Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Borkaby: nem szedtem le a jegesmacikat, majd próbálkozzál szerintem, néha áll a videa, vagy nem tudom mi van... :(

Ildi:
szerintem egy magas helyen ülve már élvezni fogják a babáink az állatkertet. Nekünk pl. ezért van magas babakocsink (stokke). Abból mindent lát majd, és így tuti élvezetes lesz neki! :) Aztán meg majd viszünk egy pokrócot, és letelepszünk valahova, és mehet a babamászkálás a fríss levegőn :D Ezt lehet majd a ligetben is.
Remélem a jó időben szervezünk majd hatalmas ligeti meg szigeti topic programokat :D Nyáron meg strandolósat is.

Pl. a dagályban van egy hátsó medence nagy labdával, ami hullámokat csinál. No, azt a medencét a kisgyerekes családoknak teremtette aki teremtette... Van árnyékos része, sekély a partja, és lassan mélyül, van időd a gyerek után szaladgálni. Talán csak az a rossz benne, hogy durva az alja... Mintha durva csiszolópapíron mennél... :shock: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac, Éva 75:
nem tudok leszakadni a konizáció-témáról. :shock:
Pontosan hogy volt az előkészület? Pl. volt beöntés?

Kép
szöszke
 
 


Kata
Mégye megyünk úszni, mert a hülye háziorvosunk nem adott igazolást... :twisted: Majd talán egy hónap múlva... :cry:

Tegnap megkaptuk a 3 hós oltást és a prevenárt. Borinak estére hőemelkedése volt, pedig kapott kúpot. Este adtam neki kég egy felet, most nem érzem melegnek, de nem sokat aludtam. :cry:

3 hós adatok: 6430g és 62cm. Képet majd rakok fel.

A Háziorvos beutalta Borit belgyógyászhoz, mert végre meghallotta, hogy nincs rendben a kakija... :shock: Kérdezte, h mióta, én meg kissé mérges lettem, mert másfél hónapja mondtam neki és azt mondta, hogy adjak neki Normafloret. :evil:
Mostanában mást se csinálunk Borival, csak orvoshoz járunk. Annyra félek, h valami komolyabb baja van és a barom orvos miatt még nem vizsgálták ki... :cry:

marek
 
 

 
 

Sziasztok!
Remélem mindenki jól van! :lol: Mindjárt visszaolvasok!
Mi is gyógyultak vagyunk, már csak kicsit náthás Norb
Jó ez a homeos bogyó!
Tegnap voltunk oltáson :( mi is , megkaptuk a prevenar 2.-at meg a 3 hónaposat is
, mert jövőhéten nem lesz doktornő!
Szegénykém megint sírt, de most nem olyan sokáig! :cry:
12 hetes adataink: 61,5cm és 5920 gramm! :shock: :D
2 és fél hét alatt hízott 50dkg-ot!

Mondtam a doktornőnek, hogy ujjabban fintorog Norbika, ha tápszert kap!
Lehet hogy már nem ízlik neki? :oops: :roll: Azt hittem hülye kérdés.
De van ilyen, már fejléettebb az ízlelő bimbója és nem elég édes a tápszer. :lol:
Nagy rafinált!
Most a Babe 1-est fogjuk kipróbálni!

Ja, és újabban úgy kapaszkodik a cumisüvegbe, egyedül szeretne enni! :lol: :wink:

Kép
Nem szeretek öltözködni!
Kép
Séta a mínuszban is!
Kép

Játszani nem szeret hason, ezért most ezt gyakoroltuk tegnap! :lol:
Kép Kép
Nektek mennyit van hason ha ébren van?

Ma megyek a nődokimhoz, rákszűrés, meg megnézetem magam.
Van egy kis folyásom még néha! :( :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.01.09 09:30-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szöszke!
A konizáció az, amikor egy kúp alakú metszést ejtenek a méhszájon, amit aztán szövettani vizsgálatra küldenek. Én átestem rajta (beöntés nincs), kórházra válogatja, hogy hol milyen módszerrel csinálják, szikés, vagy lézeres műtéttel. A kórházi tartózkodás is változó, én. pl. 2 napig voltam benn, míg van olyan kórház ahol ambulánsan csinálják. Kisműtétnek számít, fél óra múlva már újra az ágyban voltam. Remélem segítettem.

