno mi is így voltunk az öcsémmel, ő tele volt, rajtam alig volt egy-két pötty.
Vendég
 


Köszönjük mindenkinek a gratulációkat! :)
Gyors szüléstörténet: 19-én este megünnepeltük Péter születésnapját, megnéztük a dr. house-t (... :lol: ), és este 11 körül elkezdődtek a fájások (13,12,11 percesek). Gyorsan elszaladtam zuhanyozni, és mire végeztem, már 5 percesek lettek. Megvártuk, míg ideér Emőke férje (ő vigyázott Marcira, amíg Anyuék felértek), és elindultunk a kórházba. Mire 0.15-re beértük, már 3 ujjnyi volt a méhszáj. Egészen addig teljesen elviselhető fájásaim voltak, de 01.30-kor burkot repesztett a doki. Na, az azt követő 2 óra szinte elviselhetetlen volt, de 03.25-kor előbújt a kisfickó. Azonnal felsírt, lepisilt mindenkit, 10/10-es apgart kapott. Péter végig bent volt, ő vágta el a köldökzsinórt.
Alapvetően szerintem nagyon szép szülés volt, végig félhomályban vajúdtam és szültem, és Zalán is sokat segített azzal, hogy nem gyötört meg nagyon. A dokimnak és a szülésznőnek is sokat köszönhetek, mert végig úgy tűnt, hogy vágni kell, de olyan lelkiismeretesen masszírozták végig a gátat, hogy a végén még csak nem is repedtem. Egyedül a farcsontom fáj még mindig piszkosul, de remélem, lassan az is elmúlik...
Zalán nagyon jó gyerek, éjjel 2 óránként kelt fel szopni, de egyébként eszik-alszik. Marci elég tartózkodó fele kapcsolatban, bár a játékgereblye, amit tegnap Zalán hozott neki ajándékba, nagyon tetszik neki. Zalán meg főleg akkor, ha éhes és sír - akkor legalább csinál valamit, ami számára is érdekes :lol:.
Majd jelenzkezünk időnként, puszi mindenkinek,
Boginak és Botinak jobbulást!
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Anita!
Na most jött el az a pillanat amikor hálát adok az égnek, hogy mi nem. Nagyon sajnálom Bogát mert tényleg iszonyúan néz ki nem csodálom, hogy ki van borulva :( . Jobbulást nekik és minél előbbi gyógyulást így az enyhébb időben.

Kata!
Édesek vagytok!!!

Sz
szandrakiss
 
 


Szandra,

Voltunk az ovi felé, szerdán 5-kor van szülői!
Vendég
 


Judit!
Köszi!! Édes vagy!!

Sz
szandrakiss
 
 


Kata!
Nagyon édesek vagytok, és tényleg viszonylag gyors és szép szülés volt. Vigyázzatok magatokra!

Anita!
Jobbulást Boginak, és Botinak! Ők be voltak oltva?

Dóri ma kapta meg a 15 hónapos oltását, és egy hónap múlva kapja a bárányhímlő ellenit. Remélem, legalább annyit ér majd, hogy csak kevés pötty lesz rajta.
Megint nagyon sokat hízott. Egy évesen 8370g volt most pedig 10020g. Emellett persze sokat nyúlt is, kb 8 cm-t. Kezd szépen gömbölyödni, van már pocakja is. nem is kicsi. Remélem, azért nem ilyen tempoban fog hízni! :oops: :oops: :oops: Főleg, hogy eddig mindig azt hallotam, ilyenkor lelassul a növekedésük. Dóri ezt is fordítva csinálja, mint eddig szinte mindent. Amikor legalább fél kilókat jó lett volna hízni, alig hízott, most bezzeg meg van a havi fél kiló.
Ja, és megint kelünk éjszakánként, általában kétszer is. Ilyenkor iszonyatosan üvölt, dobálja magát, fogja a fejét, a fülét. Van, hogy két órákat is fent vagyunk, mire újra megnyugszik, és elalszik. A dokktornő szerint, szerncsére nincs semmi baja, csak továbbra is jön a négy örlőfoga, és nagyon megvan vastagodva már az ínye. Úgy látszik szegénykém alaposan megküzd a fogacskáival. Pedig már májusban is duzzadt volt az ínye.

