Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Sziasztok lányok!

Nem ismertek engem! De az én kisbabám is augusztusi és ezért szoktalak benneteket olvasgatni. Azért csak olvasni mert inkább más topicban vagyok aktív. Többre meg nincs idő (mint ti is tudjátok) :lol: :wink:
Azért írok most hogy egy félreértésről lerántsam a leplet. Ne haragudjatok, nem okoskodni akarok csak a segítő szándék vezet. Többen írjátok hogy fogy a tejcsi és várjátok hogy megteljen a cici. Én is ezt csináltam egy darabig míg föl nem világosítottak. Így egyre kevesebb lesz a tejcsitek. Tapasztalatból mondom. Ha hagyjátok a cicit telni akkor a tejcsit le fogja építeni a szervezet szép lassan mert nem ürítik eléggé. Épp ellenkezőleg kell! Ha érzed hogy kevés a tej akkor pár napig kicsit többször rakjátok mellre a pindurt. Elsőre én is bepánikoltam hogy te jó ég fogy a tejcsike és estére gyakorlatilag tényleg úgy éreztem hogy kész elapadt a tejem. De innen kezdi majd föltornázni magát és pár nap múlva dőlni fog a tej és azt már csak fönt kell tartani. Bocsánat ha belekotyogásnak érzitek! de nem bírtam ki! Ha valaki sokáig szeretné szoptatni a babáját akkor csak ez az egy út lehetséges. Szakirodalomban is utánajárhattok nyugodtan. Ha kérdésetek van akkor nyugodtan kérdezzetek és mégegyszer bocs a belepofázásért!

Szeretettel!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Szép napot mindenkinek ebben a szutyok esőben!

Csajok: én nem sterilizálok, igaz csak a cumija van, de azt csak le szoktam öblíteni, vagy még azt sem. Ismeritek a mondást: az első gyereknél kifőzöd, a másodiknál leöblíted, a harmadiknál pedig a kutya hozza vissza.

Én is gondolkodom, hogy újra neki kellene állni fejni, hátha kicsit több lenne a tej. Pedig fogyasztok elég folyadékot, eszem rendesen, iszom a laktoherb-et, maci kávét. Már csak a fejés és az urtica maradt, ez utóbbit viszont venni kellene, mert nincs már itthon.

Mikegirl: ti még szeditek a Konakiont? Nekünk azt mondta a doktornő, ha a második doboz is elfogy, akkor nem kell több. Tegnap adtam oda neki az utolsó ampullát? Többiek: nálatok ez hogy van?

Ádám éppen itt ordít mellettem, ma nagyon nyűgi, nem sokat aludt. Éjjel pedig 3-kor kelt enni, majd 7-kor. Pedig olyan jó volt, amikor 5-kor kelt, igaz ez most már 4 óra lenne, de akkor is.

Na azt hiszem betömöm a száját cicivel, mert olyan keservesen sír, hogy már kékül a szája széle.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 

 
 

Bzsuska: ezt én is így tudom.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Meg volt a tegnapi szuri.ZSófim nagyon zokon vette a dolgot,vígasztalhatatlan volt.A végén már majdnem bőgtem vele együtt :( .Annyira sajnáltam.Nem lázasodott be,csak nyűgi volt egész este.Ma hál'Isten kutya baja.Amúgy 5840gr.,és 59 cm.
CSak lesek,hogy mennyit esznek a babáitok.Én örülök ha napközben megeszi a 100-120-at :shock: .De a védőnő megvígasztalt,jogy ez is rendben van,mert hízik rendesen.Gáborom az bezzeg olyan torkos volt!Volt,hogy 1hónap alatt 2kg hízott :oops: .

Mamiblue igazad van.Tegnap a közelébe sem mentem a szobabicajnak :oops: .De lehet,hogy ma sem :wink: .Egész délelőtt találtam magamnak valami melót,du.meg jön a munkatársam látogatni.

Én a ruhákat külön mosom.Gáborét 1 1/2 éves koráig külön mostam.Szerintem most sem lesz másként.Az én mosogépem súlyautomatikás,úgyhogy nem baj ha nincs tele.És csak 30 fokos programmal mosom,az pedig végez 30 perc alatt.

Kaki nálunk hétfő reggel óta nem volt,úgyhogy remélem ma már produkál valamit a kishölgy.

Kép
Kép
huni
 
 


Huni
A 30 fok elég? Én pelust és lepedőt 90 fokon, fehéret 60-on, színest 40-en mosok.
Vasalni nem vasalom a gyerekrucikat :oops:

Bzsuska
Köszi a tanácsot, akkor taktikát váltok. Inkább mindenem odaadom :D - mármint két cickó teljes tartalmát - , aztán tápi, ha kell. Remélem így visszajön. Szeretném hat hónapos koráig kihúzni.

Atit mire beöltöztettem ebéd után, hogy irány a friss levegő. Persze elkezdett csepegni az eső. Mivel nincs fedett teraszunk, rányitottam az ajtót, hadd ne kinlódja hiába a felöltöztetést és levetkőztetést. :) Szóval a levegőzés nem maradt el. :)

mikegirl
 
 


Sziasztok Anyukák!

Zeze nagyon jól esett, hogy hiányoltál!
Hát itt vagyok, megvagyunk. Olvasgatlak néha titeket, de írni nem nagyon volt időm, most is pihenni akartam kicsit, de ittragadtam! Minden babó nagyon szép és örülök, hogy mindenki gyönyörűen fejlődik!

