Új privát üzeneted érkezett!

Éljeeeen!
Háziboszi-bácsi, nagyon köszönjük a jó hírt (és hogy eligazodtál értünk Boszi útmutató cetlijein), ezért lebzseltünk itt tegnap óta triplán! Ha még kép is lesz, az már igazán hihetetlenül szép lesz, de én már így is örülök nagyon. Kicsi (kicsi???) Boszira meg vigyázzatok, nem beszélve a bátyjáról, akinek megfelelő fiús buliról kell most gondoskodni, remélem, tudod :lol:
És sok puszi Boszinak, várjuk vissza mihamarább!

Kép

Kép
zsolka
 
 


gratulálok minden újabb boldog anyukának!!
mit szóltok a cikkhez az anyatejről?

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


[color=red]Boszi!!!
Gratulálok!!!!!
:[/color]D :D :D Na,érdemes volt benézni!!! :D :D :D
Várjuk a képe(ke)t apaboszi! :D :D :D

Betti:
Mindig kitalálnak valami hülyeséget... :roll: Magára a tartalmára nem is vagyok kíváncsi.. Az én gyerekemnek tökéletes a tejem :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

Hatalmas gratuláció a Boszi családnak!! Apa Boszi, nyomd azokat a képeket a gépre, és mihamarabb lökjél nekünk is egyet, mert nagyon kiváncsiak vagyunk!!:)

Eveta! Rólad is olyan szívesen hallanék már!!

Rétes!
Köszi a két történetet, nagyon tipikusak...annyira édesek ezek a kislurkók:) olyan hihetetlen,amikor egy bogyó levonja a konzekvenciát, és nagy okosan mondja is:) Bálintnak is vannak hasonló történetei, pl. egy 85 éves rokonom nagyon rosszul jár, ezt B érzi, és mindig érezhetően sokkal figyelmesebb vele, simogatja, kedves hozzá...vagy ma beugrott egy svájci rokon, természetesen svájci csokival, B is kapott egy kicsi csokit, rögtön meg is ette, de Villő csokiját (amit anya fog megenni :oops: ) már szépen félretette, igaz, kicsit azért ólálkodott körülötte, de aztán szépen konstatálta magában, h "ez a Villőé, és nem az enyém". Meg kell zabbantani, ahogy megmagyarázza magának.

Zsolka! Az alsó vonalzód mindig Japánt juttatja eszembe, tisztára olyan a hangulata, mint egy ottani festménynek:)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!

Igazad van Rita, már csak a gésa hiányzik a képről!!!!! :D

Gratulálok az egész Boszi családnak, nagyon sok boldogságot kívánok a csöppséghez!!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Háziboszi, GRATULÁLOK a picihez.Sok boldogságot és Sok egészséget kívánok nektek!!!!!!!!!

mó73
 
 


Az egész boszi-családnak sok szeretettel gratulálok!

Kép

Kép
megymag
 
 


Sajnos én is hallottam már ilyesmiről, mármint az anyatejjel kapcsolatban. Sz@r lenne, ha igaz lenne, de sztem nem vagyunk abban a helyzetben (én legalábbis) hogy ezt megítéljem. Az biztos, hogy sajnos a mi táplálkozásunk sem olyan már, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt az anyáké. lehet h kevesebbet ettek, de az bizti természetesebb volt. Csak hát akkor is ott van az érzelmi faktor is a babáknak. Szóval nagy bölcsen csak annyit tudok mondani: tudja a fene....hehehehe :lol:

Kép

Kép
megymag
 
 


Kedves Bosziék!

Isten éltesse a legkisebb jövevényt veletek együtt!
Szép, szeretetben gazdag, békés, összebújós-összeszokós-egymásra hangolódós időszakot kívánok Nektek!
Szép méretekkel rendelkezik a kicsi lány! Nagy-nagy gratula!
Boszi, gyors felépülést, gyógyulást, megerősödést!

Lányok!
Aranyosak vagytok, köszike a kedves, és szívet melengető soraitokat!

Képzeljétek, vasárnap vacsoravendégeink lesznek ( egyik püspökünk lelkész-fia és párja ), kicsit izgulok, mert ők böjtben nem esznek húst és így húsmentes vacsit kell készítenem. Lesznek rántott zöldségek, meg majonézes sali. Van valami egyéb ötletetek? Esetleg valami gyors desszert-receptke? :roll: :roll:

Remélem Evetáék is jól vannak!

Ma mindenkinél nagyon hideg volt, vagy csak nálunk?
Én már úgy várom a tavaszt, a kertben szöszmötölést, a nem melegen felöltözést....ja, tervezünk számomra egy bicaj megvételét, úgy örülök!!!! Na aztán majd kerekezünk HUncuttal!

Hál Istennek Huncutom jobban van, már nem köhög annyira. Megkönnyebbültem!

Rétes!
Tényleg jók a sztorik! Én is mindig nagyon élvezem kicsim produkcióit. Tegnaptól elkezdett táncikálni!

Békés éjt Mindenkinek!

puszi
borakata
Vendég
 


Lányok, milyen cikkről van szó? Hol olvastátok?

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Ritmit!

Itt, a babaneten, bal oldalt, a cikkajánlóban találod meg a cikket!
Címe: Veszélyes az anyatej?
Vendég
 


Szépjóreggelt!

Kata! Nálunk gyönyörű idő van, hőmérsékletet még nem néztem, de süt a nap és nem fúj a szél. Remélem Nálatok is ilyen az idő! Nekem van egy nagyon tuti svéd almafelfújt receptem, Pettson és Findusz receptkönyvéből való:) Nem kifejezetten torta, nincs benne liszt, de olyan nagyon fincsi és könnyű, szerintem jó kis böjti édesség:) Szívesen leírom, ha gondolod. Nemrég csináltam meg egy barátnőm meglepi bulijára, és arattam vele:)

Szép hétvégét!

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Boszi-családnak nagy-nagy gratula!!!
jó egészséget, sok tejcsit, mihamarabbi felépülést kivánunk!!
:D :D :D

Eveta is biztos babázik már, remélem velük is minden ok :)

Timika?

Borakata, itt egy fincsi fánkrecept: http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... ecept=8340
bár nem tudom böjtben ilyet lehet-e, ez inkább farsangi édesség, de én imádom.

Kép
borgmama
 
 


Lilla, Borgmama!
Köszönöm az őszinte szüléstörténeteket!

Borgmama! Knak még folyik az orra, krupp nem volt több, ma éjjel kicsit gödhös volt, de ennyi, Ábel hisztis mint a fene. Már elviselhetetlen a hiszti mennyisége...Már kezdek azon aggódni h az én gyerekem miért ilyen..na mondjuk ki elviselhetetlen pár hete..

Kép

Kép
megymag
 
 


Kata! Nekem a kedvenc csokis süti receptem jut eszembe. Nagyon fincsi! (és bazi gyors) A belseje kissé lágy marad, a külseje ropogósabb. én is azt sütök ma vagy holnap délelőtt Átnyomom...

