Új privát üzeneted érkezett!

Halihó itt a hó!
Ennek örömére Kamillám is betaknyosodott,így nem tudom mi lesz a holnapi oltással.
Zsu,a Patakyról én is jókat hallottam.
Magánórák:1500-2000ft körül vannak.
Sziszike,mi lehet,hogy megyünk feltéve ha apa munkahelyén nem akkor lesz a mikulásparti.
Kell előre szólni?Meg is nézem a zeg zug honlapját!
Süti:karira én kókuszgolyót,muffint és diós-csokis kenyeret sütök.
Kikeresem a recepteket és feldobom majd,most mennem kell!
hello
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Klarissza!
Én nem angol tanár vagyok, hanem matek-informatika Kép
Nekünk csütörtökön lesz szülői, mindegyik csoportnak máskor.

Még nem gondolkodtam rajta, hogy mit fogok sütni.
Jöhetnek a tippek. Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok!
Beigazolódott a sejtésem,Kamilla torka picit piros így csak a jövőhéten kap szurit.
Gyorsan dobok két muffin receptet:
Csokis:
3 tojás
1tejföl vagy joghurt
1 vanilin
1 sütőpor
2 csésze liszt(a tejfölös pohár a mérce)
1csésze cukor
3/4 csésze olaj
4ek kakaópor
Ez az alap,ezt összedolgozni botmixerrel és ebbe teszek még csokireszeléket vagy csokidarabokat pl. bounty csoki stb.

Sajtos muffin:
2 csésze liszt
1cs sütpor
1ek cukor
2teáskanál só
2tojás
1csésze tejföl
1/2 csésze olaj
15dkg sajt
1/2 csésze tej
lereszelem a sajtos(lehet két féle),Egy tálban elkeverem a lisztet,sütőport,cukrot sajtot és sót.A tejfölt elkeverem a tojások sárgájával és az olajjal majd a lisztes keveréket hozzá felváltva a tejjel.A tojás fehérjét habbá verem és hozzáadom a masszához.
mehet a sütőbe kb25-30percre.Amikor kisült a muffinok tetejére még egy kis reszelt sajtot szórok és visszateszem,hogy ráolvadjon.
Mára ennyi, majd jövök
hello
nyetus76
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap volt szülői a bölcsiben, számomra elég borzalmas volt. Tiszta pszichodráma, már sajnálom, hogy az elején nem mentem ki Kép Így szegény többieket jól ledöbbentettem, hogy én még most sem tudok és egyenlőre nem is akarok az elszakadásról, beszoktatásról, erről az egész bölcsiztetésről beszélgetni. (Főleg nem olyanok előtt, akiket csak futólag ismerek.) Sajna este nem is tértem teljesen magamhoz, aludni sem igazán tudtam, de az már más miatt volt.

Képzeljétek ellopták az új Chicco babakocsinkat Kép A 4. emeletre felcipelte a nagyi, és otthagyta, hogy majd, ha a szülőiről megyek haza, akkor eldöntöm, hogy vissza az autóba, vagy inkább a lakásba. Mire kimentem érte, hogy akkor most jön a babakocsi project, hűlt helye volt Kép A szülőit meséltem nagyinak, hogy mennyire másképp éljük meg az egészet, erre hát nem lenyúlták a gyönyörűségünket Kép Még a lábtartón a zacsi is ott volt. Ráadásul elkezdtem a szomszédokat körbejárni és hát már megint a szomszéd munkanélküli fiúra terelődött a gyanú, ráadásul beszélgettünk is vele, és hazugságon is értük. Ez mind kevés a rendőrségnek, semmi értelme nyomozásba kezdeniük. Na mindegy, el kell este beszélgetnem az anyukájával. Csak hát elég ciki lesz.
A másik esti poén, hogy a nagyi próbált bejutni a lakásba és a zárat skerült úgy szétráznia hogy míg kint voltam a szomszédokkal beszélgetni, beszorultak a többiek a lakásba. Illetve engem zártak ki Kép Szóval 3 órás kínlódás után (11.500 Ft-os ajtószervízeléssel egybekötve) sikerült hazamennem. Még jó, hogy legalább nem papucs nélkül mentem ki Kép Kép
Izgi volt, az biztos.
Beadtam Lackót reggel a bölcsibe és akkorát nézett az Éva néni, mikor a férjem is megjelent Kép Bizti jól ráhoztuk a frászt Kép (Pedig csak Apa vitt el bennünket a bölcsibe reggel.)
Más.
Ma reggel megint voltam a főorvos dokinál. (Még jó, hogy többet nem kell mennem, mert tuti beleszerettem volna Kép Kép)
Szóval megdícsért, hogy milyen klasszul látszik, hogy tornáztam az elmúlt héten. Nagyon büszke voltam magamra! Kép
Este ha Lackót felcipeltem a negyedikre, akkor utána még belevágok egy fogorvosos projectbe, azt hiszem ma éjszaka aludni fogok a fáradtságtól.

Még jó, hogy a sok munkahelyi dolog teljesen kikapcsol Kép

Pusz Mindenkinek!