Üdv. Rozi77

Rozi77
rozi77
 
 


Rozi77, igen, tudom, milyen műtét, csak a műtétet megelőző dolgokról nem olvastam semmit. Azt valahogy sehol sem szokták tárgyalni, pedig én szeretek felkészülni a dolgokra.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke

Nekem kétszer is volt már ilyen műtétem, az elsőnél annyi volt, h reggel korán be kellett mennem a kórházban 7-re azt hiszem, aztán felvették az adataimat és kaptam egy ágyat, átöltöztem és vártam, hogy rám kerüljön a sor, mert sorban műtötték a betegeket. Aztán a lábamon besétáltam a műtőbe, felfeküdtem egy szülőágy szerűre és ott kaptam egy vénás szurit, amitől pár perc alatt el is aludtam, már csak az ágyamban keltem fel és szinte semmit sem éreztem, egy kicsit fájt a hasam, mint amikor menstruálok. Egyet ott kellett aludni és másnap már mehettem is haza.
De sajnos nálam komplikáció lépett fel, két hét után is véreztem még, egyszer csak leültem a wc-re és dőlt belőlem a vér és nagy alvadt vérdarabok, nagyon megijedtem, hívtam az orvosom, aki azt mondta azonnal menjek be a kórházba. Olyan dugó volt , hogy kb. 2 óra alatt értünk be a Nyírő Gyula kórházba és akkor már nagyon rosszul voltam az autóban, iszonyatosan fájt a hasam és már a bokámon is vér csurgott, még nem ért be az orvosom, az ottani ügyeletes megvizsgált és azt mondta, hogy már nem várhatom meg az orvosom, mert akkor elvérzem, így újra műtét lett belőle, elaltattak, aztán most valamiért szerintem túl sok altatót adtak és nem tudtam magamhoz térni az altatásból több, mint egy órán keresztűl, már amikor a műtőből toltak ki üvöltöttem a férjem nevét, ő ott volt mellettem és fogta a kezem, de én csak kiabáltam , hogy ZOli.- Zoli nem látlak, nagyon rossz volt, még sosem kábítószereztem, de szerintem ilyen lehet, amikor valaki belövi magát, mert mindent homályosan láttam és mindenféle képzelgéseim voltak, a nővérkét vizilónak azonosítottam és kiabáltam is neki, meg hangosan sírtam, kiabáltam, hogy nagyon fáj a hasam stb.,és ezt műveltem egy órán keresztül, a szobatársaim el is voltak ájulva, hogy ki került be hozzájuk. Anyuéknak nem is kellet megkérdezniük a nővérektől, hogy melyik szobában vagyok, mert már a folyosón felismerték a kiabálásom. Szóval kb. egy óra múlva tértem magamhoz és nem emlékeztem semmire, tök ciki volt, és azt mondta az orvos, hogy nem nagyon szoktak a betegek így reagálni az altatásra. Hát nekem ilyenek voltak a műtéteim. Remélem, nem riasztottalak el vele, csak leírtam, hogy ilyen is van.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Szöszke

És utólag kiderült, hogy egy ér pattant meg a sebnél és az okozta a vérzést.

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért, a novemberiektől vagyok, Szöszkének szeretnék írni...
Szia! :) nekem is volt plasztikám tavaly ill. most már tavalyelőtt nyáron, s bár én is nagyon féltem tőle, zökkenőmentes volt. Reggel 7-re kellett mennem nekem is, ágy, hálóing, folyosón ücsörgés (ez volt a legrosszabb étlen-szomjan), majd beséta a műtőbe, vizsgálóasztal félére fel, sapkát húztak a fejembe, kaptam infúziót, aztán villanyoltás...akkor ébredtem fel, mikor toltak kifelé, hallottam a férjem hangját, ahogy kérdezi a dokitól, hogy sikerült. Visszatoltak a szobába, aznap már csak feküdtem, mert bár a hasam nem fájt, az altatás miatt hányingerem volt. Vérezni is alig véreztem. Másnap elengedtek. Slussz-poén:rá egy napra megjött... :mrgreen: (de ez csak ekkora lúzerekkel fordulhat elő, mint én :D )Amit nagyon szigorúan a lelkemre kötöttek-bár betartani nehéz volt, hogy emelgetni tilos legalább 2 hétig!!3 gyerekem volt, a kisebbik 1 éves...nem volt könnyű, de a család sokat segített. Aztán 6 hét múlva kontroll+feloldozás. Fél évre rá lettem újra várandós, de pont akkortól kezdtünk tenni az ügy érdekében, szóval elsőre sikerült. A mostani szülésem se volt vészes, lassan tágultam ugyan, de nem tartott sokáig. Sokat homeóztam. Szülés után ott a szülőágyon a doki visszaállította a dolgokat, így most újra olyan mint műtét után!
Ne izgulj, szorítok Neked!

Bocs, ha hosszú voltam...