Kép

Kép
megymag
 
 


Megymag! Az a bazi gyors csokis süti receptre én is kiváncsi vagyok!

Borg! Ha már megvan a szüléstörténeted, nekem is átküldöd priviben? Köszi!

Evetának nem volt hírhozója?? Hoppá...

És a végére:

Balatoni fogasokat Balla Tóni foga sokat :lol:

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Hű, mindezeket a recepteket írjátok meg ide lécci-lécci! Mostanában folyton keresésben vagyok, nagyon jól jönnek az egyszerű-de-nagyszerű recik!

Képzeljétek, ma kirándultunk, és állati szép idő volt, és nagyon-nagyon jól esett!!!

De még a fektetés hátra van, igaz, ha a megtett kilométerek számából indulok ki, hamar fog menni :wink:

Kép

Kép
zsolka
 
 


Svéd almafelfújt

12 dkg puha vaj
10 dkg cukor
1 cs van. cukor
1 csipet só
2 db tojás
10 dkg őrölt mandula
1/2 tk. fahéj
5-6 db savanykás alma
6 dkg mazsola
1/2 citrom reszelt héja

1. vaj, cukor, van.cukor, sót krémesre keverjük, majd
2. tojássárgjükáját mandulával, citromhéjjal és fehéjjal a masszába keverjük, majd
3. tojásfehérjét keményre, majd a tésztához adjuk, majd
4. almákat meghámozzuk, felszeleteljük és egy kivajazott tűzálló formába rétegesen beletesszük
5. A masszát a réteges almára öntjük, 180-200 C-on 20 percig sütjük.
Én nem tettem bele mazsolát, de a recept írja.

Könnyű, finom süti!

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok! Szép jó estét mindenkinek!

Na, jól elcsúsztam ma...töredékét tudtam megcsinálni annak, amit elterveztem, de sebaj. Épp egy vendégségből jövünk, fincsi lasagne-ra voltunk hivatalosak...nesze neked kevesebbet
evés este...

Borg!
Köszi a receptet! még sosem sütöttem fánkot, de a mi késik, nem múlik! :wink:
Nekem is elküldenéd a szüléstöridet? Szívesen elolvasnám, persze, ha Te is meg akarod velem osztani.

Rita!
Köszi a receptet, majd kipróbálom egyszer, sajna nincs itthon almánk...de legközelebb bizti elkészítem, mert én is nagyon kedvelem az almás dolgokat!

Megymag!
Akkor én is várom a gyors csokicsodát! Az én jelszavam is hasonló Zsolkáéhoz: gyorsat és könnyűt! :D

A holnapi menü, amelyet készítek a vendégeknek(hát nem valami fantáziadús, de jobb nem jutott eszembe): rántott karfiol, rántott cukkini, gombás lepény, tavaszi majonézes saláta (tojás-retek-újhagyma ez nagyon fini!) és gyors piskóta. De még egy-két takarításosdi hátra van :evil:
Mi ma nagyon álmosak voltunk Huncuttal...bevallom töredelmesen, én is elszundítottam vele délután...

Ma szép időnk volt, sütött a nap, sokat voltunk kint, H. alig akart bejönni.

További szép hétvégét!
üdv
borakata
Vendég
 


Fúúúú... ez baromi jól hangzik, Rita!

Eszembe jutott: én joghurttortát szoktam csinálni, ha számít a külcsín is... szoktatok Ti is? Nyamm... már csak lefeküdni akartam, de asszem még bevágok gyorsan egy mézes kenyeret :oops: és csak utána ugrom az ágyba. Minden esetre jó északát!
:D

Kép

Kép
zsolka
 
 


Zsolka!
nekem jöhet cserébe a joghurttorta!

Francia csokisüti:
150 gr. cukor, 80 gr. liszt, 250 gr. vaj, 4 egész tojás, 200 gr. fekete csoki.
Felolvasztjuk a csokit a vajjal és krémmé keverjük.
A tojást a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a lisztet majd a csokis krémet.
Sütőpapírral kibélelet formába tesszük, vagy kivajazott formába és 200 C-on kb. 30 percig sütjük. A belseje lágy marad a teteje lesz szilárd, de így a finom!
Őzgerinc-szerű csak rövidebb formában sütni, hogy püspökkenyér-szerű, méretű szeletekre lehessen vágni. Nem tortaformában! Tálaláskor a szeleteket kevés porcukorral megszórni, úgy dekoratívabb. Nagyon csokis érzés...

Kép

Kép
megymag
 
 


Háziboszi! Gratulálok! Kívánok nektek sok boldogságot és sok tejcsit!

Borakata! A szopizást azt hiszem végleg elfelejthetem! :( Bár azért időnként még próbálkozom. Megvettem a haberman etetőt is, a sem jött be. Most ott tartunk, hogy nagy ritkán ha hajlandó cicizni, akkor kettőt szív, egyet harap, vagy megszívja és elengedi. Most valami elektromos mellszívóra vadászok, mert a nyikorgó kézi aventommal nem sokra megyek. Javaslatok? Ti használtatok?
Amúgy Milán egy tündér. Eszik, alszik, játszik. Délután van csak egy kis nyűglődés! És a tegnap éjszakát átaludta. Letettem 9-kor és reggel hatkor kelt, akkor is csak olyan szolidan. :D

Borgmama! Örülök, hogy jó élmény maradt a szülésed! És gratulálok mégegyszer Lénához!

Zsolka! Köszönöm szépen a táblázatot!

Valaki pár oldallal ezelőtt kért a goblenről egy közelebbi képet. Most jutottam oda, hogy csináltam, nem tökéletes, de azért látszik valamennyire, hogy hogyan kell varrni. A közelebbiek sajnos mind homályosak lettek.
Kép

Játék! Én most részt veszek egy játékban. Röviden egy könyvet elküldök, aztán x nap múlva kapok többet. Ha valakit érdekel, szeretne ebben részt venni írjatok priviben és a részleteket leírom. Köszi.

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Meggymag, kitartás a hiszis gyerkőchöz!

Enikő, nekem medela elektromos van, már Linda óta, és nagyon szeretem. igaz szerencsére ritkán használtam, most a kórházban jól jött, mikor bedurrant a mellem. használtan vettem, úgy egész megfizethető áron hozzá lehet jutni. Már persze, ha ezzel nincs bajod (használt).