Velünk minden rendben, már 5 kg-nál járunk és Ákos nagyon jó gyerek! Már nagyon szépen eljátszik magában akár 1 órát is utána elálmosodik és vagy van egy kis nyafi majd bealszik, vagy simán elalszik! Most már este sem kell vele nagyon kinlódni, 11 körül elalszik és kb. 6-ig szúnyókál. Néha már 4 körül elkezd nyűglődni, de közben alszik! Édespofa! :D Hason alszik, és reggelre mindig az ágy tetejénél van. Mi általában naponta 5ször eszünk!

Tejcsi gondjaim néha nekem is vannak, olyankor jól kiidegelem magam rajta, hogy nincs elég tejem és mi lesz! Próbáltam pár napja fejni, hogy hátha, de rájöttem, hogy annyit eszik mindig amennyi van benne, ha 200 akkor 200-t, ha 60 akkor 60-t, bár utóbbi szerencsére elég ritka. Általában 90-150 között szokott enni! Estére nekem is kevesebb! Bzsuska kösz a tanácsot, akkor most ezért van megint egy picit több, mert mikor már nagyon úgy éreztem pár napja, hogy nincs tejem és szegény gyerek keveset evett, hamarabb adtam neki enni, akkor persze kevés volt a ciciben, de most megint jobb egy picit!

Kaki nekünk minden nap többször is van 2-3 alkalommal biztosan és tök változó a színe és az álagga is, attól függ, hogy melyik alkalommal mennyit evett!

Mosás, vasalás én még külön mosok, hetente 1x félprogin a ruháit, és fél progin a pelusokat és csak az utóbbit vasalom!

Baba-masszázs mi jártunk 3 alkalommal a rendelőben tartotta az egyik védőnéni. Minden este masszír van és nagyon élvezi a kisfickó. Néha van közben kaki, pisi, van hogy 3x cserélem alatta a textilpelust, de már nem zavartatom magam a dolog miatt, folytatom ott ahol abbahagytam!

Ákos nagyon sokat mosolyog, főleg ha kedvesen beszélünk hozzá! Múlt héten kezdett el a föllógatott csörgőkkel játszani, először csak vadul lökdöste őket, ahogy éppen eltalálta a kis kezével, de most már egyre ügyesebben ér hozzá és már próbálkozik megfogni, tegnap az oldalára is fordult egyszer, de azóta nem csinálta. Van akinek már forgolódik a babója, vagy az oldalra fordulással kezdik? Kommunikálni is szokott velem, mondom neki, hogy beszélgessünk, ő meg gügyögéssel válaszolgat! Imádom, annyira helyes! Teszek fel képet, ha kiváncsiak vagytok még ránk! :oops:

Üdv
Móni

Kép Nagy mosoly Kép Anyával Kép A család
Kép Apán szeretek aludni... de csak nagyon ritkán lehet...

Kép
szamo
 
 


Ja Bogesz a kismama melyik számában vagy?

Kép
szamo
 
 


Szamo, de jó hallani felőletek!! Nagyon szép a babótok! Meg Ti hárman is!

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Szamo, üdv!!!!

Nagyon nyugodt napunk van, még sütit is tudtam sütni! :D

El vagyok egy kicsit szomorodva, szoktam olvasni a júliusiakat. Remélem nálunk soha nem fog ilyen hangulat kialakulni. Remélem hamar helyrezökken minden náluk!!!

Kép
nap12
 
 


Angnesgoboly köszi szépen! Nagyon jól esett!

Bogesz bocsi most olvastam vissza az előző előtti oldalt és már meg is kaptam a választ! Egyik nap filóztam, hogy megvegyem vagy ne az újságot, de most már akkor biztos, hogy megveszem!

Megírtam a születéstörténetünket, felteszem, aztán vagy elolvassátok vagy átugorjátok!