Klarissza
klarissza
 
 


Huhh, Klarissza!
Ez kemény egy nap lehetett! De fő a pozitív hozzáállás! Kép

Azt hiszem meggyőztél: fel fogom keresni ezt a dokibácsit! Kép

Kópé
Vendég
 


Ja és a fogdoki is nagyon laza csaj volt tegnap este. Itt találtam rá: www.drbartfai.hu
Hétfőn megint megyek Kép
Lackónak nagyon tetszett a ma reggeli hó, csak pislogott nagyokat, mikor megmutattuk neki az ablakból.
Nagyi hazautazott, visszatérnek megszokott napjaink.
klarissza
 
 


Klarissza, basszus, hogy miért nem én nyúltam le azt a jó kis kocsit, ha már valakinek le kellett nyúlnia! Kép
Azóta sincs hír róla??? Hát, most talán Krisz sem fog kiröhögni, hogy a babakocsitól két méteres körzetben vagyok hajlandó csak tartózkodni, ha elmegyünk sétálni. Szerintem még a gyerekkel együtt is lenyúlja, akinek megtetszik. Hol vannak már a régi szép idők, amikor még kint lehetett hagyni a bolt előtt...

Nekem van egy nagyon bevált mézessüti receptem, soha nem volt még kemény, és 4-5 adag is elfogy belőle karácsony körül. Én a fára is szoktam belőle aggatni. Íme:
Mézes süti recept


Hozzávalók:
25 dkg méz (mindegy milyen)
1/2 kg finomliszt
10 dkg Rama
15 dkg darált dió (ez kihagyható, de én mindig teszek bele)
10 dkg kristálycukor
1 egész tojás + 2 tojás sárgája
1 csapott kávéskanál szódabikarbóna
1 csomag Kotányi "mézes sütemény" fu›szerkeverék (ez a legjobb, nem kell centizgetni a fu›szereket)

Elkészítés:
Ramat megolvasztom, hozzáadom a mézet, tojásokat, fu›szert, cukrot, diót.
A liszttel összekeverem a szódabikarbónát és hozzákeverem a tésztához.
1 éjszakára a hu›to›be kell tenni. (nem fagyasztóba, sima hu›to›be) 1/2 cm vastagra nyújtani, kiszaggatni, megsütni, megenni.

Tapasztalatok:
- a tészta ragad és nehéz gyúrni, de nem baj, mert a hu›to›ben kicsit megszilárdul,
- nyújtáskor picit törhet a tészta, de ahogy melegszik, úgy egyre könnyebb lesz nyújtani,
- nagyon rövid ideig kell sütni, kb. addig, amíg a szaggatótól keletkezett kontúrját elveszíti.
- ha nem teszel bele darált diót, akkor úgy díszítheted, hogy a sütik közepébe fél diót, vagy mandulaszemet teszel és úgy sütöd meg, ill. Aszalt gyümölccsel, szezám- és tökmaggal isnagyon jó!
- én Dr. Oetker szódabikarbónát szoktam venni, pici zacskóban van, mint a süto›por, kb. 3 sütésre elég a benne lévo› mennyiség.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!
Klarissza ez nagyon durva!Reméljük mosttantól csak jó dolgok történnek!
A reuma doki mikor rendel?Próbálom hívni de nem veszi fel soha senki.Valszeg nincs rendelés.
Most új babakocsit kell venned?Nézd meg a keres kínált,mert elég jó kocsik szoktak lenni és jóval a bolti ár alatt.Én is nagyon félek pl. megállni autóval az utcán mert képesek feltörni egy gyerekülésért.Most már kettőért pláne!KépKép

Jól hangzik ez a mézes süti de én még soha nem gyúrtam, itthon legalábbs.
Most pár napig nem leszek mert szombaton keresztelő és a szülinapom így holnap manikűr,kozmi,fodrász végre...
sziasztok
nyetus76
 
 


Nyetus:
Huha, azt sajna nem tudom mikor rendel a magánrendelőjében, de szerda délelőtt bizti, mert utánam mindig jött egy újabb páciens. Szerda reggel 8.30-tól ott van.
Ja neeem kell venni másik babakocsit, mert van még kettő, csak hát ez új volt Kép

Móni:
Most írt Hocek egy szép levelet, hátha hatása lesz, kicsit sok ez a "bűneset" a házban Kép
klarissza
 
 


Sziasztok!

Klarissza, szóval a rémeseményeknek nem szakadt vége a szuloin, amúgy nem is volt annyira szornyu, legalább mindenkiben tudatosodik, hogy érzo emberek vagyunk, és oda kell figyelni, ki mit mond és hogyan, pláne ha a gyerekeinkrol beszélunk.
Tényelg, mi azóta nem voltunk bolcsiben, volt valami visszhangja a szuloinek?

Nyetus! Boldog szulinapot!

Sziszike! Két gyermek mellett, egyik csecsemo még sutogetsz is? Ugyes vagy.

Klára! Mi van veletek?

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Bella, Klarissza, mi volt ezen a szülőin??? Csak nézek ki a fejemből, találgatok... Vmelyik gondozónő vagy épp szülő nem megfelelő hangot ütött meg, vagy teljesen rosszfelé tapogatózom?

Mi, kb egy hónap után talán mondhatom, hogy végre ügyes bölcsisek lettünk Kép Reggeli hiszti helyett mosolygós beszaladás a csoportba, mindkét néni és a gyerekek is szívbe zárva Kép Nem gondoltam, hogy ezt is megérjük Kép
És az ovival is minden oké megint, úgyhogy nagy kő szívről le Kép
Kedden voltam szülőkísérőként a korizó nagycsoportosokkal, nagyon ügyeskék voltak Kép
Takonykór mérséklődött, már én magam is kifelé mászom belőle, szóval csupa jó hír.
Én is szoktam sütögetni, bár nem vagyok egy nagy ász, de a mézesben már a gyerekek is segítenek Kép A muffin meg annyira egyszerű, hogy még nekem sem sikerült eddig elrontani, pedig sokat és sokfélét kutyultam már Kép
Pusz,
Klára
klara
 
 