Zsolka, na milyen gyors volt a fektetés? :)
kirándulás szuper :)

a szüléstörténetet bevallom szépitettem, talán azért hogy magamnak is szebb legyen. főleg az utolsó 2 óra volt borzasztó, és nem csak a fájdalom miatt. biztatásnak irtam, de ellenséges hozzáállásnak éreztem mind3 segitőm (köztük a férjem) viselkedését. cserbenhagyásnak, és sértegettem is mindenkit. és a könyörgés nem elszólás sajnos. ugyanakkor meg ahogy irtam, megkönnyebbültem, hogy nem csak miattam lett műtét, mostanában pedig azon morfondirozom, mit hogyan lehetett volna másképpen, mi kellett volna ahhoz, hogy sikerüljön. hogy ez pech-e vagy mi a csuda. a férjem szerint alkalmatlan vagyok a gyerekszülésre, mert nem tudok tágulni.

viszont javult a helyzet a tesók között, Linda már nem ütöget minket. ha előfordul hogy csapkodna, a takaróját-párnáját püföltetem vele, és az tetszik neki. elkezdtem emelgetni is, hiszen szerdától egyedül leszek a lányokkal, muszáj. egyelőre mellettem áll olyankor a férjem, hogy segitsen, ha kell, de nem kell :) és ez Lindának is sokat számit, úgy érzem. napirendünk is kezd lenni :) a picilány (ha-ha, már 2 body is leszerepelt, mint egyszer ráadtam, de többet nem tudom mert kicsi rá) éjjel csak egyszer kér enni :) :) :)

sütireceptek nyami :)

Enikő, nagyon szép ez a goblen!

Kép
borgmama
 
 


Borgmama!

Medela mini electric van neked? A tesz-veszen nézegettem ezeket.

Szüléstörténet! Én ennél jóval kevesebb ideig vajudtam, de a császár az én fejemben is megfordult (persze nem mondtam senkinek, meg valószínű még türtem volna tovább is a fájdalmat), mert az ugye nem akkor fáj (most meglesz a gyerek és majd ráérünk a fájdalommal foglalkozni). :oops: :oops:
Morfondirozni én is szoktam, bár egyre inkább úgy érzem értelmetlen. A mi lett volna, ha? kérdésekre a választ úgysem tudjuk meg soha. Az a fontos, hogy te mindent megtettél, ennek ellenére ennek valamiért így kellett lennie!
És a mi esetünkben nagyon jó, hogy ma már ennyire profik a császár terén, mert így van 2 gyönyörű egészséges gyerekünk.
Azért fájdalom ide, vagy oda egy 3-ik gyereknél én újra megpróbálnám a sima szülést! :lol:

Örülök, hogy Linda kezdi elfogadni Lénát. Egyre jobb lesz meglátod! Viszont emelgetni még nem kellene! Annak ellenére, hogy nem érzed most, hogy fáj, abból még lehet baj. Én az elején a pelenkázásnál is megkértem, hogy üljön fel az ágyra és úgy pelenkáztam. A fürdőbe meg vettünk egy fellépőt - arról be tud mászni a kádba.

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Hahó!

Nagyon kösz a fincsi recepteket!
Borakata, hogy sikerült a lakoma?

Bemásolom a joghurttortát:

Hozzávalók: 3 tojás, 3 csapott evőkanál kcukor, 3 evőkanál liszt, késhegynyi
szódabikarbóna (helyette uennyi sütőpor is mehet), 3 pohár natúr joghurt,
20dkg porcukor, 1 cs. vaníliás cukor, 2 pohár tejszín (3 dl-es zacsi épp jó
lesz), 2,5 dkg zselatin (színtelen tortabevonó is jó, de abból több kell
picivel), 30 dkg gyümölcs (mirelit erdei gyümi, vagy idény gyümölcsök).

Elkészítés:
A tojásból, cukorból, lisztből a szódabikarbónával piskóta alapot sütünk.
(Ha csak a joghurtos részét készítjük el piskóta nélkül a tortaformában,
10 perces finomság lesz belőle. ) Ha kihűlt, kivesszük a tortaformából ,
kibéleljük a formát folpackkal, a piskótát pedig visszatesszük. A joghurtot
elkeverjük a porcukorral és a vaníliás cukorral. A tejszínt kemény habbá verjük.
A zselatinport elkeverjük 1 dl vízben és lassan felfőzzük (forralni nem szabad,
csak egészen áttetszővé váljon), és még forrón belekeverjük a joghurtba.
Végül a kemény tejszínhabot is beleforgatjuk. A fele masszát ráöntjük a piskóta
alapra, megrakjuk alaposan lecsepegtetett, darabokra vágott gyümölccsel,
ráöntjük a többi masszát, a tetejét az éppen benne lévő gyümölccsel díszítjük
és legalább 2 órát hagyjuk dermedni. A tortaformát szétkapcsoljuk, a folpackot
óvatosan lehúzzuk, és a tortát tálra tesszük.

Elsőre megijedtem tőle, hogy tuti nálam nem fog megdermedni a zselatinos joghurt viszont ráolvad a folpack - de tévedtem. Ez működik. És gyorsan. És állati fincsi és mindenki ájuldozik, mert profin néz ki.

Képzeljétek, ma moziban voltunk! Megnéztük a gettómilliomost... Ilkát pedig először hagytuk hosszabban a nagyszüleinél. Remek volt! Mindkettő... :wink:

És most fektetés. Hogy gyorsan vagy lassan, az majd elválik (a tegnapi csalódás volt, hárompercesre számítottam, de úgy látszik, túl sok volt az egységnyi időre jutó feldolgozandó élmény :? ).

Kép

Kép
zsolka
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, mert jól sikerült a tegnap esti vendégség. A kajákat sem rontottam el – pedig volt, amit először készítettem (gombás lepény, nagyon fini) és ízlett nekik. Izgultam is rendesen.
Az életben vannak érdekes dolgok. Számomra mindig meglepő, hogy – így az egyetem elvégzése után – a korábban már ismert emberek, egyetemi társak mennyit változnak. Mi emberek mennyit tudunk alakulni. Így volt ez tegnap is, a srác és a párja nagyon szimpik voltak. Jót beszélgettünk. Pedig korábbról a srác nekem kifejezetten unszimpatikus volt. Most meg kedves volt, nyitott, ötletdús, segítőkész. Komolyan, örültem. Aztán kiderült, hogy a párja a földim, ami még inkább örömmel töltött el.
Az embernek sokszor vannak csalódásai, kellemetlenségei más emberek miatt. De olyan jó, ha tényleg vidámságot, örömteli perceket jelentenek a találkozások. Nekünk ez tegnap így volt. H. is jól bírta magát este, egész végig berregett…
Aztán az is eszembe jutott, hogy lehet az is, én változtam. Valahogyan mostanában nagyon észreveszem magamon. De ez jó szerintem.

Enikő!
Sajnálom a szopit! Én is kézi aventet használtam, de nem sokszor, mert nem kellett fejnem, nem volt rá szükség. Az elektromos aventet az egyik barátnőm nagyon dicsérte, ő mindig azt használta, neki sem akart a gyereke szopizni, és cumisüvegből adta. Aztán van olyan ismerős is, aki végig, jó hosszú ideig csak üvegből tudta etetni a gyerkőcöt, mert nem volt hajlandó szopizni a kislánya.
Így lehet, hogy érdemes beszerezni tényleg egyet.

