Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Képzeljétek, új hordozót rendeltem magamnak :D

Most bele vagyok szerelmesedve a mei tai-okba... De ennek egy csatos változatát rendeltem meg. Azonban még nem adtam fel, hogy készíttetek magamnak egy hagyományosat is :D

Bettike: Máté a mászásra gyúr? :D Tök jó!

Borostyán lánc: én nem szeretek a babanyakba tenni semmit! Így kilőve...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: kisujj eltartás :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Hajhullás: nekem Lili után is volt. Sokáig, szerintem túl sokáig. Most meg még hamarabb is kezdődött :S Benne van a szülés utáni hormon dolog is, de szerintem nekem más is van... :(

El fogok menni kivizsgáltatni

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

LK: cukor ellenesség az jó :D Alapból én is az vagyok :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: a hajas dologban egyetértek veled. Amíg nem éltem át Lilivel a brutál hajhullást és most is szó szerint marok számra hullik a hajam, addig nem hittem el... De itt valaminek még lennie kell.... :(
Pedig eszem a vitamint! :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: ha marad haj, ha nem, hajbakapni semmin nem fogunk szerintem, mert nem vagyunk olyanok :D Mindenkinek vannak elvei, gondolatai, céljai, és szívesen meg is osztjuk egymással, mert tudjuk, hogy ez csak vélemény, tapasztalat csere, és nem kötelező irányelv, vagy vélemény ráerőltetés... nem?
Sztem. De gondolom csak vicc volt... Csak már jártam úgy, hogy az elveim miatt terítékre kerültem, mert nem úgy neveltem Lilit ahogy mások elvárták volna :shock: Idegenek... Őrület!

Vitamin hiány:
nekem mostanában minden nap estére tikk nő a szemembe :shock: asszem az is vitamin hiány miatt lehet...

Babamasszázs: irigy irigy! Várjuk az élmény beszámolót meg a kis füzetecskét a webünkre...

Fejlődésneurológia: Gratula a sikeres akadály vételhez!

Kaki vizsgálat: drukk drukk és kitartást!

Én is pár napja kaptam meg az első 2-3 hangos röhögést :) Ezek a Borik tök egyformák ;) Egymás után kacagott, mikor kész volt az evés, felemeltem, és megpuszilgattam a pociját, úgy, hogy az orrommal csikiztem közben :D Tökre örültem neki!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: nagyon jó áron vettétek, és tényleg jó nagy lehet! Szupi játék a gyerekeknek! :)

Ölbebaba:
amikor ölbebaba lesz a piciből, Ti felkötitek magatokra valahogy, vagy csak simán fogjátok? Én néha kenguruba teszem Borit, bár nem szereti annyira. A babasling nem jött be, azt útálja. Most majd kipróbáljuk a hátihordozót...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Rota elleni védő oltás: most, hogy bárányhimlő van a bölcsiben, eszembe jutott, h Lilinek be akartuk adatni a bárányhimlő ellenit is. Ez is zsebre megy, mert nem kötelező. Sokáig tanakodtam, hogy oltsam v ne, most meg elfelejtettem, hogy oltottuk-e vagy sem. Minden esetre megkérdeztem a dokinénit, hogy ha nem lenne beoltva még, de lehet, h már bújkál benne, akkor is érdemes-e beadni, és azt mondta, h igen. Ha el is kapja, enyhébb lefolyású lesz neki.
Aztán megnézte az okos gépében, és látta, hogy megkapta Lili már ezt az oltást is :)

Annyira örülök!