Klára:
Csak nekem volt borzalmas a szülőin szerintem, mert azt hittem, hogy gyakorlatiasabb lesz a dolog, erre belecsúsztunk egy jó kis pszicho csoportterápiába, ahol más anyáról is kiderült olyan dolog, amit esetleg én nem szerettem volna feltétlenül tudni. Engem egyébként is terhel másnak a lelki nyavalyája, valszeg van egy jó adag empátiám és klasszul beletudok sodródni érzelmileg az ilyen sztorikba, másrészt most nem vagyok toppon, pont Lackó miatt. Még bármikor eltudok pityeredni, ha Lackó-bölcsi-elválás-Évi néni témát feszegetnek. Tulajdonképpen a Zsuzsi néni (aki az aranyosabb gondozónéni) vetette fel, hogy mi lenne, ha a bölcsivel, elválással, beszoktatással kapcsolatos érzéseinkről beszélgetnénk. Aki már feldolgozta annak gondolom könnyebb volt a dolga, én még nem dolgoztam fel, úgyhogy nekem elég kellemetlen volt ott csücsülni kukán, magamba zuttyanva. Huuuu, de sokat írtam Kép Kép
klarissza
 
 


Klarissza, de mi a baj? Bánt, hogy Lackónak túl könnyen ment az elválás, könnyebben, mint neked? Ez az életkorából adódik, amennyire én látom, 2 éves kor alatt könnyebben szokott menni. Nálunk pont fordítva volt, a gondozónénik nem hitték volna, hogy Janka lányom olyan nehéz eset lesz, mint amilyen lett... Magam is csodálkoztam egyébként.
Pszicho-csoportterápia, hmmm. És értenek is hozzá vajon? Mert anélkül veszélyes is lehet a dolog szvsz. Továbbra is csodálkozom az egészen, ilyet még nem láttam, pedig voltam már pár szülőin életemben Kép
Empátia dolgában hasonlíthatunk eszerint. Én is mindenki baját rögtön magamra veszem, valósággal belebetegszem. Ezért is nem mentem olyan pályára, ahol emberekkel kell foglalkozni, pedig igazából szívesen csinálnám, csak secperc alatt belerokkannék. Na tessék, íme még az én lelki nyavalyáim is, nem volt még elég? Kép
K.
klara
 
 


Sziasztok!

Klára:
két napig gondolkodtam a kérdéseden Kép Valszeg az ezévi családi egészségügyi problémák tettek ilyen hipreszenzitívvé. Apám, a bátyám és én voltam elég "rossz" passzban az idén Kép Néhány rohammentőn túlvagyunk már, de erről nem szeretnék mesélni Kép
Továbbá most azon filózunk, hogy jövőre bölcsit váltunk. De nem arról van szó, hogy Éva néni nem tud kijönni általában a gyerekekkel, mert van a csoportban egy csaj, baromira nem érdekli a gyerek és természetesen nagyon elvan Éva nénivel. Én teljesen más ember vagyok és teljesen másképpen állok a gyerekemhez is. Szóval valahogy Lackónak sem jön be, ennek itthon isszuk meg a levét. Na mosmá kezdek teljesen belebonyolódni Kép
A végén még magyarázkodhatom. Na elég ebből a témából, beszéljünk mondjuk a szerelemről Kép

Pusz mindenkinek:
Klarissza és Laca

(Bella:
A Barbira gondoltam, aki egy hét nap beszoktatás után teljesen ki volt akadva, fel volt háborodva, hogy Neki tovább kell beszoktatni a Marcit, mint ahogy ő tervezte. Nekem az a csaj elég gáz, gondolom én meg ő számára vagyok teljesen érthetetlen Kép )
klarissza
 
 


Klarissza mia!
Ha ennyire rosszul viselitek a dolgot, akkor tényleg egy bölcsi-váltás lenne a legjobb. Bár mindenhol lehetnek idegesítő gondozónénik, elég zsákbamacska a dolog, nem?
No megyek, rí a gyerkőc....

Kép

Kép
mzx
 
 


Klarissza, nagyon meg tudlak érteni Kép
De egész biztos vagy benne, hogy Lackónak sem jön be a néni? Nem maga a bölcsi az, amiből már sok neki? Csak arra gondolok, hogy elmúlt az újdonság varázsa.
Tudod, mikor a fiam lett bölcsis, elsőre nekem pont nem az ő gondozónénije volt szimpi, hanem a váltótársa. És elementális rádöbbenés volt, hogy biza nem nekem kell a bölcsibe járnom, hanem a fiamnak. És amíg ő kijön vele, addig nem kell aggódnom. Kép Mondjuk ő olyan típus, akit a gyerekek sokkal jobban érdekelnek, mint a pedagógusok, az oviban sem kimondottan óvónénifüggő, inkább barátfüggő. Kép
Mondanám, hogy gyertek át a mi bölcsinkbe, Bellának is mondtam, de sajnos most biztosan nincs hely, jövőre persze lesz, ha addig kibírjátok... (Kivéve, ha Jankát netán mégis átvennék az oviba év közben, mert akkor a mi helyünk felszabadulna. De erre vajmi kevés az esély. Nem lenne rossz egy helyre hordani őket, így azért elég strapás a dolog.)
Kitartás, ne emészd magad nagyon. De ha tényleg tarthatatlannak érzed a helyzetet, akkor viszont minél előbb váltsál, különben éjjel-nappal ezen fogsz rágódni. (Tapasztalat Kép) Ha körbetelefonálod a kerületi bölcsiket, megmondják, van-e esetleg hely valahol. Pl a Tipegő utcaiban nem szokott telt ház lenni, legalábbis úgy hallottam, és jó bölcsi az is. Mondjuk nektek messze esik.
Klára
klara
 
 


Már megint jól felhúzott...! A változatosság kedvéért Kép
Viszont lehet, hogy olvassa az oldalt, úgyhogy utoljára írtam Róla. Holnap reggel beszélek a vezetővel, aztán majd meglátjuk.
Na pusz, rohanok a fogdokihoz.