Borg!
Köszi a szüléstörténetet! Nagyon tanulságos, az, ahogyan szinte harcoltál...én veballom őszintén, ahogyan olvastam – bár tudtam, hogy császár lett a vége – szinte végig azon drukkoltam, hogy ne legyen az! Komolyan! És a soraid között ott a fájdalom, a lelki tipródás…vagy nem így van? Én ezt éreztem, miközben olvastam.
Örülök, hogy ilyen erőt kaptál, hogy küzdöttél! Ez nagyszerű dolog! És Te nem tehetsz róla, hidd el, hogy így alakult! Valahogyan így kellett történnie, ahogyan a többiek is írták. Az elfogadás tényleg kemény dolog, én az életemben nap mint nap tapasztalom, átérzem, és viaskodok vele. Nem csak a szülésem miatt.

Zsolka!
Örülök, hogy jó volt a mozi! Mi utoljára pocakosan voltunk, akkor is már alig tudtam nézni a filmet, mert annyira kényelmetlen volt ülni. Régen rengeteget moziztunk, nagyon szerettük. Most ugye nincsen kire hagyni H-t, és a szopi miatt is kötött a dolog, meg az alvás-fektetés stb. Marad a dvd nagy ritkán. Bár én mostanában egyre ritkábban nézek tv-t. Inkább rádiót hallgatok, a Kossuth-ot. Olyan érdekes témákat vetnek föl!

Ma sajna pocsék idő van! Mikor lesz már igazi tavasz???
Képzeljétek, egy ismerősöm megadta az elérhetőségemet egy takarítógépekkel foglalkozó cégnek….ma jönnek tesztelni a svéd gépeiket. Na bumm! Kíváncsi vagyok mindenesetre. Legalább kitakarítják a szőnyegeket, legalábbis remélem…

Kitartást!
borakata
Vendég
 


Hahó!

Zsolka! Köszi a joghurttorta-receptet, elmentettem.

Az én csokissütimhez: azt elfelejtettem írni, hogy feltétlenül ahgyjátok magától kihűlni, méghozzá a sütőben és még utána is legalább egy órát! ha ugyanis türelmetlen a banda és megvágod mielőtt pihent volna, ki fog folyni a legfincsibb belseje... Na íg jártam én vasárnap vele. Tudtam, hogy szét fog esni, de a pasik közölték h ő azonnal sütizni akarnak, melegen, nem bírnak várni uzsiig...Úgyhogy fájó szívvel, de engedtem ........ez a ronda de finom kategória.

Borg! Én is éreztem a fájdalmat a soraid között, és tudom mennyire szeretted volna, már a baba megfoganása előtt... Hát igen, nem könnyű ezt most neked elfogadni és valószínűleg idő kell majd hozzá. De a jó hír : úgysem tehetsz mást!!
Na pont én papolok, mert Katához hasonlóan mostanában nekem is nagy gondjaim vannak ezzel a dologgal: elfogadás...Csak küzdök küzdök, mérgelődök, dühösködöm, de nem lesz jobb, csak egyre elkeserítőbb a dolog....Pedig az eszemmel tudom, hogy el kell fogadjam ahhoz hogy megbékéljek ezzel a bizonyos dologgal. A dolgaim mostanában nem úgy mennek, ahogy szeretném..

Kép

Kép
megymag
 
 


Megymag: annyi kérdésem lenne még a sütihez, hogy a vaj lehet-e margarin, vagy úgy rossz, és hogy milyen csokival szoktad csinálni, Van valami tuti bevált?

Borakata, tök ügyes vagy a lakomával!
A változó emberek-változó barátságok nálunk is örök téma. Nem könnyű átélni, mikor emberek "elmennek" más irányba, akikkel régen összhangban voltunk, de persze öröm minden új barátság. Mi év végén szoktunk kérdéseket gyűjteni, beszélgetni az elmúlt esztendőről, és rendszerint van egy "év felfedezettje" kategória :D

Megymag, tudsz még többet mondani a nem-könnyűségekről, amiket el kéne fogadnod? Vagy teljesen titkos és megfogalmazhatatlan virág-nyelven?

jajjj, jelenésem van a rajzasztalnál---- de azonnnnnal

Kép

Kép
zsolka
 
 


Gratulálok a kisboszihoz! Legyetek nagyon boldogok!

Már itthonról írok, ma délelőtt jötünk haza.
Csoda történt, NEM LETT CSÁSZÁR :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Március 20.-án 13 óra 40-kor, 13 óra vajúdás után megszületett Benedek baba 2660 grammal és 52 centivel. Az én okos, szófogadó kisfiam nem hagyta magát, és úgy bújt ki a napvilágra, ahogy szerettem volna.

Ma beindult a tej is, úgyhogy finomhangolunk, 20 perc és 2 óra között bármikor kérhet enni, úgyhogy a részletes beszámolóra kicsit várnotok kell, de nagyon szeretném megosztani veletek, mert nekem elképesztően izgalmas volt ez a 13 óra.

Köszönöm a sok rámgondolást és jó szót, amit eddig kaptam tőletek. Úgy érzem, komolyan segített abban, hogy minden ilyen csodálatosan alakuljon Benedek születése körül.

Kép

Kép
eveta
 
 


Mi???? EVETA!!!! Hát ez tényleg a csoda maga!
Hogy csináltad, hogy csináltátok??? Lécci-lécci, ne csigázz minket soká, ha Benedek baba hagyja, hiszen úgy váltunk el, hogy mindjárt befekszel, és ukmukfuk - műtét. Hogy lett ebből sima megszületés, és főleg hol volt az a 13 óra?
Minden esetre fantasztikus, és nagyon-nagyon örülök Veled, és Isten hozott Itthon! Benedeknek pedig a boldog anyuka mellé már csak békés napokat kívánok (már ha hagyjuk :wink: )!

Kép

Kép
zsolka
 
 


Sziasztok!

eveta! Nagyon örülök, hogy csoda történt! :lol:
Kívánok nektek nagyon sok boldogságot és sok-sok tejecskét!
És nagyon várom a beszámolót!

Megymag! A csokis sütid receptje nagyon jól hangzik! Ki fogom próbálni!
Az elfogadással kapcsolatos küzdelmedről nem tudsz írni bővebben? Esetleg nem tudunk segíteni valamiben?

Zsolka! Joghurttorta - nálunk is nagy kedvenc, csak én joghurt helyett kefírrel sütöm! :lol: És gyümölcsként kizárolag eperrel vagy málnával! Örülök, hogy siekrült eljutnotok moziba! A nagyi mindkét gyereket bevállalta?
Mi is szerettünk volna elmenni a Benjamin Button különös életét megnézni, de a két gyerkőcöt nem tudjuk egyelőre másra bízni. Látta valaki a filmet?

Borakata! Nagyon örülök,hogy jól sikerült az este! Nagyon ügyes vagy, hogy ennyi félét tudtál sütni, főzni!
Változás - szerintem a gyerek is sokat változtat az emberen. Sokkal türelmesebb, megértőbb, elfogadobb lesz az ember általuk!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


A játék senkit nem érdekel, vagy csak nem vettétek észre a kérdést?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Jó estét!!!