És miért rota címkével írtam ezt le? Csak mert a rota elleni olyan most nekünk Borival, mint a himlő elleni Lilivel. Nem tudod, hogy beadasd-e, de ha veszélyhelyzet van, akkor összeteszed a két kezed, hogy beadattad ;)

Csak úgy, gondolkodtatónak írtam le... :D És mert boldog vagyok, hogy Lili védett a bárányhimlővel szemben. Remélem nem kapja el :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: milyen hordozót vettél????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Csajok, Lotti egész nap üvölt, mint a fábaszorult... totál kész vagyok, csak úgy tudtam enni is, hogy betettem a hintájába, ami lekötötte egy időre, de aztán ott folytatta, ahol abbahagyta, nem aludt semmit egész nap. Most betettem az ágyába, mert már nem tudom, mit csináljak vele, most ott sír... :roll: Kb. 2 óránként cicire tettem, 1 órán át evett, abból felét átaludta, nem pisis, nem kakis, nem fázik, nem nedves a ruhája, fene se tudja... többiek, nálatok mi a helyzet??? Lehet, hogy érzi a holnapi ónos esőt??? :shock:

Nálunk is volt már kacagás egy párszor, meg lehet zabálni olyankor, de ma sajna nem kaptam sok mosolyt, tiszta hiszti.

Rotát nem adjuk be, nagyrészt pénzhiány miatt, sőt, talán csak azért...

Na megyek, mert üvölt továbbra is az ágyában, csak cicin nyugszik meg, még a kezemben se jó neki... mi lehet ez... kééééész! :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi

Nekünk tegnap pont így viselkedett Áron, de mára megjavult, sokat aludt, azóta meg csak mosolyog.
Ma ki is vittem ennek örömére, egy órát sétáltunk, nem is volt olyan cudar az idő, remélem használt neki a friss levegő és ma éjjel nem fog 3szor kelni??!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Ildi, lehet, hogy az ágyában el fog aludni, nem? Gergőke a fáradtságtól is szokott nyűgösködni. Meg ha unatkozik, és ölből akar nézelődni.

Kép
szöszke
 
 


Nymalac

Így néz ki a babaház, még Lora is simán belefér:

Kép

Olvasás: mi már a kötelezőt is ilyen komolyan olvassuk:

Kép

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Linh: épp most találtam a neten, hogy van vmi tanuszoda itt a kerületben. Én is szeretnék menni Borival. Ha lenyomozom, meg ilyesmi, nem visszük eggyütt a kölkeinket? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linh: épp most találtam a neten, hogy van vmi tanuszoda itt a kerületben. Én is szeretnék menni Borival. Ha lenyomozom, meg ilyesmi, nem visszük eggyütt a kölkeinket? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linh:

Tanuszoda

Cím: 1131 Budapest, Nővér utca 15-17.
Telefon: (20) 324 5117
Weboldal: http://www.babauszas.com
E-mail: babauszas@yahoo.com

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lihn

Mi is csatlakoznánk a Budhák tárborába:

Kép

Kép

És tegnap mutatott egy fityiszt is:

Kép

Ma éjjel is elég sokszor fent voltunk, menetrend szerint 9kor elalszik és 1-kor, 4-kor, 6-kor és 7-kor végleg felkel, nem valami jó, de majd csak leszokik erről az új szokásáról is.

Pár napja iszonyatosan harapja, rágja a cicimet, szerintem ez is a fogzás miatt lehet, mert közben nagyokat kacag én meg visítok a fájdalomtól.

Most végre alszik, gyorsan főzök-mosok-takarítok,aztán viszem a gyerekeket fogászatra.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Szöszke: hát, igen, Marci eléggé öntudatos férfi :). Mi is beadatjuk a rota elleni védőoltást. A gyerekorvosunk azt mondta, hogy szerinte felesleges, mert a vaccina csak 1 szerotípus ellen véd, a vírusnak meg 6 szerotípusa van, ami emberre nézve fertőző, de én úgy döntöttem, inkább beadatom. Biztos ami biztos.

Éva: Látom Áronban is van anyag bőven :D

Nymalac: én benne vagyok, menjünk együtt babaúszásra! :D De mi még szeretnénk megvárni a 4 hónapos kort, amíg az első sorozat védőoltást megkapja.