2007.08.15-én szerdán hajnalban 3 előtt 10 perccel elfolyt a magzatvíz egy része, ezért bementünk a kórházba, de nem sok jóval biztatott a szülésznő, azt mondta ebből csak délutánra lesz baba, mert csak szűk egy ujjnyira voltam tág. Attilát haza is küldték, csak 10 körül jött vissza. Fájásaim voltak, de nagyon gyengék 3 percenként. Lefektettek a vajúdóba és azt mondták próbáljak meg pihenni! Fél 10 körül megvizsgált az ügyeletes orvos, mert az én dokim szabin volt, és nem jelölt ki maga helyett senkit, ez a doki nem állt a helyzet magaslatán, mentségére szolgáljon, hogy 10 szülés volt aznap! A vizsgálatnál tőlem kérdezte, hogy koponyavégű fekvésű-e a baba! Szóval fél 10 körül még mindig csak bő egy ujjnyi volt a méhszáj, azt mondta figyeljem a fájasokat. Kaptam antibiotikumot a felszálló fertőzések megelőzésére, és egy kalorizáló glukóz infúziót, e közben feküdnöm kellett, megint mondták, hogy próbáljak meg pihenni, így a fájások is ritkultak 4-5-6 percesek lettek, rövidek és gyengék. Bár én akkor úgy éreztem ezek fájnak, de aztán mikor megjöttek az igaziak már tudtam, hogy az semmi nem volt! Ezalatt doki sehol, az infúzió is lefolyt kb. 2 óra alatt. Fél 1 körül megjelent, kérdezte futólag mi a helyzet, mondtam ritkultak a fájások, erre ő mindjárt kitalálunk valamit, segítünk rajta! Ismét eltűnt több mint 1 órára! Háromnegyed 2kor zselét tett végre fel, ami felpuhítja a méhszájat, két órát kell vele feküdni, ekkor már a szülő ágyra fektettek! Szerencsére a zselé meghozta a kívánt hatást fél óra múlva igen jó 3 perces fájásaim lettek! Már nagyon fájt a derekam, ezért oldalra fordultam, de akkor később jött a fájás ezért gyorsan visszafordultam a hátamra. Jött megint a doki és megnézte mi a helyzet, már bő 2 ujjnyira voltam, ezért mondta, hogy keljek fel és labdán ill. állva folytassuk a vajúdást! Na itt kezdődtek igazán a dolgok, kezdtek nagyon húzossá válni a fájások! Újabb vizsgálat már bő 3 ujjnyira voltam tág még egy kis vajúdás, de akkor már csak állva, pultra támaszkodva, nyűglődve, próbáltam a légzésre figyelni, kicsit kiabáltam is, de aztán mondta a szülésznő, hogy próbáljam meg a levegőt benttartani és úgy kifújni, mert ha fújtatok, romlani fog a baba oxigén ellátottsága! Persze megfogadtam, amit mondott és úgy "jobb" volt! A fájások alatt a párom végig velem volt, és legyezett a hálóingemmel, nagyon jó volt, hogy ott volt! Később újra felfeküdtem és fájás alatt a szülésznő kézzel tágított a méhszájon, hát durva volt én azt hittem már szülünk, de azt mondta két órát segített rajtam! Ez után közölte, hogy még keljek fel, mondtam igen?, hát jó! Itt még 2-3 fájás jött, azok már iszonyatosak voltak, a szülésznő meg kérdezgette, hogy kell-e nyomni, én meg mondtam, nem tudom, azt hiszem. A következő fájásnál már határozottam mondtam, hogy igen! Úgyhogy felfeküdtem, jött egy fájás, nyomtam ahogy tudtam, közben a szülésznő mindent mondott, hangot sem adhattam ki. A fájás végére meglátta a pici feje búbját, azt mondta fekete haja van! Aztán a következő talán két fájásra már kint is volt! A hasamra tették és én nagyon boldog voltam, hihetetlen volt, hogy aki eddig bent volt, most a hasamon fekszik! Ákos 3000 g-mal és 56 cm-el született, gyönyörű baba, csak akkor sírt egy picit, amikor kibújt, utána végig - míg két órát velünk volt - meg sem nyikkant, csak nézelődött azokkal a gyönyörű nagy szemeivel és már akkor olyan okosan nézett!

Bocs, hogy ilyen sok voltam, a beszámoló, a képek, meg még ez is!

Mindenkinek további szép napot!

Móni

Kép
szamo
 
 


Szamo: édipofa Ákos és nagyon ügyes.

Felmentem teregetni, felvittem Ádámot is. Amíg teregettem a ruhákat ő a játszószőnyegen volt és szépen elaludt. Ma még nem sokat aludt egyhuzamban.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szamo: elolvastam a szüléstörténetedet, az összes szőr feláll a kezemen, ilyenkor eszembe jut az én szülésem is. Köszönjük szépen, ügyes voltál! És gyere gyakrabban!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szabina: lenne egy kérdésem. A sógornőm kisfiának (1,5 éves) az egyik veséje kisebb, mint a másik. A doki azt mondta, hogy kellene CT vizsgálatot végezni. Viszont a kis töpörtyű a másodperc ezredrészére nem tud nyugton maradni. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen kisgyereknél hogyan végzik el a CT vizsgálatot. Előre is köszi. Esetleg ha másnak is van tapasztalata, akkor tőle is várok infót.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Kedves Márkanyuka- Olvasó üzemmódban követlek titeket a kezdetek óta -két augusztusi egypetéjű ikerkislány anyukája vagyok :-) ..a kérdésed miatt kotyogok közbe -a 4 éves nagylányomnál többször csináltak kiskorában ct vizsgálatot. Ilyenkor egy könnyű és rövid altatásban végzik- csak azért kellemetlen mert ilyenkor éhgyomorra kell menni a babával a vizsgálatra.De szinte rögtön utána ébrednek és nálunk soha semmilyen utóhatása nem volt...
Szeretettel üdvözöllek mindannyiótokat :-) Panka
panni7
 
 


Szamó:Nagyon édesen vigyorog, nagyon hasonlít mindkettőtökre a picur!
Minden olvasó üzemmódban üzemelő mamit várunk vissza helyzetjelentésre.

Kép
Kép
zeze
 
 


Panka: köszi szépen az infót, én is erre gondoltam, de amíg nem voltam benne biztos, nem mertem a sógornőmnek említeni. Gratulálok a nagylányodhoz és az ikrekhez is, minden elismerésem az ikres (és nem ikres) anyukáknak.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Nincs mit -nagyon szívesen :) (kinéztem Szabina fiait :wink: )-majd tépek sorszámot :wink:
panni7
 
 


Mandala, megkaptam a csomagot, csak sajna nem talált meg a postás, így hétfőn tudok elmenni a csomagért a postára.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Hello!