Evetaaa!!!!!!!!!
Hihetetlenül örülök! Nagyszerű! Csodálatos! Kívánok minden szépet és jót, meghitt, örömteli, szeretetteljes pillanatokat a ráhangolódásban! Sok tejecskét! Isten éltessen Benneteket egészségben! Nagyon kíváncsi vagyok a történetre!

Enikő!
A játékot ismerem, én is benne vagyok, éppen most gyűjtöttem össze a neveket és holnap adom fel őket! Köszi!
A sütés-főzés úgy ment, hogy a párom vigyázott H-ra, különben nem tudtam volna megoldani.
Igazad van, én a kisfiam születése után úgy érzem, teljesen megváltoztam. Örülök, hogy megadatott megélni az anyaság csodáját, azt, hogy valaki annyira szeret, feltétlenül és maximálisan.
Amikor nagyon kivoltam attól, hogy hogy nézek ki, megváltozott a testem-alakom vagy pl. azon problémázom, hogy kilók stb. akkor sokszor eszembe jutott az, hogy cserébe mennyi minden jót kaptam és tanultam. Poénosabb perceimben eszembe jutott: milyen jó, hogy a kicsim akkor is rámmosolyog, ha zsíros a hajam, vagy lehányt, kopott melegítőben vagyokmilyen jó ez!
Egyébként engem zavar az, hogy bár 3 kg-mal vagyok több,(persze korábban kevesebb voltam...) mint a várandósságom előtt, mégis teljesen más a formám. A hasamról nem is beszélve...
Ti hogy vagytok a has-kérdéssel? Mit lehet tenni?

Elfogadás: sok mindennel kapcsolatban gondoltam. Önmagam helyzete-szülésem-családom és gondjai-engem körülvevő emberek....

Ja, a porszívó-ügynök jól dolgozott... férjem döntésére megvettük a gépet....

Apropó: 1éves szülinapra torta-recept ötletek valakinek?
Vendég
 


Eveta! Nagyon mgleptél, ez egy igazi ajándék, h így alakult. Szívből gratulálok Benedekhez és sok-sok boldogságot!! Én is kíváncsian várom a részleteket, hogy sikerült 20-án mégis megszülni a babát!

Kata! Örülök, h jól sikerült a vacsi, és hogy jó élmény volt a találkozás! Ügyesen megoldottad :wink: Has-para nálam is van, megértem, ha zavar az átformálódás, de én bízom abban, hogy kitartó és jól megválasztott tornával lehet faragni a problémás részeken.

Megymag! Nem szeretnél többet mondani erről a bizonyos nehezen elfogadható dolgoról? Nem jó érzés ilyen sorokat olvasni pont Tőled...

Zsolka! Ezt jól megfogalmaztad: az év felfedezettje:) Régebben valaki mondta nekem, hogy ez ember legkésőbb egytem alatt szerezhet életre szóló igazi barátokat, utána már nagyon nehéz főleg a munka, a család miatt, az emberek egyre zártabbak lesznek egymás iránt. Valamennyire igaza volt...főleg abban, hogy most úgy érzem, sokkal nehezebb ismerkedni, barátságot kötni. Hangsúlyozom, barátságot, nemcsak olyan ismerettséget, ami abból fakad, hogy van az életetekben valami közös, főleg a gyerekek. Ilyenkorra már szinte mindenkinek megvan a stabil baráti társasága régebbről, nekem legalábbis "manapság" a barátkozás már nem megy úgy, olyan természetes módon, mint pl. egyetem alatt ment. Ezért frappáns az általad írt kifejezés, mert ha mégis valakivel úgy érzem, hogy nnna, ebből talán több is lehet egy jó ismerettségnél, az nagy ajándék. Mert a barátság és a barátok nekem roppant fontos-fontosak, és ha kikopik egy ilyen kapocs az életemből, azt mindig veszteségként élem meg.

Enikő! Én is részt veszek a játékban.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Borg! Köszönöm a szüléstörténetet! Emlékszel Kövecskére? Régebben, amikor én is csatlakoztam, még írogatott nekünk is. Hasonló a története, ugyanabban a kórházban egy abszolút vbac dokinál szült. Sok órás vajúdás után lett végül császár, és neki szép élmény maradt. Ezt azért írom, mert Ő jutott eszembe a történetedről: remélem Neked is szép élmény marad...olyan sokat vajúdtál, hogy sokszor már első szülésnél sem engednek ilyan hosszan, úgy gondolom, hogy abszolút mindent megtettél, talán még egy kicsit annál is többet:) Az, hogy alkalmatlan vagy a szülésre, nem igaz, de gondolom ezt Te is tudod:)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Enikő!

Elfelejtettem megírni, hogy milyen szép a gobelined!
Mindig csodálom az ügyeskezű hölgyeményeket!

Na mára ennyi, lecsukódik a szemem, jól lefárasztott minket a porszívós... :shock:

Békés éjt Mindenkinek!
borakata

Ja, üdvözlöm a recepteket itt a fórumon! Zsolka! A te tortádat is kipróbálom majd! Ha vannak gyors husis receptjeitek, azt is szívesen fogadom!

Na de most már tényleg szem becsuk, gép kikapcs....
Vendég
 


Sziasztok!

Minden újszülöttet üdvözlök a fórumon! Örülök, ha a császárosok is megbékéltek a helyzetükkel, és örülök, hogy Eveta babája teljesítette anyukája kívánságát és szépen kibújt!
Eveta! Én is nagyon kíváncsian várom a szüléstörténetet!


(Bevallom, engem ezek a császárok most nagyon megviseltek lelkileg, és szívből örülök neki, ha az érintettek könnyen túl tudnak rajta jutni testileg és lelkileg is és a meglévő örömre tudnak koncetnrálni.)
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok Evetának!!!!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Hogy Megymag szavaival éljek, nekem sem mennek mostanában úgy a dolgaim, ahogy szeretném......
Sőt, azt hiszem kedélyállapotom lassan a depresszió határát súrolja.... Úgy gondoltam, hogy könnyebben fogok boldogulni a három gyerekkel. Az elején minden olyan jól ment... A kicsivel nincs is gond, de a nagyobbak, főleg Gábor teljesen kikészít! Egész nap rajtam lóg, hisztizik, stb....
Na és ez a dackorszak, úgy érzem, sosem lesz vége. És most már mindkét "nagy" dacol! Ha valamire megkérem őket, a válasz mindig a "NEM".... Hát ezt nem tudom meddig bírom még cérnával.........
A folyamatos egyedüllét sem tesz jót, az idő is olyan, hogy alig tudunk lemenni....
Na most tettem le a kicsit, már megint fenn van! Biztos érzi, hogy nincs túl jó kedvem.... Pedig ő olyan jó baba, tényleg csak eszik és alszik......
Na most jól kipanaszkodtam magam Nektek!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Sziasztok!
BOSZI!
Gratulálok a szép nagy Alízhoz! Remélem minél hamarabb találkozunk itt újra!