Gyöngyi!
Bár tudom, hogy már el kezdődőtt a munka, de egyszer, ha neked is jó lenne, szeretnék Dóri kajáltatásáról beszélni veled.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Adri! Ti gondoltátok, hogy ilyen korán beadatjátok Dórinak a himlő ellen, vagy a doki néni javasolta? Nem akkor érdemes, mielőtt oviba megy? (Vagy bölibe?) Atinak mi is szeretnénk majd, csak nem tudom mikor érdemes. Én 2 év előtt nem gondoltam.
almi
 
 


Kép

Megalkottam a több napos munkát képen :-) Ati már szinte túl aktívan igyekezett segíteni, ezért napokig elhúzódott a dolog, de azért végeztünk. Atinál most van egy ágybetét a földön (a keretet kidobtuk :-) ), imád rajta aludni. Kiságy ide vagy oda, neki nagy hely kell az alváshoz, így most ott fetreng :-) Mókás, mert amikor felébred nem iszonyatos ordításba kezd, hanem feltápászkodik, lemászik róla és megkeres. (Persze csak nappal...) A nagyágyról is tanul lemászni. Már tudja, hogy ott tolatva kell leereszkedni. Ilyenkor mindig nagyon vigyorog, élvezi, hogy meg tudja csinálni.
almi
 
 


Reni!
Nekünk a doktor nénink javasolta, mert mi végül is nálunk elég nagy a baba, és gyerek forgalom, és köztük már van ovis, és bölcsis is, akiktől simán elkaphatjuk.
Nagyon szorgos kis segítségetek volt, ilyen munkaerővel könnyű dolgozni! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Sziasztok!

Na vége a "szilenciumunknak", újra jelentkezem :-)

Anita, jobbulást a kis betegeknek! Most hogy vagytok? Boti lázas még? Én csak csodálni tudom, hogy ilyen bátran Te is és Gyöngyiék is bevállalták. Eredetileg úgy voltam vele, hogy ha mi is átestünk rajta, kibírtuk, akkor miért ne, de Magda egy történetével meggyőzött, hogy inkább ne. Így július végén Ábel is megkapta az első oltást a bárányhimlő ellen és 15 hónaposan megkapja a másodikat is. Anita, én sem tudom, hogy jól döntöttem ezzel, teljesen átérzem a dilemmádat, de igaza van Juditnak, most már ezzel nem kell foglalkozni.

Szandra, a lányok csodaszépek :-) Legutóbb, hogy a cukrászdában találkoztunk Feri is megjegyezte, hogy milyen szép arcocskájuk van :-)

Reni, Ati is egy örökmozgó kis manó. Nagyon szuper a montázs.

Adri, kitartás :-(

Judit, Zorka is nagyon szép ebben a szerelésben (is) :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke, nagyon szép új vonalzód van, hurrrráááá :wink: :D :D :D

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Bassssszus!
Ezt komolyan mondod Emőke!!!! Gratulálok!!!!!! :D :D :D :D . Köszi az utánpótlást!!!!

Képzeljétek:
Zorka és Edó egy csoportba fog járni az oviba :D :D .