Üdv az újaknak és a régi-újaknak!:)

Szuri: Nekünk semmi gondunk nem volt most vele! :lol:

Voltunk tegnap babamasszázson...Nagyon jó volt! Aki teheti menjen! Igaz, hogy Sebi elkezdett sírni, de még szokatlan volt, neki, meg ugye én is bénáztam! De akik már voltak, azokat elnézve nagyon élvezték a babák! Mi is csináljuk majd itthon, és remélem jövőhétre profik leszünk, abban amit már tanultunk. :) Állítolag sokkal nyugodtabban alszanak tőle, ezt anyukák mondták...
Amúgy Sebi mikor felvettem a kezembe a csajokat kukkolta végig, komolyan mondom olyan értelmesen nézelődött...

Kellemes hosszúhétvégét mindenkinek!
Mi is megpróbálkozunk egy kis balatoni kirussanással, meglátjuk mennyire tetszik Sebinek!

mamiblue
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Biztos nem fog pörögni a topic a 4 nap alatt... :wink:

Mandala, régen voltál, sikerült tegnap feladni a zsákot?

Kép
nap12
 
 


Mamiblue, hogy kellett készülni a masszázsra? Mit vittetek? Mennyi idő volt? Nem lehet közben éhes Sebi? Lili biztos nem bírja ki... :lol:

Kép
nap12
 
 


Hello!

Nap: Szerintem ott nyugodtan megetetheted majd! Kb. 1 órát voltunk, de a masszázs csak kb. 15-20 perc volt! Olaj, textilpelus, meg alátét, vizhatlan, ha rápisilne!

Most leszek tiszta depressziós! 3 évvel ezelötti nyaralásról nézzük a videót, és olyan nagy hasam van rajta! idén nyárra le kell fogynom, különben nem is megyek sehová!!!!!

mamiblue
 
 


Sziasztok! Látom jól telnek az ünnepek! A masszazs tenyleg jó, bár én csak könyvből nézegetem. Lehet elmegyek egy ilyen órára!

Visszatértve a börzére, összességében jó volt, csak iszonyat tömeg és sok gagyi cucc. Mi szerencsére megtaláltuk a legjobbakat és vettünk csomó márkás rucit,úgyhogy nagyon odavoltam! Sajna más nem igazán volt. Még babakocsiba meleg zsákot szerettünk volna, de csak nagy méret volt. Adtak egy névjegyet ahol 21.000 helyett 8.000-ért lehet ilyen gyapjú zsákot venni. Na, először lecsekkolom, aztán ha igaz a hír akkor megírom nektek!

Tejci témára köszönjük az 5leteket, kipróbálom!!!!!

Szamo, olvastam a szülésedet, hááát, nagyon ügyes voltál!! Ilyenkor mindig elsírom magam :cry: (lehet depis leszek) vagy ez normális még egy darabig, hogy amíg elevenen él az emberben az élmény, addig sír??
Ákossal nagyon szépek vagytok!

Én is dobok képet. Apa csinálta mikor mindannyiunknak jó kedve volt! :roll:

Kép
h.bogesz
 
 


Kép

Kép

Kép

na, abbahagytam! :oops:

Kép
h.bogesz
 
 


nagyon tutik a képek!!!!!!! szépek vagytok mindketten!!! :)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!
Többnyire csak olvasgatok...mire végzek, nincs időm és/vagy energiám, hogy írjak is :(
Múlt héten és azelőtt tragikus volt a helyzet nálunk. Leila nem volt hajlandó egyszerre 50-nél többet szopni és óránként kérte a cicit. Így volt ez éjszaka is, 4-szer 5-ször szoptunk. Súlygyarapodása is csökkent heti 8-9 dekára. A védőnő sem tudott tanácsot adni, azt mondta ő ilyen keveset de gyakran evő típusú baba, max. nekem húzós a dolog. Egyébként jókedvű, kiegyensúlyozott a kiscsaj, aggodalomra semmi ok. Szerencsére kb. egy hete változott a helyzet, újra többet eszik és most kb. 20 dekát hízott 1 hét alatt. Ez a " többet eszik" egyébként olyan 100-max. 120-at jelent az én lányomnál, a ti jól evő babáitokhoz képest ez semmi. És szegény cicik nehezen követik ezt az ingadozást, óránként elkezd folyni belőlük a tej. Jelenleg 5,4 kg a drágám, 3,17-tel született.
Mosás: Én külön mosom a babaholmit hetente 2-szer és mindig vasalom.Ezt a fiúknál is így csináltam min. fél éves korukig.

Szamo!
Jó volt a születéstörténetedet olvasni. Néha olyan, mintha tegnap történt volna, néha meg olyan távolinak tűnik...

Bogesz!
Gyönyörűek vagytok!
Ez vonatkozik a többi baba-mama képre is!!! :lol:

Márkanyuka!
Megsütöttem a csokis muffinodat, isteni volt! A fiaim, akik egyébként ritkán eszik a házi sütiket is, cukrászdaiból pedig csak mignont, nagyon rákattantak a muffinra! 2 naponta sütök egy 48 darabos adagot, volt már pudinggal töltött, karamelles, drazsés, meggyes, holnapra pedig megrendelték a gesztenyéset, amit ma sütött K. Lázár. Meglesz a délelőtti programom.