EVETA!
Ez aztán a jóhír!!!!!! Kíváncsian várom én is a részleteket, h hogy sikerült végül simán megszülnöd a kisfiadat!

Btünde!
Az egyedüllét sajnos nagyon le tudja szívni az ember energiáját, életkedvét! Mostanában én is sokat vagyok egyedül, amíg tart ez az ütem az építkezésen a férjem nagyon sokat kell, h dolgozzon. (Én annyiban vagyok szerencsésebb, h látom a végét, ami ápr. 1. lesz) Azt tudom tanácsolni, h ha van rá lehetőséged ezekben a szutyok napokban, hívj el magatokhoz vkit látogatóba, együtt játszásra. Nekem ez sokat szokott segíteni. Napközben a lányod óvodában van?
Ha van rá egy módod, akkor menj el a hétvégén egy rövid időre egyedül, amíg a szoptatás engedi! Sétálj, vegyél újságot, vagy ugorj el fodrászhoz! Tudom, h ezek olyan nőmagazinos tanácsoknak hatnak, de tényleg segítenek! Én anno leginkább attól szenvedtem, h nem tudtam felnőtt emberrel beszélgetni, így az én számomra a legjobb terápia a vendég hívása, és a játszóterezés volt (ahol persze megint csak a gyerekek a téma, de azért nem kell ovis szintem tárgyalni).
Amit utoljára írtál, h a babád is érzi a hangulatodat, teljesen igaz. Mindannyian tapasztaljuk ezt, úgyhogy ezért is fontos, h anyuka próbáljon kilábalni a rosszkedvből. Ezért szerintem nem önzőség, ha kikövetelsz egy kis szusszanásnyi időt saját magadnak!!! A nagyobbik fiamnak többször fejtem le tejet, és így 2 szopinyi időt távol tudtam tőle tölteni. Nálam először volt nehezebb a depi-szerűséget leküzdeni, másodszor már tudtam, h jönni fog a mélypont, és előre menekültem.
Ide jöhetsz panaszkodni nyugodtan!

Üdv: Viki
Vendég
 


Viki
Köszönöm az együttérzést, a jó tanácsokat! A felsoroltjaid nálam is be szoktak válni, kivétel a hozzánk hívás, mert ha rossz hangulatom van, nincs kedvem még rendet sem rakni! Azért próbálkoztam, de szinte minden ismerős kisgyerek beteg. A legrosszabb, hogy nincs ki vigyázzon a gyerekekre, ha babisyttert hívok, az meg elég költséges, az amúgy is kevés pénzünkből! Reggelente sokszor a babysitter viszi el a nagyot oviba, aztán én, v. anyukám megyek érte, de már ebéd előtt. Szóval nem sok időm van délelőttre. Ilyenkor meg főzök, de ha egy órára elviszi sétálni a középsőt anyukám, addig megint nem sok időm van, mert szoptatok, legalább csend van, nem lóg rajtam Gábor.....
Az ovis lányom mióta ovis lett, egyre hülyébb (már bocsánat). Olyanokat csinál, hogy elkeserítő..... Persze kell az ovi nekik, de nagyon sok rossz ráragad, ez is olyan elkeserítő, ezt tetézi még a dackorszak!
Nálunk jövő héten lesz az ovi beiratás, nem bíztattak, hogy felveszik Gábort pedig nagyon jó lenne, legalább tudnám, hogy délelőtt kicsit "lazíthatok". A játszótér is jó ötlet, tavaly szinte minden délutánt ott töltöttünk. Az a rossz, hogy elég nehezen jutok le a 3 gyerekkel, mivel első emeleten lakunk, a lakásban tároljuk a babakocsi felső részét ami mózeskosár, és annyira nehéz még üresen is, hogy majd megszakadok, mire lecipelem a lépcsőn, plusz meg még mindannyiunkat felöltöztetni......
Na és apuka, hát ő mostanában egyáltalán nincs itthon, rengeteget dolgozik, most végez az egyetemen, stb. Neki nemigen tudok panaszkodni, nem vevő a problémákra.... Úgy gondolja, nincs okom panaszra, hiszen itthon vagyok, bármikor pihenhetek, ellenben neki nincs egy perc megállása sem.....
Na szóval így állunk, de bizakodó vagyok, megyek a hétvégén suliba, most fejek le először tejet, hogy ne kelljen 3 óránként hazarohannom. Tényleg, meddig lehet a lefejt tejet hűtőben tárolni?
Na meg jó hír, hogy a kicsinek negatív lett a leoltása!!!!
Már sokkal jobban vagyok, hogy kiírhattam a problémáimat!!!!!!!!
Üdv mindenkinek!!!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Eveta, nagy gratula nektek! jó egészséget, sok tejcsit stb!! :) :)
ez aztán a nagy meglepetés :)

Tünde! 24 órát lehet a hűtőben tárolni az anyatejet max! legkésőbb akkor le kell fagyasztani.
gondolom a dátumot nem felejted el ráirni, és azt is tudod, hogy melegebb időben higabb a tej, meg ahogy nő a baba is változik az összetétel, később érdemes higitani! mi ezt nagyon megszivtuk Lindánál, amikor a nagy melegben kapott még az első héten lefejt sűrű-sárga tejet, nagyon fájt a hasa tőle.
ölelés, kitartás! nagyon átérzem, milyen nehéz lehet a 3 kicsivel...
a pasik meg.... :roll:

Borakata, örülök hogy ilyen jól sikerült a vacsi!

Rita, igen tudok Kövecskéről, olvastam is, és priviztünk is, a dokink ugyanaz :)

Meggymag, mi a baj? ha ide nem akarod, jöhet priviben is...

rólunk: kezdem magam összeszedni, mindenhogy. boldog vagyok a két kislányommal, most úgy érzem ez igy nekem elég is, nem akarok 3.-at. később ez változhat persze, de most ez a helyzet :)
holnaptól én is egyedül leszek velük itthon, mélyviz lesz... (kaját legalább rendeltem, éhen nem halunk)
elég rossz most is, ha épp egyszerre üvölt mindkettő... vagy egyszerre nyakigkakisak stb...
hangossági sorrend van az ellátásban...
szerencsére Léna tündérbogár, és szokja, hogy nem csak ő van. viszont szeret a közelünkben lenni, a legnagyobb hangzavarban alussza a legnagyobbakat.
Lindával gondok vannak megint, tegnap úgy megharapta a picit, hogy a foga nyoma (egyé) ottmaradt a homlokán :? és mindezt puszinak álcázta ám!!! szóval azt hiszem még 2 kezet és 10 szemet kell növesztenem, mert ezt nem hagyhatjuk. és hogy még rafkósabb legyen, sokszor tényleg csak puszit ad neki, nehéz kitalálni, mikor harapna... :shock:

megjártuk az ortopédiát, mivel a kórházban mondták, hogy kicsit ferdén tartja Léna a fejét. minden ok, ki fogja nőni szerencsére :)
koponya-és hasi uh-ra is elvisszük. döbbenetes, hogy 2 éve ez még nem volt fizetős, most meg igen... gyerekeken spórolni :evil:
borgmama
 
 


Eveta:
Nahát,milyen jó hírre jöttem!!!
GRATULÁLOK!!!!
Nesze neked statisztika! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Elképesztően ügyi vagy! Várom a sztorit!!!!