Sz
szandrakiss
 
 


Emőke,

De jó, GRATULA!!!!:) Mennyi kis pocaklakó van a topikon:))
Vendég
 


Szandra,

Nem biztos, hogy olyan nagy öröm lesz ez...Kérdezd meg a Katust hogy szerepelt ma Zorka :oops: :oops: :oops:

Katus,

Én szégyellem magam Zorka miatt. Ne haragudj!!!!Megpróbálok hatni rá valahogy...
Vendég
 


Szandra, igen, komolyan szépek a lányaid :-):-) :-)

Judit, az a poén, hogy Te kezded majd a sort és ahogy néztem a vonalzókat kb. 6 hetente jönnek a babák :-)) Judit-Katus-Évi majd mi :-)

Akkor óvodai vonalon is szorosabbra szövődik a babanetes kapcsolat :-)

Egyébként a vonalzó inkább a mai hangulatomat jelzi (végre zöld jelzést kaptunk a dokitól, hogy "nagy dobra verhetjük") mint Picurka nemét vagy remélt nemét. Ahogy tombolnak a hormonok, holnap lehet, hogy egy darázsra változtatom bogáncs háttérrel :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


javítok, 4 hetente :-)

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Azaz Kata már elindította a lavinát, most egy nagyobb szünet jön és utána jön a baba-dömping:)
Vendég
 


Emőke!
Gratulálunk mi is! De jó sok kis babánk lesz! :lol: :lol: :lol: :lol:

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Szokott valaki rendelni az alexandra.hu-ról?
Zorkának rendelnék Anna-Petit, de ha egy terméket a kosárba rakok az előző kikerül belőle, regisztrálni nem enged, teljesen kuka az oldal. Kapok hibaüzenetet, hogy 1-2 percig nem lehet bejelentkezni, de már több mint fél órája kínlódok vele...
Vendég
 


Sziasztok!

EMŐKE!!!
Gratulálunk és nagyon szorítunk :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Jövő héten nyílik egy játszoda itt a lakóparkban. Az nem teljesen világos számomra, hogy 1-1 órára is lehet-e vinni a gyereket, vagy csak reggeltől fél napra illetve egész napra. (szerintem ez utóbbi) De egész tűrhető áron van.

http://www.ribizlijatszoda.mindenkilapja.hu/
Vendég
 


Ma megjött a fellebbezésemre a válasz. Tulajdonképpen beillesztették azt a cikket, ami a vecsési újságban is megjelent, hogy már eddig is milyen sokat tettek a bölcsödésekért, és hogy bővitik a Toldyt, és már 3 éves kortól átveszik a bölcsiseket, így bővitik a bölcsis helyeket. Aha. És hogy az önkormányzat mennyire fasza, csak a kormány szar. Hát ezvan.

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Katus,

No comment:(

Hoztam egy hétfői UH-képet a kisebbik csajomról:)
Nem valami jól sikerült kép,ennyit bírt kihozni a szonográfus.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Emőke! Gratulálok! Ilyet mindig jó hallani :-) :-)

(Ismerősünk is éppen az előbb mondta, hogy ikereket vár, 11 hetes, márc. 15... Hát őszintén mondom őt kevésbé irígylem :shock: :oops: )

Judit! Azért látni, amit kell :-) Szuper kép, a tartalmát tekintve főleg :-) Én nemrég rendeltem alexandrából, nekem mindig simán megy.

Katus, nem jöttetek még el szétnézni a nálunk lévő megőrzőbe??? Mindig hozzák az új cuccokat, gondolom már egészen sok minden van...

Adri, ti jöttök a sorban :-) :lol: :lol: :wink:
almi
 
 


Kata, már látni a vonalzókat :-) Zalán nagyon szép baba!!!
almi
 
 


Sziasztok!


Emőke!!

Szuper!!!! Gratulálok nektek!!! Szopi leszokással minden rendben?

Katus!

Épp ma beszélgettünk egy csajjal a játszón, hogy mi is olvastuk azt a cikket. Mindkettőnk gyerekei "sínen" vannak ovi ügyben de, mindketten azt éreztük, hogy szívesen megütnénk valakit :twisted: :twisted: :twisted: Konkrétan ökölbe szorult a kezem, amikor olvastam :twisted: Undorító a mi városvezetésünk!!
Persze a polgármester úr ikrei nem állami oviba fognak járni, mert meg tudja fizetni!! Élne csak annyiból, mint mi, meglátná milyen hülyeségeket dumál!

Judit!!

Édes! :lol: :lol:

Szandra, Judit!

Mi volt a szülőin????????????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ágyöngyi 2009.08.27 12:12-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


GYöngyi,
jó ilyet hallani, hogy bár már nem érint Titeket mégis bosszant. Sajnos elég sok olyan véleményt hallottam mostanában, ami a cikknek szinte a visszaöklendezése. Olyanok, akiknek már nagy gyerekeik vannak. Jó, gondolom Te szakmádból adódóan is érzékenyebb vagy az ilyen hírekre, meg ugye itt vagyunk Neked mi is :D

Judit,
cukker a Tami-Zita :D

Reni,
nem néztem meg. Nagyon nem volt szimpi, amiket Adri mesélt, meg én is láttam a kerten keresztül. Talán sikerül elkerülni a napközis megoldást... Jó a montázs Atiról :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Gyöngyi,

Az Andi lesz az óvónénink (Rebeka-Lőrinc anyuka) meg még egy új nőci, Csilla néni. Edónak pillangó lesz a jele, Zorkának fagyi. :)
A kakis-hányós storyt majd Szandra elmeséli személyesen, nem akarom leírni:)))Jókat derültünk mindenesetre:)
Vendég
 


Emőke!
Gratulálunk! :D

Anita
putyu
 
 


Na megtréfált a technika, hamarabb elküldte :-(

szóval nem sikerült megtanítanom a családdal a technikát :-)

Reni, mi is pont március 15-öt számoltunk először, a doki március 20-at +- 2 hét :-)

Véletlenül vki nem jártas a gyed-táppénz-gyes körben? Bármelyik hivatal ügyfélszolgálatát napokig kell hívni, mire egy ügyintéző végre felveszi :-(

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Jobban megtréfált, mint gondoltam, nem küldte el :-)

ezt írtam az elsőben :-):

Katus én is dühöngök mindig, amikor a szomszéd mesél a helyzetükről. Bölcsis volt a kisfiú és most nem tudják mi lesz.

Judit, jól látom, hogy mosolyog a kisasszony? és bal kezével támasztaná a fejét? :-)

Györgyi :-) (az Enikőért :-) ) igen, megoldódott, hamarabb és jobban, mint gondoltam. Ábel a kistesó miatt szerintem magától leállt az éjszakai majd reggeli szopiról már csak az esti maradt egy darabig, de azt orvosi "utasításra" a kistesóra való tekintettel el kellett hagyni. Olyan furcsa volt, hogy ahogy elhagytuk azóta soha többet nem kérte. Ha látja is csak mosolyog és mondja, hogy "sziszi" :-) Köszi egyébként a telefonos segítséget :-) Nem sok mindent kaphatott már szegénykém belőle, mert egyszer kellett fejnem és néhány nap kellemetlen érzés után semmi probléma nem volt.

Ja még ecseteltem, hogy kész gyötrelem számomra most a pelenkacsere. A szaglásom olyan, mint egy vadászkutyáé, így ha csak rágondol Ábel, hogy vmit "alkotni" kellene már érzem :-)

Na küldöm, nem szeretném harmadjára is begépelni :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke,

Írtam privit gyed-táppénzzel kapcsolatban.
Igazából a bal kezével a jobb kezét fogta a kiscsaj és az arca alatt volt mindkét keze, aludt. De a jobb keze nem vehető ki a képen. És igen, vehetjük mosolynak, legalábbis elhúzta a száját:)
Vendég
 


Emőke!

Én????? elírtam a neved????? :shock: :shock: ááááá, dehogy, nézd csak meg!! :lol: :lol: kijavítottam :? :oops: :oops: bocsánat. :oops:
De jó, hogy Ábel ennyire gond nélkül hagyta el a cicit! :lol: :lol: Hiányzik???

Judit!!

Mesélte Szandra a sztorit :roll: :roll: kissé kiakadtam .Lehet nem vagyok vicces hangulatban?? :? :? :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?