Zeze!
Kuki:fogalmam sincs mi a helyes. Nekem azt mondták 1 éves koráig ne piszkáljam. Betartottam. Lehet, hogy itt rontottam el. Tominál többször szóltam a dokinéninek, hogy a makknak épp csak a vége bújik elő. Azt mondta semmi gond. 3 éves kora körül újra felhoztam a témát, erre laza mozdulattal hanyattlökte a fiamat a vizsgálóasztalon, nekiesett és feltépte!Ezt évekig tartó fehér köpeny-fóbia követte. :evil: ( Érdekes modorú gyermektelen vénlány volt, azóta másik gyermekorvosunk van.)Sajnos nem rendesen húzta fel a bőrt és még így sem bújt elő az egész makk. 4 évesen az urológián végigcsinálták az egészet újra, nekem kellett lefogni, a gyerek ordított, én bőgtem. Pár hét múlva egy darabon újra letapadt hiába húzogattuk. Ekkor urológiai magánrendelésre vittem el, hátha emberibben csinálják, ha már fizetek. Tévedtem. Amikor beléptem épp egy fiúcska üvöltésétől és a doktorbácsi kiabálásától visszhangzott a váró. Megvártam, hogy kijöjjenek és elmesélték, hogy itt sem érzéstelenítenek, a doki szerint nem szükséges. Ekkor sarkon fordultunk és hazamentünk. Írattam fel Lidocaint, befújtam a kuki végét és rajzfilmnézés alatt felfejtegettem a letapadt részt anélkül, hogy fájt volna.Másnap még csípte ha pisilt, de ennyi volt. Azóta nincs gond. Balázsnál most uez a helyzet. A makknak kb. a harmada bújik ki. Nem tudom hová vigyem, nem bírnám a Tomi tortúráját újra végigcsinálni. Ahhoz még túlságosan le van tapadva, hogy magam lássak neki. Most írt fel egy rendes bőrgyógyász valami puhító kenőcsöt, hátha feloldja a letepadást.
Szívből kívánom, hogy nálatok és a többi fiús anyukánál ne legyen ilyen macera!

Na eldugulok, kellemes hétvégét mindenkinek!
bee73
 
 


márkanyuka: nekem a doki azt mondta amig a szilárd ételt be nem vezetjük addig heti egyszer Konakoin, K vitamin és utána lehet elhagyni.

hbogesz: nagyon szépek vagytok, látom nálatok Szaffi az apukájára hasonlit. Mi azzal szoktunk szórakozni hogy nálunk az apa a biztos :D Rám szinte semmit nem hasonlit Hanga.

Két-három napja a kiscsajszi gagyarászik, de olyan hangosan, hogy bárhol meglehet hallani a lakásban, sőt ha nevetek,ő teli szájjal kacarászik. Először sirógörcsöt kaptam, zokogtam mert eddig csak a kis orrhangot lehet hallani (ja meg a sirás hangját).
Mindig mosolyogtam hogy hö-hö (mint egy lovász lány) és a hülollllllllllllye ez a szókincse, de mostmár gyarapodott neki is.

Én minden egyes etetés után (kivétel az éjszakai) kiszippantom a cickóból a tejet, mert a barinőm felhivta rá a figyelmet hogy az 5ik hónap elejére szinte eltűnik a tejcsi.

Hanga most 64 cm és 6.5 kg. Nálunk minden kaja után van kaka, annyira édes ahogy megbüfiztettem és már nyomja is és aztán a nagy megkönnyebbülés.

Ti vezettek Kisbaba naplót?? Én vettem egyet a Magyar könyvklubtól, olyan amibe ellehet tenni papirokat is, mert spirál és vannak benne rekeszek, meg lehet bele képeket ragaszgatni. majd ha nagy lesz a kislány akkor ajándékba megkapja.

Nagyon jó dolgokkal készülök a karácsonyra, most remek ajikat lehet adni a nagyszülőknek (gipsz kézlenyomat 3 dimenziós, naptár, kispárna a bébike képével). Ha esetleg vannak ilyen ötleteiket akkor léci osszátok meg, mert én most csak ilyet fogok csinálni.

megyek aludni, Hanga már húzza a bőrt!
jó éjszakát mindenkinek

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

Nekünk is már csak 1 k-vitaminunk van, és azt mondta a doktornő, többet már nem is ír fel.
Csajok ne kövezzetek meg a túdatlanságomért, de hogyan lehet kézlenyomatot csinálni? :oops:
Daninak nagyon lecsökkent a kajcsi igénye, ahhoz képest, hogy múlt hétvégén 240-et szopizott :shock:
A napokban 100-160között eszik. De jókedvű, vidám, annyira édes, imádja mikor melléfekszünk, jobbra anya, balra apa, forgatja a fejét, és magyaráz :D Ilyenkor néha én is pityergek örömömben :oops:
Szerdán megyünk a következő szúrira :cry:
Nálunk is ált. minden kajcsi után van kaki :)
Bogesz, nagyon szépek vagytok.
Megvettem a kismama magazint, de még nem néztem bele :roll:
Sütök, mert vasárnap vendégek jönnek, holnap apa megy vadászni, igy nem lesz rá időm :roll:
Valakinél van úgy külön a bébi, hogy másik szinten?
Igy hogy már a kiságyában végig alussza az éjszakát, egyre többet gondolkodok azon, hogy feltegyük a szobájába, van légzőfigyelője, és bébiőrzője is :roll: Bár apa ellenzi, merthogy messze lenne.

Kép
mona76
 
 


csajok aki vett legmagic-et, mennyiért jutottatok hozzá? Találtam 24-ért, 20-ért, és 16-ért.
Meggyőztem apát, hogy ettől bizony visszafogyok, és jó alakom lesz :lol: Csak megkellett igérnem, hogy nem fog olyan sorsra jutni mint a stepperem, úgyanis az nagyon jó szobainas :oops:

Kép
mona76
 
 


Márkanyuka
Éhgyomorra (legalább 4-6 órás étkezés mentes időszak után) rövid altatásban...
Ma már olyan gyógyszerek, technikák vannak, hogy nem kell ettől megijedni...

Panka
:lol: :lol: :lol:
Képet kérünk a csajosokról!
És írjál magatokról!

Torna
Ahhoz nincs ingerem...
Vendég
 


anya várja hogy büfizzek :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

K-vitamin: a mi védőnőnk szerint még szedni kell. Épp múlt héten irt fel a doki újabb dobozzal... Úgy látszik, ebben sincs egyetértés.

Mona: én pont tegnap gondolkoztam azon, hogy milyen jó, hogy a hálószoba és a gyerekszoba egymás mellett van. (L-alakban) Így a gyerek külön alszik, de az ágyunkból rálátok az ő ágyára. Ez nekem megnyugvást ad. Így is éjszaka többször felkelek és ránézek Fannira.

Karácsonyi ajándékokon én is gondolkozom már. Biztos hogy nálunk is a Fannis ajándékok lesznek többségben :D

Most megyünk a Margitszigetre sétálni :D Kihasználjuk a jó időt.
Mindenkinek kellemes hétvégét.

horvviki
 
 


Sziasztok csajok!

Mona
Tejcimennyiség nálad?
Kipróbáltam az új taktikát. Nappal még csak ok, de éjszaka Ati beleunt és bealudt a sok szopiba, és két óránként fent volt...... valószínűleg nem lakott jól. Aztán most megint úgy néz ki, hogy bírom tejcivel, és nem is kel 2 óránként.......az durva.
Bee minden elismerésem!!

Szamo
Szépek vagytok!!!
A leírás megható.....én csaszis voltam, a kétperces fájásokig jutottam......kicsit irigylek minden anyucit, aki természetes úton szült. Csak gratulálni tudok!!!! Szép teljesítmény, és semmihez nem fogható érzések......

Bogesz
Olyan aranyosak vagytok. Apa büszke lehet.

Sziszike
Babanapló - van, csinálom. Én is ajándékba szánom a kisfiamnak.
Kaphatók különböző fóliák, amelyekre lehet nyomtatni, aztán pólóra vasalhatók, egérpad készíthető belőle, ugyanez létezik naptárkészítő szettben is, aztán van hőre keményedő is, ezt sütőben kell kisütni - ebből kemény tárgy, pl kulcstartó készíthető. Ennyi :wink:

Mona
Brendonban lehet kapni cuccokat, amivel a lenyomatokat el tudod készíteni.
Külön emelet - nagy változás a picinek. Eddig hallotta a szuszogásodat. És messze is van. Állandóan felcaplatni. Nálunk is ez volt a szitu, mi a hálószobát költöztettük a gyerekszobával szembe. Pedig imádtam a kis kuckónkat. Atit 6 hónapos kora előtt mégsem tervezem átrakni. Így nekem is könnyebb, és még olyan pici - de azt hiszem ő mindig az én kis picikém fog maradni :D
Anya pedig várhatja a büfit, mert nekem úgy tűnik, hogy nagyon békésen alszik Dani :lol: :lol: Olyan szép!!!
Mi kedden megyünk oltásra. Szegény Ati 3-at fog kapni az anyja miatt :oops: Egyet szájon át, kettőt szúrva :cry: :cry:

Szép estét!!!

mikegirl
 
 


mikegirl, nálunk fordítva van :cry: Éjjel van sok tejci, nappal nincs. Dani már nem kel fel éjszaka, de nekem 3-4 körül kelnem kel fejni, mert nagyon tele vannak a cicik. Naponta többször is fejek, most mégis begyúlladt a jobb cickó, nagyon fáj :oops: :cry:
Szóval nálunk nappal megy a pótlás az éjszakai fejésből.
De már minden napnak örülök, hogy tudok szoptatni :)
Mi az a 3 szúri amit kaptok? Szegény Ati :? Bár azt mondják, az anyukáknak jobban fáj, mint a babónak. Én meg amúgy is olyan hülye érzékeny vagyok, tuti megint sírni fogok :oops: :cry:
Babanapló, nekünk is készül, bár szeretnék másikat is venni, ezt ajándékba kaptuk, és elég silány, csak pár lapos :roll:
Ma voltunk bkocsival a boltban, oda-vissza 1,5óra. Hát mindenemről folyt a víz :oops: Apának elmeséltem, azt mondta mindennap megkéne tennem ezt az útat, akkor nem kellene legmagic-et venni :lol: :x
Köszi az ötletet :wink: , veszek majd lenyomat készítőt.
Milyen pangás van :? Mandala célba ért a pénz?
Szombaton utazunk, tőlünk 3 órányira, kiváncsi leszek Danus hogy bírja :shock:

Kép
mona76
 
 


Mona gyulladt cicik, egy idős néni mondta nekem, hogy a szoptatós melleket mindig melegen kell tartani, én most azt csinálom az utolsó gyulladás óta. Mellőzöm a melltartót hogy a tejutak átjárhatóbbak legyenek, és éjjelre is pamuttrikóm alá hajtogatok textilpelust. Nekem bevált még az infralámpa+masszírozás.