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza
Nem is tudom, mit írjak erre. Várom, hogy mire jutsz a vezetonénivel.
Klára- mi volt a a gond Jankával, miért volt nehéz eset? Sírt? Vagy nem akart ottmaradni?

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Bella, hát, vagy 3 hét kellett ahhoz, hogy ne őrült hisztivel induljon minden nap, hogy ő nem akar bölcsibe menni, aztán az elválás is igen nehezen ment, nem engedett el semmi pénzért, sokat sírt, és a saját nénijén kívül a többiekkel eléggé ellenséges volt, aztán ebédre nem evett egy falatot sem, ilyesmi. Az ottalvást még mindig nem kíséreltük meg, bár őszintén szólva jó lenne, mert így csak 2-3 órát van benn, az elhozataluk pedig derékba töri a napomat (Gellértet is elhozom, hogy legalább még egyszer ne kelljen nekiindulni). Most meg egy fordításon kéne dolgoznom, szóval jól jönne még 2-3 szabad óra...
Klarissza, komolyan úgy gondolod, hogy olvassa? Utalt rá? Jaj, nem irigyellek. Ezért lenne jobb a zárt fórum, ott bátran lehet irkálni. Kép
Többiek, merre jártok?
K.
klara
 
 


Klára-Ez tényleg rosszul hangzik, én is valami ilyesmitol féltem. Az azért felkavaró egy anyának, ha úgy kell lefejtnie magáról a síró gyereket és otthagyni.
Bár rafináltak eléggé, Luca pl. reszket a cumijáért reggelente, és nem engedi, hogy elvegyem tole, a gondozónéninek meg odaadja egy szóra, mosolyogva.? Ki érti ezt?
Luca amúgy szeret bolcsibe menni és a gondozónénit is szereti, én meg vagyok nyugodva. Momentán.
De azért megértem Klarisszát is.

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Megint itt Kép
Eddig nagy takarítottam(festés után).
Nagyobb munka, mint gondoltam..illetve sokáig tart, mert nem volt rá elég időm.

Klarissza: sajnálom azt a sok rosszat, ami mostanság veletek történt.
Ha bármiben tudnék segíteni, szólj.
Szívből kívánom, hogy minden rendeződjön.

Majd rakok fel én is süti recepteket. Kép

Hogy álltok ajándék vásárlás kapcsán?
Én már egész jól..már csak csomagolni kell+kiegészítők.
Szokott valaki habcsókot csinálni, fára rakni?
Idén most csinálunk mi is. Kép

Jön valaki vasárnap Zeg-Zug házba? Jön a télapó is. És mi is Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Szobrászmézes

45 dkg liszt
25 dkg porcukor
15 dkg méz
3 tojás
1 kávéskanál (teás) szódabikarbóna
fűszerek (szegfűszeg, fahéj, gyömbér, stb. ) amit szerettek


A tésztát 1-2 napig cálszerű pihentetni.


Gondolom, az összekeverési sorrend nem okoz gondot. Én a mézet, cuktot, tojást keverem előbb össze, utána a liszt és szbk.+ fűszerek.

Kép
sziszike1000
 
 


Mézeskalács házikó


Igazi boszorkány ma már nem lehet meg valódi mézeskalács házikó nélkül! Láss hozzá, készítsd el, és ha Jancsi időközben betoppan, együtt falhatjátok fel az egészet! Ha nem jön, az se baj: tiéd lehet az utolsó morzsa is! Kép
Hozzávalók

1 kg liszt
fél kg porcukor
1 kávéskanál szódabikarbóna (a lisztbe keverve)
6 egész tojás
20 dkg méz
1 citrom reszelt héja
1 kávéskanál őrölt fahéj
1 kávéskanál őrölt szegfűszeg
cukor a karamellkészítéshez (karamellel ragasztjuk össze a házat)

A díszítéshez hámozott mandulát, tökmagot és tésztából formázott darabokat használtunk.


Elkészítése


A tésztát este összegyúrjuk, hűtőszekrénybe tesszük, hogy ne ragadjon. Másnap kinyújtjuk félujjnyi vastagra.

A házikó részeit papíron megrajzoljuk, kivágjuk, és a tésztára helyezzük, majd késsel körbevágjuk a formákat. A ház alapja kb. 12x20 cm legyen, ehhez arányítsuk a többi elemet. (Nagyobb darabokkal nehezebb bánni.)

Kivajazott tepsibe tesszük, és a díszítéseket most helyezzük rá: a tésztából nudlikat sodrunk, és abból hajlítunk íves formákat. Az ablakot is így formázzuk. A háztetőt félbevágott mandulákkal szorosan végigrakjuk. A mandulából késsel vékonyabb szeletet is tudunk vágni, ezekkel és tökmagokkal díszítjük a házikó elejét. Végül egy egész tojást felverünk, és bekenjük a ház elemeit.


Előmelegített sütőbe rakjuk, de résen kell lenni, mert gyorsan megég. Utána óvatosan átrakjuk egy deszkára, hogy hűljön. A cukrot lábasban lassú tűzön felolvasztjuk, karamellt készítünk, egy kevés vizet adunk hozzá, hogy le ne égjen. Ez lesz a „ragasztó". Gyorsan dolgozzunk vele, mert hamar megdermed, és legyünk óvatosak, mert a lecsöppenő forró karamell nagyon tud égetni! Hosszú nyelű kanállal kenjük be az összeragasztandó éleket.