Éva, sajnálom az esetedet! :cry:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Köszi Judit, ez jó részletes volt. :)

Kép
szöszke
 
 


Köszi a dicséreteket a fizurára!
Ma mi is megjártuk a fejlődés neurológiát. Megcsinálta a dokinő az összes vizsgálatot és megállapította, hogy neurológiai oka nincs amiért Laura nem akar hason lenni. Szerinte nincs izomtónus csökkenés és eloszlási zavar sem. Minden reflexe okés.
Annyit mondott gyakoroljunk , de igazán nem mutatott semmi gyakorlatot...Adott egy telefonszámot és beutalót gyógytornára, ahová 1 hónap !!!! múlva kaptunk időpontot. Durva nagyon!
Szóval jól jön majd az ígért video, mert semmivel nem jutottam előrébb. Most próbálok magán gyógytornászt keresni... és megyünk bababúszásra is!
Kép

dazsi
 
 


sziasztok
pár napja már, hogy nem tudtam jönni, mert kipurcant a vezeték nélküli egerem, és csak most tudtam venni másikat.
azóta jó sokat irtatok. majd megpróbálok visszaolvasni.

de addig a JÓ kis sztorim:
megint /vagy még mindig/ :?: :roll: a kis fiunk velünk alszik, közöttünk.amikor elalszunk fent van a feje, szeme kb. egy vonalba az enyémmel. mire felébredek, hogy éhes, már lent van a vánkus alján, ledolgozza magát :roll: .
tegnap pont háttal feküdtem neki, ö ébredezett enni /elöször csak mocorog, én arra már mindig felébredek és csak utánna kezd el sirni/és ahogy kapálódzott a kezeivel, olyan volt, mintha a hátamat vakarná, ami NAGYON JÓ VOLT :twisted: :twisted: . Férjem szólt, azt hitte, hogy alszok, én meg mondtam neki, hogy hagyál, most élvezkedek :twisted: :twisted: de mielött elkezdett volna sirni, megetettem :wink:
reggel mondta, hogy már neki is volt benne szerencséje és öneki is tetszett :lol:

holap megyünk hütöt venni, utánna meg a fiam keresztszüleihez.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Dazsi
Ti legalább kaptatok időpontot gyógytornára. Én ma felhívtam a dokit Kecskeméten akihez a háziorvos beutalt. Ez a kedves orvos meg elküldött a fenébe, hogy mit képzelek én, nincs neki ránk ideje, menjünk a területi kórházba. Nagyon durván beszélt velem és mielőtt elmondtam volna neki, hogy mennyire sajnálom az összes gyereket, akinek ő az orvosa lerakta a telefont.... :shock: Szóval beutalóval nem sikerült időpontot szereznem. Azóta kissé ideges vagyok, de legalább nem kerültünk egy ilyen állat kezei közé... Majd elmegyünk magánba, ott legalább normálisan beszélnek az emberrel.
Szóval manapság minden időpontnak kell örülni, még akkor is, ha csak egy hónap múlva van.. :roll:

Cukrod egyébként rendben?

Örülök, hogy végre jöttél.

Mozgásfejlődésről...
Néha be szoktam nézni a szeptemberiekhez (bocs szeptemberi lányok.. :lol: :wink:, de az nyílt titok, hogy itt majdnem mindenki átolvas a szomszédba) ) és nekik van egy linkes topikjuk. Ott van egy tök jó feladatsor. Én szoktam néha csinálni Borival és nagyon élvezi. Szerintem nézd meg, mert nagyon jó!

Éva
Nem lehetett semmi ez a műtét. De Szöszkét szerintem nem sikerült megnyugtatnod... :lol:

Többiek merre?

marek
 
 


Timi
Én biztos nem mernék Borival aludni. Így is éjjel rendszeresen felébredek és keresem az ágyban a takaró alatt. Ez még akkor kezdődött, amikor éjjel szoptattam és sokszor arra ébredtem, hogy nem tudtam, hogy visszaraktam e Borit az ágyába és megijedtem, hogy biztos leesett. Ezt a pánikot szinte minden éjjel eljátszottam. Még most is csinálom, pedig nem is szoptatok éjszaka. Volt már, hogy a férjemet is felébresztettem, hogy nem találom Borit. Reggel mesélte az uram, hogy Borit kerestem.... :roll: :oops:

marek
 
 


Dazsi!
Már vártam az írásod! :lol: Holnap szerintem meglesz a videó, apjuk itthon lesz és segít! :lol: És nyugi, szerintem nem is lesz szükség a gyógytornászra sem! :wink: Főleg, hogy nem talált a doki semmit sem nálatok! Így a tornával túl profik lesztek, mire eljuttok a gyógytornászig! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Nálunk ismét baba-mama tali volt, ezúttal a hoxáról :lol:

Nóri megint elaludta a felét :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Az új kedvencem a lányomról: (hát nem édes? )



Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


És még egy mai kép : (fincsi )

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Nem valami jó éjszakánk volt, "csak" négyszer kelt a babám és már két napja ezt csinálja, remélem nem ez lesz az új szokása??