Kép
Kép
zeze
 
 


Mona
Gyulladt cickó - jobbulást!!
A tejmennyiséget illetően én is határon mozgok. Valószínűleg mindkettőnknél az van, hogy nagy az étvágy, viszont a tejci lassabban termelődik. Éjszaka cickóknak van idejük, ezért vannak csurig reggelre. :)
Én nem fejek. Reggel első szopinál mindkét ciciből adok könnyítés céllal. Következő szopinál gyengébb cici teljes + kiegészítés a jobban termelő szuper ciciből, harmadik szopi csak szuper cici, negyedik szopi gyengébb cici és kis kiegészítés szuper cici, stb. Most volt egy szopi, ott már mindkettőt kiürítette Ati. Nem csoda. 200g-ot uzsonnázott :D :D
3 oltás - ebből kettő szuri. Egy a három hós, egy a Meningo, és egy szájon át: Rota 2. adag. Égyébként én sem bírom, azzal vígasztalom magam, hogy inkább a szúrás, mint a betegség. Nem nézek oda én sem......
Jó utat szombatra!!!! :)

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem... A gyerekeken végigment vm. jó kis vírus... 39,7 feletti lázzal... tegnap meg én pukkantam le teljesen... 38,7 volt a lázam, ami nálam nem annyira magas (volt már 39,8 is amikor tejlázam lett), de úgy lepukkantam, hogy elmondani nem tudom! Egész délután feküdtem, nem bírtam felkelni sem. Hánytam, f....tam egyszerre... bocsi, de ez azért nem hétköznapi... még elképzelni sem egyszerű... azt hittem tényleg meghalok... Nem sok híja volt! De aztán gondoltam egyet, és abban maradtam magammal, hogy töltök még itt némi időt köztetek..., hogy örüljetek! :P :lol:

Tejcsi: minél többször cicire, annál több tejcsi! A tejcsi 90%-a szopi közben termelődik, köztes időben csak a 10%-a kerül a cicibe... ezt mán annyiszor írtam... dehát beszélhetek nektek lányok, ejnye-ejnye... nem fogadjátok meg jó öreg anyátok szavát! :evil:

Mellgyuszi: nekem kijutott Encsikémnél többször is... 3 hónap alatt 6-szor volt mellgyulladásom 40 fokos lázzal... A végén már a körzeti orvoshoz mentem, aki antibiotikumot írt (amit rendesen be sem szedtem...) és kimasszírozta a cicim. Mondjuk az nem volt rossz (most hazudok), mert hihetetlen jó hapsi a körzetink.... :wink: Szóval: meleg vizes (állot és semmiképp nem hideg!!!!!) borogatás. Nekem ami bevált, az volt, hogy melegvizes zuhany alatt masszíroztam ki a csomókat és pl. nekem a mellem oldalán volt a csomó és hónaljtartásban szoptattam. Szóval változtass a szopi pozíción és melegvízzel zuhanyozva masszírozd!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Gyönyörűek a babák!!!! És a mamák is!!!

Nap: Holnap kapom a zsákot, párom hétfőn postázza! Meglepetésem van a számodra, de titok! :wink:

Edit: Hozzád is hétfőn reptetem a postagalambot.

Nem kellett nektek a kiskacsás sárga kombizsák... megtartottuk magunknak! Mesike virít benne! :) Olyan szépek... nehéz választani!

Szopi:ne parázzatok már amiatt, hogy csak ennyit meg ennyit szopizik a gyerek!!!!! Nekünk mérlegünk sincs! Ha éhes, úgyis üvölt! Ha a kutacsa nincs beesve, van 6-8 nedves pelusa egy nap, kiegyensúlyzott és szépen gyarapszik, akkor nem mindegy, hogy mennyit eszik :?: :?:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ez ma készült. Csak hogy lássátok milyen az, amikor 4 gyerkőc lóg apucin... :lol:

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mandala!

nagyon durva ez a láz-dolog, remélem már jobban vagy! nagyon jó ez a kép,ahogy az apjukat gyűrik a gyerkőcök, én is szeretnék ilyen nagy és boldog családot! gratula hozzá!

tejcsi: nekem van rendesen,dehát fejek is, biztos amiatt termelődik több.

képzeljétek a héten vittük oltásra a babát, erre egy fél órás várakozás után kiszól az asszisztens, hogy elfogyott az oltóanyag, ugyhogy menjünk jövő héten, jó mi??? na mindegy megyünk kedden újra.......

A baba 2hónapos egy hetes és 6kiló, jó húsban van a drága- mint az anyja :lol:

vonalzóm most nincs aktuális-bocsika
nora80
 
 


Mona!