A ragasztás sorrendje


Először az alaphoz ragasztjuk a két oldalt és a két homlokzatot, ez után illesztjük rá a két tetőoldalt, végül a gerincen végigfutó mandulasort és a kis háromszög alakú homlokzati díszt. Ha melléfolyik a karamell, az sem baj, így is jó a házikó.

Tipp: Ha az ablakokat kivágjuk, és a hátsó homlokzatot kihagyjuk, kis mécsest rejthetünk a házba.

Kép
sziszike1000
 
 


Egy kép a végeredményről.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Mézespuszedli

Hozzávalók:
1/4 kg méz,
1/2 kg liszt,
12 dkg margarin,
10 dkg cukor,
1 egész tojás és 2 tojás sárgája,
1 kávéskanál szódabikarbóna,
1 kávéskanál fahéj,
1 kávéskanál őrölt szegfűszeg,
reszelt narancshéj vagy citromhéj

Elkészítés: A megmelegített mézben feloldjuk a vajat, hozzáadjuk a többi alapanyagot és simára gyúrjuk. 5 percre betesszük a hűtőbe. Ha lehűlt, könyen fomázható. 1/2 cm vastagra kinyújtjuk, formákat szaggatunk belőle. 170-180 fokon 12 percig sütjük.
A tetejét diszitem tetszés szerint.

Megjegyzés:
Nagyon gyorsan elkészül, és nem keményedik meg. Dobozban vagy zacskóban tároljuk.

Kép
sziszike1000
 
 


Ötletek karácsonyra.. Kép

Hópehely borax kristályokból
Hogyan növesszünk hópelyhet egy üvegben!
Erre lesz szükség:
* spárga
* széles szájú befőttes üveg
* fehér pipa tisztitó drótok
* kékitő (nem olyan fontos)
* nagyon forró viz (egy felnőtt kell ezzel segitsen)
* borax (gyógyszertárakban lehet kapni)
* ceruza



Hogyan csináljuk:
Egy kis konyhatudománnyal tartós disz-hópelyhet lehet késziteni, éppoly jót, mint az igaziak. Vágj egy fehér pipa-drótot három egyenlő részre. Kössd össze őket úgy középen, hogy egy hat ágú csillag formát kapj.
Pipadrótok s a spárga képezik az alapot arra, hogy a kristályformációnak formát adjanak.

Ha véletlenül a szárak nem egyforma hosszúra sikerülnek, csak vágd le őket, mig egyformák lesznek. Most bogozd körbe a spárgát, hogy szép hópehely mintád legyen. Köss egy másik spárgát az egyik pipadrót végére és erősitsd a spárga végét egy ceruzára (erről fog a csillag lelógni). Tölts meg egy befőttes üveget forró vizzel s oldj fel benne boraxot - 3 evőkanálnyit számitva minden negyed literhez. Kevergesd ezt, amig feloldódik. Ne aggódj, ha még egy kevés fehér por marad az üveg alján. Ha akarod, most tehetsz egy csepp kékitőt a keverékhez, igy még csillogóbb lesz. Akkor helyezd el a ceruzát az üvegen úgy, hogy a csillag szépen belelógjon az oldatba, anélkül, hogy az üveg alját, vagy oldalát érintené. Estétől reggelig már egész szép hópelyhed lehet, de ha vársz még, minél tovább áll az oldatban, annál vastagabb lesz. Vedd ki, amikor a mérete tetszik, és akaszd az ablak elé, vagy a karácsonyfára.

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Én ezt a receptet szoktam csinálni Kép
Mézeskalács figurák

Hozzávalók kb. 50 darab lesz belőle:
25 dkg méz
12,5 dkg cukor
12,5 dkg vaj
50 dkg liszt
3 dkg kakaó
1 evőkanál mézeskalács fűszerkeverék
1 teáskanál őrölt fahéj
1 mokkáskanál sütőpor
1 tojás
1 evőkanál rum
A díszítéshez:
25 dkg porcukor
1 tojásfehérje
piros ételfesték
cukorgyöngy

Előkészítés: A mézet a cukorral és a vajjal kis lábosban felforraljuk, és hagyjuk kihűlni. A lisztet, a kakaót, a mézeskalács fűszerkeveréket, a sütőport és a fahéjat összekeverjük.

Elkészítés: A mézes masszát, a tojást, a rumot összedolgozzuk a lisztes keverékkel, és 24 órára hidegre tesszük. A tésztát lisztezett deszkán kb. fél cm vastagon kinyújtjuk, és karácsonyi formákkal különböző alakokat szúrunk ki belőle. Ha telt formákat készítettünk, lyukasszuk át őket, hogy szalagot tudjunk majd fűzni bele. A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. Sütőpapírral kibélelünk egy tepsit, a formákat rárakosgatjuk, és a sütőben kb. 15 percig sütjük. Hagyjuk kihűlni. A porcukrot összekeverjük a tojásfehérjével (sűrű masszát kell kapnunk), felét fehéren hagyjuk, a maradékot két részre osztjuk, és piros ételfestékkel rózsaszínűre, illetve erős pirosra festjük. Sütőpapírból tölcsért formázunk, a végén nagyon kis nyílást vágunk, beleöntjük a cukormázat, és megdíszítjük vele a formákat. Ízlés szerint megszórjuk cukorgyönggyel, és hagyjuk megszáradni. A formákra szalagot kötünk, és a fára akasztjuk.

kb. másfélóra alatt lesz készen.

Másnap fogyasztható, sokáig eláll

Nagyon finom

Kép
sziszike1000
 
 


Ez is egy nagy kedvencem és nagyon egyszerű is
kb. 45perc alatt készen és rá egy órára ehető.

Csillagok

Hozzávalók kb. 25 darabhoz:
2 citrom
13 dkg vaj + a tepsihez
10 dkg cukor
3 tojássárgája
27,5 dkg liszt
A mázhoz:
15 dkg porcukor
2 evőkanál citromlé
1 evőkanál vagdalt citromhéj

Előkészítés: A citromot alaposan megmossuk, megtöröljük, héját lereszeljük. Kivajazunk egy tepsit.

Elkészítés: A lágy vajat habosra keverjük a cukorral, a tojássárgájával. Hozzáadjuk a citromhéjat, egy csipet sót és a lisztet. Alaposan összegyúrjuk. A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük. A tésztát kb. fél cm vastagra kinyújtjuk, és különböző méretű csillagokat szaggatunk ki belőle. A csillagok egyik csúcsába lyukat szúrunk, hogy szalagot tudjunk átfűzni rajta. A tepsire rakjuk, és 10-15 perc alatt aranybarnára sütjük. Hagyjuk kihűlni. A mázhoz simára keverjük a porcukrot a citromlével, és a csillagokra kenjük. Megszórjuk citromhéjjal, és hagyjuk megszáradni. A csillagokra szalagot kötünk, és a fára akasztjuk.

Kép
sziszike1000
 
 


Remélem tetszenek az ötletek..de most más:

Tegnap voltam fogászaton.. már nem bírtam tovább!!!
Azt mondtam vagy a dokim vagy demalgont veszek be. Hozzá kell tennem nagyon nem szeretem a gyógyszereket amúgysem, főleg most, hogy tudom árthat Annának.
De nem úsztam meg..kaptam injekciót(4órát zsibbadtam),s , ha nem lett volna tejcivel tele a mhűtő..aznap estig fejegettem és öntözgettem.
Pohárból elfogadta a tejet Kép s szerencsésen megúsztuk.

Amúgy most jól vagyunk. kopp-kopp-kopp.
Egész szép már a lakás a héten be is fejezem teljesen és az ajtódíszt is kirakom. Addig nem akarom, míg nem végzek.

Szaloncukrot vettünk összekötöttem őket zsinorral és fellógattam, mindennap egy szaloncukrot levághat Zsolti télapóig. Kép nagyon élvezi!

Kép
sziszike1000
 
 


Végül egy kép a pici lányról Kép

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike:
Te aztán tényleg jól belecsaptál itt a lecsóba Kép alig győztem végigolvasni Kép
A kiscsaj nagyon aranyos, látom élvezi a hintát ő is. Lackó egy féléve eltörte a sajátját, azóta próbáljuk pótolni, de valahogy mindig elfelejtkezünk róla, ha a Cora-ban vagyunk.

Kedvet kaptam a süti sütéshez, annyi receptet tettek fel, és az a házikó iszonyú jól néz ki!!
Mi holnap a Bricostore központba megyünk mikulásozni, aztán szombaton ide a Szondába. Majd készítünk képeket, én is olyan izgatott vagyok....Kép

Klarissza

(Ja képzeljétek kiderült, hogy a szomszédfiú haverjai vitték el a kocsit, és szegény szomszédasszony kiakarta fizetni, csak ne vigyük a rendőrségre az ügyet, mivel a fia bűnpártolás miatt elmarasztalható. A két srác már börtönben is ült lopásért, az egyikük a Kerékgyártó utcán lakik. Apával megegyeztünk, hogy csináltatunk egy jó kis biztonsági ajtót....)
klarissza
 
 


Sziasztok!
Sziszike,
ez nem semmi!Nagyon ügyes vagy.Én nem vagyok ilyen nagy fabrikálós meg a kézügyességem sem vmi jó de a süti sütésben már egész jó vagyok.
Nagyon cuki ez a kép!
Mi túl vagyunk a keresztelőn,nagyon jól sikerült.
Majd teszek fel képet.
Klarissza,
legalább kiderült....de ez azért nagyon szomorú,hogy ilyen világban élünk.
Megyek mert fő a tészta..
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Sziszike!

A múltkor panaszkodtál, hogy nem érsz rá, meg nem tudod magadra hagyni a lánykát, csak a közértig tudsz elszaladni futólépésben, most meg sokkolsz itt minket ezekkel a receptekkel! KépKép

Tartok tőle, még akkor sem nagyon mernék nekivágni ezeknek, ha nem volna egyetlen gyermekem sem. De tényleg nagyon jól néznek ki! Kép Mindenkinek sikeres sütést és jó étvágyat!

Az elmúlt két évben csináltam mézeskalácsot. Az elsők gyönyörűek lettek, de kőkemények, bele sem lehetett harapni. Tavaly nagyon fimnomak lettek, de horrorisztikusan néztek ki, nem is hasonlítottak a mézeskalácsokra Kép Úgyhogy feladtam! Én már csak muffinokban "nyomulok", eddig ez az egyetlen sikerélményem süti ügyben!

Anna már ilyen jól ül? Mennyi idős is? Kb. egyidős a lánykámmal, ha jól emlékszem. Õ is megmarad már ülve az etetőszékben, de valahogy nem merem ültetni, amíg magától fel nem ül. Pedig biztos élvezné ő is!

Oltásra mikor mentek? (Mi 7-én)

Klarissza,

Azért ez durva, én lehet, hogy feljelenteném! Vaagy igenis kifizettetném. Miért lehet mindent büntetlenül meegúszni?

Bölcsi nálunk nem aktuális, de ovit szeretnénk a jövő ősztől. Melyiket ajánlanátok? És melyiket semmiképpen? És mi igaz abból, hogy aa Gyeden/gyesen lévő anyuka gyermekét csak fél napra veszik be?

Kópé
Vendég
 


Kópé:
A mi bölcsink nem is veszi be a GYED-en, GYES-en lévő anyukákat. Azt mondják, hogy a bölcsik túltelítettsége miatt, csak azok a szülők vigyék bölcsibe a kiskölköt, akik dolgoznak. Ha megengednék, hogy az otthon lévő mamák is vigyék, akkor háromszor ennyi bölcsi kellene Kép
(Továbbá én azért nem mehettem vissza dolgozni, mikor hívtak, mert a bölcsiben nem volt hely, azaz elég ideges lettem volna, ha megtudtam volna, hogy közben olyan anyukák, akik nem mennek dolgozni benyomják a gyereküket, hogy ők otthon pihenni tudjanak addig. Vagy most gonosz vagyok??? Kép Egyébként most két bölcsis mamit ismerek, akik azt halandzsázzák a böcsivezető néninek, hogy folyamatosan keresnek munkát Kép Úgyhogy elméletileg bárki gyermeke bekerülhet bölcsibe.)

Azért elég csúnya kopasz fejük van a srácoknak, úgyhogy féltve a házunk előtt álló védtelen "kisautónkat" nem merjük azt mondani Nekik, hogy babakocsit vagy életet. Valszeg mi húznánk a rövidebbet Kép
A feljelentés meg csak a statisztikát rontja...de még mindig filózunk, hogy mi legyen az üggyel.
klarissza
 
 


Klarissza,

Költözés? Persze hova? Szörnyű, hogy ennyire lezüllenek még a jobbnak mondott helyek is, mint Zugló.

Bölcsi ügy: nem vagy gonosz, csak figyelmetlen. Kép Én ugyanis az ovit kérdeztem... A magam részéről nem fogom erőltetni, pláne, ha délben már mehetek is érte. Viszont lehet, hogy a kölöknek is jó lenne már az ovi, társaság, foglalkozások stb.

Egyébként tényleg kétszer-háromszor több ovi-bölcsi kellene, de nem azért, hogy a csúnya, lusta, sőt -minő borzalom!- pihenni vágyó anyukák leadhassák fárasztó csemetéjüketKép, hanem, mert az utóbbi időben rengeteg új ház épült itt Zuglóban, többnyire kisgyerekes családokkal, miközben az óvodai, bölcsödei férőhelyek száma nemigen nőtt. És ugyanez a helyzet pl. a gyerekorvosi praxiokkal. Kép
Vendég
 


Kópé, mivel nem a leendő ovis gyereked jogán kapod a GYES-t, elvileg nem követelhetik, hogy fél nap után hazavidd. Aztán a gyakorlatban bármi előfordulhat, ovija válogatja.
Mi a Lengyel utcai oviba járunk, és ajánlom is jó szívvel, ha nincs túl messze tőletek. Amiket még megnéztem, abból első blikkre a Rózsavölgyi téri meg a Hétszínvirág nevezetű nem volt szimpi, de ez csak az én véleményem. Ha konkrétan megírod, melyik ovi jön szóba nektek, megírom, arról hallottam-e már valamit. Elég sok ovi van Zuglóban Kép jóval több, mint bölcsi. Milyet keresel? Vegyes csoportosat vagy osztottat? játékközpontút vagy iskolára jól felkészítőt? Tavasszal szokott lenni nyílt nap, nézegess meg párat, úgy könnyebb dönteni.

Sziszike, gyönyörű a házikód, meg a lányod is! Kép Fantasztikusak a receptjeid, kár, hogy nekem sem erősségem a sütés. Na jó, muffint azért még én is tudok Kép

Klarissza, és vajon eladás céljából lopták el a kocsit? És már el is adták? Elég durva a történet mindenesetre, jó kis szomszédság lehet. Ezek után amieinkre egy rossz szót se szólok többet.

Az előbb találkoztam Erivel a boltban, ő könnyedén, gyerek nélkül volt, én meg a két haszontalannal. Kép Jót röhögött rajtunk Kép

Pusz, K.
klara
 
 


Sziasztok,
Most talaltam erre a forumra :o) Mindenkit szeretettel udvozlok.
2004. oktobereben szulettek meg babaim Anna, Kata es Bence. Tudnatok ajanlani az Ikea kornyeken jo jatszohazakat?
udv.

Kép
pramprampram
 
 


Sziasztok!

Mostanában sokszor még olvasni sincs erőm, nemhogy írni. Kép
A receptek nagyon jók, a házikó nagyon tetszik. Kép Majd talán megpróbálkozom vele én is.
Rakok fel nektek egy egyszerű muffin receptet. Ezt még a fiúkkal együtt is el tudom készíteni. Kép
Muffin:
15 dkg margarin
20 dkg kristálycukor
2 tojás
8 evőkanál tej (kimértem, nekem 1 dl)
1 pohár joghurt (gyümölcsös vagy natúr)
30 dkg liszt
1 csapott kiskanál szódabikarbóna vagy sütőpor
aszalt gyümölcsök, mazsola, dió, vagy mák, vagy gumicukor, vagy ami eszedbe jut, pl. csoki
A margarint a cukorral kikeverjük. A tojásokat, a joghurtot és a tejet hozzáadjuk. A lisztet a szódabikarbónával és a kockára vágott gyümölccsel, stb, összeforgatjuk, az előzőekhez adjuk. 170 C-on 25-28 perc!

Keddtől megint nem voltunk bölcsiben. Zolinak a füle fájt hétfőn, azóta nem. Apjukkal voltak itthon 2 napig, mivel ő is beteg volt. Így én tudtam dolgozni. Most így félév előtt kellett jegy. Még jó, hogy "csak" féllálásban vagyok. Már így is nagyon sok órám maradt el.
Tegnap anyósnál voltak a gyerekek, gyorsan be is vásároltam egyedül. Kép Elképzeltem mi is úgy nézhetünk ki, mint Kláráék.Kép Ráadásul most jobban kell vigyáznom, mert tele a bolt mikulással. Tavaly a Corában csak azt vettük észre, hogy tiszta csoki a Viki. Kép Gyorsan tettünk a kosárba még belőle, hogy legyen vonalkód, erre azt is megszerezte. Kép Csak csomagolás darabokat adtunk a pénztárosnak.
Ma megyünk a suliba télapózni, jövő héten apáékhoz. Kép

Klarissza, majd személyesen elmondod mi történt.
Nekünk nagy szerencsénk van a gondozónénikkel. Kép

Januártól teljes állásban lehet dolgozni GYES mellett. Akkor mit mondanak majd a bölcsiben/oviban? Nekem ugye nem olyan a beosztásom, hogy délben el tudjam vinni őket, hiába vagyok félállásban. Ezért mi később megyünk reggel, és uzsonna után megyünk haza. Ráadásul több órám is lenne.

Pramprampram! Kép
Üdv itt a fórumon. Kép
Gratulálok a hármasikrekhez.Kép Képet rakj majd fel róluk.
Nekem kettes ikreim vannak, és októberben voltak 3 évesek.
Sajnos nem tudok játszóházat az Ikea környékén. De ha tudsz autóval menni velük, akkor a XV. kerületben van a Kanga klub. Egy régi bölcsi helyén, minden hétköznap de.
Ha szeretnél ikresekkel beszélni, nézz majd át a Gyermeknevelés-Ikrek ill. Ikrek 2 éves kor fölött topikokba is. Ott vannak a kerületből is, ráadásul hármasikresek. Kép De írj majd ide is, ha van egy kis időd. Kép

Hát most jó sokat írtam.Kép Most megyek, mielőtt szétszedik a lakást.

Eri
simones
 
 


Pramprampram, üdv közöttünk! Teljes elismerésem, elképzelni sem tudom, hogy 3 újszülöttel hogyan lehet zsonglőrködni Kép.

Nagyon jók a receptek, különösen a muffinokhoz jött meg a kedvem. Már csak muffinsütőt kellene venni. Kell beléjük papír is, vagy kijönnek a kis formákból?

Kép

Kép
mzx
 
 


Szia Mzx!
Nem kell beléjük papír. Olyat vegyél, ami vagy szilikonos, vagy olyan teflonos féle- Rá van írva, hogy nem kell bele papír. A kis papírkosarak méregdrágák. Én anno Egy intersparban vettem a tepsit.
Zsu
zsuzs74
 
 


Az enyém teflon féle, mégis beleragad... Kép

Én használok papírt.

Kópé
Vendég
 


Én sem használok papirt, teflonos sütőm van. Kép

Eri
simones
 
 


Én sem papírkázok, viszont kikenem margarinnal a teflonos sütőt. A szilikonosnál ezt sem kell Kép
K.
klara
 
 


Köszönöm az infókat! Akkor megnézem, hogy milyen a választék, aztán muffinba fullasztom a családot Kép.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogyha GYES mellett félállásban dolgozom, jár-e a gyermekek utáni szabadság?

Eri
simones
 
 


Simones, a családineten van egy szakbarbár, aki minden ilyen kérdésre nagyon hamar válaszol. Õ biztosan tudja ezt bár elméletileg a munkahelynek is tudnia kellene.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Mzx!
Köszi. Kép Az indexen is van egy topikja, és már válaszolt is: jár az anyanap. Kép

Eri
simones
 
 


Simones,
Nagyon aranyosak a gyermekeid, Viktor es Zoltan ha jol lattam nem nagyon hasonlitanak egymasra :o)))
Jok a receptek.
Mzx,
Koszonom az udvozlest, esetleg lathatnek a csemetedrol kepet?

Jart nalunk a mikulas, itt vannak kepek a babakrol
http://gjakab.fw.hu/baba.html

Kép
pramprampram
 
 


Szia Gabi!

Úristen, mind Te szülted Kép Kép
Nagyon édesek!!!

Mzx:
Hogy vagytok? Kedves Rokon Kép
Mikor jöttök át?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Nagyon szépek és aranyosak.Kép Fiaimnak is tetszenek. Kép
Már születésükkor kiderült, hogy kétpetéjűek, mivel különböző a vércsoportjuk. Egyébként minden porcikájuk és a jellemük is nagyon eltérő. Kép
Van segítséged? 2 gyerekkel még valahogy el lehet bírni, hiszen van 2 kezünk, de 3-malKép Egyedül is tudsz velük sétálni? Ha jól láttam 2 babakocsitok van. De pl. az egyik lehet kenguruban is. Kép
Még a nyáron egyszer sétált az utcánkban egy hármasikres anyuka, egyik kenguruban, másik 2 kettes ikerkocsiban volt. De nem volt egyedül, az egyik nagymama is vele volt, a másik pedig otthon takarított. Kép

Eri
simones
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?