Nekünk is nyűgös napunk volt tegnap, talán az időjárás az oka meg gondolom a kaki-ügy lehetett. Tegnap este adtam neki egy kis laktulóz szirupot, azóta újra minden rendben van :).
Marci is tévézik mostanában stikában, ha nem figyelek oda. Ha észreveszem, kénytelen vagyok kikapcsolni a TV-t, pedig szeretem ha van egy kis alapzaj nap közben.
A reggeli dumálás nálunk is megy, viszont a hasonfekvést azt utálja. Néhány percig elvan, aztán elkezd mérgelődni és a fejét a matracba dörgöli. Pedig amikor kicsi volt még aludt is hason fekve. Ráadásul mindig bukik, ha hasra fordítom :(

linhbaba
 
 


Nymalac: mia az a mei tai?
Nekünk egyébként Baby Bjorn-ünk van, de szinte már csak apa használja, mert a baba súlya miatt én már nehezen bírom.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Látom kezdik egyre többen átaludni az éjszakát. :lol:

Sensie! Nálatok is elég jó a helyzet! Remélem kezdesz jobban lenni, és többet tudsz pihenni.

Képzeljétek Dorka éjjel fél 2-kor felébredt, evett jó sokat....remélem ez nem válik rendszeres szokássá, mert már kb. 1 hónapja nem volt ilyen éjjeli ébredés! Valakinél volt már ilyen (amióta többet alszik a baba éjjel?)

Borostyán nyaklánc: nekünk van már 2 hetes kora óta! Apa ragaszkodott hozzá, mivel több kollégájánál a baba foga szinte észrevétlenül jött elő (nem volt éjszakákon át tartó sírás az előtöréskor). És ha nem vagy vele elégedette 2 hét múlva visszafizetik az árát.
Én picit féltem tőle, de nem akadt még be sosem, és a szemek egyenként vannak felcsomózva, ha elszakadna nem tudnak leesni és babapocakban kikötni.
Lehet, hogy ha nem lenne, még jobban szenvedne Dorka a fogzástól (nagyon nagy 2 dudor van az ínyén alul).

Egész alakos kép íme:
Kép

Nálunk is vannak kakimentes napok - megviseli Dorkát is. Ilyenkor a szélcső picit segít, de inkább csak kis maszat jön ki meg pukik. Este fürdés előtt szoktam picit bedugni és megtornáztatni.

Sajnos TV nézés nálunk is van. Főleg este, sötétben. Tegnap már kénytelen voltam a szobájában altatni, mert állandóan a TV felé forgolódott. A csendes félhomályban 10 perc alatt elaludt cicin. Eddig közben nézhettem a TV-t, de ezt fel kell adnom, mert szopi után képes a TV felé fordulni, amitől meg jó felébred (sok fény....villogás)

Dorka is bukik hason, ha nem telik el kb. másfél óra kaja után. Ha meg nem böfizett rendesen, akkor még később is.

Na megyek, nyöszörgés van (csoda is, hogy eddig aludt már fél 11 óta - előtte ma már volt játék, szopi kétszer és kis nyafi)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Na, a tegnap nem végződött könnyen, hazajött Zoli, így nekem picit könnyebb volt, de estére már ő is kidölt, mert Lotti végig hisztizett, nagyon nehezen aludt el, 9-től fél 11-ig szenvedtünk vele, egy órát volt előtte cicin is, tiszta hiszti volt, párom kezében aludt el a végén és így tette be az ágyba.
Ma elég jókedvű, bár reggel sikerült lebuknia, öltözhettem át.
Nálunk még mindig nagyon sok bukás van, valamikor kaja után 1-2 órával is jön fel még neki. Másoknál is így van ez? Néha darabosat, néha nyálasat, néha sima tejet, de elég parás vagyok és nagyon zavar, hogy ennyit bukik szegényke :roll:

Éva - de édes Áron, tündér, jó husiban van :lol: Babaház nagyon király, a lányod pedig egy tünemény, ahogy Áronnal nézegetik a könyvet!!!