Bocs hogy megint belepof! :oops: A mellgyulladásra a gyerek a legjobb gyógymód! Rakd cicre minél többször! A másik amit írni akartam hogy este ha fejsz mindig csak annyit fejj ki amennyitől megkönnyebbül a cici. Sose többet mert az azt jelenti a cickódnak hogy hoppá ez is elfogyott akkor termelek még, és így este egyre több tejed lesz. És ettől fog begyulladni. Tehát mindig csak annyit amennyit épp muszály, csak hogy ne legyen kőkemény a cicike.Bocsi!Szóljatok ha unjátok a belepofázást! :oops:

Puszi!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok,
előkerültem én is, reszkessetek. :lol:

Zeze,
aranyos vagy, hogy hiányoltál, megvagyunk, csak oltári nagy időhiányban szenvedtem. Még az olvasó üzemmód is akadozott, csak tegnap este meg ma reggel sikerült a végére érnem. Talán már múltkor is írtam, hogy végre befejeztem egy munkát - na, ez akkor nem volt teljesen igaz, merthogy még le kellett adnom a tárgymutatót. Azt hittem, az pikk-pakk meglesz, ehelyett egy csomó időm elment vele. De most végre tényleg teljesen kész vagyok, már "csak" a picur köti le az időmet! :D
Egyébként hál' istennek jól vagyunk, gyarapodgatunk. Mi nem vagyunk kimondottan óriásbébik - szerdán mértek 5 kiló 20 dekát, de átlagban 20 dekát hízunk hetente, úgyhogy a védőnő nagyon meg van elégedve velünk.

Mandala,
tök egyetértek: nekünk sincs mérlegünk. Minek méricskéljem, amikor úgyis a folyamatos fejlődés a lényeg? A védőnő külön kérte, hogy ne is vegyünk, akkor úgyis csak azon paráznék, hogy hány grammokat eszik. Meg a mellgyulladásos dologgal is egyetértek: nekem is a pici gyógyította meg, amikor az elején volt egyszer. Ja, és tündéri ez az apuci + négy gyerek kép! :D

Mikegirl,
két hónaposan mi is ezt a háromoltásos változatot játszottuk: kötelező + meningo + rota. Már a szájon át beadottat is utálta szegénykém, de hát ő már az infacoltól is fintorog. :lol: A két szuri meg végül is mindegy volt, mert már az elsőtől torka szakadtából üvölteni kezdett. Én is a bőgés felé hajlottam, rémes volt. És 14-én megyünk megint - akkor a kötelező lesz (tehát egy szuri) + a rota ismétlése. Már előre reszketek. :shock:

Bzsuska,
ilyen "közbekotyogásokkal" bármikor szívesen látunk - tök igazad van. :wink:

Hú, még annyi mindenkinek akartam írni, de képtelen vagyok megjegyezni, hogy kinek mit. Szóval most eldugulok, és igyekszem most már újra felvenni a fonalat. Még csak annyit: édesek a babás képek, és sosem elég belőlük! :)

italoman
 
 


Azért még gyorsan dobok én is két képet.

Kép

Kép


Puszi minden babának és mamának! :)

italoman
 
 


És még valami! :oops:

Ha este nem fejed ki (csak annyit amennyire szükség van) akkor egy idő után be fog állni arra a cickó hogy este kevesebbet termel. Érdekes de okosak ám ezek a mellecskék :lol: ! Szóval hagyatkozz a babára és ő majd beállítja neked hogy mikor és mennyit termeljen. Azért érzem szívügyemnek a dolgot mert az én tejem majdnem elapadt és aztán egy barátnőm aki nagy "szopis harcos " :wink: segített nekem. Először én sem hittem neki mert az addig tapasztalt dolgok teljesen más irányba vezettek volna(pl ha többször raktam cicre a tejcsi meg kevesebb lett :? , persze megijedtem de aztán 2 nap múlva meg hűha :lol: :lol: dőlt a tej). Ha ő nincs akkor nekem ma nincs tejem :shock: !
Na lépek! igényelnek :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Zsuska!
Én momentán szívesen hallgatom a tanácsaidat.

És van egy konkrét kérdésem bárkihez. Hugi ma elkezdett 2 ciciből kajálni egy evésre, lehet, hogy nem elég neki 1, lehet, hogy átmeneti fokozott kajálás, végül is mindegy. A kérdés: ilyenkor a következő szopinál abból a ciciből kell adni először, amelyik az előző szopinál a 2. volt? Vagy mindegy?

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Franciska
Én úgy szoktam, ahogy írtad. Abból a ciciből adok neki a következő szopikor először, amit az előzőnél nem üriített ki teljesen. Ez a 2.

Én is szívesen hallgatom a szopis tanácsokat! :)

Én meg mérlegfüggő lennék? :D :D Beteges mérlegelő..... :oops:

Ildi
Manóka nagyon szép!!! :D Jó volt hallani felőled.


Muffin receptek


Félszáz muffin 1
1194181626.8828.doc



Félszáz muffin 2
1194181666.7301.doc

mikegirl
 
 


Mikegirl!
Következő gyereknél nem fogsz mérni te sem! :) Úgyhogy élvezd ki most. Amúgy kösz a választ.

F

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok.

Gyors kukk. Holnap már tudok jönni. Csak egy képet rakok, hogy mit csináltam Lalának mikor a nagyágyon van. :) Tettszik neki. :D

Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Hello!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje! A betegeknek jobbulást!

Mandala: Hát ez tök jó, hogy még a fején is ül az egyik lurkó!:)

Mi Bszemesen voltunk! Sebike nagyon jól viselkedett. Jó sokat voltunk levegőn, főleg a csajok, mert őket anyukám meg a nővérem még külön is elvitte játszóterezni! A masszázs is elég jól megy már, alig győzőm kivárni, hogy szerdán megint mehessünk! Ráadásul nagy kádban fürdettük mind a 2 nap és imádta...remélem a medence is bejön majd neki!

Rita: Nagyon ügyes vagy!

mamiblue
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?