Enikő:
De ügyi vagy!! Szoktál gobelinezni? :D Régebben én is gobelineztem,mostanában a keresztszemes a kedvencem! Meg a szalvétatechnika,és a patchwork :D .Meg....... :D :D :D

Micsoda receptek! Csorog a nyálam!!
Tegnap kaptunk egy csomó házi tojást :D ,holnap nekiállok somlóit csinálni. Jó sokat :D :D Nálunk az alaprecepteknek kapásból a 2-3x-osát kell megcsinálni,ha azt szeretném,hogy másnapra is maradjon.. :roll: :D

Borgmama:
Mikor hazahoztuk a Tomit,Bogi,aki ugye eddig a legkisebb volt,rá se akart nézni. A nevét ki se mondta,csak odabökte,hogy "ez".
Aztán,ahogy telt az idő,és igyekeztem őt extrán szeretgetni,vagy pl. látta,hogy előfordult az is,hogy sírt a Tomi,de mondjuk neki kellett valamit segítenem,nem a Tomit kaptam fel,hanem őhozzá mentem oda.. Szóval szépen megbarátkozott az öccsével :D
A "nagylányodnak" most extra szeretet kell..
És nem baj,ha időnként látja,hogy nem a kicsihez rohansz azonnal,hanem ő is élvez elsőbbséget a húgával szemben.
(Persze ezt akkorra értem,mikor nem azért sír a baba,mert mondjuk nyakikg kakis :D Vagy épp éhenhalni készül :D )
De biztos nagyon ügyi leszel egyedül is,segítség nélkül!! :D

Kata:
Ügyes voltál,hogy sikerült a lakoma!! :D Én mindig akkor rontok el mindent,mikor a legjobban akarom,hogy sikerüljön :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


b.tünde! El tudom képzelni milyen nehéz egyedül 3 gyerekkel. Az én fiam, Levente is ugyanezeket a tüneteket produkálja, mint a te Gáborod, csak ezt még megspékeli az egész napos nyavalygással. Nem jó neki semmi, ha játszok vele az sem, ha nem az sem, szóval nehéz kedvére tenni. Ráadásul nincs elég türelmem és mivel a szép szót nem érti, néha kiabálok! :oops: Ez utólag mindig úgy bánt.
Ráadásul most annyi minden szakadt a nyakunkba! Kellene dönteni egy halom dologról és nagyon nehéz, mert minden döntés a mi és a gyerekeink életét befolyásolja. Szóval mikor alhatnék is ezen agyalok! :roll:
Te még tanulsz is? Mit?
Ja és a nagy fiam most kezdi bántani a kicsit! Eddig nem volt gond! Aztán tegnap is, meg ma is megprobálta a szemét ujjal kibökni! :roll:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Szép jó estét!

Tünde!
Sajnálom, hogy ilyen rosszul érzed magad és ennyire rád nehezednek a dolgok. Én még nem tudom, milyen 3 gyerekkel az élet, de biztosan nagyon nehéz! Mi is 3-mat tervezünk, de kicsit félek, mert sokszor még az 1 db-al sem bírok!
Őszintén megértem, hogy milyen nehézségeid vannak: öltöztetés-kimozdulás-kikapcsolódás. Tényleg nem könnyű a helyzet, mert ismét sok a betegség és olyan pocsék az idő, hogy elveszi az ember kedvét mindentől…DE!
1. Nemsokára jön a jó idő! És akkor nem kell öltöztetni-vetkőztetni…én már NAGYON várom!!!
2. A férjed befejezi a sulit és többet fog segíteni Neked!
3. A séta, az egyedül vásárlás (ha megoldható) tényleg jól esik!
4. Esetleg nem tudnál elmenni a nagyszülőkhöz gyerekestül kikapcsolódni? Lehet, hogy meredeknek tűnik, de ez jutott eszembe, mert..
Én is nagyon el tudok keseredni…komolyan! Olyankor előfordul, hogy elmegyek a szüleimhez H-val és velük töltünk pár napot. Tudnak vigyázni rá, fogalkoznak-játszanak vele, én meg tudok pihenni, kikapcsolódni, talizni a barátnőkkel-ismerősökkel, és a környezetváltozás is jót tesz. Nem kell főzni…ill. ha kell, akkor, ha én szeretnék valamit készíteni-kipróbálni. Elviszik sétálni H-t…szóval én hazamegyek, és mire visszajövök, teljesen feltöltődök!
Persze nem tudom, hogy nektek milyenek a családi viszonyok, kivitelezhető-e ehhez hasonló project.
KITARTÁST NEKED!

Borg!
Húú, ez a harapás nem semmi! Remélem rendeződik majd, de Te/Ti biztos ügyesek vagytok! Én sajna nem tudok tanácsot adni egygyerekesként…de a többiek biztos!
Az ember nem is gondolná, hogy a nagyok mikre képesek, hogyan dolgozzák fel a kis jövevény érkezését…szóval a Ti leírásaitok alapján jó sok dolog történhet!

Barbamami!
A foltvarrás engem is érdekel, csak tényleg macerás…meg a gyereket hogy lehet távol tartani a kiszabott és sorrendbe rakott anyagoktól!!!!! Én már úgy szeretném kipróbálni!!!Csak be kell szerezni még pár dolgot hozzá!
Mostanában kezdődik nálunk a húsvéti előkészület, így egyre sűrűsödnek a teendőink…

Békés éjt Mindenkinek!
borakata
Vendég
 


sziasztok,én is szenvedek most nagyon.nem is tudom,hogy neveltem föl az 5 nagyobb gyerekemet,szinte elrepült az idő.a legkisebb Alexom,pedig 3éves,pedig olyan,mintha most született volna,de hetek óta szenvedünk,a hörgése és köhögése nem múlik,járunk fülészetre és pulmonológiára,2naponta,felakarták venni,de nem volt a kórházban hely.itt tart most az eü.azt mondták,hogy allergia astmás.1hete oviba se jár,most reménykedem,hogy ezek a gyógyszerek használnak mielőbb,mert már alig bírom.

mó73
 
 



Sziasztok, ha reményeim nem csalnak, estére megírom a születéstörténetemet nektek, most csak benéztem két szoptatás között.