Marek
Nem akartam megijeszteni Szöszkét a sztorimmal, azt mondta az orvos, hogy 1000 műtétből 1nél fordul elő ilyen komplikáció és pont én voltam az 1000.
Mi van a kakitokkal?

Timi
Édes lehet Sanyika, amikor a hátatokat vakarássza!!

Tercsimama
Édesek a babák!!! Nórikának már jó sok barátja van!!!!

Dazsi
Ne aggódj, szerintem nem lesz semmi baj, pláne , ha az orvos is mindent rendben talált!!!!

Judit 78
Köszi!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Tegnap megvolt az első balesetünk. Ádámka rosszul rakta vissza a babát a hordozóba és a súlya hátradöntötte és félig kiborult belőle, nem ütötte meg magát csak nagyon megijedt, ahogy mi is, de nem lett semmi baja szerencsére. Szegény Ádám ijedt meg a legjobban, de aztán megnyugtattam, hogy tudom , hogy ő nem akart rosszat a babának, csak máskor jobban figyeljen oda, hogy rakja be a hordozóba.

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Nekünk se volt végigalvós éjszakánk, kb. 11-kor aludt el Lottika és fél 5-től mocorgott, majd majdnem 5-től evett, aztán szinte végig mocorgott és fél 9-kor már kiszálltunk az ágyból és újra evett.

Amúgy tök ideg voltam tegnap, elmentünk vásárolni, addig párom szülei itt voltak Lottival. Hazajövünk, erre az anyukája megkérdi tőlem, hogy elég-e a tejem, merthogy a gyereknek a keze végig bent volt a szájában :shock: :roll: Rohadt ideges lettem, mert nekem a vesszőparipám a szoptatás, hogy okés legyen minden, úgyhogy, meg is jegyeztem neki, hogy valószínűleg a fogak miatt+ hogy most fedezte fel a kezét és ha nem lenne elég a tejem, nem hízott volna 1 hónap alatt 800 grammot... de a bogarat a fülembe ültette vele, én sajna ilyen vagyok, nyugtassatok meg kérlek, hogy nálatok is van ezerrel szájba tömködés ököllel!!! :roll:

Éva - a lényeg, hogy nem lett nagy baj és nem ütötte meg magát Áron baba, elhiszem, hogy megijedtetek, de ilyen balesetek előfordulnak sajnos, főleg így, ha már van egy nagyobb gyerek is.

Tercsimama - ez a kép tényleg tündéri, gyönyörűen hasal már Nórika!!!

Marek - én is mindig kukkolok a szeptemberi és a novemberi topikba is :wink:
Ne félj, nincs semmi komoly baja Borinak, nyugi!!! A lényeg, hogy most már mehettek célirányosan a megfelelő helyre!

Timi - Sanyikából jó masszőr lesz :wink: Nem alszik egyáltalán a kiságyában?

LKata - mi volt a nőgyógyásznál, minden oké? Norbika tündér!!!

Na megyek tovább, mert épp reggelizek, aztán vár rám egy halom vasalnivaló is és ma salátát csinálok, úgyhogy lesz program, de utcára nem megyünk ki, az tuti, mert iszonyat hideg van.
Jó pihit mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!
Nyugi a tej miatt! Én pont így jártam valamelyik nap apummal! :lol: Én csak a konyháig mentem, mire megyek vissza apum már mondja is, hogy a gyerek éhes, mert a keze a szájában van! Anyummal csak mosolyogtunk, mert pont előtte nap jegyeztem meg, hogy most felfedezte a kezét és a fogak is stb., ezért állandóan a szájában van a keze, mire apum biztos azt fogja mondani, hogy éhes! :lol: Hát így lenne ötösöm a lottón! :wink:

Tercsimama!
Írtó jó képek! :lol: Az a hasalás haláli! :lol:

Éva! Szerencse, hogy az ijedtség mindig nagyobb, mint a baj! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Elvileg elkészült a "torna videó"! Azért ilyen rövid, mert csak kis méretű fájlt enged és a lényeg szerintem így is látszik!

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/t ... NSvPUiYKlT

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/t ... IoJ6p7HP5A

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/t ... t7Zoq6zh7C

Kép
bettike
Eger
 
 



Ildi

Nyugodj meg, mert Áron is egész nap a kezét szívja, cuppog vele, de tudom, hogy nem éhes, csak nemrég fedezte fel és biztosan megnyugtatja!! Ne hallgass senkire, bizz magadban!!!

Bettike

Szerencsére már el is felejtettük a dolgot, úgyhogy azért annyira nem ijedtünk meg, csak egy kicsit.

Képzeljétek, tegnap korizni voltam a gyerekekkel, hát már vagy tíz éve nem koriztam, de ahhoz képest elég jól ment, ma is megyünk ennek örömére.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva!

Még meg sem köszöntem a házról, amit írtál! Tényleg rendi vagy! Kár, hogy mi egriek vagyunk, így sajnos tárgytalan! :cry:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike

Nálam valamiért nem indul egyik sem? Neked indulnak?

Kép

Kép
éva75
 
 


Bettike

Ugyan már ne viccelj, nincs mit megköszönni!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Évi! Most próbáltam, nekem most már megy! :roll: Ha jön Nyugtonmalac, akkor lehet előrébb leszünk! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Most már jónak kell lennie! :roll:

Kép
bettike
Eger
 
 


Csak egy gyors kérdésre ugrottam be,
Segítségre lenne szükségem! :cry:
Norbika az új tápszert sem fogadja, el rendes harcot kell vívnom vele van hogy 10-15 percig mire elfárad és megeszi.
A torka nem fáj, mert a cicit szívta és nyelte a tejet.
De a tápszert nem eszi, se a régit se az ujat. :( :roll:
Mit tegyek? Elöbb úgy próbáltam hogy adtam hozzá anyatejet is amit hajnalban fejtem
(nem volt sok), de azt is nagy fintorral ette. :roll:
Valami édesebb tápszer kellene, de neki még olyat nem lehet adni!
Tapasztalat esetleg?? :(

Majd jövök még.

Ildi, köszi, a nőgyógyásznál minden oké volt! Szerinte nincs semmi bajom, szép
a hüvelyem és a méhnyak, nincs folyás. De azért vett kenetet is!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Borkaby - :lol: HÁt, van benne delismerhető pici kéz és láb is, de még nem az igazi! Emléknek és mókának jó volt! :lol:

Ny.malac - Mi itt lakunk a Liget mellet! El ne felejts szólni, ha erre jártok!!!! Topik randi, remek ötlet!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Nagyjából visszaolvastam.

GRATULÁLOK MINDEN CSALÁDNAK, CSODASZÉPEK A BABÁK ÉS SZÜLEIK, TESTVÉREIK! JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK!

Köszönöm a jókívánságokat, jólesik valamennyi. Egy jó szó nem kerül semmibe, mégis sokat jelent! :)

Éva!
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT A FIÚKNAK!
szupi lehetett a pancsizás. Mi el szoktunk menni jan-febr. ban egy hosszú hétvégére wellnesezni, de idén kimarad, nagyon kicsi még Konsti. Ábelt tavaly alig lehetett kiszedni a medencéből , 4 napig pancsolt :D :D

L:Kata!
Mivel Norbi már 3 hónapos és ennyire kín az evés, én kipróbálnám a sütőtököt vagy őszibarit, hátha......

koszmó:
nekünk van, a szaliciles olaj nem jött be, most kaptunk valami krémet, azt próbálom ki....Babé koszmo elleni sampon+krém. hátha.....

[b]szájpenész[/b]: boraxos oldatot szoktak rá adni, de kezelni kell a cicit is és ha használsz a bimbóvédőt is.

séta: mi kimegyünk mindennap, főleg Ábel miatt. Nagyon édes, amikor szép pirospozsgás a pofija :D :lol:
Konstira: body, rugi, polár naci+pulcsi, overáll, vékony sapi+vastag sapi, bundazsák, babakocsiba és rá a lábzsák. Így sétáltunk -7 fokban.

evés: Konsti "óramű" pontossággal működik, amióta lefejt tejet kap. 4 óránként követelőzik, 6x4=24 vagyis kel éjjel is.... Amikor Bence itthon van Ő etet és nagyon szereti.
1 hét múlva megpróbálkozunk ujra a szopival. 3 hét esik ki, de remélem sikerül visszaállni. Csütörtöktől szedem a More milket.

oltás:
Szerdán megkapuk mi is a 3 hós kötelezőt, valamint a pneumococcus 2. oltását. Konsti sírt a szúráskor, de amikor felvettem, akkor már vigyorgott. Este 11-kor 38,1 volt a hője, kapott kúpot és szépen lement. Reggel 37,9, hívtam a dokit és megbeszéltük, h nem adok kúpot, had küzdjön a szervezete. Szépen le is ment a hője, estére 36,8.
A mérleg 5,380g-t és 58cm mutatott.

csípőkontroll:
Ti is mentek?????? Nekünk nem volt gond 6 hetesen, de 3 hósan kontroll. Pénteken megyünk vissza.

hasonlét: Konsti utálja......2-5 perc max, aztán ordít és átfordul....
Aludni csak hason...

Én:

most már jól vagyok, sikerült beszerezni haskötőt, így bátrabban mozgok. Hétfőtől egyedül voltam a fiúkkal, mert határidői voltak a férjemnek. Hajnal 4-kor ment munkába, este 7-ig......kemény volt, de túléltük. kedden kiszedték a varrataimat, rendben van a sebem. (8 öltés..brrrrrr) . Márc . elején kell mennem vérvételre. Van epekövem is és lehet, h ott is be kell avatkozni.......

Csajok!Fogdjatok meg egy jótanácsot!!! Akik szültetek, menjetek el a háziorvoshoz és kérjetek beutalót laborba. A szülés, szoptatás lemeríti a szervezetet. Higgyétek el sok kellemetlenség megelőzhető!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu...nem akarok neki 4 hónapos kora elött mást adni, mint tápszer! :roll:
Még olyan kicsi!
Nézegettem a neten, rentgeteg tápszer van, ezek az újszülött egyes tápszerek mind
seízű szerintem.Majd csak 4 hónapos meg 6 hónapos kortól lehet egyest vagy kettest adni neki.
Nem tudom melyik lehet mégis édesebb???? :roll:
Most Bebát eszik! Illetve pont hogy nem akar enni! :cry:
Bár lenne több tejem! :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok! Lovaszkata!

Elnézést hogy csak így belekotyogok..csak segíteni szeretnék nekem a legkisebb(3.baba) a HUMANA BABY-FIT 1-et ette ez banános és újszülött kortól adható.
http://www.pirulapatika.hu/230132117/adatlap

Ez az egy tápszert fogadta el!!!

Nagyon szépek a babák!!!


Üdv: Rita

rita77
 
 


Lkata, nem lehet, hogy nem elég éhes a babád? Egy éhes gyereknek el kellene fogadnia, nem? Hány óránként eteted? Ő kér enni, vagy órához igazítod a dolgot? Én édes tápszert biztosan nem adnék, mert a cukor ízéhez való hozzászokás bizonyára később elhízáshoz, és erős függéshez vezet. Magamról tudom. :(

Kép
szöszke
 
 


Éva 75, Nymalac megnyugtattatok, köszönöm!
Szeretnék már túllenni rajta, de csak január végén érek rá annyira, hogy egy esetleges komplikáció is beleférjen. :? (A doki mondta, hogy bár csak egy napos a műtét, egy hetet tegyek szabaddá).

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a babaúszásról hát most valami pocsék volt.Zsombor végig üvöltötte és szinte mást sem csináltunk csak vigasztaltuk.(fáratt volt)És egy kicsit boszant mert azért ha ilyen van nem azt mondom,hogy az egész pénzt de valamennyit vissza adhatnának már azon kiakadok,hogy 300ft-ot fizetek azért,hogy a saját gyerekemet nézzem ahogy úszik :roll: Na amin megdöbentem én alapból modern felfogású vagyok de amikor egy anya a babaúszáson kiveszi a mellét és neki áll etettni nekem durva megjegyzem minden anyukát a férje kiséri azok is csak pislogtak úrammal egyetembe.Én a szoptatást egy intim dolognak tartom anya és baba között miért nem lehet elmenni az öltözöbe és ott megszoptatni?!Nem de?Úgy döntöttünk inkább csak havi 2szer megyünk de Balloszögbe ahol 3órát lehet ott és ha ilyen van bőven van időm megvigaztalni.


Kata!Mi Hummana ha Startot eszük de van amikor meg a Beba jön be neki abból is van születéstől.Tápszer ügyben minden féle képpen a dokival beszélj.A HA-s tápszer nagyon szar de ettől kisebb az esély az allergiára.

Zsuzsa!Képet is a fiúkról!!!!!Én pont tegnap voltam vérvételen a haj hullás miatt valószinü vitamin hiány a szoptatás miatt :cry:

Én már főzeléket adok Zsombornak ebédre uzsira gyümit mert így két tápot elhagyunk és nagyon szeret mindet a fiam. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Köszi Bettike a tornás videókat! :D :D

dazsi
 
 


Szöszke!

Én is nagyon sokáig így gondoltam mint te sőt.....amikor a fiúk kicsik voltak ...meg semm fordult ilyen a fejemben,(izes tápszer) :? - volt tejcsim....és amikor pótolni kellet már nem válogattak, de jött Lili pici volt, nem volt tejcim alig :( ....és ő bizony válogatott, pedig éhes volt...kiprobáltam mindent ...és ő bizony semmit nem fogadodt el. A hozászokástól én is nagyon féltem de rájöttem egy darabig én irányitom az étkezéseit....és nem lett semm édesszájú, semm dagi ma már 3és fél éves "nagy" lány!!!


De asszem nekem az volt a fontos, hogy tudjam ő nem éhezik és neki is ez volt a fontos :D


Csak segiteni akartam azért írtam mert tudom engem a hetekig tartó "alig" evése teljesen kikészitett!!!

Mindenkinek további jó babázást kívánok!!

Rita

rita77
 
 


Lkata!!!
Nóri imádja a Humana HA1-et.
Merre laksz?
Szívesen küldök neked egy dobozzal postán, vagy ha erre jártok adok egyet, mert nekünk sok van, mindig előre ír a gyerekdoki sokat!
Próbaként érdemes lenne.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Rita77, én csak tapogatózom a sötétben a tápszer témában, mert nekünk egyelőre nem kell. Azt sem tudom, hogy kell elkészíteni. :shock: Szóval csak csacsogtam, nem értek hozzá...

Kép
szöszke
 
 


Szöszke, pont egy hónap van a gyermekeink között :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Emlékeztek még ránk? :D
Lassan 2 hónapja nem jelentkeztünk be, mert költöztünk, aztán jöttek az ünnepek, aztán most volt az első hetem
kettesben a babával és eléggé úgy éreztem, hogy a hó alá kerültem.
De visszajöttünk és igyekszem újra felvenni a fonalat :)

Minden baba annyira aranyos!!!

Babaúszásra mi is szeretnénk majd járni, de a védőnő azt tanácsolta, hogy majd csak akkor menjünk, ha az első sorozat oltást megkapta Marci.
A honlapra a fejlődési tábla kitöltésére itt vannak az adatok:
1. hónap - 5200g, 60cm
2. hónap - 7000g, 63cm
Ha ilyen tempóban nő tovább a gyermek, akkor hamarosan kinövi a gyerekülést, melegítőben már bele se fér...

Igyekszem visszaolvasni és sűrűbben jönni!
Addig is további szép hétvégét Mindenkinek!

8)

linhbaba
 
 


Sziasztok!!

L.Kata!
Én is anyatej párti vagyok, a gyümit végső megoldásként irtam. Nálatok nem tud a gyermekorvos-védőnő segíteni, h más anyukától kapjatok anyatejet???
Nekünk sikerült, így amíg nem szoptathatok addig más anyuka tejét kapja Konsti. Elfogadja, igaz sokat pukizik , de ennyi baj legyen.
Tápszeres tapasztalatom nincsen.

Kata84!
Megértem a mérged a babauszi miatt! Én emiatt nem mertem anno Ábelt vinni.
A hajhullás "klasszikus" vitaminhiányos tünet. Kaptál rá valamit???

Jó, h említed a képet, idén még nem is csináltam. Ma fotóztam, csatolom!
Te is tehetnél képet, imádott "főzelékfalódról"!! :lol:

Linh!
Olyan jó, h jelentkeztél! Csak ámulok mekkora a fiad! :D :D :D KÉPET!!!!!!!!! :lol:

Ildi!
Anyósod nem százas, már bocsi! Lehet, h így akarja elérni, h ne bízd rá Lottit???????

MI:
azt mondják a baj csőstöl jön......nagyon igaz.......tegnap este bemondta az unalmast a fűtésünk. padlófűtés, gázzal. Csöpögött a víz, egész éjjel óránként öntögette Bence a vizet ...Én voltam az ébresztősfelelős, így alig aludtam. Ma kijött a szerelő, megcsinálta. Örömteli, de a 37 ezer ft-os kiadás most nem volt bekalkulálva...brrrrrr (szerencsére van hősugárzónk, így nem fáztunk az éjjel sem)

Íme képek:

Kép finom a kezem!

Kép

Kép ennyire nem volt hideg! Ábel bohóckodik :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Lányok!
Nymalacon kívül ki adatja be a rota vírus elleni oltást?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Lányok, nagyon köszönöm a sok-sok jó tanácsot és segítséget.

Rita...majd megemlítem a dokinőnek ezt a Baby fit 1-et, nem tudom
ő eddig miért nem mondta?Remélem kiírja nekünk! :D

Vagy megpróbáljuk a Humanát!
Köszi Tercsimama, de nem akarlak költségekbe verni! Én Lábatlani vagyok.
Aranyos vagy, de nem szeretnélek ilyennel terhelni, majd kiiratom valamelyiket. :lol:
Köszi!

Szöszke...van hogy 4-5 óra is eltelik az evések között, szóval biztos éhes Norbika!
Például,tegnap fél 2-kor evett, aztán hiába kínáltam 5 óra körül nem akarta. :(
Nagy nehezen elaludt karon. fél 6 körül, és azt hittem majd este fürdésre
(8 körül) felébred! De nem! :shock: 10 órakor még simiztem, keltegettem,
de tök mélyen aludt!
Éjfélkor riadtam meg,hogy a gyerek még nem kellt fel! Már több mint 6 órája alszik,
üres gyomorral! :shock: :( Akkor felébresztettem hogy legalább egyen valamennyit.
Úgyhogy fél 2-től éjjel 1-fél 1-ig nem evett! Az 11 óra kaja nélkül! :shock: :(
Ilyet nem lehet!
Csak 4x evett aznap.
Már akkor tök éhes volt, meg is evett 160ml tápszert. :shock: :)

De ma már "jól eszik", csak fintorogva :roll: Talán megszokja ezt az új tápszert.
Pedig ez a Beba1 jobb ízű mint a HA-s Beba. Az valóba kesernyés.
Ha, nem akkor beújítunk. Mondjuk banánosra! :wink:
A tejadónk már nem tud adni tejet. :(
Most én is napi többször fejem a cicim( ilyen 10ml-k jönnek ki )hátha legalább nekem lenne több tejem....de semmi eredménye. :cry:

Szóval mégegyszer köszi mindenkinek aki írt, :D remélem megoldódik a dolog. :lol:

Puszi, jó éjt!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Megint én vagyok!

Na, azóta túl vagyunk 2 etetésen. Nagy nehezen!
De rájöttem hogy nem a tápszer a baja :!: Tegnap direkt lefejt
tejet adtam neki, üvegből és az sem kellett neki. :(
Kanállal is próbáltam de azt se akarta a szájába engedni... :(
Norbikának jön a foga! :shock: :shock: :shock:
Tegnap a nagy üvöltések közepette, benéztem jó erős lámpával a szájába, és bizony felül
van egy fehér kis folt ami kemény. :shock: :? Szerintem az a foga lesz!
Ez magyarázotot adna a nyálzásra, és a 3 napja tartó nyűgös hangulatára, arra hogy mindent rág....
A cumisüveget is akkor köpi ki, mikor szívott egyet éshozzáér a szájpadlásához.
A mellemet is addig szívja csak még könnyen jön és nem kell annyira rászorítani.
Azért reggel megmutatom a több gyerekes unokatesómnak is, mielött felhívom a dokinőt. :wink:
Nehogy kiröhögjön! :roll: Mert ez baromi korai! :shock: Nem si örülök neki, olyan gyorsan fel fog nőni
ez a gyerek! :cry: Hová siet? :wink: Az enyém eddig mindent hamarabb csinált, mint vártam! :shock: :D
Na, majd meglátjuk! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!
Pár nam kihagyás, és alig győzöm olvasni. Ha meg gyakrabban jövök, szinte csak én írok (meg Marek és Nyugtonmalac - a két szorgalmas fórumozó)

LKata! Nekünk is volt fent fogunk! 2 napig.... :oops: Nagyik el sem hitték, mert csak telefonon mondtuk. 2 nap múlva heg lett, aztán már teljesen el is tűnt....
Most lent van hatalmas fehéredő dudor az ínyén. Brutálisan néz ki szegénykémnek.

Ildi! Nálunk is megy a kéz-evés.
Sőt! Dorka odakap a mi kezünkhöz, ha közelít. Legviccesebb, ha odalógatom a kezem, megfogja két kézzel (mutató és kisujjamat) és tömi a szájába. Sajnos a rágóka nem kell neki, behűtve sem.
Fürdésnél már nem fogom a hónaljánál, mert oda akar harapni - és a füle beleér a vízbe.

Megyek, nyöszörgés van...

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Linh - Egyszerűen gyönyörű a kisbabád!!!!
Látszik ő is szereti hasát! Mi még nem vagyunk 7 kg de közelítünk.
Kinőttük a fürdőkádat, a mózest és már a babahordózó se lesz jó sokáig. Kádat már vettünk újat, amiben el tud feküdni anélkül, hogy tartom és iszonyatosan évlezi, csapkod a kezével,lábával.

Markek- Képzeld én még mindig nem vettem rá magam, hogy visszamenjek kontrolra a cukorral. Neked mit mondtak a kontrol után?

Evés- Nálunk az alábbi rendszer alakult ki: 8-11-14-17-20
És hajnalban 4-5 között egy 10 perces szopi. Tehát 6- szor eszünk, de ebből nem enged!

dazsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?