Sajna ma se megyünk sétálni, most meg ónos eső szakad itt, de holnap már szeretnék végre, régen nem voltunk és nekem is hiányzik a levegő és biztos Lottinak is jót tenne.

Szombatra bejelentkeztem fogászatra is, még van egy csomó rossz fogam, így most nekiállok, nehogy úgy járjak, mint decemberben :shock:

Na megyek, amíg nyugi van, most a játszószőnyegén nézelődik, próbálom ma jól lefárasztani, hogy nappal is aludjon kicsit, mert tegnap összesen 40 percet aludt és szerintem azért szívtunk vele este, mert dögfáradt volt már.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Peva - pont egyszerre írtunk :lol:
Nálunk is volt olyan, hogy 3-kor felkelt, sírt, aztán evett, mint egy kisdisznó és aludt tovább. Én is csodálkoztam, mert a legrosszabb esetben is 5-ig aludt már, lehetett a fronttól is szerintem.

Borostyán nyaklánc - én is hallottam róla, hogy jó lehet, bár nekem nincs nagy bizadalmam benne, nem merném rárakni a nyakára :shock:

Anyatejes babáknál akár 4-5 napig is normális, ha nincs székletük!
Nálunk 1 nap maradt ki a múltkor, aztán másnap bepótolta.

Na tényleg megyek!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Éva....tök édes ez a budhás kép!Norbika is majdnem ilyen gombóc :D
Bár ő most nem hízott sokat, a kajasztrájk miatt! :?

NyugtonMalac:3 hónapos adatok!
6,20 kg és 62cm! És a fejkörfogata 41cm
:lol:
Van két ari képem, azt rakod be ami jobban tetszik, köszi! :lol:
Kép
Kép

Norbi már csak 4 óránkénk eszik:)Talán azért sem hízott annyit mint az előző hetekben.
Most már rendszeresen csak hajnalban ébred meg. Este fél 9 kor fürdünk,majd kaja és ezután,
10 körül elalszik, majd csak 5 óra körül kel fel, akkor nagyon éhes már, eszik, böfizik még játszik
fél órát és visszaaltatom, néha még egy órát alszik.
Mindíg a kiságyában alszik, szerencsére nem vettük magunk közé éjjel soha, és így ezt szokta meg.
Többet van fennt már,eljátszik, rázza az ágy oldalára szerelt játékait. Tök édes! :lol:
A játszószőnyegen is elvan néha.Nagyokat nevet!Imádom! :lol:
Ja, és szőkül! :shock: :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi

Sok sikert a fogászathoz!! Én ma akartam elvinni a gyerekeket fogorvoshoz, mert van már lukas foguk, de ilyen jégpályán nem merek elindulni ennyi gyerekkel, inkább kérek egy másik időpontot.
Nekem is elég nyűgös ma is Áron, eddig kb. fél órát aludt, azt is két részletben és már úgy hallom megint sír....nem tudom mi lehet vele. És az éjszakáink is elég sűrűek még mindig.

Peva
Nagyon édes Dorka,ahogy játszik!!!!

Kata
Norbika is egy tünemény!!!!

Na megyek , mert már üvölt.....

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva: egyforma kádunk van :) Szekrényes a tietek is, ügye? Neked is van benne ilyen popsi tartó emelés? Azt nagyon utálom...

Én nem látom Áront Budhának, inkább formásan husisnak :) Nagyon csini :)

Bori is szokott fityiszezni :) Tök arik!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Linh: oké, akkor megvárjuk a 4. hót :) Az nekem is jobb :)

TV: Bori is TVzik, Lili is TVzett... engem nem zavar. Lili nem TV függő, míg az uncsi tesója, aki el volt tíltva, jobban oda van érte most hogy már szabad...

Én is szeretem alapzajnak...

Mei Tai:
hordozó, hason, oldalt és háti hordozáshoz. Nagyon megtetszett nekem...
nekem is van baby björn, de azzal nem lehet háton és oldalt cipelni :(

Kerestem képeket:

Kép
háton
Kép
hason
Kép
bátyuson
Kép
8 hetes baba
Kép
apukán

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon édesek a babák! :) Mind gyönyörű, és egyre éberebbek, és ügyesebbek! Gratula nekik!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon édik a gyerekek!!!!

Ny.malac -Liliputis háti hordozót vettünk. Ilyen:
Kép Kép
lehet csípőre is tenni, de azt még nem próbáltam, mert ahhoz még kicsi Szabi

Linh - a Mei tai hasonló, mint az én hordozóm, csak kötős

Peva - Nagyon cuki Dorka! Ugyanilyen játszószőnyegünk van!!!! :lol: Jövő héten megyünk tornázni a kórházba. Nem jöttök? :wink: Ugyanúgy Ági és Kati tartja, mint a kismamisat.

Rólunk - Ma végre magkapta az oltásokat. :? Hatalmas ordítás volt megint. :cry: Utána volt egy kis nyugi cici, kúp a popsiba, most szunyál. Jövő héten megyünk vissza csípőkontrollra. Meg kell mutatnom az ottani orvosnak, hogy mindig maga mellett van a keze, ha hasra rakom. Főleg a jobb. Csak akkor támaszkodik fel, ha úgy rakom le. Amikor elfárad és letszi a fejét, a kezek már mennek is le és utána már nem nyomja fel magát. :roll: Pedig egy csomót tornáztatom, meg a Peva féle plédes taktikát is be szoktam vetni. Emiatt is szeretnék menni vele baba-mama tornára, meg úszni mihamarabb, hátha segít. Remélem ez nem determiálja őt a továbbiakra és nem lesz egy kis sete-suta.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ny.malac - egyszerre írtunk?

Tv nálunk is varázslatos, de pár percnél tovább nem szoktam hagyni, azt is csak akkor, ha érdekel, ami éppen megy.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 



KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Most szedek le egy pár képet a gépről... Mindjárt teszek is fel...

Fogyó kúra:

Én régebben is és most is innen rendeltem ételt fogyózás címén, de inkább csak az egészséges táplálkozás miatt. Nem tudom fogytam-e tőle, mert nincs mérlegem, de sok finom egészséges ételt ettem tőlük. Most is egy halas szenya van a számban. Nagyon finom :) Ez lenne a reggelim... :)
Már a 2. hete ezt eszem, és nem apad a tejem. Cserébe elmúlt a tikk, és többet iszom :)

http://www.hazipatika.com/services/efood/menu?type=3;week=1

Én a kedvem szerint vagy az 1200 kalóriásat, v a 999 kalóriásat választom. Attól függ melyiket szeretem jobban. Mind a kettő rendes adag napi kaja!

És van diabetikus is!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: én is ilyet rendeltem, csak narancs színűt!!! :D Szereted? Jó? Könnyű a hátadra felvenni egyedül Szabit? Majd együtt vagizik Bori és Szabi a hátunkon, ha megyünk sétálni a jóidőben... (Esetleg) :)

Bori is szereti a kezét lent tartani, ha hasal... Főleg ha alszik :)

Szabi is bele fog jönni a hasalásba!

Hova mentek majd babaúszni? Nem csatlakoztok e ti is a tanuszodásba a 13 ker-ben?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ny.malac - még csak tegnap próbáltuk ki. Estére száradt meg. REmélem szeretni fogja. MÉg kellett apa segítsége, hogy a hátamra vegyem, de előre már simán megy egyedül. Hogyne mennék együtt sétálni!!!! Meg állatkertezni is vagyány lesz!!!

Most bejelentkeztünk a Babaszigetre, hétfőn megyünk kipróbálni. NEm olcsó, de angyon szimpi, hogy max 6 fős csoportok vannak

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 



KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


vagyány = :lol: vagány

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Elkészültek a képek:

Kép
Borim játszik a fészkében... Már így tudunk csörgőzni!

Kép
Rácuppan a kocka könyvére :)

Kép
Megfogtam! I.

Kép
Megfogtam! II.

Kép
Kidőltem a játék és evés után :D

Kép
Lilim elcsente apa pulcsiját :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sz.bettyna

Nagyon klassz a baba-sziget honlapja, már hallottam a Mattesz Csilláról, régen a Dagályban tartott úszást gyerekeknek.
Nagyon aranyos Szabi a hordozóban!!
Áron is szereti maga mellett tartani a kezét, ha hason van, pláne , ha alszik, szerintem e miatt nem kell aggódnod.

Nymalac
Igen, ilyen a mi kádunk is szekrényes és én is utálom azt a puklit a kád közepén, beleáll szegény gyerek hátába.

TV: én engedném Áronnak, de őt nem érdekli. Lorának és az ikreknek is engedtem és ők se lettek TV függők, általában csak hétvégén néznek TV-t, azt is csak délelőtt egy kicsit, néha már én kérem őket, hogy egy kicsit nyugodjanak le és Tv-zenek egy kicsit, mert annyit rohangálnak a lakásban., de ha le is ülnek elé az nem tart 10 percnél tovább.

Végre elaludt Áron, erre Lora úgy jött haza, hogy hátul a teraszajtón ezerrel elkezdett dörömbölni, amit persze a kutyáink azonnal jól megugattak, és persze nem jött be csak bejelentekezett, hogy itthon van. Azóta kint csúszkál a jégen és a söprűvel üti a korlátot, .... nehogy már pihenni tudjon egy picit a baba?!!!

Megyek is és leállítom.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Nymalac

Pont írni akartam, hogy már olyan régen raktál fel képeket a gyerekekről, erre tessék...... gondolatolvasó vagy!!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva: kád - dettó
képek - na igen :) Gondolat olvasó vagyok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: kád - dettó
képek - na igen :) Gondolat olvasó vagyok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: kád - dettó
képek - na igen :) Gondolat olvasó vagyok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NyugtonMalac, nagyon édes Bori! :lol: Klassz játékai vannak, igazi színkavalkád!

Én azt vettem észre, hogy Norbika csak azt a kezét használja amelyik oldalon
a játékai vannak a kiságyra fűzve. :(
A játszószönyegen is bal keze lustább! Most leszedtem a jobb oldali játékokat.
És most minden a bal felén van, de egyenlőre csak nézegeti!Ez mennyire baj?
Remélem kicsit aktívizálja a bal felét is!
Ja, és ökölbeszorított kézzel emeli fel magát. Mint ahogy a fenti képen is! :roll: Szerintetek?
Nem kéne már nyújtott kézzel támaszkodnia?
Egyálltalán mit kéne tudnia egy 3 hónaposnak? Nem ám lemaradunk? :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Képzeljétek a sok gyakorlás meghozta az eredményt és nagyon szépen tartjuk a fejünket. Igaz max 2 perc és utána átmegy sírásba, de ezt már naponta többször is csináljuk hibátlanul.
A könyökén nem igazán akar támaszkodni csak ha beállítjuk, inkább tenyérrel nyomja fel magát.
A tornagyakorlatokat nagyon szereti kivéve a hintáztatást, mikor előre hátra gördül a gerincén. Akkor behisztizik, úgyhogy ezt kihagyjuk.
Nekünk a fejlődés neurológián azt mondták nem kell ragaszkodni az előírtakhoz, hogy mit tudjon egy baba és mit ne. Persze a szembetűnő lemaradásokra oda kell figyelni, de most ha emelgetik a fejüket és tartják ülésbe húzva az bőven elég tudomány.
Gyönyörűek a babák!
Eszetekbe jutott, hogy tavaly nagyjából ilyenkor kerültek a pocakunkba? : )

dazsi
 
 


Dazsi...ügyesek vagytok! tornázzatok csak! :lol:
Megnyugtató hogy ezt írtad. :) Pont ezen aggódtam, hogy nincs e lemaradva Norbi?!

Nekem tegnap jutott eszembe, hogy 1 éve készült Norbika! :oops: :lol:
Valamikor 20-a és 28-a között! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LK: az természetes, hoyg amelyik oldalon jobban dolgozik, az jobban fejlődik! Most egy ideig a bal oldalra tedd a játékokat, amíg utol nem éri a másik oldalt :D Aztán felváltva kell tenni, vagy mind a két oldalra :) Én Lilivel megtanultam ezt (sajnos) mert ő féloldalas volt az első hetekben :shock: és ezt csak az egyoldalu fektetés, és pelusozás váltotta ki. A Dévény alapítvány hívta fel a figyelmemet arra, hogy erre figyelni kell... :roll: :oops: upsz

Borinak igazi színes fészket csináltam. Lilinek pasztel színei voltak, és azt megbántam... Bori inger gazdag környezetben van :D És sok remek játéka van, mert élvezek neki játékokat venni :) és Lilitől is örökölt ;)

Fejlettség: az a jó, hogy itt van a topikban egy csomó hasonló koru baba, és ha mind kb ott tart, ahol ti is (márpedig ez így van) akkor nem vagyunk lemaradva :)

Szerintem 3 hónaposan már nyúlhat dolgokért háton, nyitogatja az ujjait, próbál tudatosan fogni, néz dolgokra, és látod, hogy koncentrál, tanul hasalni, és próbálja felfedezni, hogy mi mindenre jó az, ebben segíthetjük. Mosolyog nekünk tudatosan, gügyög, gagyog, kezet rágcsál, esetleg ujjacskákat... tömköd dolgokat a szájába...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dazsi: nekem kb most került be a pocakba :) egy évvel ezelőtt :) Tök jó! :)

Szerintem a legjobb idő volt a babaprojekt indításra, ezt igazolja mindegyik pici babánk :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NyugtonMalac...köszi, akkor a Norbika mindent tud amit egy 3 hónaposnak tudni kell! :lol:
Csak akkor a bal keze fejlődésére kell odafigyelnem!Talán még időben vagyok!
Most mindent a bal oldalra pakoltam! :) Tök ari volt, kereste csodálkozva a jobb oldalon
megszokott játékait, és dumált ezerrel, mintha azt mondta volna:-Ki vitte el a játékomat, előbb még itt volt?! :lol:

szép jó estét, pussz! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Más....ezt elfelejtettem...
Ti raktok még a picik feje alá pelenkát? Mert Norbika hason alszik, és mindíg összegyűri és a szája
elé tömködi a pelust. Elég balesetveszélyes.
Ha meg nem rakok alá, akkor fél naponta húzhatnék lepedőt, mert vagy összenyálazza, vagy lehányja. :?
Én , ha tiszta a lepedője, akkor csak hetente cserélem ki, vagy sűrűbben illene??? :oops: :roll:
De a pelust a feje alatt minden este cserélem (ha megéri az estét a pelus, mert általában egy nap 2-3 böfis lesz)! :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Én nem teszek, és nem is tettem pelust Bori feje alá, mert hason alszik, és összegyűri. Nem akarom, hogy megfulladjon. :D De Lili ikeás ágynemüjéhez kaptunk 2 csíkos színes flanel anyagdarabot, ami kb 1mX70cm és ezt a fejrészhez teszem keresztbe, oldalt betűröm, és ezt nem gyűri. Akkor cserélem, ha retkes lesz :) 2-3 nap kb. Lepedőt meg hetente...

:)

Kata, dobálom fel a webünkre a videókat, csak vacakolt a netem... Majd nézd meg. Látni fogod, kb mit tud a csajom... Hasalást most nem tettem fel, mert az annyira fríss még (mármint a kép)... De majd feldobom azt is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Próba Bori anime :) - csak nektek!!!!:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?