Benedek nagyon mohó baba, ha elszalad vele a ló 30 percenként szopna. Tegnap este elővettem a cumit (nem nagyon akartam rákapatni, de úgy látszik nincs más megoldás, olyan erős a szopóreflexe, hogy jóllakottan is 10 percenként ébreszti magát, és tegnap nem is aludt egész napközben szinte semmit), éjjel már visszatérhettünk a 2 óránkénti evéshez. Ennek persze az az ára, hogy 2 szopás között a férjemnek cumiőrséget kell tartania, amíg rá nem jön a kicsi, hogy hogy tartsa benn a cumit.

Léna itthon van velünk ezen a héten, még a szülés előtt megbeszéltük, hogy nem kell oviba mennie pár napig, ha nem akar. Nagyon lelkes nagytestvér, sokat segít nekem. Ő is annyira elfáradt tegnap estére, hogy ki se mozdult a kiságyából éjjel, amire még nem volt példa. Vizet hoz nekem, betakargatja az öccsét, altatót énekel neki, fürdésnél bekapcsolja a mérleget, megfésüli a kicsi haját. És folyamatosan csacsog és ugrabugrál. Most arra tanítgatja, hogy anya nem cumi, remélem, sikeresen. Néha persze panaszkodik, zsörtölődik, hogy mindig rászólunk az utóbbi napokban. Ebben igaza is van, sokszor intjük csendre, vagy kérjük, hogy ne szertelenkedjen. Valószínűleg az esetek többségében indokolatlan is, a babának úgy is hozzá kell szoknia, hogy zajlik körülötte az élet, de tegnap már bármire ráfogtam volna, hogy nem alszik a kis ördögmotolla.

Összességében egyelőre működni látszik az új felállás, maradjon is így.

Remélem, mindenki másnál is rendeződik ez a testvérkérdés. Gondolom, nekünk akkor lesz nehezebb, ha a kicsi már játszana a naggyal, de az már komoly iskolás lesz, aki inkább a saját dolgaival törődne.

Kép

Kép
eveta
 
 


Eveta:
De tündéri lehet a lányod! :D Isteni áldás,hogy ilyen lelkesen segít!!!
Gond addig nem nagyon lesz,amíg csak fekszik a kistesó. A problémák akkor szoktak kezdődni (nálunk :roll: ),mikor az addig egyhelyben fekvő,"mindent eltűrő" kistesó egyszercsak nekiáll mászni. És megközelíti az adott nagyobb tesó felségterületeként számontartott játékokat.. Huh.. Na itt kezdődnek a gondok... :roll:

Mó:
:( Jobbulást!!!

Enikő:
Időnként,főleg estére,mikor már annyira fáradt vagyok,hogy alig állok a lábamon,én is szoktam kiabálni. Elmondom egyszer,kétsze,.háromszor...,és bedurran az agyam,hogy direkt kivárják,hogy felálljak.. És akkor persze vigyorogva menekülnek az emeletre a kutyafülü kölkei :?
Tudod,Levinek is meg kell szokni ezt a helyzetet,és vannak gyerekek,akiknek nagyon nehezen megy.
(Én mindig arra szoktam gondolni,hogy mit szólnék,ha a férjem egy nap beállítana egy másik feleséggel.. Mondván,hogy "annyira szeret engem,hogy hozott nekem egy játszópajtást...".
Nem valószínű,hogy pár hét alatt beletörődnék.... :D )
Mondjuk kisfiúnál nem annyira jön be..,de nálunk a játékbaba vált be :D
Kép

Nálunk egyébként amikor a nagylányom után megszületett a 2. baba,már 3 hónapos volt a fiam,mikor "bekattant" a nagylányom. Addig komoly,ügyes "nagylány" volt,most meg - AZÓTA IS TART!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - borzasztó szertelen,figyelmetlen,rendetlen. Okosnak nagyon okos,kitűnő tanuló,de ITTHON!!! Huh.. Rosszabb,mint a másik 3 egyszerre. És ez sajnos MINDEGYIK tesó születése után rosszabbodott.. :(

Kata:
Te itt egy két lábon járó lelkigondozószolgálat vagy!! Komolyan,nagyon "szerencsés" ez a topic,hogy itt vagy!
Ahogy Tündének pontokba soroltad a dolgokat! :D :D Édes vagy!!
Patchwork..
Hát elég régen varrtam már :roll: ,de mivel mindegyik gyerkőnek varrtam saját,egyedi ágytakarót (meg nekünk is a hálóba),Tomi se maradhat ki!! :D
Egyenlőre az anyagok megvételénél tartok,beavattam őket,és ennyi.. :( De legalább már tudom,hogy kalózos témájú lesz,mint a megérkeztem-es képe. Az már legalább készen van :D
(Minden quilt közepébe keresztszemezek 1-1 egyedi mintát,így sokkal jobban tetszik nekik. Oldsmobilok,virágtündérek... :D )

Receptek..
Hát amiket ide felraktatok!!! Csöpögött a nyálam!!
De én ennél sokkal gonoszabb vagyok ám! :twisted: :twisted: :twisted:
Tegnap találtam fantasztikusan jó somlói receptet a neten. Na,ma nekiálltam.. :roll:
Felrakom a képét :twisted: :twisted: ,hátha kedvet kaptok egy kis sütögetésre.. Mert ugye ez így gonoszabb,mint a recept :twisted:
Kép Kép

Itt a recept,kicsit hosszú... :( De NEM BONYOLULT!!! :D :D
http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/ede ... -receptje_

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

A babáktól és a süteményektől közben nekem is megjön a kedvem! A recepteket mentettem, köszönöm mindenkinek, én nagyon szeretek mindenfélét sütni.

Eveta!
Annyira örülök, hogy ilyen jól vagytok. A nehézségek ellenére a soraidból az árad, hogy boldog család vagytok most. A 2 óránkénti éjjeli szopizás miatt teljesen együtt tudok veled érezni, mi is így kezdtük, de gyerekorvosi tanácsra, a kis súly miatt. Aztán a kisasszony megszokta, és jópár hétig így éltünk :lol:

Mó!
Te végülis hányat szültél császárral? Ne haragudj, nem emlékszem, hogy írtad, kíváncsiskodom. Csak mert említetted, hogy esetleg még egy babán gondolkoztok.

Borgmama!
Örülök, hogy ti is jól vagytok. Nagyon érdekes továbbra is olvasnom a testvérek reagálásait a babákra. Ez a puszis harapás ravasz lehetett, de lehet, hogy mégis az érdeklődés jele akart csak lenni? Jól bírod ellátni a kettőt egyébként? Most elsősorban testileg értettem. Ez számomra még mindig talány, hogyan lehet egy császár után 2 gyereket egyedül, jó kedvvel ellátni.


Csak hogy fokozzam a süteményekkel a hangulatot, én ezt sütöttem a hétvégén, még pár darab van belőle: mágnás diópite

Kép

Kép csak azért készült róla, mert vezetek egy albumot a jól sikerült süteményeimből, már ha eszünkbe jut lefényképezni.
Vendég
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: